18 července, 2024

Podlehl dezinformacím

Tento týden všechna pravdomluvná mééédia pouštějí jeden za druhým články o dezinformacích. Seznam vydal seznam největších dezinformátorů a jako sláma z bot z toho čouhá, že tito dezinformátoři mají dohromady větší sledovanost než média od Seznamu a Český rozhlas pustil jeden hluboký lidský příběh o jisté Lucii, která má doma manžela, co „podlehl dezinformacím“ a ona se zamýšlí, zda je to vůbec dobrý člověk.

Druhý takový text teď vydalo i Aktuálně…

Je to hluboký lidský příběh. Manžel chodí normálně do práce, nosí domů výplatu, stará se o děti, podílí se na údržbě domácnosti, netráví večery v hospodě, ale protože se koukne na internetu, jestli české rozhlasy náhodou nelžou jako když tiskne, tak pozor na něj, nemusel by to být dobrý člověk.

Vlastně to odpovídá mé osobní zkušenosti s naší místní pravdou a láskou. Deset let jsem osvědčoval hodnoty, které v našem zemědělském kraji byly důležité a které se tam vysoko cenily. Nezatravnil jsem svůj pozemek, ale obdělával ho. Pěkně postaru jsem kultivoval půdu hnojem, co vypěstuju, to si i sám zpracuju. Přizpůsobil jsem dům, aby se mi tam vešlo co nejvíc hostů, veškeré rekonstrukce jsem dělal „na věčné časy,“ tedy pořádně a důkladně. Prostě jednoho dne svěřený majetek i půdu předám dál v lepším stavu, než v jakém jsem ho dostal.

Ale pak jsem také podlehl dezinformacím, začal jsem si myslet, že novináři neslouží národu ani veřejnosti, došel jsem k názoru, že nás Západ více vydírá, než nám pomáhá a vnucuje nám hodnoty, které se nám brzy strašlivě vymstí. Začal jsem si hledat jiné informace a stalo se mi přesně to, co asi každému, kdo se dostal na naší stranu. Odpadl jsem od pravdomluvné České televize a začal ji považovat za lžimédium.

A šup… v té chvíli bylo úplně jedno, že rukama a tvrdou prací vyznávám hodnoty, které jsou skutečně věčné. Jsem špatný člověk, protože nepřijímám hodnoty, které tu před deseti lety ještě nebyly a za deset let už tu dávno nebudou. Jsem špatný člověk, protože nevěřím v evropské hodnoty. Sice také nebiju manželku a starám se o děti, sice také chodím do práce a neutrácím v hospodě, ale je třeba si na mě dávat pozor.

Naštěstí moje žena ví, co ve mně má a já vím, co mám v ní.

Všimněte si prosím, že v hentom příběhu o odpadlém manželovi, co podlehl dezinformacím, není ani řádka o tom, že by svojí ženu nutil, aby tomu také uvěřila. Není tam ani slovo o tom, že by ji považoval za méněcennou, špatnou, či zlou, protože nesdílí jeho postoje. Nikde se tam nepíše, že by jí kvůli tomu dělal peklo na zemi a nadával jí do amerických filcek. Nejspíš si to dokonce nechává pro sebe a neobtěžuje okolí svými názory. Nemá to zapotřebí. To jen ona má problém…

Překvapit by nás to nemělo. Z dějin máme tolik příkladů, kdy se lidé třídili na dobré a špatné podle toho, jak moc věřili. Těm méně věřícím a více vyžadujícím důkazy nadávali do kacířů, pronásledovali je… Inu, sypali písek do soukolí té nádherné sluníčkové jednoty. Pravda je to, na čem se dohodneme, viď Kartouzi.

Nevím, jestli to byl od Českého rozhlasu záměr, ale podařilo se jim to. Ukázali, jak si představují dobro a zlo. Dobro spočívá v tom, že se bude věřit médiím, která hlásala že Rusku už dvacetkrát došly náboje, jídlo i vojáci a Putin má jen tři měsíce života. Dobro spočívá v tom, že budete věřit médiím, která před volbami vytáhla na Babiše Pandora papers, zaklínali se veřejným zájmem, ale po volbách jako když utne. Dodnes… Dobro spočívá v tom, že budete věřit novinářům, kteří nám do očí tvrdí, jak je nutné být solidární s Německem ohledně migrace, protože když to Dojčlandi nezvládli, tak my to určitě zvládneme líp. Dobro spočívá v tom, že se nebudete ptát, proč kupujeme stíhačky a tanky, když se teď na frontě jasně ukázalo, že je dokáže zničit běžný pěšák. Dobro spočívá v tom, že budeme držet hubu a krok ke světlým zítřkům grýndýlové budoucnosti.

Dobro spočívá v tom, že našim dětem budou přečítat pohádky úchylové převlečení za ženy a jestli to bude jako v Německu, tak budou brzy ve školkách předvádět bondáž a pohlavní styk. Dobro je, když budeme tolerantní úplně ke všemu, tedy kromě vlastního národa a vlastních lidí. Dobro spočívá v tom, připravovat se na válku, ačkoliv nejsme napadeni. Dobro spočívá v tom, že uvalíme sankce na Rusko, které ale nás bolí asi desetkrát víc a děláme to jen kvůli dobrému pocitu řvoucí menšiny na Twitteru.

Dobro spočívá v tom, že Česká televize vymlčí neschopnost našeho premiéra i ostatních ministrů, ačkoliv podle všech statistických údajů dostali Českou republiku na chvost Evropy. Dobro spočívá v tom, že je třeba kriminalizovat svobodu projevu, ale jen některou. Jedni mají právo mlčet a v Řeporyjích si starosta může projevovat nenávist k vlastnímu národu dle libosti. Dobro spočívá v tom, že nenávistí a netolerantností k jiným názorům konečně dosáhneme té blažené budoucnosti, kdy nastane tolerance a svoboda projevu.

Být dneska zlým a špatným člověkem, na to stačí pochybovat. Stačí, že si kromě ukrajinské propagandy, přečtete i tu ruskou. Stačí, že si myslíte, že to nebylo Rusko, kdo odpálil Nordstrýmy. Že to nebylo Rusko, které si ostřelovalo jadernou elektrárnu, kterou mělo pod kontrolou. Že to nebylo Rusko, které zničilo Kachovskou přehradu. Pokud máte pochybnosti nad smyslem sankcí, když trubky vedou z východu na západ a ne obráceně, tak jste prostě zrádce. Pokud nedokážete pochopit, že sice máme jeden volný celounijní trh, ale potraviny a energie jsou u nás nejdražší, tak jste prostě na indexu.

Pokud si něco takového myslíte, na vašich ostatních vlastnostech už nezáleží. Udělají o vás hluboký lidský příběh, jak jste podlehli dezinformacím.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

Pokud stojíte o moji knihu, prosím objednejte si ji v následujících čtrnácti dnech, kdy ještě budeme normálně fungovat. Mohu se zaručit, že odešlu všechny knihy, které si objednáte do 28.6.2023. Pokud si knihu objednáte později, přijde vám pravděpodobně až v srpnu. V červenci zřejmě nebudu schopen expedovat vůbec a v srpnu jen omezeně. Vše ostatní zůstává v platnosti. Každý, kdo pošle jako dar Institutu českého venkova alespoň 350,- Kč, si může vyžádat knihu v zasílací aplikaci na Kydech. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

344 thoughts on “Podlehl dezinformacím

 1. Podivejte se nelamte si s tim hlavy. To neni na dve tri vety.
  Hlavni termin je tady Potencial.
  Ten znamena vocud pocud.
  To znamena nestejnej vyvoj vselijakych schopnosti , v kazdym.
  Kdyz nekde uvnitr drimaji..
  Ted nikdo neprekroci svuj stin.
  Tedy nemuze bejt zadna rovnost mezi lidma v nicem. Jenom rovnopravnost a ta kulha.
  Ten se vyskytuje nestejne s podminkami.
  Ten Dalibor udelal co? Dobry podminky , nektery dokazou hodne ,Dalibor potreboval zase hlad./Na umelce se musi slapat/.
  Ale otecko a genius vyjimecnosti , Karel byl vyjimecnej , pac ten zase mel vsecko , vzdelani ho neznicilo , moc ,prachy taky ne a naopak a este mel ten potencial a tak delal veci, vsecko spravne..A vyvoj.
  Videl nas , ze mame potencial , poctive pracovat a zlepsovat a taky este tvorit.
  Von tady u nas nebyl ,pro nase modry voci.
  Von tak potreboval nas a my jeho.
  Vyvoj u nas z ceho ? Z potencialu na vobou stranach..
  Dneska je Karel zase Putin..
  Se to stehuje..
  Nektery to nemaji a nedostanou .
  Slon kdyz chce neco rozmlatit, tak je natolik schopnej aby vedel ze si chobot poskodi a potom boli. Ma potencial .
  Najde si klacek a nauci se pouzivat ,jako nastroj.
  Ale zustane slon.
  Nektery si ten nastroj umi vyrobit a to je vsecko , dal uz potencial neni..
  A vyvoj bejt dal nemuze..Vocud az pocud.
  Ty vybrany ted sou, protohle.
  Ty co maji potencial vohrozuju moc.Vyviji se.
  Nektery se nechtej posluhovat.
  A nechteji mezi ty co zase dou dolu , ktery potencial je vopustil a prestehoval se jinam. ,
  do Ciny a do Ruska . V Iranu je neco .
  V Iraku neni nikdy nic.
  Ted co je ten potential.
  Neco moznosti k vyvoji , kapacity k tomu , ,schopnosti , ktery se muzou potom vyvojem realizovat a neceho pomoci jich dosahnout zalezi na dalsim, na pracovitosti , podminkach a ja nevim co este..
  Ted ty schopny , psal sem vo ty Dolly, tyhle jako vona vedi ,ze lidi nemaji radi ty co se povysujou, /dyz maji ten potencial/, predstiraji ze jsou normal a ,tak to skrejvaji.
  Dolly este v konkurenci potrebuje , NA SEBE upozornovat..Udesne chytra a schopna , vseho…Vo tyhle a dalsi veci je to komplikovanejsi..Zrejme tady hraje roli taky ta Vyssi moc , nas zachranuje ..Jinak uz by sme tady nebyli a davno..
  Takze je treba Himalaje stesti navrch.

  1. Potřebuje potenciàl zpětnou vazbu? Myslel jsem, že jo. Je to pár dní, mluvil jsem tu o spravedlnosti s někým, že není daná, že je daná jen rovnost, tvrdil jsem, ale budu ji muset přehodnotit vůči vaší rovnoprávnosti, tam uż je potenciál tu rovnost obejít… protože, co je psáno, je dáno, ovšem, co není, nikoliv. Pak spravedlnost je ten potenciàl

 2. Koukám na fotbal, v poločase jsem přeblik o jedno vedle na ČT24. To já tak někdy dělám, když je historie.cs. Ze zájmu, protože když prznit, tak prznit, tam to umějí. Kdysi mě to dokonce vybudilo napsat článek na jeden dezolátní web. „Trochu “ jsem tam ty jejich interpretační verze opravoval, ono to vzhledem k jejich přímo ukrutným hovadinám zas tak složité nebylo.
  Dnes tam teda jede Ukrajina, v tom poločase zrovna brali Banderovce. Jen jsem koukal, co to bylo za přátelský brachy, když třeba táhli Slovenskem, obyvatelé je zvali na svatby a tak. Jednou si ale popletení vojáci nedali pokoj, pořád je honili. Tak jim braši dali za vyučenou. Ano, tak to tam pravili, za vyučenou. Totiž, postříleli je. Ale jen tuším sedm, to se jim musí přičíst, že byli ohleduplní. Dokonce prý předtím i jevili ochotu propustit nějaký zajatce, ale komunisty zmanipulovaní vojáci prostě nechtěli slyšet. Určitě to bude v archívu, tak se pak každý může podívat, že fakt to nebyli vůbec zlí lidé. Jistě toho v pořadu je víc, taky jiné pozitivní momenty z dlouhatánské ukrajinské historie…
  V 75. minutě vedeme na Faerských ostrovech 3 : 0

 3. Libtardi přistupují k obraně menšin jen v případě, že se jim to machiavellisticky hodí. A jen do té doby, dokud se to hodí. Tzv. romskou menšinu, kterou se dosud tak mocně zaklínali, s klidem sobě vlastním nyní hodí přes palubu kvůli té ukrajinské. Skoro se chce říct, pokud je ta infoška o návštěvě BISkou pravdivá, že si teď někteří představitelé dosud protežované menšiny prožijí reálnou šikanu ze strany státu, tak jako někteří z většinové populace, pokud vybočí z řady.

  1. Zřejmě se budeme ještě docel dobře bavit 🙂 🙂 🙂

   Asi néé tím, že někdo někoho propích, ale to ti neintelegtní idioti ve snaze to zasout pod koberec rozmažou jak hovno na sklo.

   🙂 🙂 🙂

   1. Já jsem se výborně bavila, když se mečovaly dvě partičky poťapaných aktivistů kvůli Dominikovi Ferimu.
    Ti, kteří horovali pro multikulti ječeli, že jako strašnej rásismus.
    A ti, kteří ujížděj na feminismu a vyrovnaném genderu, zase řvali, že vošahávat, to teda v žádném případě. Padni komu padni.
    Mítky už stáhly roletu, poslední pozůstatek po jejich agendě je chudák Dominik.
    😀

  1. To se možná dostanou lepšolidi z ČT do schizofrenní situace, pokud jim nový ředitel nepůjde na ruku. Všichni by rádi, kdyby se jim ve velkém přisypalo do žlabu, ale ze začátku by mohla být kritika zvyšování poplatku možná jediné téma, které půjde u veřejností obrátit proti nově zvolenému řediteli.

 4. https://www.youtube.com/watch?v=YecBv-5JXmQ&list=PLXhfRoiJBIitwly9g1nmx6mWt7yqrG4A8

  Elephant Talk

  Talk, it’s only talk
  Arguments, agreements, advice, answers
  Articulate announcements
  It’s only talk…

  Talk, it’s only talk
  Babble, burble, banter, bicker bicker bicker
  Brouhaha, balderdash, ballyhoo
  It’s only talk, backtalk…

  Talk, talk, talk, it’s only talk
  Comments, cliches, commentary, controversy
  Chatter, chit-chat, chit-chat, chit-chat
  Conversation, contradiction, criticism
  It’s only talk, cheap talk…

  Talk, talk, it’s only talk
  Debates, discussions
  These are words with a ‘D’ this time
  Dialogue, duologue, diatribe
  Dissension, declamation
  Double talk, double talk…

  Talk, talk, it’s all talk
  Too much talk, small talk, talk that trash
  Expressions, editorials
  Explanations, exclamations, exaggerations
  It’s all talk
  Elephant talk
  Elephant talk
  Elephant talk…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *