20 května, 2024

Druhé ohnisko

Včera jsme probrali válečné ohnisko na Ukrajině, dnes si probereme to druhé na Blízkém východě. I tam se situace dynamicky vyvíjí a konflikt jde poněkud jiným směrem, než to na začátku vypadalo. Než se nám rozhoří třetí ohnisko na Taiwanu (USA se s Čínou v San Francisku dohodli, že se nedohodnou), pojďme si trochu prokydat situaci v Izraeli a Gaze.

Velká válka nenastala. Hizballáh se nezapojil. Občasné vzájemné ostřelování patří k místnímu koloritu. Arabské státy sice hromovaly, zazněla velká spousta východního krasořečení, Chameneí dokonce prohlásil, že Izrael už prohrál, ale Jordánský král řekl, že Arabové do Gazy nepůjdou. Nějak si tam kluci hamasáčtí poraďte. A vzhledem k tomu, že celé vedení Hamásu žije v příjemném katarském exilu, zřejmě tu „mezinárodní izolaci“ nesou dobře.

Muslimské menšiny na Západě zareagovaly tak nějak mimo statistiky. Němci a Britové teď sice koukají jako vrány, kolik jejich občanů miluje Palestinu, ale útoky nožem či vražednými kamiony se nevymykají obvyklému průměru. Tu a tam nějaký typický Francouz jménem Abdul někoho ubodá, ale to tam mají už dávno jako normu…

Mimochodem, nevíte, jestli je ve Francii pořád henten výjimečný stav, který tam před časem zavedli a už to tak zůstalo?

Ve spořádaném Německu v kolínské mešitě zase řeční Talibánec, kterého do EU vpustilo Holandsko, kam přijel na summit světové zdravotnické organizace… To prostě nevymyslíš. Ale hlavně, že patříme na Západ, viď PreVítku? Marian Kechlibar už dlouho varuje všechny ty mladé liberální studenty a poukazuje na Írán, kde byli liberálové také využiti k převratu a vynesení Chomejního k moci… a pak byli popraveni. Revoluce tam sežrala svoje děti úplně dokonale. Západ, na který patříme, má nakročeno přesně k tomu stejnému.

Ale jinak kvůli izraelské operaci v Gaze žádné masové útoky a žádné hořící ulice nebyly. Klídek až podivný. Izraelci mají větší část armády na severu, kde „monitoruji“ aktivitu Hizballáhu, tu a tam si zaletí něco vybombardovat v Sýrii, ale jinak celkem ticho po pěšině. Na americké základny v Sýrii tu a tam přilétne granát, ale jinak je také klid. Jemenci už také přestali s tím vypouštěním raket a dronů směrem na Ejlat. Americké letadlové lodě v oblasti neotřesitelně brání světový mír, i když ho jistí tak trochu z dálky.

Izrael poměrně efektivně dělá z Gazy Bachmut a zvládá to mnohem rychleji než roční dobývání města na Ukrajině. Mnohem více to tam připomíná klasickou americkou válku proti povstalcům, kdy sice můžete z okna vystřelit raketu proti tankům, ale počítejte s tím, že za dvě minuty bude okno rozstříleno i s celým barákem, všemi tunely pod ním a pro jistotu i s celým blokem domů, pomocí opravdu velké letecké bomby. Místní lidi to rozdělí na teroristy a kolaterální škody.

Levné drony (zdá se) tentokrát nehrají roli a ruční protitankové a protiletadlové zbraně se také moc neuplatňují. Izraelský postup je sice pozvolný a metodický, ale asi tak stokrát rychlejší než ukrajinská ofenzíva na Donbasu. Pokud Hamás nemá nějaký geniální plán (určitě nemá), zřejmě bude během několika týdnů hotovo. Už se mluví i o útoku na jižní část pásma Gazy a tak se zřejmě brzy dozvíme, co bylo pravdy na všech těch spekulacích o vyhnání Palestinců do Egypta, případně do Evropy.

Pavel Šik má asi pravdu, když říká, že v pozadí událostí stojí nejspíš Turecko a nikoliv Írán. Pro Peršany by nebylo nic jednoduššího, pustit Hizballáh z řetězu, ale neudělali to. Ostatní arabské státy sice ukončily různé kamarádšofty s Izraelem, ale do konfliktu nijak nezasáhly. Hamás jako by nikomu vlastně nechyběl… ani těm Palestincům z Fatáhu, kteří ovládají Západní břeh.

Skoro to vypadá, že jsou všichni spokojení. Izrael se zbaví entity, kterou kdysi sám pomáhal vytvořit jako protiváhu sekulárnímu Jásiru Arafatovi, Turecko rozbilo rostoucí spolupráci Saúdů a Izraele, protože jen Erdogan je ten pravý muslimský mesiáš, vůdci Hamásu si nechají ulité miliardy a dožijí v Kataru, Írán vlastně také nestál o koalici nevěřících Saúdů a ještě více nevěřících Izraelců, ale eskalace konfliktu (za riziko zničení nebo oslabení Hizballáhu) Chameneímu (a Asadovi) zřejmě nestála.

A na obyčejné lidi… na ty sere pes. Jako obvykle. Palestinské uprchlické tábory už existují čtyři generace, žádný arabský stát palestinské občanství neuznává, tak těch táborů ještě přibude. Nebo se najde zase nějaká nová Merkelová, která řekne, že to Němci zvládnou. To by bylo pro Američany a Izraelce vlastně úplně nejlepší. Není nad to, když váš vlastní problém outsourcujete do EU. Tam už je tolik blbců a takový bordel, že už se to vlastně nepozná.

Ale abych dnešní článek ukončil s optimismem… Ano, patříme na Západ. Doufám, že z toho máte stejnou radost jako já.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

300 thoughts on “Druhé ohnisko

 1. Ukrajina:
  ….Dva roky bojů, ztráty na životech i frustrace z pomalých dodávek zbraní i objevující se zvěsti o rozkolu mezi ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a jeho vrchním velitelem, to vše přispívá k odlivu ukrajinského optimismu, že ruská porážka je za dveřmi.
  „Nebude to to vítězství, o kterém jsme snili, a bude to trvat mnohem déle, než jsme si mysleli,“ uvedl bývalý ukrajinský ministr infrastruktury Volodymyr Omelyan, který též spatřuje trhliny v ukrajinském odhodlání.

  „Volba je velmi jednoduchá. Pokud jsme připraveni poslat dalších 300 tisíc nebo 500 tisíc ukrajinských vojáků, aby dobyli Krym a osvobodili Donbas, a pokud získáme správný počet tanků a F-16 od Západu, můžeme to dokázat,“ řekl Omelyan. „Ale nevidím dalších 500 tisíc lidí připravených zemřít a nevidím připravenost Západu poslat ten typ a množství zbraní, které bychom potřebovali.“…

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/armada-policie/-500-tisic-Ukrajincu-ochotnych-zemrit-nevidim-Takove-nadseni-a-ted-Kyjev-zjistuje-pravdu-746417

  Máme snad to „dalších 500 tisíc lidí připravených zemřít“ číst tak, že doteď už padlo 500 tisíc Ukrajinců?

  1. To by byla chybná interpretace.
   Příklad:
   V receptu na vánoční cukroví stojí, že je potřeba do jedné dávky těsta 600 g cukru. Vy jste se spletla a nasypala jen 400 g; já řeknu: „Je třeba přisypat dalších 200 g.“ – V žádném případě z toho neplyne, že i vy jste nasypala 200 g cukru.

   1. Re: Halef
    S češtinářského hlediska je vaše úvaha nesprávná. Furt tu nadáváte, že jsem na Milenu hustej, tak dnes dám za pravdu jejímu výkladu.

    Milena
    Bych si dovolil tvrdit, že těch půl mio by chtěl skládat spíš počtvrté.
    Počítejte s tím, že na jednu mrtvolu přináleží zhruba tři živoly.

    Slovo „živola“ jsem vymyslel já, protože jsem ukrutně chytrý a nesmírně krásný. A označuje soudruhy, kteří sice ještě dýchají, ale to je asi tak všecko, neboli jejich život se skládá z vegetování (znalci tento termín ovládají) a jinak stojí za hovno.

    1. Vyhrál jste svou správnou odpovědí postup do dalšího kola o slosování.
     Alespoň počtvrté. Chtěl by. O odhodlání ve při jde, jenomže živolům ne. Množství, kt. vyděsí celý Krym a pak dodavatele. Totiž obráceně.

   2. Lze jen, a to bez znalosti reality, posuzovat, jestli se to udané číslo tím svým „další“ vztahuje k už spotřebovanému, nebo nevztahuje. Což je koneckonců v tom otazníku na konci, který právě obě možnosti nabízí.

   3. Já souhlasím. Slovo „dalších“ by mohlo evokovat význam „druhých“, ale i z Vašeho příkladu plyne, že pro to není žádný logický důvod a klidně to může znamenat (a podle všeho taky nejspíš znamená) např. „čtvrtých“ nebo „pátých“. Jak by řekl scallop, zeleninovy loutkovodiče musí neuvěřitelně srát, že ukrajinský národ pořád ještě existuje.

    1. Milena pokládá řečnickou otázku – „Máme snad to „dalších 500 tisíc lidí připravených zemřít“ číst tak, že doteď už padlo 500 tisíc Ukrajinců?“
     Ještě jednou, netvrdí, že to tak jistojistě je, nýbrž pokládá tu otázku.

     Může se to číst, že doposud Ukrajinci, ṕokud vůbec, udávali jakési desítky tisíc, většinou jen popírali, že by to mělo být víc a konkrétnější čísla ani neudávali. Že můžou konečně tzv. přiznávat barvu.
     Může se to ale číst i tak, že i těch půl milionu je pořád mlha, že skutečnost je daleko vyšší.

     Trvá to kolik…, nějakých ca 630 dní, nebudu vypočítávat. Půl milionu znamená ca 800 denně, kdy někdy se jelo hodně tvrdě, jindy výrazně míň. A kolik máme informací o skutečných počtech? Osm set denně… je to snad málo? Vzhledem k přesně nulové znalosti ukr ztrát nelze říct, co podle všeho nějak vypadá. To „podle všeho“ je pouze a jen to, že mají obrovské ztráty, rozhodně ve statisících. Nejméně. Ale víc nic.
     Kdo byl třeba na Spartě na fotbale, představí si balík lidí o počtu ca 20.000. Deset takových je 200.000. a dvacet pět takových je půl milionu. Nebo taky 6-7 notně našlapaných Václaváků je půl milionu. To jen pro představu.

   4. Souhlasím s Alefem, piccolominim a Martinem V., že smysl bude spíše „další dávka“, také kdo ví jak to znělo v originále. Navíc nevidím nutný vztah mezi „připravenými zemřít“, což je asi každý na frontu jdoucí, a opravdu padlými.

   1. Je tam buď roztomilý překlep, nebo jsem něco nepochopil 😀
    Cit.: „…takže letos je desáté výročí jejího zahájení a patnácté výročí jejího konce…“

 2. Weigl: ….„Poprvé v dějinách lidstva přestal člověk být cílem politického snažení, ale stal se překážkou a problémem. Jeho místo zaplnily nehmatatelné entity jako planeta, klima nebo příroda. Tento úkrok umožňuje provádět politiku směřující proti zájmům drtivé většiny občanů. Vytlačení člověka z centra a smyslu politiky je základní ideologickou inovací moderního světa. Tragické je, že elity dnešního Západu tomuto trendu podlehly a vytvořily silnou a agresivní alianci se zelenými fanatickými aktivisty. Celozápadní mainstream je touto ideologií totálně prosycen a má vliv na širší společenské souvislosti v jednotlivých zemích,“ má jasno Jiří Weigl.

  Tomu podle něho odpovídá i útok na automobilitu, zákazy spalovacích motorů nebo náznaky a příprava na propagovanou změnu stravovacích návyků obyvatelstva, která jde ruku v ruce se snahou zlikvidovat produktivní zemědělství, a to všechno s cílem údajné ochrany planety.

  „Proti své vůli jsme se stali obětí obrovského děsivého ekonomického experimentu, který není realizován přímo a naráz, ale postupně a dlouhodobě. Není to ale už jen útok na naši společnost. Ti útočníci už moc drží a bude nesmírně těžké tuto politiku odvrátit a dát tam, kde ji běžní lidé chtějí mít,“ zamýšlel se Weigl….
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sebedestrukce-Zapadu-stale-zrychluje-Nova-kniha-Klausova-institutu-vysvetluje-proc-746395

  1. Ale Miluno,
   Zelený teror je další z řady židovských podvrhů. Účelem je jako obvykle růst moci vrchnosti. Banksteři skrze Švába a další zmetky z WEF vzkazují, že my nebudeme majetníky, aby oni vlastnili všechno.

   1. At blbej akademik nekeca , co byla tricetileta valka, dalsi vyhlazovani Afriky ,
    dalsi svetovy valky a ty dalsi revoluce, v Cine asi 60 milionu zmasakrovanych
    za jednu knihu.
    Predtim ty masakry valek z dalsi knihy ,bible, este nebylo dost tak ,z mein kampf..
    Kniha nebo pocasi, nebo zivotne dulezita slozka vzduchu, antirasove ,multikurvy ,
    jejich zakony , sou jen dalsi zbrane na nas , ve vyvoji k totalnimu zotroceni ,
    az do konce , ale bez nas neprezijou..S peti milionama hotentotu..
    Co se este nenaucili ani upatlat rohlik.
    Mimo ty tragedie este umi vyrobit svetovy krize. A vsecko znicit. Treba bombama.
    Zabejvaji se uhynutim vetsiny lidi na planete a nemaji nikdy dost , zkazou sveta a
    potom , az toho dosahnou ,ze je to prejde a budou svaty…
    Urcite.
    A kde sou ty zemetreseni , tsunami a jiny prirodni nestesti i ty jeiich neprirodni ,
    kdy je treba poskytovat obrovske prostredky nas vsech a nasi solidarity ,
    na zachranu velkych oblasti . /Bez toho a nas budou splachnuty jako hovna z hajzlu/.
    Kdo a jak to potom zaridi , kdo zabrani epidemiim.
    Korporace dnesnich ziskuchtivych skudcu smrti ,ktery vladnou na zemi to zachrani.
    Jak prezijou , kdyz neprezijou, nemuzou , bez hromadeni zisku.
    A zaroven tyhle umysly miliardama podporuji.
    Nikdo si nedovede predstavit jak slozity je udrzeni existence sveta..
    A kolik desitek milionu lidi ,odborniku a prostredku je na to treba..

  2. Pan Kubera říkal už dávno.
   Zákaz kouření v hospodách je jen začátek .
   Ořezávání práv a svobod bude pokračovat. Do nekonečna….
   Auta jsou nejen symbolem majetku, ale i dnešní potřeby k obživě či zábavě.
   První stupeň byly ty emisní eurotřídy, kdy sedmička už je úřednickou a určitě i pavědeckou zhůvěřilostí.
   Vyměníme vám spalovací motory za baterie.
   Ale, elektřina bude na příděl, jako benzín za války!
   Čtyři hodiny elektřiny jako za tatíčka Ceausesca bude přepych jen pro zasloužilé.
   Mládež za přístup na sítě udají nejen vlastní mámu, ale kohokoliv, jako správné euromensch
   Očkovací balonky se pouštěly už před roky. Když ještě probíhala Diskuse, jestli děti ve školce očkovat či nikoliv. Za kowidismu už se nediskutuje!

   1. Kazdej vynalez , neco novyho , je drive nebo pozdeji jen na zneuziti do zkazy…
    Demokracie taky.
    V Argentine rychle spocitali volebni hlasy a si zvolili pomalou demokratickou sebevrazdu ,jak to vypada z dalky. Nejsou jediny..

 3. ….V neděli (19. listopadu) nastal totální obrat v argentinské politice: Argentina si do čela země zvolila za prezidenta hodnotového konzervativce a ekonomického libertariána Javiera Mileise. V zemi, která se „díky“ socialistické vládě dostala takřka do bankrotu, přičemž 40% lidí upadlo v životní úrovni pod hranici bídy, se zejména mladí rozhodli zvolit radikální změnu. Avšak ne tak jako u nás, kde tato část společnosti – s dokonale vymytými mozky školami – přikyvuje globalismu, zničující duhové a zelené agendě Bruselu. Ale přesně naopak…..
  … I když se hlásí k libertariánství, tak je současně také hodnotový konzervativec, který plánuje zrušit všechny nesmysly přijaté bývalou vládou – plně ovládanou Sorosem. Tedy už žádná LGBTQ agenda a manželství pro všechny, konec klimatického alarmismu a zničující politiky s ním související, která byla dosud v zemi tvrdě prosazována. Argentinu čeká také zákaz politických neziskovek na školách a konec velmi liberální potratové politiky….
  https://protiproud.info/politika/7577-argentina-se-probudila-prezidentem-byl-zvolen-jihoamericky-trump-s-motorovou-pilou-na-globalisty-kampan-medii-a-neziskovek-selhala-uz-zadne-lgbt-klimaalarmismus-ci-digitalni-mena-ale-kontrarevoluce-inspirace-i-pro-nas.htm

  1. Manipulovatelný dorost opět podlehl košer propagandě. Argentinci si do čela zvolili hovnotového zmetka.

   Soudruh Milei předstírá, že zachrání židovstvem rozvrácenou ekonomiku tím, že zničí argentinskou měnu. Nahradí jí padělaným americkým dolarem v rámci takzvané dolarizace.
   Kromě centrální banky tahle loutka banksterů hodlá zničit i vztahy s BRICS, s Čínou a Brazílií především.

   1. To by dávalo smysl. Pnutí k dolaru devalvuje ostatní potenciální plusy. Že by jen tak najednou z žumpy vykouknul diamant……. .

    1. Podle vzoru Čezko, slíbí voličům cokoliv.
     A když to přežije dost dlouho, bude dělat, co mu Vyšší cíle nařídí, jako v čezku.

   2. Rika vsude vo sobe , ze je skoro lzid ,ale ze bude brzy uplnej..
    Rad se ukazuje na podiu s mechanickou pilou , jako ty v tom silenym filmu ,
    Texaskej masakr.

  2. Aby to nebylo z bláta do hnoje.
   Konzervativní libertarián je protimluv.
   44 giga dolíků dluh u MMF, 150 % inflace, chce vystoupit z BRICS, kam ještě nevstoupil…

   …Třiapadesátiletý muž, který věří, že může prostřednictvím média mluvit s mrtvým psem a že klony, které si nechal z tohoto zvířete vyrobit, mu radí v oblasti politiky a ekonomik…
   …Nezastaví ho nic – Bůh mu to totiž předpověděl. Milei si myslí, že měl “poslání” a že mu bylo předurčeno stát se v roce 2023 prezidentem. Všemohoucí mu to zřejmě řekl v roce 2020, tedy před třemi lety…

   https://casopisargument.cz/?p=54016

   1. Konzervativní libertarián není protimluv. Libertarián pokud jde o ekonomiku, konzervativec pokud jde módní společenské trendy, které prosazují pokrokáři (zelení, duhoví , multikulti atd.)

    A s tím psem atd. – to psal o něm argentinský novinář zajisté stejně pravdomluvný, jako jsou pravdomluvní naši mainstreamoví novináři, když píšou třeba o Rajchlovi.

    1. Milena: Máte pravdu, že to nemusí být protimluv. Stačí použít dvě politické osy místo jedné. Na jednu osu se všechno nevejde a potom jsou z toho nekonečné debaty o levici a pravici. Jednu osu ekonomickou a druhou společenskou, kulturní. Vzniknou hned 4 kvadranty místo 2 táborů.

    2. Nedávno jsem viděl, snad na ČT, jméno nějakého německého politika s popisem „liberálně konzervativní“.
     Mi to přijde jako ukázka vyprázdněnosti, new speaku a nivelace, anebo rovnou schizofrenie.

  3. Tam za rekou je Argentina – jedna z krasnych knih Hanzelky a Zikmunda… asi tam emigruju a zemru. Tady me to sere a moc casu mi nezbyva….

 4. Dle EU se nebude 10 procent zemědělské půdy obdělávat. To je jejich cíl.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-trendy-analyzy-az-deset-procent-pudy-se-nebude-sklizet-plan-eu-desi-cast-zemedelcu-240069

  Soudruzi zjistili, že umělý nedostatek energie (vypínání funkčních elektráren bez toho aniž by se budovaly jejich adekvátní náhrady) vedl k astronomickým ziskům.

  A tak by to asi rádi zopakovali s potravinami.

  A nebo si spočítali, že chudší lidi toho méně sní?

  Nebo počítají s tím že se sníží početl obyvatel v důsledku emigrace z libtardího ráje do ciziny?

  1. Všechno naruby. Proti současným s-vůdcům byli komunisté u nás vzory konzervativních cností.
   Vidím to tu na směřování spíše ve stylu Rudých Khmérů. Ti snad chtěli lidi z měst vyhnat do džungle, kde konečně nastane rovnost a spravedlivost, současní nás chtějí nahnat do kotců 15 minutových měst, kde konečně nastane rovnost a spravedlnost. A vždy se za tím neuměle schovávají dlouhé vousy…. .

   1. Soudruzi měřili úspěšnost svého systému tím kolik toho vyrobili (tuny oceli, kg masa na osobu za rok …). Ti po nich si zavedli HDP (číslíčko co říká, kolik bankéři vydělali). A nová doba začala měřit svůj úspěch tím kolik se jim čeho podařilo lidem sebrat. Není to tak dávno co se například na plakátech pětivláda chlubila tím jak kolik lidí nově dosáhne na sociální dávky (a jakože to je úspěch)

    1. Nová doba!
     Bábiš se chlubil, kolik toho lidem dal.
     Fialskyj se chlubí, kolik toho lidem sebere a sebral.
     Tradičně ódeesesácky bere těm, kteří se nemohou bránit.

     1. To už je taková odesácká tradice. Utahování opasků, zvyšování daní, „balíčky“, krádeže se zpětnou platností, ústavní žaloby, dvouciferná inflace, kriminální kauzy. Klaus, Kočárník, Topolánek, Langr, Julínek, Dalík, fyallah, Stanjura, Kuba. Stejné chyby, stejné známky. Pořád dokola.

   2. Přesně tak! “ Proti současným s-vůdcům byli komunisté u nás vzory konzervativních cností.“

    Mainstrém se zabývá honem na předlistopadové komunisty, bojuje úspěšně minulé války a přitom jim tu před čumákek běhají houfy nažhavených zelenorudých komunistických svazáků, ZELENÝCH KHMERŮ, okupují si VŠ, vládnou nám z EP a EK a nikdo ani muk.

    Proti nim byli předlistopadoví komunisti neškodná lízátka. Tihle mají nalajnováno zničit Evropu.

    1. Neznalost elementární techniky je charakteristická. Jako ochrana před (uměle nasazenými) vlky se doporučuje plot s drátem pod napětím v nejvyšším bodě. Přitom vlk se sice drátu při překonávání plotu dotkne, ale při přeskoku se nedotýká země , takže ,,výchovnou“ ránu dostane tak leda kolemjdoucí člověk.
     To jsou zelené představy o chovu vlků .Pardon, ovcí.

   3. Max Igan má na ně jinou zkratku. Lidé v těch legračních(srandovních) malých čepičkách.
    Cituji : The people in funny small hats.

  2. Problém zmizí, když ho pojmenuješ. Fico, Orbán to pojmenovávají.
   Lehce povystoupili ze systému vymlčování – ze hry. Nelze vyhrát zbraněmi druhé strany.

   1. Obvykle se zkouší průlom u nejslabšího místa hradeb.
    Všude, kromě Čech se půda ctí, protože tisíce živila zdejší obyvatele.
    Rudí bolševici tuto tradici v Čechách zrušili.
    Moraváci bez tradice sedí v českých kancelářích a trůnech. Ti Moravu obětují také na zelený oltář.
    České prázdné hlavy vůbec netuší, kdo je totiž živí!
    Netuší, že ti, co obdělávají pole jsou základ státu, stejně jako rodina.
    Netuší, že žrádlo do měst jim vozí ti nenávidění kamioňáci.
    Netuší, že zavřít hranice státu, okresu, měst už si zelení bolševici vyzkoušeli!
    Že si vyzkoušeli i reakci obyvatel, kteří udávali své sousedy, příbuzné, neznámé…
    Že každý blbec s plackou by seřezal babičku, za to že zapomněla na obličej nasadit hadr.
    A ti antilegenti z měst opět budou fandit zeleným teroristům, kteří už je připravili o miliony kubíků dřeva záchranou brouků.
    Teď budou tleskat záchraně brouků a asijských sršňů na motýlích mezích!

    1. „Všude, kromě Čech se půda ctí, protože tisíce živila zdejší obyvatele.
     Rudí bolševici tuto tradici v Čechách zrušili.“

     To první je pravda, jenomže to má i druhou stranu. Ti obyvatelé na těch polích a políčkách dřeli a dřeli, mechanizace buď nebyla, nebo byla primitivní a nebo dostupná jen těm velmi bohatým, u kterých dřeli ti chudí. Pokrok se ovšem nedá zastavit, dneska nikdo nebude trávit celý den na poli s motykou v ruce při jednocení řepy (a že by si to ti grýndýlovci měli zkusit ) a traktory používají GPS. Počet zemědělců v poměru k počtu obyvatel přirozeně klesá všude ve vyspělém světě.
     No a to druhé je naprostá lež. Pro komunisty byla zemědělská půda posvátná, její zábor byla výjimečná věc. Postavit velkosklady na kvalitních polích kolem Prahy či Brna bylo nemyslitelné, o satelitních „vesnicích“ nehovoře.
     Jako pamětník bych mohl posloužit konkrétními vzpomínkami, o které by ale asi Paměť národa zájem neměla.

  3. adx

   Za a) a za b) je správně. Celé je to takhle:
   Omezením domácí produkce splníme cíle Zeleného údělu (a budeme v Bruseli pochváleni).
   Nižší produkce doma rovná se vyšší potřeba dovozu z „ne-doma“.
   Vyšší potřeba dovozu z „ne-doma“ znamená, že se ti z „ne-doma“ zbaví vlastní nadprodukce (tj. peníze pro ně).
   Doveze se za co nejníž (Polsko, třetí země), v Čechistánu se prodá za co nejvýš (tj. peníze pro ně – nadnárodní řetězce).
   Výsledek: český občan bude odrbán hned několikrát – o daně, které by do společné pokladny odvedl ten, co je zaměstnaný výrobou a zpracováním potravin, pak o daně, které by odvedl producent/výrobce z odbytu těch potravin, pak o peníze, které občan zaplatí za nemravnou cenu těch potravin dovezených z „ne-doma“ a konečně o daně, které jsou vyvedeny vlastníky nadnárodních řetězců mimo tento stát.

   Likvidace ČR v přímém přenosu.

  1. Na tom rozhovoru je nejlepsi, ze on se tam vlastne beze studu priznava, ze USA delaji vudci zbytku sveta vsechny prasarny zamerne.
   Naprosto samozrejme je treba zadrzovat Cinu – prece nebudeme makat na sobe, kdyz muzeme zadrzovat ostatni…

   Ale v celkem zasadni veci se tam dost plete, a u cloveka jeho erudice to vubec nechapu:
   On tam pise, ze Cina Taiwan nenapadne, protoze USA by pohrozily pouzitim jadernych zbrani.
   Na namitku, ze Cina ma ty jaderne zbrane taky, tak on agrumentuje tam tim, ze je neco uplne jineho, kdyz USA jaderne bombarduje cinskou pevninu, a Cina jaderne bombarduje americke lodstvo v Cinskem mori.
   Ani na vterinu mu pritom na mysl neprijde, ze Cina by taky mohla poslat rakety do USA.
   Tak moc je namysleny.

   Je tam k memu nemilemu prekvapeni i par dalsich minel.
   Do tedka jsem od nej cetl par analyz a ziskal si muj obdiv.
   Tenhle rozhovor byl dlouhy a moderator dost k nicemu (nechape kde bere ty subscribery…), takze proto asi ta nizka uroven.
   Ale celkove dost zklamani.

   1. To je proč se dívám i na ty totální americké fanatiky kvůli informacím. U nás šlo vždy o hodnoty a tak se prasárny zapírají. Američané jsou přesvědčeni, že jsou vyvolení k šíření demokracie a vůbec jejich způsobu života, že v tom účel světí prostředky, že síla je nejlepší argument. Proto hodně z nich bezelstně přizná, co se u nás pracně zapírá.

    Myslím že počet sledujících se odvíjí od osobností, s nimiž vede rozhovory. Ti zase chodí protože on je nechá mluvit a jen nahazuje.

    Já jsem zatím odkoukal dvě hodiny a za mne jako zdroj informací a námětů k zamyšlení super. Díky.

   2. Kdyz je cinan blbej a muze si za to sam.
    Jedna Cina , moh si tam na ten tajwan uz davno poslat svoje agenty, prachy ma ,
    topi se v dolarech v trilionech /inflaci mu kradenych navic/, a skudli je ,
    koupit si strany a vlady , media , kazdyho koho je potreba a uz davno nemusel mit zadnej problem..Koupit si celej tajwan, za facku. Misto toho kupuje zlato.
    Se na toho Pinga Ponga podivejte a vidite vsecko..Votresnej.
    Ale kazdej pisti a este abstraktne , vo nasledcich , priciny nejsou a nebudou ,
    nejsou na to lidi. /Dyz nejsou lidi ,moh aspon zkopirovat usaka/.

 5. Jen takova poznamka k prvnimu ohnisku. Podoljak pro Guardian ohledne situace mezi Zaluznym a Zelenskym:

  “Zelenskiy is his direct boss, there cannot be a conflict by definition,” he said.

  Rekl bych, ze tahle veta prozrazuje o jeho mentalnim svete vic nez by sam chtel.

  1. jde. ale …
   off-topic fórek: můj politicky korektní antivirák mi na férofku blokuje dezolátní stránky. ty němci jsou fakt hovada.

   1. Ach jo. Od včera to nenačtu. Hlásí, že nejde zobrazit, intivir mám AVG free, tudíž ten v tom prsty nemá. Jedu na noťasu Win 7, možná toto?

    1. Na noťasu, pokud nebrouzdáte systematicky po podezřelých pornostránkách, neklikáte cíleně na vyskakující okna a odkazy a neotvíráte přílohy neznámých emailů, opravdu v rámci domácího používání nepotřebujete externí antivirový program.
     Úplně stačí systémový antivir ve widlích.

     1. Na noťasu, pokud ho nepoužíváte zrovna na rendering 4K videa, je nejlepší obejít se zcela bez Windows. Dejte si tam Chrome OS Flex a všechny viry vám můžou leda políbit šos.

  2. Re: Mikuc

   – Na protiproudu adorují nového prezidenta.
   – Zleva (ale i na Seznamu!) více než naznačují, že jde o psychopata.

   Zavádí dolar, ruší vazby na Brics, obdivuje Trumpa, je židovského vyznání (nebo se k tomu chystá).
   Poměrně jasně to ukazuje, že hodnocení na jedné ose (levá-pravá) je nedostatečné.
   Pamatujme si, co kdo napsal – za pár měsíců nebo let to můžeme vyhodnotit.
   Já jsem viděl, jak na videu s teatrálním gestem ukazoval, jak zruší ministerstvo zdravotnictví, školství a další ministerstva.

   U nás by se některá ministerstva zrušit měla, a některá by se měla vyplet, to ano.
   Na druhé straně, rušení opravdu důležitých ministerstev, a to ministerstvo zdravotnictví a školství určitě jsou, to je (pro lidi) zcela mimo. Zavádění dolaru jako měny? Tam vidím hodně otazníků.

   Takže podle mě to je buďto další fanatik TRHU bez přívlastků, psychopat, anebo sluha amerických koncernů. Proč vlastně nebo, pravděpodobně je toto všechno dohromady.

   Znovu se ukazuje, proč se nemůže alternativa sjednotit. Protiproudu stačí, že je proti stávajícímu systému a je silně pravicový (i když pravicový… – národní hospodářství, které Protiproud normáně oslavuje, v Argentině určitě nepovládne.). Mně to určitě nestačí.

   Podle mě v tomto případě jde o soupeření dvou (asi, ale ne nutně) západních směrů:
   – USA (Argentina určitě ne) na prvním místě
   – superglobalisti na prvním místě (stát nerozhoduje, státy jsou pro ně hrací figurky, jedním z propagátorů je Klaus Šváb)

   Mě ty směry smrdí oba.

 6. OT: aktuálně ze Slovenska:

  Brífing po setkání Roberta Fica s ministryní hospodářství:
  MH: Prioritou budú cenovo dostupné dodávky energií a podpora budúcich investícií
  https://www.youtube.com/watch?v=39E4ShHZQko

  Cítíte to, jak rychle se nám to Slovensko vzdaluje? Jejich prioritou je zajistit cenově dostupné dodávky veškerých energií pro Slováky a zajistit, aby vysoké školství přestalo chrlit nepotřebné politology a sociální inženýry. … O tom si tady můžeme jen nechat snít.
  —————-
  J. Blanár: V Bruseli nečušíme, ale slovenské záujmy hájime nahlas, lebo to má zmysel a výsledky🇸🇰
  https://www.youtube.com/watch?v=G6vgcU-PrR8
  —————-
  Mali sme pravdu
  Tomáš Taraba • SNS
  https://www.youtube.com/watch?v=rEx0aNus62o

  1. Maneco,
   oni ty sociální inženýry nasazují do kaskádových HR oddělení velkých firem a korporátů.
   Asi by to mohl potvrdit každý, kdo se kdy ucházel o nějakou práci v nějaké větší firmě a po roce cca 2010.
   Pětačtyřicetiletého chlapa, s pětadvaceti roky praxe, griluje a zpovídá z naprostých nesmyslů sotva třicetiletý cucák, který nikdy nevzal do ruky ani kladívko. Případně to bývá podobně stará, zoufale neatraktivní, ale o to více afektovaná a namyšlená slepice, která se svým „vzděláním“ k ničemu jinému ani nehodí.
   Sám jsem jeden podobný, „přijímací pohovor“ ze zvědavosti absolvoval, ve čtyřiapadesáti.
   Naštěstí (klep-klep do stolu) se doposud, zajímají spíše firmy o mne, resp. nás tři, nežli my o ně.
   Ale zhoršuje se to, prakticky všude. I na tzv. manažerské pozice, do řízení poměrně velkých celků dosazují lidi, se kterými se nelze na ničem domluvit proto, že jednoduše vůbec ničemu nerozumějí.
   Myslím, že dění u současných korporátů, tady nedávno popisoval Alef.
   Ale nechtěl bych být v kůži volnomyšlenkáře typu Targus – a srazit se při shánění práce s podobným individuem. Dovedl bych si představit i ty atmosféry a teplotu v Targusových žilách 😀

   1. Máte pravdu. Oni nestojí o to, aby jste měl na věci vlastní názor.
    Také jsem asi před 10ti lety absolvovala pohovor s německým ředitelem firmy, která zde měla pobočku.
    Dopadlo to tak, že mi ani neřekli, že mne nechtějí.

    1. To bude tím, že stejně jako česká vláda a její parlament tady není pro lidi.
     Fijalskyj jasně říkal: Nenecháme nikoho padnout. Vezmeme těm, co něco mají a rozdělíme těm co padaj.
     O práci pro pozvednutí hospodářství neslibovali nic a nedělají nic. Naopak!

  2. Ha a ha a ha …. ha jit zajmy je neco jinyho a snadnyho a kecat vo tom furt taky ,
   nez ty zajmy prosadit na obrovskym aparatu, kterej trochu dava a zere miliardy.
   A ma veskerou moc. Ne , mne nezficnou. Nejsem ficka.A bejt zatim nehodlam.

 7. Podle Vidloně měla u nás proběhnout mobilizace, v červnu začít jaderná válka a Hamás měl v Gaze louskat Merkavy jak ořechy Javeliny dodanými z Ukrajiny. Prognózy na úrovni kadeta Bieglera. Takže, kdy to začne na Tchaj-wanu?

  1. Při čtení se samozřejmě může nasávat, byť to oslabuje již tak mizernou schopnost porozuměni psanému textu. Ale pro psaní je dobré aspoň elementárně vystřízlivět, broučku, není každej šafr. Ono to pak snižuje vážnost samotný Bobíkovy starostenský nohy, víme?

   1. Myslím, že to tělo četlo špatné jméno – správně je to tady – „Česká armáda se připravuje na černý scénář, uvedl v úterý na velitelském shromáždění náčelník Generálního štábu Armády ČR Karel Řehka. Podle něj je tímto scénářem válka s jadernými zbraněmi. Také upozornil, že nelze spoléhat na věčný mír.“
    https://www.novinky.cz/clanek/domaci-rehka-armada-se-pripravuje-na-cerny-scenar-to-je-valka-s-protivnikem-s-jadernymi-zbranemi-40451448

    1. To by mě zajímalo, jak se na to naše armáda připravuje.

     Protivzdušná obrana nula…
     – Možná bude pro širokou veřejnost pořádat přednášky o tom, co je to radioaktivní záření?
     – Nebo vedení armády škemrá, aby je některý oligarcha v nejhorším vzal do svého protiatomového krytu? Že by tam umývali podlahu?

      1. Já to Pražákům přeju, ale myslím si, že to Rusové budou házet v první řadě na letiště nebo odpalovací rampy. Takže vzhledem k tomu, že jsem z Bruntálu, tak si ty začerněné brýle, které doporučuje Vidlák, zaměřím na Mošnov.

     1. Jak se na to armáda připravuje? Rozdáváním černých sklíček do brýlí… Při jaderném výbuchu de dívejte přímo do epicentra, protože něco takového už nikdy neuvidíte.

    2. „F-35 vhodně naplní pozemní PVO“ – to je úryvek z Řehkových slov. Těžko říct, jestli to tak naformuloval novinář, nebo to Řehka skutečně řekl. Ale, co to vlastně v tom našem zapeklitém jazyce znamená, že letadlo vhodně naplní pozemní protivzdušnou obranu? Nic. Jen se z toho může vyvozovat, že právě F-35 je něco vhodného, tzn. účelného.
     Stejně tak – „válka s jadernými zbraněmi“. Následně „válka s protivníkem s jadernými zbraněmi“, což znamená válku válku proti někomu ty zbraně používajícímu, respektive proti někomu těmito zbraněmi disponujícímu (což je to samé, protože předpoklad použití rovná se jistotě).
     Obojí jsou jen fráze.

     Má jít o přípravu na takový scénář. Na jednu stranu je nutností vojenské koncepce připravovat se na jakýkoli scénář, tedy i na tento. Při dodržení tohoto principu na tom tedy není nic divného. Taková koncepce musí zůstat zachována i v případě vědomí, že, došlo-li by k jaderné válce, byla by jakákoli koncepce stejně zbytečná. Jde o konstantní vojenskou logiku, třebaže v tom finálním vyústění je nelogická.
     Druhou věcí je politika, tzn. míra podpory, zejména finanční, která je té koncepci věnována. Vzhledem k extrémně předimenzované síle jaderného útoku je všem známo, že v důsledku jde pouze o rituální tanec. Z našeho členství v NATO, kde to nejsme my, kdo přijímá politická a vojenská rozhodování (stejně, jako jsme nebyli ve VS), jen se na nich formálně, tzn. bezobsažné podílíme, plyne jen jedno. Tančit musíme, otázkou je, jestli kvapík. Není to ve stavu, jestli se tančit bude/nebude, ale jak se bude tančit. Fráze typu „nemáme jinou možnost“ jsou čistě politické, v našem případě někam se lísající.

     Řehka si jede svoji vojenskou koncepci, s tím, co dostane od politiků. Nemůže o nich říkat, že jsou takoví nebo makoví, je voják, tak plní rozkazy. A my jsme „vybaveni“ Černochovou, Fialou a Pavlem, těžko říct, jestli existuje pro styl tance horší kombinace.

     1. Velice mě překvapilo, když jsem se po odtajnění našich mobilizačních plánů dozvěděl, že pod naše (čs.) velení měla přejít celá jedna sovětská armáda (mobilizačně vytvořená ze Střední skupiny vojsk).

    1. No, další takovej. Pak ani správně netrefíš, na co reaguješ, broučku. Včera jste něco přehnali? Dyť ani ten fotbal Itálie neprohrála.

  2. To je ta slavná humanita, kdyby košer ksindl začal odchytávat gojimy Ukrajince uniklé z židovské války v Rujně, jak by pak před evropskými gojimy obhajoval soustavnou krimigraci islamistů? Kalergismus je totiž krytý lstivou propagandou o válečných uprchlících. Mohou-li být válečnými uprchlíky černoši a snědoši, proč ne běloši z Ukrajiny? Ale není vší propagandy konec. Zmrd Roderich Kiesewetter (CDU), který po oslnivé kariéře ve vysokých štábních funkcích na belgickém hlavním velitelství fašistické NATO pověsil uniformu plukovníka Bundeswehru na věšák, byl pověřen vypuštěním balónku, aby ukro připrchlíci byli zneužiti ve válce za BlackRock hovnoty.

   Fašistický ksindl totiž pracuje s „důvěrou“ (debilizací) gojimů.

 8. Pro Izrael je horší opotřebovávací válka, kdy nepřátelé budou přicházet postupně, než nějaká několikadenní. Ekonomika. Pohraničí je evakuované v blízkosti Gazy i Libanonu. Turismus skoro už není. Nutnost uživit mobilizovanou armádu, kde slouží asi už 20 % mužů. Mají udržovat mobilizaci věčně?Ekonomům to musí dělat starosti, kdy válka skončí. To není jen věc generálů.

  1. Stačí lusknout prsty a Národní sionistická sbírka na podporu sionistů Izraele podpoří tenhle okupantský stát na dalších 70 let.
   Peníze si sionisti samozřejmě vezmou z daní těch hloupých gojínů. Třeba jako nějakou veřejnoprávní televizi a rádio v ČR.

   1. Běžte s tím Blahynkou už do řiti.
    Pro mě a u mě skončil tím vyjádřením o Teslově bezdrátovém přenosu energie.
    Inženýr, jakých naseru za noc kýbl. Možná dva.
    Teslovi nikdy nemohl fungovat tak, jak byl navržen a bez toho, aby to vf vyzařováním, neusmažilo tisíce lidí okolo.

    1. Tady se mluvilo o analýze současné situace. V tom asi proti panu Blahynkovi těžko můžete něco namítat. Vidlák má pravdu, že pokud kvůli jedné věci diskvalifikujeme rovnou člověka, nikdo nám nezbyde.

     1. Pokud někdo použije prokazatelný nesmysl, navíc jako podpůrný argument pro něco, co je nesmyslem od prvopočátku, přichází tím o značnou část mé důvěry.
      Viz v jiném gardu Vacek.

     2. Já chápu, že nikdo nemůže rozumět všemu.
      Jednoduchá pomoc – pokud tomu nerozumím, nemelu o tom.
      Nebo se nejprve s někým poradím, pro začátek třeba s internetem.

      1. „“Nebo se nejprve s někým poradím, pro začátek třeba s internetem.““
       Zvláštní, podle toho internetu, to tomu Teslovi fungovalo jak v autě, tak na lodičce na moři …

       1. A kde si o tom můžu počíst?
        A proč už dáávno nejsou pod rychlostkami a dálnicemi natažené smyčky a nelítají po nich elektrické kamiony, co?
        Teslovi fungovalo jen to, co souviselo s nízkofrekvenčním střídavým proudem.
        Zbytek byly šílené pokusy s ještě šílenějším dopadem na okolí – vf transformátor, dnes nazývaný Teslův, bez praktického užitku a produkující širokopásmové rušení minimálně v rámci středního města.

        1. Každá vize, které nerozumíme, neznamená slepou cestu.
         Teď jsem slyšel v české bruselvizi, že CO2 brání úniku tepla ze Země do vesmíru a proto se musíme usmažit!
         Tuhle pravdu pravdoucí vám dnes podepíše 95% vědců a odborníků.
         Takže by se mělo přestat topit v letadlech, protože teplý vzduch stoupá vzhůru a čím výš nad zemí, tím větší vedro?
         CO2 je těžší než vzduch a mně vrtá hlavou, jak se dostává nahoru, aby bránil úniku tepla ze Země?
         Zeptá se odborníků z Gréta institutu, těm se klaní všechny parlamenty světa!

  1. A kde měl být? GB tehdy byla považovaná za světovou mocnost. Impérium, nad kterým slunce nezapadá. A protože očekával velkou válku, kterou Hitler prohraje, očekávat taky, že poválečný svět se zase, stejně, jako po WWI , bude formovat podle GB. To, že byla „papírový tygr“ se ukázalo až později. A že svět budou formovat „velcí kluci “ USA a SSSR taky.

    1. U nás ano. Kdykoliv nás někdo nakope do zadku, přilneme k němu s nehynoucí láskou. Jistě znáte foto ztělesňující lnutí našeho presidenta flašky k velkému presidentu největšího demokratického státu světa.

    2. A bylo v pořádku, když čsl. letci nasazovali životy ve válce o Británii ? Tedy zemi, jejíž premiér předtím prohlásil, že si neumí představit, že britští vojáci budou umírat za zemi, o které nic neví ?

       1. Pravdu díte o té zrádcovské británii, pobytu exilové vlády tam.
        Dle mého soudu i tyto události byly důvodem proč nakonec zvítězili komunisté.
        Soudě ohledně našich pilotů, tak nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Takhle to mohlo i být, co myslíte?
        A ano, to, že si angličani nechali vše zaplatit by se mělo osvětově šířit. V jednom ruském dokumentu povídali, a asi to bude dohledatelné, že když skončila válka,tak Stalin daroval francouzské peruti, která létala v SSSR jejich stroje a z vděčnosti vymazal Francii státní dluh.
        Jaký to rozdíl viďte.

      1. v Londyne primarne….nasledne je mozne, ze si ho kupci, ktori ziadali fyzicku dodavku a nielen platbu v peniazoch, odviezli. Vtedy ste vraj Bank of England dost vytiahli trn z paty, nemali ho dostatok. Teraz by mala CNB nakupovat zlato znovu….neviete, nenecha ho znovu pre istotu v Londyne?? Ved dostane za to aj zaplatene, vraj 1% (ak sa teda tie sadzby neupravovali)

    3. Ne, běželi k těm, kteří chtěli mír a proto nenapadli Německo, které mělo ve všech ohledech nejsilnější armádu a zajištěné suroviny ze Sovětského svazu.

     Nebo měla GB bojovat proti Hitlerovi do posledního Čecha, včetně tebe Ládiku???

     1. Jojo, ropu dovazel Hitler ze SSSR ropovodem Druzba, tak se to dneska na VUMLu uci.
      A o tom, jak az do roku 1944 Svedove vyvazeli svou obrovskou produkci zelezne rudy do Nemecka, to uz nikdo nevi.

   1. Ale houbelec.
    Beneš byl zcela zaslepený, co se „západu“ (Francie a UK) týče. Naprostý fanatik, pro kterého ani podlá zrada nebyla důvodem ke ztrátě důvěry. Prostě nebyl schopen připustit byť jen myšlenku na kritiku „západu“ či dokonce na realistický přístup k němu.
    Proto se taky nakonec nervově zhroutil; protože to prozření ho dostihlo a bylo pro něho zcela zdrcující. Nejstrašnější pro něho muselo být poznání, že bolševici měli pravdu skoro ve všem a že celý život věřil chiméře.

    1. Exilová vláda si také v Londýně žila jak chrochtáci v žitě.
     Za 4 roky utratili tolik, jako byl roční předválečný rozpočet celé ČSR.
     …Len tak na okraj, zamestnanci československej exilovej vlády patrili k najlepšie plateným úradníkom vo Veľkej Británii. Naši ministri dostávali mesačne okolo 100 £, čo bolo len o pár libier menej než ich britskí vládni kolegovia. Členovia štátnej rady brali 75 £, Briti iba 50 £. Ak sa niekto ráčil dostaviť do BBC, aby prehovoril do okupovanej domoviny, dal si to taktiež zaplatiť, poberal za to 1 £ za minútu (…)

     …prezidentská kancelária v exile za štyri roky utratila viac ako 150.000 £, ministerský predseda a jeho predsedníctvo 108.000 £, ministerstvo zahraničných vecí 1.772.000 £ a ministerstvo sociálnych vecí 990.000 £, čím celkové výdaje exilovej vlády presiahli jednoročný rozpočet predvojnového Československa. (…)

     https://blog.sme.sk/soldan/nezaradene/platba-za-krv-i-diel-obdobie-1938-1945
     (je to dlouhé čtení, zmíněné citace jsou až skoro na konci článku)

    2. Občan: Proto se snažil jednat s Británií, Francií ale i se SSSR? Snažil se jednat se všemi mezi Spojenci a pohybovat se mezi jejich zájmy. De Gaulle dělal to samé, ale Francie byla větší, měla kolonie a byla dál od SSSR, takže mu to vyšlo. Liberální demokraté Benešovi vyčítají opak, že se příliš orientoval na SSSR a málo na Ameriku i Británii. Britská vláda ho naštvala, že nechtěla včas zrušit platnost Mnichovské zrady a tím ho vháněla do náruče SSSR, který neměl problém slíbit obnovu předmnichovských hranic Československa. O tom, že anektuje Podkarpatskou Rus se ještě nevědělo.

   2. Alkoholik to vzdycky zaridi, a kupodivu furt vozraly a je na ne spoleh ,
    v Rusku Jelcin, u nas Havel, jinde Bush , Juncker , Churchill,
    potom sou este ty zrouti drog ..A feministky, indove atd. Kdyz dojdou ,
    tak aspon ty co kradou pera.

  2. Protože zlato a peníze Národní banky československé byly v držení Londýnské banky.
   Asi klucí zednářský netušili, že přátelé spojenci Angličani je dají v plen naším německým přátelům protektorům.
   Měli štěstí, že neutekli k přátelům do Francie. To by se po válce možná ani nevrátili, protože by frantíci vyměnili s okupanty za nějaký kousek kolonie v Africe.

 9. Patriť na Západ ešte neznamená, že sme na tej správnej strane ,kde víťazí Pravda a láska 🙂 …… výborné zhrnutie …….

 10. Co kníže a jeho chcíplotina, už to pohodili do škarpy nebo do kompostu, aby byl jednou užitečný? A co Ukrajina, už vyhrála? Co Putin, šestá rakovina ho už konečně dostala, nebo se očekává sedmá?

  1. Je příjemné sledovat, jak je celý hnojník přilepený k mainstremu, který samozřejmě nesleduje, ale ví naprosto přesně, co se tam jenom šustne.

   Jak poznáte, že hnojník lže? Když něco napíše na sklo.

   1. Tak.
    Rovněž je zábavné sledovat, jak jsou škebloni přilepení k tomu, čemu sami říkají hnojník. Hluboce a okázale jím pohrdají, ale samostatně existovat bez něho nedovedou.

    O čem a kam bys psal, ty duševní malorolníku, kdybys neměl „hnojník“? – a ty hnojník opravdu máš, bez uvozovek, skutečný, soukromý, a občas nám sem upustíš vzorek.

  1. Nechají se okrádat stejnou ničemnou entitou, která vyvražďuje původní obyvatele Palestiny pod lstivou záminkou a s prolhanou propagandou.

   „V Čechách, na Moravě i na Slovensku ještě existuje početná skupina lidí, kteří mají opravdové národní cítění a uvědomují si, že nepřítel nás všech je tentýž a Palestina je jen první základna k dosažení cíle. Proto čtou moje knihy a chodí na moje přednášky s pocitem solidarity, s pocitem, že stojíme v jedné frontě proti společnému nepříteli,“
   Nidal Saleh

 11. „… Ano, patříme na Západ. Doufám, že z toho máte stejnou radost jako já.“

  Budu stručný – dnešní zeměpisný Západ je politickým východem…

 12. Píše se o 13 tisících oficiálních mrtvých a 6 tisících nezvěstných. Vzhledem k obroskému bordelu, ke kterému tam dochází jde pravděpodobně o čísla značně podsazená. Kdy to skončí, to se neví.
  Samozřejmě nejde o nacismus protože u Izraele nic takového není možné, že.

  Včera jsem se díval na stránku Starého kocoura. Na jeho odkaz na milou ukrajinskou dívku.
  „Dneska jdou děcka do školy a my do útoku!“ Pak několik peripetií… Pak „…já se bojím!“ A pak další mrtvá…

  Strašné. Už jako kluk jsem četl Remarqua. Občas jsem se přitom třásl hrůzou a odporem, ale byl jsem pevně přesvědčen, že se jedná o minulost. A je to tu znova. V ještě horší podobě. Tehdy aspoň netahali na frontu děvčata. Teď je jich tam přes 40 tisíc, a hajzlové nejen na Ukrajině vyzývají k podstatnému navýšení toho počtu. Taky k rozšíření věkové hranice nahoru i dolů.

  Nenávidím Kolektivní Západ. Mezi jakou sebranku jsme se to dostali! Lháři, vrazi, zloději…

  1. Jasně, že děvčata musí na Ukrajině do armády, protože náš statutární městys je plný mladých, krásných a evidentně i bohatých (copyright Targus) ukrajinských jinochů. Přes den se baví v kavárnách (parkují kdekoliv a jakkoliv pod laskavým dohledem městské policie), večer asi na nějaké té (už raději přejmenované) Banderapárty.
   Mé pocity jako starousedlíka jsou rozporné („cítím se rozerván“ jako ten hrdina z červené knihovny). Především mě tady serou, protože je jich moc a neumějí se chovat, ale na druhou stranu chápu, že se jim za Zelenského nechce umírat. Pragmatici.
   Kdo je živí bůh suď, protože výše nějakých českých dávek je pro ně směšná. Nejspíš tatínkové z korupčních ukrajinských peněz, kdo ví.

   1. Ukrajinské mafie byly první zahraniční zločinecké organizace u nás, o kterých psal mainstrým po rozpadu SSSR. Ukrajinská mafie byl pojem. Kam zmizely? Prorostly do našeho státu, už se o nich nepíše.

   2. S tím se zcela ztotožňuju. Ano, byla by škoda, kdyby měli, či dokonce měly, umřít za Zeleninu.

    Ale serou mě strašně.

    Na stavbě – motají se po staveništi jak obušek v pytli, polovina z nich jsou hodináři, nerozumí pořádně, co se od nich žádá, vztah k nářadí a materiálu je, slušně řečeno, socialistický. Mnoho z nich je na stavbě poprvé v životě, podle toho to i vypadá. – dílem daň za to, že český stavební dělník začíná být vzácný úkaz; zato českých úředníků je jako když nase… naseje.

    V obchodech, najmě v hytlermarketech, samý ukrajinský personál, a totéž: nerozumí a není mu rozumět. Neskutečně otravné.

    Jasně: když už tady jsou, je dobře, že pracují. Aspoň to.

    1. Hitler a hytlermarkety maji spolecny , ze chteji znicit lidstvo.
     Este taky toxickejma chemikaliema ,misto potravinama..
     Personal v nich je vybranej aby byl taktez otravny zrejme z tehoz duvodu.

   3. Nařízená genocida ukrajinského národa, nahnaného proti bodákům. Už i mladé holky, které mohly porodit další Ukrajince.
    Někdo potřebuje prostory Ukrajiny pro své cíle – a možná obyvatele. Zkusíme hádat, kdo? Nepojmenovatelní?….? Zastánci konečných řešení?

  2. Mi to zavání hrou na city aneb další HLP (Hluboký Lidský Příběh). Mám k tomu několik důvodů.
   – dostupnost mobilní sítě v zákopech je přinejmenším diskutabilní, stejně jako držení mobilu vojačkou
   – věrohodnost SK coby letitého posluhovače komediantům je u mne v této sféře na minimální úrovni
   Tenhle HLP prostě zapáchá, přičemž nijak nezpochybňuji ty hrůzy, ke kterým tam dochází.

   1. nemesis môj pradedo zomrel v 1919 v zajateckom tábore v Taliansku. Tri mesiace po skončení vojny. Dostali sme od neho list plný nádeje z návratu domov. Zomrel na týfus 🙁 . Tento príbeh je skutočný, zostali doma polosiroty a nechcem pôsobiť na city a udávať to ako HLP. Zakončím tak pekne na človeka sere pes 🙁

   2. Janě. Třeba je to fejk. Ale ty desítky tisíc děvčat na frontě jsou. V německém parlamentu jsou kousci, kteří vyzývají k větší mobilizaci že a k rozšíření mobilizačních hranic od 17ti do 70 let. Je to fejk, holenku?

    1. Odečtěte od těch desítek tisíc zdravotnice, spojařky a důstojnické matrace. V zákopech jich podle mne zatím moc nebude, ale může se to změnit. Připadá mi, že se Koza snaží vyčistit území Ruiny od původních obyvatel komplet na rozdíl od Ivana, který deklaruje denacifikaci. Proč asi, holenku?

     1. Zdravotnice, spojařky a důstojnické matrace jsou tam od začátku. Mobilizované pěšačky jsou tam navíc v rozporu s evropským humanismem, kterého máme soustavně plné huby. Proti tomu, kdo je tam poslal vypadá plk. v.v. Roderich Kieswetter, v současnosti poslanec německého parlamentu za CDU, který navrhuje lapat ukrajinské marodéry v Evropě a Stavět z nich divize pro pokračování války na východě jako výkvět evropské humanistické tradice. Tato se ostatně nikdy v historii slovanů netýkala.

     2. Kromě toho všeho – déle zapnutý mobil v zákopu, je podle všeho platná poukázka na poměrně přesné zaměření a zneškodnění mobilu i s jeho majitelem.
      To že by jim neřekli a nezdůraznili 3x?? Že by se to holka nedověděla od ostatních, co tam už nějakou dobu jsou a doposud přežili?
      Nějak to celé smrdí.
      Pokud to video, nebo fotky z něj pocházejí z tiktoku či tvitru, musí to být linkovatelné.
      U takových interesantních věcí je to to první, co udělám – uložím si link aspoň do záložky.
      Napsat pak někomu, kdo se ptá po linku, ať si hledá sám, anebo ať to nečte, neb je to soukromý blog, je takové…dost napyču.
      Minimálně to snižuje důvěryhodnost toho příběhu a sama ta odpověď – ta naopak maximálně snižuje důvěryhodnost pisatele.

       1. To jsem, StK. A možná byste se i divil, o kolik. Třeba jen v tom oboru, ve kterém máme něco málo společného.
        Mně ten Váš příběh smrděl už od počátku, právě tím telefonem a odesílanými videozáznamy z něj.
        Asi budu patřit mezi ta drobná procenta cyničtějších lidí, kteří se na ten příběh podívají i z jiné, než „lidské“ stránky, jmenovitě technické.
        Když to zvýrazním – skoro každý pitomec dneska už i z toho přiblblého mainstreamu ví, že armády mají schopnost, zaměřit nejenom větší skupiny GSM pohromadě, ale i jednotlivě.
        Ale chuj s tym – nakrkla mě Vaše povýšená odpověď tomu, co se sháněl po linku.

       2. Myslel sem , vsude to pisou a rikaji , ze nema prezit nejhorsi nepritel lidstva ,rus ,
        protoze ma umyssl celej svet znicit, /copyright Hitler/.
        A ukr ma zvitezit ,ale naopak nevyhrava ,kdyz nektery si pocinaji v tom usili nedbale a lehkomyslne a vsecko sabotujou,
        bych je za to ihned potrestal..

      1. tak to video, co som videla ja s tou tehotnou babou v zakopoch mi prislo snimane druhym Rusom, ktory sledoval prveho a ten vstupoval do zakopov……nebolo tam nic take, ze by mala mobil zapnuty…..skor mi to prislo, ze oni maju kamery na hlavach a snimaju. Nevedeli, ze je to zena, az na konci a potom ked sa k nej blizil, tak kricala, ze nech ju nebiju, ze je tehotna. Prvy rusky vojak sa jej pytal, co tam preboha tehotna robi. Neprislo mi to ako nahrate, skor prudko realne. A kedze sa uz spekuluje o povinnej mobilizacii zien (zatial len spekuluje), tak asi to nebude nahrate.

        1. ja bych to rekl jinak – v prvni linii a zenska = ostrelovacka, ty se do zajeti neberou. v cecenske valce je veseli na hlaven kanonu nebo tanku (fotky se daj vyguglit), protoze ty sadistky holciny strilely ne na hlavu/hrud (coz je ve vysledku mrtvej), ale jen na to, aby zranili, a pak si vychutnavaly ty, co sli sveho rvouciho bolesti kamarada odtahnout do tylu. a jo, byly tam i z ukrajiny.
         takze tehotna mozna pred prichodem ivana zahodila vintovku a pro jistotu hlasila tehotenstvi, alespon minimalni sance ze ji hned neutrati.

          1. jakmile ji nekam odlifrujou aby ji proklepli, tak zacina byrokracie a problemy. takhle na miste je to jen dalsi telo v zakopu.
           (guglit „Ďélo Budanova“)

     3. nemesis:
      Někdo spoléhá na to, že Ivan nebude střílet po něčem, čemu z helmy kouká blond hříva.
      Myslím, že ten někdo se v tomhle šeredně plete.
      Ivan pálí z takové dálky a tak přesně, že ani nepotřebuje vědět, jakými orgány disponuje daný zákop.

 13. košer „americký deník Wall Street Journal před pár dny publikoval placený článek, který působí doslova jako pokusný balón sondující ochotu americké veřejnosti a administrativy ve Washingtonu k myšlence vyhnání Palestinců z Gazy, o které by se následně měl postarat kolektivní Západ a jmenovitě zejména Evropská unie, USA, Kanada a de facto 100 ekonomicky nejsilnějších států světa. Článek napsali společně bývalý izraelský velvyslanec Izraele v OSN Danny Danon a bývalý náměstek šéfa Mossadu Ram ben Barak. Video k tomu natočil Paul Joseph Watson,“
  aeronet.news

      1. Za to vyzbrojení jsme si nechali zatraceně dobře zaplatit, to je prvá věc.
       Druhá je ta, že to bylo na příkaz Stalina, který do toho sám jít nemohl. Muselo to jít přes třetí zemi a tou jsme byli my.
       My se fakticky zbavili šrotu po Němcích, za pěkně dlouhý peníze. Stejně by u něj byly časem potíže, s díly i s municí – a oni se tím šrotem přesto dokázali -nejen- ubránit.
       Už jen tento fakt zasluhuje pozornost.

        1. Protože jsem nikdy nebyl ani komunista, ani ukomunista?
         Protože jsem normální levičák se sociální citlivostí, ale ne ultralevičák a bolševický radikál?

 14. Na zacatku nebyl ,ale pad vzdelanych narodu jen urychlil.
  Komunismus a ucit se. Turbo vzdelanosti.
  Zdokonaleni zotroceni , zdokonaleni sveraci kazajky teroru moci do otrocke bezmoci ,
  na strane druhe.
  Vsecko je videt. Primitivni narody brani sve rodiny , sve spoluobcany a sve narody ..
  Snazi se vyhnat okupanty, zatim co na druhe strane vzdelanci upadavaji
  bezmocne a zoufale do stale horsich az nejhorsich okupaci a vlad teroru ..
  Prijimaji jiz perfektne zpracovani a pripraveni terorem vzdelani , terorem nejhorsiho
  druhu pod vznesenym pojmem vzdelani ..Zniceni ,odlidsteni do zahuby , nediskutuji ,
  jen se hasteri /a nevi o cem, jako vrabci na strechach/ ,aby predvadeli sve nabiflovane hluboke poucky ucenosti o problemech komunismu a kapitalismu ,demokracie, atd .
  Predevsim ,aby nic neudelali , totalne zotroceni ,vubec nic ,zdeformovani do masochismu..
  Jen siri zbabele sveraci kazajku zotroceni ,predevsim na deti , potom v mediich ,
  porouci jako vladci.
  Zasluhuji a dostavaji zaslouzene jen velke pohrdani ze vsech stran.
  Vysmech nebere koncu. Obeti vzdelanosti, pinga , sracky bez kouli , ktere si davali
  sluhove cinskych cisaru do sklenicek na ukazku.
  Dochtori nasi vlady jen upevnili spojenectvi s vladou mnichovskych britu ,
  kdyz privezli nas , zlatej poklad do Londyna a ten okamzite britove poslali celej Hitlerovi..
  Celou valku se ponizovali ,plazili , valeli v bahne otrockeho ponizeni.
  Potom zase pribehli nam vladnout. Ze rezignovali predtim na vladu a zbabele
  prchli to nevadilo.
  Zotrocenej narod je prijal a vzal je jako neco normalniho.
  Perou se jen o lepsi koryta. Kdo lip umi posluhovat.
  A dalsi nestesti a udesny, nekonecny tragedie nam provadet. Svadet na komunisty.
  Takhle nase vlada horecne bojovala a vzkazovala vy bojujte proti okupantovi , at ste co nejvic masakrovany , brit si to preje..
  Ale zadnej z brit se nezucastnil , jako partyzani ,rusove.
  Lzou , predstiraji , krouti se jako cervi, ponizuji se , naslibuji vsecko a vsem ,nazyvaji ten zrudnej hnus politika a vlada ,strany , zlocinu se nestiti..To vyucuji..
  Zvrhly slechtici, ted zase v soutezi zotrocenosti , akanadenici..

  1. Vymývání mozků dětí, to by košer nadlidem šlo. V zásobě mají rozličné programy „ochrany“; LGBTQ, židů, muslimů, komunistů, fašistů, liberálů, krimigrantů, ohrožených, pedofilů, dětí proti rodičům, feminismu, invalidů – cokoli. Vždycky něco vytáhnou. K tomu spoustu keců o toleranci, humanitě a spojování, když hlavní snahou kazisvětů je; zdebilizuj, zastraš, rozděl a zotročuj. Báječná cesta k transhumanismu.

  2. A. Budou diskutovat o poučkách a mezopotámských myslitelích a igdyž stoupne hladina nad jejich frňáky, stále budou diskutovat o tem, na co myslel třeba Díogenés gdyž pré žil v sudu. Co říkal Aristotelés nebo Cicero, klaus, havel, eman nebo jak to udělat se školstvím gdyž blboňi za ty rozumy nechcou platit. Muheeeee

   1. Sasine,
    soustavně tlapkáš blbosti. Občas si hraješ na přemoudřelého proroka.
    Kdy sepíšeš vyznání své víry volby potřeb, jejich seznam a návod k uplatnění?

    1. Gój

     Už sem to tady psal několikrát.
     Přitlapkají ti přemoudření, poplivají to, a druhej den přinese vidlák další fůru hnoje a zasype to.

     Přitom je to tak logické a jednoduché.

     Napište vy sám deset potřeb, návrhů nebo preferencí pod sebe věcně v bodech a já vám řeknu, keré body bych volil taky.

     Například takto

     1) podíl na rozpočtu našim synům a dcerám bezpodmínečně
     2) podíl na rozhodování …
     3) podíl na půdě…
     4) … a tak dále a tak dále

   2. Tohle říká Klaus (opět od Macka):
    Klíčovou generací začínají být narození po 17. listopadu, rozhodující začíná být totiž internet a sociální sítě a tam oni nad staršími generacemi vedou.
    Došlo k evidentnímu úpadku kultury, znalosti literatury a historie, kvality a konceptu školství a vzdělávání, skončily akademicky pojaté společenské vědy.
    Vznikla nesvobodná, nesuverénní společnost v područí Bruselu a i v zahraniční politice jsme se vrátili – přes všechny nešťastné zkušenosti minulosti – ke spoléhání se na jiné. Nikoli na sebe.
    Po rychlé systémové změně v počátcích nenastal lineární, byť už nerevoluční vývoj vpřed a už vůbec nenastala jednosměrná cesta vzhůru. Listopadem uskutečněná systémová změna je následována postupnou degenerací systému.

    1. Mně fascinuje jak Klaus odděluje následek od příčiny. Včdyť jím popisovaný stav, mimochodem žádný převratný objev, vidíme to všichni, je logickým vyústěním jeho vlastní činnosti.

      1. Fanatici jste tady vy všichni, co hledáte příčiny vývoje tam, kde nejsou, a nevidíte je tam, kde opravdu jsou. Hlavně když máte koho nenávidět.
       Já nejsem žádná fanatička, mně Klaus ničím neobloudil jako vás. Já jsem jenom měla už před rokem 89 svoji vlastní zkušenost se slušovickým kapitalismem a ta přesně seděla s tím, co hlásal Klaus. To jsem já předtím slyšela už od Čuby a hlavně jsem v reálu prožívala. Proto Klause od té doby podporuji (ale ne ve všem, například jeho covidové blbnutí jsem velmi kritizovala).

       Kdo vám tehdy lhal, byl Havel, když hned ve svém prvním TV projevu sliboval pokračování socialismu. Možná nelhal vědomě, možná tomu v té chvíli fakt naivně věřil. Pak ho ale jeho páníčci globalisté usměrnili. Podobně jako s tím NATO, které původně žádal rozpustit, ale pak se stal velkým propagátorem a podporovatelem amerických expanzivních válek (obhajoba „humanitárního bombardování “ Jugošky, dopis na podporu druhé invaze do Iráku…) Na rozdíl od Klause, který ty všechny ty války konzistentně kritizuje po celou dobu.
       Celá 90. léta byla ve znamení Havel vs. Klaus, Havel hájil globalismus, Klaus patriotismus. Havlisté Klausovi vyčítali, že je euroskeptik, že dostatečně nejde na ruku zahraničním investorům, že neměl dělat kupónovku, ale všechno rovnou privatizovat zahraničním zájemcům. Klaus byl vždycky proti tomu, aby se dávaly investiční pobídky, daňové prázdniny apod. velkým zahraničním investorům na úkor menších českých firem. To začal dělat až Zeman.
       Média zpočátku podporovala oba, jak Havla, tak Klause. Někdy v polovině 90. let ale začal v médiích převládat havlismus. Ten souboj Havel vs. Klaus nakonec vyhrál Havel a havlisté tak, že udělali Sarajevský atentát, jehož součástí byla pečlivě připravená mediální smršť polopravd, pomluv a dehonestací (údajné tajné švýcarské konto ODS, Klausova údajná vila ve Švýcarsku atd. ). Klausova vláda padla a od té doby to jde s touto zemí od desíti k pěti. Opoziční smlouva byla poslední obranou demokracie před havlokracií. Její alternativou by byla Luxova havlistická vláda socanů, lidovců a Unie svobody. To jim překazila opoziční smlouva, proto havlisté tak proti ní brojili. Havlistický mediální mainstream z ní ovšem udělal něco, co vy zřejmě dosud nenávidíte, jakože konec demokracie, navěky zde budou vládnout ODS a ČSSD. Média hnala lidi do ulic (Děkujeme, odejděte). Prostě havlistický mediální mainstream si s vámi cvičil, jak chtěl, infikoval Vás nenávistí hlavně ke Klausovi. Dnes už to možná i sami vnímáte, jak ten mainstream lže a manipuluje, jenže tehdy jste to ještě nevnímali a poslušně nenáviděli ty, které vám mainstream podstrčil jako terč, a nenávidíte je dosud.
       Havlistická vzpoura v České televizi v roce 2000 – od té doby je ČT taková, jaká je. Ona byla taková už předtím, ale tou vítěznou vzpourou, kterou otevřeně podpořil Havel (tehdy dokonce tvrdil, že vzbouřenci nemusí dodržovat literu zákona, ale jen jeho „ducha“), se ČT definitivně v této havlistické pozici zabetónovala. A Špidla tehdy udělal za zády Zemana s havlisty deal, že ho jejich média v roce 2002 podpoří, hlavně aby nevyhrála Klausova ODS.

       Všechny další vlády, včetně té Špidlovy, už byly v podstatě havlistické. Vidle do toho havlistům hodil až Babiš, proto ho taky jejich média tak nenávidí.
       No a dnešní vláda, co dělá tu „hodnotovou politiku“, je havlistická až na půdu. Výsledky vidíte.

       1. „Já jsem jenom měla už před rokem 89 svoji vlastní zkušenost se slušovickým kapitalismem a ta přesně seděla s tím, co hlásal Klaus. To jsem já předtím slyšela už od Čuby a hlavně jsem v reálu prožívala.“

        Tak určitě. A proto šlo JZD Slušovice ekonomicky strmě vzhůru, kdežto klausovský kapitalismus držkou ostře k zemi. A nebýt komunisty vytvořenými obrovskými finančními rezervami a majetkem ve vlastnictví státu, tak to zhavarovalo už v prvním roce „nové doby“. Probůh, přestaňte to tu tapetovat těmi blbostmi a výmysly. Já osobně už vás jenom roluji, výjimečně nahlédnu do těch vašich tapet a směji se nejpozději při třetí větě.

      2. Jenže, já bych s tím, co tentokrát Milena napsala, souhlasila. Tak nějak to totiž opravdu probíhalo a to si dovolím tvrdit i přesto, že Klaus nebyl, a asi už nikdy nebude, můj šálek čaje. Sorry jako.

       1. Taky myslím. Ve všech aspektech, které dokážu posoudit, má v příspěvku výše Milena pravdu.

        Kdyby totéž napsal někdo jiný než Milena, reakce by byly pozoruhodně odlišné.

        Hmm. Když škebloň píše o hnojníku – nemá on nakonec tak trochu pravdu?

         1. Ano, a s rostoucím počtem slepých kuřat se pravděpodobnost nalezení zrna zvyšuje. Při dostatečně velkém počtu slepých kuřat můžeme odpovědně provolat: ani zrno nazmar!

          Jsme na dobré cestě.

          1. Slepých kuřat na rozdávání, ale zrno aby jeden pohledal. Kde soudruzi z NDR udělali chybu?

        1. No, já bych řekl, že je to trošku jako „zpravodajství“ tzv. „České“ televize. Prokazatelnou a zjevnou lež vypustí poměrně zřídka, ale mnohem důležitější je to, co nezazní. S faktickým konstatováním, že Havel a jeho klika národ podvedli a nestydatě lhali, nelze než souhlasit. Ale rozhodně z toho nevyplývá nějaká svatozář pro „krále Václava, co je jedna parta se šmelinářským šmejdem“, jak trefně zpíval všemi režimy nenáviděný bard.
         Kupónovka pro fondy bez právního rámce, „více takových Kožených“, bratři Helbigové, mnohamiliardová kauza LTO, zhasínání a útěk před právníky, co jsou to špinavé peníze, Lajosz Bacz a Radživ Sinkha, vysloveně a vědomě lživý příslib zdvojnásobení průměrné mzdy za 4 roky, vytunelovaná IPB a tuny dalších věcí, které byly korunovány připravenou a avizovanou amnestií pro ty největší kamarádíčkovské kriminálníky. Jeho kardinální spoluvina za současný stav je kromě zaslepených fanatiček naprosto neokecatelná. Od roku 1990 byl kromě dvou cca půlročních přestávek 23 let nepřetržitě ve vrcholné ústavní funkci a až do roku 2008 měl k dispozici naprosto servilní média. Za mě je to věc, o které vůbec není potřeba diskutovat. Že má dneska občas na něco rozumné názory – beru na vědomí, ale rozhodně mu za to nepřísluší přehlížení jeho minulých sviňáren, ke kterým navíc neprojevil sebemenší zpytování.

          1. Moje připomínka je, že si odporujete. Mluvíte o věcech které znáte z těch médií (předpokládám, že osobně jste u těch případů neasistoval), o kterých současně tvrdíte, že až do roku 2008 byla servilní.
           Tak například ti Helbigové, to byla kauza z raných 90. let, ve které navíc ani nefiguroval Klaus, ale „mravný“ chartista Ruml, později sarajevský atentátník. Chcete opravdu vážně tvrdit, že v roce 1997 , v době sarajevského atentátu, byla média ke Klausovi servilní? Že k němu byla servilní v době opoziční smlouvy (1998-2002)?

           Byla k němu servilní pouze v první polovině 90. let, než jim Havel na setkáních s novináři ve vile Amálie vysvětlil, jak by správně měli psát. Pak už byla média servilní jenom k Havlovi.

          2. Ve vrcholné ústavní funkci, pokud nejste premiérem většinové vlády jako třeba Orbán, toho moc neovlivníte.

           Kolik toho ovlivní z vysoké ústavní funkce Pekarová-Adamová?

           Kolik toho ovlivní Pepa 107?

           Výjimkou byl Havel, ten toho dokázal ovlivnit hodně, protože díky kultu, který tady v hned v roce 89 vznikl (Havel na Hrad!) mu v prvních letech šli na ruku a viseli na rtech úplně všichni. I potom měl na to ovlivňování hlavně novináře a obecně havlisty (politiky, umělce, aktivisty, věčné petičníky…), kteří udržovali jeho kult a nikdy neváhali ztropit mediální humbuk, když náhodou hrozilo, že nebude po jejich. Viz třeba ta vzpoura v ČT, když hrozilo, že by tam mohl být neutrální (tedy nehavlistický) ředitel.
           A havlisté ovlivňují běh věcí dodnes, i když je Havel dávno po smrti a ještě déle není v žádné ústavní funkci.

          3. Máte děti?
           Víte jaké mají potřeby?
           Víte jak zajisti jejich potřeby až tady nebudete?

         1. Já myslím, že je dobré a účelné držet se toho, co zaznělo. Interpretovat něčí komentář podle toho, co nezaznělo, je takové… znásilnil? no, neznásilnil; ale kdyby mohl, znásilnil by! Takže ho rovnou odsoudíme za znásilnění, ne?

          Povšimněte si, prosím, že v tomto mém komentáři nezaznělo nic z Mein Kampf a rovněž nic z Tarrantova maifestu. Vyvodíme z toho něco?

          1. Ok, to nezaznělo se vztahovalo spíše na tu „českou“ televizi. Upřesním to tedy shrnutím (a připouštím, jistým parafrázováním) diskuse:

           Tymákovan: Současný stav je vyústěním činnosti Klause, zrovna on má co kritizovat.
           Martin V: Souhlas, ale počkejte, co nastane, až si to přečte fanatička.
           Potrefená Milena: Já že jsem fanatička? Fanatici jste vy všichni! Havel a havlisti vám lhali.
           Alef: Ale Milena má pravdu!
           Martin V.: Milena řekla pravdy půlku. Klause naprosto nelze vyvinit ze současné situace, byť ji teď kritizuje.
           Milena: A odkud to všechno víte? To vůbec ne Klaus! To Ruml, to havlisti, to umělci, to novináři! Klaus vůbec, ale vůbec nic! Vždyť on vůbec nic nemohl, ať už jako ministr financí, jako premiér, ani toho Rumla nemohl vyhodit z vlády, ani nic nezmohl jako předseda Sněmovny a už vůbec nic jako nepostihnutelný prezident. A už vůbec neměl v médiích kult osobnosti, když mu např. k nějakým narozeninám vytvořili na titulní straně novin rodokmen za 12 generací nazpět. (A to fakt nebyla první půlka devadesátek.) A novináři vůbec nepřikryli záhadně zmizelou habilitační práci k titulu profesorissima. Ne ne, vůbec neměl servilní média.

           Tak to bychom měli. Já jen zopakuji, že měli-li bychom jednociferný počet viníků současné situace, měl by mezi nimi Klaus bez jakýchkoliv pochyb přední místo. Zpochybňovat to úhybnými manévry typu „pleju len“ nebo „všichni jste blázni, jenom Klaus a já jsme letadýlka“ působí nejen trapně, ale silně kontraproduktivně. Případně dělat z něho disidenta, co byl proti všem třiadvacet let téměř nepřetržitě u vrcholného koryta, je jako dělat disidenta z Biľaka v době normalizace.

          2. Este je to posichrovvany zakonem ,kterej umoznuje znasilneni zjistit a objevit, nasilnika potrestat ,
           az dvacet let potom. Obeti muzou bejt dva roky,
           kdyz chce.
           Na koho se ukaze, ten to je..Kazdej muze ukazat.
           A kdo by se vobtezoval si to pamatovat.
           Soud soudi dle faktu ,dukazu .
           Vyhoda nesporna pro feministky.
           Kdyz je pachatelu malo , muze jich bejt kolik chteji.
           Kazdej chlap chce prece a porad znasilnovat.
           Bilej ale nejvic. Toho soudce soudu domu nepusti a dle zakona potrestaji.
           Soudce neodsoudi ty ktery nesmi..
           Jak veli ta spravedlnost.

         2. Nemusím být nutně klausovec, abych se nezeptal na chilské pero. Ne, že do výčtu nepatří. I podle vyjádření chilské strany šlo o, sice zdobené polodrahokamem, ale pero v hodnotě tehdy stovek korun, takové, kterých tam měli jako suvenýr hodně.
          Na jednu stranu je s otazníkem, že – z formálního hlediska – se jen takové použilo nejprve pro jednu smlouvu, podepsanou Schwarzenbergem, posléze tu Klausem. Na druhou jakási podivnost, jakým způsobem a s jakým výrazem si jej Klaus bral.

          Především to druhé se ale stalo velkým tématem, především ve smyslu, co je to za nízkého tvora, něčeho takového schopného. Co ale na tom vůbec bylo to nízké? Podpisová pera si státníci nechávají běžně, nikdo se nad tím nepozastavuje. I mnohanásobně cennější. Je tam teda ta „divnost“, svědčící o tom, že Klaus je natolik hloupý, nízký, sebestředný a nicotný? Taky hamižný?
          Je jistě sebestředný. Ale tím nekonečným poukazováním a připomínáním jeho „incidentu“ se mnoha lidem vtisklo do hlavy, že je to morální chudáček. Nesmazatelně. Co s tím?

          1. To chilské pero byla už jen pověstná tečka za vším tím septikem, co vyrobil předtím. Fakt by mě zajímalo, kdy přesně byl Klaus morální. Třeba když lhal u soudu, že si na nic nevzpomíná a nic neví o záhadných sponzorech ODS? Nebo když držel ochrannou ruku nad Íčkem? Nebo když při vědomí všech rozkrádaček státního majetku navrhoval rovnou „zhasnout“ a „podnikatele“ nechal běžet před právníky?

          2. Nehledám jeho moralitu ani amoralitu. Ani jej neomlouvám. Jen jsem uvedl příklad, podle čeho se taky tvoří náhled na někoho.

           90. byly značně amorální. Svým partikulárním devadesátkovým způsobem. Velmi okrajově, ale měl jsem co dělat s lidmi, jako Fidelis Schlée, managementem banky Skala apod, scházeli se v jednom podnikatelském klubu. To byli „reprezentanti“ té doby, taky jistý nebezpečný pán s bulharským jménem, některá „tlustější“ jména nechám být. Otevřeně říkali slovo drancování a smáli se u toho. A o Klausovi, že jej musí nějak odstranit, protože v tom překáží. Že ale nejde dost dobře sestřelit.
           Znovu, není to jeho obhajoba. Jen si těch několik takových situací pamatuju, takže na něj tolik hnoje nehážu. Nevím, co všechno chtěl udělat, naopak byl nucen udělat, co se v té politicko podnikatelské divočině stalo i mimo jeho vliv.

         3. Ty jeho „rozumné názory“ ovšem nepřekračují rámec obyčejných trivialit, a často i úplných hloupostí a kvazi myšlenek, které ovšem vypouštěl vždycky. Jen se kolem něj dělala aureola geniálního ekonoma a myslitele, což některým vydrželo dodnes. Já mu soukromě od počátku devadesátek přezdívám pilný blbec.

        2. Alefe za mne Vám zaručuji, že moje reakce by nebyla jiná. Dosti mi vadí, když se poslední dobou všude objevuje, jaký je ten Klaus vlastně skoro desolát. Já si vážně dosti pamatuji a i když po přečtení Vašeho příspěvku a trojím pečlivém Milenina musím dát zapravdu Vám ale i Martinovi V. Myslím, že on ani já nejsme schopni vytlačit z paměti MIleniny předchozí výroky, v tomto případě jak média štvala proti Klausovi. K jejímu příspěvku “ ano, Havel byl větší škůdce než Klaus, ale kdybych měl jmenovat dva největší viníky naší současné situace, Klaus by se mezi ně vešel. A nejsem ovlivněný žádnými masmédii, Havla jsem nemusel nikdy, Klause jsem prohlédl dávno před vytvořením ODS. Masmédiím jsem nevěřil nikdy, třeba i kvůli nevkusnému potírání Klausova tehdejšího oponenta Matějky.

         1. No, tak já myslím, že z důvěry v masmédia (hnusný termín) se tady vzájemně opravdu podezírat nemusíme 😉

          Přiznám, že já si mnoho z toho, co připomínáte, nepamatuju. To je mým vnitřním nastavením, pamatuju si snadno jiné věci, ale na politiku a spol. (a historii a příbuzné obory) prostě nemám buňky. Výjimkou z toho je Havel – v určité době na čas upoutal mou pozornost, takže si přece jen něco z jeho výroků a obratů na pětníku pamatuju.

          Klause jsem tak nějak vypustil. V Klausových časech jsem měl plnou hlavu své vlastní firmy a měl jsem dojem, že Klaus je tak-nějak na mé straně (na straně podnikatele), a tím jsem s pozorováním Klause na dlouhou dobu skončil. Pokud jde o měřítko, myslím, že jsme měli, a i nyní máme politiků horších a výrazně hloupějších, než je Klaus, opravdu nadbytek.

          Někdy si kladu divné otázky: třeba – jestli bych náhodou, jsa na Klausově místě, nebyl ještě větší katastrofou než Nutteliér. Znám lidi, takové duševní malorolníky, kteří na každý průser, který na naší hospodářsko-politické scéně vykvete, řeknou: „A za to může Klaus!“ – Z mé strany to není chvála či obhajoba Klause; nota bene každý politik (čím výše postavený, tím je má teze platnější) má někde nějakého kostlivce a pod kloboukem máslo, protože politika je o kompromisech a je tancem mezi vejci. – Tady se všeobecně ví, že nejsem zrovna Babišův fanda; ale připomenu jeden starší vtip: víme-li pak, kdy bude Babiš zlatej? Přece až Fiala bude premiérem.

          1. Kdyz chci krast verejne, pred kamerou , tak se zeptam nejdriv vo dovoleni .
           Ty z Chile netusili , ze Klaus chce krast , asi to pero nebyla tak uplne vobyc propiska..
           Nepoustet Klause na pera ,to se vedelo melo dodrzovat a Klause hlidat..Tyhle ,vsichni ,co neni pribity…
           Nekterym se libi vsecko a maji K. radi.

          2. Tomu plně rozumím, s jednou blízkou osobou je to podobné. Podnikala, na sledování neměla čas ani energii a tak dlouho volila ODS, prostě proto, že ODS říkala že je tu pro podnikatele. Když začala sledovat fakta, rvala vlasy. On to měl Klaus v médiích hodně dobře ošéfované. Nezapomenu jak mu skoro každou neděli slizský tlusťoch Ota Černý zalezl do rektálu a hodinu tam vrněl, nechal Klause umlčovat každého těmi jeho slinty typu „ale to je tak falešné, zcela falešné, to každá vidí jak je to falešné, to tady lidi nestrašte“, jště teď se otřásám, když si to vybavím. Nejsem dost velký masochista, abych pátral na YT, zda to tam není.

           Nebál bych se, podle mého pokud má člověk dobrou vůli, základní inteligenci, znalost lidí aby se radil se správnými, nemůže to dělat hůře, než někdo, jehož cílem je něco jiného než primární účel té funkce. Přinejmenším byste si Vy nebo kdokoli podobný včas uvědomil, že to není ono a je třeba skončit.

          3. @Tymákovan
           K Vašemu poslednímu odstavci: ono to možná není tak jednoduché, jak se nám, nezasvěceným, z dálky zdá. My vidíme jen fasádu,a dokud se do toho nenamočíme, nevíme, co je uvnitř. Třeba není moc na výběr, a jen mimořádně bystrý a schopný jedinec ten tanec mezi vejci utancuje. Což Fiala dozajista není. Kdo ví – možná je předurčen stát se „kozlem odpuštění“, blbý na to vypadá dost.

          4. Alef : To jsou myslím tři vlastnosti, které tam vedou ke špatným koncům. Hloupost, ješitnost/namyšlenost a vydíratelnost.

         2. Tak temu říkám, pořádná imbecilní diskuse o hownech.
          Takové množství přesvědčení a blábolů, to se hned nevidí.
          To je to smačné demogratizování. jedna nula druhou nulu vykrátí. Muheee

          No jó, pak nezbývá čas na podstatné, na naše potřeby synů a dcer.

          Stačí nasypat nějakej hadí rozum, zacinkat zlaťáčky, nebo plivnout mordechujcké sliny a už se seběhnou jako smyslů zbavení.

          A čím argumentují.
          To je úžasné. Každej z nich okamžitě vleze gůůůůglu pod sukni a hledá argumenty.

          1. Sasine,
           předpokládám automaticky, že Ty sám máš svoje potřeby v rámci rodiny vyrovnané – se všemi syny a dcerami.
           Pokud panuje všeobecná spokojenost, tak ten recept na vyrovnání a podělení rodiny vepiš sem.
           Nejenom mě, by to určitě zajímalo.
           Zatím nemám vlastní, na to je ještě nějaký čas.
           Ale mám už odkoukanou a odposlechnutou zkušenost nejen z okolí, ale dokonce i ze širší rodiny :
           Že jakmile začne jít o majetky a o peníze, jde všecko stranou – rodina nerodina, krev nekrev – a profitujou na tom právníci.

 15. Nechcete se bavit o našich potřebách, našich synů a dcer, ale raději se bavíte o potřebách ukrajánků a ostatních somálců.

  Nechcete volit naše potřeby , ale nabádáte blboňe aby volili šmejdy, keří si budou volit svoje potřeby.

  A tyto procesy v jiných cizákovech předkládáte jako k poučení a vytrvání volení šmejdů, keří si budou volit dycky jen svoje potřeby.

  Že tam to taky tak dělaj. Páč demosgráca ne, voe.

  Že gdybysme nedělali tu demosgrácu, kerá nás stojí 2 biliony hádépé, nebo dépéhá, nebo úroků, nebo tributů, gdo víz čeho to leze ročně prač, že bysme chcípli hlady nebo co.

  No tak stará umělecká garda ta ani nepípne ( že mír s touto krajinou) , nepípnou ani zasyslenci v bankách, korporátních kancelářích, ajťáci co vymejšlej píp pro blboně, ani veksláci ve večerkách.

  V hospodách trochu brblaj, ale gdyž lidi stojí před hospodou, kouří na ulici si svý draze, velice draze koupený cigára, tak eště ušetřej za inventář. Zvykli si a už by je ani nenapadlo vynášet popelníky a nosit pívo obrátkově pro plnou hospodu za pár korun. Stačí jim pívo za šedesát, pár důchodců, co si nakradli to zalepí a taky žijou. Žijou i vietnamci, co prodávají prošlé zbóží, no šak díky režimu, páč jinak by to museli vyhodit.
  Šichni jako dělají tu mlhu radosti a svobody. Děte se bodnout stěma vzorama.

  Jedině volby potřeb ukážou lidem jak strašně sou vedle mísy a serou si na vlastní nohy.
  Ale to příjde.

   1. Jj, synek přinde z vejletu a rozjařený povídá o hamásu, izraeli, o donbasu a izolaci. No, tak dostane po čuni, že eště nevynesl koš a stará se o blbosti.

    1. Vidíte to tak nějak vzhůru nohama. Synek jen nechápe, proč by se měl bavit o Vašich potřebách a potřebách Vašich synů a dcer.

     1. Akutní, okamžitá potřeba není hamás a Židi, ale vynesení koše, ve kterém něco smrdí.
      Nejprv ten koš, nachystat do kamen – a pak, až nebude co na práci, tak se můžeme bavit o tom hamásu. 😀

       1. Bejvalej sef vlady izra ,Barak v televizi rikal , ze ty podzemni tunely , ted obydleny hamasem sami vybudovali a ten pod tou nemocnici, velitelstvi hamasu tam , taky.
        Zadny zatim nejsou videt..
        Proc se ale budujou takovy tunely a kryty pod nemocnici a v Gaze k tomu a ne jinde neuvedl, nikdo se taky nezeptal, nebylo na co.

      1. Hřebíček na hlavičku. Když takový řekněme průměrný synek či cérka tak nějak vedou zcela jinej a celkem dost odtržený život zprostředkovávaný KoZa mydlinami od útlého věku. Se pak není divit, že volí to co volí. Čili křivácké voly. Generační propad dějové kontinuity se projevuje víc než rapidně. Vynášení odpadků, něco na dlab, mít ten svůj pokojík atd jsou potřeby a priority a ne nějaký společensky ukotvený konsenzus kdoví jak daleko budoucího lepšího příštího. Takže úklon s rozhozenýma rukama jak
       na besídce a větou „Co si vychováváme to máme“.
       Možná by Alef mohl do pravého sloupce spáchat anketu priorit. Nebo ve formě samostatné záložky. Nikoli preference politické strany, programu či jiných rychloobrátkových záležitostí, ale skutečně položené definice potřeb garantující funkčnost po generace. Už toho nechám. Se mi vybavil Stopařův průvodce.

       1. Nemohl.

        Fascinuje mě to úsilí, které někteří lidi vyvinou, aby nalezli vyšší smysl v blábolu kreténa. – Víte, že při vhodném kódování i z nekonečného desetinného rozvoje čísla π vygenerujete Shakespearovy Sonety?

 16. OT technický vzkaz pro Starého kocoura

  Kocoure milený, narazil jsem na vaši větu, že na mrtvé v zákopu se nešlape z důvodu blablabla…

  Ono se na ně OPRAVDU nešlape, pokud to je možné, pohnutky „nešlapače“ jsou však pohříchu velmi sobecké.
  Ležící tělo může být „vybaveno“ nástražnou výbušninou, případně může být pod tělem odjištěný granát, ať již v ruce mrtvého, anebo může být spoušť zalehnuta tělem. Sebemenší pohyb s mrtvolou pak značí aktivaci jednoho či druhého bazmeku, což má za následek explozi a v lepším případě těžké zranění zákopového chodce, či v případě klasického granátu devastační poškození jeho druha, který kráčí za ním.

  Jen tolik k zákopové realitě.

  1. Musím Old Felixe trochu hájit: po mrtvých se fakt nešlape, nedělají to lidé, nedělají to ani koně…
   A prakticky, k důvodům, které jste uvedl, bych přidal ještě jeden: déle ležící mrtví jsou obvykle plní krys či potkanů – v jiných zeměpisných pásmech štírů a hadů či jedovatých pavouků – takže šlapat na mrtvolu je jednak dost eklhaft, jednak nebezpečné i z těchto „přírodních“ důvodů… (proto to nedělají ani ti koně).

   1. Jo, a navíc se můžete „probořit“, o nějakou kost si poranit haksnu, dostanete do toho sněť a uhnije vám noha… Prostě, je plno praktických a racionálních důvodů, proč to fakt nedělat.

 17. Obě současné zabíjačky – v Ruině i v Izraeli – mají mnoho společného: zatímco v Ruině šlo o zavlečení Ruska do proxy války s USA/NATO rukama Ukrošů, o které Fašington etc skálopevně věřil, že Rusko zničí vojensky, politicky a hospodářsky; nakonec i státoprávně. V izraelské Gaze jde o válku s Íránem, který měl být zatažen do konfliktu s Izraelem, prostřednictvím Hizballáhu a pak i přímo.

  Zkrátka, v prvním případě šlo o zničení Ruska, ve druhém o zničení Íránu. V Ruině měli být obětovaní Ukroši a další NATO evropské pronárody, na Blízkém východě šlo o obětování Izraele. Důležité bylo jen vítězství: nad Ruskem a Íránem.

  Další společný rys, který je víceméně signifikantní, je u obou ohnisek instalace a dlouholetá podpora nacismu: v případě Ruiny banderovského, v případě Izraele sionistického. Banderovci se nedostali k lizu jen nějakým souběhem okolností: byl to dlouhodobě prováděný plán. Rovněž v Izraeli to trvalo léta: než se povedlo prosadit ty nejšílenější sionistické nácky z Likudu, Židovské síly a dalších silně extrémistických stran.

  Ovšem obě akce se naprosto vymkly.

  Rusko odolávalo „návnadě“ dlouhých 8 let, zatímco posilovalo své ekonomické a vojenské pozice, a do konfliktu vstoupilo, až když nebylo vyhnutí – protože jinak by došlo ke genocidě Donbassu; Ukroši na to měli připravenou armádu 250 tisíc vojclů, rozloženou před Donbassem a dělostřelecká příprava již začala.

  V blízkovýchodní oblasti Íránci „návnadu“ nepolkli: jimi řízený Hizballáh a další nestátní síly, třeba irácké šiítské milice, syrská armáda, jemenští „Ansar Alláh“ Hútíové se drží zpátky a nedělají prakticky nic. Léčka nevyšla… koza mečí, ale tygr nepřišel.

  Na Blízkém východě je dobře vidět, že podstata „hry“ je všem místním slimákům úplně jasná: proto vedou plno řečí, ale „skutek utek“. Izrael, coby proxy síla světožravých kruhů z Fašingtonu a Londonabádu, v tom zůstal viset sám… protože celosvětová podpora „Izraele, přepadeného Íránem a Hizballáhem“ se jaksi nekoná, jelikož se nekoná ono přepadení. Ani se konat nebude: je celkem jisté, že se na tom dohodly všechny místní síly, společně s Ruskem a Čínou. Egypt, Turecko, Saudi, Emiráty, Katar i samotný Írán.

  Ve „velké hře“ jde o soupeření dvou geopolitických projektů: jeden je čínský „Pás a cesta“, druhý anglosaský od Indie přes Saudy, Jordánsko a Izrael – v podstatě další konkurence Suezskému průplavu. Nový průplav měl ústit do Středozemního moře kousek severně od Gazy.

  Nikdy v prvním plánu nešlo o „Ukrajinu“ nebo „Velký Izrael“, to jsou jen vějičky. Zkuste vše nahlížet výše popsanou „optikou“ a uvidíte, že to dává dobrý smysl. Jak banderonáckové, tak Netanjahuova náckovská sionistická klika je předem určená na odpis; až poslouží páníčkovi. Je předem jasné, že jsou natolik „toxičtí“, že dlouhodobě se jich musí zbavit.

  Každopádně, kino je to zajímavé, obraz skvělý, popcornu dost a gauč pohodlný…

  1. Půvabné na tom všem je, že loutkář už je nakolik vyšinutý a zoufalý, že i když první akce s Ruskem nevyšla, realizuje druhou.

   Protože Hamás byl k akci vyloženě „dostrkán“ vnějšími podněty, zásobováním, dokonce jim uvolnili cestu z Gazy: hlídkující vojclové byli včas převeleni, většina důstojníků dostala dovolenou na svátky, zásah armády byl zpožděný… to je „náhod“ najednou, ne? „Osadníci“ předtím spáchali co spáchali v mešitě na Chrámové hoře…

   Jak pravil – nejenom – amícký prezident FDR, „v politice se nic neděje náhodou“. Tak to je…

   1. … že i když první akce s Ruskem nevyšla, realizuje druhou.

    Ale to je přece na anglosasech sympatické – nemění své zvyky, když to nejde silou, tak to půjde větší silou 🙂
    Jen si představte tu hrůzu, kdyby nás protivník zradil a zvyky změnil :-). Já klukům anglosaským fandím, už zbývá jenom avantýra kolem TW … a bude konec coby dup

    1. Přesně tak: oni jsou ten „one trick pony“. Umí jenom „double down“, když něco nevychází…

     Každopádně, při obou zabijačkách jako návnadu použili zoufale mečící kozu – proti Rusku genocidně ostřelované ruské etnikum Donbassu, proti Íránu v Gaze genocidně bombardované Palestince. Chybně se domnívali, že tygři něco takového nemohou ignorovat a musí na návnadu zabrat… a ono to nevyšlo.

     Vtipné je to zejména v tom druhém případě, kdy Černý Petr plně zůstane na krku sionistickým náckům v Izraeli; a osud Palestinců v Gaze celosvětově vyvolává poněkud jiné reakce než vraždění etnických Rusů na Donbasse. Pro 1,8 miliardy slimáků je to velice pěkná záminka proti Izraeli – ne že by někomu skutečně o Palestince šlo, samozřejmě.

    2. PS: Na šaškování kolem Tchaj-wanu jsem také zvědavý. Určité kruhy v USA a Britanistánu z toho už zuřivě sliní jak pitbulové před zajícem. Rozhodující bude „umělecké provedení“, jelikož při stavu US Navy a USAF – proti čínskému loďstvu, raketám a letectvu – nemají nejmenší šanci ani pořádně začít… a samotní Tchaj-wanci mají nějakou tu „válku s Čínou“ rozhodně úplně u prdele. Ostatně, z Tchaj-pej létá více letadel do Číny než kamkoliv jinam.

     Tchaj-wanské ozbrojené síly jsou víceméně zábavným stylem trávení času, slušně placeným – protože cokoliv zajímavého Amíci přivezou, ihned jde za nemalé peníze na prohlídku Číňanům z pevniny… Pentagon to samozřejmě dobře ví, takže technologicky vyspělejší čuda dodává už 10 let a furt nic, ačkoliv je to dávno zaplacené… 😀

     1. A ještě dodatek: Amíci na Tchaj-wanu lační hlavně po fabrikách a výzkumácích firmy TSMC, která dnes vyrábí nejvyspělejší polovodiče na světě – technologií 3 nm.

      Takže, v první fázi, ještě za Trumpa, donutili vydíráním Tchaj-wance, aby zaplatili novou fabriku toho nejvyspělejšího designu také v USA, v Arizoně a/nebo Texasu. Ředitel TSMC se tomu vyloženě smál, protože když poklepával s Trumpem na základní kámen těch továren v Americe, dal se slyšet, že to Amíkům stejně bude úplně k hovnu, protože než splaší a vycvičí pracovníky – fyziky, kvantové chemiky, specializované IT inženýry, technology procesáře etc… i desítky tisíc pečlivých laborantek – pracovnic do té výroby na 3. směnný provoz (4. směnný po 6h), tak vývoj bude o 5-10 let dál a bude jim to k ničemu…

      Druhý krok „obrana TSMC“ na Tchaj-wanu byl ještě zajímavější: vyšlo najevo, že Amíci chtějí továrny TSMC ochránit před zlým čínským komoušem přesně stejně, jako ve filmu „Full Metal Jacket“ (Olověná vesta): museli jsme tu vesnici zničit, abychom ji zachránili… Prostě, při náznaku čínského útoku všechny výrobní komplexy TSMC amíčtí ochránci vyhodí do povětří a vybombardují; i s lidmi samozřejmě… aby komouš nic nezískal.

      Jistě jsou Tchaj-wanci celí lační, takovou obranu si vyzkoušet v praxi… 😀

       1. Základnu na Taiwanu USA nemají už od roku 1979. Podle Wikipedie je (bylo v letech 2021-22) na Taiwanu nižších pár desítek US vojáků – asi jako poradci, instruktoři atd.
        https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Taiwan_Defense_Command

        Ono taky právě o ty základny jde. Současný stav samosprávného ale ne samostatného Taiwanu umožňuje rozsáhlou ekonomickou a kulturní spolupráci a zároveň vylučuje vstup Taiwanu do nepřátelských struktur. Přece jen, z pohledu Pekingu je to neoddělitelná součást Číny, tak jaképak cizí základny tam.

        Nejbližší US baze jsou v Jižní Koreji, Japonsku a na Filipínách.

        Čínské rakety DF-26 mají dolet 5000 km – dost na to, aby ohlídaly prostor kolem ostrova z obou stran.

        Přehledná infografika současného rozmístění US základen ve světě viz
        https://www.aljazeera.com/news/2021/9/10/infographic-us-military-presence-around-the-world-interactive

       2. Oficiálně ne, jelikož ještě za Nixona (Kissingera) podepsali „politiku jedné Číny“, tudíž ve smyslu vztahů by taková základna byla na čínském území, což jaksi nejde. Ale „pořádají cvičení“ se silami Tchaj-wanu a samozřejmě, „poradci“.

        Úžina mezi Čínou a Tchaj-wanem jsou dle námořního práva čínské výsostné vody, ale Amíci tam stejně obsírají v rámci „svobodné navigace“… a létají tamtudy. V posledních letech je Číňané „vytlačují“ loděmi i letecky… Amíci se pokoušeli i obsadit různé blízké ostrovy i větší korálové útesy, ale byli rychle vyhnáni.

        Čína nesmírně zesílila v loďstvu, letectvu a raketách, tudíž „zábava skončila“.

         1. J-20 je zkrátka „někde jinde“ než boondoggle F-35 nebo starý F-22. A co teprve, až letos dostane nové výkonnější motory WS-15 s vektorováním tahu, které konečně po letech Žluťáci doladili pro sériovou výrobu.

      1. Hele, mám tomu rozumět tak, že pokud zvýšíme technologickou a znalostní úroveň našeho průmyslu, tak ho naši nejúžasnější „přátelé“ vybombardujou i s obyvateli nejbližších vesnic?
       Zničí ho, tak jako Nord stream 2?
       Není škoda těch mladejch životů?
       Není lepší okopávat brambory?
       Sice si moc nevyděláme, ale zase se dožijeme vyššího věku?
       Ale zase zmrdi z pětikoalice zruší důchody, tak na co se trápit věkem…

  2. Dodal bych, že záměr vojensky porazit Írán je jenom o trochu méně švihlý, než záměr porazit Rusko.
   Írán je totiž velká a hornatá země, kde je pozemní invaze nemožná… a je silně vyzbrojený konvenčními raketami, má slušnou pozemní armádu, a navíc kvalitní PVO/PRO sítě a prostředky.

   Na tom všem – válce s Ruskem i s Íránem – je vidět, jak plány loutkářů rychle zastarávají: ještě před 20-ti lety by to mohlo vyjít, ale ne už nyní. „Slonem v místnosti“ je také Čína: s jejím 5-10% ročním růstem, přičemž vojenský růst je 20-30% ročně, jde nyní o úplně jinou zemi než před 20-ti lety.

   Zkrátka, anglosaský loutkář z Fašingtonu a Londonabádu prohrál, R.I.P. bim bam.

   1. Jenže po světě běhá dost magorů, už jsem to dříve psal, psychopatů.
    Jestli má Izrael opravdu těch dvě stě jaderných hlavic, magora jako je Bibi by opravdu mohlo napadnout to zkusit.

  3. Houtove nedelaji nic. Co a jak maji delat na tom nesejde , nedelaji nic.
   Nemaji spolecny hranice a sou daleko.
   Koho takove malickosti, ale zajimaji..Jenom prekazeji .
   Tezky potom sepisovat klouzacky souctu a serazovani /toho co si medialni vrabci stale opakuji na strese/ textu plnych samozrejme vyssich a povysenych vedomosti ,ktere se nemohou snizovat do skutecnych faktickych udalosti a
   kdyz je treba nejdrive se zajimat o skutecnou situaci a vedet /potiz/ a potom neco skutecneho a KONKRETNIHO ,sdelit. ..
   Vysledkem vsecko se vi s prehledem a samozrejme , vsecko je jasny ,kazdej udela,
   to co je v textu a neudela neco co neni.
   Jasne de vo valku s Iranem.Zamer se vymkl a selhal. Zadnej dukazicek.Kazani.
   Lekce pokracuje. Zniceni Ruska jako zniceni Iranu vsjo rovno. Zadnej rozdil.
   Kdo hodla nicit a jak , kdyz na to nema vod zacatku ..
   Kriceni ,navrat nacismu ,jeho vzkriseni ,za 80 let jeho potlacovani , zadnej nevysvetli. Yntelygenty sveta , kde ste.
   Beda to ne. Mozna za chvili ,kdyz budu mit naladu.
   „Skutek utek „a co by ty arabove meli delat ,jaky konkretni skutky , prispevkar nevi,
   ani jeden , nazor nema zadnej..Hazi odpadky na ctenare. Vi ,ze nevi,klouze pres ..
   Jak dohoda zminena ,se odehrala ,kdy a kde. A kdo konkretne dohodoval dohodu…Podstatna je podstata hry.
   Svetozravy kruhy. Krouzi. Jake mas krasne usi , president obdivoval malou holcicku ,behem toho soupereni ,/na zivot a na smrt/, s presidentem Ciny.
   Zlatej hreb programu.
   Cinskej plan stezky pres Izrael ,kam az dojdou..Stezka ,jako potrubi ,vsecko opakovane vybouchne…Genialni. Velka hra , klise na zakryti velkych britsky zvrhlosti a jejich zlociny kolonizace. Vejicky. Bez opticky.Vod pis icky. Kukuricky ,popkornicky..
   Skvely obraz , jake skvelosti ??
   Neni ten povyseny obraz skvelosti nic jineho nez , obraz valky ,okupace masakry, tragedie nas vsech ?
   Skvelosti a dobry smysl ,ale mluvi jasne a informuji zpetne.
   Naprosta absence lidskosti ,solidarity , sounalezeni s lidmi , soucit s nimi s detmi a jejich matkami , otci ,kdy se octli ve strasnych podminkach , rodin masakrovanych , bez pristresi ,lekarskeho osetreni ,
   to jsou skvelosti odlidsteneho, nelitostneho individua , zbaveneho citu a trochy pochopeni. V soutezi za povysenym a pohodlnym poucovanim ..
   Nekonecnych kanalii poucek. A nic jineho. Svet je tam kde je ,prave proto.
   I s puvaby na pokracovani dole..

  4. „na Blízkém východě šlo o obětování Izraele“

   Kdo by byl tím subjektem, kterému by šlo o obětování Izraele? Izrael v r. 1967 záměrně potopil americkou výzvědnou loď a nestalo se nic. APAC kontroluje us zákonodárce a politiku vůči Blízkému východu. Americká ochrana Izraele v OSN je evidentní a bezprecedentní. Atpod., Londýn hraje druhé housle a bude poslouchat dirigenta.

   Spíše by šlo o obětování USA.

   Ad anglosaský pás od Indie přes Saudy, Jordánsko a Izrael – Indie je součástí BRICSu a dělá od KoZa nezávislou politiku. Čili by to pomohlo jen jejím obchodním zájmům. Není v geopolitickém zájmu KoZy, aby se Indie měla lépe.

   1. Dávno se už nehraje na státy: vládnoucí vrstvy – majitelé bank a fondů Vanguard a Blackrock, pánové Wall Street a City of London burz… Obětovali už USA a Britanistán, také EUhniji, takže Izrael je další na řadě.

    Jedná se ne o Indii jako zemi, ale Indický oceán – mořskou cestu, coby konkurence k pozemní cestě čínského „Pás a stezka“. O to jde…

    1. Nevidíme sice, kdo onen Lord Voldemort, onen geopoliticky aktivní subjekt, vlastně je, ale můžeme na něj nepřímo, tak jako černou díru ve vesmíru, poukazovat.

     Larry Silverstein, onen geniální obchodník, který koupil WTC pár měsíců před teroristickým útokem (aby pak na teroristický útok ušitou pojistnou smlouvu nestoudně vymáhal dokonce 2x), někde prohlásil, že by i dýchal za Izrael.
     FED je soukromá organizace a její vlastnictví je spíše židovského původu, mám takový dojem.
     Trumpův zeť je ortodoxní žid a jeho dcera konvertovala k judaizmu (Trump sám nechal bezprecedentně mimo jurisdikci zabít – neboli kriminálně zavraždit – Solejmáního coby představitele cizího státu na oficiální návštěvě jiného cizího státu).
     Zakladatelé Googlu jsou židé, zrovnatak jako facebooku. Židé prostě hrají ve světě významnou roli (tak jako židovský rabín Ježíš z Nazaretu významně ovlivňuje celý svět).

     Tudíž se na Izrael nemůžeme dívat jako na Ukrajinu, tak jako dámu neceníme stejnou měrou jako pěšce v šachové hře.

     Můžete postavit dálnici z bodu A do bodu B a pak vybírat mýtné či selektivně omezovat její užívání.
     Něco jiného je však postavit dálnici ze svého výrobního centra na periferii za účelem zvýšení obchodního obratu. To je úplně jiný level.

     1. S tím „židovstvím“ je to složitější, anžto Trumpův zeťák i dcera nejsou ortodoxní, ale v sektě „Chabad Lubavič“, kterou normální ortodoxní Židé mezi ortodoxní nepočítají – dokonce je berou jako odpadlíky od víry. Je to světožerný globalistický spolek, vycházející převážně z Talmudu – takoví židovští ultranáckové. Je to zkrátka mnohem více ideologie, než náboženská víra.

   2. Vono je to votravny ,porad opakovat , ze nekdo je porucnik a muze vsechno a
    jinej je sluha a nesmi udelat to samy ..Kdyz dva delaji to samy..
    Kdyz letadla izru asi 4 hodiny napadaly usackou lod Liberty a mnoho mrtvych
    pozabijeli namorniku potom je v usa pohrbivali , byla to nejaka
    nahoda a nebo nedopatreni. Zadnym vysvetlenim se neobtezovali.
    Kdyz ale jiny prijeli priplavali s malou lodickou k vojensky lodi Cole usaku
    a vybuchli neco naloze byl to strasnej teroristickej utok.

  5. No, nějak to s tím kanálem, který by končil u Gazy, nevidím, resp. když jsem byl mezi Ber-sheevou a Eilatem, případně když jsem nad tím územím letěl, tak tam prostě kanál nejde udělat kvůli horám…. lefa že by ho šoupli do tunelů 🙂

   1. Hory jsou až jižněji, zbytek od Středozemního moře k druhé straně – kudy se lodě mohou dostat do Indického oceánu – je to placka. Je to možná ale úplně jedno: protože hlavním cílem může být, nedopustit čínskou „Pás a cestu“ a mírové sjednocení Blízkého a Středního východu, čímž by Anglosasy z oblasti úplně vyšoupli. Ať to dopadne jak dopadne, bezpochyby je to pokus o větší válku v oblasti, hlavně s Íránem, který je tam klíčovou regionální velmocí.

    Že to znamená zároveň velmi vážné ohrožení existence Izraele, protože proti cirka 500 mega slimáků se nemůže 7 milionů Izraelců udržet, i když mají jaderné zbraně, je loutkářům zjevně úplně šumafuk.

    1. Já to moc nechápu. Ten průplav by měl vést z Akabského zálivu do Středozemního moře s vyústěním u Gazy ? Proto, aby lodě nemusely plout Suezem ? Proč vadí Suez ? Podle mapy by byl nejméně dvakrát tak dlouhý.

     1. Protoze neni v Izraeli.

      Nedavno jsem nekde k tomu cetl clanek, jen si nemuzu vzpomenout kde. Rozhodne to bylo nekde na dezinfo, protoze vyhledavac to poslusne nevyhleda.

  6. Dnes (21. listopadu) se na podnět Raisiho koná mimořádné online jednání šéfů států BRICS. To dává smysl. Uvidíme, co dojednají a jak to naši šéfové států dokážou pobrat.

 18. Jak by někdo zaútočil na Izrael,okamžitě by byly použité jaderné zbraně Izraelem.
  Zatím je jen problém s Izraelem odložen, ale tím masakrem Palestinců, si Izrael zadelal na své zničení.To podstatné, jen potvrdil,čeho jsou schopni židé, pro svoji dominanci ve světě.

  1. Nemyslím, použití jádra znamená zničení území i pro Izraelce.
   Tady opravdu jde o mediální ovlivnění zbytku světa. Pokud by se přidal Írán, pak by svět byl zaplaven zprávami o agresi Íránců a „spravedlivém“ právu Izraele se bránit a přitom si vyčistit životní prostor. Zatím ale celý svět mimo KoZa vidí nepřiměřenou reakci Izraele a jaksi chybí to velké napadení … zkrátka mediální průser. Za chvíli bude ganz všem jasné, že USA to podněcují, ale nedaří se jim rozpoutat něco většího.

   1. Tim si Dvorak , nelamte hlavu , nerozumite tomu a nicemu ,mate zaplavy,
    ty mozkovy a pitomy neprimereny reakce sveta..
    Zadny ganzy,prusery. Papousku bez obtizi myslet.

    Takze mame zde pravo palestincu se branit proti okupaci , ktere cely svet lidi
    svet nasi lidskosti uznava , schvaluje , podporuje….a za to pravo solidarne protestuje.
    Ale nikoliv to pravo zneuzivat silenym bezmeznym barbarstvim vseho druhu.
    Zrudnym nelidskym terorem.
    Ktery poskodi , mozna znici nenavratne pravo okupovanych , kdyz pod rouskou osvobozovani , cast jich , pachaji zlociny proti lidskosti , dopousteji se hruzne
    pomsty silencu , na bezbrannych ,nevinnych, /v zadnem pripade okupujicich /,
    na ktere, na ty zverstva zadne pravo nemaji, mit nikdy nebudou , nemohou nikdy zlocinem nic ospravedlnit a zaslouzi potrestani ….
    Znici ,znehodnoti odvahu a chrabrost obrancu , znici jejich usili , jejich obetovani v boji ,proti skutecnym okupantum a jejich ilegalni okupaci….
    Fanatickym krvelacnym besnenim na bezbranne , znici pravo celeho naroda,
    na jeho osvobozeni z okupace. Takhle se touha a usili osvobodit narod ,
    zvrhne do vzajemnych odvet zrudnosti , bez konce.
    Osvobozeni prostrednictvim a zneuzitim barbarstvi zlocinu neni mozne ,
    neni to osvobozeni , jen zmena do dalsi okupace vlady zlocincu proti lidskosti .

    1. Vono se rychle napise , utocit nuklearnima zbranema ,ale kdo vi ,
     jak to provest ve skutecnosti..
     Letadla a rakety, ale medved ma pro strach udelano , ma ty obrany systemy zdokonaleny a kdo vi , co Putin vsecko taji , kdyby doslo k nejhorsimu..
     Muze letadlo vylitnout a nebo raketa a spadne na svym vlastnim uzemim..
     Protoze sou tady este ty elektronicky divny veci ,vo kterejch se vi jen trochu.
     Nahore litaji druzice a uz jen priprava neco vystrelit , se registruje..
     Izrove maji jen maly uzemi , neco jako vetsi vojenska zakladna.
     Mimo to sou v procesu rozkladu ,pac dost ublizujou svejm vlastnim obcanum.
     S tema tunelama hamasu to neni tak jednduchy , ze se picne do baraku
     a uz neni tunel. Rikali neco vo az 500km tunelu , nekolik pater maji ,
     vseljak vybudovanych a neni jednoduchy prej ,tam vlezt a nastrcit
     cumak do pasti . Vojaci na to nejsou vycviceny.
     Varsavsky povstani ,meli problem s nedostatkem zbrani,
     /to nevim proc zacali/, ale zili a bojovali v kanalech a nacisti s nima meli velky problemy..Kolik stoji valka ,odhady se lisi asi 250 melounu a nebo vic ,
     myslim mesicne .Nebo tak ,se uvidi..
     Jestlize usak nechce to primeri , musi pritlacit s miliardama.
     Ten jejich system vlady statu a udrzeni se nad vodou ,usa ma asi 150 zivotu ,
     delaji co muzou a uz davno meli zkapnout , dle pravidel a poucek jejich ekonomu…
     Mluvi se taky vo tom , kam se prestehujou , protoze vsecko rozvraci a uz maji dalsi vlastnorucne porizenej problem , 109 narodu a statu je zatim dodnes nechteli.
     Sou navrhy ,aby sli do Usa ,rocne tam prcha asi milion , cinan tam
     posila fentanyl , se vo tom mluvilo ale jen mluvilo.
     Ze by usa se rozdelili na dva staty..Trump je asi pro..A nikdo proti.

  2. Za předpokladu, že by moc získaly ultraortodoxní strany, tzn. takové, které sice jsou přítomny v izraelské politice, jakkoli jejichž mnozí členové existenci Izraele „kupodivu“ neuznávají, riziko jejich použití ZHN by vzrostlo. Tito totiž vše odvozují od své věroučné apokalypsy, která předchází příchodu pravého Mesiáše. Ten jediný, protože jej vyšle Jahve, založí skutečný Izrael a jeho nadvládu nad světem.
   Pravděpodobnost, že by vyloženě ovládli politiku, je ale velmi malá, proto ZHN zůstanou zakázanými. Kdokoli jimi disponuje, ví, že jsou pouze pro odstrašení, jejich skutečné použití je ale nepřípustné. Bez ohledu na tom, že o nich kdáká třeba Černochová. Šlo by totiž o vytvoření precedentu – že se to smí. Což by spustilo nezastavitelný řetězec když ty šutrem, tak já palicí, odpověď na palici kladivem atd. Nevyhnutelně by to vtáhlo do věci jaderné supervelmoci, což by znamenalo konec. Prý by snad mělo první měsíce, možná pár let, přežít ca 10% světové populace. Ovšem v tom lepším případě v režimu Mad Max.

   1. imho ani nejde o to, ze by sa spustil precedens, ako sa ukazalo uz viackrat, pokial ten precedens realizuje Zapad, je to v poriadku a cusi sa o tom, pokial niekto iny, tak spojme cely svet proti dotycnemu….skor je problem kontaminacie pody, vody a vzduchu a proste potom by naozaj museli ten Izrael (prezivsi) niekam prestahovat. A kedze maju tu tezu o 3.chrame a buducom Mesiasovi, tak asi nikam by dobrovolne nesli…….a nedobrovolne znamena, ze stat Izrael zanikne….pokial teda neplatia naozaj tie tezy, ze zvysok Ukrajiny je pre nich pripraveny. Pricom dufama verim, ze o to Putin nestoji

    1. Je divny , ze kazdyho navstevnika lifrujou k ty zdi , kdyz je to bejvala
     soucast kasaren a posadky rimskejch legii. Neni to vysvetleny.

    2. Precedens by to nebyl, pokud by Západ takovými zbraněmi disponoval jediný, „nejlépe“ USA. Velmi pravděpodobně by Japonsko už dávno mělo „kolegy“.

     Ale precedentem to je při dnešní existenci jaderných supervelmocí a velmocí. Stav je ten, že „já tě umím zabít xnásobně, ty mě x+3násobně, kdy by se to odehrálo za učinění planety téměř, spíš naprosto neobyvatelnou“.
     Což si všichni uvědomují, včetně Řehky (Černochovou nepočítat, ta si vystačí ve svém světě kurizit sama). Jeho černý scénář jaderné války je standardní vojenská koncepce, jen sice se znalostí, ale nevyslovením této skutečnosti.

     Použití jaderné zbraně je proto v pozici buď vůbec, nebo poprvé, ale taky naposledy, kdy už nebude, kdo by co použil.

   2. Precedens v tom směru, že „se to smí“, přece už existuje. Japonsko.
    Ty okecávačky okolo, kolik dalších miliónů by umřelo, kdyby JP nekapitulovalo, jsou jen účelové zdůvodnění.
    Prostě tenkrát silnější pes, ukázal svého většího ptáka ostatním psům z ulice, ukázkově a přede všemi ojel uliční alfa-fenu a nadlouho měl klid.

 19. Prosím Vás, Vidláku, snažně Vás prosím – nepoužívejte ten patvar „krasořečení“. Vím, že se to tady už prykydávalo horem dolem několikrát, ale to je taková dělovka přímo na čenich, že když ten shluk písmenek zahlédnu, tak bych rozkopal monitor…

  V češtině jen a pouze „krasořečnění“, a jestli se nepolepšíte, tak už u mne budete vždycky za táborového „řečíka“, i když si Vás jinak jako řečníka (i pisálka) opravdu vážím.

  Howgh.

  1. Vidlak a autor ma pravo pouzit cokoliv co uzna za vhodne. Kdyz vyjadruje.
   A nepouzit co nechce, nebo se nehodi. Nebo si nevybere , nema obavy …
   Nepise slohova cviceni s vyhledem, aby potesil , uspokojoval touhy po gramaticke
   ukaznenosti ,ted nespokojenyho a poroucejicicho ,poucujicicho ,ale negramotneho pedagoga……Koho zajimaji reakce , nevysvetlujete ani, co vam vadi jen ze,
   hysterujete a musite s nasledky do rozkopavaciho nasili, kazdeho primitiva ..
   Ze slova , krasorecneni. Ste vy patlanej.
   Clanky a texty viditelne nejsou pro vas.

 20. Ten asi dva roky trvajici vyjimecny stav ve Francii po Bataclanu uz skoncil; veskera opatreni, ktera timto vyjimecnym stavem byla zavedena, byla nasledne pretavena ve standardni zakonnou upravu. Neco jako mimoradna kovitova opatreni vs jejich implementace do pandemickeho zakona nasledovane mocnym prohlasenim, ze jsme zrusili vyjimecny stav. 🙂
  Zdroj dohledavat nebudu, avsak vezte, ze toho casu jsem tam zil. Vubec to byla zajimava expozice na tema „bezpecnost po evropsku“. Pocit bezpeci v exterieru meli zajistovat ve mestech pritomni vojaci s famasy a u vstupu do kazde budovy stal securitak a provadel kontrolu batoziny, popr. se me tehotne zname ptal, jestli jako pod tou bundou je fakt tehotna, nebo co. To melo za dusledek velike fronty u kazdeho vstupu kamkoliv, coz je samozrejme mnohem bezpecnejsi..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *