20 července, 2024

Budu dělat chytrého…

Přátelé, mám samozřejmě zprávy z mnoha volebních komisí po celé České republice, tak mohu udělat takový exit poll. Mimochodem, toto je právě ten důvod, proč se u nás volby obtížně falšují. Volební komise ručně spočítá lístky vytažené z urny a udělá o tom volební protokol. Tento protokol se vyhlásí na obecní vývěsce a výsledky se pošlou Českému statistickému úřadu, který pak vyhlásí celkové výsledky. Ale v těch výsledcích je možné se proklikat do každého volebního obvodu, do každé volební místnosti a porovnat je s výsledky z obecní vývěsky. Pokud budete mít někdo pocit, že vašemu lídrovi a vaší srdcové straně bylo ublíženo, můžete si výsledky překontrolovat.

Volby u nás mohou mít chyby. Třeba, když má volební komise odškrtáno šedesát voličů a z urny vysypou o dvě obálky víc nebo o dvě obálky míň. Ale i toto se píše do volebního protokolu a je to součástí výsledků. Ale nějak výrazně u nás zfalšovat volby, to by bylo tak drahé a náročné, že je jednodušší si založit politickou stranu, nacpat peníze do reklamy a zvítězit normální cestou.

Podle výsledků, které se ke mě dostaly, se ukazuje, že střízlivost byla na místě. Volební účast zřejmě překročí třicet procent, ale nijak zvlášť hodně. Velká města si žijí trochu vlastním životem, ale na vesnicích je to jako obvykle. Přišli ti starší, mladí zamířili za radovánkami a nějaké eurovolby mají na háku.

Pamatujete, jak jsem psal, že se hraje o tři mandáty? Tak jsem se zřejmě nespletl. A pamatujete, jak jsem psal, že propadlé hlasy zřejmě jeden z těch mandátů přihrají buď hnutí ANO nebo SPOLUkoalici? I to se zřejmě stane a mandát z propadlých hlasů dostane SPOLU. A hádejte, které hlasy zřejmě propadnou…

Pětikolka jako celek zřejmě něco ztratí. SPOLU ale uhraje určitě šest mandátů. Piráti budou mít dva, Starostové zřejmě také dva, protože Turek jim jeden vezme. Šlachta kupodivu od minulých voleb nijak výrazně neztratil a na svém rodném Znojemsku je pořád poměrně silný.

Hnutí ANO je pro mě zajímavá otázka. Buď zůstane na svém a nebo jeden mandát dokonce ztratí.

SPD zřejmě také o jeden mandát přijde a měli by se modlit, aby jejich voliči vykroužkovali Ivana Davida. Pokud se dostane Mach nebo to skočí Majerová, tak do roka a do dne nebude mít SPD žádného europoslance… Jsem zvědavý, jak si Mach povede co do kroužků proti Majerové. Trikolora přece jenom má ještě nějakou stranickou strukturu, takže bych si myslel, že Majerová bude v kroužcích úspěšnější. Zajímá mě to, abych si udělal obrázek, jak moc mimo byla Okamurova sázka na zhrzené voliče ODS nasazením libertariánského ekonoma.

A samozřejmě to byla nejen Okamurova sázka. Naprosto stejnou sázku udělali Svobodní i PRO. Pokud SPOLU neklesne moc (a vypadá to, že neklesne), tak Svobodní i PRO jedou na mrtvém koni, protože nakonec těch zhrzených voličů prostě nebude dost. Ale to říkám už od prosince – u politické mrtvoly ODS je příliš dlouhá fronta a chcípající kobyla ještě kope. Propadlé hlasy budou zřejmě na jeden pěkný tučný mandát, který právě po přepočtu hlasů pěkně přejde Vondrům a Zdechovským, takže Fiala se bude zace culit, že je vítěz a má právo nás ruinovat i nadále.

STAČILO! si sahá na třetí mandát, ale bude záležet na přepočtech hlasů. Sázka na milion propadlých hlasů Alternativy se vyplatila rozhodně víc než sázka na zklamané modroptáky. Uvidíme po vyhlášení výsledků.

Další můj článek vyjde až po vyhlášení výsledků. Někdy v noci z neděle na pondělí. Příští týden pak budou moje analýzy o tom, co dál, vycházet tak nějak bez ladu a skladu, podle toho, kdy je dopíšu. Prosím vás proto o shovívavost.

Ještě jednou všem děkuji za věrnost. Děkuji, že jste mě povzbuzovali, že jste mi psali a děkuji za každou korunu, kterou jsem od vás dostal. Po těchto volbách mě čeká celá řada velmi obtížných rozhodnutí. Všechny je udělám s vámi, ale udělat je musím. Byli jste důvodem mé práce, budete i důvodem mých změn.

Vážím si vás, rád bych vás všechny přivítal u sebe doma, každého vyslechl a každému nalil sklenici portského. Snad se mi to co nejvíce vyplní.

Děkuji, že vás mám.

Váš Vidlák

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

369 thoughts on “Budu dělat chytrého…

   1. Sasine, stěhovat se v 80 je dost problém. Nevim jak bych ukecal všechny ty doktory, co k nim chodím na kontroly, aby odjeli se mnou 🙂

    1. Bez pardonu, už je to uctihodný věk. Žijte a radujte se, z voleb. Mu🙂 🙂
     Nesere vás někdy, že co jste budoval za socíku teď mají v kešeni cizáci? Vaše potomky honí do roboty nebo fixlovat v kanceláři výsledky hospodaření Čekolandu?

 1. Tak radost mám z pirátů, mohlo být líp v stačilo, že se dostali tetuše a farský, to je mimo komentář, spolu také nekomentuji , aspoň ten david, fízl dýzl lepší než cosi z pětky. Inu, dopadlo to výborně, jsem jen trochu v šoku, spravil by to náprstek nějakého moku…

  1. Být to parlamentní volby, tak by Piráti propadli v polovině krajů. Prostě jsou nahrazeni Motoristy. Další strana „záchranářů“ v dlouhé řadě stran už od dob ODA, US, VV a SZ. Nicméně tahle alespoň zatím není protežována mainstreamem.

 2. Vítězem voleb je ANO 2011 s 26,14 % hlasů a 7 poslaneckými mandáty. Následují SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) se ziskem 22,27 % a 6 mandáty, dále PŘÍSAHA a MOTORISTÉ (10,26 %, 2 mandáty), STAČILO!, koalice KSČM, SD-SN, ČSNS (9,56 %, 2 mandáty), Starostové a osobnosti pro Evropu (8,70 %, 2 mandáty), Česká pirátská strana (6,20 %, 1 mandát), a SPD a Trikolora (5,73 %, 1 mandát).
  PS: SPOLU zvítězilo v jednom kraji, konkrétně v hlavním městě Praha. Těch Moraváků je asi v Praze víc jak Pražanů.
  https://www.czso.cz/csu/czso/cesko-si-vybralo-nove-europoslance

  1. Zvolení europoslanci

   ANO (7): Klára Dostálová, Jaroslava Pokorná Jermanová, Jaroslav Bžoch, Ondřej Knotek, Martin Hlaváček, Ondřej Kovařík, Jana Nagyová
   SPOLU (6): Alexandr Vondra, Luděk Niedermayer, Tomáš Zdechovský, Veronika Vrecionová , OndřejKrutílek, Ondřej Kolář
   Přísaha a Motoristé (2): Filip Turek, Nikola Bartůšek
   Stačilo! (2): Kateřina Konečná, Ondřej Dostál
   STAN (2): Danuše Nerudová, Jan Farský
   Piráti (1): Markéta Gregorová
   SPD a Trikolóra (1): Ivan David

   https://www.novinky.cz/clanek/volby-eurovolby-2024-online-vysledky-40475457

   1. Okamura sklidil to, co svou vnitrostranickou politikou zasel. Od dob Volného, Bojka, Papežíka a dalších bývalých srdcařů. Dobré je, že se kroužkováním dostal alespoň Ivan David. A že pohořeli Piráti, teda kromě té bláznivé Gregorové. U dýzla-fízla kvituju alespoň to, že Šlachta utřel.

    Bohužel, jeden z největších protinárodních škůdců a eurohujerů, Niedermayer, bude škodit i nadále.
    Stejně jako Kolář, Prezidentuše a Zdechlina. Pražáci zase pokazili co se dalo. Nejvyšší čas je vystřelit natrvalo na Mars, nebo aspoň někam do Brusele.

    Celkově je to ovšem (mnou) očekávaná volební katastrofa, další z mnoha. Protože čeští voli(či) jsou zkrátka nepoučitelní. Asi toho euroútlaku ještě stále nemají dost.

    1. V Praze nežijí jen dementi z nadnárodních korporací. Danuše Blbuše je pro Pětidemolici větší než STAČILO!, Motoristé a SPD dohromady. Ta umí zkazit vše, má na to takový talent, že v tom nemá konkurenci. Blb škodí hlavně svým.
     Jinak se divím, že má strany Pětikolky dostaly tolik hlasů a divím se také vítězství ANO. Mnozí lidé snad trpí ztrátou dlouhodobé paměti. Jinak to nazvat nelze. Co předvedl Babiš a jeho vláda v době covidu, to je děs. Že to dělali všude, není omluva.

     Jediné vysvětlení je, že Pětidemolice i ANO mají dobře vycvičené tvrdé voličské jádro.

  2. Ovsem prusvih je Slovensko:
   VÝSLEDKY EUROVOLIEB: 27,81% Progresívne Slovensko, 24,76 % Smer-SD.
   A komentar:
   „Ak progresívci vyhrajú, bude to prehra pre Slovensko“
   Ze v ecropskem celku pravice posilila, nic neznamena, progresivci svoji neprohrou dostali kridla. Cekali propadak, ziskali remizu, coz je posilni.

   1. Slováci by museli ještě před dalšími volbami stihnout nějaký chytrý tah proti mainstreamovým médiím. Nicméně jak jsme se dozvěděli, nyní se musejí předkládat všechny přijímané vnitrostátní zákony ke schválení do EU, takže asi už je na takový krok nejspíš pozdě.

   2. To mě překvapuje, myslela jsem si, že Slováci mají rozum a zatím volili hůře než my. Nepodařený pokus o atentát na Fica jasně ukázal, kdo jsou jeho odpůrci. Myslet si, že atentátník byl duševně nemocný, magor a osamělý vlk snad nemůže ani malé dítě.

  3. Praha je kurevské město, někdo říká že ho vlastníma rukama postavil Kája čtvrtník, Potom že hus, nebo Nepomucký a potom soudruzi s Prahe. Všechny výsledky musejí dojít do prahy, a tak jako v Pyšné princezně to rozdělí zaprodaní zbrojnoši, panoši nebo jak se jim dneska říká. Víte, celý problém s demosgrácou je v tom, že ji ještě nigdo neviděl.

 3. 12:9. Turek před prázdnuší, to musí být zadostiučinění. Stačilo před prázdnuší i pyjáty, super. Ještě máme naději. Až přijde i sněmovní část voličů, sáhne si na 15 % s jistotou. A Okamura je jednou nohou v hrobě.

   1. Těším se na Vidlákův článek, asi až zítra.
    Přece jen dost lidí se poučilo a nevolilo propadlíky (PRO, Svobodní)…
    Piráti pohořeli, jo, propagovat volný prodej drog a prosazovat zdražení alkoholu, sladkých výrobků atd., to nebylo i pro mladé voliče to pravé. A digitalizace nikde.
    Podle mne jim většinu mladých odlákal Turek, mladí muži jsou dnes zahnáni do defenzivy a hledají mužský vzor, nějakého chlapáka, co se nebojí…
    Praha zase volila SPOLU, nic s tím neudělám, vyvěšovala jsem letáky, agitovala, ale sousedé jsou jako ovce… Když vidím ty profláklé ksichty, Vondru, Zdechovského, Vrecionovou, Niedermaiera, tak se mi otevírá kudla v kapse, ale nedá se nic dělat.
    Já volila Stačilo, Rédovou jsem kroužkovala, no, bylo nás málo, ale dobré dva mandáty, ne?
    SPD dostalo ťafku, to, co je chtěli volit, většinou zakroužkovali Davida, a jeden mandát je málo.
    Tak zítra! Dobrou!

    1. Piráti ještě propagovali sdílení. Nestačilo jim prosazovat zdražení alkoholu, sladkých výrobků. A ta jejich kampaň, to bylo něco příšerného a to je moc dobře.

     SPD nevím, proč dělá takové chyby. Okamura dvakrát přežil svoji politickou smrt, takže musí být velmi dobrý. Moc se divím, že udělal školácké chyby. Člověk nemusí být marketingový génius, aby věděl, že udělat demonstraci před volbami není dobrý nápad, pokud si není 100% jistý masovou účastí. V každém případě je to velký risk. A dát jako lídra kandidátky Petra Macha místo Ivana Davida také není dobře. V SPD se dějí intriky a pokud to Okamura nevymete a bude to nadále tolerovat, tak se na podzim může rozloučit s místem poslance, SPD se do Parlamentu nedostane.
     Rajchlovo PRO má co Rajchl chtěl. Vyhodit srdcaře (maximálně jim nechat roznášení letáků) a známé tváře, to je opravdu síla. To si přímo koleduje o pořádný propadák, který mu po zásluze patří. Rajchl je mluvka, slibuje, co nemůže splnit a ono se to pozná. Musí. Čas to velice brzy ukáže. Byla jsem na několika jeho demonstracích. Plamenná řeč, která se tak krásně poslouchá! Ale skutek utek.
     Svobodní nevím, kde dělají chybu, proč jim to nejde ani s Gregorem ani se Šichtářovou.

  1. Myslím. že se Blbuši ten pondělní výstup opravdu povedl. Nevěřím, že bez toho by Turek měl dva mandáty a byl třetí.

     1. Zdá se, že se v EU začínají poněkud měnit zájmy loutkovodičů dle výsledků voleb. Tak aby nebyli Fiala a spol. do pár týdnů největší chcimíři. Byť si to při jejich prázdnotě a nenávistnosti nemyslím.

     2. K tomu Kolářovi jsem už psal :

      Sakra ten Kolář prolezl s odřenýma ušima, Šojdrová měla 4.90%. To zamrzí.

 4. Tak ve 23:00 měl statistický úřad odblokovat výsledky voleb do EU v ČUR.
  Je 23:08 a stále kvoká, stále kvoká…

   1. Jediné, co zatím „víme“, je, že ANO vyhrálo a má údajně 7 mandátů, druhé má být SPOLU s 5 mandáty. Třetí mají být Motoristé.

       1. Tak Motoristé prý budou v jedné frakci s ODS. Pěkná Alternativa 😉 Tak snad prosadí odložení zákazu spalováků o tři roky…

   1. Něco je u mě blbě.
    Seznam má nějaká čísla, ale na ofiko webu 23:16 hovno, hovno zlatá rybko.
    Mám printscreen-y.

 5. Vypadá to, že mě čeká Starobrno:-/ , kterým jsem se slíbil ztrestat, pokud účast přeleze 35 %, posléze po Nerudo Rakušanově akci fanfaronsky snížené na 33 %.
  Na druhou stranu, nárůst účasti o více než čtvrtinu za to zřejmě stojí.

   1. Bohužel o parník. Měla pod 4% a Dostál skoro 9%. To mne mrzí.

    Ale trochu více jak dva z pěti kroužkovali Konečnou.

 6. Vidláku, přiženil jste se do chalupy, kde už všechno „bylo“. Vylepšil jste to ale postavit něco z gruntu, od píky na to májí koule jen zazobané ludry , které vykořistili co šlo. Zkuste se zeptat na katastru na podíl půdy pro každého synka a dcerku od naší mámy. Já vím vy nerozumět. Okamura, Stačilo nebo Konečná. muheeee, dyk si nelejme čistého vína. Né jak říkal Mikelandčelo, že když je víno kyselé, vyleje se.

 7. Všude kolem se blýská,
  a vypadá to, že ne na lepší časy.

  Makarón po neúspěšných volbách hodlá rozpustit parlament. Ale při nových volbách bude volit parlament stejný (nebo podobný) elektorát voličů, kteří ho potopili (Makaróna) u voleb do EUhnijního parlamentu, možná ho voliči potopí úplně.

  Ten fr. systém je nějaký pro mne neuchopitelný.

  1. MOSKVA, 9. června – RIA Novosti. Předsedkyně frakce Národní shromáždění ve francouzském parlamentu Marine Le Penová přivítala rozhodnutí prezidenta země Emmanuela Macrona rozpustit dolní komoru francouzského parlamentu – Národní shromáždění – a oznámila, že její strana je připravena převzít moc do své vlastní moci. řekla po výsledcích parlamentních voleb, které vyhlásil Macron.

   https://ria.ru/…1833780.html?…

   1. Le Penová je připravena převzít moc. Le Penová podporuje UA, takže bude připravena převzít
    Makronovy závazky.

  2. Francie je (polo)prezidentská republika, prezident má velmi silné pravomoci, obecně prý hraje prim i nad opoziční vládou (není-li tato z jeho strany) v zahraničních otázka (a také velí armádě).

   Premiér a vláda jsou tedy spíše správci země (hrají prim ve vnitřních otázkách).

   I v tuto chvíli nemá Macron (jeho strana) většinu v parlamentu a vláda je pouze menšinová. Tady jsou výsledky parlamentních voleb z roku 2022:

   https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2221447

   – Macron první a nejsilnější, nikoliv však většinový, druhý Melenchon (levice), třetí Le Penová (pravice). Dá se předpokládat, že v nových volbách bude nejvíc bit Melenchon, a Le Penová sice posílí, ale Macron možná až tolik neztratí.

   Čili už teď parlament prezidentovi příliš nevyhovuje a nové parlamentní volby budou spíše než změnou jen kosmetickou úpravou a hlavně asi pojistným ventilem, který upustí páru před rozhodujícími prezidentskými volbami.

   Oni si také demokracii rozvracet nedají….

   1. Francie nikdy nemela svoji vladu, vod dob Ludvika 16 , kterej byl , svejma reformama
    daleko vic socialista , nez ty co kriceli ,ze sou..Daleko vic a pro narod..
    Musel bejt proto demokratama znicenej..
    To se vopakuje a bude. To je u nich jedina tradice k nasledovani.

  3. Vyžírků v parlamentních, státních, obecních a všeobecných koryt je příliš mnoho. Oni převolili tento svět do nesnesitelna.

 8. Pokud by to někoho zajímalo, cca deset let stará zpověď německého novináře, který se přiznává, že stejně jako mnoho jeho kolegů (či spíš většina) z mainstreamu byl placen CIA:
  https://www.youtube.com/watch?v=-sYUmnLnoz8
  Mluví tam i o chystané válce v Evropě a o své knize, která celou tuhle propagandistickou špínu odhaluje a popisuje.

  1. Udo Ulfkotte, úmrtí 13.1.2017 v padesáti sedmi letech. Matně si vzpomínám, že kolem jeho úmrtí byly tehdy nějaké nejasnosti.

   1. Jistě ne žádné agenturní nejasnosti, že. Západ přeci novináře nevraždí. Tedy alespoň ne ty, kteří nemají chuť pouštět si ústa na špacír…

    1. Věřte jen svým potřebám. Nenechte se oklamat. Klamat můžete ženu, kterou potřebujete k rozmnožování, tak to zařídil RAmcha.

   1. To má dva důvody. Povědomost lidí o politické kultuře a kvalitu práce médií. Obzvláště to první je u nás a Francouzů diametrálně odlišné.

  1. Francouzský prezident Emmanuel Macron v reakci na jasnou porážku své strany v eurovolbách oznámil, že rozpouští Národní shromáždění a vypíše nové volby.
   ČTK

   1. Uz nebylo ani v moznosti zvotrocenych, takovou silenou hydru svetovy valky ,
    za kazdou cenu a nic jinyho , nebylo mozny najit nakej duvod a hlasovat pro nej..
    Nedal nikomu sanci. Porad ,ze napadne Rusko ,ze zacne svetovou valku a jinak nic…Kolonie vod nej prchaji v hruze.
    A pridavaji se radsi k nejhorsimu hitlovi , este desetkrat mrtvymu …To je Putin..

    Shomazdilo se v Rusku zastupcu a presidentu z 98 statu..Mrtvej, byl furt stredem velky pozornosti a zvedavosti ,zive diskutoval a vodpovidal celkem uprime..
    Ted je treba hledat jeho tisicu agentu a zajistit a potrestat je vsechny..

    Je navic ilegalni diktator a zeli je rozhodnutim zapadnich vlad ,
    uplne legalni president i s celou vladou..
    Us president se mu ted velmi omlouval za zpozdeni vyplaty v miliardach a narikal ze nejaky konzervativci to zdrzovali , velmi, ze to toho lituje ,
    /mel pochopitelne obavy , z nasledku na sebe /…

  2. Zase se změna u nás bude konat na základě změny venku.
   Jinak Macron dostal takový výprask, že vypsal nové volby. Takže ne že to nejde.

  3. Radost z vysledku nemeckych voleb nechapu.
   Vzdyt o parnik vyhrala CDU, coz je ta strana, ktera dovedla Nemecko tam, kde je.

    1. Trochu jsem se spletla, ale bylo to jen o pocitu. Chtěla jsem mu jet na pohřeb, ale byla jsem den před tím v práci a musela bych brzo vstávat. Taky to vlastně bylo složité, kde je tam ten kostel, nepoužívám navigaci. Beru to jako mé selhání … Stejně jej dodnes mám ve svém srdci

    2. Re: Ládik!!!

     Je to tu bez něj na hovno. Chybí mi parťák, kterého bych mohl urážet a který by vymýšlel kontry na mé ptákovinové výlevy.
     Jeho komenty byly pro mne doslova živou vodou…

     Jsem tu jak bez ruky a bez nohy…

 9. Ukrajina povolává dědečky! Vy ruská prasata – nemyslete si, že to je z důvodu, že by snad mladí Ukrajinci již nechtěli narukovat! Naopak! Tito dědečkové bojovali již za báťušky Stalina a jsou tak velmi zkušení! Poženou naše hordy a zdrtí russké onuce! Ha! Sláva!

  https://t.me/swodki/387019

 10. Lidi neblbněte. To jste někdo vážně čekali, že tyhle volby nějak zásadně změní rozložení sil a zejtra skončí válka na Ukrajině, pozítří Grýndýl a popozítří pojedou negři zpátky do Afriky?
  Pohřební řeči nejsou na místě.

  1. Jsou. Trend se totiž nemění. Ti idioti, co volí NSDAP jim to prostě hodí i když je to samotné bude stát život – a že je migrace a greenDeal stát život časem bude, ale své hrdopyšné kasty se nevzdají, podobně jako nacističtí fanatici či pasivní kejvači před 80ti lety radši páchali častokrát sebevraždy, když se dověděli, že vůdce již nežije. Ty hovada si to zaslouží a škoda jich nebude – naopak, ale veme to i ty pořádné s sebou jako lavina.

  2. polodebil:

   Salám demokracie pomalu , kolečko po kolečku ubývá, času už moc není. Co se jednou změní k horšímu, tak zpátky už vrátit nejde. Ale lidé to tak necítí, stejně jako Vy. Nejste sám.

 11. Takže STAN podle dohody bude volit našeho Eurokomisaře, prý Síkelu. Do Evropské komise, kde má každý stát svého jednoho vyvoleného (celkem 27 kusů). Tato Evropská komise rozhoduje (dle Plánu a pokynů shora) kam bude směřovat EU. Europarlament (s Konečnou?) nerozhoduje o ničem.
  Takže tyto Volby byly vážně úplně o ničem. A Vidlák to řeší pořád dokola (napřed Babiše, potom Rajchla a v závěru Konečnou – tu se mu podařilo odeslat do Europarlamentu do zapomnění). Proboha proč?

  1. Jo, když jsem si předevčírem dovolil vznést obdobný dotaz, málem mě tu sežrali. Dokonce prý jsem Vaše dvojče… Tak nějak nevím…
   Nicméně stále tvrdím, že tzv. Europarlament je Potěmkinova vesnice, šaškárna na 4 věci – na nic, na hovno, navíc a ještě přebytečně!
   A nikdo mě zatím nedokázal přesvědčit, že se v tomhle mýlím…

   1. Jasně vy dva tupí mudrcové. Stejně jako senát je nahovno, a jak nás tu ojebávají i za pomoci toho senátu – to vám už nedochází.

    1. Senát samozřejmě na hovno je, ovšem aby nám ta hovna odtud nepadala na hlavu, je třeba tam dosazovat obětavce, kteří ta hovna budou nějak zadržovat. Případně vracet tam, odkud vylétají.

     To stejné je s říšským sněmem v Bruseli. Dokud se to vězení národů samo nerozsype (když už není vůle z něj utéci), tak je lepší, když tam budou vůči národu přátelští bachaři, kteří budou podávat zavčas pravdivé informace, co se tam peče. Nežli úchylná hovada, co ochotně schvalují všechny europrasárny a ještě si k nim s radostí a z vlastní (z)vůle přisazují.

    2. Já myslím, že v zájmu svého duševního zdraví je asi lepší Etu rolovat. Z tohoto pohledu je docela jedno, zda je debil nebo provokatér, já bych se pocitově klonil spíše k tomu druhému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *