27 května, 2024

Dobrá návštěva…

Tak k nám na nečekanou návštěvu přiletěl (českým speciálem) prezident Zelenský. Byl přijat na leitišti Janem Lipavským a naHradě Petrem Pavlem. Měli spolu samozřejmě nějaké to povídáníčko za zavřenými dveřmi, ale dozvěděli jsme se z této krátké návštěvy víc než dost. Dokonce tak moc, že si začínám přát, aby k nám ukrajinský prezident zaletěl častěji. Málokdy dostanete celou pravdu a lásku tak krásně nasvícenou.

Ale začnu tiskovkou po jednání… Zdá se, že se na hentom summitu ve Vilniusu nic nestane. Petr Pavel sice potvrdil naší trvalou, hlubokou a neochvějnou podporu Ukrajině ohledně vstupu do NATO… ale až po válce. Do té doby je samozřejmě zapotřebí Ukrajině posílat zbraně, munici i peníze, aby slavně zvítězila, ale jako sláma z bot z toho čouhalo, že už fakt není kde brát. Prý tam pošleme ještě pár bojových vrtuulníku Mil-Mi 24, protože teď dostáváme americké stroje a ještě se ve skladech vyškrábnou nějaké zbytky munice a naše zbrojní továrny třeba něco vyrobí.

Předtím byl Zelenský na návštěvě v Bulharsku a tam mu méně kultivovaným způsobem řekli, že mu žádné zbraně nepošlou, protože by jim žádné nezbyly… Je to samozřejmě jen můj Vidlácký dojem, ale mám pocit, že se všeobecně mele z posledního. Někde jsem zaregistroval, že Ukrajina měla většinu slíbených zbraní na ofenzívu k dispozici už v dubnu, v květnu a červnu to byly jen poslední zbytky. Takže veškeré řeči o tom, jak zbraně přišly pozdě a díky tomu se Rusové lépe připravili, jsou jen žvásty pro pravdoláskaře. Moderní válčení je zkrátka pomalé a krvavé. Miny a drony prostě zase jednou zamotaly vojenskými poučkami a i když Ukrajina dostala západní tanky, západní obrňáky, západní děla a západní vojenské postupy, byla to také příprava na minulou válku.

Nemluvě o tom, že se Západ zavlekl sám do pasti svými řečmi o vítězství, které je nadosah, protože mongoloidní hordy jsou kousek před krachem, bo nemají munici, jídlo, vojáky a Putin do tří měsíců zemře. Jsou to právě tyhle řeči, kvůli kterým Zelenský objíždí svoje spojence a snaží se z nich ještě něco vydyndat. Je to právě ta nejlepší propaganda na světě (která tak bezvadně funguje na pražskou kavárnu), kvůli které musejí ukrajinští vojáci vjíždět do minových polí, pohybovat se tam velmi pomalu, nechat se lokalizovat a rozstřílet ruskou dělostřeleckou převahou. Musejí. Jinak by to příliš začalo připomínat porážku.

Samozřejmě se mohu mýlit, ale podle signálů z posledních dní to vypadá, že ve Vilniusu si všichni navzájem řeknou, jak to dělají dobře, oznámí ještě nějaké další skladové vejškrabky zbraní, ujistí Ukrajince, že po vítězné válce je přijmou do NATO a pak je nechají, ať si s tím ruským nadělením nějak poradí.

Návštěva Zelenského ovšem měla ještě další moc pěkné momenty. Například vyvedli akreditovanou opoziční ruskou novinářku Faridu Kurbangaleevu. Ta odešla z Ruska po záboru Krymu, spolupracovala se Svobodnou Evropou, byla řádně protiputinovská, leč bohužel zjistila, že jí to nezachrání před tím nejstrašnějším hříchem – je Ruska. Přitom to mohla vědět. Kolektivní vina je v tomto případě žádoucí. Jsou to přece naši demokratičtí šíbři, kteří nejtvrději prosazovali zákaz startu ruským sportovcům. A nejen těm zdravým, dokonce i těm hendikepovaným, protože to, že žijete bez končetiny z vás nedělá člověka. Všichni Rusové jsou zlí a špatní, včetně opozičních novinářek. Farida teď může začít přemýšlet, jestli svojí emigrací na západ neudělala chybu.

A já se skláním před bezpečnostní službou Hradu. Už několik let píšu o tom, že tady na Západě nám té demokracie moc nezbývá, všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější a stále více se to tu podobá karikatuře svobody. Ale tak pěkně a snadno, jako to dokázali říct oni vyvedením novinářky, to se mi tedy nepodařilo.

Druhým ještě lepším momentem bylo, když se na tiskovce zeptal novinář České televize Papadopulos, jak Zelenský hodlá (po vyhrané válce, samozřejmě) řešit rusky hovořící obyvatelstvo na východní Ukrajině. Dal to do souvislosti s naším odsunem sudetských Němců, kteří samozřejmě vůbec za nic nemohli.

A jako když se otevře peklu chřtán. Celá naše pravda a láska, která se přednedávnem na sudetoněmeckém sjezdu tak dojímala nad hříchy Čechů, najednou začala řvát, že to s tím vůbec nesouvisí, že to novinář nepochopil. Mirka Němcová byla patřičně zděšená, Šarapatka se vyvracel, adept na jelito roku Bartkovský také nezůstal pozadu, celý náš pravdoláskařský Twitter se vyblil jako málokdy…

Ne, nebudu se vracet k Papadopulosovi. Ten bude teď mít svých starostí dost a zřejmě ho brzy také přivítáme mezi dezoláty. Jak už delší dobu píšu, odchod od pravdy a lásky je zcela jednosměrný. Kdo jednou odejde, ten se už nevrací. Málokdo má takovou schopnost, vyhánět si své vlastní věrné a likvidovat je i za sebemenší odchylku od jediné nařízené pravé víry. Proto nakonec vyhrajeme.

Nejlepší ale na všech těch pravdoláskařských tweetech bylo, že oni si vlastně strašně přejí, aby Ukrajinci tam na východě provedli nějakou pěknou genocidu. Oni chtějí, aby Ukrajinci vyhnali / vyvraždili rusky mluvící obyvatelstvo. Však i Maršál Petrla se tady rozplýval s mapkami, podle kterých Ukrajincům patří i některé části Ruska. Takhle nějak to muselo vypadat v Británii, když si říkali, že Hitler bude skvělý na boj proti Sovětskému svazu a je zapotřebí poněkud zavřít oči nad jeho genocidními choutkami, protože proti Stalinovi to bude docela deviza.

Doufám, že si tuto smršť přečetlo co nejvíc lidí. To byla kvintesence nenávisti, zatím ještě zavřená v lahvi. Úplně jsem za tím viděl ty hořící synagogy, koncentráky a pogromy. Novinář si dovolil zeptat, jak hodlá Ukrajina po válce udělat „národní smíření“ a dozvěděl se, že se tady všichni třesou na to, že se to odehraje podle těch nejlepších notiček Třetí říše. Ostatně… k Babímu jaru se jde po třídě Stěpana Bandery, pak přes most a dál se pokračuje ulicí Romana Šuchevyče. Pochodňové průvody se dělají, grilovačka v Oděse se podařila, vše je nachystáno a nějaký novinář nám do toho přece nebude kecat, že?

Jen… Rus nějak neprohrává. Vyměňuje rozstřílené území za tisíce životů a obrovské množství techniky. Oni si to tam v Kremlu také přečetli. Nejen tady u nás, ale i všude jinde. A vědí, že prostě nesmějí prohrát, protože v jejich případě se žádná velkorysost vítězů konat nebude.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

V červenci nebudu knihu rozesílat. Vidláci jsou od slunka do slunka na poli. Ale žádná adresa ani platba se neztratí a od srpna budeme opět distribuovat. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

Všem dárcům děkuji.

472 thoughts on “Dobrá návštěva…

   1. Ano. Třeba ty záběry z Paříže ve filmu Fantomas. Všude bílé obyvatelstvo, klid, pořádek a atmosféra Francie. Když jedete do Paříže teď, tak už na Orly nevíte, jestli jste skutečně v Evropě nebo v Senegalu.

    1. Tak Fantomase jsem si pustil nedávno a měl jsem úplně stejné pocity.
     A nebo film Milionový brouk s Budem Spencerem. Myslím, že se to odehrává v JAR. Tam to bylo podobné.

   2. Jakpak asi bude vypadat nový „Četník ze Saint Tropez?
    Policisté v sandálech a s důtkama nahání spoře oděné turistky, kterým z hader čouhají části obličejů.
    Ty tmavší po ulovení zmátí důtkama, ty světlejší po ulovení znásilní a potom zmlátí důtkama .
    Západní hodnoty tak, jak je ten Západ celá staletí vyvážel do světa.

 1. Jak rikame my, anglicky mluvici, „Nou cement“ ….

  Biden varuje Čínu: Jste závislí na západních penězích a můžete o ně přijít
  Americký prezident Joe Biden varoval Čínu, že by mohla přijít o západní investice. Hrozbu dal do souvislosti s březnovou dvoudenní schůzkou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem v Moskvě, při níž oba kritizovali Západ a ujišťovali se vřelým přátelstvím obou zemí.

  1. To je určitě oxymoron. Protože si vrazi z Volstrýtu (copyrigft Jasánek) půjčují prach od té proklaté Číny a prezident „Si“ se usmívá.

   1. tdx.
    To je ten problém,nějaké mezinárodní zákony smlouvy,pro USA neplatí.
    Takže,klidně Číně řeknou,když nebudeš hodná,nic nebudeme platit a jak by si to Čína vymohla?

    1. Soudruzi z Číny mají ve svých dev. rezervách více, než 2 biliony $, kdyby to vrhli na světový trh, tak by $ klesl o mnoho procent. Zatím nemají takový úmysl, protože za ty $ skupují vše možné a nemožné.

    2. ved iste, ale jednak co by to urobilo s dolarom a jednak ono sa to nejak pre USA vyriesi?? Dalsi rok, dalsi deficit a kto im potom pozicia na tie nove dlhy?? nehovoriac o tom, ze kto im vobec nieco este posle spoza hranic??

  2. Když si vzpomenu, že jedním z hesel roku 89 byl svobodný obchod , tak bych blila.
   Dneska Spojené státy embargují už pomalu půlku Zeměkoule a my s nimi. A “ komunistická “ Čína vesele obchoduje s každým, kdo má zájem.

   1. Odkaz na video o volném pohybu (bio)materiálu je na OM za článkem
    Mobilizace polských bojovníků
    poznámka PPK z času 8:11
    Z videa je alespoň zřejmé, že navzdory gigantickým škodám válka někomu vynáší…

  3. Jo. A proto v Číně škemrají o to, aby se Číňani nezbavovali jejich dluhopisů, aby jim nevybouchla inflace do ksichtu. To asi dědovi zapomněli říct.

 2. Prohlížel jsem si fotky a videa z Khakimanovy bleskovky v Turecku a všiml jsem si, že Erdogan se na Zelího snad ani jednou nepodíval. A při potřesení si rukama se tvářil, jako když strčíte ruku pod šutr a nahmatáte něco ošklivého, co se hýbe.

 3. Ukrajinci zrejme nejsou Evropani …..

  Viděli jste nějakého Evropana, který by chtěl emigrovat do Ruska? ptal se Zelenskyj
  Jak během svého proslovu poznamenal, ještě neviděl Američany ani Evropany, kteří by chtěli žít v Rusku. „Viděli jste, jak se lidé z USA stěhují do Ruska? Viděli jste lidi z Evropy, kteří by chtěli emigrovat do Ruska?

  Podle cloveka v tisni:
  Krajně nejisté zůstávají údaje o počtu uprchlíků mířících na východ, tedy do Ruska. Zatímco OSN v jeho kolonce udává číslo těsně nad 2,8 miliony, oficiální ruské zdroje z tzv. silových struktur hovořily zhruba rok po začátku „speciální vojenské operace“ o více než 5 milionech běženců. Tyto údaje není možné nezávisle ověřit.

  1. Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlík (UNHCR) uvádí počet Ukrajinců, kteří odešli do Ruska na 2,852 mil. V tom ovšem nejsou zahrnuty osoby, které odešly z anektovaných území, protože ty nejsou evidovány jako uprchlíci z Ukrajiny, nýbrž vnitřně přemístěné osoby.
   Jisté je, že pokud budou ukrajinští ultranacionalisté postupovat, budou utíkat ruskojazyční Ukrajinci do Ruska, ze strachu ze zvěrstv.

 4. Tak nám v Holandsku padla probruselská vláda.
  A hlavní důvod? Neřízená migrace.
  A naše média opět zaspala. 😃😃

 5. Hlava XXII

  Ukrajina si podle tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana zaslouží stát se členem NATO. Erdogan to řekl v pátek večer po jednání se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským.

  O tom, že by se Ukrajina měla stát členem Severoatlantické aliance, opakovaně hovoří její prezident Zelenskyj. I on ale připustil, že se tak nestane dříve, než skončí válka s Ruskem.

  Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v pátek prohlásil, že prezidenti a premiéři zemí aliance příští týden na summitu v Litvě potvrdí, že se Ukrajina v budoucnu stane členem aliance.

  A co chce Rusko se všeobecně ví

  ruská strana zopakovala svůj požadavek, aby bylo vyloučeno budoucí členství Ukrajiny a Gruzie v NATO a aby se síly Severoatlantické aliance stáhly ze střední a východní Evropy. Rozmístění vojenských možností a infrastruktury aliance se má podle Moskvy vrátit do roku 1997. Tehdy Rusko a NATO podepsaly základní úmluvu o spolupráci.

   1. Ono úplně stačí, když Zelenský na jednom místě článku prohlásil, že Rusko nikdy nedobude Hadí ostrov (kam připlul, ale neví se kdy, protože tou dobou měl být v Turecku), přičemž o pár řádků níž se píše, že jej obsadilo hned na začátku, ale pak se stáhlo. Je to symbol odporu, protože Ukrajinci tam Rusům od plic vynadali.
    Pak se pokračuje tím, že Rusko podniklo útok na rodné město Zelenského Krivyj Rih. Přesněji na tamní zemědělský podnik, kde zákeřně zranili mladíka, což oznámil Serhij Lysak. A ty tanky v předchozím odkaze, tam se to ukazuje. Prý mělo Rusko dle své propagandy zničit Leopardy, pak se ale ukázalo, že to byly traktory. Tam, se to krásně sbíhá, ty články navzájem potvrzují, jak to probíhá. To dá přece rozum, když útočí na to zemědělství!.
    Možná nejen roh se ukrajinsky řekne rih a Sergej zase Serhij, například bomba se možná řekne bimba či rovnou bimbi. A jak se řekne třeba Tutanchamon? Jako, to není od věci, dávná Ukrajina podle britské rozvědky „téměř jistě“ dosahovala až k Nilu. Považuje to za „velmi pravděpodobné“. „S vysokou pravděpodobností“ navíc jsou Rusové v Bachmutu nesourodí. Ty uvozovky jsou takto i ve článku, kdy této zprávy si všiml ukrajinský list Ukrajinska pravda. Tedy asi citace, upozorňující, že si nechávají rezervu, protože vyloženě jisté to není…
    Přidal jsem jen toho Tutanchamona. Jako takové jazykové okénko s otazníkem. Jinak je všechno v těch odkazech idnes a novinky.

   2. Zase bude průzkum bojem, nebo ústupy do předem připravených pozic?
    A co na to civilisti?
    Dá se někde zjistit, kolik procent území je bez elektriky, bez vody a plynu?
    Zajímavé na tom je, že Rusové stále na UA dodávají plyn a nějakou část ropy. Nevíte proč, nebo co tím sledují?
    Nejsem stratég, ale kdybych chtěl zlomit něčí odpor, tak to území určitě zhasnu, seberu mu paliva do aut i techniky, nevratně rozstřelím všecky pašerácké trasy z Polska i Rumunska a nechám jen jednu, pod svou kontrolou, kterou budu pouštět jen jídlo a léky.
    A nakonec jim seberu i vodu z kohoutků, aby si navzájem začali smrdět.
    Čolek v plísni tam konkrétně dodává PET vodu, se kterou si vojcli, bojující až od devíti ráno a v přepočtu za našich 114.000,- měsíčně, myjou boty či světla na autech. Je to prý pohodlnější, než rozbalovat nějaké hadice.

    1. „Zase bude průzkum bojem“
     Malá oprava, Zelenský a ostatní oběti holokóstu kolem něj to nazývají „průzkum gójem“

 6. Kdyby – hypoteticky – navšívil pan prezident lidojedy někde v Tichomoří, úvod článku by se vůbec měnit nemusel:

  Dobrá návštěva…! Tak k nám na nečekanou návštěvu přiletěl (českým speciálem) prezident Zelenský…

   1. Pepa lítá s aerolinkama s haremem blondýnek Evou a Zuzanou.
    Psali tehdy, ze vládní speciál je šunka a měl by se pořídit nový. A teď tím vyváží zeleninu.
    Nevím , co si o tom myslet.
    No možná, až s nim doputuje do Kyjeva, tak si ho už nechá. Bere všechno.

   1. Těžko říct. Lidojedi asi budou mít kvalitní chrup, v tom bych problém neviděl.

    Jádro pudla asi nebude v případné natvrdlosti, nýbrž v tom, že pan Zelenský je původní profesí herec nevalných kvalit. Předpoklad, že ze špatného herce vznikne rozhodnutím loutkovodiče dobrý státník, se zřejmě ani tentokrát nenaplní.

  1. Byla to tajná mise;
   vzbudili Adonise
   vzbudili i Milku
   vyloučili mýlku;
   Zelí provázeli
   celí rozmrzelí
   v tuto pozdní hodinu
   zašli mezi spodinu.

  2. Přiletěl tu zpoza buka
   s podlým plánem na Azbuka
   co mu zase provedou
   kolik toho projedou.
   Kdo to bude všecko platit
   kdo bude ty vojcly šatit
   kde vezmou ty zbraně.
   Hlavně hurá na ně!

 7. Od schůzky NATO ve Vilniusu (Wilně) očekávám jen další podporu Ukrajiny a dodávky dalších typů zbraní. Přesněji dodávky letadel F16 a F18. Protože evropské státy řeší své problémy vždy zásadně stejně. Nedaří se v evropské integraci? Řešením je více Evropy! Nedaří se v cílech Green Dealu? Více Green Dealu! Více migrace! Více regulace! Více zbraní pro Ukrajinu! A to i těch, o kterých jsme před měsícem odmítali jen diskutovat.
  Prostě zvyšujeme sázky ve hře až na půdu. Ještě je jeden typ zbraní, které Ukrajina nedostala, zbraně jaderné. Zatím.

  1. Ani nedostanou, protože svět vidí, co je to za magory.
   To ale nevylučuje, že se tam nenajde nějaká porouchaná bytost a v tamním bordelu, kde se dá zbraň koupit v každé tržnici, si opatří něco jaderného odpadu.
   Dost dobře si neumím představit reakci Rusů, pokud by to dron zanesl nad ruské pozice a shodil.
   Nebo ještě větší sviňárnu – nechat vybuchnout nálož, smíchanou s tím svinstvem třeba na Donbase, nebo na Krymu.
   Jsou schopni jakékoliv hajzloviny, jak jsme viděli v Oděse, nebo potom v Buči.

   1. Re: Tecočamp

    Spíš bych ten výbuch viděl na ukrajinské straně fronty, aby mohli soudruzi vřískat – TO VŠECHNO IVAN!!!

     1. Re: Sk

      To je šumák.
      Důležité je, aby to bylo na Ukradině, resp. na té jedině správné straně Ukradiny, a aby to byla ruská raketa, což hbitě zmáknem zhotovením nápisu „sděláno v cé cé cé pé“, tedy vlastně „v rasýji“. Máte nějaký kvalitní fix, aby nám to nerozmazala první silnější rosa?

     2. Asi se lámou další ledy… https://svobodny-svet.cz/americky-soudce-zakazal-federalni-vlade-cenzuru/
      Text přeběžného opatření má 155 stran a v jeho závěru soudce Terry Doughty uvádí:
      „Tento případ je o svobodě slova dle prvního dodatku Ústavy Spojených států. Rozvoj sociálních sítí vyvolal specifické problémy se svobodou projevu, a to zejména ve světle pandemie nemoci Covid-19. Pokud jsou tvrzení předložená žalobci pravdivá, představuje projednávaný případ pravděpodobně nejmasivnější útok na svobodu slova v historii USA.”

   2. A i kdyby ty letadýlka dostali, tak jim budou naprd.
    Narychlo vycvičení piloti prostě nezvládnou manévrovat před PVO, nejsou s letadlem sžiti, nebudou umět intuiktivně ovládat letadlo.
    Abyste mohli uspěšně bojovat musíte mít nalítané spoustu hodin. A západ to ví, proto se tak cuká. To nejsou bombičky za pár tisíc, jsou to stroje za pár miliónů.

    1. Ať by je pilotoval kdokoliv, letadýlka by šly metelesku blesku dolů.
     Pár by jich Rusové pochytali a vyzpovídali před kamerou a celým národem.
     Lepší motivaci a sjednocení ruských lidí, pro nakopání prdele chochlům a NATO, si ani nejde představit

     1. To je součástí problému. S velkou pravděpodobností by tato letadla startovala z letišť v Rumunsku a Polsku a vypouštěla rakety dlouhého doletu ještě nad jejich územím. A to ne nejlepší cesta do velkého průšvihu.

   3. Mají dobré učitele, v Iráku a v Sírii to přece modré přilby řešili stejně. Ještě že západní kultura používá stále stejné postupy.

   4. Klidně se může stát, že vybouchne jaderná elektrárna v Dnipru, která skladuje i svezený vyhořelý odpad. Kdo bude viníkem, Ukrajinci nebo Rusové? Pravdu se nedozvíme, ale podle pravdomluvných médií za tím budou Rusové. Ještě před měsícem se mluvilo o hrozbě protržení Kachovské přehrady. Už je protržená. Když dopadla raketa na polské území, byla podle prvních zpráv jednoznačně ruská. Až za delší dobu se ukázalo, že byla ukrajinská a šlo o nehodu.
    Jestli ale dojde k nehodě s jaderným palivem, možná se už nestihneme ani dozvědět, kdo ji způsobil, protože začnou létat rakety z obou stran. Pak už bude jedno, kdo byl první. Jediné, co zatím brání jaderné válce je fakt, že kvůli Ukrajincům ji spustit určitě nehodlají. Ale to nevylučuje jiné záměry skryté, které naopak k jaderné válce povedou.
    Pokud by k nějakému výbuchu došlo a my se náhodou ocitli velmi blízko epicentra, doporučuji hledět upřeně směrem do epicentra. Půjde o neopakovatelný zážitek a ani už nebude čas jej za těch zbylých pár minut života ještě někdy zažít.

    1. „a šlo o nehodu“
     určitě?
     já za sebe bych si maximálně tak tipoval, že ta nehoda spočívala v tom, že netrefili ten sklad hnojiv

  2. Pane Gerd.
   Vidím to podobně i slib přijetí Ukrajiny do NATO.
   Podle toho co vyleze z toho jednání,tak se zařídí Rusko.
   Jen mě u toho napadá,proč ta okružní cesta Zelenského,jakoby měl obavu,že pomoc bude končit,snad až,aby někteří přemlouvali Američany,ještě o větší pomoc.

   1. Já také od středy přemýšlím co tu vlastně chtěl a ta návštěva sama o sobě, ať již jakkoli otravná, mi přijde jako dobrá zpráva. Se všemi se uvidí za méně než týden ve Vilniusu, tak proč tak narychlo ? Že by se ve Vilniusu o něčem hlasovalo a on objížděl a loboval mi přijde dost scifi, nemyslím se že by takovou vymoženost NATO vůbec znalo. Že by měl nůž na krku a potřeboval nové zbraně na vojenský úspěch je možné, ale nevychází časově, nedá se to stihnout dodat a použít. Jako lepší varianta mi vychází totální zoufalost, která jej nutí objíždět pošťáky, kteří neovlivní ani co bude ve Vilniusu k snídani, s bláhovou nadějí, že něco změní. Horší varianta je, že jako syn svého národa ještě na poslední možnou chvíli shání co by se dalo prodat, zašmelit, aby byl zase nějaký příjem. Ale proč potom Maďarsko a Turecko ? Každopádně ta cesta připomíná spíše tonoucí se stébla chytá než standartní diplomacii.
    Jinak všimli jste si jak se do Turecka vyfešákoval a vzal si triko s knoflíky ? 🙂

     1. No myslím, že si pan Pojar přikládá příliš důležitosti. Ve článku je „A ten termín si tedy zvolila asi ukrajinská strana? „V zásadě se to tak dá říct““ – jinými slovy vše si rozhodli Ukrajinci, my jel ohli hřbet. Podle mého je Pojar pro zjišťování účelu cesty zcela bezcenný zdroj.

   2. Zemědělci: Cílem je aby média psala o jeho okružní cestě místo o frontě, kde se všecko posouvá, navzdory vší odvaze vojáků, jen o stovky metrů polí mezi vesnicemi.

   3. Pane zemědělče,
    zřejmě chce Zelenskyj přijít na setkání NATO s nějakým nápadem a sonduje pro něj podporu u skalních podporovatelů. Však se za týden dozvíme, co domluvil. Jisté je, že jsme v roli pozorovatelů a na názor se nás nikdo ptát nebude.

   1. Ptám se, povídám – ehh – bude asi tak 22.000 vycvičených, bojem zocelených, v BY potichu a sakra dobře vystrojených chlapů, na jeden Kyjev dost?
    😀 😀

    1. K tomu Kyjevu mám pár tématických reminiscencí z historie
     1.) President Zelenský se samopalem, ležící v kaluži krve ve své pracovně v prezidentském paláci v Kyjevě
     2.) Tank T-90 s vlajkou ruské federace a se znakem Wágnerovců na pancíři proráží bránu prezidentského paláce v Kyjevě
     3.) Poslední přeživší členové ukrajinské vlády nasedají na střeše amerického velvyslanectví v Kyjevě do posledního vrtulníku US MARINES a odlétají směr americká základna v Rumunsku.

     Ale takové zajetí papalášů ze všech zemí NATO ve Wilnu by byl větší majstrštyk.
     Navíc do Wilna je to z běloruské hranice blíž než do Kyjeva.

 8. Bulharský obrázek

  Posel temnot mezi břehy dvěma,
  V ulicích jej vítá Anathema.
  Satan s křížem marný souboj svádí,
  Shlukem rukou moci kněze hradí.
  Kletba svoji sílu silně zjeví,
  Kdo neslouží Bohu, mnoho neví.

 9. A co byste řekli na argument, že díky dodávkám zbraní Ukrajině ze Západu se daří Rusa držet tam, kde je a není už dávno v Praze ?

  1. Ze je to zamenovani priciny a nasledku.
   Nebo si myslite, ze Napoleon chtel zabranit, aby Rus dosel az do Parize, tak se mu vydal naproti?
   Podobne mozna Hiter chtel predejit ruskym tankum v Berline, a tak i kdyz hrozne nechtel, a valky z duse nenavidel, tak se sebezaprenim odstartoval operaci Barbarossa.

  2. Re: Iggy

   Anebo bychom mohli říkat, že jsme brzdili Rusa před příjezdem do Práglu už v Afghánistánu .
   To by nám taky ÚPLNĚ KAŽDÝ mamlas uvěřil.

   Co tam máte dál?

     1. Nejvíc se bojím toho, že jednoho dne řekne Rus :
      „Kurva, tak dost. Dost bylo urážení a zesměšňování našeho národa, který už jednou svět zbavil nácků. Sereme za Ameriku, sereme na Evropu, nepotřebujeme vás k ničemu.
      Zkuste to ještě jednou a půjdete všichni do hajzlu.“
      Toho se fakt bojím. Protože oni ty sprosté držky držet nebudou. Dojedeme na to všeci bez rozdílu.

      1. Ale tohle přesně Putin řekl si před rokem a půl. Že si zajistí bezpečnost směrem od Ukrajiny a na Západ hodí bobek. Že mají dost jiných přátel ve světě … a pokud bude Západ něco chtít tak to pořádně zaplatí.
       Vzhledem k vývoji na jižní polokouli to vypadá reálně…..

       1. Řekl to na jakémsi ekonomickém fóru i nedávno – přeložili to slušně jako „srát na ně“.
        Jestli si to nevycucaly mladé mediální mrdky z čerstvých jebáků, tak pokud tohle VVP opravdu řekl, tak to o něčem vypovídá.
        Minimálně o tom, že nikomu ze Západu už nevěří ani pozdrav.
        A podle mě dobře dělá. Zatím Rusy Západ vždy jen podtrhl.

    1. Obětovat nás teprve bude. Ještě nenastal ten správný čas. Ještě nás západ má na co použit. Až budeme dobří, tak akorát na vytření zadku, tak nás s klidem obětuje. Mám rád naivky.

    2. A proč myslíte, že nás Západ neobětoval? Tak především je rozdíl mezi obětováním části území a obětováním celého území. A pak, rodinné stříbro se prodává až jako poslední a slepice, snášející zlatá vejce, se zařízne na polévku taky až v případě nejvyšší nouze. Ne nadarmo se zemím V4 přezdívá krmelec Evropy. Jaké zisky by měly nadnárodní koncerny bez českých, polských, slovenských a maďarských poboček, odkud vozí balíky zisků?

     1. Západ nás tentokrát neobětoval. Je výhodnější nás vlastnit a pomalu vysávat. Západ se učí s každým dalším pokusem.

      Iggy se bojí Rusa, protože nerozumí zjevnému. Pokrevně spřízněné národy se navzájem zabíjejí na pokyn, zbraněmi a za dozoru, nejmenovat koho, na svých vlastních otčinách. Jaký k tomu hledat argument?

      1. Iggy je děcko, dnes dospívají o dost později než my. My jsme byli dospělí v 18 a oni, když studují, v 26 letech. Ještě ve 30 jsou to někdy blbí smradi.
       Snacha tu měla kamarádky ze ZŠ a SŠ. Baby 35 let, bezdětné a naivní, jako já ve 20 letech. Věk je jenom číslo, prý.

     2. A do třetice pro Iggyho. Existuje jen málo zemí na Zemi, které dosud nebyly koloniemi Anglosasů. Jakou shodou okolností jsou tyto země pod narativem osy zla, darebáckých států a podobně? Kupříkladu Ruskou nebo Írán?

      1. Jestli nad Britským impériem slunce nezapadalo, tak Americké impérium má ještě daleko větší ambice. Další kolonie většinou nemusí dobývat mečem, stačí šikovná propaganda a budoucí vazalové se hrnou do náruče imperátora sami.

       1. Nad britským impériem dle aforismu slunce nezapadalo, jelikož Bůh dobře věděl, jací jsou Angláni hovada, a si na ně raději pořád svítil.

        Amícké impérium je mnohem světožernější, to je sice pravda, ale zatímco to britské se přes rozvoj a kulturu dostalo do úplné dekadence a úpadku, Amíci to vzali zkratkou: kulturu úplně vynechali.

        😀

        1. Jak se to vezme. Americkou kulturu bych nepodceňovala. Všude pijou Coca Colu , nosej džíny, koukají se na Hollywoodské filmy. Z nich jsou některé opravdu výborné. Fronty před Tuzexem na pravé americké Lewisky byly docela dlouhé.

         1. Vy považujete za kulturu džíny, Coca-colu a většinu hollywoodské produkce za kulturu? Já jsem na tom například stejně jako před rokem 1989, jen opačně, na americké filmy se nedívám, je to hrůza. Pravda i tenkrát byly některé filmy sovětské produkce dobré, stejně tak se najde asi i nyní amerických , ale v souhrnu je to odpad.

          1. A filmy jako Hádej, kdo přijde na večeři, Forrest Gump, Rain Man, Půlnoční kovboj, Americká krása , podobné filmy se vám nelíbí ?
           I americká literatura má zvučné jméno. O hudbě ani nemluvím. ( Gershwin, jazz )

          2. 10 nejlepsich filmu podle CSFD:

           1.
           Vykoupení z věznice Shawshank
           (1994)
           USA, Drama / Krimi
           2.
           Forrest Gump
           (1994)
           USA, Drama / Komedie
           3.
           Zelená míle
           (1999)
           USA, Drama / Mysteriózní
           4.
           Sedm
           (1995)
           USA, Thriller / Krimi
           5.
           Přelet nad kukaččím hnízdem
           (1975)
           USA, Drama
           6.
           Schindlerův seznam
           (1993)
           USA, Drama / Historický
           7.
           Kmotr
           (1972)
           USA, Drama / Krimi
           8.
           Dvanáct rozhněvaných mužů
           (1957)
           USA, Drama / Krimi
           9.
           Nedotknutelní
           (2011)
           10.
           Pelíšky
           (1999)
           Česko, Komedie / Drama

          3. Ano tyhle filmy ale jsou z před roku 1989 nebo tak do 5 let po roce 1990, asi 2/3 jsem viděla a opravdu Vykoupení z věznice Shawshank považuji za velmi dobrý film. Jenže v tom množství co produkuje Hollywood je to jen kapka v moři. Navíc hodnocení od ČSFD není nějaké objektivní hodnocení kvality, ono to ani nejde. Ale když někdo napíše džíny, Coca-cola a vydává to za kulturu…….

          4. Homere, Zelená míle, dívala jsem se omylem, mysteriózní věci mě nějak míjí. Ale vynikající scénář a výkon Toma Hankse a všech. Člověk by neměl mít předsudky vůči žádnému žánru.
           Jasně že většina filmů je škvár.

          5. Tom Hanks u mne klesl na samé dno, velký kámoš s podvodníkem Obamou, který se narodil v Keni a neměl nárok se stát prezidentem USA. Je ho filmy vynechávám.

          6. Z pohledu debilního českého publika ČSFD asi italská, francouzská, ruská a další kinematografie neexistuje

         2. Nebojme se, kvalitní filmy zakážou z důvodu rasových nebo jiných důvodů. Teď se prý chystají zakázat Forresta Gumpa.

         3. Preco patri coca-cola a dziny do kultury, ale hriate a kroj nie? Dobre, som ochotna diskutovat ohladne hriateho, to sa detom nedava, ale jaky rozdiel medzi dzinami – pracovny to odev kovbojov, a krojom, pracovnym ci slavnostnym to odevom nasich ludi? Zeby v tom, ze oni to tlacili z pozicie lepsieho naroda, rovnako, ako lepsolidi dnes tlacia nas poskodzujuce idei?

          1. No myslím, že je rozdíl mezi krojem a džínami. Vy ho asi nevidíte, já ano. Kroj je jiný v různých oblastech našeho státu (i v Evropě), liší se dost podstatně, zatímco džíny jsou skutečně pracovní, liší se možná počtem kapes a cvočků ale je to skutečně pracovní oděv. Naše montérky se taky nedají považovat za kulturu v pravém slova smyslu a také se liší. Nebo dají? Možná u někoho ano, u mě tedy ne.

        2. Káčko, káčko. ..
         Musíte přece vidět, že všechny věci jsou spojité, jedna přechází v druhou. Ostrou hranu najdete tak u horizontu událostí černé díry. Nebo u jednoduchých lidí…

         1. Humor se vytrácí, to je vždy blbé znamení.
          Máte pravdu, jedna věc přechází v druhou… třeba já jsem včera večer sežral strašně dobrý brazilský biftek a nechtějte vědět, co z něj vzniklo…
          😀

        3. Inu, jak řekl Georges Clemanceau:
         Američané jsou jediným národem v dějinách, který zázrakem dospěl od barbarství k degeneraci, aniž by zažil obvyklé období civilizace.“.

    3. Popište barvitě jak by to po tom „obětování“ u nás mělo vypadat. Nešetřete detaily.

     Zruší se zelený úúděl?

     Fiala, Černochová, Lipavský a další budou emigrovat?

     Budeme brát energie z východu?

     Zakážou pochod. LGBT?

     Rozepište se.

    4. Dobrá otázka, odpověděli vám už jiní. V duchu Gerdova příspěvku nabízím hutnou zkratku:

     Západ zjistil, že než nás obětovat, je výhodnější nás obědovat. – Rozhodnutí, zda poslední sloveso je odvozeno od slova „oběd“ nebo „bída“, nechám na vás 🙂

    5. Operačno-taktické a armádne letectvo, raketové sily a delostrelectvo Ozbrojených síl Ruskej federácie počas dňa zasiahli 97 delostreleckých jednotiek Ozbrojených síl Ukrajiny v palebných pozíciách, živú silu a vojenskú techniku v 114 miestach.

     Pri obci Odarovka v Záporožskej oblasti bolo protivzdušnou obranou zostrelené ukrajinské lietadlo Su-25.

     Za deň bolo zostrelených dvadsaťjeden rakiet systémov HIMARS a „Uragan“.

     Okrem toho bolo zničených trinásť ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach Veľká Lepeticha v Chersonskej oblasti, Pologi a Konovalova v Záporožskej oblasti, Šipilovka v Luganskej ľudovej republike a Volodino, Valerianovka a Staromichailovka v Doneckej ľudovej republike.

      1. Pri obci Michajlovka v Doneckej ľudovej republike bol zničený sklad rakiet raketového systému HIMARS.

       Pri meste Avdejevka v Doneckej ľudovej republike bol zničený muničný sklad 110. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny.

       Počas bojových akcií predstavovali straty nepriateľa až 500 zabitých a zranených vojakov, tri tanky, šesť obrnených bojových vozidiel, štyri autá, dva pickupy, dve americké samohybné húfnice M109 „Paladin“, ako aj húfnicu D-30.

       V krasno-limanskom smere aktívne operáci jednotiek,letecké údery, delostrelecká paľba a ťažké plameňometné systémy skupiny vojsk „Centrum“ odrazili nepriateľský útok pri obci Torskoje v Doneckej ľudovej republike. Pri obciach Červonaja Dibrova v Luganskej ľudovej republike a Serebrjanka v Doneckej ľudovej republike bola zasiahnutá akumulácia živej sily a technika Ozbrojených síl Ukrajiny. Taktiež pri obci Torskoje v Doneckej ľudovej republike bola zmarená činnosť ukrajinskej diverzno-prieskumnej skupiny. Počas dňa bolo týmto smerom zlikvidovaných viac ako 60 ukrajinských vojakov, tri bojové obrnené vozidlá, tri pickupy a dve húfnice D-30.

       Okrem toho boli zasiahnuté tri muničné sklady 66. mechanizovanej a 81. výsadkovej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny pri obciach Novoľubovka v Luganskej ľudovej republike a Serebrjanka v Doneckej ľudovej republike.

       V južnodoneckom smere odrazili letecké útoky, delostrelecká paľba a ťažké plameňometné systémy skupiny síl „Východ“ za deň nepriateľský útok a zničili aj ukrajinskú diverzno-prieskumnú skupinu pri obci Urožajnoje v Doneckej ľudovej republike.

    6. Nedělám si iluze.
     Západ i Rus (i Číǎňan) hrají jen a jen na sebe, k svému vlastnímu prospěchu. Na ostatní zájmy kašlou všichni.
     Rozdíl je v tom, co je komu potřebné k jeho vlastnímu prospěchu.
     Západ potřebuje dobývat, diktovat a vykořisťovat.
     Číňan potřebuje volně obchodovat.
     Rus potřebuje uhájit si to své a prodávat tomu, kdo bude to jejich potřebovat.
     Proto dávám zájmu Rusa a Číňana jednoznačné přednost a držím jim palce.
     Protože s uspokojením JEJICH zájmů může ČR obstojně žít (když se jim nebude protivit).

     1. Západ se zlikvidoval sám.
      Tím, že začal využívat k levné práci číňana a myslel si, že to tak bude navždy.
      Dnes, po cirka 35 letech, je z fanatických agrobolševiků největší dílna (a taky největší průmyslová kopírna) světa, bez které si Amerika už ani neuprdne bez rizika posrání – inkontinenční sortiment se tam dělá taky komplet…
      Nemám z toho velkou radost, protože ti vychcaní agrobolševici, přivedli tu původně zápaďáckou hajzlovinu, tzv. řízenou životnost, k naprosté dokonalosti.
      Až tak, že se cokoli z běžných, jimi vyrobených výrobků s očekávanou životností vyšších několika let, posere s přesností na jednotky týdnů co nejdříve po záruce.
      Je to krom jiného nezřízené plýtvání surovinami. Kecy v kleci o 80-90% recyklovatelnosti neberu, protože je to pitomost. Nikdo nebude rozřezávat, či jinak zbavovat izolace třeba dvoumetrový, měděný kablík 2×0,75, kde ta izolace kablíku sama už je prvním recyklátem, licna taktéž. Takže se to vůbec nevyplatí a někam se to prostě zahrabe.
      Pokud chtějí takto pokračovat, budou potřebovat bambilióny tun ropy na plasty, stejné bambilióny plynu na hnojiva a chemický průmysl, aby ty miliardy měly co žrát, budou potřebovat nekonečné vlaky základních surovin – a odbyt.
      Amerika je ale poměrně dost nasycená, tam se nevalily ty nejlevnější šunty, takže tam není spotřeba tak velká, jako je s přepočtem na obyvatele v bývalé východní Evropě.
      A jestliže Rusové otevřou svou zemi naplno, plus svým politickým vlivem pootevřou i země okolní – čínskému importu hotového zboží, tak v západní Evropě, ale i v Americe dokonáno jest. Amíci si pomáhají i jinak, roupama už neví coby, tak se sjíždějí fentanylem i crackem.
      To se nemůže na kvalitě populace, příp. její životní úspěšnosti, nepodepsat.
      Jen si vzpomeňte, jak dali Amíkům, ale i západní Evropě zahulit Japonci v sedmdesátkách. Hafo firem v Evropě ten japonský útok nakonec nepřežilo – včetně tak věhlasných, jako třeba Grundig, Saba, Thorens, Dual a spotřebně-elektronické divize dalších známých firem, jako Siemens, Telefunken a další se potácely na hranách krachu.
      A to tenkrát Japonci zaplavili trhy STEJNĚ KVALITNÍM, ale o dost levnějším zbožím, se srovnatelnými či lepšími parametry.
      Pan Wili Studer prý měl z Akai, Otari, ale i Sony, Denonu, Rotelu a podobných firem, hodně dlouhé bolení hlavy.

      Pokud se Rusové a jejich zájmové sféry, vzájemně podrží s těmi agrobolševiky, tak to má Západ, ale i NATO a třeba i SWIFT spočítané.
      Nějaký čas, desítku let, to bude i tady klouzat setrvačností a oškubávat otroky.
      Všechny ty západní hodnoty a ideály, řítící se k zemi, s sebou budou strhávat všechny, kdož se nechají a zavčas nepoodstoupí bokem.

      1. Tecocamp: Bylo to přece nevyhnutelně, že se výroba přesunula do zemí s levnější pracovní silou. Jako Čína, Malajsie nebo Mexiko. Kapitalisté přirozeně chtějí snížit dvě náklady. Stejný princip, který Západ dovedl k průmyslové revoluci, ho dnes oslabuje. Jak píše egyptolog Bárta v knihách o civilizacích, že většinou stejné principy fungování společnosti a zdroje zisků, které vedly k rozkvětu civilizace, v budoucnu povedou k úpadku a zániku. V minulosti to mohlo být kácení pralesů u Mayů, kdy nejdřív získali spoustu dřeva a nová úrodná pole, ale potom to přispěli ke kolapsu ekosystému, když lidí bylo víc a větší města víc vyčerpávala přírodu. U Španělů přílišné spoléhání se na zlato z Nového světa. Nejdřív je obohatilo, ale potom je dovedlo k inflaci a úpadku, kdy skoro nic nevyráběli a nevymysleli nového.

       1. Nemám nic proti.
        Ale bylo nutné, vyslepičit jim všechno západní knowhow, ukázat co jak funguje, na jakých principech – a v neposlední řadě – vysrat se nejen na kontrolu toho, co s těmi linkami dělají, když zrovna nevyrábějí, ale dokonce i sebejistě ignorovat plagiáty, které na nich číňan vyráběl? Takřka v souběhu s ofiko produkcí ??
        Můj osobní názor je, že teď právě, za tohoto stavu ve světě, jim to zpětně bouchá do ksichtů.
        Ono to ostatně bylo vidět už za chřipečky. Vydírali nás podobně, jako ukravínští veteráni z Afghánu v devadesátkách. Viděli co se děje a přesto si diktovali podmínky tak nehorázné, že všichni nakupující měli zaťatá v pěst i chodidla.
        Na mně je asi dost vidět, že je moc nemusím. Ne asiaty obecně, ale ty novodobé číňany. Ale pokud se s nimi VVP nějak dokáže dohodnout, tak dobře on. Vypadá to tak, že východní část jaderného klubu drží při sobě.

        1. Ano, vidím to velmi podobně, pánové. Základní princip je rozvoj, zbohatnutí, zlenivění a snaha po vyšších ziscích vede k přenesení výroby tam, kde se to zdá levnější, tím se ty země naučí vyrábět samostatně a následuje pokus o jejich úplné podmanění, protože se z dílen stávají samostatnými konkurenty. Země, které rozvoj nastartovaly sice ještě mají nějaké bohatství, ale protože samy neprodukují, pozvolna upadají. Nově probuzené země, které kdysi trpěly nevzdělaností a přílišnou porodností to obvykle za několik desetiletí zvládnou a stávají se tak lídry, což „staré “ země netěší a snaží se zůstat vedoucími, což lze už jenom vojensky. A nakonec už ani vojensky a nastává čas na NVO. (New World Order). Citrát: Kdo chvíli stál teď stojí opodál.
         Pád starého Říma. Jsme v tom až po uši.

        2. Ale bylo nutné, vyslepičit jim všechno západní knowhow, ukázat co jak funguje, na jakých principech….
         Ale i dnes se ještě najdou idioti, kteří tvrdí, že se bez čínské produkce obejdou a klidně to píší na kompu, který má všechny součástky s Číny a ještě se hádají, že to není možné, že je to přece americká značka.
         Když jsem jim řekla, že i šroubky se dovážejí z Číny a přitom jsme měli šroubárny, řekli, že je to blbost.

        3. Tecočamp: Číňani jsou chytří. Učili se. Prozradili jim část know how, protože si chtěli zápaďáci usnadnit práci. Přenést práci i tu víc kvalifikovanou na Číňany.

         Hegel a jeho dialektika pána a raba. Rab se nakonec stane silnějším než bývalý pán, který zdegeneruje a stane se závislým na svých služebnicích. Takto se točí kolo civilizací. Chaos, růst, vrchol, stagnace, úpadek, zánik.

    7. Váhal jsem, zda odpovědět za sebe…
     Aby se, až to celé skončí neukázalo, že nás za tu pomoc nepomoc sami Ukrajinci proklínají. To až budou počítat své mrtvé, až budou počítat své dluhy, až budou počítat, čeho že dosáhli a za jakou cenu.
     To se totiž taky může stát, že hranice budou stále tam co před rokem a někdo ošklivý si tu otázku položí – stálo to celé za to?

     (Záludnost historických analogií je v tom, že se nikdy nemohou opakovat v totožném kontextu.
     Vezměte si třeba takové Polsko. Na to se v 39. roce západ nevykašlal – reálně ho nechali stejně ve štychu. Vlastně lze říct, že k nám byli můžná férovější.)

     Zatím předvádíme vše pro to, aby se válka protahovala bez vítězství té či oné strany. Zatím není naším primárním cílem pomoci Ukrajně a Ukrajincům, ale ublížit Rusku. A k tomu je každý mrtvý Ukrajinec dostatečně dobrou investicí.

     1. Je to pravděpodobné, že až zjistí, že nedostanou tisíce miliard na rekonstrukci země ani přednostní členství v NATO a EU, budou se cítit oklamaní. Budou Evropu a USA proklínat stejně jako to dělají zklamaní liberálové v Afghánistánu, které západní koalice opustili. Ani jim zbraně nenechali, ale dali je Talibanu při tom hanebném amatérském ústupu. Trump chtěl ustoupit promyšleně, když pochopil, že nemá smysl tam setrvat navždy, ale Biden a jeho generálové z ústupu udělali ostudu. Jaký stratég nejdřív nechá ustoupit vojáky a diplomaty a civilisty až po nich? Výsledkem byl chaos na letišti v Kábulu.

   1. V Afghanistánu se bojovalo za Prahu, v Mali se bojovalo za Humpolec a na Ukrajině se bojuje za Kardašovu Řečici!
    Až vymyslí jak napadnout Bělorusko, bude to za Hrochův Týnec.

    1. Už se suneme z Mali do sousedního Nigeru. Ty potvory teroristi se nebezpečně sunou k francouzskému / nigerskému uranu. Taková elektrárna holt něco zbaští. A hodná nigerská vláda se musí udržet u moci.

   2. V Polsku nezebral a je tady tak moznost , ze polak brzy pude , je vyzbrojenej a ochotnej.
    System se nazyva v rulete Kapitan Martingale system , vsadi se na barvu ,
    kdyz nevyjde sazka se zdvojnasobi a kdyz nevyjde tak se zase zdvojnasobi.
    Takze nahazi se miliardy, kdyz ukr prohrava , vsadi se na nej dvakrat tolik atd..
    System ozebracuje spolehlive.
    S bulharem je potiz , at je vlada jaka chce , bulhar je vdecnej rusovi za osvobozeni vod islamu ,/se ty vdecnosti nedivim , taky se nedivim, ze sou na svete antisemiti/…
    Vyhrozovat bulharovi , ze rus prijde bulhara zabije a sezere neni nejlepsi..
    My by jsme nemeli zapominat , kdo nas zachranil od vyhlazeni zapadem ,nejen Mnichovem , ale jeste posilanim vysadkaru , potom zase po 48 posilanim agentu, teroristu, zabijaku atd..drzet se toho v kazdy situaci ,
    abysme nebyli „sobaky“.

    1. …Systém ožebračuje spolehlivě…
     Ne tak docela. Proto je v každém kasínu stanovená maximální výška sázky, protože tenhle systém naopak vede k téměř jisté výhře – pokud ovšem nepadne nula. Samozřejmě po výhře je třeba přestat…

  3. proboha, co by tady v Praze btw. v ČR dělal? suroviny = 0, průmysl = zahraniční. už byste si tento hloupý argument mohl odpustit

    1. Re: Iggy

     Když jsem se snažil slovně cepovat jednu ze svých dcer – jednalo se o srovnání poházených bot v chodbě, pravila mi, že má vypnuté uši.
     Zkuste to taky tak.
     Zklidní se vám spánek.

   1. A co když si loutkovodiči mysleli, že když jsme mu všecko co chtěl dali a podporujeme jej jak se chce, byť občanstvo čím dál víc remcá. Je potřeba poctít nás jeho návštěvou, aby se pozice vylepšili. Pmatujete přece na návštěvy Gagarina a Těreškové. Řekla bych že souhrou náhod se to jaksi taksi…. Což ovšem znamené že… njn

  4. Hmm. A kdyby Rus byl (už zase) v Praze – tak co?

   On tam stejně časem bude, dříve či později. Tím, co aktuálně provádí (nejen) naše věrchuška, píše se pozvánka směrem na Východ. Právě tak, jako tím, co prováděla věrchuška předchozího režimu, psala se pozvánka směrem na Západ. A tak pořád dokola, da capo al fine.

   1. Kolo vozu dějin se točí pořád dál a když si nabarvíte jednu loukoť tak zjistíte, že se v téměř pravidelných intervalech dotkne země. Ten terén se ale mění, nikdy to není stejné místo. Jednou je to neúrodný kamenitý terén, jindy úrodné bahýnko. Už po staletí je to stejné. Nebo tisíciletí?
    Tohle je alegorie, ne metafora.

     1. V jednoduchosti je síla.
      Jak ve fyzice, tak v muzice. Dokonce i v politice. Základní principy to vyhrávají.
      Každý si pamatuje Osudovou. Čtyři noty, dva tóny.
      No a v tom to je.

      1. Na začátky „bigbítu“ pamatuji. Hledalo se, jak to vůbec natočit nebo ozvučit.
       Staří rozhlasáci to neuměli, my mladí vlastně taky ne.
       Ale časem jsme se to naučili (GB a USA náš vzor) a staří rozhlasáci odešli, brblalíce nad boostery, supafuzzy a zkreslením do důchodu.

       1. Začátky jsou vždycky těžké.
        U nás trvalo asi pět let, než se přišlo na to, že na kytarových vstupech musí být zásadně triody a ne pentody, které se používaly kvůli zisku na mikrofonních vstupech běžných, komerčních zesilovačů ala KZ25/KZ50.
        První, po úpravě korekcí trochu použitelný zesilovač na kytary, byl AZK401 „placka“, ale na basu byl i ve spojení se dvěma ARO835 zoufale slabý a zpravidla měl mizerný odstup, takže z toho rozhlasákům musely šedivět hlavy.
        Tak se stavěly různé lepenice, něco okopírováno od Fendera, něco od Voxů, Echolette a hlavně od Dynacordu – to bylo blízko a pár lidí v ČSSR je mělo.
        Hlavně se ale stavěly, z tuzemského dostupného materiálu zesilovače podle AR2/67 (65W) a AR7/69 (80W), pak se stavěly 10-40W elektronkové zesilovače podle pražských sešitků „Stavební návod a popis“, kde už v roce 1961 publikoval velmi dobré, ale hlavně nástrojové konstrukce pro „Big-Beat“, s výborným zvukem, korekcemi i odstupem, jistý pan Zbyněk Madej.
        To byl imho ztělesněný ďábel, který klidně použil neupravené, jen přepojené síťové trafo – jako dvojčinné výstupní. Následně to obtáhl skoro 28dB vazební smyčkou, bez uzardění z toho tahal přes 40W – a ve výsledku to mělo kmitočtový průběh lepší, než později požadovala DIN45500 pro II. skupinu HiFi. Fakt blázen 😀
        Sešitky SNaPO č. 23,27,31,35,42 a 45, které napsal pan Madej, vřele kocourům doporučuju ke čtení i osvěžení paměti 😀
        A pak, v roce 1965 a v RK2/65 už ostře startovali svazarmovci a hlavně Pan Jiří Janda..

   2. Co by tu hledal? Nic pro něj zajímavého už nemáme.
    Nemáme nic, co by Rus už dávno neměl, vlastní a v lepší verzi. ČKD umělo dělat skvělé elektrické lokomotivy, mraky použitých patentů – kde to všechno je?
    Co bylo naše, je rozprodáno vč. strategických zdrojů, zásob, výrob.
    Už ani ta voda pod zemí nám nepatří a stát s ní nemůže disponovat. Milostivě nám nechali jen rozvody, do kterých je nutno periodicky sypat peníze, protože stárnou.
    Stát nemůže volně disponovat zdroji elektrické energie a jejími rozvody. Ropa sice stále jaksi teče, ale obávám se, že už moc dlouho ne – vyjebanci od kravína budou chtít „poškodit nepřítele“ a ve skutečnosti poškodí nás. Rezervy nemáme žádné, protože jsme si je nechali od Viktoriagruppe rozkrást a SSHR samo nic nemá. Plyn? Myslím, že ty zásobníky nám nepatří a i kdyby, nebude je na podzim čím naplnit.
    Máme tu něco echt vlastního, co spolehlivě nikdo nemá? Co by Rusy mohlo zajímat a stálo by za jejich pozornost? Asi tak do výše dva milimetry zvednutého obočí ??
    Máme něco, co nikdo jiný spolehlivě nemá, ale to nikdo nechce.
    Fialu, Lipavského a pak všecky ty emy, sibyly a heleny nováčkové.

    1. Máme území, a když budeme mít štěstí na nové „jaltské“ konferenci zařadí ČR do nárazníkové zóny. A když budeme mít superštěstí bude to znamenat neutralitu bez členství v jakýchkoliv vojenských, ekonomických nebo politických uskupení. Ale mám obavu, že to štěstí bude mít Slovensko.

    2. Mylej zlatej, měl byste vědět , že v mém věku jsem dokonale splachovací. I když tedy ,ne , že by starou bábu nepotěšilo že mívá pradvu a trefí se.
     Jinak mám dotaz pro přírodovědce – nevíte proč létající ptactvo včetně té drobotiny dokáže lítat proti větru – jakkoliv silnému a není jím unášeno|? Vykvetly mi levandule a pozorovat čmeláctvo a včelstvo jak si poletuje, je nádhera.
     Dík

    3. Největším bohatstvím naší planety jsou její obyvatelé, psali v National Geographic. Bohužel už zkrachoval.

     A i emy, sibyly a heleny nováčkové lze obrat o prachy

     1. Dámy, jestlipak víte, co dělá čmelák , když sedí na květu? Na květu, do kterého se včela nedostane.
      Nebzučí ani nebručí, dělá něco speciálního. Začíná to na S a má to čtyři slabiky.

       1. Sonikuje. Pomocí zvuku vytřepává pyl z úzkého květu. Asi stejný princip jako sono v lékařství. Některé květy může opylit jedině čmelák.

  5. Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených 452 lietadiel, 241 vrtuľníkov, 4921 bezpilotných prostriedkov, 426 protilietadlových raketových systémov, 10.566 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 1135 raketometov, 5370 poľných diel a mínometov, ako aj 11.493 špeciálnych vojenských vozidiel.

  6. A coby tady Rus asi tak mohl chtít? Rozkradená, vytunelovaná země s neschopnou vládou, bez surovin, bez vlastního průmyslu. S nepřátelským obyvatelstvem…
   Kdyby to tady Rusové tak moc chtěli, tak by neodešli v roce 91.

  7. A co by tu jako dělal?
   My snad s Ruskem sousedíme? Mazat do školních lavic a naučit se zeměpis. To snad zvládnete když umíte jednu větu.

 10. No vite, ja jsem byt taky prijemne prekvapeny tim vyhreznutim pravdy a lasky, a to jsem na dalku zaregistroval jenom toho Papadopulose, s jeho docela mirnou a legitimni otazkou.

  Ale optimisticky ohledne konce nejsem, naopak.
  USA dodavaji cim dal tim „lepsi“ a humanejsi munici, priste bude pravdepodobne na rade nejaka chemie, samozrejme ekologicka, takze to demokraticky svet nakonec pochvali.
  Varianta taky je, ze dodaji Ukrajincum nejakou umirnenou jadernou zbran (odvozeno od umirnene opozice, ktera urezavala spatnym muslimum hlavy). Budto malou, nebo spinavou.
  Neexistuje jediny duvod proc by to nemohli udelat.

  Cele to pomale davkovani zbrani Ukrajincum ma od zacatku jediny cil: vyprovokovat Rusy k opravdove akci. Do tedka to totiz jenom solichaji.

  Vevca nebo Petra by tu mohli vyjevit, jestli v jejich nove domovine nekdo verejne nebo aspon soukrome odsuzuje Roosvelta.
  Protoze do dneska se podle oficialni verze plati, ze aby USA usetrily zivoty tisicu vlastnich vojaku pri invazi Japonska, tak radsi obetovaly zivoty Japoncu v Hirosime a Nagasaki.

  Jak vime, tak to fungovalo.
  Navic je za to do dneska nikdo (oficialne) neodsoudil.
  Trvalo to nejakych 70 let, nez prijel Obama do Japonska a na pul huby se omluvil, a tim nasledne nasral ty vzdycky spravne a militantni soudruhy u sebe doma. Vcetne tolik adorovaneho Trumpa.
  A jak uz rekl Bush senior, tak USA se neomlouvaji, nikdy a nikomu. I kdyby nakrasne sestrelily iranske civilni letadlo v iranskem vzdusnem prostoru, ktere navic letelo od nich pryc.
  „I’ll never apologize for the United States of America, ever. I don’t care what the facts are.“ — Vice President George H.W. Bush in 1988, after the United States shot down an Iranian passenger airplane, Iran Air 655, killing all 290 civilians on board.“

  Proc to pisu, donedavna umirali hlavne dobrovolnici, pak trestanci a kanonfuter z byvale vychodni Ukrajiny.
  To se uz ovsem zmenilo. Ted uz bojuje profi armada a odvedenci, a ti taky umiraji.
  Je jenom otazka casu, kdy se to v Rusku prestane libit. A to jak lidem na ulici, tak i tem v Kremlu.
  Neumim si predstavit, proc a jak by mel Rus argumentovat, ze zivoty Ukrajincu v Lvove jsou dulezitejsi, nez zivoty Rusu.
  Precedens nastalily USA a co se stalo?
  Takzvany svobodny, civilizovany a demokraticky svet jim za to do dneska lize anal.

  USA dobre vedi, ze Zelenskeho parodie nema proti Rusku sanci.
  Zbytek sveta ted s uzasem zira, ze ani s kompletni podporou NATO nemaji proti Rusku sanci.
  Priprava populace zacala uz davno, v Cechach se toho ujala Drabova.
  A pokud by se k tomu prece jenom Putin nemel, tak proc by se toho nemohli ujmout Ukrajinci?
  Je to prece jedno, protoze za Kramatorsk a Bucu muzou prece taky Rusove.
  Tvrdit opak, jak dneska pise Vidlak, se nevyplaci, a to jak zatim stavi do late novinare, je jenom zacatek.
  Zacatek totality, kdy se za jiny nazor chodi do basy.

  1. Sakuro, musím říct, že jsem se ještě s žádným Američanem nebavila na téma Franklin Delano Roosevelt, tudíž nemohu sloužit. Lidi v naší sociální bublině spíš zajímají témata jako je Trump/Biden, LGBT, transgender, nelegální migrace, drogové závislosti, zemědělství, zdraví, počasí, rodinné problémy, drby, sborový život…
   Ale když už jste to téma nakousl, jak si myslíte, že se mělo postupovat, aby bylo Japonsko donuceno kapitulovat?

   1. Re: Petra

    Pokud jste ochotna se zabývat dějinami válek, mrkněte na počty japonské armády na ostrovech a počty téhož v zemičce tehdy zvané Mandžusko.
    Neboli jádro japonských ozbrojených sil určitě nebylo na ostrovech.
    A UŠAtí soudruzi sice vymázli, z mapy dvě města, ale naprosto stejného výsledku by dosáhli jednou klasickou bombardýrovkou, kteréžto dopřávali Německu v počtu minimálně vyšších jednotek. Tzn. nejdříve vymáznutí PVO a omezení německého stíhacího letectva a pak tři, čtyři náletové vlny s několikahodinovými odstupy, aby se rozptýlil kouř z tlakových vln a požárů.

    A potom jukněte na data těchto událostí, ta jsou taky poučná:
    1/ 1. a 2. užití jaderných pum ,
    2/ likvidace japonské armády v Mandžusku,v počtu překračujícím 1 000 000 vojclů,
    3/ podepsání bezpodmínečné kapitulace Japonskem.

    Pokud byste omylem chtěla o těchto věcech diskutovat s nějakým Američanem, dávejte dobrý pozor, ať vám nerozmlátí hubu na kaši, protože se v okamžiku zahájení stanete starou, škaredou a blbou – úplně ganc – bábou, která lže, kudy chodí.

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Mand%C5%BEusko
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Sov%C4%9Btsko-japonsk%C3%A1_v%C3%A1lka

    1. Targusi, díky. Podívám se. Ani nevíte jakou máte pravdu, když díte něco o blbé bábě. Čím jsem starší, tím víc si uvědomuju, že vím leda tak … Takže se ráda dovzdělám.

     Mimochodem, u vaší přezdívky mám problém se skloňováním. Pocitově bych to dala 1. pád Targus, 2. pád Targa, 3. pád Targovi, 4. pád Targa, 5. pád Targu!, 6. pád Targovi, 7. pád Targem. Ale to asi není to pravé ořechové. Takže totéž s „-us“? Jak je to správně?

     1. To jsme brali už v lednu 😎
      https://web.litterate.cz/targusovi-s-laskou/#comment-95259

      https://prirucka.ujc.cas.cz/?id=320
      bod 1.3, písmeno a), třetí odstavec:
      Tzv. antický způsob skloňování se neuplatňuje vždy, když jméno končí na ‑us, ‑as, ‑es, ‑os. Patří‑li jména tohoto typu novodobým nositelům (a pisatel nechce záměrně zdůraznit jejich antický původ) nebo jde‑li o jména jiného než latinského či řeckého původu, která však mají zakončení obdobné jako jména antická, neodtrháváme v nepřímých pádech zakončení ‑us, ‑as, ‑es, ‑os, ale přidáváme pádové koncovky k celému jménu (Angus –⁠ 2. p. Anguse –⁠ 5. p. Angusi).

      1.p. Targus, 2.p. Targuse, 3.p. Targusovi, 4.p. Targuse, 5.p. Targusi!, 6.p. Targusovi, 7.p. Targusem

   2. Japonci jsou stejni (posuci) jako Nemci.
    Roboticti vojaci, verbovali by i deti, jenom aby si par starych generalu zachovalo tvar. Navic jsou extremne snado mozkove vymyvatelni a radi poslouchaji bezely bez premysleni. Proste jako Nemci.
    Mezi nami, vydrzelo jim to jeste dodneska, hlavne tem starsim. A ted mluvim o beznych lidech, oficialne si politici moc nedovoli.
    To jenom pro zacatek, aby bylo jasne, ze nikomu nenadrzuji.

    Skoda, ze jste se na tema Rossevelt s nikym nebavila, protoze vite jak dopadnou ti, kteri neznaji svou minulost.
    Myslim, ze by se podle reakci dal predvidat soucasny postoj bezne americke verejnosti k pouziti jadernych zbrani.
    Jinak kdyz uz se v tom svete tak porad valci, tak ja se obcas Americanu zeptam, kolik vlastne v tom Vietnamu umrelo lidi. Temer bez vyjimky mi odpovidaji ze pres 50 tisic…

    No a k vasi otazce, „jak se melo postupovat?“
    Invaze by asi nebyl nejlepsi napad, protoze fanaticti Japonci bojovali v Indocine v dzungli jeste 15 let po valce…
    Na druhou stranu kobercove bombardovani rezidencnich casti Tokia a Osaky zapalnymi bombami, kde byly same drevostavby, to s likvidaci vojenskych cilu moc spolecneho nema.
    V Hiroshime byly vojenske cile, ale jak ukazuji archivy, primarni cil byla likvidace velkeho mnozstvi civilni populace.

    „The archival record makes clear that killing large numbers of civilians was the primary purpose of the atomic bombing of Hiroshima.“
    https://fsi.stanford.edu/news/why-atomic-bombing-hiroshima-would-be-illegal-today

    No a konecne jak bych tedy postupoval ja?
    Tak predevsim bych nove wunderwaffen vyzkousel nejdrive na vojenskych cilech, pokud by to na valku vliv nemelo, tak bych samozrejme uprednostinil zivoty vlastnich vojaku, pred cimkoli jinym, tedy i pred zivoty japonskych civilistu.
    Pak vzhledem k tomu, ze Japonsko je temer bez vlastnich prirodnich zdroju a navic jeste ostrovy, tak bych zkusil namorni blokadu.
    Bez nafty a dalsich zdroju by byli uvezneni na ostrovech a odsouzeni ke kapitulaci.
    Jestli by to fungovalo, je samozrejme otazka.

    Tehdejsi americke bombardovani koresponduje i s dnesnim zpusobem americkeho vedeni valky, kdyz v Jugoslavii hned od zacatku bombardovali elektrickou soustavu, a argumentovali tim, ze jestli se to tamnim obyvatelum nelibi, tak si muzou stezovat u vlastnich politiku, pripadne je treba i svrhnout. V Libyi to bylo pres kopirak, ale tam pridali jeste i soustavu vodovodu. Je to prece poust.
    Tusim ze to za 2. svetove i verejne definoval Churchill (nebo nekdo z britske generality), ze cilem bombardovani musi byt likvidace co nejvetsiho mnozstvi civilni populace, a tim i zlomeni bojoveho ducha a podkopani vyrobnich kapacit.
    Tim chci rict, ze se mi tento zpusob americkeho vedeni valky nelibi:
    snad nejvetsi valcni zlocinci vsech dob – Japonci, kteri delali udesne pokusy na lidech v Cine zaziva (nejedna se v zadnem pripade o par jednotek lidi), a pak taky treba soutezili, kolika lidem zvladnou useknout hlavu za stanoveny cas, tak ti dostali i s rodinami imunitu a v klidu dozili pod penzi v USA.
    No a bezne lopaty si zaslouzili upalit zaziva, protoze chodili do prace…
    Obdoba Norimberskych procesu, v Asii to organizoval SSSR v Chabarovsku, tak to ostudne v USA odignorovali a jeste delali drzky, ze se jedna o komunistickou propagandu.

    Jak dlouho bude Rusku trvat, nez dojdou k nazoru, ze zivoty Rusu jsou dulezitejsi, nez zivoty Ukrajincu?
    Mam na mysli tech pravych, tech ze Lvova.

    1. Myslím, že Rusko jen vyčkává
     – na výsledky, veřejné i zákulisní, z pokecu ve Vilnijusu
     – na přílet černé labutě na Ukrajinu. Jaká je asi spokojenost ukrajinských oficírů a vojáků, když je na jatka posílají velitelé z NATO států?
     – až si osahá všechny zbraně KoZy ve válečné zóně

    2. Sakura: V té době už byl prezidentem Harry Truman. USA chtěly použitím jaderné bomby ukázat Stalinovi, že je musí respektovat a že se Rudá armáda musí zastavit na demarkační linii v Německu a Česku místo v Paříži. Blokáda by možná ke kapitulaci Japonska vedla, ale svět byl unaven válkou a nechtěl čekat několik let na kapitulaci. Navíc by to humánní taky nebylo. Japonská vláda by jídlo určitě měla, ale obyčejní Japonci by hladověli. A při své skromnosti by to vydrželi dlouho. Tokio bylo těžce poničeno zápalnými bombami už před Hirošimou a to v červenci 1945 a ani to nevedlo ke kapitulaci. Japonsku tenkrát už vyhlásila válku většina světa, ale přesto jejich vláda byla zatvrzelá. Byli v naprosté mezi Stod i izolaci jako země závislá na dovozu surovin.
     Moc se s tím dělat nedalo. Jedině USA mohly o něco dřív nabídnout, že císaře na trůnu ponechají. Byl problém, že to znamenalo ústupek od požadavků bezpodmínečné kapitulace zemi Osy, kterou Spojenci vyhlásili už myslím roku 1943. Bomby byly jen 4. Japonská vláda věřila, že mají jen jednu bombu maximálně dvě. Proto uvažovala o tom, že je nechá Američany použít a potom budou bojovat dál. Na rozdíl od Berlína nebylo Tokio nikdy v minulosti dobyto cizinci. Proto spousta Japonců chtěla bojovat i kdyby jen starými mušketami, aby nebyli potupeni kapitulaci. Sověti neměli dost lidí pro výsadkovou operaci a kwantungska armáda za mořem už stejně byla izolovaná, ale báli se, že pokud nasazením kombinace všech zbraní USA ostrovy obsadí, i kdyby až na na jaře 1947, že potom Japonsko rozdělí na okupační zóny a část nechají Stalinovi. Kapitulaci tomu rozdělení zabránili.
     Všecko se stalo americkou okupační zónou. Je to smutný, ale nebýt zničení obou měst jádrem, neměli by všichni státníci respekt z těchto zbraní a během studené války by nefungovalo vzájemné jaderné odstrašení a pravděpodobně by to skončilo hůř větším použitím jaderných zbraní nejen během blokády západního Berlína nebo potom za války v Koreji. Japonská vláda si po masakru v Nankingu, kde obětí bylo víc než v Hirošimě, bataanskem pochodu smrti a dalších zločinech až po Hirošimě vzpomněla na existenci mezinárodního práva a stěžovala si na použití nové neznámé miny Američany u Společnosti národů.

   3. S dovolením přidám svůj náhled na věc. Japonci ke konci války tak fanaticky bojovali, protože nechtěli, aby jejich božský císař byl vláčen ulicemi jako sprostý zločinec. Naprosto nepřijatelná urážka Japonců. USA tehdy prohlásily o potrestání zločinců padni komu padni. Tedy i císaře. A tím prodloužily válku. Jasné nepochopení kulturních rozdílů mezi společností v USA a v Japonsku. Dalo by se argumentovat, že tomu byli již hodně dávno, kdy se taková věc stala. jenže od té doby se USA vůbec nepoučily a nepoučily se ani z válek v Koreji, Vietnamu, Iráku, Afghánistánu.
    Společnost v USA je právě pro přežívající názor, že se jedná o nejskvělejší, nejdemokratičtější a nejlepší společnost na světě ochotna akceptovat ztráty v řadách podlidí a přinést civilizaci na bodácích.
    Mark Twain popsal banket, kde předsedající prohlásil: „Jsme Anglosasové, a když Anglosas něco potřebuje, jde a vezme si to!“ (viz https://web.litterate.cz/lidi-nemaji-strach/). Bohužel to v obyvatelích USA přetrvává i po 150 letech.
    A co měly USA udělat v 1945? Vyhlásit amnestii pro japonského císaře a jeho rodinu. Námořní blokádou uzavřít Japonsko a osvobodit Koreu jako hrozbu nástupního prostoru proti Japonsku a přetnutí zásobování mezi Japonskem a Kwantungskou armádou.
    Jestli USA chtěly testovat jadernou bombu, mohly ji svrhnout na Iwojimu. Znamenalo by to ale počkat půl roku (Trinity test 16.7.1945, IwoJima 16.2. – 26.3.1945).
    Vybraly si však jinou cestu atomové zbraně a demonstrace její síly před celým světem.v Hirošimě a Nagasaki, tedy test provedený na civilním obyvatelstvu nepřítele. Docela drahý test, když vezmeme v úvahu jako jeho náklad i pozdější válku v Koreji.
    Je docela zajímavé sledovat, jak vláda USA nedokáže pochopit kulturní rozdíly mezi USA a jinými zeměmi, a tvrdohlavě trvá na tom, že demokracie a uspořádání společnosti v USA jsou nejlepší na světě a všechny ostatní státy je mají následovat. Za pár století bude lidem docela nepochopitelné, že se mohlo válčit o tak nicotné rozpory. Asi jako se dnes díváme na konflikt kvůli víře ve 30leté válce, 1618 – 1648.

    1. Re: Gerd

     „… vláda USA nedokáže pochopit kulturní rozdíly mezi USA a jinými zeměmi, a tvrdohlavě trvá na tom, že demokracie a uspořádání společnosti v USA jsou nejlepší na světě a všechny ostatní státy je mají následovat.“

     A KDO vám nakecal, že nedokáže?

     Samozřejmě, že dokáže, jenže japonského císaře by vláda USA a velmi ztuha dokázala uplatit natolik, aby šel proti zájmům Japonska.

     Totéž v ostatních končinách světa. Jak chcete uplatit někoho, kdo má před sebou perspektivu doživotního vládnutí nad „rodinným majetkem“ v podobě státu?

     Jáká je perspektiva způsobení rozkladu systému, když se k moci dostanou kusy ála Signalista, anebo Pepa Stosedm, nemluvě o dnešních Pyjátech a předchozích Veverkách, Buržoustových Zelenáčích, či jiných obskurních sdruženích, jejich členové DOBŘE vědí, že u lizu jsou jen VELMI dočasně?

     1. Re: Targus
      „… vláda USA nedokáže pochopit kulturní rozdíly mezi USA a jinými zeměmi, a tvrdohlavě trvá na tom, že demokracie a uspořádání společnosti v USA jsou nejlepší na světě a všechny ostatní státy je mají následovat.“

      A KDO vám nakecal, že nedokáže?

      Nedokáže. Dokazují to veškeré akce, ať politické či vojenské, které USA podnikají po světě. Naprosté nepochopení místních kulturních a sociálních tradic. Totální rozvrat místních poměrů, ekonomický úpadek. Tak říkajíc kam USA vstoupí, sedum let tráva neroste. Stačí se podívat dozadu do historie.

      1. Antimon : Demokracie jsou různě. Typ americké a evropské demokracie je pro mnoho národů smrtící. Hlavně tam, kde je hodně mladých mužů , kteří mají horké hlavy, platí spíš dlouhý bič a krátký dvůr. Tam vyhovuje naopak poměrně přísný islám, s pevnými pravidly.
       A oni to sami vědí! Proto také islám pořád expanduje. A zejména v Africe.

     2. Targusi,
      neúspěchy v zavádění demokracie v zemích s přítomností US Army po desetiletí. Irák a Afghánistán. Ostatně ČSSR dočasný 21letý pobyt vojsk SSSR také nedokázal vtisknout nehynoucí lásku k SSSR.

      1. Gerd: Irák a Afghánistán a krach americké okupace, rekonstrukce a demokratizace to je až nedávná minulost. Po roce 1945 bylo zreformovani Japonska úspěšně i Jižní Korea je dnes vyspělá země.

        1. Sibyla: Jejich verze modernity. Bylo by nesmyslné je nutit, aby vytvořili stejnou společnost, jaká je v USA. Předtím Korejci dřeli na polích, dožívali se krátkého věku a dnes dřou taky dlouho často v kancelářích ale žijí dlouho a jsou bohatí. Japonsko bylo zbaveno militarismu. Od roku 1945 už žádnou válku nezačalo. Jižní Korea natolik zesílila, že dokázala střežit hranici s KLDR jen s menší pomocí USA. Oproti osudu Jižního Vietnamu, kde se obyvatelé se státem neztotožnili, to úspěch je. Ke zmírnění pracovního nasdazení musejí dojít jednou sami. Problém je jinde, kritický propad porodnosti v Japonsku a Jižní Koreji. Větší než ve většině Evropy. Čína je někde mezi Koreou a Evropou. s porodností.

         1. Dosti vysoký počet sebevražd na 100 000 obyvatel. Hlavně mezi starším obyvatelstvem, údajný důvod je chudoba (z toho vyplývá sekundární příčina – nechtějí být na obtíž svým mladým potomkům……).
          V posledních letech dochází ke snižování.

       1. USA i další Západní země se nakazily po WWII nacismem – to v kombinaci s vítězným třeštěním a narcistním falešným sebevědomím udělalo svoje.

        Proč Francie dopadla jak dopadla v Indočíně (Vietnam, Kombodža, Laos)? Protože v Cizinecké legii bylo přes 50% Esesáků, zvyklých na vyhlazovací operace v Sojůzu, kteří vše aplikovali, všude kam přišli. Stejně dopadli Holanďané v Indonésii – také měli své nácky, původně silně spojené s Hitlerovci.

        V USA to bylo v mnohém ještě horší. Tam to změnilo k horšímu nejen jejich způsoby v těch koloniálních válkách, ale také to zničilo amíckou výzbroj a zbrojní technologie. Proč asi jsou dnešní amícké tanky Abrams tak nesmyslně těžké a ve skutečném boji těžko použitelné? Protože předobrazem jim byl němčourský nacistický Tygr a Königs Tygr. Místo masově vyráběných jednodušších zbraní – jako měli Amíci do roku 1945 – začali vyvíjet a nasazovat přesložitá „dokonalá“ monstra, samozřejmě také příslušně předražená.

        Nacismus a „vše dobré z Německa“, to je ten důvod v pozadí. Copak asi bylo předobrazem CIA se všemi těmi jejich zvěrstvy? Nacistické tajné služby, co jiného.

        1. Proto co šlo Amíkům v roce 1945, částečně i v roce 1950+ v Japonsku a Koreji (i když tam to právě už moc nešlo), později bylo už nemožné jaksi systémově: kvůli nacifikaci…

        2. Amíci si mimo von Brauna a vědátorů přitáhli v rámci akce „Paperclip“ také nácky z „bezpečnostních služeb“, a výsledkem je CIA (Abwehr, SD), FBI (Kripo)… Uplatnění v USA pod novými jmény našly desítky tisíc válečných zločinců. A podle toho to dopadlo…

    2. Vite, jak mam demokracii rad, ale jako jina zrizeni je pekna, jenom nez do toho hodi vidle clovek.
     V dnesni dobe je demokracie pouze tam, kde to posveti vzdy spravne USA.
     Pokud si nekdo vybere jinak (referendum na Krymu) tak se deji hromy blesky.
     Prezidenty Venezuely nebo Beloruska a dalsich taky voli jinde, nez v onech zemich.

     Dnes velebeny Churchill byl velkym zastancem demokracie, ale zaroven taky uzasne demokraticke Snemovny lordu, a hlavne pak nulove demokracie v britskych koloniiich.

     Kulturni rozdily existuji, ale ona i ta demokracie by se libila po svete mnohem vice, kdyby to byla vlada lidu.
     To co USA exportuji je jenom a pouze vlada americkeho lidu.

     1. Sakuro,
      souhlasil bych, kdyby někde byla plnokrevná demokracie. Jenže není a máme verze s větší či menší přítomností oligarchie.
      V Afghánistánu se demokracie setkala s kmenovým zřízením, a evidentně většina Afghánců dala přednost kmenovému zřízení.

      1. Gerde , budete se divit, ale v Afghánistánu funguje zvláštní systém , který je výborně propracovaný a demokratický. Ale bylo by složitě ho popisovat.
       Kmenový stařešina je zvolen, vyberou nejlepšího, nejsou hloupí. Ten se stará o bezpečnost svých lidí. Na opačné straně je Lója Džirga , což je rokování vůdců jednotlivých kmenu a národů, vždy s překladatelem. Neexistuje státní jazyk , žije tam mnoho národů.
       Nejvyšší orgán se sejde jen v případě nutnosti , když vznikne závažný spor, který hrozí občanskou válkou. A vždycky se nějak domluví.
       Strašně jsem to zjednodušila. Vláda, prezident jsou tam více méně jen pro styk se zahraničím. Občani na ně moc nedají. Takhle to funguje, když se jim do toho nikdo nemontuje. Bohužel, skoro nepřetržitě na ně někdo vlitne. ( Britové, Sověti, USA. )

       1. Helanov: Do takového systému by se hodil král z jejich afghhánského rodu místo prezidenta republiky. Jako první mezi šéfy kmenů. Do roku 1973 monarchie byla a byl mír kromě menších střetů kmenů. Velké války začaly až potom. Král udržoval neutrrlaitu za studené války a snažil se o modernizaci za pomoci expertů z obou bloků. Jenže elita USA o monarchii už nic neví, i když z Británie připlula. Kdysi. Všude se snaží nacpat republiku po americkém vzoru i tam, kde se to nehodí.

     2. Demokracie – fasáda plutokracie ?
      Practical Idealism: The Kalergi Plan to Destroy European Peoples
      „…… The constitutional form which replaced feudalism and absolutism was democracy; the plutocratic form of rule. Today democracy is a facade for plutocracy: because the people would not tolerate naked plutocracy, the nominal power is left to them, whilst the actual power rests in the hands of plutocrats. In republican as in monarchical democracies the statesmen are puppets of capitalist masterminds: they dictate the guidelines of the policy, they control voters through the purchase of public opinion, through business and social relations they control the Minister…..“

    3. Já tvrdím, že použití jaderných zbraní v Japonsku bylo zbytečné.
     Četl jsem několik rozborů na toto téma. Ano, byla to pouhá demonstračka – podívejte, co máme a co můžeme, když nás naserete, nebo nebudete poslouchat.
     Test na japonských civilech nebyl potřebný, test Trinity byl víc, než dostatečný.
     Byla to od Trumana a Amíků zmrdovina a až do konce věků jí zůstane. A z toho nepředstavitelného utrpení statisíců nevinných lidí, se budou ti zkurvenci zodpovídat u Posledního soudu.

     1. I kdybych připustil myšlenku, že bylo svržení atomové bomby na Hirošimu 6. 8.1945 nutné, protože předešlé bombardování 67 japonských měst po 6 měsíců k ničemu nevedlo, Nagasaki 9.8.1945 nutné nebylo.

     2. Potom se japonská vláda měla vzdát dřív. Věděli že válka je prohraná už od roku 1944 ale kvůli své hrdosti obětovali své lidi dál. Tenkrát se většina lidstva ulevilo, že válka skončila. Byli vším unaveni. Nechtěli další roky Japonsko přesvědčovat k rozumu. A po všech japonských válečných zločinech už sami morálně otupěli. Proto to tehdy jen málokdo Trumanovi vyčítal. Až dnes se bad tím moralizuje, když je jiná doba.

      1. Mno, tak zpátky na zem.
       Ušatý si to svinstvo potřebovali vyzkoušet a Japonsko se zrovna náramně hodilo.
       Kdyby nebylo Japonska, shodili by to někde jinde, kde by pak mohli zkoumat účinky a následky účinků. Jako to dělali v Japonsku desítky let po shození, aniž postiženým poskytli jakoukoli pomoc. Japonci pro ně byli pouhým laboratorním materiálem.

       1. Občan: USA tu ukázku potřebovali. To si iluze nedělám. Japonská vláda jim dala důvod. Lidstvu byla ta jaderná ukázka předurčena. Nebýt to Hirošima, bylo by to asi v Koreji o několik let později. Bez ní by strategie vzájemného jaderného odstrašení nefungovala za studené války. A nějaká ukázka formou omezené jaderné výměny v 50. letech by byla jistě horší. Mao sice říkal, že bomba je papírový tygr, ale nikdo ji potom už nepoužil. McArthur byl odvolán z velení v Koreji, když o bombu žádal.

       2. Cely padesaty a sedesaty leta byly ve znameni ,zkousek vsech moznych atomovych ,nukearnich bomb a zbrani ,chenickych i biologickych , ve vzduchu , na zemi , pod morem a vsude..Na postich , s pritomnosti vojaku a ja nevim ceho vseho..

   4. Petro, k Hirošimě se vyjadřovat nebudu. Tam to bylo složité.
    Ale že byl Roosevelt prvotřídní zmetek, o tom nepochybuji. Uzavření Quincy paktu se starým zlodějem, v regionu silně neoblíbeným saúdským ropným monarchou , byla prasárna nejvyššího řádu. S vážnými důsledky do dnešní doby. A s důsledky nejenom pro Střední východ.
    Teď se musejí Amíci drbat za ušima, že Saúdi začínají lavírovat. A taková to byla vášnivá láska.

    1. Re: Helanov

     Na Hirošimě nebylo složitého vůbec nic. Kecy v kleci. Pročtěte si moje odkazy. Na pevnině čekala na Američany milionová japonská armáda.
     Poslali na ně sověty, protože oni sami neměli žádnou šanci.

     1. Re: Targus

      Ale sověti s Japonci vyjednávali o kapitulaci a termín byl tuším konec července. Proto musela být Hirošima a Nagasaki honem honem, jinak by to byly vyhozené peníze za projekt Manhattan. Současně to bylo gesto vůči těm sovětům ve smyslu: „Hele co máme. Dávejte si tedy bacha“.

    2. Tak já přidám další pohled na Tu Hirošimu:


     At the Potsdam meetings, President Truman entered into discussions (July 1945) with Stalin and Churchill: (see image right). The discussions were of a different nature to those of Yalta, specifically with regard to both Truman and Churchill who were both in favour of nuclear warfare:
     .
     “[British] PM [Churchill] and I ate alone. Discussed Manhattan (it is a success). Decided to tell Stalin about it. Stalin had told PM [Churchill] of telegram from Jap emperor asking for peace. Stalin also read his answer to me. It was satisfactory. Believe Japs will fold up before Russia comes in. I am sure they will when Manhattan appears over their homeland. I shall inform Stalin about it at an opportune time. (Truman Diary, July 17, 1945, emphasis added)
     What this statement from Truman’s Diary confirms is that Japan would “fold up” and surrender to the US “before Russia comes in”. Ultimately this was the objective of the atomic bombs dropped on Hiroshima and Nagasaki.

     Výňatek z :

     https://www.globalresearch.ca/preemptive-nuclear-war-a-third-world-war-spells-the-end-of-humanity-as-we-know-it/5772695

     1. Slo o to znicit co nejvetsi cast sveta , hlavne evropu , jako v prvni svetovy, obrovske zisky a bez protestu behem druhy svetovy zavest a vyrabet nove z modernejsi zbrane.
      Na to sou taky valky ..

   5. Hmm Petro, dle mého, to shodili kde shodili, protože potřebovali vyzkoušet – účinky a následky. Legálně to nešlo tak to zakamuflovali jako obvykle takto. Vždyť proč jina by se tam nasomrovali a byli mezi prvníma co začali „pomáhat“….Ju a taky potřebovali nějak zabránit rusům co byli na cestě, aby je „osvobodili“ protože vzpomenete-li ná následný úprk ze severu a td. asi by dostali na frak…..

  2. Rusko bojuje s celým kolektivním Západem: nejen s Ruinou, ale s celým NATO.

   Proto je ochota ruského obyvatelstva umírat ve válce pro USA a Západ zcela nepochopitelná: jde o vše. Jedná se o obdobu Velké vlastenecké války, i když zatím probíhá jen v omezené verzi. Bojovat je čestná povinnost, v nejhlubším smyslu slova – a Rusové to dokonale chápou.

   Kromě toho jsou ruské ztráty neobyčejně nízké, a týkají se víceméně dobrovolníků – i mobilizovaní mají hodně možností, jak se bojové službě přímo na frontě vyhnout, kdyby chtěli – ale nechtějí. Navíc je to tak, že do přímých bojů zasahují většinově jen vojclové na kontrakt, nikoliv odvedenci, kteří jsou ve frontovém zázemí a vojenských službách.

   Rusko žádné jaderné zbraně používat nemusí, jelikož konvenční potenciál je dostatečný – a zatím ho používají jen maličko, klidně by mohli účinek mnohonásobně eskalovat. Jejich letectvo jede na zlomek výkonu, co se týče ničivosti. Kdyby chtěli odpařit třeba zmíněný Lvov, nemusí použít nic jaderného – stačila by jim konvenční termobarika a zítra by místo města byla vyhořelá rozbitá díra.

   Ani totálně šílené USA a vyšinutý Západ nejsou šílení natolik, aby Ukrošům poskytli jaderné zbraně: protože jsou si dobře vědomi, že v této otázce tahají za mnohem kratší provaz. Nejen, že Rusko je z hlediska taktických jaderných zbraní a jejich použití vyzbrojeno mnohem lépe, než USA a Západ – v počtu jaderných náloží a především v možnostech „doručení“; Rusko má mnohem vyspělejší raketové nosiče – ale také má k dispozici mnohem více hodnotných cílů.

   Amícké základny po světě se totiž změnily z projekce síly na vyjádření slabosti: jsou nebránitelné. Z výhody se proměnily v nevýhodu, jelikož fungují jako k nepříteli vystrčená rukojmí. Stejně jsou na tom další amícké a Západní vojenské cíle: třeba letecké základny, velitelství, „vysunuté“ sklady zbraní a munice.

   Rusko vyhrálo technologický boj: mají o několik generací vyspělejší raketové zbraně a dálkové střely, a to jak útočné, tak obranné. Ruské PVO/PRO dokáže ochránit ruské cíle, přičemž USA ani celý Západ nic ekvivalentního nemají.

   Game Over!

   1. Teď jen tiše sleduji neuvěřitelný boom protidronových zbraní. Na frontě se testuje kdeco, od výrobků známých konstrukčních center po na koleně vyrobené prototypy. Předepsanými zkouškami MO neprošlo zatím nic, ale oficiálně i neoficiálně se testuje přímo v první linii.

    1. I samotné drony – hlavně na ruské straně – udělaly obří vývojový skok: třeba ruský Lancet-3 zjevně lokálně hledá a vyhodnocuje cíle, pomocí AI technologií konvolučních neuronových sítí; spolupracuje s Orlany 10/30 a existuje i „přehledová“ verze Lancetu, která pozoruje a skenuje bojiště, a následně předává z výšky nalezené cíle bojovým Lancetům-3. Vše bez operátora, který jen potvrzuje cíle ke zničení.

     Co více, Lancety a Orlany zjevně nejsou navigované jen přes GNSS (satelitně ruským Glonassem), ale lokální INS systém upřesňují vizuální srovnávací navigací s mapou – jako to dělá lidský pilot při VFR podmínkách letu.

     Výsledkem je samozřejmě obří odolnost proti rušení…

     1. Ty drony jsou skutečně fenomén.
      Pokud jsou už nějak začleněny do komplexního systému, třebas k baterii termobariky, no tak potěš – před tím asi není úniku. Všiml jsem si, že to používají i velkohlavňoví dělostřelci, což je druhý fenomén – dokáží se tak trefovat s přesností, běžnému dělostřelectvu nikdy nedosažitelnou.
      Taky satelity – chochli pravděpodobně využívají americké zdroje, jenže Rusové měli přes deset let času, aby ty americké satelity omrkli – jak zespoda, tak „shora“.
      Nejde si nevšimnout, že Rusové namísto intenzivní přípravy na válku, ještě v září a říjnu 2021 poletovali okolo ISS i na ní a v klídku tam točili film.
      A za pár měsíců bum – serou nás, tak půjdeme chochlům nakopat ty nacistický řitě..
      Jestli tohle není vizitka zdraví a kondice ruského hospodářství, systému i armády, no tak už nevím, co by ho ještě mohlo ohrozit.
      Už víme, že žádná soukromá armáda to určitě není 😀

      1. Přesně tak:

       Rusové mají jednotný systém digitálního bojiště, jak o něm kdysi básnili Amíci, třeba ulhaný pojišťovák Tom Clancy; „net-centric“ operace, je ten buzzword – „Network-centric Warfare“ je terminus technicus.

       Zatímco v USA o tom hlavně blábolili, Rusové to zavedli…

       Na tom filmu „The Challenge“ nebo-li „Výzva“, natočeném v reálných exteriérech ruských kosmických středisek, na Bajkonuru, v Sojuzech a na ISS, mě štve akorát to, že to u nás v rámci protiruského nacistického běsnění nepromítají: a z netu to pirátsky dosud stáhnout nikde nejde…

  3. Zmínil jste v argumentaci také Írán: o něm platí podobná fakta jako o Rusku, ve vztahu k „převaze USA a Západu“ – která ve vojenském smyslu neexistuje.

   Ukazuje to nejlépe, jak se amícké/Západní základny změnily v oslabení USA/Západu: dnes jsou nevýhodou a slabým místem, místo projekce síly. Stejně jsou na tom letadlové lodě: proti raketovým zbraním jsou nebránitelné. Kromě toho to stojí naprosto šílené peníze.

   Když Amíci – blázniví neokoni v Trumpově administrativě – otřesným způsobem zavraždili gen. Sulejmáního na diplomatické misi v Bagdádu, Íránci poslali cirka tucet balistických raket na amíckou základnu Al-Assad v Iráku. Po předběžném íránském varování byla vyklizená, aby se amíckým vojclům nic nestalo – a nedošlo tak k eskalaci, ale i tak přesné íránské balistické rakety ukázaly svůj ničivý potenciál dostatečně.

   Jak to, že Amíci ihned nevyrazili ze všech svých leteckých základen a letadlových lodí a nevybombardovali Írán „do mrtě“? Protože to nejde, a hlavně, protože by to skončilo amíckou porážkou na Středním východě. USA a Západ totiž mají v oblasti velké množství „tučných cílů“: velké základny s mnoha vojcly a technikou za stovky miliard dolarů.

   Írán má kolem 20 tisíc balistických raket s doletem od stovek kilometrů po cirka 2 000 km, s přesným koncovým navedením – proti kterým USA ani Západ nemá prakticky žádnou obranu: všichni viděli, jak pofidérní jsou i nejmodernější amícké PVO/PRO Patriot PAC3 v držení Saudů i proti jemenským střelám a dronům. K tomu má Írán ve výzbroji kolem 100 tisíc levných dronů s dálkovým doletem, různou „loitering“ (vyčkávací) munici podobnou ruským Gerániím-2/Šáhidům-136.

   Kdyby Amíci „na oplátku“ zaútočili na Írán, během hodiny by měli všechny své základny na Blízkém a Středním východě rozbité, stejně jako různé průmyslové investice s amíckými podíly v této oblasti. Než by stačili cokoliv udělat, třeba evakuovat, mohli by počítat s cirka 50 tisíci mrtvými mezi svými vojcly.

   Další „odvetné odvetné“ kolo by USA trvalo několik měsíců – než by do oblasti dovezli nové zbraně a munici, než by připluly letadlové lodě, … a Írán by si docela jistě ve svých podzemních továrnách sestavil své jaderné nálože: které sice asi nemá, ale s nejvyšší pravděpodobností má několik set jaderných zbraní vyrobených v dílech; kapacity jejich jaderného průmyslu a vědecká erudice tomu odpovídají.

   BTW, Saudové nemají/mají jaderné zbraně podobným způsobem: přes Pákistán; což je dobrým předpokladem míru na Středním východě, jak ukazuje nynější smiřování Saudů a Íránců: konec anglo-saského rozeštvávání na bázi sunnitské-šiitské konfese islámu.

   1. Proč byl za bílého dne zabit generál Sulejmání na letišti v Bagdádu?
    Protože to byl nejenom schopný vojevůdce, ale i obratný diplomat. Při potírání hrdložezů z IS spolupracoval i s Američany.
    Hrozilo, že otupí napětí mezi “ hodnými “ sunity a “ zlými “šiíty. Američané nikdy nespolknou jak v Teheránu zajali studenti jejich “ diplomaty” , ve skutečnosti agenty CIA , a podrželi je v zajetí celých krásných 444 dní. Takhle s nimi ještě nikde nevydrbali. Blbečkové o tě události ještě natočili plačtivý film Argo. Fňuk, fňuk 😻

    1. Ironické na tom je, že Amíci dosáhli tou ostudnou vraždou Sulejmáního pravého opaku: natolik to bylo přes čáru, že to vedlo, za čínské moderace, k navázání vztahů mezi Saudy a Íránem. V širším pohledu k postavení mostů mezi sunnitskými a šiítskými režimy.

     1. PS: Zmíněné navázání vztahů mezi sunnity a šiíty je samozřejmě zaměřeno ostře proti USA a Britanistánu, jak jinak, při jejich dosavadním působení.

      1. K42: Americká vláda si některé věci nemůže dovolit, protože voliči by větší ztráty nepřijali. Od časů Vietnamu jsou na to Američané citlivější a vládě tolik nevěří. A to ani v situaci, že by jejich nepřítel měl třeba 5x větší. Proto musejí nasadit drony, rakety proti slabšímu státu nebo radši nasadit proxy síly oficiálně zvané spojenci.

       Žádný POTUS si nemůže dovolit zbytečně začít něco, co by vedlo k potopení letadové lodi. Pokud by šlo o incident někde u pobřeží Asie a ne přímo obranu amerického pobřeží.

       1. Přesně tak.

        Ono je to vidět i přímo na provedení různých amíckých „ukazování vlajky“ – jakmile nestáhnou letadlovky na 1000 km daleko od daného státu, kterému zrovna vyhrožují napadením, nic se dít nebude.

        Pokud by to mysleli Amíci vážně, jejich „plnotučné cíle“ – jako letadlové lodě a drahé torpédoborce – prchají ihned hodně daleko, mimo oblast doletu protilodních raket a letounů protivníka.

        Celkově jim to přímo zabraňuje na vyzbrojenější státy vojensky zaútočit – třeba na Írán, Venezuelu, … Které mají slušnou raketovou/leteckou/protilodní výzbroj a mohli by Amíkům způsobit větší bebí.

 11. 5-ti demolice se natolik ponořila do fašistického proukrošského křepčení, že v politické rovině téměř dosáhla úrovně Goebbelsovských výronů při vyhlášení „Totální války“ v berlínském Sportpaláci. Co vyhlášení, to perla, přitom od nejvyšších ústavních činitelů.

  Žumpy produkují čirý protiruský nacismus; jinak se to nedá nazvat. Vyvedení ruské opoziční žumpálistky z tiskovky zeleného pidižvíka se přiřadilo k mnoha dalším akcím proti podlidem z Východu, což se stalo pomalu novou normou: od útoků proti ruskému sportu, kultuře a podnikání se přešlo v plnotučný etnický nacismus.

  Byl překročen Rubikon, takže až nastane v Ruině finální Götterdämmerung, víme, kdo budou nuceně poslední obránci Reichstagu, říšského kancléřství a Vůdcova bunkru. 5-ti demolice a jejich žumpy nemají žádnou cestu zpět, ta se včerejškem definitivně uzavřela.

  Nejsou sami: podobná situace je v podstatě ve všech končinách EUhnije. Etnickým Rusům kradou účty, „zmrazují“ majetek, zabavují nemovitosti a jachty; před pár dny začali v Německu zabavovat ruským turistům jejich legální auta – stačí, že mají ruskou registrační značku.

  Legrační při tom všem je faktická situace: vojensky je Ruina poražená, na hraně finálního rozkladu. Bez futrování Západními miliardami by se režim zhroutil okamžitě, bez dodávek zbraní a munice by ukrošská zabijačka nemohla pokračovat ani o den déle. Ještě chvíli budou čekat na Wencka a nové Wunderwaffen, pak to půjde šmahem.

  Celkově to všechno připomíná šíleného gamblera, kterému nevychází ani jedná sázka: takže sází ještě zběsileji a rizikověji; už poslední peníze, které si půjčil na vlastní ledvinu od obchodníků s orgány.

  NATO je vykradený papírový tygr, který se vydal z posledních zásob zbraní a munice, ale přesto dál nabubřele deklaruje převahu. Úplně všichni již vědí, že jde jenom o prázdné a omšelé panoptikum, ze kterého se loupe barva a padá omítka, přičemž se stavba každou chvíli může zřítit.

  Blížící se summit ve Vilniusu bude víceméně pohřbem NATO, přes oslavné žvásty. Faktický stav bude totiž každému jasný: proti Rusku nejsou Západní síly schopné nasazení, byla by to fatální porážka. Nezáleží na tom, co udělají, protože volnost jednání již dávno nemají: eskalační potenciál je plně na ruské straně, stejně jako drtivá převaha.

  Tušení konce dominance, u těch informovanějších i jistota konce, se klube na povrch v USA, stejně jako v Západních kruzích. Ukrošský Götterdämmerung vyvolá mnohé šokové vlny, které způsobí pověstnou Hegelovskou změnu kvantity v kvalitu.

  Pro USA a Západ to bude podobně hořké probuzení jako porážka ve vietnamské válce. Ztráta prestiže, konec politické i ekonomické hegemonie. Nejen té vojenské, kterou ztratili ve skutečnosti dávno…

  1. To je moc hezké, že pro péťikolku není cesty zpět, ale co ta síť jejich loutkovodičů, z nichž je známých jen pár ? Přitom jsou daleko nebezpečnější než tupci typu Rakušana, Fialy či afročechové a budou nadále spolupracovat.

  2. Ad
   „5-ti demolice a jejich žumpy nemají žádnou cestu zpět, ta se včerejškem definitivně uzavřela.“
   „… faktická situace: vojensky je Ruina poražená…“:

   Prognóza?
   Speciální vojenská operace bude ukončena letos, nebo až v příštím roce?

   1. Záleží na okolnostech…

    Obecně řečeno, Rusové mají čas: čím později to skončí, tím vyšší škody utrpí Západ. Pro USA je ukrošská zabijačka čím dál více „toxická“, jak se blíží zahájení volební kampaně pro prezidentské volby 2024 a také rostou komplikace se staříkem Bidenem. Dtto pro NATO a EUhniji… které to většinově platí – měsíc provozu Ruiny stojí EUhniji 5-10 mld euro, zbraně a munici nepočítaje – jen na samotný státní provoz Ruiny, aby se režim nezhroutil.

    Pro EUhniji je také čím dál méně únosná imigrace z Ruiny a nebezpečí plného zatažení do ukrošské zabijačky – a hlavně do ideologie protiruského nacismu. Promíchání banderonacistických Ukrošů se slimáckými imigranty hrozí občanskou válkou velkého rozsahu ve všech zemích Západní Evropy.

    Kromě toho, pokračování zabijačky blokuje EUhniji a země Západní Evropy, aby obnovily za téměř jakoukoliv cenu dovoz ruských energií, plynu a ropných produktů, jakožto i surovin a výrobků – čím déle výpadek trvá, tím více průmyslu v Evropě zkrachuje či odejde jinam. Rusové budují jiné obchodní vztahy, staví LNG výrobny, kupují tankery, budují plynová potrubí a terminály a čím déle potrvají Fašingtonem způsobené sankce, tím více se ruský vývoz přeorientuje na země ŠOS a BRICS. Na Západní Evropu už energie a suroviny z Ruska nezbydou…

    Z ruského pohledu je trvání zabijačky výhodné také z hlediska výcviku armády a zavádění nových zbraní a taktik, ničení výzbroje NATO a USA samotných, což vzhledem k deindustrializaci USA a Západu nejde v dohledných letech obnovit: čímž se značně sníží možnosti USA a Západu bránit nástupu multipolárního světa. Ukroši také potřebují čas, aby se jim rozsvítilo v makovicích – a to lze jenom dlouhou válkou a utrpením; přičemž ty fanatické je nutno denacifikovat přímo na frontových jatkách.

    Co možná nejdelší ukrošská zabijačka je pro Rusko, Čínu a ne-Západní svět celkově velice výhodná. Ruské ztráty jsou minimální, v zásadě se dá říci, že čím dál menší, jak Ukrošům ubývá munice a výzbroj a vycvičení vojclové – a zároveň roste vycvičenost a kompetence ruské armády, zavádí se modernizovaná výstroj a výzbroj…

    Samotná Ruina je před kolapsem jak vojenským, tak ekonomickým a politickým, takže by to mohlo klidně skončit během několika měsíců, třeba z nástupem podzimu. Ale závisí to na mnoha dalších věcech. Rusko nepřipustí žádné „zmražení konfliktu“ alá Minské dohody a už vůbec ne jakési „Korejské řešení“.

    Cílem z ruské strany nikdy nebyla jenom demilitarizace a denacifikace v samotné Ruině, ale zajištění bezpečnosti Ruska dle požadavků z prosince 2021: tedy stažení vojenských struktur a infrastruktury NATO na pozice z roku 1997; aby USA a Západ naplnily dohody a memoranda, ke kterým se tehdy zavázaly.

    1. Zkráceně: ručník do ringu musí hodit ve Fašingtonu a Londonabádu.
     Je to hlavně v jejich zájmu, ale oni jsou natolik vyšinutí a bohorovní, že ničeho rozumného – i kdyby jim to zachránilo vlastní prdele – nejsou schopní.

     1. 5-10 miliard euro, tzn. 60-120 ročně , takže pokud uprostřed, je to ca příjmová část našeho rozpočtu. Plus „nějaký drobný“, co stojí uprchlíci ve všech zemích, takže to není vyloženě za hubičku. K tomu ty zbraně.

      Ale jsou tu odkazy na idnes a novinky, to je divný, že jim do toho vaše slova moc nezapadají. Například se zjistilo, že ruská strana se chlubila zničením Leopardů a přitom to byly traktory. To já myslím, že se klidně mohlo stát, protože v rodišti prezidenta zaútočili na zemědělský podnik. A zemědělci přece nejezdí Leopardem. A nějaký ukrajinský mladík u toho taky byl zraněn. Jako, teď už nevím, buď to uvedla britská rozvědka, nebo Ukrajinec ze Dnipru jménem Serhij Zajyc nebo tak nějak se jmenuje. Taky tam vůbec celkově říkají, že tentokrát už namoutě nekecají, že tentokrát už opravdu je Rusko vojensky na huntě (já chtěl nejprve rovnou napsat v prdeli). A buď ta rozvědka, nebo kterýsi newyorský institut navíc zjistili, že už je dokázáný, že celá ruská invaze je jedna velká katastrofa už od samýho začátku.
      Tak teď nevím, jestli nekecáte. Vemte si totiž, že jako zdroj tam mají list „Ukrajinska pravda“, který zase má zdroj britskou rozvědku, institut a Serhije!
      🙂

      Ale s tím stažením NATO před 97., to mě taky napadlo. Zní to sice jako sci-fi, když to Putin tehdy řekl, myslel jsem, že to je takové to, aby pak při jednání mohl tzv. ustoupit směrem ke kompromisu. Rusko na tu bezesporu sílu má, ale přece jen, aby pak nastal status, že donutilo NATO dost výrazně snížit počet členských zemí, to mi přijde rovnou jako by USA s ním prohrálo skutečnou válku. Ten důsledek by byl značně podobný. A především americké ego by to asi moc vydýchat nevydýchalo. Ona sice může nastat ta situace, že jim nic jiného nezbyde, ale pokud ten „opouštěcí“ proces nastane, asi pozvolna, tu jedni, tu další. Jinak by to to americké ego nedalo. Ale to je jen má spekulace.

      1. Tak jistě, iBěs a ještě výživnější žumpy, třeba „Der Stürmer“, což je SeznamZprávy/Novinky nebo Forum24, tam vše vědí zdaleka nejlépe. Britanistánci také: podle nich Rusku došly rakety od 24.2.2022 nejméně 100x. Putin má osm druhů rakoviny a je třikrát mrtvý.

       Poslední legrace je to počítání ruské munice a ruských tanků: dle jakéhosi „admirála“ z Londonabádu Rusku brzy dojde munice do houfnic, jelikož vystřelili už 10 mega kusů a přitom ročně vyrábějí jen mega; také jim už došly tanky, podle něj vyrábějí 200 ročně.

       Skutečnosti je přitom taková, že výroba těžké dělostřelecké munice koncem minulého roku dosáhla 3 mega/ročně, letos to opět zvedli, v Rusku se stále budují nové továrny a letošní produkce se může blížit 6-10 milionů kusů.

       Ohledně tanků, nejmodernějších T-90M „Proryv“ dělají více než 10 kusů denně, a stále navyšují výrobu, jak rozbíhají další výrobní linky; za minulý rok jich vyrobili – jen tohoto jednoho typu – 1600. Přičemž paralelně s tím v jiných továrnách jedou renovace starších tanků, především na typ T-72B3M, to jsou další tisíce kusů ročně.

       V porovnání s tím, Němci vyrábí měsíčně asi 10 Leopardů 2A8, Amíci nevyrábí tanky Abrams vůbec – jen renovují staré Abramsy M1A1 po Námořní pěchotě – což má příští rok jít Ukrošům, a uloženky M1A2 z arizonské pouště, v počtu asi 20 měsíčně – mají na to jedinou v minulosti zkrachovanou továrnu v Limě, Ohio v rámci koncernu General Dynamics. Nic nového se nestaví ani nevyrábí…

       Na větší výrobu na Západě jaksi nejsou materiály, energie, továrny, personál, subdodávky dílů, …

      2. Neni treba snizovat pocet clenskych zemi NATO.
       Bude stacit jasna a vymahatelna zaruka, ze se v zemich, ktere vstoupily do NATO po roce 97, nebudou rozmistovat urcite typy zbrani, nebudou se stavet NATO zakladny, ze se na uzemi dotcenych statu nebudou provadet spolecna vojenska cviceni.

      3. k42 děkuji za odpověď
       a k poslednímu odstavci piccolomini 17:03:

       Jak už napsal výše Homer, Rusko nepožaduje snížit počet členských zemí NATO.
       Požadavek zní takto, cituji:

       Ruská federace a všechny státy, které byly k 27. květnu 1997 členskými státy Organizace Severoatlantické smlouvy, nebudou rozmísťovat své ozbrojené síly ani výzbroj na území ostatních evropských států nad rámec těch sil, které byly na tomto území umístěny k 27. květnu 1997.
       Zdroj: článek 4 zde https://mid.ru/ru/foreign_policy/rso/nato/1790803/?lang=ru

  3. Co se týče návštěvy soudruha prezidenta, mrzí mě jen, že ho nevzali do Rudolfina… Mohl tam předvést hru na piano penisem a ČT to mohla vysílat v přímém přenosu. Jistě by to zvýšilo jeho popularitu v Čechách a přidruženém okolí.

  1. Sasine, vy jste tyto skurvence nevolil a já také ne.
   Ať si šáhnou do svědomí všeci, co měli až takovou nenávist k Babišovi, že volili toto.
   Já toho estébáka taky nemůžu ani cítit. Ani si nemyslím, že by to s ním bylo nějak výrazně lepší, kór po té zkurvené čínské bolševické chřipečce. On by se ale aspoň snažil ty kokoty z uhnije ojebat tak, abychom z toho něco měli aj my, aj on pochopitelně. A protože je kamoš s Orbánem, možná by mu Viktor dal pár dobrých rad.
   Rozhodně by to nebylo horší, než teď. Cenzura, pronásledování a vyhazování lidí z práce za názor, ostrakizace v médiích.
   Jak se to dneska vlastně liší – od těch bolševiků Mk.1 ? Dyť je to ještě horší! K čemu je nám teď Schengen, když nás zase okradli, nemáme ani kačku volnou a proto nikam nemožeme?
   K čemu je nám pět metráků banánů v každém hypáči, když nekeří ani nemají na pořádné jídlo a musí jíst laciné sračky, co jim kurví zdraví? Z čeho myslíte, že je tu tolik vyžraných lidí? Z nezdravého, laciného žrádla..
   Už ať to jde celé do piče, mě už to nebaví…

  2. Uklidnete se , president a vladce ceskych zemi Zelenskij a s celou vladou prijel na moment do Prahy , kdyz se ukazalo ,ze neco potrebuje..
   Byl uvitan svymi sluhy
   a ti bez meskani vyplnili vsecka jeho prani..
   Omlouvali se hluboce tez ,ze uvitani nebylo tak perfektni a nadsene jak by melo byt.

 12. Jak sme si vlastně žili suprově, za totáče, jen pár blboňů s pošahaným mozkem s široširými představami o svobodě slova chytali do lapáku, ke kotlům a do pivovarů a přihazovali k nim staré známé lapkovské a zlodějské individua rovnou po bolševicku, páč bolševiků bylo dycky víc. Jak to zní, imbecilně?

  Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj po rokovaní s prezidentkou Zuzanou Čaputovou
  https://www.youtube.com/watch?v=yqqtXRUHt20

  SÍÍÍG NÁÁÁL. SÍÍÍÍG NÁÁÁÁL

 13. Tak kéž má Vidlák pravdu v tom, že KoZa dostane rozum. Bojím se , že tentokrát už se doopravdy hraje o ztrátu prestiže Spojených států, těch nevýher už je docela velká řada.
  Vlastně i ta válka v Zálivu byla jen dočasnou výhrou. Dneska se ukazuje, že ropní monarchové na Arabském poloostrově začínají lavírovat. Žádná vděčnost ke spřátelenému americkému lidu. S ohledem na to, že Saúdové jsou mohutně vyzbrojeni nejmodernější armádní technikou, a nevypadá to, že by si přáli zaútočit na Írán, tak by možná měli mít Amíci vážnou starost. Naposledy takhle mohutně vyzbrojili afghánské mudžáhidy proti Sovětům. Dopadlo to pro USA špatně. Zbraně se ve finále obrátily proti nim samým.

 14. Tak jinak. Zeleňák dojel do prahe v tričku asi od zápaďáckých neziskových organizací a přijel sdělit pepkovi na hradě, kerej má jako na obranu své jediné gumácké osoby celej pojebanej režim, poldy a pitomé blboně , volyče, zdi a za-kony a ve sdělení zeleňáka odpověděl, že je potřeba na další ofenzívu, proti našemu osvoboditeli před hajlentremhitla, udělat všechno proto, aby se to jako povedlo.
  Ukrajinskej překlad do češtiny.

  Děte se vycpat.

  Volte svoje potřeby, tydle kokoty upalte na hranici jako Husa aby byl od nich navždy pokoj.
  !!!!!!!!!

 15. K Faride : Asi ji chybi klasicke vzdelani. My vzdelanci totiz zname vyrok Dzingischana, ze zradce je treba vyuzit – a zlikvidovat. Pac kdyz zradil jednou, zradi i podruhe. 🙂 Ale zerty bokem. Toto je neschopnost primo vesmirnych rozmeru. Vyhovet za kazdou cenu zelenine ktera nechtela v mistnosti ani citit nic ruskeho, prislo moc draho. Kazdy tzv. opozicni Rus na Zapade musel ted pocitit mraz na zadech. Jsem nula, hadr na pouziti a odhozeni, to si musel v duchu rict. A strach je spatny radce…

  1. Musím vás upozornit, páč si nebezpečně lebedíte, že bez peněz budete jen obyčejný slídil na vidlákových kydech. To není náš obyčej. Dříve lidi ani nezamykali, žili svorně, po našem, tak nějak empaticky, s láskou se množili. Nevěda proč sou na světě se snažili si to užít. RAdost bylo štěstí. Nenosili do dom cizí starosti. Pěstovali, vymejšleli potřebné a jen tak prožili život aniž by někomu něco dlužili.

   1. Neyebe, má pravdu, akorát ty to nechápeš, protože máš odkrvený mozek ze Samkové.

    Sasine dejte si s tím tu prácu a sepište SVOJE konkrétní potřeby a návrh na podíly.
    Mě samotného by to hrozně zajímalo a určitě nebudu sám.
    Pište!

    1. Už to napsal, milionkrát…
     Svatý Sasin, co denně peskuje ty, co jsou s ním přitom na jedné lodi (pokud tedy nepíše z vesmíru). Je to pro něj bezpečné, u Vidláka se mu nemůže nic stát, tady nás může kárat a hubovat, jak potřebuje.
     Muheeeee, he.

    2. Tecočamp

     Nó, potřeby, ty základní se asi moc měnit nebudou.

     Je to vážně osobní věc každého, ale základní páteř je alespoň mě jasná.

     1) Půdu rozdělit neprodejným podílem všem našim lidem, jako majetkový podíl na zemi, né jen zápisem v listu vlastnictví. Gdo nebude chtít půdu, podíl mu i tak zůstává, nemůže se ho zříci ani prodat, má držbu, využívat jí muže i něgdo jiný. Gdo není náš, může půdu využívat za vyjmenovaných podmínek. V obecné rovině těžko splnitelné v současnosti, ale administrativní mapu podílníků na základě rodných listů a místa narození lze vyprojektovat a překrýt současné katastrální mapy. Rovněž stojí za úvahu pozemková reforma. Výsledkem by bylo, že žádnej náš člověk by nebyl bezzemek. Tak vznikne podílník na půdě.

     2) Rozpočet podělit mezi naše lidi rovným dílem, jako svrchovaným majitelům půdy, podílníkům na půdě, kteří na půdě buď žijí, hospodaří, nebo využití z životních, technických či jiných důvodů přenechávají. Lidi, podílníci na půdě spolu-rozhodují o rozpočtu, co se s ním bude dít a budou pobírat palmáre, podíly, tak jako majitel. Tak vznikne podílník na rozpočtu.

     3) K řízení rozpočtu by měl sloužit mechanizmus, kerý sem pojmenoval, volby potřeb.
     Potřeby sou individuální, mohou se časem i měnit, ale časem i tak zůstanou obecné potřeby neměnné. Domnívám se že deset základních potřeb spojených se životem by bylo jasných.
     Vycízeluje se ve volbách během prvního měsíce.

     Sečítací mechanizmus by umožňoval vkládat potřeby, požadavky do sečítání, na protivá potvrzení jako to dělá například sazka, nebo na zřízených místech či poštách přes sečítací terminály.
     Podílníci na půdě a rozpočtu buď sami vkládají požadavky, nebo si vybírají, palcují již z registrovaných potřeb. Takže není třeba mít strach. Potřeby k výběru budou hned na začátku a ty nejpotřebnější budou posouvány v žebříčku hodnot na čelní místa podle toho jak budou podílníky palcovány, vybírány, křížkovány. Podílníci volí jednou denně, měsíční uzávěrka,roční součet potřeb jehož výsledkem budou položky rozpočtu. Čili rozpočet alias ústava.
     Gdo by volil stejně každej měsíc, může zaregistrovat svůj volební příkaz.

     Tímto mechanizmem bychom se mohli zbavit té příšernosti s občanstvím, keré našim lidem ve skutečnosti nedávají žádná práva.

     Shrnu to.
     Smyslem celého mechanizmu je ustanovení podílníků na půdě a podílníků na rozpočtu (podílník), keří spolurozhodují na základě práva podílníka o rozpočtu a pobírají za to „peníze“. Peníze do rozpočtu platí ti, keří využívají majetků podílníků, industrie a půdy a veškerého duševního vlastnictví země. Gdo není podílník je turista.

     Já vím, že to lidi nechápou, ale, že chtějí jen tu pojebanou „prácu“ atd atd.

     No a teď mě třeba napadla potřeba důchodu. Jak to přinde, musí zmizet trapnosti a ústrky.
     Podílník by měl podíl na rozpočtu celý život.

     Důchod má být nárokem, už jen za to, že to tady člověk tak dlouho s těma sviněma vydržel a nechcípl dřív. Můj návrh by byl, že náš člověk po dosažení věku 50 let má nárok na důchod. Bez papírování, bez shánění podfukářských razítek a bez ústrků. A eště by měl dostat kytku a metál.
     Gdo chce připočítat zásluhy, razítka, či množství bankocetlí, keré by mu protekli rukama, směle do teho, dokaž to. Tož tak

     No, teď sem si to zase zavařil.

     1. Vůbec nezavařil – konečně! Budem jenom rádi, když budete psát konkrétně, jak byste danou věc/problém řešil Vy.
      A moc díky Sasine.

 16. Díky!

  Pokud máte, Vidláku, pravdu, tak válka brzy skončí. A to je hlavní, fakt Chci mír.

  (… taky koukám po těch internetech a jsem nadšen, jak Systém dokázal za den? dva? a ještě i Prázdninách NASRAT ÚPLNĚ VŠECHNY!

  1. Ne a ani neuvidíme.
   V letech, kdy kázal Hus, nebylo na deset miliónů lidí včetně kojenců a batolat, přes čtyřicet tisíc fízlů a nekolik vyšších tisícovek tajných.
   Byl tam vladař, arcibiskup, šafář a pár obecních drábů, keří byli zapotřebí jen na nejhorší ksindl a netáhla.
   Jan Hus neměl rodinu a Žižka nejspíš taky ne…

   1. Dáno slabostí a lavírováním Václava IV. V jiných zemích Evropy té doby byla podobná povstání poražena dřív než stačila nabrat na síle. Husiti se mohli chystat několik let.

 17. Doporučuji zálohovat, zálohovat, zálohovat
  Nevěřím na náhody, podruhé mi klekl počítač, když jsem byl na dobré stopě. Poprvé jsem projížděl Cibulkovy seznamy, nyní něco obdobného. Není Zelensky návnada?

 18. Tak to máme Kutilová, Papadopulos, tahlenta opoziční Farida a ještě ta z Expresu, co celkem ostře retweetovala na Perepyjhnisovo mistrování do Varů, že jako dost rychle nesebrali ruskému filmaři ocenění dané asi před 20 lety. Slušná sbírka. Jo, drolí se to, drolí.

  1. Nemyslím, že by se mi to líbilo.
   Kecy&kecy. Něco se říká – a něco se neříká, ale myslí. Rusové tvrdí, že Bulhar byl k Zelenskému tvrdý a náš PePa107 diplomatický – čti vychcaný. Je to Čech…
   ===
   To co se přihodilo Papadopulosovi a té ruské antiputinovské novinářce mi připadá daleko signifikantnější.
   Tu krajně antiruskou* atmosféru u nás totiž dělá jen určité množství lidí. Ale pomalu se bude „mlčící většina“ v situaci lépe orientovat a antiruští „roztleskávači “ to budou mít stále těžší. Už teď jsou ti vzteklí ratlíci mnoha lidem k smíchu. Smějící se bestie jak pozoruji produkují stále více vtipů. Jako na Hüttlera nebo a komunisty.

   Pozn.: protiruský = proamerický

   1. Re: Sk

    Bulhar poznal, že je potřeba otočit korouhvičku ZÁSADNÍM způsobem.
    Ostatně pokud mám dobré info, Bulhar nebyl kokot a své varšavsko-smluvní zbraně dodával na UA ve formě přebytků přeprodávaných přes privátní sféru – přeloženo do češtiny – zbrojním vekslákem.
    Tanky Tomáše jely jen z Čechistánu…

 19. Pekne zhrnuté, radosť žiť v tomto type demokracie a slobody. Atrapa, len atrapa …. Smutné a nevesele 😒😒😟

  1. Nevím, co tím básník Ládík myslí. Pokud tím myslí, že tím, kdo by se měl bát, jsou Ukrajinci, Litevci a Bělorusové, dávám mu naprosto za pravdu. Rižským mírem získalo Polsko velké části Litvy, Běloruska a Ukrajiny, včetně Vilna, Lvova, Termopilu atd. a nyní hrozí, že tyto oblasti bude chtít znovu.

   1. Bílou rus nee, proto se tam usadil ten oný, postrach….Jó není nad šachy, já se je snad na stará kolena začnu učit.

      1. Hra go je prý náročnější než šachy v množství variant a s mnohem jednoduššími pravidly. Ale paměť prý rozvíjí obě hry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *