17 července, 2024

Jedno neslavné výročí

Tak schválně, jestlipak víte, kdo je to Mustafa Najem?

Novinář, původem Afghánec, Paštun, který se společně se svým ovdovělým otcem přestěhoval z Afghánistánu do Sovětského Svazu, kde otec studoval. Pak se jeho otec společně s novou ukrajinskou manželkou přestěhoval do Kyjeva, kde Mustafa vyrostl, vystudoval a stal se novinářem.

Před deseti roky, 21. listopadu 2013 večer svolal novinář Najem pomocí facebooku a internetu svoje přátele a příznivce, aby přišli protestovat na Majdan Nezaležnosti proti prezidentu Janukovyčovi a vládě, kteří ten den oznámili odložení podpisu asociační dohody mezi EU a Ukrajinou.

A tak začal EUromajdan.

Tady ukrajinský vlastenec Paštun Mustafa pozuje v košilce s vyšivankou pro jednu ukrajinskou módní značku.

Majemo što majemo.

35 thoughts on “Jedno neslavné výročí

  1. Usama ,syn miliardare , jako ty ciazapadni bohaci , chudak by to delat nemoh ,
   bohac spolecne spolecne se zapadnima bohacema ,ale nebyl nic jinyho ,
   poridil ve spolupraci s nima , valky na Irak a Afganistan.
   Ty trilionovy valky a okupace , hromadeni zisku musi vladnout a tomu se podridi
   zrejme vsecko i konec sveta.
   Nemohli ho proto dlouho chytit v Pakistanu a nechytili , nejakou mrtvolu a neviditelnou ,nikomu pro jistotu neukazali , prej nekam zasantrocili , zapomneli pohodit doklady aspon s jeho jmenem, s oduvodnenim tradicniho pohrbu arabu zijicich v pousti , ze musi bejt pohrbeny v mori /arab umre a cela karavana cestuje na velbloudu , dlouhy mesice k mori ,jednoduse aby tam byl tradicne pohrbenej/ ,tak tam byl z helikoptery pohozenej nekde..
   Spoluprace kvetla , aby poridil ty bombardovani vsude , poslal teroristy do Jugoslavie atd..
   A daleko vic. Kdyby se tak aspon naucili poradne lhat ,svindlovat a podvadet.
   Ale nejsou lidi. Dzus z Masiny. Neni jak to bejvalo hodis do masiny /machine/,poctivy penize a vypadne /ex/, deus , v podobe shnily mrsiny.

 1. Kulatý výročí a v Kyjevě je mrtvo. Tu je vidět jak lehce si falešný západ nad tím pučem umyl ruce. Majdan jim byl dobrý jen na to aby jeho prostřednictvím mohli krmit mouřenína pro boj proti Rusovi. Dnes když jsou ozbrojené síly ukrajiny na pokraji kolapsu a nelze z toho nic víc vytřískat, hodil mouřenína přes palubu.

  1. A neni ten Majdan a potom hned utok na rebely , podobnej tomu 7.10.23 utoku na izra?
   Aby se ty utoky rozsirily do velky valky . Rikaji, ze hezbolahove zautocili ..
   Par kolacku a za par let asi 500 tisic zmasakrovanych…A valka.
   Lidi se tam bourili a vladu taky svrhavat chteli.
   Kdo setri ma za tri , kdo krade ma vic , ale do pekla se hrabe.
   Cesky stavove zrejme tenkrat dost setrili. Popravy byly straslivy ,ale netrvali dlouho.
   Zadnej akademik nestoji vo to , zminit se vo rodinach , lidi kolem tech popravenych ,
   kterym zrudny, schwabovy slechtici uloupili vsechen majetek ..Jakej byl jejich osud ..
   Albricht kazala , ze se rusum musi vsecko ukrast aby se delili ,ale sama dostala byt plnej naloupenych cennosti , ty vsecky ukradla a vodvezla do usa.
   Asi takhle , rezimy , vlady se meni , ale moc vladne ze zakulisi.
   Takze voloupila ty voloupeny , aby se jim majetky a cennosti nemohly vratit.
   Zadnej rozdil , Hitler a vysoky nacisti loupili vsecko a vsude.
   Usaci loupili pri osvobozovani Evropy ..Byla pak ta A. sefkou vlady.
   Ale do pekla se vsichni taky hrabou..

   1. Milý a „spravedlivý“ anonyme. Ty osobně máš řešení těch všech hříchů světa? Pokud ano předem díky za radu. Bude všesvětová . Předem děkuji.

  1. Na to stačí v těch státech americké ambasády, sorošovy neziskovky, prodejné vlády a činnost CIA a MI6. A vše je završeno uřvanými médii vycházejících z „nejlepších“ tradic „Svobodné Evropy“ a obdobných agenturních (řízených tajnými službami) médií. Vše je pak financováno z peněz nakradených všude po světě. Rozhodně bych za tím nic tajemného nehledal. Až tohle začne dělat druhá strana, západ se pose…

    1. Byl plný islámských fundamentalistů američany zbrojených. Hádejte, co tam hledal starej Bush jestě jako šéf CIA a ještě před válkou.

    2. V Afghanistanu byl relativne dost pokrokovy a sekularni rezim. Kdyz se proti nemu vzbourili muslimsti fundamentaliste, pozval si zvoleny prezident na pomoc vojska ze SSSR. Dokud byly v Afghanistanu, byla tam dost „evropska“ atmosfera, deti vcetne divek chodily do skoly, chodily normalne oblecene, budovaly se byty, prehrady, elektrarny, zavlazovani, plynovody, silnice a mosty, i stavba zeleznice zacala.
     Lec to se nelibilo amikum a tak financne a zbranemi podporovali nereakcnejsi sily mezi muslimskymi extremisty a stvaly je proti pravoplatne vlade a proti sovetskym vojskum. A tak vypestovaly Al Kaidu, Taliban a dalsi skupinky, ktere dnes prohlasuji za teroristy. Pak ukecali Gorbacova, aby stahnul vojska a dal v Afghanistanu podporovali vselike rozbroje. Takze vlady zvoleneho prezidenta se po roce zhroutila a prezident byl zavrazden.
     Je to takovy jejich styl, podporovat zaroven nekolik znepratelenych skupin a vyrabet tak sousedum a konkurentum problemy.

     1. Cela stoleti byla cela Evropa s turkem proti Rusku. Dostaval nejmodernejsi vyzbroj , vod Bismarcka a Dizraeli. Od Usa taky.
      Turek okupoval po staleti a nicil celou jizni E. i madary okupoval.
      Poridil s pomoci britu strasnej masakr bulharu. Este armenu pozdeji.
      Zadnej akademik vo tom ani nekvikne.
      Potom britove nacpali miliardy a lodi do japonce a zase na rusa 1904.
      Potom revoluce v 1917 atd..
      Vysavali kolonii a meli na to.
      Dnes jde o udrzeni vlady nabozenskych fanatiku na Str. Vychode.
      I tech demokratickych..Afgani ,lybijci , /ukr je fanatik demokracie /,
      nemeli takovou vladu, tak byly ty valky.Jugoslavie taky.
      Pisou , ze rus dobyl tu horskou ,nedobytnou pevnost ,
      Tora Bora dokonce. S afg. armadou.
      Psalo se vo predpovedi , ze Trump bude posledni president..
      Dokonce to tak vypada s tim co ted maji, se to nazvat president ani neda.
      Dejou se veci rychle , ted sou 3 staty zarucene spatny.
      V ocich celyho sveta. Pres vsechny snahy se vylhat.
      Rika se , napr. ze treba za spatnym pocasim /Green deal/,a dalsima pohromama , valkama atd.,a 500 tisic irackych deti stalo za to,
      je porad ten zombie Brzezinsky a dalsi zombie presidenti ,
      ktery rozhodli , ze lidi je moc a ze usak je nemuze vsechny ovladnout ,
      kdyz furt este pribejvaji..
      Media vo tom pisou hodne vo tech tragediich a masakrech a s takovym zvlastnim uspokojenim..
      Co se deje u nich nezvladaji ,ale co chteji delat se svetem, se jim dari,.

   1. Rusko se obsazováním území svých sousedů jenom brání. Nacistické Německo taky tvrdilo, ze se jen brání a tehdejší emičky tomu věřily.

    1. Které země Rusko obsazuje?
     Kde Německo tvrdilo, že se jenom brání? Vždycky mluvilo o Lebensraumu na východě, o zotročení nebo vyhubení obyvatelstva na dobytých územích atp. Nebo se teď učí ve školách, že nás přišli osvodit od židobolševizmu a my jsme to nepochopili?
     Fascinují mne názory lidí, kteří evidentně přečetli pouze Slabikář, ale názor mají na všechno.
     Přesně takovou důvěřivou emičkou jste Vy. Bohužel nemáte dostatečné vzdělání, abyste to kdy pochopil…

 2. akorát mi začalo vrtat hlavou, jak nějaký novodobý histerik se dopátral, že i my jsme částečně potomky hunů…. proč asi taková značná část psavců a jiných u nás je tak vládychtivá a krvežíznivá. hmm
  asi už …. njn

  1. Je nutné obecně znesvětit a do země zašlapat jakékoli slovanské povědomí. K tomu se hodí kde co. Ale náš národ skutečně vypadá, že jej tvoří část Slovanů a část jakýsi pseudomix (zejména mentální) lokajských pohůnků, kteří se nejlépe cítí drceni germánskou botou. To jim způsobuje přímo extatické stavy, kdežto jakákoli připomínka češství či slovanství v nich vyvolává agresivní nenávistné reakce až mrákoty.

 3. Jeho bratr Masi Nayem je právník a v dubnu 2016 byl nasazen jako ukrajinský výsadkář do průmyslové zóny Donbas – Avdijivka, která byla nejžhavějším místem rusko-ukrajinské války.[9][15] Během ruské invaze na Ukrajinu v roce 2022 se Masi Nayem vrátil na frontu.[15] 5. června 2022 jeho bratr Mustafa Nayem oznámil, že byl vážně zraněn.[15] Masi Nayem zranění přežil, ale přišel o jedno oko[16]. (wiki)

  1. Re: Aleš

   Ne, to nebyl impuls. To byla záminka k rozpoutání tažení proti „nevhodnému“ prezidentovi.
   Jen připomenu zahraniční soudruhy, kteří v Kyjevě stříleli z jednoho místa, tu do polišů, tu do nájemných demonstrantů, nadopovaných z koláčů madam Nuland.

   1. Stříleli (najatí střelci z Gruzie) ze střechy hotelu, ve kterém byl ubytován Štětináč, po všem, co se hýbalo, do Berkutu i do protestujících. Až dav sežral demokratické koláčky (za 5 miliard $), tak byla vykácena alej stromů. aby se nedalo zjistit odkud střelba pocházela. Kde byl ubytován Šláfenberg jsem nezjistil, možná si ho osvojila nějaká kněžna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *