16 dubna, 2024

Henty „amerycké volby“

Než si něco řekneme k těmto současným americkým volbám, musíme si americkou situaci trochu zevšeobecnit. Je totiž strašně ošidné, komentovat tamní dění bez kontextu. Pokud se totiž podíváme na americkou politiku, měli bychom si vždycky uvědomovat některé základní axiomy, které prostě platí, ať to z našeho (českého i evropského) pohledu vypadá jakkoliv. Takže dneska začneme s několika vidláckými tezemi o Americe.

Prosím, uvědomte si všichni, že trendy jdou z Ameriky sem k nám. Ne naopak. Platí to takřka ve všem a v politice dvojnásob. Evropa neurčuje americkou agendu, ale americká dost značně určuje tu evropskou. Dřív než jsme měli v Bruseli strážce klimatu Timmermanse, tak v USA měli svého Ala Gorea. Evropa Grýndýl jen pojmenovala… srdceryvné zachraňování planety před oxidem uhličitým začalo dřív a tamní klimatický aktivista se málem stal americkým prezidentem. Pamatujete na ruční přepočítávání hlasů na Floridě?

Přesun amerických trendů do Evropy jde s deseti až patnáctiletým zpožděním. Pokud bychom měli srovnávat evropskou a americkou situaci, tak bychom měli evropský dnešek poměřovat zhruba s rokem 2007 v USA. To tam ještě vládl mladý Bush, Lehman Brothers byla kousek před krachem, vládla ještě stále optimistická válečná nálada ohledně Afghanistánu i Iráku, Obama se prezentoval jako mírotvůrce, ale války běžely dál beze změny. Kapitalistický model amerického hospodářství dostal první rány, které se už nezahojily, ale jejich velmocenské manýry se začaly stupňovat. Tam někde se z to přehouplo a z největšího světového věřitele se začal stávat největší dlužník.

Hele, ono to docela platí, že? My tu teď také máme válečnou euforii za záchranu demokracie, také tu máme klimakteriky, kteří z toho dělají modlu a lidi jim to žerou, také to vypadá, že jsme před splasknutím celé řady spekulativních bublin… Během příštích patnácti let sem dojdou ty špinavé ulice, bezdomovci, drogy, objeví se místní Trumpové i Bidenové… inu, americké trendy.

Další věc je, že americké volby jsou vždycky o domácích tématech. Všechny americké války jsou v podstatě jen tak mimochodem. Američtí prezidenti válčí víceméně pořád a už za války ve Vietnamu se zařídilo, aby se sice před Kapitolem protestovalo, aby se ve volbách střídali reprezentanti i senátoři, ale aby to na vojenské operace nemělo žádný vliv. Americký prezident má spoustu omezení u sebe doma. Tam existují všechny ty „brzdy a protiváhy“ napsané v Ústavě, ale co se týče zahraničí, tam si může řádit zcela beztrestně. Může ničit celé země, házet bomby ve velkém, útočit i stahovat se, aniž by mu do toho někdo moc kecal. Zahraniční politika je pro amerického prezidenta taková soukromá hračka. To už musí jo být, aby nějaké zahraniční téma ovlivnilo domácí volby. Maximálně tak cena benzínu.

Když si tohle uvědomíte, tak vám dojde, že Reublikáni sice před volbami mluvili o tom, že Ukrajině zarazí podporu. Ale tohle je zrovna věc, kterou téměř nemohou udělat. Mohou kolektivnímu Bidenovi házet klacky pod nohy, mohou mu trošku „škodit,“ ale když jde o zahraničí, moc toho nevymyslí. Ve skutečnosti nedojde k výraznému snížení podpory Ukrajině, jen se změní peněženky, ze kterých se to bude platit. Republikántí zákonodárci se zřejmě jen postarají, aby peníze na Ukrajinu tekly z rozpočtových kapitol, které netrápí jejich voliče. Škrtnou se nějaké programy neziskovkám, škrtnou se programy na podporu migrantů a z ušetřených peněz se u Rayethonu nakoupí zbraně pro Zelenského. Rayethon bude spokojený, republikánští voliči budou spokojení, odpůrci migrace budou spokojení a Bidenovi to bude víceméně jedno.

Mnohem větší otázka bude ohledně amerického klimatického balíčku. To se děje doma, tam jde o pracovní místa a o prosperitu voličů, takže bych si troufal předpovědět, že Evropa a Ukrajina budou představovat naprosto marginální úsilí ve srovnání s bitvou o americkou fosilní energetiku. Ano, něco se změní přeskládáním sněmovny reprezentantů. Ale bude to podstatně méně, než bychom čekali. Ano, něco se změní, pokud budou mít Republikáni i senát, ale nesliboval bych si od toho moc. Většina těch zvolených stejně vůbec netuší, kde je nějaká Česká republika a pokud náhodou ano, nemají žádný problém s tím, abychom při budování americké velikosti, byli ohlodáni až na kost.

V tomto ohledu byl pro nás výhodný Trump, protože měl od nás manželku a díval se na „Československo“ trochu jinýma očima.

Já bych ale chtěl v souvislosti s americkými volbami poukázat na něco jiného. Všimněte si, co řekl sám Biden – při těchto volbách leží na stole sama americká demokracie. Samozřejmě to myslel tak, že Demokraté jsou jediní skuteční demokraté a Republikáni jsou jacísi spojenci pekla. Někde to zafungovalo. Zvolen byl demokratický kandidát po mrtvici, který neuměl sestavit kloudnou větu, ale to nevadilo. Stačilo, že BYL Demokrat a NEBYL Republikán.

Opět se mluvilo o podvodech – o poruchách sčítacích automatů, o tom, jak se po popelnicích sbíraly nepoužité volební lístky a volilo se s nimi dvakrát i třikrát… Ani v USA se nepodařilo z voleb udělat referendum o prezidentově politice. Nedošlo k žádnému tsunami. Jen… tamní hesla o demokracii jsou ještě více vyprázdněná, než u nás a tamní naštvanost ryje mnohem hlubší příkopy. A to mají oproti nám mnohem větší svobodu slova!

Čím více bezdomovců se pohybuje po amerických ulicích, tím více se mává vlaječkami na předvolebních mítincích. A když někdo pojmenuje problém – migrace, odliv pracovních míst a ztrátu prestiže ve světě, tak je to hned putinovec a nepřítel demokracie.

A nebo ne, nebo to tak takhle bylo pořád, ale nikdo jsme to neviděli a neřešilo se to. Možná byli Američané vždycky takhle sebestřední, vždycky se tam ve volbách podvádělo a vždycky ze všeho hlavně dělali šou a divadýlko. Vždycky tam někdo tahal za nitky a prezident mohl být kdykoliv stejná nula jako Biden, ale to nevadilo, protože se rozhodovalo někde ve skrytu Wall Streetu nebo Pentagonu.

Ale ať tak či tak, všichni vidí, že i Amerika je nemocná tím stejným, co sužuje nás. Jen jim to tam propuklo dřív a je to mnohem dál. A když jste nemocní, tak to mohou být třeba ledviny, ale strádá celé tělo. Nikdo neříká, že má nemocné jenom ledviny a zbytku organismu se to netýká. A stejně tak nemůžete říct, že nejlepším lékem, je uříznutí bolavých částí těla… Takhle mi ty americké volby připadaly. „Ti druzí“ jako by už nebyli Američani. Společenský příkop, který je ve skutečnosti ještě hlubší, než u nás. A je úplně jedno, jestli jsme si teď všimli stavu, který tam panuje odjakživa a nebo jestli se k tomu dopracovali teprve teď. Vadí vám něco? Uřízněte to.

Každopádně to přijde sem. Vždycky to sem chodí, jen se zpožděním. Jak jsem psal na začátku – nejprve byl v Americe Al Gore a až pak byl v Evropě Timmermans. Nějak se mi nechce domýšlet, jak bude vypadat za deset či patnáct let evropská podoba Bidena.

185 thoughts on “Henty „amerycké volby“

  1. Když se v dobách reálného socialismu nějaká administrativní činnost zadrhla, tak se vždycky říkávalo: „To víte, to je tím počítačem, co nám sem zavedli, že to nejde tak rychle jak by mělo“. Jenomže to bylo před 40 lety. Tak nevím …

 1. Astronomicky a nesplatitelně předlužené USA jsou dnes ekonomickou a politickou rakovinou světa a že globálně již nevládne kapitalismus , ale nějaká forma finančního feudalismu a demokracie se změnila na mediokracii a že tyto neblahé kriminální manýry světa se také uplatňují u nás , o tom jsem tady psal již několikrát a Vidlák pouze barvitě a literárně velmi vkusně popsal skutečnost a za to mu patří náš vděk a obdiv, protože Vidláček píše každý den lépe a lépe. Chtěl bych však upozornit na kriminální vlivy , které se nám zde začínají objevovat z Ukrajiny. Mám kamaráda Ukrajince , velmi vzdělaného a inteligentního pána, který provozoval několik obchodů střední velikosti kolem Kyjeva a jak je v kraji zvykem platil „výpalné“ , až do doby , než na něj nastoupila další firma, která provozuje „raketýring“ a ti mu začali nepokrytě vyhrožovat, že když nebude platit také jim , že mu zlikvidují děti a manželku, tak se rychle rozhodl , všechno prodal a odjel do České republiky , kde u nás také podniká již několik let v obchodu. Mohu dokladovat věrohodnost , viděl jsem jeho papíry. Co mně ale hodně rozladilo, když mne oznámil, že lidé , kteří ho vydírali v Kyjevě potkal a poznal v Praze a moc jako utečenci se netvářili, takže je více jak pravděpodobné , že začnou svoje „výpalnické“ metody podnikání uplatňovat také u nás, pokud se už tak neděje. Takže s drahými auty z Ukrajiny sem přichází také tahle kriminální ukrajinská verbež a budou zde provozovat svoje nekalé rejdy, pokud už se neděje, ale pracuji jenom s fakty a pokud nemám ověřeno , nesoudím. Chci tedy poukázat také na daleko nebezpečnější „manýry“ , které k nám mají přicházet z Ukrajiny a které jsou prudce aktuální , než zločinnost a společenský zmar z USA.

  1. Re: PM

   Ano, celá škola už to ví…

   Jo, už jsou tady. Kdo s nimi a jak bude bojovat, je mi záhadou. Na tyto „brigády“ totiž platí jen jediné. Při první předávce z nich nadělat fašírku.
   Což civil ve Čtvrté Říši až tak moc nemůže a policajt bere od raketýrů desátky…

   1. Ted uz jenom zbyva informace, jestli si privezli ty kvery, ktere jim rozdal Klicko, nebo nejake z tech, ktere jsme jim darovali my.
    Vcera byl na Parlamentkach rozhovor s dobrodincem, ktery byl hrozne rad, ze jsme jim venovali 30 tisic pistoli Makarov. Pry je dobre, ze jsme se jich konecne zbavili.

    1. Ne Makarov, ale na náboj Makarov. ČZ 83. Potvora kopavá. Je nepříjemné, že náboj je nejen výkonný, ale především průbojný. Oblíbený tamním podsvětím.

    2. Kvéry mají od nás, měl jsem tu možnost mluvit s chlápkem, co roky dělal na kriminálce a zažil ty divoký devadesátky a ten hned na začátku říkal, jakej je to děsnej průser… Lepší tohle vůbec nedomýšlet a doufat, že vás to osobně nepotká.

     1. Restaurace U Holubů. Tenkrát je tam ještě vyhmátli. Údajní Rusové, ale skoro všichni měli i pasy jedné nejmenované země.

   2. To je ideální řešení. Třebaže s úplatností policie to není tak zlé jak koluje mezi lidem. Ani justice. Výhodou je, že neznají prostředí, lidi. Že je neumějí. Je třeba se starat aby při tom zůstalo. T5ebaže budou hledat cestičky.

  2. Davno pred rokem 1900 tyhle metody /racketeering/, stoji za zminku, mezi jinymi je praktikovala vyderacska a velmi krvave bezohladna ,organizace v Usa , zvana Cerna Ruka.
   Kdo mel ,neco penez majetku obdrzel dopis.
   Poloz pod kamen tam a tam ,tolik penez, jinak prijdes o zivot i s rodinou..
   Pronasledovani Mafie nastalo ,kdyz ty zajmy nekterych gangsteru a bohacu ,byly totozne .
   Nekala konkurence se netrpi.
   Mafie mela kompromitujici fotky na Hoovera z FBI / a spousty penizku pro nej na ruku ,tak neexistovala/a ten mel zase materialy na vsechny politiky a presidenty , potrebne k vydirani aby se ve funkci pokracoval az do smrti..A nejen to.
   /FBI predevsim slidila ,pro zajmy Hoovera a jeho milousu/. Zlocin kvetl jak chtel ..
   V dusledku, Hoover mel nepredstavitelne velkou moc , taky manipulovat..
   Politici, cele politicke strany a jejich existence a trvani ,soudci, policie,co chcete.
   Jestli si nekdo mysli, ze dnesni presidenti jsou tam ,ze maji modry voci a ze nemaji informace na jine ,aby se udrzeli , tak to tak jen vypada na povrchu..
   Proto musi usaci neustale kricet ty lidsky prava, svobodu a demokracii..

  1. Když je možné tohle, potom se vůbec nedivím skvělým výsledkům demokratů v USA, kdy jsou schopni zvolit v Pensylvánii měsíc mrtvého kandidáta a v jednom okrsku Tennessee navrhnout a zvolit 93 letou kandidátku, která se ale taky voleb nedožila. Fakt země (omezených) možností.

  2. Už si nepamatuju přesně, kdy to bylo, asi tak před +-10 roky, v USA vyhrála Miss dívka indického původu a tuším druhá byla holka bez ruky. Tehdy jsme si doma řekli, že konec civilizace je na dohled…

   1. Je to sice příznačné, ale já osobně soutěže z kategorie „Miss“ už dávno ignoruju. Pravidelně v nich vítězily slečny, které se mi vůbec nelíbí, ba hůře, mnohdy jsem tam dívku podle mého vkusu ani nezahlédl. Jedna trenda vedle druhé: buďte trendy!

 2. P.C.Roberts:
  ….A teď se zeptejte sami sebe, co je horší, ukradené americké volby nebo američtí voliči tak bezstarostní a na oběd, že by nechali ve funkci politickou stranu, která nás vede do války s Ruskem a Čínou, která nenávidí bílé lidi a pronásleduje je. , která zpolitizovala FBI a ministerstvo spravedlnosti a udělala z nich gestapo sloužící moci demokratů, které vroucně věří, že rodiče jsou pro děti špatní a neměli by mít žádný vliv na jejich výchovu (vymývání mozků), to je démonizace normality a normalizace zvrácenosti, že . . . Mohl bych pokračovat dál a dál. Zde měli voliči možnost vyjádřit svůj nesouhlas a podle výsledků hlasování se jim to nepodařilo. Pokud je počet hlasů upřímný, pak závěr je, že musíme americký lid odepsat jako bytosti příliš hloupé na to, aby přežili jako svobodní lidé.
  Mnohem raději proto věřím, že volby byly opět ukradeny.

  Co se dá dělat s ukradenými volbami? Nic. Zvláště, když dříve ukradené volby ponechaly demokratům kontrolu nad exekutivou. Výkonnou složkou je policejní pobočka. Nebude proti sobě prosazovat volby ani žádný zákon.

  Města ovládaná demokraty jsou říšemi sama pro sebe. Mohou krást každé volby a nic se s tím nedá dělat. Média jsou přílohou Demokratické strany. Média podporují jakýkoli oficiální narativ…..

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/p-c-roberts-dalsi-ukradene-volby/

  1. O těch presidentských jsem tenkrát psal článek, o těchto to nemám cenu, ale zmínil jsem je v komentáři.
   A můj známý zareagoval
   https://nautilus2.wordpress.com/2021/01/08/velka-rijnova-americka-revoluce-nebo-vitezny-unor/comment-page-2/#comment-24455
   … stojí za pozornost, jakým způsobem to tam lidi pojímají. Ten člověk není žádný blb nebo primitiv, je zajímavé se zamyslet, v jaké politické a občanské realitě tam žijí, přičemž skutečně dlouhodobě.
   Jak psal Vidlák, vyplatí se sledovat USA, Británii, Německo, protože tudy k nám chodí ty hrůzy a zkáza. Já to tak provozuju skoro 20 let, a proto je často snadné býti prorokem
   https://nautilus2.wordpress.com/2022/07/07/jak-snadne-je-byti-prorokem/
   protože prostě stačí sledovat, co se děje TAM, aby člověk věděl, co se objeví tady za 2,3,5 .. dříve i 8 let .. ono se to velmi zrychluje.

    1. tojo, u nás je tradice takové té smradlavé anonymní cenzury. V USA zavedli něco američtějšího – cancel culture.
     U nás vám smažou článek, ale tam vás vyvedou z řečniště, protože byste mohl zavadit o city nějakého posluchače a udělají celostátní akci za vaše vyhození z práce. Dál jsou prý jen v KLDR, kde se tato rituální vina vztahuje ještě na vnuky. Ale myslím, že i zde je už vidět pozitivní trend. Zatím jen v sankcích vůči dětem formálních odpůrců, ale všechny začátky jsou těžké.

      1. to dopředu nikdy nevíte, ale zpětně vám to vysvětlí soudní znalci.
       Ono taky záleží, kdo to říká. To se u nás označuje jako kontextuální extremismus. Mareš, Svoboda a další chamraď na to vydávají posudky.
       Zhruba, když jste extremista, tak vás potrestají i za 1+1=2, což je pro neextremisty netrestné. A že jste extremista, je zřejmé z toho 1+1.

       Takhle to u nás běží od roku 2000, kdy máme zákon o extremismu od neobolševika Jiřího Payna

        1. Tuto novinku znám a mnohokrát jsem ji použil.
         Ale máte pravdu, že svoje teoretické znalosti neumím patřičně uplatnit v praxi, ač se snažím.
         Například se mi nedaří přesvědčit potenciálního chovatele, který chce výhradně kocoura, že kotě si prostě vybere a že je projevem transfobie předjímat jak se bude chtít identifikovat.

 3. Proslýchá se, že podle zákulisních dohod Zelenskij slíbil USA/Kremlu.
  1. Zahájení procesu vyjednávání
  2. Zmrazení konfliktu
  3. Diskuse, uznání Krymu a DLLR
  4. Federalizace Ukrajiny
  5. Ruské investice na Ukrajině (OP je nazývá reparacemi, zatímco Kreml investicemi). Jedná se o 100-300 miliard dolarů.
  https://t.me/ZE_kartel/6314

    1. Re: Janka, Admirál

     Prozatím jste měli možnosti si přečíst jakýsi manuál pro Zelňáka.
     O podepsaných smlouvách, resp. o jejich případném dodržování nikde ani čárka.

     P. S.: i když to tak nevypadá, pořád se mi nezdá, že byl byli Ivani tak blbí. Znovu připomenu, že Putin umí – dobrá, tak tedy do nedávna uměl – odhadovat příští tahy soupeře.
     Skutečnost, že Ivan vyklidil Cherson, vůbec nic neznamená. Pouze je možné poměrně přesně spočítat, kolik ruských mrtvol Ivan ušetřil…

     To ce se nám jeví před očima z našeho gauče, není zas až tak moc objektivní, aby to bylo možno nazývati pravdou. Generálové prý věděli o vyklizení Chersonu dva týdny předem.

     1. Oficiální ruské stanovisko ke stažení z Chersonu:
      Přesun přes řeku Dněpr byl dokončen v pátek ráno, bez ztrát na životech a technice, uvedli úředníci.

      Ruské síly dokončily přesun na levý břeh řeky Dněpr v Chersonské oblasti, uvedlo ministerstvo obrany. Manévr byl podle prohlášení dokončen v pátek brzy ráno.

      Ministerstvo popřelo zprávy o tom, že by během tohoto procesu byla opuštěna vojenská technika nebo že by Moskva během stahování utrpěla ztráty na životech

      „Ruské jednotky zaujaly připravené obranné linie a pozice,“ uvedlo ministerstvo. „Nedošlo k žádným ztrátám personálu, zbraní, vozidel ani materiálu ruských sil. Všem civilistům, kteří si přáli opustit pravý břeh Chersonské oblasti, byla poskytnuta pomoc.“……

      P.S.
      https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-nikdy-jsme-se-nevzdali-a-tady-je-vysledek-zelenskyj-potvrdil-osvobozeni-chersonu-40414339

   1. Vtipna diskuse , vytirani ,nacpavani , ucpavani….
    Situace.
    Zapadu smlouvy ubyvaji , sam si je rusi , kde muze i nemuze , zaroven ma jen jednu us prdel na vsecko , casto ucpanou a kdyz vytirani se nestiha ..
    Malej smrad nevadi a na velkej sou zvykly..
    Dalsi duvod . Ma pred ni , vlastne za ni , vzdy a porad , naval zajemcu ,
    se do ni zaroven nacpavat..A nejen to.
    Perou se nejdriv , mezi sebou , kdo je na rade na vytreni , doufaje v povsim vetsi snahy dotycneho ,nez jinych, ve snazivem usili za povyseni .
    Hura pak , pripusteni dovnitr je jista kariera.
    To vse umi z dlouhodobych studii. Nacpani ovsem do jedine a te spravne prdele .
    Bohuzel pak opravdove sociologicke badani ,v tomhle smeru ,neni mozne..
    Bez povsimu uz profesora , neni doporuceni ke kariere. Nic jineho neni treba.
    Uleva prisla se Zelim, ze ma ted taky navaly..
    Holyvudi pribihaji i s Oscarama..Beda chteji predbihat..
    Vsecko stihnout a vsude znamena nejen vice moznosti na vytreni ,ale vice snahy, vice penez /nasi stedrejsi vlady , nad jine ,napr./ a cestovani, je ted nezbytne..

 4. Měli bychom být vice optimisty …
  USA spějí k občanské válce, jejich konflikt je vnitřní s rasovou dominancí .., černoši, hispánci, běloši .., tu vzájemnou degeneraci si vyřídí mezi sebou ..
  V Evropě je to jinak, degenerovaná EU s USA dominancí v NATO a na Ukrajině proti Ruské federaci, ten konflikt je řešen na Ukrajině a od toho se bude všechno odvíjet …
  Ukrajina, Poláci, Pobaltí, ty jsou jasní, že na svoji degeneraci dojedou, ostatní mají šanci se z toho rozumně vymanit …
  Osudem Evropy je vždy přijmout dominaci vítěze válek na jejím území …
  Jenom blázni se budou stále utěšovat že USA, Evropa, Nato, vyhrají na Ukrajině …

 5. Pan Vidlák se zmiňuje o tom, že USA je takovým okénkem do budoucnosti, kam spějeme. To v USA ukazuje budoucnost vzdálenější. Pak máme vyspělou západní Evropu, ta ukazuje trochu bližší budoucnost. A dokonce máme Slovensko, tam jsou jen o pár roků napřed. Prezidentem tam je marketingový produkt bez minulosti (to tady bude nejspíše velmi brzy), slepená tragická vláda EU hodnot proti někomu (tam Fico, tady Babiš) – to už máme, oni déle. Už chybí jen divné sebevraždy policejních důstojníků.

  Máme to štěstí, že celkem přesně vidíme kam to spěje a co z toho bude, ale nevidím sílu co by to mohla změnit. Za Babiše by jsme mohli odmlouvat a loudat se vzadu a třeba „by to prasklo“ dřív než by na nás přišla řada. Ale lid chtěl, aby byl vyměněn a tak se dereme dopředu a ztrátu rychle doháníme.

  1. Podivné sebevraždy policejních důstojníků nám nechybí. Zapomněl jste na důstojníka Janíčka, kterého našli ve sklepě oběšeného s 27 bodnými ranami. Už druhý den vystoupil v televizi sám ministr Bublan s ujištěním, že si to ten nešťastník udělal sám.

   1. Teoreticky to sebevražda být mohla. Pokud žádná z těch bodných ran nebyla smrtelná nebo natolik invalidizující, že by nebyl schopen se sám oběsit. Tento kombinovaný způsob se semtam objeví u lidí s opravdu těžkou depresí. A těžce depresivní lidé se snaží pojistit, že se to podaří.

    1. Re: katango

     A my tomu všichni opravdu, ale OPRAVDU věříme…

     Vylezu na štokrle, nasadím si oprátku a pak se začnu píchat do zad nožem…
     Jojo, tohle vyvádí každý druhý sebevrah, to je osvědčená metoda proti depresím…

     1. On ale pan doktor přece netvrdí, že to byla sebevražda, jen že to není vyloučeno. Předpokládám, že nikdo z nás na místě činu nebyl, takže se spoléháme na policejní závěry zpracované médii a doplněné o vlastní mediální fabulace. Takže ty bodné rány na zádech mohou být asi taková pravda jako pitva mimozemštana z havarovaného talíře v Oblasti 51. A sebepoškozování je u duševně nemocných poměrně běžná věc, i to, že deprese končívají sebevraždou…

    2. katango 😀
     To snad není ani možné 😀
     Jakože by se napřed 27x „škrábl vreckovým nožíkem“ a až potom se odhodlal si to hodit???

     K pobavení, poučení na diskusním fóru (z něčeho Vás bude asi mrazit) a shlédnutí opravdu pěkných obrázků jinak nedotčené přírody – okolo ruské jaderné střelnice.
     http://www.belushka.narod.ru/main.htm

      1. Doporučuji nahlédnout třeba do vynikající učebnice soudního lékařství od prof. Hájka, kde je popsána a vyfocena sebevražda těžce depresivní ženy asi 300 řezy.

        1. Šmakote, lidi, neblbněte. Pořád tady voláte po vládě odborníků, no a když vám tady jeden odborník říká zajímavosti ze svého oboru, snažíte se ho zesměšňovat a urážet.

         V čem jste tedy lepší než Pekarová-Adamová?

       1. Pane psycho , kam na nas dneska s fotkama..
        Z ucebnic od profesoru..Uz nejsme vcerejsi. Ani nemuzeme..
        My eexpertiii , doporucujeme a mame hned po ruce ty dukazy !
        Tak koukejte verit a vsemu na obrazku , blbeckove ..
        Spadla nekde treba do trni , ale to neni dulezity.
        Nekdo jinej si myslel, treba reznik , ty radi a porad rezou ,ze je krkovicka.
        Doktori nektery taky radi , kdyz se jim v ustrani dostane do pracek.
        Studenti trenuji ,uci se na takovych..
        Nacpat takove nejdrive „leky“, zadnej problem.
        Sou nemocny prece.
        Udela ,potom co chcete. Udelate vy s ni ,co chcete..
        Milion moznosti. Slava a proslulost v publikovani, kdo je vic.

      1. Takže stačí konstatovat, že měl dotyčný depresi…. určitě existují i nenadálé ataky, kdy ráno plánuje dovolenou a večer už leží s dvojitým průstřelem hlavy a 25 bodnými ranami v těle.

 6. Autoři Global Times míní, že „Nekonečná ozbrojená konfrontácia medzi Ruskom a Ukrajinou by bola pre USA ideálnym scenárom vývoja udalostí.“

  https://www.armadnymagazin.sk/2022/11/10/reakcie-na-cherson-cielom-usa-je-co-najviac-predlzit-konflikt-medzi-ruskom-a-ukrajinou/

  To Marjanovič na Novinkách to vidí jinak. Rusko chce protahovat válku a rozkížit nás.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-komentar-rusko-lici-na-zapad-chersonskou-past-218900#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Vypadá to, že ať z té nebo té strany nás a Evropu cpou do sraček. Naše pětikolka nám ve sračkách radí, že když nám sračky stoupnou nad hlavu, že si máme vzít na dýchání brčko.

 7. Hnojomety metou ….
  Chtěli přispět na pořádání protivládních proruských demonstrací, přispěli na umoření milionových dluhů hlavního organizátora. Ani triky s účty psanými na manželku nebo s převodem peněz na poslední chvíli nezabraly. Peníze, které důvěřiví lidé poslali Ladislavu Vrabelovi, zadluženému organizátorovi proruských demonstrací, skončily u jeho insolvenčního správce a budou z nich zaplaceny dluhy, které Vrabel nasekal za poslední léta.

  1. Co ale Vrábel čekal? Že po demonstracích se na něj bude vztahovat milosrdné léto? Že si ho pětikolný aparát a hnojomety nevychutnají?

   Mají k tomu dobře nabito.

   1. Zajímalo by mě, co je ve skutečnosti zač .. jak ty dluhy nasekal a jestli opravdu ty prachy od lidí a sponzorů půjdou na jeho osobní dluhy. A jestli to byl plán.
    Jak říkával kamarád u karet – čumět do karet, to není vina čumícího, ale toho, kdo mu je ukazuje.
    Jestli Vrábelovi lidi prachy posílali, nechtěli vědět na co, kvůli čemu, co s nimi dělá a kdo je dostane, a ještě napadali ty, kteří takové hříšné otázky pokládali, tak to celkem nevidím jako problém.
    Když dám bezďákovi kilo a neptám se, nemůžu mu pak zazlívat, když si za to koupí okurkové latté.

     1. Gogohomovidci. /Kdyz koryta volaji /..
      Moznost treba , ze Vrabel s Havlem , neco delali a organizovali ty demostrace , pro celej narod /pro nobis/, aby nejen narod upozornili ,aby vedel , ze vlada se nestara a podvadi a mel moznost aspon protestovat , ale a zadnej bohac nechtel , ani za boha pomoc.
      Ale nezavahal , aby se pak moh prostrednictvim jinych jim nastrcenych ,na tech demonstraci zadarmo vykricet ..
      Mit jeste velke vyhody z tech demonstraci pro sebe a sve zajmy..
      Zadny pitomy solidarity..Vyhazovani penez.
      Vodkopnout Vrabela, aby nebyl nahodou popularnejsi, probuh..
      Nikdo jinej a zamoznej tu moznost protestovat, nechtel .
      Ted v jejich zajmu homogogove utoci.
      Jde jim jako bohacum shodne vzdy o penize..
      Kdyz kupodivu ani ty penize nejsou jejich..
      Nic jim do toho, pak neni..Ale burcuji neunavne v usili…
      Topis se, slapneme ti jeste se na krk..
      Na ty co se netopi , se utoci zakerne a z dalky ,probuh ,mohli by se branit..
      Vyuziti moznosti demonstrovat, se pak tresta vladou i alternatory.
      Netusi, nevadi jim to , ze se potapi i s Vrabelem a jeste niz.
      Koryta volaji a lakaji…..

 8. Tak se snažím číst dnešní Kydy,
  přečetla jsem Vidlácký zpravodaj
  a spolu s Ládíkem říkám:

  „Přitom je to pěkný smrádek!
  Jak se umí tvářiti!“

  A navrhuji – tvářící se polejeme močůvkou.

 9. 🇨🇿‼️🇨🇿 SOBOTA V 14:00
  🇨🇿 1. VLASTENECKÝ SJEZD 🇨🇿 Restaurace U Jelena, Hranická 109, Hranice- Drahotuše.

  Dámy a pánové,
  Tímto by jsme vás rádi pozvali pod záštitou pořadatele VĚDOMÉ ČESKO na I. vlastenecký mítink s diskuzi.
  Pozvání jsou:
  ▪️Pavel Zitko
  ▪️Ivan Smetana
  ▪️Ladislav Vrábel
  ▪️Jindřich Rajchl
  ▪️MUDr. Ctirad Musil
  ▪️Černohorský Nezdolný Jiří
  ▪️Viktor Garaj
  ▪️Petr Bílý
  ▪️Občan v Odporu
  ▪️Konec vládní mafie
  ▪️SČP
  ▪️Svobodní Moravané
  ▪️Moravané
  ▪️TV Raptor
  ▪️Otevřeme Česko – Chcípl Pes
  ▪️SÍLA SLOV LIVE
  ▪️Fórum vlastenců.cz
  A další, které jsem tady veřejně nejmenoval, či si nevzpomněl , jelikož je vás mnoho a tohle je forma, jak se poznat navzájem, prosadit své názory, cíle a sjednotit konečně tuhle vlast.
  Těšíme se na všechny zdravě smýšlející lidi! ✊✌️❤️🇨🇿

  https://t.me/selskyrozum

 10. Dneska je prozatím králem dnešní diskuze Paw.

  Je asi tak třikrát podnětnější a myšlenkově bohatší než Vidlák.
  Čímž nechci v žádném případě říct, že je dnešní Vidlákův článek málo podnětný, proboha, to ne!!
  (Vidlákův závěr, že bude trvat patnáct let, než se u nás situace zhorší do amerických poměrů bude trvat patnáct let je pochopitelně křečovitě optimistický nesmysl, ale to je jen drobná piha na jinak hezkém textu.)

  Říkám jen to, že se Pawa vyplatí dešifrovat, byť to vyžaduje sebezapření, trochu literárního masochismu, pravidelně dělat přestávky, nadýchat mrazivého vzduchu, udělat padesát dřepů, průběžně kloktat rumem a špínu polykat.
  Pawuv pohled na americkou a globální realitu je mnohem komplexnější než Vidlákův.

  Věčná škoda, že neexistuje slovník pawštiny, který by jeho poučné básně v próze zpřístupnil zdejšímu netrénovanému českému publiku!

  1. V tom pripade vidim, ze moje rozhodnuti ho preskakovat je (pro mne!) spravne, protoze a)rum muzu az vecer, kdy uz na nej nemam naladu ani chut b)nemam na tyhle hratky cas/klid, ale hlavne jsem vyrostl pametliv zakladni poucky klasika:

   c)“NEDELAT PRESTAVKY, JINAK UTECOU!“

   jinak samozrejme pokud by prekladace dokazaly zvladnout i pawstinu, bylo by vse snazsi, ale obavam se, ze umela inteligence, ktera by tohle zvladla by byla natolik vyspela, ze by se nam na to rovnou vysrala.

  2. Ideální by byl překladač, něco jako DeepL nebo Google Translator, kam by to člověk zkopíroval a vylezl by z toho celý text v prosté češtině.

   DeepPaw Translator by se mohl třeba jmenovat.

   1. Před časem jsem zde publikoval jeden Pawův text, zkopírovaný prostým ctrlC/ctrlV do google translatoru, přeložit do angličtiny a odud zpět do češtiny.
    Text se stal srozumitelnějším a splavnějším, dokonce byl obohacen některými prvky absurního humoru.
    Umělá inteligence je mnohem inteligentnější a větší srandista než např. já, o mnoha zdejších diskutérech raději nemluvit.

    Pochopitelně se text stal jakýmsi kooprodukčním dílem oné umělé inteligence a Pawa.

    Paw by nad některými větami zaplakal, ale trvám na tom, že došlo k mnohem menšímu posunu významu než například u 95% zfilmovaných románů.
    O posunech významu tzv. „citací“ a tzv. „překladů“ výroků některých ošklivých neamerických a tudíž tuplem i nečeských státníků už vůbec nemluvím.

  3. Pro mě je to při čtení spam, který roluju.
   I po dost otravném dešifrování, se v textu stejně nenacházejí žádné myšlenky, s vysokou pravděpodobností jde o chemické blábolení jedince, který je někde umístěn, možná proti své vůli, ale nedokáže s tím nic dělat. Možná i proto absence diakritiky, přístroj to neumožňuje.
   Chemické pro to, jak ten text vypadá jako celek, ale jak vypadají i libovolné, jednotlivé části. Ať skočím do kteréhokoli místa, je to stále nesouvislé blábolení a odskakování od tématu.
   To je pro chemii prý typické, to zamotávání se.

   1. Jo a vzpomínám si, že na D-Fensu (zdravím všechny pravičáky, havlisty a pětikolkaře!) byl svého času jeden, co měl nick Pawel Křowák. Byly to podobné nesouvislosti, jen s diakritikou. Něco, co mozek v chaosu vypustil do rukou a ty ruce pak do kláves, neuspořádané, bez souvislostí. Pak ta W zmizela, začal se podepisovat Křovák a pak ho možná vyléčili. Taky s ním nikdo nedokázal diskutovat, ani polemizovat s jeho texty, protože to jednoduše nešlo. To byl proud, co nedával smysl ani jako celek, ani jeho části.

    1. Muj syn, kdyz mu byli dva roky, stal v postylce a pronasel sahodlouhe proslovy – aniz by mu bylo rozumet jedineho slova. Kdovi co se odehravalo v jeho dusicce a co nam Velka Vesmirna Entita mozna chtela sdelit 🙂 A ten chlap z toho asi nevyrost a vydrzelo mu to do doby nez umel psat 😀

  4. RE : Asfaltový holub
   Velkou dávku masochismu. Hlavně od těch, kteří čtou na mobilu.
   Je to moc dlouhý. Dlouhé texty čtu pohodlně na lůžku. Krátké u stolu na tabletu a tam mě to zmáhá.
   😀

   1. Helanowe, z doslechu vím, že prý existují i delší texty nežty Pawovy.
    Třeba Vojna a mír, tč. v některých demoratických zemích zakázaná, protože přeložená z jazykaruských nelidí.
    Nebo – abychom zůstali na domácí půdě, texty od nějakého Alojza Jiráka nebo Jiráska či jaxe jmenoval.
    Pravda, knihy o více než dvou až čtyřech stranách se dnes nevyplatí číst a tudíž ani psát.
    Inteligentního člověka poznáš podle toho, že odlišné názory nebo autory s jným typem myšlení číst nepořebuje, protože všechno ví a všechno je mu jasné.

    Pokud setřeba na Trubce vyskytne video s diskuzí s člověkem, který má za sebou knihovnu s pár sty svazky, je to jednak důkazem jeho tuposti (potřebuje číst i jiné než vlastní, tj. vrozené názory) druhak důkazem jeho povýšenosti a exhibicoinizmu (přes knihovnu stydlivě nehodil prostěradlo dřív než zapnul kameru. Nebo měl případně točit na záchodě, který bývá knihuprostý – pokud nemá dostatečně velké prostěradlo, aby přikrylo celou jeho knihovnu).

    1. Jak knihuprostá toaleta? Já tam tedy knihy mívám, totéž koupelna. A ten staročeský autor se jmenoval přece Jirasko, čo vojín Kefalín? tedy pardon AH (abyste s tím monogramem neměl jednou problém, Stříž a expert na extrémismus Mareš nikdy nespí)

    2. Delší texty čtu vleže a přikrytá dekou. Ale vleže se blbě píše. ( Reaguje na příspěvky. )
     Tudíž vleže čtu knížky a po tabletu šmejdím vsedě. Přijde mi to rozumné .
     🤓

  5. Pane AH ,to si nezaslouzim..Cekal jsem klackem po hlave.
   Ale dekuji. Vice kritiky priste.
   /Musel sem veci dost zkratit,nechci se roztahovat,texty proto taky zahustuju ,vite kam to vede , pak schazi ta bezprostrednos sdeleni…/.
   Neco nesrozumitelnosti vysvetluju ale nesourodym zpusobem.
   Zkusenosti rikaji ,ze kdyz neco napisete , je to dobry na dva tydny odlozit a vratit se k tomu ,potom jestli je to stale tak jak to ma bejt..
   Cist asi kazdej den jednou asi 3 dny, by pomohlo.Ale to nejde..
   A s panem Vidlakem , to nejde dohromady ,operuje a pise jinak,odlisne..
   Ja mam na mysli ctivost a zabavu, ale jsem z Prahy a to je tady vekej rozdil.
   A lidi sou poznamenany skolou a vyzaduji rozum a sporadanost..
   Mam ted strach aby neziznil po tom rumu..Venceremos.
   Diky .

  1. Vsichni co jsem slysel ,vselijak vysvetlovali.
   Pro mne je ustup az ke Krymu /ztrata vody pro Krym taky hrozi/, jednim slovem nestesti. /Disaster/..A nic jinyho.
   Nekdy pred mobilizaci se zastavili a ztratili iniciativu , z niceho nic. Myslim ,ze to muze videt,zaregistrovat, kazdej z nas.
   Iniciativu neziskali zpet a vina je zrejme nejvetsi, na vedeni valky.
   Jde o to jestli byli schopny si mezi sebou vyrikat pravdu z oci do oci.
   Pochybuju..Jestlize zacali spatne, meli cas to srovnat..
   Dohoda prej je nablizku, nikdy se s nima,s ukrama nic nevyjednalo a kdyz , tak zbytecne..a
   A ukrove se nikdy nezmeni..Klid mit nebudou zadny jejich sousedi…
   Pan mnaugli dole, Gogol to videl , ty Mrtvy Duse, nesmrtelny , vecne jsou mezi lidma i ja je zazil.

   1. No, asi to nebylo z ničeho nic. Ukrům přibejvali vojáci, protože mobilizace, přibejvaly zbraně (protože všechno Rusové nezvládali ničit), přibejvali důstojníci, protože příjízděli ze západu.

    K tomu výcvik a někdy vycvičené posádky. K tomu určitě plánování některých operací ze západu.

    Ukři nemají na útok všude, ale mají na přečíslení někde.

    Pro Rusko nemá smysl bránit Cherson, protože je to pro ně geografickou povahou past.

    Dostávat se za Dněpr bude pro Ukrajince tak náročné, jako by bylo pro Rusy zůstávat na zápaním břehu a tam se bránit.

    Pro Rusy je nejlepší varianta ničit v Chersonu Ukrajince v dostřelu, dál jim ničit elektrickou soustavu všude po Ukrajině a až začne mrznout, zaútočit jinde, kde se to nečeká.

    Do té doby mohou nabízet jednání.

    1. Zajímavý názor. Jeden bývalý důstojník má velmi podobný. Mezi silně obsazenou ukrajinskou frontou a Dněprem, přes který se nedá ustupovat to ten tlustý generál vyhodnotil logicky a logicky rozhodl o evakuaci. Jen co Rusové skončili, rozbili Ukrajinci chersonský most, aby si to Rusové třeba někdy v brzké budoucnosti nerozmysleli.
     Ale přes 800 m širokou řeku se špatně útočí, Takže se budou postřelovqt přes Dněpr a o postupu se bude rozhodovat na severu. A Ukrajinské vnitrozemí se bude Rusko pomalu obrušovat těmi směšnými letadýlky, co mají motor z mopedu – ale 2/3 jich doletí tam, kam měla naprogramováno a zanese tam půl metráku trhaviny.
     A transformátory VVN už Ukrajině došly.
     Arktický vzduch taky jednou dojde. Podle Ventusky 18/11/22

     1. Maji ty kanony ukrove ,ktere strileji pres 80 km..Za Kcherson.
      Krym je taky nedaleko..
      Atomova elektrarna zrejme taky zmeni zase majitele..
      Pres reku se dolu utoci ,nejdriv se obrana zrusi , lip nez nahoru.
      Taky dulezita je nahle ..
      Nemoznost Kremlu se vubec i trochu branit .
      Jen ustupovat..Oficialne se tohle nazyva, vyhodami..

 11. Zvolen byl demokratický kandidát po mrtvici, který neuměl sestavit kloudnou větu
  Demokratúra v Americe je mrtvá – doslovně
  Do Sněmovny reprezentantů byli znovu zvoleni dva demokraté, kteří zemřeli před volbami. V Pensylvánii byl s 85 % znovu zvolen bývalý pensylvánský kongresman Anthony Deluca, který 9. října zemřel ve věku 85 let na rakovinu, a v 86. volebním obvodu v Tennessee „zvítězila“ Barbara Cooperová (93), která zemřela 25. října.
  https://imgway.cz/s/daSD

  Umí si někdo představit, že měsíc mrtvý kandidát dostane 85%?!? A pak že tam nehlasují mrtví voliči, jasně že podporujou svýho člověka

  1. Mňauglí,
   z vašich slov čiší česká nacionalistická povýšenost!
   To my volíme (z nedostatku jiného, protože předtříděného a k volbám připuštěného elektorátu) nikoli jen mrtvé – ale NEMRTVÉ – tj zombie.

   Některé jsou jasně fialové, ale to nemusí být podmínkou.

    1. No ja nevim, jako nekdo, kdo se s kockama (ctyrnohyma) potkava dost casto, jsem toho nazoru ze i Japonci jsou v porovnani s kockami a kockaty cistokrevnymi kosmopolity. Tuhle na mne ta mourovata prskla cosi jako „Nejdriv kocky!“ a to ji neni ani pul roku. A jak znamo, psa vychovate. Kocka vas.

      1. To jo, akorat ja v tom nevidim povysenost ale extremni nacionalismus.

       jj blbiny, ty by mi sly… jak se rika, nadeje umirapredposledni. Vzdycky jeste zbyva cerny humor.

      2. Navíc kočky ovládají mocnou biologickou zbraň. Bych je nepodceňovala.
       Jmenuje se to toxoplazmóza.
       😀🐱☠️⚰️

   1. Vzhledem k tomu, že o tom píše i světový mainstream, tak na tom něco bude. Stačí zadat do Googlu „Anthony Deluca pennsylvania elected“, vyskočí tam The Guardian, CBS News, NY Post, NBC a další.

    1. A ještě je vtipný, kolik „ti správní hoši“ (třeba z NBC) věnují energie tomu, aby vysvětlili, že to je vlastně úplně v pořádku a v souladu se zákonem, liberálně demokratickými hodnotami, lidskými právy a vůbec se vším, a že takové volby jsou úplně, ale úplně v pořádku…

     1. Tak samozřejmě, když zavedli pro mrtvé naposledy volební právo pasivní (právo volit), bylo načase ho rozšířit i na to aktivní (být zvolen).
      Být mrtvý nesmí znamenat sociální vyloučení nebo být cílem nenávisti. Naopak, je potřeba mrtvé znovu integrovat do společnosti a všem dát svobodnou možnost se identifikovat jako mrtvý nebo živý.. v Německu 2x do roka.

    2. „Ačkoli jsme neuvěřitelně zarmouceni ztrátou zástupce Tonyho DeLuca, jsme hrdí na to, že voliči i nadále projevují svou důveru v něj a v jeho oddanost demokratickým hodnotám tím, že ho znovu posmrtně zvolili,“ uvedl na Twitteru demokratický volební výbor Sněmovny reprezentantů v Pensylvánii.
     https://www.theguardian.com/us-news/2022/nov/09/pennsylvania-dead-democrat-tony-deluca-victory

     he-he, věrný demokracii až do záhrobí a ještě kousek dál

     1. Jestli je to doopravdy TAK (nějak se mi příčí tomu věřit), tak příště zvolí senátorem koně.

      Příklady táhnou a systém k tomu mají dobře nastavený.

      1. On tedy nebude vykonávat funkci coby mluvící urna s poskakující pokličkou postavená na stůl v Kongresu (po vzoru vodnických hrnečků ve filmu Jak utopit doktora Mráčka), budou doplňovací volby, ale samozřejmě je to nepřípustné ovlivnění voleb.

       Oni ale tvrdí, že to je v naprostém pořádku, výkladní skříň demokracie, náš vzor.

       1. Oni taky nemůžou jinak, když si vymysleli korespondenční volby, kdy se hlasuje měsíc předem, než je volební den. To je prostě pech, že kandidát mezitím umře.
        Může mi ale někdo vysvětlit, co voliči očekávají od 85letého dědy a od 93leté babči?
        To jim je opravdu jedno, kdo je zastupuje? To jsou Ti Amíci opravdu tak blbí? To se divím, že současně nevolí vicekongresmana a vicesenátora pro každý stát.

        1. Když vy postaru chápete věk jako ten chronologický. Jak bylo rozhodnuto soudem i u nás, chronologický věk, stejně jako biologické pohlaví, nesmí hrát roli. Obojí si bude moci člověk svobodně volit.

     2. Nekdo , kdo neni republikan , by si moh povsimnout vladnouci skutecnosti.
      Lepsi mrtvej demokrat , nez zivej republikan..
      /Dobrej indian, jen mrtvej indian/.
      Ale zase ma republikan jistotu, co s nim, s nimi udelaji..
      Zarmutek , pozor neni opravdovy. Naopak.

    3. a teraz ked je mrtvy, znamena to, ze nastupuje dalsi demokrat v poradi (ktoreho nevolili), republikan, ktory defacto vyhral alebo nikto a toto miesto bude neobsadene?

    1. Nekrokracie má ve srovnání s demokra(de)cií jednu nespornou výhodu, kterou vtipně občas připomínal ideový předchůdce jisté nejmenované Pirátské strany, jakýsi John Silver (poznávací znamení: dřevěná noha), řka:

     Mrtvý prd ví!

     Na základě této premisy lze mlčení mrtvých vykládat zcela libovolně. To se to bude vládnout!

  2. ále no ták, co se divíte, hlas přece dostala demokratura a mrtvýho nahradí další v řadě, který by se tam jinak nikdy nedostal.

 12. V Americe jako v Česku. A v celé Evropě.
  Kdybychom se tak dokázali poučit aspoň v něčem. Třeba v tom, že pověstný tavící kotlík začíná hlasitě bublat a připomíná spíš papiňák s vadným ventilem.
  Ale to né, zvesela jedeme multikulti, , je to bezva a v Evropě se začlenění Afriky do EU určitě povede.
  Fakt je, že američtí souzi vrazili do začleňování nepřizpůsobivých těžké prachy, hromady dolarů. Že snaha byla upřímná a veliká.
  Ty prachy ale Evropa nemá, v dohledné době mít nebude, a tak budou dál vznikat slumy, do kterých si netroufne ani policie a záchranka.
  Ve Francii, Švédsku, Anglii i jinde by mohli vyprávět.

  1. Jestli je to pravda, tak pan zelený má všude bratry. To je známá věc. Speciálně v Kotlině je obzvlášť velká a čilá diaspora. Minimálně stejně čilá, jako ta v USA. A na Ukradině.

   1. Priklad. Mnozi z einstejnu zbohatli na filmech a jejich vyrobe . Ted ale delaji co mozna filmy nejhorsi ,aby zase zchudli. Kdo vi proc..Kdyz duvod zadny neni.
    Jini zase zbohatli na penezich. A penize si ted zase vselijak kazi a znehodnocuji.
    Vsecko jde , jenom se na to musi vod lesa. Nekoho ztraty jsou jinym zisky.
    Najit treba neco , jak na Fialovi zbohatnout.
    Harry Jelinek prodaval padelane kopie slavnych mistru , profesorum a kritikum umeni vytvarneho..
    Turek na namesti v Instanbulu prodaval hodiny na vezi.

  2. Bylo by fajn, kdyby to byla pravda, ale asi to bude zpráva z ranku těch o amerických generálech zajatých v Azovstalu nebo o třech článcích na palci Zelenského.

   Prostě přání otcem myšlenky…

 13. Také Petr Fiala komentuje US volby.

  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/biden-bude-chroma-kachna

  Vypadá to, že na jásání to vzhledem k předpokladům není ani pro republikány ani pro demokraty.

  Z US voleb opakovaně, při každém pohledu, zmínce leze neskutečný bordel plynoucí z jejich volebního systému a technického provedení voleb.
  TO v důsledku může při vyhrocení vést až násilí a občanské válce – jak už se stalo při posledních prezidentských volbách.
  Nechápu, proč to Američani nezmění, aby se alespoň v provedení voleb přiblížili alespoň k těm státům, které bez přestání kritizují za deficit demokracie. Vyhovuje ten stav někomu?

  Vidlák má pravdu, když píše „trendy jdou z Ameriky sem k nám“. Jdou i v tomto směru. Pětikolka pilně připravuje zavést k nám americký volební bordel.

   1. Ja mam velky obavy z uprchliku a bytove krize.
    Malo bytu a hodne zajemcu , kdyz jim to plati vlada , kazdej z majitelu zvedne najmy, aby na tom vysekal.
    Potom neuprchlici ,tedy spoluobcane a pracujici i s detmi a ti zvlast , nebudou mit na najmy. Stranou jinych „astronomickych“ uctu.

 14. Dobře Vidláku! Já říkám, že US Američané zajdou na obří spotřebu a na Hispánce. Co na tom, že Hispánci volí demokraty. Je to podstatně jiná kultura, která ostře kontrastuje s „tradičním“ bílým protestantským mužem. Naředěním protestantského mesiášství se změní i tvář USA. Bohužel, ale jen trochu, protože geopolitika zůstane stejná. Ledaže by oblasti s vyšším procentem Hispanců začaly přemýšlet o tom, jestli jim stojí za to být součástí Unie a snášet US koloniální buranství. Moz a by je pak napadlo, že by mohli vrátit Mexiku to, co mu kdysi patřilo, nemyslíte?

  1. Jakože by chtěli žít zase v Mexickém bordelu? Mít mexický finance a dluhy. Mít bezbřehou zločinnost kartelů mimo všechnu kontrolu, nejen v ghetech ale všude?

   To by se jim tam musel narodit nějakej jejich El Havlo.

   1. Copak Hispánci. Ale oni se jim tam, mezi Hispánci, hrnou i milovníci Alláha.
    Berou to letecky, z Afriky přes Kolumbii, anebo jiné jihoamerické letiště.
    Afinita amerických Afroameričanů k islámu je známá.
    Šup, a z Cassiuse Claye je Muhammad Ali.

 15. Strejda Sam ti plácá záda:
  Amerika má tě ráda!
  Člověče, tys boží!
  Dýluješ jí zboží!
  Rozšiřuješ sféru vlivu
  proplachuj si mozek v pivu
  dodáme ti krýgl.
  Hele, kadet Bígl!
  To je příklad pro ostatní!
  Do nohy si kalač zatni
  přesto tanči čárlston
  nebo běhej maraton!

 16. Amerika, to je modla
  pomoci ti vždycky hodlá.
  Malá půjčka za oplátku
  zadělal sis na oprátku.

  Tam se tisknou dolary
  vymýšlejí radary
  tam se všechno řídí.
  Už se mi to břídí.

  Rychlý růst je rychlý pád
  začíná se jim to srát.
  Probudím se jednou zrána
  ani to nebude rána;
  amerika na hromadě.
  Ještě že je na západě,
  tam, kde Slunce zapadá.
  Otesánek upadá.

 17. Amíci jsou za vodou,
  ale já jsem za lesem
  zalykaj se svobodou
  a já jejím poklesem.

  Proč mám od nich koupit zbraně
  když mám jiné výdaje
  já osobně seru na ně
  proč bych dělal lokaje.

  Farský, Babiš, Bělobrádek…
  jak jim lezou do řiti!
  Přitom je to pěkný smrádek!
  Jak se umí tvářiti!

  Jak jim to tam voní
  jaká rajská hudba hraje!
  Zatím prdel koní..
  Tyvole, ta je!

 18. Amerika bojuje za sebe.

  Škodaže jsme po ní nepřevzali tenhle trend.

  I kdyby to bylo se zpožděním 20 let, tak už to tu bylo v roce 2010

 19. Dobrý článek, Vidláku. Realita v US byla, je a bude ta „nepřikrášlená“, popsaná v odstavci, kde zmiňujete, že se mnozí v otázce pohledu a hodnocení kovbojů mýlili, a že takoví byli odjakživa. Aneb když si stvořím, nebo je někým stvořena „modla“.
  Pro svět v důsledcích platí, že je jedno, za kterou partaj ( čti zájmové, finanční, bankovní, průmyslové, včetně org. zločinu, atd. lobby) sedí – priority i projev budou identické. O tom žádná.
  Nezapomínejme na fundamentální fakt obrovského vlivu „bývalé matky“, tedy Anglické Koruny, včetně mentality.
  Platí dva bonmoty :
  1: Co je ještě horší, než mít anglosasa za nepřítele… Mít ho za přítele…
  2.Neni pravdou, že Amerika stvořila Hollywood… To Hollywood stvořil Ameriku…
  Ale opakuji – povedený článek…

 20. Velmi dobře pojmenovaná Amerika. Vliv USA na dění ve světě je obrovský např.600 vojenských základen po celém světě je ohromující ,ale Afganistán je zřejmě předělem a Ukrajina výsledkem nových USA. Tady je šance pro nás ,tak uvidíme.

  1. Naopak, z Vašich „nových“ USA mějte velké a reálné obavy – ty nové USA ztratily půd sebezáchovy, a čím dál silněji věří ve svojí výhru a přežití i v Armagedonu…
   Mocní i vlivné vojenské kruhy se Nepokrytě prohlašují za Bohem vyvolený národ…
   Oproti Karibské krizi jsme k jadernému infernu podstatně blíže.
   Důsledky vlastních činů neberou vážně…

 21. „Tri dni ma nahanali“…
  Kdyz moznosti povzbuzuji a vedou rovnou do skvelych nemoznosti..
  Recycling je , ze se material zase vrati ponekud upraveny.
  SSSR melo sve rekordni staresiny v Breznevovi, Kirilenkovi /ukrove jako poleno/ Chrusc. predtim a celej ustr. vybor trhal rekordy ve stari ,gentajemnik nemohl chodit , nevadi vyneseme tajne takoveho funcionare….Kam je treba.
  Nemohl ani mluvit..Kazdej pro ne volil.!!!
  Pak to sklaplo..
  Prisel ten mladsi a v mnoha smerech jako Lenin..
  Lenin hojne kritizoval svoji vlastnorucne porizenou revoluci..To nema bejt.
  Zaplacenou vodjinud. Mladsi byl v mnoha smerech horsi nez Lenin a taky vodjinud zaplacenej../Ve slusny spolecnosti se prstem neukazuje/..
  ..“esce ma nedostali“ , jinde meli Reagana a recyclovali do Bidy..
  Taky aspon nevi, co chce a tak dobre…
  Chce a plati za nej , jako mourovatej a nechce uhlik zroven..
  Zeli zase v boji za antisem ,poridil valcici nacisty..Aby valka zapocala a sirila se ..
  Ze ted se siri uhlik vsude ,vyrobou a bitvami je chvaly hodne.
  Z mravu za pet. Pac sme z uhle ,tuhle i tamhle , uhlotvorny…
  V truhle budem lezet ztuhle. Aspon ty volby..
  Drive se predstiralo aspon soupereni..
  Nevolitelnej Trump ziskal 65% ,aby skoncil jako uredne potvrzenej terorista druhu, Bin Laden a predtim byl zvolen navzdory hnevu na nej demokratu a republikanu zaroven.
  Ani vlastni strana Trumpa nechtela..Jenom Ivana, chot ,zaroven ale podezrela , ze pouziva, nepovolene a ilegalni zlinsko Batovske metody.
  Po volbach jako po vejprasku..“Tri dny ma nahanali“..
  Volby ,sou za dva roky dalsi a na volebni dokonalost, dalsi zlepseni , dalsich nedostatku soukromych pocitacu , ktere zpomalili vysledky , az prijde befehl , kdo ma spravne vyhrat..
  Vyhraje vzdy kazda korporace a korporace pocitace zaridi….
  Volby prestarlych a davno jiz pohrbenych , nejsou uz ani k smichu./Jako v SSSR/.
  Meli zvolit Elvise a nebo proslulosti mesicnich pochodu ,Jacksona ,kdyz recycling.
  To je narod.
  Speji na mesic ,do vesmiru , ale uz davno jen atom valkou s rusem..Nebo aspon s cinanem a Kimem…
  Jakej narod takovej president….“esce ma tri budu esce ma nedostanu“…
  Kdyz regulace porodnosti neni mozna , tak je to kdo z koho.
  Bud uhlik a my a nebo zadnej uhlik a my taky ne..Da svetry jsou dva uhliky a se stopou.
  „Tri dny ma nahanali , esce ma nedostali ,tri dny ma esce budu“‚ ….

 22. Takze zadna revolucni zmena systemu nebude. Pomale zhorsovani, neustale pritahovani sroubu obcanovi, apod. Takze anarchie a lidove boure z naproste materialni bidy nenastanou u nas, pac materialne je na svete vseho dost, porucha je jen v prerozdeleni – cili kdyby hrozila z nedostatku systemova zmena, bude nedostatek rychle zaplatovany. Ja myslim ze to tady muzeme vice mene rozpustit, neni naco se tedy pripravovat…

  1. Tri dny ma nahanaaali“..
   /Kde tedy zacneme , aby nas nedostali/..
   Novej a jeste hroznejsi general ruskej , surovec, a dalsi stara ustupovana a prohrana bitva, uz treti , je v cudu.
   Se strasnym bubnem na zajice..A voni se neboji..
   Kdyby mel ukr rusky zbrane ,min korupce , asi by uz sankoval na Sibiri a s mirovou smlouvou v kapse..
   „..esce ma nedostali“..Vsichni nahanaju vsechny ,ale..
   Kdo koho ma tady dostat..? Nejdriv vypadal Zeli , jako idiot.
   V Ardenach americkej velitel poradil svym vojakum. „Vojaci , nepritel je vsude , pred nami za nami , nepritel je vlevo a vpravo , tentokrat nam neunikne“!!
   Znamej problem ,valcis s idiotem a brzy uz valci idioti dva..
   Pravej breh Dnestru je vyssi , nez ten levej , za kterej se chteji schovat a tak ma ukr prehled , nepritel je jako na taliri a videt vsude , tentokrat nam …. neunikne..
   „esce ma tri dny budu ,esce ma nedostanu..“
   Normalni psychiatr by si uzil svy vedy , ale normalnost a vzdelani se nesnasi.
   Opet je zde problem , chce se a nechce zaroven.
   Treba budovat budoucnost za novej svet s velmi starym presidentem, bez budoucnosti..
   Uz to zkouseli v SSSR..S novym a mladym potom , beda jeste horsi..
   Se nevi nejdriv a je potom potiz. Lecos je za chvilku naruby..
   Chvilek tech je nejmin milion.
   EU /tez usa ale min/, si horecne odpiraji ,nici , znici vse ,co potrebuji i potrubi si znici ,kdyz neni jejich , co neni jejich, vsecko cmajznou.
   I pujcky pro sebe si ukradnou.To nemuze bejt..
   Zadluzeny touzi mit novy dluhy.Dluhy se rozmnozi .
   Pujcka a kazda se posle ihned jinam , treba ukrovi , aby byla radost z placeni velkych a nekonecnych uroku..Zitra se bude , tancit vsude , pro zahrati..
   Deda Mraz si rad zatanci se snehulakama..
   V budovatelskem nadseni odepirani , zaroven vseho zniceni , tomu se rika hyper manie. Posedlost./Kdyz neco nechci nemusim to zruinovat. Nebo musim?/.
   Ale , chteji se zruinovat samou snahou ,bezohlednym pomahanim ukrovi, az do nemoznosti nejak pomoci a prospet , taky ukrovi.
   „Esce ma tri dny budu esce ma nedostanuu“..
   Velka zbran na tohle je taky inflace..Na tu je spoleh. Kdyby ostatni nejak selhalo..
   To sou ty zmineny moznosti do nemoznosti..Driv to nebejvalo..
   Neco se asi porouchalo. Vitr se neporoucha a atom ,taky ne a jsou budoucnost. A spasa.
   A buduji se. Uran a zpracovanej je pouze z Ruska a z Kazachstanu ,50% na 50%.
   V Tramtarii povedou kabely vod vetraku, dlouhy vod 5 az do, 28 tisic km..
   Obvod zemekoule je 40 tisic.
   Rika se ji Gaia , nase planeta..Uz ji taky dostali.

   1. to paw: Jak rikam- experimentalni basnik, i kdyby ho nahanali, jakoze nenahanajú, stejne ho dedostanoo.- Cetl jsem,prekladacnetrebadalotofusku, stejne by si neporadil ani kdyz AI, vsechno semelem, nic ve zlem, jinak dobre.

  1. No, tak republikani Trumpa nikdy nemuseli.
   Neni to jeden z nich, mysleno politiku.
   Hazeli mu mohutne klacky pod nohy uz pred volbama, ktere tenkrat vyhral, ale i po tom.
   Ale je pravda, ze pokud byly ted posledni volby referendem o Bidenovi a Trumpovi, tak se to Trumpovi nepovedlo.
   On sam cekal rozhodne vic.

   1. To setrvalé nadšení pro Trumpa naprosto nechápu. Taky jsem ho nikdy nemusela a dosud nemám důvod, abych svůj názor měnila.

    Co udělal/neudělal tak úžasného, že na něj spousta lidí kouká jako na nějakého zachránce a řešitele problémů světa?

    1. Proč Trump?

     Docela stačí, jak po něm jdou všichni ti projektanti světlých zítřku. Něco na něm bude. Oni nejlíp vědí, co.

     Je to jako s Babišem.

     1. Jediné co je na něm kladného je to, že není Biden.
      Náčelník Velká Huba nic nepředvedl a srandu si z něj dělal i tlustý Kim.
      Tím, že svévolně roztrhal složitě vyjednanou MULTILATERÁRNÍ smlouvu s Íránem, tak tím předvedl světu fakáč. Takového maníka nemůžeš normální politik brát vážně.
      Učinit poradcem přes Střední východ ortodoxního zeťáka Kushnera, to může vymyslet jenom … píp. Hodně velký píp.

      1. No právě, tlustej KIM co jim zkouší rachejtle a ještě straší japončíky , že by se Hirošima a Nagasaky mohly opakovat. Nic jiného v tom nebude. Stačí se kouknout jak to v té námi posmívaném severu vypadá. A jih už začínají taknějak nepardonovat spíš naopak.

       1. Je to sice h@vado, ale těžko se mu divit.
        Libyjský Kaddáfí se nechal ukecat a dobrovolně se vzdal vývoje jádra. Skončil s bajonetem v řiti ve zmrzlinovém mrazáku.
        I když tlustého Kima by pravděpodobně dali odbojní kolegové sežrat psům. V KLDR mají své speciální zvyklosti.

     2. ad Admirál

      Na mě to spíš dělá dojem, jako by se mezi sebou praly dva konkurenční grázlovské gangy. Jeden za 18 a druhej bez 2 za 20 (nebo podobně, s minimálními odchylkami).
      Takže by pro mě bylo i srozumitelné, že na sebe vzájemně kydají špínu.

 23. No, mně místo voleb vrtá hlavou to nadšení press, a že si mladá Trumfová chce tady zařídit byt, a to přesto jak se psalo, kolikže tu má/měla máma nemovitostí. Kdo ví jak to je, moc mne to nezajímalo , ale včil s tím vývojem poslední doby nevím, nevím

     1. Na zapade a delsi cas , se Ivana vo nejakyho, vlastne zadnyho milionare ,nejak nesnazila..A ze je jich tam pozehnane..
      A vo kola taky nejevila zajem..
      Mistni holky sou taky , daleko vic snazivy ..
      Nevedou zadny konference a sou bez konkurence..
      Nikdo na ne nema.. To vec je znama..
      Miliardari maji svoje bary a do takovych , kde byla /a neprovadela tam vubec zadnou cyklistiku /, voni nejdou..
      Trump asi zabloudil ,nebo co..A nebylo to poprve..

     2. Sibylo, mluvila pěti jazyky , skvěle lyžovala a dařilo se jí i v byznysu. Byla to úspěšná žena a tak jí ten metál docela přeji.
      Musíte uznat, že metál dostali i mnozí blbečkové, na rozdíl od téhle.

       1. Byla pro nepochybne pro zlatokopa Trumpa, Zlatej dul.
        Prava Ceska holka ma a kazda, schopnosti , vyzna se a rychle umi..
        Na rozvod s nim si taky vydelala..
        Bavilo ji lyzovat , tak mela snad misto toho strouhat mrkev?

    1. RE : paw
     Pod pojmem zlatokopka si představuji něco jiného, než holku, která si s jazykem na vestě vylyžovala cestu do kapitalistické ciziny.
     😀⛷

   1. Ono se mi to skládá úplně jinak. Vzpomeňte si jak to bylo s tou jeho nemocí, na aktivistické senátory, piráty , prestituty a pod. sebranku. Pak to najednou šlo jak po másle , hlavní silák zmlknul a chodí okolo málem po špičkách.
    Zeman je holt jiná liga, jejíž výšku naši malí čeští „odborníci a siláci “ nejsou schopni pochopit. Koneckonců všichni světoví na té úrovni, ač se to našim nelíbí jej berou či vzali mezi sebe. Asi proto že mu to realisticky myslí a nežvaní nesmysly.
    Nedovedu si představit, že by si tak na něj dovolil někdo vyskočit jak na fijlaovýho při prvním projevu v ejúnii. POkusím se to najít a dám to sem znovu. .
    Teda krm našich „momentálně velících a press“. Jenom ukazují jak na to nemají..sorry. A´t se Vám to nelíbí, je to tak.
    Proč asi?

 24. Mně moc nejdou dohromady ty exit polls, kde tuším přes 70 % respondentů vyjadřovalo nespokojenost s Bidenovou vládou, s těmi těsnými výsledky. Je pro to nějaké vysvětlení, kromě toho okřídleného „není podstatné, kdo a jak volí, ale kdo a jak sčítá hlasy“?

  1. Jine vysvetleni nevidim.
   Ovsem ty ruzne nesrovnalosti a problemy se od minulych voleb neresily a nespravily. Takze…

   U nas v Coloradu mame (vnucene) 100% korespondencni volby. Presto, ze jen ten listek strkaji do masiny, tak je den po, a furt nemame vysledky. Holedbali se, jak to tady spravne funguje, a skutek utek. Predpokladam spinavost. Kdyz se to pocitalo rucne, tak byly vysledky hned po pulnoci. Kde jsou ty doby…

   1. Asi proto jsou ty americké volby tak složité. Aby se mohlo podvádět na více místech. Protože není důležité kdo jak volí, ale kdo počítá hlasy. (Stalin?)
    Ale do vnitřních záležitostí Států nevidím ani náhodou, tak to je vše, co mohu k americkým volbám podotknout. Ale Čechoameričani mají své státy rádi (je to pochopitelné, našli tam svůj nový domov) tak ty volby prožívají víc, než já ty naše.

    Ale pamatuji si na heslo „Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali!“
    Co by mě zajímalo je složení voličů. Kdo volí republikány a kdo ty druhé. Jak vypadá průměrný volič té nebo oné strany Jak se bohatý, jaké má vzdělání. Koho volí LGBT+ a koho smažky. Koho volí černoši, koho portorikáni, koho mexikánci a koho latinos. Koho měšťáci, koho vesničani.
    Samozřejmě mě to zajímá teoreticky, anglicky nevládnu a tak si nemůžu nic přečíst.
    A nic z toho vědění mi nebude k ničemu.

    1. Republikany volej normalni lidi. Demokraty volej blaznivi levicaci. Cernosi od sedesatych let volili demokraty (prestoze puvodne byli Demokrati za KKK a pod.) protoze tenkrat se Demokrati zasadili za cernoska prava. Ale ted se to meni, protoze mnoho cernochu si uvedomilo, jak to vlastne je, a kdo jim skodi. No ale rekla bych, ze vetsinove porad voli Dem. Latinos… spis konzervativni, cili Rep. Venkov voli cervene. Mesta modre. Vsak se mrknete na mapu voleb. Cela Amerika cervena, az na ty mesta.

     https://436doreencolebuzz.blogspot.com/2022/11/us-electoral-map-counties-2020.html

     1. Vsak ono je to takhle skoro vsude.
      Praha voli petikolku. V Brne si zvolili Topfera…
      Ani ty cernochy a kkk k tomu nepotrebuji.

      1. Já tomu „normální“ rozumím jako „obyčejní“, vy asi nějak jinak, když vás to tak uráží. K vaší mapě se nedostanu, bo je za paywallem, ale určitě se moc neliší od jiných, které ten trend ukazují dlouhodobě – novodobá aristokracie a její služebnictvo obecně volí DEM, vidláci a lopaty obecně REP.

       Potvrzuje to ostatně i ten zajímavý graf na odkazu Vevči. Biden sice vyhrál v desetině okrsků, ty ale tvoří 78 % amerického HDP. Když se na to člověk ale podívá podrobněšji, zjistí, že největší přípěvěk k US HDP z pohledu volebních okrsků má město New York následované Los Angeles. Podobně by se u nás asi umístily Praha a Brno. A na tom jsou zase ihned vidět slabiny ukazatele zvaného HDP, který nadhodnocuje příspěvek nových aristokratů na úkor vidláků a lopat. Co opravdu důležitého pro reálný život se vytváří v New Yorku a LA? Nebo v Praze v takovém objemu, aby to ospravedlňovalo její více než čtvrtinový podíl na HDP? Největším tvůrcem HDP v NY bude zřejmě Wall Street a v LA zase Hollywood. V Praze nevím – turismus, výhodnost umístění sídla firmy a právníci? Krom toho ve velkých městech daleko víc funguje efekt „trenýrkového království“ (viz https://finmag.penize.cz/penize/268167-jak-v-trenyrkovem-kralovstvi-varili-hdp).

       Mně z toho plyne obecný závěr – čím snadněji vydělané peníze, tím snadněji vyhozený volební hlas na vzdušné zámky a nesmysly typu grýndýl, nároky kdekoho na kdeco, desítky pohlaví atd. atd. a šíření toho všeho tam, kde z pohledu těchto „osvícených“ panuje tmářství. Čest výjimkám.

       1. Nevim, jak za louzi, ale v Praze je to jednoduche. V te pohadce existuje fabrika vetsi velikosti. Ne v Praze. Ve Vidlakove (libovolnem). Stala tu od zalozeni a nikdy se nikam nehnula. Dojizdeji do ni lide z okoli. Vyrabi se tam kovove tyce nebo gumove medvidky. Jak v ktere. Maji tam taky kancelare, kde ucetni pocitaji cislicka, obchodnici zvedaji telefony, sefove vymysli co dal. A vsichni maji na stolech hlavickove papiry firmy. Co na nich stoji? Firma XY, Praha. Pritom s Prahou ta firma nikdy nic nemela spolecneho, maximalne nekde jeden kancl nebo P.O. Box.

        A takovych firem je hodne…

        1. Jj, souhlas, zmiňuji to jako druhý hlavní důvod hned po příjmech z turismu… ono to shlukování do stáda má své reálné opodstatnění, u každého jednotlivého člena totiž klesá pravděpodobnost ulovení predátorem, v tomto případě kontrolou z finančáku…

    2. Nektere prakticke ,nearkticky ,hrejive rady ctenari.
     Nebudou po porade. Napreskacku pres zatacku.
     Vylamovani hradeb a nebo zubu. Vod lesa na ne.
     Vyhody alkoholismu.
     Osveta a bez ni do sveta. Ani napad
     Rozum a nerozum ve shode a zmateni ctenare,i au tora.
     Strategie a taktika a priklad pouziti obou.
     Jak bojovat , kdyz vitezstvi je prohra a prohra je vitezstvi a na cely care.
     Cistota pul zdravi a spina cely ,ale spina jen nekdy evitezi..

     Vylamovani hradeb a podobne cinnosti se nemusi dit fyzickou cestou nasili.
     Jde o strategii ,kdyz prestupovani zakona /jinak neslo zit/,v dobe marxisticke vedlo rozumem jen do vezeni, s vylamanim zubu jako nasledek , s pouzitim nerozumu se odeslo v klidu a nenasilne na urad , kde pohledne devce , nikoliv hradba, se dobylo , jen divci srdce to postacilo, potom nektere pokutove listky ,pracne policii shromazdovane ,bylo jich hodne , potratilo.
     Jinde zase jine potrebnosti s jinymi devcaty,atd.
     Potraty byly samozrejme,dle zakona povoleny..
     Odpadlo tak nevyhnutelne cekani na serify.
     Nasledky rozumu byly nerozumne a casto nedozirne…
     Nelze vzdy pouzivat metod Zizkovych , rychle sipy, nebo rychlejsi pipy ,uskodily..
     V jakem stavu byl bratr Jan , pod tim stromem ,u Pribyslavi , kde mel asi ztratil svuj palcat a nebo aspon voj , jako vojevudce a v sedu pod stromem se nevedou armady do bitvy. Akorat se nekdy picne divocak a nebo jelen.
     Kral Jan blahe pameti a jaky rozdil.
     Mam mnoho pratel ,kteri navstevuji stale stejna mista, s vyhodou staleho podnebi.a klima.. Vyhody alkoholismu..
     Jak ziskati tyto vyhody pro sebe..Za korunu whisky , at to stoji co chce..
     Ackoliv, mel jsem vetsinou ..
     Prisli domu vecer domu s dobrou naladou , usedli si na zidli a uz nevstali a nikdy..
     Vubec si nevsimli, ze umreli ,s dobrou naladou jeste , tohle zavidim a neprestanu. …A bez nalady.
     Vubec zadny primari s udesnejma ksichtama kolem , aby na smrt nemocneho jeste lecenim jeho trapeni prodluzovali..Fuj.
     Osveta se hodi na problemy sveta…Jde o rozum a jeste zaroven nerozum.
     Takze clovek jde kazdy rano nekam se chovat a pracovat vyhradne s rozumem, chapat , nic nazkazit , s ohledy na okoli, nebije sve kolegy, at se deje co chce, nedelat bordel .atd.Pokr. Neni zadnej vul, aby to delal.

     1. Po praci se clovek zase chova opacne..zacne chlastat , mluvit z cesty dela ze vseho bordel atd..Jak to ma bejt ?..Tak to ma bejt!
      Beda ale 3x beda , kdyz je to opacne..To je dnes rozsireny..
      Nektery prispevky , ale se musi cist ctenarem rozumne a bez pouziti rozumu../Pouziti treba rumu nevadi/.
      Nikoliv tak jak byl ucen ve skole..
      Zivot se taky nechova k nam zrovna vzdelane. A sou priklady…
      Jako vod Neandrtala, koupis vod nej pecku mezi voci a bez varovani..
      Protoze autor pise zrovna tak..Proc to tak musi bejt ,se nevi.
      Mozna si chce delat blazny z blaznu..Jako kazdej dneska..
      Na rusa se nejde. /Jenom blazen…/.
      Po bitve je kazdej mrtvej , jenom jeden je general a zivej..
      Uz jenom nerovny boj s diakritickym gestapem, a jeste gramaticky agresivnim najednou , cloveku taky neprida..Presila je jista..
      Kdyz clovek nebo narod prinucen jest , tak bojuje s pouzitim taktiky , aby ta zarucila a vedla rovnou k vitezstvi strategie ..Jasny? Uplne!
      A spina nemusi zvitezit. A jak to tenkrat vsechno bylo..
      Velke davy ve velkych i v malych mestech , narod na nohou a na svych , kapely vyhravaly, policajti demonstrace regulovali ,oslavy ,jasot ..
      Vitezstvim jsme prohrali vsecko. Uplne vsecko a na dlouho.
      Bila Hora znovu se na nas nachylila ,aby se Temnem navratila…
      Jenom prohra na rozdil od vyse uvedene B.Hory ,zarucovala jiste vitezstvi, aby zavladla vytouzena spravedlnost a treba i zakon pro nejaky…
      Na rusa se nejde , je lstivej a nevypocitatelnej a pocitace nebyly..
      Tarasov a neporazitelna sborna . Jakej nesmysl bylo je porazit.
      Zadnej vubec zadnej..
      Kdyz taktika tymu Holiku mela bejt , prohrat za kazdou cenu!!!
      10 , 20 , i tricet nula bylo v jejich silach. Vinou necestneho boje soupere.
      Svijet a vravorat na lede , zranenimi od proti pravidlum nevylouceneho Firsova , nebo jineho rusa, nohy a cela tela v gypsu, behem utkani ukazovana , nasi na vozickach napul nezivi ,
      odvazeni na nedaleky hrbitov atd..
      Misto potom radostnych oslav vitezstvi , by zavladl spravedlivy hnev celeho naroda a bourlivym utokem bylo pak hrackou, aby smetl invazisty a kolaboranty behem nekolika hodin..
      A nic jinyho..Kacel jsem s nekolika druhy Strougalovy nenavidene sady, velmi zaspinen a to bylo malo , jako kapka v mori , kdyz by ste hodili Kapka soudruha, taky do more…Ani to se nestalo.
      Vinou utlaku tezkych udalosti a vzpominek….Sttojim tted ,kokttam a opodal..Kdyz neni …
      Neni nutne hledat stesti v nestesti..A co je stesti??
      Umres , nevsimnes si toho , nevis vo tom vubec nic ,ani trochu a s naladou..

  2. V Usa vsecko je podvod. Uz ta jejich revoluce ,kdy se prevlikli za indiany, bylo podvadeni ,aby to nerevolucni indian vodnes..
   Asi ma cenu jen neverit.
   Ostatni je ztrata casu a energie. Svetovej podvod v 2008, je jeste taky v pameti.
   Voleb se predtim zucastnili i populace hrbitovu..
   V nocich se vozili volebni listky ,tam kde se pocitaly a jeste vzdy byly vsechny okna zakryty, pac se zvedavci chteli divat , jak se pocitaji jejich hlasy..
   Nekteri zahlidli , jak vybrane volebni listky byla zahazovany do odpadku a vzniklo podezreni..
   Velmi rozsirenej a dlouhodobej podvod byl , ze si clovek zasel na taky hrbitov , vybral si tam jmeno a data narozeni a potom sel na urad, zazadat si o dokument potvrzujici obcanstvi…
   Akorat se zacal jmenovat jinak. To uz dnes nejde , tak snadno…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *