28 května, 2024

Dovoz ropy do ČR: 58% teče z Ruska ropovodem Družba

Odpíraného chleba největší krajíc. 😂 😟 😟 😂

Statistiky dovozu ropy do České republiky za rok 2023 ukazují, že závislost naší republiky na dovozu černého zlata z Ruska dále roste.

V roce 2023 bylo do naší republiky dovezeno 58% ropy z Ruska. Nejvíce za posledních 7 roků. Na druhém místě je Azerbájdžán, třetí Kazachstán. Samé demokracie.

Úmyslně nepoužívám formulaci, že Česká republika dovezla ropu, protože petrochemický průmysl v ČR ovládají zahraniční firmy (polské a maďarské).

58% ropy teče ropovodem Družba, 42% se dopravuje ropovody TAL + IKL z Jaderského moře.

Ofiko statistika: Statistika dovozu ropy do ČR 2012—2023 | MPO

Statistika dovozu ropy do ČR
Schéma ropovodů, kterými se může dopravovat ropa do Česka

12 thoughts on “Dovoz ropy do ČR: 58% teče z Ruska ropovodem Družba

 1. Ale stejně, úžasná práce všech. Kolikpak to asi stálo a zvlášť když si uvědomíme tu dálku. A dokázali to.

 2. No, ale ta už je od Ruska očištěná vysokohorskou přirážkou. Když je to drahý, tak je to pro fialový hnus dobrý, no ne?!

   1. Pomáhal tam se stavbou blízký příbuzný, z Hutních Montáží (dělal i na přečerpavačce na Slovensku, už si nepamatuji název….ale umožnil nám sjet kousek dolů , v takové kabince).
    Jen dva postřehy : Cigarety s filtrem dlouhým skorem jak u nás cigareta. To aby se dalo kuřit i s navlečenými palčáky. Nu a úprava právního předpisu ohledně hmotnosti materiálu, kterou může přenášet žena, souběžně s tím změna výroby pytlovaného materiálu tak, aby odpovídala onomu předpisu (tuším že to bylo z 50 kil na 40, ale jistý si nejsem).
    A vodka, vodka, vodka….bazén vodky.
    😀

  1. Bazalka.
   Ale ne – ona je přeci demokratizovaná! To smícháte ruskou ropu s nějakou tou…..méně ruskou a jampadá! Máte ropu demokratizovanou. Myslím, že musejí zaměstnávat nějaké naslouchače, kteří leží na těch ropovodech a poslouchají, jaký to má přízvuk, to bublání. I když nevím – bublá ropa v ropovodu?

 3. Aniž bych četl článek, musím OPĚT podotknout:

  No Diviško, co VY jste za člověka…

  Zašít hubu a useknout ruce i nohy a ona by stejně nějak skákala po klábosnici a psala hen ty fejky a houksy a dezinformace, které budou pozítří pravda a za týden se stanou nedílnou součástí jedině správného výkladu dějin…

  Jinak se těším na další pokračování lží a polopravd od autorky MD. Ale neříkejte to NIKOMU!
  (-:

  1. Náhodou dělá záslužnou práci, nevěříte – Kolik jen lidi se dozví, že nee ropa odjinud, žádní dobrotiví arabové a dáni, ale ta samá a stejnou cestou co dřív, A že to „vylepšení ceny“ a šméčko s dobrotivou ejúnii a dojčlandem je vlastně zlodějna, lhaní a oblbování je o úplně něčem jiném. Což taky není marné. Lidi si to co neměli vědět zajisté přeberou. Ono už vyšlo na světlo boží tolik „pravd“ že …..

   Taky není k zahzení zjistit pravdomluvnost presstitutů….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *