28 května, 2024

Blýská se na lepší časy…

Tak nám Pellegrini vyhrál volby. A vlastně docela přesvědčivě. Nešlo o žádný těsný rozdíl několika stovek nebo tisíců hlasů. Zhruba osm procentních bodů rozdíl (asi 180 tisíc hlasů), to je velmi přesvědčivé vítězství. Myslím, že leckdo z nás šel spát s docela dobrou náladou. Já osobně jsem si až do poslední chvíle myslel, že vyhraje spíš Korčok, ale napsat o tom dopředu článek, na to jsem si netroufl.

To nejdůležitější:

Harabinovi voliči doma nezůstali a skutečně to šli hodit Pellému. Tohle je pro mě asi nejlepší zpráva z těchto voleb. Leckterý volič musel překročit svůj stín, ale když nemohl volit své dobro, tak šel a hodil to menšímu zlu. Nezůstal doma, neříkal, že nic nemá smysl a že je nutné mít jen a jedině ten čistočistý ideál a pokud ho mít nebude, tak se může na všechno vykašlat. Tento příklad potáhne i u nás, protože slovenská politika, to je petriho miska české politiky. Jsme prostě bratia.

Mohu-li takto narychlo a v emocích hodnotit, tak se ve slovenském národě skutečně něco pohnulo, co způsobilo, že se voliči začali chovat mnohem pragmatičtěji a podle mě i zraleji. Hodnotová líbodémo politika Korčoka a nebinárního Šimečka ztrácí mobilizační potenciál a naopak protestní voliči začali ve větší míře používat taktiku menšího zla.

Voila… máme tu svěží vítr.

Musím říci, že teprve teď se ukazuje Ficův politický talent a odhad. Tohle přece byla jeho nabídka HLASu do společné koalice… Podpora Pellegriniho jako prezidenta a nestavění vlastního kandidáta. Stalo se a vlastně to vyšlo docela dost na pohodu i přesto, že Pellegrini byl v prvním kole druhý. Tentokrát žádný nadstranický dobrý anděl Kiska, žádná blondýna z Pezinku, ale v nejvyšších funkcích jsou dva politici, kteří se kdysi dokázali rozhádat a teď zase dát dohromady. Čaputová asi věděla, proč hned po Ficově vítězství stopla dodávky zbraní na Ukrajinu. Bylo jí jasné, že se tihle dva domluví.

Myslím, že naší SPOLUkoalici čeká pořádný bolehlav. Mohou se teď distancovat i od slovenského prezidenta, čímž budou definitivně za pitomce a nebo se sice tvářit kysele, ale akceptovat realitu. V tomto ohledu jsem strašně zvědavý na naši hradní Gumu, protože tradiční první zahraniční cesta slovenského prezidenta vede k nám. Přijede mu na návštěvu prezident, kterého přímo na pódiu podporoval jeho úhlavní nepřítel Andrejko.

Mimochodem… Pellé Babišovi jeho podporu oplatí, až přijde čas.

Petr Fiala může začít přemýšlet, jak asi za rok a něco skončí. Fico totiž sotva ustavil vládu a už měl v Bratislavě demonstrace na podporu líbodémo a proti Ficovým záměrům na úklid ve slovenské televizi a uškrcení penězovodů politickým neziskovkám. Tyto demonstrace nijak nepohnuly s veřejným míněním a přesvědčivá volba Pellegriniho je prvním vysvědčením Ficově vládě, že to dělají dobře. Vlastně jsou s nimi Slováci ještě spokojenější, než když je na podzim zvolili.

Dnešní neděli si zpestřím velmi protaženým obličejem nebinárního Šimečka, Magdy Vašáryové i celé pražské kulturní fronty. Poprvé viděli velmi zblízka a velmi zřetelně svůj budoucí osud. Voliči už nejsou stejní jako před dvěma roky. Posunuli se. Pravda a láska jim dala tak zabrat a majnstrýmová média jim tak lhala, že si našli jiné zdroje, začali se učit z jiných zkušeností a dospěli k jiným závěrům. To se projeví i tady u nás.

Naší Pětikolce přeji příjemné křeče. Trendy jsou zřejmé a za dva měsíce si je v eurovolbách znovu prověříme.

Když je po volbách, tak je před volbami…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

299 thoughts on “Blýská se na lepší časy…

 1. mám pocit, že v tomto článku bol koment od niekoho, kto písal ohľadom ostatkového Kríža požičaného do Nemecka u Baudyša, ale koment sa nejak stratil. Nemá to ešte niekto?? nenachádzam to na youtube. Vďaka

 2. RAmcha ani jednoho z vás nepotřebuje. Smete vás ze stolu jako muchy jednou ranou.
  Tuny zbytečných řečí o ničem. Nepovedli jste se, nekajete se, neomlouváte se.

    1. Obou. Půjčovali si je. Jako dva bratři s chudé rodiny, co měli jen jedny boty a museli se střídat v chození do školy.

 3. Ukrajině se nedaří, považte přátelé! Jsem z toho naozaj čestně upřímně volaký smutný! Sláva!

   1. Anonym:
    Milionama to nebude. Protože není dosti milionů po světě, aby nasytily oligarchy……..čím víc milionů se sype, tím víc se zvětšuje ukrajinská černá díra.

    1. Stačí, když se nasytí ten nejpotřebnější. Už se i ozval a jak jinak, vyhrožováním, tentokrát nějak proti svému zvyku „neagresivním“.
     https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-zelenskyj-ukrajina-prohraje-valku-pokud-nam-kongres-neschvali-pomoc-40466930#
     „Bez podpory Kongresu podle něj bude pro bránící se zemi nejen těžké zvítězit, ale dokonce přežít“.

     Už přímo živě vidím, jak ty dolary v pevném šiku pochodují „na Rusa“, ale cestou se nějak podivně odkloní a rozhodnou se přistát v Alzákově kapse.
     (Anglická královská nemovitost, kterou Karel III. prodácá Alzíkovi asi nebude z nejlevnějších.)

     1. Albi.
      No to bych neřekla, že je neagresivní. Je, ale pasivně.
      A víš jak se to říká: chudé není težké nakrmit. Je těžké nakrmit bohaté. Ale máš pravdu, je to těma dolarama. Dělají si co chtějí!

 4. Korcokovi najviac uskodil finis, ked mu planovane polizili otazku, aky je jeho vztah k LGBT.

  Jeho odpoved nielenze poskodila KDH ale umoznila alterantive pouzivat velke kladivo. A dost ludi sa zdvihlo, aby vo volbach to hodili gayovi Pellemu. Katolicke Kysuce to dali Pellemu 80:20. To su paradoxy.

  Plus madari, ktorych ziskal cez Gyimesiho Pelle.

  Inymi slovami, toto takticky jeho tim nezvladol.

  1. Na taktiku je logicky odborník a bývalý sportovec, hrající dříve v Rusku Hašek. Všechny puky na hlavu!!

   1. Anonym:
    Já bych tak chtěla, aby se stal bruselským komisařem! Jednak by to byla prdel a druhak by snad tu Ůnii rozložil. Vkládala jsem naděje v tomto směru v Uršuli, jako vyhlášené destruktorce, ale nějak se nám fláká.

    1. Taky jsem vkládala naděje v uršuli. Nicméně není všem dnům konec a taky jest otázkou, kolik škod je zatím skryto, ale už jsou.

     1. Katango.
      To je pravda. Možná hlodala tiše, nenápadně a zevnitř v domění, že páchá dobro. Pardon – Dobro. Tím více nadějí v Gáška! Hamtne do toho nahlodaného s noblesou, jaká je pro něj typická a bude vymalováno.

 5. „Hladík chce vyhodit z KDU-ČSL jejího exšéfa Cyrila Svobodu. “
  A že ten punťa nebyl tak aktivní, když si jeho přeCeda ožíral hubu a vedle se střílelo.
  Morální maják.
  Petr Hladík je podezřelý v kauze brněnských bytů.
  Hladík v možném střetu zájmů: hlasoval pro známého, od něhož koupili dům
  Petr Hladík: Prošla mu korupce s byty v Brně, rozjíždí větší s dotacemi

  1. Prostě klasický lidovec (=zákeřná svině). Těším se na dobu, až se jim ta koryta začnou zužovat, jak se ta prasata budou požírat navzájem. To bude pláče, kvikotu a skřípění zubů!

   1. Jak se začnou svině mezi sebou žrát tak to znamená, že jim končí jejich nenažranost a schyluje se ke změně. Jen to chce nevybrat si ještě větší svině.

  2. Jasl:
   Tak jsem ho shlédla. Teda toho Hladíka. On je vám to dokonce ministr! Něčeho. Každopádně gestikulaci a mimiku má na přeshubu.

  1. Uplacírovaný v TOP09.

   To je takové zařízení pro regulérní cvoky v politice. Něco jako Bohnice pro civilní svět.

  2. Když „to“ kandidovalo do senátu, tak jedním z mnoha podporovatelů byl dron Vetchý.
   A když „to“ dřepělo v radě Čt , tak to byl teprve masakr, ten se rval za generálního, jako lev.

 6. Kdo si lízne moci, okamžitě spadne do fašizujících procesů. Začne to přením se se služebně staršími o názor. Do pár dní už se pře o výhody, kdo a jakým právem může přivlastňovat, privatizovat , exekuovat či utlačovat.
  Politický talent a odhad, no jistě.

   1. Duraz je na slovo zahadne , prispevky mizi ,ale uz dlouho zato neni NIKDO zoodpovednej a nikdo to nevysvetli. Coz vrha na vrahy pripsevku ,
    takovy divny svetlo, na vsechny bojovniky
    za lepsi republiku..Deje se to i jinde..A potom nedostanou potrebny hlasy u voleb ,
    neni vopravnena duvera, co vyvedou po zvoleni..
    Mizi prispevky , mizi hlasy u voleb a potom mizi lidi..Takovy pomery uz taky byly.

   1. No … zapalují se jí lýtka … tak si užívá „společnost“ !! A zadrželi ji 2x po sobě … prostě stíhá toho více !!

  1. noJo napsal:
   7 dubna, 2024 (13:26)

   To, co platí pro lokální pěstitele, neplatí pro malé rodinné farmy?

   Pěstujete si potraviny doma? Jejich uhlíková stopa je 5× vyšší než u těch ze supermarketu

   ……. Nová studie vědců z Oxfordské univerzity nám přinesla další důkaz tohoto nepříjemného faktu. Vědci publikovali překvapivé zjištění: uhlíková stopa lokálně a „po domácku“ pěstovaných potravin je ve skutečnosti až pětkrát vyšší než u produktů ze supermarketů. A netýká se to jen vyloženě domácího zahrádkaření, ale obecně lokálního zemědělství v malém měřítku….
   https://medium.seznam.cz/clanek/jaroslav-kral-pestujete-si-potraviny-doma-prestante-jejich-uhlikova-stopa-je-5x-vyssi-nez-u-tech-ze-supermarketu-54570

   EU a náš výborný ministr zemědělství podporují potraviny s vyšší uhlíkovou stopou?
   Nedochází podporováním malých rodinných farem k mrhání finančních prostředků tím, že jsou malé farmy dotačně zvýhodněny?

   Viz výše uvedený článek:
   …Domácí pěstitelé obvykle pěstují menší množství plodin a na menší ploše. Tím se logicky snižuje efektivita využití půdy a vynaložených energií. Zároveň se u drobných pěstitelů častěji objevuje problém v podobě ztráty úrody kvůli škůdcům, chorobám a obecně nesprávné péči. Větší zahrady a farmy naproti tomu dosahují vyšší produktivity, neboť lépe optimalizují spotřebu všech potřebných zdrojů a vstupních surovin….

   1. Re: Jp

    Aneb zase jedna z možností, kterak vyjebat se samozásobením obyvatelstva, resp. upevnit maximální ekonomickou moc prodejních řetězců.

    1. Trambus – Targus napsal:
     7 dubna, 2024 (17:07)

     Je to možné, samozásobitelé ale nečerpají dotace, mají to jako HOBBY, za své.
     Cpát dotace do neefektivních farmiček?
     Je to péče řádného hospodáře Výborného a EU o svěřené prostředky?

    2. Nejspíš půjde o to, aby jim domácí pěstitelé čehokoliv nedělali guláš.
     Hlavně v tom uhlíku.
     To máme jednou uhlíková stopa, potom CO2, do toho se přimotá metan, pak ke všemu ještě zvětšující se ozonová díra, která se bez povolení začala zmenšovat, až se dnes nakonec neví – je – nebo už není vůbec?

     A teď ještě do toho napasovat dva domácí králíky, deset vajec týdně, metrák brambor a svazek ředkviček?

     Té práce za pár žebráckých eur a nikdo to neuzná! 🙂

   2. Tohle je jeden z prvních zkušebních balónků, jak bude reagovat veřejnost na zákaz domácího pěstění potravin. Po zákazu domácího chovu užitkových zvířat a drůbeže přijde na řadu zákaz pěstování zkonzumovatelných rostlin. Další prvek NWO, který se na otroky chystá. Velkofarmy na chov
    cvrčků a červů už se chystají. Samozřejmě, o peníze (zisky korporátních řetězců) jde až v PRVNÍ řadě. Všechno se zamaskuje blábolem o uhlíku či dusíku. K tomu indukovaný hladomor a depopulace lidstva na cca 1 mlr. otroků. Další z konspirací, jež se zakrátko stane realitou.

   3. To se dalo čekat. Tady jde o absolutní kontrolu nad lidstvem. Když si něco pěstuješ/chováš, jsi nezávislý a tím pádem tě nezotročí!

  2. Přesně tak je třeba šetřit uhlíkové kredity pro vojnu na Ukrajině. Kdyby tak někdo dokázal spočítat, kolik už toho vyprodukovala. Já vím, to by byl uhlík demokratický a hluboce lidsko-pravní, ale přesto. Včetně zahrnutí nutné obnovy a ztráty pracovních sil. Záměrně nemluvím o ztracených životech, protože jsou slovanské. A tedy jsou untermenšovské, a tak je nikdo nepočítá.

 7. Ono bratrský vztah sám o sobě není nic pozitivního… Zejména pokud jsou bratři právě dva.
  Jakob a Ezau byli také bratři. Nebo Izák a Izmael…

    1. Jak o mně budete zase mluvit, tak nezapomeňte na Znojmo. Všecko má souvislost se vším 😊 ( teda až na Hanzelku)

 8. JÍT K VOLBÁM – to by mohl být recept jak vymést liberální fašismus ze střední Evropy.
  Slovensko příkladem.

  1. Přesně tak! Všechny ty kecy o tom, že volby nic nezmění…jen nahrávají libtardům! Pokud lidem není lhostejný osud vlastního domova, tak je nutno k volbám jít…a volit ty, kterým záleží na vlasti, nikoliv na cizácích. A smrt Green Dealu! Proto je také nutné sledovat kdo je v jaké frakci. Zatím jediná, pro evropské národy pracující, je Demokracie a identita. Ostatní schvalují zvěrstva proti nám!

   1. K těm eurovolbám půjdu. Už proto, že to budou poslední normální volby. Ty další už budou „korespondenční“.

  2. Pellegrini měl v prvním kole něco přes 800 tisíc hlasů, ve druhém kole 1,4 milionu. Skoro dvojnásobek…
   Vyplatí se jít i k eurovolbám…

 9. Slovenští demokraté porazili libtardy jenom proto, že šli k volbám. U nás se k eurovolbám chystá pouhých 30% voličů. Tady je třeba ještě zapracovat. Porážka libtardů nebude zadarmo.

 10. Tak jsem si říkal, čím to je, že se ti Slováci dovedou líp zbavit všelikých dobrotrusů.

  A vite k čemu jsem došel? Můžou za to děkovat nám, Čechům. Pomáhají jim jejich zkušenosti s „pragocentristy“, kteří také vždy věděli, co je pro Slovensko nejlepší. Ostatně takový Fiala či Němcová by je nejradši dirigovali pořád ….

  1. Nojo, ale on už ten genofond je hodně promíchaný. Pragocentrizmus provozovali zrovna tak Slováci a Moraváci. Praha prostě tyhle týpky přímo magicky přitahuje.

   1. Někde je trefný komentář – ,, Pražáci to mají těžké, západ jimi pohrdá a východ se jim směje “

     1. Asi je lákají navoněné kavárny. Škoda IV. s korýtky místo pisoiru s fotobuňkami. Neměli se rušit a bourat.

     2. Přesně. Fyjalláh, Stanjura, Hřib, Němcová, Nečas, Topolánek, Řebíček, Dalík, Drobil, Julínek, Cikrt, Gazdík, Rakušan, Krnda, … desítky dalších. Táhněte zpátky do rodných senochrup a nedělejte Praze falešnou ostudu.
      Nemluvě o tom víc než čtvrtmilionu, který se do Prahy každý všední den ráno s velkými kecy přisere a ve městě pak není k hnutí.

     3. Praha by měla dostat dávku pochopení navíc, a poděkování také. Jsou tam z…. z celé republiky, pěkně na kupce. Brno také bohatě přispělo. Jo, koryta táhnou a tam jsou nejhlubší.

  2. Já bych vyjádřil taky jisté uspokojení nad tím, že vyhrál kandidát se zdravým rozumem řekněme. Ale vůbec bych nejásal nad tím, že se libtardí kandidát vůbec dostal do druhého kola. V tom marasu který obecně u nás panuje a skrz vlastně přímou volbu nějakého kandidáta se tato loutka vůbec měla nacházet na hranici volitelnosti. Musím konstatovat, že ještě hodně velký vzorek populace na Slovensku neryje držkou v zemi a není schopno rozeznat nebezpečí které jim hrozí a pojmenovat od koho

   1. anebo už je tam prostě tolik klientů. úředníci, spřátelené firmy, neziskovky, studenti z erasmu, ……

   2. Vzhladom k faktu, ze leboFico bol len 3.5 roka preruseny, tak bohuzial pre mnohych ten argument stale plati. Navyse Korcok vraj dobre vyzerá:-)) aspon to bol argument niektorych starsich voliciek…..obavam sa, ze pokial niekto nesleduje alternativu, na nenavratne vypraty mozog. A aby prijal iny nazor, to musi naozaj uz nastat pruser, ktory propaganda neobkeca

    1. Tak náš prezident je prý taky fešák. Nakolik to vyváží jeho (ne)schopnosti, se nikdo z jeho obdivovatelek / obdivovatelů nezmiňuje.

  1. Nevěří, nevěří … a jestlipak ví, co je na tom nejhorší? Že je to slovenským voličům zcela u řiti 😀

 11. VIVAT SLOVAKIA!
  🇸🇰 ❤️
  Vítězství zdravého rozumu.

  Gratuluji našim přátelům Slovákům k tomu, že se u voleb zachovali rozumně a volili správně.🤝

  Progresivisté, ekobio multikulti aktivisté a eurohujeři mají do roku 2027 utrum s devastací slovenské společnosti a teď mohou jen ronit krvavé slzy na americké ambasádě🇺🇸 v Bratislavě.

  Nám, v České republice, by to mělo býti ponaučení, že když se chce, tak to jde.👍

  1. Som potešený, že vyhral kandidát, ktorého som v oboch kolách volil, hoci musím priznať, že nie s veľkým nadšením.
   Na druhej strane by som chcel vidláka trochu varovať pred jeho príliš optimistickým pohľadom na Slovensko. Varovať, lebo realistický pohľad na výsledok mrazí. Až 46,87 % voličov, ktorí prišli k voľbám nedokážu porozumieť fungovaniu súčasnej spoločnosti, mocenským vzťahom v nej, nedokážu identifikovať cudzie zasahovanie do hodnotovej orientácie obyvateľov Slovenska, nedokážu rozlíšiť propagandu od reality. Tragédia je to o to väčšia, že podstatnú časť týchto voličov tvoria ľudia z mestských obvodov v Bratislave a Košiciach, kde je vysoké zastúpenie mladých ľudí a údajne aj vzdelanejších ľudí. To sú nadšení voliči nielen totálneho chameleóna Korčoka, ale čo je horšie, aj strany Progresívne Slovensko, ktorá je najväčšou hrozbou pre slovenskú budúcnosť. „Vzdelancom“ z veľkých miest absolútne nevadí, že táto strana prakticky nemá členov, nemá regionálne štruktúry, straníckych expertov hľadá teraz inzerátmi v tlači. Navadí im, že zjavne ide o podnik založený zo zahraničia (z prvých 40 osôb na kandidátskej listine bolo 28 z politických mimovládok). A už vôbec im nevadí, že tretia v poradí z vedenia tejto strany, nemá ani poňatia o tom, kedy vznikla Československá republika a kto bol jej prvý prezident. Slovom jedno veľké zúfalstvo, a toto má úplnú podporu všetkých oficiálnych médií na Slovensku. Veľmi sa obávam, že toto boli posledné voľby, kedy slovo ešte nedebilizovaných obyvateľov prevážilo nad dúhovým aj modro-žltým, vojnu milujúcim osadenstvom veľkomestkých kaviarní.

   1. Tak musíte nás Čechy a Moravany pochopit. I pro nás je to takové malé vítězství a ukázka, že by to šlo i u nás. Ale máte pravdu, to množství absolutně vymytych mozků tam máte také velké, u nás jich je nejspíš, bohužel, ještě více.

   2. Tragédia je to o to väčšia, že podstatnú časť týchto voličov tvoria ľudia z mestských obvodov v Bratislave a Košiciach, kde je vysoké zastúpenie mladých ľudí a údajne aj vzdelanejších ľudí.

    Tragedii je, myslet si o mladych a vzdelanych lidech, ze jsou schopni vlastniho osobniho usudku.
    Cely zivot ziji pod tlakem informaci z tech „spravnych“ sdelovacich prostredku, je to pohodlne a vzbuzuje to pocit sounalezitosti s tim „spravnym“ davem.
    Ale jsou to jen zombie, pokud se nevymani z vlivu, tak zombie zustanou do smrti.

   3. Zhodnotil jste to naprosto skvěle. Těch téměř 47% liberálů, liberastů, libtardů a libprdů (definice u Vlka na jeho blogu) je alarmující. Samozřejmě, jejich skutečný podíl ve společnosti je menší, neboť se jednalo o podíl z volební účasti 62%. A je známo, že oni jsou velmi disciplinovaná, zafinancovaná, mediálně podporovaná a dobře organizovaná tlupa, která volby nepodceňuje a neignoruje. Vědí co chtějí. Porazit se (zatím) dají pouze celkově zvýšenou volební účastí všech občanů, poněvadž se takto dají eliminovat jejich výše uvedené výhody. Slovákům se to částečným zmobilizováním chronických nevoličů včera podařilo.
    Na výhody liberastické menšiny je potřeba se zaměřit, dříve než se z jejich relativní menšiny stane převážná většina. Jedná se především o odnárodňování mládeže (školství a jeho „reformy“) a debilizování starší generace mainstreamovými mééédii. Tyto instituce byly už dávno obsazeny nepřáteli svobodných národů.

    Tak jako na Slovensku, tak i v Česku lze pozorovat přímo úměrný jev, že čím větší město, tím větší koncentrace liberastů. Z toho pak vyplývá onen počáteční rozdíl při sčítání hlasů, kdy po sečtení malých okrsků (obce a menší města) je kandidát liberastů výrazně ve ztrátě, ovšem později stále rychleji „dotahuje“, jak přibývají výsledky velkých vol. okrsků (velká města, metropole).
    Čili jedná se o antagonismus venkova vs. metropole, vyjádřeno krajními póly tohoto rozdělení společnosti. Do toho zapadá jako kamínek do mozaiky všeobecná snaha globalistů o likvidaci zemědělství a postupné vylidňování venkova sestěhováním obyvatelstva do měst a přilehlých suburbií. Konečným cílem jsou tzv. 15-minutová města (a jejich zóny), se zákazem či omezením pro běžného jedince tyto hranice překračovat. Likvidace individuální mobility zákazem aut a nemožnost dostat se nějak do volné přírody – ta bude vyhrazena pouze „vyvoleným“.

    Je třeba vysvětlovat zglobalizované/zdebilizované mládeži, především ve městech, jakou budoucnost jim nadnárodní moc chystá. Kamrlík 3×2 metry se společným WC a sprchou a s wifi připojením, kde budou mimo pracovní proces (nebo na home-office) trávit veškerý svůj volný čas ve virtuální realitě.
    Pro ty naivnější je to dokonce již dnes absurdně lákavá představa…!
    Někteří však mohou včas prohlédnout a odmítnout vábení liberastického progresivismu.

    1. Jejich zabedněnost považuji za plíseň z blahobytu. Chtějí se někde dobře hodnotově uchytit a dobře mít za málo práce, za „patření na Zapad“. Místa jsou omezená, ale je jich dost a stále přibývají. Nezisk je už dávno velký zaměstnavatel a VŠ chrlí další a další tisíce uchazečů pro nezisk každý rok. Sami sobě vytvářejí pracovní místa, přidávají se více a více na daňový ceník, šlape to.
     Utnout dotace zvenčí, z rozpočtu stejně tak , přijde kvikot a pk ticho. A bude prodavače k na trhu, že obchodů nebude dost.
     Politicky nezisk a nevládky jsou jen zamaskovat zahraniční agenti, domácí pátá kolona.

   4. Před několika lety jsem se diky YoTube seznámil s existencí syndromu skupinového myšlení (groupthink, skupinova stupidita).

    Dnes to vidím tak, že dochází k jakémusi akcelerujícímu šíření z původně malých skupin na velkou část společnosti. Stále víc lidí k těm magorům touží patřit, protože od toho očekávají nějaké výhody. Něco jako když kdysi vstupovali lidé do NSDAP nebo Komunistické strany.

    Z počatku jim je celkem putna ta ideologie, lezou tam s vidinou výhod. Ale ta „skupinová stupidita“ je semele a změní. Přestanou kriticky myslet a stanou se „uvědomělými členy“ skupiny.

    Takže pozor, máme co do činění s komunitou psychicky narušených …

   5. Myslím, že je třeba se na to dívat tak, že v těch velkých městech je také velké procento lidí, jejichž živobytí plyne z práce pro státní úřady, média, neziskovky nebo napojení na ně. Ti si svoji větev pod sebou řezat nebudou.

 12. Velká gratulace voličům na Slovensko k zvolenému prezidentovi. Povedlo se vám to a já vám to ze srdce

  No, a aby nebyl ten den zase tak růžový……
  „Gratuluji Peteru Pellegrinimu k vítězství v prezidentských volbách. Věřím, že budeme nadále co nejlépe rozvíjet výborné a hluboké vztahy mezi Českou republikou a Slovenskem,“ vyjádřil se předseda vlády Petr Fiala (ODS).

  No řekněte není ten náš přeceda k zulíbání?

  1. To Fialoví asi těžko lezlo z huby.
   Třeba si pak spravil chuť lžící Nutelly. Pochopitelně té levné a dobré z Německa

   1. U nás v kraji se říká….dělat si z huby WC. Ono je to sice trošku jinak , ale máme hezký den a tak je škoda si ho kazit nehezkými slovíčky.

   2. Vy si fakt myslite, ze tlampac si dela nejakej nerv z toho, co zrovna zvani? K tomu by nejdriv potreboval takovou malickost. Vlastni nazor.

  2. On je opravdu možná tak blbej, že mu ani nedochází, že právě on je ten, kdo ty vztahy se Slovenskem rozesral nejhůř od roku 1993.

    1. Jo. Jenže ty tituly jsou ze školy v Brně. To má asi takovou cenu jako vyhrát Obří slalom na Jamajce.

 13. V každém případě, nasranost bratislavské i pražské kavárny musí být extrémní. Usuzuji podle toho ohlušujícího ticha. Komentářů v televizích proběhlo naprosté minimum. Nebyli schopní postavit se před kameru.

  1. Toho dne bylo bzučení elektrokoloběžek v okolí pražských a bratislavských kaváren poněkud ponuré. Latéčka nechutnala jako latéčka, liberální tatéři smáčeli jehly do černých inkoustů,aby ozdobili krky trendařů smutečními symboly.
   Duhovno ještě víc než jindy ztrácelo duchovno.

  2. Nasranost asi neni to správné slovo. Zvlášť když jim dojde, že možná dopadnou podobně. Docela se těšim, až nám Rakušan zazpívá „S pánom Bohom, idem od vás …“

 14. 🤣🤣 No jsem zvědavý kdo přijede na hrad.
  Předpokládám, že Korčak, protože s chcimíry se zásadně nemluví.

  1. Prožidovský a proruský nacista předpokládá, že tentokrát tomu bude jinak, než v případě zvolení pana Fica premiérem. Ostudné chování české tzv. vlády, by se už nemělo opakovat.
   Nacista si umí představit kyselou prdel rozvědčíka, až bude muset pana Pellegriniho přivítat na Hradě. Současně si nacista myslí, že IQ107 by mělo postačovat k tomu, aby bylo zachováno aspoň základní dekorum a slušnost.
   Z toho všeho nacista současně vyvozuje, že průměrné IQ jednotlivých členů české vlády, včetně premiéra, těch 107 ani nedosahuje.
   Nacista tak soudí z toho ostudného chování naprosté většiny českých zkurvysynů, když přijel premiér Fico do Prahy.
   Protože všichni členové české vlády, se do psej matere bohužel nevejdou, tak bude muset postačit, aby se vešli do následně napalmem zapálené strakovky, rozděleni na vrstvy, zhruba stylem:
   Vrstva poslanců – vrstva termitu – vrstva ministrů a jejich náměstků – vrstva termitu – etc.
   Protože termit je schopen efektivně spálit i zdivo a beton, tak odvozem a úklidem bordelu, bude pověřena osvědčená stavební firma Bogl&Krýsl, která předvedla své excelentní schopnosti už ve Studénce.
   Nacistovi nejebe, ani není ožralý.
   Jen vidí, že námi Čechy kdysi vysmívaní Slováci, si dovedou zařídit správu státu tak, aby se jim do toho EU mohla srát co nejméně. Slováci si potichu zařídí obnovení vztahů s Ruskou federací tak, aby z toho obě strany měly maximální užitek.
   Nacista si myslí, že tohle u nás dlouho hrozit nebude.

    1. Prožidovští a proruští nacisti už jsou holt takoví, co na srdci, to na jazyku.
     Náckům jsou vždy hodně podezřelí lidé, kteří namísto krásného českého „prdel“ napíší „zadel“.
     Protože zadele vyžadují liberální média, kam tihle zadelisti chodí trousit svá liberální moudra.
     Nacisti vždy zpozorní, když se někde objeví zadel a rektální alpinismus..

   1. Jestli by nám nebylo s těma Slovákova nakonec lépe. Oni jsou sice hodně sví, ale co se u nás děje, to je mimo všechny limity. Aby se jeden důvodně bál o vlastní existenci ve vlastní zemi. A ty karikatury Moraváků z Brna, ty ať zůstanou někde na to divokém Západě. Žít Brno. Tvl.

 15. Protáhlé obličeje pravdyaláskymilovných kavárníků potěší. Pokud někoho tak vehementně tlačili, tak to musel být docela lotr.

  klady zvoleného prezidenta SR z mého pohledu:

  – Je to člověk, který za sebou v politice něco má, měl politickou odpovědnost a možnost se „umazat“. Prezidenství je pro něj vyvrcholení politické kariery nikoli její začátek.

  – Zřejmě nebude bránit úklidu po období vládnutí pravdyalásky .

  1. Největší legrace je fakt, že nemalé procento počmáraných hlav a krků s každou botou jiné barvy toho ráčkujícího guru ani nezažila. Nejlepší by bylo,kdyby se tito nositelé západních liberálních hodnot, vrátili zpět do těch svých Francií, Německa či Španělska,kde by si mohli žít své bisexuální sny.

 16. Tragédie na Slovensku opět spustila zděšení Mirky Němcové!
  Petr Pellegrini vystrašil Slováky výzvou „Volte mír, ne válku.“ a oni se nechali zmanipulovat!

  1. Copak Němcová, ale i Zdechovskej a Pospíšil jsou značně rozmrzelí. Tak ještě aby vyletěli v červnu z EP a bude zas o něco líp.

  2. Švejk:
   To je dobře. Už dlouho nebyla pořádně zděšena a co by to bylo za svět, kdyby nám z něj zmizela!
   Právě jsem si přečetla, co na to všechno Korčok – no, je prý velmi, velmi zklamaný, ale že je sportovec, tak to bere sportovně, ale bacha – tohle prý Pellému nezapomene! Už kvůli jeho (teda Korčokovým) dvěma synům mu to prý nezapomene!
   Tím mě zcela zmátl – doufal snad, že pojedou na Ukrajinu bojovat?

     1. Tyhle dva pojmy jsou pro libtards jen toaletní papír. Používají je zásadně v případech, když se jim něco posere.

   1. To je co nechápu, proč do toho montuje syny. Vždyť jim nikdo nebude bránit, aby si šli zařídit vítězné či záslužné body na Ukradfinu. Klidně můžou.

   2. Mne na tom nejvic prekvapilo, ze takovy zastance liberalni demokracie nerekl, ze je demokrat a respektuje demokraticke volby a rozhodnuti vetsiny obcanu. Pomylene jsem si doposud myslela, ze o tom demokracie je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *