20 července, 2024

Co sakra dělám špatně?

Tak nám naše pravdomluvné médium TV Seznam vydalo seznam. Seznam těch největších dezinformátorů, kteří v této zemi motají hlavy nebohým babičkám a tyjí z jejich strachu. Autory jsou nějaká Ciroková a nějaký Valášek. Šli na to správně – koukli se, kdo je v exekuci a kolik jim to vydělává. Ke každému připsali nějaký skutečný i domnělý hřích, kterého se kdysi dávno dopustil, aby to mělo tu správnou šťávu a šup s tím mezi lidi, ať vědí, kam se nemají dívat.

A mně od včerejška chodí jedna výčitka za druhou. Desítky mailů i telefonátů, že mě na seznamu hledali, ale nenašli. Přitom počtem sledujících patřím mezi dezinformátorskou elitu. Také říkám věci, které se intervjukům nelíbí, v poslední době se ještě víc než do Pětikolky navážím do médií, netajím se, že Západ ztratil své kouzlo a jsme upadajícím kusem světa, myslím si, že válku na Ukrajině Západ prohraje a považuju za dost pravděpodobné, že ji Rusko vyhraje, v posledních měsících se moje texty objevují i na Sputniku, tykám si s šéfredaktorem Parlamentních listů i s tvůrci rádia Universum, Jindra Rajchl a strana PRO mě téměř adoptovali, teď jsem dělal živý rozhovor na KTV, občas se objevím na Svobodném rádiu, mám profil na proruském Telegramu i na libtardím Twitteru, neustále si vymýšlím návštěvy, které podle pravdomluvných novinářů neexistují, čtou mě ve všech líbodémo redakcích i na všech ministerstvech, seřval jsem Svobodovou z Respektu, vysmál se Bartkovskému z Reflexu, poslal jsem do prdele Moláčka z Deníku N, Jan Cemper mi dělá každou chvíli reklamu…

A furt nic!

Na poslední demonstraci dělal Seznam online psanou reportáž. Vystupuje Jindřich Rajchl…. a říká to a to. Pak vystupuje Ondřej Dostál a mluví o tomto a tamtom… Jana Zwyrtek Hamplová posílá videovzkaz a v něm říká, že… Pak jsem vystoupil já… a ticho. Jako bych nebyl. A po mně to zase normálně pokračovalo dál, jako by se nechumelilo.

Nechci nic říkat, ale takhle to proti těm dezinformátorům fakt nevyhrajete. Nejenže jste cenzoři, až to bolí, ale ještě je to hrozná šmíra. Kde je nějaká spravedlnost? Všichni kolegové už mají na seznamáckém vyhledavači svoje varování před dezinformacemi a ikonku „zpátky do bezpečí“ a vidlácké nebezpečí tam na Seznamu neustále ignorují.

Nebo vás prostě štvu tím, že vám úspěšně lezu do zelí? Bojíte se, že byste mi tím vlastně udělali reklamu, protože já bych se k tomu okamžitě drze přiznal?

Nebo je to tím, že chodím do práce, mám spořádanou rodinu a nemám žádné dluhy? Nebo málo odírám chudinky babičky o jejich důchody? Hele, přiznejte se, vám se nechce tepat do mé knihy o zemědělství, protože se to příliš podobá tomu, jak peníze získáváte vy, že? Nebo se vám moc nehodí, aby někdo vytáhl, že my dostáváme dobrovolné dary od obyčejných lidí, kdežto vás platí různí Bakalové.

Nebo si mě necháváte na příští rok, až budu podávat daňové přiznání? Skoro si říkám, že bych měl s prodejem knih ještě zabrat. Měl bych ještě více zabrat s Institutem českého venkova… aby se vám zatajil dech, až uvidíte hentu účetní uzávěrku. Asi poprosím moji schovanku, aby popustila svému talentu otěže a uděláme ještě před vánoci knihu vidláckých kreslených vtipů…

Přátelé, jak vidíte, nekecal jsem. Už jsme to opravdu prolomili. Už nás nedokáží vymlčet, už nedokáží předstírat, že nejsme. Přešli na další level. Ubožácké pomluvy a hnojomety. To mají samozřejmě vyzkoušené. Takhle to vždycky dělali politikům, kteří byli příliš úspěšní, než aby se dali ignorovat. Ale je tu jedna novota. My už máme vlastní cesty, jak se obhájit. Nepotřebujeme se plazit před všemi těmi Moláčky či Moravci. Umíme si udělat texty i videa, umíme to rozšířit. Umíme to stokrát levněji, než redakce Deníku N. Den ode dne rosteme a oni den ode dne klesají. Však to na svých výplatách cítí už pěkně dlouho.

Takhle nějak vypadá počátek paniky. Dělají to, co dělali vždycky, ale už jim to nějak přestalo fungovat. Ať zkoušejí cokoliv, obrací se to proti nim. Je to stejné, jako v mém včerejším článku o obilných skladech. Už se prostě stalo. Nová média jsou tady a jsou realitou. Oni jsou ještě stále velicí, stále jsou silní… Druhohorní myš nemůže čelně bojovat s tyranosaurem. Ale celkem efektivně ho svým množstvím obírá o zdroje. Tyranosaurus může řvát, ale nic víc.

Nevím, jestli to těm dvěma intervjukům došlo, ale uvědomují si, že henti dezinformátoři mají dohromady větší sledovanost, než Seznam zprávy? A uvědomují si, že všichni dohromady to dělají za mnohem méně peněz, než Seznam? Řvěte si dinosauři, řvěte… neumlčíte nás, ani nás nedonutíte dělat to, co chcete vy. Ale vy nakonec budete díky naší činnosti dělat to, co děláme my, protože jinak se neuživíte… ani Lukačovič nebude věčně platit nefungující propagandu. Nemluvě o tom, že umělá inteligence by henten seznam dezinformátorů udělala líp.

Než dnes přidám obligátní koncovku, tak ještě upozorním, že koupí knihy přispíváte mimo jiné i na to, aby na konci roku všem pravdomluvným intervjukům vylezly oči z důlků. A to se vyplatí.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

Pokud stojíte o moji knihu, prosím objednejte si ji v následujících čtrnácti dnech, kdy ještě budeme normálně fungovat. Mohu se zaručit, že odešlu všechny knihy, které si objednáte do 28.6.2023. Pokud si knihu objednáte později, přijde vám pravděpodobně až v srpnu. V červenci zřejmě nebudu schopen expedovat vůbec a v srpnu jen omezeně. Vše ostatní zůstává v platnosti. Každý, kdo pošle jako dar Institutu českého venkova alespoň 350,- Kč, si může vyžádat knihu v zasílací aplikaci na Kydech. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

355 thoughts on “Co sakra dělám špatně?

 1. ANNA z. KSH tj Socialnich hodnot A MNOOHO DALŠICH VIDI ,ZE PIŠETE ČLANKY TYPU“ SOCIOLOG“

  Jsou to jen popisy situace,kterou alternativa zna!
  Máte ale zakázáno napsat na konci návrh řeseni.ANNA se ptá proč společně s vaším přítelem panem Reichlem nemáte v programu změnu režimu na SOCISLLNI STAT?
  Zdá se prý že prý v dusledku nedostatečného vzdělání se nikdy nedozvíme rozdíl mezi

  ASOCIALNNIM a SOCIALNIM STATEM a proto zustanete jen stálým přítelem dalšího rabování Společnosti volicu,kde jste sám členem….
  Je to pravda šefe.kdy dáte o tom diskusi?

  1. Možná proto, že Vidlák není politik. Nemá ambice řídit republiku.
   Na svých stránkách, ale i v praxi, umožňuje setkávání různých lidí, kteří nejsou spokojení s dosavadním vývojem. Myslím, že právě tihle je důležité.
   Jestli vy znáte nějaké ideální řešení, tak sem s ním!

   1. Paní Helanov ,

    34 let tu máme kapitalismus bez přivlastkú tj skrupulí.Ten instaloval president ODS a proto dál z Ústavy „vytunelovat „hned z prvního članku Sociální stát nesměl tam být!
    Tak se dalo v dalších letech vyrabovat kdysi bohatou republiku,nebylo se kde odvolat a rabovani bude dále bez přestání pokračovat.
    Co tak dát do prvního članku Ústavy ten Sociální stát zpět.
    Ani jeden politik či tzv zástupce volicu to nemá v programu a proto budou podvody trvat !
    To je názor paní ANNY z KSH.Vite co za definici má Sociální stát a zda něco takového vubec existuje?

   2. Paní Helaov,jaksi jste ztichla

    Šef se ptá kde dělá chybu a paní ANNA z KSH mu to vysvětluje po lopaté.
    Opakuji vám to i ja znovu a znovu Beze změny režimu ,bude 8 275 752 voliči z SV ždimano jako citron.Zamérne totiž chybí nejen Sociální stát,ale i zákony k němu.
    Výkřiky typu „DEMISE „znamenají,že politická elita chce zachovat dnešni dřevní kapitalismus a pan Reichl ani neví co je třeba a nemá žadny zájem o změnu nemá totiž Sociální stát v programu.
    Nestavte se zbytečne do pozice advokáta pana Sšefa,nevíme zda jeho web nesbírá identity diskutujících pro brzké internačni tábory!
    Stovky diskutujících mu vedle zmizely a návrat není možný .copak to nikdo nevidi?
    Do seznamu rebelujících brzy nebudete mít daleko,tzv levice je rozdrcená a už neví co dělá🥒🍒copak to nikdo ze stovek diskutujících nevidí?

    1. Netuším, co si představujete pod pojmem sociální stát.
     Dlouho se zdálo, že sociální stát skandinávského typu nemá chybu. Obdivoval ho i M. Zeman.
     Jděte se tam dneska podívat.
     Blahobyt přitáhl půlku Afriky, do některých regionů byste se ani nemohl podívat. Protože by vám nikdo nemohl zaručit bezpečný návrat. Prostě nougou zóny. A pořád rostou.
     Chci říct, že i blahobyt pro všechny má svoji odvrácenou tvář.

       1. Nepočítáte s tím, že systém, který zaručí občanům hmotný blahobyt, začnou okamžitě někteří zneužívat.
        Víte kolik je jenom v ČR invalidních důchodců? Z nichž mnozí běhají jako křepelky?
        A kolik samoživitelek, které mají solventniho přítele, ale vyplatí se mít různé výhody.
        Sibylo, tohle se nedá uhlídat.
        Jeden se dře a postará se o bydlení sám. Druhý se válí , je sociálně slabý a dostane se k bytu raz dva. ( Pokud tedy vyrobí dostatečné množství dětiček. )
        A co s tím!?!?!?
        Nechat ho pod mostem i s dětmi???
        Proto tvrdím, že ten sociální stát má také některá slabá místa.

        1. Že někdo chodí neznamená, že nemůže být vážně nemocný , navíc invalidní důchody jsou almužna, to bych nikomu nezáviděla
         samoživitelky skutečně se přemnožily ale nějaký blahobyt jim dávky nezajistí

         1. Znala jsem pána, který měl ID.
          Živil se jako klempíř, peníze na ruku, dřel i 12 hodin denně.
          Měl SŠ, kdyby dělal tu samou práci, jako před svým odchodem do ID, seděl by v teple a měl by dobré peníze. ( Byl projektant, žádný blbec. )
          Jeho názor : Přeci jim to tam nenechám, když na to mám nárok.
          Prostě lidi fascinuje mít nějaký benefit grátis. Mít na něco nárok a nevzít to.

        2. Sama jste přiznala, jak to ve Skandinávii dobře fungovalo. Nemůžete tedy psát, že by to jinde nešlo, protože se tam teď lidé chovají špatně a úřady na to kašlou.

         1. Zatím se to všude nějak záhadně podělalo.
          Jak něco zavání přerozdělováním, tak to současně zavání i korupcí.
          Nikomu to necpu, ale je to můj osobní názor.

     1. Paní ANNA z KSH vám prý muže vysvětlit co je to Sociální stát.
      34 let žije republika v porodu Asociálního státu ,který přišel z Ameriky od pana Friedmana.
      Vedle než to tam dal pan Šef blokovat o tom psal pan INZA ,ale nikdo z politickych formaci tzv nasich „zastupitelu“ho nesmí mít v programu!
      Teento,stát má zákony,které znemožňují vykrádat dvě třetiny příjmu voliču a sousedé si ho dali hned po válce do tzv ZZ tj Základního Zákona ktery funguje dodnes jako provizorní Ústava,neboť stát,který prohrál válku stále Demi mít vlastní Ústavu.
      To vzkazuje prý stále neznámá ANNA z KSH.O tom tu stále chybí diskuse a jak se zdá ,ještě tu této. stát není a už je tu diskuse že by byl zneužít.

 2. „NATO má více zdrojů než Rusko“
  😀 😀
  Jsou dluhy taky zdroje?
  Jsou prázdný muniční sklady taky zdroje?
  To jako rusy utlučeme memoárama Václava Havla vytištěnejma na dluh?

  Trochu reality, prosím…

  1. Nedá mi to a na tento zjevně ….. text, musím zareagovat.

   Jen USA dávají na zbrojení tolik, jako ostatní země planety dohromady. NATO má v Evropě 3 krát převahu, oproti Rusku. Dohromady více, než 8 násobnou.
   Jistě si myslíte, jak jsou západní zbraně špatné. Jenže to nejnovější na UA stále není. Tak se zkuste zamyslet, proč fronta prakticky zamrzla.
   Mluvíte o zdrojích. Zkuste si zjistit, kolik stojí v USA kubík plynu. Nebo litr (gallon) benzínu. Nebo q uhlí. Jsou schopni to dodávat do Evropy. Evropa prodělá, ale USA vydělají. A Kanada. A Austrálie. A kdo je vlastníkem nebo podílníkem nalezišť jinde na Zemi. Na EU nezáleží, protože země EU (NATO) , jsou podřízené USA.
   Na dluzích v době války nezáleží, víte? A po válce se odepíší. Ani jedná země z NATO není ve válečném módu. Pokud na to přijde, věc bude jiná. Západ má stále obrovský potenciál průmyslu i lidský. Rusko se měřit nemůže ani náhodou.
   Rusko je velmi zranitelné, na rozdíl od USA. Jako mnohonárodní země. Na teritoriálním základě. Otevřeně se mluví o jeho rozkouskování. Všude ve světě USA vsadily na národnostní nebo náboženské rozdíly. Přes kecy o multikulturalismu. A půjdou na to i v Rusku. A ani Rusům se nebude chtít pořád umírat, o národnostních menšinách nemluvě.
   Podle vojenských odborníků Rusko nemá proti mobilizovány zdrojům NATO, šanci. Tvrdí to pan Štefec, i pana Kollera si nejsem jist, ale mám dojem, že to říká taky. Jde jen o to, jestli k tomu dojde nebo ne. A to je věc jiná.

   Jako vy, uvažovali Japonci, vzhledem k USA, před II. Světovou válkou. Měli víc zbraní, nedavno dobyté kolonie zajistily zdroje. Přesto to na pomalu, ale jistě, mobilizované zdroje USA a Západu, nestačilo. Probudili spícího draka.
   A kdo podcení nepřítele, prohraje.

   1. Souhlas.
    Ale otázka zní : Bude americké obyvatelstvo souhlasit se zapojením USA do další války?
    Už teď začíná příprava na další prezidentské volby. Chtěla bych vidět průzkum, kolik Američanů souhlasí s válkou na podporu Ukrajiny. Poctivý průzkum.

    1. Rusofobie Američanů je značná a silně zivená, stačí kouknout na filmy, třeba Jamese Bonda. Největší padouch a zvrhlík vždy Rus

 3. No, lidi v sálech ani na Václaváku, ti moc netleskaj. Zato Rajchlovi, Štěpánovi a ostatním ano. Třeba je špatně to, že pojmenováváš, co je špatně, ale to vědí všichni a nepřicházíš s ničím novým.

  1. Napadá mě, napište převratný článek s něčím novým vy, když je Vidlák tolik neinovativní. Ale myslím, že čtený je i tak dost, když se tady váš komentář objevil.

 4. Vedoucí představitelé Polska, Německa a Francie hovořili na schůzce v Paříži o bezpečnostních zárukách, které by mohlo NATO Ukrajině dát po konci války.
  Je vidět, jaká jsou Macron, Schulz a Morawiecki jelita. Pokud chtějí ukončit válku, musí dát bezpečností záruky především Rusku. Dále musejí dát záruky etnickým Rusům a ruskojazyčným Ukrajincům, že jejich národnostní práva budou zaručeno a nedojde k etnické čistce ze strany ukrajinských nacionalistů. Ovšem lepší, naž jakou daly Minské dohody.
  Jedinou jinou alternativou je totální porážka Ruska a totální porážka ruskojazyčných Ukrajinců. Zajímalo by mně však, jak chtějí porazit jadernou velmoc a jak chtějí porazit ruskojazyčné Ukrajince, kteří budou bojovat o holé životy!

    1. Pro vší úctě, Josko, NATO má více zdrojů než Rusko. A vojenské síly. Jde jen o to, kam až to nechají zajít, co budou ochotni podstoupit.

     Těch 6 nebo 12 států, pokud zvítězí USA, tj. NATO, bude pak rychle umravněno a postaveno do latě.
     I tím, že pokud by se to stalo, Ukronazi vybijí statisíce Ukrajinců z východu, všechny, kteří odporovali fašistické juntě a neutečou. Následovat bude obrovská čistka po celé UA. A možná i Ukáček v emigraci. Lidskoprávníci se s tím snadno vyrovnají, jde o ušlechtilou věc. A lidé v USA odporujících státech budou vědět, co je čeká. Oděsský masakr měl taky svůj smysl. Jednoho zabiješ a sto zastrašíš.

     1. „NATO má více zdrojů než Rusko“
      😀 😀
      Jsou dluhy taky zdroje?
      Jsou prázdný muniční sklady taky zdroje?
      To jako rusy utlučeme memoárama Václava Havla vytištěnejma na dluh?

      Trochu reality, prosím…

      1. Zatím žijí z podstaty. V blahé naději, že dluhy se nemusejí splácet. A že mnohé vyřeší rotačka na peníze. Nepochybně si to myslí i naše vláda.

   1. No tak mne napadá, jestli oni tam nemají nějaké zásoby zbraní z dřívějška. Vzhledem k tomu kolik by jejich likvidace stála, kdo ví … a vypadají ušlechtile že pomáhají…

  1. Oni nejsou jelita, pane Slámo. Ono to tak sice na první pohled vypadá, ale já myslím, že pravda je prostá: oni mluví, tak, jak mluví, aby si udrželi své fleky a koryta, a aby je třeba zásluhou tajných služeb nevynesli z úřadu nohama napřed. Když začne kolečko v soukolí skřípat, či dokonce Skripat, bude odejdeno a nahrazeno.

  1. Polské MSW plní zádání a v žádném případě letadlo neodletělo o stejné váze. Možná bude zajímé sledovat zpáteční let. Ovšem otázka zní zda tato epizoda nebude spíš pro překážku ve vyjednávání s globálním jihem.

 5. Pokud dojde k plnohodnotné válce mezi NATO a Ruskem, bude to v následujících dnech. Dnes oficiálně končí námořní cvičení BALTOPS23 a zároveň probíhá letecké cvičení Air Defender 23. Není náhoda, že Rusko rozmístilo jaderné zbraně na území Běloruska právě v těchto dnech. Je to vážné varování pro státy NATO, zejména ty, které jsou v dosahu taktických raket. Zdá se, že to Němci dobře chápou a proto vysílají signály, že se nebude nacvičovat žádný útok na Rusko (který by si Rusko mohlo snadno splést s ostrým útokem). Je však poněkud denervující spoléhat na to, že nějaký americký (nebo polský) cowboy se nesplaší a nevyvolá Armagedon.

 6. OT (ale jenom trochu 🙂)

  Pěkný rozhovor Modrého jelena s mladým panem Thorem, který stojí před Úřadem vlády už 25. den:
  https://www.youtube.com/watch?v=HsqlQRDYx8o

  Mmch. Nezačínala takhle své protesty Greta? Té byla masmédia hned plná…. Ten mladý muž to má v hlavě docela srovnané a má sympatické plány do budoucnosti. Pročpak média neinformují alespoň o nich? Ale chápu, nějaký naprosto hlupácký seznam tzv. „dezinformátorů“ přináší přece úplně jiné, vyšší, hodnoty… Tak snad panu Thorovi jeho sny vyjdou!

  1. Greta nevi , ze je pohledny mlady muz , nekdo by ji to mel napovedet.
   Potom nemuze spravne protestovat, ani..
   Se nevi potom kdo je a kdo protestuje a ma se menit aspon jednou tejdne , zase do devcete a pak znova zase do….,atd..
   a informovat nas vo tom. Teprve potom spravne protestuje …
   Nedezinformuje.
   President to schvalil a vo tom vyhlasil. Ten jinej..

   Known ,known, je, co se vi. Ze ten dostane kus papiru a tam ma pokyny.
   Pudes ted do salu k mikrofonu , reknes, co je tady napsany, rozhlidnes se pak a vyvolas novinare JK /ten bez vlasu a bez kniru/, aby ti polozil otazku a odpoved mas napsanou tady.
   Tu prectes a kdyz se chce zeptat jinej , tak reknes ze vodchazis , rozloucis se a odejdes v pravo. Vlevo nesmis, tam nelez.
   /Reagan ,napr., to mel podobny/. Vi se co bude.

   Unknown unknown. Nevi se co, se nevi. Co muze bejt. Co bude.
   Nekdo si chce udelat treba legracku ,nebo ma jinej duvod a podstrci papir , za jinej , kde je napsano , ted pudes a rovnou zmacknes ten cervenej knoflik..
   Jinej nezmacknes.
   Nebo nekdo posle pohlednici , plnou chvaly na praci a snahu a potom nakonec , pisatel napise , ted di a zmackni to ..
   Pamatuj, ze Putin a Rusko je nepritel a musis nad nim vyhrat…Ted hned.
   Psalo se vo tom , ze tohle delali casto Trumpovi , co se jim nelibilo /papiry a dokumenty /, mu z jeho kancelare proste votocili..
   Podstrcili jinej papir, co chteli voni ….
   A von si nevsim..To vedeli , ze se nebude shanet po nich..
   Kazdej je nakej , nekdo je za mir a jinej a je jich plnej zapad chteji jiny..
   A ten nakej muze bejt taky starej , jako Trump.
   Neco taky zmuze ten nejvetsi spojenec a pritel vodjinud , prohrava valku , tak co.
   Aby treba vyhral..Nekdo pak vykona navstevu a papiry vymeni..
   Ukaze na vokno , ze tam neco lita , ten se votoci a podiva a je to.
   Kdo vi , co vsechno je mozny a co bude?

 7. odjinud
  Kyjev chce přezbrojit svou armádu na nové pásové obrněnce CV90 ze Švédska. Má jít až o tisíc kusů a při jejich nákupu a provozování bude spolupracovat s Českem a Slovenskem, které stejná bojová vozidla pořizují. Vyplývá to ze společné deklarace, kterou na okraj zasedání NATO v Bruselu podepsali ministři obrany všech tří zemí.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/nato/cv90-ukrajina-kyjev-pasove-obrnene-bvp-bae.A230616_114554_zpr_nato_inc

    1. Nejen invalidy a nejen školství. Pokud vím, tak odrbe obvyklé oběti, tedy zaměstnance a státní zaměstnance zvlášť, důchodce, rodiny s dětmi, školství, kulturu, životní prostředí. Prostě ODS chce jen takový stát, ze kterého lze „odklánět“.

 8. Wiki a věková hranice pro volební právo :
  https://en.wikipedia.org/wiki/Voting_age
  Ta postarší dáma se asi inspirovala Kubou(ne Jakubem, státem). Nebo Skotskem ?

  Píšou tam taky , že „…Prior to the Second World War of 1939–1945, the voting age in almost all countries was 21 years or higher. In 1946 Czechoslovakia became the first state to reduce the voting age to 18 years….“

  A tady naopak zvyšujou, článek s názvem “ Japonsko zvýšilo věkovou hranici pro legální sex“ (z 13 na 16)

  Jiné kraje, jiné mravy.

  Ještě jednu dáme : https://www.youtube.com/watch?v=pMQfE08yFjE

   1. Tencokida: Asi ano dostali se k víc hlasům od generace zklamané Mnichovem, vděčné za osvobození a omámené sliby KSČ, která tenkrát slibovala jen dobré a o tom špatném nemluvila. Byla to také reakce na světovou válku, kdy mladí lidé byli považováni za dostatečné dospělé, aby je vláda mobilizovala, ale nebyli považováni za dost dospělé, aby tu vládu mohli zvolit.

    1. To bylo kritizováno i v USA, že ve 20 letech může být člověk válečný veterán, ale některá práva měl, má až od 21 let.

  1. To se to kecá, když o nic nejde. Když byl ministrem, tak se safra hlídal a kroutil. Předváděl alibizmus v křišťálové podobě.

    1. Proto je nanejvýše nutné, jakmile politik dostane funkci, jetřebí jej okamžitě internovat na Mírově. Ušetří to čas i peníze.

    2. On se Zaorálek hodně změnil. Myslím, že dneska už si pětikolka pohlídá, aby se nedostal na nějakou důležitou pozici. Je to, podle mne, jeden u mála politiků, který se ve funkci změnil k lepšímu. Většinou je to naopak.

   1. tomu nevěřím ani dobrý den, od té doby jak se vytahoval v tv, ja lifroval naše zbraně na jiný kontinent, když byl na zamini

 9. Z patria.cz :
  „Americká společnost Intel, která je největším světovým výrobcem počítačových čipů, postaví velkou továrnu na výrobu čipů v polské Vratislavi. Investuje do ní 4,6 miliardy dolarů (100 miliard Kč). Intel se v podniku na západě Polska chystá montovat a testovat mikroprocesory. Do roku 2027 by mělo v továrně vzniknout zhruba 2000 vysoce kvalifikovaných míst a podnik očekává, že další tisíce jich vzniknou díky možnému nabírání nových pracovníků u dodavatelů. (ČTK)“

     1. Spíše přijedou zaměstnanci z USA a Tchajwanu. Jednoduchou práci u výroby čipů dělají roboti. A u té manuální bez robotů použijí polské ženy. Nebo ukrajinské.

      1. V takové továrně lidé jen uklízejí a maximálně vyměňují periferie u robotů. Jako uklízečky s ukrajinské ženy již osvědčily.

  1. Na západě Polska bych jim neradila. pokud budou mís animo / a mají/ na území na východ, bude jen otázka času, kdy němci budou chtít zrušit hranice Odra/Nisa. Už jsem kdesi četla že se němci ozývají.

   1. Nojo Němci. Dnes v TV nějaký prý poslední pamětník prý masakru, když Francouzi zavraždili za války nějaké Němce a tento zločin je potřeba vyšetřit , hroby. Němců se už našly, je na to v Německu nějaké sdružení. Takže v tomto světle např. de Gaule byl zločinec a francouzský odboj za 2. světové konal masakry a zločiny. Co se ještě dozvíme.

    1. Ten taky utek , Gaule a potom vedl slavnej odboj , ze zadu.
     /V mediich treba/.
     Posilal i zeny, aby taky bojovali s nacistou , s Gestapem , ale sam byl statecnej a v „suchu“. /Tam kde Gestapo nesmelo/.
     Pak takovy vi , ze vyhrajou a koryta maj zaruceny..
     Ovsem problem by byl , kdyby takovej ved prikladem
     a ostatni by nasledovali , aby taky vedli ten boj s nepritelem…
     Jako von, slaaavnej velice, Gaule..
     Ty co posilal nebyli pak , ani slavny, ani nebyli…

  1. To já, Tencokida Hnuj. Tady je ten text:
   Where were you in sixty-eight
   In sixty-eight, Julie was Johnnie’s date
   Two kids growin‘ together
   Livin‘ each day as if time was slippin‘ away
   Oh, they were just sixteen and their love, a teenage dream
   They passed the time, they crossed the line
   The line that ran between
   Julie and Johnnie, now you’ve made it
   But life goes on, you know it ain’t easy
   You’ve just gotta be strong if you’re one of the six teens
   And life goes on, you know, you know it ain’t easy
   You know you’ll never go wrong ‚cause you’re all part of the six teens
   Suzie and Davey got to make the big time
   Maybe they can put it all together
   In a show that lasts forever
   Oh, they would walk the strip at nights
   And dream they saw their name in lights
   On Desolation Boulevard, they’ll light the faded light
   Suzie and Davey, you can make it
   But life goes on, you know it ain’t easy
   You’ve just gotta be strong if you’re one of the six teens
   And life goes on, you know, you know it ain’t easy
   You know you’ll never go wrong ‚cause you’re all part of the six teens
   So where were you in sixty-eight
   When Bobby and Billy thought that sixty eight was out of date?
   They took the flowers from their hair
   And tried to make us all aware, too bad, too late
   So they lived from day to day
   And tried to do it all their way
   But sixty-eight was sixty-eight
   No matter what they say
   Bobby and Billy, maybe you’ll make it one day
   But life goes on, you know it ain’t easy
   You’ve just gotta be strong if you’re one of the six teens
   And life goes on, you know, you know it ain’t easy
   You know you’ll never go wrong ‚cause you’re all
   And life goes on, you know, you know it ain’t easy
   You know you’ll never go wrong ‚cause you’re all part of the six teens

      1. Re: Tenco…

       Nějaký „Radek Karas“ se mnou chodil do školy. To je ten, co to maloval (titulky).
       Je to bývalý třinečák?

  1. Tak to nevím. Moji mladí jsou Pražané, ale rodinu založili na malé obci.
   Pro děti je to tam hotový ráj, ale ani dcera se zeťem nelitují. Ty časy, kdy mohlo pražské dítě běhat s klíčem na krku už dávno skončily. Dneska je o strach poslat prcka vysypat koš do popelnice.
   Na venkově klidně může jít pětiletý sám přes půl obce do místního krámku pro nanuka. A rodiče se nemusejí obávat , že někoho zlého potká.

    1. Je to malá obec, ví se všechno, co se kde šustne.
     Obecní rozhlas by hlásil : Pozor, pozor! V zastávce Pod kaštanem vystoupil z autobusu Targus! Míří ke školce!!!

   1. Jj, tyhle predstavy prazaku o mistnim kramku v obci se mi libi. Akorat patri do casu, kdy mliko zovazel valecny invalida na voziku tazenem psem 🙂

    Nanuky rostou doma v mrazaku… kdo a odkud je tam vozi se deti dozvidaji priblizne ve veku, kdy se dozvidaji „jak to delaj motyli“.

    1. Místní samoobsluha zkrachovala. Osvícený starosta sehnal Vietnamce , který provozuje čtyři krámky poblíž sebe, k velké spokojenosti místních i lufťáků.
     Má všechno, ale jen 1-3 druhy jogurtů, v podstatě jen základní, nezbytné potraviny. Neexistuje, že by došel chleba anebo pečivo. Krámky si vzájemně vypomáhaji.
     Otevřeno i o víkendech, zkrátka Asiaté umějí provozovat prodejny. Před obchodem lavička a popelník, rádi tam pokecají důchodci i místní mládež. Ta u toho navíc vypije hodně limonád a zbaští hodně všelijakých ňamek.
     Fakt je, že Čech by to určitě nedělal. Dobrý peníze, ale i velká dřina a časově náročné. V tomhle případě maká celá rodina.

       1. Hodím vám do té úvahy vidle:
        V naší horské vesničce postupně zkrachovaly dvě prodejny potravin a hospoda.
        Otevřeno jen občas, obsluha nevrlá. No a když zkrachovala ijednota a Biudoucnost, našly se postupně dvě ženské, ktyeré si ve vlasních domech oevžířeky orodejny, Otevřeno od 7 do 18, jedna má zavřeno v sobotu a druhá v neděli. Když něco nemá do třetího dne to objedná.. Ceny o trochu vyšší než v obchodech ale pořád se nevyplatí jezdit do Vrbna nebo Zlatých hor. Hospody si nejdřív chtěli místní pronajmou, ale bylo to moc drahé. Tak jeden lesák ohlásil, že má prázdnou konírnu. Chlapi se domluvili a za čtrnáct dní tam otevřeli hospodu. Pardon – klub. Člověk si při první návštěvě sice musí koupit klubovou kartu za 1 Kč, ale v klubu se smí i kouřit. Nevaří se tam, ale utopenec nebo heise Wurst se tam koupit dá.

        Jo a ty potraviny: V jedné z nich si můžete koupit kafe, ve druhé zase pivo. Konzumace venky v altánku.
        Upozorňuji, že v té vesnici nebydlí ani jeden Vietnamec nebo Číňan.

        1. S tím souhlasím, že existují i šikovní Češi. Zatím!
         V obci o které píši se žádný český zájemce nenašel. Asi rok to vypadalo beznadějně, až se starostovi podařilo sehnat tu vietnamskou rodinu.

        1. Je to docela možné. Nebo se do ČR přistěhuje někdo nový, kdo bude začínat od nuly. Nebo nastane taková bída, že budou rádi makat od nevidím do nevidím i Češi.
         😻

         1. Typuju, že b/ je správně. Ale ona to není žádná sláva ani v Bille. Koukala jsem onehdy jakpuk, jak se to změnilo.

   2. Já chodil strejdovi pro pivo a cigára.
    Dnes v hytlemarketu dítěti neprodají ani rumové pralinky.Byl jsem svědek v Lidlu, školačka, asi 12 let chtěla koupit mámě k narozeninám bonbonieru.
    Neměla holka moc peněz, tak vybrala tu nejlevnější, to byly nějaké višně v čokoládě.
    Prodavačka jí to nechtěla prodat, že je tam nějaká náhražka alkoholu.

    1. Já v osmi. S bandaskou, se džbánkem. S povolením vybrat si donosné v naturáliích. Alkoholik se ze mě nestal. Později jsem nechápal, co spolužáci na tom pivu mají. Pro mě pivo bylo běžnou potravinou. Stadardní příloha k nedělnímu obědu. Alkoholik se ze mě nestal. V hospodě k jídlu, a to jednou za čas, nejvíc tři. Nejvíc chutná první pivo po sportovním výkonu v hicu, když huba je jak troud. Pak už je lepší ne moc sladká žbrďola. Tuze mi chybí někdejší „výčepní limonáda“ Průhledná, žlutozelená s citronovou příchutí.

 10. Mam otazku pre Vidlaka. Resp. by ju mohol polozit nejakemu svojmu znamemu c Dennika N, ci tak, ked uz ma aj medzi pravdovravnymi mediami kontakt.

  Je prezident SAE dezolat? Bavi sa s VVP, mieni s VVP obchodovat a nevsimol som si nejaku zapsklu kritiku k VVP.
  Je prezident JAR dezolat? Bo zajtra bude na pokeci s VVP v Petrohrade.

  Vobec – som zvedavy, ci by pani z dennika en abo refluxu abo inych top medii vedeli definovat, kto zo svetovych lidrov je dezolat abo ee.
  Uz sa v tom dost stracam. U nas je clovek dezolat a prorusky troll ak nema spravny US nazor.
  Ak vsak budem mat rovnaky nazor ako prezident SAE ci JAR tiez budem dezolat? Ci oni nemozu byt dezolati? A ja hej? Ci aj oni su dezolati a my sa im to hanbime povedat.
  https://t.me/MID_Russia/29166

  1. Je to zcela jednoduché. Aby měly nějaké sankce celosvětovou působnost musí to schválit RB OSN.
   Když vyhlásí nějaké sankce vrazi z Volstrýtu (copyright Jasánek), tak ten, který se k oněm sankcí přidá, tak se přiznává, že je jejich vazal!

   1. Ano. Otevřel jste jedno zajímavé téma. Aparátčíci místodržícího neustále říkají: musíme Rusko potrestat. Ale bez soudce není trest. Kolektivní Západ ale nemá žádný pouvoir k trestání. To, čemu říkají trest, je jen nepřátelská akce. Tedy přeloženo z aparátčiny: musíme konflikt s Ruskem dále eskalovat!

 11. myslíte, že se mezi čtenáři tohoto webu najde předplatitel Deníku N, který by si mohl ta moudra přečíst až do konce? BTW – takže i libtardské čtivo ždímá ze svých čtenářů prachy??

   1. Už dávnejšie som zistil, že odpovedať anonymom nemá zmysel, len márnite čas a doprajete mu pozornosť po ktorej tak túži. Žiadny argument neprijme a bude si ďalej mlieť predpísané frázy.

       1. ale doma to asi nebylo tak růžové. V jednom telekecání , kde dávala rozumy se jí někdo zeptal na rodinu a ona jen řekla že s mladýma i vnučkou je to těžké, mají svoje myšlení.
        Tak kdo ví

      1. Šiklová. Madla to být nemohla, prezentovala se jako Američanka. Tak to dá rozum, že měla pravdu s Amerikou, když řídila Ameriku. Tudíž měla pravdu sama se sebou.
       😀

  1. Já furt nechápu, co mají s tím Ruskem. To abych poznal, že Fialova vláda je banda neschopných ču..ků, nemusím být Rus. To pozná každý s IQ vyšším než 107.

 12. „… Jednou to tak bude zařízeno,
  že se zdarma nikdo nenají.
  Parazitům bude odzvoněno,
  už dnes je nikde rádi nemají. …“
  Nadčasový Pavel Dobeš

 13. Věra Tydlitátová je religionistka a judaistka zabývající se problematikou extremismu a xenofobie. Působí na Fakultě filozofické Západočeské univerzity v Plzni.

  Přimlouvám se za to, aby byla snížena věková hranice volebního práva na šestnáct let. Naší jedinou nadějí je, že velké množství mladých lidí nepropadlo této ubohé zapšklosti, ufňukanosti a vulgaritě. Nevzpomínají na sladké výhody „socíku“, cestují, znají jazyky a cizí národy pro ně nejsou bubákem. A ještě mají nezahořklé srdce.

  Samozřejmě, ani zde nesmíme paušalizovat, existují i staří, vzdělaní, moudří a laskaví lidé, stejně jako existují mladí agresivní burani s rozhledem a empatií houpacího koně. Ale přesto všechno se za ten experiment s mladými voliči přimlouvám. Koneckonců bude to jejich svět, v němž budou muset žít. Budou muset řešit skutečné problémy, hledání zdrojů energie, surovin a potravin, ochranu planety, nové epidemie a budou muset bránit násilí vůči menšinám i sousedním státům.

  Nechme už konečně mladé rozhodovat, my to neumíme. Pokud se už aktivně nepodílíme na výše zmíněných ohavnostech, neseme tu vinu, že jsme jim včas nezabránili. Mysleli jsme, že stačí vybojovat demokracii, ale už jsme nezabránili zvolení hlupáků a zločinců. Mysleli jsme, že jsme v roce 1989 vyhráli, ale neuměli jsme si svobodu ohlídat. Neměli jsme dost odhodlání, předvídavosti, odvahy, trpělivosti a moudrosti, zahleděli jsme se do minulosti, nechali zlo růst. Pusťme k tomu mladé, vzdělané, čestné a statečné lidi, než bude pozdě.
  https://www.forum24.cz/prorusti-kravaliste-a-populisticti-smejdi-otevrene-strani-ruskym-valecnym-zlocincum

  1. Tydlitátová má pravdu: Mysleli jsme, že stačí vybojovat demokracii, ale už jsme nezabránili zvolení hlupáků a zločinců.
   Podumejme kým to začalo. Zvolili jsme si presidenta a nový parlament, Tydlitátová je nazývá hlupáky a zločinci. Jak by tomu mohli zabránit šestnáctiletí voliči je nejasné, za dva roky jim bude 18 a budou pořád mladí. Myšlenka, že mladí mají na rozdíl od postarších …. odhodlání, předvídavosti, odvahu, trpělivost a moudrost je myšlenka velice revoluční a bylo by vhodné ji napřed vyzkoušet u Tydlitátů doma.

  2. ze zkušenosti vlastní, osobní i se svými dětmi vím, jak je člověk přirozeně „zralý“ dělat moudrá rozhodnutí ve věku sladkých šestnácti let.
   A mrzí mě její interpretace seniorů jako zapšklých zažraných milovníků KSČ.
   BTW – dnešní 16 -letí volit stejně nepůjdou, je to nuda, ty vole, v komisi tam samej páprda , vole, trapný, hejtuju to,vole…

   1. Re: MP

    „A mrzí mě její … blablabla…“

    Máňo, nepřejela vám dnes po hlavě naložená Tatra?
    COKOLI NEGATIVNÍHO vypustí ze sebe tato … ehm … dvounožec…, tak dobrá – dvounožkyně, je to nuno bráti jako POCHVALU!!!
    Tímto se omlouvám všem dvounožcům a dvounožkyním, že jsem si k nim dovolil přirovnat soušku Fidly-mydli-dátovou.
    Kdybych se měl na její adresu vyjádřit co nejslušněji, napsal bych, že jednoduše kam zavítá, tam zkazí vzduch. Je jako kdysi sírovodík na koksovně. Kam se hneš, tam rygol, jak hovado.

     1. Re: Marie

      Hmm, česat se naloženou Tatrou, to mne ještě nenapadlo. Asi trpím chronickým nedostatkem chlastiva.

      Když jsem byl „malý kluk“, zlomil jsem si přední nohu tak dobře, že jsem ji měl zcela vyřazenou z oběhu. A jelikož jsem byl tehdy totální levák, nebyl jsem schopen se tou „správnou rukou“ ani pořádně učesat.
      Když mě babi viděla, jak se morduju, vždycky mi odebrala ten kulomet na vši a začala mne česat.
      Vzápětí se mne zeptala: „Chceš to na cestičku nebo na pěšinku?“

      A tak se drze zeptám – jak vás ta Tatra učesala? Na cestičku, anebo na pěšinku?

   2. No, jak kdo. Je to dost individuální. U někoho ten proces probíhá pomaleji, u vás zjevně o dost rychleji…

    1. V dnešní době spíš pomaleji.
     Dneška se čtyřicetiletý cítí být juniorem, na založení rodiny pomýšlejí slečny až někdy okolo čtyřicítky. Do té doby jsou free a cool, hlavně si pěkně užívat a hezky se u toho bavit.

    2. Blbej muze napsat a rikat na verejnosti co chce. Pred to vlak nejede.
     Kazdej rus bude mit hlidace a s kamerou.
     Vi ,ze se mu nic nestane , nekdo si ukaze na celo…V pohode.

   3. Nebudu originální. Jestli byla přihláška agenta Pávka o vstup do KSČ ve 23 letech mladická nerozvážnost, co nás přivádí k myšlence, že 16leté děti budou volit uvážlivě a rozumně?

    1. Sou ze skoly a vod ucitelu maji vybrakovanej mozek.
     To je dulezity a volej pak spravne..
     Kdyz se mel volit ptal , sem se nejdrive jak , ze soudruhy neznam a v zivote sem je nevidel. Soudruzi ty jiny odpovedeli, ze voni soudruha kandidata znaji a ze vedi ,ze je nejlepsi .
     Potom soudruzi brzy zdrazili hodne maso a byl poprask a nespokojenost , soudruzi dalsi to museli vysvetlovat nespokojenym soudruhum , co volili ty nejlepsi soudruhy ..

  3. To jsou pěkná objektivní slova s trochou zpytu. Ale pokud by měli volit šestnáctiletí, měli by si i vytvořit strany ze šestnáctiletých (až 25let). Takhle to zřejmě myslela… aby mládí, kt. se ve svých 16ti chystá poznat svět, jej mohlo začít nějak v budoucnu vytvářet nebo jinak nevim, koho myslela, že by mohli na základě svých zkušeností zvolit

  4. Uspesne riadenie statu mladymi ludmi prebehlo v 70-tych rokoch v Kambodzi.

   Odporucam tejto pani si nastudovat, k akemu rozkvetu to v Kambodzi viedlo a hlavne, ako dopadli rozni vzdelanci a ucitelia. Mozno by sa pani zamyslela, ake skvele vyhliadky by ju cakali.

   1. Něco podobného proběhlo během Kulturní revoluce i v Číně. Studenti vzali školy útokem a profesory nahnali pěstovat rýži na venkov. ( V lepším případě. V horším zorganizovali defenestraci. )
    Soudruška Tydlitátová se asi inspirovala u Pol Pota, nebo u Velkého Kormidelníka.
    😀

    1. Helanov: O dva roky později, když revoluce Činu těžce poničila společensky, kulturně, ekonomicky, vedení strany s poznáním, že se jim to experimentování se společností vymklo z rukou, poslalo armádu na revolucionáře. Vedení studentů bylo zajato a posláno na venkov na převýchovu prací na prasečí farmy.

    2. Vo nem byla pisnicka , Tydlitat mel na Zizkove s bidou tri deti ,sme zpivali..
     Jinak studenti maji v usa ,university a taky vyhaneji spatny profesory..

  5. „“ Pusťme k tomu mladé, vzdělané, čestné a statečné lidi, než bude pozdě.““
   To nejde, to prý kdysi udělali již komunisti, v akci „mládež řídí fabriky“ a jak to dopadlo …

  6. Pokud je člověk v 16ti tak zralý, že by mohl volit, takto by mohl také:
   řídit auto – i nákladní, pracovat v bordelu, být trestně odpovědný jako dnes od 18ti, sám se o sebe postarat, požívat alkoholické nápoje, uzavírat smlouvy a mít hypotéku, jít bojovat na frontu, uzavřít sňatek …

   1. Ne, Jene – vy tomu rozumíte špatně. Zralost k vobě stoupenců pětidemolice a ekvivalentních řitolezů je na věku nezávislá. K něčemu takovému můžete být zralý i jako dementní kojenec a váš hlas bude hlasem pro demokracii.

    Podobně – pokud byste chtěl hlasovat opačně, než uvedeno v předchozím odstavci, bez ohledu na váš věk a stav je na pováženou, zda vám ponechat způsobilost k účasti ve volbách.

    Tak je to jednoduché.

   2. Re: JzH

    Navrhuji povolit řídit autobusy již od 14 let. Nesmíme být zbabělci a musíme dát šanci mladým a schopným (všeho).

    1. Dejte si pozor, aby se vašeho návrhu nechytil někdo z vlády. Už jsem slyšela oficiální úvahu, že by autobus mohli řídit už osmnáctiletí. Dnes už není nic nemožné.

     1. No ono není se co divit. Staří jdou do důchodu – byť přesluhují. Náhrada není… ostatně je to jako v ostatních pracovních profesí. Ono se to samo ne se to… to poznají a poměrně brzo

    2. Otazka o kolik by se to lisilo od soucasneho stavu. Zrovna tenhle tyden jsem si rikal, co tak skveleho chce videt linkovy autobus na parkovisti u Penny. Pak asi tak osmdesatilety ridic pochopil, ze to neni odbocka na Prahu, zasmal se a rozjel se spravnym smerem.

   3. To je správná úvaha. Je typický logický rozpor těchto dnů. Požívat alkoholické nápoje jim budeme zakazovat, ale volit budou moci?
    Stejné to je u holek. Na jednu stranu nechtějí koncovku -ová u příjmeni, ale na druhou stranu chtějí přechylovat všechna podstatná jména, protože se nemohou přenést přes fakt, že v češtině používáme souhrně tvar mužského rodu.
    Ostatně, z toho si už dělal legraci Xaver.

  7. Paní uniká – kromě výše řečeného jinými – ještě jedna podstatná věc. Každá politická strana bude vědět, že šestnácti a sedmnáctiletí patří k nejvíce ovlivnitelným a ovladatelným skupinám. Už teď jim do života lezou idioti ze stran typu TOP09, Piráti a STAN či politická ziskovka ČvT. Nicméně se dá se stoprocentní jistou očekávat, že s takovou se na tuhle skupinu zaměří úplně všichni. Včetně onou paní zcela jistě odsuzovaných „extrémistů“ i skutečných extrémistů. Chce mít zpolitizované děti či vnoučata? Chce jednou s překvapením zjistit, že ji tihle ve jménu nějaké ideologie berou střechu nad hlavou, udávají či ženou před nějaký (po)uliční výbor či lidový soud? Jen směle do toho. Nemluvě o tom, že sněhové vločky nezvládají běžně ani normální existenci. Chce jim do všech těch nejistot, fóbií a poruch vhodit ještě politiku?

   1. Tydlitátová je nebezpečná blbka, jejímž životním programem je boj proti antisemitismu. Je velmi agilní a je schopná nalézt antisemitismus absolutně všude, fanatický bijec židobijců. Kdysi měla (jakož i její komplic Kostlán) blog Ricinu (dříve Respekt) a s nikým s osazenstva blogů nebyla s to vyjít v dobrém. Nakonec ji bloggeři vyštípali a všem (možná i Tydlitátové) se ulevilo.

    1. Já si ji pamatuju z jejích začátků na internetu, z diskusí na iDěsu, když tam ještě nebyl cigán.
     Je to blbka nehorázná, byla to blbka už před 20 lety a čas to jen potvrzuje. Ostatní tehdejší diskutéři si z ní nepokrytě dělali prdel, zatímco ona „válčila“ prakticky s každým.

     1. ..“ byla to blbka už před 20 lety“..

      Jak je možné, že tam eště je něgdo takovej? To nemají ani základní ponětí o hygieně?

     2. Ty zapaleny musej horet ,aby potom mohli zapalovat jiny , ty zase potom hori a zase zapalujou …retezova reakce ..
      Potom zase ty jiny prijdou s retezama …
      Treba myslej , ty zapaleny pozary uhasit a potom , kdo vi..

  8. Mám za to, že dáma není Tydlitátová, nýbrž Tydytova. Taková osoba učí na VŠ. Ošklivých časů jsme se museli dočkat.

   1. Re: SO

    TVL, s takovým jménem bych vzal provaz a šel bych se zastřelit do rybníka.
    U nás jsme slovem Tydýt označovali totální mimoně.

  9. Paní Tydlitátová je poněkud hysterická. Má zvláštní zálibu v expresivních výrazech.
   Dle dr. Plzáka jeden z nápadných znaků hysterie. ( Odporný, zrůdný…)
   Taková dáma je pro Šafrovo Fotum 24 pravé požehnání. Víc Tydlitátových , méně zdravého rozumu.
   Šafr, Šafr, ty to tam vedeš …
   🤪

  10. Jen malý dotaz: na to přišla jak? Opravdu si myslí, že 16leté děti jsou zcestovalé a znají jazyky? Protože doučuji pár adolescentů angličtině, mohu s klidným svědomím konstatovat, že většina mladých má jen velmi omezenou znalost jazyků. Zatímco my jsme v jejich věku ovládali, kromě ruštiny, docela dobře i jeden či dva další světové jazyky, dnešní mladí mají problémy se základní angličtinou. Je to dané tím, že kvalita školní výuky dramaticky poklesla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *