8 prosince, 2023

Co udělali dobře

Drtivá většina mých článků je kritická vůči líbodémo. Nijak se tím netajím, že je považuju za součást problému, že současné směřování naší zemičky i celé EU mi přijde pochybný a v konečném důsledku nebezpečný. Takřka nikdy neopomenu dodat, že naše směřování do řiti se stále zrychluje, že centra moci, technologie i výroby se nám jaksi přesunuly a tady se vládne, jako by Británie byla pánem moří, USA byly výrobcem všeho jako za Forda a Němci měli obrovskou Wehrmacht. Naše české Ojrohodnoty se zase tváří, jako by nám sem kapitalismus přinesl samá pozitiva a sociální jistoty a jediné, co nám chybí ke světovosti, jsou zaprdění čecháčci, kteří podléhají ruské propagandě.

Od začátku mého blogování se snažím najít odpověď, jak je možné, že jsme v celé Evropě vlastně naprosto v klidu odevzdali všechno, co nás činilo velkými? Jak je možné, že se zdemontovaly továrny, zrušily doly, zavřely elektrárny? Jak je možné, že se naše pračky vyrábějí v Turecku a naše léky i injekce v Číně? Vykastrovali jsme sami sebe, ale vlastně to pořád vadí jen menšině lidí. Až teď, po třiceti letech vyvstávají v celé nahotě všechny ty chyby. Až teď je najednou vidět, že trubky vedou z východu sem a ne naopak. Až teď je vidět, co s námi udělala zelená politika.

O nastávající krizi už nemluví jen bezcharakterní vlastizrádci, co podlehli Putinovi. Už o ní mluví všichni. V televizi už můžete vidět návody, kterak si zahřát ruce ve studeném bytě. I samotní líbodémo vládci se teď dohadují, zda bude lepší zavřít plyn domácnostem, aby se zachránil průmysl a zaměstnanost, nebo zavřít plyn průmyslu, aby nebyly sociální bouře. Svým způsobem vidíme budoucnost všichni stejně. Už se lišíme jen v míře víry, zda americké zázračné zbraně zvrátí situaci na východní frontě. Přesto tu máme stále statisíce a miliony občanů, kteří jsou v klidu. Fiala to nějak zvládne, vláda se o nás postará a nenechá nikoho padnout. To je stále ještě běžně slyšitelné krédo.

Já bych dneska nahodil jeden z důvodů, proč to tak je.

Oni ti naši líbodémo politici sice vždycky kradli jak straky (ti nelíbodémo kradli taky), ale vždycky dokázali alespoň část těch peněz nasměrovat na výchovu další generace. Nikdy nezapomněli přisypat Pánkovi i Jakubovi Jandovi. Nikdy nevynechali Českou televizi, Knihovnu Václava Havla, přidali peníze na Hřebejkovy výchovné filmy o tom, jak byl komunismus fůůůj, prostě nenacpali všechno jen do předvolební kampaně a na svoje vily, ale udělali si CEVRO a podobné instituce. Je jedno, že se ODS uměla hádat s TOPkou jako psi. Je jedno, že jedni byli ojroskeptici a druzí ojrohujeři. Vždycky se postarali, aby „občanská společnost“ měla své učitele a když na to přišlo, nebyl problém vytvořit i revolucionáře z Milionu chvilek.

Měli to samozřejmě jednoduché. Tohle jim jako první vysvětlili jejich školitelé v zámoří. Takhle se investuje do soft power. Sami školitelé sem také investovali a přisypávali peníze na ty správné integrační projekty a školy. Naši líbodémo to prostě začali dělat také a rukou společnou a nerozbornou se dopracovali k dnešku, kdy se celá investice začíná vyplácet. Podpora války je značná, protesty především z řad studentů (což jsou přece ti nositelé revolučních myšlenek) nejsou žádné. Mediální narativ je jednotný až hanba, argumentace je vymyšlená a hodně hlasitá. Všechno jede, že se člověk až děsí, čeho by mohli dosáhnout, kdyby v jejich čele nestál senilní stařík, ale nějaký novodobý Napoleon.

Tohle udělali dobře, a udělali to už dávno. Odklonili dostatek peněz na výchovu nové generace. Vytvořili obrovskou síť líbodémo farností s chrámy i kazatelnami. Vyškolili dostatek kněží, kteří jsou pochybní už od pohledu, ale hovoří unisono a pořád dokola. Vytvořili vazby mezi úředníky, tajemníky, novináři, politiky, učiteli, profesory, velvyslanci a dělali to třicet let. Teď mohou být spokojeni, protože ve chvíli největší potřeby, kdy je třeba vést válku a všechny poddané vydojit až na kost, tak to mohou dělat zcela beztrestně za nadšeného potlesku těch, na které to dopadne nejvíc.

Babiš byl premiérem čtyři roky, ale ani se nepokusil vytvořit si svojí vlastní síť. A pochybuju, že by u SPD někdo myslel na to, že by to chtělo vlasteneckou neziskovku. Myslím, že kromě mladého Klause nikdo z Alternativy nikdy nezkoušel „indoktrinovat mládež“ ve škole.

Pokud mě čte nějaký poslanec či vysoký úředník, pokud někdo vidí svět podobně jako já, pokud někomu záleží na budoucnosti tohoto národa i jinak než jako lokajské provincie, kde se od nás očekává držet hubu a krok a udržovat iluzi Západu pomocí naší krve, tak by měl zkoušet prosadit nějaké peníze právě na tohle. Potřebujeme vytvořit vlastní síť. Je jedno, jak těžké budou začátky… my jsme se těm integračním projevům s Dojčlandy také smáli a podívejte, kolik našich politiků teď jezdí na sudetoněmecké sjezdy. Také jsme se smáli Jakubu Jandovi, že je hloupoučký a tupý… ale podívejte, kolik lidí mu to žere. Kde myslíte, že se vynořil Vrábel a jeho sémantické vize? Kde myslíte, že se vzal Cemper a jemu podobní? Podívejte, jak snadno obrátil Čulík, když dostal prachy od Madlenky Ólbrajtové.

Naši protivníci totiž nehrabali jen pod sebe. Vždycky dali desátek. Součástí temných privatizačních dohod byly i ty lavičky Václava Havla a peníze na umělecká dílka o tom, jak je třeba podporovat migraci a zelený úděl.

Třicet let jsme jen v obraně. Ano, někdy jsme dokonce byli i úspěšní. Není tu americký radar, není tu Drahoš nebo kníže Kchárl jako prezident. Pětikolka tu vládne zatím půl roku a nikoliv čtyři a půl. Ale upřímně – ta obrana nás docela vyčerpává a je to partyzánská činnost. Krok za krokem ustupujeme a oni nám krok za krokem berou území. A jakmile zase obsadí nějakou instituci nebo školu, už ji nedostaneme zpátky. Jsme v naší vlastní zemi stále většími disidenty a naše názory mají stále méně prostoru.

Musíme naprosto nezbytně vyrazit do útoku. Musíme ty naše izolované enklávy sjednotit. Musíme donutit těch nemnoho zástupců, co ještě máme ve veřejných funkcích, aby svoje prebendy dali ve prospěch národa. Musíme přesvědčit těch nemnoho podnikatelů a bohatých, co ještě koketují s myšlenkou svobodného národa, aby dali peníze na nové „národní divadlo.“ Musíme mít svoje sítě, svoje neziskovky, svoje školy. Musíme začít vychovávat naše elity. Musíme oslovovat masy, musíme je přesvědčit, aby dali alespoň pár grošíků na český úděl, protože jinak dají všechno na oltář USA.

Program naší budoucnost má tři body:

 1. Svolávat
 2. Spojovat
 3. Sjednocovat

Stručněji už to neumím.

198 thoughts on “Co udělali dobře

 1. Pro Občana

  Ještě mne napadl částečný únik před platbami, jak jsme jej tu už nejméně jednou popsal.

  Jistý pán pracoval po celý život v železárnách. A protože byl spořivý a příčinlivý, časem si sehnal z bagru pokažený alternátor.
  Altík spravil, ve svém lese nalezl adekvátní kus dřeva, ze kterého vyrobil stožár, časem ukradl plech na vrtuli, „zapůjčil“ si „z werku“ dvě baterie o velikosti 180 Ah a za další čas i potřebnou kabeláž a žárovky na 12 V.
  Ano, ten pán už za socíku svítil na vítr.
  Samozřejmě, že ušetřil nula nula nic. Ale už jen ten pocit, že jednorázově okradl bolševika a teď ještě navíc průběžně okrádá matičku přírodu…

 2. Patří pod dotaz Ládíka, jak se přidat k obnově Ukrajiny.
  Takže Usácká ambasáda Prágl, Tržiště 365/15, 118 00 Malá Strana.
  Bacha ještě před pár léty jsem viděl, jak CZ policie prohledává každé vjíždějící neUSácké auto.

 3. Stran té alternativy v předávání informací.
  Tohle mi dnes poslala dcera a už na to nemám čas.

  VLTAVA.news

  Jukněte někdo na to.
  A kdyř to zablokují, má to jet v nějakém systému Tor.

 4. Zatím není zle. Já zatím žiju stejně jako dřív, spíš líp, protože prostě soukromé výkyvy v příjmech mají větší vliv než situace ve státě. Změny začnou, až budou hromadně přicházet o baráky hypotékáři. Pak půjdou pozemky dolů. Já hypotéku nemám.

  1. Já se mám také výborné. Jako rentiérka s penzí solidně vyjdu.
   Ale už moje děti si mohou nechat o takovém stáří jen zdát. ( Husákovy děti)
   A o vnoučatech ani nemluvím , ti na nás v dobrém vzpomínat určitě nebudou.
   Myslím , že svým potomkům právě vesele prožíráme budoucnost.

   1. Mě teda nepřijde, že bych někomu něco prožíral. Mě spíš vadí faktická neexistence hospodářské politiky. Člověk prostě netuší, čím se bude možno slušně živit v následujících 10 letech a k čemu proto děti vést. Každý nemá na to, aby se z něj stal právník nebo zubař. Možná je teď nejperspektivnější se vyučit youtuberem a tiktokářem, jinak má člověk perspektivu, že z něj bude opovrhovaná socka, i když bude 8 hodin pracovat v zaměstnání.

   2. – A o vnoučatech ani nemluvím , ti na nás v dobrém vzpomínat určitě nebudou.-

    A proč na nás, dědky a babky?
    Proč ne na své taťky a mamky?
    Tu budoucnost jim přece, kletě, tvoří oni.
    Netrpíte zbytečným sebemrskančstvím? Vy máte nějaké výčitky – proč?

 5. Kartágo musí být zničeno !

  Nepotřebujeme revoluci, stačí nám státník, který půjde vytrvale, nekompromisně za svým cílem. Státník, který najde odvahu říct – „Ne, za všechno zlé nemůže Putin, ale naše špatná vláda. Nemůže za to Putin, ale mohou za to naše neschopné elity. To jsou opravdoví viníci naší bídy“.
  Když nebude státník, budeme to my. Posílejme řetězové mejly, choďme na předvolební shromáždění a říkejme to tam. Pokud se tady v rámci našeho evropského předsednictví objeví nějaký EU politik, vypískejme ho.
  Naříkání, jak to nejde, nepomůže. Jenom vytrvalá, nepřetržitá práce. Nedat těm škůdcům šanci se hájit, neustále na ně dotírat, otravovat je. Žádný klid na jejich „práci“, pokud budou mít mítink, vypískejme je, pokud bude mít mítink náš politik, podpořme ho.

 6. Je již na čase uklízet bláto?
  Již delší čas pečlivě každodenně sleduji články Vidlákova blogu a mnohdy si připadám jako v klubu sečtělých a místy i odhodlaných lidí nespokojených s řízením věcí veřejných těmi, kdož by měli společnost řídit a vést ku prospěchu všech. Konstatuji, že řada diskutujících je zhruba obdobného věku jako já a tudíž ještě pamatují učení klasiků o podmínkách vzniku a úspěchu revolucí v dějinách. Vážení, vraťte se ke klasikům a zopakujte si staré pravdy platné pro jakékoliv společensko ekonomické formace. Uvědomme si, že revoluční situace je určována dvěma činiteli: objektivním a subjektivním. Objektivní faktor spočívá v rozvrácenosti stávajícího systému, neschopnost a nezájem vládnoucí vrstvy přivést výrobní proces do normálních a že faktor subjektivní je nespokojenost pracujících a jeho vůle a ideologická připravenost k boji o moc.
  Nakolik je splněn objektivní faktor? Co je kriteriem zmíněné rozvrácenosti systému? Mají se lidé natolik špatně, že půjdou za lídrem, pakliže se nějaký objeví? Nemyslím, stále se máme relativně dobře, lidé jezdí na dovolenou, perspektiva zastavení plynu je vzdálená a válka se vede v jakési zemi daleko od nás.
  Vše se přenáší do druhého kriteria. Až na „pár nás“ nespokojených v alternativě, dejme tomu i ideově připravených se drtivá většina obyvatelstva tváří spokojeně, což dává najevo ve volbách, byť zmanipulovaných justiční mafií v podobě šéfa Ústavního soudu.
  Nemyslím si, že charakter výrobních vztahů v naší společnosti není v natolik diametrálním rozporu s charakterem výrobních sil, že jsou naplněny předpoklady úspěšné revoluce.
  A to pomíjím mými předpřispěvateli tolikrát zmiňovaného lídra. Takový člověk se nevyskytne najednou, roste, uzrává, musí splňovat premisu své autoritativnosti natolik, že za ním masy lidí půjdou. Musí být na výši teoreticky, musí prakticky mít předpoklady pro vedení. Je mezi námi takový člověk? Lid sám se nikam nepovede. Vzpomeňme na „úlohu osobnosti v dějinách“. Nehledě ke skutečnosti, že i lídr potřebuje mít kolem sebe spolehlivé spolupracovníky.
  Takový lídr a jeho spolupracovníci mohou tvořit jádro politicky vyspělého jádra, s organizačními schopnostmi, něco jako „vedoucí úloha“ revolučního hnutí.

  1. Jarku34, těch, již se mají opravdu špatně, je hodně. Kolem 25% populace – pracující chudina, samoživitelstvo, nezaměstnaní, invalidé, senioři.
   „Jenom“ o nich nevíte, protože jsou mimo zájem VŠECH médií, politiků, odborů.
   Jsou tak „neviditelní a němí“, i když možná bydlí vedle Vás.

   Ty řeči o dovolených a plných nákupních vozících už mě fakt mocně serou.
   PROMIŇTE, PROSÍM, že jste to schytal právě Vy, ale v pátek nám přišel nový předpis záloh na elektřinu.
   A já jsem zjistil, že nebudu moci odejít do důchodu, neboť bychom to ze dvou důchodů prostě nedali. 13 400.- Kč/měs. je JEDEN CELÝ důchod!
   Jsem vytočen tak, že kdyby teď přišel nějaký „hejhula s knírkem“ s nápadem poslat Putinovi pokorný omluvný dopis s ještě pokornější prosbou o dodávky plynu, ropy a žrádla, okamžitě mu takový dopis podepíšu rukama i nohama a celá moje rodina také.

   1. Spodních 25 procent má jedinou chybu – má právo volit a proto si je politici kupují

    Stačí třeba zpoplatnit volby, nebo z noich vyloučit příjemce dávek, a rychly bychom se tu měli lépe

     1. Ale fuj, politickokorektní Občane!
      Existují i sprostší a přitom státem stále ještě povolené nadávky – třeba „ty fialo!“

   2. Re: Občan

    Jestliže máte platit 13 litrů zálohu za „něco“, jedná se zřejmě o topení.
    Pokud se vám pohne výše záloh, můžete do měsíce odejít. Pokud nechcete odcházet, hybaj pro kamna na tuhá paliva. V lese je PROZATÍM dřeva dost. I takového, za které vám polesný poděkuje, když ho odtáhnete.
    A jak říká můj synek, kdo se bojí, se*e v síni.

    BTW. soudruzi zatím JASNĚ A ZŘETELNĚ VYLOUČILI, že by se obnovovala těžba uhlí v uzavřených dolech. To znamená, že tyto plány se už vytáhly ze šuplíků. Jen v Karviné je ho totiž při současném tempu těžby na 140 let.

    1. Targusi, už jsem to psal včera.

     – topíme dřevem
     – plyn jsme odhlásili před 15ti lety
     – zbytek provozu baráku je komplet na elektřinu

     Předpis záloh za elektřinu JE předpis záloh.
     Mám hlavu v pejru a vůbec mě nenapadá, co dělat (samozřejmě už je objednaná revize na celej barák a hledám jiného dodavatele).
     V týhle situaci nejsem zdaleka sám.

     1. Re: Občan

      Vy můžete samozřejmě takové zálohy odmítnout, pokud vám dodavatel zároveň neposlal nové ceníky, o čemž jste se nezmínil.
      Pokud dodavatel pouze potřebuje založit (založit je prastarý výraz pro půjčku), můžete jej s přehledem poslat do prdele a platit zálohy v původní výši.
      Pokud vám dodavatel poslal ceníky nové, je potřeba hledat možnosti, jak z pastičky ven. Uznávám, že to není moc jednoduché.
      Pokud máte přístup k dřevu, navrhoval bych vážně se zamyslet nad výrobou dřevoplynu.
      Já vím, je to strašné, kam až jsme se to dostali…
      Pokud nenaleznete řešení, mohu vám doporučit pouze přesídlení do jiného státu. Jsou takové…

    2. K tomu otevření dolů – pamatuji si to správně, že svítiplyn byl vedlejší produkt při výrobě koksu z černého uhlí?
     Na přechod ze svítiplynu na zemní plyn si pamatuji, jako by to bylo včera a ono už to je přes 40 let, co nám na Smíchově měnili trysky u plynových spotřebičů.
     Dnes by se hodil jak koks, tak svítiplyn, přestože byl potvora hodně jedovatý. Do domácností asi ne, ale pro průmysl, kde by ho měli na starosti proškolení profíci, by hodně pomohl.
     Záleží na tom, jak to na Ukrajině dopadne, možná to zavrhnuté otevření dolů časem přehodnotí.

   3. 25 %, ale to je zatraceně málo na nějaké společenské změny. Proti nim/nám stojí cca 30 – 40 %, kterým současný stav společnosti a fijalová vláda vesměs vyhovuje.
    Jednak to jsou mladší 40 let (v důsledku toho jak se změnilo jejich vychování / ovlivnění / pohled na svět) ale jsou to hlavně lidé movitější, vzdělanější, lidé na významnějších postech. Je to místní Deep state atd. A ti mají k dispozici média, nátlakové neziskové organizace, mají pod kontrolou vlastně celý řídící aparát země a mimo to hard power = všechny ozbrojené složky. A proto takový strašný brajgl, když jim do revíru vlezl Babiš napřímo. Proto tolik osobní nenávisti.
    Jsou svým způsobem neporazitelní.
    Může se to všechno změnit pouze v případě, že nemalá část těchto lidí začne vnímat současný režim jako hrozbu, jako příčinu svého zchudnutí a nebo dojde k příliš velkému omezení jejich svobod. A to se zatím neděje a domnívám se, že jen tak dít nebude. Vše co se děje postihne existenčně tu nejchudší vrstvu a nižší střední vrstvu. Ti ostatní to s nějakými omezeními dají (většina).
    Ale ledy se opravdu trošku lámou, včera návštěva u relativně vysokopříjmové rodiny. Doteď urputní voliči pravice a plno nenávisti k Babišovi a najednou včera první stížnosti na drahotu (synové nastupují na SŠ a VŚ), první zmínka, že starostové jsou zloději …….
    Tak uvidíme …..

    1. Sousedé, kteří dostali zálohy jako Občan a jsou už oba v důchodu, si zažádali o příspěvek na bydlení. Přiznali jim pěkných 200 Kč měsíčně.

     Jó a k těm kamnům, co tu radí Targus. Většina lidí bydlí v panelácích, prý 4.000.000 duší. Takže ti také kamna na borové šišky?

     1. Ty jo dva duchodci v panelaku, elektrina 13 tisic zaloha ?

      Tj 126 tisic za rok, tj i kdyz bude 30 kc/kwh = 4200 kwh /12 = 350 / 30 dnu = 12 kwh denne

      Nebo zase laco spojuje blbosti ?
      A mluvi o lidech s elektrickym topenim v baraku a pak tam roubuje topeni drevem v panelaku ?

      1. Nikde jsem nenapsal, že naši sousedi bydlí v paneláku. Asi nějaké mladé svazácké trdlo se ozvalo.

       Ano, mají nově zálohy 13.000, dosud 4.000.

     2. To je asi tou pakárnou, že výše příspěvku se počítá z minulého kvartálu. Když jim zdražili elektřinu teď, dostanou vyšší příspěvek až cca za 4 měsíce.

   4. To je debata. Tak chudí se mají mizerně. No ano, jinak by to nebyli chudí, že. Ti se prostě mají mizerně vždycky, to je normální.

  2. Vracet se k akademickym klasikum, aby vudce /leader/byl dle jejich gusta.
   Jak se slusi a patri a patri a slusi.
   Caesar a Nero. Podminkou je ,ze se musi nedriv narodit. Jinak to nejde.
   Musi bejt na vysi. Commodus a Truman s tema bombama.
   Strujce posledni svetovy ,vsemocny ,Chamberlain. Co maval s tim papirem.
   Kdyz naroky a schopnosti kladene na vznik a uchopeni moci vudcem jsou takove ,ze je zadny smrtelnik nemuze ani zdaleka splnit.
   Takze napr. velkovudce , nad jine ,Napoleon /stohy oslavnych knih vod akademiku o nem/, mel vselijaky schopnosti a vsude na vsechny strany tvrdil:
   „Nejlepsi je nebranit ,kazdemu ,kdo usiluje o sve zniceni“.
   A jak sikovne si tu svoji velkovudcovskou moudrost , umel taky /velkovudcovsky/,realizovat..

 7. Kopíruji z dnešního !Argumentu Kellerův (doufám že jen zatím) poslední příspěvek.

  Poslal mi ho 29. 6, těsně před svým odjezdem na pravidelnou každoroční dovolenou do francouzského Baskicka; od té doby se vcelku rozumně odmlčel a nejspíš i odřízl od internetu.
  Pochopitelně jsem ho zde nepublikoval dříve než vyšel v !Argumentu.

  Píšu to jen proto, aby se někdo nepodivoval, že článek nezachycuje nejnovější události. Ale i tak je podle mého názoru dostatečně zdravě jedovatý.

  POLITIKA BEZ PROSPERITY
  ———————————-
  4.7.2022 Jan Keller Keller bez cenzury, Komentáře
  ————————————————————————————————————————

  Jan Keller píše o tom, jak se unikátní politikou současnosti stávají volební sliby „všichni trochu zchudneme“.

  „Patří k základům politické abecedy, že před volbami je třeba lidem slibovat prosperitu. Jednotlivé strany politického spektra se mohou (ba přímo musí) lišit v receptech na její dosažení. Pokud by neměly recepty aspoň trochu odlišné, politická hra by přestávala mít smysl. Otázkou je, jak se změní tato hra v okamžiku, kdy si nikdo ze zúčastněných již netroufne lidem nějakou prosperitu slibovat.

  Politická scéna na něco takového připravena není. Déle než třicet let se strany odprava až doleva předháněly v ujišťování, že právě ony a jedině ony prosperitu občanům, voličům, dokonce i pracujícím, jistojistě zaručí. Ukazatelem měly být tabulky hospodářských úspěchů zemí Evropské unie, ve kterých jsme již taktak začínali předhánět Portugalsko.

  Když to začalo váznout, našla se nejprve poněkud prostoduchá výmluva. Za všechno může Babiš. Politici vládní koalice v čele s ODS, kteří tuto větu ustavičně omílali, si ani neuvědomovali, že tím vlastně urážejí většinu těch, kdo k volbám chodí. Babiš se přece nedostal k moci nějakým pučem, jeho místo v čele vlády odpovídalo výsledkům svobodných voleb. Pokaždé, když Petr Fiala (anebo někdo podobný) prohlásí, že za všechno může Babiš, ve skutečnosti říká, že většina voličů, která Babišovo ANO dosadila do čela státu, si za všechny potíže může sama. Národ si prostě šanci na prosperitu sám dočasně zmařil a nyní bude na těch nejlepších z nás (Gazdík, Polčák, Lipavský, Rakušan apod.), aby nám ji i přes naše zaváhání a pochybení opět navrátili.

  V této fázi ještě vše vypadalo docela optimisticky a při troše smyslu pro černý humor svým způsobem snad i zábavně. Dnes jsme však už mnohem dále. Prosperita nebude. Nebude i přesto, že do čela se konečně dostali ti nejzdatnější. Nyní se ukáže, jak se vyhrávají volby se sloganem: „Všichni trochu zchudneme.“ Toto nové volební heslo, se kterým přišel Petr Fiala a po něm ho učenlivě zopakoval Karel Schwarzenberg, se snaží udržet ještě cosi z povinného předvolebního optimismu. Jsme ujišťováni, že zchudneme jen trochu, a navíc zchudnou i sousedi. Poté, co jsme již měli skoro v hrsti portugalský blahobyt, je to však přece jen trochu málo. Tím spíše, že se jedná o přímo předpisovou dezinformaci. Není pravda, že trochu zchudnou všichni. Na nárůstu cen energií obrovsky zbohatnou někteří z distributorů, překupníci, kterým bylo umožněno na distribuci parazitovat, všichni, kdo jsou nalepeni na její řídnoucí toky. Aby tito vítězové nedostatku nepřišli ani o peníze nejchudších domácností, které by si již za „standardní“ ceny nemohly dovolit topit, vařit a svítit, přisype jim Fialova vláda se svou příslovečnou starostlivostí stovku miliard vybranou od zatím ještě o něco movitějších daňových poplatníků.

  Budeme tedy poprvé přímými svědky, jak se politické strany ve volebním klání trumfují sliby ohledně toho, která z nich dokáže provést zchudnutí voličů kompetentněji. Zatím ještě není odzkoušeno, jak mohou takové volby dopadnout. Bezpečně víme prozatím jen to, že politické klání lze podle všech pravidel provozovat i bez skutečných vizí, bez věrohodných programů, bez věcných argumentů, bez odborníků i bez politických osobností. Prokazatelně víme, že i bez toho všeho lze (po jisté úpravě volebního systému) ve volbách slavně zvítězit. Ale ucházet se o hlasy voličů bez vidiny třeba jen vzdáleného náznaku prosperity, to tady ještě nebylo.“

  1. Zmineny J.Keller zvani pitomosti uz od prvni vety..
   „Patri k zakladum politicke abecedy“.. Zvani a nevi co a o cem!!
   Mluvi o svinstvu tech nejhorsich ,co umi jen cynicky slibovat ,jsou podepreni miliony v dolarech,podepreni k totalni poslusnosti.
   JK vidi jen skutky tech nejhorsich /jen jako politickou abecedu/,potom ,kdy vyplavou na povrch jako spina z nadobi , ale diky a pomoci rozsirene rakovine korupce politickeho systemu /to nevidi/, ktery takove volby povoluje a jeste je predklada jako nejvetsi vymozenost sveta a JK to stale nazyva skutky mylne a veskrze politickymi..
   Abeceda muze za vsechno.
   Politik toho druhu na to nema patent ,delaji to vsechny zrudy bez rozdilu..
   Neni to nic unikatniho ani pouze soucasneho.A nikdy nebylo.
   To je slovnik tendecnich ,politickych oportunistu..Lokalniho malopolitikareni..
   Jestlize to je vyhradne pro JK „politickou abecedou “ , mel by aspon se zminit jak takovou vylozene spatnou a nemocnou v nejhorsim stadiu metastaze politiku a jeji abecedu zrusit a jak a cim to chce nahradit..
   To uz je ponekud horsi..Prazdno zacina..
   Nebo nechce?
   Kdyz aspon mechanismus spolecenskeho filtru /muj navrh ,ale tady si neohrivam svoji polivcicku, to muze videt kazdy/,kdy se radne overeny kandidat posoudi , co jsi udelal a co presne hodlas udelat. Mas na to ?A kdy.
   Ale hlavne …
   Po zvoleni dostane lhutu 4 tydny ,jestli se kandidat osvedci ,dalsi 4 tydny , jinak ven. Dalsi.
   Aspon nejak takhle zacit..
   Zavazna rozhodnuti ,skutky a podpisy nejakych dohod uvalit na rozhodnuti tech , kteri ponesou nasledky. Atd.,atd..
   Bez abecedy nebo s ni, na tom nesejde. Kdyz ta nedostane prilezitost..

    1. Souhlas.
     Já jsem spíš doprava, ale články pana Kellera si vždycky moc ráda přečtu.
     Má to v hlavě dobře srovnané a navíc má i dar srozumitelné mluvy.
     Jedno jsem o něm napsala něco blbého na Literárkách , že má na hlavě takovou svazáckou řepu , a byla jsem překvapená, kolik čtenářek se ho zastalo. Že je to moc hodný člověk, že ho znaj z fakulty. 😀

  2. říká, že většina voličů, která Babišovo ANO dosadila do čela státu, si za všechny potíže může sama.
   =========

   to platí i o voličích pětikolky ??

   1. Nechte to koňovi, Tony….
    Schopnost chápat ironii, sarkazmus a absurdní humor je nezávislá na výši inteligence.
    To říkám jen abyste si nemyslel, že vás podceňuju.

    Na Vaši přímou otázku přímo odpovídám Ano.
    Na případnou doplňující otázku, zda si Keller dělá srandu nebo to myslí vážně odpovídám Oboje současně .

  1. Ja uz si jedno planovani obnovy zeme znicene valkou pamatuju. Pamatujete Irak? Co z toho nakonec bylo? Tak to same to bude tady.

   1. Myslím, že to bude veliký, převeliký mazec. Vybrané firmy, shodou neuvěřitelných náhod napojené na politiky, budou inkasovat miliardy milard z naších daní. Kola reálného kapitalismu se musí točit, i kdyby nás lůzu semlela na kaši.

     1. Na vystup ze sidlistniho trafa. Vysledek bude stejny, jen rychlejsi.

      Vlezt mezi nasi mafii, evropskou a ukrajinskou chce absenci pudu sebezachovy.

     2. Jedina moznost pocitam je se stat fanatickej aktivista 24 hodin denne , kterej nedela nic jinyho nez hystericko-informacni a medialni natlaky vseho druhu na vladu, urady, verejnost v jednom kuse.
      Prilepeni se k silnici to bezne zahrnuje a cokoliv,Pussy Riots a nadseni pro ne ,svetoveho kulturisty ,Havla, napr. ,jako vzor,/Coz podminuje jejich nenapadne financovani nekym,by bylo na to lepidlo,zmrazeny kurata a zneuziti pro tyto ucely diry v tele a nasledky na zdravi z toho/ .
      Malokdo neco takoveho zvladne /bez bliti/ ,vetsina ani nezacne ,ani nemuze ,to ani nejde a za tyden takove „nadseni“ ,z kazdyho nefanatika stejne zmizi..
      Vyzaduje to stejny vyjimecny material , jako Leninu, Trockych, Stalinu ,kteri se 100% oddali myslence bolsevismu /asi nejlepsi vyraz bude ,nechali se totalne zotrocit/napr. Zavedenim masy osvobozujiciho bolsevismu /remote control/ dalkovym ovladanim v zemi , kde 17 let ani nebyli.
      Slibovanim mimo jine i svobody pro kazdeho ..Tyhle veskrze defektivni individua jsou pak zase dnesni abecedou politiky u akademiku.
      A v zadnym pripade v zemi,ve state ,kde ziji maji vse zajistene ,aby nemuseli pracovat. Pouze pohodlne parasitovat na jinych. Za vsech okolnosti.
      Nic jineho neznali ,ani zivot ,kterej je nebavil . Jen ideologie…
      Zaroven touzili ridit a ovladat zivoty jinych a v milionech..
      Obecne potom kazdy podobny jim , se dostane do siloveho pole obrovskych ,nepredstavitelnych deformacnich tlaku ,taky napr. , aby se jich dalsi i kolegove v boji nezbavili a denne jsou mezi dvema obrovskymi mlynskymi kameny , ktere je drti tim co je treba, zodpovednosti ,strachem,udalostmi , co bude zitra , predposranosti , atd. a tohle je meni ,deformuje, /je na to spoleh/ z tech idealu do nelidskych bestii a zarucene..
      Se to muze nazvat nekompromisnim stretem normalniho zivota s vymysly nemocnych ,defektnich otroku nejakych nerealizovatelnych abstrakci..
      A konci ta /explozivni a toxicka energie a snaha /,porad stejne..

    1. neplašil bych se předčasně – ono to bude záviset zejména od jedné takové maličkosti: kdo bude po válce rozhodovat (vítěz). a obávám se, že fyjala to fakt nebude…

 8. Liberalni vlada rozfrcava zdroje, ktere zdedila od predchozi vlady konzervativni. Takze az o vsechno vsechno prijde, budou muset k moci zase konzervativci, aby to vratili nazpatek.
  Na dnesni situaci je hloupe to, ze liberalove nasli falesneho vinika sve neschopnosti- Putina, takze bida obyvatel muze dojit hodne hluboko, stale bude po ruce jiny vinik, nezli vlada sama. Hospodarsky propad bude hluboky a bezvy hodnou situaci bude muset za nejaky cas resit krajni konzervatismus- diktatura.

 9. Trochu OT – škoda rány, která padla vedle

  Předevčírem se stalo, že Josef K., diskutující obvykle pod značkou josefka, dal pod Godotův článek https://web.litterate.cz/narodni-hoste/ do diskuse příspěvek, který si nepodepsal. Chytil se tak do Lampárny – do pasti, která byla připravena na úplně jiné mamuty, než je Josef K.

  Ono to nebylo úplně ke škodě. Josef se ozval a k příspěvku se přihlásil; past jsme za jeho přispění otestovali; zároveň z toho vzešlo varování pro anonymy.

  Zde tedy Josefův dotaz-příspěvek:

  Zdalipak se Váš kamarád kněz Honza, Ukrajinců dorazivších k nám optal, zda utíkají před ukrajinským nacismem či jako nacisti utíkají před odplatou Luhanských a Doněckých. Nicméně pomoc církve nacistům má již určité historické zkušenosti.

  Cítí-li se kdo povolán k tomu se vyjádřit, má možnost.
  Josefovi poděkování s omluvou.

 10. Jedno se Vidlákovi musí uznat (tedy kromě občas geniálních článků samozřejmě), jeho paličatá vytrvalost ohledně burcování národa. Jeho quijotovská snaha vzbudit Blanické rytíře. Jeho vyprahlý hlas neúnavně volající na poušti.
  Já budu Vidláku volat s vámi. Ať už s paní Klárou, nebo bez ní. Proti větru, nebo s větrem v zádech. I když vojska Mordoru budou nespočetná, i když nám Matrix začne požírat vlastní laptopy. Protože nevolat znamená nečinně přihlížet, jak se z naších dětí stávají otroci, hledající zbytky jídla na smetišti.

  1. Budu Vidlákovi držet palce, aby neskončil například zakleknut finančákem. Pravidlo o psovi a holi je stále ještě v platnosti. Už jsem ve svém okolí viděl několik podobných akcí a naplňuje mne to skepsí. Proti státnímu molochu se 40.000 fízly a miliónem úředníků, nemá ani dobře organizovaná parta vlastenců nejmenší šanci.
   Ledaže – ledaže by se povedlo, načapat molocha se staženými trenýrkami. Právní zajištění takové akce, přibližně na úrovni JUDr. Sokola je přitom samozřejmé.
   Ale zas je tady ta skepse: Tušíme, kolik miliónů sympatizantů líbodémo má, nebo kolik se na něm přiživuje?
   A kolik je nás, kterým už to fakt leze krkem?

  2. Souhlas.
   Pan Vidlák má otevřenou mysl a je ochotný brát ohled i na jiné názory. Přímo antipod sebestredného fanatika.
   Jestli někomu důvěřuji a respektovala bych ho i kdyby vymyslel cokoli, tak je to on.
   Vlastně se mi na něm líbí i to, jak vzal pod křídla tu poněkud přelétavou Kláru Samkovou. Má gule!
   😀

   1. Pan Vidlak je ale nevyzkousenej na ty „kovadline“ centra moci , kde se teprve ukaze prava sila a odolnost kazdeho..
    Kde z nekterych se stanou jen „podkovy“ na kopyta koni..
    Mozna si taky zajistuje preletave legalni kryti ,kdyby neco..

    1. Lídrem čehokoli nového se vždycky stane “ nevyzkoušený člověk”.
     Kdyby byl vyzkoušený, tak by
     a) se nestal lídrem něčeho nového .
     b) nebo by musel změnit trikot.
     Předpokládám , že v tom prvním případě se jedná asi o neprofláklou osobnost.
     Důležitější je, aby se uměl obklopit chytrými a slušnými lidmi.

     1. Napriklad Putin se osvedcil ve vsech svych funkcich a svymi schopnostmi na sebe jiste upozornil..
      Trikot nezmenil, stal se vudcem /nikoliv lidrem/,neceho noveho a vede narod jinak ,nez kdokoliv pred nim.
      Obklopit se schopnymi lidmi je pro skutecneho vudce naroda samozrejmost.
      Nikoliv umeni nebo nahoda.
      Vudce = Leader , jinak treba Ruler, v anglictine a zadnej lidr.
      Komolite ,spatlavate a sprasujete hned dva jazyky najednou.
      Obe reci si to nezaslouzi .

 11. Další rána egyptská – Putin se rozhodl nechat vyhladovět svět. Civilizovaný svět. Tedy tu západní část. Přesněji ty západní přicmrndávače, co „nezaplatí Putlerovi v rublech ani korunu!“

  https://www.rt.com/business/558232-russia-switches-grain-exports-rubles/

  Z článku: Ruská vláda zařadila obilí, slunečnicový olej a extrahovaný šrot na seznam vývozů, za které se musí platit v rublech. Usnesení, které toto rozhodnutí uvádí v platnost, bylo přijato v pátek a zveřejněno na oficiálním portálu právních informací.

  Rusko je největším světovým vývozcem pšenice a významným dodavatelem slunečnicových semen. Ruský ministr zemědělství Dmitrij Patrušev tento měsíc prohlásil, že země bude vyvážet zemědělské produkty pouze do „spřátelených zemí“.

  1. Putler je opravdu děsivý mizera.
   Vyslechne si, že konečným a neodvratným ortelem demokratických zemí je likvidace VEŠKERÉHO obchodu s Ruskem – s částečnou výjimkou :
   Jeho vývozu ruských potravin, ruských hnojiv, nezbytných k výrobě těchto potravin, ruské ropy, ruského uhlí a ruského plynu.

   Zde smí rusko dosáhnout některých přechodných(!) úlev, u kterých neví dne, hodiny ani minuty, jak dlouho budou trvat.

   Pokud bude tyto komodity vyvážet v požadovaných množstvích (aby nekonkuroval USA) a bude vyvážet prostřednictvím USA jako překupníka, bude od něj naše cca PĚTINA lidstva kupovat a popřípadě vykoupené prodávat za mírný násobek cen zbývajícím čtyřem nedemokratickým a neeuroatlantickým neliberálním čtyřem pětinám lidstva.

   Za tuto naši benevolenci ovšem musí rusko prodávat za cenu, kterou mu USA určí.
   A výhradně za dolary či eura.

   A výhradně do bank, kde budou peníze přechodně (do totální porážky a rozpadu Ruska) zablokovány , případně zabaveny coby ruský majetek a použity na nákup zbraní na likvidaci Ruska rukama ukrajinských branců a jejich západních spolubojovníků.

   Pokud na to Putin nepřistoupí, je to další důkaz, že je zřetelný a nezpochybnitelný rafinovaný zločinec.
   Pokud na to přistoupí, je to další důkaz, že je zřetelně a nezpochybnitelně totální imbecil.

   Může si ovšem mezi těmito dvěma velkoryse nabízenými variantami svobodně vybrat!

   1. Jde o taktiku a strategii obratit verejne mineni sveta ,proti Putinovi i pomoci uz zacinajich nedostatku /Sri Lanka/a hladovejicich pomoci ponekud upadlych arumentu a hysterie. To se bude stupnovat.
    Jinak a zaroven nikdo, kupodivu ,nikdo jinej zabranit krizi a bide nemuze.
    Ani president Bida ,nejbohatsiho statu na svete..Ani ten!!!
    Zamer je zacit vytvaret protesty ,potom uvnitr Ruska, vsude kolem znamymi metodami..
    Na vine je konflikt Putina, velmi omezenho a lokalniho dopadu.
    I prodluzovanim jejich valky ,pomoci stovek miliard dodavanych na zbrojeni do U.
    Nikdo nema rad zadny valky. Na to vsazi.
    Ktery se ale /ty miliardy/ku podivu vubec ani trochu nehodi , na pomoc zbidacelym i tem obcanum pod miliardy rozhazujicimi vladami a na usili zabranit zhorsujici se krizi.
    Zadny takovy. Nehodi.
    Populace jen musi prispivat a predevsim se vsemozne obetovat na zbrojeni a valky ve vsech statech NATO ,EU , Usa a dalsich ..
    Pouze na nekonecne se zvysujici vydaje na vyzbrojovani a na valky..
    Na potraviny a vse v zakladu potrebne se tyto astronomicke sumy ,nesmi se pouzit.
    Tak se ted bojuje proti Putinovi..A kdo naleti?

  2. země bude vyvážet zemědělské produkty pouze do „spřátelených zemí“.

   =======
   tak mu to na Bosporu zabavěj nějakou právní či neprávní kulišárnou

 12. Vždy když tu Vidlák zveřejní svoje další výzvy k revoluci, pustím si video (s českým dabingem) Francouzská revoluce, https://www.youtube.com/watch?v=owIUEsHPm1A&t=4437s
  zejména další díly, kdy šli pod gilotinu ti co revoluci zahájili, odsouzeni svými soudruhy, jsou velmi poučné.
  Také vytáhnu z knihovny útlý spisek Stát a revoluce, abych se ujistil, co se změnilo.

  U těch revolucí (a také válek) jde vždy o peníze až v první řadě. Kde vidíte Vidláku možnost sehnat peníze proti rotačkám národních bank? Neboť ty rotačky a připravené vrtulníky jsou hlavním rozdílem proti minulosti.

   1. Vidlákovi? Sehnat zdroj peněz.

    Já jsem osobně docela spokojený člověk, zatím. Stačí mi velmi málo + moje knihovna + digitální archiv nahrávek klasické hudby.

    1. Re: Laco

     Digi archiv je naprostá bomba, pokud omylem ještě stále je proud v síti. A pokud jej máme čím zaplatit.
     Jinak jsme odsouzeni k pění hitů typu Ovčáci, čtveráci.

     1. Jeden můj známý, jeden z předních projektantů československé části výstavby rafinerie v Basře, dostal půl roku pře Usáckou invazí do Iráku povolávací rozkaz na poradní schůzi na Usácké velvyslanectví a pod podmínkou perpetuum silentium mu bylo sděleno, že se počítá s jeho účastí při obnově fabriky. Ale o žádných čecháčských firmách nebyla řeč. V té době ještě existovaly. Akorát v OSN se žvanilo, že je třeba hledat diplomatické řešení.

  1. Ti co revoluci zahajili a provedli ,ale nevedeli jak revoluci skoncit.
   Chteli uchopit absolutni moc pod rouskou osvobozeni ,od vlady slechty a kralu.
   Odsoudili se prevazne sami , kdyz rozpoutali nekonecny vseobecny teror..Prave .
   Vyborem pro vseobecne blaho a bezpecnost.
   Nemusi se zrovnat obvinovat revoluce..
   Kdysi propagandisti demokracie porad opakovali Voltairuv vyrok :“Nesouhlasim s vasimi nazory ,ale budu bojovat do posledniho dechu, aby jste je mohl rict“. /Tak nejak/.
   Samozrejme ty zurive boje se odehravaly v prostredi a v pohodli utulne pracovny..
   Takovy reci jsou levny a nic nestoji..
   On a dalsi, Rousseau, zmeny pripravili svymi teoretickymi pracemi ,jako Socialni Kontrakt atd. Coz je v poradku ,ale kritikami vodu neuvaris a kdyz se revoluce vzdy dostanou do pracek tech zlocincu..
   Je to vzdy zaroven. Dnes si zakazali a nemuseli napr. , brat ruskou ropu a zaroven prave tu ropu tajne berou horem dolem ,kradou tankery s ropou ,kde se da ,snad se i o ni perou a zaroven podvadeji sve vlastni sankce..
   Jsou poctivci od kosti a zaroven kradou nejvic.

 13. Tohle si pomyslim, když čtu komentáře různých emigrantů nebo i Čechů, kteří zůstali, vydělali po zavedení kapitalismu a kteří svět posuzují podle minulosti. Ti zamrzli před 50 lety myšlenkově. Smějí se, že krach USA předpovídali v SSSR skoro 100 let a USA pořád existují. Před těmi 50 lety by měli pravdu. Jen si teď nevšimli, že se změnila struktura ekonomiky, kulturní hodnoty i složení obyvatel. USA už nejsou dílna a továrna světa. Dillí on Vallex už nestačí, aby živilo celou zemi, když se továrny stěhovaly do Mexika a Číny. Státní dluh je mnohonásobně vyšší než tehdy. Česká politická scéna je z velké části uvízlá v minulosti uvažováním.

   1. Lujjza: krize v USA ještě není tak velká, aby to mohlo uspět. Texas není nějak silné konzervativní. Dnes je cca 52 % reps. a 48% dems. Za pár let už může Texas volit demokratického prezidenta. Bez texaských volitelů je téměř nemožné vítězství republikánského kandidáta. Je to dáno imigrací Hispancu přes Mexiko a migrací liberálů z Kalifornie.

 14. Pokud vládnete ruštinou, doporučuji níže uvedený ukrajinským občanem provozovaný, ovšem Ukrajinou zakázaný web (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Strana.ua). Kromě vojenské situace se na něm dají jiné najít zajímavé informace, třeba že na UA je před schválením zákoník práce s možností 60hodinového pracovního týdne a zásadně osekanými právy zaměstnanců, samozřejmě „dočasně“.

  https://strana.news/

 15. „Není tu americký radar, není tu Drahoš nebo kníže Kchárl jako prezident…“
  Nojo – ale má to nějaký vliv na realitu? Odpovím si sám: Nemá.
  Tady si skuhráme (zatím) beztrestně. A dál? Co dál?
  Bohužel skeptici mají pravdu. Až bude hlad dostatečně velký, zatím jen z dálky vyjící vlci vyrazí z lesa ven. A pak se náhle jako Deus ex machina objeví nějaký ten „pán s knírkem“ nebo bez něj. Odhaduji, že jich bude více na výběr.
  A dál? Dál je to v mlhách jako u Janáčka. Snad zpátky se přimknout k tomu tam dubisku, jež vzdoruje dosaváde časům?
  Nebo máte lepší návrh? Tak sem s ním, ať vím! Nějaké geniálně prosté řešení…

  1. «Rusko nebude míti a nikdy ještě nemělo takových nenávistníků, závistlivců, pomlouvačů a dokonce zjevných nepřátel, jako všechna ta slovanská plemena, jakmile je jen Rusko osvobodí a Evropa dá souhlas uznat je za osvobozené!
   .
   Zvláště bude osvobozeným Slovanům příjemné říkat a roztrubovat na celý svět, že jsou plemeny vzdělanými, schopnými vznešené evropské kultury, kdežto Rusko je země barbarská, chmurný severský kolos, dokonce ani ne čisté slovanské krve, pronásledovatel a nepřítel evropské civilisace. Objeví se u nich ovšem hned od počátku konstituční vláda, parlamenty, odpovědní ministři, řečníci, řeči. Bude je to neobyčejně těšit a okouzlovat. Budou v opojení, čtouce o sobě v pařížských a v londýnských novinách telegramy, zvěstující celému světu, že po dlouhé parlamentní bouři padla konečně vláda v (dosaď libovolnou slovanskou zemi – pozn.red.) a sestavila se nová z liberální většiny a že nějaký (jméno dosadit dle libosti – pozn.red.) dal konečně souhlas přijmouti portefeuille ministerského předsedy. Rusko se musí vážně připravit na to, že se všichni tito osvobození Slované vrhnou s opojením do Evropy, až do ztráty své individuality nakazí se evropskými formami, politickými a sociálními. A tak budou muset prožít celou a dlouhou periodu evropeismu, než pochopí alespoň něco ze svého slovanského významu a svého zvláštního slovanského poslání v lidstvu.

   Mezi sebou se budou tyto zemičky věčně svářit, věčně si navzájem závidět a proti sobě navzájem intrikovat. Ve chvíli nějakého vážného neštěstí obrátí se ovšem určitě k Rusku o pomoc. Nechť si budou sebe více nás nenávidět, pomlouvat a klevetit o nás v Evropě, koketujíce s ní a ujišťujíce ji láskou, přec budou vždy instinktivně cítit (ovšem ve chvíli neštěstí a nikoli dříve, že Evropa je přirozeným nepřítelem jejich jednoty, byla jím a bude vždy, a že existují-li na světě, pak jedině proto, že stojí obrovský magnet – Rusko, které neodolatelně přitahuje všechny k sobě a tím udržuje jejich celistvost a jednotu. Budou dokonce i takové chvíle, kdy budou s to téměř už vědomě souhlasit, že kdyby nebylo Ruska, velikého východního střediska a velké přitažlivé síly, pak by se jejich jednota ihned rozpadla, rozptýlila se na chumáčky, a to dokonce tak, že sama jejich národnost by zmizela v evropském oceánu, jako mizí několik jednotlivých kapek v moři.
   Převzato z: Sebrané spisy F. M. Dostojevského: Deník spisovatelův. Rok 1877, Praha 1927, s. 219‒226. (Koluje na internetu)
   http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/dostojevskij-o-nevdeku-151229.htm

 16. Dneska na ČRo PLUS šéfredaktor Šabata:
  Češi stále velmi podporují pomoc Ukrajině.
  Maminka rodiny která je spíš chudá, ale uvědomělá, říká: Děti, rádi se uskromníme, hlavně že máme mír.
  A děti to chápou a pan šéfredaktor dámě děkuje.
  Hned nato , jistě jen shodou okolností, další povzbudivá zprávy.
  *elenský dává na vědomí, že se rafinovaně stáhl z Luhansku, protože šetří životy bojovníků za mír a nemůže si dovolit těmi životy zas tolik plýtvat.
  Páč až vypukne konečná vítězná megabitva bude potřeba každá ruka správného vlastence, hrdého Ukrajince.
  Ách jo.

 17. Telegram:
  „Nové nařízení EU: Každý chovatel slepic se musí registrovat.
  Podle právního předpisu Evropské komise mají mít chovatelé povinnost registrovat na úřadě všechna svá zvířata. Týkat se to má například i jednotlivých chovů drůbeže na dvorcích. České ministerstvo zemědělství doufá, že bude moct chovy do 500 slepic z povinnosti evidence vyjmout.

   1. Slepice ve snemovne ,v senatu a ve vlade , raj na zemi..
    Co asi provedly ,jakej je duvod registrace ,coz bude vyzadovat hlaseni o spravnem a presnem poctu chovatelu a potom spravny a presny pocet slepic kazdeho jednotliveho chovatele .
    Co kdyz treba jedina zahyne. Musi se zahynula slepice neprodlene dopravit na urad jako dukaz?Aby nedoslo ke svevolnym zachazenim s pocty slepic..
    Dale hlaseni kazdeho narozeni a pocet kurat a soucet jich.
    Musi byt ,pravidla ,formular ,aby se mohlo vse radne nahlasit.
    Dale instrukce jak vse spravne nahlasovat.
    Nektery se zabehnou a za tejden zase najdou..Na to musi bejt urad a dalsi urednici. Kdo bude kontrolovat spravnost vsech udaju a jestli chovatele beda nepodvadeji..
    Najdou se takovy. Jak se nalozi s temi , kteri nebudou veci brat vazne a provini se.
    Jini zase slepice nespravne sectou. Kdyz.
    Slepice si vsude beha a jak chce.
    Kam a komu se budou udaje hlasit a jak casto. Pro jake ucely?
    Okupanti slepic vyzaduji jako obvykle presnou registrace vsech slepic ..

  1. Tohle není vůbec úsměvné nařízení!!
   Je tvrdě „aniVIDLÁKOVSKÉ“.

   Je to další tah ve snaze úplně a do posledního detailu postupně znemožnit a kriminalizovat vlastnoruční výrobu potravin a v její rámci vzájemnou sousedskou výpomoc.
   Absolutně po postupných krocích zajistit totální závislost – ve všech komoditách- na výrobcích a distributorech POTRAVIN, vody, tepla, přísřeší a léků/lékařské péči.

   Protože bez nich kdokoli z nás – prostě zemře.

   Zemře – včetně toho distributora , – pokud by se nepodřídil kryptokracii, o které ani neví, ve které zemi či na na kterém kontinentu sídlí její nejvyšší patro.

    1. Naopak – nacisté velmi podporovali domácké chovy. Byly ovšem evidovány a byly z nich prováděny odvody (vejce, maso, sádlo, mléko, kůže), jejichž nedodržení bylo trestáno vysokými pokutami, koncentrákem i smrtí.
     Přesto i nacisté ponechávali drobným chovatelům nějaké procento masa, vajec, másla a pod. pro osobní spotřebu.

     Toto EUnařízení je ale něco jiného. Jeho cílem je znemožnit jakékoli samozásobení, a to na prahu hluboké energetické, ekonomické a potravinové krize.

     Proto pravím – do prdele horoucí s celou EU.

     1. Myslím, že řešením je na takovéto euroblbiny kašlat. Slepice nepřihlásím já ani mnozí jiní, a co? To budou úředníci obcházet vsi a zjišťovat, kdo má kolik slepic a zda je přihlásil?
      Nechtějí taky evidovat kočky?
      Slepice může vždy ve čase kontrol sežrat kuna nebo draví ptáci (zatím budou někde zavřené) atd.
      K tomu pan Cháb z Krajských listů:
      https://www.krajskelisty.cz/praha/27446-slepice-slepice-zadny-slepice-prasata-to-jsou-komentar-stepana-chaba.htm

      1. Ano, tak to bude. Tak to také bylo, když si stát již před mnoha lety vzpomněl, že chce registrovat perkusní revolvery. Přihlásilo se jich pár tisíc a odhadem půl milionu skončilo v ilegalitě. Navzdory tomu, že se tím dotčení dopustili nedovoleného ozbrojování se všemi důsledky, nějaká veterinární vyhláška bude všem jen další z mnoha blábolů na které se lze vykašlat.
       Jen další podrývání víry v právo a zákon, jen zadělávka na rozpad “společenské smlouvy”.

      2. V rychlost jsem přečetla, že „slepice také může sežrat kontrola“.
       Co kočky, ale aby nemusel zdejší holub do ilegality.

       Když nemá přehled pan ministr vnitra, kolik uprchlíků má v republice, jak sám před nedávnem přiznal, tak se vykáže činnost aspoň u slepic.
       V seriálu Byl jednou jeden dům měl malíř Karel Höger kohouta jako uměleckou inspiraci.
       Hejno slepic se určitě dá výtvarně použít.

   1. Ještě bych doplnila právě čtené ve slovenském nekorektním tisku: v Holandsku (takto velkém vývozci masa) masivně protestují sedláci, obsazují kdeco včetně letiště, neboť holandští konšelové rozhodli snížit obsah dusíku v ovzduší povinným vyvražděním jedné třetiny krav. Právě rozhodují o návrhu zestátnit případně všem neposlušným jejich pozemky. Tolik k dohledné totální závislosti.

   2. Uz se davno vyviji totalne kontrolovanej robot-clovek na vsecko, kterej takovy blbosti, jako potraviny ,obydli a teplo nepotrebuje , aby vedci a vlady ,ty vase detsky obavy uklidnily..Kdyz bude treba.
    Pocitace , chemikalie, upravy mozku,elektrodami ,psycho leky,drogy , neni problem, zacne se od narozeni..
    Se urci do jaky miry bude clovek obsahovat robota a do jaky miry robot, cloveka..
    Dle potreby a pozadavku …
    Co se tyka vas jste svobodnej si treba umrit, zijeme v demokracii.
    Pac na vas udelat tu zmenu nestihli..
    Jinak vas robot -clovek treba navstivi , nebo osetri se stetoskopem v nemocnici , kam vas nejdrive pozve kvuli peci o vase zdravi..
    Tohle poridi nektery zmackutim knofliku..O ktery..
    Ty roboti samozrejme nebudou pecovat ani je nebudou navstevovat.
    Prozatim.

 18. Sjednocovat moc nepůjde. 30 let se pracovalo na decentralizaci až atomizaci všecho společného. Co bylo společné, to bylo špatné. Decentralizace je zakořeněna v mladé generaci, 40 let a méně. Ti do sjednocování nepůjdou. Společný zájem bude až společný hlad a ten nejdřív vyústí v rabování a násilí. Starší rabovat nepůjdou. Vždyť i tady máme tendenci tvrdit, že postarat se musíme sami o sebe, mít svoji pěstební plochu a svůj sklad, svoji vodu a energii, nejlépe i svoji práci.
  K čemu povedou hladové protesty? Proti komu budou namířeny? Když voliči si sami zvolili podřezání větve fialovou pilou. Proti dědečkovi a babičce s chlebem v kapse? Mladí proti svému systému nepůjdou. Nebude to revoluce, bude to pomalá depopulace, další snížení porodnosti a záplava nejdříve muslimstvem.

    1. Dobře!
     Namísto abych po pečlivém prostudování barevné brožury grýndýlu splnění úkolů grýndýlu prohlásil s plnou rozhodností „to nejde“ jsem ochoten v rámci udržení duhy míru přiznat:
     To neumím!
     Protože celý program je mimo jiné v rozporu se zákony hmoty a energie plus klasické násobilky a trojčlenky.
     Ale připouštím, že po transportu do jiného vesmíru s jinými fyzikálními a matematickými zákony, podléhajícími hlasování představitelů EU, může být tento či jakýkoli jiný pomatený nápad realizovatelný.

      1. A stačí aby ti naši kokoti odhlasovali zákon o kyberbezečnosti a legálním vypínání rozvracečů republiky a už se tu ani nesejdeme. Na zařízení VPN nebo jiné technologické ochcávky tu má jen málokdo knowhow. Zvažte prosím ty hromadné maillisty, třeba zprvu jen pro “stélku věrných” Ti nechť řídí tok e-mailů dál…

      1. Jasne ,kdo ma problem nebude mit problem.
       Ani s nim nebude zadnej.
       Takovy vyzkumy a vyroba prostredku na to uz jsou davno velmi rozvinuty..
       Valky vede akorat ve vyvoji zpozdenej Putin ,kdyz bida , nouze o vodu, o zradlo ,pece o pocasi , o zdravi kazdeho , sem tam nejak epidemicka , sem tam se nekdo nachladi , zadna nouze o nasi peci..
       A tech pecovatelu ,aby nikdo neunik..

 19. No, pokud je řeč o nějaké společné platformě, zapomeňme na soc. sítě. to je asi jasné, ale sít spoečných e-mailů, prozatím třeba jen rozesílajících články zde vycházející by mohla být první spojovací krok.
  Přecijen nad e-mailu ještě není taková kontrola, ač již různým neziskovým organizacím dochází, že ty různé e-maily hromadně posílané “staříky” jsou jejich jedinou elektronickou zbraní a že jen zatím nebyly organizačním nástrojem. Ale těžko můžou plošně zasáhnout a pořád jde tuto komunikaci zabezpečit např PGP, i když to už mnohým práci s e-maily dost zkomplikuje a znepříjemní…

  1. Patřím mezi ty, kteří jsou obmyšleni jako adresáti řetězových mailů zasílaných staříky. A vždy je alespoň prolétnu, abych věděl o čem staříci řetězují. A vnímám jeden problém: Zatímco zde je hloupých příspěvků (ve smyslu, který kritizuje např. Hampl) menšina, v staříčských řetězovkách jsou téměř stoprocentní. To podle mého názoru tento kanál značně diskredituje.

   1. Kuji, fakt věříš tomu co jsi napsal, že staříci nepoznají téměř vůbec lež, ale tvoje bublina téměř úplně ano 😀

    Nu, zase někdo kdo uvěřil „ČT“ odborníkům, že určité skupiny obyvatel jsou chytřejší a krásnější a pak jsou jiné, kterým se musí vysvětlit co je správné, protože oni to téměř vůbec neumí 😀

    1. Bez spojení není velení.
     Moloch má pod palcem Facebok, Twitter a jiné a ruském Vkontaktě také nelze vidět alternativu (navíc dle všeho patří muslimským majitelům).
     Chodí mi tak i e-maily pro stovky lidí z mé pracovní sociální bubliny, takže cíl si to najde.
     Stránky litterate.cz a vidlákovykydy nejenže nedosáhnou na tolik lidí, ale lze je také znovu a jistě brzy už i oficiálně vypnout.

      1. Jak je tahle platforma odolná (státním autoritám, šifrování) a především zastoupená v “naši” věkové kategorii, řekneme 40+?
       Jako nemám problém pro nějakém ověření si to nainstalovat, ale s kým si tam budu psát?

 20. Jistě si vzpomenete jak jsme se rmoutili nad osudem Čssd a vysvětlovali si to neexistencí lídra. Člověka, jenž by formoval budoucnost. Již již jsem měl chuť nabádat Vidláka ať neblbne a přidá se k nějaké již existující straně. Ušetří si mnohá zklamání.
  I zde se našel člověk jenž nějakou novou stranu s názvem (asi) PRO propagoval jako novou kometu politického nebe. Shodou okolností jsem někde shlédl šéfovu promluvu „k národu“. Kdybych byl přítomen a on měl před sebou klobouk, hodil bych mu alespoň dvacku.

  Jsou zásadně, jako vždy, dvě možnosti:
  -jedna nepravděpodobná, v údobí hojnosti se zjeví onen lídr jež naplní Vidlákovy apely,
  -druhá pravděpodobnější, v údobí ekonomického zmaru se zjeví lídr jež přirozeně spojí zbědovalé do šiku proti tomu liberálnímu marastu, jenž se zde rozbujel a poslal společnost do onoho zmaru. Vyvstane jen drobná otázka, zdali bude dosti volných kandelábrů.

  1. Jak víme my, kteří máme VŠ zkoušku z marxismu-leninismu, jedinec nevytvoří revoluční situaci, ale evoluční situace si najde svého jedince.

   1. Kéž by to pochopil i Vidlák. Prozatím by měl sepisovat „svůj“ Kapitál, jako budoucí uspořádání společnosti. Je k tomu nakročeno a budeme jej potřebovat. Liberální ekonomie se zákonitě musí zneplatnit.

     1. Chaos je vždy předzvěstí nových poměrů.
      Uspořádáním se nemyslí, že si třeba vyměníme manželky, ale ekonomické uspořádání, jež je dle Marxe, předurčující k politickým uspořádáním.
      Zjednodušeně. Nevrátíme se ke stavu ze začátku roku 2021. Budeme se adaptovat, a nutno podotknout, že velice bolestivě, na novou „cenovou hladinu“ po konci laciných energiích. To následně vyvolá i politické otřesy. Je to jak malá násobilka, nebo možná i trojčlenka, pro pokročilé. Asi jste zakladateli nedával v marxáku dostatečně pozor. Aspoň trošku se zastyďte.

      1. Vaše odpověď je ve stylu:
       Kdybych vám řekl tak nebo tak, mohl byste si myslet tak nebo tak. Kdybych vám ale řekl onak či onak, zase byste si mohl myslet onak či onak. A pamatujte si, že na má slova dojde.

       Je od vás pěkné, že myslíte i na výměnu manželek (tu svou si ponechám, dokud ona bude chtít), ale já jsem se ptal na něco jiného.

       Vy píšete, že je nakročeno k uspořádání společnosti.
       Já se ptám, zda víte, k jakému.

       1. Přirozeně, pokud bych napsal, že vím, nebyla by to pravda. Tak sebestředný zase až nejsem.
        Jen drobnost, prohlédněte si graf Grude Oil https://www.barchart.com/futures/quotes/CLX22/interactive-chart
        Asi si budete muset kliknout na max. Již v onom roce 2009 po problémech těchto roků jsem věštil, že již nikdy a to podtrhuji, NIKDY v budoucnu po překročení oné hranice 150USD za barel, nebude cena menší. Obchodoval jsem na burze alespoň dvacet roků, tak mám jisté znalosti. Z druhé strany, nejsem povahou obchodník, tudíž jsem to bral jako, musí se brambory okopat, tak je okopu. Žádné nadšení pro okopávání brambor.
        Trhy a komodity v nich mají vcelku přesné zákonitosti, pokud jím porozumíte.
        Náš ekonomický život se tomuto nárůstu cen za komodity bude muset přizpůsobit.
        To, že mnoho firem padne a my budeme muset z mnohého slevit, snad již nikdo nezpochybňuje. Pokud vám tato charakteristika onoho nového uspořádání nestačí a berete to jako mlácení prázdné slámy, je mi líto, bude to i nadále mlácení prázdné slámy. Jistě ale znáte -chytrému napověz………
        Ještě jsem opomenul dosti podstatnou skutečnost, a to marxistickou vazbu ekonomiky na nástavbu, politiku.
        S „odtržením“ vazby dolaru na zlato, se stal i jeden asi výhodný moment. Politici dostali do rukou nástroj (dluh) jak ošálit ekonomiku a dělali politiku bez ohledu na ekonomické důsledky. No a celkem se jim to dařilo až do dnešních dnů. Covid a speciálka tomu učinily přítrž. Opět matika základní školy. Zjednodušeně, padáme na držku. Jaké to bude mít důsledky, ví jen Bůh.

   2. Také my, bývalí absolventi stařičkého dobrého VUMLu jako nadstavbou nade všemi zkouškami z ML víme něco o úloze osobnosti v dějinách. Opakuji již ze svého dřívějšího příspěvku, že revoluční situace ještě nenastala. Ještě stále máme co ztrácet, než si uvědomíme, že ztratit můžeme jenom své okovy.

    Svého času byl pro účely komunikace příkladně https://altergon.cz, bohužel momentálně se k němu nelze přihlásit ani přes VPN ani TORem. Alternativně je využitelná i ruská platforma https://vk.com/, kde mám rovněž profil

    Z hlediska využitelnosti mi připadá nejvýhodnější Telegram, který vidím zatím vidím jako sympatické místo pro výměnu názorů. Je sice anglicky, nicméně existuje česká transkripce https://t.me/tCZgo s jednoduchou instalací.
    Telegram je funkční napříč platformami (Desktop, smartphon, tablet, nezávisle na OS. Není problém vytvořit si svůj kanál, do kterého se kdokoliv může přihlásit na základě sdíleného odkazu.
    Jeden z mých kanálů: https://t.me/pravdabeznahubku

  2. Vidlak se za vudce nehodi , umi se uzivit jitrnicema a vubec je nejak podezrele pracovitej..
   Nesplnuje zakladni podminky ,ani nechce bejt aspon krveziznivej general..
   Na nakej teror na ostatni ani nepomysli…
   Tech nedostatku je u nej mnoho ,uvadet..

 21. A protoze tu Vidlak obcas predestre chmurne vyhledy na budoucnost Evropy, tak si myslim, ze trochu OT z druhe strnay neuskodi.
  Druha strana se totiz citi velmi silne v kramflecich, zadne problemy se surovinami a energiemi si nepripousti, naopak navrhuje zase jednou roztocit tiskarny a dokonce vyprodukovany papir poslat do zahranici.

  https://faei.cz/ukrajina-predstavi-obri-marshalluv-plan-sve-povalecne-obnovy-financovani-zajisti-hlavne-eu/

  Za vypichnuti stoji dva odstavce uprostred clanku:
  „Plán obnovy zahrnuje široký seznam infrastrukturních a bezpečnostních projektů, zelených a digitálních investic či investic do diverzifikace energetiky. Sestavila jej Ukrajina společně se svými dárci, včetně právě EU. Unie v červnu přiřkla Ukrajině kandidátský status.

  Evropská komise nyní prověřuje konkrétní možnosti financování plánu, včetně grantů a půjček. Odhad celkových nákladů komplikují neustávající boje na ukrajinském území. Jednou z možností financování je společné půjčování všech členských zemí EU, koordinované Bruselem.“

   1. No, já bych se toho taky nebál, ale z jiného důvodu – položte si otázku,co se stane s těmi USD a EURo až nebudou potřeba pro světový obchod, přesněji – až začne masivně přibývat vzájemné vyúčtování v jiných, třeba národních měnách. Ještě jednou – co se s těmi natištěnými a vygenerovanými penězi stane?
    Nebude to náhodu tak, že se začnou vracet do zemí původu? … a nebude to pak tak, že čeho je strašně moc, to je pak strašně levné?
    Ještě z jiné strany – EU natiskne EURa, USD dolary … a budou chtít nakoupit suroviny a výrobky. Ale Rus řekne – prodáváme za Ruble, Číňan opáčí, ať si kupující obstará Juany … Je to sci-fi? Je to vzdálená budoucnost? Neřekl bych, tohohle se já ještě dožiju.
    Pak ale nastává otázka jak se tedy vlastně budou ušlechtilé plány Západu realizovat, přesněji za co, když natištěné a vygenerované děngi budou jaksi k ho*nu. Ještě to bude zajímavé.
    V tomto pro nás číhá ale jedno nebezpečí – snaha zavést EURo. Velice zjednodušeně – pokud by se všechna natištěná a vygenerovaná EURa začala vracet do 1 země, pak tam způsobí hyperinflaci, pokud do dvou, pak se to množství peněz rozředí mezi dva státy, pokud do tří, pak se rozředí ještě více … tedy, bude max. snaha maximálně navýšit počet subjektů (lidí, států) používajících EURo, aby mírnili dopady.

 22. „Babiš byl premiérem čtyři roky, ale ani se nepokusil vytvořit si svojí vlastní síť.“

  To je velmi spravne, ale pouze polovina pravdy. On se totiz ani nepokusil skrouhnout finance, ktere libodemo lila do sveho sprateleneho neziskoveho sektoru. I kdyz to mel v predvolebnich slibech, a Shillerova na to pripravila rozpocet.
  Naopak se velmi agresivne postavil za zachovani dotaci Jandovi, Cloveku v tisni a dalsim.
  Mimochodem tem libodemo neziskovnam pridelovali finance Socani uplne stejne, jako ODS/Top09.

  Takze je to stejna tlupa, ktera se odcas pocucha pred kamerani, a hned jak je vypnou, tak jsou zase kamosi.

  Okamura jeste nedostal prilezitost se odkopat, neb se ho vsichni stiti.

  Takze budto mu volici tu prilezitost daji, a uvidi se, nebo zas muzou volit ODS/STAN/ANO/CSSD… a pak brecet, jak je to hrozne.

  Pripomina mi to tu slecnu, kterou jeji mily obden zmlati, sebere ji penize a ona pak kamaradkam breci jaky to ma tezky zivot.
  Kamarady ji reknou, at od nej odejde, ze chlapu je kolem vic nez dost.
  Ale ona se k nemu zase vrati, on ji zase nalozi, a ona za tyden kamaradkam zase breci…

 23. OT blbíškovi.

  Blbíši, stran vašich poznámky o cisternách a o mé osobě asi tolik.
  Já jsem se více méně slušně zeptal na věci, kterým zas tak moc nerozumím.
  Vy většinou melete ho*na a neptáte se.
  A já na rozdíl od vás chápu rozdíl mezi otázkou a blbým komentářem.

  1. no pane jo … a mezi jaké mletí ..*.. byste tak asi zařadil ty Vaše výkřiky lidového samosoudce?

   „Namísto toho, aby šli okamžitě do báně zhotovitelé, případně i zadavatelé, nedělo se vůbec NIC.“

   Ale když už jste zmínil Vaší osobu, očekával bych, že člověk, co se tady chlubí příkladnou výchovou svého syna, co rozlišuje „otázky“ od „blbých komentářů“ a je arbitr na semletí čehokoliv tady, by si snad mohl uvědomit dosah svých výkřiků, co říkáte?

   já budu také dbát výchovy své maminky, takže Vám doporučuji, abyste ubral. Už proto, že znám jednoho obviněného , prof. Stránského jako VŠ učitele a špičkového statika, stejně tak znám „jeho“ kauzu Trojská lávka, za kterou si od našich nezávislých soudů ZATÍM odnáší akorát tak podlomené zdraví a nevinu v nepravomocném rozsudku. Vy samozřejmě v tom Vašem rozohnění Urválka nepřijdete na to, že to samé se týká i těch Vašich zhotovitelů a zadavatelů. Nebo se snad o tom Vašem „nedělo se vůbec NIC“ – viz:

   https://www.idnes.cz/praha/zpravy/trojska-lavka-zriceni-zaloba-odvolani.A220429_114839_praha-zpravy_baky
   myslíte, že to je jenom nějaká brnkačka, která Vás opravňuje beztrestně vykřikovat tak neskutečně primitivní odsudky?

   domníváte, že to je pro obviněné jenom nějaká brnkačka, která Vás opravňuje beztrestně vykřikovat tak neskutečně primitivní odsudky?

   Já jen doufám, že Vám u Vidláka na zabíjačce Alef trochu rozšíří obzory, neb píše, že kauzu zná. Teď už Vám místo původního mlčení doporučuju stydění se, napodruhé byste to už mohl dát … i když … !

     1. Re: blbíš

      Když už se tu tak ohromně rozčilujete, dovolím si vám připodotknout, že ti moji „zhotovitelé“ se týkali borců, kteří dělali revizi, resp. opravu.
      Pokud ji provedli systémem „svatá barva všecko spraví“, není o čem dál hovořit. Pokud ji provedli výměnou lan a kotev, měl už dávno sedět správce.
      Dál je celkem zbytečné diskutovat. Melte si svá ho*na a neotravujte slušné lidi.

       1. Slušný člověk je ten, kdo si nemyslí, že použít slovo hovno je neslušné. Tedy umí to slovo správně a odborně, bez nenávisti a zášti použít.
        Jestli to tentokrát sedlo jak hrnec na onou? Nevím, nejsu odborník, jen tuším, že barva díru nespraví, tak je „hrnec“ i s příslušenstvím na zakrytí potřeba.

       2. Re: SK

        Dobrá, opravím svá tvrzení.
        Soudruh blbíš nemele ho*na, nýbrž se*e na pysku.
        Jinak se prvoplánově snaží útočit ad hominem, o nic jiného nejde.
        A všimněte si, že nežádám, abyste má poudra o mostech přečetl a dělal nám soudce.

 24. Ideální je sjednocování obhajobou žaloby na přizabitého syna oběti – jak to udělala Klára Samková. A neustálé vysvětlování, že je to perfetkně bez chybičky a bez přehmatu. To nejvíce sjednotí lidi. Podporou toho, že účel světí prostředky a neexistují žádné hranice nemorálky.

  Jen více podobných tvrzení, že cokoli je správné. Pak ovšem nechápu, co chcete sjednocovat, když podobně morálně založené ideje už má ten Janda, Cemper, Kalousek, Fiala, Lejenová. To nepotřebujete nic vytvářet, všechno už je hotovo – stačí se připojit na správnou stranu.

  1. Aaa – Samková opět pije krev, takže proč nepokračovat ve žvatlání hoven, co vám naservíroval Blesk – náhle důvěryhodný zdroj! Myslím, že byste si taky měl jít pro grant hned s člověkem v tísni a podobnými hvězdami, protože výsledky vaší činnosti zcela odpovídají těm jejich.

   1. Ale zvatlanim hoven, jak tomu rikate, neni to, co jste prokazatelne opravdu udelala. Omezim se ted jen na jedno, co vim zcela presne proto, ze jsem byl toho ucastnikem. Pred nekolika lety jste mi v jedne diskuzi na tema tohoto pripadu odepsala, cit : „Macetovym cikanum bylo upreno pravo na spravedlivy proces“. Timto mila zlata, jste rekla vse. V te „nejmekci ze zdravych spolecnosti“ by tito elementi dostali dozivotni nucene prace. Ale ve vetsine by byli zlikvidovani, pac jsou uzitecni asi jako rakovina. Nikdy jste nevysvetlila v cem byli a vubec teoreticky mohou byt porusena prava tech, kteri s plnym a prvoplanovym umyslem zavrazdit, se se vsi vervou pokusi svuj zamer uskutecnit a jen nahodou ho nedotahnou do konce. Nahodou – proti svemu puvodnimu umyslu. Tim se sami vyclenili z normalni lidske spolecnosti a v tom nejlepsim pripade by z ni meli byt izolovani, kdyz uz ne eliminovani. To zaco jste tehdy bojovala – a vase „el hysterico“ reakce, kdyz vam to dnes nekdo pripomina, svedci o tom ze vase vnitrni zalozeni se ani v nejmensim nezmenilo. Co se da delat, Stvoritel vseho potrebuje k tomu aby mohlo existovat dobro, i komplementarni entitu zvanou zlo. Na vas padlo ze plnite tento ukol ve Vsehomiru. Tak jako na Brigitte Nielsen padlo ze ma byt hezci nez vy, nebo na Jeffa Bezose ze ma byt bohatsi nez vy 🙂

    1. Chlapi, vy jste úporní!
     Ano, řítíme se do p..ele, a tak musíme v každé diskusi probírat paní Samkovou a mačetové útoky. Na tom stojí svět! Nezdá se vám to ubohé?
     I vy, pane Mlynáři?

     Rád bych chlapcům připomněl, že na 5. nástupišti je Lampárna a místa je tam dost…
     Zakladatel

          1. Nádraží!
           Lampárna bývala obvykle v nějakém méně frekventovaném koutě – typicky např. někdejší 5. nástupiště v Brně hl.n.

     1. A proč to nenapíšete paní Samkové (nebo jak si teď zrovna říká)?
      Ponkrác napsal holou pravdu o tom, co celkem nedávno udělala, a dovolil si zapochybovat, zda takoví lidé by měli být tím společenským pojítkem.

      Načež ona sem vlítla jak fůrie a začala metat hovny na všechny strany.
      Za což obdržela další velmi věcnou reakci.
      Načež přilítla jak fůrie Alena Z. a jala se metat pro změnu moralistními floskulemi.
      Velmi kontraproduktivní.

      P.S.: Já jí, kupříkladu, nikdy neodpustím Červeňákovy.
      NIKDY.

      1. Občanovi, ale nejen jemu

       Víte,Občane – z mého pohledu to vypadá následovně:

       Byla na tomto webu doba, kdy si na Kláru Samkovou tady nikdo nevzpomněl. Přesto, že skutky, které jsou jí vyčítány, v té době se již dávno odehrály, nikdo je tady neřešil. Zmínek o Kláře Samkové tady do určité doby bylo jako šafránu, ba i méně.

       Pak se ale něco změnilo: vyšlo najevo, že Vidlák se Samkovou kamarádí a Samková sem chodí občas číst. A tehdy pár lidí napadlo, že jí to tady, většinou schováni za internetovou anonymitu(!!!), dají pěkně sežrat. Od té doby se vždycky najde někdo, kdo při libovolné příležitosti metodou „když se vrásnily Karpaty“ udělá k Samkové odbočku a začne do ní vrtat.

       Já se otevřeně přiznám k tomu, že v tomto kontextu je mně dost jedno, jakou historii má Samková za sebou.

       Když začne Vidlák – a on na to má – kamarádit s Babišem, a Andrej začne chodit na litterate, co bude? Bude při každé možné i nemožné příležitosti odbočka k Andrejovi (vy víte, že Andreje nemiluju, že?) a budeme mu tady vyčítat Jourovou, EET, kontrolní hlášení, ambivalentní chování Brusel-Česko? Pořád dokola?

       Takhle já si poměry na tomto webu nepředstavuju. Nikoho nevyháním, ale kupříkladu na Vidlákově webu, který už zase jede, diskuse nikdo nemoderuje, tam je stejně místa, jako na zdejší Lampárně. Diskutovat jistě lze i u Tarase, ba i Mlynář má svůj web, a všude tam narážky na Kláru Samkovou určitě zoufale postrádají. Ony weby navíc mají tu výhodu, že nejsou moje a lze si tam libovolně naříkat na cenzuru, kterou jsem tady zavedl.

       Možná znáte (plurál) tu historku ze Slovenského národního povstání, jak ji popisoval pamětník reportérům Rudého práva:
       Nuž, prvý deň zaútočili partizáni a vyhnali Nemcov z doliny.
       Na druhý deň sa Nemci vrátili, zaútočili, a vyhnali partizánov z doliny.
       Tretí deň to už bača nevydržal, riadne sa nasrdil – a všetkých vyhnal z doliny.

       Od nynějška je tato možnost pořád na stole, rozuměj tomu každý, jak umíš.

      2. Občane, já jsem sem nevtrhla, natož jako fůrie… Takto si titulujte svou manželku či vaše blízké, ano?
       Jen jsem napsala, že nechápu, proč prakticky v každé diskusi tu někteří obsedantně vytahují paní S. a probírají její kauzy. Co to má společného s dnešní debatou?
       A vy jste se hned zaútočil ad hominem? Kvůli tomu, že jsem vám včera naznačila, že problematika potratů v USA se vás přece jen moc netýká?

       1. Souhlas.
        Pro mne je garantem kvality paní Samkové pan Vidlák.
        Asi jde opravdu o silnou osobnost, když tady budí tak divoké emoce.
        Dosť bolo kádrování.
        Kauzu mačetoví útočníci jsem nesledovala. Ale souhlasím s tím, že i grázlové mají právo na spravedlivý proces.

        1. I já souhlasím, pochopitelně, že i grázl má právo na spravedlivý proces.!
         Jinak se vrátíme o hezkých pár set let zpět a můžeme, ba musíme se rozloučit s jakýmkoli zbytky právního státu . Nebo se brzy ocitneme v exhibicionistickém právním chaosu, v němž se t.č. nacházejí USA.

   2. Pani Samkova ,neni vubec tezke pro vas, se snadno a uspesne a elegantne obhajit pred kazdym ,kdy se citite nepravem obvinena. A kazdy vam to preje. Prirozene.
    Ale.
    Vase reakce ,nemam pocit ,ze by byla obycejna , umerna ,normalni , vuci nejakym ,kdo vi jakym, narcenim . Reagujete podrazdene , prehane..
    Povidejte si si s nami, my se vzdycky srovname i kdyz se nekdy do krve nepohodneme..
    Na male i kdyz agresivni podnety. S protiobvinenimi. Kazdej si projde od detstvi mnozstvim krivd a ustrku. A nauci to umistit tam kam to patri. Jako vetsinou zkusenost..
    A vyporadat se s tim.
    Ja sam bych se vyvracenim nepravd nejak nezabyval..Vono se to vzdycky roztridi casto samo a casem..Vyjde to na povrch, nejak bez usili..
    Je to taky zpusobeny nejak tou prirodni rovnovahou ,ta veci urovnava..
    Nekdy se vyplati a je zabava to vzit s humorem ..
    Nebo kdyz neprijmete metody oponentu a pouzijete sve vlastni originalni.
    A vezmete jim vitr z plachet..
    Nebo kdyz ukazete svetu ,co je ve vas a co stoji za oceneni. Kuraz napriklad.
    Obycejnou lidskou kuraz a co deti ji ma.
    Otazka potom zbyva /moje soukroma/, jak uspesne obhajujete vase klienty , kdyz samotna vase vysvetleni na vasi vlastni obhajobu,argumenty , jsou zatim jeste velmi nedostatecne,prevazne negativni a nejsou casto ani k veci.
    Napadate casteji osoby ,magaziny a treba i zaujate proti vam ,mene jejich tvrzeni..
    Jestlize je tady nicim , nebo malickostmi ,nepodlozena zaujatost proti vam , vetsina se za vas automaticky postavi.
    Mozna nejste v dobre situaci a potrebujte se uklidnit a s prehledem bejt nad veci..
    A s cistym svedomim ,s cistym stitem ,je to hracka verte mi..
    Svet to mi verte neni proti vam ,srovnejte s osudy ostatnich..
    A jak oni postupovali v podobne situaci..
    Co se tady z tech vseobecnosti nehodi ,samozrejme a klidne ignorujte.
    Kdybych si nebyl jist ,ze jsem v minulosti nepostupoval spravne , bez prodleni bych zacal aktivne s usilim udelat neco ve prospech spolecnosti ,kde to spolecnost potrebuje nejvice..
    Neco takovyho jsem driv delal ,bez nutnosti nejake sve chyby odcinit ,jen s vedomim ,ze bych bez lidske spolecnosti, ani tyden neprezil.
    Pocity ty nase obycejne a lidske se jeste zlepsi..Casem se vsechno stejne srovna, tam kde to ma bejt..

 25. Více méně souhlas, nicméně nevidím okolo sebe nikoho, kdo by byl něčeho takového schopen, resp. už jsem přestal doufat, že by někoho takového lidi poslouchali.
  Ne, ještě je nám málo zima a ještě máme hodně žrádla.
  A dokonce bych byl schopen věřit, že se lopaty všeho druhu proberou, až zjistí, že nemají na nový elektromobil, protože ten ojetý z Áček vydržel jen půl roku. Tedy až po r. 2035, což je rok, kdy má skončit výroba aut se spalovacími motory.

  1. Já myslím, že to přijde mnohem dřív, než 2035, nejspíš už letos na podzim. Ne zima v bytě, ale skutečný hlad, který u nás nezažil nikdo od 2. světové, bude ten základní problém.

   1. Fyzicky je jidla dost, ne ze ne. Na co teda spolehate ? V nouzi nejvyssi, t.j. pod hrozbou ze se bude veset a radovi poldove nebudou mit velky elan strilet do davu, se zradlo doveze aby nedoslo k revoluci a bude se rozdelovat nakou obdobou listkoveho systemu. Ze zaco ? Nebudte pipi 🙂 Zazrakem jako kdyz Jezis promenil vodu na vino, se ted nasli desitky miliard na ukacka. Stejnym zazrakem se vynorili neexistujici socialni byty. Atd.

    1. Jo , peknej zazrak, zdravi jim nicil chlastem , bezednejm ,vecne ziznivejm vozralum ,co nemaji nikdy dost.
     A maminka Jezise jeste navadela. Synacku pravila, hosti nemaji co chlastat/zase vsecko vysakli/, udelej neco..Povedena rodina..
     Kdyby Jezis zustal u poctivy prace tesare…
     Ja vim , voni by si nasli jinyho…
     Vypada ,ze zase bude potreba, aby neco vyzazrakoval ,nebo nezbude zadnej verici..

   2. Re: Václav

    Nemyslím si, že bude opravdový hlad. Politici nejsou zas tak blbí, aby se nechali smést hladovými bouřemi. Letos se ještě pojede na dovču, ještě budou vánoce.
    Lidi už začínají šetřit docela brutálně, ale ještě jsou rezervy. Jak v úsporách, tak i v možnosti získat potraviny.
    Nynější možnost nedostatku pšenky se nás prakticky netýká, protože od Ukrů běžně neberem. Spíše to vidím na tu kosu v bytech, protože soudruh Filája je zásadový a plyn prostě bude v trojím balení.
    1/ drahý,
    2/ ještě dražší,
    3/ nejdražší.

    A nikdy jinak.

    1. Souhlas.
     Zakladniho jidla se u nas vypestuje jeste porad dost, aspon podle Vidlaka, a kdyz nebudou zase banany, tak se to svede na Putina.
     Svedli na nej vsechno mozne i nemozne, a lidi jim to sezrali, tak proc ne banany.
     Problem bude s masem (podle Vidlakovych statistik), ale vsak oni uz lidem vysvetli, ze lidi komzumovali masa prilis moc, bylo to spatne pro jejich zdravi i planetu, a je cas vratit se do reality, a prestat zit nad pomery.
     Vsak on takhle uplne vazne mluvit nedavno „ekonom“ Sedlacek o topeni, a nikdo ani neceknul.

     No na maly pruser nastane, kdyz se po vsech tech omezeni proflakne nejaka ta zranice vrchnosti, treba z festivalu ve Varech, kde se budou stoly prohybat, nebo jako kdyz byla cela republika zavrena doma, a panstvo se chazelo v restauracich, ktere mely byt zavrene.
     To pak odvolaji jehnoho obetniho beranka, na ktereho to predem naraficili, a pojede se dal.

     Ohledne plynu ma Targus nic nez pravdu.
     Sam jsem zvedav, kolik toho Nemec do Cech pusti.

   3. Tak hlad jsem nezažil, ale v bytě, kde topení nastavuje ubytovávající s.r.o. bylo
    v zimě 9,5°C a propaganda říká, že bychom měli přejít o stupeň či dva níže, abychom toho putlera porazili…

    1. Pujde a dojde se postupne az na bod mrazu ,nebo do minusu, kdyz Putin odmitne bejt porazenej..Lepsi Sibir u nas nez v Rusku ?
     To nebude zadarmo. Kde na to vezmou ruble , rubl je navic neposlusnej a odmita prani i prikazy expertu i ruskych ,se prestat zdrazovat.
     Moh by pri dobrym zachazeni pomoci, proti Kremlu? Mam pocit ,ze jo.
     Ze nekdo chytrej by umel.
     Ale zaroven nevzdelanej a tak nedbalej pravidel ty jedine spravny ekonomiky.

   4. Názory na průběh v časové ose se různí. Zatímco já se optimisticky přikláním k verzi významných protestů „už na podzim“, můj nejbližší kamarád, kultivovaný pravičák, si stejně optimisticky myslí, že „až na jaře“.

    Spor tedy není veden o to „zda“, ale „kdy“.

    Zajímal by mě názor Petra Banderoviče Fijalenka a jeho bratrů ve zbrani, který nahou otázku „zda“ ve svém historickém projevu, který jistě řádně ocení až budoucnost, sice zahalil do spousty fíkových listů, nicméně my, staříci, zvyklí číst mezi řádky, jsme rozpoznali, že otázku „zda“ má Fijalláh zodpovězenou.

    Dumá-li nad otázkou druhou, „kdy“, to netuším, vnímám však z kroků/nekroků celé vlády naprostou bezradnost, odevzdanost nezvratnému osudu. Snaží se odezírat ze rtů svých bohů, ti jsou však pýthicky tajnosnubní, jejich slova nejsou ano/ano či ne/ne – kdo se pak má podle nich řídit VČAS?

    Přes všechny výhrady k Burešovi mu musím přiznat (Laco, všimněte si!), že byl alespoň akční. Třeba dělal spoustu hovadin, třeba myslel hlavně na sebe a nikoliv na drobky, padající z jeho stolu na talíře chudiny, ale dělal alespoň něco.

    Současná vláda jen odevzdaně zírá na blížící se lavinu, smířená s tím, že ji nejspíš smete. „Kdy“ – na takovou otázku v hrůzou paralyzovaném mozku asi prostor není.

    Howgh!

    1. Ano.
     Co že jste nezmínil Okamuru, kterého jste minule volil?
     Zbytečný šašek makající na své roli, že? Takže neužitečný.

     1. Jen mi dejte, Laco, nějakou jinou možnost.
      Navrhněte, nestyďte se.
      Babiš možností být už nemůže, a to minimálně ze dvou důvodů:
      1. Jeho doba minula
      2. Sám teď neví co by…. Má spoléhat na předčasné volby a chtít se stát zase premiérem (možnost by tu jistě byla)? Nebo kandidovat na Hrad, ústup do pocitu bezpečí?

      Čím déle bude váhat, tím hůře pro něj…

      1. Jiná možnost pro Vás pane Hudče?
       Co takhle jistý Baxa z Vašeho městysu? To je hlava otevřená, že? A co tam má kamarádů včetně primátora. Že budou zase zvoleni?

       1. Jó ještě stran toho Babiše.

        Asi před 2 měsíci mě pozval na kafe. Na konci rozhovoru se mi omluvil, že nebyl řádně připraven (poslal jsem mu mail se 3 jednoduchými věcmi k projednání). Upřímně, není to žádná super osobnost. Ale volit jej budu, protože bohužel, není tu nic lepšího. Mimochodem zjistili jsme, že jsme v Blavě bydleli ob jedno číslo popisné. Jenže pro mne to byl mladík a tak si na něj z té doby nepamatuji.

        A pokud jde o jeho kauzy. Myslím, že je v poho. Ročně inkasuje asi 100.000.000 na zisku z jeho firem čistá ruka, takže ty kauzy řeší super esa právníci a ti připraveni budou. Státní zástupce mu prý navrhl podmínku. Takže po dvou letech soudů a odvolání bude následovat zproštění viny, definitivní.

        Jenže já si myslím, z osobního kontaktu s ním, že on už nechce dřít v politice. I když se mu moc líbilo exhibovat s Mončou tu v Bílé chatrči, tu na Wágnerovi v Bayreuthu, onde zase jinde, bude asi po vyhraných volbách dál podnikat. Prostě jsou lidé kteří bez toho každodenního stresu nemohou žít.
        Nainstaluje za sebe Vondráka, Havlíčka, nebo Schillerovou a bude je pomocí sms vždy ráno buzerovat od 5. hodiny ranních ze zákulisí.

        1. Vlastně mi jen potvrzujete moji tezi, že Babišova doba (v politice) nejspíš končí. V čem je tedy spor? V tom, že jsem se otřel o vaši modlu, to je celé.

       2. Nu, otloukat o hlavu Baxou zrovna mě, který ho bytostně nesnáší, to je od vás trochu nefér. Vy nemáte ve vašem městysi žádného politického debila?

        Ohledně současného primátora Pavla Šindeláře, ten už dávno vyhlásil, že v nadcházejících volbách nebude kandidovat, což svědčí o jeho asi celkem zdravém rozumu. Je ještě relativně mladý a tak možná hledí dále do budoucnosti, než my -. starci.

        Zda budou současní politici ze stran pětikolky opět zvoleni, to samozřejmě netuším, ale případná náhrada v podobě ANO řešením není. Její místní vůdce Zarzycký je totiž zmrd non plus ultra a mnohokrát usvědčený lhář.

        Z deště pod okap.

  2. Problém je, že na internetu vytvoříte řečnického lídra. Ale ten umí řečnit, ale většinou na vést v realitě. Nebo umí dobře psát. Dobrý řečník / spisovatel je prostě dobrý řečník / spisovatel. A ti umí dobře opanovat internet, ale jen velmi zřídka něco reálně zařídit.

   Na internetu žádného lídra nenajdete ani nevytvoříte. Na to se můžete spolehnout.

  3. Jenom lopaty? A co všichni ti současní i budoucí politologové, sociologové, kulturní antropologové a další absolventi naprosto zdevastovaného školství (mimochodem za reálsocialismu špičkového!!!)? Ti se neproberou nikdy. Škoda lamentovat. Jedině protesty v ulicích a GS by byly schopny něco změnit. Na výše zmíněný „Program budoucnosti“ zapomeňte (nic ve zlém) – na to nejsou a nebudou LIDÉ, ne peníze. Současný proces je bez velkého třesku nezastavitelný.

   1. Spravne, jedine protesty v ulicich.
    Ale organizuje je nekdo, vyzyva k nim opozice? Babis i Socdem jsou jako pena. Vidlak narika nad libodemo, ale oni n tom jedou vsichni, vcetne Babise.
    Pritom politici Socdem chodili demonstrovat proti vlade, i kdyz v ni sami byli.

    A odbory? Proboha co cekate od toho panaka z Aspenu, ktery v koutku duse mysli na prezidenturu. To je panecku odborar.
    Ale on je jenom vyvrcholeni ceske odborove mizerie: milicionar Stech, Stb Falbr… jeden vedle druheho byli ve strane.

    1. Re: Třešňák

     Doplním
     Andy má jediný zájem – dostat se z palebného sektoru pětikolky. A to neudělá nijak jinak, než že se nechá zvolit prezidentem.
     A jako prezident bude mít lopaty těžce na háku.

    2. Protesty v ulicích teď? To jste poněkud předběhl dobu. Pokud k té ulici vůbec dojde… A u nás bychom byli určitě poslední v Evropě…

 26. Toto jsou ale dlouhodobe vize, neco jako neomarxisticky „dlouhy pochod institucemi“. Ale bida, zima, hlad – to hrozi hned. Je jasne ze exekukcni zakon se zmeni az po necem takovem jako v Holandsku, kde se tak stalo az po nekolika vrazdach vykonavatelu. Je jasne ze velkopodnikatelske kruhy zacnou tlacit na politiky az pod hrozbou obrich ztrat z masivnich stavek. A poldum prejde smich az kdyz pod vlivem z reteze utrzenych at uz cikanu, slimaku nebo ukacek, pujdou do kazde sluzby jako Nemec na vychodni frontu. Otazka zni, zda je doba na pomalou, byt spravnou „konzervativni lecbu“, nebo jsme uz ve vleku udalosti, ktere prijdou rychle.

    1. To co si lidi , nebo spise jim podobni, dovedou navzajem si udelat prekonava vsechny zazraky , vcetne tech biblickych..
     Fasistickych , bolsevickych,katolickych,protestantskych,demokratickych atd..
     A mozna jsme teprve na zacatku..Vypada to tak.
     Verejne fanatici planuji, ze budeme zrat hmyz, ktery zerou zvirata a hmyz.
     Kolik stovek milionu zavrazdili germani a dalsi fasisti , vladnouci tridy imperialismu a jejich obrovskych prumyslu jen od 1870 ,nebo od 1914 se neda spocitat a jiz opet zbroji ,pod vedenim SStoltenberga ,nebo Schwaberka a jejich zacatek zakazu dobytka pro svet, je prave ted provadeny..
     Jeden zacne neco nicit a potom uz je to jako tobogan zrychlovanim , tsunami vseobecneho niceni rovnou nekratsi cestou do pekla. Dalsimi, ostatnimi.
     Vyzbrojovani ,horecna vyroba zbrani ,podpory valky Ukru je je co?
     Dalsi velke sebedestrukce. Vseho vybudovaneho nami a nasimi predky.
     Kult fanaticke destrukce.
     Domaci zvirata skodi..
     Kdyz Rusko jak tvrdi, je nejhorsi !! nepritel humanity.
     Germani pak urcite nejlepsi /nepritel/!!..
     Protoze za kazdou cenu vnucena vsem ,akademicka humanity se vyznacuje predevsim udrzovanim nazivu toleranci ,pochopenim ,vsech tech nejhorsich.. Masovych vrahu a bestialnich zrud .
     Za kazdou cenu. Aby dal pomahali.
     Proti tem kteri je toleruji.Drzi za kazdou cenu nazivu.At udelaji cokoliv.
     Valecnych zlocincu uctivani ,kteri ale stale vladnou a nebo jsou oslavovani jako Kissinger, kdypak tenhle protestoval proti cetnym valkam a 20 milionu od 45 nejmin, obeti rezimu Usa?? Visi na jeho kazdym slovu.
     Kdypak a nebo aspon jednou uctil pamatku Rudoarmajcu ,kteri zastavili masove vyvrazdovani, ktere jemu tak vadi ,ale vyvrazdovani jinych vubec nevadi !!! ?
     To od nej nikdo nemuze chtit a ani neceka.
     Kam to vedou dneska a kdo.
     Predvadene ubohosti .
     Na realizovani gigantickych planu, na ktere nemaji zadne schopnosti.
     Napr. plany proti oteplovani ovzdusi jsou namireny proti nam a ovzdusi je nezajima ..
     Veri nekdo ,ze takove plany bude realizovat nova generace , misto Bidy ,mladych Jandu?
     Ze Zeli vybuduje aspon neco na Ukrajine?
     Kdyz zatim vsim jsou jen snahy , plany a realizace pathologicke uchylnosti, na vseobecne zniceni vseho , ktere neskonci porazkou Ruska a Ciny, ale logickou navaznosti ,teprve poradne zacnou..
     Politicke strany prospikovane produkty z nejvvyssich universit , jsou jenom na sermovani lidem pred ocima z podia a tribuny medii..
     Vytvareji jen iluse a zdani..
     Nemaji nic pro budoucnost, pro nas..Oddane slouzi ti dnesni a kdyz nebudou , nic se jim nestane ,bude co ?
     Aspon dalsi ,co vi ,ze vyvaznou stejne,po tom ,cokoliv napachaji.
     Jestlize nejsou tak blbi ,tak jsou co . Produkt lidske viry v optimismus.Nekterych.
     Kdyz mame spoustu dukazu , ze jsou uz davno mimo cokoliv , jak my merime svet kolem nas.
     Jsou mimo blbost, mimo schopnost vybudovat ,/zlepsit aspon,pouze mechanicky a poslusne znicit/ , mimo kazdy projev lidskosti ,vubec mimo nas a nas dosavadni svet.
     Ani nepredstiraji a nezakryvaji totalni odcizeni ,isolaci od vseho.
     Neni zde pro nas vubec nic spolecneho s nimi..Mimo zevnejsek.
     Predstiraji a stezi, ilusi vlady a dari se jim udrzet tu ilusi a pozornost vsech.
     A jiz jsou dlouho mimo normalni spravedlnost ,ktera davno skoncila..
     Znamena to ,ze dalsi preziti nas vsech ,z nekonecneho retezu pokusu za nepreziti , z kterych jsme vzdy vyvazli jen tak tak ,zalezi jen na nas? Nikoliv.
     Nemame na to neco vubec ovlivnit.
     At to nekdo ted zkusi.
     Lide maji protestovat jak se nazory shoduji , horsi ,tezsi je pomyslet /kdyz lepsi je nepomyslet/,co bude po protestech ,kdyz nekoho protesty svrhnou ,kde je nahrada a reseni?
     Protesty a svrzeni dodaji a poskytnou vsechno co neni a nebude?

  1. Já už optimismem nehýřím. Zapomínáme na ještě jeden scénář vývoje, o kterém tu nikdo ani nešpitne. Mobilizace, odvody a hurá na východ. To přece řeší zcela vše. Už jsem na seznamu zaregistroval názor „já se snad půjdu přihlásit“. Masírka jede naplno.

   1. Re: Halef
    A která?
    Já znám Dan několik.

    1/ moje spolužačka – je stará a tlustá a blbá
    2/ manželčiny spolupracovnice – jsou taky staré a tlusté.
    3/ DANA ShKH, vzor 77. Vzhledem k válce na UA nic moc.Rafnou vás za ocas, totiž za kanón a odtáhnou vás k Ivanovi.
    4/ nitroděložní tělísko – no…, je tam teplo, ale blbě se tam čte, páč tam není vypínač na rozsvícení lustru…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *