20 července, 2024

Dvé varování

Zajímavý článek na Brownstone Institute. Zde výňatky. (https://brownstone.org/articles/we-approach-state-singularity/)

„Mnozí občané Západu věří, že žijí ve svobodných společnostech nebo v něčem, co se jim blíží. Ale jak jde čas, veřejné orgány stále více trvají na tom, že chtějí do všeho mluvit. Lidé nemohou stavět na vlastním pozemku bez povolení. Nemohou podnikat bez povolení a kontrol. Nemohou poskytovat poradenství bez profesního označení. Nemohou vzdělávat své děti mimo státem nařízené osnovy. Nemohou zaměstnávat personál, aniž by vyvolali nesčetné množství pracovních a daňových požadavků. Nemohou vyrábět a prodávat mléko, sýr nebo vejce bez licence. Nemohou vydělávat peníze, utrácet peníze nebo vlastnit majetek, aniž by byli zdaněni a poté znovu zdaněni.

Jeffrey Tucker nedávno popsal tři vrstvy všemocné manažerské technokracie. Hluboký stát, jak naznačil, se skládá z mocných a tajných centrálních vládních agentur v bezpečnostním, zpravodajském, policejním a finančním sektoru. Střední stát tvoří nesčetné množství všudypřítomných administrativních orgánů – agentur, regulačních orgánů, komisí, oddělení, obcí a mnoha dalších – řízených permanentní byrokracií. Mělký stát je množství soukromých nebo polosoukromých korporací zaměřených na spotřebitele, včetně bank, velkých médií a obrovských komerčních maloobchodních společností, které vlády podporují, chrání, dotují a křiví. Tyto tři vrstvy spolupracují.

Například ve finančním sektoru, jak Tucker ilustruje, tahá za mocné nitky Federální rezervní systém hlubokého státu, finanční a měnové regulační orgány středního státu prosazují nesčetná pravidla a politiky a „soukromí“ titáni mělkého státu, jako jsou BlackRock a Goldman Sachs, ovládají komerční aktivity. Je to systém, píše Tucker, „navržený tak, aby byl neproniknutelný, trvalý a stále invazivnější“.
Blížíme se státní singularitě: okamžiku, kdy se stát a společnost stanou nerozlišitelnými.

Ve státní singularitě se stát stává společností a společnost je produktem státu. Právní normy a očekávání se stávají irelevantními. Mandát státu spočívá v tom, aby si počínal podle svého nejlepšího uvážení – neboť vše a všichni jsou vyjádřením jeho vize. Pravomoci nejsou rozděleny mezi jednotlivé složky státu – zákonodárnou moc, výkonnou moc, byrokracii a soudy. Místo toho všechny dělají to, co považují za nutné. Byrokracie vydává zákony. Soudy vytvářejí politiku. Zákonodárné orgány vedou jednání a stíhají případy. Vládní agentury mění politiku podle své vůle. Právní stát může být v zásadě uznáván jako důležitý, zatímco v praxi je odmítán.

V singularitě spočívá řešení veškerých problémů výhradně vládou v jejích různých formách. Řešením je více, nikdy méně programů, pravidel, iniciativ a struktur. Státní singularity podobně jako černé díry pohlcují a drtí všechny ostatní věci. Korporace slouží státním zájmům a podílejí se na řízení ekonomiky. Singularity ničí dobrovolné komunitní organizace tím, že zabírají prostor a kladou jim překážky. Levice i pravice se snaží využít státní moc k vytvoření společnosti k obrazu svému.

Občané nespokojení se službami, které dostávají, chtějí více služeb a lepší politiku. Když školy sexualizují jejich děti, požadují změny v učebních osnovách namísto konce veřejných škol. Když měnová politika zdražuje domy, požadují vládní programy na jejich zlevnění místo konce centrálních bank. Když se ukáže, že státní zakázky jsou zkorumpované, požadují mechanismy odpovědnosti místo menší vlády. Státní singularita se nenachází jen ve vládních strukturách, ale i v myslích lidí.

Ještě nejsme v singularitě. Ale překročili jsme horizont událostí? U černé díry je horizont událostí bod, odkud není návratu. Gravitace se stává neodolatelnou. Žádná hmota ani energie, včetně světla, nemůže uniknout přitažlivosti singularity v jádru propasti. Náš horizont událostí přitahuje. Nemůžeme se mu vyhnout pouhým zpomalením na cestě, po které jdeme. Osvobození vyžaduje únikovou rychlost opačným směrem.“


A zde Dr. Malone burcuje lid. (https://rwmalonemd.substack.com/p/psychological-bioterrorism)

„Podle mého názoru je propagovaný strach ze současného kmene „ptačí chřipky“ jedním z příkladů „nemoci X“, před kterou WHO varuje. „Ptačí chřipka“ však není takovou hrozbou pro lidské zdraví, jak je propagována. Pokud je mi známo, nebylo zdokumentováno žádné úmrtí lidí na tuto verzi ptačí chřipky a neexistují žádné důkazy, že by se pravidelně nebo trvale přenášela z člověka na člověka. Zdá se, že se jedná o další příklad „psychologického bioterorismu“, který je předmětem této přednášky.

„Psychologický“ nebo „informační bioterorismus“ spočívá ve využití strachu z infekční nemoci k ovládání lidí a jejich chování. Jedná se o velmi účinnou metodu masové manipulace s obyvatelstvem, která funguje tak, že u lidí, na které je zaměřena, vyvolává stav zvýšené úzkosti a strachu ze smrti. Tento strach je často založen na zavádějících, špatně zdokumentovaných historických povídkách – v podstatě lidových povídačkách nebo podobenstvích – o historických pandemiích velmi nebezpečných nemocí.

Tato podobenství mají často jen malý význam pro moderní společnost s jejími vyspělými hygienickými postupy, sítí nemocnic a širokým spektrem antibiotik, antimykotik, antiparazitik a protizánětlivých léků.

Příkladem takové storky je vyprávění o celosvětové pandemii „španělské chřipky“ v roce 1918. Tento příběh byl dlouho používán k ospravedlnění potřeby každoročního masového očkování proti chřipce, aby se zabránilo budoucí pandemii chřipky. Tento příběh je však zavádějícím folklórem. Opakuje se již více než sto let od doby, kdy k těmto událostem došlo, a v myslích mnoha lidí stále vyvolává hluboký strach.

Pravdou je, že vlny hromadných úmrtí na infekční choroby, které se objevily kolem roku 1918, ve skutečnosti nebyly způsobeny chřipkovým kmenem H1N1, který sice infikoval a způsobil onemocnění horních cest dýchacích u mnoha lidí na celém světě, ale ve skutečnosti nezpůsobil hromadná úmrtí. Současné vědecké analýzy naopak ukazují, že tato úmrtí byla způsobena především bakteriálním zápalem plic, který koloval společně s virem chřipky H1N1, spolu s nevhodným používáním nefarmaceutických opatření v oblasti veřejného zdraví, včetně roušek, a nevhodným dávkováním nově objeveného farmaceutického léku – aspirinu.“

Ale lepší se vysmívat těm obchodníkům strachem… ne?

Nová vakcína proti ptačí chřipce je k dispozici pro všechny, kteří ještě nezemřeli na očkování proti covidu-19!

!

Pokud to nemůžete zpytovat, není to věda. Je to propaganda.

36 thoughts on “Dvé varování

 1. Jo s tím souhlasím, on se každý systém asi dostane do bodu, kdy ti co mají moc, ji chtějí stále a dělají vše pro to, aby jim do toho ti druzí nekecali.
  Si myslím, že nejdeme do socíku, ale do feudalismu anebo do nějaké diktatury.
  Lidé začali překážet a je snaha je likvidovat. Zatím pomocí plandémie.
  Ptačí chřipku upravit na fungování v savčím těle nebude snadné a člověk má nižší tělesnou teplotu než pták. Inkubace vajec je při teplotě 38°C, proto ptáci mají tu teplotu ještě vyšší.

 2. Kyvadlo dějů se vychýlilo ve prospěch zastánců socialismu a centralistického státu. Jenže i tahle akce budí reakci, a tak se děj postupně zadrhává, jak narůstají problémy. Asi se už blížíme bodu zvratu, kdy se začne zase prosazovat směr opačný současnému směru vývoje společnosti. Až do chvíle, kdy zase naroste odpor proti takovému jevu. Prostě jen cyklické střídání vývoje.

  1. Jen aby. Zvrat v horizontu vzpominek neni zakonity, ted uz maji vlady technicke prostredky na to, situaci zcela zabetonovat, na staleti, jako v nejake scifi dystopii.

   1. stale je defacto problem ekonomicky……Zapad nema problem v tom, ze ovlada vsetkych, ale v tom, ze nema uz produkciu pre vsetkych. USA maju dlh v exponenciale, ano, mozu to riesit hyperinflaciou a zmenou meny, ale defacto je to stale len odkopanie plechovky pred seba (rovnako ako CDBC). Tym ze megakorporacie vysavaju zdroje z krajiny stale vo vyssom tempe (kedze burza sa riadi ake percento rastu spolocnost dosiahla), tak na zvysok ostava stale menej a menej. A kedze tam nie je nikto, kto by vedel ako to cele zmenit, tak aby sa ludia neburili,tak sa im ordinuje oblbovanie v skolach, 72 pohlavi na odvedenie pozornosti, zvysovanie nasilia, fentanyl……ale ani toto nepomoze. Pretoze pre buducnost potrebuju produkciu geniov, ale ti sa v tych podmienkach budu tazko nachadzat a prejavovat, zo sveta uz toho az tak vela neziskaju a vo vlastnych radoch ich urcite nenajdu vo vyznamnych poctoch. A Cina a Rusko produkuju bud vyrazne viac alebo porovnatelne viac STEM ako USA (v pripade RF napriek polovicnej populacii) a ani to oblbovanie nefunguje, takze ti geniovia sa tam pravdepodobne skor prejavia. A ani FED s deepstate ani Blackrock podla mna netusia, ako to cele usmernit do kolaji, ktore niekam vedu a nie do slepej ulicky

 3. „Byrokracie vydává zákony. Soudy vytvářejí politiku. Zákonodárné orgány vedou jednání a stíhají případy“
  Tak to je pomotané – zákonodárné sbory vydávají zákony, byrokracie, tedy úřednictvo, je vykonává. Že jsou debilní, omezující a povětšině zbytečné, tak to si musíme vyřídit se zákonodárci. Pravda je, že i soudy u nás vytvářejí politiku.

 4. J. Carlson o „deep state“ toho ví spoustu. Ví věci, které já jenom cítím instinktem.
  Nakonec, co chcete od starého kocoura, že?

  Leč singularita (jednotnost) je úkaz nepředstavitelný i pro špičkové vědce. Je to jakýsi konec prostoru, času i hmoty. Nikdo se vážně nepokusil singularitu vysětlit jinak, než matematicky. A u těch rovnic mi přestává fungovat představivost.

  Singularita v podání lidské společnosti je podobná věc. Všechna moc, prostředky a informace se koncentrují natolik, že vlastně zmizí v bodě singularity. Nezůstane nic. Doufejme, že se zánikem singulůarity zmizí i gravitace.

  Takže pokud existuje opravdu nějaká paralela, analogie, tak je tu naděje.
  Zůstat nad co nevýš horizontem událostí a doufat, že black hole nakonec spolkne sama sebe, anihiluje se.

  A potom rychle pryč odsud! Nedovolit takovou koncentraci prostředků, moci a informací.

  Že tu vyzývám lidi heslem „Zpátky na stromy“?

  Ne, jenom si pohlídat politiky abychom si nevytvořili zase černou díru.

  1. A ke španělské chřipce:
   Zkuste si najít knihu Mariana Kechlibara Zapomenté příběhy a tam kapitolu „Černý jezdec, bílý kůň“. U španělské chřipky se potkalo několik důvodů, proč byla tak smrtící. Lidé ale neumírali na chřipku, ale na přehnanou imunitní reakci na chřipku víceméně banální.
   A – jak dodávám já, zabílel hlavně strach z chřipky. Ostatně, u C-19 to bylo podobné.

   1. No prave. Proto ti kupcici strachem neprestanou a neprestanou… az jim to lidi prestanou bastit.

    Ale s tim aspirinem opravdu lidi houfne zabijeli. To je dolozene, protoze tehdejsi doktori zanechali poznamky o davkach. Oni totiz jeste nevedeli, co je bezpecna davka a co zabijak.

    1. Tucker vobjevuje „tajny“ zamery korporaci , jejich chamtivosti vysavat penize nitkama a tak ziskat vetsi moc.
     Ta ziskanou moci ,samozrejme omezuji stale vice ostatni , az clovek nemuze existovat.
     Toho nemaji nikdy dost..Proto Usa nepokracuje v pohodlny ekonomicky nadvlade dolaru ,ale usiluje naopak o zniceni vseho i jejich moci nad svetem.
     Lide prezivaji jen diky svy prizpusobivosti , tech nejvice odolnych ..
     Jako preziti nacismu ,komunismu , ale ktery poskozuji psychiku vsech.

     Akademicky musi snazive zaplavovat tisici tsunami,knih clanku ,prednasek…
     To jednoduchy vzdycky rozzvejkaji do nekonecna. Aby zakryli skutecnost , profitovali v kancelarich, ze zvastu a blabolu abstrakci ..
     Kdyz staci vybrat z minulosti jen ty rozhodujici momenty, bez vetsiho snazeni..
     A ty sledovat az ku dnesku, ktery navazuji na sebe a urcuji skutky tech mocnych.
     Zadna veda.
     Jen nejakej povsim. Treba kdyz vynika usili o zniceni vseho,
     ,tech co o to usiluji, vcetne.
     Pak porozumet neni zadna veda.

     Blaboly a klise ,vopakovani ynetelmastodontu parazitu, predstirany velky chytrosti ,nauceny a vopakovany vod jinych, vo tom ,ze se neco vopakuje /ejnsteinu/,je samozrejmy , protoze my lide zustavame v podstate nezmeneny , jenom se prizpusobujeme.Kdyz nasili nas ustane ,prizpusobeni odhodime.
     Proto fyzicky a psychicky nasili se na nas stupnuje a nikdy nesmi prestat.

     To usili ale vede zakonite do isolace od sveta a zdeformovani do hniloby ,tech mocnych ktery ovladaji penize a majetek ,ale zpetne jsou jimi totalne ovladani , az do zaniku ,kdyz se deformuji stale vice ,redukuji do pouhych vyderacskych a zkorumpovanych parasitu , neschopnych neco ridit, ani udrzet moc.
     Situace se stane opet a jednodusse neudrzitelna.
     A potom lide jim zase pomahaji a dokonci jejich odstraneni ze sceny..
     Ktery ale neni dusledny ,vetsina zlocincu vetsinou uniknou bez trestu a to jim pomaha se beze strachu vratit. Vse se opakuje.
     Napr. potom statisice akadamicek napisou miliony tun knih vo vzniku prvni valky a nikdo se nic konkretniho nedovi. Kdyz jenom opakuji a serazuji jinak poucky vo jinych ..A lid v touze po poucenich to hlta..
     Epidemie a aspirinovy a jiny chytrosti kolem nich, uz sou stary a davno vyreseny a do nekonce rozpatlavanay diplomistama ,aby kazdej den zase mleli vo necem aspon…

   2. ad Starý kocour (1:44)
    „Lidé ale neumírali na chřipku, ale na přehnanou imunitní reakci na chřipku víceméně banální.
    A – jak dodávám já, zabíjel hlavně strach z chřipky. Ostatně, u C-19 to bylo podobné.“
    Naprosto přesně. Ale k C-19 bych nad to dodal, že zabíjely i další 2 faktory:
    A/ Zdravotní pojišťovny vyplácely velkým zdravotnickým zařízením významné „motivační“ příplatky za každého zemřelého s pozitivním PCR testem.
    B/ Plošný zákaz jakýchkoliv jiných léčebných protokolů než oficiálních de facto mimo zákon zabíjel nepřímo rovněž. Hydrochlorochin, Ivermectin, Isoprinosin, – to vše lékařům, kteří lege artis v dobré víře pacientům nasazovali preventivně nebo alespoň v počátečních fázích nemoci FUNGOVALO. Plus v případě komplikací banální protokoly tlumící imunitní bouři. Naopak paušální umisťování pacientů ve stavu imunitní bouře na ventilátory jako „všelék“ dost často ZABÍJELO. https://necenzurovanapravda.cz/2024/06/indie-zada-o-trest-smrti-pro-vedkyni-who-ktera-zablokovala-pristup-k-ivermectinu/

  2. Singularita vypukne az se umela inteligence stane chytrejsi nez clovek, cili vznikne Obecna AI – GAI. Elon Musk, ktery rad prehani, to klade na konec pristiho roku, ale mnozi se median nazoru odborniku, kteri mluvi o dobe kolem roku 2027. Jeste pred rokem a pul to davali na 2030… Asi to bude souviset s preskokem do nove kvality, kdyz AI dosahne nejake meze slozitosti, komplexnosti, diky novemu hardware. At uz kvantove pocitace, nebo s nimi srovnatelne fotonicke, kolem kterych moc kuti treba cinane. Pripadne staci i klasicky hw, ale na nove architekture, kterym muze byt treba par let uz odkladany univerzalni procesor Prodigy, genialniho slovaka dr. Danilaka. A za tuto singularitu taky nevidime. Asi jako presahuje pojmovy obzor potkanu, kteri rychle prokoukli klasicke jedy, ale nepochopili jed v podobe antikoagulantu ktery jim zpusobi vnitrni krvaceni az s odstupem 24 hodin.

   1. Vocode v prispevku hulvatha …Neco se stane nejchytrejsi na svete a kdo to udela a jak?? Bez pojmovyho obzoru potkanu ,este …potkani prokoukli, ale nepochopili..
    To meli vopravdu pech. Nezkoantikolaguantovali vubec.
    Nekdo by jim mel aspon umoznit stuudiiie na universitach , aby ziskali diplomy..
    Aby mohli taky sepisovat …

    1. cely hunbuk okolo AI je len prazdny orech so zlatou škrupinou. pred 10 rokmi vypuklo niečo podobne len v mensom rozsahu okolo 3D tlače. AI je len sofistikovanejsi chatbot, to ake bude mat „nazory“, ako bude „premyslat“ urcuju jeho programatori, preto je AI vzdy progresivne duhova.

     1. Taky si myslim. Garbage in, garbage out.

      Protoze muzou kompjutry delat veci, co clovek sam neumi, neznamena, ze jsou inteligentni. I kalkulator leccos umi daleko lip, nez my. Je proto inteligentni? Haha.

      1. Počítač samozřejmě není inteligentní ve smyslu inteligence lidské. Chybí mu společenský a emotivní „Q“, takže neumí lidsky „myslet“. Možná ani nikdy nebude, rozhodně ale umí myslet „počítačově“, a to čím dál lépe. Že nebude myslet lidsky tedy neznamená, že nebude myslet vůbec.

       Co jsou ale základní parametry života? Schopnost obstarávat si autonomně potravu – energii a rozmnožovat se. To první do doby, dokud v okolí bude zdroj, dokud si ji může najít či vyrobit. A zlom u AI nastane, až začne umět být autonomní. Není otázkou jestli, ale kdy. Včetně autonomie u získávání a výrobě energie, to rozmnožování už je banalita.

       A až se to stane, bude záležet na tvůrci AI, tedy člověku, jak moc jí dovolí svoji autonomii rozvíjet. To není sci-fi. Dokud bude ten člověk pořád mít po ruce nějaký „remote controller“ nebo tou AI neprolomitelný SW se jménem „vždy budeš člověku sloužit“, tak ok. Sice tu představu vzpoury strojů brzdí, že vždyť přece vždycky bude stačit jen „vytáhnout šňůru ze zásuvky“, taky se tý potvoře vždycky dá „podívat do hlavy“, jestli nechystá rošťárnu. Ale tam představivost lidem končí.

       Intenzivně se například pracuje na symbiotických systémech, tzn. synchronizaci AI s lidským mozkem. Čemuž se někdo může i tak vysmívat, vždyť ta šňůra a kontrola. No, až se počítač dostane člověku do hlavy…, opravdu je Terminátor úplná fraška? I přesto, co jsou lidé zač a čeho jsou schopni?

    1. On to neví, patří k těm co se budou koukat na TV při svíčce. Možná má ty panely na střeše, teď fungují. Nadšenci do Tesly jezdí jako o závod, bo mají energii.

   2. „Singularita vypukne az se umela inteligence stane chytrejsi nez clovek.“

    Po přečtení některých diskusních příspěvků by jednoho mohlo napadnout, že tato podmínka už je splněna a kupodivu to není přičiněním umělé inteligence…

    1. Netřeba čekat až se stane AI chytřejší než člověk. Už dnes k tomu bohatě stačí chytrý mobil! Vývoj člověčí inteligence pak ukazuje zajímavý trend, směr kokosový ořech.

   3. Bez člověka není žádná umělá inteligence.
    Umělá inteligence je, protože ji vymyslel a vytvořil člověk.
    Bez lidí skončí i ten software, zvaná AI, ona bez energie nedokáže fungovat.

  3. singularita, možná spíš nerozlišenost… Tím, že permanentně rozlišujeme (diskriminujeme), vzdorujeme
   singularitě. Celek se nějak uspořádá (Ostatní z toho vyplyne), tedy na osobní úrovni…

   1. Singularita je v černé díře. Asi tam je tma, takže nejsme schopni rozlišit jestli směřujeme do černé díry, nebo do prdele (tam je patrně také tma). Jediná šance jak zjistit kdeže se octneme skýtá pouze čelovka na osobní úrovni. Nakupte si tedy čelovky, neb štěstí přeje připraveným!

 5. Ja, sprosty clovek, skol nemaje, jsem nepochopil o cem tento clanek je, co noveho jsme se dovedeli, cim se lisi od informacniho smogu…

   1. Vysoká politika to řídí nebo je součástí 🙂
    Že by i tady šlo jen o pouhý byznys plán? Vymyslím problém, vytvořím problém, navrhu řešení a vyřeším problém. Na každé, a zvláště na té poslední fázi vydělám. A jdu o kousek dále. A opět, vymyslím problém…… .
    Byl by to stejný rukopis matrixu, který vidíme ve světě desítky let, a který se ze vzdálených zemí už přesunul tady k nám – protože tam, tam už je to rozbité (je vyděláno), anebo už ho tam prokoukli a je tam tvrdá konkurence a tak se mu trh zmenšil. A požírá i ty, kteří na něm mohli v minulosti i profitovat. Stali jsme se „spotřebiteli“ jeho hlavní „služby“. Nebo je to jinak?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *