18 července, 2024

Dokonáno jest…

Tak nám týden začal další jobovkou… SebeStředula byl opět zvolen šéfem ČMKOS. Kozel byl znovu dosazen do funkce zahradníka, sice to nebylo žádné drtivé vítězství, ale bylo nadpoloviční, takže to stačilo. Do funkce nebyl dosazen ani Fialou ani Aspenem… odboráři si ho zvolili sami a zcela dobrovolně. Vyjednávání s vládou o krachujícím průmyslu teď půjde mnohem lépe a radostněji, Středula nikdy nezapomene deklarovat, že jakýkoliv protest nesměřuje proti vládě, ale naopak na její podporu… liberální demokracie je totiž super (říkali v Aspenu), jen má občas maličké chybičky typu Gupta… sice to ničí strategické podniky jako Liberty steel, které by se nám pro válku s Rusem ohromně hodily, ale tak daleko nesahá ani inteligence vlády, ani inteligence Středuly. Grýndýl vole!

Agrární komora také (zatím) úspěšně torpéduje jakékoliv traktory v Praze, takže se nafta pálí ve zbytečných demonstrativních akcích a radikálnější zemědělci už chodí po výsleších. Doležal s Pýchou mají plnou hubu boje proti zlému ruskému obilí, kterého je asi jedna dvacetina ukrajinského obilí a všichni dělají všechno pro to, abychom se nedohrabali žádného jiného výsledku než zvýšení dovozů zemědělských produktů ze všech zemí, které nám ještě nezdrhly do BRICS. To je totiž to jediné, proč jsou ještě naši spojenci.

Kdyby mi někdo před deseti roky řekl, že země jako Chile nebo Keňa budou v brzké budoucnosti vydírat EU svými požadavky, poslal bych ho za Chocholouškem… Pochopil bych, kdyby to bylo jako pře sto lety v Británii – z kolonií se dovážely zemědělské produkty a lidé v Anglii stavěli průmysl a platili za levnou pšenici drahými parními stroji, ale tohle je asi poprvé v dějinách, kdy někdo ničí svoje zemědělství ve prospěch nevýroby a nikdo se neptá, jak budeme za ty potraviny platit? Elektroauty?

Kdyby mi v téže době někdo tvrdil, že líbodémo nejen obsadí státní správu, ale dokonce i vedení profesních organizací a dosadí si svoje lidi o do čela odborů, vysmál bych se mu. V podstatě zůstal jen Dufek.

Do toho jsme se dozvěděli, že vrchní bojovník proti dezinformacím, Rakušan, si na svých spanilých jízdách zařídil komparzistu, který mu zahrál prozřelého dezoláta, který jako přišel naštvaný, ale pak konečně Vítka pochopil a nakonec mu chtěl podat ruku. Ale to jen tak na okraj, abyste věděli, proč naše Pětikolka všude vidí dezinformátory… Myslí si, že my, dezoláti, to děláme jako oni…

Tak jo, máme hotovo…

Do eurovoleb už se toho už moc nestane. Všechno bylo vyzkoušeno, aktivisté i politici udělali, co bylo v jejich silách a možnostech. Takřka u všeho podstatného jsem byl, takže s klidným svědomím mohu konstatovat, že se udělalo to, co bylo v našem prostředí, v naší společnosti, s našimi silami a našimi povahami, možné. Kdyby se dalo udělat víc, někdo by to udělal. Z národa vyvstalo to, co mohlo a ne to, co bychom chtěli.

Kdo se mohl spojit, ten už se spojil, kdo se spojit nemohl a nebo nechtěl, ten už s tím nic neudělá. Nemůže. Podívejte se do kterékoliv diskuse pod jakýmkoliv mým politickým článkem. Jeden příspěvek je o tom, že se všichni musí spojit a hned následující je o tom, kdo se s kým spojit nesmí. Někdy je dokonce v jednom příspěvku obojí dohromady. Musíte udělat společnou kandidátku… ale s komunisty nééééé.

Demonstrovalo se, mluvilo se, vytvářely se dosahy na fejsbůku, tvořila se přátelství, spojenectví i nepřátelství, překračovaly se vlastní stíny… Příští týden se odevzdávají kandidátní listiny. Je zbytečné řešit, co mohlo být, ale není. Je zbytečné plakat nad rozlitými mlíky. Skončila zbožná přání, skončily vzdušné zámky, skončily růžové sny. Realita jsou kandidáti do eurovoleb a volební subjekty, které se dokázaly založit, vytvořit strukturu a dotáhnout to ke splnění všech zákonných náležitostí. Realita jsou blogeři, fejsbůkové televizní kanály a jůtuboví influenceři. Realita jsou dosahy, které mají a ochota ke spolupráci, kterou projevují.

Všechno ostatní nakonec byl jen nástroj. Dva roky protestů, objíždění sálů, bouřlivých diskusí, rozchodů i spojování, dva roky jednání, intrik, chytrých i hloupých nápadů se koncentrovaly do tváří a jmen, které se v příštích týdnech budou pokoušet ve volební kampani vybudit vaši subjektivní jistotu, že právě oni jsou ti praví.

Prosím, je to subjektivní jistota. Tedy stejná jistota jako to, že vanilková zmrzlina je lepší než čokoládová. Proč je vanilková lepší? Protože proto. Neexistuje žádné vědecké a objektivní měření, že vanilková je lepší. Neexistuje žádné objektivní měření, které by určilo, že blondýnky jsou hezčí než zrzky. Je to prostě subjektivní a různí lidé to vidí jinak. Můžeme se do smrti hádat a snášet argumenty, co je lepší, ale nikam to nepovede. Všude, kde objektivní kritéria existují, tam už si dávno nevybíráme. Nikdo neříká, že valcha je lepší než automatická pračka a nikdo nehádá, že je koňské spřežení lepší než vlak. Nikdo se nehádá, zda je lepší mobilní telefon nebo pevná linka.

Ale pořád se hádáme o pravici a levici. Pořád se hádáme, jestli Petr nebo Pavel. Pořád se hádáme o konzervativní nebo progresivistické hodnoty. Hádáme se, protože není jasné, co je lepší a jestli je to doopravdy v našich podmínkách lepší. Kdyby bylo jasné, že nejlepší je pravicová politika, všechny státy by už dávno byly jako Texas. Kdyby to bylo naopak, všechny státy by už dávno byly jako Švédsko. Kdyby existovala objektivní politická kritéria, nepotřebovali bychom volby, ale matematický vzorec.

Jen u toho Fialy už my na alternativě máme jistotu, kterou nemusíme přezkoumávat…

Prosím, mějte to na paměti, až budu v příštích dvou měsících popisovat volební kampaně jednotlivých stran, hodnotit jejich taktiku i možnosti a budu zkoušet předpovídat volební výsledky. Nepopisuju ani tak politické strany nebo jejich lídry, ale spíš odhaduji, kolik voličů subjektivně přesvědčí, že jsou ti praví a jakým způsobem na to přesvědčování půjdou. Nepopisuji, kdo je dobrý a kdo je zlý. Nepopisuji, kdo je charakter a kdo je psychopat. Neřeším, kdo má ryzí povahu a kdo se přetvařuje. Fakt za vás nebudu určovat, kdo je nadějí národa a kdo je naopak jeho zkázou.

Já budu řešit, kdo uspěje a kdo neuspěje. Kdo dělá dobré kroky a kdo nedělá. Budu řešit, kdo kolik dostane mandátů, kdo žádné nedostane, kdo je v kurzu a jde nahoru a kdo se naopak dopracoval k propadáku. Morální kategorie ode mě nečekejte a je mi upřímně jedno, koho hodláte volit a kdy se pro něj rozhodnete. Nebudu vám říkat, komu to máte hodit, ale pokusím se co nejlépe rozklíčovat, mezi čím si vybíráte. Neřeším hodnoty v politice. Řeším schopnosti v politice.

A samozřejmě se pokusím odhadnout výsledky. Budu o volbách psát, jako kdyby neexistovala válka s Ruskem a budu psát o válce, jako by neexistovaly volby. Jinak bychom se z toho museli zbláznit.

Eurovolby budou nejspíš poslední svobodné a tajné volby. Pak už nastoupí korespondenční hlasování a vydávání občanství potomkům v zahraničí, kteří mnohdy ani neumějí česky, ale vědí, že nejlépe nám bude vládnout Ivan Bartoš. Máme poslední příležitost si to rozhodnout tady doma. Podle posledního volebního průzkumu se očekává rekordní účast v těchto volbách… to je pozitivní ukazatel, že poslední dva roky se nepracovalo úplně zbytečně.

Zítra si řekneme, jak vypadá startovní čára.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

196 thoughts on “Dokonáno jest…

 1. Nic nového pod sluncem. O lidu českém už napsal K. H. Borovský toto:

  SVORNOST

  Takto svornosti té vaší tajný smysl zní:
  „Dělej ty, co chceme my.“
  U mne tedy zase svornost znamená:
  „Dělejte vy, co chci já.“

  1. Jak občas poznamená Starý kocour, kloboučkem si boty ometám. Nejen že citát, který jste napsal, je trefa do Černého; je to jak z henryovky Old Shatterhanda: všech pětadvacet ran prošlo dírou po té první.

   Je to tak výstižné, zejména k součané situaci, že už nikdo nic lepšího nenapíše. – Vlastně je to škoda 😀

   1. Moc rád si listuju ve sbírkách Čapkových fejetonů „Kritika slov“ a „O věcech obecných čili Zoon Politikon“
    (oboje dostupné na https://mlp.cz).
    Není to tak stručné jako KHB, ale jsou tam nádherné postřehy o lidech a politice.

  2. Toníček:
   Njn…………..Karel Havlíček, Vilém Tell českého myšlení. Patrně se časem převtělil v Karla Kryla, ponechav si své jméno, akorát u toho ztratil dost sžíravosti a optimismu.

   1. Neni divu. KK byl takový lakmusový papírek. Třeba s písničkou „demokracie rozkvétá“ přišel pomalu dřiv, než jsme ty klíče schovali zpátky do kapsy 🙂

 2. Další dobra zprava!
  Vlada vyčlenila další peníze na zbraně pro Ukrajinu. Kolik, to je tajné.
  Buďme velkorysí, byt jsme stát, který nemá peníze na školniky.

 3. Dobrá zpráva je, že odvolací soud potvrdil neplatnost výpovědi Petra Druláka, který byl vyhozen z ministerstva zahraničí Lipavským….

   1. To je ale dobře, že dezoláti začínají posilovat, ne? Důležité a je, aby si to pamatovali do voleb. Rok a půl je ještě dost dlouhá doba.
    No – možná, že pětikolka ještě několik set lidí pořádně naštve.

   2. Prožidovského a proruského nacistu by zajímalo, zda pan domácí neuvažuje o nějaké spolupráci s Markem Stonišem.
    Nacistovi se zdá Stonišovo TO velmi dobré.
    Nacista by to viděl na několikastránkové interview podobné tomu, jako dělal s Ringo Čechem.

    1. Milan:
     Už jsem si stačila všimnout, že jak se diskuze předezolátí, tak ji smažou. A dezolátuje se nějak čím dál častěji – teda na Novinkách, Seznam snad poctivě drží hodnotovou lajnu.

 4. Hnůj by měl pronásledovat Moravce a nečeskou televizi, aby vzali na vědomí utlačované pravdy o podvodech covid, válkách, šílenostech kolem poručíme větru dešti, ničení dětí, genocidě v koncentráku pásma gazy atd. atd. Tam je potřeba se tlačit. Dokud nebude svobodná diskuze v naší televizi, jsme jen ubohá parta zoufalců, často už zklamaných důchodců, jako jsem já sám. HB

  1. Celý etický panel ČT rezignoval
   Dnes 11:21 • Aktualizováno Dnes 12:22
   Jan Menšík

   Kvůli údajným sporům s ředitelem České televize Janem Součkem v minulých dnech rezignovali všichni členové etického panelu na své funkce. Informaci Novinek potvrdil jeden ze členů panelu Nikolaj Savický.

   https://www.novinky.cz/clanek/domaci-cely-eticky-panel-ct-rezignoval-40465672#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest250_box_sluzeb_nad_reklamu_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

   tedy to tak horké s obnovou v tv nebude…

   1. Podle prožidovského a proruského nacisty, neměl jakýsi „etický panel“ ČT existovat už dávno.
    Ta televize už dávno sere na jakoukoliv etiku, takže nacista vnímá nějaký „etický panel“ jen jako bandu parazitů a vyžírků.
    Ono jich je tam víc, tohle je jenom jedna parta z několika. Nacista má díky kolegovi a spolužákovi, velmi dobrý zdroj informací zevnitř.
    Kamarád nacisty vzkazuje vidlákům:
    To, co vidíte na obrazovce, je jenom špatně viditelná špička vředu. Vevnitř to hnisá a kvasí. Až vřed praskne, tak prý nám z toho smradu bude pěkně špatně.

    1. Blboňům to nevadí, poslouchají to jako kulisu při jídle. Nebo v jízdě cizáckým autem do cizácké práce.

 5. Vidláku!

  Z vašeho apelu : „Máme poslední příležitost si to rozhodnout tady doma“ , cítím velké rozčarování a beznaděj. Je nás ale víc.

 6. Velká politika začíná od spodu. Každý se může ve své obci přesvědčit, jaké je tam politické rozložení a zjistit si názory jednotlivých komunálních politiků. Najednou zjistíme, že i malá politika se dá dělat za velké peníze, že je všude plno podezřelých kšeftíčků a jak nám ti naši politici pěkně bohatnou.

  Za první republiky chodili do politiky vážení občané, kteří něco dokázali a byla za nimi vidět dlouholetá záslužná práce pro obec a vlast. Do politiky se chodilo, aby obec a města vzkvétala, aby tady něco zůstalo pro další pokolení.
  To už dnes neplatí. Do politiky i té komunální se chodí zbohatnout a získat důležité konexe, aby komunálník mohl řádně čerpat výhody z první ruky.
  Stačí se podívat na staré pohlednice, jak města obce a vesnice vypadali úhledně, jak si občané své výdobytky opatrovali a jak se k nim chovali. Všechno mělo řád a smysl. Prážák byl z Prahy a byl na to hrdý, stejně jako jiný z Kotěhůlek.
  Dnes se politika nedělá na národní úrovni, ale na úrovni Brusele a tzv. světová, kde je občan pouze trpěn. Přednost mají menšiny , kdejaký migrant a válečný uprchlík, protože už nemáme tu národní a komunální politiku ale tu Bruselskou-světovou.

  Můžeme si za to z velké časti sami, protože si volíme do politiky rakovinu, která nás pomalu požírá.

    1. Re: Milan

     K výše napsanému. Obraz je vždy obrazem, nikoli dokumentem či záchytem reality. Záchytem není dokonce ani fotografie.
     Takže vše je potřeba bráti s velkou rezervou.

     1. Uff, zorvna u té fotky bych se hádal – pokud teda nemáte na mysli čistě umělácké fotky nebo nějaký šestiprstý paskvil od aíčka. Já mam například telefon zasraný převážně záchytama reality – některé jsou lepší, některé horší. A vzpomínková alba taky nejsou primárně ku potěše oka.

      1. Ono jde o to, jak si tu realitu zachytite, ze? Kdyz nezacinala valka na Donbase, tak ukazovala CT narvany stadion pri podpurne manifestaci. Realita. No a pak se objevily osklive fotecky zachcujici obsazeny JEDEN SEKTOR a do toho info, ze se jednalo prevazne o nakomandovane zamestnance nejvetsiho mistniho zamestanance a jejich rodiny.

       Ale pravda je jen jedna a jak pravila jista slovenska novinarka, o pravde se nediskutuje.

       1. s tím souhlasím… ale ty fotky jednoho sektoru zachycují realitu – takhle to vypadalo na místě, které vyfotili. Realitu upravuje až následná interpretace. Fotky za nic nemůžou. Ty jenom zachycujou realitu… a kradou indiány.

         1. … a já ji zakončím „nevěřte fotkám“ =)

          Jdu smazat pět náhodně vybraných fotek ze svého telefonu, aby ostatní pochopily kdo je tu pánem.

      2. Re: ksichtík ☺

       Vysvětlím.

       Ivani pochytali tádžické teroristy a ihned jim vyspravili fasádu, jednomu prý dokonce ufikli pravý slech.
       Vy to vyfotíte a frknete na net či na budovatelskou nástěnku Ivana s letištěm na palici („letiště“ je ruská brigadýrka, neboli vojenská pokrývka hlavy), an vede spoutaného tadžického soudruha bez ucha, zato navíc s vyspravenou fasádou okolo očí a čuchometru.
       Ale že TŘEBA leží deset metrů od okraje fotky jedno sto a třicet bývalých ruských „živol“, to nikdo neinformovaný z vámi pořízené fotočky nepozná.

       1. Cítím nějaké kozovozní nedorozumění… Já píšu, že fotky zachycují realitu – k tomu byly přece vynalezeny.

        To, že nějaké vemeno vezme fotku točky a prohlásí „koukněte jaký hezký iskander!“ není chyba fotky. Fotka za to nemůže – taky by tomu hňupovy nejradši ukousla prsty…

  1. Ale to jste udělala chybu, že jste zůstala jen u titulku. Dodejte si odvahy a čtěte dále! Smích léčí, pět minut smíchu – Hřebejk hřebík z rakve ven!

   Dozvíte se věci, o kterých se vám ani nesnilo. Pekarová je chytrá, Nerudová taky, obě jsou mladé a krásné a patří do politiky, Petr Pavel vrátil na Hrad slušnost… Holec s Xaverem se můžou jít zahrabat, u nich se tak znamenitě nezasmějete 🤣

   1. Tak jsem dala na Vaši radu a článek přečetla, no moc jsem se nezasmála. Ale obzory rozšířila. Hlavně ta slušnost z Hradu přímo tryská.

    1. Buzková byla klasická ODSačka, která se dostala do ČSSD jen díky dědečkově tradici. Jako ODSačka se také celou svojí kariéru chovala. Ostatně tak zní i v celém článku, tedy spíše částech na které mi vydržely nervy.

     Za mne vrchol je „Já této vládě dosti fandím, protože podporuje pomoc Ukrajině proti Rusku.“ následovaný klasikou „Myslím si, že mnoho věcí by se dalo mnohem lépe vysvětlit, mnohem lépe prodat.“. Prostě klasické dělají vše dobře, jen to nevysvětlí.

    2. Korektnost to je, ne slušnost. A politická k tomu.
     Korektnost není vůbec o slušnosti, ale zavání sektářstvím, autocenzurou, je to kontroly.
     Slušnost je vlastnost, úsilí a práce na sobě samém s cílem zlepšit život sobě a kolem sebe.

      1. Pánové, nedělejte si srandu ze Stařenky. Závěry se dělaly za minulého režimu a byla z toho i poučení. %))

       1. Re: SO

        To nejsou ZÁVĚRY, to jsou BONZÁCKÁ HLÁŠENÍ.
        A vy jste zcela hloupá stařenka a já jsem vás fčilek urazil uplněcypeganc, bosemsprostyjakcyp, jestli jste to náhodou nepoznala.
        (-:

          1. Splachovala se, jak říkáte. Tam to dělají všichni už od dob otce zakladatele.

          2. Hlavní smysl, podstata, členství v ODS je cesta k úplnému historickému znemožnění se.

          3. Jinak nejde odpovědět než tady, splachovací bylo na Targuse. Že se neurazím, když mě nazval hloupou stařenkou. A Vy mě hned cpete do ODS, sám si tam vlezte. To posouvání máte beztak od nich.

 7. Eurovolby jsou jenom o pasalicich. Je to takovy zaslouzeny odpocinek s bohatou vysluzkou. Zmenit tam nic nejde. Maximalne jenom reprezentovat a informovat, jak to dela gen Blasko nebo Ivan David.

  Ten Stredula…. to je ovsem podstatne vetsi pruser.

  A opetovne rozdeleni zemedelcu na hodne a zle bylo tak rychle, jako jejich sjednoceni. A takova to byla slava…

  1. Re: Třešňák

   Středula není žádný další průser.
   Středula je pokračující setrvalý stav. Ti, kteří prozřeli, už dávno z odborů zdrhli, protože škoda peněz za příspěvky.
   Abych byl konkrétní – můj spolužák pracuje ve firmě (býv. ČSAD, resp. autobusová divize, která jediná zbyla, bo dotace), v níž není podepsaná kolektivní smlouva už čtvrtý rok.
   Když se šli chlapi zeptat, bylo jim řečeno, ať drží hubu a krok, jinak to prý pan majitel zavře ze dne na den.

   KUWA!!! A takovým odborům bych měl posílat peníze?

   1. Já se dal vypsat z odborů včera. Paní se mne zeptala: „Když se vám nebude líbit prezident, tak se vystěhujete z republiky?“. Kdyby to bylo tak jednoduché…

    1. Re: paulusek

     Paní bylo potřeba odpovědět, že takto se hlasuje nohama. A že nakaždou svini se vaří voda. I na generálskou.

   2. Co chcete od odborářských předáků, kteří nejsou placeni pouze z příspěvků členů.
    Nutně se to muselo zvrhnout. Čest vyjimkám.

  2. Myslim, ze s eurovolbami nemate pravdu. EP rozhoduje. Nejde ovsem o 21 ceskych poslancu, ti jsou rozdeleni do politickych frakci. Jde tedy o to, jaky program a jakou silu maji jednotlive frakce. Poslanci hlasuji- krome technickych veci – dle zavaznych doporuceni frakce. Fakt ma smysl volit a zjistit si, kdo kam patri.

   1. Než zkoumat kdo kam patří je mnohem účinnější je všechny zavřít až zčernají, za jejich dosavadní práci.

  3. To jsou ty technologie manipulací. Za monitory sedí chytří hoši, před sebou svodky dění, přímá linka k protektorům. Šeky jsou zásadně bianco.
   Pochod institucemi dokončen. Moc pevně v rukách nadnárodního matrixu, sví lidé na rozhodovacích a výkonných pozicích. Poslední vývod hodnot z kdysi samostatné a soběstačné země směřuje do finále. Nebudete nic vlastnit……a budete (proto?) šťastni.
   Nevadí. Vidlák a alternativa udělali množství práce pro tuto krásnou zemi a dobré lidi v ní. Tunelovací matrix se tu budoval 35 let, alternativa na tom zamakala posledních pár let.
   Dále se bude pracovat na tom, aby život zde byl bezpečný, svobodný a mít vydařené děti byla radost a čest. Aby to odporné dělení na slušňáky-demokraty a dezoláty zůstalo jen v učebnicích dějepisu jako odpudivá připomínka doby s totalitními znaky. Zdá se, že je to boj duchovní, který nikdy neskončí. Budeme staromódně věřit v Masarykovo Pravda vítězí.

  4. ad Sakura
   „Ten Stredula…. to je ovsem podstatne vetsi pruser.“
   To je přehnaná chvála. Většího průseru, než dokáže každý člen pětikolky těžko někdo překoná.

   1. Asi neni nejlepsi a ucite zpozdeny za vyvojem , nazyvat dnesni vladu, vladou ,
    nebo to co je dneska, nazyvat odbory.
    Ani si to nezaslouzi..

 8. Šéf BIS: To, co dělají Rusové na Ukrajině, by udělali u nás. Islámský terorismus nepodceňujme

  Současná bezpečnostní situace je podle ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky nejvážnější od druhé světové války. To, co dělají ruští vojáci na Ukrajině nebo palestinští teroristé v Izraeli, by bez milosti udělali také u nás, řekl novinářům po úterním jednání s prezidentem Petrem Pavlem v pražském sídle kontrarozvědky. Zdůraznil, že je potřeba být připravený současným rizikům čelit.

  Připravujeme podrobnosti.
  https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/%C5%A1%C3%A9f-bis-to-co-d%C4%9Blaj%C3%AD-rusov%C3%A9-na-ukrajin%C4%9B-by-ud%C4%9Blali-u-n%C3%A1s-isl%C3%A1msk%C3%BD-terorismus-nepodce%C5%88ujme/ar-BB1kxYL5?cvid=2f31d7fe4f754a4d81c865f3aa691bcb&ei=35

  1. Tak z pohledu Nemecka byl prichod Rusu v 1945 take tragedie.
   Koudelka jenom rika to, za co je placen.
   Stejne jako Heydrich, Moravec a dalsi.

   Otevrena podpora genovidy Palestincu prece nikoho nemuze prekvapit.
   Vyhlazeni Indianu je vseobecne zname genocida, ale hodne lidi si jeste myli, se USA ve vi8etnamu vedly nejakou valku.
   A ony tam zatim byly vyvrazdeny 3 miliony lidi. O dalsich zmrzacenych, potracenych a deformovanych v dusledku masoveho pouziti chemickych zbrani psat radsi nebudu.
   Tim chci rict, ze Vietnam byla jenom dalsi genocida rizena statnim aparatem USA.
   Stareho psa…

  2. A to co dělají Židé v Gaze nám tady od Židů nehrozí, jelikož se nám to líbí, a držíme s nimi basu. Takové jsme svině

 9. pokud strany pětikoalice získají víc jak 10 europoslanců, vyhlásí to fiala jako velké vítězství
  těch našich zvolených 21 tajtrlíků v „europarlamentu“, který má 705 členů a není ani parlament, nemůže nic změnit.
  eurovolby maximálně můžou vyslat signál, jak vnímají naši občané naši ukrajinskou vládu, ale myslím většina občanů to stejně není schopna pochopit

  1. Hlavně nevoliči. Tim fakt tu EU zbourají, když nepůjdou volit. Chtělo by to sbirku na trička s nápisem „kdo nevolí, souhlasí“ a rozdávat je v hytlermarketech.

 10. Podruhé do řeky smutku!
  Podruhé Aspenu v lůně.
  Zas kopanec do žaludku,
  opět Středuly vůně.

  Konec oceli na pluhy,
  nepozdravíme “čest práci”.
  Vypůjčíme si na dluhy.
  Poslední dělníci zvrací.

  1. Nač nám pluhy nač nám ocel,
   konec vaší masírky,
   Připlují sem lodě z dálky,
   zaplatíme papírky.

   Nač nám beton nač nám stroje,
   tak se to už nedělá,
   zakoupíme bitcoiny
   zatančíme z vesela.

 11. V EP jsou frakce. To je pořád tak nějak stíněno kecy o tom, jak budou všichni bojovat za naše zájmy. Ale frakce rozhodují. Skvělý přehled o tom má Slovanka na Necenzurovaná pravda. Ví kdo je z jaké frakce a jak hlasovali. Zda v našem zájmu, či ne. Se Slovankou by bylo dobré navázat spolupráci.

 12. Nebyl dosazen Aspenem, ani Fialou❔ Po sledování následujícího, se fakt už nedivím, že arogantní vláda se chová, jak se chová. Na co sáhnou to dourví, ale jsou sebevědomí až na půdu. Mají dobré krytí.
  Už chápu proč neustále melou, když si nedají pozor na huby, že hlavní je, že odstranili Babiše. Vrata na klondajk se rozvalila . A ti, kteří opravdu vládnou a opoceného kryjí, jsou hezky v závětří.
  https://www.youtube.com/watch?v=oi80fgtLxJI&t=1003s
  https://www.youtube.com/watch?v=GtfdeIbR1co

   1. Re: standík

    Klube se z toho skutečnost, že Ivan minimálně předstírá faktickou nasranost. Podle zdroje citovaného na „aktualnikonflikty“: – shodil Vasilovi barák, do něhož se docela čerstvě nastěhovala SBU,
    – odřízl Charkov a blízké okolí od vody a elektřiny, takže už žádné ohledy na civilisty,
    – chystá se na útok tamtéž v duchu hesla „to tu bylo vždycky ruské“.

    Osobně si myslím, že Ivan ještě stále jede podle předem připraveného plánu, nicméně ukrácká věrchuška zapláče mnohem více, než všichni normální lidi očekávají. A nepomůže jí ani PePa se svými náboji a „geniálním“ nápadem nakoupit granáty v lokalitách, kde ještě nejsou muničáky vyrabované, ani přiteplený Makarón s dodávkou kanónů, zrekvírovaných v opravárenských a výrobních firmách.

    1. Z tehoz zdroje (AK):
     V čase raketových útokov na prázdne budovy zomrel nečakane Poľský generál z „nevysvetliteľných prirodzených príčin“ 😀

     O nečakanom úmrtí brigádneho generála Adama Marczaka informovalo velenie poľských ozbrojených síl
     ▪️ Niektoré západné a ruské zdroje spájajú smrť generála s informáciami, ktoré sa objavili na internete o útoku na zakopané veliteľské stanovište v Chasow Jare.
     ▪️ „S poľutovaním vám oznamujeme, že v utorok 26. marca 2024 zomrel brigádny generál Adam Marchak, náčelník štábu operačného veliteľstva EÚ Althea v Monse,“ uviedlo operačné velenie poľských ozbrojených síl.
     ▪️ Spresnilo, že úmrtie bolo neočakávané, ale „z prirodzených príčin, vo voľnom čase od služby“.

      1. Seděl poklidně ve Varšavě a popíjel svůj oblíbený drink. Nic nenasvědčovalo tragédii. Když v tom spadl barák SBU v nejdemokratičtější zemi světa. Nikdo se tak nemůže divit, že z toho jenerála trefil šlak. Náš jenerál bohužel přežil, tak snad příště.

   2. Vidlák taky v pondělí předvedl „mistrovskou psycho operaci“
    i mne chvilku zmátl, že snad dokonce lhal v úředním záznamu…..

    Vysvětlil to bohužel až v komentářích a domnívám se,
    že je vhodné, aby další zmatení věděli,
    že všechny ty „újmy a dotýkání“ Vidlákovi údajně vznikly už dříve,
    ještě PŘED šířením pomluv Mazancovou ve spolupráci s jejich ČT…
    a proto údajně napsal, co napsal do toho úředního záznamu.

    Mazancová asi pouze šířila pomluvy autorů jiných (kterým slepě věří),
    když sama uvedla, že Kydy údajně nikdy nečetla a Vidláka neznala…

    Že zapisující policejní Bc. nezná -co má orel s lapáním much- bych Vidlákovi nevyčítala,
    zatím byl na policii cca maximálně dvakrát za rok a byl asi nervozní a nevšiml si, to přejde…
    **********
    A já bych tedy frkla do pléna dalšího nálepkovače.

    Na „rumu“ 24 prý komunista Dolejš „nemá pochopení“
    pro kontakty předsedkyně Kateřiny „na populistické dno….“

    Neklikejte na to jako já,
    NIC se tam konkrétního nedozvíte a čtenost není třeba „rumu“ zvyšovat,
    tak statečný Dolejš nebyl, nikoho totiž nejmenoval.

    Hraje si Dolejš na další Mazancovou nebo koho takto nálepkuje?

    A ještě nějakému komunistovi vadí „populus“ a štítí se kontaktu předsedkyně s ním?
    To jsou mi teda věci!

    Napsala by nám alespoň paní Kateřina, či sám Dolejš,
    koho považuje soudruh za „populistické dno“ , aby bylo jasno?

     1. Ale proč jí to nevěřit Alefe,
      protože pak může každý takový dost obtížné tvrdit,
      že pomluvy Vidláka jsou pouze jejich autentické názory….

      Žijeme v zajímavé době,
      kdy třeba Zaorálek se údajně musel u pravých demokratů dokonce
      bránit proti útoku za něco, co nikdy neřekl…
      ale prý mohl, kdyby mohl – mu nějaký ten „útočník“ opáčil….

      To je panečku demokracie jako řemen!

      1. Ano, s tím Zaorálkem jsem to taky četl, to je na posrání. Dosud se to vykládalo jako vtip, a ejhle! už je to realita:

       Jede takhle starší paní v tramvaji, z ničeho nic popadne deštník a začne mlátit mladíka, stojícího vedle.
       – Proč toho kluka bijete, dyť vám nic neudělal, napomene ji pán, stojící z druhé strany.
       – Darebák je to! Starého člověka ani sednout nepustí! – a paní mlátí mladíka dál.
       – Ale dyť kluk nesedí, on stojí, jak vás může pustit sednout?
       – Stojí, stojí, povídá rozrušená paní. Ale kdyby seděl – nepustil by!

       Nikdy jsem si nemyslel, že by takhle mohl vážně argumentovat příčetný člověk.

       1. Jak se slučuje liberalismus s příčetností?
        Měl to kdysi říct Róna Reaganů, že jestli se ještě někdy vrátí fašismus, bude mít tvář liberalismu. Nekecal.

       2. 🙂
        To není vtip, to je z „dílny“ Šimka a Grosmanma, konkrétně z povídky „Moje jízda tramvají“.
        Takový humor jaký uměli Š+G, Menšík, Horníček, Jiří Wimmer apod. už dnes nenajdeme, kdybychom s lucernou v pravé poledne hledali.

      2. Vono de vo jednoduchou vec. Policie si pozvala Vidlaka a v nedeli ,
       vec nebylo mozny vodlozit…
       Aby mu jenom sdelila setrne , ze ho Mazancova pomlouva.
       To delaji radi a maji to za povinnost..Ja napriklad tomu
       uplne….. vetrim..Takovy normalni sousedsky posezeni..
       Kdo vetri , ma za tri..
       /A jenom ta Mazancova jinak nikdo/..

    1. Kdysi konali novináři takový pokus a ústy někoho (už nevím, koho) nabízeli politikům milión Kč, pokud něco prohlasují či alespoň pro to hlasovat budou. Dolejš ochotný byl. Myslím si, že tato informace naprosto postačí k popisu i posouzení Dolejše a nic, co plácá, pro mne relevantní není.

    2. Někdo říkal, že ta akce vypadá na pokus Vidláka babišizovat. Umotat ho chozením po soudech, vmotat do nekončících sporů, nových obvinění, důkazních řízení, a až to skončí osvobozením, tak znovu. Pak by byla jeho reakce nejlepší možnou.
     Možná i postrašit, podívat se na reakce alternativy….. . Kdo ví.

   1. Obohacovani migrantama se dari a pokracuje …
    Slo jenom vo cviceni utoku na dalsi most..
    Vlada us hned prohlasila , ze zaplati stavbu novyho mostu..
    Z penez nemigrantu ..Sou vobohaceny a este budou vic..

   1. Re: Godot

    Napsal bych to asi takto. Soudruh za řídícím pultem na kapitánském můstku moc dobře věděl, co dělá…

    1. Ani nechci pomyslet, že to mohla být soudružka.
     To je dnes moderní. Přirozeně Inteligentní Čistokrevná Afroameričanka (zkratku si vytvořte sám).
     Ještě nejlépe kdyby byla nebílá agender lesba s jednou rukou, jednou nohou a Downovým syndromem.
     To byla samozřejmě metafóra.
     Tedy jako když si děláte srandu fóry na Fakingbůku Meta.

   2. Ono to s tím mostem mohlo být podobně jako s podjezdem v Pardubicích. Viděli jste někdy plně naloženou kontejnerovou loď, jak je vysoká? Loď sice taky umí „vypustit pneumatiky“, ale načerpat vodu do balastních nádrží trvá 2 dny 🙂 🙂

   1. Re: PivoJ

    Vás to překvapilo, páč jste zcela blbéééj PivoJ s technickým vzděláním (předpokládám) a ignorujete US stavební předpisy – éééé – pardon – US vydělávací předpisy.

    Kdybyste to stavěl podle ČSN, byl byste ekonomicky v mínusu, rozumíte?

    1. Po modernu se tomu u nás říká „katování kostů“ (cost cutting).
     Ale zase na druhou stranu, stavěli to v letech 1972-1977 a snad to tehdy ještě tolik neojebávali.
     I když… Už v té době byla zavedena pozitivní diskriminace (po dnešku inkluze a diverzita) a jestli srali na údržbu, tak to se musí někde projevit.

     To máte jako u Vyšehradského mostu v Praze (z Výtoně na Smíchov). Původní most z roku 1872 byl nahrazen novým mostem v roce 1901. Každý rok tam chodili dva chlapi s ocelovými kartáči a s barvou a most pravidelně natírali antikorozním nátěrem. Poškozené nýty označili pro výměnu.
     Když došli z Výtoně na Smíchov, začli znovu na Výtoni. A tak pořád dokolečka. Občas se opravily poškozené paty pilířů od povodní.
     Ještě v roce 2015 odporníci odhadovali životnost na nejméně 30 let.
     Jenže od ČD se oddělila SŽDC (dnes se to jmenuje jinak), novodobí manažeři brali prachy za úsporu z úspor a dnes je prý most v katastrofálním technickém stavu.

     1. Sorryjako, ale ocelovej kartac a patlani protikorozniho nateru zvenku fakt nic nevyresi, kdyz to hnije zevnitr…
      Mrknete na video tady:
      https://zdopravy.cz/video-stavbari-nahledli-do-utrob-vytonskeho-mostu-korozi-srovnavaji-s-mostem-v-decine-179364/

      Uz tak tenhle shnilej kram presluhuje dvacet let, nema misto na treti kolej, nema misto na prepnuti trakce na 25kVAC, je to nizko nad tramvajovou troleji, proste vsechno uplne spatne. Pryc s tim a nahradit necim, co odpovida dnesnim pozadavkum a je, dejme tomu, vizualne jakztakz podobny tomu, co tam je ted, klidne vcetne rezave barvy 😀
      A ne, ze joudove z Klubu za starou Prahu a pamatkari budou mit hloupy pindy o tom, ze se to ma opravit, kdyz to za tezky prachy „vyresi“ velmi docasne maximalne jeden problem, ale vsechny ostatni zustanou…

      1. Jasně a když už tam ta demoliční četa bude, mohou vzít rovnou i Vyšehrad, ten je ještě starší, že ? Potom kdo je tu Jouda, památkáři určitě ne.

        1. Jenže podle prezentace vítězného návrhu není kapacita mostu tím hlavním kritériem. Schválně si to poslechněte. Jsou tam představené i ostatní podané varianty.
         https://novymostvyton.cz/
         Podle mě se návrhy na druhém a třetím místě se pod Vyšehrad hodily víc.

         1. On se vítězný návrh nelíbil hned po prezentaci, proto se taky měnila barva vítězného návrhu z bílé na červenohnědou (mimochodem podobnou barvu měly návrhy na druhém (ten především) a třetím místě).
          Podle mě dost rozhodoval názor prof. Ing. Pavla Ryjáčka, Ph.D., dokonce to přiznává u prezentace návrhu mostu na druhém místě.

      2. Re: vm

       Ono by MOŽNÁ bylo dobré kartáčovat a patlat ten most jaksi globálně, že ano. A nejen tam, kam dohlédne oko úředníka.
       To shnilé železo, které jste nahodil, může býti klidně dílem třiceti let bezúdržbové bezstarostnosti. Víte totiž kulové o tom, v jakém prostředí se konstrukce nacházela. Klidně tam mohly být úniky korozivních látek z transportních prostředků, třeba hydroxidových solí. Anebo kyselé deště, resp. skapávání kyselé vody z vnějších ploch.

         1. No, nenašel jsem hydroxidovou sůl ani na Google… Pokud víte, co to je, mohl byste, prosím, napsat pár chem. vzorců?

      3. V tom odkazu zmiňují Tyršův most v Děčíně, že byl podobně shnilý jako je Vyšehradský.
       Jenže tam se udělala rekonstrukce a most vypadá úplně stejně jako v roce 1933, když ho postavili. Nenahradila ho moderní konstrukce, jako má být nový Vyšehradský most.
       Jo a mimochodem, rekonstrukce Tyršova mostu v Děčíně proběhla v letech 1996-97, nečekali dalších 25 let až bude most v havarijním stavu a bude potřeba projekt nového mostu.
       No a když je potřeba nový most pod Vyšehradem, proč se neudělá replika, která bude vypadat podobně, jen bude o 2 koleje širší. Ne ona se vybere ta nejhnusnější varianta. Ono je to těžké, když se mluví o potřebě zvýšení železniční dopravy, ale jedním z preferovaných kriterii je napojení lávek pro pěší a cyklisty na stávající cyklostezky (aby se moc nemuselo jezdit do kopce).
       Návrhy 2 a 3 poměrně věrně odkazovaly na současný most, ale podle komise byly příliš subtilní (on ten současný most asi není, právě proto se mu nejvíc podobaly).
       A ve výsledku se víc řeší okolí mostu na obou stranách než samotný most (no a na to se zaměřil vítězný návrh – náměstíčko, kruhová křižovatka, klidová zóna navazující na náplavky). Ti ostatní se tím tolik nezabývali.Jako kdyby někdo věděl něco, co ostatní nevěděli.
       Největší fór vítězného návrhu je, že stávající most se musí zrekonstruovat, protože ho chtějí využít jako lávku mezi botanickou a Andělem.
       Kdo chce, může si to poslechnout.
       https://novymostvyton.cz/

       1. Replika byla na stole, ale ozval se jekot, ze nic nez zachovani stavajiciho mostu neprichazi v uvahu. Protoze vzhled, woe.

        1. No a proto je nový návrh úplně jiný než stávající most.
         Přestože byly dva návrhy, které na současný most odkazovaly, jen podle prof. Ing. Pavla Ryjáčka, Ph.D. byly moc subtilní.
         Ale důležité je napojení cyklostezek, nikoli železnice.
         Protože Green Deal, woe.

          1. No jak to vypadá, záleželo hlavně na názoru prof. Ing. Pavla Ryjáčka, Ph.D. Z té prezentace jsem pochopil, že část (většina?) členů hodnotící komise se přikláněla k návrhu, co skončil na druhém místě, ale panu profesorovi se nelíbil (byl moc subtilní). Ovšem subtilnost konstrukce v podmínkách soutěže nebyla. Naopak některé z vyřazených v prvním kole byly podle pana profesora málo subtilní a proto byly vyřazené. Jen ten vítězný byl subtilní akorát.
           Taky mě zaujalo, že vlastní most tvoří jen zhruba třetinu vítězného projektu. Škoda, že nejde zjistit, jak moc se okolí věnovaly projekty na druhém a třetím místě.

    2. Mne se libilo , jak driv hrozne nadavali tomu , kterej postavil ten nuselskej most.
     Ze nespocital dobre ty „Bludny proudy“ , ktery vymilaji na silnici porad diry.
     Ze se da vypocitat i neco takovyho..
     Potom , ze ten most namiril rovnou na Narodni Museum.
     A zrusil tak horni cast Vaclavaku.

   2. Viděl jsem to už včera večer. Most měl příhradovou konstrukci a když mu Čepiga s Myškinem elegantně odebrali jednu z podpěr, jelo to jak domino: první povolí nejvíce přetížený prvek v příhradovině, tím se přetíží další a další…
    … a je to. Při takovém rozpětí, po odebrání podpěry – žádný most nemá šanci.

    Berme to jako model vývoje a závoje západní civilizace.

    1. Re: AN

     Opravdu vím o stavbách doslova a do písmene kulové, ale z oboru, kterého jsem se v životě letmo dotkl (stroje a železo), mne napadají minimálně dva způsoby, jak zajistit, aby spadlo jen dotčené (dotčená) pole.
     Já vím, jsem starééj a blbééj.
     … nemám s tím problém…

     1. Ale pozor, odebráním mezilehlé podpory jsou dotčena dvě pole. Tím ze dvou sousedních polí vznikne jedno pole o dvojnásobném rozpětí. Na to ta konstrukce určitě dimenzovaná nebyla.

      1. Re: AN

       ANO!!!

       Máte samozřejmě pravdu. Akorát, že jsem si to pustil znovu a k zemi šlo i třetí pole a zřejmě i nájezdy z pevniny.
       Takže poopravím svůj blábol na to, že přece jen něco mohlo zůstat.
       Pochopitelně s dodatkem, že oprava by byla dražší (což je naprosto podstatné), než když se to poroučelo k zemi, tedy vlastně k vodě, zcela.

       1. Mohlo-nemohlo, to nikdo, zvlášť u takových konstrukcí a takového porušení, předem neví. Jakmile se kus k-ce pohne (a dvě pole najednou, to už je nějaký kus), ze statického namáhání máme rázem namáhání dynamické, na toto a v takovém rozsahu most určitě nebyl navržen…

        A úplně mimo souvislost s tímto mostem: mosty v USA jsou prý všeobecně na tom dost špatně, zpráv o poruchách mostů i bez Čepigy a Myškina ještě přijde dost.

        1. Re: AN

         Pokud hrábnu do vědomostí z 1. ročníku SPŠ, statika v tomto případě ani náhodou. Čistá dynamika, a to minimálně v ose „y“. Osu „z“ bych přidal taky, bo vítr.
         Ovšem samozřejmě vítr není naložený kontejnerák, o tom žádná.

         Stran US mostů – pár onbrázků jsem už viděl. Člověku tak nějak při tom sledování vrtalo hlavou, které hovado to počítalo, případně které hovado tomu hovadu předchozímu podepsalo vysvědčení, diplom, nebo co si to tam rozdávají.

        2. Nakej most asi blizko Vysehradu byl driv slavnej ,
         ze nakej nas pilot ten most podlit.

         Pracovat na mostu potme , je taky zajimavy..
         Delniky ,ktery na mostu pracovali , prej potom nikdo nenasel..Taky potme..

      2. Podle mého je most interně silně namáhán na tah, proto když přijdu o kus, vzniklá hraniční část silně táhne za nosník do strany. Na tom baltimorském navíc byly klouby, v tomto čase je napravo vidět ohyb kloubu a pád další části mostu https://youtu.be/wEkRjlSgIIQ?t=343

       Také by mne zajímalo, proč na zavřeném mostě jezdí auta.

       1. Re: tymák…

        Vy, coby zcela hloupý a úplně starý kus, nemáte právo se zajímat, vy máte právo POUZE nadšeně souhlasit. A je jedno s čím.

        1. Nevsimat zbytecnosti je taky dulezity…
         Most postavili, aby pod nim jezdili velky lode s nakladama, na more a z more do pristavu ale , ze by naka plnou parou
         do mostu mohla narazit , nezajem..Optimismus je zdravej..
         Most ale stal kazdy lodi rovnou v ceste i v noci
         a co potom , kdyz prekazel . Uz ted neprekazi..
         Asi bude zajimavy jak se na ten problem ,bude tvarit
         pojistovna..Bojovat proti rusovi se musi vsude , na svete..

    2. Ano příhradová konstrukce desáté kategorie důležitosti ČEZka se odporoučí hned, jakmile dopadne pilíř za velkou louží. Bude zajímavé sledovat stihneme-li ještě před tím dát panu Putinovi na budku.

    3. Vyšehradský most v Praze je také příhradový a přežil už habakuk povodní. Já vím, že to je něco jiného než třistametrová nákladní loď plně naložená kontejnery s tonáží asi 120.000 tun, ale při té povodni se zacpou průtoky bordelem a tlak také postupně narůstá.

     1. Protoze povodne se prihradove konstrukce vicemene nedotkly, ty si povidaly jen s kamennymi piliri a ty byly na takovou vodu pripravene, na rozdil od konstrukce toho baltimorskeho mostu.

 13. Zvolení Středuly podle mého opět dosvědčuje, že nejsme schopni nic spravit bez vlivu zvenku.

  Mně se to náhlé otočení Doležala s Pýchou zdálo divné, teď to vypadá že taktikou bylo promarnit čas než zemědělcům začnou jarní práce.

   1. Když režisér Troška natočil jakýsi horor, tak prý řekl, že nezná nic stašidelnějšího, než jít spár hladovej.

       1. Re: kata…

        Přesně o tom píšu. Si představte, že máte STRANICKÝ úkol (vyrobit dostatečně dlouhou šíšu) a máte u toho hlad…

    1. To je jedno – na jaký máte zrovna chuť. Teď třeba to byl parmazán – už se dlouho povaloval v lednici, tak aby se mu něco náhodou nestalo.
     Obsah lednice je třeba průběžně kontrolovat.

     1. A taky by se mohl urazit, že ho přehlížíte jako lán solárních panelů (po staru žita), protože pro vás není dost dobrý. A zvlášť pokud je tuzemský…..

      1. No jo, kluk z vesnice. Sejra jsem k sádlu v životě nejedl, možná i proto, že doma celoročně bylo domácí sádlo ze zabijačky, ale máslo i sýr se musely kupovat v konzumu a naši šetřili, kde to šlo. Dost na tom, že se kupoval chleba, žejo. No a na stáří už starého kusa nové kousky nenaučíme. Ćesnek jsem miloval, ale tělíčko řeklo stop. Pálí mne po něm žáha, tak se obejdu.

  1. Napr. jeden vedec za plat 800 tisicic rocne predpovedel ,ze behem 5 let bude jeden ostrov, Kiribati , pod vodou.. 8 metru pod celkem. Nekdy vokolo 2010..
   Vypukla celosvetova hysterie paniky a silenstvi . Uplne vsech ,Resilo to OSN ostrovane si vyzebravali miliardy na premisteni jinam atd..
   Ten samej vedec predpovedel, ze Australie bude behem nekolika let , uplnebez vody a z nebe ani nekapne..Vypukly prutrze mracen a velky povodne .
   To nevadilo, hystericka vlada zacala nacpavat korporace aby stavely miliardovy odsolovaci tovarny za miliardy , ktery ihned po vybudovani zase zavreli..
   Bych ty politiky zrusil maji bezedny kapsy.Hodis tam miliardy a ty zmizej v tu ranu..
   Drive byl vedeckej marx leninismu, dneska je uz je jenom ten vedeckej..
   Vic vynasi..

   1. Vedci taky neusnou s prazdnym bachorem..To jim tak nevadi ,
    ale nejvic nesnasi prazdny kapsy a ani aby nebyli slavny ,za to , za penize a slavu
    znicej celej svet..Treba desetkrat po sobe..

   2. Jistě.
    Kdykoliv si někde přečtu, že „vědci zjistili“, tak si říkám, že počkám dvacet let a pak se uvidí.

     1. Tak tenhle byl z laciného kraje, co to je 800 000 ročně.
      Pamatuji si jednoho „odborníka“ na extrémismus, nějakého Miroslava Mareše, ten si nechával platit půl mega za posudek
      https://www.muni.cz/lide/922-miroslav-mares/zivotopis
      Věděli jste, že v Kutné Hoře byla Vysoká škola politických a sociálních věd?
      To byl nějaký VUML pro libtardy?
      Její absolventkou byla ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová, která se stala i členkou akademické rady školy. Dalšími členy akademické rady školy byli premiér Petr Fiala a ministr vnitra Vít Rakušan. Prostě odborníci na svém místě. Škola krachla v roce 2022.

 14. Chtět po společenství lidí v Čechách aby konaly ve volbách i před nimi rozumě v prospěch svůj i národa je určitě potřeba. Mám ale od doby volby prezidenta PePy mindrák: volební většina přes 3mil. lidí zvolili na hrad Pávka se všema jeho morálně volníma ,,suprvlastnostma,,. Tak obrovské voličstvo napovídá, že v evoluci současného světa to tady v té naší kotlince jde bohužel do kopru. No ale než se úplně zapomene jak v Česku a Československu to v minul. i souč. vypadalo, do té doby bude aspoň na co vzpomínat.

  1. Přesně tak, 3mega volili Pávka. Kolik lidí jste přesvědčili že Pávek je špatně. Já se snažil a to hodně… a hovno hovno. Euro volby vyhraje 5 kolka, možná na tom bude o 1-2 europoslance hůře, jsem optimista.

   1. Re: grk dvojka

    Berte to tak, že Pávek je rovnej a vysokej fešák a vy jste beztak starééj a hnusnééj, o blbosti nemluvě.
    Větší rozlišovací schopnost po většinové populaci NEMŮŽETE chtít…

   2. Byl zvolenej za presidenta , aby moh behat do Bis , kdykoliv mu poruci..
    /Hej ty tam, at uz se tady , nebo./..
    Kam jinam este taky vochotne pobiha..

  1. Bohužel už není moc zemí kam by normální člověk mohl utéct, z těch takzvaně vyspělých asi žádná…a bude hůř.

   1. Do vyspělých zemí, tam určitě ne. Vyspělé, rozvinuté země jsou na vrcholu vývoje, a jste-li na vrcholu, každá možná cesta je jen dolu kopcom, tedy úpadek.

    Budoucnost mají země rozvojové. Takže pokud prchat, tedy někam tam. Já bych pátral po zemích, o kterých v médiích není ani zmínka; to znamená, že se tam nic neděje a je tam klidno.

 15. A nastane smršť rad a doporučení koho volit a koho ne. Protože nemůžete poznat všechny kandidáty a ověřit jejich pravdomluvnost ani všechnu „doporučitele“, stejně volíte podle nejistých kritérií. Какая разница?

  1. Nejdrive je maslenica , udesny sliby , kolotoce velky budoucnosti politiku a medii ,
   utoci na kazdyho vcetne deti …
   Znalost sveta uz mne vedla vod malicka k tomu, ze jako malej sem nejradsi jezdil skrze Peklo , na poutich.. Nasedli mne do vozejku ten roztlacili a potme po kolejich cik a cak ,
   se zjevovali behem jizdy ruzny prisery , ktery mumlali temny hrozby ,to mi pripomnelo skolu a pedagogy, kostlivci kriceli a vyhrozovali ,to sem zase vedel ze de vo stranu a vladu a ze zase nebudu mit co zrat a cokoliv abych vedel jak ten svet je dovopravdy…
   Prisery byly vo dost min strasidelny nez vlada a pedagogisti..
   A potom zase pride rasputitsa , vsecko zmizi a potopi se
   v sedivym a bezednym bahne uradu a vladnich podrztasku ,ktery si nic
   nepamatujou ani nesmi..Zmizi a beze stopy..
   A kdyz tak ,ktery nic nesvedou a na co sahnou zpackaji nepricetne.
   A este vsecko ukradnou. I ty kradeze a lhani vo vsem , zpackaji.Na vsecko se pride.

   1. Jako malej jsem nejraději jezdil na řetízáku o pouti v Přešticích na Rajčůru s Ivou Mrskošovou. Příšera to nebyla a ani s dneším tématem to nemá nic společného.
    No, malej….. tak úplně malí jsme už nebyli, což se zanedlouho potvrdilo.
    Jsou i hezčí vzpomínky v životě, než kdy mě který politik nasral/podvedl (všichni).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *