20 července, 2024

Chceme vojáky z takové země?

Dneska se v poslanecké sněmovně bude na petičním výboru projednávat henta smlouva o obranné spolupráci se Spojenými státy. Bude to od 15.30 a já tam hodlám také být. Nebylo by od věci, abych tam nebyl sám jen s Petrou Rédovou a Davidem Moosem a s pár dalšími statečnými. Páni poslanci by měli vidět, že to není žádná formalita a drobnost. Měli by vědět, že to lidi zajímá, bedlivě to sledují a budou se podle toho rozhodovat ve volbách. Nevím, jestli budu mít příležitost promluvit, ale kdybych ji měl, chtěl bych tam říct asi následující:

Vážení zákonodárci, dámy a pánové

Již brzy budete hlasovat o ratifikaci smlouvy, která dosti zásadně změní ustálené poměry. Chystáte se ratifikovat smlouvu, která bez dalšího umožní, aby u nás za velmi snadných podmínek působili vojáci cizí země. Chystáte se ratifikovat smlouvu, která těmto vojákům zajišťuje zázemí i faktickou beztrestnost. Těch několik pojistek, které jsou ve smlouvě uvedeny, ty se vláda chystá obejít dalšími návrhy zákonů, které zřejmě také brzy přijdou na řadu. Naše ministryně obrany o této smlouvě prohlásila, že se jí podařilo tam dostat i některé body výhodné pro nás. Celou smlouvu jsem bedlivě pročetl a nic výhodného pro nás jsem tam neobjevil.

Budete hlasovat o ratifikaci smlouvy, kterou se vůči USA vzdáváme části suverenity. Na takovou možnost naše ústava vůbec nepamatovala, protože její tvůrci jednoduše nepředpokládali, že by k takovému kroku vůbec mohlo dojít. Naše ústava pamatuje na vzdání se části suverenity vůči různým nadnárodním organizacím, ale nikdo si nemyslel, že bychom se suverenity mohli vzdát vůči jiné zemi.

Nebudu se vás ptát, jak si něco takového srovnáte se svým svědomím, ani se nemíním ptát, jak jsme se k takové smlouvě dopracovali a podepsali ji. Dovedu si představit, jak vypadala praktická politika, která k tomuto výsledku vedla. Chci ale upozornit, že současná vláda ani současná sněmovna nedostala od občanů žádný mandát, aby takovou smlouvu uvedla v život. Ačkoliv se touto smlouvou vzdáváme části suverenity, nemá být ratifikována ani ústavní většinou, prý postačí prostá většina.

Vážně chcete takovou smlouvu schválit?

Chcete, aby u nás byli vojáci země, která pod smyšlenou záminkou napadla suverénní stát Irák, který USA nijak neohrožoval? Chcete, aby jim veleli lidé, kteří mají na svědomí debakl v Afghanistánu, odkud se nakonec nestahovalo, ale vysloveně utíkalo? Chcete faktickou beztrestnost pro vojáky země, která provozovala tábor v Guantanámu? Chcete na našem území armádu, která bez mandátu OSN bombardovala celou řadu zemí, v nichž je teď situace mnohonásobně horší, než byla před americkým zásahem?

Chcete na našem území ochránce, kteří sice dodávají peníze, zbraně a techniku, ale očekávají, že krev dodá někdo jiný? Chcete tu mít armádu, která si přiveze něco, co nemáme ani právo zkontrolovat? Chcete, aby nás chránila velmoc, která sama tvrdí, že nemá přátele, jen zájmy? Chcete se nechat chránit od těch stejných, kteří mnohokrát nechali na holičkách ty, které sami dosadili k moci? Kde je dneska Guaidó? Kde je Karzáí? Kde je Kaddáfí? Kde je Shaddám Husein? Všichni byli ve své době americkými spojenci.

Opravdu chcete, aby na našem území spolurozhodovala vůle, která má sice plná ústa řečí o lidských právech, pokud jde o Čínu, ale ani nepípne, když se jedná o Saúdskou Arábii? Chcete, aby na našem území působila mocnost, která odsuzuje ruskou agresi na Ukrajině, ale vůbec jí nevadí Saúdská agrese v Jemenu? Chcete, aby do našich poměrů zasahovala síla, která dosadila kosovskou vládu válečných zločinců? Chcete přítomnost armády, která bombardovala civilní cíle v Jugoslávii? Číňané si pamatují… Chcete jim dát naše základny i naše území? Chcete je nechat, aby i u nás realizovali svou roli světového policajta přesně tím způsobem, který dnes vidíme všude kolem?

Chcete u nás lidi, kteří podporovali takzvanou umírněnou opozici v Sýrii, která se proslavila masovými popravami a neslýchanou krutostí? Chcete, aby na našem území bylo nejspíš mnohem více vojáků, než má naše vlastní armáda?

Myslíte si, že tato obranná spolupráce bude ku prospěchu naší země? Vážně věříte, že díky této smlouvě získáme spojence, kterému budeme rovnocenným partnerem? Myslíte si, že díky této smlouvě stoupne bezpečnost v naší zemi? Myslíte si, že tu budeme mít více demokracie a více svobody?

A pokud se podíváte na současný americký vývoj i kontext jejich vojenských „úspěchů“ v posledních dvaceti letech… fakt myslíte, že nás Američané ochrání? I před jadernými hlavicemi z Ruska?

Ne, já nedémonizuji USA. Jen suše konstatuji. Nemyslím si, že bychom to s jinou velmocí vyhráli lépe. Ale nemyslím si, že se hájení českých zájmů zlepší tím, že tu budeme mít spojence, kterému je nebezpečné být nepřítelem, ale být jeho přítelem, je smrtící. Vzpomeňte si, kdo tato prorocká slova řekl.

Dumejte, dumejte. Máte na to ještě pár měsíců. Přemýšlejte a dívejte se na vývoj ve světě. Abyste nezjistili, že jste za hejly, kteří naletěli. Abyste nezjistili, že jste šli s pány na led a očekává se od vás, že si za ně zlámete nohy. Abyste nezjistili, že veškerá odpovědnost za něco strašného zůstane na vás.

Přemýšlejte…

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

Pokud stojíte o moji knihu, prosím objednejte si ji v následujících dnech, kdy ještě budeme normálně fungovat. Mohu se zaručit, že odešlu všechny knihy, které si objednáte do 28.6.2023. Pokud si knihu objednáte později, přijde vám pravděpodobně až v srpnu. V červenci zřejmě nebudu schopen expedovat vůbec a v srpnu jen omezeně. Vše ostatní zůstává v platnosti. Každý, kdo pošle jako dar Institutu českého venkova alespoň 350,- Kč, si může vyžádat knihu v zasílací aplikaci na Kydech. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

301 thoughts on “Chceme vojáky z takové země?

 1. Byly to možná USA, kdo inspiroval Kreml, aby raketovým ostřelováním se pokoušel vynutit si změnu hranic a tlačil tím na vládu slabšího státu, že má stáhnout armádu z části svého území a vzdát se nad ním suverenity. Uznání Kosova jako precedent, kterým byly odhozeny do koše smlouvy z doby studené války zaručující hranice v Evropě. Možná by bylo lepší, kdyby Kosovo zůstalo de iure Srbska a de facto ve správě OSN, i když by se Albánci bouřili. Bohužel jsou to USA, kdo si škodí na své pověsti, když má základny na cizím území proti vůli tamních vlád. Guantanámo přes nesouhlas Kuby. Camp Bonsteel přes nesouhlas Srbska. Různé menší základny v poušti přes nesouhlas Sýrie. V tomhle byl Gorbačov naivní, když si ponechal pojištěnou jen Kaliningradskou oblast mezinárodním uznáním. Sevastopol a Bajkonur nechal nástupnickým státům s tím, že si je RF bude moc pronajímat. Tím uvedl Británii do pokušení pokusit se o revoluci v Kazachstánu. Být na místě Gorbyho Angličan nebo Američan nechal by při rozpadu SSSR některé nové vzniklé státy výměnou za jejich nezávislost podepsat nerovnopravne smlouvy o převedení základen i s půdou pod nimi do trvalého vlastnictví RF. S každou další vypovězenou nebo neprodlouženou smlouvy o omezení zbrojení a hranicích světový pořádek a mír opět o další kus eroduje.

  1. Gorby byl romantik. Ale já taky. Automaticky jsem čekala že se po konci studené války NATO stáhne.
   Vůbec by mi nenapadlo, že ještě přitvrdí.

   1. NATO je nástroj. Ukrajina je nástroj. I věrchuška USA je nástroj.
    Čekat od nástroje jakékoliv rozhodnutí je skutečně romantismus v posledním stádiu.
    Pak už je jenom svět pohádek.

   2. to mám taky tak.
    Jenže neznám ty skutečné Hráče těchto šachů, kde sto tisíc lidí sem nebo milion lidí tam, je pouze součást Hry.
    Zatímco utopený chlapeček, kterému otec nedal svou plovací vestu, je světovou tragédií,
    není žádná tragédie milión chlapečků umírajících hlady v Jemenu.
    Poloha státu uprosřed Evropy je naprosto ideální k neutralitě a zprostředkování jednání kohokoliv z okolí i z dálky.
    Diplomatický génius pirátů a Fyjalovic vlády dnes prohlásil Rusko a Čínu za nepřátele nejen ČR, ale také Evropké unie a NATO.
    Uniklo mu dozajista včerejší jednání USA a Číny.
    Kdopak za to Lipanskýho asi pochválí? Že by PePal Finist Jasný Sokol?
    Nebo Vonlejnová ministryně válek Germánie a jejích vazalů?

 2. Nesouhlas s rozmístěním US vojsk za účelem bratrské pomoci Ukrajinskému národu a ochrany ostatních národů před ruskou agresí, razdvatři tfuj ho!, základnou zde, je nepřímou podporou Ruska, razdvatři tfuj ho! a schvalováním a podporováním genocidy Ukrajinského národa, vedení agresívní války, a přípravy agresívní války a genocidy dalších národů, čímž Rusko, žalář národů je proslulé. Zachvátí-li Tě, zahyneš! Před čímž nás může ochránit jen nerozborné spojenectví se Spojenými státy, nezištně šířícími demokracii, svobodu, lidská práva, pravdu a lásku po celém světě.
  Se Spojenými státy na věčné časy a nikdy jinak!
  Zdravím bratrský lid Spojených států, avantgardy lidstva!
  Ať žije Dow Jones!

  A pamatuj! Sledování dezinformačních webů je neslučitelné s životem řádného občana a hodnotovým systémem demokratického lidskoprávního státu, a za šíření dezinformací můžeš být potrestán.
  Potrestána, potrestáno.

  1. Když já se zařek, že počkám na Vidláka, až dá k tomu článek. Tak nebudu pouštět perly z toho dnešního petičního výboru. Ale takový lásky, co oni se ti Američané už nemůžou dočkat sem přinést… I toho ostatního, co tam uvádíte. Já slyšel toho ředitele z obrany, ten se tam musel krotit, aby naplno nevyvalil, kolik tý lásky ve skutečnosti bude. Tam všichni seděli jak zařezaný, když slyšeli jen náznaky toho objemu lásky, jedinej proti tomu nešpit. Copak se vůbec dá špitat proti americký lásce? Tak se pak na konci všichni sebrali, a když odcházeli, všude bylo slyšet, jak si brumlají, že no jo, ten to řek správně. I ta poslankyně, že máme držet hubu a počkat, až si budem moct pozvat zase svý vojska. To my si pozvem ty samý, právě kvůli tý lásce, ach jo, to jsme ale pitomci, že jsme sem s tou peticí vůbec lozili…

    1. To mě kocour předběh. Rýže, brambory…, já se v Rusku zamiloval do takového toho nakyslého černého chlebu. Borodinský mu říkali, to si pamatuju, já to tam chtěl ke všemu. Koukali na mě sice přátelsky, ale udiveně. Já teda předtím víc, když jeden kdysi dávno přijel, a že chce do pizzérie. Pak ale pizzu nechtěl, tak jsem mu objednal lasagne a když je přinesli, ptal se, kdě kartóška.
     To já takto umím rozvykládat, co mi přijde pod ruku… 🙂

    2. Než by ta jejich houba změnila tady půdu, to by byla doba. Pracuje velmi, velmi pomalu. To není, jak vypěstovat kukuřici nebo brambory. Rýži všude nezasadíš, staré čínské přísloví

  1. Re: hrÁbě

   Ty hrÁbě – to má být jako že urážka, abyste věděl. To je jako když píšu o Houmrovi Homér, Jasonovi Iásón, Alefovi Halef a tak dále.
   Na rozdíl od vás myslím, že to je skvělá zpráva.
   Proč?
   Protože nebude na úplatky – pardon – dotace z ojropských fondů.
   A Ojrosoudruzi bez ojrodotací – to bude setsakra problém.
   A o penízky jde vždycky AŽ v první řadě.

 3. Odmítáním US army, resp. jakékoliv cizí armády na území ČR mohu být lehce obviněn z chtění a chtění zničit Ukrajinu? Já věděl že se mnou není něco v pořádku.

 4. Hele kluku, jednou se budeš divit. Možná to i tušíš a proto nahrazuješ víru fanatismem. UK nemůže dopadnout dobře z podstaty věci. Vždyť tady nejde vůbec o Ukrajinu, což ty jsi asi nepochopil.

 5. Furt o tom tak přemýšlím, všechny útočné útvary UA jdou při každém pokusu o ofenzívu na téměř jistotou smrt … Spolubojovníci kteří teprve čekají na svojí „akci“ na vlastní oči vidí, že Leopardi hoří jak papírovej tygr. Takže nadšení z výcviku v západních zemích a víra v sílu západních zbraní musí klesat exponenciální řadou. A musí to šrotovat i v hlavách nácků, kteří tím výcvikem prošli. Jasně, panuje tam nějaká vojenská kázeň, bojový duch soudruhů ve zbrani ale nechat se zabít nebo zmrzačit… spíš než dojde západní technika, které je tam možná víc než bychom čekali, dojde chuť se nechat v nějakých 30-40 letech zabít jen proto aby pofidérní stát získal nějakou vesnici, zajímavou kótu …
  Vždyť to je celé šaškárna …

  Z čeho mám opravdu strach, že hnusáci typu Fiala, Černochová, Lipavský se dostanou do situace, kdy se jejich působení stane před veřejností neudržitelné a budou schopni udělat naprosto cokoliv ….. I ten blbej rozvědčík si ve svých prohlášeních nechává zadní vrátka…. ale co udělají tihle??? Já furt spoléhám na to, že Češi by nikdy nešli válčit a ještě o to víc na cizí území…… ale libtardi kolem mne si to nějak nepřipouštějí….

  1. Když někdo chce vyjádřit, že je něčeho moc, často řekne, že to je teda masakr. Takže, to je teda masakr.
   Protože tam Vidlák byl, jistě se tu o tom dočteme. Kdo chtěl, pustil si to, ale stejně nebudu „odtajňovat“, co tam zaznělo. Jen se nezdržím, byla tam jakási poslankyně snad Nováková nebo jak, řekl bych, že tu celou aroganci shrnula ve větě – až budete mít svých dvacet procent, pozvěte si svoje (možná řekla – jiné) vojska. To podle mě celému tomu obludáriu nasadilo korunu obludnosti.
   P.S. Vzhledem k naprosté absurditě nějakého jiného očekávání ještě Vidlákovi propálím sólokapra – požadavek, aby se peticí zabývali poslanci, byl samozřejmě zamítnut. A jen na okraj, dvakrát tam promluvil Hayato Okamura o tom, že v 1. a 2. světové bojovali synové amerických matek a rodin. Vlastně pouze o tom…

   1. A pak ho jeden z petentů vyzval, jestli by se zastyděl a veřejně to přiznal, že smrt 500.000 íráckých dětí kvůli sankcím má na svědomí SSA.
    Předsedající (STAN) to rázně utnul.
    Hyato byl až skoro dojemný.
    Opravdu jsem (málem) zamáčkl slzu.
    Ale pan Vidlák už má na zítřek jiný článek o jakési Ivaně.

    1. Ještě tam byla nějaká (asi aktivistka), snad žena v plénu, která křičela na diskutující:
     „Vy se tady opovažujete vyhrožovat na půdě parlamentu poslancům?“
     Nebo tak nějak to bylo poté, co jeden z petentů upozornil nectěné posrance, že jejich činy budou zaznamenány a v budoucnu hodnoceny (volně a metaforicky parafrázováno).

    2. Hayato se dostal do parlamentu jenom proto, že chtěli Lihovci naštvat jeho bráchu.
     Jinak by si ani neškrt. Uspavač hadů.

     1. Absolvoval jsem kdysi besedu s ním, naprosté utrpení. Ten pán je obdoba Ivany Svobodové, o níž píše dnes Vidlák. Hodný, slušný, kultivovaný pán, ale ta jeho naivita je bezbřehá až hraničící s hloupostí.

 6. Takže jak je to? Když na Okinavě znásilnil americký voják ženu, byl souzen podle japonských zákonů a sedí v japonském vězení?

   1. Co by jste chtěl, je to zolát.
    Nevím sice co to je, ale je to opak dezoláta a zní to myslím dostatečně urážlivě. ☻

    1. Anonym píše: jen umím číst, proto si nerozumíme… Ale já mu rozumím umí jen číst, ale pravopis, chudák, neovládá…

  1. Anonym ztrácí nervy. Dobrá zpráva. Proč se s námi vůbec zahazujete?
   Protože tahle fialová sebranka stačila pohnojit co se dalo, a škodí, kde může, tak i ta smlouva bude v tomto duchu. Zájem obyvatelstva? Bezpečnost státu? Pchá! Vlastní bezpečí Ale budejim to houby platné. Beztak už všichni křečkují prachy pro pohodlný život v exilu.

 7. Jak se zjistí, že protivník je zoufalý?

  Bloomberg June 19, 2023: Putinova prohraná bitva o boršč

  Vskutku, casus belli. Necelé dva měsíce poté, co Vladimir Putin v roce 2022 napadl Ukrajinu, vydalo UNESCO mimořádné rozhodnutí o uznání boršče jako ukrajinského. První úspěšný protiútok Kyjeva byl kulturní. Moskva byla apoplektická. V epilogu se von Bremzenová, která vyrostla v Moskvě, trápí nad tím, zda si ho Rusové a Ukrajinci ještě někdy navzájem naservírují. O tradičně červenou polévku z červené řepy se kdysi s radostí dělili všichni bývalí Sověti. Putin z ní udělal polévku, o kterou Rusko přišlo.
  Translated with http://www.DeepL.com/Translator (free version)

  https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2023-06-19/world-s-50-best-restaurants-signature-dishes-versus-your-national-dish

  1. Re Mňauglí: a co to vlastně je pravý boršč – ať už ukrajinský nebo ruský? Je tam přiložen nějaký recept na zaručeně „pravý boršč“? Pokud se pamatuji má většinou složení „co dům dal“.

   1. Samozřejmě. Každý tam dá něco jiného. Stejně jako zelňačku dělá každý jinak. Někdo červenou, s paprikou, někdo bílou, se smetanou a divokým kořením, každá je dobrá.
    🥣

    1. Re: Helanov

     To je pravda.
     Například já přidávám do SVÉ zelňačky i trošku nějaké domácí samohonky. A když je nejhůř, prásknu do každého talíře s polévkou decák jabkovice z palírny.
     A jak se všichni oblizujou…

  2. Zajímavé, každý kdo byl v Rusku ví, že se tam nejí boršč, ale soljanka. Boršč je polsko-ukrajinská pochutina. To ale odchovanec novinek nemůže tušit. 🙂

    1. Pakliže ukroši vykopali Černé moře, jak říkají, pak určitě vymysleli i boršč.
     Co asi tak ti myslitelé vymyslí ještě?

  3. Slepičí polévka, hovězí vývar , domácíma nudlema…!
   To je fakt žrádlo!
   Nabouchejte si tu žbrundu z červený řepy do kterýhokoliv otvoru.
   Řepa je dobrá za války. V době neválčení pro skot a prasata.
   Dobrou chuť.

   1. PePa, toho času v roli prezidenta říká, že jsme ve válce.
    Fialláh nám říká, že jsme ve válce.
    Afroameričanová nám říká, že jsme ve válce.
    Náčelní genštábu nám říká, že jsme ve válce.

    A já myslím, že vrchnosti nejvrchnostovatější by jsme prostě měli, tak nějak lidsky, věřit.
    Kdo jiný je moudřejší než oni?
    Kdyby někdo takový byl, seděl by ve vedení on a ne oni.

    1. No jo, je to tak. Sice je to takový ten novotvar, ale červená řepa je superpotravina. To nemám jen vyčtený. Má nevýhodu, že v některých úpravách ukrutně smrdí, ale tak se prostě upraví jinak.
     Na tomto místě ji doporučuju, internet je plný receptů. Nelekat „krve v moči“, to žádná krev není, jen ta řepa prostě barví na co přijde. Dobře udělaný to i chutná, především je to ale úžasný mix minerálů, vitamínů a všech těch blbinek, co dělaj jednoho zdravějším ať už chce nebo nechce. Což samozřejmě neznamená, že kdo zblajzne jednu řepu, hned přepere Chucka Norrise, ale pravda je, že mu pak dokáže vzdorovat mnohem déle, než obvyklou pod jednu sekundu. Klidně i sekundu a půl!

 8. Evropské unii chybí kriticky důležité zdroje na výrobu dostatečného množství munice pro Ukrajinu, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell.

  Evropská komise v úterý představila strategii k zajištění ekonomické bezpečnosti Evropské unie, která počítá i s vypracováním opatření na ochranu dodavatelských řetězců kritických zdrojů.

  „Dnes si jako zástupce EU pro bezpečnost a obranu uvědomuji, že k výrobě takového množství munice, které Ukrajina potřebuje, nemáme dostatek kriticky důležitých materiálů,“ uvedl politik během tiskové konference, kde byla představena evropská strategie.

  1. Grýndýl sem a grýndýl tam
   včera Borrell účetnictví udělal
   odpočty a součty v zbraních
   vzduch se horkem tetelí
   ode dneška milá Gréto
   seru na to tvoje úsilí.

  2. Re: Homér

   PÁÁÁNEČKU!!!! To je hlava, co? Už za rok a čtvrt po vypuknutí války přišel na to, že Ojropa je v prdeli.
   Homére, přiznejte se, že tak trochu závidíte! Kdepak, myslivna se nezapře…!

   1. Nevim, jestli dotycny soudruh pochopil celou siri problemu …
    Ze neni KDO by vyrabel, KDE by vyrabel a z CEHO by vyrabel.

    1. To je tím, že nečte Novinky.cz. Takový Alex Švamberk to věděl už v lednu:

     „Výrobce TNT je v Evropě jeden, výrobci černého prachu jsou v Evropě přesně tři, u bezdýmných prachů jich je trochu víc. Výrobci se také potýkají s dodávkami nitrocelulózy. Protože neštěstí nechodí nikdy samo, došlo v létě v důsledku nehody ve Francii k omezení kapacit a už jsem zaznamenal, že začínáme mít problémy s dodávkami nitrocelulózy ze zahraničí. V minulosti se dovážela z Ruska a z Číny. “

     https://www.novinky.cz/clanek/stalo-se-munici-pro-dela-caesar-vyrobi-ceska-stv-group-40417985

  3. Měli více jak rok na to omezit regulace v chemické výrobě (zejména směrnice REACH), které prakticky znemožňují v Evropě vyrábět třaskaviny. Čistě jenom razítkování a papírování. Neudělali nic. To se to pak Putinovi válčí.

   1. Nejenom to: v EUhnije banky nepůjčí na zbrojní výrobu, protože to je fuj fuj a energeticky náročné, to by Gréta plakala a to přece nikdo nechceme. Tato bankovní a investiční hodnocení, znemožňující výrobu munice a zbrojní výrobu obecně, platí pořád.

    1. Hm, ono to zní jako laciná legrace, ale válečná elektromobilta, bezemisní výbušniny, zákaz těžkých kovů v munici a zóny bezpečí pro vojenské osoby LGBT+. Dokud aspoň tato kritéria nebudou splněna, komise EU nepovolí ruské armádě vstup do žádné členské země. A samozřejmě musejí být dodrženy limity hlučnosti, na to se nesmí zapomenout.

 9. Z patria.cz : „Evropská komise plánuje navýšit víceletý rozpočet Evropské unie a poskytnout dalších 50 miliard eur (téměř 1,2 bilionu korun) v rámci finanční pomoci Ukrajině v příštích čtyřech letech. Dalších 15 miliard eur má v rámci revidovaného rozpočtu do roku 2027 pomoci evropskému bloku vyrovnat se s rostoucím počtem přicházejících migrantů (ČTK)“

  1. Re: mňauglí

   Tak to je OPRAVDU úžasný plán!!!
   Ještě by to chtělo namontovat na každý hrob solární panel a místo stromů tam narvat stožáry větrníků.
   Greta se dojme až k slzám.

   1. Dneska nepálíme.
    Nesvítí nám sluníčko, ani nefouká.
    Zítra dojdou baterie pro mrazáky.
    Ale prodáváme výborné respirátory FPP3, které zachránily 8 miliard lidí před covidem19!

  1. Přijel misionáŕ z Ameriky
   omrknout jak Češi leštěj kliky.
   Někteří leštěj,
   jiní to kazej,
   asi si vzali vzor z Ameriky.

 10. Slovenská jako kůň to zabalila. Nevybíravé útoky opozice (tj. její obrana proti pokusům ji politickým procesem zlikvidovat) ji chudinku celú, celúčičkú úplně vysílily. Ani lichvář to předtím nedal, tam ta stabilizace kádrů ještě nepokročila.

  1. no .. zabalila. prostě už příště nebude kandidovat. už není potřeba. všechny svoje úkoly splnila na první termín.

   1. ale zase potvrdila že“každé zlo je na něco dobré“. Nebýt jí, a jejích činů, bychom tu měli blonďatou prezidentku z hnojárny. Uff. Sto sedmička je aspoň čitelná. Málokdy příjde s něčím unikátním a ví se koho poslouchá. U té blondýmy bychom to nevěděli a myslím, že by bylo krapítko hůře.

  1. Vidí šikmé oči, tak si možná myslí, že se lísá k Američanům, kteří žijí na Aljašce a mají eskymácký původ.
   🤔

  2. Neskončí, Bidet nakonec řekl, že Siting Ping je diktátor, čímž urazil všechny Číňany a tím vlastně jel do Číny úplně zbytečně

 11. Scott Ritter: „Druhý týden ukrajinské protiofenzívy končí neúspěchem“

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/scott-ritter-druhy-tyden-ukrajinske-protiofenzivy-konci-neuspechem/

  Zajímavý a podle mého velmi blízko skutečnosti cílící komentář. Osobně to ze střípku informací a problesku skutečnosti v propagandě vidím podobně.

  „Tentokrát jsou na vině ukrajinskí spojenci v NATO, kteří v předvečer svého výročního summitu zoufale touží po jakémkoli náznaku, že mnohamiliardové investice, které společně vložili do ukrajinské armády, mohou vyplatit i ty nejzákladnější dividendy. Z tohoto důvodu bude NATO nadále vyvíjet nátlak na Ukrajinu, aby zdvojnásobila porážku, ofenzivně tlačit na Rusy, i když jakékoli zisky, pokud ve skutečnosti nějaké lze dosáhnout, by byly pyrrhické povahy a dlouhodobě neudržitelné.“

  To je podstatné. Jak nám a hlavně Ukrajincům vysvětlí, že je nahnali do zničující války, že si nevidí ani na nos mezi očima, že ten masomlýnek platíme, že nám proto sníží důchody, inflace nám sežere úspory?

  Měli by jsme si připravit otázky a hlasitě je klást.

  1. Pane Admirál.
   Než začne summit,tak by Rusko mělo postoupit až ke Kyjevu.
   Nějak to ukazuje,že si napadení Ruska,chtějí nechat schválit a podpořit od členů NATO.
   Proto byla i zastavena ofenzíva,nepodařilo se prolomit Ruskou obranu,zbytečné ztráty techniky i vojclů,ale šetřit síly,kdyby opravdu Nato napadlo Rusko,aby pozemní síly Ukrajiny,čistili terén.

  2. Scott Ritter to říká dobře. Legrační jsou ti blázni z NATO a těch amíckých libtardích-neokonských kruhů: přece si nenechají narušovat takové skvělé plány na porážku a zničení Ruska realitou…

 12. Osobne si myslim, ze masirka ide na plne koule. z dnesneho idesu:

  Pošleme Kyjevu vše, co můžeme, slíbila Černochová. Řehka apeloval na odolnost.
  Cize – ideme pomahat viac a bez reci….
  Z motorů italských houfnic se valí kouř. Nepoužitelná technika brzdí Ukrajinu
  Cize – zatial to nestaci, treba viac pomahat …..
  Rusko překračuje všechny meze, roste krutost válečných zločinů, řekl Fiala
  Cize – nepriatel je silny a je to svina, tak sa netreba zinirovat a vletiet na neho = obrana nie je samozrejmost….

  TVL, masirka pre chcivalkov jak bejk. Este som dnes videl na novinky.cz:
  Řehka: Pokud slovo mobilizace vyvolá u lidí paniku, koledujeme si o průšvih

  Cize – nie sme slabosi a mame na to. Masirujeme, masirujeme…..

  Cital som, ze psonci sa vynadrili, ze Ukacka su blbci a nevedia s tankami prejst cez minove pole. Ak som toho jenerala pochopil spravne, ine, lepsie svicene muzstvo by to na tych tankoch zmaklo.
  Clovece – k42 – ja nechcem byt skeptik, ale toto fakt uz nie je o vojenstve, ale o magoroch v politike a na veducich postoch.
  Ti magori tam hore tomu ozaj veria.
  Vcera som videl videjko u sudcu, kde c plukasom rozoberali 4 hviezdickoveho Petreusa. A jeho vlke sny pretavene do slov, ze rusi su slabi a ze nich ne mame, len treba pritlacit. Z toho cuha pruser ako mraky.

  1. Jj. Petreus byl lahůdkový, to si zaslouží archivovat. Však to piši, jsou to úplně vyšinutí blbci, naprosto ignorující realitu. Asi jako běžný gauleiter za Ády; když Sovětčíci už stříleli z kanonů na Berlín, podobní magoři plánovali nový útok na Moskvu.

   Je úplně jedno, co pindají v žumpách, a jakou mají propagandu – realita se ukáže.

   1. Cožpak magoři. Ale i mamky od rodin posílali Ádovi svoje nezletilé klučiny pro posílení wehrmachtu .
    To je na tom to nejděsivější. Obyčejní lidé s vymytými mozky.

    1. No ono těm německým mamkám v 45 už nic jiného nezbývalo. Nezletilí klučinové byli vygumovaní členstvím v Hitlerjugend a do bojů chtěli sami dobrovolně (hezky to ukazuje film Most, Die Brucke, lepší je stará verze z roku 1959, existuje i verze z roku 2008). Navíc, kdyby jim v tom bránily, zavánělo by to defétismem a to by po udání znamenalo jistou smrt. Totéž, kdyby ty kluky někam ukryly a gestapo nebo SS je našlo.

   2. Strašně rád bych se s Vámi vsadil, že se nestanou ty věci, které Vy považujete za jisté. Nicméně na to jisté nemáte odvahu. Tlachat anonymně na webu umí každý, ale kolik jste reálně ochotný vsadit peněz na své pozorování reality?

 13. Proč nevolit ANO?
  Po Teličkovi, Stropnickém, Jourové nyní přichází se svým prozřením i europoslankyně Charanzová.
  Samozřejmě vím, že Babiš bude dál odebírat hlasy opravdovým vlastencům, ale ANO je v současné době slepá kolej demokracie.

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-charanzova-uz-za-ano-do-europarlamentu-kandidovat-nebude-nemohu-hajit-takove-myslenky-40435252#dop_ab_variant=963710&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  1. Akorát zapoměla na jedno, totiž že u modroftáků je dostatek, spíš přebytek mladejch, chytrejch a taky chtivejch ejůnijskej postů. Navíc pirátes určitě nebudou chtít ostrouhat kolečka jako posledně. Furt vidím tu tvář jejich šéfa, když se sčítali a vyhlašovali výsledky. uvidíme… oni se ještě poperou, protože 5tikolka nepětikolka – co jim provedli se nezapomíná a bude ještě sranda… filajový ani 107 to nevyžehlí. Aspoň si myslím. Obvykle to tak bývávalo

  1. Pohádky… mají akorát tu vizualizaci, kterou ukazují, to je vše.

   Izraelci mají z pokročilých zbraní jen Arrow 3, kterou jim udělali ruští inženýři, podle toho, co dělali v 90. letech v ruských výzkumácích, a tím to skončilo. Oni mají jistou tajnou spolupráci s Ruskem, není to jen díky té ruské emigraci – třeba izraelské protitankové rakety a letadlové bojové rakety sdílejí určité designové prvky…

   K hypersonice je potřeba spousta věcí, které nemají. Například, nemají to ani kde zkoušet, ani proti čemu. Na něco takového je potřeba obří raketová střelnice, třeba jako mají Rusové Sary Šagan, vybavená velice drahou technologií. A reálné hypersonické cíle – tedy vlastní hypersonické manévrující rakety.

   Typický článek z Osla: vědecko-technické PR, často bez reálného obsahu, často na hranici pavědy a nesmyslů.

   1. To mohu dosvedcit, kolega Mihulka, co vede Osel, je pekny ptacek. A patologicky rusofob. Pred casem do temer kazdeho clanku nekde vsunul nakou protiruskou zminku, argumentacne na urovni lejna. Ctenare kteri ho v diskuzich zadali aby s tim prestal, zablokoval. Nakonec ale tech stiznosti bylo tolik ze musel toho nechat.

     1. Souhlas. Osobní zkušenost.

      Až na to, že žádné zlepšení v tom jeho subjektivním, „objektivním zdroji“ nevidím.

      Že ty lidi tak baví se shazovat. Sami sebe…

      Descartes by zaplakal, Seneca se zhrozil, atd.

      A to není „jen“ o Rusku či Ukrajině. To je i o migraci, atd.

 14. Zbraně poskytnuté Ukrajině zatím nestačí k jejímu vítězství. Uvedl to šéf ukrajinského ministerstva zahraničí Dmitrij Kuleba.

  Podle něj „dokud není vítězství, pak pomoc nestačila“. „Do této chvíle nikdy nebude stačit všechno, bez ohledu na to, kolik toho dají,“ řekl Kuleba v televizi a dodal, že jsou potřeba především granáty a obrněná vozidla.

 15. Hezké slohové cvičení, které však zcela jistě nepadne na úrodnou půdu. Jako již tolikrát.. přecenění vlastní důležitosti… bohužel.

  1. Já jsem přesvědčen, že to Vidlak dělá dobře. Nedělá nic špatného, myslí na rodinu a svoji vlast, což mnoho tzv. Evropanů vytáčí ke slovům, které tady vypouštite.

   1. Nemám z konání nemojí vlády dobrý pocit, patrně se podpisem dovrší to, oč se tady od 90.let usilovalo,ale zase budeme mít zdarma kremaci.

 16. Tecočamp napsal:20 června, 2023 (8:13)
  Problém se jmenuje „volby“.
  Opakovaně si volíme ty největší hajzly mezi náma a nikomu to nepřijde divné.
  Hajzl, který prodal českou vodu žabožroutům – kde je teď, co dělá a proč nesedí v kriminále?

  Problém je že nemáte co volit, volba ANO řeší jen o málo, SPD ještě mín o těch dalších prakticky zbytečně mluvit. Proto také jsme tam kde jsme. Možná PRO , to zatím je v plenkách a stejně ho plno lidí bere jako nevolitelné. A o tom to je nemáme volbu volit něco co nás vytáhne ze srabu a proto plno lidí rezignovalo. Já třeba volil Ano stím že jen menší zlo

  1. Možná Vidlak přinutí lidi k zamyšlení při volbách? Aspoň mě jeho kydani ovlivnilo. Místo SPD to příště hodím PRO, nebo některé z jeho koalic.

 17. dnes ilustrující zprávy z Francie:
  prezident Macron kritizován za toxickou maskulinitu, když s ragbisty vypil pívo na ex – to je třeba opravdu řešit… zatímco v Bordeaux muž napadl babičku a vnučku, když vcházely do domu /pán není úplně typ bílého bankovního uředníka, nativního Francouzce/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *