20 července, 2024

Fentanylový střípek do mozaiky

Dnes začnu jedním takovým maličkým střípkem. Jeden můj čtenář mě upozornil na dvě zajímavé veřejné zakázky ministerstva obrany z poslední doby. Černochová si objednala fentanylová lízátka. Že jste o něčem takovém nikdy neslyšeli? Tak vězte, že fentanylová lízátka jsou moderní způsob, jak účinně a rychle tišit bolest. Fentanyl je mnohem účinnější než opium, běžně se v nemocnicích používá ve formě náplastí a americká armáda ho ve formě lízátek používá místo původních vojenských injekcí z morfiem u kterých se v bitevním bordelu snadno stává, že ztratíte přehled, kdo už morfium dostal a kdo ještě ne. Když dáte zraněnému fentanylové lízátko, tak to vidíte na první pohled, protože mu z pusy čouhá štokrle.

Chvíli mi trvalo, než jsem zjistil, kolik taková lízátka stojí na volném (americkém) trhu a ukázalo se, že naše armáda těchto lízátek ve dvou zakázkách koupila zhruba STO TISÍC kusů. Jestli dostala nějakou množstevní slevu, tak jich mohla koupit i mnohem víc. Petra Rédová se pokusila získat nějaké další informace přímo u armádních nákupčích, kteří byli o těchto zakázek uvedeni a narazila na hradbu vyhýbavých odpovědí. A pak vzápětí informace o té první (větší) zakázce zmizely z armádního webu.

Co myslíte, je takové množství tišících prostředků pro vojáky běžný nákup? Naše armáda má celkem asi třicet tisíc lidí a z toho těch, co by mohli jít bojovat, je tak pět tisíc. Při tomto množství lízátek by každého mohli zranit pětkrát. Nebo se počítá s nějakými jinými zraněnými? Nebo se to kupuje pro Ukrajinu a bude se jim to posílat? Ze zakázky se dalo vyčíst, že je to určeno pro vojenskou záchrannou službu… Otázky, samé otázky.

Už minulý týden jsem psal o tom, že agentura PAP v Polsku vypustila zprávu o mobilizaci v Polsku, což prý byla chyba a mohou za to ruští hackeři. Tusk prý žádnou mobilizaci neplánuje. Ale také probleskávaly zprávy, že Tusk jen nechtěl, aby se to odtajnilo před volbami, protože by to mohlo poškodit jeho stranu.

Minulý týden u nás byl americký ministr Blinken a generální tajemník NATO Stoltenberg na neformálním summitu NATO. Naše mééédia o tom napsala pár suchých informací a nedozvěděli jsme se skoro nic o tom, co se tam ujednalo. V tomto jsou naši novináři naprosto spolehliví a tajemnější než šéf tajné služby Koudelka. Ale ukrajinské noviny si pustily pusu na špacír a tak víme, co se u nás ujednalo.

Válka bude pokračovat a bude se eskalovat, protože západní zbraně smějí být Ukrajinou používany pro útoky na ruské území, česká muniční iniciativa začala už dávno před válkou na Ukrajině… bude vytvořen fond pro další financování války na Ukrajině ve výši sto miliard eur… Ukrajinci už sice docházejí, ale připraví se Poláci, následovat budou Češi. Fentanylová lízátka už máme nakoupená… Až vám ustřelí nohu, nebude to bolet.

Orbán, kudy chodí, tudy mluví o nebezpečné válečné eskalaci, které je nutno zabránit, nebo to špatně dopadne.

Němci se podvolili a prý už také nebudou omezovat použití svých raket Taurus jen na ukrajinské území.

Zásahy ruských radarů včasné výstrahy byly také dost „na hraně.“

Izrael prý brzy vpadne do jižního Libanonu. Jedna válka je jim málo.

Scotta Rittera vytáhli z letadla, když chtěl letět do Moskvy a sebrali mu pas…

Když něco chodí jako kachna, kváká to jako kachna, má to peří jako kachna, tak to nejspíš bude kachna.

Ale ještě tu ohledně válečné eskalace máme jedno takové drobné omezení. Budou volby. Kdybychom lidem řekli dopředu, co se chystáme udělat, tak nám nedají ani hlas. Ani ti liberálové nám ho nedají, protože jsou silní jen na hubě a do zákopů se jim nechce úplně stejně jako chcimírům.

Takže, milí Ukrajinci, ještě s tou eskalací ještě chvíli vydržte. Jen teď do neděle. Pak se volební místnosti zavřou a spustíme to, na čem jsme se domluvili. Začneme krymským mostem a pak už to pojede. Už jsme našli způsob, jak obejít Orbána, Fico má pět děr v břiše, tak je alespoň dočasně mimo hru. Ostatní jsou nadšení a připravení. To by bylo, abychom toho Rusa neporazili… V Evropě je lidí jak sraček, Kefalín. Stejně to chceme depopulizovat…

Toto je moje poslední a nejnaléhavější pozvánka k volbám. Pokud nepřijdete a neuděláte válečným štváčům svými hlasy jejich nejhorší životní průser všech dob, tak to dotáhnou do konce. Netají se tím. Na průstřely břicha už nakoupili fentanyl, abyste se u toho tolik nekroutili. Zítra už bude zbytečné něco říkat. Máte koho volit a volte moudře. Tyto volby jsou referendem o míru. Žádnou lepší příležitost nedostanete a kdo ví, jestli nemáme poslední šanci, hodit písek do jejich válečných choutek. Příští volby už budou cinknuté korespondenčními hlasy a elektronickými vymoženostmi. A kdo ví, jestli vůbec budou. Na Ukrajině to jde také bez voleb…

Pokud jim neuděláte z voleb zabíjačku, tak oni udělají zabíjačku z vás.

Přeji hodně štěstí.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

380 thoughts on “Fentanylový střípek do mozaiky

 1. Jen poznámka na okraj. Myslím, že Vidlákovy počty by nemusely být vyloženě správné. Vzhledem k tomu, jak se u nás pro obranu nakupuje kdeco příšerně předražené, může být těch lízátek nakonec tak akorát pro generální štáb a „fialovo panoptikum kuriozit“.
  Je tam jiná zajímavá část skládačky.

  Těch smluv od „Starého a Bohatého“ je tam vícero. Většinou jsou to autoinjektory. No jo, autoinjektory. Jenže na co?
  A tohle je zajímavé vodítko:
  https://www.hlidacstatu.cz/Detail/20450695

  Jsem laik a tak neznám jiné použití autoinjektoru s diazepamem, než v případě, kdy se používá po zasažení člověka nervově paralytickou látkou (Sarin, Soman, Tabun, VX, anebo – pozor – ruský Novičok).
  Používá se ideálně ještě ve spojení s Atropinem a Pralidoximem. To mohou být třeba ty nespecifikované autoinjektory za milionové zakázky.

 2. Hahahahaha, vy jste tady opravdu banda poťouchlých zoufalců. Nedivím se, že si v vás anonymové dělají srandu.
  Žádný kandidát pro vás není dost dobrý. Poradím vám jednu věc. Vyserte se zítra na volby. Uděláte této republice největší službu, protože tím ubude propadlých hlasů.
  ČP

   1. No, hlavně by to mělo zajímat vás.
    Rajchl je špatný.
    Mach je špatný.
    Turek je špatný.
    Konečná je špatná.
    Okamura je špatný.
    Babiš je špatný.
    Špatný, špatný, špatný…a vy se chcete spojovat?
    Povíme si to v neděli, ju?

  1. Taky ti něco poradím. Vy*er se na psaní tvých dementnich, slabomyslných příspěvků. Že ti v hlavě nemyslí, tady opravdu předvádět nemusíš.

    1. A co je tvůj Nick, hrdino. Vnitro nebo dobrovolník? Oteklý Lipánek cosi podškrtl, a ejhle, hned nájezd „zaručeně znalých a ideově pevných kobylek“ . Apropo, co je tobě do toho, koho kdo tady bude volit, libtardí komiku ? Drž se svého kopyta a vlastní smečky…

  1. V zájmu věci by měla vyhledat hlasového poradce. To e e e fakt ruší, je mi to líto , ale lítr takhle mluvit nemůže (stejně jako cucání pysku Josefa Skály). Oba si jinak rád poslechnu

 3. Manipulátoři v ČT zorganizovali debatu leaderů. Co tam dělají tříprocentní Jurečka a Pekarová? Jak to, že tam není desetiprocentní Konečná a Turek?

  Výsměch všem plátcům televizních poplatků!

  1. Pekariová – protože TOP00 má v ČéTé domovské právo. A to již od VTSR (velké televizní spacákové revoluce), kdy hlásatelé, redaktóři, moderátoři a jiní televizní presstituti, navázaní tak či onak na havlisticko-parazitickou partaj otce zakladatele Kraďouska, si takzvaně veřejnoprávní televizi v podstatě zprivatizovali pro sebe.
   Dokud tento stav trvá, bude mít (NE)TOP volný vstup, i kdyby měli preference 0,3%.

   U traktoristy Jurečky je situace podobná, poněvadž příslovečná lidovecká pijavice se vždy přisaje na někoho většího, aby byla tzv „při tom“. Tudíž aby měla i volný průchod do mainstreamového sr@čkometu.

   Jak se těšíte na to, až kvůli této televizní parodii na veřejnoprávnost budete po Novém roce platit daň z internetu ve prospěch darmošlapů v ČT? Viď, soudruhu Baxo z ODS!

 4. „Odvetná hrozba: Rusko v nadcházejících týdnech přesune své námořnictvo a letadla na vojenské manévry poblíž hranic USA. Informují o tom přední západní média Reuters, Associated Press, CBS a další s odvoláním na americké představitele.

  Cvičení budou součástí reakce Moskvy na rostoucí americkou podporu Kyjevu.

  Rusko demonstruje, že je stále schopno určité úrovně globální demonstrace síly,“ uvedly zdroje. Kreml chce „vyřadit [USA] ze hry“ a ovlivnit domácí publikum.

  Do havanského přístavu dorazí skupina lodí ruského námořnictva, potvrdily kubánské ozbrojené síly.“

  https://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=11&sid=e93762dd068add837afbd9d4058eae4c&start=7220

 5. Žumpa všech žump – forum24 – si smlsla na Turkovi, viz https://www.forum24.cz/turek-obdivoval-hitlera-a-hajloval-z-auta-snimky-resi-policie-lidr-prisahy-a-motoristu-ted-rusi-ucast-v-predvolebnich-debatach
  Toto může být ona příslověčná „černá labuť,“ která v předvečer voleb do Evropského parlamentu vyletěla z hnízda. Jak moc kauza uškodí koalici „dýzl fízl,“ se dozvíme po sečtení hlasů. Pokud to pomůže Katce Konečné, vedle SPD+Trikolóra, snadnění proklouznout do „Brusele,“ tak se nic dramatického imho neděje.
  Celá pseudoopozice – Motoristé + Přísaha, ve mně žádnou důvěru nevzbuzuje a nikdy nevzbuzovala. Šlachta dostal trafiku za „sestřelení“ Nečase, který příliš horlivě koketoval s Rosatomem ohledně dostavby JE Temelím…A to američtí soudruzi neodpouštějí.

  1. Nebezpečí, že sebere hlasy Pyjátům. Snad se dokáže dodatečně obhájit tím, že jen sbíral symboly sympatické Banderům, Šuchevičům, tedy i současné vládě. Zákon tranzivity neochčiješ.

  2. Já o tom furt přemýšlím. Jedna věc je adorace ukrajinských nácků z důvodu rasismus vůči Rusům naší věrchuškou a druhá věc je Ken.
   Libtardum se to samozřejmě hodí ale osobně se domnívám, že stavět úspěch proti demolici na arijském hranatém nácičkovi, který se mimo fotek s Ádou na monitoru, znakem Úsvitu na helmě prezentuje jako bijec levičáků, tak to je přes čáru….

 6. Petr Mach – jednička SPD

  taktéž válečný štváč, také antiruský rasista

  minulost ho usvědčila

  stejně jako tu svědčil Dr. Konvička, který v roce 2015 a dál bojoval proti muslimské imigraci a byl dehonestován Machem jakožto rasista

  SPD jsem volil dlouhé roky, ale nasrat

   1. Ještě, že jde kroužkovat, z SPD znám Vaška Boška, a to je člověk co se neztratí. S muslimáky si užil své, umí dobře anglicky (i japonsky), je táta od rodiny, takže těm co třeba nemusí jiné kandidáty Vaška můžu doporučit.

 7. Teda tohle je něco neuvěřitelnýho:
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-komentar-fico-propasl-sanci-chce-se-mstit-253291

  „Uzavřít mír na Ukrajině za stávajících okolností, jak ví snad každý, kdo se o diplomatické dění zajímá, by nevyhnutelně znamenalo souhlas se zločinným, genocidním překreslením hranic té země a přičleněním okupovaných oblastí včetně Krymu k Rusku. V tom má Fico pravdu, to je názor, který se nepřipouští.“

  A ta druhá možnost je teda jako co? Nad tím se autor nezamyslel? Mezi čím si teda vybírá?

  1. Kadlas:
   No přeci porazit Putina, vrátit Ukrajině, co si uloupla při osamostatňování a za trest ještě vybojovat celou evropskou část Ruska, aby patrioti s hajmarsama mířili rovnou na Kreml.

  2. To je názor, který si nepřipouští stále menší skupinka libtardů, kteří sami nikam za své „ideály“ bojovat nepůjdou. Takže si může autor blábolit o nepřipouštění, čeho chce, ale jeho slova mají váhu plků vrchních nacistických pohlavárů v dubnu čtyřicet pět. Protože co s tím jako tento žvanil nadělá?

  1. Že nemluví plynně řečí vrahů z Volstrýtu (copyright Jasánek) mi nevadí. Mi vadí, že je totálně blbá!

 8. Volby jedou na plné obrátky, tudíž se přidám.
  Před časem jsem se podivoval nad Vidlákovou logikou: Raději dělat chyby, než nedělat nic
  Potěšilo mne, že se našlo dostatek následovníků a tím zcela určitě i podporovatelů této myšlenky. Vidlák může být na sebe dostatečně hrdý.
  Živě si představuji, že se touto myšlenkou bude Vidlák řídit třeba i v roli vládní. To bude teprve mazec. Současná vládní garnitura bude zahanbena.
  Koečná: kdo neposouvá, či alespoň neposouval hmotu je v politické roli diskvalifikován. Ona je vlastně takovou kombinací Grosse s Bendou. Jen a jen politika. Nemá představu o hospodářství, ekonomii, funkci úroků a zisku. Jen ji podporujte, ona vám to vrátí přesně v duchu Vidlákových myšlenek.

  1. RE: Věšák:
   Vůbec se nedivím Vlkovi, že uzavřel na KOSE komentáře.
   Takovým blbým řečem u nás v Brně říkáme: Zvonky, durchy, špilce, hlášky atd.
   Na Kydech v debatě Ti spousta lidí vysvětlí, proč nemá cenu zvednout zadek z gauče, že nic nemá cenu dělat…
   Obdivuji trpělivost domácího pána….

   1. Myslím, že Vlkovi zavření diskuse znemožnilo vyrůst. Zpětná vazba je zapotřebí, i když je plná špíny. Potřebuju ty, kteří nesouhlasí a dokonce potřebuju u ty, kteří se posmívají a hejtují. Ale naštěstí s hejtaři, posměváčky a rozesírači nemusím zacházet s úctou. Prostě se od nich naučím argumentaci a pak je vykopnu, kam patří. Nelituju je, za pět minut totiž přijde jiný.

    1. Absence diskuse u Vlka je ok, umožňuje jít v článcích víc do hloubky. Ti, kdo mají opravdový zájem o kontakt s Vlkem, si s ním dopisují jinou formou.

     Litterate je spíš debatní kroužek starších a pokročilých, často bez vazby na titulní článek.

      1. Děkuji Vám, Vidláku, že jdete jinou cestou a myslím, že správnou. S Vaší větou souhlasím. A co se týče Litterate, právě umožnění diskuse a HLAVNĚ bez nutnosti přihlášení mně tento web supluje normální zprávy z mainstreamu, které se dnes nedají číst. Stačí mi prolétnout diskusi tady a jsem tak nějak v celosvětovém obraze, aniž bych musel na Seznam, LžiDnes, Lidovky, nedej Bože na ČT24. Vše, co jsem potřeboval pro daný den vědět o Zeměkouli už vím. A to, co nevím, není nijak důležité.

     1. „Litterate je spíš debatní kroužek starších a pokročilých, často bez vazby na titulní článek.“

      Nesmysl. Zaprvé nejsem ani starší, ani pokročilý. Za druhé, pokud nevidíte souvislost řady příspěvků v diskusích s články nad nimi, není to problém těch diskusí. Ano, OT příspěvky se tu objevují, ale většinou se tématu nějak dotýkají. A kdybych chtěl být detailista, úplně OT k vzhledem k obsahu článku je váš příspěvek.

     2. Re: Aleš

      Ne-debata u vlka je mi úplně volná a naprosto nechápu, co má společného text, který jde do hloubky problému, s diskuzí.
      To jen tak mmch…

    2. Vlk už není žádný mladík a to přepínání sil (i bez diskuse) ho možná bude stát život.
     Doporučuji vetknout si kritiku na jeho adresu za klobouk. Spíš by si zasloužil řád „Zasloužil se o vlast“. ..,.. bez dikuse.

     1. No, zasloužil i nezasloužil. Já si ještě pamatuji jeho „Hodiny vlka“ na slovenském Slobodném vysielači u Borise Koróniho. Plus pořad Dualog tamtéž, původně ještě i s Petrem Žantovským. Dost obtížně se to tehdy poslouchalo.
      Pamatuji se Vlkovo horování pro EU a potažmo i pro NATo (neboť to jsou jen dvě strany téže mince). Nakonec se Vlk s P. Žantovským natolik rozhádali ve svých názorech, že museli od sebe a každý si udělal vlastní pořad.
      Takže z původního sociálního demokrata a zarytého obdivovatele EU Vlka se nakonec na stará kolena stalo něco na způsob zastánce „mírného vlasteneckého pokroku v mezích zákona“. Pozdě, ale přece.

      Mám k Vlkovi dosti ambivaletní postoj. Podle mě se Vlk na sklonku života pouze snaží napravit to, co dříve spolu s ČSSD napáchal.

      1. Plně s Vámi souhlasím Charone. Měl jsem několik střetů s Vkem a vždy z něho vyšlo EU si rozvracet nenecháme a s EU na věčné časy. Jsem rád, že i on změnil pohled na EU.

      2. Já pamatuji jeho adoraci blba Sobotky a ještě mnohem hůře německé vítačské bestie spolu s EU. To mu nikdy nemohu zapomenout. Trochu mi připomíná Zemana. Byl do svých současných názorů vmanévrován, ačkoliv zpočátku velký příznivec EU bordelu.

     2. Re: Godot

      Já vím, že jste sousedé, ale „vlčko“ se párkrát docela sekl. Nebudu to tady tahat na světlo, je to zbytečné a promlčené.
      Právo na omyl má každý. Uznat vlastní omyl každý neumí – bohužel…

      1. Ono to bude úplně jinak. Nevím který jste ročník a co pamatujete, ale EU byla koncem minulého tisíciletí a pár prvních let tohoto úPLNĚ JINÁ. Pak se DO vedení dostali pohrobci fašouná a PRAPODIVNÉ existence a rozjela se do PASKVILU, KTERÝM JE TEĎ.

    3. Re: ŘzB, Vidlák

     Problém je v tom, že Vlk odmítá poslouchat cokoli, co nekonvenuje s jeho sice nečetnými, avšak existujícími fantaskními představami, které se míjejí s objektivní realitou.
     Proto se konec konců rozešel s takřka všemi Kosími přispěvateli ve zlém.
     … smutné…, promarněná šance…

   1. 1) – Píše se věšák, neboť jde o věšák čtvrté kategorie.
    2) – Zeptejte se libovolného věšáku doma, získáte představu stejně kvalitní.

 9. Tak jsem si poslechl Ficův projev a následně zhlédl diskuzi.
  Vidláku nemáme šanci.
  Tolik nenávisti v lidech je neuvěřitelné. A nemyslím si, že to vše jsou chatboti.
  Bývalá opozice a nyní vládnoucí sebranka dokázala, tak jako na Slovensku, lidi totálně rozeštvat.
  Nic jim už není svaté. Křepčení nad mrtvolami považují za hrdinský čin.
  Jak to chcete napravit?
  Až vymřou Husákovi děti, tato republika skončí, protože nezbyde nikdo, kdo by ji bránil.
  Ztratili jsme dvě generace.
  V neděli v přímém přenosu zjistíme, že jsme v pérdeli.

   1. V tom případě buď přímo ony, ale daleko spíš jejich partneři jedou v nelegálních aktivitách. Že by nějací úspěšní dojiči dotací či páni „podnikatelé“?

    1. A tak nie vsetci su z toho rangu. Ak robia v korporaciach ci v it na o nieco vyssom mieste, tak mozu byt za vodou. Byty si kupili za ine peniaze, casto aj viac na prenajom, ked sa na tom dvaja obdobne, tak mozu verit. Problem je, ze nevidia trend, kam to ide a ten trend sa zrychluje

   2. Re: Pepa

    Nejsou to náhodou učitelky?
    jen tak, jakože náhodou – být učitelkou totiž není povolání, to je dosti těžká diagnóza…

  1. Ztracen ten, kdo ztratil v sebe víru a malý ten, kdo má malý cíl.

   Dokud mohu a dokud mám z čeho, tak budu bojovat. Chci žít s vědomím, že jsem udělal všechno, co jsem mohl.

  2. Michale, já bych to tak tragicky neviděl. Moje generace (ta co je už nad hrobem) byla od malička v Pionýru, tu správnou ideologii do nás cpali horem spodem. Ti o pár let mladší to měli už od Jiskřiček. A jaké byly konce – rok 1989. Ona dnešní mládež také není (všechna) zcela blbá a možná jim některé věci vadí víc, než my starší tušíme.

  3. Čím více o tom přemýšlím a sleduji to, tím více jsem přesvědčený, že jejich nenávist vycháí z přesvědčení, že oni jsou elita a ti hlupáci s zkrachovalvi jim kazí jejich ráj. Že je to vlastně pohrdání přerostlé v kvalitně živenou nenávist.

   1. Tymák:
    Anebo – pohled zpoza louže (někdy vzdálenost pomáhá vidět věci víc vcelku) Jakýsi americký – analytik? Či co. Měl řeč, že libtardi se cítí být Evropany, užší vlast už nevnímají a protože se zvolna vrací potřeba hranic a národních států chápou to jako sršáni, když jim dloubete do hnízda a podle toho se taky chovají. Mají prostě pokřivený dojem, že jim národní cítění bere jejich právě nalezenou vlast.
    Nebere, samozřejmě – ale oni to tak prý vidí.

  1. Ked nam Naďfas ako minister vojny tvrdil, ze sa treba pripravit na vojnu proti Rusku, tak som ho počuvnul a v predstihu si zadovažil niekoľko ruskych vlajok. Ja som na vojnu pripraveny!

  2. to zavisi od slovenskej vlady, ako sa k tomu postavi…..pri troche stastia budu vyrazne neochotnejsi ako Fiala aspol. a ako by bol Nad

  3. Bosorečka:
   Jestli vydrží vaše současná vláda, tak snad ano. Já jsem napůl Slovenka a moje děti tím pádem čtvrtslováci – a zeťové, kteří jsou v jatečním věku už jsou čistokrevní Češi. Ale taky už přemítám, jestli se nepůjdeme schovávat k sestřence do Modry.

  4. Re: bosorečka

   Jestli jste Slovenka, určo vyšťouráte v přízni (přízeň je širší rodina) nějakého oného – paprikáša, ci boha.
   Takže hupky dupky do Feferónského království.
   Pokud tam bude Orbán, je pravděpodobnost výskytu honvédů na Donbassu mizivá, bo fujovatý plyn a Pakš – az atomvároš.

   https://www.youtube.com/watch?v=6WpzW_JcqE8&ab_channel=novilaca5

   Takže vašemu manželovi postačí k záchraně života se nadrtit tři naprosto zásadní maďarské fráze.
   1/ Három deci cseres pálinka (három je tři)
   2/ szeretlek, szép lány (miluji tě, krásná dívko)
   3/ bábgulyás (bašta tak akorát k té čerešňovici)

   Vy tam sice budete zbytečná, ale to je jedno, páč chlap bude posílat alimenty, jinak Donbass.

  5. A nestačilo by manželovi obstarat slovenský pas ? Přeci jen nahánění Slováků na Ukruinu v Čechách je hoooodně velká utopie.

   1. Re: Tymák

    Maďarský bude určo jistější a trvalé bydliště Bačka Palanka, Vojvodina, Srbija. Anebo Horgoš, ten je hned za čárou. V Čechistánu je na návštěvě.

 10. Fiallah slavnostně otevřel nádraží v Pardubicích za 6 miliard a hned tam byla srážka vlaků – 4 mrtví a 30 zraněných.

  1. Někdo má holt takovou smůlu. Ať udělá co udělá, vždycky jen posere na co sáhne. Měl by testovat nové výrobky (to jsou ty označené New) a hned by odhalil jejich zápory. Ideálně ovšem za mřížemi, aby neutekl zase někam kde ho nikdo nechce, což je v podstatě všude!

  2. Možná tam při rekonstrukci něco totálně zmrvili. Jestli je pravdou údajné tvrzení strojvedoucího rychlíku (a prý i některých cestujících), že vlak odjížděl od perónu na návěst „volno“ (zelená), tak není přípustné, aby na tříznakém autobloku bylo hned na následujícím návěstidle „stůj“, tedy červená. Kterou pak zákonitě projel a srazil se za vexlem s protijedoucím nákladem.
   Něco je špatně, a to velmi.

   1. Jo, a ten přelomený švýcarský vagón hned za lokomotivou, to je taky „dílo“. Certifikovaný na 160km/h a zlomí se jak párátko cca v padesátce. Posloužil jako deformační zóna pro zbývající vagóny. Plecháč nebo „papírák“? Asi něco jako automobil Škoda-100 ze sedmdesátých let…
    Rychlíkové vozy v Československu mívaly tuhý rám a bytelnou konstrukci. Co to ten Jančura nakoupil za šmejdy??! Takové křapky nebývaly ani vagónky k motoráčku, takzvané Balm(y).
    Vlézt do dnešních vlaků k Jančurovi, rovná se ruské ruletě. Se nedivím, že 4 cestující vynášeli ven v pytlích. To aby dnes jeden nejdříve sepsal závěť, než se odhodlá svěřit svůj život železničním podnikatelům typu Jančura & spol.

    1. Mně to připadá, že buď nebrzdil nebo nějaký problém v brzdové soustavě. Řekl bych, že k demolici vozu nedošlo z důvodu čelního nárazu ale díky kinetické energii vozů zezadu. Žlutá mašina se napevno opřela o nákladní vlak a vozy celé soupravy šly dopředu a Co jsem viděl fotky železničních nehod, je tento způsob demolice prvního vozu dost nezvyklý

     1. No, podle zvuku ze zachyceného videa odkudsi z města ten vlak chviličku před nárazem trochu zpomaloval, ale jen mírně. Ale při čelním nárazu v takové nevelké rychlosti (odhaduji na cca 50km/h) vozy za lokomotivou sice vykolejí, ale na rovině a v přímém směru se obvykle poskládají cik-cak, jako harmonika. Aby se první vůz zlomil jako párátko o více než 90st a posloužil jako deformační zóna pro zbytek vlaku, to je skandální! Asi nějaká bezrámová samonosná konstrukce, jako osobní auto. Prostě plecháč-papírák, smrtící past.

      1. Asi jo. Jančura kdysi vykoupil všechen šrot z kopřiv a nechal ho nastříkat…. Bylo mu jedno co kupuje, hlavně že to je laciné a byznys kvete. Vovce co dostanou kafe od studenta na dohodu jsou nadšení.
       Před lety jsem se motal kolem ministerstva dopravy, SŽDC apod. Jančura byl jednička a ČD byl komunistický moloch. Příslušní úředníci byly obdarováváni a Jančurovo podnikání mělo zelenou.
       Často jsem se ptal kolegů, proč jezdí se žlutým….. prý image, kdyby jeli s modrým, byly by za socky…..
       Složité téma … pro Jančuru jediné plus, že nakopl ČD k vlastnímu rozvoji ale jinak humus, filcky anarchie…

    2. „Co to ten Jančura nakoupil za šmejdy??!“ – odpověděl jste si sám, co takový křivý šmejd asi může koupit 😉

    3. Re: Charon

     Jančura koupil to, co mu profdali jako křáp schválený do provozu na tratích obhospodařovaných SŽDC. Pro viníka musíte za schvalovači.
     A nevím, co se divíte, když nikoho nesere, že tu jezdí auta, z nichž třetině dříve nebo později kvikne řídící jednotka.

    4. Myslím jde o „ježděnky“ – Leo, další konkurent nakoupil jako rychlíkové soupravy vozidla, jenž byly konstruovány na příměstskou přepravu, a snad také jetiny – je to jako s potravinami – x tou jakost objednávají pro domácí konzumenty ti movití „vlastní“ …

     1. Jj, ty slavné Leo-expresy. Je v nich sice více prostoru než v „ČD-ponorce“ Pendolino, ale zato evidentně nejsou vhodné pro dálkovou přepravu. Ve stošedesátce jsou neklidné a vrtí se jak prvnička před prvním stykem, bo jejich krátké vozy prostě nemají tu podélnou ani příčnou stabilitu.

      Na dráze byl sice vždycky bordel, ale co se tam děje dnes…! Hlavně, že stát je ten špatný vlastník a podnikatel, takže dráhu (podobně jako ČEZ) rozsekali na jednotlivé divize – SŽDC, ČD-Cargo, ČD-osobní přeprava + další soukromé dopravce, od Jančury až třeba po Veolii. Vznikl mišmaš a bordel ještě větší než byl ten původní. Plus brutální redukce lidského personálu a přetěžování toho zbývajícího, neboť o prachy a zisk jde představenstvu přece AŽ v první řadě…

    1. Může být, a potom následuje odjezdové. Bůhví jestli je na dostatečnou zábrzdnou vzdálenost. Nevím, kdysi jsem tam jezdil, ale jak je to tam nyní po té totální rekonstrukci stanice, nemohu říct.
     Každopádně, rychlík měl v Pardubicích pobyt, tudíž od perónu se teprve rozjížděl. Dnes už se odjíždí na postavení návěstidla (netřeba výpravčího), tudíž je důležité, co na šajbě u perónu svítilo. Jestli to bylo „volno“ a pak hned následovalo „stůj“, tak je něco hodně špatně.

     1. Šotoušové na z dopravy.cz víceméně tvrdí že ano. K tomu kombinace vypnutí starého zabezpečení a nespuštění nového, bylo to jen na strojvedoucím….
      Dokážu si živě představit, že to tam nasypal na padesát a pak nezvedl oči…
      Povinné odpočinky se furt centrálně nesledují, mohl to být unavený strojvedoucí na „brigádě“

      1. Re: Pluto, Charon

       To je taky bordel. Na silnici jedete na digitální kartu, která se osouložuje značně blbě a na železnici se o tom akorát blbě pindá už asi tak patnáct let.
       Btw. za ojebávku karty je v Čechistánu flastr pět až deset K pro řidiče a noty do čistírny až na rok. Zaměstnavatel pak má objektivní zodpovědnost a začíná se od stovky K.
       Na dráze to ne a ne projít ani v malém…

       1. Monitoring licence strojvedouciho = dodržování odpočinku brzdí soukromnici. Proč asi? Bo by u nich nemohli jezdit ČD firové na vedlejšák a byli by v tém oném

 11. No já se na libtardy odkazuji nerad ale vypadá to, že Ken nějaký ne malý problém s obdivem k třetí říši má.
  Jasně, dá se říct že velká část společnosti nemá problém s adorací nácků na UA, ve přece jen existují určitá tabu ….
  Více např. FB Jakub Horák..

  Podle mě by měl odstoupit, i když se od něj dalo slibovat, že odebere část hlasů mladých, které by jinak spadly 5kolce

  1. Já tak nějak očekávám, že tentokrát se propadlé hlasy budou týkat hlavně pravice. Turek původně vypadal, že to vysbírá, ale teď bych spíš řekl, že jen bude dalším propadnuvším. Pokud ano, tak bude mít Pětikolka dohromady deset mandátů a Konečná bude vlastně jediným vítězem.

   1. Jeho odstoupení by zachránilo SPD, myslím že odtud mohl hodně nasbíral, spousta voličů je podobného „chlapáckého“ typu.
    A odstoupením by mohl znechutit část mladých jít k volbám, Danuši to už nedají, Ken se znemožnil….
    Je to idiot, který neví jaké svinstvo jen digitální stopa.
    Stačilo si před 2 měsíci sednout k PC s trošku si na sociálních sítích uklidit …

    1. Digitální stopa nikdy nezmizí, Turek měl snad 20 x měsíční dištanc na facebooku, to by mě tak nevadilo, ale on fakt moc zbytečně prudil a mockrát úplně zbytečně.

  1. Zřejmě nebude přesouvání rozhodovacího centra z hlavy do rozkroku jeho prioritou, jako je tomu u naprosté většiny současných evropských a amerických politiků.

  1. Člověku se skládají věci dohromady až časem. Dřív jsem považoval internet za prostor pro šíření pravdy, kterou nelze cenzurovat. Ó jak jsem se mýlil! A to jsme stále na začátku. Čeká nás temná totalitní digitální dystopie. Mohlo by to být jinak, ale my lidé nemáme dost odvahy a prozřetelnosti, abychom se bránili a ubránili. Stačí nám chléb a hry a volby.

   Já k volbám nejdu a už nepůjdu ani nikdy příště, protože tudy nevede cesta, kterou bych si přál jít. Už žádné menší zlo.

   1. Vlastně je to návod. Strana, která bude sbírat hlasy, ale křesla v parlamentu ponechá prázdná. Volební příspěvek odevzdá na charitu. Nepřijme křesla ve vládě ani jinde. A bude sílit. Zbytky poslanců ostatních „tradičních“ stran se začnou v parlamentu bát. Takovou stranu půjdu volit hned.

    Zatím se touto cestou vydal Urza, ale je to jenom začátek..

    1. Depresemi trpí, chceme-li věřit statistikám, třetina nebo dvě třetiny lidí, teď nevím, co z toho platí. Nedávno jsem to někde četl. Deprese tak nějak patří k současné realitě jako normální věc, nezdá se vám?

     1. Re: Kolem…

      Souhlasím.

      Například já trpím nezvladatelnými depresemi jen proto, že mi furt všici chtějí zakazovat chlast. To je na palici…

        1. Ne, škrtila se v síti (mobilní plot) a už skonávala (bez pohybu a dechu) – vystříhal jsem ji a po minutě masáže jí naskočil tep.

       1. Re: Ládik!!!

        Spíš to vidím na depresi z nedostatečného výběru nejrůznějších druhů sena v těšínských suproších.
        Seno v Beskydách není bio a eko a tohle jsou pak ty konce. Srna zahlédne tebe s kolobkou, jak jedeš škodit, a v kombinaci s depresí ze sena to s ní flákne o zem.

     2. Kolemjdoucí.
      Vyražte do luk. Letos roste neuvěřitelně mařinky vonné – jednak už dle jména krásně voní a druhak je na depresi. A mák – letos je divého máku jak nakrvavěno. Ten taky uklidňuje 🙂

      1. Nebo vyražte osazenstvo Strakovky. To také uklidňuje. Bohužel se při té operaci může posrat, nebude to tedy mařinka vonná.

   2. A co kdybyste tedy přestal chodit kolem a denně zpochybňovat vše, o čem se tady píše?
    Je to už otravné.
    Nechoďte volit, ale koho to zajímá?
    Jste jako vegan, co musí každého kolem upozorňovat, že nejí maso.
    nevolte, a pak si tu nestěžujte…

    1. Berte to jako brainstorming, Aleno. Každý si z diskuse vezme, co uzná za vhodné.

     Pokud je to pro vás otravné, znamená to, že je to pro vás důležité téma. Jinak byste ho ignorovala a nevnímala.

     1. ad „Pokud je to pro vás otravné, znamená to, že je to pro vás důležité téma. Jinak byste ho ignorovala a nevnímala.“

      Nesmysl.

      1. Jo. Bzučení komára je votravný přesně do tý chvíle, kdy ho zaplácnu. Pokud je něco otravný, je lidskou přirozeností se toho nějak zbavit. Ne proto, že to je pro toho člověka zvlášť důležitý, ale prostě proto, že ho to otravuje. Hlubinnou psychologii bych v tom teda opravdu nehledala.

       Holt tu někdo sakra přeceňuje sebe a svůj význam.

       1. Katango (i Lujza):
        Budu vám trochu oponovat, dívky. Komár samozřejmě – to bzučení hrozí otravným hryznutím. ale to Kolemjdoucí nehrozí – ten je spíš jako marařka. A z vlastní zkušenosti vám můžu říct, že masařky mě kdysi doháněly k šílenství a dnes jsou mi naprosto jedno. A to postupem toho, jak mi začínalo být fuk, jestli mě někdo otravuje, něco po mně chce a bzučí – masařky byly jsem obraz toho bzučení lidského. Čili do jisté míry měl pravdu s tou důležitostí.

 12. Tak bych řekl, že naháňka na bojeschopné Ukrajince začala.

  https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/558837-ukrajina-rozhodla-vsichni-muzi-se-musi-hlasit-k-vojenske-sluzbe-i-ti-v-zahranici?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=811301&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  Včera jsme měli včelařské sezení. Mmj jsem se dozvěděl, že přibývají z Polska do okolí Ukrajinci ve vojenském věku. Prý obava, že je Poláci pochytají a pošlou na jatka.

  Zřejmě se blíží čas plnění slibu ukrýt nešťastníky před jatkami.

  1. Ten zelený smrad chce totálne vybiť mladých 🙁 bude to ako pogrom na istých občanov pred rokmi v Europe…. ešte je možno čas zmiznúť

  2. Moc si u nás nepomůžou. V TV debatě Rakušan oznámil dohodu s Ukrajinou o povinnosti i našich, v ČR dlouhodobě usídlených, obnovit doklady na území odkud odešli za lepším k nám.

   Bez toho přijdou o sociálních výhody a třeba prodloužení přechodného pobytu, vázaného na platné doklady.
   Tj. i podnikatelům a zaměstnancům bude oficiálně znemožněno zajistit si vlastním úsilím živobytí.
   Dokonce mladí od 17 let se budou muset registrovat na tamějších úřadech.
   Opět budeme nejprogresivnější z evropských států.

   1. tak vzhladom k faktu, ze im hrozi neprijemna smrt v zakopoch, tak socialne vyhody asi nebudu motivaciou…..budu robit nacierno a schovavat sa, kde sa da:-( CR teda chce zacat pripadne vydavat skolopovinnych na UA? Ked sa musia od 17 registrovat

   2. Rakušan už prostě neví, co s těmi vybranými daněmi dělat. Je to chytrák, tak vymyslel řešení. Všechny Ukry nažene zpět do šedé ekonomiky.

  3. Zajímavé, takové neurčité, jak lze informovat kolik padlo Ukrajinců. „mnoho desítek tisíc“ ?

   „Nyní, když mnoho desítek tisíc Ukrajinců padlo ve válce a miliony žijí v zahraničí nebo pod ruskou okupací, se negativní trendy ještě prohloubily a populace se zmenšuje,“ vysvětlil pro RFE/RL ekonom Volodymyr Landa z Centra pro ekonomickou strategii.
   https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/Zahrani%C4%8Dn%C3%AD/ukrajin%C5%A1t%C3%AD-voj%C3%A1ci-mohou-m%C3%ADt-d%C4%9Bti-i-po-smrti-desetina-t%C4%9B%C5%BEk%C3%BDch-zran%C4%9Bn%C3%AD-na-front%C4%9B-zp%C5%AFsob%C3%AD-neplodnost/ar-BB1nIJmo?ocid=msedgntp&pc=U531&cvid=89275baa94054ea49126b316a459541c&ei=15

  4. To jsem vážně zvědav, jak budou režimní úřady v Česku či Polsku rozlišovat mezi utečencem před válkou ze Sýrie (či jiné tramtárie), a utečencem před válkou z Ukrajiny. Protože tyto utečence bez rozdílu chrání mezinárodní úmluvy, které podepsala i ČR a Polsko.

   I kdyby to skutečně ty úřady nějakým právnickým salto-mortalem dokázaly, tak bych těm Ukrajinským mužům doporučoval jít se na úřad prohlásit za ženu. To podle nejnovějších zákonů v ČR lze již i bez chirurgického zásahu.

   No, a kdyby začali na Ukradině povolávat plošně i ženy, tak by pak pro povolance bylo řešením znásilnit nějakou jinou ženskou. Nejlépe z řad sluníčkářsko-banderovských chciválkyň.
   Benefity: Jednak odsouzence za tento druh trestných činů povolávat nebudou, a druhak se delikventi, vlastně nyní již delikventky, dostanou díky svému předchozímu kroku do zařízení pro ženy…

   Platí heslo: Jak ONI do nás, tak MY do nich.

  5. Ukrajinská strana, mám za to,že pohraniční služby, minulý týden zveřejnila, že jim Polsko předalo již 1500 mužů s ukrajinským pasem.
   Další odlov jede v Moldávii, kde odchytávají ty, co mají dvojí občanství – moldavské a ukrajinské- asi to mají někde v registru.

  6. Admirál:
   A kde jsou kurvakurvakurva všechny lidskoprávní neziskovky? S těma kecama, jak nemůžeme poslat nebohé Syřany zpět do války???
   Vidláku, vy jste veřejně činný – nemohl byste při nějaké příležitosti tohle téma omlátit věrchšce o palici?

 13. „Když dáte zraněnému fentanylové lízátko, tak to vidíte na první pohled, protože mu z pusy čouhá štokrle.“

  Používání neobvyklých termitů je velké rizoto, i když se u toho tváříte jako suterén. Víte, Vidláku, že „štokrle“ je výraz pro stoličku? Takovou malou, zpravidla dřevěnou.

  1. Jsem rád, že ty nejdůležitější věci, se řeší vždycky jako první.

   Pocházím ze západních Čech, kde ještě nedávno žilo hodně sudetských Němců, kteří chtěli heim ins Reich a bylo jim to umožněno. Po nich zůstala spousta německých výrazů především v místním hornickém žargonu. Německý štok je klacek. A štokrle je klacík. Ještě já jsem sbíral „štokrlata“ od nanuků.
   Já vím, že jinde v republice znamená štorkle něco jiného a protože nemáme nic lepšího na práci než řešit sémantiku, udělám na téma štokrle měsíční šňůru článků, aby se nám už nikdy nic podobného nestalo.

   1. Několikrát jsem u různých článků zmiňoval, že se mi nelíbí, jak občas sklouznete k manipulaci. Ve svém komentáři tady naznačujete, že to vypadá, jako kdyby výraz „štokrle“ byl pro některé zde komentující tím nejdůležitějším z vašeho článku.

    Napadlo vás, že se třeba lidé obecně vyjadřují hlavně k věcem, které vidí jinak, protože k těm věcem, se kterými souhlasí, nemusí mít co dodat, neboť to bylo dostatečně zmíněno v článku? Tím pádem spousta mnohem důležitějších věcí není okomentována, neboť tam není moc o čem diskutovat, kromě případného přitakání. A tak se diskutující vyjádří jen k tomu, s čím nesouhlasí, i kdyby to bylo mnohem méně důležité, než jiné věci v článku zmíněné, se kterými ale zcela souhlasí.

    1. Jsme nejspíš na prahu války, jsme na prahu krize jako sviňa, naše šance s tím něco udělat je malá a tek jdeme řešit štokrlata. K průseru není co dodat, tam máme shodu, tak kde bychom si našli ještě nějakou neshodu, ať se máme o co pohádat…

     1. Vnímáte, že jste znovu udělal podobnou věc, jako v předchozím komentáři s tím naznačováním, že štokrle je ta nejdůležitější věc? Můžete si myslet, že jsem svůj příspěvek napsal, abych se tu pohádal, ale pokud to chcete prezentovat jako tvrzení/argument, mělo by to odpovídat objektivní realitě.

      Myslíte si, že se druzí lidé ozývají s výhradami jen pokud se chtějí pohádat a z žádných jiných důvodů nedávají připomínky? Vnímáte vůbec jak moc sugestivně až manipulativně se někdy vyjadřujete?

      Nemá smysl v této diskusi dále pokračovat. Svůj názor na štokrle jsem dostatečně vyjádřil a opravdu to není ta nejdůležitější věc z článku. Jen bych vás chtěl, Vidláku, poprosit, zda byste mohl někdy příležitostně přezkoumat to, jakým způsobem reagujete na kritiku, která navíc je přesná. Není to taková ta shazující kritika, že „Vidlák je špatný a dělá všechno zle, ale neřeknu co a proč“. Vždy se snažím vyjádřit co přesně mi vadí a snažím se být k tomu věcný. Vy na to reagujete manipulativními tvrzeními a překrucováním v podobném stylu, jako to dělají třeba někteří moderátoři politických debat v televizi.

      Přeji vám pěkný den.

      1. Tak proč k tomu píšete x půlstránkových komentářů o ničem a dál se v tom babráte? A evidentně moc netušíte, co je to manipulace. To fakt není, z čeho Vidláka obviňujete, to by maximálně mohlo být bráno jako argumentační faul, pokud by člověk přistoupil na to, že máte pravdu. Ve skutečnosti je naprostá většina lidí obětmi skutečných manipulací takového rázu, že i když jim tu manipulaci přímo ukážete a vysvětlíte, v čem spočívá, nebudou schopni ani ochotni si připustit, že jsou zmanipulováni.

       1. Asi to nie je o manipulaci, ale na VIdlakovom mieste by som ja uznala chybu. A sice tiez, ked volam s Kosicami, tak potom po Brne cestujem brikou, ale nehadam sa s brnakmi, ze uz nevedia coby, ked sa nevedia na prvu dobru a bez vysvetlivky zmierit s tym, ze moja salina je ich brika, a ze tak mi v mladosti zobak narastol.
        Za mna je slusne, ked komunikujem s ludmi, co nevyrastli vedla mna, pouzivat jazyk v co naspisovnejsej forme.

        1. Naopak 😀 moja brika je ich salina …. hlava diktuje jedno, a prsty si pisu co chcu … asi zacinam senilniet … alebo prestat pisat vsetkymi desiatimi, ked datlujem jednym prstom, mam to viac pod kontrolou 😛

        2. A proč by měl uznat chybu když se to u nich tak použivá. Naprosto dostatečné je že odpověděl že to je krajový význam

         1. Ked pise pre celu republiku, bolo by slusne a krajovym vyrazom vyhnut, pripadne priamo v textu upozornit, ze sa jedna o krajovy vyraz, pripadne s prislusnym prekladom. Ja osobne som to povazovala za preklep, a rozmyslala, preco si to po sebe teda aspon neprecital, nie je to prispevok do diskusie, ked chcem rychlo odpovedat, ale mam este kopu dalsich veci na praci, a preletim si ocami az po odoslani (ako ja pred chvilou)

         1. Nejde mi o vrtanie … a uznavam, zeje normalne, ze prvy na jazyk (pod prsty) prisiel krajovy vyraz … len si myslim, ac je to absolutne nepodstatne, ze nepouzivat krajove vyrazy je prejavom ucty k citatelovi, pokial mierim na publikum mimo kraj, a ze na take veci by si mal Vidlak davat pozor …. aj ked tento clanok uz nezmeni, tak na to pamatat pri dalsom … nijako to nemeni vecne zdelenie, ale moze menit emociu … ja, ako prispievatel do diskusie na to mozem zvysoka kaslat, ale Vidlak si asi nemoze povedat srali muchy … minimalne by nemal, no

      2. Celkem úsměvné jak balíte naprosto bezvýznamnou věc do přesmyčky nejdříve jako že používá výraz který znamená něco jiného .Když jste si naběhl a bylo to vysvětleno tak jste otočil na to že neumí přijímat kritiku.

       Svobodný duch napsal:6 června, 2024 (9:59)
       „Když dáte zraněnému fentanylové lízátko, tak to vidíte na první pohled, protože mu z pusy čouhá štokrle.“
       Používání neobvyklých termitů je velké rizoto, i když se u toho tváříte jako suterén. Víte, Vidláku, že „štokrle“ je výraz pro stoličku? Takovou malou, zpravidla dřevěnou.

   2. Dobrá, tak tedy vážně:
    Že je český stát a jeho prostředky rozkrádán ve velkém těmi nahoře, je věc stará už téměř 35 let. Za socíku tomu bylo naopak a v míře mnohem menší. Žádná nová vláda to nezarazila, naopak, je to jen horší. Výsledek je nabíledni – republika, která byla dříve věřitelem, je dnes těžce zadlužená a normální obyvatelstvo je přitom stále více sdíráno všemožnými daněmi.
    Náprava v nedohlednu. Řešit v tom marastu na jednom minoritním diskuzním fóru nějaká armádní lízátka, je jako bavit se v hospodě s hořící střechou o tom, kdo ukradl tu basu lahváčů ze sklepa…
    Bez trestní a hmotné odpovědnosti politiků a bez jejich odvolatelnosti se tento stav nikdy nezlepší.
    Dále:
    O válce v Evropě už bylo rozhodnuto dávno dřív, a nebylo to v Evropě. Problém je ten, že obyvatelstvo tomu prostě nevěří, bo nikdy nic podobného na vlastní kůži nezažilo. Maximálně tak omladina na svých PC, kde si na válku jen hraje a netuší, že realita je jiná a nad jejich chápání. Jakékoliv apely jsou tudíž tak nějak mimo mísu a míří do prázdna. Je to jako popisovat od narození slepému spektrum barev, nebo totálně hluchému krásu hudby.
    Ještě jeden příměr bych k tomu uvedl. Představte si vysokou přehradu nad řekou a za tou přehradou níže pak dlouhatánské klikaté údolí. I dělal se průzkum mezi obyvatelstvem sídlícím u té řeky, jestli se nebojí protržení hráze a následné potopy. Ve značné vzdálenosti od přehrady byly obavy minimální nebo nulové. S postupným přibližováním se k přehradě obavy lidí narůstaly. Ale paradoxně – nakonec ti, co sídlili v bezprostřední blízkosti hráze, si už žádné starosti s katastrofou nepřipouštěli!! Snad je ze začátku i měli, ale jelikož se jim doposud nic nestalo, tak si zvykli a potenciální smrtelné nebezpečí prostě přestali vnímat.
    Lidský mozek si totiž umí i očividnou bezprostřední hrozbu vytěsnit ze svého vědomí. Stačí, když hrozba delší dobu trvá. Prostě ji pak popře. Je to obranný mechanismus, sloužící k tomu, aby se neustálou hrozbou zatěžovaný mozek jedince z toho nezbláznil.
    Takové průzkumy se skutečně dělaly a výsledky byly pokaždé v podstatě stejné.

    Z výše uvedeného vyplývá, že i kdyby jste, Vidláku, napsal každý den nějaký burcující článek proti už 2 roky hrozící válce, budete jím pouze pomáhat vařit onu příslovečnou žábu v hrnci, případně otevírat ona Owertonova okna. Bohužel.
    Nemnohé výjimky mezi obyvatelstvem pouze potvrzují výše popsané pravidlo.

    1. V neděli v noci se dozvíme výsledky voleb a já se pak rozhodnu, jestli to celé mělo vůbec nějakou cenu a jestli není načase se začít starat jen o sebe.

      1. Ono je to všechno hezké. Na Zemi je spousta krásných míst. Jenže já nechci žít v Paraguayi. Nechci žít ani na Novém Zélandu, ani v Dračích horách někde v Jihoafrické republice a ani nikde jinde.
       Narodil jsem se v Československu, ze kterého se nejdříve stala Česká republika a nakonec zmrzačené paskvilní „Česko“. To nevím, podle jakého vzoru skloňovat, ale vzhledem k tomu, jak si s námi naprosto všichni vytírají prdel, tak asi podle vzoru „hovno“.
       Každopádně narodil jsem se v Československu, specificky ve Slezsku a tady a nikde jinde se cítím doma. Chtěl bych, aby mi bylo dobře tady a aby mi tady do toho kdejaké hovado neházelo vidle. A hodlám tady také i umřít. Jedním, druhým, nebo jakýmkoli dalším způsobem.
       Vidlákovi patří velký dík za to, že se snaží nasypat do soukolí nějaký ten písek. Já to mohu udělat akorát tím, že půjdu zítra volit. Sice mi ten můj hlas zase asi „propadne“, protože co tam mezi těmi šelmami mí případní favorité asi změní, ale nic víc neumím.

       1. Já Vás sice chápu, ale na druhou stranu – co je Vám to platné, když jste obklopen hovady a idioty, kteří se snaží neustále vstupovat Vám do života a určovat jej. Ba co víc – ONI už Vám o ten Váš život nyní i usilují. Bojovat s nimi je samozřejmě dobrá věc, jenomže když je těch hovad a idiotů přesila (případně mocenskou přesilou disponují), tak je jedním ze základních pravidel přežití útěk/ústup.
        Proč myslíte, že člověk postupně zalidnil planetu Zemi, včetně míst obtížně obyvatelných? I když tam podmínky pro přežití byly zpočátku leckdy horší než doma?
        Prostý člověk zkrátka šel raději někam do divočiny, aby buďto nemusel otročit na nějaké panstvo, anebo aby zachránil svůj holý život. Poněvadž tam zápasil pouze s přírodou. Kdy tento zápas měl své zákonitosti a pravidla, a nemusel se potýkat s nevyzpytatelnými zmrdy, co jej zotročovali.
        V zápaďácké kolonii III.řádu, zvané česko s.r.o., to bude pořád jenom horší. Kdo má ještě přiměřený věk a odvahu, určitě neprohloupí, když odsud zmizí. A nejlépe i z celé Evropy vůbec.

         1. Ti zmrdi ji žrát nebudou – pro to jsou zmrdi, aby za ně papal někdo jiný, a tak to bude – vždy to tak bylo, je a bude, obzvláště tam, kde plebs nereaguje vlastně na nic …

        1. Víte, je to asi na delší debatu. Chápu to a vidím v tom smysl. Odejít a zkusit přežít jinde. Jenže to zkrátka nemohu udělat.

         Nechci být příliš depresivní, ale nevím, jak to napsat jinak.
         Celá naše země a lidé zde, jsou nyní na samotné hraně vlastní existence. Vlastně to, co kolem sebe vidím, je jen další verze „Endlösung der tschechischen Frage“. Vede se jinými prostředky, mnohem dokonalejšími a sofistikovanějšími a také mnohem nenápadnějšími. Obávám se, že náš národ je tak jako tak odsouzen k záhubě. Během dvou až tří generací z něj pravděpodobně nic nezbude a je jedno, jestli tady budou jen radioaktivní ruiny, nebo nějací podivní a vykořenění „Evropané“, kteří z Čechy budou mít společnou možná jen nějakou část genetického základu.
         Myslím na Franze Werfela a jeho úvahu „Co Češi dali Evropě“. Dnes je ten text mnohem aktuálnější, než to bylo před druhou světovou válkou. Jenže dnes již ani není nikdo, kdo by jej dokázal napsat tak, jak to dokázal německy píšící Franz Werfel.
         Cílená destrukce českého národa, národa, ke kterému se počítám, mě zabije úplně stejně, i když zůstanu tady, nebo když uteču někam jinam. A na to, abych založil soběstačnou a životaschopnou „českou enklávu“ někde jinde, zkrátka nemám.

         A možná zlomyslně doufám, že uvidím alespoň to, o čem tu psal Původní obyvatel.

         1. To zásadní, to destruktivní je fakt, že tentokráte likvidace národa přichází z vlastních řad, iniciativa plus akce jsou uskutečňovány domácí x-tou kolonou, Alma mater počínaje a odpornými mediálními kriply konče. Politické vlastizrádce, kolaboranty a vnější staleté nepřátele nepočítaje.
          Děsivá je aktivní účast, nebo podpora toho procesu ze strany velké části prý českého obyvatelstva …
          Nejúčinnější je vždy rozklad zevnitř ( viz jinde Gorby, tady dramatik … )

       2. L.C. – Moc hezky napsáno, mám to stejně, jen po hodně dlouhé době mám v toho koho volím docela důvěru.

      2. Působíte takto dojmem, že kupujete pytlík bonbónů a vypravujete se před dívčí školu.¨
       (neurážejte se, to je jen vtípek).

     1. Vidlák:

      Rodina zavazuje, přitom to člověk dělá hlavně kvůli rodině. Pokud by člověk neměl rodinu, vedl by se ten boj s libtardy jednodušeji, ale zase by člověk neměl tu motivaci.

      Občas to taky slyším od kamarádů a to nejsem nijak věřejně angažovaný: „Máš , tohle, máš tamhle to, můžeš tohle, můžeš támhle to , co jiný by za to co máš dal, máš to zapotřebí takhle prudit? bla,bla, bla. Prostě je to tak. Většina lidí uvažuje v horizontu podřízenosti -ono to nějak dopadne, nehas co tě nepálí a pod…

      Vůbec bych se Vidlákovi nedivil, kdy by s tím psaním seknul a stáhnul se, protože blbci, idioti, vysmívači, donašeči, přizdisráči, věční kritici a libtardi dokáží dobrý úmysl hodně znepříjemnit.

      Za dosavadní práci má Daniel velký obdiv a poděkování a nejen ode mně.

      1. A všechny anonymy bych z diskuse vyházel bez milosti, stejně tak všechny co mění často své nicky, nebo píší pod vícero.

     2. No já bych těmhletěm až tak nedávala důležitost. Jde jen o pár seslí i když asi hlavní pro většinu je euro plat. a dle mého soudu je to už jen dočasné.
      Důležitější budou ty v příštím roce a tam bude třeba důkladně všechny proklepnout a do hloubky. Nejmíň tak , jako jsme probrali ta letošňátka/ eu a senát/ Zvlášť pokud projde to počítačové volení . a vymyslet – jak to ohlídat aby se zbrzdilo čarování. To podle mého bude oříšek.

      Takže hezky vyhledáv at v press dřívější „moudra“ adeptů a to bude fuška přece jenom je to větší suma.

     3. Prozradíte prosím, jaké máte kritérium úspěchu?
      Že „Stačilo!“ získá víc než jeden mandát?
      Nebo něco jiného?

    2. Re: Cháron

     Reaguji jen na první část vašeho textu.
     Nejde vůbec o to, kdo ta lízátka koupil a za čí peníze.
     Jde o to, KOMU chce česká věrchuška tato lízátka narvat do huby a hlavně – z jakého důvodu.

      1. Re: katango

       Odpovím naprosto stejně, jako moje Jahoda, když ji někdo pochválí, že je hezká (teď už ji chválí pouze opilci po patnáctém pivu).
       JÁ VÍM!
       (-:
       A taky vám ještě odpovím parafrází ze Švejka.
       Já sem tak chytrééééj, aš sem s toho úúúplně blbééééj…
       (-:

   3. Vidlák:
    😀 😀 no vidíte, já to pochopila jako nohu od štokrlete a to ani nejsem ze z Plzeňska. Ale raději se připomenu ještě takto adresně: nemohl byste prosímprosím jako veřejně činné človo omlátit věrchušce o palici to šílené pokrytectví s ukrajinskými branci? S tím, kolik bylo svalnatých keců, že Syřany přeci zpátky do války nemůžeme posílat! Páč jsme humanisti!
    Syřany (a Bangladéšany a Pakistánce a Maročany a Lybijce) ne. Ukrajince ano?
    Kurrrva, musím dodat – omluvte mě.

    1. Váš výraz „ze z Plzeňska“ je na úrovni toho štokrdlete (u nás čtyčnohá nízká židlička bez opěradla).

     1. Godot:
      To byla parafráze na „ze z Plzně“ což považuju za autentické, jelikož jsem to slýchala od plzeňáků.
      Jinak marně přemítám, jakouže to úrověň štokrlete jste myslel….ale nemusím taky vědět všechno.

   1. Svobodný duchu, neudělal Vidlák ve svém dnešním textu nějakou gramatickou chybu? Tak ráááda bych o tom četla více!
    Je to tak důležité!

  2. Pokud ovšem nejde o zdrobnělinu od slova „Stock“ – tedy „klacek, hůlka“, kdy „Stockerl(e)“ znamená „klacík“.

  1. Ve smlouvě mají chybu, jedná se o 400 mikrogramů, 400 miligramů je mnohonásobek smrtelné dávky fentanylu.
   A ať to hodně rychle darují na Ukrajinu, tam už se nějaký závislák navíc docela ztratí.

      1. Ten nám napsal, že také není kompetentní odpovídat na naše dotazy. Sekretářka nám na něj dala email.
       Odpověď má Petra schovanou, protože brzy přijdou Cempeři a začnou z toho dělat dezinformaci.

       1. Jééé, a víte kdo tu zakázku vyhrál?
        OLD and RICH spol. s r.o.
        a víte kdo je majtelem firmy?
        Ing. Oldřich Uher
        Kde já jsem to jméno jenom slyšel…

         1. No?…. Co je? … …. prodavač fentanylových lízátek… … …co čumíš? … … nečum! … sám přece musí vědět co je, ne?… … … přece by nám nelhal…

  2. Podle té smlouvy chystají vstup do války na Ukrajině někdy koncem roku, termín dodání je nejpozději do 29. listopadu 2024.

  3. Jinak je tam ještě mnoho smluv na dodávku „autoinjektorů“ z dřívějška, za desítky milionů.
   Což jsou jednorázové injekční stříkačky. Začíná se rozmotávat klubko drog v parlamentu. Aby nakonec nevylezlo na povrch, že hlavním dýlerem drog do celé ČR je vláda ODS a SPOLU – šéf gangu Rakušan,
   skladník Černochová. A od podepsání toho tajného memoranda Lipánka s Blinkenem a ustanovení, že jistí „zahraniční pracovníci“ nemusí mít jakékoliv povolení a můžou si tu dělat co chtějí, je kompletní vláda nad celou ČR v rukách USA.

   1. jestli si v parlamentu musí šlehat fentanyl… tak vládu fakt lituju.

    Možná bychom jim mohli trošku zvednout platy, aby měli aspoň na ten koks.

    1. KOKS DOŠEL. Jižní Amerika s Mexikem amíkům zabouchla dveře před nosem a z Afghánistánu, odkud měli koks nejvyšší kvality, je vyhnali pasáčci koz. Nic jiného jim nezbývá, než fentanyl.

       1. To by bylo moc drahé. Fentanyl je levný chemický produkt z Číny.
        Na jednáních mezi USA a Čínou je jedním z předních témat snaha blokovat nelegální pašování fentanylu do USA.

 14. Před pár dny psal Fiala na svém Facebooku :
  „…náš vlak z Brna do Pardubic řídila strojvedoucí Jana a já se mohl dokonce podívat i do kabiny strojvedoucího…“

  plus foto, samozřejmě.

 15. Už jsem to psal na FB Vidlákovy kydy: ta polská agentura je PAP (Polska Agencja Prasowa). Nevím, jestli v tom ruském textu, ze kterého pravděpodobně Vidlák čerpal, nechali ten název v latince a pak se to ztratilo v překladu… Jen mě ta chyba znervózňuje a snižuje to informační hodnotu a důvěryhodnost takové zprávy.

 16. Nebo Fetlízátka budou, v rámci nových školních osnov, nebo místo obědů ve školních jídelnách,
  rozdávat u škol. Místo energydrinků-z těch USA nemá nic. Tím budou mít další odbyt a výdělek pro USA zaručen.

 17. Chybí odkaz na tu veřejnou zakázku, takže nevíme, jestli Vidláka zase nechytil fantas…jeho skvadra to ale neřeší a nadšeně hýká…

   1. Vždycky když čtu podobné reakce, říkám si, čím se na alternativě vlastně lišíme od podporovatelů vlády v diskusích na idnes nebo na seznamu?

    1. Pro ty co nečtou…
     „Petra Rédová se pokusila získat nějaké další informace přímo u armádních nákupčích, kteří byli o těchto zakázek uvedeni a narazila na hradbu vyhýbavých odpovědí. A pak vzápětí informace o té první (větší) zakázce zmizely z armádního webu.:“
     Takže pokud se někdo dožaduje odkazu na zakázku, která tam byla, ale už není, a je to explicitně v textu uvedeno, tak ten text prostě nečetl a pak nezbývá, než ho důrazně upozornit.

     1. Pepe, vy jste opravdu mimořádně natvrdlý.

      V textu se píše o dvou zakázkách.
      Ta větší zmizela z armádního webu, ano, ale to znamená, že je tu ještě ta menší.
      A na to se ptám. Kde je odkaz?

        1. Vás z MO neinformovali, ani Jana osobně ? To je nemilé, zvědavý Luboši. Snad jde jen o opomenutí, a ne ztrátu důvěry …

      1. Předně děkuji, že jste si text přečetl. 😉 Odkaz na menší zakázku tam ještě je? Nebo už taky zmizel? Jakou hodnotu by měl pro vás odkaz který nefunguje už v době psaní textu a lze předpokládat, že je jen otázka času, kdy nebude žádný z odkazů fungovat? I kdyby fungoval (malá zakázka), bude pro vás dostatečně průkazný? Vidlák by to měl doložit nějakým screenshotem nebo přímo staženým dokumentem. Vy se snažíte zpochybnit tvrzení, že vůbec něco takového Vidlák četl/viděl a říkáte, že ho zase chytá fantas (minule to bylo kdy?) a z textu je jasné, že důkazní materiál mizí poté, co se Petra Rédová začala o to zajímat.

       1. na tu menší zakázku je na webu hlídač státu, jak tady doložil Šmodrchel anebo na webu Registr smluv.
        Pořád to tam je.

        K tomu fantasu…Vidlák sám kdysi psal, že vše co napíše, nemusí být pravda…takže je na místě se zeptat.

        Z textu není jasné, že důkazní materiál mizí…to nevíme, protože nevíme odkud vůbec měl zmizet. Z jakého webu? MO nebo z Hlídače státu? Chybí screenshot.

        1. Takže jen provokace. Stejně jste si mohl údaje vyhledat sám, a ne světácky až manažersky podrbat jiného za uchem – pokud to není další z vašich multinicků. Něco je cítit více než je zdrávo …

 18. Objevil se další problém pro kandidáta do Evropského parlamentu za koalici Přísaha a Motoristé sobě Filipa Turka. Internetem začala kolovat fotografie, která podle Deníku N pochází z roku 2013 z Karlových Varů, na níž Turek zvedá z okna auta pravici, tedy předvádí gesto připomínající nacistický pozdrav. Případem se již zabývá policie.

  To ale nebylo vše. Turek v komentářích u příspěvku na Facebooku olajkoval snímek Adolfa Hitlera. „Na základě dotazů se těmito skutečnostmi zabýváme,“ sdělila Deníku N mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Filipa Turka redakce požádala o reakci.

  Ke snímku se na síti X vyjádřila i kandidátka do Evropského parlamentu Danuše Nerudová (STAN), která Turkova vyjadřování v nedávné době opakovaně kritizovala. „Tak to je síla. Nepochybuju o tom, že má Filip Turek tuhle fotku vystavenou ve své sbírce starožitností a že je také vytržena z kontextu,“ odkazovala Nerudová na debatu na CNN Prima NEWS, ve které na její obviňování uváděl, že je to „vytržené z kontextu“.

     1. A obráceně: Můžeš předložit nějaký důkaz, že si Azovci stříkali tu svastiku sami a ne někdo jiný?

      Každopádně Turek, pokud chce být ve vysoké politice, si na podobné věci musí dát pozor, a pokud je to jen fáma, tak by měl vystoupit a své jméno očistit. (Pokud to nechce hrát na obě strany, jakože každý hlas se počítá). Volba je na něm.

  1. Já bych to být Turkem řešil jako Pávek – to bylo v mládí, neměl jsem tehdy rozum a byla jiná doba, nikdy jsem nikomu neublížil a od té doby jsem svou prací prokázal, že jsem to nemyslel špatně.

   Dokonce bych to formuloval „Stejně jako pan prezident Petr Pavel…“

 19. Troubové, fentanylová lízátka jsou pro ně, aby necítili ten strašný pocit a tíhu černého svědomí a páchaného zla – to bolí možná víc, než ustřelená noha. Pro vás bude důlek v ukrčernozemi a pozvolný rozklad na kvalitní hnojivo. Vaše předsmrtná bolest je jim u zádele, vaše bolest nikoho z nich nezajímá.

  1. Bude Turek vodit statni navstevy a ukazovat jim sve bohate sbirky predmetu,ktere musi bejt copatreny hakenkrajcem.Ma za sebou tlacenku bohace podnikatele.
   Zabery z ulic v Usa ukazujou zavislaky na fentanylu.Doufam ,ze kdyz si vlada ,parlament ,senat a kazdej zaslouzilej ty lizatka koupi ,my ovsem zaplatime ,
   ze taky budou zjistovat jejich kvalitu osobne .V to doufam..

 20. Důkazně podloženo? Je záloha stažených dat z veřejně přístupné části armádního webu? Kolik stojí lízátko? Kolik bylo zaplaceno? Komu? Je-li to známo.

  Na ochotu nechat se mobilizovat, tak jako na veškeré lidské jednání se vztahuje známá obecná rovnice výnos/náklad.

  1. Kolik lízátko stojí není podstatné! Důležitější je za kolik nám jej naši kamarádi prodávají, ne?

  1. Není nad názornost obrázku.

   Přesto nestačí. Lidé kteří uvěřili, že Rusko chce dobýt Evropu a že NATO je záruka bezpečí, neberou žádný argument a nepřipouští diskusi. Proto je válka nevyhnutelná. Většina si přeje prorazit Rusko a šířit demokracii. Na mír bude dost času po válce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *