17 července, 2024

Nejhorší izraelská noční můra se může stát realitou

Lidi už mají věčného mlácení antisemitismem po hlavě plné zuby.  A nejen jednotliví lidé, ale i státy.

Rainer Rupp píše na dnešním webu RT Deutsch:

„Případy bojkotu proti Izraeli, které Německo (a nejen Německo, pozn. překl.) odsuzuje jako antisemitské, nabírají na počtu i síle. Nizozemský odvolací soud nařídil vládě zablokovat vývoz náhradních dílů pro stíhací bombardér F-35 do Izraele, protože by přispěly k porušování lidských práv.

Více než čtyři měsíce od 7. října leží velká část hustě osídleného pásma Gazy v troskách. Oficiální počet palestinských civilistů zmasakrovaných izraelskými bombami a granáty je podle agentury Reuters k 12. únoru 2024 28 340 a počet zraněných na 67 984.

Počet mnoha dalších lidí, velkých i malých, starých i mladých, kteří jsou pohřbeni pod troskami vybombardovaných domů, školek, škol a nemocnic, nelze ani odhadnout.

12. února „nejhumanitárnější armáda na světě“, jak nedávno hájil svou sionistickou soldatesku před narůstajícími obviněními z genocidy po celém světě premiér Benjamin Netanjahu, pokračovala ve svých masakrech na palestinském civilním obyvatelstvu. Nejméně 74 lidí bylo zabito při izraelské operaci ve městě Rafah na jihu Gazy, většinou při leteckých náletech, uvedl palestinský zdravotnický úřad.

Před vyhlazovací válkou Izraele proti Palestincům žilo v hustě zaplněné oblasti v pásmu Gazy asi 2,3 milionu lidí. Rafah měl před 7. říjnem asi 270 000 obyvatel. Pro připomenutí: Pásmo Gazy je oblast zvenčí hermeticky uzavřená ostnatým drátem na vysokých zdech a střežená těžce ozbrojenými izraelskými vojáky v opevněných strážních věžích. Jak systematické ničení měst a osad na severu pásu pokračuje, stále více obyvatel utíká do jeho jižní části, aby unikli postupující izraelské armádě (IDF). Počet lidí v Rafahu se nyní odhaduje na 1,3 milionu lidí.

12. února zahájila izraelská armáda útok na toto město a Netanjahu s obludným cynismem nařídil tam nacpaným lidem, aby okamžitě odešli „pro vlastní bezpečnost“. Ale kam? I kdyby existovala cesta ven z tábora Gazy, jak by se dal takový příliv logisticky zvládnout? Mimo město je jen pouštní krajina.

V posledních čtyřech měsících byly dodávky vody, potravin a léků pro uprchlíky v pásmu Gazy nedostatečné i v městských podmínkách, a to navzdory nejlepším úmyslům humanitárních pracovníků. Podle humanitární agentury OSN UNRWA byl jeden ze čtyř lidí v pásmu Gazy ohrožen hladem ještě předtím, než byla potravinová pomoc zastavena většinou „humanitárních majáků“- hodnotových států Západu.

Vyhoštění 1,3 milionu lidí z Rafahu do okolní pouštní oblasti, která je součástí Pásma Gazy, jak to zjevně plánuje Netanjahuova vláda, by mohlo nabýt rozměrů, které by mohly být srovnatelné s genocidou Arménů, kteří byli před více než sto lety také zahnáni do pouště. Posledně jmenovanou tragédii uznal německý Bundestag v červnu 2016 velkou většinou za genocidu.

Kdokoli z „hodnotového“ Západu, kdo nadále bezpodmínečně podporuje Izrael zbraněmi, jak to nedávno udělala semaforová koalice dodávkou 20 000 nábojů do tanků, musí, vzhledem z podezření z genocidy, které vyslovil Mezinárodní soudní dvůr (ICJ), počítat s tím, že bude na konci vyšetřování ICJ shledán vinným z napomáhání a navádění ke genocidě.

Rozhodnutí nizozemského odvolacího soudu z 12. února nařídilo nizozemské vládě zablokovat veškerý vývoz náhradních dílů pro nejmodernější americkou stíhačku F-35 do Izraele, je více než pochopitelné. Podle zdůvodnění „je třeba se obávat, že přesun náhradních dílů  přispěje k porušování lidských práv ze strany izraelských ozbrojených sil“.

Podle britské tiskové agentury Reuters rozhodnutí uvádí doslovně:

„Je nepopiratelné, že existuje jasné riziko, že vyvážené díly F-35 budou použity k vážnému porušení mezinárodního humanitárního práva.“

Tak špatně je na tom „nedotknutelný“ Izrael se svou údajně „nejhumanitárnější armádou na světě. Žádná vláda na Západě nebyla dosud nikdy takto veřejně „zfackována“. Člověk si může být jistý, že německá média hlavního proudu toto „jasně antisemitské“ soudní rozhodnutí uloží do zapomnění. Zejména proto, že by roztrhalo jejich vyprávění o „vznešeném a ušlechtilém Izraeli“ na kusy.

(Nizozemský) stát musí splnit nařízení soudu do sedmi dnů. Soudci zamítli žádost vládních právníků v Haagu o „pozastavení příkazu do rozhodnutí o odvolání u Nejvyššího soudu“.

Podle Geoffreyho van Leeuwena, nizozemského ministra obchodu, není zákaz vývozu dílů amerických F-35 do Izraele oprávněný. F-35 také slouží k „ochraně Izraele před mnoha regionálními hrozbami“, kterým čelí, „například z Íránu, Jemenu, Sýrie a Libanonu“. Dochází k pokusu obejít soudní příkaz argumentem, že náhradní díly by byly použity pouze pro ty F-35, které se neúčastnily útoků v Gaze. Ale dokud budou pokračovat izraelské nálety na pásmo Gazy, nevypadá to, že by předsedající soudce Bas Boele s tímto „kompromisem“ souhlasil.

Na druhou stranu soudce nechce zcela ohrozit pověst Nizozemska jako spolehlivého dodavatele v celosvětové síti náhradních dílů Lockheed Martin. Nechal proto otevřenou možnost povolit v budoucnu vývoz dílů F-35 do Izraele, ale pouze pod přísnou podmínkou, že už nikdy nebudou použity ve vojenských operacích v Pásmu Gazy.

F-35 je známý nejen jako zvláště drahý proudový stíhač a létající počítač, ale také jako zvláště k poruchám náchylný stíhací letoun. Přesto se díky sofistikované reklamní kampani v mnoha prozápadních zemích stal objektem touhy, symbolem vojenského postavení. (Viď, Černochová 😉 pozn. překl.) Lockheed Martin zřídil regionální servisní střediska po celém světě, včetně jednoho v Nizozemsku, aby poskytoval včasné náhradní díly a opravy pro široce používaná letadla F-35. Spolehlivost této rozumné servisní strategie je nyní zpochybňována soudním rozhodnutím, které narušilo americký vojenský dodavatelský řetězec do Izraele.

Vláda v Haagu se podle agentury Reuters snaží přesvědčit své partnery, že je spolehlivým členem programu F-35 a zůstane jím i v dalších formách mezinárodní a evropské spolupráce. Samotná společnost Lockheed Martin ve svém prohlášení uvedla, že vyhodnotí dopad rozhodnutí nizozemského soudu na svůj dodavatelský řetězec a je připravena „v případě potřeby přímo podpořit americkou vládu a spojence“.

Humanitární tlak na Izrael mezitím stále roste. Čína použila silná, i když diplomatická slova, když vyzvala izraelskou vládu, aby neútočila na Rafah. Zatímco Mezinárodní soudní dvůr nadále zkoumá proti Izraeli žalobu za genocidu, šéf zahraniční politiky EU Josep Borrell nyní vyzval všechny příznivce Izraele, aby zastavili své vojenské dodávky do Tel Avivu. Tím ostentativně zaujímá pozici, která je diametrálně odlišná od Německa a jeho německé šéfky Ursuly von der Leyenové.

Borrell si v pondělí stěžoval, že v pásmu Gazy je zabíjeno „příliš mnoho lidí“. Amerického prezidenta přitom tvrdě kopl do holeně. V narážce na komentář Joe Bidena z minulého týdne, že izraelská vojenská akce v Gaze byla „nadměrná“, řekl Borrell:

„No, pokud věříte, že je zabíjeno příliš mnoho lidí, možná byste měli poskytnout méně zbraní, abyste zabránili zabití tolika lidí… Pokud mezinárodní společenství věří, že jde o masakr, že příliš mnoho lidí umírá, možná budeme muset zpochybnit pokračující poskytování zbraní.“

Pohled na tiskové konference amerického ministerstva zahraničí a Bílého domu opět ukazuje nesnesitelné pokrytectví USA. Zatímco je odsuzován počet obětí izraelských akcí, Washington pokračuje v pumpování zbraní do Izraele.

Známý investigativní novinář AP Matt Lee vyzpovídal mluvčího ministerstva zahraničí Matta Millera. Hledal podrobnosti o povaze tlaku Bílého domu na Netanjahuovu vládu, aby zmírnila akce v Gaze.

Otázka od Matta Lee: „Jaké páky k nátlaku na Izrael používáme?“

Matt Miller: „Na prezidentových slovech… záleží.“

Matt Lee „Používáme slovo „přehnané“? To je ta páka?“

Matt Miller: „Ano, ano, ano! Slova prezidenta USA a ministerstva zahraničí USA měla dopad. Možná ne vždy tolik, jak jsme chtěli, ale dopad měla.“

A takto funguje slovo amerického prezidenta: Dva dny poté, co Biden označil chování Izraele za „přehnané“, Izrael 12. února zaútočil na poslední útočiště pro 1,3 milionu Palestinců a zabil podle posledních údajů více než 90 lidí.

Politický establishment ve Washingtonu, bez ohledu na stranu, která vládne, nadále slouží jako silná ochranná bariéra pro Izrael. Ale i v USA se drolí trpělivost a v Evropě NATO začíná hráz mlčení vykazovat trhliny. Tlak obyvatelstva, které se znechucením a pobouřením reaguje na zjevné masakry nevinných lidí v pásmu Gazy, se projevuje jak v zastavení dodávek náhradních dílů F-35, tak ve výzvě Borrella k ukončení dodávek zbraní do Izrael.

Přibývají náznaky, že nejhorší izraelská noční můra se naplňuje a bojkot nabírá na síle. Kladivo „antisemitismu“ je proti kritice Izraele stále méně účinné. Protestovat proti masovému vraždění dětí a důsledně zastavovat dodávky, jak nyní činí Nizozemsko, není antisemitismus.

https://rtde.live/meinung/196106-israels-schlimmster-albtraum-koennte-realitaet-werden/

216 thoughts on “Nejhorší izraelská noční můra se může stát realitou

 1. Najdi 1 až 10 rozdílů:

  https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2022/dec/30/eurovision-chief-russia-ban-stands-for-ultimate-values-democracy
  Šéf Eurovize prohlásil, že trvající zákaz Ruska účastnit se mezinárodní písňové soutěže je těžký, ale tato soutěž by měla představovat „základní a nejvyšší hodnoty demokracie“.
  Rusku bylo zakázáno účastnit se písňové soutěže Eurovize v roce 2022 po jeho invazi na Ukrajinu. Ruské národní vysílací společnosti následně pozastavily své členství v Evropské vysílací unii, která přehlídku pořádá, což jim znemožnilo účast v budoucích soutěžích.

  https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2024/feb/15/israel-can-compete-at-2024-eurovision-song-contest-say-organisers
  Izrael se může zúčastnit letošního ročníku písňové soutěže Eurovize, uvedli organizátoři navzdory výzvám, aby byl kvůli válce v Gaze vyloučen, stejně jako Rusko po invazi na Ukrajinu.
  Evropská vysílací unie ve čtvrtek uvedla, že provedla přezkum a rozhodla, že se Izrael může soutěže zúčastnit.
  „Písňová soutěž Eurovize je nepolitická hudební událost a soutěž mezi veřejnoprávními vysílacími organizacemi, které jsou členy EBU. Není to soutěž mezi vládami,“ uvedl v prohlášení generální ředitel EBU Noel Curran.

   1. Inu, když je tam generální ředitel „Noel“, těžko můžete očekávat nějakou spravedlnost…
    Ale jen to nyní podtrhne, co všechno ovládají (a zneužívají k politickým a dalším cílům)…
    πα½

 2. Izrael je v pozici nahého mezi kaktusy, s handgranátem v ruce, obklíčeného smečkami kojotů.
  Globálně, proti více řádově početnějšímu dekoncentrovanému nepříteli majícímu zdroje, je atomová bomba k ničemu. A tu má i on, a i další na ní pracují a budou ji mít bez ohledu na to, že Izrael vraždí jejich vědce.

 3. Tohle je semitismus?
  „Slyš Izraeli, dnes přejdeš Jordán, aby sis podrobil pronárody větší a zdatnější, než jsi ty, města veliká a opevněná až k nebi…Hospodin, tvůj Bůh, který jde před tebou, je jako sžírající oheň. On je vyhladí a on je před tebou pokoří, takže si je podrobíš a rychle je vyhubíš, jak ti Hospodin slíbil. (Dt9,3)

  Chazaři ale nevytáhli od Jordánu, ale od ústí Volhy.

  Do Evropy mohamedány zločinně pašuje košer sekta. Z daní gojimů, původních Evropanů, je vyživuje. Za účelem likvidace původních Evropanů. Kalergismus.

 4. hele antisemito, pokud nekze Zidi uz 80 lez beztrestne masakruji Palestince, a jeste se tomu smeji, tak se pak nediv, ze Zidi moc nejsou v kurzu.

 5. Kdyby to mohl čelem světu někdo z kritiků ukázat, jak se vzorově bez poškození budov dá bojovat ve městě proti nepříteli rozptýleném mezi civilisty, který se odmítá vzdát. Kdy bylo v posledních letech dobyti města šetrné, pokud se nevzdalo na začátku a nestalo se „otevřeným městem“? Groznyj, Fallúdža, Aleppo, Mosul nebo Rakká. Kritiku bombardování Rafahu chápu, nejde civilisty dotlačit k evakuaci z bojové zóny někam, kde bude stejně probíhat bombardování.

  1. Proč by samovyvolenci měli bojovat v koncentráku? Leda proto, co mají v plánu. Dva kanály pro námořní lodě a loupit plyn u pobřeží Gazy.

   Groznyj a Allepo byla taktéž košer svinstva. Sýrii satanisté ničí stále a loupí ropu.

  2. A proč by měl Izrael kvůli jednomu „teroristickému“ útoku masakrovat všechny Palestince a srovnat Gazu se zemí??

 6. Už někdy na začátku celé této vojenské akce proti Hamasu některý (už si nepamatuji který) z významných politiků Izraele prohlásil, že s Gazou bude naloženo tak, jako bylo naloženo s hitlerovskou Deutsches Reich.
  Takže co ? Bezpodmínečná kapitulace Hamasu. Denacifikace (dehamanizace) , demilitarizace, okupační správa, mezinárodní soudní tribunál s těmi nejvýše postavenými v Hamasu….ovšem pak také i inkorporace níže postavených členů Hamasu do okupační správy * (členové NSDAP se stali dokonce spolkovými presidenty !!) , včetně justice….a hlavně !!!!!!! : Marshallův a ne Morgenthauův plán pro Gazu – ano, vážení, posthitlerovské Německo bylo do velké míry ODMĚNĚNO, přes všecka ta zvěrstva, které jen před několika málo roky napáchalo, na území takřka celé Evropy.
  Marshallův plán pro Německo (západní Německo) administroval z velké části bankéř Abs, během Hitlerovy vlády arizoval např. majetky rodiny Petschků, byl v představenstvu Deutsche Bank (stejně jako v letech 1967 – 1976).
  Proč ne ? Povedlo se to ve velkém, proč ne v malém ?
  Němci a Francouzi – po kolik generací si šli po krku, v krvavých konfliktech. Nu a dnes ?!?

  *Toto nebylo provedeno v Iráku, a tak se na dlažbě ocitly tisíce členů represivních aj. složek režimu Saddama Husajna. Pak stačily nějaké peníze od militaristických šejků nebo z prodejů ropy a….ups ! Místo demokratizace Iráku zde byl takzvaný Islámský stát.

  Metoda biče….ale i cukru.
  Chce to ale velké změny v myšlení, včetně přijmutí viny a odpuštění.

 7. Kde má zrůdnost kořeny? Ve SSvaté vymývárně mozků. V biblické a talmudistické debilizaci. Tóra, Korán, Talmudy vskutku slouží především těm, kteří si hrají na bohy. Hromadným vrahům, lupičům, padělatelům, nejzrůdnějším křivákům jako jsou Rothschildi, Warburgove, Rockefelleři s Morgany & chucpe chavrus Co.
  Tahle fašistická vrchnost by nemohla zotročovat celý KoZa, kdyby neměla své košer uvědomělé souvěrce, křiváky vytuněné Talmudem, v množství větším než malém po celém světě ve významných funkcích. U soudů, v armádách, v policii, v parlamentech, ve „vědě“, ve vládách.

 8. Články, které zde předkládám k tomuto tématu, nejsou antisemitské, i když Dukovi by se tak zcela jistě jevily. Jsou o lidském utrpení bez konce, způsobeném politickým vedením státu, který se skrývá za holokaust, aby mohl páchat masakry a vyřešit si palestinskou otázku. Konečně vyřešit. Nevěřím, že všichni Židé tohle podporují. Na příkladu deklarace Dominika Duky jsme viděli, že ne všichni sionisté jsou Židé.

  Žádný člověk hodný toho jména nemůže považovat smrt desetitisíců lidí za sebeobranu. Žádný křesťan nemůže s Dukou souhlasit, ani Kristus by s ním nesouhlasil. Tato deklarace mě jako křesťanku hluboce rozhořčila. Kde je láska, poselství evangelií? Tohle je Starý zákon ve své nejtemnější podobě.

  1. Je to pochopitelné, copak nepamatujete že dostal před časem po šlapkách až z Vatiku, že pronesl co neměl. Je už taky starej a poddajnej.. nic jiného v tom není

  2. Jestli to není spíš tak, že lidé, kteří plamenně hájí izraelskou politiku v Gaze proti všem očividným a mezinárodně uznávaným faktům, se domnívají, že židé nebo Židé jsou ostatním lidem a národům nadřazeni. Ale za žádnou cenu to nechtějí přiznat – protože pak by už bylo všechno jasné a většinově nepřijatelné.

   Tím ovšem dělají Izraeli, židům i Židům medvědí službu a primitivní animozitu mezi různými národy a rasismus tak jen přiživují. Kdo ví, jaké k tomu mají motivy…

 9. Petr Hampl to napsal jasně: kdyby Gazu čistila od Hamásu saudská nebo egyptská armáda, bylo by civilních obětí řádově více.

  Když chtějí Izraelci srovnat nějaký palestinský dům se zemí, tak předem jeho obyvatele varují, aby mohli odejít. To bylo mnohokrát dokumentováno i z palestinské strany.
  To množství zabitých civilistů jde na vrub Hamásu, který používá Palestince jako lidské štíty a kterému to vlastně i vyhovuje, protože to může použít do své propagandy.

  O počtu obětí jsem někde četl….Palestinci uvádějí 24 000 mrtvých, z toho je přes 10 000 členů Hamásu. Takže skoro každý druhý zabitý je terorista.
  To je tedy poměrně velký úspěch, když se podíváme v jakém prostředí se bojuje.

    1. Má na to právo ne? To že jsou muslimové v tomto případě nehraje roli, Evropa je převážně křesťanská a už vidím jak by kterýkoli stát s radostí a dobrovolně přijímal jiný národ v takovém množství( i když tedy Ukrajinců je tu hodně, a také je zde nevítáme s otevřenou náručí, bohužel kromě pětidemolice a jejích blbých fandů). Navíc nám tvrdí, že až Ukrajinci vyhrají 😀 , tak se vrátí na Ukrajinu. Zlaté oči.

      1. Aha tak pro Vás ještě jednou. Egypt je suverénní stát a tedy má na své rozhodnutí právo takže proto. Důvody může mít jakékoliv a asi má, mně se nesvěřují 😏. Některé z možných důvodů Vám zde popsali jiní, ale odvolávat se na to, že jsou to muslimové, a tedy by měli, je, slušně řečeno, hloupé.

       1. Kočka:
        Vám ne, ovšem světu se svěřili. Oni i Jordánci, pokud si vzpomínám. Svěřili se zhruba ve smyslu, že si nebudou domů kvartýrovat teroristickou svoloč – bratr – nebratr ve víře.
        Proč by proboha mělo být hloupé odvolávat se na bratrství ve víře? pokud vím, muslimové sami se na něj odvolávají dost často.

        1. Pokud se už světu svěřili pak nechápu na co se Vy i brama ptáte. Minimálně jeden z důvodů víte.
         Co se týká víry je to pořád hloupost ať to opentlite jakkoli. Ale to už jsem Vám vysvětlila ve svém prvním příspěvku.

         1. Kočka:
          No dobře, dobře, ale to nevysvětlujte mně, to si skákněte vedle do Němec a tam to hlásejte – že je to blbost.
          Brama reagoval/a na Boba, vy na Bramu, já na vás atakdále….tak už to na světě chodí.

          1. Jenom Vám sem mohu dát jeden ze zdrojů který vysvětluje proč Egypt a Jordánsko nechtějí přijmout palestinské uprchlíky a ano, jeden z důvodů je nebezpečí příchodu, oni je tam myslím nazývají militanti, i Hamásu, a tedy poté i možnost napadení Egypta Izraelem.
           Ale není to jediný důvod a možná ani ne nejdůležitější, poučili se z historie. Izrael už odmítl přijmout zpět palestinské uprchlíky po válce z roku 1948 a nyní jich je 6 milionů stále v těchto zemích. To k tomu jak se dá na Izrael spolehnout.
           https://indianexpress.com/article/explained/explained-global/egypt-arab-countries-palestine-refugees-gaza-explained-8990382/
           Nevím proč bych to „hlásala“ v Německu, tady to napsal brama a Vy asi s ním souhlasíte.

     1. Protože si to přeje brama. Má patrně citový vztah k čistkám, vyvražďování a vyhánění z rodné země.

      1. Švejk:
       Vy mi připomínáte bábrli mého muže. Jak mě uviděla, řekla – na hubu hvízdá, nehty si maluje, z tý nebude dobrá máma. Jenže ty jsi odjakživa jeliman a neuměl sis vybrat 😎

     2. Občan.
      Někdo tomu říká podporovat čistku, někdo zachránit své bližní – v tomto případě vyloženě bližní ve víře.

      1. ono je to problem…..Egypt ma uz teraz ekonomicke problemy a 100 mil. populaciu, ktoru nevie uzivit. Dalsie miliony, ktore bude treba zasa len zivit bez zmysluplneho riesenia, kde na to vziat, ktori sa budu burit a robit problemy (v Jordansku vdaka nim doslo skoro k padu kralovskej dynastie), naozaj nepotrebuje. Navyse ak ich vezme, tak vyriesi problem Izraela a svoj prehlbi…..preco by to robil?? Arabi chcu aby Palestincania mali svoj stat a toto by absolutne ukoncilo vsetky tieto snahy. Namiesto toho by sa ulahcila etnicka cistka pre Izrael, ukoncili by sa vsetky mozne sankcie a obmedzenia voci nemu, otvorila by sa cesta k tomu, aby zabral plyn v selfe……preco by to mali robit?? Vy tiez v ramci pomoci bliznym si nastahujete nejakych bezdomovcov domov a potom ked Vas zacnu vytlacat, tak im dobrovolne odovzdate kluce a pojdete prec??

       1. Janka:
        No já ne, já s vámi souhlasím. 🙂 S tím státem (vlastním) je to ovšem kapánek složitější: pokud vím, palestinské vedení v posledních cca 60 letech odmítlo všechny izraelské návrhy s tím, že berou jen jedno – a to je celé území od moře k moři, takže to se pak vyjednává blbě. Navíc proč by vůbec chtěli vlastní stát? Víte, co je to peněz, co práce…..takhle je už desetiletí živí Unie a mají to bez práce.
        Vzpomínáte, když Izrael opouštěl Západní břeh? Nechali tam veškeré výrobní kapacity, pokud se pamatuju – a Palestince nenapadlo nic lepšího, než je rozflákat. To nevypadá na moc velkou touhu „vládnout si sami“, že ne.
        Abych byla spravedlivá, Izrael mi (z těch úryvků, co jsem kdy zaznamenala) nepřipadal, že by uměl být zrovna diplomatický – navíc jsou to etnicky bratranci.
        A že se palestinští Arabové za ta léta uhnízdili v roli oběti, chůťátka utlačovaného tomu taky nepomáhá. A naše milá Unie je v tom jenom utvrzuje.
        Jak chcete tento gordický uzel rozvázat? Na tom si vylámal zuby kdekdo.

      2. Tak to vezmeme z druhé strany. Pokud by Izrael byl ochoten přijmout všechny Židy řekněme z Ukrajiny (nebo Ruska nebo z Francie, ať se nikdo nepohoršuje), bylo by tedy v pořádku, aby všichni ti Židé byli ze svých domovů vyhnáni ? A když ne, proč je by to mělo být v pořádku u Arabů z Gazy ?

  1. Pro těch 14 000 zabitých civilistů to velký úspěch není.
   Vy opravdu věříte, že bylo 14 000 lidských štítů?
   Mají právo se napadení bránit? Židé, Řekové, Kurdové, Arabové, Peršané, Palestinci, Češi, Ukrajinci, Rusové, Arméni, Azerové, Srbové, Albánci, Afghánci a všichni další právo se bránit?

  2. A ten údaj, že přes 10 000 obětí byli členové Hamásu máte odkud? Z izraelských zdrojů? Pokud ano, tak to vůbec nemusí (a asi ani není) pravda.

   1. Re: kš

    Berte to tak, že jste zcela hloupá a vypelichaná, stará a škaredá kočka, která vůbec neví, že izraelští soudruzi se IHNED po zabití SLUŠNĚ dotážou mrtvoly, zda byla členkou Hamásu, či nikoli, a její odpověď náležitě PÍSEMNĚ zaprotokolují a nechají si takto vyhotovený protokol VLASTNORUČNĚ výše uvedenou mrtvolou PODEPSAT!
    A je to!!!
    Takže počty sedí a vy jste hen ta kočka na vyšadce, jako náš Old Felix. Sedíte, hledíte a nechápete takovou samozřejmost, jako že se mrtvoly podepisují.

  3. „Když chtějí Izraelci srovnat nějaký palestinský dům se zemí, tak předem jeho obyvatele varují, aby mohli odejít.“

   To ale rekli Nemci v Lidicich taky. At jsou do kostela. Jenom jim nerekli, ze ho pak podpali.
   Stejne jako Zidi vybombardovali uprchlicke tabory, kam predtim Palestince nahnali.
   a stejne ajko Nemci, ani Zidi to nezapirali.

   1. Velmi zajímavý odkaz, od času 36:30:

    Reichsführer-SS Heinrich Himmler, mj., ve svém projevu v Poznani, 4. 10. 1943, používá termín „lidská zvířata“ o Češích a Rusech. Materiál je dostupný v kongresové knihovně USA. Citovaný úryvek je dostupný také zde, každý se může přesvědčit sám:

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Heinrich_Himmler

    Alespoň vidíme, od koho ten termín Netanjahu má, kdo je jeho učitel. Jak napsal na jiném místě Alef Nula, čeho je srdce plné, tím ústa přetékají – a Netanjahuova ústa zde opravdu přetekla. Co k tomu dodat?

    Kdybych byl Žid, chtělo by se mi teď zvracet – což se mi ostatně chce i tak (a nikoliv v tom dobrém smyslu). Tedy nejen Zelenský a Řeporyjec. A pak že prý židovský původ a nacismus nebo fašismus nejdou dohromady, protože holocaust…

    1. ono to skor signalizuje, ze vsetky tie pogromy na zidov v stredoveku asi neboli len kvoli pozickam zidov aristokracii. Sice nechcem ich hadzat do jedneho vreca, ale nieco to vacsinu musi spajat, ked vysledky boli viac menej stale rovnake.

 10. Tenhle článek a následná diskuze mě poučila o událostech před i po II.WW. Pronásledování židů – a pak genocida židů a následně sionismus. Vznik Izraele. Kdo přidělil Židům ten kus země? Víte to?
  Netušil jsem, že tohle téma ještě tak silně resonuje v dnešní společnosti.
  „Kdo není s námi, je proti nám!“
  Stejná situace jako s Ukrajinou. Za všechno může Putin – nebo naopak USA + KoZa.
  Chtělo by se mi napsat „Proboha, zklidněte hormony!“ Nemáte dost informaci a i kdybyste je měli, nedokážete spravedlivě rozhodnout, postavit se na jednu stranu.
  Ale stejně byste mě nebrali na vědomí a rvali se mezi sebou dál.
  Rvačka rowdies mezi Sparťany a Slávisty (nebo Baníkovci) je spor stejně inteligentní se stejným výsledkem

  V životě se občas stává, že nemůžete poctivě zaujmout „silné stanovisko“, aniž byste se stali idioty.

  1. Kocour:
   Copak hormony. Mně by se líbilo, kdyby už lidi nepotřebovali ani spasitele, ani satanáše. Aspoň většinou.
   Jenže abyste nepotřeboval obětního beránka, na to musíte zvládnout vlastní démony, takže patrně žádám příliš.

    1. Kocour:
     Ale ne po vás! To je přeci taková floskule – řekne se „abyste si mohl zavázat tkaničky“ a myslí se tím všeobecně, každý!
     Vy mi nepřipadáte, že byste musel bojovat s vlastními démony – zato jiných takových zde nasráno.
     Nicméně uznávám, že v atmosféře, která tady zavládla, si budu muset dávat na floskule bacha.

    2. Kocour:
     Díky za připomenutí, Jelena poslouchám ráda. Možná kromě jiného i proto, že taky vypadá, že má démony vyřešený 😀

  2. „Slyš Izraeli, dnes přejdeš Jordán, aby sis podrobil pronárody větší a zdatnější, než jsi ty, města veliká a opevněná až k nebi…Hospodin, tvůj Bůh, který jde před tebou, je jako sžírající oheň. On je vyhladí a on je před tebou pokoří, takže si je podrobíš a rychle je vyhubíš, jak ti Hospodin slíbil. (Dt9,3)

   Le Peuple Juife z 8. února 1919 napsal: „Světová revoluce, kterou brzy uzřímež, bude dílem našich rukou: tato revoluce nastolí vládu židovské rasy nad všemi ostatními.“

   rabbi Bakaj: „Licoměrnost je dovolená: Žid má navenek býti přívětivý k nečistým, má jim projevovat úctu a říkati: „Miluji vás!“

   Většina současných „židů“ je chazarská talmudizovaná sebranka, žádní boží vyvolenci. Tenhle ksindl (vrchnost Rockefeleři, Morgani, Warburgové atd.) spáchal obě světové války, komunismus, fašismus, nacismus, USA, FED, EU, ukrobanderismus, genderismus, BLM, LGBTQ, krimigraci, koronafašismus, Green Deal…

   „EU je fantastická, jen tomu nerozumíme
   Brusel není pokažená značka, protože se spojuje se zahnutím banánů, ale protože prosazuje naprosté zhovadilosti, jako jsou bezuhlíková ekonomika, zákazy spalovacích motorů, společné záchody, genderové kvóty, měnění pohlaví podle nálady, OZE, neustálé regulace každého odvětví života, omezování spotřeby masa, zvyšující se náklady na živobytí, naprosto nezvládnutá ilegální imigrace, cenzura vydávající se za ochranu lidu před dezinformacemi, nákup vakcín proti covidu, nesmyslná zemědělská politika, euroval na ochranu Řecka, společné dluhy, emisní povolenky, otevřené hranice pro kohokoliv, neustálé bobtnání administrativy
   https://dfens-cz.com/eu-je-fantasticka-jen-tomu-nerozumime/

  3. Rozpakoval jsem se tu do toho znovu pouštět, na tomto místě mi to ale přijde vhodné.

   „Tolik tisíc mrtvých je ti málo? Pořád budeš ta zvěrstva obhajovat (ty, sice někdy nevyřčený, ale debile, nedouku, dutá hlavo, chytrolíne a amorální svině)?“
   „Velká většina Palestinců tam vůbec za nic nemůže, přesto jsou roztahovačným Izraelem (Židy, židy, židáky, Sionisty…) nemilosrdně vybíjeni (opět, s někdy nevyřčeným debilem atd)!“
   To jsou ve shrnutí základní argumenty, nejednou doplněny – a stejně navíc žádný izraelský děti nepodřezali, taky kdoví, co je to s těmi tunely za kecy a navíc ten útok Hamásu stejně byl v izraelské režii, aby měli záminku!

   Neprůstřelná nevyvratitelná tvrzení, že ty kecáš, kdežto já říkám, jak to opravdu je. Je naprosto, naprosto a ještě jednou naprosto nepřípustné, aby tu někdo zmínil tu „remízu“ ve smyslu toho, že aktuálně sice „vede“ Izrael, ale dlouhodobě je to plichta ve vzájemných „dobrodiních“, pokud dokonce muslimové o pár bodů nevedou. Ihned (s tou nevím proč mojí výjimkou) přilítne ten debil, lhář, chytrolín s dutou hlavou atp, prostě je pronesena „kolektivní pravda“ (ani mezi sebou toho Kocoure sice moc nenakomunikujeme, ale s podivem jsem si přečetl, co za ponurou amorální bytost jste i Vy, protože jste nesložil slavnou přísahu ve znění – „za vše mohou zlí sionisté, kdežto ubohý palestinský lid trpí! Kolektivní pravda budiž mi svědkem!“

   O historickém zdůvodnění toho tamního vzájemného nekonečného milování jsem pod články paní Kunštekové psal víckrát. Že se mi u toho nedostalo (s několika málo výjimkami) ani třeba jen, co kecáš, blbče, mě sice osobně netíží, ale nerozumím tomu. Stačí přece, aby tu prakticky kdokoli napsal něco, co není striktně proti Izraeli a genocidě, téměř bez vyjímky se mu toho nekecej, blbče, dostane.

   Proč se té historii všichni tak urputně vyhýbají? Aby se náhodou někdo nezmínil, že to byli právě Arabové, kteří vymysleli, že židé jim při chůzi kdykoli musí bezpodmínečně uhnout z cesty, musí mít na oděvu viditelné znaky svého židovství a platit náboženskou daň za to, že si potichu a mimo veřejnost smí vyznávat svoji víru? A že ze zabití žida se nedělala zas taková věda? No, oni to, odvážím se myslet si, někteří ani neví, natožpak, že takto byli v tom arabském světě židé bráni za „míňlidi“ po celá staletí. Arabové, potažmo muslimové to byli, kdo všechny ty libůstky vymysleli a dlouho provozovali, ne až křesťánci nebo dokonce až Hitler.
   Možná je pro ně (všechny, co v tom maj jasno, protože jim nebude nikdo nic vykládat) ok, že přece když to území Arabové před více než tisícem let (pokud vědí aspoň toto) zabrali a prohlásili za své, žádnej žid tam nezůstal, všichni přece přišli do Evropy. Dyť to přeci všichni vědí, že sem přišli.

   Možná z toho někdo na první dobrou dá, jak se, já svině, mu snažím podsunout, že tím pádem mají židé teď právo si tu zemi vzít celou zpátky a každému muslimovi to pořádně vosolit. No, ona je to první špatná, protože nesnažím. Jen tím připomínám, že důvodů mít se „geneticky“ neradi tam všichni mají tuny a tuny. Jak tu zazněla jedna „výtka“, historie prý nezačala útokem Hamásu. No, skutečně ne. Stejně tak ale nezačala ani vznikem státu Izrael, což není žádná sviňská sionistická propaganda. A nedělám z nikoho hlupáka, že to neví. Že neví to předtím uvedené, může být. I když to je smutná nevyváženost pro zapálenou obhajobu ubohých týraných Palestinců. Ale že historie nezačala tím útokem, to jistě chápe každý. Hm…, kdy v takovém případě by ji ovšem taky měl tak nějak brát v úvahu, či tak nějak. Si teda aspoň já myslím…

   A kdybychom aspoň pro ta naše smělá tvrzení o jednoznačném, jen a pouze izraelském, židáckém a sionistickém viníku versus čistokrevně nevinnému a příkořími ničenému palestinském lidu, měli relevantní a ucelené informace alespoň pro tu dobu po poválečném vzniku Izraele…
   Ale to je jedno, prostě tisíce mrtvých, to je hotová věc. No, věc to samozřejmě je, dokonce pravdivá. Ale rozhodně ne hotová. Obyčejný nevinný Palestinec není synonymem pro celoživotního altruistu. Sice to jinému rozhodně nedává právo jej anihilovat, ale k tomu už snad bylo uvedeno dost.
   Osobní zkušenost a znalost prostředí je nepřenosná, málokdo tady ji se životem tamních lidí v Izraeli má (já už vůbec). Nezbývá, než pokus o empatii. Se strádáním Palestinců jistě taky, ale ne pouze. Bez ohledu na „celosvětové sionistické pikle“, prostě zkusit aspoň obecně vnímat dlouhodobou atmosféru, na které se výrazně podílí nejen fanaticky ultraortodoxní politici a osadníci a radikálně terorističtí, ne pouze současnými křivdami, ale taky právě geneticky podmíněnou dávnou nenávistí vůči čemukoli židovskému vedenými „Hamásy“,. V těsném závěsu následovanými „pokojnými palestinskými obyvateli, majícími právo na svůj domov a právo zabít každého všivého žida“.

   Pokus o empatii tzv. objektivní. A ještě jednou si na závěr rýpnu, svým psaním jsem právě jistě potvrdil svoji nelidskost… Že jsem ji potvrdil, vždyť přece ty tisíce? No, naštěstí je vůkol plno lidskosti, snad se to vykompenzuje…

   1. Zase tam mám nějaký špatný tvary. Třeba má správně být, že na atmosféře se tam podílí nejen ultraortodoxní politici a osadníci a radikálně terorističtí… nenávistí… vedeNÍ „HamásOVÉ. V těsném závěsu následovÁNI…

    Správně jsem si možná neměl tolik slintat pentli a nepsat takový klády. Ke všemu lživý. Bych to pak jednak nepoplet a jednak to tu nezanášel izraelskou propagandou… 👽

   2. ked toto cele nema dobre riesenie. Proste Izrael je obklopeny muslimskymi statmi a to je bodka. Ci vymazu palestincanov alebo nie, pochybujem ze to bude zaver. Pretoze jednak vzdy niekto prezije, kto zasa sa bude snazit o zabijanie zidov (a ti sa budu zasa potom pohorsovat, ako si to mohol dovolit), jednak samotny Izrael ma velmi malo zivotaschopneho uzemia. Ano, ked vsetkych inych vymlatia, tak nejaku dobu mozu na ich pode zit a rozvijat sa (ak USA ako hlavny obranca bude v tom pokracovat), ale to nebude stacit. A co potom?? Potom ako sa spekuluje, pride velky Izrael ako tema?? Bude treba rozsirovat ochranne uzemia a la Golany?? zaberieme co to z Libanonu, ved Hizballah?? a ak USA budu mat ine starosti, co bude Izrael robit?? hodi na ostatnych atomky??

    1. Samozřejmě máte pravdu. Tamní stav dlouhodobě nemá naději na řešení, které by všechny, lze taky říct „obojí“ tam žijící lidi nějak uspokojilo. Na to je tamní židovsko muslimská antagonie až příliš hluboká. Což stačí „bohatě“ samo o sobě, navíc tam co do stability regionu notně přidávají pod kotel „zájmy mocností“.
     Proto zůstávám jen u popisu, jaké tam kromě jiného jsou důvody toho stavu. Navrhovat jakékoli dosažitelné uspokojující řešení by ode mě byla sebestředná hloupost, protože takové jednoduše není a nebude.

     Kritika Izraele za jeho přístup je z lidského hlediska velmi oprávněná. Lidé ze svého založení nemají rádi, když vidí silného ubližovat slabšímu. Vždycky to ale bohužel bude narážet na realitu, kterou je absence receptu na řešení.

     Za posledních pár dnů už asi mám v komentářích přeužíváno to slovo realita, na druhou stranu ale právě „realitou“ našeho bytí je stav, že je nám každodenně přítomna, kdy si ji ovšem často odmítáme připustit…

 11. před pár dny odmítla provozovna saní ve Švýcarsku půjčovat vybavení Izraelcům, protože je rozbíjeli, nevraceli (kradli) a chovali se jak dobytek. Okamžitě se spustil vřískot o antisemitismu.

  1. Re: Bob

   Vysvětlení je prosté.
   Soudruzi Izraelci saně rozbíjeli a zahazovali, protože ABSOLUTNĚ nechtěly ZA ŽÁDNÝCH OKOLNOSTÍ střílet.
   Kdo by to sebou tahal, takové zmetky!?

   Tak to vidíte, jak jste nechytrý a já vás tady musím jedině správně školit.

  2. Velky tresty sou za antisemitismus na kazdyho. .
   Ten denne provokuji, media jeci , kdyz nesmi prestat ..Staci casto jedno slovo…
   Persekuce a hrozby se mnozi..
   Masova genocida rusu , bolsevismem trockismu ,
   ovladnuti sveta valkami s vojaky ,poucenymi /ucit se,ucit se atd./a tak zotrocenymi..
   Vzbudila pozornost sveta. Na ustupujici fanatismus bolseviku ,reagoval zapad
   zvysovanou fanatickou nenavisti a terorem , na cely SSSR a Vychodni blok.
   To potom vystridal zapadem vybicovanej, islamskej teroristickej fanatismus..
   Zase sirenej na celej svet.Zase zapad reaguje podobne ..Jako predtim na SSSR.
   A antisemitismus byla taky hlavni zbran Hitlera a nacistu. Na koho?
   Vyzkumy ukazuji a dokazuji , ze neco uplne jineho , se odehravalo pod vladou nacistu…
   A ted je na nas. My sme ted urceny abysme byli, jako ty nacisti.
   A za co vlastne? A za co je ta nenavist este na rusa,
   kterej zachranoval a osvobozoval svet , vod antisemitu .. Jakej smysl je v tom?
   Ale zamyslet se aspon ,neni nikde.

 12. Popravdě je třeba napsat, že Izrael to, co dělá, dělá ze zoufalství. Nemůže útok na sebe nechat bez odezvy, ale odpověď na něj odnesou z velké části palestinští civilisti, což vyvolá oprávněnou nevoli na celém civilizovaném světě. To ovšem neomlouvá způsob, kterým Izrael útočí.
  Ovšem Izrael měl sedmdesát let na to, aby vztahy s palestinci uvedl na civilizovanější úroveň. Způsob, jakým vede kampaň proti Gaze ukazuje, že ani teď se k ničemu takovému nechystá.
  Na závěr něco, co na první pohled přímo nesouvisí. Často se připomíná, jak Izrael udělal z pouště zahradu. Jistě. Hladina Mrtvého moře kleska za pár let o čtyři metry, paletincům vysychají studny a Izrael si pěstuje kytičky. Myslím, že je to symbolické.

  1. Němci ze zoufalství vyvraždili miliony, Izrael ze zoufalství vyvražďuje tisíce, Španělé ze zoufalství vyvraždili indiány, Anglosasové vraždí ze zoufalství na celém globu, Italové, Francouzi, Holanďané, Belgičané,… kde kdo ze zoufalství vraždí, ničí a nacpává při tom kapsy.

 13. Stojí také za zmínku, že nečekaný bleskový útok Izraele na Rafáh přišel v návaznosti na výslovné sliby vysokých izraelských představitelů, že Palestinci, kteří dobrovolně opustí své domovy na severu, najdou bezpečí na jihu.

  Nyní jsou ti samí lidé zasypáváni bombami
  a vytlačováni do pouště, kde jsou jejich vyhlídky na přežití přinejlepším mizivé.
  https://zvedavec.news/komentare/2024/02/9975-bibiho-konecna-hra.htm

 14. VALENTÝNSKÁ DEKLARACE:
  Válku považujeme za zločin a neštěstí. Válka je vždy nespravedlivá, umírají v ní viníci i nevinní. Bohužel k válkám dochází a musíme k nim zaujmout stanovisko.
  Válka, která zuří mezi hnutím Hamás a Izraelem, je válkou, ve které je hnutí Hamás jednoznačně agresorem, který zneužívá svého civilního obyvatelstva a dopouští se těžkého pokrytectví, když tvrdí, že Izrael útočí na civilní obyvatelstvo, dokonce na nemocnice. Nejenom, že v nich má Hamás své posádky a vojenský arzenál, ale zadržuje v nich i izraelská rukojmí. Jde o trestuhodný čin zneužití „živých štítů“.
  K tomuto prohlášení nás přivádí skutečnost, že v naší zemi se ozývá nespravedlivá kritika Izraele a jeho postupu. Izrael je k tomuto postupu donucen a nelze žádat, aby se nebránil proti teroristům a nehájil své občany. Považujeme toto prohlášení za potřebné, neboť s kritikou Izraele, kromě jiných, vystoupili i katoličtí duchovní, kteří by měli mít úctu k pravdě.
  Je nutné si uvědomit, že křesťanství se zrodilo v Izraeli, zde i vyrostlo, má společné tradice a společně užívá hebrejskou Bibli. Zakladatel křesťanství, Ježíš Kristus, je synem izraelského národa z judského kmene z Davidova rodu. Židé i křesťané jsou cílem vyhlazující války, džihádismu a jeho odnoží. Vzrůst antisemitismu nejenom slovního, ale i politického spolu s teroristickými útoky je varováním pro všechny.
  Jak obětí atentátů, tak obětí válek může být každý.
  Šalom, mír není bez spravedlnosti!
  V Praze na Popeleční středu, dne 14. února 2024
  + Dominik kardinál Duka OP, emer. arcibiskup pražský
  Prof. Petr Piťha, emer. probošt Kapituly všech svatých
  Prof. Jiří Kuthan
  Prof. Jiří Svoboda
  Alexandr Vondra
  Marek Benda
  Ondřej Benešík
  Jana Černochová
  Jiří Oberfalzer
  Zdeněk Hraba
  Tomáš Zdechovský
  Jan Wolf
  Oldřich Lichtenberg
  Pavel Bělobrádek
  Josef Ježek
  Daniel Herman
  Antonín Randa
  Jakub Lichnovský
  Romuald Štěpán Rob
  Zdeněk Bergman
  Drahoslav Chudoba
  Marek Orko Vácha
  Jiří Strach
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Duka-vydal-valentinskou-deklaraci-Ne-o-lasce-ale-o-valce-750764

  1. Přitroublá židovka Černochová, zmrd Herman nebo Benešík? ještě chybí Řeporyjské prase.

   Hamás je židovský podnik, stejně jako slavný 7. říjen 2023, ale vykládat to šílené židovce nebo užitečným idiotům čučařům, agentům CIA je málo platné.

   1. Jsi fakt blázen, Góji.
    Nemám se ti přeptat kousek odsud, v KM PL léčebně, zda by ti nepomohli? Nějaké pracovní kontakty tam mám, něco jsme tam montovali a modifikovali.
    Nechceš? Nebo to máš blíž k Opavě či Bohnicím?

      1. Re: Markýza

       Nekomentujte výkřiky, rozeberte význam jednotlivých slov.
       Na Hermana a Afročechovou mám velmi podobný názor.
       Vácha je mimo jakýkoli koment.
       Útok Hamásu dne 7. 10. proběhl takovým způsobem, že izraelská tajná služba NEMOHLA NEVĚDĚT, co se chystá, zvláště pokud je pravdou, že Hamás je nejméně částečně dotován izraelskými penězi.
       Žádným způsobem neokecáte skutečnost, že izraelské hlídky v den útoku nebyly žádné, anebo jen minimální a totálně nepřipravené na jakoukoli možnost provokace nebo dokonce synchronizovaného útoku několika vojensky řízených jednotek.
       Hlídky stojící proti potenciálnímu nepříteli oslabí ve sváteční den jen naprostý idiot, anebo ten, kdo ví, že nepřítel něco chystá a sám chce, aby se nepříteli jeho akce zdařila.

       1. Targus:
        A dodejme – lidu palestinskému se to náramně hodilo do krámu. Na životech jim nezáleží, stejně přijdou do ráje a aspoň můžou demonstrovat židovskou zlovolnost v plné míře. Zkrátka – dnešní bitvy jsou bitvy obětí. Kdo se jako oběť necítí, ten buď nebitvuje, nebo rychle dobitvuje (v tomto případě mám na mysli Rusko)

      2. V nich. Kromě pár vět v úvodu je v dopise soudruha černoprdelníka Duky přehlídka lží. Pod nimi je přehlídka zmetků, kromě snad Hraby. Proč je jeho jméno pod tímhle pamfletem, to by mě zajímalo.

    1. Tecočokle, oblbuješ z vymytosti mozku nebo za cizí peníze?

     „Tyto statky dány jsou člověku,“ praví Písmo. Ano, souhlasí Talmud, avšak člověkem je pouze Žid. Pročež nežid nemůže být zákonným jejich majitelem, jako není zákonným majitelem šelma lesů, v nichž obývá. „Stejně jako s klidným svědomím lze zabíti divokou šelmu a zmocniti se jejího lesa, tak možno zabíti nebo vyhnati goje a přivlastniti si jeho majetek. Majetek gojův podoben je opuštěné věci, jeho pravým majitelem je Žid, který se ho zmocní.“ „A je to spravedlivé“ – vysvětluje rabbi Albo, židácká výchova, Talmud

  2. Bratr Duka sepsal mj. spisek, ve kterém se zastává španělské inkvizice. Také tam použil berličku antisemitismu.

   Zde by měl popsat tu deklarovanou spravedlnost, jak si ji představují – on a další signatáři. Jak by realně měla vypadat taková spravedlnost.

   Žádný křesťan (natož křesťanka) by neměl horovat pro krvavou odplatu, mstu. Natož aby nějakým pseudologistickým a vpravdě nekřesťanským způsobem na jedné straně odsuzoval vraždy dětí jedné strany a explicitně hájil vraždy dětí strany druhé.
   Dokonce ani zabíjet by se pod praporem s křížem nemělo, natož vraždit.
   Jediným ospravedlnitelným jednáním by byla společná, anebo aspoň částečná, mírová misie – do oblasti konfliktu. Takto by zřejmě následovali signatáři Krista, ne jakéhosi vymyšleného „svatého“ ( v synoptických evangeliích jsou nazýváni „svatými“ všichni z křesťanských církví), navíc komercializovaného v různé nákupní obřady a na odiv stavěnou tělesnou lásku. A komodifikovaného v pugety, laskominky, barevné stuhy, různá srdíčka a podobné tretky.

  3. Správně soudružko Mileno. Jen mi mezi těmi světovými osobnostmi chybí Vaše jméno. Mám tomu rozumět jakože považujete Israel za sprostého okupanta na palestinské zemi, který se vyšperkoval metody tisícileté říše?

  4. Inu, zhusta se něco podepisuje a podepisují se kupodivu vždy ti, co se podepíší rádi pod ledacos.
   Zhusta jsou to stále ti stejní. Zviditelnění.
   + semtam někdo další.
   Jen aby časem ten podpis nezabolel, což se občas také stane.

  5. Má tu někdo pochybnosti o tom, zda je pan režisér Jiří Strach slušný člověk?
   Popravdě, mezi grázly a farizeji formátu Bělobrádka, Bendy či Černochové, bych jeho podpis nečekal.

  6. Tuším Tymákovan mě tuhle nazval rytířem na bílém koni, chránícím Milenu. Nebo tak nějak. No, dnes sedlat nebudu.

   Dukova deklarace je v mých očích pokrytectví, signifikantní je samo složení signatářů, kdy značná jejich část je všechno jiné, než strážci spravedlnosti či dokonce morálky.
   Motivováno je to nábožensky, sice už nějaký čas, nicméně v historickém kontextu pořád převratná novinka – žid je chráněn křesťanem před muslimem. Kupodivu právě Dukou, který, narozdíl třeba od Halíka, pro tu „mezináboženskou ekumenii“ moc nehoruje.

   BV má už po staletí (tisíciletí) ve své genetické informaci smrtelnou nenávist mezi místními společensko náboženskými skupinami. Tím kódem je ovlivněno chování aktuálně výrazně silnějšího Izraele v Gaze, kdy zůstává jistotou, že pokud by byl naopak výrazně slabší, přesně stejně by bylo nakládáno s jeho lidmi. Není to tam rozděleno na hodné a zlé, vůči sobě navzájem jsou tam jen zlí. Pokud nějaký čas mezi sebou žijí v míru, ani ne tak latentní, jako jen aktuálně nekřičená nenávist a napětí jsou tam přítomny konstantně.

   Pokud někdo tuto skutečnost ignoruje, je… ignorantem. To není urážka, z toho slova to takto plyne. Nevinný civilista je sice cosi jako terminus technicus, ovšem právě na BV je v až příliš větší, než jen velké míře, nevinným ne pro svoji bezúhonnost, ale proto, že není doložena jeho činnost se zbraní či výbušninou, či, a to v obou případech, tzv. radikální džihád knihy. Jistě tam je ovšem taky dost takových, co jsou ve smyslu používání násilí a ambicí k němu opravdu nevinných. Ti jsou ovšem, ať si to zní jakkoli cynicky a nehumánně, v tom prostředí potenciálními a také reálnými kolaterálními ztrátami.
   Stále a pořád je to právě ten rozdíl mezi světem, jaký by lidé chtěli mít a světem, jaký skutečně je. Znovu, pro někoho právě v tomto případě nepřípustný cynismus, pro jiného připuštění si skutečné reality lidského bytí.

   Dukovu deklarací lze v tomto případě brát pouze jako nábožensky motivovanou pózu, nikoliv jako argument vůči pro-Palestincům. Je jednostranně zaujatá.
   Pozn. pro-Palestinci či anti-Izraelci jsou dle mého soudu obecně spíš pro-lidé, kterým se štítí brutalita chování Izraele vůči Palestincům. Na tom jejich svatém, díky tomu ale zároveň prokletém místě světa se však „bohužel“ k tomu pro-lidství de facto nepřihlíží. Je tam naopak zásadně popíráno, v očích jedněch ti druzí víceméně ani za lidi považováni nejsou, obráceně dtto…

   1. Nechci otvírat jazykový koutek, ale nějak mi to nesedí. Asi jsem to napsal chybně, má být, že ne lidem se něco štítí, ale lidé se toho něčeho štítí…

  7. Mileno, mé „city“, ovlivněné i rozumovou úvahou, jsou na straně Izraele. Ale když vidím ten seznam podepsaných, navádí mě to k myšlence, zda nejsem spíše pitomec.
   Většině z nich totiž nevěřím ani to, jak se jmenují.

   1. Petice jsou vlastně dvě – každá se zcela protichůdným postojem. Bylo by zajímavé zjistit, jestli obě listiny podpisů nemají neprázdný průnik, čemuž bych se vůbec nedivil. Když ale vidím ta jména signatářů, nepodepsal bych ani jednu z nich.

  8. Židi boj proti údajným teroristů používají k tomu, aby za ním skryli genocidu na arabském národě a vraždění dětí. Podobně jako nacisté používali zabití německého vojkáka jako záminku k vypálení a vyvraždění celých vesnic. Nacistům i Židům primárně šlo a jde o to provést genocidu, vyčistit obyvatelstvo od slovanského resp. palestinského obyvatelstva. Boj proti teroristům je jen krytí.

  9. My sme si zase uvedomujeme ,ze vyse uvedeni papezsky Falentajnove a jiny Duckove ,
   mysli na to , kde by nam neco ukradli a zmocnili se toho..A vubec vseho.
   Uz mnoho staleti.
   Votocis se a vsecko je v prdeli. Buh to tak chce ,synu. Pomodli se, pred nami ,na kolenou.
   Valkama to dneska pro ne nejde , jako to pro ne bylo mozny driv. Kdyz.

   Fanaticky teroristy vseho druhu , taky islamsky , nekonecny nenavisti ,
   si zapad poridil po valce a okamzite , nejdrive na SSSR a vychodni blok a
   ted je pouziva zase ,na realizaci dalsich planu..Na Rusko taky , azovukrama.
   Aka any je pismeno Z.Pro poradek a uplnost …Je to jednoduchy.
   Mir a nic jinyho !!!, je ten pravej, opravdovej a skutecnej a vubec nejvetsi a nejhorsi nepritel.. Samozrejme. Mimo to.
   Jak jinak chcete valcit , nez za mir./Rusove vzdycky a porad napr. ,
   porad chteji a udelaji vsecko a nic jinyho, nez aby zase zacali valky/..
   Zhruba vod ty revoluce fanatiku od. 1790..Nic novyho..
   Uz v 1814 valcili ,aby dobyli a okupovali Pariz a Francii. Vod ty doby neprestali.!!!.
   Porad utoci a porazi taky germany napr. Ted znovu.Kazdej zna jejich umysly.

   Predtim zase na Evropu vymrstili valky zbesnenych katolickych, fanatickych protestantu.
   Katolici valcili proti proti odlisnym katolikum, ktery se chteli jinak modlit a slouzit trochu jinak ty mse…Obe strany se chteli zmocnit uplne vseho.

   Obe strany vedly valky 30let , muj Boze na nebesich ,byly vo tom , kdo je lepsi katolik.
   Nejlepsi je ty protesty s protestantama vsude porad opakovat..A pouzivat.
   Vedou to vzdycky knezi z kazatelen s pouckama a nebo akademicisti a pedagogisti ,
   pro zmenu jinejma pouckama , co se zkratka hodi na nas..

  1. Stačilo 15 minut.
   Koncentrák s velmi dobře živenými, zbožím zásobenými obyvateli. Zadrátovaný to tam mají, to je fakt – ale víc na ulicích, nežli na hranicích…
   Co to je za lidi, kteří nedovedou zorganizovat ani ten nejzákladnější úklid ulice? Všude bordel, hnus a odpadky, klidně uprostřed chodníku.
   Já vím, to není důležité. Důležitější je, sjet o patro níž a tam za evropské a katarské peníze svařovat a plnit rakety, přímo pod sídlem UNRWA organizovat a provádět hackerské útoky proti státu, který je živí.
   Zatímco Židáci budovali, vymýšleli, konstruovali a stavěli zařízení, užitečná pro lidi, měnili poušť v úrodnou půdu a kibucy, stavěli fabriky na všechno možné.
   Např. izraelská firma Tadiran, ještě než došlo k jejímu začlenění pod Elbit Systems, docela donedávna, do roku 2005, vyráběla opravdu široký sortiment polovodičů, jak pro výrobu vlastní, izraelské spotřební elektroniky, tak samozřejmě pro vojenské účely. Tadiran licenčně vyráběl velmi osvědčené, časem prověřené typy polovodičů, od obyčejných diod ala 1N4148, přes bipolární i unipolární tranzistory vč. výkonových, integrované obvody a procesory jak pro spotřebku, tak pro vojáky, všechno v prvotřídní kvalitě. Protože Izraelcům záleží na tom, aby z nich vytvořené výrobky, jejich vlastním lidem sloužily dobře a dlouho.
   Vše zde popsané, mohu samozřejmě i dokázat – jak katalogy Tadiranu samotného, tak i fyzickými exempláři integrovaných obvodů. S logem ve tvaru modifikovaného T, čitelným potiskem typu a v posledním řádku „ISRL“, dokonce i na osmivývodovém SMT minipouzdru SO-8 pro IO OP07. Tak jsou hrdí na vlastní výrobu, že si dávají práci, vypálit to laserem i na ta nejmenší pouzdra.
   Je to jen maličká část toho, co ti lidi dokázali – kdesi v prdeli jižní pouště, postavit fabriku a vyrábět v ní kvalitní polovodiče..

   Co do té doby, řekněme do toho roku 2005, dělali či vyráběli ti tzv. „palestinští uprchlíci“, nebo palestinci přímo tam, kde jich je nejvíc, tj. v Gaze, blízkém okolí a na Západním břehu Jordánu?
   Nesvedou kurva ani uklidit před vlastním barákem!
   Natož tak něco, pro vlastní lidi užitečného, vymyslet či vyrobit, nebo aspoň zadat výrobu v Číně, což je to úplně nejjednodušší a nejlevnější řešení.
   Nebo za všechny ty peníze, které tam leje EU, Katar i jiní, aspoň vyvrtat vlastní studně, vodárny, vodojemy, úpravny vody – aby aspoň ve vodě, tekutině života, nebyli závislí na dodávkách z Izraele.

   Kdybych si dal tu práci, paní Kunšteková, tak tu Vaši argumentaci koncentráky a nelidským zacházením, na dvou obrazovkách rozstřílím na hadry. Tak, že Vám v ruce nakonec zůstane jen ta, stokrát už omletá „genocida“, kterou budete dál opakovat až do vlastního omdlení. Za koho přesně, tu orodujete ??
   Jenže – ty Vaše přesně cílené, antižidovské výšplechty, ty za to vůbec nestojí, víte?
   Víc asi nemám, co bych k tomuto „článku“ dodal. Snad jen to, abyste se z těch výronů nenávisti, jednou nemusela zpovídat.

   1. SSoudruh vyjel se svou vyvoleností a šílenost. K tomu přidal výhrůžky. Velmi zábavné, podobně jako ty bláboly černoprdelníka Duky, dodané sionistkou Milunou.

    1. Nejsem pro tebe žádný soudruh, soplivče.
     Zábavné jak pro koho.
     Tohle je můj vlastní názor, názor člověka, narozeného v první polovině padesátých let minulého století. Názor člověka, který nesouhlasí s tímhle, dnes opět moderním, honem na Židy.
     Opět jsou Židé univerzální viník všeho, protože soplivci v internetu, včetně moderně opozičních pisálků, ti nemusí nic moc znát, pamatovat, ani dokazovat – jim stačí, že to mohou do veřejného prostoru flusat, na jakýkoli odlišný názor napsat „to není pravda“ a pak se hádat, jako děcka ve školce.
     Vím o tom všem dost, pamatuju ještě víc a proto ta poslední věta.

   2. Vzniká tu několik, takřka filozofických otázek, vyvolaných předmětným příspěvkem:

    1) Mají ti schopní a šikovní větší právo na nějaké území, než ti neschopní – byť bylo předtím jejich?
    2) Mají ti schopní právo zabíjet ty neschopné, přestože jim většinově nic neudělali?
    3) Mají ti pořádní právo zabíjet ty nepořádné?

    A tak by bylo možné pokračovat dále. Ale je tu ještě jedna otázka:

    Nepřipomínají – případné kladné odpovědi – poněkud fašismus a nacismus, ideové základy Třetí říše?

    1. Mají dokonce právo na nějaké území, které nikdy nebylo předtím jejich.
     Neschopným poskytnou např. rezervace (nezaměňovat s letenkami či pobytem v Alpách !!!). Takové rezervace , aby nebyli nadále schopni žít způsobem, kterým žily generace a generace….a generace jejich předků. V podstatě zruší jejich civilizaci. Tak nějak postupně, pomaloučku.

     Schopnost a šikovnost je historicky většinou velmi dobře oceňována. Předčí v tomto dokonce i bojovnost a odvahu.
     Zejména když se bojuje Maximy proti oštěpům a lukům a pod.

    2. Reagujete-li na můj text, pak zkuste nejprve zodpovědět ty dvě otázky, které jsou v něm položeny.
     Pak teprve můžeme diskutovat o účelu odvedení tématu jinam.

     1. Tak já sem sepíšu ty vaše otázky, ať má Agivessana přehled, na co se ptáte. Vykopírováno z https://web.litterate.cz/nejhorsi-izraelska-nocni-mura-se-muze-stat-realitou/comment-page-1/#comment-248126 :
      – Co to je za lidi, kteří nedovedou zorganizovat ani ten nejzákladnější úklid ulice?
      – Co do té doby, řekněme do toho roku 2005, dělali či vyráběli ti tzv. „palestinští uprchlíci“, nebo palestinci přímo tam, kde jich je nejvíc, tj. v Gaze, blízkém okolí a na Západním břehu Jordánu?
      – Za koho přesně, tu orodujete ?? (toto je otázka na paní Kunštekovou)

      Více otázek jsem ve vašem příspěvku nenalezl.
      Pokud si nenajde čas Agivessana, dovolím si odpovědět za něj. – Pauza, odcházím do jazykovky na čínštinu.

     2. To není odvedení diskuze jinam, ale naopak shrnutí toho podstatného, co jste napsal – tak, aby byly Vaše myšlenky jasně zřetelné. Relativizujete události v Gaze – zabíjení nevinných lidí – poukazem na to, že jde o lidi méně hodnotné, kteří si nedokážou uklidit před vlastním obydlím a nemohou se v šikovnosti rovnat židům (nebo Židům).

      Abych vám nemusel dopovídat znovu na jiném místě: nazývám to nacismem – tom, který jste projevil před chvílí právě Vy, a také nacismem každého dalšího člověka, kterému ten popis sedí. Kupříkladu, je známo, že Adolf Hitler byl velmi pořádkumilovný a o zručnosti nebo zvrácené vynalézavosti německých nacistů nelze pochybovat – například ji projevili při výrobě zbraní a při vraždění lidí tzv. méněcenných ras, například také Slovanů. Nejednou se o nich vyjadřovali s podobným despektem, jako Vy o Palestincích.

      Pokud jste náhodou něco myslel jinak, zapracujte na svých kognitivních a vyjadřovacích schopnostech. Máte ještě nějaké otázky?

      1. Nemám.
       Jsem nacista, protože si myslím, že namísto svařování trupů raket a kopání tunelů, by bývalo bylo lepší, snažit se o svůj lepší život třeba tím, že si aspoň uklidím před vlastním prahem, nebo vykopu svou studnu.
       Svařováním/odpalováním raket na jiný národ a kopáním tunelů, vše za účelem způsobení škody jiným, to ještě nikdy a nikomu život nezlepšilo, tím méně jim.
       Spíš bych řekl, že to bylo vždy přesně opačně a je tomu i teď.

       1. Když se jako nacista vyjadřujete, dostáváte – bohužel – odpověď jako nacista.

        S tím, že je lepší vyrábět polovodiče, uklízet si před domem a kopat vlastní studnu je lepší, než vyrábět rakety a kopat podzemní tunely za účelem působení škody jiným, přece nikdo nepolemizuje. To ale v té Gaze nedělají všichni Palestinci.

        Problém není v boji Izraele proti teroristům, problém je ve způsobu toho boje bez ohledu na oběti, způsobu boje, který vytváří další nepřátele a v nerovném hodnocení ceny lidského života. Problém je v odhodlání izraelské vlády obětovat cokoli, klidně celý svět zavlečením do války, za vidinu jakési fiktivní spravedlnosti, která ani není reálně možná, není ji možné dosáhnout tímto způsobem. Kdy to bude dost, těch mrtvých na palestinské straně? Nikdy, protože si neumějí uklidit před barákem? Kam až sahá ta duchem starozákonní pomsta? Třicet nebo kolik že palestinských očí za jedno židovské?

        Když si vzpomenete na biblický příběh o Sodomě a Gomoře z První knihy Mojžíšovy – Hospodin byl ochotný ušetřit ta města, najde-li v nich aspoň 10 spravedlivých. Netuším jak je možné, že je nenašel – ale neměl by Izrael, který se neustále na svoji tradici odvolává, uvažovat stejně? To jsou opravdu v Gaze všichni vinni terorismem? Zatímco Izraelci jsou bez viny? Nezávislý pozorovatel vidí, že tomu tak není.

        Podle mnohých náboženských tradic, včetně té židovské, krev nevinných volá do nebe – což si mnozí Židé uvědomují a proto vystupují proti politice, kterou provádí Izrael – dokonce i za cenu svého uvěznění.

        1. Naprosto s Vámi souhlasím. Že si někdo neumí uklidit není přece důvod aby je druhý zabíjel. Že nemají vyspělejší průmysl také ne (a je otázka zda k takovým nedostatkům nepřispěli i Židé, kteří obsazují stále větší část Palestiny). Tecočamp se skutečně vyjádřil neohrabaně a nelidsky , nemůžu uvěřit, že by tohle myslel vážně. Snad ne.

         1. Sakra, kdy a čeho bude dost?
          Mají Židé čekat, až bude za ta léta ostřelování z Gazy dost mrtvých?
          Až bude dost lidí zabito a všeho dost rozmláceno na jihu Izraele – okolo Sderotu i jinde, kam až jim dostřelí ty lítající vodovodní roury?
          Ještě je to, za celá ta léta ostřelování, pořád málo?
          Lítající vodovodní roury opravdu ještě nezabily dost Izraelců na to, aby se tito vzpamatovali – a začali ty roury, včetně jejich uživatelů a modifikátorů, řešit od podlahy?
          Že by si někdo v Izraeli, ale i jinde položil třeba otázku, proč ty roury nejsou uložený v zemi a neproudí jimi voda, nač byly původně určený a zaplacený?
          Je tohle možný? Asi je.

          1. Za ta leta ostrelovani Izraele se Izrael rozsiril na nekolikanasobek mezinarodne uznane rozlohy, a za ta leta zabijeni Zisu bylo pozabijeno vice nez sto nasobne vice Palestincu.
           To jsou fakta.
           Vase zidovska propaganda nikoho nenadchne.

         2. Kočka:
          To, že si někdo neuklidí před vlastním prahem není a nikdy nebyl důvod k zabíjení nikoho. Je to jen jeden postřeh dokumentující, že palestinští Arabové si neumějí či nechtějí spravovat věci své. Samozřejmě jsou i pádnější argumenty – tenhle by snad měl být srozumitelný. Aspoň jsem si myslela.

          1. A jak to sebespravování mají dělat, když nemají jak?
           Jsou ve stejné situaci, v jaké byli za WWII židé v ghettech. Mají sice tzv. „samosprávu“, ale ta nemá žádné pravomoci ani prostředky, jak jakoukoli správu vykonávat. Smí pouze organizovat pracovní komanda a udržovat klid v ghettech. A vybírat daně a poplatky, jejichž výnos spotřebovávají okupační síly.

          2. No ale Tecočamp se na tyto své otázky ptal, tak je asi považuje za důležité. Nechápu proč by to jinak psal. Jiné otázky v jeho příspěvku nepadly, myslím, že jste to četla. Takže tím dal najevo, že neuklízení považuje za jednu z příčin, proč jsou Židé „lepší“ a v právu. Je to směšné, že? Také si myslím.

          3. Občan:
           Na vaši otázku neodpovím, jen hořce zapláču nad vámi…….

         3. Ale myslel, myslel to vážně. Vy ho možná nečtete, já jako admin čtu – někdy sice povrchně, zběžně – všechno.
          Je dobré si uvědomit, že tady, na webu a v diskusi pod články, o sobě vzájemně víme jen to, co sem napíšeme (samozřejmě až na výjimky, kdy se známe osobně, ale takových případů je málo).
          A podle toho, co sem píše Tecočamp, mně připadá (už dlouho), že jde o člověka, jemuž je cizí jak empatie, tak i schopnost obsáhnout řetězec následků a příčin v délce alespoň v průměrné populaci obvyklé. Okolnost, že s ním v některých jiných aspektech souhlasím, nehraje roli: kdyby Adolf Hitler zformuloval vztah, který známe jako Ohmův zákon, souhlasil bych v té věci i s Adolfem Hitlerem.

          Shrňme to: čeho je srdce plné, tím ústa přetékají.
          Nemám důvod myslet si, že Tecočamp je jiný, než jak ho charakterizoval Agivessana. Kdyby jiný byl, jistě by i jinak psal.

        2. Od řeky k moři.
         To je přesně to, co si „mnozí Židé uvědomují a proto vystupují proti politice, kterou provádí Izrael“.
         Uvolnit prostor od řeky k moři – vypadnout tam odsud, kde mají všechno, včetně hrobů předků, celý svůj život.
         Vybírat pinzetkou deset nevinných terorismem, vybírat z těch pár miliónů, kde si smočil zobáček úplně každý, vyjma nejmenších dětí.
         Tak jistě.
         Postavte i ty nejspravedlivější Židy před volbu, jestli se nechat uvěznit, nebo vypadnout ze země.
         Dobře mi tak. Neměl jsem se nechat zatáhnout do téhle demagogické prasárny.

          1. Přitom by stačilo, kdyby se podíval na Partition Plan z r. 1947 (což je, mimochodem, jediné LEGÁLNÍ rozdělení území „Mandátní Palestiny“).
           OBA státy – jak Palestina, tak Izrael – sahají od řeky k moři.

          2. Právě, pořád si na ty mapy pamatuji, nehledě na to, že Britové a asi celá tehdejší KoZa (a zřejmě i my k tomu přispěli) rozhodli o vytvoření státu Izrael nehledě na to, že tam žijí Palestinci. A ať jsou jací jsou, byl to jejich domov, a během let je prostě Izraelité vyháněli. Pak se není proč divit, že je Palestinci nenávidí. Tím nechci říci, že je dobře, že se mezi sebou vraždí, ale nedivím se. A nyní to opravdu připomíná genocidu palestinského obyvatelstva a to zrovna od národa, který ji zažil.

          3. Chtěl jsem původně napsat, ať mi políbíte prdel, ale nenapíšu.
           Nálepka sedla a to je hlavní, že dobře drží.
           Kdo komu se má vyhýbat, o tom nerozhodujete. Naštěstí.

          4. Bych s tema nacistama tak nepospichal..
           Zase se jedna o pausalizovani ,zjednodusovani a vseobecnosti pro ideologicky zamery a plany.
           Svet se nezastavil a posunul vo kus dal.
           Nebyl ani nemuze bejt ,cernobilej.

           Hitler byl antisemita a nenavidel zidy. Jak ktery.
           Jeden napriklad nespechal , vodjel z Vidne ,
           az za tri dny po okupaci a z vokna svyho palace se dival ,
           jak jini cisti namesti kartackama na zuby.
           Tak dokazovali nacisti svetu ,jak nenavidi zidy.
           Dokonce meli nacisti urady.Akademiky a vedce.
           Dukazu se potom nashromazdilo miliony.Ale.

           A beda tomu kdo neveri a nemlci , mnozi byli existencne zniceni a vlaceni po soudech..
           Velkou nenavist zakonu a soudu,na ne vymrstili.

           Nepospichal , protoze vedel ,ze nepatri mezi ne.
           Ze nemuze bejt obet nepricetny nenavisti nacistickyho antisemitismu.
           /Jako ty v Polsku na Ukr. a v SSSR a vsude/.
           Ani mnozi nacisti se zakazanymi predky nebyli usvedceni , nacistickymi vedci.
           Nektery po valce zacali zkoumat, co je za tim , byli zvedavy, jaky ma predky manzelka Hitlera napr.
           Vysledky nechce nikdo vedet..Se nehodi.

           Zapad bral jen ty dulezity pro povalecnej vyvoj.
           Dalsi komunisticky a stejny, zase utekli ke Stalinovi..
           Nevadilo vubec , ze byli bohaty burzoustove..

           Nejak ty vsechny obeti nacistu mely spolecny ,
           ze byli chudy a bezmocny , chudy a obycejny..
           Chudy a vobycejny ,jako my sme byli a sme doted.

           Ti dostali rozkaz nastoupit do transportu.Ty vobyc.
           Jejich spolecnej zlocin byl jenom , ze zustali chudi.
           Bezvyznamny …
           Mam dojem ,ze prave toho, se vyuziva a zneuziva.
           Ani na zapade je proto nechteli.
           Ted, zide zili v Nemecku nejmin tisic let.
           Spolecne to je klicovy slovo , spolecne s germany ,spolecne s evropany a co to asi vsecko znamena.
           Byli a sou dusledky.Jako obvykle..Dodnes.

    3. To Agivessana:
     Píšeme si tu o tom, že už čtyři, možná pět kompletních generací, si předává jako „rodinné stříbro“ život v nenormální nenávisti k jinému etniku, jmenovitě Židům. S akcentem na to, způsobit Židovi jakoukoli škodu, nebo jich nejlépe co nejvíce pozabíjet.
     Většinová náplň života, nejméně těch čtyř generací.
     O jakém druhu případného fašismu či nacismu, to tu píšete?

     1. Ono to je trošku jinak.

      Němečtí nacisté by byli možná překvapení, jak dobrými žáky byli a jsou sionisté v metodách ponižování a dehumanizace. Nacistické metody dovedli k dokonalosti a pořád ještě je „vylepšují“.
      Nahnat oběti za dráty a zdi, odříznout je od světa, od zdrojů vody, obživy, od lékařské péče, od financí, od možnosti likvidace odpadků a fekálií, od možnosti čištění (a v Gaze odsolování) vody, ukrást a zničit jim majetky, připravit je o bydlení atd. a pak vyřvávat, že oběti nejsou čisté, smrdí, jsou obklopené odpadky všeho druhu…

      Všechno to, co nacisté dělali NEJEN židům, dělají již více než 70 let sionisté Palestincům. PROTO je izraelský režim režimem nacistickým. Teď už i vč. hromadného vyvražďování.

     2. Achich ouvej ach. Brutální útok Hamásu a nekonečné ostřelování Izraele se mnozí z nás snaží zahrábnout pod koberec. Ale Izraelci mají smůlu. Kdyby se sebrali jako jeden muž a odstěhovali se do jiné pouště k mírumilovnějším souedů a udělali z této kvetoucí zahradu, měli by konečně klid. S arabskými sousedy ho nikdy mít nebudou. Takhle nám to předvedli Rothingové v jihovýchodní Asii a museli pryč. Bez pardonu. Kolem Izraele to nejde. Jedině odcestovat a poslední zhasne.

     3. „…už čtyři, možná pět kompletních generací, si předává jako „rodinné stříbro“ život v nenormální nenávisti k jinému etniku, jmenovitě Židům. “

      To je pravda.

      Neuvěřitelnou shodou okolností už čtyři, možná pět kompletních generací žije v koncentračním táboře jménem Gaza, řízeném (některými, ne všemi) příslušníky jiného etnika, jmenovitě Židy.

      Za těchto okolností bych považoval za skutečný zázrak, kdyby nenávist k předmětnému etniku nevznikla.

      1. A kdo za to může?

       Kdyby Mohamed víc přemýšlel, tak zakázal muslimům se cpát do cizích zemí a byl by všude klid a mír.

       Pojďte, pojedeme do Mediny a zničíme jeho hrob. Je to jen náboženství míru a nic se nám nestane.

       1. Za to může židovská vrchnost. Banksteři, např. Rothschildi a ideologové SSionismu. Pak samozřejmě samotná SSvatá ideologie vyvolenosti a pohrdání.

   3. Víte, já jsem dalek nějakého velkého moralizování, ale dejte pozor, abyste se jednou nedivil, až se vaše logika jednou třeba obrátí proti vám. Až jednou – a možná je to jen otázka času – opanuje Evropu taková Čína (byl jste někdy v Číně? Letenky jsou levné jako před covidem, zajeďte si – doporučuju!), možná, že pročínský místodržitel, dobře placený v jüanech, usoudí o vás, že nemáte dostatečnou pracovní morálku, nejste schopen naučit se světový jazyk hanyu, váš občanský kredit má nízkou hodnotu, nejste platným a perspektivním členem společnosti, a když se budete šprajcovat, bude s vámi naloženo podobně, jak dnes nakládá izraelský ýbrmenš s palestinským untrmenšem.

    Při střetu dvou rozdílně vyspělých civilizací vždy ta méně technicky vyspělá tahá za kratší konec, ale to neznamená, že jedná spravedlivě a v právu.

    Ironií osudu je, že načalstvo současné západní civilizace dělá všechno pro to, aby dosud vyspělé západní země klesly (dobrovolně) na nebo pod úroveň zemí „třetího světa“. – Tím se váš výše vykreslený osud přibližuje kroky, které jsou větší než velké.

    1. Něčeho takového se nedožijeme ani my dva, ani naše děti.
     Možná vnoučata, ale to budou úplně jiní lidé, než jsme my dnes.
     Příspěvek jste nepochybně psal ve stavu, kdy jste si neuvědomoval věk svůj, nebo můj.
     Položil jste si také otázku, co by číňan hledal ve vykradené, průmyslově zcela zlikvidované Evropě?
     Bude tu skanzen, určitě „modernější“ nežli ten rožnovský, s pár navázanými službami a to bude všechno. Viděl jsem a pozoroval se vší pečlivostí, všechny ty „čínské investice“ u nás, tedy konkrétně v ČR. Vy jistě také a zcela jistě jsme nedošli ke shodným závěrům, že ano?

      1. Je blbej nevycerpatelne az do samyho dna blbosti , ale furt snazivej ,
       snazi se prokopat dnem , prokopat este furt pryc ,hloubeji,
       jako vzdycky tecocampo …Hodne vo tom musi jecet na vsecky strany.
       Blbost jeci ze vseho nejvic na vsecky strany. Tak se pozna i v mediich.
       Zatimco.
       Cinanu je nejak hodne a maji jenom 13% a nebo min pudy, ktera
       se da pouzit k zemedelskym ucelum..
       To z nich dela zavislaky. Na zradlu. Vodjinud.
       Ze by potrebovali pro 1 miliardu a 400 milionu populace neco vic na vobzivu , je pro nektery nemozny se nikdy dozvedet..
       A co by kde cinan jinde asi pohledaval…Nic hledat nebudou ,
       populace jim vzrusta , zrusili si prisny opatreni ,
       jednoho ditete na jednu rodinu. Nic jim tak nehrozi.
       Jenom ty chytry..

     1. Ovšem, máte pravdu. Číňan tady, pokud věci půjdou tak, jak zatím jdou, nic hledat nebude. Nevelký poloostrov kdesi na západě Eurasie je, nebo brzy bude, pod jeho rozlišovací schopnost.

      Mimochodem, nebylo tomu vždycky tak.

      Když jsem před lety (cca 10-12 let?) vstoupil v Pekingu do letištní haly, přes půl zdi zvíci desetipatrového domu tam visela obrovská reklama na Škodovku. Snem mnoha čínských novomanželských párů bylo mít svatbu v Praze. V původně neznámé vesnici Zhong-Jie (v překladu: „Číno-česko“, výraz vděku za traktory Zetor) našli před časem ropu a v bohaté město změnivší se vesnici zbudovali věrnou kopii části Prahy, včetně Vltavy, Karlova mostu a kousku Starého města. Ještě za prezidenta Zemana létala přímá linka PRG-PEK čtyřikrát týdně. Tato země měla v 中国 skvělý zvuk a všechny předpoklady k oboustranně výhodným kontaktům, mj. i proto, že česká sinologie dodnes je světový pojem.

      Ale o tom jsem vlastně ani nechtěl. – Můj příměr není předpovědí budoucnosti, a můj nebo váš věk v něm nehraje roli. Jde o to, že v případě kontaktu s civilizací, která je technicky vyspělejší než ta naše, i vy byste se možná ocitl v roli palestinského teroristy, protože byste k odporu vůči ní neměl adekvátní technické prostředky a nic jiného, než partyzánský odboj terorismus by vám nezbylo, nepočítám-li ovšem možnost kolaborace s vítězící kulturou.

      Snad by vám udělalo dobře něco takového na vlastní kůži prožít. Schopnosti představit si takovou situaci bez nutnosti reálného prožitku se někdy říká empatie.

      1. No, já jsem se vcítil spíš do tý polonahý chuděry Shani Louka.

       To víte, jeden obrázek vydá za tisíc slov.

       Pro někoho.

       1. Výborně! Je vidět, že vám to jde a že to dobře umíte.

        Tak se teď zkuste stejně kvalitně vcítit do rodičů, kterým v uprchlickém táboře bomba roztrhala děcko a přijďte sem o tom taky něco napsat.

      2. Ad. „Snem mnoha čínských novomanželských párů bylo mít svatbu v Praze.“

       Ty Číňany ve svatebním na Staromáku si dobře pamatuju. Ráno, když šlo slunce ze správného směru, dalo se těch skupinek (novomanželé + fotograf s asistenty) najednou potkat několik. Kouknu do archivu, určitě jsem si to někdy nafotil, kdy to bylo přesně.

    2. Možná jste nezvolil správný příměr.
     Tak jako židé utíkali do dané oblasti před pogromy a válkou, tak stejně pravděpodobně obsazovatelem našeho území nebude Čína, nýbrž současní útěkáři před válkou a bídou. Až jich bude mnoho, i my se staneme chátrou co překáží, a po které nikomu nic není. Proč taky, však nebudeme mít nic, ani vlastní výrobu, ani králíky, ani králíkárny.
     A stejně jako o konfliktu v Palestině, bude se i o tomto rozhodovat úplně jinde než u nás.

     1. Jde, jak správně uvádíte, o příměr. Není to předpověď budoucnosti. – Jak jistě víte, každý příměr trochu kulhá.
      Problém tří těles (Liou Cch’-sin, Liú Cíxīn, 刘慈欣), to je oč tu běží.

      1. Tak s tím si ani strejda Tůůůůůdle, ani DeepL neporadili ☺
       I když, problém tří těles jsme řešili v astronomickém kroužku, když jsem byl v osmičce, ale nevím, jestli je to to samé. ☻

        1. Jednou z lesa , mezi lid,
         se nesa ,
         tri telesa.

         Jako bratri, telesa sou tri.
         Raz a dva a tri , fsecky telesa,
         sou tri.
         Telesa tri vsude je vetri.
         I mezi vepri.

         Za tri rejze misky,
         telesa vsecky,
         sou Cinsky.
         Na plny pecky.

         Bez telesa vys ,
         nelez do lesa.
         Budes ten niz..
         Patrit nebudes, mezi esa..

        2. Aha, díky za osvětu.
         Jméno autora je tam na tom obrázku knihy pod jejím názvem.
         Já si ty vaše pavoučí nožičky dal do překladače a ten mi v češtině vyhodil buď ty samé pavoučí nožičky nebo Liú Cíxīn, což jsem nepochopil, že je jmého člověka.

         1. No jo… to je dvojí různý přepis „pavoučích nožek“ (zajímavý termín, neznal jsem, tady se říká – rozsypaný čaj) do latinky:
          – česká transkripce: Liou Cch’-sin, výhoda je, že když to přečtete, jak jste zvyklý, téměř věrně vyslovíte čínské slovo. Nevýhoda – použitelné jen pro Čecha (i Moraváka, i Slováka)
          – transkripce pinyin (vyslov: pchinin): Liú Cíxīn, nejrozšířenější přepis čínských znaků do latinky, ale má specifická pravidla výslovnosti; občas se to lidé pokoušejí přečíst jako angličtinu, ale to je špatně 🙂

          Odkaz na knihu Problém tří těles jsem dával proto, že jde o sci-fi, popisující konflikt vyspělejší mimozemské civilizace s méně vyspělou civilizací pozemskou. Liu Cixin, aniž to snad tušil, v knize dost věrně vykreslil některé aspekty konfliktu Izrael-Palestina…

          Kromě obsáhlého třídílného eposu Problém tří těles mám od téhož autora ještě o něco kratší Kulový blesk. Za přečtení stojí obě knihy.

   4. Správně, mají bordel na ulicích-vybombardovat !!! Neprodukují polovodiče? Vybombardovat!!!
    Tlučou hlavou o zem? Vybombardovat!!!

    1. Já taky tluču hlavou o zem, někdy i několikrát denně! Ale zoufalstvím.
     U vnitřku, provedení, ale nejčastěji u funkčnosti mnohých „výrobků“ právě z té říše, kterou Alef tolik obdivuje, víte?
     Proto tlučení hlavou o zem, moje nebo cizí, neznamená často nic, než zoufalství 😀

     1. To tlučení není dobrý nápad. Neustálé protřepávání šedých buněk vede k demenci, těžké retardaci a s člověka se postupně stává blb.

      1. Jenom ale uz davno, bezpostupne , beznadejnej blb ,
       mlati hlavou vo zem.
       Jiny to nedelaji..Ani jednou denne..Vedi vo potizich
       a nasledcich z toho..Nejsou blby.

     2. Ty výrobky z té země, kterou naznačujete, jsou šunty, protože si to někdo objednal.
      Napovím: cena.
      Jestliže umějí přistát na Měsíci, postavit jadernou elektrárnu 4. generace nebo vyrobit letadlovou loď, tak zřejmě umějí udělat i kvalitní věci.
      Ale ta cena by byla asi poněkud vyšší, než jsou místní kupující ochoni zaplatit.

      1. Samozřejmě že to umějí. Dovozem „čínského šuntu“ je vinen obchodník: na šuntu má největší zisk. Číňan vám dodá přesně to, co si objednáte.

    1. To jste netrefila toho pravého.
     Pověste tenhle článek na nějakou sociální síť, tam se o Vás postarají lépe.
     Nebo už tam někde visí?

     1. Ten článek visí na RT. Ono to maskování masakrů jako nutné obrany už nikoho moc nefascinuje. Včetně mnoha Židů/židů. Ani vám ne. Proto vyhrožujete.

      1. Neni nic novyho si masakry vymejslet.Nikdo se v tom nevyzna.
       U nas jednou vypadli naky mistni cisarovy poskoky na hnuj ..
       Vypadavani z oken, vozralejch , blaznu, silencu a sebevrahu ,
       je pritom bezna zalezitost vsech dob.
       Deti vypadavaji snad nejvic.
       Jinak nic.
       V Gliwitz ,to byli polaci , SSSR ani nemuseli nic udelat..V 1941.
       Jenom nakej Hitler ,kdysi zacal zurit s penou u huby ,na SSSR ,
       nikdo poradne nevi ani proc. Zdaleka, nikdy v Rusku nebyl.
       Zadnej rus mu nemoh ani nic spatnyho udelat..
       Nevi se dones , co mu SSSR , aspon udelali..
       A naopak ,chtel a mel s nima s SSSR mirovou dohodu.
       /Ani desitky jinejch narodu a statu/. Divny …
       Na nas to byl Mnichov. Nektery masakrovali germany ,ze nechteli bejt vod nich zmasakrovany ,nekolik jich,
       v jednom kuse.
       Se pak nic jinyho nedalo delat..
       V Tonkinskym zalivu , udajne nejak vietnamsky lidicky masakrovali obrovskou vojenskou lod a tak se muselo masakrovat,
       7 milionu tun bomb a pul milionu dalsi armady..
       Okolo tri tisice namorniku zmasakrovali japonci, v P.Harbour.
       Hawaj ani nebyla americky uzemi, aby tam cizi valecny lode a
       namornictvo meli , co pohledavat.
       /Jejich kralovnu zavreli predtim do vezeni a uzemi se zmocnili/.
       Nastehovali je tam predtim , ze zakladny z Diega, aby to japonec nemel tak daleko. Dve atomovky na ne. A dalsi hruzy.
       V New Yorku zase pres tri tisice lidi …
       V dusledku informacni revoluce , se vi toho tolik vo Hamasu,
       ze se nevi zase nic..A nebo tak. Kdo vi. Kazdej vi.Blb vi nejvic.
       Starej Soukrautes vedel ze nic nevi a je za to , ze nevedel akademikama voslavovanej dodnes , ktery poucujou , ze vedi zase uplne vsecko.
       Nejdriv a nejlip.

   5. No, já nevím jak se vyznáte ve světě, ale podobně to nyní v ypadá na všech stripech nebo tržních místech ameriky. Anglie,. berlíně. Navíc – podobně to vypadalo už v 90tkách ve Vídni, Řecku, Itálii a v podsttě všude jinde. Je to orient tak co. A ty naše počmártané kde co – na „úhledných“ domech . Docela Vás lituji, je to orient .- a asie. JIný kraj jiný mrav. Ale zase, když se skončí, komplet se to uklidí, spláchne vodou z hadice a nazítří znova. Normálka.
    Co je důležité -byl tam klid a lidi si žili po svojím.
    Jiný kraj, jiný mrav

 15. Všechno, proti čemu mainstreamoví liberálové tvrdí, že se staví, se naplno projevuje v izraelských akcích v Gaze.
  Rasismus. Fašismus. Tyranie. Nespravedlnost. Genocida.

  Západní liberálové (pozn. židé a kolaboranti) se proto pustili do vyčerpávajícího režimu neustálé mentální gymnastiky, aby se vyhnuli jakémukoli skutečnému povědomí o tom, co se v roce 2024 děje v Gaze.

  Gaza odhaluje mainstreamovou západní liberální ideologii jako pokrytecké představení, kterým vždy byla.
  https://zvedavec.news/komentare/2024/02/9974-at-si-lide-ze-zapadu-zacnou-uvedomovat-ze-vse-co-je-ucili-je-lez.htm

 16. Paní Kunšteková,
  napíšu Vám to zcela otevřeně.

  TADY nečekejte ani omylem jakoukoli objektivní reakci na své texty nebo na překlady. V lepším případě je genocidální řádění sionistických nacistů v Gaze a na ZB tolerováno mlčky, v horších případech je schvalováno a propagováno veřejně.
  Ti, kdo si troufnou s tím nesouhlasit, jsou ZDE označováni za antisemity, podporovatele Hamasu a pod. Přitom ti, co tohle vyřvávají, zcela ignorují fakt, že sionisté se v Izraeli a na okupovaných územích chovají vůči ne-židům stejně nebo dokonce hůř než se chovali němečtí nacisté k židům. Za hlubokého mlčení či za masivní podpory KoZa.

  KoZa více než 70 let absolutně ignoruje všechny zločiny, jichž se sionisté dopustili a dopouštějí NEJEN v Palestině a Izraeli, ale kdekoli po světě, a naopak jejich páchání podporuje finančně, materiálně a propagandisticky.
  Ani povraždění skoro 30 000 převážně dětí a žen („pouze“ v Gaze; na ZB nemá povražděné kdo spočítat) nepřimělo KoZa k odpovídající reakci; přitom kdyby se podobného masakru dopustil jakýkoli jiný stát, už by pravděpodobně neexistoval. A tak sionisté budou vraždit dál a stále víc lidí, protože VĚDÍ, že se vůbec nic nestane. Že pár politiků zamrmlá něco ve smyslu „Hele, fakt se kroťte“ a to bude vše.
  Dnes už je prakticky jisté, že by se nestalo nic, ani kdyby vyvraždili všechno nežidovské obyvatelstvo Gazy, ZB a Izraele 🙁

  1. „Dnes už je prakticky jisté, že by se nestalo nic, ani kdyby vyvraždili všechno nežidovské obyvatelstvo Gazy, ZB a Izraele“
   podepisuji, pokrytectvi a dvoji metr KoZy jsou neskutecne, zustava jen doufat, ze karma je zdarma

  2. Souhlasím a děkuji, že jste to napsal i za mne. Je z podivem, kolík se v naší společnosti vyskytuje latentních nácků.

   1. To není s podivem. Všichni s jiným postojem jsou tu staletí systematicky likvidováni nebo vyháněni. Zbývá až na výjimky jen ta nahnědlá spodina, byť se promenáduje i v nejvyšších ústavních funkcích.

    1. To tdx :
     Co například udělat se skutečností, že nejméně každý třetí dospělý „Palestinec“ (píše se o tom, že to bude spíše každý druhý), je buď přímo členem Hamásu, volil jej ve volbách, nebo jej nějakým způsobem podporuje?
     Minimálně třeba tím, že dá Hamásu k dispozici svůj dům, majetek, pozemek, cokoli.
     Dá to k dispozici organizaci, o které sám dobře ví, že všechno vyjmenované, bude Hamás využívat zásadně k vraždění, ničení a škodám v Izraeli. Tedy, onen každý třetí, či možná každý druhý „Palestinec“ s tímto vším souhlasí, často se na tom i sám a přímo podílí.
     Co s tímhle uzlem, je-li takových lidí třeba milion?

     1. Reagoval jsem na formulaci Rosolozuba „v naší společnosti“, myšleno tedy u nás v ČR. Do sporu Palestinci vs. Židé se pouštět nebudu, je tu na diskusi příliš mnoho emocí.

     2. „Cílem říšské politiky v Čechách a na Moravě musí být úplná germanizace prostoru a lidí. Jsou dvě možnosti, jak toho dosáhnout:
      I. Totální vysídlení Čechů z Čech a Moravy na území mimo hranice říše a osídlení uvolněného prostoru Němci.
      II. Bude-li větší část Čechů ponechána v Čechách a na Moravě, je třeba současně používat různých metod, sloužících germanizaci podle plánu na X let. Taková germanizace předpokládá:
      1) změnu národnosti rasově vhodných Čechů;
      2) vysídlení rasově neodpovídajících Čechů a vrstvy inteligence nepřátelské říši, popřípadě zvláštní zacházení s ní a se všemi destruktivními živly;
      3) nové osídlení takto uvolněného prostoru čerstvou německou krví.“

      (státní tajemník SS-Gruppenführer K. H. Frank, memorandum z 28. srpna 1940)

      „ kdo pracuje pro Říši — a tak činí převážná část obyvatelstva — nemá se čeho obávat; jeho životní základna a budoucnost je zajištěna. Kdo stojí stranou, kdo se krčí anebo tajně sabotuje, stojí v táboře nepřátel a bude vyhlazen podle válečného práva.“
      (státní tajemník SS-Gruppenführer K. H. Frank, 18. října 1942, projev při slavnostním přejmenování Vltavského nábřeží na Nábřeží Reinharda Heydricha)

      jakákoli podobnost s projevy izraelských vládních funkcionářů včetně Netanjahua a prakticky prováděnou politikou státu Izrael je zajisté zcela neúmyslná a čistě náhodná.
      Nebo je to tím, že všechny totalitní režimy jsou stejné a liší se jen ideologií, kterou se při tom ohání?
      https://www.blisty.cz/art/74178-kdy-genocida-je-pripustna.html
      Kdy je genocida přípustná?
      Když se nám hodí, nebo když ji pácháme my nebo náš spojenec?

    2. Ve zdejsim prostoru jsou minimalně čtyři nicky, se kterými bych dovolenou věru travit nechtěl.
     Ale ani oni ne se mnou, tak se vlastně nic neděje. Protože kdyby ano, byl bych ve jménu rasy, vyvolených, podlidského původu a vyššího poslání utracen.

  3. Že pár politiků zamrmlá …
   nááááhodou! Biden, kupříkladu, prý (=teď jsem to viděl v jiným článku a už jsem zapomněl kde) dokonce použil slovo „přehnané“ – a to už je fakt těžkej kalibr!

 17. Obě strany sporu (a zdůrazňuji strany sporu, nevztahuji automaticky na všechny lidi) jsou podle mého názoru pěkní hajzlíci. Takže nevím, komu fandit a nefandím tedy nikomu.

  1. RE: KuJi 10:10
   Nikdy jsem nepochopil jak může někdo ( a to včetně politiků na všech stupních) mluvit v souvislosti se zabíjením lidí mluvit o „fandění“ naprosto nechápu. Používání podobných výroků může uspokojovat jen tzv. propagandisty při měření účinnosti jejich oblbovacích technologií. A jako omluva nemůže sloužit množství podobně nasazovaných metod.

 18. Ovšem na druhé straně… [;>))

  Kdo udělal ten přepad hudebního festivalu? Ano, byly nějaké excesy už předtím a ještě před tím – ale tak bychom se dostali až do doby Kristovy.
  Nebýt rukojmích, nebyl by zásah Izraele v Gaze. Nebombardovaly by se celé čtvrti, protože by nebyly, za desítky let mravenčí práce perfektně pospojované tunely. Toho si mírumilovní Palestinci nevšimli, že „někdo“ vyváží z jejich sklepa tisíce tun zeminy a naváží tam beton? Atd.

  Nemám židovské předky. Ale ani palestinské. K takovému zabíjení musí být vždy nejméně dvě strany.

   1. Tak to urcite.
    Cesi zakerne zavrazili Heydricha, takze Nemci pak meli moralni pravo vypalit si tu par vesnic a popravit par desitek tisic lidi.
    Zacli si prece Cesi, tak na co si to holoto ted stezujete.

    1. Sakura a tomu sa hovorí uhol pohľadu…. Che pre niekoho masový vrah (USA a KoZa) pre iného revolucionár za práva chudobných roľníkov….. tých uhlov je veľa a záleží kde stojíte 🙂 také Chile počas puču na legálne zvoleného Allendeho za pomoci CIA 🙂 …….. 🙂

     1. che je vrah jako prase, osvobozoval svou zemi pred krvavejma tyrana dosazenejma z USA, sam nasazoval krk az byl zrazen zajat a zabit

      jo vrahoun a zlocinec

  1. Pohadky o dlouhatananaskych tunelech uz byly davno vyvraceny…
   Stejne tak jako o centru Hamasu pod hlavni nemocnici…
   Stejne tak o 40 podrezanych zidovskych detech…

   Nic z toho neni pravda, ale presto to porad nekteri (nevime se ze fanaticti podporovatele Zidu) dokola opakuji.

    1. Slovo proti slovu. Tomu se dá rozumět. Ale pak by evidentně ten první měl své argumenty obhájit. Musí něco vědět, jinak by nemohl něco tvrdit.
     Dám příklad. První mluví o tom, že nějaký muž skočil z 11 patra, zvedl se a odešel. Důkaz pražádný.
     Druhý říká, že je to nemožné. Nemůže to ale dokázat i když uvede mnoho případů, kdy se takový člověk zabil. Bohužel nezná všechny případy.
     Jo, kdyby Prvý uvedl důkaz, že to byl Pepa Novák a najdete ho tam a tam, bylo by to jasné.
     Téměř na všechno jsou známé standardní postupy. Jen je dodržovat.

     1. Problém není v tom co říká první, nebo druhý. Problém je v tom, že Pepa Novák z 11 patra neskočil a Vy to tady šíříte ve veřejném prostoru. Průměrný žák 9. třídy ZDŠ tak může být naprosto zmaten, neboť mu chytrý mobil nic takového nehlásí a dojde tudíš k názoru, že jde o utajenou operaci pana Putina a jeho pravých ruk Čuka a Geka.

  2. Nedělám si iluze o Arabech, tím méně o Palestincích, kteří žijí desítky let v ghettu připomínající koncentrační tábor. Samozřejmě, že je to poznamenalo a že Izrael nenávidí. V jejich situaci by člověk musel být Buddha nebo Ježíš, aby si zachoval klidnou mysl a laskavé srdce.

   Izraelská politika je ovšem sama nejlepší živnou půdou pro antisemitismus. Jejich snaha zničit Hamás připomíná člověka, který se snaží vyhubit mravence lopatou. A když tedy takto nemůže Izrael efektivně postihnout skutečného viníka, teroristy, zabíjí aspoň nevinné (a to jsem pominul informace, které tvrdí, že Izrael sám asistoval při vzniku Hamásu, aby podkopal palestinsko-izraelské usmíření a vznik palestinského státu). Přičemž dává okázale najevo, že na nežidovských životech nezáleží. Bojují prý proti lidským zvířatům.

   Nevím jak Vy, ale já u toho v duchu slyším hlas jakéhosi bláznivého rabína, který tvrdil, že zabít gojima je jako zabít divoké zvíře. A co víc, všichni obhájci Izraele pořád omílají pořád dokola ten narativ o věčném židovském utrpení, neschopní reflektovat to, co Izraelci sami dělají jiným. Nemám nic proti Židům jako národu, vím, že mezi nimi jsou dobří lidé a dokonce mám mezi nimi pár kolegů a přátel. Ale to, co provádí Izrael, se mi vážně ekluje – a jim ostatně také.

  3. Re: Starý kocour
   Nepřekvapil jste. „Izrael má právo se bránit!“, že?
   Kolik mrtvých Palestinců bude stačit? Sto tisíc? Milion? Nebo víc? Nemá cenu rozebírat, že útok na hudební festival mohl být klidně vyprovokovaný (Kdože pak to v Izraeli otevřeně mluvil o tom, že je třeba podporovat Hamás? Nebyl to třeba Bibi Netanjahu?), protože k tomu nemáme důkazy.
   Hamás skutečně zaútočil a povraždil civilisty. A basta. Proč se snažit hledět za kulisy, že.

   Je to pořád dokola. Lidé se drží svých názorů bez ohledu na cokoliv. Možná by je upravili, kdyby se to dotklo jich samotných. Třeba kdyby někdo uspořádal něco podobného v ČR. Ve skutečnosti by to bylo klidně možné, kdyby se to k něčemu hodilo a bylo to bez větších rizik… Před pár lety bych tomu ještě nevěřil, ale teď už klidně.

   Zatím to ale vypadá, že na lidi v ČR se použije jiný metr. I když… Třeba nám sem tak půl milionku Palestinců pošlou, že. V rámci mírového urovnání. V ČR je místa dost. Přece je nenechají těm chudákům Izraelcům. To určitě ne, ti tam přece potřebují těžit plyn a budovat průplavy a taky svobodu a demokracii. A navíc jsou vyvoleným národem, to ví každý, – na to nezapomínejme. No a kvóty už prý jsou schválené, tak jaképak copak.

   Vzhledem k tomu, že už skoro všichni Palestinci k smrti nenávidí nejen Židy, ale i všechny bělochy, mohla by z toho být pěkná válka přímo u nás. A pak už bude na tuty, že jsou ti Palestinci terorističtí parchanti a mělo by se najít nějaké konečné řešení. Připomíná vám to něco?

   Znova a znova žasnu, když vidím, jak málo lidí je schopno zahodit předsudky v zájmu míru.
   Nedá mi to, už jsem to tady psal, ale napíšu to znova:
   Jak je možné, že je Čečensku mír? Groznyj byl ještě docela nedávno na sračky, čečenstí teroristé masově vraždili ruské dětipřímo ve škole (Beslan). Předpokládám, že si to (skoro) všichni pamatujete.
   A přece to šlo. Protože k tomu byla vůle.
   Ta nám u nás chybí. Je to jeden z důvodů, proč si to vyžereme do dna.

  4. Vy jste vtipálek (nevkusný). Nejdříve si položte otázku, kdo stál u zrodu Hamásu ! A co myslíte těmi „nějakými excesy“. Zájem některých židů a to zdůrazňuji, byl a je obsazování dalších území. A k tomu je vše dobré. A nakonec vaše poznímka o rasové příbuznosti je více než nevkusná a vypovídá především o vás.

  5. Já myslím, že Kocourovi rozumím. – Jako všechno, i Kocourův příspěvek je svým způsobem kód, a záleží na tom, jak ten či onen kód interpretujeme. Všimnul jsem si, že dost čtenářů Kocoura vnímá, jako by výhradně stranil Izraeli. – Nemyslím si, že je to tak. Moje interpretace Kocourova „kódu“ je zhruba toto: konflikt je dlouhý a málo přehledný (zvlášť pro nás, kteří musíme spoléhat na mediální dez/informace) a řetěz vzájemných protivenství natolik propletený, že je těžké přiklonit se jednoznačně na jednu stranu a zůstat při tom spravedlivý. – Pokud Kocourovi rozumím špatně, on se jistě ohradí.

   Takovýto pohled je mi blízký a pokusím se k němu přidat časový rozměr. Pak mi z toho totiž vychází, že obětmi celého konfliktu jsou obě jeho strany – Palestinci i Izraelci. Jedněm byla vnucena role oběti, těm druhým role katů, oběma stranám k jejich neprospěchu. Stát Izrael, alespoň tedy v takové podobě, jakou má, v místech, kde se nachází, neměl nikdy vzniknout.

   Izrael bývá označován za americkou nepotopitelnou letadlovou loď na Středním východě. Tady někde leží klíč k celému problému, domnívám se. Někdo třetí, kdo neumírá ani teroristickými útoky Palestinců, ani bombardováním uprchlických táborů Izraelci, z toho má prospěch a po celou dobu existence izraelského státu „přikládá pod kotel“.

   Dnes, kdy vztahy Palestiny a Izraele jsou těžce poškozeny dlouhodobými vzájemnými křivdami a způsobeným utrpením, poodstoupit od celé záležitosti a uvidět třetí stranu konfliktu, která skryta za kouřovou clonou popotahuje „temné nitky“ (díky VH za ten termín), to nebude snadné, bude-li to vůbec možné.

   Na první dobrou se dá říct, že Izraelci si z Gazanů vychovali teroristy a tak je tam teď mají. A když je tam mají, musí je vybít, to se nedá nic dělat. – Ale za tím vším je vliv, který tuto situaci připravil, vyvolal, nastolil a dále přiživuje. To je skutečný viník, Izrael & Palestina jsou jen nešťastnými obětmi.

   1. Vybít teroristy nebo Palestince na základě kolektivní viny? To je, oč tu běží. A ta situace je od počátku moderního Izraele silně asymetrická. Já osobně nedokážu pochopit relativizaci desítek tisíců mrtvých. Kdo dává mezi obě strany rovnítko, měl by konzistentně přiznat, že izraelský život má cenu tisíců životů palestinských. Čímž nemyslím přímo nikoho ze zde diskutujících.

    1. „Vybít teroristy nebo Palestince na základě kolektivní viny? “

     Ano, to je, oč tu běží. – Já bych nepoužil termín „relativizace“ (skutečný význam toho slova je „uvádět něco do vztahu s něčím“, od relation, vztah) tam, kde je na místě říci – zlehčování, nebo, jsme-li už chorobně fixováni na slova cizokrajně a učeně znějící, bagatelizace.

     Někdo si připravil situaci tak, aby mohl vybití Palestinců obhájit bojem s teroristy.

  6. Miluju tyhle selektivní „historiky“, pro které existuje moderní i klasická historie pouze v pečlivě vybraných vyhovujících úsecích.
   Pro jedny nácky a jejich příznivce začala historie až 8.5.1945, pro další 7.10.2023. Předtím neexistovalo nic (a že toho v případě Gazy od r. 2005 existuje; ale to je jen pro neignoranty), nic se nestalo.

   Starý Kocoure, že dokážete klesnout takhle hluboko, jsem skutečně nečekal.

   1. Vidíte, a stalo se. Promiňte.
    Je to jenom proto, že se dívám na obě strany ze sloupku a beru (dez)informace s obrovskou rezervou.
    Protože není nic jistého, snažím se dobrat kousek blíž k pravdě pozorováním postižených Palestinců. Hysterie, nenávist. Přitom jsou velmi slušně oblečení a zdaleka ne vyhublí. Jejich vystoupení na kameru vypadá velmi podobně, jako když přijdete na jihu Itálie na trh a trhovec vám vysvětluje, že níž už s cenou jít nemůže, protože jeho chudáci děti umírají hlady. Sám je ovšem pěkně tlustý. Co kdyby něco z toho, co on sám sní za den dal svým hladovějícím dětem?
    Víte, velmi dobře dokážu rozlišit přetvářku. Je to profesionální deformace. Oblbnout mě dá dost práci. Občas mě to ochrání od nepříjemností.

    Přitom nijak nepopírám, že Gaza byla v podstatě velký koncentrační tábor, že ji Izraelci pozvolna (židovské osady) okupovali víc a víc.
    A jsem si vědom, že stát Izrael vznikl velmi podobně, jako Palestina. Atentáty, teror ze strany Židů.

    A mám ještě jednu zkušenost: Můj táta byl v koncentračním táboře, náhpodpiu ho přežil a ledacos (po dlouhém přemlouvání) vyprávěl. Třeba o tom, že nejhorší blokaři (bachaři) byli polští židi. Už několikrát jsem uváděl historku z dětství, kdy jsem se táty ptal, jak to že se dokáže s Němci normálně bavit, když ho málem zabili. Odpověděl mi třemi slovy: „Tihle to nebyli!“
    Svět je při bližší a širším pohledu (to se nevylučuje!!) daleko složitější. To, že nás t.č. tísní KoZa neznamená, že by nás netísnil Ivan, kdyby tu byl. Ono – všechno je relativní.

    Ale nebudu o tom tady diskutovat. Třeba se vám můj postoj nelíbí – tak si ho nevšímejte. Já vám váš názor taky nevyvracím. Nechte si ho a já si nechám ten svůj.

    P.S.: S židy (u nás žijícími) jsem tu a tam spolupracoval, s Palestinci nikoliv. Ty znám jenom z TV záběrů.

  7. Poté, co je na jedné straně 1000 mrtvých a na druhé 30 000, je argumentace přepadením festivalu – přičemž není jasné, jaký podíl má na počtu mrtvých v kibucu izraelská armáda – už mockrát ohřívaná kaše. A neúčinná.

    1. A bůhví, jestli se Izraelci nepřepadli sami – podle vzoru Gliwice, aby si vytvořili záminku k vyhlazení Palestinců.
     To všechno jsou jenom paralelní světy. Každý si žije ten svůj. Krásný den přeji!

   1. V Tóře je jasně napsáno: OKO ZA OKO ZUB ZA ZUB.
    Proto s tímto počínáním pravověrní Židé nesouhlasí.
    A nesouhlasí ani s ustavením státu Izrael, protože podle jejich víry může Židy sjednotit pouze Hospodin a nikoliv člověk.

    1. Někteří z rabínů prý dokonce tvrdili, že Talmud je víc jak Tora.
     Je škoda , že Talmud není dostupný v češtině.
     Sebrala by se tak značná tonáž munice ulhaným antisemitům, respektive těm, kteří nenávidí osoby judaistického vyznání en bloc tak moc, že vědomě šíří různé lži. A to jen a pouze proto, aby CELÉ toto etnikum vylíčili v těch nejhorších barvách.

     Talmud (tuším že babylonský) je dostupný v angličtině. To ale musí být člověk vskutku dobrým angličtinářem, aby pobral vše jakž takž. Kolega umí i hebrejsky, ale ani tak by si na překlad netroufnul – kvůli dobou, zvyky, slovesností aj. podmíněními výkladu textu originálu.
     Ani za 10 mega, povídal – že ani za 10 mega se nechce ztrapnit.
     😀

     1. Talmud je dostupný v angličtině, ale vybrané pasáže, které jim nařizují vyhubit všechny křesťany i materialisty, jsem vám přeložil i do češtiny:
      https://pi-alpha.org/Talmud_plan (česky)

      Víte, a ono je podstatné, jak to oni přeložili do angličtiny, a jaké poznámky pod čarou tam uvádějí, tedy jak to oni chápou… To je usvědčuje…

      πα½

    2. Až na to, že těchto „pravověrných“ z Neturei Karta, kteří odmítají existenci Izraele, je pouhých pár stovek celosvětově, a víc než polovina jich bydlí v tom Izraeli, takže to je jen prázdné gesto… A vedle nich stojí nemálo milionů, kteří Izrael podporují…

     Ale nyní se jim Neturei Karta hodí, aby se dalo tvrdit: „ne všichni židé“… I když je předtím odsuzovali a pomlouvali, jak mohli…

     πα½

  8. Pred casem na jinym hudebnim festivalu v Las Vegas, si nekdo nastehoval do pokoje v prepychovym a drahym hotelu , perfektne hlidanym ,
   celej arsenal zbrani a naboju , nekolik beden , bez podezreni a zastrelil z okna
   60 mladych lidi behem festivalu, 40 zranil.

  9. To když se Starý Kocour ptá, kdo dělal přepad hudebního festivalu…?
   Palestinci tam chtěli zajmout rukojmí, ale přišla Izraelská armáda a všechny je povraždila, Palestince i rukojmí… viz https://pi-alpha.org/Nova_Festival (pokud byste myslel, že jsem to nepřeložil správně, tak viz odkaz na původní článek v angličtině…)

   Palestinci jsou Partyzání, kdežto IDF jsou Teroristé a Vrazi…

   πα½

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *