18 dubna, 2024

Co je pravděpodobnější?

Elon Musk doporučil Ukrajincům, aby začali vyjednávat, jinak nepřijdou jen o východní část území za Dněprem, ale úplně ztratí přístup k moři. Mezitím Rusové dál pokračovali v metodickém ničení ukrajinských elektráren. Co nezničili hned, to zničili dalšími raketovými údery. Majnstrým denně chrlí články o tom, že Rusové přešli na válečnou výrobu, jejich produkce se zmnohonásobila a tu a tam už některým chytřejším intervjukům dochází, že tato znásobená produkce znamená nikoliv oslabenou ruskou armádu, ale posílenou.

Jen Petru Fialovi to nedochází a Řehka nejspíš vůbec netuší, o čem mluvím. Hlavně, že za deset let budeme mít stíhačky…

Zelenský začal propouštět i své nejbližší kamarády. Nebo od něj odcházejí sami, ono je to vlastně jedno. Krysy prostě opouštějí potápějící se loď. I ukrajinské vojenské velení mluví o jarní ruské ofenzívě. Maršál Petrla přestal válčit a věnuje se raději kosmonautice. Asi už také přestal věřit na ukrajinskou výhru a zbrojní pomoc USA, která vše napraví. Zřejmě si poslechl vlivného senátora Grahama, který přímo v Kyjevě šokovaným Ukrajincům vysvětlil, že musejí za svojí svobodu a demokracii bojovat i bez Američanů a mají začít okamžitě mobilizovat i mladší ročníky. Asi nebude náhoda, že se vzápětí objevila videa s mobilizovanými skoro dětmi… emancipace funguje, holky jsou totiž stejně dobré jateční maso jako kluci.

Válka do posledního Ukrajince za oslabení Ruska… ale, ono Rusko posiluje. Strašně moc posiluje.

Našim čučkařům se podařilo rozbít ruskou vlivovou síť. Ta dokázala odposlouchávat porady generálního štábu, nasadila vnadné agentky do postelí všem čtyřem stům vojenským generálům, měla své lidi v každém podniku s vojenskou výrobou a díky tomu měli Rusové dokonalý přehled o všech vojenských i politických aspektech vládní pomoci Ukrajině….

Ale houby… jediné, co čučkaři dokázali, že zablokovali webové stránky Viktora Medvedčuka, což je navíc proruský Ukrajinec. Znám ruský Sputnik, znám spoustu ruských vojenkorů, znám různé ruské telegramové kanály, ale o Voice of Europe jsem v životě neslyšel. Vskutku pronikavý úspěch našeho čuč. gen. Michala Koudelky. Rozmetal www stránky, které skoro nikdo neznal. Ještě nezapomněli dodat, že nikoho nezatkli a jejich agentská zjištění nemohou orgány činné v trestním řízení použít. Tuhle válku rozhodně vyhrajeme.

Pak, až bude po všem, se možná dozvíme, že Rusové skutečně měli v každém zbrojním podniku svoje agenty a možná je měli i na generálním štábu… Nejspíš přímo paní kriegsministryni, náčelníka štábu i generála Koudelku, protože i kdyby Putin chtěl, nikdy by nám nenapáchal tolik vojenských i hospodářských škod, jako to dokázala tahle vláda a jí dosazení úředníci. Ve válce zpravidla produkce rapidně roste. Jen v Evropě se propadá.

V Česku se propadá nejvíc…

Když jsme před dvěma roky demonstrovali za ukončení emisních povolenek, odchod od grýndýlu a odchod z lipské burzy, měli jsme pravdu. Kdyby se tohle všechno stalo, byli bychom na tom dneska lépe i co do zbrojní výroby. Ale ne, byli jsme chcimíři a kolaboranti. Proti Rusku se totiž bojuje tím, že se střelíme do nohy a když to nestačí, tak ještě do druhé. Sankce nefungují, chce to víc sankcí. Rusku to prospívá, nám to škodí, tak si kromě nohou ještě prostřelíme plíce. To jsme ti to, Putine, nandali. To jsme ti namydlili schody. Eva Decroix to ví nejlépe.

Do toho na Ukrajině vybuchují elektrárny a ve velkých městech tečou splašky po ulicích, protože čerpadla nefungují.

Já vím, že se opakuji, ale nemohu jinak. Už jsou jen dvě možnosti, co s tím může Západ udělat. Buď může trapně a potupně prohrát a přijmout následky této prohry, které budou vojenské, hospodářské, finanční a politické. Může prohrát a smířit se s tím, že západní hegemonie skončila.

A nebo se s tím europapaláši nesmíří, protože by je to stálo teplá mistečka i naditá konta, změnilo by to politickou mapu a odsunulo všechnu tu neschopnou verbež na smetiště dějin. A tak se pustí se do opravdu velké války. Sice se na výsledku nic nezmění, ale Hitler v roce 45 také věděl, že šestnáctiletá děcka a důchodci z Volksturmu ho nezachrání…, přesto je obětoval, protože mu šlo o všechno a všem těm Goebelsům, Goeringům, Himlerům i Keitlům také.

Co je reálnější? Trapná prohra války, následovaná ještě trapnější prohrou voleb, k tomu hospodářská krize jaká tu ještě nebyla, rozvrat západního finančního systému a smíření se s novým (mnohem horším) postavením ve světě a nebo hysterický pokus o zvrat situace pomocí nějaké další zázračné zbraně, která by si vedla líp než Himars, líp než Javelin, líp než Leopardy, Bradleye i Abramsy? Je pravděpodobnější potupný ruský mír, nebo nahnání Evropanů na frontu? Jsou sice vojensky nepoužitelní, ale je jich docela dost.

O jaderném konci raději ani nepřemýšlím… Jen čekám, kdy takový Patrušev nebo Medvěděv poprvé použijí termín „omezená jaderná válka.“ To už budu vědět, že s Američany jsou domluvení a počítají s tím, že postačí zničit Varšavu, Berlín a Paříž. Amíci budou mít pochopení… Na Prahu půjdou atomovky rovnou dvě. Jedna přímo na Evu Decroix a druhá na Řeporyje. Oni totiž Putina tak nějak serou.

Odpovězte si sami. Co je pravděpodobnější? Čemu jsme blíž? Prohře, ruskému míru a všem následkům, které jsme si nadrobili a nebo válce a zoufalému pokusu elit ještě nějak oddálit svůj konec?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

294 thoughts on “Co je pravděpodobnější?

 1. „Janka napsal: 1 dubna, 2024 (13:50)
  Tak ale kopa toho zlata je v podobe pozlátenia v kostoloch apod. Ešte tak nejaké zlate poháre na prijímanie ci kríže. Cirkev nie je chudobná, ale vatikánskeho múzea snáď nevyprazdni kvôli nutnosti penazi…“.

  Ne, Janko, nemají se na mysli liturgické předměty apod.
  Mají se na mysli zlaté rezervy, zejména v „prutech“.
  Podívejte se dobře – https://www.vipnoviny.cz/v-tunelu-pod-vatikanem-se-naslo-vice-zlata-nez-si-dokazete-predstavit/

  Za pravost samozřejmě nemohu ručit, ale odpovídá to onomu tvrzení novináře.
  L.

  1. Pokud by Církev brala desátek (10 % ročně) pouze od jednoho – fiktivního člověka žijícího 2000 let, a ten měl původní majetek cca 3 koruny české (Církev by tak první rok pobrala 0, 30 koruny české)…….tak by ve výsledku Církev vlastnila zlata tolik, kolik by představovalo zhruba 25 Zeměkoulí z ryzího zlata.
   (Pro rejpaly a rejpalky : nahraď slovo “ Církev“ slovem “ Finančník“ a „2000 let“ nahraď „2000 finančních transakcí“….kapito ?).

 2. za sociku se mohl clovek stahnout do pasivni rezistence a po odhozeni volebniho listku ktery je dnes jen dalsim hajzlpapirem se kterym si Fiala vytrel se zasit na zahradce/u konicku/cokili co ho bavilo a rezim ignorovat. byt, jidlo, energie, vse jiste bez problemu dostaek.

  dnes to mozne neni, clovek je stvana zver, fiala hleda kde ukrast posledni korunu z jeho kapsy ale ta uz je vybrakovana bankstarama a levarnama tak ze uz neni ani na duchody – tedy ono je ale rozkrada se to.

  jinak je to stejny, nemohli jste rict ze Plzen osvobodili americani dneska je fuk Konev a osvobozeni Prahy. Pripadne v okupaci 68 nehrali ukrajinci zadnou roli, az na to ze tu byli prevazne jednotky z ukrajiny a pulka politbyra byli ukrajinci.

  1. Jen taková drobná připomínka. Američané Plzeň neosvobodili. Velitel německé posádky se dohodl s plzeňským Revolučním národním výborem v čele s plukovníkem Jindřichem Krejčíkem a německé jednotky čekaly spořádaně v kasárnách na příjezd Američanů. Po městě chodily společné česko-německé hlídky k udržení pořádku. Američané vyřídili jen pár fanatiků z Hitlerjugend, kteří se odmítali vzdát.

 3. lepsi srovnani je CSSFR pocet bezdomovcu v roce 1988. POcet bezdomovcu dnes 30000+.

  a to se vyplati jedno mesto bezdomovcu. Umrti bezdomovcu asi do sebevrazd nepocitaji.

 4. Jako opravdu se hádáte se soplem, že vypovídající hodnota, jestli se mi žilo lépe je, že bylo o 0,005% více sebevražd, tak se běžte léčit.
  Pěkně vás rozebral, styďte se.

  1. Prožidovští a proruští nacisti, se se soply nehádají.
   Nacisti vědí, že to nemá smysl.
   Oni mají ty svoje pravdy, navíc přišli cíleně vysírat, takže nacista na ně nereaguje.

 5. Rusům se začíná dařit na více frontách.

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-zbehleho-ruskeho-pilota-vrazi-rozstrileli-a-prejeli-autem-40466070

  Ale byl to asi fakt chytrý kluk, nejít o smrt tak docela vtipné citace z článku :

  Kuzminov žil ve Španělsku „indiskrétním životem“. Chodil do barů oblíbených mezi ruskou a ukrajinskou klientelou a utrácel peníze, které dostal od ukrajinského státu. Po městě jezdil v černém mercedesu.

  Jak přesně vrazi Kuzminova našli, se nepodařilo zatím zjistit. Podle dřívějších tvrzení dvou vysokých ukrajinských představitelů se pilot spojil s bývalou přítelkyní, která stále žije v Rusku, a pozval ji, aby jej ve Španělsku navštívila.

    1. No nejde o jeho život po zradě, ale spíše o akt zrady. A tam, podle mého, není na ironii místo.

   1. Dá se říci že se choval velmi podobně jako člověk, který si stoupne před vlak a řeká na něj. On dal vědět Rusům kde je a čekal na ně. Ten první se do statistik sebevražd počítá …..

  1. Prožidovský a proruský nacista, našel na Telegramu docela pěkný záznam zvuku rakety Kinžal.
   Zeslabte si reproduktory.
   Tady:
   https://t.me/news_22_faraon/46356
   V této fázi letí 7-8Mach, rychlost zvuku je zhruba jen 330m/s.
   Letí-li ta raketa v šesti-osmi kilometrech, zvolna klesá k cíli a nabírá další rychlost (v té fázi asi nebude sestřelitelná, letí v oblaku plazmy, který radary nevidí, rychlostí 9-11Mach), tak zvuk Kinžalu bohužel přichází až dlouho poté, co raketa dopadne na cíl…
   Podle nacisty, je na tom záznamu zajímavé to, že ten, kdo ten zvuk natočil, musel přesně vědět, kdy a kam jaký Kinžal poletí.
   Průlet takovou rychlostí, podle nacisty skoro vylučuje záznam zvuku „náhodně“.
   Tak nacisti sumírujou:
   Věčně ožralí ruští mužici, co neumí vyrobit ani budík, benzínová pumpa s atomovkama – a hle, oni ti mužici mají zbraň, kterou ani teoreticky nelze sestřelit ničím současným, lítají sna ISS s civilistama, točit filmové sekvence, jakoby to bylo jenom vedlejší studio, ekonomika jim jede. Kdyby nejela, tak by ty spolehlivé Sojuzy těžko vyrobili..
   Nacista někde viděl fotky klamných cílů, které Kinžaly a Iskandery během letu vypouštějí, pokusí se je najít. Myslí, že jejich počet je okolo 30, vysílají ve dvou pásmech a koncové stupně vysílačů jsou osazeny dvěma TO-3. Možná, že už to někdo zahlédl taky. Vypadá to, jako hračková raketa, ale nemá křidélka.

   1. Tady našel prožidovský a proruský nacista pěkné fotky, těch klamných cílů Iskander/Kinžal:
    https://www.valka.cz/attachments/10116/9B899__1_.jpg
    https://www.valka.cz/attachments/10116/9B899__3_.jpg
    Našli to civilisti, vždy poblíž dopadu rakety.
    Nacista myslí, že i kdyby tomu šikovní amatéři znovu nabili akumulátory, rozhodně by neměli zkoušet, doma ty vysílače klamného cíle zprovoznit 😀
    Jinak lžipedie ohledně sestřelování Kinžalů lže, jen se jí od huby práší.
    Nacista to trochu študoval.
    Jednak nejde Kinžal sestřelit ani teoreticky, už vůbec ne pomalým Patriotem, neschopným Kinžal ani dohnat, ani křižovat. Po dopadu té rakety, při její rychlosti 10M a při náloži, kterou nese, z ní vůbec nic nezbyde.
    Proto si lžipedie pomohla fotkou protibunkrové bomby.
    Fotky nějakých „zbytků“ Kinžalu totiž existovat nemohou. Leda maličké kousky plechu, zaseklé někde v demolovaném cíli, ze kterých fotku „sestřeleného Kinžalu“ holt neuděláš…

 6. Dám to do nového vlákna, protože to původní se už hodně natahuje a je nepřehledné.

  Ke svému komentu z 19.27
  https://web.litterate.cz/co-je-pravdepodobnejsi/comment-page-1/#comment-268600
  ještě přidám tohle protože to vydá za víc, než všechny zavádějící kecy – https://de.statista.com/statistik/daten/studie/583/umfrage/sterbefaelle-durch-vorsaetzliche-selbstbeschaedigung/
  Je to statistika sebevražd v SRN – žel až od roku 1980 do roku 2023.
  Jistě mi dáte za pravdu, že tam žádný socík neměli.
  Myslím, že jde dost akceptovat jeden z názorů dříve uvedených ohledně příčin sebevražd, a to pokud jde o zdravotní stav, jeho vnímání jako fatálního ve vztahu k dostupnosti a úrovni účinné léčby.
  L.

   1. A to rozkazuje kdo?
    Nicméně chápu – propagandě se nehodící srovnání.

    Jo, vlastně – „a vy mě taky, témate…“.
    L.

  1. otazka co je sebevrazda, je to i uchlastani se z depresi, fetactvi s naslednym umrtim? je to ve statistice zahrnuto?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *