19 června, 2024

Co udělali dobře

Drtivá většina mých článků je kritická vůči líbodémo. Nijak se tím netajím, že je považuju za součást problému, že současné směřování naší zemičky i celé EU mi přijde pochybný a v konečném důsledku nebezpečný. Takřka nikdy neopomenu dodat, že naše směřování do řiti se stále zrychluje, že centra moci, technologie i výroby se nám jaksi přesunuly a tady se vládne, jako by Británie byla pánem moří, USA byly výrobcem všeho jako za Forda a Němci měli obrovskou Wehrmacht. Naše české Ojrohodnoty se zase tváří, jako by nám sem kapitalismus přinesl samá pozitiva a sociální jistoty a jediné, co nám chybí ke světovosti, jsou zaprdění čecháčci, kteří podléhají ruské propagandě.

Od začátku mého blogování se snažím najít odpověď, jak je možné, že jsme v celé Evropě vlastně naprosto v klidu odevzdali všechno, co nás činilo velkými? Jak je možné, že se zdemontovaly továrny, zrušily doly, zavřely elektrárny? Jak je možné, že se naše pračky vyrábějí v Turecku a naše léky i injekce v Číně? Vykastrovali jsme sami sebe, ale vlastně to pořád vadí jen menšině lidí. Až teď, po třiceti letech vyvstávají v celé nahotě všechny ty chyby. Až teď je najednou vidět, že trubky vedou z východu sem a ne naopak. Až teď je vidět, co s námi udělala zelená politika.

O nastávající krizi už nemluví jen bezcharakterní vlastizrádci, co podlehli Putinovi. Už o ní mluví všichni. V televizi už můžete vidět návody, kterak si zahřát ruce ve studeném bytě. I samotní líbodémo vládci se teď dohadují, zda bude lepší zavřít plyn domácnostem, aby se zachránil průmysl a zaměstnanost, nebo zavřít plyn průmyslu, aby nebyly sociální bouře. Svým způsobem vidíme budoucnost všichni stejně. Už se lišíme jen v míře víry, zda americké zázračné zbraně zvrátí situaci na východní frontě. Přesto tu máme stále statisíce a miliony občanů, kteří jsou v klidu. Fiala to nějak zvládne, vláda se o nás postará a nenechá nikoho padnout. To je stále ještě běžně slyšitelné krédo.

Já bych dneska nahodil jeden z důvodů, proč to tak je.

Oni ti naši líbodémo politici sice vždycky kradli jak straky (ti nelíbodémo kradli taky), ale vždycky dokázali alespoň část těch peněz nasměrovat na výchovu další generace. Nikdy nezapomněli přisypat Pánkovi i Jakubovi Jandovi. Nikdy nevynechali Českou televizi, Knihovnu Václava Havla, přidali peníze na Hřebejkovy výchovné filmy o tom, jak byl komunismus fůůůj, prostě nenacpali všechno jen do předvolební kampaně a na svoje vily, ale udělali si CEVRO a podobné instituce. Je jedno, že se ODS uměla hádat s TOPkou jako psi. Je jedno, že jedni byli ojroskeptici a druzí ojrohujeři. Vždycky se postarali, aby „občanská společnost“ měla své učitele a když na to přišlo, nebyl problém vytvořit i revolucionáře z Milionu chvilek.

Měli to samozřejmě jednoduché. Tohle jim jako první vysvětlili jejich školitelé v zámoří. Takhle se investuje do soft power. Sami školitelé sem také investovali a přisypávali peníze na ty správné integrační projekty a školy. Naši líbodémo to prostě začali dělat také a rukou společnou a nerozbornou se dopracovali k dnešku, kdy se celá investice začíná vyplácet. Podpora války je značná, protesty především z řad studentů (což jsou přece ti nositelé revolučních myšlenek) nejsou žádné. Mediální narativ je jednotný až hanba, argumentace je vymyšlená a hodně hlasitá. Všechno jede, že se člověk až děsí, čeho by mohli dosáhnout, kdyby v jejich čele nestál senilní stařík, ale nějaký novodobý Napoleon.

Tohle udělali dobře, a udělali to už dávno. Odklonili dostatek peněz na výchovu nové generace. Vytvořili obrovskou síť líbodémo farností s chrámy i kazatelnami. Vyškolili dostatek kněží, kteří jsou pochybní už od pohledu, ale hovoří unisono a pořád dokola. Vytvořili vazby mezi úředníky, tajemníky, novináři, politiky, učiteli, profesory, velvyslanci a dělali to třicet let. Teď mohou být spokojeni, protože ve chvíli největší potřeby, kdy je třeba vést válku a všechny poddané vydojit až na kost, tak to mohou dělat zcela beztrestně za nadšeného potlesku těch, na které to dopadne nejvíc.

Babiš byl premiérem čtyři roky, ale ani se nepokusil vytvořit si svojí vlastní síť. A pochybuju, že by u SPD někdo myslel na to, že by to chtělo vlasteneckou neziskovku. Myslím, že kromě mladého Klause nikdo z Alternativy nikdy nezkoušel „indoktrinovat mládež“ ve škole.

Pokud mě čte nějaký poslanec či vysoký úředník, pokud někdo vidí svět podobně jako já, pokud někomu záleží na budoucnosti tohoto národa i jinak než jako lokajské provincie, kde se od nás očekává držet hubu a krok a udržovat iluzi Západu pomocí naší krve, tak by měl zkoušet prosadit nějaké peníze právě na tohle. Potřebujeme vytvořit vlastní síť. Je jedno, jak těžké budou začátky… my jsme se těm integračním projevům s Dojčlandy také smáli a podívejte, kolik našich politiků teď jezdí na sudetoněmecké sjezdy. Také jsme se smáli Jakubu Jandovi, že je hloupoučký a tupý… ale podívejte, kolik lidí mu to žere. Kde myslíte, že se vynořil Vrábel a jeho sémantické vize? Kde myslíte, že se vzal Cemper a jemu podobní? Podívejte, jak snadno obrátil Čulík, když dostal prachy od Madlenky Ólbrajtové.

Naši protivníci totiž nehrabali jen pod sebe. Vždycky dali desátek. Součástí temných privatizačních dohod byly i ty lavičky Václava Havla a peníze na umělecká dílka o tom, jak je třeba podporovat migraci a zelený úděl.

Třicet let jsme jen v obraně. Ano, někdy jsme dokonce byli i úspěšní. Není tu americký radar, není tu Drahoš nebo kníže Kchárl jako prezident. Pětikolka tu vládne zatím půl roku a nikoliv čtyři a půl. Ale upřímně – ta obrana nás docela vyčerpává a je to partyzánská činnost. Krok za krokem ustupujeme a oni nám krok za krokem berou území. A jakmile zase obsadí nějakou instituci nebo školu, už ji nedostaneme zpátky. Jsme v naší vlastní zemi stále většími disidenty a naše názory mají stále méně prostoru.

Musíme naprosto nezbytně vyrazit do útoku. Musíme ty naše izolované enklávy sjednotit. Musíme donutit těch nemnoho zástupců, co ještě máme ve veřejných funkcích, aby svoje prebendy dali ve prospěch národa. Musíme přesvědčit těch nemnoho podnikatelů a bohatých, co ještě koketují s myšlenkou svobodného národa, aby dali peníze na nové „národní divadlo.“ Musíme mít svoje sítě, svoje neziskovky, svoje školy. Musíme začít vychovávat naše elity. Musíme oslovovat masy, musíme je přesvědčit, aby dali alespoň pár grošíků na český úděl, protože jinak dají všechno na oltář USA.

Program naší budoucnost má tři body:

 1. Svolávat
 2. Spojovat
 3. Sjednocovat

Stručněji už to neumím.

198 thoughts on “Co udělali dobře

  1. Právě naopak, přece!
   Premiér Fialenko musí usilovat o jeho co nejdůkladnější zničení, protože čím hlubší bude zničení, tím větší budou investice,( které my zaplatíme.)
   Opotřebovávací válkou k opotřebovávacím investicím!

   Opotřebovávací válkou vstříc své vlastní mírové – neexistenci!

 1. Na oslavách Dne nezávislosti v Chicagu se střílelo, obětí je nejméně šest
  ČTK

  Aktualizováno před 12 minutami
  Po střelbě v průvodu k oslavám Dne nezávislosti na předměstí Chicaga zůstalo nejméně šest mrtvých a 24 zraněných. S odkazem na místní úřady to dnes uvedla agentura Reuters. Policie oznámila, že stále pátrá po podezřelém, který pravděpodobně střílel ze střechy.

   1. Těžko říct….
    Může to být britský roayalista, který se snaží o opětovné připojení USA coby bývalé kolonie Velké Británie k Říši, nad kterou slunce nezapadá.
    Další bude nejspíš na řadě Indie.

    Tím se zanedlouho může stát Británie a její dvě staronové kolonie druhou nejvyzbrojenější mocností světa – – hned po Ukrajině.

    Logickým protitahem by bylo připojení Afganistánu k USA – nebo naopak.
    Tím by se opět spojily zbytkové zbrojní arzenály USA s nepřebernými zásobami zbraní, které USA darovaly Talibánu ještě dříve, než zahájily ještě úspěšnější dárcovskou vyzbrojovací kampaň ve prospěch Ukrajiny.

    Nová globální velmoc by se jnenovalo Afgusa a hlavními městy by byla střdavě Kábul a Chicago (vzhledem ke svým nezpochybnitelným tradicím demokratického mafiánství moderního nezávislého starostovského kalibru).

    Čestnými občany a poradci vlád Afgusy by se staly přední představitelé Pětikolky v čele s Fialláhem, který by přestupoval na islám a zpět.

    1. Aha, to mě nenapadlo, že by to mohl být počátek antiteroristické operace, která zatne tipec zlotřilým separatistickým teroristům a obnoví územní celistvost Británie.

 2. Naši politici jsou relativně v klidu – podle mě si stále neuvědomují, co se může dít v ekonomice po vypnutí plynu. Ale je také možné, že to vidím pesimisticky a povede se to nějakým způsobem uřídit – pomocí úspor a nahrazením plynu všude, kde to jen půjde. Uvidíme, jestli se do úspor zapojí celá EU a podpoří se střední Evropa, která je na ruském plynu nejvíce závislá.
  Nejhorší ale je, že stále nevidím světlo na konci tunelu v podobě ukončení války. Západ ani Ukrajina nikdy nepřiznají, že to možná s „drážděním“ ruského medvěda přehnali a nikoho nezajímá, že tady 7 let byli nějaké Minské dohody, které Ukrajina nehodlala plnit. Stačí se podívat, jak dopadl Kissinger, který nadhodil, že by bylo dobré vyjednat mír. Takže mi to vychází, že se bude válčit.
  Jinak souhlasím s Vidlákem, že „líbodémo“ to má mediálně pokryté skvěle. Nějaký kritický pohled v naší ČT? To neexistuje. Pojmenování pro rusko? Agresor, okupant – zajímavé, že naše jednotky v Iráku a Afgánistánu takto nenazývali. V médiích a školách je to černobílé – Rusové a Putin jsou ta největší spodina lidstva – najít v historii někoho horšího snad ani nejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *