19 června, 2024

Deus ex machina

Děcka, já si v sobotu tak krásně zapracoval na svém políčku…

Je půlka listopadu a je nejvyšší čas orat. Kdo jste si ještě nezryl záhonky, máte nejvyšší čas. Je třeba připravit půdu na příští rok, zapracovat hnůj, pokazit krtkům a hrabošům jejich doupata a provést jim genocidu, nakypřit, provzdušnit…. pak se pokochat výsledkem a do jara máte na poli klid. Takhle se to podařilo mně:

Po všech událostech posledních týdnů, kdy mě politika vysloveně ubíjela a přiváděla k zoufalství, mě odměnila alespoň příroda. Ještě nikdy se mi neoralo tak hezky, jako letos. Půda byla akorát vlhká, aby se dobře obracela, ale nelepila. Vůbec jsem nepotřeboval otku. Hroudy jsou úplně minimální a rozpadnou se ještě dřív než přijde první mráz. Celou plochu jsem poprvé zoral na jednu nádrž, řídítka jsem si držel dvěma prsty, vlastně jsem se celé dopoledne jen procházel za svými čtyřmi koňmi v malotraktoru.

Než jsem svého Agzata schoval pod přístřešek, opadala veškerá hlína i z kol. Pluh jsem jen utřel suchým hadrem a nakonzervoval, aby naleštěná radlice do příštího podzimu nezrezivěla. Žádné hodinové odlepování hlíny, žádné umývání v sychravém listopadu. Rychlá a čistá práce. Krásně jsem si u toho provětral myšlenky.

Ono je to v politice stejné, jako na tom poli. Musíte udělat spoustu úkonů ve správném pořadí. Musíte dlouho pracovat a čekat na žně. A i když uděláte všechno správně, tak výsledek stejně z osmdesáti procent závisí na tom, jestli dá Pánbůh déšť ve správnou chvíli. A pokud ještě uděláte nějakou chybu, na úrodě se to okamžitě projeví. Někdy musíte projevit odhad, musíte se spolehnout, že příroda v brzké době vypomůže, ale pokud se spletete, máte prostě smůlu. Úroda stojí za houby.

Přesto každý rok všichni vyjedou s traktory a půdu obdělají, i když vědí, že je ohrožuje, sucho i mokro, hraboši i úředníci, průtrž mračen při setí, která osení splaví, prudké slunce, které půdu zabetonuje, vítr, který půdu odnáší… a to ani nemluvím o burzovních výkyvech a dovozech z Ukrajiny, které z toho dělají úplný hokej. Vždycky nakonec něco vyroste a neúroda se vždycky nějak přežije…. Zkušenost posledních pěti tisíc let. Člověk vítězí především zarputilostí…

Jedna brázda, jedna úvaha… Sto brázd, sto úvah. Dvě příjemné hodiny.

A najednou… telefon. Neznámé číslo.

„Dobrý den, tady Alena Dernerová. Pane Vidláku, já mám pro Vás jeden návrh.“

Vypínám motor, sedám si na zídku u vinohradu a poslouchám…

„Pane Vidláku, já velice bedlivě sleduju naší politickou scénu. Slyšela jsem o tom, co se teď stalo a myslím, že bych pro všechny měla řešení. Víte, já jsem v politice byla dost dlouho, abych věděla, že všechno, čeho jste teď byl svědkem, je v podstatě zákonité. Lidé nemají stejné názory. Ve všech politických stranách lidé přicházejí i odcházejí. Někdy se to vyřeší, někdy nevyřeší. Každou chvíli někdo ruší nějakou místní organizaci, dochází k upozaďování či vystrkování. Děje se to i v zavedených stranách, nejen v těch nových.“

Nemám námitek a poslouchám dál.

„To, že se ve straně lidé rozešli, to není žádné neštěstí. Neštěstí je, když to pak vzdají. To je, jako kdybyste spolu sázeli kytičky, udělali hezkou komunitní zahrádku, pak se pohádali… a pokud to vzdáte, tak zahrádka celá zpustne. Dasslerovi byli bratři, také se pohádali, ale ani jeden to nevzdal a jejich firmy existují dodnes. Nevzdávejte to, pokračujte!“

Odpovídám, že nevím, lidi se teď spálili, důvěra je pryč a bude se to těžko znovu stavět. Petr Hampl měl pravdu… pokud se na současné události podíváme zvenčí, tak statisticky vzato je velmi malá pravděpodobnost, že v politice uspěje někdo nový. Obzvlášť, když ho nemilují majnstrýmová média a chce něco, co je v rozporu s liberálním viděním světa. V té chvíli končí hra na demokracii a začíná naprosto tvrdá mediální šikana.

„To je pravda, málokomu se to podaří, ale jestli se to má dařit víc, tak se víc lidí musí snažit. Janě Zwyrtek Hamplové se to podařilo, Daniele Kovářové se to podařilo. Není to beznadějné, jen je to těžké. Když se nikdo nebude snažit, tak se to opravdu nepodaří.“

Opět nemám námitek…

„Víte, já mám stranu SD-SN. Spojení demokraté – sdružení nezávislých. Vznikla za účelem vyrovnání závazků po původní straně. Strana nevyvíjí skoro žádnou činnost, ale existuje a má všechny potřebné formální náležitosti. Prosím vzkažte všem, kteří poslední dva roky pracovali mezi lidmi a snažili se o změnu a kteří jsou teď bezprizorní, že jim nabízím nominaci. Nic víc, nic míň. Nominaci jako nezávislým za politickou stranu SD-SN. Ať se dají dohromady všichni ti, kteří jsou schopni se domluvit a vytvořit společnou kandidátku. Ať se zviditelní v eurovolbách, ať se pustí do krajských i senátních voleb, ať udělají to, s čím uspěly ty dvě nezávislé senátorky. Ať se sejdou, ať jednají, ať se domluví na společném postupu a já tomu dodám razítko. Bylo by škoda, aby se dva roky práce vyhodily do koše. Jsou nezávislí a zůstanou nezávislí. Já jim do jejich kampaní mluvit nebudu.“

„Když to nikdo nebude zkoušet, tak nikdo neuspěje. Když nemohou pracovat jako straníci, ať to zkusí jako angažovaní nezávislí nestraníci. Já také byla úspěšná právě tímto způsobem.“ Jestli je stranická politika komplikovaná, ať dělají nestranickou politiku. Ať jdou se svou kůží na trh, ať hovoří sami za sebe, ať přesvědčují voliče svými slovy a svými skutky a ne stranickým logem. Ať to prostě zkoušejí. Ať se domluví všichni, kteří se domluvit mohou. Ať postaví společnou kandidátku, ať se domluví, kterým směrem se vydají a jak to budou dělat. U mě mají nominaci. Koneckonců, přesně po tom volá tento národ už dva roky.“

„A jestli se teď spálili, ať jdou a spálí se znovu! Jinak to nejde.“

Deus ex machina… Náhlá a nečekaná možnost řešení… Tož, přátelé moji, kteří se už dva roky pokoušíte něco dělat a jste ochotní se politicky angažovat i když se vám vysmívají nejen pravdomluvní novináři, ale i vaši sousedé, protože je přece jasné, že se nic dělat nedá, pokud jste ochotní pokračovat ve své práci dál i přes rány, které jste dostali, pokud ještě nejste odrovnaní a nechcete to vzdát, tož vzkazuji, že možnost by tu byla. Kdo jste bezprizorní, máte řešení. V jednom má paní Dernerová pravdu… Když se o to nikdo nebude pokoušet, tak spolehlivě nikdo neuspěje.

Když zemědělci nevyjedou, úroda nebude. Nebude ani slabá a špatná úroda. Když se nebude pracovat, nebude nic.

Je zapotřebí vyjet…

Rozhovor byl samozřejmě mnohem delší, já jsem huba nevymáchaná a hodně skáču lidem do řeči, takže to nebylo tak uhlazené a učesané, jak jsem to tu popsal, ale v zásadě přesně tohle jsme si řekli.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

340 thoughts on “Deus ex machina

  1. Odkaz by nebyl? KDY? Docela by mne zajímalo , kdopak jej tam asi včil v době před těmi ostrovními vobami posílá. Při jeho „pravdomluvnosti“ by mohl nadělat dost /zmatků/ paseky.

  1. …“politika mne ubijela a doslova privadela k zoufalstvi..“. ,pise Vidlak na zacatku ..
   De asi vo nejakej druh zavislosti /addictions/, ponekud nezdravych a velmi skodlivych..
   Drive vo tom poucovali jako vo vlivu prostredi a nebo spatny party ,
   kdy se slusnej mladej muz spustil , na sikmou plochu ,zlocinu , dostal…
   Co ja si pamatuju , byl sem v hospode furt , taky tim vlivem a spoluovlivnoval..
   Kluk mezi nas prisel a ze poprve se napije ve svym zivote piva..
   Neco malo vypil a pred hospodou byl chycenej zachytkou taky poprve v zivote.
   Nikdo z nas nikdy nebyl. Nepamatuju, ze bych nekdy v hospode
   byl zoufalej , ubijenej ,atd..Naopak bylo pravidlem..
   Bez penez do hospody nelez , ja lez , ale priste sem to zase votocil..
   Nekdy na hazardu lehkomyslne vyhraval sumy. Este vic lehkomyslne a blbe …pucoval .
   Vi se varuje se , ze je to nezdravy prostredi , pozivanim alkoholickych napoju a hulenim..
   Nikdo tam zadny staty vladnout nechtel a nalada a zabava po par pivech, skvostna..
   Blbe mi bylo nekdy , kdyz prisel umelec a celej stul byl plnej panaku.
   Jenom nemirnym pitim se prostor stolu trochu zvetsoval..
   Servirku s dalsima panakama sme vodhaneli ,nahly nepratele chlastu, abstinenti…
   By sem nikomu zoufalstvi nepral ,ani to ubijeni..Rajch,Redova ani Vacek by mezi nas ani nepachli , to vim a kdyz tak by neobcerstveni , se rychle vodkyblovali..

  1. Re: Ládik!!!

   Čistě teoreticky bych ho měl někde mít.
   Zabavil jsem na jeho výrobu zobákům tři pornočasopisy. Byly v nich v inzerci krásné kreslené obrázky žen, které měly OPRAVDU čím dýchat.

   1. Re: Jirka II.

    Nikoli, já jsem musel míti i metr, páč jsem byl zasloužilý rapl. Když volali mou hodnost a příjmení, vždy jsem se ozval, že nejsem vojín či svobodník, nýbrž řidič vojenského vozidla.
    Krejčovský etr jsme vyřezávali žiletkami, já měl na každý den hrobeček s křížem a plaketou s odpovídajícím číslem. Vybarvoval jsem to lihovými barvami. A nosil jsem ho v takové spešl černé škatuličce od nějakého chemického sajrajtu, který se měl sypat do kusů, které si pozdě nasadily plynovou masku.
    Prášek byl nenávratně v pééérdeli, takže jsem tam nosil „pásmo“.

 1. Jó Vidláku, jak vidíš, dobrý úmysl je vždy po zásluze potrestán.
  Můžeš se snažit jak chceš, ale zdejší gaučoví odborníci ti vždy nasadí klaunskou čepici.
  Nicméně obdivuji tvoji vytrvalost a snahu o lepší svět. A jak píšeš – vytrvej.

  1. Možná, že jsou tady i lidi, co pamatují například plamenné Smrkovského projevy a debaty s dělníky.
   Třeba těch pár, které tehdejší ČST zaznamenala a které pak archiváři ČST přeznačili, přečíslovali a ukryli.
   Někteří možná byli přímo účastníky.
   Smrkovský byl výborný rétor, skoro jakoby „z lidu“, uměl všecko tak perfektně vysvětlit a zdůvodnit, že tomu uvěřily i ty tisíce chlapů a ženských z fabrik, co jinak politice vůbec nerozuměli.
   Jen pár lidí si ale dobře pamatovalo, že to byl právě on, kdo za revoluční výbor KSČ, poslal Američany z Prahy pryč s tím, že se tady čeká na Rudou armádu.
   On dokázal ty lidi přesvědčit, že ti stejní lidé, už nebudou opakovat ty stejné chyby.
   Podobnou „výbušninu“ má za zády nastraženou i výborný rétor Rajchl.
   Rétorika je jedna věc, prozkoumaný obsah té řeči je věc druhá, opravdové skutky věc třetí.

 2. Tak to vidíte Vidláku jak jdou pěkně věci popořádku, to není náhoda, to je výzva a když se říká kdo jiný než vy, tak vy.
  Já jsem sem včera dal příspěvek ve kterém jsem popisoval, že jsem se v krátké době třikrát zklamal, ale že je zde ještě spousta slušných lidí které je potřeba sesbírat a já jen dodávám pod jeden velký vlastenecký prapor.Tak to udělejte, to je vaše platforma a proto si vás paní doktorka vybrala

  1. Bych ty Dernerovy sveril asi funkci vratne s povinnosti zavirat a otevirat dvere navstevam.
   Asy by je este nejen representovala ale pobavyla , osoba studovana..
   Polydycky vybavena..Nebo.
   Zamestnal bych ji , jako uklizecku hajzlu ,ktera se nikdy nevzdava a plna snahy a ktera se stane nakonec , uspesnou reditelkou strany, poslusna svych vlastnich rad ,instrukci a poucek , takovou moznost by vo de mne, urcite dostala..I s tou zahradkou.
   /Sem bidak a dobrak zaroven, natocil bych potom vo ni deset dilu TV serial a nahrabal si/.

  1. Tohle, pokud to mají ti seznamáři neprůstřelně podložené, bude chtít hodně vysvětlování.
   Nebo se klasicky právnicky čeká za bukem, až původní členové vymřou?

   1. A všiml jste si, že ten dehonestační článek je z 15.3. ? A v něm na konci:
    ….Jindřich Rajchl dodnes z ničeho obviněn nebyl, v kauze zůstává svědkem. Podnikatel, který zároveň provozuje advokátní praxi, na dotaz reportérů jakýkoliv podíl na nekalostech odmítl….

 3. Vidlák případně nazval dnešní článek o rytí zahrady „Deus Ex Machina“, protože jednak česká politická zahrádka rytí zjevně potřebuje jako prase drbání, jednak se těžko něco změní, dokud opravdu nenastoupí Deus Ex Machina – od Fašingtonu a Londonabádu samospádem až k naší jejich 5-ti demolici.

  Sice všichni prošlí korporátem nebo armádou víme, co přesně padá svrchu – a fakt to nejsou ani ty slavné „drobky z panského stolu“, pravicovou propagandou od Reaganových dob vzletně popisované jako „prokapávání bohatství“.

  Byla to vskutku bláznivá idea – podobná naivním iluzím, že již bohatí v politice krást nebudou, jelikož „už nemají proč“ – navzdory tomu znám spoustu jinak nesporně inteligentních lidí, kteří takovým hovadinám dodnes skálopevně věří. S vírou argumenty nic nenaděláte: někteří odolní kousci neodvolají ani na mučidlech; tj. budou hájit svaté „echt pravicové“ postuláty i kdyby žrali jen trávu s brouky a jejich děti chodily v hadrech.

  Při pohledu na politické hemžení je jasné, že stejně vyšinutá je snaha o „mírný pokrok v mezích zákona“, třeba ohledně EUhnije: kdo by pochyboval, stačí vědět, že kandidátem do Eurovoleb je za SPD „libertarián“ Petr Mach. V politickém systému je legální jen to, co systém neohrožuje – asi tolik k tématu „opozice“. Před cirka 100 lety pustili do parlamentu komouše, což jim na čas vyrazilo moc z pařátů, tak jsou v těchto otázkách obezřetní.

  Ve skutečnosti není hybatelem politiky politika, ale ekonomika. Tam se to okecat nedá, úpadek USA/Západu je čím dál rychlejší a strmější. V širším rozhledu, tedy „Big Picture“, za to může věda a technika: když na Ivy League univerzitě (prestižní univerzity „Břečťanové ligy“) vyhazují z katedry genetiky objevitele DNA, nelze se divit ani tomu, že USA nemají ani jeden funkční projekt hypersonických raket, zatímco absolvent střední školy neumí ani násobilku – to spolu úzce souvisí.

  Díky ruským raketám si své letadlovky a „převahu“ mohou strčit leda do muzea a vyfotit se u toho do památníčku: bojově je to téměř k ničemu. Stejně je na tom mocné USA/Západní letectvo: proti ruským a čínským raketovým PVO/PRO systémům je to jen předražený cirkus; i letiště jsou proti ruským raketám nebránitelná. Průměrné stáří bojových letadel USAF je 30 let; nové F-35 dosud fungují velmi omezeně. Rusko ohlásilo nový radio-fotonický radar typu ROFAR, což bezpochyby způsobí převrat v radarové detekci; „stealth“ bude neviditelný ještě o hodně méně.

  Slavný časopis „Newsweek“ sice může napsat, že Rusům už zase docházejí rakety – tudíž „vítězství našich zbraní“ v Ruině je na dohled, sotva přijede Steiner a počkáme na Wencka; ale to jsme již četli a slyšeli nejméně stokrát. Žumpy se mohou ulhat do bezvědomí, že genocida v Gaze je „legitimní obranou demokratického Izraele“, když si to 1,8 miliardy slimáků docela jistě nemyslí: kdopak asi vyhraje?

  Čína ani Rusko nekrachuje, Putin není na útěku ani se neskrývá v bunkru pod Kremlem jako Áda v Berlíně: na to jsou tady jiní. Za to FJB Biden se liší od senilního a nemohoucího Brežněva snad jen v tom, že nelíbá tolik soudruhy ale očichává a otlapkává malá děvčátka. Do EUhnije nelze proclít sponu na bankovky bez dokladu, že není z ruské oceli (jak prezentoval Xaver nedávno ve své šou), ale třeba auta se v Belgii, Francii, Německu, ČR dělají z ruské oceli pořád – bez toho by to celé úplně krachlo, tudíž na to je od EUhnije „výjimka ze sankcí“. Takové panoptikum nelze nijak polepšit ani napravit…

  „Boží pan Mašina“ prostě přichází: tudíž chopit se rýče nebo nastartovat malotraktor a připravit políčko na brambory není od věci – nakonec brambory se hodí vždycky. Válka samozřejmě nebude, protože by ji USA/Západ naprosto fatálně prohrály a jejich vojclové to velice dobře vědí; bez ohledu na šílené výkřiky z blázince, na který se změnila většina politické třídy.

  Gaučování je zkrátka čím dál zábavnější… hodně popcornu.

  1. Někteří bohatí v politice krást nebudou, jiní, ač bohatí, krást stejně budou. Totéž platí i o chudých. Prostě někteří lidé kradou, jiní ne.

   Ale pokud razíte myšlenku, že všichni bohatí nutně krást budou a nepřipouštíte si existenci takových bohatých, kteří krást nebudou ( ať proto, že už mají „nakradeno“ dost, nebo proto, že prostě nekradli nikdy), ba dokonce se posmíváte těm, co to jejich nekradení připouštějí , copak to asi vypovídá o Vás samotném? Soudíte jiné podle sebe? Dostat se do politiky Vy, kradl byste jako straka? A pokud ne, proč to předpokládáte u jiných? Pokládáte snad sám sebe za natolik výjimečného a morálně nadřazeného?

    1. Která z těchto písmenek považujete za argumentaci?

     „… copak to asi vypovídá o Vás samotném? Soudíte jiné podle sebe? Dostat se do politiky Vy, kradl byste jako straka? A pokud ne, proč to předpokládáte u jiných? Pokládáte snad sám sebe za natolik výjimečného a morálně nadřazeného?“

     1. Pro to je právě výraz argumentace ad hominem. Tváří se to jako argument, ale protože řečník validních argumentů nemá, napadá protivníka. Argumentace ad hominem je prostě technický výraz pro tento typ komunikace. Paní Milena se v tomto krátkém citátu dopouští i jiných argumentačních faulů, ale majíc lepší věci na práci, nebudu je komentovat.

     2. To bezpochyby argumentace je. Pan K42 totiž osočil celou velkou skupinu lidí, že kradou a za všech okolností krást budou, a já jsem si dovolila zamyšlení nad tím, co ho k takovému příkrému a nezvratnému negativnímu soudu o svých bližních vede. I napadlo mne hned přísloví: Podle sebe soudím tebe. Tak jsem mu položila pár dotazů, aby se v jeho případě platnost toho přísloví buď potvrdila, nebo vyloučila.

      1. Toto zamyšlení vypadalo a vypadá jako napadání pana K42 (kterému nesaháte svým rozhledem a úrovní ani po podrážky jeho bot). Kdybyste se tak snadno nevytočila a popřála sluchu logickému uvažování, možná by se vám podařilo reagovat přiměřeněji. Ta druhá věta není ad hominem, ale rozbor vašich projevů zkušeným psychiatrem, za kterého se považuji. A vlastně ta první věta taky.

       1. Ale toz. Milena opravdu pouzila jistou logiku (ktera zpochybnuje uvahy o kradeni) a vy, katango, se ji snazite ponizit („nesahate ani po podrazky“) — coz ad hominem jest.

        Jsou tu lidi cim dal vic rozhadanejsi… A zbytecne. Komu to slouzi?

        1. No, asi se na věc díváme každá z jiného úhlu. Ale řekněte mi, čím Milena dosahuje alespoň zčásti úrovně pana K42? Já to nevidím. Pan K42 má, pokud to mohu posoudit, velký přehled, logické uvažování a v argumentaci se vyhýbá emocím. Závěrečný pasus o gauči a popcornu je taková srandička, která ale má hlubší dosah, protože zasazuje problémy do správných rozměrů. Tolik můj rozbor podrážek bot pana K42. Milena naproti tomu téměř vždy vystartuje, ošklivým způsobem napadá diskutující a pak se cítí ukřivděna, oplatí- li někdo podobným. Dokládat to na citacích nebudu, protože se mi nechce věnovat víc času takové krávovině.

         1. Katango: Ja nehajim Milenin styl ani jeji nazor na to, co rika k42. Jenom poznamenavam, ze vy kritizujete (domnele) ad hominem svym (jistym) ad hominem. Ups.

     3. mozno preto, ze ma rozhlad a chape ludi……jedna vec su skutocne cestni ludia, ktori by neukradli nikdy nic bez ohladu na okolnosti a nulove dosledky, ale takych je realne ako safranu.
      Vacsina ludi je proste slaba, nechcu kradnut a nemyslia si, ze budu kradnut……ale ked sa okolnosti vytocia tak, ze im bude ponuknute, bud ukradnes ty alebo niekto iny a tie peniaze aj tak zmiznu a ty po skonceni povedzme v politike, pojdes naspat na urad prace, tak malokto neprivoli. No a ono to ide krok za krokom.
      Alebo si myslite, ze Fiala si uvedomoval napriamo, ze je zlodej, ked mal tu nadaciu pre barmske zeny?? Nikto sa nechcel dostat primarne do stavu, ze ked sa pozrie do zrkadla, musi si priznat, ze je zlodej. Ale vacsina sa k tomu tak nejak dopracuje, ani nevie ako.
      O co tazsie je potom celit celej skupine kmotrov, ktori su v tom uz zabehani, vedia, kde a ako potiahnut za nitky, aby dotycny nemohol protestovat a ak by aj chcel, aby videl, ake vsetky materialy na jeho diskreditaciu v ociach verejnosti, su pripravene.
      U nas sli do politiky ludia, ktori tvrdili, ze nepotrebuju kradnut, lebo maju dost. Par ich odsudili, par funguje dalej a cisto nahodou sa ich sefom stran zrazu ukazuje, ze vlastnia drahe nehnutelnosti vo svete (na ktore nemohli zarobit). Urcite cisto nahodou:-))

    1. Uplny pitomosti ,milenosti. Nevi vo cem pise. Je zrejme nemocna ,
     ale diskuse zde diriguje , kdy chce..
     Chytraci si na ni , na jejich nesmyslech chteji hojit lacino sve komplexy,
     vytahovat ,stavet na odiv ,se svoji chytrosti a podeprit chabe sebevedomi..
     Cekaji na prilezitost, na kazdou treba malou ubohou chybicku..
     Existuje neviditelna hranice , kdyz vice penez a majetku za tou hranici zotrocuje , z majitele se stava otrok.
     Tihle nemaji a nesmi mit nikdy dost .
     Nekteri ctou , studuji poucky nazpamet , mnoho let ,mnoho publikaci a neni jim to nic platny, navic jim to uskodi..Pes se nauci a pochopi za kratsi dobu vic nez oni. Pac nestuduje a do skoly nechodi a ucitele nikdy nepotkal.
     Pac pejsek oplyva prirozenou inteligenci a schopnostmi a tak i nad lidi vynika..
     Moralni , solidarni bohatstvi a vlastnosti pejsku , radsi nerozpatlavam..
     A tohle neni prehaneni. Jen skutecnost.
     Vezmete si prumernyho bohace a rodinu , kdy po tri, ctyri generace jeho predkove pracovali na zvetseni bohatstvi a majetku , ve dne , v noci, v nedeli, skoro nespali , na infarkty z prepracovansti a vycerpani i prehnanou lakomosti ,hynuli.
     Vezmete si , ze se hlava te rodiny ozeni se zlatokopkou a ta za cas , velkou cast bohatstvi jim chce odebrat pro sebe. Ctyri generace se dreli ,
     a ted to ma zmizet, do kapsy nejaky coury..Maji se z nich stat skoro zebraci.
     Takze mate denni zpravy ze sveta zlocinu , zmizelych manzelek,
     utonulych , atd. A naopak , zlatokopky masakruji bohace manzely v nemensi mire. I predtim na velke miliony pojistene..
     Daleko vice zlocinu je za bohatstvi uloupeny..Kdyz nekdo chce voloupit lupice s majetkem. Vztahy v rodinach bohacu ,nejsou nic moc.
     A to nemluvime vo valkach , koncentracnich taborech britu ,
     kteri ,dvema valkami okupovali Jizni Afriku,/zlato, diamanty velky bohatstvi/.
     Zrudy dali Hitlerovi nase uzemi a vsecko ,aby pro ne dobyl SSSR,
     rozdavali ,co nebylo jejich , balfour , dal Palestinu , ktera britovi nepatrila , jinym..
     Sprava Palestiny, /mandat/, udrzovani poradku a organizace spravy zeme,
     , jim byla jen propujcena a sverena.
     Rozdavani a velmi stedre bohatstvi a uzemi , co jim nepatri, je dalsi kapitola , vo zrudnostech tech dalsich..

   1. Pokud je příležitost a je možno ukrást něco po čem toužím, pak budou krást všichni. I vy Mileno – jen si to to rozumově zdůvodníte.

    Kleptomanů je v populaci málo…

    1. Marně přemýšlím, kdy jsem po něčem tak moc toužila, že bych to musela přímo ukrást. Možná jako dítě třeba nějaký bonbón? Ale nevzpomínám si. Rodiče mne vedli velmi důrazně k tomu, že krást se nemá.

  2. To se docela mýlíte – US válečné lodě, jaderné ponorky, stíhačky, bombardéry B1 atpod. jsou jasnou přípravou na válku.

   Motivy jsou čitelné, Netanjahu by za mírových okolností prohrál volby a skončil ve vězení (viz Moše Kacav).
   BRICS se od nového roku rozroste o Irán i SA a ohrozí tak petrodolar s jeho astronomickým dluhem.
   Izrael už téměř otevřeně deklaruje vyhnání miliónů Palestinců z Palestiny (do okolních zemí a EU) a bezostyšně tvrdí, že je mu jedno, co si okolní svět myslí. Takhle jasná genocida se už jen tak nezastře Putlerem skrze vlastněný maistream a bude třeba něco spektakulárního ala 9/11. Jasnovidec Jackowski předvídá obrovský výbuch, který zničí třetinu malé země (neví jaké).

   Z technického a organizačního hlediska bylo stržení dvojiček 9/11 mistrovská práce (s použitím vyspělých technologií), nad kterou s obdivem kroutí hlavou demoliční inženýři. Deep state však jistě neusnul na vavřínech (viz např. vysoce přesné selektivní požáry), tudíž válka do posledního Íránce či Syřana (nikoli Izraelce) by mohla být s použitím vyspělých technologií dalším tahem v geopolitické hře.

   Nicméně Deep state není všemocný – maistream dostává docela na frak a z politiků najímají už jen fialové blbce. A hlad probouzí, možná i ojebaného českého držkoryjce (neplést si s řeporyjcem).

   1. Mnohem lepší argumentaci a důvod však přináší Paul Craig Roberts: Velký Izrael
    https://www.youtube.com/watch?v=JvBeB2Q4l_w

    Čína se jasně postavila za Palestince a je zřejmé, že KoZa geopoliticky strácí. Kdy jindy bude šance na Velký Izrael? Sice není to v zájmu USA, ale to není rozhodující. USA jsou na tom místě kvůli tomu, aby okolní státy Izrael nenapadly při realizaci etnicky čistého Velkého Izraele.

    Že Mossad o přípravě Hamassu nevěděl, je uvěřitelné asi jako křiklavě oranžovým vězeňským uniformám zajatců ISIS. Takové se používají v USA, nikoli u nás či na blízkém východě (a kdepak se ti středověcí mudžahedíni odněkud z afghánských děr naučili perfektní kameru, osvětlení, zvuk a scénář popravovaných videích?). Mossad prostě aplikuje starou dobrou judistickou techniku – využití (akceleraci) pohybu svého nepřítele k jeho porážce.

  3. Zřejmě pozorně pozorně sledujete vojenské novinky (ROFAR). Asi se nemýlim, že navštěvujete i blog A. Martyanova. Celkově musim konstatovat, že zde děláte velmi záslužnou „osvětovou“ činnost. Berete mi také chuť reagovat na různé gaučové generály, i když v poslední době tu moc aktivní nejsou. Celkově 1s*.

  4. Pane k42
   Už jsem psal,jak Izrael,tak i USA,jsou přesvědčení, že je nikdo nenapadne.
   Teto situace chtějí využít ve svůj prospěch, nějaké rezoluce OSN,jsou pro ně splachovací. Jedno vím určité v případě napadení, by nebyl problém použít jaderné zbraně, jak Izrael,takUSA.

   1. jadrove zbrane by ale sposobili kontaminaciu aj Izraela…..teda jedine, ze by zlikvidovali Iran nejakymi malymi a ti by nijak neoplatili. Imho jadrove zbrane Izrael pouzije len v pripade hroziacej prehry, ked im to uz bude jedno. Aspon dufam, ze to tak bude a ze sa nejaky fanatik ktory chcel konecne mat mesiasa a treti chram, nerozhodne, ze to cele urychli

  5. Chtěl bych jen připomenout, že jsme si svého času dělali legraci, že v Sovětském svazu vládne gerontokracie. Ovšem Brežněv nastoupil do funkce generálního tajemníka, když mu bylo 57 let a zemřel ve věku 76 let. Andropov nastoupil do funkce ve věku 68 let a zemřel vě věku 70 let. Černěnko nastoupil do funkce ve věku 72 let a zemřel ve věku 73. Gorbačova nastoupil do funkce ve věku 53 let a byl odstoupen Biden chce kandidovat i v dalším volebním období, tj. by nastoupil do funkce ve věku 83 let a jeho mandát by skončil ve věku 87 let.

  6. Vona v tom bude asi furt ta Vyssi moc, ted si izrove na nas vydobyvaji ,
   NA SVEDOMI NAS VSECH NA SVETE , nuti nas , velmi hruznymi prostredky ,
   abychom nejen zjistili fakta o tom co jsou , co pachaji na detech , premysleli,
   proc to musi delat, stale opakovat , kdyz jiny to nedelaji , ani nepomysleji ,
   a museli je odsoudit. Na obranu nas vsech a aby se to uz nikdy neopakovalo.
   Nesirilo na nas.
   Nic jinyho nam ani nezbejva.
   Co stoji za povsim , ze nic na svete agresory nezadrzi..Vod 45 zase , nic nebylo vyreseny , jako po 1918 a naopak jeste horsi..Vod permanentnich vladcu , za valky a masakry.
   Proc to musi delat , kdyz nemusi . Co si ukajeji, kdyz si mohli casto koupit levne celej svet , jako si koupili snadnou korupci /po valce byla bida/, uzemi v Palestine.
   Se nam davaji dukazy , pronasledovanim, persekucemi,potlacovanim a zakazy nesouhlasu , ze principy , metody a prostredky, ktery moc pouziva,ze sou universalni a opakovany ,
   tedy totozny v demokracii, fasismu , komunismu podobny.
   Akorat to nadsenej akademik v mediich vzdycky a vsude to nazve rozdilne.
   Zakazal si nazvat lopatu lopatou aby moh nadsene otrocit, jecenim vo svobode.
   Bebranny obeti, bilej fosfor ,doktori ,sestricky ,pacienti ,deti ,zavrazdeny ,nemocnice znicena , kam potom dodavaji zbrane a tvrdi a zase lzou a potom zase lzou.
   Pravda a skutecnost je tak jejich hlavnim nepritelem.
   Jakym zpusobem proti pravde a skutecnosti utoci , za ucelem zase uniknout …
   /Svoje spoluobcany taky strili/. Kam a jak uniknout vod sebe samych a zaprit vse.
   Predstirat , ze sou jiny..Se nedari.
   Vyhanenim milionu , ktery nemaji kam jit..Pod kazdodennimi hrozbami zabijeni.
   Ani bezbranne obeti v ulicich nesmi byt. Kdyz jim znicili domovy.
   Takhle to nikdy neporidi..A neporidili nikdy..
   Na Cechy sou exekuce , lakanim nejdrive do dluhu…

   Nazvat telefonat vod Dernerova , ktera se zjevila automaticky, naka /machine/, masina ,strojova organizace tak fungujici , je asi potvrzenim , ze jde porad vo nejaky tyjatry , politicky zakulisni machinace , nejakych a bedlivych a nestojicich asi za zminku,
   svym vyznamem.
   Deux ,tusim, prineslo zjevenim se nekoho shora v reckych dramatech a divadlech ,
   kvuliva a za ucelem vyreseni vseho ..
   Este tam nosili masky , dneska masky sou taky predstirani uplne neceho jinyho ,
   /pred volbama ,po volbach, masky pryc/, ovsem.
   Asi sem taky dospel k nazoru , jako voni rekove dramatici , tenkrat ,
   ze ta Vyssi moc existuje a este je nam nadiktovanym , diktatorem….
   Dneska nosej maskovaci este ,telefony..

 4. Teda Vidláku, Vy jedete …..
  Od prodavače hrnců k inzerátu nějaké tetky, o které nikdy nikdo neslyšel, a která nabízí azyl zachráncům České země ….
  ….. to je něco jako dočasná péče pro toulavé kočky???? Já jen malé upozornění pro zájemce …. v kočičích dočaskách se hned po uvolnění z karantény nemilosrdně kastruje….

   1. No prošel jsem si internet ….
    Doktorka, senátorka, regionální politička…. jinak nikde nic. Kde nic není ani smrt nebere … Tetka někde z Mostu po které nešťekne ani pes ….

    Ať dělám co dělám nedokážu si představit její výraznou aktivitu ku prospěchu věci …. zejména když nikdo neví co je za správná věc ….. ale sesle někde v parlamentu by se hodila ….

 5. Asi by bylo dobré se zamyslet, jestli se dotyčný chce dostat do politiky jako osoba, která bude pobírat výpalnickou rentu, anebo osoba „naprosto bláznivá“ – to jest taková, která by chtěla nějakým omylem pracovat pro obyč lopaty.
  No nic, jdu si dát studenou sprchu, ta po ránu neškodí. A zejména v této době.

  1. Já si myslím, že ve většině případů platí oboje. Chtějí změnit svět k lepšímu a zároveň očekávají, že se v politice slušně uživí. Taky bych nevynechala další motivace jako seberealizace, touha po slávě a v neposlední řadě touha vést či ovládat jiné.
   Nemyslím si , že takového Babiše dovedla do politiky touha „nahrabat si“. V byznysu by si nahrabat víc a měl by svatý pokoj. Mohl zůstat v pozadí, nevycházet na světlo a politiky jdoucí mu na ruku jen korumpovat a „pást“ jako třeba Bakala.

   1. Vzpomínám si, že v nějakém z rozhovorů v době konstituování ANO Babiš utrousil něco v tom smyslu, že už ho prostě nebaví odvádět „povinných“ 10 % politikům.

   2. Taky se divím Babišovi, že se v pořád angažuje v politice. Tolik nenávisti a tolik špíny, co na něj pořád valí! Peněz má dost a už je i v důchodovém věku, měl by si to raději někde v klidu užívat!

    1. mozno sa citi viazany k CR……predsa len, ak padne CR, tak sa to hodne prejavi aj na jeho holdingoch. Urcite ma dostatok penazi inde na zivot, ale o to mu urcite nejde…..proste dufal, ze CR za jeho posobenia mozno urobi viditelny progres. Teraz je pravdepodobne uz v kole……tolko ludi ho dourazalo a dehonestovalo, ze uz z toho nechce vyskocit len tak

 6. Nevím, jak to dělám, ale při čtení nabídky „politickým vyhnancům“ učiněné přes Vidláka, mi už včera naskočily „ošklivé větičky“ – Law Maker od BS

  https://www.youtube.com/watch?v=v8f6mz8RUc0

  https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=law+maker%2C+lyrics

  Tak mi tedy řeknětééé (říkával Felix Holcman), jestli ta moje palice nezaslouží pár facek. Co bylo předevčírem k obědu, to si nevzpomenu ani za nic…

  1. A co budeš mít k obědu dnes?
   Já připravuji pro celý tým tzv.“Opožděnou husu“(Martin na bílém koni také mívá zpoždění, tak co….).
   😀

   1. K nám dnes dorazil, překazil mi práci, i já včera ryla a šlo mi to skvěle. Dnes je zem mokrá, počkám do pondělí…

    Husu jsem pekla před Martinem, protože 11. jsem byla v práci, ale ještě jednu mám v mrazáku, až se vrátí Angláni z JAR. Určitě přivezou i nějaké víno.
    Tak Vám přeji krásně vypečenou husičku, já dnes udělám krůtí řízky a brsalát.

    Vidlák, zdá se, velmi chybí Rajchlovi, už prý nemá plné sály, má být příští týden ve Znojmě, přišlo mi v mailu, ale jména mi nic neříkají, v mailu byl na nějakém setkání se Skálou, ale ten ve Znojmě nebude. Inu, každá akce má svou reakci.

    1. Lidska laska taky po zajicich skace , az najde nejakyho Putina.
     Jinak to nejde.
     Vzor a dukazy a fakta sou, co nezmeritelnyho v historii jeden zmuze,
     jeden a tenhle Putin, prizemni trpaslici, ale tohle nemuzou ,
     tak se vrhaji na vzory zajicu ,ficobanu.Na vokopirovani jich..
     Nevidim do veci ani nemuzu ,nemuzu ani za to ze ,zdalky veci ale vypadaji takhle..
     Rajch a venkovska telocvicna s venkovany tahle situace a predstavy ,mi
     nikdy nepripadaly , bezny a normalni ,co se tyka porozumneni, jak ma fotbal funkcionar, advokat , vyssiho a jiyho spolecenskym zebricku ,
     z uplne jinych spolecenskych a politickych kruhu , cim ma zaujmout ,najit spolecnou rec a zpopularizovat se na venkovanovi ,
     preklenout rozdily, ted to vyslo najevo …
     Proc tam vozili hlavni a zaroven levnou atrakci cirkusu PRO ,
     venkovana s povinnostma tam vystupovat a mluvit , Vidlaka.
     Jako ztotoznujici atrakci s davy mistnich ..
     /Jeden aby byl furt velkej detektiv na stope zlyho cinu a usvedcoval/….
     /Prej ale Jindra zaplnuje telocvicny psal , Vidlak , proc se tak uskromnoval ,do pozadi , sebezapiral , nevim vskutku, proc./.
     Lopata zase nebyla nazvana lopata. Musi to bejt a proc..

   2. Re: Godot

    Já pro dnešní dopoledne připravuji pro vnuka rozborku nefunkčního alternátoru.
    Má obě ruce levé.
    Altík je nerozebíratelného typu (všechno lis a plast), takže syneček pak nafasuje tašku a půjde hezky pěšky do sběrných surovin. Dostane za to pět peněz, ale nějak se začínat musí. U mého syna mi to celkem vyšlo, od šestnácti je na fotřících finančně zcela nezávislý.

    Futro bude připravovat moje Jahoda, asistovat jí bude naše pesice, kdyby úplnou náhodou spadlo z kredence něco dobrého. Včera jsem viděl ve špajzu kel (kel je česky kapusta, kapusta je u nás zelí), takže k tomu bude nějaký knedlík a kus flákoty zakoupený pochopitelně „ve slevě“, anebo z Polska.

 7. Jen se hezky snažte, ryjte, okopávejte, vyhánějte toho krtka, Tymákovane. Protože až si konečně vybojujete ten kýžený socialismus vzor Čína, může to s „vidláky“ vypadat třeba takto:

  … V lednu 2014 čínský premiér Li Kche-čchiang slíbil „vést válku proti chudobě se silnějším odhodláním a zabránit, aby sužovala budoucí generace“. Klíčem by podle jeho slov citovaných serverem oficiálních čínských novin mělo být „přemístění lidí žijících v nehostinných oblastech a podpora malých měst, kde může přestěhovaná populace využívat stejných služeb jako obyvatelé těch velkých….
  … S prakticky nulovou pracovní zkušeností z jiných oblastí, než je farmaření, má venkovské obyvatelstvo značný problém najít a udržet si ve městě práci. Přesídlení lidé mají problém najít stabilní zaměstnání kvůli jejich nezkušenosti s městským prostředím a nedostatku kontaktů, píše Foreign Policy. Situace je obzvlášť alarmující pro starší obyvatele, kteří nemají téměř žádnou šanci uplatnění na městském pracovním trhu.

  Státem kontrolovaná urbanizace byla a je „unikátním a gigantickým experimentem“, říká Eduard Kögel, městský plánovač a expert na čínská města. Pro německou vysílací síť Deutsche Welle vysvětluje, že „města a jejich rozšíření jsou budována na základě čistých spekulací, nesouvisí to s přímou poptávkou, při stavbě rozsáhlých úseků se předpokládá, že díky budoucímu růstu a prosperitě se prostor nějak zaplní“.

  Podle čínské legislativy mají vesničané pouze omezená majetková práva jelikož komunistická země nepřipouští soukromé vlastnictví půdy. V městských oblastech ji vlastní přímo stát, na předměstích a venkově je to tzv. vesnický kolektiv, standardně prostřednictvím společné hospodářské organizace či výboru, uvádí server China Law & Policy. Vláda nebo její podřízená lokální instituce tak disponuje právem půdu kdykoliv zabavit, přičemž farmáři mají nárok pouze na kompenzaci v hodnotě zlomku ceny půdy.

  Tyto kompenzace se liší od vesnice k vesnici a někteří obyvatelé nedostanou vůbec žádnou finanční náhradu. Objevují se i případy, kdy úřady prodají zabavenou půdu developerům za cenu několikanásobně vyšší. Asi nejznámějším případem vyhrocení podobné situace je vesnice Wu-kchan, kde v roce 2011 došlo po protestech místních farmářů až k jejímu policejnímu obležení. Podle průzkumu institutu Landesa, jenž zkoumá rozvoj venkova, má až 43 procent čínských vesnic přímou zkušenost s vládním zabavováním půdy a 20 procent těchto případů skončilo nuceným vystěhováním….

  Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/cina-chudoba-si-tchin-ping-urbanizace.A180123_135040_eko-zahranicni_mato

  1. Re: Milena

   Tak nějak jsem moc nepochopil, proč tu po ránu prskáte svá čerstvě namletá hovna.
   Soudruzi v Čajně mají tolik rozumu, že souhrnem několika vhodných opatření zabraňují ZAHRANIČNÍMU kapitálu, aby džusoval čínský stát.
   Třeba na rozdíl od Čechistánu.

   Btw. když už nic, alespoň nemelou hovna o tom, že občané zbohatnou tzv. „stékáním bohatství“ – tedy že soudruzi miliardáři dají vydělat lopatám. Jak vidíme na vlastní kůži, nedají.

   Anebo nádherné Kraďous… – pardon – Kalouskovo hovno, že stát je špatný hospodář, že?To vidíme na spoustě příkladů, jak domácí i zahraniční soudruzi projeba… pardon – prosouložili, co se dalo.

   1. Ještě dodateček.

    Jestli je soudruh Kögel stejně velký expert na Čajnu, jako je jistý soudruh Dvořák „odborník na Rusko“ (neustále otravuje na Rááádyjožumpálu, že Putin umře a Vasil vyhrá vojnu do tří vteřin), tak se nedivím, že v Čajně se mění životní styl a stoupá tam životní úroveň doslova ze dne na den.

    1. Dvořákova ruská odbornost spočívá v neutuchající nenávisti, což je základním kvalifikačním předpokladem pro práci v Rusku (nepsaný manuál ČT, ČRo a ČTK).

     Základní princip pro výběr zahraničních zpravodajů v českých médiích tkví v tom, že do zemí KoZa se vysílají jedinci, kteří dotyčné země milují až k mdlobám a podle toho o nich referují. Etalonem takové tvorby byl Anýž (Hospodářské noviny), zabývající se USA (nedávno zemřel, možná v záchvatu frenetického nadšení nad Bidenovým PR).

     Do Ruska, Číny atd. jsou naopak vybírány osoby, poznamenané (viz výše) tou nejvyšší mírou nenávisti k hostitelské zemi. Zde by mohl být základní jednotkou jistý Etzler, když působil v Číně. Dvořák jen převzal štafetu a hrdě s ní běží k cíli (Putinova smrt).

     1. Reminiscence , vzpominky s davkou pocitu a nostalgie ,
      po tom ,co bylo. /Este taky je a bude/.
      Nejak driv predpovidali a zpevem komentovali …..
      skupina vysoky kultury /u nekterych vybranych , vysoce kulturne disidentskych /, plastici , zpevem ,
      „bezim s hovnem proti platnu , do platna to hovno zatnu“..
      Kupodivu vedeli , trefili se presne ,co bude a napred.
      Nekamenujte proroky.
      Kdyz tohle omezoval rezim , stali se havlopropagandou , popularni a svetoznamy obeti , krutyho pronasledovani..
      /Tahle medialne akademicka taktika se nazyva hysterickej obetismus
      a pouziva za kazdou cenu ,havel taky byl/.
      Kvuli hovnu a hovnum , ktery nas za chvili ovladli …
      To hovno a hovna navic este zustali. Zatinani taky.
      A kdo asi je, to platno. Kdo by si pomyslel….

    2. Životní úroveň tam začala rychle růst poté, co alespoň ve městech povolili kapitalismus. Až mu přestanou bránit i na vesnici, určitě se tam vyrostou nějací Čubové.

     1. Re: Milena

      Jste kecka.
      Pochopitelně KAPITALISTICKÁ kecka.

      Drzý dotaz – zkoušela jste se prosadit jako „podnikatelka“? Neboli dělala jste ve svém životě aspoň pět minut na vlastní triko?
      Řekl bych, že ani náhodou, ani omylem.

      1. Na rozdíl od Vás jsem zažila na vlastní kůži, jak a z čeho vyrůstají ti případní „Čubové“. Z usilovné práce a vytrvalosti při překonávání překážek, které jim klade do cesty okolní prostředí, ať už socialistické, nebo kapitalistické.

       1. Právě, že oni musí využívat okolní prostředí. Přesně tak to dělal Čuba, využíval systém a mezery v něm, a sám BYL součástí systému.

        wiki
        Přes mnohé spory a neustálé kontroly ze strany komunistického režimu od poloviny šedesátých let postupoval po žebříčku KSČ až do zemědělské komise ústředního výboru. Řadu let působil v České komisi pro vědeckotechnický a investiční rozvoj.

        1. Víte o těch překážkách kulové a na Wiki se dočtete jen to, co bylo v médiích. Tedy polopravdy a lži. Máte představu o překážkách, které bylo nutno překonat, než byla povolena( =nezakázána) výroba počítačů? Kolik razítek bylo potřeba na úřadech vyškemrat k povolení barterových obchodů se zahraničím? Vlézt oknem, když Vás komunistický ouřada vyhodil dveřmi? Někdo to vzdal předem, někdo na první překážce, někdo to zkoušel tak dlouho, až se mu to povedlo prorazit.. A tomu pak všichni začali závidět: Jak to, že on mohl, když my ne?

        2. V kotelně končili ti, co chtěli měnit režim. Čuba chtěl „jenom“ podnikat, ne bojovat s režimem. Na režimu si chtěl vyvzdorovat pouze to, aby mu to podnikání nezakazovali.

          1. Ne. Temné slušovické žilky byly nápadem „disidentů“ bratří Devátých, jako pomsta za vykopnutého Stanislava.
           Docent Čuba s ním měl moře trpělivosti, věděl dobře, s kým má co do činění, ale na Čmolíkovu přímluvu nechtěl kalit vodu.
           Až se provalilo, že Devátého hospodářská jednotka (jen asi 24 lidí) je v mínusu skoro pět miliónů tehdejších korun československých, po zjištění, že jednotku prakticky nikdo neřídí, nejprve nechal Devátého přeřadit na nižší pozici. Věděl, s kým má co do činění.
           Po takřka neskutečném házení klacků pod nohy, občas vyslovenými sabotážemi Devátého podstatně schopnějšímu nástupci, jej o tři měsíce později docent Čuba nechal definitivně vykopnout.
           Oficiální a zákonné důvody, neschopnost kolektivně pracovat, rozvracení pracovní morálky a politická agitace na pracovišti.
           Nebýt Devátého, Havel by se Slušovicemi možná ani nezabýval.

          2. Vy si neuvěřitelně vymyšlite, Tecočampe. Devátý nebYl žádný šéf, pracoval na závodu HW jako oživovač. To jest ten, který má “ rozdýchat “ osazené počítačové desky(karty), aby fungovaly. Byl v tom dobrý, sám navrhl i nějaká zlepšení a vývojáři ho dokonce přetahovali do vývoje. Žádné pracovní problémy s ním nebyly. Jako řadový chartista ( a nebyl jediný) nebyl ve Slušovicích nijak diskriminován, tam se na to vůbec nehrálo. Problém nastal, když se stal mluvčím Charty a vyzvonil to Medkovi, který pak z Hlasu Ameriky hlásal, jak jsou Slušovice bezva, když tam mluvčího Charty nijak nediskriminují. Což pochopitelně vyvolalo velkou nevoli příslušných státních orgánů. Čuba musel chránit svůj podnik, a tak Devátého uklidil na pracoviště Poprad. To Devátý odmítl a jeho nic zlého netušící kolegové podepsali proti jeho přeložení do Popradu petici. Jako že je dobrý pracovník a tak. Čuba pak obratem zrušil celý jejich závod. Já jsem se to dozvěděla, když jsem je, celé zkroušené, potkala na obědě. O žádných chybějících 24 miliónech nebyla řeč, důvodem byla ta petice. Pak byl Devátý pod dohledem StB z družstva vyloučen tzv Sborem zástupců, kde jednotliví petenti museli potupně své podpisy odvolávat. Bylo to hnusné, ale Čuba tehdy neměl na vybranou, pokud nechtěl obětovat celý svůj podnik. Čubu mimopracovní aktivity lidí nezajímaly, ať už byly prorežimní nebo protirežimní. Jen do nich nesmělo být zatahováno družstvo, což Devátý nerespektoval.

          3. Já si pořád myslím, že Havel ho dal do klatby proto, že jeho páníčci globalisté si tak rychlou expanzi ( i do zahraničí) „komunistických“ Slušovic neuměli vysvětlit a tak zaveleli: pro jistotu zničit. Oni netušili, že to byl obyčejný kapitalismus, protože Čuba to směrem ke komunistickému režimu maskoval krycími výrazy jako : převzít pracoviště do socialistické péče apod.

          4. Jinak, Sibylo, součástí režimu byl kdejaký nomenklaturní kádr, a Havel nikoho z nich do klatby nedal. Naopak se s nimi úspěšně pobratřil.

         1. Kdyby všichni schopní „bojovali s režimem“, měli jsme tu bídu a demograťy by neměli co rozkrádat a z čeho žít 30 let.

         2. „V kotelně končili ti, co chtěli měnit režim.“ Žel, v 89-tém z kotelen vylezli, dali se do díla a jejich pohrobci dnes neúnavně vysvětlují, jak je všechno krásné a radostné, že soudružko Mileno.

     2. Stejně jako u nás.
      Zavedli jsme kapitalismus, trh bez přívlastků. Výsledek se dostavil.

      „Tak dobře jsme se ještě nikdy neměli!“, dal se kdysi slyšet kdysi Kraďousek.

      Žasnu, že tomu lidé ještě pořád věří. Ale lidé jsou schopni věřit prakticky jakékoliv hovadině.

     1. V Cine sou velmi poslusne zotroceny, hodi se na vsechno.
      Kolonizace se provadi sirenim populace , takovejcinskej turista prijede jinam a je zase mezi cinanama.

    3. Dvořák ten je dobrej,ten se přes různé oslí můstky dostane vždy ke zlému Putinovi nebo že Rusku brzo dojde munice,potraviny,lidé,psi a kočky a že už nezaseje a když zaseje,tak nesklidí,těmhle kriplum dávají všude přednost.Nedávno sem viděl debatu Zemana s Klausem s ukočírovanou Tománkovou a to byla rajská hudba pro mé slechy.Byť mám proti pánům výhrady,tak proti současným „elitám“ jsou o 5 pater výše.Ale co sklidili v diskusních příspěvcích za kritiku,to je moc smutné.Libtardi jsou opravdu spodina a lůza.

     1. Dvořák mluví jako takovej hodnej, dobrotivej strejda.
      Všemu rozumí, všude byl dvakrát a moře je mu po kolena. Nejmíň jednou denně na radiožurnálu pár minut keců. Kdysi býval v rádiu Smutný muž. A s ním byla aspoň sranda.

   1. Stát žene lidi do měst? Jak a čím?
    Já pozoruji spíš opačné trendy, a sice to, že lidé preferují mít vlastní domek na venkově a do města jen dojíždět, a to ještě ne každý den, protože chtějí home office. Teď tento trend sice zabrzdila nedostupnost hypoték, ale to je jen přechodný jev způsobený Fialovou vládou neschopnou zvládnout ceny energií a inflaci.

    1. Re: Milena

     TVL, já chci taky houm ofíís. Budu z domu točit volantem.
     A lopaty z montovny budou mít taky houm ofííís. Budou doma ve stodole na tři šichty skládat auta. To prostě nevymyslíš…

       1. Jo, ještě se domluvím a dopíšu čtyřmi jazyky a slovenština mezi nimi není.
        Tedy ono jich je o něco více, ale na ty ostatní nemám papíry, učil jsem se je, „jak šel život“, tudíž se jejich znalostí nehrdobím.

         1. Re: Milena

          Překladatelů je jako plovoucích hoven v senkrovně. Docela nedávno byl na Rááádyjožumpálu rozhovor s překladatelkou, která překládá beletrii a k tomu chodí do normální práce (pokladní v suproši), aby přežila.
          Děkuji, tuto nabídku nevyužiji.

        1. Nevšímejte si jí, Targusi.
         Nemá to smysl.

         Taky umíte spravovat auta, řídit kamion… Je to málo? Já mám vejšku, domluvím se anglicky a rusky, byl jsem docela slušný technolog, ale ruce mám „olšové“ a i když jsem se naučil před dvaceti lety řídit osobní auto, abych mohl jezdit na služební cesty, tak se mi všichni kolegové po zásluze smáli.
         Každý prostě umí něco, příčemž někteří toho umí víc, někteří míň.

         Já si vážím lidí, kteří umí poctivě pracovat, ve smyslu poctivě dělat něco skutečně užitečného. A taky to dělají.

         Copak asi umí paní Milena? Podle jejího projevu toho asi moc není.

       2. Ve vašem případě zřejmě ano, když tak toužíte po home office a přitom si nedokážete najít k tomu vhodnou práci.

        1. Re: Milena

         Tak to zkuste za mne.
         Věk: 60
         Výška/ hmotnost: 178/73
         Fyzická kondice dobrá (ještě stále 50 kliků na jeden zátah).
         Vzdělání: dvě maturity.
         Odbornost: dnes nerozhoduje, ale jsem strojař, resp. autař.

         Lokalita: dejme tomu Č. Těšín (teď dojíždím do Havířova).

         Zkuste si pět minut zagůglit a zahrňte mne odkazy skvělých pracovních nabídek, které se prostě nedají odmítnout. Na HO pochopitelně netrvám, úplně mi postačí, když seženu práci, ve které mne nebudou nutit makat 260 hodin měsíčně.

          1. Panebože osobo nechytrá, mlčte už! Odkopáváte se až na dřeň a i když jsem viděla za svá studia i později spoustu lidí nahých a ještě víc lidí duševně nahých (což může být ještě tristnější pohled), na vaši duševní nahotu žaludek nemám.

          2. To jste Vy , co mi o kus výš vyčítáte argumentaci ad hominem?😁😁😁😁😁

          3. Re: Milena
           Gůglit umím, ale vy to umíte zajisté MNOHEM lépe,protože jste chytrá, mladá a krásná soudružka.
           DO PRÁCE, BABO!!!

         1. Neznám situaci ve vašem regionu, ale to, že by se neuživil manuálně zručný člověk schopný spravovat auta, tomu nevěřím. Tady nesežene kamarád ani zcela nekvalifikovanou sílu do pneuservisu.
          Dtto jiný známý, lakýrník; dělá v 70 letech a zaměstnance + učedníky střídá jak na běžícím páse, protože mají všichni lachtaní nemoc.

          1. Re: Oj

           Nebudete tomu věřit, ale osobní auta nemají s nákladními mnoho společného.
           A osobák jsem neviděl od maturity (domácí opravy nepočítám).
           Tudíž bych se musel učit, nemluvě o nějakém školení. Nic takového nebude NIKDO do starého dědka investovat.

           Pokud bych chtěl začínat sám, musel bych si pořídit prostory a nakoupit nářadí.
           Nemám to zapotřebí. A můj zdravotní stav je – slušně řečeno – velmi labilní, až nevypočitatelný. Proto nechci vyhazovat prachy oknem.

          2. Zkuste nabízet jen ty „domácí opravy“ a zakázek budete mít hafo. Ve středním věku člověk místa nehledá, ale vytváří.
           Krom tooh jestli máte řidičák C nebo D, opět, poptávka je obrovská.

          3. Sem po zkusenostech zacal bejt proti povinny zamestnanosti a ucasti vsech, na budovani socialismu,kricel sem nazory ,byly popularni ,
           ze nektery i vysoce postaveny , ty hlavne ,maji bejt i stedre zaplaceny a presto se to vyplati , aby zustavali furt doma a daleko vod prace.
           V okruhu nejmin deseti km..Ze se to bohate vyplati.
           Pocital sem se mezi ne..
           Napachal sem ani nevim jak ,nejaky skody..
           Vychova do otroctvi , votrok je potom brzda, jeho „praci“ na vyvoji lidstva.
           Komunista na to dojel taky..Schopnejm nic nedal a skudlil. Ne vzdycky..
           Daval mega miliony, aby ty na podiich lip zpivali..
           Aby vodvadeli pozornost ,jako ty na zapade..
           Do ty doby ,nez sem zacal bejt pouzivanej ,
           ne na to co sem se furt musel naucovat ,
           kazdej furt poucoval, az sem maglajzem z toho zahork. Napr. 5 let pilnyho studia chemie a praxe ,fyzicky urazy ,moje vyroba elixiru zivota a kamene mudrcu neuspesna , blby , nevim nic a nechci..
           ale potom vyuzivanej pro vrozeny svoje schopnosti , ty schopnosti byly i ve vyvoji vytvareni prostoru a vyuziti postredku na kvalitnejsi a efektivnejsi vysledky , coz je pro Slovana asi samozrejmy..
           Rozhodnutim strany ,vlady,uradu a pedagogu ,co vedi vsechno nejlip ,napr.
           budes lakyrnik , predevsim skodilo cele spoecnosti ,zvotroceni nemelo casto vysledky a navic ,
           skody na spolecnym majetku ,se mnozili a jiste mnozi.

       1. Jo.

        Já jsem se učila dobře, ale kdyby bylo nezbytí, rukama bych se uživila taky. Moje babička mne naučila celkem slušně šít. Ona se jako jedno z mnoha dětí chudého truhláře z podhůří Alp vypracovala až na majitelku módního salónu na Václavském náměstí. Vím, že švadleny se nemají nejlíp, ale uživila bych se. Teď už nešiju, protože mám zkroucené prsty artrózami, ale zas bych se uživila, byť skromně, jako celkem dobrá kuchařka. A kdybych ale fakt musela, dělala bych uklízečku. Jo, taky za pokladnou v Lidlu bych mohla sedět.

        Vážím si každé práce, pokud je dělána dobře a poctivě.

        1. Taky jsem se učila dobře, prošla jsem různými obory a nijak mi to neublížilo. Jen mě spolehlivě vytočí věta, že jsem se měla lépe učit.

          1. Přesně tak, anonyme. Když mne Čuba přijímal ( tehdy musel každý nový člen projít osobním pohovorem u něj), tak řekl: Lidi s červeným diplomem bereme přednostně.

          2. Pro Targuse:
           Červený diplom tady měla jen Milena Čuby.
           Ostatní se měli víc učit.

       2. Na home office se přece můžete uživit i rukama. Plést svetry, péct cukroví, lepit obálky…Ale když někdo hloupě argumentuje, že když on točí volantem, tak chudáček nemůže, tak co mu na to asi tak mám odpovědět?
        Jste na jednu stranu strašně útlocitní a vztahovační, na druhou stranu tolerujete a podporujete vyloženě sprosté okopávání ostošest.

        1. Chtěla bych vidět, jak se uživíte pletením svetrů nebo lepením obálek a hlavně toho, co by vám zaplatil. Zkoušela jste to vůbec někdy? Útočíte na jiné úplně zbytečně.

         1. Proč bych to měla zkoušet, když se v pohodě uživím jinou prací? Já jsem přece na nikoho neútočila, a už vůbec jsem nevyslovila pohrdání fyzickou prací. Spíš mně připadá, že zcela bezdůvodně útočíte Vy na mne.
          Já jsem na počátku pouze popsala trend, kdy lidé odcházejí žít na venkov, protože dnes už mohou pracovat na dálku z domu. Na nikoho jsem tím neútočila, nikoho jsem tím nevybízela, aby tak činil také, ani nikomu nevyčítala, že tak nečiní.
          Vůbec nechápu , proč z toho prostého neutrálního popisu reality tady všichni dostáváte psotník.

          1. Když jak píšete na nikoho neútočíte, tak použití věty ,, měl jste se lépe učit“ je asi co? Tuto větu často používají lidé, kteří na druhé hledí pěkně zvysoka.

          2. A jak byste Vy odpověděla evidentnimu provokatérovi na jeho skuhrání, že chce taky být na home office, ale nemůže, protože točí volantem? Proč se kvůli tomu urážíte Vy? Proč kvůli tomu běsní Katanga k nepříčetnosti? Nesvedete nikdo vést pokojnou, věčnou diskusi na téma jestli tedy opravdu „stát tlačí lidi do měst“ nebo jestli je ten trend opačný? To se musíte všichni kvůli každé prkotině, která ani není určena Vám, urážet a hystericky vyšilovat?

          3. Jste tu nova, a provokativni, a tak je tu na vas hon. Nic noveho pod sluncem. Ono se to ustali, a pak bude hon na nekoho dalsiho.

           Neberte to osobne. 🙂

        2. Re: Milena

         Ale, ale, soudružko, vy jste ale chytrá! Skoro jako sáně v létě.
         Tak mi názorně předveďte, jak se uživí na Houm ofíísu valcíř.

          1. Ženská vzpamatujte se, kdo tu běsní? Jen jsem reagovala na Váš komentář. A tím s Vámi končím jakoukoliv diskusi.

  2. Co je to za slátaninu?
   Když je půda státní a venkovani na ní jen hospodaří (v pronájmu?), proč by měli zemědělci dostávat kompenzaci?
   A proč by stát nemohl půdu prodat developerům za vysokou cenu?
   Tyhle propagandistický sračky (Deutsche Welle!) je lepší ignorovat, jejich propaganda proti Rusku, Íránu nebo Venezuele je odpudivá a lživá. Proč by měla být jejich protičínská propaganda pravdivější?

   1. To je pro ty lidi hodně velký problém. Půdu jim zabaví takže už nemohou hospodařit, na venkově zřejmě jiná možnost obživy není. Totéž ve městě, tam asi jiná práce možná bude, ale sedláci nic jiného neumí. A čím jsou starší tím je logicky těžší něco nového se pořádně naučit. Notabene když ani nedostanou nějakou kompenzaci kterou by mohli využít na překlenutí doby než se nějak uchytí.

     1. Nikdo.
      Žerou ty netopýry, a protože je nedovařej, vylíhne se virus kovid, a pak to takhle ve světě vypadá… Nebo tak nějak… 😉

      1. No jo, ale kde berou rejži na tu svou misku denně (na severu zase obilí na těch pár placek), co za ni pracujou? Nebo pracujou za netopejra? Taky jsem někde četla, že jeden z největších pavouků světa je velmi chutný, ale nevybavím si, kde žije. A jako arachnofob to ani vědět nechci.

     2. Stejně jako všude, zemědělství se mechanizuje tak je třeba méně lidí. O těch co je z těch samozásobitelských hospodářství přesouvají do měst, se předpokládá že si něco najdou a přinesou Číně více peněz, a hlavně má úředník splněno, což je asi
      nejdůležitější.

      1. Pokud vím, ale mohu se mýlit, pak na pěstování rýže žádná mechanizace není. To se musí pěkně růčo, sázet sazeničky do zaplavené půdy, plít taky a sklízet, to nevím, možná tu půdu nechají předtím vyschnout.

       Oni jsou Číňani trochu jako Francouzi, taky sežerou všechno, co jde zrovna kolem, ale něco si pěstovat musej. A s rejží to nejspíš bude jak píšu vejš.

  3. Jen chudák neschopný pochopit psaný text se mne může snažit urážet výrokem „Protože až si konečně vybojujete ten kýžený socialismus vzor Čína“.

 8. Největší svině je hlad. Stačí vynechat 3 jídla za sebou a nemít vyhlídku na další – a celá brusel je v dáli.

  1. Ládiku, to si právě vůbec nejsem jist.
   Podívejte se okolo sebe :
   Ti, co se dneska přiživují u hypermarketových popelnic, protože mají vyměřen důchod třeba 4.000,-Kč, organizují se s ostatními, podobně postiženými a protestují snad proti bruseli?
   Ne, jdou k těm kontejnerům.
   Vidívám tam celkem normálně, čistě oblečené a střízlivé lidi, co mají ostříhané vlasy a mají s sebou tašku na kolečkách.
   Nejsou to zřejmě typičtí bezďáci, ale zřejmě lidi z nějakých ubytoven, nebo pozůstatků baráků po předcích.
   Mohli naletět nejakým šmejdům s čímkoliv, někdo je podvedl a obral..
   Jednoho pána od vidění znám a pamatuju si, že za svého mládí jezdil v JZD s hovnocucem.
   To byla sice vysmívaná, ale velmi dobře placená práce. Nevím, co se mu mezitím přihodilo.
   Zřejmě jde o lidi, co prostě neměli tolik štěstí na vzdělání, nebo je tak potloukl život – fakt nevím.
   Ale ani moje příšerná zvědavost mi nedovolila, jít tam a někoho se optat na podrobnosti. Jen popisuju, co vidím. Vím totiž o lidech, kteří celý produktivní život pracovali a na stáří jim vyměřili důchody, které jsou výsměchem úplně všemu. Tohle budou patrně někteří z nich. Jak jsem psal – jsou střízliví a vypadají celkem normálně.

    1. Ještě k těm důchodům a důchodcům.
     Požádal jsem si o výměr bez výplaty.
     Napočítali cca 17 (dobrý!), po srážkách za předčasný odchod to vychází na 11,5k.
     Teď si představte, že bych neměl řidičák, anebo bych byl ještě více nemocen, takže bych nemohl do práce.
     Šance na PLNÝ invaliďák je, až když bych nebyl schopen vstát z postele, dřív ani hovno.
     A vy se pak divíte, že čistý a ostříhaný pán jde k popelnicím…

       1. Vy jste ai nepochopila, že tento režim se disidenty jenom zaklíná. Ale jinak má naprosto jiné hodnoty. A toto je takový hezký příklad jejich morálky.

   1. Napsal jsem to samé, ale kratší 1 prstem na mobilu. Takové lidi mám mezi známými, jejich příběhy znám 50 let. Pracovali v zahraničí, daně odváděli v hotovosti pražské firmě, která byla zrušena v 1990. Důchod mají vyměřen za odpracovanou dobu, výše příjmu ale nula. A platili to komančům v dolarech, plat i 30násobný, než tady. Důchod 6.

 9. Před jeskyní hovno v kýbli.
  Po letech se v Šipce bydlí!
  Dneska jsou tam andrtálci –
  inženýři, soudní znalci.
  O Šipku byl velký zájem,
  nulté patro, nízký nájem.

  Plné jsou i Koněprusy –
  bydlení má samé plusy,
  sucho, stálá teplota,
  vůbec žádná drahota.

  Živo je pod Býčí skálou
  ta má střechu zachovalou,
  vápenec je navíc měkký,
  pod sebe si nedáš deky.

  V Javoříčku, Na Pomezí
  štěstí lidí nezná mezí,
  všude tam je dobré bydlo,
  ještě levně sehnat jídlo.

 10. Táto netop, kotel vypni
  běž do HUPky, hned to típni!
  Nemůžeme umřít hladem.
  Moc rychle to padá zadem.
  Trávíš jídlo strašně rychle,
  běháš jako prase píchlé,
  hýbej se víc pomalu.
  Snědls celou křížalu?
  Mohl jsi mi půlku nechat,
  při jídle se nemá spěchat!
  Nechť ti sousto zhořkne v hubě!
  Žes sežral i pastu v tubě?

 11. Soukromé vlastnictví výrobních prostředků v dnešním pojetí se stane minulostí. Výrobní prostředky si budou firmy nebo jednotlivci najímat od nadnárodních společností – a tím zmizí i státy a pocity lidí k národní a státní příslušnosti. To se už děje (muslimovi je jedno, jak se stát, kde žije, jmenuje). Technologické společnosti se zbaví obtěžujících lidí za 3 generace. Lidi se zkrátka přestanou množit, protože se nedokáží uživit. Může se stát, že nebude čím obdělávat půdu. Poslední ocelárny v EU pomalu vyhasínají. Lidé pracují myší a sami doma si počítač neudělají.

  1. Doba postfialová.

   Holé ruce budou prosit
   půjč mi kosu, já chci kosit,
   půjč mi hrábě, chci to shrabat,
   čím mám maso z kožky škrábat?
   Dnes to byla jenom krysa,
   zamřelá a málem lysá,
   ale Slunce na ni hřálo,
   jsem dnes rád i za to málo.

   Holé ruce budou prosit
   v čem mám, mámo, vodu nosit,
   a do čeho ji mám nalít?
   Do čeho mám tělo balit,
   zůstaly jen cáry z hader,
   podívej se, kolik ňader
   už se houpe venku.
   Rychle vole, chyť tu fenku,
   uděláme pečínku!
   Rok jsem neměl svačinku.

 12. V zahnívajícím stadiu kapitalismu se také politika stala průmyslovým odvětvím. Politici vedou lid k blahobytně pospolné společnosti, ke komunismu. Nejlépe s vyloučením práce, jako prostředku k dosažení lepších zítřků. Pracující člověk se stává obtížným hmyzem. Proto se pozvolna nahrazuje nepracujícími rasami s vysokou porodností. Planeta zarůstá jmelím. Nakonec vznikne kapitalistický orgasmus, kdy Země bude celá zelená a lidé si budou navzájem sloužit.

 13. Včera jsem vám to dal po lžičkách, pochopila to jen katango.

  1) Kapitalizmus, pokud něgdy existoval, byl zrušen kolem roku 1600 z řízením Britské Východoindické společnosti, kerá dostala listiny s právem na monopol.

  „Můžeš vyrábět suroviny, ale nesmíš vyrábět produkty. Můžeš vyrábět produkty, ale nesmíš je prodávat.“

  Průser a pár let po třicetileté válce prý Oliver Cromwell řekl v tamní parlamentní kantýně toto..

  „Je nejvyšší čas ukončit vaše zasedání, jež jste zostudili opovrhováním vším dobrým a poskvrnili všemi neřestmi. Nejste než sebranka a odpůrci blahodárné správy. Nejste než nájemní ničemové. Svou zemi byste prodali za kus bídného žvance jako Ezau, svého Boha zradili pro pár drobných jako Jidáš.

  Je ve vás vůbec něco dobrého? Existuje nějaká hanebnost, jež by vám nebyla vlastní? Věřící nejste o nic víc, než můj kůň.
  Zlato je vaším Bohem. Kdo z vás neumlčel své svědomí za úplatek? Je mezi vámi alespoň jeden, jenž by sebenepatrněji hájil zájmy Commonwealthu?

  Vy mrzké děvky! Což jste svým nestoudným pletichařením a podlostmi neznesvětili toto posvátné místo a z Božího stánku neučinili doupě lotrovské? Jak hnusně odporní jste celému národu, jenž vás pověřil k napravování křivd! Tak tedy! Seberte si své saky paky, zamkněte za sebou a ve jménu Boha, jděte!“

  2) Koncentrovaný monopolizmus, eště horší forma monopolizace, se eufemisticky nazývá trust.
  Základní premisou trustu je ANOnimizování „“vlastníků““ a řízení struktury monopolů s odloučeným řízením a financováním, čili podniky ztrácejí výrobní, obchodní i finanční samostatnost. Monopoly sou vedeny jakýmisi centry strukturálního řízení a financování anonimizovanými „“vlastníky““.

  Básníci mluví o demodgrácyi jako o vládě lidu. Mu he he

  Například ve Vietnamu potomci vybombardované a spálené země taky dělají zemní práce…
  Naše statné ženy by si mohly vzít příklad.
  https://www.youtube.com/watch?v=DUHvedX5mm8

  1. Oliver Cromwell to sice naozaj povedal, ale ci mal pravdu je otazne
   bol to vrah a nieco ako dnes Lenin alebo Mao Ce tung
   kludne mohlo byt ze im len nespravodlivo vynadal

  2. Sasine,
   že nám vládne satanistická sekta po staletí, to opakuji v různých variacích,
   ale sepiš tu svou volbu potřeb. Tedy zřejmě fantasii s ignorováním mocipánů, kteří přes beztrestné padělatelství peněz a ovládání centrálních bank zotročují miliardy gojimů.

  3. Cromwell byl vlastně světlonošem známé sentence, ža „Svoboda je poznaná nutnost“ (Hegel?).
   Známá jest jeho věta: „Nemohu jinak!“

 14. Paní Alena Dernerová je sympatická, vzdělaná dáma s příjemnými názory, proč ne. Sám říkáte „národ volá“, tož má možnost na „tak se z národa ozývá“.

 15. By mě zajímalo, co někoho může nutit uklidit se do Brusele, pokud to nejsou přímo prachy. Jaké vzletné výmluvy by ze sebe soukal(a).

  1. Já to také nechápu, proč se někteří tak cpou do Brusele. Jiný důvod než pro prachy mě zatím nenapadl.

   Dnes jsem si poslechla obhajobu kandidatury do Brusele snad největšího slovenského rebela Luboša Blahu:
   Blaha vysvetľuje: Pre TOTO som sa rozhodol kandidovať do európskeho parlamentu
   https://www.youtube.com/watch?v=5lAm9Lm_EXg
   a nestačila jsem se divit. On si snad opravdu myslí, že něčeho v Bruseli dosáhne, když bude hlučný a bude dělat bordel.

   ČUR má europarlamentu 21 hlasů z celkových 700+ hlasů. I kdyby všech 21 hlasů vřeštělo, tak dekadentní europarlamentní většina je okamžitě umlčí. Jan Keller by asi mohl vyprávět…

   Nicméně, kandidátky za ČUR do EP budou zajímavé.
   Třeba za Svobodné hodlá do EP kandidovat z 2. místa Matěj Gregor, který vede hnutí „Odchod z EU“.
   Za SPD má naopak kandidovat bývalý přeceda Svobodných Petr Mach.

   1. Maneca.
    Já bych se nato zeptal paní Rédové,jestli její snažení,nebyl jen postup do EU parlamentu,když k roztržce došlo u sestavování kandidátky do EU parlamentu za PRO.

  2. Kdyz politstrana neni pole a pole neni politstrana.
   Pole se rozora , potom pole sedlak zaseje…Uroda.
   Setba stranou a snahou zaseta z podia nevzklicila , uroda koryt nemohla byt sklizena.
   „Jedna koule zulova , hrube tesana ,na leve kridlo hradu Rozmberka nedoletela , bratre Zizko. Nevadi, bratri , popojedem“. /Novy kone stary postroje/.
   Strana se potom rozora , ale nejde zasit a kdyz ,nic neurodi.
   Neni zivna puda ,nesvary zasela a zplodila, volice vodehnala..
   Kdyz neni co /puda a cim zasit ,sliby ani nevyklici/, a tak neurodi nic , nikdy.
   Seminka jako z Monsanto , se sami zasebevrazdi v urcenym case.
   strasliva pohroma farmaru v Indii..
   Dama je neznama a hned pouckama nesetri a stedre uciteluje, rada poucuje .
   A jeste bedlive sleduje..Dlouha politicka. Bdi a vi./Pata obecna ?/.
   Podstatne zakonitosti. Lid ma nestejne nazory a neco zanika a neco noveho vznika.
   /Nejkrasnejsi ruze rostou na hnoji/. Se rika.
   Neznama je zkratka expert.
   Zahradka je prirovnani a Dasslerovi /neznam/ se pohadali ,ale nevzdali.
   Maji vlastni korporace. A kdo vi, jak to bylo..
   Asi neni mozny misto zahradky, treba prohlasit , rusove to nevzdali a vyhrali.
   Tedy zahradka musi bejt , kde se dari Kovarove a Zwyrtek Hamplove..Zrejme kvetou..
   Udrzovali zahradku zrejme velkou a nesnadnou drinou ..
   Sou vzorem neunavne prace na zahradce a nebo nejsou, pro tu radu poucek a
   Deus ex Machina , Dernerovou. Nova reinkarnace za Redovou…
   Co udelali dve nezavisle senatorky. Vskutku co. Zviditelneni.
   Senatorky ,ale nikdy o skutecne drine na zahradce a nebo na poli , nechteli slyset,
   jen sedet nekde na prdeli. A rikat ,bezmocny ,bla,bla..Predstirani..
   Dva roky prace /jako prace a kam vedla/, je tady ,ale kde , prisla vnivec , nikam nevedla jenom do horsiho ,
   seminka nevzklicili do aspon nejmensi urody , ja bych to nevopakoval ,
   ale snaha prej a prejt , musi bejt. Prejt a poucky..Jedno sou, nacpavaji,do jelit.
   „Kdyz jedna struna praskne , tak nam to nevadi ,Zpivejte z plnych plic“. Nebo tak.
   Spaleny musi zase shoret. Narod vola. Motivace a zopakovani..
   My poradime , poucime , slibime , nikdy nic konkretniho neudelame , nevytvorime nevypestujeme a vy z tech nasich seminek zaridite nam urodu, abychom my sklizeli..
   Radi to pro nas a za nas zase ,udelate.
   Vysoke sliby ,pasti ,tunely ,z vysokych podii…Nebo se pakovat.
   Zase vopakovat.
   Nove , velmi stare napady, jak pokracovat , ve starych ojetych kolejich ,
   pohodlnost otroka , az koleje zase rupnou….
   Jsou ty poucky ponekud snadne o nich mluvit . Dernerova o praci .
   Jakou konkretni praci, opakovane snazivou , nekancelarskou ,na prdeli v kancelari nevysezenou, predvedla , treba s lopatou, bez mluveni ale s vysledky,
   ma za sebou… Na vlastni zahradce mnozstvi potravy vypestovala ,sklidila i pro jine.
   Rady , ale abstraktni ,jak pracovat , praci a drinu na jiny..
   Velmi konkretni , kdyz dojde na vec . Nejsou lidi.
   Shani se takovy nedostatkovy , pracovity.
   Co to potom zase vsecko vodrou..Mlaceni prazdny slamy.
   Dve vety poucek , nepoucitelnych , neschopnych ,vyresi vsecko.
   Neco se vzdycky ujme.
   Snaha je vsecko , se nevzdat , vsecko , kaze instrukce jinym. .
   Site ,poucek a instrukci lovi ,tak dlouho a snad se nekdo zase chyti ..
   Apostolove , taky jen lovili a sklizeli ryby do siti ,prodavali na trhu a trzili ,
   ,ktere stedra priroda pro ne vytvorila a vypestovala. Sami nic .
   Uspech se dostavi ,p.D. je uspesne zkusena, vi jak na to , na nas. Ma tu stranu..

   1. Dernerová iniciovala vyšetřování zlodějen a podvodů v severočeských nemocnicích. Byla za to pak vystavena opravdu velkému tlaku. Do politiky šla až potom.

    1. Mno, putovala putovala docela slušně… potřebuje schůdky, aby se tam dostala. správně vyhodnotilia že „někomu“ bylo pomoženoi, aKORÁT ŽE SI TO PAK PO TO…

     1. Mě u Aleny Dernerové stačí dvě věty z Wikipedie, abych ji nevěřil. No a jako obyvatel Ústeckého kraje ani nevím, že je v současnosti krajskou zastupitelkou, nijak se v krajském zastupitelstvu neprojevuje.
      „V komunálních volbách v roce 2018 pak obhájila post zastupitelky města Mostu, když kandidovala jako nestraník za hnutí ProMOST. V krajských volbách v roce 2020 byla zvolena jako nestraník za hnutí STAN zastupitelkou Ústeckého kraje.“
      ProMOST je jedna z odnoží hnutí Pro Kraj!, neboli sdružení sluníčkářů ze severních Čech (Zelení, Piráti, TOP09 apod.), o STAN předpokádám není nutno mluvit,
      Ještě jedna perlička
      „V komunálních volbách v roce 2022 znovu kandidovala do zastupitelstva Mostu, tentokrát však jako nezávislá z 2. místa kandidátky subjektu „ODS a NEZÁVISLÍ“
      Těch schůdků bylo docela dost.

  3. Jediné, proč kandidovat do ep jsou peníze a informace.
   Informace hezky podává Ivan David.
   A peníze? Zvolený do ep by měl 95% příjmu dát jako stranický příspěvek.

 16. Spousta lidem by vaše terapie pomohla, hlavně zasyslencům v korporátu. Vidím to, nula by táhla, rajchl by obracel, targus by do techo přichcával. 😀

 17. To nejpodstatnější z článku jsem zapomněl. Prosím Vás, Vidláku nebo kdokoli jiný, jak se zbavit krtka z trávniku, já mám zoráno zcela bezpracně. Pokud je to v knížce, jen mne do ní odkažte. Děkuji moc.

   1. Koupil jsem past za 400,- co ho zabije. Hned 1.den tam byl. Delší dobu byl klid a daší návštěva. Taky okamžitý exit.
    Toho nového lovím už 3 měsíce bez úspěchu.

    1. Hmmm, děkuji, to zní nadějně. Můžete tu past specifikovat ? Mechanická ? Popis, výrobce, prodejce nebo dokonce odkaz by nebyl ?

  1. Tak sázejte kolem těch krtinců. Šmarjá, to byste je nesměl rozorat. Nebo si navrtejte vlastní krtince a sázejte do nich. Eště než to udupete jako slon, hoďte tam zbytky z táboráku.

  2. Tymákovane, krtek je v pohodě, budete jenom mít míň žížal. Zato takový hryzec, ten zlikviduje kořenovou zeleninu i tulipány. Kdybych věděl jak na něj, snad bych to i Rajchlovi hodil.

  3. Re: Tymákovan

   Zkoušel jste ultrazvuk?
   Jestli nefunguje, pak by vám pomohla moje čoklice. Co vleze do jejího revíru, nepřežije déle než deset sekund. A je jedno, jestli to je pták, hlodavec, či hmyzožravec. Eliminuje nemilosrdně vše, co se pohne.

   Problém by ovšem byl, jak dopravit čoklici k vám. Mám za to, že při nedobrovolném, resp. násilném pokusu o transport by mne pokousala jak čoklice, tak i má Stará Jahoda.

   1. Nezkoušel. Jednak mi tvrdili že to moc nezabírá, jednak on nemá ode mne moc kam zdrhnout a také se trochu obávám reakce sousedů.

  4. Krtek jak krtek, taky mě lezl před 2 roky na nervy. Už se odstěhoval, jenže v jeho norách teď rejdi hryzec a ten je horší.

   1. Krtkove a stranicky s podzemni taktikou tunelovani , jsou narodum naordinovane ,
    do stada koalic sjednocene, sou vecne , do paralysy zkazy a rozvratu ,uzitecne..

   1. Jo to vím, ale musel bych sehnat venkovní, já bych ji i řasto krmil, ale musela by být soběstačná. Heleďte to je moc dobrý nápad. Sousedi kočky mají a občas ke mně chodí. Mohu ji motivovat připraveným žrádlem. Ale zase pak přežraná od několika zdrojů, bude ještě lovit ?

 18. V říjnu 2018 vstoupila do senátorského Klubu Starostové a nezávislí
  V krajských volbách v roce 2020 byla zvolena jako nestraník za hnutí STAN zastupitelkou Ústeckého kraje
  V komunálních volbách v roce 2022 znovu kandidovala do zastupitelstva Mostu, tentokrát však jako nezávislá z 2. místa kandidátky subjektu „ODS a NEZÁVISLÍ

 19. Já na rytí počkám, až přimrzne – týden v kuse prší, dnes sněžilo při +1° v poledne. Políčko oseto řepkou po bramborách, řepka už má 2-3cm. Jíl se lepí na gumáky a nejde dolů. Fazolové lusky jsou ještě zelené, vršek kvete. Včera spadly poslední ořechy. Rajčata ještě visí (3ks, DN 10mm). Červená řepa zatím nemá bulvy, papriky odkvetly a réva visí, bez listí. Libeček vytloukl srnec a skřítka shodila srna, ležící pod jalovcem před okny. Naštěstí jsem rychlou předokolku vyměnil za offroad, tak se dostanu do obchodu. Už aby zamrzla zem, abych mohl to bigo otočit.
  Mi to přijde jako hladký průběh podzimu, hůř už bylo.

  1. Re: Ládik!!!

   kdybys gazdoval na Sněžce, byl bys na tom s výnosností asi tak o 50 % lépe. Ty bys měl pořádat oslavy při každé vyrostlé pampelišce.
   Ještě mne napadá třinecká werková halda, to je taky takový ušlechtilý kout…

  1. Pokud dá těm lidem jen razítko, tak v pohodě. Pokud je mi známo Vidlák kandidovat nebude, jen bude určité kandidáty podporovat. Ale ta paní asi fakt není Mirek Dušín.

  1. Přesně kvůli podobným dementům s námi za pár let, až se situace otočí (a ona se otočí) budou Rusové jednat jak s onucí. A všichni se budou děsně divit proč. Mimochodem, ta jeho načervenalá vyžraná držka mluví za vše.

   1. Já myslím, že ho jen nechají něco podepsat pokaždé, když bude chtít cokoli koupit 😀
    Jinak popis toho kripla se Vám moc povedl.

    1. Re: Zpj

     Jeho držka kypí zdravím a vy beztak máte vzteka, že jste přišel pozdě k lizu.
     Jsem vás odhalil na tři doby.
     (((-:

  2. A já bych tam ještě požadoval, třeba : Vrbětice mají na svědomí Čuk a Gek (Myškin atd.), Putin žere nemluvňata, a na Ukradině je ještě lepší demokracie, nežli u Vrahů z Volstrýtu (copyright Jasánek)!

  3. re: ema

   Soudruh Kunovský nechť si zastrčí své rezidenční bydlení do vlastní vyžrané prdele.
   Kdyby mi někdo učinil takovou „nabídku“, nakopl bych ho do rozkroku tak, že by mu jeho vejce drhla o krční mandle.

 20. Moc pěkné, to je dobrý plán.
  Jen nechápu, proě taková rozumně mluvící paní spolupracovala s tím hajzlíkem Hessem. Asi všichni občas chybujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *