19 června, 2024

Buďme připraveni

Svět zešílel… Úplně. Americký prezident Biden a jeho vláda dnes pozastavili schvalování nových LNG terminálů. To víte, klima, ekologie, grýndýl, uhlíková stopa. Produkce fosilních paliv v USA roste, což dost dobře nejde dohromady s ekologickými závazky a když se oxid uhličitý dostane do rozporu s ekonomikou, tím hůř pro ekonomiku. To víte, když vývoz plynu skokově vzrostl, je třeba ho přidusit. Postavil si hospodu, ale chodili mu tam lidi.

Je radost, mít takového spojence, že Uršulko.

Promiňte mi, ale mám pocit že mě definitivně klepla josefka. Nebyli to Američané, kteří kritizovali ruské plynovody a chtěli nám dodávat henty molekuly svobody? Neměl to být byznys století? Nemělo to být sice bolestivé a drahé řešení, ale alespoň řešení? To fakt stačí, aby se objevily nějaké americké Grety a strýček Joe jim vyhoví, i když je Evropa ve válce s Ruskem a v její vítězství už věří jen blázni a libtardi? Nebo už to nemá cenu, protože Evropa je v háji tak jako tak a stejně nebude schopná za ten plyn platit?

V Německu se stávkuje, ve Francii se demonstruje, Izrael uzavírá s Hamásem příměří, protože to v Gaze nejde dál… Husiové dál střílí na západní lodě vplouvající do Rudého moře a na americké nálety zvysoka kašlou… Jestli to takhle půjde dál, tak USA vystoupí z NATO ještě za Bidena.

Rusové udělali další tah na ukrajinské šachovnici a vyzvali kozáky, aby si zase zabrali svojí zemi a byli svobodní, jako kdysi. Zdá se, že už víme, jaké řešení má pro Ukrajinu nachystané Kreml. Už to jednou udělali v Čečensku. Během krátké doby přetavili čečenskou nenávist k Rusům v čečenskou lásku k Putinovi. Kdo by nechtěl být svobodným atamanem, že? Obzvlášť atamanem, který má blízko k velkému gosudarovi.

Ani u nás není klid. Zemědělci se dohodli a vyrazí s traktory na Prahu. Je jich víc, než bych čekal. Dnes, v sobotu, na akci v Letovicích oznámí první podrobnosti. Když je celá Evropa ve varu, nebudeme stát stranou. Zemědělci se organizují odspoda a během dneška leckde uvidíte taková menší cvičení. Do Letovic se dnes sjede řada skupin z různých koutů republiky.

Únor letos bude zřejmě docela horký. Buďte všichni připravení. Až vyjedou traktory, musíme být u toho. Všichni! A ano, vše se koordinuje i s odboráři a dalšími skupinami.

Dovolte mi, abych osobně poděkoval pravdomluvným intervjukům ze CNN Prima News za další pěknou reklamu zdarma. Minule jste mě proprali po odborářské demonstraci a díky tomu se můj dosah zvedl natolik, že mě teď už poznali i bez brýlí, bez klobouku a v sauně. Teď jste to udělali znovu kvůli pětivteřinovému satirickému videu s Rakušanem… Opět jste na mě zaměřili pozornost národa… a ausgerechnet v době, kdy bude zapotřebí informovat o šturmu na Prahu. Děkuji vám vřele, víc jste pro úspěch naší akce udělat nemohli.

A propo… berete si mě do huby, říkáte, že jsem proruský aktivista a dezinformátor, ale že byste se mi postavili v souboji před kamerami, to ne, že? Ani kdybyste proti mě postavili celý kostnický koncil. Ale já zapomněl… vy vlastně nemůžete. Vy se bojíte svých vlastních liberálních posluchačů a liberálních úderek. Kdyby tam u vás náhodou někdo měl odvahu mě vyzpovídat ve studiu, dopadla by Prima jako Kádrováci Kladno. Vaši vlastní by vás ukousali a nezachránil by to ani Jarda Jágr.

Ale reklama je to dobrá. Už brzy přijdu s nějakým dalším počinem, tak mě nezklamte a nezapomeňte zase šířit moje občanské jméno i vidláckou přezdívku… A varujte přede mnou pořádně, sakra! Napište tam, že se lidé nemají dívat na www.vidlakovykydy.cz Takhle se na mě mohou podívat a nevědět, jak jsem nebezpečný pro vaší demokracii. Příště i s odkazy, ano? Vaší zbabělosti zdar!

Buďme připraveni. Korespondenční volba prošla prvním čtením. Jestli se to zavede, budeme překvapeni, kolik lidí v zahraničí najednou pocítilo touhu volit Rakušana a Pekarovou. Jednou nabyté „občanské právo“ se už nikdy nezruší, jen se za chvíli zavede i pro naše občany zde v republice a opět zjistíme, kolik nemohoucích babiček má touhu volit Piráty a Blyštivého Péťu. Tahle vláda musí skončit dřív, než korespondenční volba projde legislativním procesem.

Buďme připraveni.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

244 thoughts on “Buďme připraveni

 1. Nedávno tu jeden diskutující napsal, že bude volit do EP Hynka Blaška.

  Z přehledu za rok 2023 vyplývá, že Hynek Blaško měl z českých poslanců nejvyšší absenci 34,5% (spolu s Dlabajovou) při hlasováních parlamentu.
  Takový poslanec je nám ovšem na dvě věci, zvlášť když Piráti hlasují téměř vždy.

  Jak pilně chodí europoslanci do práce a kolik za to berou?
  https://www.kverulant.org/article/brusel-kolik-berou-europoslanci/

 2. Omlouvám se za vulgaritu …..
  Tyyyy vole, Tyyyy krávo, Tyyyy p….o,
  autentický sociální demokrat Hašek se dal k Raichlovi …. Info na FB.
  Ten člověk klesl na absolutní politické dno. 🙁
  Tihle lidé ovlivňovali naše životy, když byla socdem i lizu …

  Koukám, že nám nakonec zbyde opravdu je Kačena Konečná…..

    1. Zanech kazdy viry a vsech nadeji , kdo v tenhle svet prichazis.
     Tanec na krchove , kazdej den ses jednou nohou v hrobe.
     Vsecko jiny sou jen iluse , posetilych.

  1. Také mě to hodně překvapilo. Považovala jsem doposud Haška za konzervativního sociálního demokrata, který má dnes blízko například k Janě Turoňové. Ale ta je na kandidátce Stačilo Kateřiny Konečné do EP.

   Čekala bych, že se Hašek přilepí ke Stačilo. No, zřejmě Reichlova PRO nabízí lepší byznysy.

  2. Nejen Hašek, ještě take „Funkci první místopředsedkyně bude ve Straně PRO na Jižní Moravě vykonávat Klára Liptáková, která působila například jako místopředsedkyně KDU-ČSL, zastupitelka Jihomoravského kraje, starostka městské části Brno Maloměřice a Obřany nebo první náměstkyně primátora města Brna.“. Prostě Vacek jede PRO jako klasickou stranu, přijde mi že volit PRO je ještě výrazně horší než volit ANO.

 3. „Španělsko pod vedením socialistů a zelených zavře všech 7 bloků jaderných elektráren a k tomu i navíc demontuje 7500 elektráren větrných.“
  Napsal prý někde senátor Hraba.
  Leo K. pak napsal , že „Když jsem to nadnesl mé neteři a její dcerce žijícím ve Španělsku, dozvěděl jsem se, že tam je pro většinu inteligence slovo politik synonymem výrazu blb.“

  A že prý Španělsko má dost jeskyní, ve kterých je i v zimě teplo a že se stejně jednou, po Definitivním Ukončení Světové Války (DEWW) , vrátíme ke dřevu , smolným loučím ,bicyklu, luku a oštěpu, plus různé kořínky či hlízy.

   1. Ufff !
    To se mi ale ulevilo.

    A když tak, tak si obují španělské boty – a bude jim ještě tepleji, od nohou.

    1. V noci je na jihu Evropy cca 8st, v lednu je den krátký, tudíž 18h musíte být omotaný okolo topení. Dnes ráno jsem měl 3st., jižní Francie.

   1. Pche !
    Stačí několik stovek šikovných rukou, vercajk, povinná docházka (podzemními chodbami) na kurzy bicykloopravárenské….a je to.
    Místo počítačů kurz operátora kouřových signálů, místo vlaků peškobusy a povinně řvát : „Š š š š buc, š , š atd“) a místo letadel bujná fantazie (ta doletí až ke hvězdám).
    A máme to vyřešené.

    To, co chci já, na to establishmenty mnoha států zvysoka….Mají svoje nápady.

 4. Imho tam máte chybu, s tím kapalným plynem nejde o „americkou Grétu“, ani ten zlý sodovkový plyn, ale o potrestní Texasu, který se malinko cuká proti progresivistickým nádpadů federální vlády.

  Potenciál to tudíž má … veliký, od legislativně-právní šťouchanice po občanskou válku a rozpad USA.

  Jak to dopadne, netuším.

  1. No, pojďme to rozmotat selským rozumem. P. Hampl vytvořil dobrou zkratku, když řekl, že volby v podstatě ukazují rozložení sil a v podstatě ukazují, jak by dopadla „ostrá“ občanská válka. Ukazuje se, že to bude správná úvaha, ale ne úplná. Jde totiž o to, že tohle platí, pokud jsou volby v rámci možností férové – a jenom v tom případě mohou ukazovat skutečné, chcete-li reálné, rozpoložení sil … a proto se občanská válka nekoná.
   Otázkou ovšem je, zda tohle platí i v případě, když volby nejsou férové, ale silně „cinknuté“. Pak nám volby ale ukazují nesprávný poměr sil a dříve nebo později si to strana, která byla podvedena začne uvědomovat a podle toho konat. A tohle právě sledujeme v přímém přenosu v Texasu, kdy incident u hranic je jenom jedna z možných záminek pro „přeskupování“ sil.
   Jinými slovy – Republikáni si začínají uvědomovat nejen, že Demokraté fixlují, ale že proklamované politické rozložení sil neodpovídá realitě. Tohle je jádro pudla.
   Demokraté vyhráli minule podvodem a sebevědomí jim narostlo – věděli, že to bylo podvodem, ale spoléhali, že situaci udrží a u dalších voleb případně podvod zvětší, protože už jim to jednou prošlo. Jinými slovy – získali neoprávněné sebevědomí, kterému ovšem ale asi věří. Bohužel pro ně se ale realita očůrat sebelepším trikem nebo podvodem nedá.
   Co bude dál – v teorii her se tomu říká „hra na kuře“. Republikáni pravděpodobně posilují a získávají sebevědomí, že v případném střetu jsou silnější. Demokraté neustupují, protože získali sebevědomí na základě falešné reality, resp. podvodů, které jim prošly. Kdo ustoupí prohrál a stane se terčem odvety.
   Domnívám se, že již nelze ovlivnit směr vývoje, pouze krvavost řešení.
   Podívejte se na nejnovější vyjádření Bidenovy administrativy – požadují odstranění zátarasů, aby federální stráž „mohla pracovat“. Oni jsou z těch dosavadních manipulací, které jim doposud prošli tak zblblí nebo opojení, že přestávají vnímat realitu … žijou ve světě, kde stačí věci správně „vykomunikovat“, přestože realita je katastrofa. Přeložíme-li do lidštiny, co vlastně říkají, tak to je, že se mají odstranit zátarasy, aby hranice byly lépe chráněny. Selský rozum říká, že to je cypovina, ale demokraté věří, že to lze „vykomunikovat“ a vše bude oukhej … bez ohledu na realitu.
   V první fázi bych to viděl na pomalé osamostatňování republikánských států. Odhaduji, že demokratické státy v odvetu zakážou kandidaturu Trumpa, čímž spor budou eskalovat. No a nakonec bude rozhodovat stav hospodářství – pokud bude ekonomická výkonnost +/- stejná, pak mohou koexistovat vedle sebe. Pokud stejná nebude, pak slabší začne vznášet nároky a konflikt se bude přiostřovat.
   Zkrátka – díváme se na rozpad USA.

   1. Jako temer kazdej delestudujici akademik z kancelare ovesenej diplomama ,
    dneska, skoro kazdej , maji ty udesny nasilny sny , vidiny katastrof a predstavy…
    Vedi co vsecko na svet dopadne a brzy..
    Svedskej hlavni z kancelare, uz je taky ve valce s Ruskem. A neni sam.
    Este neni v NATO. German musi mobilizovat a ty co sou obezni musi ted ihned na prikaz ministryne, zhubnout.
    Bez diplomu neco takovyho nemuze, ty jiny napadnout. Aby prikazovali.
    Vi takovy vsecko a napred , rus zachvati v unoru , celej svet. Jak to udela nevadi.
    Do ty valky hysterickych akademiku pujdou urcite , ale jiny ,
    co nejsou v kancelarich..To je dulezity vedet.

  2. Velky je nebezpeci covidu a spousty dalsich infekcnich nemoci z celyho sveta , ale jen pro mistni v usa a eu. Jiny covid nemaji a nemuzou mit.
   Ty muzou vsude v milionech , ale zadnou infekci roznaset nikdy nemohou .
   Velkej pokrok vpred , vyvoje vedy lekarskych akademiku ..
   Rozhodnutim dochtoru .Nemocny nejsou a nikdy nebudou.
   Neznaji co je hygiena a doktora nevideli celej zivot..Ale to nevadi..

  3. German zrejme nemuze zustat bez zadnyho plynu.
   Nejdriv mel ten chlor za valky, desitky tisic mrtvych .
   Potom si poridil cyclon B /miliony mrtvych z toho plynu/ a ted ma zase dalsi plyn CO2.
   Plyn jinej ,kterej si neporidil ,ale kterej by mu pomoh , udesne nenavidi..
   Asi kvuli nemu zacne dalsi valku , aspon vyhrozuje.

  1. Zprava , ze Haslech si nasel novej tym a byl este velmi privitanej , do kolektivu ,
   jako mocna posila, velke medialni pozornosti , kterou si vykricel nevrazivosti na rusa.
   To muselo dat hodne prace. Kdyz bicoval a slehal z dalky a smerem na Kreml.
   /Vod kteryho bral miliony horem dolem , ale zadny miliony spatnymu valecnymu agresorovi a rusovi s pohrdanim a jeho rusky spinavy penize , ale nevrati, to nikdy , ani halir./.
   Nektery maji nejradsi penize a co dalsiho maji taky radi ,sou penize…A..

  1. Není proruský, je pro spolupráci všech lidí, států, a proti válce kdekoliv a to je rozdíl, ale to takový blbeček jako vy nemůže pochopit.

 5. Už jsi s tím trapný, i když asi nechápeš význam toho slova. Co bys pochopit mohl je že si tím asi nic nevyděláš, protože se bude kydat.

    1. Co přesně jako? Myslíte to třaskavé prohlášení generálního prokurátora?
     Olej do ohně přilil generální prokurátor Texasu Ken Paxton, který v rozhovoru s bývalým poradcem Donalda Trumpa pro strategické záležitosti Stevem Bannonem prohlásil, že vláda Joea Bidena spolupracuje s mexickými kartely na pašování lidí do Texasu. Systém funguje tak, že kartely se už neskrývají a po překročení karavany s lidmi jdou vůdci skupin ihned k federálním strážníkům a předávají jim migranty do ruky. Federální strážci okamžitě migranty zaregistrují a dají jim papíry k legálnímu pobytu v USA. Podle Paxtona je to domluvený systém, kdy kartely přímo vodí migranty ke kontrolním stanovištím s federálními agenty, kteří si migranty přebírají ke zpracování.

 6. Moc se mi líbí, jak pan ministr Výborný bojuje za naše zemědělce tím, že kritizuje, že protestující zemědělci ve Francii napadli náš kamion a vyplenili ho (nebo sakra bojuje za zájmy logistických firem? Nějak se to plete.). Jenom škoda, že nebojuje za naše zemědělce při pronikání nekvalitních ukrajinských potravin k nám do země. Nebo se mýlím a bojuje?

  1. Dobré je to, že řekl co a proč budou dělat. Tedy ne že změna kurzu ve prospěch ovčanstva, ale proto aby se udrželi. Není to marné vědět, ale mám takový dojem, že něco podobného už některá z už neexistujících taky zmiňovala.
   Ju a nepochybuji, že zb ytek dosavadních kumpánů to ocení……hmm

   1. Já tu dobrou zprávu vidím, že už druhá strana péťikolky veřejně deklarovala, že se začne ve vládě více prosazovat. Začnou snad bojovat vzájemně proti sobě a nezbyde tolik energie na páchání škod.

    1. No jak se lidovci minimálně od roku 1989 projevují, tak tomu moc nevěřím. Ti a přít se se stranami jako ODS, STAN? Možná až těsně před parlamentními volbami. Tohle je jen takový výkřik když mu teklo do bot.

     1. Lidovci…
      Vždycky vzpomenu na jednoho, který se objevoval v křížovkách: had na tři písmena.
      Lidovci jsou takoví všichni, pro jakýkoliv pašalík by i Pánaboha zapřeli.

      1. Lidovci jsou zákeřní hadi, jedni z nejjedovatějších. Jejich krédem je jít s každým (včetně komunistů), kdo jim umožní „být u toho“. Tedy u koryta.
       Jedenkrát v historii ČR od kabátové revoluce vypadli z poslanecké sněmovny. A jak po celou tu dobu plakali! Nejvyšší čas, aby si to zopakovali.

      2. Lidovci jsou špatní lidé. TOP09 jsou bývalí lidovci co byli tak špatní, že už je ani mezi lidovci nechtěli. A STAN jsou mafiáni co by chtěli do TOP09, ale ani tam takové špatné lidi nechtěli. (zdravím voliče Pirátů a krále hlupáků mezi politiky od roku 1989 Ivánka zvlášť)

      3. Myslím, že v politike neexistujú väčší farizeji, ako sú tzv. „kresťanskí“ politici. Toto hodnotenie má minimálne stredoeurópsku platnosť a netýka sa len KDU-ČSL ale aj slovenského Kresťansko-demokratického hnutia (KDH). Toto hnutie plne zodpovedá slovenskému politickému pravidlu č. 1: Každá politická strana zaručene nie je tým, čo má v názve. Preto aj KDH je všetkým iným, len nie kresťanským alebo demokratickým. Niet na Slovensku farizejskejšej strany, ktorá viac vodila za nos svojich voličov, ako KDH. Hoci ju vždy volili prevažne ľudia z tých najchudobnejších regiónov, nikdy nechýbala pri najväčších antisociálnych zverstvách a bola vždy hlbokom predklone pred veľkokapitálom. Najnovšie je tak progresívna, že miestami prekonáva aj sójových latečkárov z bratislavskej kaviarne. Ak existuje peklo, tak tam určite majú pripravený pre členov KDH nie osobitý kotol, ale riadne veľkú cisternu.

      4. No zrovna Josef Lux byl na politika velmi slušný člověk, který ale překážel Klausovým plánům. Váš příspěvek jen jasně dokazuje, že mééédia tu byla už v počátku devadesátek, že se neobjevila až v posledních letech. Nebo snad jste schopen napsat jedinou nečestnost pana Luxe ? Podotýkám že jsem jej myslím nikdy nevolil.

       1. Jeho stará se někde snažila ošulit erár o dětskou léčebnu. Tato informace se ke mně dostala během předatestační přípravy a tudíž na ni nemohu dát odkaz. Vemte to jako jedna docentka dětské psychiatrie povídala…

  2. Dobrá zpráva je, že dvouprocentní padající strana si zas a opět do čela zvolí strůjce tohoto pádu a ještě si u toho tleská..
   Co tím dává svým voličům najevo?
   Že již nemá zájem samostatně fungovat a zůstane přilepena společně se svým parazitujícím dvojčetem na cecíku ODS.
   Otázka pro voliče:
   Proč má toto uskupení vůbec funfovat?

  1. S tím se dalo po nešťastném Vidlákově článku počítat. To nám vážně nepomáhá, doufám, že se to nebude dále eskalovat.

    1. Vidláku, přimlouval bych se za článek na toto téma (tedy zhodnocení Vráblova „pamfletu“).
     Vrábel se do toho teda obul, jen co je pravda. Na nikom nenechal nit suchou, ale to je u něj normální. Já, já, já jenom já… Ten člověk podle mě vůbec nechápe, o čem je politika. Politika není mix ezoteriky a „čistého srdce“. Je to boj, boj o moc. Proto Vrábelovy snahy vyšuměly do ztracena, protože jen krásné řeči ještě nikoho do Sněmovny nedostaly. Pod videem je samozřejmě diskuzní klaka jeho věrných, ale něco mi říká, že parádně kecá. Konečné se nedivím, že nechtěla do holportu s DSSS. A že Paroubek nebude na kandidátce „pod nějakým bývalým Pirátem“ (Dostál), tak to je tedy gól. Ten pán by měl především vyhodnotit, co kokrétního republice přineslo jeho (odhadem) 32 „projektů“ typu LEV21 atd.
     Jak to tak sleduju, tak Stačilo se vydalo cestou politického pragmatismu. A TO JE DOBŘE ! Nehádá se, nepere veřejně špinavé prádlo, planě nevlastenčí, objíždí kulturáky a neuzavírá se před REÁLNÝMI a NORMÁLNÍMI partnery. Řeší reál-politiku a ne „vlastenecké ezo“, kdy si pár stovek stále stejných lidí posílá navzájem koláže s českými lvy, teutonskými rytíři a smyšlenými citáty a myslí si, že tak bojují proti systému.
     U voleb se ukáže, která cesta byla lepší.

     1. Hm, takže když Paroubek nechce být pod přeběhlým pirátem, tak je to podle Vás špatně.
      Ale když Konečná nechce být s Vandasovými dělníky či Národními demokraty A.B.Bartoše, tak to je podle Vás dobře. Zřejmě máte taktéž v oblibě měření dvojím (kilo)metrem, že?

      Vedení KSČ(M) se měl po agentu Falmerovi a jeho kamarile Kováčiků, Dolejšů aj. ujmout politik Josef Skála. Komunisté nejsou můj šálek kávy, ale J.Skála je alespoň formát 1. kategorie s obrovským rozhledem. Konečná je jen obyčejná kariérní politikářka, což opět dokázala. Pro KSČ(M) tak Konečná bude opravdickou konečnou. Dál už se bude jenom vystupovat, poněvadž jejich cesta končí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *