24 června, 2026

Tenkrát to dopadlo dobře!

Tak jsme se dozvěděli, že pokud Andrejko nevezme prezidentčíka do Ankary, tak PePa podá kompetenční žalobu, aby si to vynutil u svého Ústavního soudu. A pojede tam každopádně, klidně i po vlastní ose. Debatu s Babišem o tom, že by měl jet, zahájil Petr Pavel tím, že premiéra pokáral, že se na Hrad nedostavil včas a měl čtvrt hodiny zpoždění. Následně pak Kolářův Nývlt využil pietní akt na Vítkově k tomu, aby dál rozmazával nedochvilnost Veľkého Bociana, čímž ukázal, jak má ve výročí konce Druhé světové války seřazené priority.

Babiš celou věc okomentoval, že není prezidentův podřízený. Tečka. A já se bavím, jak se nám pravda a láska vyhajpovává na naprostých margináliích a hovadinách. Jen ať v tom pokračují. Jen ať svolávají protesty kvůli každé akademické čtvrthodince. Jen ať splétají z každého hovna bič. Na Babišovy preference to nebude mít vliv.

Mimochodem, také jste měli pocit, že už se vlastně žádné oslavy konce Druhé světové války vlastně nekonaly, a rok od roku to víc připomíná žalozpěv nad tím, že „ti šmejdi Rusové Němce porazili a proto se máme špatně?“ Už to není oslava vítězství nad nacismem, ale spíš tryzna, že se tenkrát zase jednou nepodařilo sjednotit Evropu a zmocnit se ruských surovin.

Ale nezoufejte, přátelé, teď už se to určitě povede. Jak řekl Oťas Foltýn, evropskou armádu už máme. Tu ukrajinskou. Její rekruti se sice vzpouzejí a musejí být odváděni násilím, ale takové detaily nás nesmějí zdržovat od našich skvělých evropských hodnot, které nám narušuje už jen Robert Fico, který se dnes v Moskvě zúčastní tamních oslav konce války. (Letět musel oklikou přes Českou republiku, Německo, Švédsko a Finsko) Poláci a Spojené baltské vymíráty mu odmítly otevřít vzdušný prostor. To je jasný signál, že brzy zvítězíme. A Orbán už dopremiéroval, heč!

Ale na přehlídku prý Fico nepůjde. Potkal se teď nedávno se Zelenským a ten mu asi něco řekl, takže Fico na Krasnoj plošči prý nebude.

Rusové varovali diplomaty v Kyjevě, že pokud Ukrajinci fakt něco zkusí a pošlou na Moskvu nějaký výbušný pozdrav, tak bude lepší, když se z Kyjeva všichni evakuují. Že v takovém případě provedou okamžitý odvetný útok na kyjevskou vládní čtvrť. A vzhledem k tomu, že válka trvá už dlouho, vlastně bych se vůbec nedivil, kdyby opravdu chtěl někdo využít této situaci a dostat válku na zcela novou úroveň eskalace. Jak nám ukazují příklady z Blízkého východu, úroveň ničení i vraždění se dá ještě značně vylepšit.

Ale jinak není ani na Blízkém východě nic nového. Američané zkoušejí občas proplout Hormuzským průlivem a Íránci do nich občas střelí. Saúdové Američanům zavřeli vzdušný prostor… asi už mají skoro plné všechny zásobníky a potřebovali by nějakou ropu vyexportovat, aby nemuseli zastavit těžbu. Hnutí MAGA už prakticky neexistuje, kromě uznání amerického selhání se s celou tou situací nedá nic udělat a tak možná i Trump hledí s nadějemi do Kyjeva a doufá, že Kyrylo Budanov skutečně Putina vyprovokuje k něčemu, co by americké fiasko přebilo něčím novým. Před dvěma měsíci Trump doufal, že válka s Íránem přebije Epstein files a teď doufá, že ruské Orešniky přebijí sedmdesát vyhlášených vítězství nad Íránem.

Setkání Trumpa a Sitting Pinga bude stát za houby, pokud tam pojede jako prezident, který neporazil Írán, neukončil válku na Ukrajině a za několik měsíců prohraje doplňovací volby… Mimochodem, Trump včera ohlásil třídednní příměří mezi Ruskem a Ukrajinou, ale obávám se, že to už nikdo nebere vážně.

Hele, já jsem vlastně rád, že se právě dneska potkáme na sýpce na dni otevřených dveří. Není nad to, být mezi svými a pokud by se mělo v Moskvě a následně v Kyjevě a následně v Hormuzu něco semlít, tak to alespoň budeme prožívat společně. Stejně tak si spolu probereme eskapády Kolářovy hradní loutky, zhodnotíme jeho snahy se stát lídrem opozice a můžeme se vsadit, jestli bude Babišovi milejší kompetenční žaloba, nebo raději let s Petrem Pavlem v jednom vládním letadle. Znáte to, raději mít Petra Pavla před sebou, než Baxu s Rychetským za zády…

Pokud by se dneska měla celosvětová patová situace rozlousknout něčím, co nám pak zajistí zářivé úsměvy s poločasem rozpadu deset tisíc let, alespoň si to bezprostředně rozebereme u kafe, buchet a portského. Pokud se nestane nic, budeme vědět, že ještě stojí za to, se snažit pohnout světem od válečného štváčství k míru.

Dnes od 10.00 do 17.00 se na vás budu těšit.

Váš Vidlák

PS. Před jedenaosmdesáti lety to dnes skončilo! A dopadlo to dobře!

__________________________________________________________________________________

Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky.  Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600

369 thoughts on “Tenkrát to dopadlo dobře!

  1. odjinud:

    Premiér situaci vysvětlil pozdním příjezdem z Moravskoslezského kraje předchozího dne a tím, že se musel připravovat na dnešní program včetně návštěvy belgického premiéra, jenž během jeho popisování pozdního příchodu k prezidentovi během tiskové konference stál přímo vedle něj.

    Uvedl též, že již ve čtvrtek ráno prezidentovu kancelář žádal o posunutí schůzky na 9. hodinu, což Hrad zamítl. A přestože se snažil dle svých slov následně dodržet původní čas schůzky, tak na ni včas dorazit nestihl. „Myslím si, že by pan prezident mohl být trochu velkorysý a nad věcí. Ta jeho poznámka je nepatřičná a já nejsem jeho podřízený a ani nikdy nebudu. A my nemáme prezidentský systém,“ vrátil se ještě k prezidentově pokárání.

    Hrad posléze potvrdil, že Babiš skutečně o posunutí času schůzky s Pavlem s předstihem žádal. „Dohoda na čase schůzky s předsedou vlády byla na 8:30. Byla odsouhlasena a také veřejně avizována. Žádost o posun jednání o 30 minut jsme řešili, nicméně vzhledem k tomu, že prezident i premiér se museli v 10 hodin účastnit pietního aktu na Vítkově, nezbyl by dostatečný prostor pro důležité jednání obou politiků. Proto jsme Úřad vlády informovali, že posun termínu není možný,“ uvedla kancelář prezidenta.

    —— takže šlo jen a výhradně o naschvál bolševického špicla nainstalovaného na hrad

  2. Na pražském Staroměstském náměstí se 9. května koná akce připomínající vítězství ve druhé světové válce – datovaná podle sovětské historiografie. Festival, kde se má mluvit třeba o vyhlazování Slovanů, pořádají i lidé obhajující či zlehčující ruskou agresi proti Ukrajině či sovětskou spolupráci s nacistickým Německem.

    1. Já bych řekla, že je na čase konečně si přiznat barvu a prohlásit u nás landsmančaft za zločineckou organizaci navazující na nacismus.

  3. Proti prezidentovi má dnes kdekdo plno výhrad. Ale on nikdy neskrýval co je zač. Ani neskrýval, jakou politiku bude razit. Ani neskrýval, co má za charakter. Neskrýval nic z toho co dnes všichni vidíme nic. A přesto našel spoutu ,,voličů“ co mu to hodili. Bylo jich hodně přes tři miliony. Nikdy nepochopím co tihle lidé nosí v hlavách místo mozku. Co jste čekali?

    1. Prosím, prosím, já to vím!
      Mají v hlavách namísto mozku ten materiál, který jim chybí ve vagínách!
      Zbytek jeho voličů jsou stojkaři.
      Poslušní a léty vycvičení pejsci, kteří každého patnáctého udělají doma stojku na předních a panička to pak sebere..

    2. Odpovědět: no toto

      Co by v nich nosili? Běžné lidské mozky, přírodou nebo Stvořitelem naprogramované k tomu, aby byly hromadně ovlivnitelné. Jednou se tomu říká propaganda, jindy reklama, hezký obal, PR, politický komentář, veřejnoprávní média nebo třeba prezidentská debata s Řezníčkem za účasti Petra Pavla, ale princip je pořád týž.

      Lidí, kteří mají vyhraněný politický názor a dokážou ho racionálně zdůvodnit, je jako šafránu. Drtivá většina se rozhoduje podle toho, jakému „stupni ozáření“ byli vystaveni. To je základ, který si nutně musíme uvědomit a začít podle toho jednat.

      Agent cizí moci a faktický prezident Kolář začal svého mluvčího na roli prezidenta připravovat roky předtím, než k volbě došlo. Na protistraně se možní kandidáti vymýšleli na poslední chvíli a celá kampaň pak působila silně improvizovaně. Babiš chodil do debat nepřipravený a vůbec působil dojmem, že se mu na Hrad ani nijak moc nechce, že by raději premiéroval. Pokud se toto nezmění a nezačne se okamžitě profilovat silný protikandidát nebo protikandidáti za skutečnou „národní frontu“ proti oligarchii, která rozvědčíka na Hrad dostala, ten funkci hladce obhájí. Můžeme se pak dál uklidňovat tím, že voliči jsou pitomci.

      Přitom budeme za pitomce my sami.

  4. Přehlídka snad i zde a jen doufám že pro to nemají nějaký zvláštní důvod dobře to dopadne, když jde o oslavu konce války minulého století, u nás to však vypadá, že revanš začíná a užitečných idiotů se rojí i mezi umělci….

    https://tv.idnes.cz/zive/vojenska-prehlidka-na-rudem-namesti-v-moskve.V260509_081350_idnestv_rejs

    Osobně se domnívám, že není podstatné že Babiš přijel na Hrad pozdě, dle mne tam neměl vůbec jezdit, protože rozvědčík už měl plán předem a zase mu měl premiér země jen dělat křena.

    V jeho Hradním deníku už 7.5 uvedli:
    „Pavel plánuje po jednání společně s Babišem oznámit, že se summitu zúčastní oba, jinak je připraven podat žalobu.“

    To na jednání nevypadá, to bylo spíše ultimátum a to se ve slušné společností také nedělá.

    1. Já myslím, že Babiš chtěl koaličním voličům ukázat, co je Pávek za šmejda, proto na schůzku šel, aby mu dal příležitost se před nimi ztrapnit.

      1. To nemusí ještě nyní ukazovat, to každý kdo chce již dávno vidí….

        A Jurečka asi neumí číst nebo co, „prý rozvědčík udělal vstřícný krok“.
        Nu, ale co ty kroky slona v porcelánu a diplomatického diletantnismu všechny dosud…?

        Byl to zase a jen rozvědčík, kdo se veřejným dopisem bez koordinace s vládou a premiérem rval svévolně sám rovnou do čela VLÁDNÍ delegace a z Babiše tam udělal jen pobočníka. A 7.5. znovu.
        A vládní „čelo“ tedy fakt rozvědčík není, ani král.
        Nedal Babišovi možnost jako premiér ustoupit a tak rozvědčíkovi nezbude, než žalovat soudu a předat mu svou prezidentskou (bez)moc.

        Vždyť bude už k smíchu (furt někde na někoho žaluje, to mu neřekli, že jako politik musí unést víc?) a pokud mu tu „večeři“ nějak zajistí ti soudci, pak i oni.

        Pak by zbyl vládě usnesením na poslední chvilku mandát cca držet bobříka mlčení a nesmět nic slibovat za ČR ani hovořit o závazcích ČR a vidělo by se, zda zvládne dodržet vládní mandát, jak nyní zřejmě rozvědčík jeví se účelově jen lže.

        Kdyby byl Zeman stejně intelektuálně vybaven a něco takového udělat a veřejně napsal vládě SPOLU, to by bylo nejen v álejích (i Jurečkou asi) nablito a Senát by už zase psal žalobu na prezidenta.

        Kdo seje od sněmovních voleb rozvědčíka vítr….

        1. Opakování je matka moudrosti a ne každý volič se zajímá o politiku tak jako my.
          Klíčové věci je potřeba voličům připomínat průběžně až do jejich omrzení.
          Se zbytkem vašeho textu naprostý souhlas.

  5. Bitva u Olšan aneb pietní akce Nočních vlků.
    „Proč neodsoudíte to, co dělá Putin na Ukrajině?“ „Osvobozuje!“ přeřvávaly se obě skupiny oddělené policisty přímo před hřbitovem.
    Jeden z odpůrců Nočních vlků pak na místo dorazil i s velkou fotografií prezidenta Havla. „Zlo, které jsme vyhnali oknem, se vrací dveřmi,“ měl na transparentu vedle ní. „Nacistické Rusko! Nacistické Rusko! Rusko je hovno! Rusko je hovno!“ skandovali další přítomní. Na žádné šarvátky však nedošlo a po krátké výměně názorů motorkáři usedli na své stroje, nastartovali a z místa odjeli…

    Prostě jen „výměna názorů“. 😎😺👍

    1. Havel byl hovno! Havel byl hovno! Havel byl hovno!
      Havel byl jen vlastizrádný hovno, ožrala a kurevník!
      Vzkazuje Teco „odpůrcům“.

    2. Já bych řekl, že Havloidi se dopouštěli výtržnictví porušováním Shromažďovacího zákona a hanobení rasy a národa. Zajisté budou řešeni příslušnými orgány . . .

  6. nevíte někdo – budou dnes na netu živé přenosy z té akce co byla loni jak tam jel sovětský tank atd?

    raptorTV, Petr bureš?

    1. Sovětské tanky jezdí na různých akcích stále.
      Třeba na Bahnech, prohánějí se s děckama v různých armyparcích a při různých příležitostech.
      Sám jsem se před pár lety nasoukal i se starší vnučkou do T-55, na jedné takové akci.
      Přeci jen, nechat se svézt v tanku, k tomu není příležitost každý den.
      Podobně s bévépéčky, řítícími se 80km/h po terénu armyparku s profilem, kde bych se bál jet rychleji i s endurem. Před jízdou nám rozdali helmy a věděli proč 😀

      Kterou akci se sovětskými tanky máš na mysli ty?

  7. PePa, paprPePa, Kolářův Nývlt, prezidenčík….Zažil jsem hejno čs. presidentů… hejno. Ale nepamatuju, že některý byl až tak zesměšňován. Jasně, byl Tonda Ušaté torpédo, byl Zemedělec, na Svobodu a Husáka se taky dělaly vtipy… ale takhle soustavně a trvale a obecně znectívat toho bambulu co sedí zrovna na Hradě? To dřív nebylo. Jistě v novinách o tom psát nesměli, ale ani tehdá jsme neměli pusu na zámek.
    Ale opravdu bych řekl, že tolik, tak mnohočetných, všeobecně rozšířených maličkých urážek Zloprcka-převlékače jako je dnes, nebylo.

    1. Na generála Svobodu žádné vtipy nebyly.
      Pamatuju poměrně potupné odvolání „krásného Tonyho“, celé funkční období generála Svobody i nástup Husáka.
      Jediné, co by se dalo gen. Svobodovi vytknout, že se nevzdal funkce ze zdravotních důvodů o pár let dřív, aby kvůli jeho stařecké demenci a upoutání na lůžko, nemusel být vytvářen speciální zákon.
      Bylo to kapku nedůstojné. Ale je vidět už podle toho, že si nikdo nedovolil navrhnout odvolání prokazatelně stařecky dementního armádního generála, jaký respekt a úctu gen. Svoboda měl.
      Tahle země nikdy neměla lepšího a důstojnějšího presidenta, než bylo 1. funkční období gen. Svobody.

        1. Ano, to je pravda.
          Mohl mít o kapku víc soudnosti a nebrat to, nebo dr. Beneše za sebe navrhnout už tehdy.
          Jenže národ tam ten symbol republiky chtěl mít…

        2. Poslední dobou to vypadá, že být na prahu senility je podmínkou pro zvolení do funkce. Biden, Trump, II. období atd.
          Takže Masaryk a Svoboda založili tradici starých, „zasloužitých“ presidentů. Nebo v ní pokračovali, nevím, nestudoval jsem. Havel, Zeman i Klaus do toho ovšem nějak nezapadají.
          Kam patří Petr a Pavel se teprve zjistí.

          1. Asi to byl pozůstatek monarchistické tradice. Souběžně s Masarykem na tom byli zdravotně prachbídně i Pilsudski a Hindenburg. Asi proto to dopadlo ve střední Evropě tak nějak nedemokraticky.

    2. Tenhle idol vysychajících vagín, který na Hrad nainstalovali, je jen kariérním vojákem a co horšího, křivopřísežníkem a vlastizrádcem.

      Všichni, kromě těch vyschlých vagín, kterých je údajně „významná většina“ to dobře vědí a proto i tolik zesměšňování a urážek.
      Je to hovno voják, hovno úředník, hovno diplomat a hovno chlap.
      Stojí za hovno po všech stránkách a proto není mým presidentem.

        1. Pravděpodobně ano.
          Normální chlap s mozkem, by převlečeného bolševického špicla a zrádce nikdy nevolil…

  8. Vypadá to, že už i Andrej Babiš konečně pochopil, že kdyby se rozkrájel, stejně bude pro ,,pravdu a lásku “ jen odpornej šmejd, dělá to dobře,jen kdybych byl na jeho místě,rychle bych představil národu jeho kandidáta na prezidenta, ovšem musel by to být skutečně Někdo,kdo toho rozvědčického parazita porazí,Někdo mimo politiku.

    1. S první částí souhlas, jen si nemyslím, že by to měl být někdo mimo politiku. Naopak by to měl být někdo, se zkušenostmi z reálné politiky, kdo osloví všechny voliče vládnoucí koalice a současně by vládní koalice měla postavit jen jednoho společného kandidáta. Já i tuším, koho patrně navrhnou, ale nebudu jmenovat. nechám to na nich aby zvolili ten správný čas.

      1. No, hlavně aby ten správný čas neprováhali. Nejde totiž ani tak moc o to, kdo to bude, jako spíš o to, aby bylo dost času na to lidi přesvědčit o tom, že je to ten správný kandidát, který může z mnohých z nich smýt pocit viny za to, že se nechali při poslední volbě zmanipulovat propagandou a volili rozvědčíka.

    2. Marek Vašut, Lukáš Pollert

      nepolitici (to je výhoda!), oba veřejnosti známí – lékař a olympionik a herec/moderátor, oba se solidnějšími názory, nestádní

      ale bohužel to je zase jen sen a představa

      zas tam bude ňákej židovskej slouha cizáků a debilní tupá společnost si zvolí svého vraha a bude se za něj hádat do roztrhání svého ubohého ožebračeného těla

            1. A to není nakonec vůbec špatný nápad – je nepolitická, ale zkušenosti s politikou má od manžela, je hezká, příjemná, není hloupá a navíc pomalu půlka vlády je navázaná na Xaverovu XTV…
              To by se na KoHra pos.ali.

  9. Stařec a bard aneb „Doba je vymknutá z kloubů.“

    Vážený příteli „vlkouši“,
    děkuji Vám za Váš zveřejněný text adresovaný bardovi Suchému:

    https://1url.cz/neGGf

    Vyjádřil jste velmi přesně pocit, který ve mně blížící se Brno vyvolává.

    Když svého času Jiří Suchý spojil svou tvář s reklamou na „Lanzu bílou, bělejší…“, bral jsem to jako poněkud rozpačitý kompromis člověka, který potřebuje udržet své divadlo při životě. Takové věci lze pochopit, byť ne nutně obdivovat.

    Ale podpis pod tímto svinstvem?

    To už je prostě něco neomluvitelného. zde už nejde ani náhodou o pragmatismus ani o drobnou lidskou slabost, ale o veřejné přihlášení se k něčemu, co mě — a jak Vás čtu, i mnohé z nás — zarmucuje právě proto, od koho to přichází.

    A člověk pak jen smutně sleduje, jak titíž lidé, kteří kdysi pomáhali držet (můj) svět pohromadě, dnes místo jeho podepření sami přikládají ruku k jeho dalšímu rozkladu.

    Od nich bych zrovna čekal trochu nadhledu, rozumu a obyčejné lidskosti! Místo toho však dodávají lesk a vážnost době, která se snad už definitivně pomátla.

    K Vašemu otevřenému dopisu si proto dovolím připojit už jen klasikovo:

    „Doba je vymknutá z kloubů.“

    Mám čím dál silnější pocit, že jinak už tuto dobu snad ani nelze vysvětlit.

    S úctou
    blbíš

    1. Re: blbíš

      Když jsem si přečetl seznam sračkometů, tak nějak se mi vkradl do čím dál děravější paměti písnička „Az arc“.

      https://www.youtube.com/watch?v=9JbI_4C-uS0

      Tvář

      Tahle tvář není tvoje,
      Nosíš tvář někoho jiného.
      Světlo ve tvých očích
      je pouze ukradený paprsek.

      Čas na jejich tvářích
      vytvořil vlastní tvář,
      A andělé
      je na konci nepoznají.

      Kde je tvoje stará
      tvář, nebeská?
      Je-li už v tobě,
      může tě rozzářit
      tím dávno ztraceným světlem,
      kterým svítila dřív?

      Ten dům není tvůj,
      Hlídaš ho jen,
      Před Nekonečnem
      Tak se stane uzavřeným světem.

      1. Proč tak málo podpisů, když to podepsal Petr Uhl (že prý in memoriam), tak to určitě in memoriam podepsal i Áda Hitler, nebo dokonce i Leonid Brežněv.
        Šaškové!

        1. Brežněva jsem nesnášel, ale taková svině, aby podepsal tento pamflet, to zase nebyl. A ať si o něm myslíme cokoli, vlastizrádce jako všichni tito to nebyl.

    2. Já vám tak nějak nevím.
      Jsem bezvýznamný člověk, nikdo mě k žádnému podpisu poslední dobou nepobízel, tak se mi snadno soudí. Takový dopis bych asi nepodepsal, stejně jako mnoho jiných, i kdyby mě žádali. Nežádali, jsem bezvýznamný.
      ALE….
      Nikde nemohu najít text onoho „zvacího dopisu“. Stejně jako svého času nebylo možné najít původní text Charty 77, což byl pro mě důvod, nepodepsat text Anticharty. Nebyli mi ho ochotni předložit. A proto, než (v duchu) odsoudím Jiřího Suchého, žádám o možnost přečíst si ten „vlastizrádný“ text. Originál, ne převyprávění.
      Není ten text vlastizrádný jen proto, že neobsahuje dostatečnou dávku nenávisti? Co myslíte, Vlku?
      No a už se můžete do mě pustit.
      Přečtu si to později odpoledne. Odpovídat ovšem nebudu.

          1. Odpovídá německému překladu. Díky.
            Ale opravdu nemohu spolupodepsat, když jsou tam tak těžké váhy jako Halík, Pithart, Hollan. Najednou přestává být podstatný text dokumentu, ale kdo jej podepsal.

            1. Ale milý Kocoure o tom to celé přece je, vše souvisí se vším.

              Sice souhlasím s Vaším tátou s tím „tenhle to nebyl“, ale to jde o jednotlivé lidi a ne politickou organizaci-skrytou za spolek s jasným a neměnným záměrem a cíli, jedno co zrovna upravili a kam schovali a zamlžili ty skutečné, stále stejné od 1918.
              S Československou republikou se prostě ti z lansm. ani potomci tam organizovaní nesmířili.

              Co se zakladatelů Sudetoněmeckého landsmanschaftu týká, tak tam cca 90 % i dle dobového tisku bohužel bylo (tedy i ti dnešní jsou potomci 90 % minimálně předků) jasných vlastizrádců -protože rozbíječů republiky a to by bylo přísně trestáno i dle práva 1938, ale už to republika nestihla a jen díky Sovětskému svazu zase nestihli bohužel i ti z vyrobeného „sudetského kmene“ dílo dokončit.

              I Masaryk „sudetským“ v 1918 naletěl a pak se naši předci i Váš nestačili divit o 20 let později. Těm vysokým desítkám milionů mrtvých je nakonec hovno platno i to, že „tihle“ individuálně to nebyli, když kolektiv zešílel.

              Prostě jsem nyní zase my šílení, pokud zveme a vítáme sebevražedně a tolerujeme ne individuální (tam nic proti) návštěvu lidí, ale sjezd a natož takového politického spolku, který nic nezměnil, jen teutonskou lstí zahaluje stejné cíle do slov, která v mnoha uších v republice už nespouští alarm.

              Zlo možná a doufám není dědičné, ale to nesmíření se s výsledkem války pro tyto a právě tyto německé nejspíš dědičné je, jak to nyní zase vyhřezává. Kolikrát se chceme pálit o stejná „kamna“?

              To může skončit naprostou tragédií pro republiku a další konečné řešení české otázky, tentokrát dokonce na pozvání těch, kteří mluví česky a s prezidentem, zrádcem i přísahy republice k tomu.

              Vlk nepouští nenávist, já to vnímám jako až zoufalé varování, jako i mnozí varují zde, to se pletete. Mne tedy nenávist určitě nevede.
              Vlk třeba navrhuje, ať odborníci na IA prolustrují alespoň nedávno v tisku Německem nabízené ty příslušníků NSDAP u předků a členů spolku LS .
              Škoda, že nejsou ucelené i seznamy i Henleinovy Sudetendeustche Partei.

              Ale ono stačí, že 90 % německých tu stranu V Československu volilo a tam už byl zase jasný program rozbíjení republiky – vlastizrada, nikdy od 1918 nepřijali vládu pro ně bohužel podřadných českých a nehodlali se s námi na vládě nikdy poctivě podílet, stačí jen číst dobové věci a je to tam. Mezi sebou si to říkají i dnes.
              To uvěření „smíření“ spolkem, ale s odškodňováním s kritikou dekretů a výsledků – rozhodnutí a dohod mocností po válce, je naivita říznutá s vlastizradou našich současných.

              Zajímavé četba německé historičky z 2002:
              https://www.demokratiezentrum.org/wp-content/uploads/2022/10/hahn_sudetendeutsche.pdf
              odtud namátkou:
              „V Sudetoněmeckém domě v Mnichově však není tajemstvím jen minulost Siegfrieda Zogelmanna. Konferenční sál dodnes (MAJKA – co v 2026 ) nese jméno prvního mluvčího „etnické skupiny“ po druhé světové válce, Rudolfa Lodgmana von Auena (1877 až 1962). I on byl stoupencem nacistické strany.“
              „Není známo, že by se některá z mnichovských sudetoněmeckých organizací nebo politiků někdy distancovala od Lodgmanova závazku k nacismu“
              „Brügel považuje termín „etnická skupina“ za termín „propašovaný do lexikonu nacisty“ a slovo „vyhnání“ za nacionalistické propagandistické heslo, které se zdráhá používat“
              „Často vágní prohlášení funkcionářů Landsmannschaftu o cílech jejich organizace vyvolávají dojem, že hledají pouze symbolické zadostiučinění za nespravedlnost způsobenou vyhoštěním. Jejich první mluvčí, Lodgman von Auen, se však v roce 1961 nijak netajil svou touhou PO REVIZI hranic v Evropě.“
              „Stejně jako byla otázka „koridoru“ pouze záminkou pro Hitlerovu invazi do Polska v září 1939, tak i völkisch hnutí v Sudetech skrývalo svůj skutečný cíl za bojem za autonomii a práva etnických skupin: připojení k nacistickému Německu. Sám Konrad Henlein to později jasně a otevřeně prohlásil: „Všichni, kteří se mnou tehdy začali bojovat, vsadili vše, co měli, na jednu kartu, neboť jsme fanaticky a neochvějně věřili ve zdravou sílu sudetských Němců, v obrodu Říše pod vedením Adolfa Hitlera a v konečné vítězství naší věci… Věděli jsme, že můžeme vyhrát pouze tehdy, když se nám podaří proměnit tři a půl milionu sudetských Němců ve tři a půl milionu národních socialistů, a přesto jsme zpočátku, abychom zabránili českým úřadům vměšovat se do záležitostí a rozpouštět Sudety, museli navenek popřít svou příslušnost k národnímu socialismu. To byla největší psychologická zkouška, které jsem musel své stoupence vystavit.“

              MAJKA: A stokrát jinak a už je to tu zase, jen nyní tomu pomáhají dokonce domácí navedení, zkorumpovaní, či naivní, o to hůře to může skončit. V příliš mnoha německých je bohužel stále a dědičně asi pangermán jako v koze a už zase zbrojí!

              1. Po uzavreni a podpisech versajlsky dohody ,zacali germani strasne kricet , jak se jim ublizuje a ze armada neprohrala valku ,ale ze zradny politici podepsali konec valky a zradili Nemecko..
                Po prevzeti moci Hitler taky zradil svoje SA spolubojovniky a velkou cast jich uskocne vyvrazdil.

                A najednou z toho jak byli zrazeny v 1918 atd. si nacisti vymrstili ,ze za vsecko muze SSSR a ze musi za kazdou cenu SSSR vojensky napadnout.
                Takovych narodu jako germani, je jen nekolik.

      1. Tak jsem se zeptala ejaj kdo že napslal ten zvací dopis pro německý SL. No a odpověď zněla, že tento dopis napsal Indra, Biľak, Kolder, Kapek a Švestka Brežněvovi.

        1. Přesně to odpovídá tomu, jak UI „myslí“, reálně tedy tomu, jak fungují její algoritmy. Je-li spojeno slovo dopis se slovem zvací, vybere nejbližší asociovaná slova, což jsou jména ze zvacího dopisu z šedesátého osmého. Pro UI algoritmus vyřešeno.

          1. Ale blbost. Buď se jedná o nějakou slabou free verzi, nebo (spíš) o to, že se uživatel špatně ptá. Viz zde můj dotaz na AI Gemini a odpověď:

            Dotaz: Kdo napsal zvací dopis pro sudetoněmecký landsmanschaft, aby si udělal sjezd v brně?

            Odpověď:
            Termín „zvací dopis“ se v souvislosti se sudetoněmeckým sjezdem v Brně používá především jako politická metafora či kritická narážka na rok 1968. V reálném politickém kontextu existuje několik klíčových momentů a jmen, která jsou s tímto tématem spojena:

            1. Aktuální kontext: Markéta Vaňková (2023)
            V květnu 2023 prohlásil nejvyšší představitel Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL) Bernd Posselt, že obdržel pozvání uspořádat budoucí sudetoněmecký sjezd (Sudetendeutscher Tag) v Brně přímo od současné primátorky Markéty Vaňkové (ODS).

            Primátorka Vaňková toto tvrzení následně v médiích upřesňovala: uvedla, že nešlo o oficiální písemné pozvání k uspořádání sjezdu, ale o projev otevřenosti k dialogu a k tomu, aby se Brno stalo místem budoucích společných setkání.

            2. Historický zlom: Petr Vokřál (2015)
            Za hlavního iniciátora sblížení Brna se sudetskými Němci je považován bývalý primátor Petr Vokřál (ANO).

            V roce 2015 pod jeho vedením schválilo zastupitelstvo města Deklaraci usmíření a společné budoucnosti. Petr Vokřál se jako první úřadující primátor Brna osobně zúčastnil sudetoněmeckého sjezdu v Augsburgu, kde deklaraci předal. Právě tento krok a následná spolupráce byly politickými odpůrci (např. Michalem Haškem či zástupci SPD a KSČM) označovány za „zvací dopis“ nebo nepřípustné ustupování.

            3. Role Matěje Hollana a Jaroslava Ostrčilíka
            Výraznými postavami v tomto procesu byli také:

            Matěj Hollan (Žít Brno): Jako tehdejší náměstek primátora byl jedním z hlavních prosazovatelů Deklarace usmíření.

            Jaroslav Ostrčilík: Aktivista a jeden z hlavních organizátorů festivalu Meeting Brno a Pouti smíření. Právě on je často kritiky vnímán jako „šedá eminence“ a hlavní hybatel vztahů mezi Brnem a Sudetoněmeckým landsmanšaftem.

            Shrnutí:
            Pokud hledáte konkrétní jméno spojené s nedávným mediálním rozruchem kolem „pozvání“ do Brna, je jím Markéta Vaňková (na základě vyjádření Bernda Posselta). Pokud jde o dlouhodobý politický proces, je hlavní postavou Petr Vokřál.

            1. Vím, že záleží jak položíte otázku. Ale na otázku ,, kdo napsal zvací dopis pro německý landsmanschaft “ mi bylo odpovězeno viz. výše.

              1. Tak to byla nějaká nekvalitní a zastaralá verze. Gemini je produkt kovaných liberálů z Google, přesto mi odpověděla celkem korektně, viz výše.

          2. Mně AI od Google (Gemini) mnohokrát pomohla i v praktických věcech (nebudu už opakovat, co jsem už psala prve).

            Tak například, potřebovala jsem nedávno opravit nefunkční tlačítka na svém starém psychowalkmanu, podobná těm, co jsou v televizním ovladači. Nenapadlo by mě, že stříbro z kontaktů reaguje s pojivem uhlíkové vrstvy na tlačítku a možná výpary z okolních plastů a pomalu vytváří tvrdou, sulfidovou izolační vrstvu. AI asistent úspěšně poradil uhlíkové plošky „ogumovat“. Já si naopak původně myslela, že se uhlík setřel používáním – když očištění lihem nepomohlo.

            Nebo pomůže vypnout WiFi u nové myčky, případně budíku. S tím se už návod pro „prostý lid“ nenamáhá. Nutí vás instalovat to, co nechcete. AI výborně rozumí tomu, že tuhle bezpečnostní díru ve své síti nechcete, ani nechcete malou „mikrovlnku“ u své hlavy. Má podrobnější manuály, dokonce odhadne použité čipy a ví toho víc, než by se zákazník a běžný uživatel mohl dovědět. Byl na mé straně a úspěšně poradil.

            Když potřebujte něco svépomocí opravit, může se za vás nejdřív „podívat“ dovnitř a odhadnout, co vás tam čeká. Poradí s potravinovými doplňky nebo technikami pro řešení nespavosti. Rychleji a úspěšněji, než když obíháte různé ordinace, kde vás mají za blázna, nebo vám napíšou „lék“ s vedlejšími účinky horšími, než byl váš původní problém.

            A můžu se s ním bavit i třeba o hypotetické struktuře pod Planckovou délkou (jak o tom píše např. Carlo Rovelli ve svých knihách). Zformuluji celkem mlhavou otázku, on ji upřesní a navrhne knihy, které si o tom mohu přečíst. Není to blbé, ušetří tak spoustu času mého vlastního hledání…

            Nehoruji tím pro AI, netvrdím, že nemůže být zneužitá, nebezpečná, vyvolat návyk, manipulovat člověkem nebo uvést jej v omyl. Šmírovat vás. Nahradit lidi a způsobit sociální katastrofu. To všechno může. Netvrdím, že ji má každý používat. Ale má i dobrou, užitečnou stránku. Dál už o tom psát nemíním.

            1. AI/UI je jako oheň. Dobrý sluha, ale zlý pán.

              A možná s ním má společné i to, že byla ukradena bohům…

              1. To je velmi trefné vyjádření – i to s těmi bohy.

                Snad budou naše játra v bezpečí před supy a orly a Pandora zůstane jen značkou krásných stříbrných šperků 🙂

                Už mi to zní jako hláška toho AI asistenta, kdoví, čím jsem se nakazila 🙂

    3. 1)
      Kdo mi formátováním zasahuje do textu?
      2)
      „Najednou přestává být podstatný obsah dokumentu, ale to, kdo jej podepsal.“

      To jako myslíte fakt vážně, Kocoure?

      Plho budíček, vždyť už nejméně půl roku tady píšeme o sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně. Nemůže to být proto čistě náhodou tak, že podstatný bude přece jen ten sjezd v Brně, který se na 99.9% také v květnu uskuteční?

      Ale máte recht (když si ten dopis neumíte najít), že v tom zvacím dopise bude pravděpodobně plno Havlovy „Pravdy a lásky“ a neskutečné touhy Posselta po objímání a usmiřování. To pak uznávám, že je těžké se pod něco takového nepodepsat!

      P. S.
      Srovnávat tohle s podepisováním či nepodepisováním nikdy neviděného textu Charty je opravdu na pováženou!

    1. Přesněji vzato – čekání kokota… na to, že premiér cukne a vezme ho do Ankary vládním speciálem.

      Mimochodem, ten ubrečenec se včera náramně rozčiloval, že premiér dorazil se čtvrthodinovým zpožděním, „pravda a láska“ spolu se souznícími médii se z toho mohla zesrat, zeblít a zechcat „spravedlivým“ rozhořčením, z mnoha bezcenných a bezectných tlam vyhřezly moralistické žvásty a kecy… aby nakonec i „majnstrým“ musel vyrukovat ven s pravdou: Premiér žádal o posunutí začátku schůzky s agentem Pávkem, protože se navrátil pozdě ze služební cesty, a Pávkův kancl mu nevyhověl, prý by na jednání bylo málo času…

      Kolik času ale bylo zapotřebí? Stačila dvě premiérova slova – nejedeš nikam… Na to mnoho času opravdu není zapotřebí.

      Ještě připomenu v této souvislosti v diskusích často vzpomínanou scénu:
      https://www.facebook.com/csfilm.cz/videos/1-j%C3%A1ra-cimrman-le%C5%BE%C3%ADc%C3%AD-sp%C3%ADc%C3%AD/1229325607419630/

  10. Tak nám Franta Motýlek sdělil, že ABA JAGA nebude vystupovat na oslavách porážky Němců …
    Co k tomu dodat?
    1. Bez komunistů by Němci nebyli poraženi, některé KT by s největší pravděpodobností byly dodnes v provozu
    2. Franta M. nechce být spojován s komunisty – takže asi nechce být spojován s oslavou porážky Němců.
    3. Čím dál více prosakuje na povrch, že ty ctihodné západní elity mají Hitlerovi za zlé jen tu maličkost, že na východní frontě neuspěl … ostatní se ještě nedávno muselo odsuzovat, dnes pomaloučku opravují historii … a za chvíli uslyšíme ono známe: „byl to zkurvysyn, ale byl to NÁŠ zkurvysyn“
    4. Říká se, že když Stvořitel někde přidá, jinde musí ubrat – Frantovi M. přidal v muzicírském umění, kde pak ubral už je taky asi jasné 🙂
    5. Aby zlo zvítězilo, naprosto dostačuje, aby slušní lidé mlčeli …
    Franta M. se slušně rozhodl neúčastnit se, tedy obrazně řečeno – mlčet.
    Víc není třeba dodávat

      1. Jak jsem již psal, den předem, aniž by dal vědět pořadatelům. No myslím, že další pořadatelé si na jeho spolehlivost dají pozor.

        1. Děkuji Fymákovan za upozornění. Aba Jaga není úplně padlá na hlavu a dnes opravdu dnes nezahraje.
          https://www.facebook.com/watch/?v=1261491596137653
          Chtěl jsem vidět jejich vystoupení na živo. Býval bych jel do Prahy a šel na Staromák. Ale nevěděl jsem, že celou akci pořádá Svatopluk a netušil jsem, že je to teda vlastně akce komoušů. Aba Jaga to jak je vidět netušila také. Komunistům – Svatopluku se to podařilo zamaskovat. Jsem rád, že je to venku včas. Byla by to pro mne zkažená sobota. Proti akcím komunistů nic nemám, ať si dělají co chtějí, kdy chtějí a jak chtějí, ale nechodím na ně, ani je jinak nepodporuji.

          1. Svatopluk nejsou komunisti.
            Nebezpečně zjednodušující zkratka, která je spíš podobná nějakému pisálkovi Seznamu, než diskutérovi odsud…

          2. Debile, Svatopluk nejsou komunisti. Pořadatel této oslavy dělal vše proto, aby akce byla nepolitická, proto tam mimo jiné nebudou žádné politické projevy.

            Pokud jsi stejně negramotný jako ten chudák z Aby Jagy, tak lépe bez vás. Těším se na Staromák.

    1. Že existuje něco jako Aba Jaga, zjistil jsem až kvůli aféře z toho, že nevystupuje.
      Nezkusíš, nepoznáš – řekl jsem si, a vyhledal to uskupení na YT. – Stačilo. Pod pojmem „hudba“ si představuji něco zcela jiného.

  11. S Ukrajinou žádné špásy.
    Na přehlídce chrastí pásy;
    ukrajinské rudé gardy
    osedlaly leopardy.

    Nejedou přes Odru, Nisu.
    Míří k Děžněvovu mysu,
    daleko za Indigirku.
    (Tam prý nechal tesař dírku).

    Vasyl, Helmut, Žán a Pítr
    jedou stepí jako vítr.
    Proč ten fofr, propána?
    Za svatého Stěpana.

    1. Za druhé světové války by byla Rusá armáda touhle dobou v Berlíně. Dneska se plácá na Donbase, kde válku i začala.

      Klidně se z toho poserte. Alespoň z Vás vyleze další hnědá básnická epopej.

      1. to Anonym (0:35):
        Válku na Donbasu nezačali Rusové, ale už 15. dubna 2014 pomajdanovská junta, dosazená KoZa. Nový předseda Národní rady (parlamentu) – velel on, protože Porošenko ještě nebyl prezidentem zvolený – vyhlásil proti Donbasu (Luhan+Doněck) ATO neboli ANTITERORISTICKOU OPERACI. Zlovolní Donbasané totiž odmítli respektovat státní převrat a vyhnání svých poslanců z Parlamentu a dožadovali se dodržování Ústavy. To byl samozřejmě zločin, protože dodržovat ústavu, když nám ji CIA, MI6 a Evropská komise tak ukázkově roztrhali, je teroristický čin. A pro lepší pořádek Porošeno v r. 2018 ATO ukončil a změnil na „Operací společných sil“ (JFO). Pořád nešlo o nic jiného než o občanskou válku kyjevské junty proti třetině vlastních občanů.
        Znovu: Válka na Donbasu začala 15.4.2014 a západní Ukrajinci v ní začali bombardovat. ostřelovat a vraždit východní Ukrajince. Do února 2022 jich povraždili kolem 14.000, z toho skoro 100 dětí (viz Alej andělů).
        Když nedokážete udržet v paměti ani události pár let zpátky, nevyjadřujte se k těm, které se odehrály před více neý 80 lety – zjevně Vám neslouží paměť ani intelekt.

          1. Uz v breznu 2022 zacalo v Turecku jednani rusu a ukru za mir. Ukrove souhlasili s podminami a dohodu podepsali ,ale v tu ranu prilit Boris z Londyna a bez nakyho opravneni , prikazal ukrum smlouvu roztrhat a jednoho clena delegace , este zabili.

            Jedna soukroma osoba postaci a poruci vlade U. valku na uz 4 roky..
            Potom uz nejmin dva roky stala vlada U. ilegalni..Zakazala volby .
            Aby nebyl nikdo , kdo by mel pravo s Putinem vyjednavat o mir..
            Vsecky demokracie a demokrati se muzou prerazit spechem a snahou aby vydrancovali zapad a vsecky miliardy a zbrane odevzdali , ve prospech Zeli.
            Ted najednou nikym nevolena komise EU a Nato , diktatori zjistili ,ze chteji valku na Rusko.
            Zeli byl zvolenej na zaklade predvolebni lzi , ze ihned vyjedna s Ruskem trvalej mir.

        1. Dobře jste se to naučil, ale Girkin to vidí jinak: kdyby z Ruska nevyrazil na Donbas v rámci operace tajných služeb, tak by ti ruskojazyční moulové ani nevěděli, jak tam trpí.

          Pak už to známe: nájezdníci z ruska vyhnali ty, kteří se necítili utiskování a připojili Sudety k říši. A moderní fašisté to oslavují na hnojníku.

          PS Proč vlastně bojujete o Donbas déle než proti nacistickému Německu za druhé světové války? Ruský národ to tak baví, že schválně rovná města se zemí tak pomalu?

          1. asi je baví mlít ukropy

            proč nejdeš bojovat ty? ukropům už se nechce moc. maminka ti ho musí vyhonit, abys dostal odvahu?

          2. @Anonym
            „Proč vlastně bojujete o Donbas déle než proti nacistickému Německu za druhé světové války?“

            A vy si myslite, ze Rusko bojuje JEN na Donbase a JEN s kyjevskym rezimem ???

            1. Rusko, stejně jako Žižka bojuje proti mnoha protivníkům. A používá stejnou strategii jakou Žižka porážel i křížové výpravy. Postupně, jednoho po druhém ..

            2. Ten anonymův příběh se dá převyprávět i takto:

              Dobře vás na ranním briefingu instruovali, anonyme, ale Nulandová to vidí jinak: kdyby z USA nevyrazila do Kyjeva v rámci operace tajných služeb s balíkem 5 miliard USD, tak by ti moulové, co se nechali banderovci svolat na Majdan, ani nevěděli, jak tam trpí.

              Pak už to známe: najatí gruzínští střelci postříleli pár demonstrantů a policajtů, banderovci udělali převrat, vyhnali řádně zvoleného prezidenta a zahájili Drang nach Osten. A moderní fašisté to oslavují na Seznamu.

          3. Cituji: „Proč vlastně bojujete o Donbas déle než proti nacistickému Německu za druhé světové války? Ruský národ to tak baví, že schválně rovná města se zemí tak pomalu?“

            Co když je to jinak?

            K rozpadu SSSR náramně přispěl americký prezident Reagan, který prohlásil SSSR za Říši zla, kterou je nutno uzbrojit, a tehdejší SSSR to ekonomicky nemohlo zvládnout.

            Nedochází dnes k něčemu podobnému, jen s drobounkým, přímo pranepatrným rozdílem – totiž, že uzbrojována, či dokonce odzbrojována je Evropská socialistická unie a NATO?

            Lze vyloučit, že Rusko tak oddálilo možnost napadení ze strany „vyspělé“ Evropy, která se na válku s Ruskem dlouhodobě připravovala, příkladně vrcholně idiotskou propagandou, uvěřitelnou pouze exempláři s IQ řekněme do hodnoty 60, typicky neuvěřitelný žvást o zasažení Skripalových novičokem, či v našich podmínkách neméně neuvěřitelný žvást o ruských agentech, kteří měli vyhodit do vzduchu vrbětický muničák, což slavnostně vybádala Koudelkova skvadra čučkařů asi po sedmi letech od akce samotné…

            Jenže není nikterak složité pozeptat se strejdy gúgla, a ten přeochotně dodá dobové informace, dle nichž hasiči ve Vrběticích vyrazili k požáru, na místě zjistili, co mají hasit, a mazali asi půldruhého kilometru zpátky.
            Ruští agenti mazaně přivedli vrbětický sklad k výbuchu jeho zapálením? Geniální plán od příslušníků národa, který měl podle „pravdy a lásky“ krást čipy z praček a bojovat s Ukrajinci polními lopatkami, nemluvě o dalších žvástech, určených stádu dutých hlav, tedy naprostým blbům, a víme, že jen naprostý blb volí tlupy bývalého pětislepence.

            Cituji ještě jednou:
            „Proč vlastně bojujete o Donbas déle než proti nacistickému Německu za druhé světové války? Ruský národ to tak baví, že schválně rovná města se zemí tak pomalu?“

            I jedinec s IQ ještě nižším, než mnou výše uváděných 60, by mohl nalézt do očí bijící rozpor – kdejaká bezcenná a bezectná tlama povykuje o tom, kterak Rusko napadne Evropu, fialový signalista, lhář a blábolil dokonce už už viděl ruské tanky na Václaváku… a Rusko zatím, za více, než čtyři roky, zvládlo získat jen malou část Ukrajiny?

            Něco nejasného?

        2. Re: Hal

          Já bych se klidně odvážil posunout začátek války až do podzimu 2013, kdy začal na Majdanu Američany sponzorovaný bordel, který vyústil až ke střelbě do policajtů a demonstrantů najednou.

      2. Rudá armáda byla tvořena i ukrajinci. V době dobytí Berlína končila i Ostravsko-opavská operace, kterou provedl 4. ukrajinský front (vel. A. I. Jeremenko). Ukrajinci zahnali vraždící němce do říše a měli by společně s bratrskými Rusy oslavovat své vítězství. Což se neděje – stali se beranidlem západního kapitálu a umírají za cizí zájmy. Dobrovolně – viz busifikace.

        1. Někde jsem četla, že ukrajinský front se tak nejmenoval proto, že byl tvořen Ukrajinci, ale proto, že se zformoval na Ukrajině. Jistě tam byli i Ukrajinci, ale asi ne jenom.

          1. Ano, máte pravdu, fronty nebyly pojmenovávány podle národností jejich příslušníků.
            A těch dětí povražděných nácky z AZOVa a dalších ukrobanderovských tlup nebylo 100 ale kolem 1000.

          2. Re: katango

            Jste zcela mimo mísu.

            Celá linie boje Velké vlastenecké války, tzn. od Leningradu až k Černému moři, se dělila na úseky z důvodu nutnosti zásobování bojujících vojsk válečným materiálem a potravinami.

            Tato linie se dělila na fronty. Ovšem nikoli na maso a na banány, nýbrž podle území, o něž se bojovalo.

            Frontem (ten front, podle vzoru ten myš) se rozuměl svazek NĚKOLIKA armád (armáda = cca 100 000 kusů), které kooperovaly na zadaném území.

            Fronty, jakož i armády se běžně tvořily, zanikaly, slučovaly, blablablááá…

            Zde kopíruji z toho, co mi vyblila AI:

            1. ukrajinský front: Hrál klíčovou roli při osvobozování Polska a Československa (včetně Pražské operace).2. ukrajinský front: Účastnil se bojů na Ukrajině, v Rumunsku, Maďarsku a na Slovensku.3. ukrajinský front: Bojoval především na jižním křídle východní fronty, osvobozoval Balkán a Vídeň.4. ukrajinský front: Podílel se na osvobození východního Slovenska a severní Moravy (Karpatsko-dukelská a Ostravská operace).1. běloruský front: Jeden z hlavních frontů podílejících se na dobytí Berlína.2. běloruský front: Operoval v polském a pomořanském směru.1. pobaltský front: Působil v oblasti Pobaltí.Leningradský front: Obrana a následná ofenziva v oblasti Leningradu.

            1. Kde je v tom seznamu frontů napsáno, že byl tvořen výhradně Ukrajinci? To je jako planeta, jejíž obyvazelstvo tvoří výhradně letušky.

              1. Ono se to tvořilo z dnešního pohledu divně. Do města byl dodán štáb divize ve složení velitel, politruk, týlař a náčelník štábu a začaly odvody. K výcviku tam byli přiveleni rekonvalescenti a kádry z nebojeschopných jednotek. Když byla divize na početních stavech umožňujících nasazení a schopna nasazení, byla přidělena k aktuálně existujícímu frontu. Front měl ekvivalent ve wehrmachtu, tam se to nazývalo skupina armád. Aspoň tak je vznik divizí a frontů popisován Viktorem Suvorovem.Takto se přestalo válčit ve stepi a zanikl stepní front, později stalingradský atp.

                1. Re: ZC

                  Tak to teda máte dost bujné představy o vzniku RA, ale nemíním vám je kazit.
                  Divize má podle typu zbraně 10 – 20K lidí. Fakt si myslíte, že odvodem z jednoho většího města vytvoříte třeba tankový pluk, který následně vycvičíte za dva měsíce? Anebo dělostřeleckou brigádu?
                  Máte tušení, jak vykouzlit adekvátní počet Pr(aporů)T(echnického)Z(abezpečení), Pr(aporů)O(prav)Te(chniky), aby vám fungovaly prvosledové jednotky?
                  To, co popisujete, může fungovat možná tak u bigošů při vykouzlení kulometného družstva (kulometník, dva pomocníci, osm až deset samopalníků), ale ne při skládání mančaftu u náročnějších zbraní.

                  1. Samozřejmě se popis týká pěší divize, podle velikosti sídla takto mohu organizovat i pluky či prapory. Ono v tom mnohonárodnostním státě měl tento systém navíc logiku, oni občané SSSR mnohdy mluvili rusky stejně jako češi po státnicích na VŠ. Důkazem je věčný poslanec Vondra, nebo naši východní bratia, kde slovenština východu není mnohdy srozumitelná ani slovákům západním.

              2. Re: kata..

                Vy máte problém se čtením s porozuměním?

                Takže ZNOVU.
                Celá linie dotyku byla rozdělena na FRONTY. Do frontů byly dislokovány jednotky o velikosti jednotek (dvě, tři, čtyři , pět, blablabla…) armád. Armáda měla podle sovětských bojových řádů cca 100K lidu.

                S národnostmi to NEMÁ nic společného, jednotlivé fronty neměly ani svá oficiální jména. Průběžně se podle potřeb rušily, rozdělovaly a slučovaly.
                Neoficiální jména jim byla přidělována podle místa prvního působení a v případě shody byly pochopitelně číslovány!
                Takže např. 2. běloruský front.

                Na UA se přeskupovala sovětská vojska DO FRONTŮ, které postupně Z UKRAJINY začínaly svá tažení jednotlivými směry:
                – Polsko,
                – Slovensko,
                -Maďarsko,
                – Rumunsko, blablabla…

                Pokud jste nepochopila, ZNOVU se podívejte, že existoval např. Pobaltský front nebo Leningradský front.
                Máte pocit, že Ivan poskládal z přesvědčených pobaltských nácků tři armády, které táhly na Říši?

                  1. Re: kš

                    Tak proč se diví, že nikde není napsáno, že ukrajinský front byl složen z Ukrů?
                    Ne, není. Toto duševní hovno – pardon – moudro vykadili čeští soudruzi v domnění, že si šplhnou, když budou tvrdit, že Ukři osvobodili celý Čechistán a Ivan tu nikdy nepobyl ani minutu.

                    1. Problém vidím v tom, že jsem se Petrohradě náhodou potkal se starším párem, když jsem hledal nákladní přístav. Slovo dalo slovo a nakonec jsme s pánem spolu mluvili o osmašedesátém. A vyvětlili jsme si to.
                      A to byl Rus jak poleno. Ne Ukrajinec! Moc se mu líbilo to, že jsem striktně rozděloval to „ruské“ a to „sovětské“.

                      Po osmašedesátém režisér Radim Koval inscenoval celou ruskou činoherní klasiku. Varovali ho, že do divadla po 68. nikdo nepřijde. Omyl. Bylo plno až do derniéry. Takže jako já mělo to „rozděleno“ spousta Ostraváků.

                      (To zas bude nesouhlasu v téhle stranické buňce…) 😄

  12. Nevím jestli to pořád platí, ale u nás platívalo, že prezident a předseda vlády nesmí letět spolu v letadle. Ne proto, aby se spolu nepoprali , ale aby spolu nespadli.

    1. Pávka by mohli táhnout za vládním letadlem na špagátku. Když adrenalin, tak ať si to soudruh užije, no ne?!

      1. Myslím, že Pávkovi spíš jeho sponzor v rámci propagace nového produktu poskytne nebeskou lišku.

      2. Re: Gerd

        Existují jedinci, kterým se stalo, že letěli jak špinavé prádlo.
        Třeba od zkoušky…
        Možná by takové umění Pávek uměl zužitkovat…

  13. Je smutné jak funguje to neustálé podsouvání nového náhledu na dějiny a naskakují na to všichni. , mě teda ve škole učili že tyto dny jsou výročím osvobození Československa, byť to byla pravda jen taková dvoutřetinová. České země byly osvobozeny a Slovensko dobyto a poraženo, ale zejména jako výročí porážky Německa, už proto že Druhá světová válka skončila mnohem později.

    1. Protektorát byl poražen taky. Pražské národní povstání začalo až 5.5., po pádu Berlína. U Slovenského národního povstání bychom se dostali až k tomu, jak pod Chabencem vzal Slánský Švermovi boty.

          1. Re: Ládik!!!

            Tys ho viděl?

            Nic ve zlém, ale kdybys viděl člověka, který je na tom zdravotně tak špatně, že jakýkoli jeho odchod z místa a následný pochod ve sněhu evidentně nehrozí…
            Nevím, naštěstí jsem se do takové situace nikdy nedostal…

            Ještě jinak – kolik let si za ty boty Slánský koupil? Tři za jednu?
            Není to dnes už tak nějak jedno?

      1. Re: Ládik!!!

        Ty jsi hen ten soukromník a velkokapitalista zpoza sopky, tak hovno víš, jak se soudruh Slánský obětoval a svému příteli nejvěrnějšímu nezištně pomohl se zavazdly a další výstrojí, jejíž součástí byly úúúplnou náááhodou jakési trapné a blbé a staré a hnusné křusky.
        Kuwa, ty mu ty křusky ZÁÁÁVIDÍÍÍŠ!!!!!!!!!

        No co ty jsi za člověka…

      2. Sverma byl nemocnej a vycerpanej. Spolubojovnici sli kolem ,ale nepomohli.
        Mne to pripadalo tenkrat , jako velkej vzor pro mne ..
        Kdyz je, soudruh soudruhovi , soudruhem.
        Nebo, soudruhove soudruhum , soudruzi..
        A vod soudruhu , nebo kdyz sem zaslech ,soudruzi , sem se vzdycky, co nejvic vzdaloval.
        A nebyl ten priklad toho vzornyho soudruhovani , ani prvni ,ani posledni.

      1. To by člověk musel připustit, že jakékoliv politické uspořádán státu našeho státu dementními Němci od září 1938 až po květen 1945 mělo jakoukoli právní váhu. Nemělo. Dementi nejsou oprávněni rozhodovat vůbec o ničem, natož ti němečtí debilní náckové.

  14. A třeba Babiš přišel na schůzku s prezidentem pozdě schválně, aby dal najevo, že má větší sílu. Zatím to vypadá na poměřování pohlavních orgánů. Prezident se na trachtaci NATO asi opravdu vydá po vlastní ose, a bude drze doufat, že jej budou všichni přijímat, protože jim nebude stát za vyvolání diplomatického incidentu. Ovšem se může prezidentovi stát, že jej nepustí do sálu k jednání. Babiš bude jako obvykle opatrný, a na to prezident spoléhá. Dopadne špatně Babiš, pokud tu hru prezidenta dávno neprohlédl a neukáže tvrdší postoj. A pokud Babiš usadí prezidenta do role nevýznamného kladeče věnců, bude mít proti sobě mediální řev. Skoro se dá říct, že Andrej Babiš se svou opatrností a nedostatkem včasné tvrdší reakce vůči požadavkům prezidenta sám vmanévroval do pozice, kdy bude činit brzy špatná a ještě horší řešení. Ale to je jeho právo volby. Nakonec dojde do situace, kdy bude muset Babiš prezidenta odkázat do správných mezí, protože ten evidentně sází na opatrnost Babiše vyvolat nějakou rozhodnou reakci a bude si dovolovat stále více.

    1. Babiš by měl před tím zasedáním NATO PePu poslat na nějaké veledůležité jednání v Zimbabwe nebo Burundě Urundi a tamní policii za patřičné všimné najmout, aby si ho tam na týden nechali, třeba kvůli pašování želv, slonoviny nebo tak. A při návratu z Turecka se pro něj stavit a s velkou slávou ho vysvobodit 🤗

      1. Babiska mel drzet hubu a krok. A nebavit se vo vecech, ktery sou jasny ,ze vlada vladne.. Na misto stezovani si , ze neni podrizenej presidentovi.
        Se nebavit. A prikazat tomu na Hrade, aby drzel hubu a neplet se do veci do kterych mu nic neni a s tou propagandou spojenych statu , ze muze ihned vod tahnout , vodkud prilez.

        Ze nebude s narodem manipulovat a nacpavat do nejaky imperialisticky teroristicky rise, ktera musi bejt za kazdou cenu, v nenavistny valce s Ruskem..
        A ted jeste Nato poslali flotilu vojenskych lodi deseti statu, na Iran..
        A kdyz hubu drzet nebude , tak pude.
        Uz narod ma tech nepratelskych presidentu ,zlocincu , posluhu a kde koho na zapade , az po krk.

        Ale, kdyz vlada nevladne a veci, udalosti ,zbytecny presidentove , zbytecny xindlove , se muzou montovat do vseho ..
        Uzvaneny ministri a zmocnenci , vladnou vladou..
        /To sem vedel napred , zadnej kumst, to uz s jeho vladou bylo predtim/.

        Dale bezmocna vlada porizuje , bezmocny, nemocny /ministrovanim posedly / , zmocnence..
        Ty dostanou velky kancelare a davy podmocnencu a dalsi aparat byrokratu
        na dalsi vyzdimani velkych platu a pro cely dalsi stada podpolitiku ,ktery
        se ted prave s Babiskou rozmnozujou.

        To dal a porad vic , samozrejme rozreduje a komplikuje akceschopnost vlady vubec ,aspon a neco udelat, misto zvaneni, uz jenom bezvladny vlady.
        A ted ustupuje natlaku, turko motoristu a EU a spol a jenom rozmnozuje zmocnence..
        Kdyz jedinej kdo jezdi na motorce, je anti motoristickej general…
        Vsechno je mozny ,na vysavani z lidi.
        Penez dost ,ale nasich..

        Trump se pokousi v Operaci Freedom , se vosvobodit vod nasledku jeho ilegalni a dobyvatelsky valky, /fury fury == velkej naklad ,velky zurivosti, kdy napadl zakerne a bez vyhlaseni valky, mirumilovnej narod/ , na Iran..A ted nevi jak..
        Kdyz chtel porazit Iran a zvitezit , silenym zabijenim jeho vlady a malych deti ve skolach..

        Putin musi neco konecne udelat , uz slape vodu na U. , 4 roky a zadna demilitarizace neni videt.
        Naopak poridil si na sebe a na Rusko , daleko este vic, ty militarizace.
        Ted i presto, ze cokoliv ukrove dostanou , to ukradnou. 90miliard , ted v Armenii dostali s velkou oslavou a zase chteji dalsi 20 miliard a zbrane , ktery obratem rozprodavaji po svete..Na valku , az potom , co zbude.

        Podle tema knihy, Deset tisic zlodeju , kdy americky a britsky generalove planovali postup na utok na fasisty ,ale us armada po vylodeni , se nemohla pohnout dopredu ,kdyz vsecko vojaci, skladnici rozkradli na ksefty , hlavne pohony hmoty..

      2. Tymákovane,
        Andrej Babiš měl prezidentovi ocitovat část Ústavy, konkrétně:
        – Článek 15, odst. (1) Zákonodárná moc v České republice náleží Parlamentu.
        – Článek 43, odst. (1) Parlament rozhoduje o vyhlášení válečného stavu, je-li Česká republika napadena, nebo je-li třeba plnit mezinárodní smluvní závazky o společné obraně proti napadení.
        odst. (2) Parlament rozhoduje o účasti České republiky v obranných systémech mezinárodní organizace, jíž je Česká republika členem.
        – Článek 63, odst. (2) Prezidentovi republiky přísluší vykonávat i pravomoci, které nejsou výslovně v ústavním zákoně uvedeny, stanoví-li tak zákon.
        odst. (3) Rozhodnutí prezidenta republiky vydané podle odstavce 1 a 2 vyžaduje ke své platnosti spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády.
        odst. (4) Za rozhodnutí prezidenta republiky, které vyžaduje spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády, odpovídá vláda.
        – Článek 67, odst. (1) Vláda je vrcholným orgánem výkonné moci.
        odst. (2) Vláda se skládá z předsedy vlády, místopředsedů vlády a ministrů.
        – Článek 68, odst. (1) Vláda je odpovědna Poslanecké sněmovně.

        Prezident není v žádném zákonu jmenován jako účastník schůzky NATO. Tedy rozhoduje vláda, zda prezidentovi účast povolí nebo nepovolí. To není ani na kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu, kterou prezident nejspíše založí na faktu, že Ústava říká:
        Článek 54, odst. (1) Prezident republiky je hlavou státu.

        Tedy agent Pávek vyhrožuje poněkud naplano. Ale možná by měl Babiš říci, že Andrej Babiš by cestu Petru Pavlovi možná i povolil, ale agent Bureš nepovolí agentu Pávkovi cestu určitě.

        1. Nejsem fanoušek Babiše, ale myslím, že tyto věci dělá a PePa107 vyhrožuje kompetenční žalobou. Já se obávám, že ta dopadne jako vše od ÚS. Navíc Pávkovi pasáci mu připraví na summitu uvítání, aby ukázali, koho EU podporuje. Smutné, ale realita.

    2. V tomto případě má většího ptáka estébák. Ale neumí, nebo nechce ho správně používat.
      Protože už z minulosti víme, že je sráč a má různá postranní omezení kvůli svým kšeftíkům, tak raději v zájmu svého byznysu uhne.
      Navenek se to bohužel bude jevit tak, že většího ptáka má ten papučovej generál.

  15. Ukrajinci by měli taky mít přehlídku, když porazili němce. Bohužel jim dnes němci dodávají zbraně a informace proti Rusům, tak to nejde.

  16. „Hele, já jsem vlastně rád, že se právě dneska potkáme na sýpce na dni otevřených dveří. Není nad to, být mezi svými a pokud by se mělo v Moskvě a následně v Kyjevě a následně v Hormuzu něco semlít, tak to alespoň budeme prožívat společně.“

    Tak nějak to připomíná závěr filmu K zemi hleď! https://www.youtube.com/watch?v=x1I_4VXM5pg

    1. Dokonalý film, skvělý záver, díky za připomenutí. I když ten úplně poslední závěr po titulcích také není špatný.

  17. “ Trump včera ohlásil třídednní příměří mezi Ruskem a Ukrajinou, ale obávám se, že to už nikdo nebere vážně. “

    Vypadá to, že Zelenský byl Trumpem informován a vážně to vzal – tedy zuatím. Co se mu vylíhne v hlavě za pár hodin, těžko předvídat.
    Dokonce vydal dekret, kterým Rusům POVOLUJE přehlídku na Rudém náměstí
    https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-vyjmete-z-cilu-sektor-rude-namesti-zelenskyj-vydal-dekret-kterym-rusum-povoluje-prehlidku-40577303#

    „S ohledem na četné žádosti a z humanitárních důvodů vymezených při jednáních s americkou stranou dne 8. května 2026 nařizuji: Povolit dne 9. května 2026 konání přehlídky v Moskvě (Ruská federace). Po dobu konání přehlídky (od 10:00 hodin kyjevského času dne 9. května 2026) vyjmout územní sektor Rudého náměstí z plánu použití ukrajinských zbraní,“ uvádí se ve výnosu číslo 374/2026.“

    Velmi podezřelá jsou jeho slova o „vyjmutí územního sektoru Rudého náměstí“.

    1. Dnes jsem sledoval vojenskou parádu v Moskvě. Vyšlo jim to skvěle. Bylo to důstojné a dobře připravené. Byl to silný zážitek nejen pro účatníky přehlídky. Byla to i ukázka, že Rusko je země lidí, kteří jsou hrdi na svou vlast i na svého prezidenta. Putin se usmíval, asi měl proč…

        1. Bylo to z roku 2024. Nějaký podvodník to na tubce uváděl jako „živé“, aby mu na to hodně lidí kliklo a jemu se penízky pěkně sypaly.

  18. OT : skupina Aba Jaga dnes na svém FB oznámila, že zítra na oslavě osvobození nevystoupí. Neměli ani tolik slušnosti, aby to dali vědět pořadatelům.

    1. Smutné. A to jsem je měl rád za to, že neplují s proudem, jak leklé ryby, aby se pak ukázalo, že vlastně mají přeplněné pemprsky . . .

    2. Ať hledám, jak hledám, nikde jsem tohle nenašel. Ani na stránce: https://www.abajaga.cz/inpage/koncerty/
      Pokud je někdo opět nezakázal, co už se párkrát stalo, řekl bych že vystouopí a že se na Staromák těší. A já se na ně těším také. Jedu do Prahy kvůli nim.

        1. Uznejte, ře to je maximální blábol.

          1. akce nemá s KSČM nic společného
          2. pokud mu něco vadí na pořadateli, měl to řešit než slííbil
          3. ani to neoznámil poředatelům

      1. Ale bohužel je to pravda, Franta Motýlek to sám oznámil s tím, že nechce být s komunisty nijak spojován. Když jsem mu napsal, že chtěl asi hanbu místo války, ale stejně dostane hanbu a k tomu i válku, tak mě smáznul. Dokonce dvakrát. No nic, hudbu maj dobrou a zase se tak moc nezpronevěřil.

            1. Onanyme, ještě jednou a speciálně pro tebe pomalu : KSČM nemá s pořádáním festivalu nic společného. Pokud to nejsi schopen pochopit, tak raději mlč.

              1. Festival pořádá spolek Magistra Vitae.
                Členem spolku je Josef Skála.

                Pokud to nejsi schopen pochopit, tak raději mlč.

                1. Onanyme ty jsi takový kretén, až mne to rozesmálo. Promiň, že se směji tvému neštěstí, polehčující okolností je, že ty si to neuvědomuješ.

                  Zaprvé, pan Skála je členem stejně jako paní Samková z ODS/TOP09, ale protože nejde o politickou akci ale oslavu osvobození, nikdo to neřeší. Navíc Magistra Vitae není politická strana ani organisace, takže to nikdo neřeší. Pochybuji, že lustruješ stranickou příslušnost svého doktora či řemeslníka.

                  Zadruhé se tam pan Skála neobjevil dnes, takže to neměl Motýlek slibovat a měl si to zjistit hned. Kdyby to byl skutečný důvod, jako že není.

                  Zatřetí mne baví, jak máš o Motýlka najednou starost.

                2. Ten Skala to je trochu zajimavy ,ten spolek s latinskym nazvem , vono to vypada dela vznesenej a vzdelanej dojem ,ze to nejsou zadny negramoti ,ze pestujou normalka latinu .
                  Dat spolku v CR , napr. ceskej nazev , to neni nic moc,
                  to uzna kazdej vzdelanec a pitomec.
                  Ten spolek zalozil a predal funkci reditele 21 letymu klukovi , sam je ted podreditelem..
                  Ze ten spolek potrebuje vekem CSM reditele a este podreditele a kdo vi jaky vsecky funkce. Ucetniho a pokladnika, urcite.. Tak je predem jasny vocode.
                  Pak ma ten Skala este jinej spolek ,si nepamatuju nazev , asi bude nadsenej spolkar a este spolkovej pouckar ,asi nejvic vo marxismus ,dyz je komunista……

              2. Radši ještě jednou.
                Logika není vaše silná stránka.

                Franta Motýlek oznámil, že nechce být s komunisty nijak spojován.
                Ne s KSČM ale s komunisty.
                Je Skála komunista?
                Je.

  19. Bohužel, tentokrát to dobře nedopadlo! Nezakázat se sjezd sudeťáků V Brně( vláda nabo sněmovna) a pokud se bude konat, tak se následně zruší „Benešovy dekrety“ a naplní se Benešovo varování před návratem sudeťáků! Toto Benešovo varování je uždnes oficiálně vydáváno za podvrh a falzum, takže se máme na co těšit. A rozebírejte si to u kafe, pokud tomu dnes nevěnujete zvýšenou pozornost.

    1. „Nebude však trvat dlouho a budeme slyšet různé, všelijak formulované a v systémy vypracované omluvy, výmluvy a omývání všeho toho, čeho se Němci v této válce tak neslýchaně nelidsky dopouštěli.“ (Dr. Edvard Beneš, 10.6.1945, Lidice)

      https://www.youtube.com/watch?v=TtpxzUSdAtk 13:37

      ovšem pravdomluvné forum24 https://www.forum24.cz/kdo-vymyslel-odsun-nemcu-a-falesny-projev-edvarda-benese/

      Ano, je to jen část, ale zbytek se jistě také najde,

    1. Přesně tak, ono účast na ruské vojenské přehlídce je vyšší úroveň než vzdát oficiální poctu na hřbitově. Fico dělá co může a dělá to myslím dobře.

  20. No v roce 1945 to dopadlo tak, jak dopadlo, ostatní varianty by byly podstatně horší.

    Jinak jsem konstatoval v poznámce na svém blogu totéž, co Vidlák rozepsal v tomto článku. Narodil jsem se po válce a klidně umřu bez toho, že bych III. světovou musel zažít na vlastní kůži.
    Proti tomu, jak velké je napětí ve světě jsou opravdu kompetenční spory (řízený PePa versus neřízený Babiš) k pousmání.
    Jenže, domnívám se důvodně, že je jak PePa, tak Zelenský řízen z jednoho centra. Kde je to centrum se mohu jenom dohadovat – ale těch „řízených“ politiků na vrcholných místech je, zdá se, mnohem více.

    Tak ať vám hostina k možnému začátku „nových časů“ dopadne co nejlépe!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *