18 července, 2024

Až poklesne prapor

Od zítřka se budeme věnovat světodějným událostem, protože zatímco jsem bubnoval na demonstraci, Francie zřejmě ztratila další kolonii, v Německu se zase zhoršila bezpečnostní situace (a ne kvůli Putinovi), ceny ropy vyrostly ke sto dolarům za barel a bude to do budoucna ještě horší… ale to si probereme až zítra. Já dneska naposledy zrekapituluji události z tohoto víkendu.

Víte, ono to vlastě bylo nádherně symbolické. Zatímco my jsme v Praze demonstrovali proti vládě, mluvili jsme drahých energiích a o válce za humny, která nás hrozí pohltit, náš premiér byl přesně tam, odkud se skutečně bere jeho moc. Na dnech NATO v Mošnově. Spousta vládních představitelů také přesně tímto argumentovala. Srovnávala NATO s dezoláty na Václaváku. Je vlastně úplně jedno, že to bylo pochybné srovnání, protože demonstranti věděli, na co jedou a o čem se tam bude mluvit, ale nějak jsem nezaznamenal, že by pořadatelé dnů NATO řekl dopředu, že účastí na této akci podporujete vládu a naší zakotvenost v západních strukturách.

Hlavní argumentační bitva o demonstraci je NATO vs. Václavák. A není tomu tak od této soboty.

Pamatujete, když jsem psal o první demonstraci loni v září, tak jsem popisoval, jak u muzea vlaje ona velká a výhružně nezdolná vlajka severoatlantické aliance? Byla tam tenkrát spousta vlajek EU, ale jejich nositelům pomalu klesaly v rukách, když viděli, kolik dezolátů se sešlo pod koněm. Jen ta vlajka sedmdesátiprocentního amerického vojenského eseróčka vlála pevně dál.

S ročním odstupem si říkám, že to byla velmi symbolická věštba. Evropská unie je v katastrofálním stavu, přesně tak, jak klesaly ty unijní vlajky. Ekonomika jde do háje i v Německu, přibývá tam migrantů a problémů s nimi, počáteční nadšení z toho, jak to zvládnou, se vytrácí právě pod dojmem přibývajících dezolátů a rostoucí kritiky evropských hodnot. Jen zásobování války funguje bezchybně. Škrtá se ve školství, škrtá se v důchodech, škrtá se ve vědě, škrtá se ve všem… tedy kromě armády. Takhle je to všude. Nejen u nás.

Co v této době dělají liberálové? Vyvracejí se z toho, že jim to někdo řekl na rovinu a jediný argument je ruská propaganda. Radek Bartoníček zveřejnil u sebe na Twitteru rozhovor se mnou. Pak ho převzal i Neviditelný pes a vlastně už to obletělo český veřejný prostor. Ale stojí za to, podívat se přímo k Bartoníčkovi. Velká většina komentářů požaduje, abych byl z veřejného prostoru okamžitě odstraněn. Abych neměl právo mluvit. Abych neměl právo říct svůj názor, protože je to špatný názor. Prakticky nikdo tam nedává jediný protiargument. Sám Bartoníček to schytává od svých, že mi neměl dávat prostor… dávají mu tam slušný céres. Takhle vypadá líbodémo.

Porovnejte to s naší diskusí o Rajchlovi a Vackovi, která také bývá vyhrocená a plná emocí. Nejsme v tom jednotní. Ale je to diskuse plná argumentů z jedné i druhé strany. Požadavků, aby byl někdo za svůj názor odstraněn, těch je naprosté minimum. Vlastně mi Bartoníčka přišlo líto. Ten chlap jednou udělal to, co jako novinář udělat měl, ale jeho vlastní mu za to řekli, že takové věci dělat nesmí. Co z toho vyplývá? Ano, Radku Bartoníčku, zase vzroste poptávka po alternativních blogerech, protože tvoji vlastní sledující ti řekli, že hlas statisíců lidí nesmíš vnášet do veřejného prostoru. Možná ti to řeknou i tvoji nadřízení. Na nás se totiž nemusí brát ohled… řekl prezident.

Každopádně kdybys měl chuť, zkontaktuj mě… pozvu tě na zabijačku nebo na víno. Myslím, že bychom si měli co říct. Když říkáš, že jsi objektivnější než já, tak pojď, popovídáme si, oba uděláme z našeho setkání článek a podíváme se na reakce z obou táborů.

Jen tak mimochodem… Ondřej Neff se na Neviditelném Psu může pominout z toho, že jsem řekl, že pokud Rusko pustí Ukrajinu, tak se začne rozpadat a proto bude v této válce pokračovat. Oni si tihle všichni myslí, že ruská invaze na Ukrajinu je pro Putina válka za větší slávu impéria. Varuji před tímto názorem. Pro Putina je to válka existenciální a podle toho k ní přistupuje. Ztráta Černého moře ve prospěch Ukrajiny (a NATO) by pro vnitřní situaci Ruska byla natolik fatální, že raději půjdou do jaderné války. Pro Rusko znamená Krym (a Ukrajina mimo NATO) víc, než celý svět. Obětovali tomu svoje devizové rezervy na Západě, obětovali tomu kus životní úrovně, obětovali tomu desetitisíce životů, překopali kvůli tomu svojí zahraniční politiku… a běžní Rusové Putina stále podporují! Všichni ti Navalní a další opozičníci mají v Rusku i přes válku asi tak stejně silnou pozici, jako ti přilepovači na silnici u nás. Mitrofanov říkal… Pokud tam někdo kritizuje Putina, tak za to, že z Kyjeva ještě nejsou dýmající trosky. Tohle není imperiální válka. Tohle je další Velká vlastenecká válka. Varuji před postojem, že jde o Putinův velikášský rozmar. Není to tak a pokud si to budete myslet, doplatíte na to.

Zpět k věci…

Od první do poslední demonstrace je základní symbolika pořád stejná. Vlajka NATO vs. vlajka České republiky. Válka vs. mír. To byla i základní symbolika prezidentských voleb a nic se na tom nezmění ani v nejbližší budoucnosti. NATO už tady svoje reprezentanty má. Současnou vládu. Petr Fiala byl přesně na tom správném místě, kde být měl. Jestliže je naše republika v NATO, tak Fiala je v NATO ještě víc. Jestliže je naše země v EU, tak Fiala je v EU ještě víc.

Pamatujete si také ještě v dubnu tu záplavu ukrajinských vlajek? Včetně řeporyjského starosty, který do ní byl zabalený? Jak dopadla demonstrace na podporu Ukrajiny? Čtyři demonstranti a přenosový vůz České televize. Vlajka na Muzeu se už barvou příliš neliší od fasády, jak je vyšisovaná sluníčkem a dešti. Trefná symbolika. Před časem vlajku vyvěsili, ale už jim nestojí vlastně ani za sundání, natož za výměnu. Dokonce ani tak ctihodná instituce jako Národní muzeum, plná vysokoškoláků, profesorů a liberálních demokratů v sobě nenašla vůli, dát tu vlajku do pořádku.

V poslední době se často mluví o tom, že alternativa je taková vidlácká, ale přestává v tom být viditelný rozdíl… Podívejte se na fasádu Muzea a ten velký vyšisovaný kus textilu. Ano, přesně takhle dneska vypadá proukrajinská nálada.

Kde jsou vlajky EU? Kde jsou ukrajinské vlajky? Už poklesly, jsou vybledlé únavou a rezignací. Jsou vybledlé ekonomickou recesí a neúspěšnou ofenzívou. Před kolika týdny Ukrajinci prolomili tu první a nejopevněnější ruskou linii, za kterou už to půjde lépe? Tedy… pokud Rusové nedoplní další obranné linie…

Jen v Mošnově ještě pořád vlaje zcela nezdolně prapor NATO. Je velký a silný. Zatím silnější, než tisíce českých vlajek na Václaváku. A natvrdo řeknu, že podle mého rozumu se proti němu nedá bojovat tím, že si vezmu menší praporek NATO do kapsy. Mordor je lichotkám odolný. Nemá přátele. Jen zájmy. Kisinger sám řekl, že je nebezpečné mít USA za nepřítele. Ale mít je za přítele, je smrtící. Na tato slova zase dojde… zpravidla i s těmi, co byli moc blízko a mysleli to dobře.

Mnohokrát jsem psal, že Fiala spojil svojí kariéru s válkou na Ukrajině. Pokud tam NATO zvítězí, zvítězí i Fiala se vším, co představuje. Ale pokud NATO na Ukrajině prohraje, tak ta velká silná vlajka NATO poněkud poklesne. Stejně jako poklesla v Afghanistánu a Tálibán, který byl po dvacet okupačních let skrytým a bombardovaným hnutím, hladce vzal celou zemi. Stejně jako teď v Africe klesá francouzská vlajka v dalších a dalších zemích a moc si berou do ruky lídři, o kterých nám televize nikdy nic neřekla, protože byli pod rozlišovací schopnost.

Myslím, že to všichni vědí. Všichni vědí, že NATO má budoucnost jedině tehdy, když tam na Donbase zvítězí. Proto házejí do té černé díry jakékoliv prostředky. K čemu budou (západní) peníze, když nebude (liberální) budoucnost? Proto se všichni zadlužujeme… tedy… nás zadlužují. Jak to řekla Magda Goebelsová? Nechce žít ve světě bez liberální demokracie? Bez vítězství už Západ nebude, stejně jako bez vítězství už nebyl nacionální socialismus. Bude jen spousta zoufalých států bez výzbroje, bez peněz a hlavně… bez obyvatelstva, které by bylo ochotno za vlast umírat, protože za Veolii, Tesco a desetikorunový ČEZ za kilowatthodinu přes lipskou burzu, nikdo život nenasadí.

Kdy přijde zlom? Až poklesne ten poslední prapor, který zatím stále pevně drží a jeho barvy nejsou ani trochu vybledlé. Nic jiného už tady není. Vlajky EU zmizely, do vlajek Ukrajiny se málokdo balí. Brzy budeme ukrývat ukrajinské muže v jatečním věku… NATO si je bude žádat tam na frontě, než přijde konec. Pak přijde ta chvíle, kdy budeme znovu potřebovat naše české vlajky a budeme potřebovat zvon, který nás opět svolá a bude to umět.

Do té doby musíme vydržet, aby naše české prapory nevybledly ani sluncem, ani znechucením.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

385 thoughts on “Až poklesne prapor

 1. Kdyby to nebylo tak jak píše Charon, nebylo by to jaké je. Protože je to jaké je, je to jak píše Charon.
  Zajisté s ním můžete nesouhlasit, jenže pak vysvětlete, proč podle vás tak báječný strom nese tak mizerné ovoce.

  1. Jo, situace je neutěšená.
   Ale prosté konstatování a smíření se situací ještě pokrok nebo změnu nepřineslo.

   Vidlák je možná v něčem optimista a snílek, ale věnuje energii změně. Byť s nejistým výsledkem . Tolik všem moudrým brblavym skeptikům.

   1. Je tám velká mele o uprchlíky. Mají před volabami. Ustanovili celonárodní referendum.

    První otázka, kterou minulý týden (11.8.2023) na sociálních sítích oznámil předseda Práva a spravedlnosti Jaroslaw Kaczyński, nově zní: Podporujete prodej státních aktiv zahraničním subjektům, což povede ke ztrátě kontroly polských žen a mužů nad strategickými sektory ekonomiky?

    Druhá otázka o odchodu do důchodu nově pracuje s věkem 67 let pro všechny. Dříve se týkala věku 60 let pro ženy a 65 pro muže.

    Třetí otázka se ptá, jestli Poláci chtějí odstranit plot na hranicích.

    Čtvrtá se jich dotazuje, jestli jsou pro přijímání tisíců uprchlíků z Afriky a Blízkého východu na základě nařízení evropské byrokracie. Polska se přitom stejně jako Česka týká výjimka z nové evropské legislativy kvůli přijímání uprchlíků z Ukrajiny.

 2. Již brzy v OSN:

  Proěv PePy ještě tajný.
  Tak ten bude jistě fajný!
  Ladil ho prý deset týdnů
  Když kus hovna na zem kydnu
  bude to znít jistě lépe,
  než když mluví hradní PP.
  Nejdřív jásal v dresu Rusů
  po výplatě býval v plusu;
  po převratu kabátu
  má v dolarech výplatu.

 3. Ale když už se tady pasivně zúčastňuji, ještě jeden dotaz na pana Vidláka.
  Shromažďují se někým, někde veršotepecké výtvory pana Ladíka ? Ten mi
  přirostl k srdci. Soubor jeho výtvorů okamžitě objednávám, platím v Eurech,
  pokud ještě tato měna bude existovat.
  Není on náhodou odněkud kolem Ostravy ?

  1. Re: Valsidar

   Ladík!!! byvaažzaOstrááávucype, ajeto přibyš. To znači, že ušneninaš.
   A sbírku Ladíkových veršů dostanete, když mi pošlete jeden tisíc korun českých za fšeckyuplněganc MOJE dobré rady, které tu vyčetl na diskuzích.
   Dost srandy – z kuloárů jsem cosi zaslechl, že se něco chystá, ale až koncem roku.

 4. Nádhera !!!!!!!
  Píseň Adagio znáte, dočkala se mnoha provedení. Toto provedení jsem neznal. ale jsem uchvácen ruskými pěvkyněmi za jejich výkon a taky jejich oblečením (naše ženy by jen koukaly), i mužmi, kteří tam stáli jako sochy Apolóna.

  Však se podívejte sami, je tam prolínající se italský, anglický a ruský text.

  https://www.youtube.com/watch?v=FXQKw9LgDRU

  1. Děkuji. Netrebko vystoupila v Berlíně – venku protestovalo 150 chciválků, uvnitř ji už na začátku ohromným potleskem přivítalo 1400 diváků. Byla dojatá.

   1. Venku určitě protestovala soldateska zbuntovaná Ukradinskou ambasádou, taky jsem to zaznamenal.
    Khakiman a jeho genitální štáb nemá rád Annu, jelikož zaslala nějaký obolus do ostřelovaného Donbasu na pomoc.

   2. A ještě přidávala vystoupení… Prý…
    Holt se nešli v Německu ptát na názor ukrajinské ambasády. Ještě že my máme tu liberální demokracii a oni evidentně nikoliv.

   3. To by v Praze, kdyby jí ukrajinská ambasáda přes Jiřinu Pospíšila nezakázala, bylo taky. Jen se obávám, že by ten dav venku byl početnější. A že by dělali bordel i v koncertní síni. Pískání, řvaní a možná by po Netrebko hodili i barvu. Kdo si chce její koncerty nerušeně užít, musí do Vídně.

   4. Netrebko je úžasná. Často ji poslouchám na trubce. Taky jsou krásné její duety s Estonkou Elinou Garanča. Doporučuji. Třeba Flower Duet z Lakmé.

  2. Cha, kam se hrabou na ty naše celebritky, které se umějí zviditelnit jen tím, že zveřejňují v kolika postelích se vyválely. Je tak?

   1. Taky se zviditelňujou tím, že se snažej ukázat co nejvíc ze svý anatomie a taky kolik utratily za různý přešívání, vyztužování a remodelaci organizmu. Teda až na mozek.

 5. Úvaha z verpánku.

  Naše evropská budoucnost
  Žádný atom, plyn či uhlí,
  budem ležet mrtví ztuhlí.

  Ale, co když je to promyšlený protimigrační plán?
  Odkud přicházejí migranti?
  Z jihu. Co je na jihu? Teplo. Na co jsou zvyklí? Na teplo. Kdo bude víc trpět zimou?

  Dramatická pauza…
  My. Celou větou… Víc trpět zimou budeme my. Protože bylo by proti jejich lidským právům aby zimou trpěli oni.
  Jenže kdo jim bude opatřovat zbytky energie a jídlo když my tu už nebudeme? To už nebude starost těch kteří tyhle myšlenky vymýšlejí a šíří. Ti už také nebudou. Ne všichni, to dá rozum. Někteří budou někde daleko, v pozemském ráji to na pohled. Proto to tak organizují. Pro nás zbývají tříválečky, elektrovehikly, kdo na ně máme, pak už jen šlapohyby. Zatím co oni se sléatají svými Boeingy na konference, kde rokují a hodují abychom se v jejich zastoupení měli lépe…a ještě lépe.

  Jé, já mám nápad. Jak o tom přemýšlím nahlas.
  Jestliže se, například Afričanům v Africe nelíbí a tak moc touží do Evropy, tak….

  Pojďme si vyměnit kontinenty. My do Afriky, oni do Evropy. Ať se s Putinem trápějí oni, když jim toho nasliboval.
  Když pro ně je….Tak by si pak mohli zpívat „Bože, k Tobě blíž…“

  Teda dnes mně to ale pálí, to bude změnou počasí.
  Ráno jsem si pořádně nedošel, je to ve mně jak by řekl Bohumil Hrabal, jako v koze.

  No tak, jo, však vás slyším abych se…, to. ..Vys…
  Však už frčím.

  1. Afriku nebrat. V létě tam jsou krátký dny a furt je tam vedro. Krom toho by nejpozději přespříští generace vyměněných prchala před strašlivými podmínkami z Evropy nazpátek… podrobností netřeba.

   1. Ale bývají tam i tři sklizně do roka. Tedy, když se zavlažuje a maká. Přesněji řečeno, když se nevyženou bílí farmáři, kteří zavlažují a na těch farmách makají.

    1. No jo, budete zavlažovat, makat a sklízet 3x ročně a pak zase přijdou černoši a přinejlepším vás vyženou, přinejhorším zmučej a zabijou.

 6. Od března 2022 jsem byl v komatu. Dnes jsem se probudil. Že Ukrajina vyhrála je snad jasné. Moje otázka zní, jestli jsme, jakožto ČR, dostali do okupační správy nějakou „vyspělejší“ část býválé Ruské federace. Díky za odpovědi, ať to nemusím googlit.

  1. My jsme přece při Velkém rozdělování dostali Luhanskou republiku (tedy její poválečnou obnovu), Signalista z toho měl orgazmus, jak je to skvělý.

  1. Pozdě:
   https://protiproud.info/politika/7437-na-evropu-se-vali-migracni-invaze-apokalyptickych-rozmeru-lampedusa-ma-novy-rekord-6100-dzihadistu-za-den-zrada-meloniove-horsi-nez-v-roce-2015-a-16-upi-i-rakousko-a-slovensko-kdy-fiala-zaplavi-nas.htm

   A to ta Aspeňačka Meloniová tak hezky před volbama mluvila. Skoro jako Péťa Fiala.
   Opět se potvrdilo Krylovo staré a osvědčené: „Politikům se nevěří, politici se kontrolují. Věří se v krásné věci (dosaďte si sami). Kdo věří politiků je IDIOT! A je jedno jestli je to Meloniová, Babiš, Fiala či Rajchl.

   1. Jako jo. Ale to co předvedla Meloniová byla turbotočka i v dnešní politice nevídaná. Z takřka vlastenecké političky co vyhrála volby s tím že omezí migraci otočila během hodin.

    Jediné co se dá dělat je u voleb volit lidi s historií a prokazatelně vlastním názorem. Tradice založená na nějaké historii je jedna z posledních věcí co se nedá penězi předstírat.

    1. Zvolenej politik slibi vsem vsecko a jinejm zase slibi ,
     ze zustane na drogach..Korupce neni zas tak strasna, v porovnani..
     Pise se , ze sou /drogy/ vsude. Fe valce proti drogam, napriklad .
     Valky za mir sou vzdycky jeste daleko horsi.
     Ta jedna byla, aby uz nikdy nebyly valky , napr. /A co se delo potom/.
     Kmenovi nacelnici a samani se driv nelisili , stoji za povsim kralovstvi
     Benin , kdyz tam driv prisli cestovatele..
     Co by mistni dali za to , tenkrat , aby se meli dobre jako otroci..
     Pak zase Marx prisel s napadem proti zotroceni lidstva a zavedli , vubec otroctvi nejhorsi , kazdymu /otrokovi/ ,dle jeho zasluh..
     Dneska taky de vo to , zapad to prevzal.
     Pekova mi udelala radost, zminuje se vo Vyssi moci.
     To je zatracena vec ,ale kdyz nezasahne , jako nekolikrat predtim …
     Muzeme klidne prohlasit , ze jako lidstvo sme si nikdy nevladli..
     Ze mame rozum , jen na to , aby nas vzdycky podvadel do iracionalnich
     silenstvi , se to porad opakuje a nechce to pryc.
     Necekam ani to nejde, lepsi vysledky, f boji proti vlade.
     /Napr. opakovanym preslapovanim na namesti s Vackama nahore/.

 7. Dnes je úterý a na zítra je slibován rozbor afrických problémů. Ve čtvrtek a dál už mnoho lidí bude mít svůj program na víkend a nebude ho chtít měnit. Tak nějak jsem čekal docela naivně, že slova o „musíme dát najevo nespokojenost s vládou ať to pořádá kdo chce , ve volbách volte koho chcete“ Jsou motivem pro jakous takous spolupráci v opozici. Podle všeho vznikají tzv. „nová media“ hrdě se hlásící k alternativě ale realita je taková, že slouží jen někomu na alternativě. Taková nová media jsou na dvě věci – na podporu PRO(případně menšího zla) a na(…..) nic v případě zbytku alternativní scény. V případě vidlákova blogu ať si každý dosadí dle toho jak to cítí(tedy srdcem a ne rozumem). No a protože demošky jiných stran než PRO se nestanou tématem nových medií tak jen do diskuze. Pokud budete mít chuť a možnost podpořit či navštívit České Budějovice – náměstí Přemysla Otakara II. 21.9.2023 od 16.00 Lidé proti vládě. Pořádá a srdečně zve SPD + Trikolora

 8. Vidláku,
  tentokrát s článkem (a ostatně i s některými dalšími Vašimi logickými vývody) velký souhlas, přestože to vidím naprosto obráceně.

  Západ (a to včetně USA) musí přestat řešit genderové, ekologické, sociální a další sebemrskačské blbiny a musí se stát opět vítězícím. Přitažlivým nejen dokonalostí technologií a kulturní atraktivitou, ale i armádou a silou. Britské Impérium tuhle roli hrálo velmi dobře, Pax Americana docela taky, až do 10. let tohoto století. Není důvod se nechat převálcovat oslabeným Ruskem nebo nechat vyrůst Čínu.
  ČR vždy patřila k Západu, kromě krátkého a odporného období mezi lety 1945-1989. Neutralita je strašně drahá a v podmínkách ČR nemožná.

  Příroda se bojí prázdnoty a pokud nebude vládnout Západ, bude vládnout někdo jiný. Jestli to bude islám, Čína nebo dokonce Rusko (to je dnešníma očima hodně nepravděpodobné), to nevím. Ale každé z těchto uspořádání se bude řídit jinými pravidly, dost odlišnými od současných západních svobod.

  Zatím to tak nevypadá, ale v ČR je docela prostor pro stranu, která bude striktně prozápadní v zahraničně politickém slova smyslu, konzervativní v kulturním slova smyslu a liberální v ekonomickém pohledu. Strana, která bude prosazovat přístupy Baťovské, možná i lehce Pinochetovskými způsoby. Diskuse je fajn, ale demokratické diskutování nemůže fungovat jako bariéra akceschopnosti.

  PRO to asi zatím není. Ale mohlo by být. Tak se vzchopte a nebuďte pátou kolonou Ruska. Prosím.

  1. Tvl, Vidláku, nebuďte pátou kolonou Ruska, strana PRO musí být striktně prozápadní !
   A hlavně zastavte to demokratické diskutování, je to bariéra akceschopnosti!

   Tady se člověk dozví věci…

    1. Jenom přípodotek, ať něco nezmastíte.
     Arménie bere přes 90 % zbraní z Ruska, Azerbajdžán kolem 60 % (pak následuje Israel).
     Takže naivní otázka : Cui bono ?

  2. Váš názor. KoZa už toho natropil dost a je čas tomu učinit přítrž. Přestat se nechat vysávat cizími společnostmi a mistrovat cizími politiky. V tom nevidím vůbec nic proruského.

   A i kdyby – okupace trvající od roku 1968 do devadesátých let zdaleka nevedla k takovému ožebračování a možná byla příjemnější než ta západní.
   Horror vakuí je sice pravdivá premis, ale vakuum je třeba zkušebně naplnit něčím jiným, než je teď.

  3. Striktně prozápadní ne. Má-li Západ být zase pro nás přitažlivým, musí se zbavit nejen genderových, zelených a jiných blbin, ale i své touhy diktovat celému světu z pozice síly, svých násilných výbojů, podpory násilných převratů, násilných „exportů demokracie“, ustavičných sankcí vůči kdekomu. Musí vycházet se všemi (i s Čínou, i s Ruskem….) aspoň korektně, když už ne přátelsky. V první fázi hlavně přestat lhát (například o válce na Ukrajině a jejích příčinách).
   A o to bychom i my, jakožto součást Západu, měli usilovat. A ne bezhlavě a servilně podporovat vše, co špatného se urodí ve Washingtonu či Bruselu, jak to činí naše současná vláda.

    1. Byl by to ten Západ, ke kterému jsme chtěli patřit, když tu ještě vládli komunisté. Možná jsme si tehdy jeho obraz trošku přikrášlovali, nicméně byl přece jen jiný a lepší (hlavně svobodnější), než ten současný.

     1. Musel být jinak by nebyl tak přitažlivý. Bohudík už němci začali chápat, že ten jejich „blahobytr“ byl rpoto, aby byli lákadlem pro východniary a ten sešup se jim začíná ne velmi líbit. Tož uvidíme.-

  4. Západ skončil. Je absolutně nereformovatelný. nenažraní Anglosasové jsou jak kobylky. Po nich sto let tráva neroste. Buďte pátou kolonou Ruska.

  5. Sorry, ale tzv. západ neumí nic jiného než krást a maskovat to jako své úspěchy. Peníze, suroviny, lidi, prostě všechno. Na čem vyrostl ten bájný úspěch USA? Na vytunelování mozků z většiny světa. Na čem stála domnělá velikost britského impéria? No kořistění a zločinech páchaných v tzv. koloniích. A rukou společnou pak nepokrytým kradením skrze mezinárodní peněžní toky, které jsou zcela pod jejich nadvládou. A nešlo jen o krádeže hmotné, západ všem, které ovládl, krade budoucnost skrze naordinované totální zadlužování a též nejmladší generace skrze neziskovkářský výplach mozků na všech frontách. Za krádež považuji i to, že si tzv. západ ukradl veškeré zásluhy na vítězství ve druhé světové a dnes se všude holedbá, že to jen on. Západ je prostě absces, který nelze vyléčit. Je nutné do něj hluboce říznout a násilím vymačkat veškerý hnis.

   1. přesně tak! západ jen kradl, zotročoval, vraždil, tyranizoval a vedl války proti slabším

    díky drancování měli i ekonomickou převahu

    i tady u vidláka je spousta lidí poblouzněných, kteří si stále myslí, že západ je ten hodný a svobodný, ten z francouzských filmů ze 70 let atd….naivní nebo nevědomí jak malé děti…..co s takovými…

   2. Tdx: Na obsazení celých nových kontinentů. Severní Amerika a Austrálie. Se spoustou půdy a různých zdrojů ale taky skvělé odlehlých za oceánem, proto dlouho mohli šetřit peníze za armádu a zbrojit jen málo v porovnání se státy polapenými v kontinentálním soupeření jako Francie, Německo, Itálie, Rakousko-Uhersko a Rusko.

   3. Vague , je anglickej vyraz ,pro nejasny atd..Tak nejak.
    Skoro ve vsech clancich a prispevcich je videt to zotroceni akademikama pedagogama , to obrovske usili , skoro fanaticky , zevseobecnit
    konkretni udalosti a skutky.
    Prazdnymi , po staleti opakovanymi a unavenymi klise
    A v dusledku nekonecna tsunami /az vseobecnyho do utopeni ,
    v informacni revoluci az do zadny informace , kterou vsichni podporuji/,
    kdy vsichni ctou a nachazeji v tom pouceni a napodobuji..
    V textu bez jedineho vyznamu. To je nejdulezitejsi pro porucniky.
    Opakovani a napodobovani a zase znamka zotroceni , ve kterem
    kazdy nachazi pohodli a utociste..
    Napr. shoda v nechuti k mysleni ke konkretnim informacim o necem novem..
    Velka drina. Lepsi je prezvejkavani ,/opakovani za cely rok
    = matka moudrosti/, nekonecny zvejkacky, nekolika klise.
    Napr. „zapad neumi nic jineho, nez krast“ a co s tim..
    Ani jedinej priklad ,pohodli musi bejt…/Hesla na I. maje ,sou priklad/.
    A co ted s tim , nic, ovsem….

  6. Já myslím, že se mýlíte, protože předpoklady, z nichž zřetelně vycházíte, jsou spíše z kategorie „přání otcem myšlenky“.

   Západ míří do krize, kterou si přivodil sám svou vlastní nenažraností; ta krize je zákonitá a podle všeho nezastavitelná (a nevratná). Existuje (dokonce matematicky popsatelná) přírodní zákonitost, která stanoví, že tentýž princip, který zpočátku vyvolá pokrok a růst, za určitou mezí přivodí úpadek a zánik. Patří-li ČR k „Západu“, úpadek a zánik nás nemine.

   Pozitivní na tom snad může být, že patří-li ČR (k) Západu (předkožka předložka „k“ je v závorce vzhledem k nedávné debatě, kterou jsme na toto téma vedli s paní Milenou), patří k němu nanejvýš coby jakási okrajová výspa. Vliv Západu je zde o poznání slabší než v pomyslném centru. Proto taky rozpad struktur Západu nastane nejdříve na jeho periferiích, např. v ČR, a spíše než dramatickou destrukcí stane se tak měkkou erozí.

   A protože jsme periferií Západu, která od něj logicky odpadne nejdříve, dostaneme se také dříve než ostatní „západnější“ části světa pod vliv Ruska a Číny, a nějakou dobu budeme periferií, výspou Východu. Působí tady přírodní zákonitosti a síly, které si nějakých účelově vymyšlených „pátých kolon“ vůbec nevšímají.

   1. Asi nesouhlas, nejsme periferie, spíš nárazníkové pásmo. Kde se bude bojovat, až Ukrajina padne?
    nejlepší je ta předkožka 🙂

    1. Jo, předkožka se povedla 😀

     Jinak: já myslím, že nejsme ve sporu. Konflikt, o kterém píšu já, se odehrává v prostoru idejí, koncepcí. Konflikt, který zmiňujete vy, se odehrává na zemském povrchu.

      1. Zabavy , legracky ,srandicky a rozpady struktur.
       Ha, ha ,said the clown ,is it bringing you down ,
       /again , yes, it is/……
       Vyvoj je treba takova cesta , kde lidi na zaklade novych ,
       podminek a zmen ve vyvoji, tvori nove struktury,
       to lidi delaji a furt , nebijte mne , jinak to nejde a ty stary zahazujou..
       Ten proces v prubehu neni casto nejlepsi. Sou ty..
       /Kurvaflikty/.
       Lidi jednoduse nemuzou prestat bejt pres noc lidi.
       Lidi sou prazdny a tak si zaplni ty prazdnotu necim,
       ale casto je to zkazonosny a pak zase nejsou../Kurvaflikty/.
       Nedaj se vod toho vodehnat..Laka je to..I to nejhorsi je lepsi,
       nez nic ,prazdnota a nepovsim jinejch.
       Zmena v nas je mozna az do okolo 5% a to je zmena zadna.
       To se nerika, akademik by prisel vo chleba , koryto , kancelar ,
       medajli dajli a pochvalu vod porucnika.
       Vobjev krize , krize sou furt , vsude sou krize ,nikomu se nevyhnou ,kazdej furt lita v nejaky , ani nevime ,
       kdy zacali ,furt.
       Matematicky prirodni zakonitosti..Nevratny , vrata dosly.
       Z dramaticky destrukce do mekke erose. To mne vomejvejte,
       ani jeden konkretni prikladecek na ilustraci , ktery tak nevedomy ,deti potrebujou aspon trochu, na pouceni….
       Budeme taky logicky odpadat..A jak asi budeme zas vypadat ?

   2. Předkožka….může být významný rozlišovací příznak.

    „My dbáme na hygienu, máme obřízku“…

    „My máme koupelnu“ …

   3. Připouštím, že se mohu mýlit (neomylní jsou jen hlupáci). Především pokud jde o možnost obratu. Myslíte Tainterův princip?

    Co vím ale jistě, že váš sebevražedný přístup ve smyslu: „jsme slabou periférií, tak se oslabujme ještě víc, ať krach přijde co nejdříve“, je horší variantou, než zkusit zabojovat. A teď nemyslím nutně se zbraněmi na Ukrajině, ale renesanci Západní síly a ducha objevitelského kolonialismu.

    1. Co je Tantierův princip – nejsem si jist; čtu o něm poprvé od vás. Myslel jste toto?
     https://finmag.penize.cz/spolecnost/266383-ceka-nas-kolaps-evropske-unie-ctete-taintera!

     Pokud ano, je to hodně blízké mým vlastním uvahám na toto téma, jde o navazující sérii článků na tomto webu. Netvrdím, že je to čtení zábavné, ale kdo chce, může zkusit se tím prokousat:
     1. https://web.litterate.cz/pouceni-o-cire-rozkosi-a-kolapsu-civilizaci/
     2. https://web.litterate.cz/kolaps-civilizaci-past-uspesneho-zacatku/
     3. https://web.litterate.cz/co-ma-zacatek-ma-i-konec/
     4. https://web.litterate.cz/o-cem-jeste-nebyla-rec/

     Až si ty články přečtete, pochopíte, že jste mi špatně porozuměl. Můj přístup není sebevražedný, já neříkám to, co vy mně (v uvozovkách) podsouváte. Já říkám (a v těch článcích dokazuji), že za podmínek, které Západ sám sobě nastavil, je kolaps nevyhnutelný. Nelze bojovat proti přírodním zákonům a být při tom úspěšný. Určitě lze přírodních zákonů využít k vlastnímu prospěchu; to ale předpokládá jejich důkladné a hluboké poznání. – Toho se, jak sám můžete vidět, Západ v současné době odříká.

     Jakmile si toto uvědomíme, nabízí se řešení, které (asi) máte na mysli vy, hovoříte-li o renesanci. Domnívám se ale, že takový názor pramení z ne dostatečně hlubokého porozumění celé věci: ve skutečnosti (o tom jsou ty články) je krize nevyhnutelná a západní odřeknutí se poznání (grýndýl, 100+1 pohlaví, atd) je jedním z průvodních projevů té krize, nikoli její skutečnou příčinou.

     Chcete-li o této věci se mnou vést debatu, nebráním se, ale přečtěte si ony odkazy – ušetří mně to obsáhlé vysvětlování.

  7. Takových stran máte už 5 a vládnou tu. V čem je problém?

   Prozápadní tu byli všichni 30 let. A co z toho je nyní? Gdyndýl, ekonomický protektorát, LGBT+, migrace, Lipská burza, jaderná válka klepe na dveře. Zapomněl jsem na něco?

   To co si nejspíš představujte pod pojem „západ“ je nějaký bájný svět co za západě nebyl ani v roce 1989. A dnes tam není už teprve.

   Dnešní západní svět není porucha. Kdy se dělalo všechno správně ale pár nešiků to osobními chybami pokazilo. Ale důsledek nastavení společnosti a ekonomiky. Kdyby jste to nějakým zázrakem zresetoval o 30. 40. let zpátky, vzniklo by to znova.

   Západ měl nad zbytkem světa náskok ve vědě a technice. Ale to zejména díky chamtivosti promrhal. Je to pryč. A od toho se všechno odvíjí. Náprava je na dekády a cesta vede jedině přes to že tu narodí dostatek dětí co dostanou kvalitní vzdělání v technice a přírodních vědách. Nevidím žádný náznak ani jednoho ani druhého.

    1. No dobre, ale nejenom chamtivost. Ti utopisti jsou casto lidi, kteri by radi lepsi, spravedlivejsi svet. A prave ti delaji paradoxne nejvic problemu (at uz jsou pravicaci ci levicaci). Jsou to lidi, co se chyti nejake „cool“ myslenky, a jedou jak s parnim valcem, a jsou ochotni pro tve dobro i te zabit…

   1. 5K zosobňuje (snad s výjimkou částí ODS) právě ty chyby. To, co si představuju pod pojmem Západ, je asi nejpřesněji uspořádání fungující v letech 1850 – 1930 v podstatě celé Evropě a USA a 1945 – 2000 snad (2010) v západní Evropě a USA.
    Západ nepromrhal náskok kvůli chamtivosti, ale kvůli nerozumu, nedostatku bezohlednosti, přehnané opatrnosti a přizdisráčství. Chamtivost je jedním z faktorů, který by nás mohl (nemusí a sám o sobě ani nemůže) z toho dostat.

    1. Když korporace zničí v zemi průmysl, protože je lacinější ho provozovat v dalekých zemích (co do západu nepatří) a za ním čase odejde vzdělání v daném oboru a vývoj. Tak to je jenom kvůli chamtivosti. Maximalizace zisků příští kvartál bez výhledu do budoucnosti. Bez kalkulace rizik. Bez dlouhodobé strategie. Bez zodpovědnosti. (skončila například nějakému USA generálovi kariéra za porážku v Afghánistánu?).

     Takový ekonomický model na západě zvítězil a podle toho to tam vypadá.

   2. Zapad se celej se vsim vsudy hodi do popelnice, pac je spatnej,
    sam si to zavinil, patri mu to , a je vymalovano.
    Pohodlny , stravitelny , zadna kost v krku a tak to ma bejt .
    Spojenost na vsech stranach a potom zase se neco vod nekoho precte atd.
    Struktur ma utrum.

  8. Ale no tak. Striktně prozápadní proč? Žijete snad také na planetě zemi nebo ne? Tak se prosím rozhlédněte. Kolonilální obžérství se vám sice líbí, ale vězte, že nevydrží navěky. Pojem multipolarita dává větší smysl pro budocnost planety nemyslíte? Lidé z imperiálních kolonií vám rádi sdělí svou nekonečnou historii o nemožnosti postavit se na vlastní nohy. Ta vaše devótnost vůči Britům je k zblytí. A protože už kolonií jsme, tak si to užívejte. Jsme teprve na začátku. Vaše přání odepřít KoZe základní atribut a pilíř podstaty fungování není pouze naivní ale doslova hloupé. Viz vaše nařízení o ukončení různých nesmyslných projektů k obdržení a udržení zisků. Samozřejmě, už čekají na vaše stanovisko.

   1. Nemyslím. Multipolarita znamená slabost Západu. Třeba nic jiného už není reálné a v naší shnilosti jsme už příliš daleko…
    Každopádně periferní část jedné ze skomírajících velmocí v multipolárním světě se bude mít hůř než periferní část Impéria.

  9. Re: Oj

   Liberální strana v ekonomickém slova smyslu se zde – míněno v Čechistánu – již nemůže vyskytnouti.
   Všechno už je totiž ukradeno.

  10. Západní hodnoty?
   Genocida Indiánů?
   Genocida Slovanů za šest let 2. světové války?
   Kvůli ropě na jihu Ruska?
   Za západní hodnoty liberalismu opět umírají tisíce Slovanů u Černého moře?
   Kolikrát nás ten Západ osvobodil od těch Západních hodnot?
   Vždycky pro Západ budeme untermensch a zásoba pracovních sil!

 9. Já nepotřebuji návod k definici cíle, ale realistický návod k cestě k tomu (či jinému) cíli. A Vaše jediná odpověď je „vzít nohy na ramena“? Takže zase nic, jenom prázdné pindy.

  Zatím nikdo, ani Vy, nevymyslel nic jiného, jak dosáhnout změny, než ty volby, které musí vyhrát někdo jiný, než kdo vládne teď. A ten někdo musí dostat hlasy od nás, nespokojených se současným stavem.

  Pokud ale všemi potenciálními stranami (včetně těch nových) i jejich lídry předem pohrdnete jako ne dost dokonalými, tak žádnou cestu k té změně nenabízíte. Jenom kverulujete.

   1. „Jenom blázen opakuje stále stejný postup a doufá v odlišný výsledek.“
    To neřekl Charon, nýbrž jakýsi Albert Einstein.

    1. Ale Vy žádný jiný postup nenavrhujete. Kromě „vzít nohy na ramena“ a utéct. Kam? A jaké postupy fungují tam, kam máme utéct?

        1. Ten jsem dneska sháněl. Spousta různých „zaručených komplexních prostředků“ tak kolem 250.- Kč. Až jsem našel klasický, s čpavkovou vodou a práškovou křídou. Za 27.- Kč.
         Nedávno jsem točil s jedním sborem písničku V+W+J „Život je jen náhoda, jednou SIDOLE, jednou nahoře!“ Jak krásně ti prvorepublikoví uměli zamaskovat reklamu na Sidol. A jak ten leští!

       1. Vy ze zřejmých důvodů nemůžete odpovědět tím způsobem, já ale ano. To sloveso před sporákem vracím doporučujícímu, ovšem v jiném doporučujícím významu…

         1. S leštěním? Až příště budete ženě doporučovat místo diskuse sporák, asi se zase shodím.

          A kdyžtak, eventuální konstatování typu – by se to muselo naházet…, nicméně v tuto chvíli je možnost posunout věci k lepšímu prakticky nulová , to není navádění. Navádění by bylo – lidi, vyzývám vás všechny, pojďme je všechny naházet…

          1. Já u sporáku relaxuji. Ale neleštím ho. Ať leštěj mladý taťko teďko (parafráze Šimka a Soboty).

           Vaření považuji za úžasně kreativní a meditativní činnost, problém mívám jen s nápadem, co vařit.

     1. Snažím se vám otevřít oči, že nyní v ČR žádná cesta ke změně neexistuje. Leda snad za cenu superkrize či kataklyzmatu, tj. velké války či katastrofické události (pád asteroidu, výbuch megavulkánu, apod.). Chcete být při tom? Všechny odbočky v řetězci příčin a následků již byly za oněch 33 let v Česku projety a návrat je v podstatě možný jen za cenu – viz. výše. Astronom by řekl, že při pádu do černé díry jste překročili tzv. horizont událostí. Lhát do kapsy si ovšem můžete klidně dál. I sebevrah co skočil z mrakodrapu bez padáku si může při průletu kolem 1. patra v duchu namlouvat, že „zatím ještě dobrý“.
      Potřebujete vědět kam zmizet? Nevíte? Pokud nejste ta, kterou je potřeba neustále vést za ručičku, otevřete si např. program (zdarma ke stažení) Google Earth Pro a zkoumejte. Třeba vás něco napadne – na světě je mnoho krásných míst. Leckde tam se sice o vás nikdo nepostará, ale zase vás nechají volně dýchat.

      1. Stále jste ale nevysvětlil, jaké postupy fungují tam v té tajemné cílové zemi, v tom ráji, kam máme utéct? Tam se žádné volby nepořádají? Kdo tam tedy vládne? Anarchie? Osvícený diktátor? A po něm kdo, až umře?

       1. Ale vždyť já nikoho na nějaké konkrétní místo neposílám. Někdo má rád tropy, jiný horko nesnáší. Jeden se cítí dobře u moře (nebo na moři), druhý zase v horách…
        Atd., atd. A je lhostejné, jakou tam mají vládu, pokud vás nechají být a nešlapou po vás. A pokud se vám tam přestane líbit, třebas kvůli bezpečí nebo počasí, stačí zvednout kotvy a přemístit se jinam.

        1. Někdo ale nemůže, třeba kvůli zdravotnímu stavu či nízkému příjmu a nízkých aktiv, nebo málo likvidních.
         Ha…co s nimi ? Dědku, raď. 😀

         1. Hmm, dědku… takhle mi ještě nikdo nikdy neřekl… 🙂
          Asi proto, že na svůj věk vůbec nevypadám (dle mínění všech známých).
          Ani šedivý ještě nijak nejsem. Ale pamatuji toho dosti. I ty vojáky na tancích v srpnu 68…
          Co s nimi? Už jsem to dnes napsal někde níže. Nebudu se opakovat.

        2. Charon: To je z velke miry nesmysl. Lidem se dari tam, kde maji pribuzne, pratele, spolecnou kulturu. Vyhnanci do uplne jinych kraju to maji sakra tezke. A prijdou li tam taky „nepokoje“ tak prvni padnou ti, co tam nedavno privandrovali s trochu penezi.

         1. Vevčo,
          to je z velké míry individuální. Záleží na tom, jak se cítíte mezi lidmi, jak jste přizpůsobivý či konfliktní, zda jste intro či extro(vert), apod. Taktéž kolik spřízněných duší se tam vyskytuje s vámi. A další proměnné.
          Samozřejmě, je třeba i sledovat situaci na konkrétním místě a včas reagovat. „Mobillis in mobilli“, bylo krédo jistého kapitána. Já se snažím o totéž.
          „Kde důsledek je příčinou a volnost cítí mříže pastí,
          tam rodná zem je otčinou – však není vlastí, NENÍ vlastí!“
          Karel KRYL

          1. Charon: Ja to mam naopak, nez Kryl. Cloveka prijmou, i v nekterych vecech jsou „sprizneni“. Ale nikdy to uz neni vlast. A lidi, kteri sni o tom, ze by „presli Jordan“ casto podcenuji ta negativa.

  1. Kdyz velice „rozumna zalezitost“ , hledat porad za kazdou cenu,
   /cena bejva nekdy strasna/a vsude nejaky vudce ,
   /liiidryy a hydry, at je poucne po vasem/, kdyz zrovna nejsou, je zase to samy.
   Rozum, kterej to co je videt na prvni pohled rika, ten davove nechceme.
   Zatopek taky neni a nebude. Asi nikdy??
   Pohrdani nad kverulantem ,co vodmita asi neco, co uz se davno prezilo ,
   co nekolikrat silene selhalo , vudcema ,stranama a koaliceme a
   jak hrozne se prezily, touha at nekdo vede ,ale kam..
   Neco konkretniho vo tech strukturach /Havel taky hodne kricel/,
   ktery potrebujou lidma nahradit, za jiny..
   Taky nejde pres noc..

  1. Todle je p.Homer, vo ty nepricetny a zakonity zavislosti , kdy bez vychodu,
   kde vychazi slunce /taky neni nejlepsi, ale co se da delat/,
   nemuze bejt zadnej zapad.
   To je vo co de a to pokracuje s bidou , az k tomu , ze najednou se zjistuje ,
   ze zapad bejt nemusi /to kazdymu dochazi/, ze staci jen ten vychod..
   Beda. Ale to taky nejde pac sou tady ty nevysvetleny zavislosti , /Vyssi moc/,
   co nechteji zmizet..
   Nebo tak..Mozna ze to pude jen s tim vychodem. Vsecko je mozny..

  1. To určitě nepomůže, ten problém je jinde. Oni Fialu taky nechtějí, a nechtějí aby to tady dopadlo takhle blbě, ale prostě nemají koho jiného a Raichlovi nebo Okamurovi nevěří. Tím méně tedy Babišovi, toho často nesnášejí fest. Oni prostě věří že je v politice možná slušnost a odpovědnost, a strany petikolky jim proto stále tvrdí že ti druzí jsou dobytek. Takže…

  2. Milan44
   Jak se zbavit Fialové hnusoty,USA a EU.
   Ani jeden zbohatlík si to nepřeje,možná až jim zabaví konta v západních bankách.

   1. no konečně, spojila se oligarchická mafie, ovládájící média, a největší politický odpad
    a máte cíl, tohle spojení rozbít!

  3. Asi se mnou budete souhlasit v tom, že kdybychom věděli, co skutečně pomůže, už bychom to použili. Což není proti té ukázce bezďáků, jen neveselá poznámka.

   Před časem dělal nějaký tam žijící Čech sérii reportáží z LA California, dost brutus. A kdyby jen LA a Filadelfie, maj to všude.
   Místo toho ovšem teď téměř raketově vzrostl na tv kanálech počet různých filmů a seriálů (samozřejmě amerických) s tématikou americký špion odhalil/přelstil/eliminoval ruského špiona, taky, že hodný Američan něco podobného udělal někde ve světě se zlým Rusem apod. Vyzní to mnohokrát ne pouze barvotiskově, jako bývalo ve mnoha filmech předtím (třeba „sympaťák Rocky“ proti „zlocitné ruské bestii“), už tam místo nahraného smíchu či titulku „smích“ schází jen nahrané rozzlobené citoslovce (nesouhlasné brumlání apod) nebo titulek „velké rozhořčení“, když zlý element provede něco náležitě rusky ošklivého.

   Dokreslující hudební pozadí tam samozřejmě je, naději povzbuzující linka versus lince až skličující a beznadějné. Stejně tak je tam každou chvíli pro srozumitelnost dobra a zla primočaře stvárněno to Mrakomorovo – chacha!! (zlý smích) Teď tě lidský červe princi Trávníčku usmrtím a princeznu odvleču do nehostinných pustin! Chachacha!! (divákovo spravedlivé rozhořčení). A když je poražen (pocit úlevy), princ Trávníček s plackou FBI odvádí princeznu do bezpečí (vítězství dobra).
   Zkusmo jsem tam po americkou přidal ty návody k situacím, aby to mělo americkou šťávu 🙂

    1. No jo, asi jo. Já měl zafixováno, že jak z Mrakomora Brzobohatého vytekla ta voda, tak jej propích Trávníček…

  1. re Anonym:

   Normální člověk si nad Pepou musí odplivnout a pouze stejnej knecht jásá, protože mu pán prezident nastavil křivé zrcadlo. Prostě vrána k vráně sedá, ale pouze do té doby, dokud je PePa na výsluní , že?

   1. Komunisti by měli pustit nějaký ten chlup, nechat vytisknout pár billboardů. Na nich Konečná, nebo Skála s hradní gumou, Text třeba, je z našeho hnízda, tam se líhnou ti nejlepší.
    Taková příležitost a oni toho nevyužijí. Pár tupců, co jej adorují, by se možná chytilo za rypáček.

 10. 🇺🇦🎞Aktivisté vyzvali k zavedení speciálních filmových kvót pro ukrajinské herce

  Ve všech světových filmech je nutné vyčlenit povinnou kvótu pro ukrajinské umělce, říká příslušná petice zveřejněná na webu change.org jménem ukrajinské filmové asociace.

  „Vyzýváme, aby v každém filmu byl ukrajinský herec přítomen vedle rasových nebo etnických skupin, žen, osob se zdravotním postižením a LGBTQ+komunity,“ uvádí se v publikaci.

  Aktivisté, jak je upřesněno, počítají s poskytnutím „alespoň jedné z hlavních rolí“.
  #######################################################################################
  ❗️🇺🇦Na Ukrajině chtějí donutit vězně, aby pro zemi vyráběli elektřinu pomocí cyklogenerátorů. Tato „kreativní“ metoda byla vynalezena v Nejvyšší radě.

  Návrh zákona předložil parlamentu poslanec Sergej Grivko. Odsouzení budou mít možnost snížit si trest o 30 dní v roce.

  „Pokud za měsíc splní normy stanovené ministerstvem spravedlnosti, pak se trest odnětí svobody zkrátí o tři dny, nejvýše však o deset měsíců ročně.“

  1. „WB oznámilo nový projekt reimaginace Remarqueho „Na západní frontě klid“ s Mosijčukem v roli desátníka Himmelstosse pro rok 2024 a na roky 2025-26 plánuje remake filmu „Pád třetí říše“ s exprezidentem Zelenským v roli Hitlera.“

 11. Tak já vím, proč sem chodím a občas i něco napíšu a občas i někomu nadzvednu mandle. Moje myšlenka je taková, že odpor proti fialové hnusotě musí být založen na společném úsilí táhnout za jeden provaz. Občas to ovšem naráží na zbabělost se ke svému názoru přihlásit (v práci, nebo okolí) a tak nezbývá než čekat na řádné volby a doufat, že anonymita voličů zaručí, aby volby proběhly tak jak si přejeme a než k volbám dojde se modlit, aby nebyli cinknuté třeba tou korespondenční volbou.
  Já si myslím, že už moc času není a censůra a ostrakizace pomalu zatahuje pomyslnou smyčku naší svobodě. Buďme otevření a nestyďme se projevit svůj názor dokud je ta možnost, možná je to možnost poslední.

  1. Sleduji tohle všechno z velké dálky a taky jsem si na delší čas uložil „bobříka mlčení“. Takže dnes ho tedy poruším:
   Jakožto starý praktik, musím znovu konstatovat, že i kdyby přišlo na demonstraci půl milionu lidí, je to o ničem, vážení, a hrabat se v kecání je ztráta času!
   Jediné, co smysl má, je skutečný tlak ( jakýmkoliv způsobem ), aby neprošly likvidační zákony!
   O tom pan Rajchl ani nikdo jiný neotevřel hubu, doprčic! To není vlastenec a ani ti lidé, co mu tam přišli tleskat! Myslete a nekecejte nesmysly, pokud nevěnujete pozornost tomuto podstatnému bodu možné aktivity občanů!

   Předešlu důležité pořekadlo:
   Bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku. Toto je, vážení, vaše (naše) situace!

   Fialova vláda má z lidí prdel a žádná demise nebude. Nebuďte cvoci namyšlení, že si budete vybírat vládu a ani nevěřte komukoliv, kdo vám to chce namluvit!
   Naopak, do konce roku bude hotový zákon o e-Dokladech. Takže nějaké další volby budou už korespondenční a jednodenní, při nekontrolovatelném průběhu i výsledku, protože naplaveniny nejen ukáčkovské dostanou volební práva, čímž se vytvoří dostatečná kouřová clona pro zmanipulované volební hlasy. Asi víte, že ty ze zahraničí nebyly skontrolovatelné už při volbách doposud, vždy vás s výsledkem ochčijou a bude to tak, jak si oni naplánují. Ne jak chcete vy, naslouchači Rajchlovi!

   Dále digitalizované doklady budou obsahovat vaše údaje i o očkování a dojde k pronásledování neočkovaných, jak to dokonce avizoval Peskov v Rusku, ta svině jedna. A k tomu si přidejte velmi, opakuji VELMI důležitý fakt, že v květnu 2024 dostane pravomoc WHO, Švábiskova agenda nadvlády nad vašimi životy, jejíž dosah si asi málokdo uvědomujete! Lockdowny zlikvidují ekonomiky a snadno dostanou na kolena podnikatele až tak, že skončí na dávkách. Povinné očkování opět prudce sníží počet obyvatelstva, takže co si tady vůbec plánujete, když nebudete na světě!

   EU za nás podepsala členství ve WHO, ale to blba Rajchla vůbec nezajímá. A platí se za členství, ani to chlapec asi neví. Pravomoce WHO jsou daleko vyšší než kterékoliv vlády (má dokonce ústavu), dochází to tady vůbec někomu? Vlády budou z obliga i za chod svých ekonomik – proto už teď je jasné, že vypíčovat je nebude mít pražádný efekt.
   Jsou to jen pošťáci, nic víc.
   (A omluvte mi tu portugalštinu, místy.)

   1. jak chcete reálně tlačit, aby neprošly zákony? píšete jakkoliv – napadá mě pouze apelovat na „svého“ poslance, ale jak to může ovlivnit Rajchl, když PRO není v parlamentu?
    Demonstrace jsou vládě u řiti, pokud se však i tímto způsobem bude podněcovat občanská nespokojenost, pak snad generální stávka je událost, která už zvlní hladinu.
    Situace je neutěšená, neskýtá optimizmu, sám píšete, že vláda má prostředky a čas tvořit obranné linie / elektronická agenda, UA u voleb, voliči od 16… /
    Hloupé je, že kdokoliv dělá aspoň něco, tak stejně od lidí, kteří jsou taky proti vládě, dostane ťafku srovnatelnou s libodemo medii a jejich pravdivými kampaněmi…
    a to nejsem fanynka PRO, ale tenhle obecný princip hledání nejčistšího vůdce, který musí/nesmí navrhovat vystoupení z EU, z NATO a podobné… sakra, vždyť o tom všem se dá vypsat později referendum.

     1. Už to tady bylo tolikrát napsáno – i samotným domácím.
      Bude muset doslova padnout na hubu i ta vrstva, které se dnes říká „vyšší střední“.
      Jsou to lidi se spoustou kontaktů v komunálu i v krajích.

      Zásadní problém je v tom, že dost velká část té „vyšší střední“ jsou státní zaměstnanci.
      A ty stát padnout na hubu nenechá. O tomhle nebezpečí oni vědí – a proto mají z demonstrací srandu a v klidu je vysedí. Jsou si naprosto jistí tím, že ta jejich logistická podpora z obcí a krajů, proti vládě nepůjde. Mají to pojištěno, proto ten klid.

     2. Na co stávka?
      Co takhle hepeňing ve Sněmovní ulici nebo před úřadem vlády, třeba pod názvem „Vybarvi si svou 3,14 číču.“.
      Konalo by se to samozřejmě ve vozovce, když se můžou debilové lepit k magistrále, tak proč neudělat kulturní akci na vozovce před parlamentem nebo před sídlem vlády.
      Když se to doplní ještě plakáty „Požadujeme 20 km/h v celé Praze!“ nebo „Ať vláda jezdí na kole!“, popř. „Shit Prahu!“, nemůže proti tomu nikdo říci ani popel.
      No a předkleslené číči, které si lidi domalují (jako v dětských omalovánkách), můžou mít třeba obrysy té, co má oči vetší než mozek, té, co má zuby větší než mozek, krvavé feny, zděšené, expertky přes vědu a výzkum nebo té, která chce evropský parlament „oprcat“.
      Iniciativě se meze nekladou.
      A může se to provádět každý týden, i několikrát.

   2. K Charon 19 září, 2023 (12:00):

    Konečně.

    Konečně to naplno řekl také někdo jiný.

    Je deprimující dlouhé měsíce mluvit jak do dubu a pozorovat naprostou netečnost (nás) všech, kterým jde o všechno (v konečném důsledku o život) a jejichž pud sebezáchovy jakoby nenávratně zmizel.

     1. Nutnou (nikoli však postačující) podmínkou řešení jakéhokoli problému je uvědomit si existenci tohoto problému.

      Ale jsem rád, že (podle Vaší reakce) Vám začíná svítat.

      Kéž se takové svítání dostaví co nejrychleji v co nejvíce myslích.

      Jinak je brzy po nás.

      1. Mně nezačíná svítat, já mám rozsvíceno už dávno. Jen nevidím cestu, jak dosáhnout změny jinak než volbami a „vybíráním“ jiné vlády.

       1. Volby nic nezmění, protože zas vyhraje stejná sestava v pozměněném složení. To, že se u Vidláka fňuká o 106 neznamená, že Češi chtějí změnu. Zanechte vší naděje. Dopadne to stejně.

     2. re Milena:
      Tak Vy chcete jakože konkrétní návod? Sorry jako, ale ten jste přece dostávali již před více než 30 lety…!
      Jmenoval se státní neutralita, žádná EU, žádné NATO ani jiné voj. pakty, spolkové uspořádání celistvého Československa, nepřipustit rozprodej (rozkradení) klíčového státního majetku v tzv. velké privatizaci a především TRESTNÍ a HMOTNÁ zodpovědnost politiků! Byla tehdy jedna parlamentní strana, která tohle všechno ve svém volebním programu nabízela!
      Národ (který se z větší části skládá – i dle vědeckých studií a statistik – z větší části ze slaboduchých imbecilů, jenž si nevidí na špičku nosu, nepamatují si co měli včera k obědu a nedokáží odhadnout co nastane zítra) si však místo toho navolil prolhané dacany a zloděje par-exelence a doufal přitom asi, že mu pár drobtů z hostiny novodobého panstva taktéž zbude. A pokračovalo to pak ještě dalších 25 let, přičemž ti, kteří tohle všechno co nyní nastává, již dávno předvídali a upřímně varovali, se už dávno ocitli mimo parlament či tento svět. Anebo rezignovali na nějakou politiku v této zemi vůbec. V demokracii (či demokratůře, chcete-li) je totiž při volbách váha hlasu mediálně zmanipulovaného konzumního debila úplně stejná jako váha hlasu rozvážného a předvídavého občana-vlastence. A jelikož potom rozhodují počty, o výsledku je jasně rozhodnuto.
      Bojujete proti větrným mlýnům a zločineckému spolčení různých politických a mediálních mafií, které za 30 let pevně prorostly světovým i tuzemským systémem. Až se jedni šašci u místních koryt zdiskreditují natolik, že jsou neudržitelní, jsou nahrazeni dalšími – ještě zvrhlejšími, prolhanějšími a nenažranějšími. Proto všude každé volby v tzv. demokraciích dopadají hůře a ještě hůře. Hospodářské výsledky včetně životní úrovně obyvatelstva tomu odpovídají. Nejdříve jakýsi růst, ovšem za cenu masivního zadlužení, potom zákonitý pád. Na tento globální ledovec onen český Titanik úmyslně najel již dávno, veden všehoschopnými diletanty, co se za pomoci slaboduchých pasažérů prodrali ke kormidlu…
      Moje rada? Nemá cenu se hádat o to, kdo bude na můstku stát u kormidla, pakliže voda již zalévá horní palubu. O nějakém pumpování v podpalubí ani nemluvě. Loď půjde ke dnu, to je matematická jistota. Kdo není masochista či sebevrah, měl by raději rychle zmizet co nejdál, aby ho vír nad vrakem nestáhl s sebou. Má-li na to ovšem prostředky, schopnosti a náturu. Vnitřní emigrace na co nejodlehlejší místo také není úplně marná, nemáte-li na tu vnější. Získáte alespoň nějaký čas – pro sebe. Všem ostatním pak zbývá buďto se s danou situací a osudem smířit, anebo si to jít vyřídit s viníky. Sice si tím nijak fakticky nepomůžete, ale může to být pro někoho třebas dobrý pocit…

      1. Můj zlý sen je, že to dopadne jak jste to popsal. Nikdo bez násilí neodstraní 5K, nikdo i potom nedokáže vytrhnout ČR z EU. Ale proč ostatním narušovat akademickou polemiku, taky občas sklouznu k nekritickému optimismu. Lidé tady chtějí žít s nadějí a náš pesimismus tady nemá místo. Proto jsem raději na svém sloupku zticha.

   3. Inu, faktem je, že na oné pečlivě připravované a vychvalované demonstraci toho k problematice WHO mnoho nezaznělo …
    Asi je nanejvýš žádoucí položit si otázku PROČ?
    (Ale třeba jsem byl nepozorný.)

    1. A tady to vidíte… půl roku se na demonstracích mluvilo o covidu a WHO a bylo to špatně… A teď, když se o tom nemluvilo vůbec, je to taky špatně… 🙂

   4. Ad Charon starý praktik

    Nejsem a asi nebudu volič pana Rajchla, ale proč dáváte vinu jemu? Ty Vámi popisované vládní prasárny všichni známe, co proti nim však může udělat právě Rajchl v jeho pozici? Ani nemá sílu bez dostatečně silného mandátu. Odpracovává si ho a tak ho teprve získává. Já mu děkuji.

    A jaký jiný tlak na vládu, než demonstrace, nebo jiné nátlakové akce? Vy jste snad čekal, že vláda okamžitě odstoupí?

    Ve Francii to také neorganizuje žádná politická strana, zatím nic moc nedosáhli, ale jednou to přijde, pak už to nebudou jednotlivci, ale stmelený národ. I u nás to je hlavní předpoklad pro to, aby ti darebáci náš tlak nevydrželi. To se učíme na demonstracích.

    1. Ad Charon v 15:56

     Napřed omluva – začala jsem psát nejmíň před hodinou, mezitím přibyla spousta příspěvků. Omlouvám se tedy, jestli jsem napsala něco, co už tu zaznělo.

     Charone,
     postavil jste se na stejnou úroveň, jako vidíme v neférových mainstreamových médiích. Věci vytržené z kontextu, zatížené osobními negativními emocemi, které jsou špatné skrývané za marginální, či v současnosti neuskutečnitelné jednotlivosti. Nejhorší je, když někdo uvěří, že k vyřešení stačí jeho obrovské ego. Slova, slova, slova….
     Že se navážíte do Čechů jako národa mě tedy ani nepřekvapuje.

    2. re Alice:
     Ale jo, klidně si demonstrujte, když se vám uleví. Pod panem Rajchlem či kýmkoliv jiným. Taky jsem dříve demonstroval… víc než čtvrt století, již od 89tého… A posluhoval tak coby užitečný idiot někomu… Či později se sám snažil o nemožné. Klidně si to sama vyzkoušejte. Až budete mít za sebou těch demonstrací alespoň polovinu co já, třeba pochopíte.

     Vláda – to je státní moc. A státní moc je síla, disponuje vším represivním aparátem – od různých lokajů a úřednictva, přes policii, justici, armádu… až po bachaře. Jejich motivací bývá dobré bydlo, tedy finanční příjem. Sílu lze porazit jedině větší silou. Máte ji snad? Nebo se domníváte, že nějaké mírumilovné demonstrace budou mít na tupou a zaprodanou státní moc nějaký vliv?? Nikdy a nikde tomu tak nebylo.

     Než se snažit o nemožné, je rozumnější volit nohama, když už to nejde rukama či peněženkou.
     Ve stmelení národa nevěřte, nic takového nebude. Stmelit se většinou nedokáže ani rozvětvená rodina, natož větší seskupení lidí. Co člověk, to názor. A osobní zkušenost je nepřenositelná.
     Vy sama jste toho důkazem.

     1. P. Charone,

      vy jste snad opravdu převozník mrtvých do podsvětí. Ne, ne, prosím, to vás fakt neurážím. Myslím to takhle: k vašemu skepticismu (možná až nihilismu) máte jistě, jak jsem porozuměla, důvody. Zřejmě osobní zkušenosti z možná marného otloukání hlavou proti zdi… Jenže… jenže přistoupit na vaše vidění světa… to si rovnou koupit provaz a mýdlo (to je ten převoz do podsvětí).

      Ledaskdy mě napadnou některé úvahy podobné těm vašim. S tímhle pocitem frustrace a bezmoci se ale fakt nedá dlouhodobě žít. Nebylo by proč. A tak si vždycky řeknu: sakra, krucinál, nějak to přeci musí jít! Ne, nejsem zase až takový naivista, že bych čekala ráj na zemi. Ale i za alespoň malé zlepšení bych byla vděčná. A tak se snažím v rámci svých možností alespoň něco pro to dělat (i když chápu, že je to velikostí a významem asi ještě míň, než to pověstné plivnutí do moře, ale na víc síly nemám, bohužel).

     2. Má pravdu, přeceda.
      Nicméně existují různé postupy, procesy a děje, pomocí kterýchžto se tyto mění v události, např. v událost převzetí moci (samozřejmě že jen a pouze ve svobodných volbách) . Jaké postupy, procesy a děje jsou ty, pomocí kterýchžto se dosahuje výše zmíněného cíle ? Jsou to……různé postupy, procesy a děje. 😀
      Ne, vážně – máme tady třeba misijní, apoštolské cesty , dopisy, přímé působení na shromáždění formou diskuse, ne formou projevů, ty jsou už tak zprofanované a trapné, že za čas odumřou. Nebo je tu osobní příklad. Nebo třeba právní či duchovní pomoc vdovám, sirotkům, invalidům, chudým lidem, zdarma (Církev takto získávala starší ženy, to bylo chytré, muži umírají dříve a tak jsou to ženy – které dědí majetky) . Lze udělat nějaké vzdělávací kurzy. Atd apod. Vše toto ale vyžaduje trpělivost a pracovitost…a trvá to dlouho.
      Pročež existují i jiné postupy, procesy a děje, kteréžto také mění se v události. Rychleji, než v prvém případě (já jsem proti nim, jsem zastáncem evolučních změn při co nejmenším stupni antagonismů, lidé mají porozumět a pochopit, ne pouze věřit, nenávidět či doufat atd. apod.).
      Takže jenom namátkou : Vyšší kvalita organizace, včetně rozdělení postů, které zabezpečí funkčnost každého ze stupňů takové organizace (vertikálních i horizontálních), včetně příslibu změny kvality (k lepšímu) takového postu po vyhraných volbách. Nějaká část barevně zvýrazňujícího oděvu, která by byla všemi členy organizace sdílena, stačí kokarda, nemusí jít hned o nějaký stejnokroj. Protest song (ne moc slov, úderná píseň má obsahovat hlavně nějaký slogan *) , vzpomeňme už jen ty husity, jaká je v tom síla. A vůbec – získávat tkzv. umělce, pořádat koncerty, výstavy. Neslibovat něco, co třeba nemá šanci kvůli EU a jejím předpisům, ale hlasitě to zmínit, že se pokusíte to nějak protlačit. Nemít jednoho vůdce , neboli fu…eh leadera, ale třeba tři. Mír….no to je to nejdůležitější, ale vy jste proruští – a to není dobře. Buďte více objektivní, chtějte mír, ale ten ať je spravedlivý i z hlediska obyvatel Ukrajiny…
      No a to, co děláte, tvrdě kritizovat vládu za špatné kroky nebo za nicnedělání.
      Špatný by nebyl vlastní tisk, ale to je asi už přežitek, stačil by web.
      Lidé, kteří nemají víc co ztratit než své okovy, musí mít naději něco získat. 😀
      Ale žádné násilí, ani výzvy k páchání násilí, to by bylo špatně.

      * Mě napadla píseň Paper Blood od ELP, první verš by zněl takto : Nechcem žádné násilí, nikomu nic brát…..(když tak bych dohodil člověka co píše hudbu, texty, scénáře….ovšem jak by tomu bylo s autorskými právy….)

      1. No jo, máte v tomto jistě pravdu, jenomže tato evoluční metoda vyžaduje kromě příznivých okolních podmínek i delší čas. Právě proto že je evoluční. Ale času už nezbývá, čas vypršel. Globalisté spěchají. Možná ten, komu je okolo dvaceti až třiceti let to ještě vidí jinak (což je zajímavý paradox, bo právě mládí má naopak sklon k revolučnosti), avšak po 30 letech dalšího mírumilovného a tedy marného snažení to pak zákonitě vidíte jako ztrátu času i vlastních prostředků. Různé národy světa si v historii lidstva (načas) vydobyly svobodu od utiskovatelů, ale nikdy se to neobešlo bez násilí. Sametová fraška v Československu 89 byla pouhé předem zinscenované divadlo, na kterém participovala samotná státní moc. To už ostatně napsal v roce 1990 vícenásobný politický vězeň Miroslav Dolejší ve své „Analýze“.
       „Lidé, kteří nemají víc co ztratit než své okovy, musí mít naději něco získat.“ – to jste napsal správně. Ovšem ihned jste to zkazil následující větou, poněvadž takto to nefunguje. I takový Ghándí by se se svým nenásilným odporem se zlou potázal, pakliže by to zkusil o několik desetiletí dříve, když ještě nejvražednější impérium v dějinách lidstva bylo pevné a nehroutilo se.

     3. Jo, všechno viděl, všechno zažil .. a namísto abyste se z toho rozhledu těšil, trousíte tu kyselosti, jako byste ostatním záviděl jejich klid.
      Jak můžete vědět, jaké mám osobní zkušenosti a co jsem si /ne/vyzkoušela? Moc tlačíte na pilu. I když se najdou tací, kteří s vámi o tom budou diskutovat.
      Sorry, já ne.

      1. Omlouvám se, jestli jsem Vám nechtěně rozkopal bábovičky. Vy jste nepochybně „svědkyně“ pana XY, vlastně ve vašem případě pana JR. S takovými byla vždycky a všude nejobtížnější diskuze. Proto se jim taky říká SVĚDCI / SVĚDKYNĚ. Místo rozumu – aktivismus. Myslel jsem v to v této výměně názorů v dobrém – pro Vás.
       To pozdní procitnutí bývá vždy nejhorší.

       1. Tak poruším mé předsevzetí. Vždyť vy si ani nedáte tu práci přečíst to, na co chcete reagovat. V první mé dnešní větě jsem oznámila, že JR se volit nechystám. Nejsem ani aktivistka, na to fakt nemám čas, z báboviček jsem už vyrostla a stejně tak nepotřebuji žádné procitnutí. V tom už žiji.
        Ale s těmi svědky jste se prozradil. Jak se jmenují ti vaši? Svědci Kartousovi? Howgh!

 12. Covid….
  Co když účelem Covidu, už je známo, že to „uteklo“ z laboratoře, je snížení inteligence a plodnosti autoimunitními procesy poškozující mimo jiné mozek a reprodukční orgány? Že „očkování“, s dokumentovanými „vedlejšími“ účinky působí také tak? Že tyto účinky nemusí být stejné u všech lidí, ale silnější či slabší, podle dispozic založených například i etnicitou?
  Co když se toto promítlo do politiky? Do rozhodování? Do lokálních i světových událostí?
  Že to na sobě nepozorujete? Však jak také, jestliže ubyly kognitivní schopnosti. Blbec přirozeně nepozná, že je blbec. Ostatně, pro mocenský politický záměr by stačila masová změna v průměru o něco málo procentních bodů.

  Podívejte se například na amerického prezidenta Bidena. Nepřipadá vám jako dálkově ovládaný idiot?

  Jenže co třeba Putin? Namítnete. Jenže Putin byl očkovaný Sputnikem, na jiném základě. S jinými účinky …

  Jestliže parazit může změnit chování hostitele například jako motolice ovčí mravence, jiný parazit saranče které po změně vnímání polarizovaného světla skáče do vody a stává se tak součástí množivého řetězce, jako nákaza toxoplasmosou mění chování myši tak, že se častěji stává kořistí kočky…
  Co když Covid je designovaný obdobně, výběrově, cíleně? Aby cíl, člověk, byl například ovladatelnější informační nákazou, memy? Aby to co by vnímal jako nenormální, považoval za normální?

  Člověk tak mění své návyky, stravování, ovlivňuje svůj střevní mikrobiom. Ten působí na hostitele, na jeho chování. Tito i další může mít synergický účinek.

  Co když, to o čem čtete, vidíte filmy, ony fikce, „scifi“, jsou v tomhle a nejen tomhle případě skutečnost?

  Co když my všichni jsme aktéry světového thrilleru s názvem „Covid“?

  1. Schumi, sebral jsi mi druhou polovinu rozbušky! Ale napsal jsi téměř totéž, co jsem poté, co se rozproudí vášnivá debata, chtěl napsat sám.
   Jdu tedy „do háje“…

  2. Je to mnohem prostší, tak jak jsem psal včera.
   Presidentem má být hodný stařeček, krom toho – voliče z Demokratické strany to prostě baví, nechtějí se v bedně koukat na fádní, konformní, nudné atd. politiky a političky. Chtějí zábavu, chtějí se i u sledování politiků v bedně bavit. Možná že tím roste i potravinářství – výroba a prodej Cocakoly, Budu, brambůrků či kukuřice.
   Vytváří tak hodný stařeček i pracovní místa. A to je důležitý.
   U nás v tomto dost zaostáváme, existuje jen slabý odvar té americké politické zábavy.

  3. „Co když,“ pane Schumachere, můžete s klidným (s)vědomím vypustit…Veškeré degenerativní, rozkladné procesy uvnitř euroatlantické civilizace jsou řízené. Multikulturalismus, gender, metoo, BLM, islamizace, přešívání pohlaví…nespadly z nebe. Jsou produktem židovských globalistů se sídlem v Londýně indukované do společností evropských zemí skrze neziskové organizace, masmédia, zkorumpované vlády… I World Health Organization kontroluji sionističtí, včetně výroby a distribuce proticovidových sraček. To, co kolem nás probíhá lze směle nazvat genocidou bílé rasy. Btw ty tři „rundy“ včeliček do ramene nesou již své plody:
   https://www.czso.cz/csu/czso/rocnik-narozenych-2022-je-nejslabsi-za-poslednich-18-let
   Bohužel, jak trefně poznamenal Erik Halák: „Nutnou (nikoli však postačující) podmínkou řešení jakéhokoli problému je uvědomit si existenci tohoto problému.“ Nu a vzhledem k tomu, že 90% českých voličů netuší jaká bije, nevidím světlo na konci tunelu. Dopady pocítí především mladá generace, ale čekat odpor od potetovaných tvorů s mobilem přilepeným k držce, může jen bláhový idealista. Mne už to ale trápit nebude…Globalisté dosáhnou svého cíle a otroci si ani neuvědomí ty neviditelné zdi kol nich.

 13. Až poklesne prapor…
  Mohou poklesnout i jiné věci. Pokleslá morálka je ovšem nejhorší.
  [;>))
  O.T. – něco zcela mimo Alternativu, Ukrajinu a podobné:
  V úterý v Moskvě obnovila provoz dočasná nemocnice pro pacienty s koronavirovou infekcí. Nachází se v okrese Sokolniki hlavního města.
  Informovala o tom RT s odvoláním na zaměstnance zdravotnického zařízení.
  Jak bylo agentuře Interfax sděleno na ministerstvu zdravotnictví hlavního města, Moskva začala připravovat zásoby nemocničních lůžek.

  Protože Rusko má svoji vakcínu Sputnik tak z toho vyplývá, že C-19 není chiméra šířená výrobci vakcín, ale skutečná epidemie. Ale chřipečkáři to neuznají, pokud oni sami nebudou ležet v nemocnici na kyslíku s diagnózou C -19. Ale net bude plný zběsilé debaty jak to vlastně je.
  Nejrozšířenější nemocí v Kotlince je nesnášenlivá žvanivost.
  Není sice smrtelná, ale zato virulentní a otravná.

  Je možné, že jsem tu hodil rozbušku. Pokud ne, je to jen dobře. Tu debatu v kruhu bylo třeba provzdušnit.

  1. A nejste vy tou vakcínou nějak posedlý? 🙂

   Do jisté míry jsou vaše obavy oprávněné, protože z dlouhodobého hlediska imunita produkovaná covid vakcínou (zejm. po 3. dávce) je prokazatelně (tj. na základě vědecké studie) nižší než imunita přirozená.

   Pročpak asi… to už se soudruzi vysvětlit neodvážili.

 14. Na generálním štábu šťára.
  Afročechová zas hárá.
  To si policie odsere,
  možná se i někdo popere.

  Třeba najdou zmizlou stíhačku
  prý jdou teďka strašně na dračku
  bidet je už dává za babku,
  jen ho musíš líbat na tlapku.

   1. Není to tak žhavé;
    ruce nenechavé
    ukradly tam chloubu –
    mikrovlnou troubu.
    Není teď v čem ohřát víno,
    párek, ani kapučíno;
    musí to žrát chladné,
    to málokdo zvládne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *