20 května, 2024

Božská anarchie

Marian Kechlibar na svém blogu v posledních dnech řešil „velkou“ věc mezi počítačovými nerdy – Elon Musk kupuje sociální síť Twitter. Pokud vás tato záležitost zajímá, běžte si to přečíst k němu, má tam docela dost informací i osobních přání. Svět virtuálních dvorků i celých světů nám není úplně cizí, koneckonců se scházíme v Alefově hospůdce a tak vás to třeba bude také zajímat. Já tento úvod píšu, ne abych Kechlibarovi dělal reklamu, ale abych se přiznal, že můj dnešní článek je inspirován právě Kechlibarovými texty.

Marian Kechlibar má jeden velmi zajímavý postřeh – Fejsbůk je de facto největší stát světa. Má tři miliardy uživatelů. Všechno je to sice virtuální, ale když to tak vezmete, přes fejsbůk lidi nejenom kecají a vyjadřují emoce, ale také přes něj nakupují, inzerují, organizují, sdílejí…. Zkrátka ten virtuální svět je poměrně hodně srostlý se světem skutečným. Už jsou to spojité nádoby. Fejsbůk ovlivňuje svět a svět ovlivňuje fejsbůk.  K tomu máme další sociální sítě, které jsou možná menší, ale také jsou to obrovské útvary, které si do počtu „obyvatel“ nezadají i s velmi velikými zeměmi. Když si pak přečtete nějaké ty průzkumy, tak zjistíte, že hodně lidí dneska tráví víc času v tom virtuálním než skutečném světě.

Zároveň je fejsbůk takovým krásným příkladem toho, jak by vypadal stát, kde víceméně vládne anarchie. Fejsbůk má sice své majitele, má i lidi, kteří se starají o provoz a údržbu, ale vzhledem k počtu uživatelů je jich naprosto mizivé procento. Sociální sítě nemají vládu, ale spíš božstvo na Olympu. Někde je někdo, kdo je nadán absolutními pravomocemi, kdo je schopen celý tento virtuální svět zbořit nebo v něm zcela přenastavit poměry, ale není nijak schopen korigovat běžný každodenní provoz. Existují sice různá pravidla komunity, ale neexistuje žádné zdání práva. Prostě tam jste a najednou jste zablokováni. Zpravidla se ani nedozvíte jak a za co. Udělá to nějaká umělá inteligence na základě nějakého udání, neexistuje ani odvolání ani obrana a hlavně neexistují žádná pravidla ve kterých by se dalo vyznat. Dole anarchie, nahoře božstvo s přesně těmi božskými proprietami – nedostupné, nepochopitelné, je možné ho uctívat, je možné mu být nepřítelem, ale není možné mu být rovný… a toto božstvo občas sestoupí, oznámí svojí vůli, udělá nějaký zásah a zase zmizí ve své nedostupnosti.

Marian Kechlibar se ve svém posledním článku pak zasnil, kdyby tak Elon Musk chtěl z Twitteru udělat něco jako více fungující stát. Jakousi konstituční monarchii. Kde uživatelé budou mít práva i povinnosti, kde bude existovat nějaké forma nezávislého soudu, kde se uživatel bude moci odvolat, kde bude existovat nějaký funkční zákonník. Elon Musk je vizionář, má dost peněz, tak by třeba mohl něco takového dokázat…

Když jsem si to přečetl, tak jsem se nemohl zbavit dojmu, že je to pro náš svět typické. Na jedné straně se tu zamýšlíme nad anarchisticko – božským virtuálním státem typu fejsbůk a přemýšlíme, jak do této divočiny vnést nějaký byrokratický pořádek, který bude trochu předvídatelný, což by mohlo ukočírovat ty citové výlevy, sociální bubliny bez možnosti korekce, co by mohlo trochu spousta svévoli technologů propagandy, jistě, je to zcela legitimní postoj a vlastně mu rozumím. Ale na druhou stranu přehlížíme, že (možná právě pod vlivem fejsbůku) náš skutečný svět směřuje přesně do té božské anarchie, která na sociálních sítí začíná vadit.

Všimněte si, že i v tom skutečném světě přestává platit to zákonné právo. Není to tak dávno, co byly zablokovány „proruské weby“. Víme, že to udělalo sdružení CZ Nick, ale dodnes nevíme, na čí popud. Tušíme, že v tom měl prsty Koudelka i Fiala (a nedivil bych se, kdyby se zúčastnil i Rychetský), ale oficiálně to nikdo vlastně neudělal. To jen přišlo nějaké nekontrolovatelné božstvo a provedlo zásah v našem světě. A zase se stáhlo, protože všechny ty weby prostě jen změnily doménu a jsou zpátky. A nikdo je najednou neblokuje, protože božstvo je někde na nebesích. Věřící v toto božstvo se mohou modlit o další zásah, ale vlastně nikdo neví, kdy a z jakého popudu božstvo opět zasáhne.

Nebo ty dodávky zbraní na Ukrajinu… Nebylo to předmětem žádného politického a volebního klání. Prostě se to schválilo, většinou ve zrychleném řízení (stejně jako za kovidu) a my teď jen koukáme, jak rychle umí ta byrokracie makat, když jí o něco jde. Kolik se najednou našlo volných sociálních bytů, kolik se našlo peněz a snadných způsobů, jak přijít a fungovat tady. Člověk si říká, proč totéž nešlo v předchozích letech – jak snadno by se podnikalo, jak rychle by se dalo založit firmu, jak přímočaré mohlo být daňové přiznání. Ale to nešlo. To jsme mohli chodit k volbám od rána do večera, mohli jsme se angažovat, psát, stávkovat… a božstvo to stejně neobměkčilo. Ovšem teď přišel Putin a najednou nám Zeus sestoupil z Olympu a udělal zázrak. Proč? Protože se pere s Hefaistem. To zasahuje hned.

Ty náznaky takového světa byly už dřív – Když se snažili chytnout Juliana Asange – to soudy vydávaly předběžná opatření rychlostí blesku. To bylo něco jiného než nějaký obyčejný vrah nebo tunelář… Zkrátka Marian Kechlibar přemítá o kultivaci sociálních sítí a je přemítám o bezzákonnosti skutečného světa.

Všimněte si, jak to teď funguje ohledně ruské ropy a plynu. Po celé Evropě se konají obřady, jak se má božstvo rozhodnout. Racionální debatu odborníků, tu neuslyšíte. Všude jsou jen kněží dnešní doby. Čísla už dávno přestala dávat smysl. Když budu chtít, najdu si na Novinkách články, které říkají, že máme plynu na půl roku a nebo také na pár dní. Najdu si informace, jak Shell ruskou ropu nekupuje, ale také to, jak v Lotyšsku dělá směs ropy různých dodavatelů a taková směs už je v pohodě.

Jen na samotném profilu Petra Fialy si mohu přečíst všechno. Jak musíme diverzifikovat zdroje, jak se musíme odstřihnout od Ruska, i to, že to teď udělat nemůžeme. Vlastně nám Fiala říká, že sám také neví. Prostě božstvo se nějak rozhodne a pak to prostě uděláme. Nebude kolem toho žádné referendum, ani volby, ani soud. Někde si to nějací řeknou a všechno se stane. A možná nad tím nemá kontrolu vůbec nikdo.

O dvojím válečném metru nemusíme mluvit.  Ukrajina může do NATO, suverenita Šalamounových ostrovů má své meze. Prostě Západní inženýři někde udělají pár vrtů a zjistí, že je tam ohrožená demokracie. Kosovo mělo nárok na sebeurčení národa, Ukrajina má nárok na nedotknutelnost hranic. Diktátor může být zkurvysyn, protože je to náš zkurvysyn. Ale běda, když zkusí změnit prapor. Prostě božstvo koná a filozofové s právníky to pak zdůvodní. Legitimita? Stačí když dost velké množství lidí řve stejně. To je víc než zákon.

Tohle je ten multipolární svět. Bude jako fejsbůk. Dole bordel a nahoře božstvo. Řevnivé, bezzásadové, nedotkutelné, mocné, ale ne dost mocné, aby nastolilo právo a pořádek. Všimněte si hned toho důsledku – lidští hrdinové budou končit tragicky. Mohou sice mravně zvítězit, ale fyzicky umřou. Sláva Ukrajině, tam to vidíte v přímém přenosu. Boj za možnost být v NATO… Bohové se perou o vysoké cíle, je možné být gerojem, ale stejně vás ta válka zabije.

Když se teď říká, že ruští vojáci mají nižší morálku, tak bych řekl, že to je známka rozumu – ať bude výsledek války jakýkoliv, chleba levnější nebude a svět bude mnohem horším místem k životu i pro ně. Božstva si usmyslela, že bude válka. Existuje milion způsobů, jak žít i bez vojenských paktů. Je milion způsobů, jak posilovat důvěru mezi lidmi i národy. Ale… bez ohledu na tužby lidu, prostě bude válka, ta válka vám přijde do na práh a obyčejný Vasil najednou neví, co dělat. Zůstanou Rusové? Změní se režim? Nebo se vrátí Ukrajina? Kdo půjde jako předvoj? Azováci? Co udělají, až u něj najdou rubly?

Takhle je to na fejsbůku ne? Vasil může být potrestán za prkotinu – vzal si od okupanta humanitární pomoc… Nikdo neví, kdy se božstva domluví, nikdo neví, na čem se domluví. My nevíme, jestli ještě zítra budeme mít plyn… a neví to ani náš oligarcha Babiš. Nevíme, jestli budeme mít na jídlo, jestli budeme schopni zaplatit zálohy a hypotéky… vlastně ani nevíme, jestli za rok nebudeme také někde na útěku… Vlastně víme bezpečně jen jedno, že nemáme zastání. Můžeme dělat obřady a možná si božstva nakloníme… a nebo také ne. Pamatujete náš pokus o mír pomocí dopisu pro Putina?

Nebo tady někdo věříte, že vláda nenechá nikoho padnout?  Před rokem jsem zval na zabijačku Vláďu Větvičku a on mi zcela vážně řekl, že nemá smysl se domlouvat na podzimní termín, protože budeme všichni v kovidovém koncentráku. Ejhle, jak je to najednou jinak…. Prostě není žádný řád. Dokonce ani diktatura není. Je jen bordel a božstva.

Častokrát se v diskusi objeví názor, že takhle to Amíci chtějí – že smyslem je na světě dělat bordel, protože z toho pak žijí jejich zbrojovky. Nevím, jestli to tak amíci opravdu chtějí, ale vidím, že se to daří. A daří se to i bez války. Máme nikoliv právo a zákonnost, ale náboženství. Má svoje svaté Havly a Ólbrajtové, má svoje inkvizitory (zdravím Urválka Stříže), má svoje kněží, má svoje obřady, které sjednocují emoce, má svoje kostely sociálních sítí i mediální hlásné trouby… ale všichni vlastně jen tak tajtrlíkují a snaží se dosáhnout přízně bohů, ovšem nikdo neví, co Hromovládný Zeus doopravdy udělá. Ale o božskosti se už nepochybuje. Ta prostě je a může konat jak uzná za vhodné. Kněží to pak zdůvodní. Víra je nad rozumem, emoce nad racionalitou.

Dole bordel, nahoře božstvo. To je budoucnost.

321 thoughts on “Božská anarchie

  1. Spíš to bude na velmi rychlou otočku, až na místě zjistí, že za tu částku pořídí skromný nákup základních potravin na 14 dní.

 1. Právě jsem se vrátil z Hradu,,,eh, z hokeja. Taky bugr, co zrobili Ostravaci pamatuju naposledy po Naganu. Za stavu sedm, zme už řvali deset. Mexiko, hop,hop hop, všecko bylo, děkovačka ve stoje. Kdyby se tak luďkově sebrali i jindy, než jen při pitomem hokeju, bylo by fajně na světě,

    1. Re: Mndldn

     Vy se odvažujete mezi slušné lidi, když nevíte , co to je „pudye“?
     Ihned vyfičte za roh a tam si dejte pár facek!

     // A dlouho tam nezdržujte, počítám, že u toho rohu bude pěkná fronta. Já budu první hned za vámi.//
     (-:

     1. Pánové!
      Nevíte-li, co jsou to pudye, jak se chcete postavit do praktického života? Zanechte mrhání časem a požádejte správu sociáního zabezpečení, ať vám koupí flašinet!

      Klidně se u jednoho flašinetu můžete dva střídat.

      1. Flasinet je za co my nemuzeme..
       To sou ty nase zdedeny pudy ,instinkty z minulosti.
       Jenom kostce, jenom neco pro uplnost.
       Praclovek tisice let zil v jeskynich ,rano zenu s detma zabarikadoval, aby je neco nesezralo, potom neco ulovil a vratil se.Zena to upekla muz sezral nejvic ,aby byl silnej a zase ulovil. Co zbylo snedly zena a deti..
       Dodnes mnoho zen rady obiraji rybi a kureci kosti.
       Po nazrani ,kterym naplnil zenu ,aby nebyla nuda a trochu zabavy muz/Nebylo TV/, vypravenim se postaral o zabavu ,aby naplnil zenu mentalne , nebo kreslil zvirata na steny jeskyne a potom zase musel kvuli mnozeni plnit povinnosti zase ty ,zaplnovaci..
       Dneska muz nelovi ,ale vetsina tech instiktu a ty role , tvrdohlave prezivaji bez velkych zmen a s pokusy tech nespokojenych o neco jineho .
       To ma vadu, kdyz nikdo ani ti nespokojeni ,nevi co chteji a jak to dopadne..Lepsi asi vrabec v hrsti..
       Co se tyka Kechlibara , je zde ponekud sina touha /mozna zase instintivni vo tom si neco nevysvetlitelnyho aspon nejak vysvetlit, vysvetleni pak casto snizuje obavy a strach z neznama a urci se ,kdo ty neznamosti ma na starosti a je moznost se s nim seznamit a voblbnout ve svuj prospech,treba obradama /,po zboznovani bozstva a vynalezani jeho existence a dost vypatlany konstrukce blouzneni o tom vsem..
       Kde to neni a tak to nejak chybi..

 2. O.T.
  Když si tu tak povídáme o Slovanech a těch na Západě, co nás přehlíží, přihodím jeden úhel pohledu.
  Když se cizinec-neslovan učí češtinu, tak se neustále pere se slovesným videm, koupím nebo kupuji, čtu nebo přečtu. Slovanům to nedělá potíž, protože vid je ve všech slovanských jazycích. Jedna z teorií říká, že to souvisí s pohledem na život. Pro germánské nebo románské jazyky je důležité plynutí času a moje aktivita v něm. Pro slovanské jazyky je důležité vyjádřit, že jsem se pro akci svobodně rozhodl – dokonavý vid – koupím, přečtu, nadýchnu se. To druhé – nedokonavý vid – je pouhé oznámení o nějakém mém stavu dýchám, čtu, jím.
  Možná to Anglosaské pohrdání Slovany má kořeny v hluboké minulosti a není to o pohrdání, ale o neporozumění. A když něčemu nerozumím, tak už je jen krůček k nezájmu->znevažování->pohrdání.

  1. To je moc zajímavé. Já to beru prakticky. Že nás ten složitý kralický češtin tak trochu chrání před nájezdníky z jihu a východu a západu a severu a ze všech cizokrajných krajin.
   Kdo by se chtěl učit tak děsný jazyk , že?

 3. I zavist muze byt zbran …

  Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret o jednorázové výplatě 10 000 rublů invalidům a veteránům Velké vlastenecké války žijícím v Donbasu a na osvobozeném území Ukrajiny – v částech Charkovské, Záporožské a Chersonské oblasti.

 4. Trochu pro pobavení aneb o kráse českého jazyka, podle jehož pravidel je často „obojí možné“.
  Titulek z Deníku N (jehož ideové zakotvení jistě znáte):
  „Na zavádění drsnějších sankcí zatím Evropa není připravená, zní z českých i bruselských zdrojů. Už teď ale Západ Rusko dusí“
  Jak si vyložit tu poslední větu? Není to ideová sabotáž? Kdo koho dusí? Západ Rusko nebo Rusko Západ?
  🙂

 5. ČT zveřejnila fejk. Aby doložila zběsilé ostřelování civilních cílů okupanty na UA zveřejnila obrázek, z jihu Moravy, po přechodu tornáda. Vlevo nahoře byl český nápis, proto ČT obrázek upravila…

  Je to fejk jako Brno a vláda jasně řekla, že dezinformace se hlásit musí. Kartouz nebo Cemper, to ještě nevědí.
  Pokud někdo máte čas, tak ten jasný Fejk, nahlaste! 😉

  https://www.pokec24.cz/nezarazene/tornado-na-kavcich-horach-ct-ke-zprave-o-ukrajine-dala-obrazek-znicene-moravy-internet-se-bavi/?attempt=1

  1. Tak aby bylo jednou provždy jasno – ČT zásadně nezveřejňuje fejky!
   Pokud se tak přesto stane, jedná se o „bagatelní redakční pochybení, které ani nestojí za pozornost“. Tak pravili „odborníci“ a „demokratičtí představitelé“ (vč. starosty inkriminované obce).

   Jasný? JASNÝ??? J A S N Ý?????
   Doufám, že se to už nebude opakovat, todlencto.

   1. Občane, ČT nikdy nezveřejńuje fejky. Takže se to prostě nemůže stát, jen to pro ty jednodušší či proruské trolly tak může při prvním pohledu vypadat. Jinak máte recht.

 6. O.T.
  Sankce fungují!

  U obce Novoleninskoje (Židovská autonomní oblast) byl uveden do zkušebního provozu železniční most (s kapacitou 22-24 milionů tun nákladu) přes řeku Amur, spojující RF s ČLR. Most zkrátí přepravu zboží o skoro 1800 km, což zvýší konkurenceschopnost ruských producentů zejména železné rudy: https://eaomedia.ru/news/1278006/?27042022
  Stavba se o několik měsíců zkrátila díky finanční injekci z Gazprombanky.

  1. O.T.
   Sankce fungují. A jak.
   Západní země odmítly ruské uhlí. Tak teď kupují mongolské a nakládají ho do lodí na ruském východním pobřeží(Vladivostok).
   Má to 2 malé háčky:
   1) Veškeré v Mongolsku vytěžené uhlí kupuje Číny, která má uzavřeny dlouhodobé smlouvy s předkupním právem na vše vytěžené nad dohodnutý objem dodávek.
   2) Železnice, kterou by se dalo uhlí přepravit – Transsib, případně BAM – je už dnes tak vytížená, že jeden, dva vlaky navíc by se ještě daly protlačit, ale pravidelné dodávky ani omylem.
   Tak se lze domnívat, že papírově mongolské uhlí Mongolsko ani z dálky nevidělo. To jen Rusko dalo vydělat spřátelenému státu a Západ se tváří jako morální vítěz.
   Variace na lotyšskou ropu a německý plyn.

 7. … no sázet se opravdu nemusíte, berrnarde!

  Ono totiž některým z nás jde právě o tu vytuněnou pilu, termosku a dřevo na zahradě, jak jsem Vás tady někde četl! A protože mnohý z nás uměj nejenom číst, tak ten Váš „tah na branku“ za tím majetečkem dotáhnou až k tý pověstný „hovniválový kuličce“ své jedinečnosti a nadřazenosti“. Ta je totiž tou alfou a omegou všeho toho, co nás poměřuje, ovlivňuje , řídí a ovládá a hlavně, nedejbože, Vás přinutí dělat na pažbě těch Vašich „dvaadvacet zářezů“.

  Číst bezesporu umíte, tak ještě si to nechat projít hlavou a pokud se zadaří, tak se tomu říká prozření (rozsvícení). Věřte starci, nějaký Vaše „lilium“ s tím nemá co dělat, to se lehce semele a rozemele úplně beze zbytků v nějakým mlejnku na maso, těch se totiž vždycky najde habaděj, jak vidno zrovna nyní na Ukrajině!

  1. Na pouti je jidlo ,vselijake sladkosti ,hlavne pro deti a dospele ,soucast normalni zabavy, jako atrakce a poteseni z ni.. Proc jim to nedoprat..

  1. BINGO, lujjzo,
   teď ještě, aby si to přečetl taky náš berrnard, i když pochybuju, že alespoň vezme na vědomí, proč Rusák dělá co dělá, neb tohle je jedna ze dvou věcí, proč to dělá. Ty berrnardovo tanky na Karlovarsku či už zbořený baráky na UK jsou totiž důsledkem těch neviditelných, ale úplně nejhlavnějších bitev současnosti!

   1. Díky :-(, že se tu pořád bavíte o berrnardovi a dáváte mu podněty k dalším provokativním žvástům.
    Vy, blbíši, taky naskočíte vždy na první dobrou.

    1. Jak se to vezme, Aleno2, já našeho berrnarda nepovažuju v žádným případě za trolla, to bych si vyprošoval. Dokonce ho mám za docela chytrýho, i když né úplně nejbystřejšího kluka. On třeba mě, Vás Aleno2, nebo Tondu může vidět možná hůř, než my jeho, proto dělá, co dělá. Já to však za trollování nepovažuju. Já holt lidem důvěřuju a držím se zásady, který se mi dostalo v životě vrchovatě: „škoda rány, která padne vedle“ a … a tak toho našeho berrnarda průběžně profackovávám, jako by byl mým synem (ve věku +/- stejní).

     Vás jsem četl, že jste se na svou dyslektickou dceru taky nevykašlala (pokud jste to nebyla vy, tak se omlouvám), no a já to mám holt trochu v širším záběru k ostatním lidem podobný (je to taková „vedoucovská“ úchylka, kterou jsem časem získal ve svý profesi, která furt a furt vyžduje Kocourkovo „furt ve střehu“).

     A má jako bejt co, že se furt a furt do mě navážíte s tím Vaším praštěným vševědoucím napomínáním druhejch? Proboha ženská, už si dejte pohov, jste už docela s tím otravná a únavná.

      1. Ale na druhou stranu je dojemné, že pro vás B. „v širším záběru“ znamená to, co pro mne má dcera. Tak to se o něj musíte pořádně starat! 🙂

       1. Ale nó ták, Aleno2, nemusí to bejt hned černý, nebo jen bílý, s takovým klackem ničeho nedocílíte!

        Ale vidím, že s tím (nejen) Vaším smajlíkem budu muset něco vymyslet, abyste pochopila, jak až jsou nebezpečný a kam to až vede … ale hned tak to nebude, nemám zas tolik času!

         1. Neřekla bych, spíš si myslím, že se baví tím, jk některé popichuje. Chce to klid, vždyť je to dobrý trenink na veřejnoprávnost. Má jednu výhodu – myslí docela logicky, jsou to další možnosti jak rozumět běhu času/dějin. A nekoukat se jen jedním směrem.
          Vždyť by to byla nuda.

     1. Berrnard je zavislak na tom horsim, co je v nem a potlacuje zaroven to lepsi, neni tezky uhadnout..Je to jeho, bohuzel, nekdy , nikoliv soukroma zabava..
      A jeste casto prehani. /Kde ma problem ,jsou ty casty zminky nasili , v kterych si libuje a kdyby se dostal do nejaky pozice,kde se nasili pouziva.. /..
      Kdyz .
      Dobro a jeho konani je nuda ,atraktivni zabava je vsecko jiny..
      Zrovna tuhle ,slepa zena se rozhlizela , nikdo si ji nevsimal, zeptal jsem se ji a potom doprovodil nekam..Koho to zajima a pro mne je to jen samozrejmost.
      Mel jsem akorat trochu dobrej pocit.

   2. přijme ke konverzi pouze ty peníze, které byly vybrány od spotřebitelů. V opačném případě bude platba zamítnuta.

    A jak ty peníze poznají? To nás poučil už Klaus, že peníze se nedají rozpoznat.

    1. … psali tam, Sibylo, celou dobu o Gazpromu a jeho účtech, tedy pokud jsme četli oba naší lujjzu! Jako OSVČ vím, že účty by měly bejt dohledatelný a kontrolovatelný = toť odpověď na Vaši otázku. Neptejte se mi však, jak Rusák ty svýNEsvý účty kontroluje, to byste mě dojala.

  1. Tipnul byh si, že v létě budou vypnuty domácnosti, v zimě bude vypnut průmysl. Připravte se na dlouhé „zimní prázdniny“.

   1. Dala jsem na Vid..Apoštola a zásobila se uhlím na celou zimu.
    Ale když vidím dění na naší politické scéně, obávám se, že to se mnou dopadne jako v té bajce o mravenečku a kobylce.
    https://www.euro.cz/byznys/podobenstvi-o-mravenci-a-kobylce-864146
    Vyvlastnění druhých bytů, chat, kdo bude mít uhlí, tak si ho nakeťasil (a kde vůbec na to vzal peníze? Jistě je ukradl..), jsou tu potřební, hlavně uprchlíci a těm se MUSÍ …
    Vidím to skepticky.

 8. Marie Divišová
  17 hod ·
  Zajímavé informace o civilních rukojmích v Azovstalu.
  Publikuji, i když tohle info přijímám s přiměřenou dávkou skepse
  Skupina se prý skládá z několika částí:
  – rodiny nacbatalionovců z Azova, kteří trvale sloužili v Mariupoju a měli tam rodiny, ženy a děti, tak je vzali s sebou do bunkru
  – personál továrny, který pracoval na místě v okamžiku obklíčení
  – několik civilistů, kteří se do bunkrů přišli schovat, protože o jejich existenci věděli, také většinou zaměstnanci továrny
  – civilisté, které do bunkrů pod donucením dopravili nacbatalionovci jako rukojmí
  – dosud nezletilí studenti kadetky, kterou v Mariupolu provozoval nacbatalion Azov s pomocí zahraničních instruktorů (takový ukrajinský Sandhurst) a účastnili se na začátku bojů jako praktické cvičení
  Na dnešek byl připraven pro civilisty humanitární koridor ve spolupráci s OSN, ale podle informací vedení DNR vyšli ze závodu jenom 3 lidé.

  1. Někde psali, že:
   „… do Mariopolu byla dodána jaderná hlavice nebo alespoň „špinavá jaderná nálož“ k útoku na Rusko. Do Charkova prý dorazila z Německa přes Estonsko 22. února, dva dny před zahájením speciální operace. Velení RF bylo varováno tajnou službou. …
   …To je prý hlavní důvod, proč je velení NATO je momentálně v obrovské panice. Informaci o nukleární zbrani v Azovstalu měl potvrdit i výslech ukrajinských vojáků 36. brigády, kteří své zbraně dobrovolně odevzdali v Záporoží ruským ozbrojeným silám, a požadovali přesun co nejdál od Mariopolu, protože se obávají, že Azov nukleární zbraň nakonec použije.“
   Určitě to je desinformace, dodávám pro referenty.

   1. Prej pustili z Azov Stal ,dnes 26 lidi a 6 deti. Situace je neudrzitelna a nahrava rusum.
    Dale je tam prej 600 zranenych , ktery samozrejme umiraji na zakladni nedostatky, jinak by prezili..Uz zase vylez do Ruska dalsi ,ten sekretar OSN a zase zebral, aby je rusove pustili . Masovy hroby pro humanistu, nezajem. Ale. Pak odjel do Kyjeva a ted se nechal fotit jak cumi na nejaky ruiny.
    Civilove muzou jit kam chteji a ostatni musi nejdriv slozit zbrane ,jinak bude zle, opakuje rus.
    Co je tam v Azovu a co neni a jak se rusove rozhodnou je na nich , muzou tam kdykoliv picnout necim velky..
    Zahada je v tom , ze neutekli vcas z toho sklepa a z pasti zaroven a co je tam v tech ruinach tak drzi..
    Reakce rusu na dalsi , je raketa Sarmat ,co prej doleti na Berlin za 106 vterin , Pariz a Londyn okolo 200.
    Vyhlidka tak nejsou asi nejlepsi..
    Finove /100%/ a polaci /55%/, odmitli plyn a ropu ,ale Gazprom je chytrej a kdyz jim plyn nekdo jinej doda ,tomu snizi davky. Cesi taky prej odmitaji..
    Rus se vytahuje, ze ma tolik penez ,ze ty hromady musi prehazovat vidlema, aby neshnily.
    Jiny berou horem plyn/ropu a dolem od vcera. Furt se neco deje a prej zapad taky blufuje /to je prestirani, ze maji lepsi karty, nez ty druhy/,na to poukazali cinani.
    A tak rus jim prej vidi do karet a to blufovani je zbytecny..
    Nektery ty zpravy se zdaji podstatny.
    Mimo zavislosti na energii a surovinach …Jde o rusky rakety , ktery znici spolehlive druzice. Nektery druzice poskytujou GPS , na kterym je prej celej zapad a jeho zbrane zavislej..

    1. NO mne by zajímalo kdože a co je tam „zašito“, že se tak moc snaží, a že rusové jsou tak ?ohleduplní“, Marně dumám, která že složka či významná osoba o sobě nedala poslední dobou vědět. Mno čas ukáže….

  2. Myslím na AK byla fotka jak otecko a rodina co chtěli odejit, další fotky otecko s hakenkrajzom apod. nejspíš ví ,že je najdou tak čekaj.

  1. Málo je známá esej „My – Anglosasové“, ve které se Twain čestně a upřímně snažil odpovědět na otázku, kdo jsou Anglosasové ve skutečnosti.

   Ve své tvorbě Mark Twain popisuje elitní banket, a situaci, které se stal osobním svědkem. V hale – jeho slovy – byla celá americká elita – bankéři, průmyslníci, finančníci, vojáci a další mocní lidé. Klub byl také nazýván velmi symbolicky – „Daleko na konci Země“. Zatímco Mark Twain chodil po sále a pozoroval všechny přítomné, na scénu přichází předsedající klubu, udeřil pěstí do stolu a vykřikl:
   „Jsme Anglosasové, a když Anglosas něco potřebuje, jde a vezme si to!“
   Vyhlášení, které tento večer zahájilo, vyvolalo v hale bouři potlesku a právě tento okamžik vzbudil v mysli Marka Twaina touhu objasnit tuto otázku. Spisovatel ve své eseji později napíše: „Na banketu bylo nejméně sedmdesát pět civilistů a dvacet pět důstojníků armády a námořnictva. Trvalo to nejméně dvě minuty, než vyčerpali svůj obdiv k tomuto prohlášení. Sám inspirující „prorok“, který ho vytrhl ze svého nitra, stál a zářil úsměvem. A já se na to díval a pomyslel si, vždyť jestli to co bylo řečeno, přeložíme do jednoduchého jazyka, pak se ukáže, že my Britové a Američané jsme zloději, lupiči a piráti, a ještě jsme na to pyšní.“ V následujících částech eseje si spisovatel stěžuje, že se neodvážil na sebe převzít oponentní funkci. Twain si pomyslel, že by byl v roli spravedlivého na této schůzce směšný.

   1. Stačí si přečíst Dickense.
    V Anglii měli v minulých stoletích i dětské nevěstince, míra necitelnosti, zvrhlosti a zpupnosti byla a je neuvěřitelná. A SLovany opovrhují odjakživa.

     1. Ono stačí koukat na seriál sestřičky o řádových sestrách co pomáhaly při porodech v Londýně je to z 50. a 60. let ale ta chudoba bezdomovci ubytovny a pruderie a zaostalost a jak se chovali ke svobodným matkám to jsme byli o sto let napřed já nejdřív myslela, že je to z 19. století ale když se tam mluvilo o penicilinu a dokonce pilulkach tak jsem googlovala z které doby to je a nestačila jsem se divit

      1. Nebo u stavů dělali děti i pětileté je na to dokumentace a i fotky. To tady nikdy nebylo protože byla povinná školní docházka až do 12 let.

      2. Nebo u stavů dělali děti i pětileté je na to dokumentace a i fotky. To tady nikdy nebylo protože byla povinná školní docházka až do 12 let.

    1. Jsou britove tak zdeformovany dlouhou nelidskou a krutou minulosti.
     Humanisti zapadu nejvic nenavidi tu opravdovou skutecnou a nepopiratelnou nasi lidskost..
     /Germani a Dolf jen nadrazenost /taky v dusledku jejich ostrovni isolace/prevzali od nich a pak se to prestehovalo zase dal,do dalsi, neruseny isolace za ocean/.
     Kterou my na rozdil od nich nepovazujeme za zbran k zotroceni vsech.
     Ta jejich zbran v dusledku hrozby agrese z pouziti na jine ,z nich samotnych , dela zavislaky /nemuzou prestat/ a zotrocuje je nejvic.

   2. Tohle je dobrej dukaz moci a jak propaganda, ideologie pracuji na nas..Jednotlivec nesmi mit pravdu,poukazat na pouhou skutecnost , proti vetsine omamenych..

 9. (…) Podstata dnešných problémov na Ukrajine je dokonale vystihnutá vo vyjadreniach Anglosasov o Slovanoch v nie tak dávnej minulosti.

  Bill Clinton, americký prezident:
  “Cieľom NATO v budúcnosti je nasadiť mierové sily v regiónoch etnických konfliktov a hraničných sporov od Atlantického oceánu po pohorie Ural.”
  Smernica prezidenta USA Clintona č. 13, február 1992

  „… Na privedenie Jeľcina k moci sme minuli mnoho miliárd dolárov, ale viac ako sa nám to vyplatilo, vyradili sme konkurenta – Rusko a za zanedbateľné ceny sme z Ruska odčerpali 20-tisíc ton medi, 15-tisíc ton hliníka. , 2 tisíc ton “. cézium, berýlium, stroncium a mnohé ďalšie. Zisk USA za privedenie Jeľcina k moci bol viac ako 5700 %. To sa ešte nikdy v histórii nestalo!”.
  (Posolstvo prezidenta USA B. Clintona „O stave krajiny“ zo 7. februára 1997).

  Henry Kissinger, poradca amerického prezidenta Richarda Nixona:
  „Kolaps Sovietskeho zväzu je bezpochyby najdôležitejšou udalosťou našej doby a Bushova administratíva preukázala úžasné schopnosti vo svojom prístupe k tomuto problému…
  Uprednostním chaos a občiansku vojnu v Rusku pred tendenciou zjednotiť ho do jediného, silného, centralizovaného štátu.

  John Major, britský premiér:
  „Úlohou Ruska po prehratej studenej vojne je poskytnúť zdroje prosperujúcim krajinám. Ale na to potrebujú len 50-60 miliónov ľudí.“

  Margaret Thatcherová britská premiérka:
  “Na území Ruska je ekonomicky opodstatnené žiť 15 miliónov ľudí, ktorí slúžia studniam a baniam.”

  Zbigniew Brzezinský, poradca amerických prezidentov Jimmyho Cartera a Baracka Obamy.:
  “Čím menšia bude populácia na tomto území (ZSSR a Rusko), tým úspešnejší bude jeho rozvoj zo strany Západu.”
  “Slovania – Rusi, Bielorusi, Ukrajinci – sú najvzdornejšie národy na svete. Možno ich zničiť, ale nie dobyť. Preto treba toto semienko zlikvidovať.”
  “Hitler bol hlúpy chlapec, správal sa otvorene. Nebudeme mať stopy.”

  George Soros, americký finančník :
  „Potrebujeme Ukrajinu AKO TORPÉDO VO VOJNE S RUSKOM. Osud občanov tejto krajiny sa nás vôbec netýka.“ (…)

  https://zemavek.sk/george-soros-potrebujeme-ukrajinu-ako-torpedo-vo-vojne-s-ruskom/

  1. Kdyby bylo Rusko znovu sražené na kolena, tak by ho ti na západě brali. I sem tam nějakou humanitární pomoc by utrousili. Možná.
   “ Říše zla” se dopustila jediného prohřešku, že se pokouší znovu postavit na nohy a prosperovat.
   To se nepřipouští.
   Jiný systém vládnutí než liberální demoška se nepřipouští. Kde to funguje jinak, tak šup na ně embargo. Případně jim to tam pěkně zplanýrovat, jako v Iráku, Afghánistánu , Sýrii … Jen na tu Čínu, RF, Írán si zatím netroufnou. Tak zkoušejí ty země rozvrátit zevnitř.
   Ale ňák jim to nefunguje. Írán už embargují řadu let, Kubu ještě daleko déle, a furt nic…
   Co asi dělá venezuelský/ americký prezident Guaidó? 🤔

   1. Co asi dělá venezuelský/ americký prezident Guaidó?

    =======
    možná přijede podpořit střeďulu do volby českýho ☻

   1. nikoli, ago,
    autoři citátů to Vaše „etnikum“ řídí a ovládají, což je onou pověstnou hlavičkou hřebíčku a vlastně podstatou téměř všeho. Až se zamyslíte nad tím Vaší docela hloupým připodotknutím a půjdete ve svých úvahách trochu do hloubky, zjistíte, že ono „řízení“ a „ovládání“ je právě tím pudlem věci a to, oč tu běží co samýho začátku, kdy kapitalismu (a nejen on!) se stal i „naším“ kapitalismem.

 10. Nešlo by dát na den pálení čarodějnic něco veselejšího? 🤔
  Prckové už se těšej jak budou ponocovat a házet klacky do ohně, ti odrostlejší se těšej na příjemné přítmí, taťkové se radují, jsi si zas pěkně ožerou držky, a mamky sháněj špekáčky, případně šíjí dětem čarodějnické klobouky àla Harry Potter. Je to shon, všechno připravit na večerní radovánky. 😀
  Jak něco zavání komunitou, tak je v tom vždycky nějaké šméčko. Komunisté šli po živlech které porušovali pravidla komunismu a dnešní mocní jdou po živlech, které porušují pravidla komunity.
  Tou komunitou myslej sami sebe, ty, kteří seděj u volantu.
  Vlastně mě děsí jenom jedna věc. Že za bolšána se práskači a cenzoři za svoji aktivitu spíš styděli, nikdo nevěděl , kdo provádí státní tiskový dozor. Neznal jména.
  Dneska je Cemper a Bob Kartouz na svoji práci náramně hrdý, jenom ti elfové pod Kartouzem zatím makají anonymně.
  Jeden z cenzorů na webu Databáze knih pracuje pod nickem Pobíječ much.
  Jde mu to od ruky, napsal mi, že jestli se nepolepším, tak mě bude muset řešit. Že už ho nebaví, mazat mi příspěvky. ( Ani jsem netušila, že mi je někdo maže. )
  Zkrátka Pobíječ pobíjí mouchy v zájmu komunity.
  Ách jo.

   1. Uvažovala jsem o tom, že bych se odhlásila. Ale funguje tam i knižní bazar, který už jsem párkrát využila. A i tam musíte být přihlášený.

    1. Však o nic nejde. Choďte tam, jen když je potřeba. – Já mám na Ricinu taky ještě pořád blog, ale všechny texty jsem vypnul a chodím tam jen když stěhuju nějaký text sem.

  1. Tiskovej urad fanatik Husak zrusil a zavedl tvrdou autocenzuru.
   Tak se nedalo podvadet, ten dozor a kdyz dozor zjistil nepatricny ,napomenul provinilce.Cimz byl malo efektivni..
   Husak byl typickej predchudce dneska..

 11. Taky máte pocit, že se hysterie pravdolásky stupňuje? Zřejmě se věci nevyvíjí tím „správným“ směrem.

  1. Takováhle příležitost se nemusí opakovat.
   Mají všechny trumfy v kapse. Senát, sněmovnu, vládu, Ústavní soud, ČT , ČRo , a neškodného popleteného prezidenta už těžce za zenitem.
   Říkají si : Kdy jindy, když ne teď. Dobře tušej, že štěstěny je vrtkavá a zítra může být všechno jinak.
   Anebo taky ne.
   😉

 12. Ad: autor
  Porovnavat Šalamunove ostrovy (vzhladom na cinske provokacie napr. na Spratleyovych a dalsich vzdialenych ostrovoch) s Ukrajinou…

  „Tohle je ten multipolární svět. Bude jako fejsbůk. Dole bordel a nahoře božstvo. Řevnivé, bezzásadové, nedotkutelné, mocné, ale ne dost mocné, aby nastolilo právo a pořádek.“

  Samozrejme, s jednou vynimkou, ze…

  1. „Porovnavat Šalamunove ostrovy … s Ukrajinou“
   To opravdu nesnese srovnání.
   Šalamounovy ostrovy neřídí náckovská junta, která se prostřílela k moci na majdanu.
   Šalamounovy ostrovy nezbily za osm let 14 000 svých civilních občanů.
   Šalamounovy ostrovy jsou civilizovaný stát.

 13. Řeporyjský Vepř zase řádil, u soudu soudkyni tykal, pořvával, ve finále se v půlce procesu sbalil a šel prost pryč. Proč to píšu, nejde o jednoho zfetovaného, rozmazleného krypla, jde o to, že naše společnost je tak hluboce nemocná, že si zcela dobrovolně něco takového zvolí do svého čela.

    1. Taky se divím, proč šetrně? Ale Zakladatel má pravdu, lépe šetrně než nijak. Šetrně by znamenalo alespoň to, že jim to už dochází, že je to blb a škodí i jim.

     1. To je jednoduché: když nebude prasočlověk uklizen šetrně, uklidí ho někdo nešetrně, a tím bude vepřoryjec trpět. To je zcela zbytečné: je v zájmu světa, aby neškodil, ne aby trpěl.

      Jenže oni ho neuklidní a neuklidí, on si jednou pustí hubu na špacír, jako už tolikrát, a někdo se neudrží a otočí mu to kousavým dozadu.

      Prasočlověk dožije krátký zbyteček svého ničemného života na ARO, a „uklízeč“ stráví desítky let v kriminále.

      Všem by prospělo, kdyby takový scénář nenastal.

      1. To je v principu ten lidskopravni humanismus naruby.
       Vybrani muzou vse a za to jsou urceni jako svati mucednici , snadno potom odvaznejsi prukopnici toho co se na nas chysta , ostatni nesmi nic a jeste jsou tvrde pronasledovany za to.
       Nic je clovek a jeho zivot , uz tim ze zije, se brani , nemuze zmenit dle prikazu elity.
       Jen zdeformovat. To jde tezko a ..
       Proto se na nej musi pouzit ten nadrazenej pravdolaskovej humanismus.

    2. … velice správný přípomenutí od Zakladete, Mandaladane a Hnidopichu!

     Protože je to n e m o c n e j člověk … pokud tedy máme humánní medicínu a to všechno, v co bych stále ještě věřil.
     O (NE)konání stranických a represivních orgánům se asi shodneme, tady nějaká 10 tisícová pokuta opravdu nepomůže.

  1. Toho vepře si nezvolila naše společnost, ale občané Řeporyjí.
   To musí bejt taky dobrý exotárium…

   1. Ano, předpokládám, že Řeporyje jsou satelit plný zbohatlíků, zlodějů a mafiánů…nicméně takových gaunerů je poměrně dost a co víc, pracující poctivá většina, nemá sílu jim zavřít klapačky.

  2. Pamatujete si ten dokument o bulváru, jak tam vepř ležel na gauči v ponožkách a slipech?

   Jsem pak četl text nějakého novináře a on s ním šel dělat rozhovor. Víceméně očekával, že ho bude dělat s totálně vypatlaným kreténem. Dost ho překvapilo, že se setkal s vysoce inteligentním člověkem.
   Když se ho ptal na tu slavnou scénku v těch slipech, kde byl vepř za totální hovado, on mu odvětil, že to bylo cílené. Jelikož v té době provozoval nějaký bulvární web a po odvysílání tohoto mu návštěvnost stoupla o 200%.
   On rád provokuje, čímž na sebe upoutává pozornost.
   A evidentně mu to jde, jelikož i Mandaladan si všiml nějakého jeho excesu, napsal to zde a o vepři se zase mluví, o což mu jde.
   Tak, kdo vyhrál?
   Rozhořčený Mandaladan, nebo spokojený vepř, kterému se opět povedlo, že se o něm mluví?

   1. Zřejmě vám berrnarde uniklo, že nejsem rozhořčený a, že mi nejde o toho pitomce, ale o příčinu a konsekvence- žijeme ve společnosti, kde je poctivost trestána, zločinnost a chamtivost odměňována, uřvaný kreténismus vyhrává nad poctivou umírněnosti. Naši zemi vedou zločinci a dostali se tam zcela demokraticky. Řeporyjský feťák ten úpadek jen jasně vykresluje. O něj nejde, jde o tu patologickou neschopnost společnosti se s takovými prasaty vypořádat.

    1. Ještě jinak- v normální, zdravé společnosti by takový idiot skončil buď v blázinci, kriminále, nebo rozbitou hubou. V nemocné se stane starostou, politikem… a některými duševními mrzáky je oslavován.

     1. Marná snaha.
      Jsou prostě jedinci, kterým živočichové typu Novotný, vulgarita a agresivita imponují. Většinou mají sami velký problém s dodržováním obecně respektovaných pravidel, chovají se podobně nebo stejně jako zmíněný živočich a ze svých z toho vzešlých problémů pak viní okolí.

      1. To máte těžký, Občane.
       Já taky rád čtu ty životopisné příběhy lidí, kteří jsou čistí, mají svou krásnou pravdu a jdou si za ní, bez ohledu na následky. A já jim, když to čtu, dost fandím.
       Ale oni většinou nekončí moc dobře. Zhynou někde v bídě a o hladu, případně v kriminálu.
       Tak, mě by se asi taky líbilo, kdyby se pak o mě děti učily, jaký jsem byl neohrožený a pozitivní chlapík. Ale zdochnout v té bídě už se mi tolik nelíbí.
       Tak se snažím tím životem proplout tak, abych se já a ti moji měli co možná nejlíp.
       Parchant vyloženě nejsem, snažím se lidem z okolí neublížit, ale když se někdy prodíráte davem a potřebujete vytvořit cestu pro sebe a svojí ženu, která jde hned za vámi, tak občas nějaký ten štulec uštědřit musíte. Jinak neprojdete.
       Vaše všeobecně respektovaná pravidla jsou hezká, ale je tam dav, hluk, takže když požádám, aby mi ustoupili, bez výsledku. Když společensky nerespektovaně udělím herdu do žeber, cestu volnou mám.

       1. Zase si odporujete. Minule jste psal,že když vás někdo bouchne bojujete do posledního berrnarda. Takže předpokládám ,že kdybyste narazil na sobě podobného,byla by rvačka a nikoli volná cesta,protože ten berrnard č.2 taky klestí cestu své ženě. A že vás pustí ,to je tím,že nejsou všichni takoví,berrnardi a ti,co popisuje občan.
        Pokud typy berrnardi a řeporyjci ve společnosti převáží,bude mela u každého nástupu do tramvaje( popisoval Hudec) a u každé blbosti 24 hodin denně. Problém bude mít každá,co jí narostly prsa,protože kvůli tomu soud byl ( Kristelová)

        1. PS.
         normální lidi,když chtějí projít,říkají zdovolením. Nojono,dnes je jiná doba,dnes se rýpe do žeber.A ti co mají mozky chápou,že v davu se nedá nikam projít,leda tak vytvořit paniku.

          1. Ale teď koukám že mám jiné poměry. Já mám 2,5 dl mlékaa 2dl oleje ale toho dávám méně tak 1,5 dl. Ale toho mléka bude určitě málo.A přitom to mám odsud a opsala jsem si to.Na půl kila mouky určitě musí byt více mléka

          2. V podstatě to je stejné akorát dejte víc mléka jinak to neumícháte.

       2. „Když společensky nerespektovaně udělím herdu do žeber, cestu volnou mám.“ Zkuste udělovat lidem herdu do žeber co nejméně, vytváříte tím v davu antiberrnardismus.

      2. Obecně se globální vlády zmocnila smečka (do které prase Novotný patří), která považuje slušnost, spravedlnost, etiku, čest a podobné hodnoty za směšnou slabost, na kterou gojim nutně dojedou. Což je docela možné, a to, že se pak mezi sebou ta smečka požere, protože to má v genech, už nás moc neutěší.

    2. Já mám obavu, že v historii nikdy neexistovala společnost tak spravedlivá, že by dokázala dokonale eliminovat parazitická, či mocichtivá prasata.
     Proto já se taky občas někde nechám strhnout rozčílením nad všeobecnou nespravedlností, ale hlavně si hlídám svůj barák, svůj dvorek a svoje blízké. A sleduji ten cvrkot tam nahoře a podle toho se snažím chovat.
     Abych z toho směru, kam to jde, dokázal co nejvíc vytlačit pro svojí rodinu a pokud možno eliminovat největší možné škody.
     To, co se děje nahoře, to stejně neovlivním, co se děje na mém dvorku, tam jistou možnost mám.
     Chce to klídek, Mandaladane. Nebudu se pokoušet skočit do dálky 10 metrů, když dopředu vím, že to nedám.

     1. „ale hlavně si hlídám svůj barák, svůj dvorek a svoje blízké. A sleduji ten cvrkot tam nahoře a podle toho se snažím chovat.
      Abych z toho směru, kam to jde, dokázal co nejvíc vytlačit pro svojí rodinu a pokud možno eliminovat největší možné škody.“ Docela jste to trefil: https://cs.wikipedia.org/wiki/Oportunismus

      1. Díky Sauersacku.
       Někteří říkají, že jsem parchant, ale oportunista, to zní líp.
       Ale teď mě omluvte, jdu na čarodky, kde budou moji kamarádi. Taky samej oportunista.

      2. Nekdo se trefi jinej muze bejt potrefenej..
       Oportunismus znamena potlacit zaprit svoje ja , ze ucelem mit se lip a casto se to provali jinak ,vsecko se neda uhlidat.
       Nikdo neni perektni …
       Ani znarodnovani ,ktery je zase v mode , na ktery zadnej i ten nejchytrejsi cvrkot neplati. Prijdou a seberou.
       Muze bejt taky , co je dnes zase modni ty udavani. Mate vic /jeste se neprozretelne vytahujete/,nekoho to provokuje ,zvlaste kdyz dostane odmenu z toho vaseho…Jinak.
       Bezva zivotni filosofie..A hlavne nikdo vam ji nebere..Je uplne docista jen vase.

 14. Myslím, že božstvo existuje. Jsou to naše špatné vlastnosti v čele s Hloupostí.
  Toto božstvo s množstvím lidí, kteří jsou v kontaktu (osobním, elektronickém, …) sílí a rozežírá
  nejen schopnost myšlení, která nás odlišuje od zvířat, ale i základní pudy, instinkty a reflexy, které máme se zvířaty společné.

  Božstvem není jeden člověk nebo skupina superbohatých, protože, kdyby ti zmizeli, nic by se nezměnilo – objevili by se noví, ale ,když zmizí 7,753 miliard lidí, žádné božstvo již existovat nebude.

 15. Tak to je dnes zase nářez.
  Jen drobnost, nelze nikoho vyhodit z prostoru kde není.

  „Vlastně víme bezpečně jen jedno, že nemáme zastání.“ tudíž ještě více sociálních sítí, ještě více virtuálna, ještě více toho chcípajícího ohlupování.
  Sociální sítě jsou rakovinou společnosti a je velice zajímavé, že je nám nenařídilo nějaké božstvo, ale sami jsme se mu upsali.
  Z druhé strany sociální sítě vám nedají pokutu za špatné parkování, nezahájí s vámi správní, či trestní řízení.

  Před nedávnem jsem zde psal o tom, že malá organizovaná skupina lehce ovládne početnou neorganizovanou skupinu a sociální sítě jsou vlastně prostředkem, jak se stát ve velkém onou naprosto neorganizovanou, spíš atomizovanou, skupinou. Pokud bych byl politik, tak dávám na modlení za ještě více sociálních sítí, ještě více virtuálna a pomaličku po nich rozséval informace, jež by uživatele naprosto zblbli. Díky Bohu, že naši politici jsou tak zahleděni do svého významu a moci, že je taková drobnost ani nenapadne.

  Vláda a naši volení zástupci na nás páchají energetickou a potravinovou genocidu.

  No a jak to s tím dopisem dopadlo Apoštole? Soudím, že jen dopadlo.

 16. Vzdělanost, pracovní návyky a pracovní postupy se předávají spojitě z generace na generaci. Současně se vztahem k práci a vizí budoucnosti. Tohle současný kapík ničí, protože z toho mu neplyne zisk. Systém se sesype sám, je jen otázka, kolik mrtvých bude a které skupiny to budou. Zatím je systém směrován proti Slovanům. Otázka je, kým a jakým právem.

  1. Jestli vy si ty Slovany krapet neidealizujete.
   V minulosti se dost vyvražďovali a znásilňovali a plenili mezi sebou. A nikdo je k tomu zhůry nenabádal.
   Když se na západě rozhodli, že potrestají ty bezbožné husitské Čechy, vlítli sem s těžkou jízdou, dostali na budku, s ostudou odtáhli, takže zase klídek, tož se pojďme vyvražďovat mezi sebou dál.
   Oni nepotřebovali, aby jim někdo jiný radil. Oni fůru těch zvěrstev na jiných Slovanech si dokázali zařídit sami.
   Ale chápu, že mít pocit, že za to všechno může vlastně někdo jiný, nějaký cizí lump, je velmi lákavé. Krásně to očišťuje naše krví potřísněné ruce.

   1. Takže, když budu mít po nějaké válce na pažbě dvaadvacet zářezů, tak na mě nekoukejte. Já za nic nemůžu. To amík mě takto zmanipuloval. Já jsem jak lilium.

    1. Si odporujete

     „Když se na západě rozhodli, že potrestají ty bezbožné husitské Čechy,‘

     a tak je to pořád.A proč byli ti husiti? To se dovzdělejte. Též jen reakce na něco,co poškozovalo Čechy ze západu.

     1. Upálili Husa a výsledek byli Husiti.
      Upálili 50 lidí v Domu odborů a výsledkem jsou Opolčenci.

      Prostě v obou případech ukázali lidem co s nima bude, když se nepodřídí.
      A v obou případech se to lidem nelíbilo a začali bojovat.

      1. Na západě se pořád rozhodují,že někoho potrestají. Sankce by jim šly.
       A proč upálili Husa? Ze na západě se hádali 2 papeživé a Hus si dovolil kázat,že se mu to nelíbí. A proč na západě byli 2 papežové? Že bojoval o moc Vatikán s Francií.
       Nevim jestli berrnard pobere,ten je naprogramován tak na pily termosky a kradeni dřeva

       1. „Nevim jestli berrnard pobere,ten je naprogramován tak na pily termosky a kradeni dřeva“

        To možná jo, každej je v něčem ekšpert, ale zase se vsadím, že nikdo zde nemá tak vytuněné pily, tak kvalitní termosku a tolik dřeva na zahradě, jako ten blbeček berrnard.
        Jo a číst taky umím.

     2. Sibylo, Husité byli něco jako je dneska IS.
      Náboženští fanatici, kteří děsili celou tehdejší Evropu.
      Ve jménu té JEDINĚ pravé a čisté víry, Krista a přijímání pod obojí způsobou vraždili a loupili a klidně upálili v kostele i dav “ kacířů”.
      Al Baghdádí by si s Žižkou z Trocnova docela dobře rozuměli.
      A přesto jsme na tuhle etapu svých dějin patřičně hrdí.
      Víte to to byly spanilé rejsy?
      Loupežné výpravy až k Severnímu moři.

      1. Musite veci videt trochu v celku. Husiti a lutherani atd, byli jen reakci na nelidske podminky a jednani zrudnyho a uchylnyho katolicismu a cim dal tim horsiho v pachani vsemoznych zlocinu.
       Tedy cistou a normalni reakci na zklamani vsech idealu posvatne slibovanych. Jako nasledek prisla motivace a sjednocovaci touha to vse napravit.. /Vono tohle je v lidech porad/..
       Za to se husite odsuzuji. Ze nebyli perfektni.
       Slovani sou odsuzovany v jednom kuse , ze nejsou perfektni..
       Aby v nich zavladl Stocholm Syndrom. Coz se dari !!!
       Zatim je jasnej umysl, protoze ani nemohou byt.
       Klacek nepolepsitelnosti /ty sou ty nejhorsi uz ve skole ze ano?/,se pak vytahne.
       Ti co kazali ty nejuslechtilejsi instrukce byli velmi casto zaroven ti nejhorsi ve vynalezani pachani vsemoznyho zla..
       V pripade lutheranu a calvinistu pak prislo to nejhorsi ,otevrelo se peklo na svet a dodnes neco z toho preziva..Navic se katolicka zeme Francie ,pridala ve vyhlazovacich valkach k protestantum,jako dalsi dukaz zhouby a korupce katoliku…
       Protestansky zeme zavedli tvrdej utlak na bazi antikatolicismu a se lisi do ted od krestanskych..
       Mne zaujala bitva ta udesna bitva u Sudomere. Jako dukaz ovlivnovani Vyssi Moci. Uvelebil sem se na posteli za ucelem premejsleni ,pozorovani a videni ty situace…
       Zizka mel pravda nejlepsi situaci. To se dneska omila na ukor realny skutecnosti . Krizak mel naprostou ,drtivou prevahy ,poctem a vyzbrojenim, atd.
       Vozova hradba byla k nicemu..Zeny a deti neuveritelne statecne.Rovnez. Az se mi chtelo z tech obrazku brecet.
       Ale dle toho, co vime na Zizkovy strane stalo na jeho neuveritelny stesti spolu s umenim valcit bitvy. Dale na druhy strane totalni trvani na blbosti krizacke vrchnosti a otrockym setrvavanim na ni . Uz tenkrat.
       Navic se radi treba sedreli k smrti v zabijeni ,nez by …
       Po nekolika utocich ,meli se shromazdit a zacit myslet na misto utoku na rybnik , kdy ja uz v sedmi letech, sem vedel co je prazdnej vypustenej rybnik a ztratil tam botu i kdyz jsem se plizil opatrne a malo vazil..
       Krizak to nevedel..?
       Reseni . Krizak mel vyslat neco lucistniku s ohnivymi sipy, jednoduse tu drevenou vozovou hradbu /byla plna sena,slamy a hadru/, podpalit a spalit a pohodlne a bez prace cumet jak to hori..
       Pouziti luku a sipu se zdokonalilo ve stolety valce..
       Tedy zase dobrej priklad premrsteny snazivosti ,vlivu vyssi moci, dale blbost ,ktera krizakovi nedovolila se zamyslet /daval prednost zabijeni/ ,jako to dela napr.sedlak v jednom kuse ,kdyz neco dela..

      2. Husité byli něco jako IS v době, kdy minimálně v Evropě jiný způsob správy věcí veřejných než ve stylu IS neexistoval.

       1. Tak to se hluboce pletete.
        V té době už na Apeninském poloostrově bujel humanismus a osvícenství a renesance a pámbíčkárství významně ustupovalo.
        Samozřejmě nešlo o pámbíčka, ale katolíci se s luteránama rvali o koryta.
        Hezky to popsal Mika Waltari v románu Krvavá lázeň. ( Názvem si nejsem jistá, on toho napsal hodně. Věnoval se různým náboženským fanatikům. )

       2. Hus 1371 – 1415
        Petrarca 1304 – 1374
        Boccaccio 1313 – 1375
        Pan Boccaccio by asi bigota Husa za moc velkého myslitele nepovažoval. 😀

    2. A nie je to nahodou tym, ze skodna sa musi eliminovat? Zapad je teraz humanny, lepsi, nez boli ti hnusni, krvavi slovania, a vsetku skodnu si pestuje, aby prosperovala … krivo sa pozriet na vraha je cin horsi, nez spachal ten vrah … asi ako matka troch deti sa postavim na stranu slovanov, ak aj krvavo sa zbavovali skodnej a hrozieb. Bez napravy niet zlutovania, a pustat si vrahov do domu je ponekud … nie podporujuce buduce generacie.

   2. Jako ti ptaci nebesti , neseji a prece sklizeji..
    Kdyz mame ty vase pohodlne, ty slovanske masakry ,ktery aspon jsou na vasi ctihodny mysli. Nezjevite nam nektere z nich ? Co kdyz..
    Nebyly to treba skutecne pripady /a co jich bylo/ ,kdyz bojovali ti za nasi nezavislost , za nase preziti ,se zradci ve sluzbach tech zahranicnich.
    Bitva u Lipan byla bitva a nasledovalo tradicni vybijeni protivnika. Byli takovy casy vsude a jinde jeste daleko jeste horsi, kdyz uz se srovnava..
    Co mimo to husite pachali tak strasnyho mi neni znamo..
    My jsme nikdy nemeli na to,abychom pozvali sousedni vudce na pratelsky vecer a potom je po odzbrojeni a proti zavedenym tradicim ,zakerne vyvrazdili .
    Staci se zeptat vedle..Ale kdyz neni zajem..
    Nejhorsi pro dejiny sveta je kral a cisar Karel IV ,co nechtel valcit. Je tak zavrzenej.
    Naproti tomu Alexandr Veliky, co bezduvodne vyvrazdoval cele narody je akademikama zboznovanej a povinnej ve skolach..
    Kazdej pedagog a akademik ma ty svoje povinnosti..
    Se nejak zapomina a vynechava hlavne to ,co se nehodi do kramu a jakej pan ,takovej kram,ze jo , dnes navic povinne i kdyz velmi hrube oportunisticke zaroven..
    To nejhorsi na nas ,ze jo ? Ma to duvody ,z nas udelat ty nejhorsi a potom co s temi nejhorsimi…To je hlavni..

  2. Myslím, ze to není kvůli malému zisku, ale zcela cíleně kvůli lepší ovladatelnosti a manipulativnosti. A souvisí to i s letitým podrývaním základních hodnot a principů (rodina, pohlaví, vzdělání …)
   Mnoho “ideálů a hodnot “je předáváno prostřednictvím sítí od více či méně prepodivnych a z mého pohledu až bizarnich hvězd a hvězdiček internetu. Dnešní generace sleduje pseudoživoty svých hrdinů a že by se zeptal otce nebo děda na jejich zkušenost, to je spíš k smíchu.
   A místo toho, aby tyhle hvězdičky pochcipaly hladem, jsou slušně za vodou, protože současný systém není nastaven na vzorci “dovednost, práce =úspěch,peníze”.

 17. Svět je labilní a stabilitu představuje půda, ruce a rozum. Stát jako nadstavba jede jen ze setrvačnosti. Nebude elektřina a božstva jsou pryč.

 18. Všechny tyhlety fejsbůky a twitry (a taky ty internety… 🙂 ) mi přijdou jako droga.
  Kdo jim propadne, není pro něj moc velká šance na záchranu.
  Když se všichni chovají jako blázni, musíš se tak chovat také, nebo budeš za blázna.
  Mně se bez těch módních telefonických blbinek žije docela dobře, problém je to pro mláďata, která by bez nich byla exkomunikována ze své sociální skupiny.
  Pro mě minulých třicet let platilo, že kdo nefakturuje, jako by nežil.
  Pro jedince o generaci či dvě mladší to platí o fejsbůku.
  Líbí se mi argumentace hulvathova, a pak také to tradiční:
  „Všechno má své meze,“ řekl jednoroční dobrovolník dvojsmyslně.

  1. Já ty mladé nekritizuji, mě je jich spíš líto.
   Když vidím mladého člověka, který nemá čas se rozhlížet po okolí, nemá čas navazovat sociální kontakty s lidmi kolem sebe, protože je vpit do té krabičky, co drží v ruce, bojím se, že za chvíli bude spíš žít tam uvnitř ní a ne venku.
   Ale co bude dělat, až mu jí jednou někdo vezme? Jak se s tím životem popasuje, když to moc neumí?

   1. Poslyste, ta vase premrstena a nekonecna tolerance mne taky rozciluje. A paralysuje moje snahy .Pak uz ani nemuzu brat ty vase svalnaty reci vazne.
    To je na zamysleni..Vazne.

 19. Věří ještě někdo na demokracii? Na právní řád? Na humanitu? Na lidská páva? Na nedotknutelnost majetku? Na nedotknutelnost své vlastní osoby?

  Je ještě někdo ochoten za tyto prázdné a vyčpělé fráze bojovat?

  Facebook je možná největší, ale rozhodně ne homogenní. A loajalita jeho občanů je nízká. Drtivá většina by nemazala radostně na frontu za pokřiku „Slava Faceboku, Cukříkovi sláva“ Někdo exhibuje, někdo jen šmíruje. Může se lhát, nepěkné vynechat, pozitivní vyzvihnout. K něčemu, co lidi spojuje jako stát, klan, rodina, to má v celé šíři pekelně daleko. Naopak uvnitř tohoto molocha existuje spousta malých státečků, které se nenávidí čím dál tím víc.

  No a to zasévání nejistoty je přece základní kámen onoho známého – rozděl a panuj. V té nejistotě jsme teprve na začátku. Bude se stupňovat. A protože drtivá většina chce být nějak ukotvena, mít jistoty a pravidla, už teď vyhlíží pasáčka. A věřím tomu, že i když bude páchnou po feudalismu, davy ho budou milovat.

 20. Častokrát se v diskusi objeví názor, že takhle to Amíci chtějí – že smyslem je na světě dělat bordel, protože z toho pak žijí jejich zbrojovky.

  Není to o zbrojovkách, je to o současném světě a času změny hegemona. Místo Pax Americana, budou další mocnosti, Čína, Ruska a Indie. A pod nimi žít další, menší, regionální. Třeba JAR, Írán, Brazílie, ale i Turecko. Anglosasové dosud tři století vládnoucí světu, se opevní železnou oponou, bude to naopak proti časům které známe. Opona v opačném gardu. Však o tom již mluví. A mimo ně bude živořit Evropa, kterou nikdy nepřijmou, ale která si zničila vztahy se zbytkem světa a hroutící se pod tíhou sebevražedných rozhodnutí. Islamizaci Západu již nelze zastavit. A východ Evropy, ti prosťáčci budou jako pružná hráz proti Rusku a Číně. Asi jako byly koberce na klepadle v časech mého mládí. Mydlilo se do nich z obou stran.
  Nové světové paradigma se hlásí o slovo, žijeme v úžasných časech a zažijeme věci nevídané. Budoucí historici nám budou závidět osobní zkušenosti. Pište si proto deníky! Nic jiného se doporučit nedá!

 21. Vy zkrátka musíte každej den, žejo? Proboha, tohle snad né, vidláku, tohle je hodně praštěný, něco jako, že by Musk byl přes ten staronovej fejsbůk něco jako Engels, Lenin s Marxem dohromady a rovnou vymejšlet novej společenskej řád a… a vůbec, že raději nepíšete o bramborách, to by alespoň bylo o něčem!

 22. I bohove jsou ale smrtelni. Babylonska rise ovladala tehdejsi svet. Eegypt take. A kdo dneska veri v Marduka nebo v Amona Ra ? Ludvik a Maria Antoinetta bezpecne ovladali feudalni Francii a mohli doporucovat jist lidu misto chleba kolace. Za dva roky se jim hlavy kutaleli… Z dob nedavnych treba Ceausescu. Atd. Nejsou to proste „opravdovi Bohove“. Nejsou. Akorat chaos v jejich radach je jineho druhu, mimo chapani bezneho cloveka, ktery se pak domniva ze jde o presne a dabelske plany. Nejde. jde o vytyceni nejakeho smeru, trendu – to ano. Ale jak se rika u vojaku, ze kazdy bojovy plan plati jen do zacatku bitvy 🙂 Treba ve valce GB s Argentinou o Falklandske ostrovy byla britska namorni pechota cvicena provadet utok prakticky v poklusu, dynamicky. V praxi valky – co trvalo ve vycviku postoupit 15 minut, to v boji hodiny, temer celou dobu plizenim, vojak spotreboval vsechnu svou munici, dokonce ji brali od zabitych Argentincu, puvodni zamer utoku se musel i nekolik krat preorganizovat. Bude to pro USA ted treba na tech Salamounovych ostrovech hladke, postaci zhouknout, zahrozit sankcemi, apod. ? Mozna ano – ale mozna si to Cina vybere jako misto pro proxy valku. Mne se jevi na to situace pro Cinu politicky velmi vyhodna, toto by totiz bylo jednoznacne a neoddiskutovatelne ze strany uplatneni teze neco jako to kdysi nazval Leonid Breznev, „omezena suverenita“ socialistickych statu. Jenze USA si hraji na neco jineho – a tento rozpor, neobkecatelny, je pro ne ideologicky neresitelny. Takize prosim zadne vize nepostizitelnych Bohu. Neexistuji. Jen mocenske skupiny ktere si to namysleji az do (sebe)zniceni.

   1. Kazdy Buh je jen projekci energoinformacniho pole univerza v lidske mysli. Lidska mysl potrebuje uchopitelne symboly. Kazda kultura je ma jine.

    1. Vidím to praktičtěji.
     Každá společnost potřebuje vůdce smečky. A ten vůdce potřebuje tu smečku ovládat.
     U zvířat stárnoucího alfasamce vystřídá mladší, silnější.
     Ale člověk si vymyslel Boha a lidi ovládá přes něj.
     Určitě se líp říká “ Franto nekraď a nesmilni, Bůh si to nepřeje .” než “ Franto dej ty pracky pryč , já si nepřeji abys mi lezl za mojí starou a kradl sušené maso. “
     Když se odvolá na Boha, tak ta slova mají daleko větší váhu. A i fyzicky slabý stařec může ovládat davy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *