17 července, 2024

 Alea iacta est

Přípravy skončily. Dnes v noci nastartují zemědělci svoje traktory, v pondělí nad ránem se k nim přidají příznivci, kteří je chtějí podpořit v konvojích osobních aut, do Prahy přijedou ti, kteří chtějí protest podpořit, odboráři připraví program na Malostranském náměstí, a všichni se tam na Malé Straně v odpoledních hodinách sejdeme. Požadavek na odstoupení od grýndýlu zazní vedle požadavků odborů na spravedlivější zacházení se zaměstnanci.

Na webu my zemědělci jsou vyvěšeny aktuální organizační pokyny a program celého pondělního dne.

Mimochodem… peklo zamrzlo. Dokonce i ČMKOS podpořila požadavky zemědělců…

Protest neorganizuje žádná politická strana, ale mnoho opozičních stran vyjádřilo protestu zemědělců svou podporu a přijdou na Malostranské náměstí, aby se tam potkali se svými příznivci, kteří se chystají přijet ze všech koutů republiky.

Za posledních čtrnáct dní se toho podařilo fakt hodně. Protest se dostal do majnstrýmu a myslím, že nikdy nebyla kolem českého zemědělství tak široká veřejná debata. Velká média tentokrát už nemohla mlčet a dokonce i v baště liberálů na Novinkách se ukázalo, že v anketě má protest zemědělců většinovou podporu. Sociální sítě zaplavily obrázky, videa, výzvy… a samozřejmě i vztek a odsudky. Na Alternativě snad nebyl nikdo, kdo by se k traktorům v Praze nevyjádřil. Protest budí sympatie i antipatie, ale prakticky nikomu není lhostejný.

Přátelé, chci vás ještě naposledy pozvat do Prahy. Nejde totiž jen o těch tisíc traktorů, i když právě díky nim velká média nemohla mlčet. Byl bych rád, aby zemědělci zažili, jaké to je, když mají sympatie veřejnosti. Přál bych si, aby to byly obrovské sympatie skutečně obrovské veřejnosti. Aby viděli, že tu není jen vláda, která jim nakládá další břemena, ale jsou tu i lidé, kteří si jejich práce váží a chtějí, aby české zemědělství zůstalo v domácích rukou. Přál bych si, aby bylo na první pohled vidět, kterých je víc.

Zítra se ukáže realita všeho, o čem jsem psal. Vzdušné zámky se promění na skutečnost. Zítra se všechno stane a už není nic, co bych mohl dodat. Caesar právě překračuje Rubikon a teď už se jen projeví, co se udělalo dobře i co se udělalo špatně. Zemědělci, odboráři a veřejnost… zítra se všichni ukážeme před národem i před kamerami.

Budu u toho a napíšu, co uvidím. Bez příkras.

Já osobně budu na Malostranském náměstí zhruba od jedenácti, nejpozději od dvanácti hodin. Buď mě najdete blízko pódia a nebo blízko toho platanu, který tam roste. Budu tam až do závěrečné tiskovky v osm večer, jen si v mezičase odskočím na pódium s krátkým projevem. Po zbytek doby vám budu k dispozici a rád si s vámi podám ruku. Myslím, že si budeme mít co říct.

Závěrem mi dovolte, abych poděkoval našemu premiérovi i ministru zemědělství, jejichž dehonestační výroky se zapíší do dějin jako jedny z nejstupidnějších. Právě jejich řeči pohnuly veřejné mínění na stranu zemědělců a díky nim má protest podporu i od těch, kterým byla tato problematika naprosto vzdálená. Jen hodně kovaní režimní redaktoři z toho nezvraceli.

Nemohu ani opominout jeho pirátstvo Hřiba, náměstka pro dopravu a jeho dvojí metr ohledně blokování magistrály třiceti ekošílenci, což bylo správné, nezakázatelné a policie to měla posuzovat velmi shovívavě a blokování magistrály traktory, což má být krajně nezodpovědné, odsouzeníhodné a policie má být maximálně přísná. Musí to být radost, mít takového Hřiba ve vedení města… Co, Bohuslave Svobodo?

Díky všem, co jste nás v uplynulých dvou týdnech povzbuzovali, podporovali a dodávali nám odvahy. Díky za všechny dopisy, maily, vzkazy, zprávy i telefonáty. Díky za veškerou pomoc při koordinaci, díky za shovívavost, když vládl chaos, díky za pevné nervy, když chodily protichůdné informace, díky za výdrž, výdrž a znovu výdrž.

A na úplný závěr musím poděkovat TV Prima. Když jsem se včera díval na zprávy, měl jsem po dlouhé době pocit, že se dívám na skutečné zpravodajství a ne na agitku. Nevím, co se tam u vás stalo, ale v našem mediálně zatuchlém rybníčku to byl svěží vítr.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

311 thoughts on “ Alea iacta est

 1. Člověk by čekal, že když je tedy celý protest tak mocky proruský, jak jedním hysterickým hlasem kvičí naše vláda a mainstream, budou jí plné ruské provládní servery, které se budou předhánět v podpoře protestu u nás. Tak jak to z minulosti známe z různých „štvavých vysílaček“, jako byla Svobodná Evropa či Hlas Ameriky, které se z podpory Charty a domácí „demokratické opozice“ mohly pominout. A ono nic. Na takovém webu Russia Today jsem nezaregistroval za celou dobu ani zmínku. Nu což, naše papalášská věrchuška má zcela určitě pravdu.

  1. Oni nemají co jinýho říct. V demokracii se diskutuje jen s těmi správnými. Ag. komora, učitelské odbory a spousta těch malejch jak zemědělců, tak učitelský platformy (a jinde)jsou pouze zástěrka kterou se mává jak se jedná , jedná, a výsledek? Jedná se a jedná se. Bez podstatných výsledků. A vo tom to je.

  2. Ve skutečnosti je proruská vláda, když dopustila dovoz ruského plynu a když vyjadřuje účast pozůstalým proruského opozičníka Navalného.

 2. Chtěl bych připomenout tři výročí.
  Před dvěma roky proběhla stávka řidičů kamiónů v Kanadě. Nakonec byla potlačena policisty a zablokováním účtů účastníků stávky. Tuto stávku ve svém článku okomentoval Petr Hampl.
  Před 40 roky proběhla velká stávka horníků ve Velké Británii. Byla potlačena dovozem (pravděpodobně polského) uhlí, což upevnilo pozici M. Thatcherové a neoliberalismus ve Velké Británii vůbec.
  Před 100 lety vyhlásil M. Gándhí neposlušnost a nespolupráci a koloniálními úřady. Ale trvalo ještě 25 dlouhých let, než Indie dosáhla nezávislosti.
  A to nemluvím o častých stávkách ve Francii, případně o velké demonstraci před rokem u nás.
  Čili je třeba vzít v úvahu, že každá taková akce je pouze počátkem (prvním krokem dlouhé cesty) procesu, který může mít řadu dílčích porážek a oklik. Budeme-li chtít dosáhnout konečného úspěchu, je nutno vše dobře připravit a promyslit. Premiér Fiala a ministr Výborný se mohou jevit jako neschopové, ale ti, co stojí za nimi ve stínu, rozhodně hloupí nejsou a jsou hodně silní.

 3. 19. ledna 2020 Saša, jako agent USA vypouští balonek letecké základny NATO v Ostravě.

  Tady si Konečná Vondru podal a dokonce se mu i ta pusa narovnala při kanonádě od Konečné. Nikdo ani nešpitl. Nikdo. Všichni jen koukali.

  Posuňte na 38 min
  19. leden 2020 Kde je místo Česka ve světě? Diskuse ministra zahraničí Tomáše Petříčka z ČSSD a europoslanců Kateřiny Konečné z KSČM a Alexandra Vondry z ODS.
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1126672097-otazky-vaclava-moravce/220411030500119/

  Je hezky vidět, jaký úkol dostal Vondra.

  1. Jó Saša. Že nejvíc moralizují ti, kteří za sebou táhnou plný kotel pomejí.
   Jeho všeobecně známé prasárny není třeba ventilovat. Možná někomu uniklo, že dřepí v Bruseli se svoji bývalou⁉ milenkou.
   Veronika Vrecionová přiznala, že otcem jejího nemanželského dítěte je Alexandr Vondra. Poté, co prohlášení vydala na svých webových stránkách, otcovství potvrdil i Vondra.
   Zajímavé také je, že se snaží synáčka všude možně upíchnout, samozřejmě do politiky, ale odevšad byl vypakován, asi je neuvěřitelně schopný.

   1. Alefe,

    říkal jsem, že už sem nebudu psát, ale nějak na mě bliklo jméno Vondra. A to musím.

    Můj kamarád je pracovitý člověk, Vlasta Maxa.

    Ze Špičáku na Šumavě. Skvělý lyžař, veselý kluk, dříč. Postavil firmu a dělal pro české předsednictví něco, čemu se začalo říkat Promopro.

    Vondra ho poslal do Londýna, osobně, a řekl mu takhle se to udělá a hoši v Anglii Ti ukážou ty nezajímavé technikálie, jako smlouvy, faktury a tak. Vlasta si říkal divný, ale Havel, Vondra, jsou ježíšmarjá ok a šel do toho. Předsednictví Evropy, tak se to asi dělá. Netušil, že z něho ti Zmrdi udělali bílého koně. Osvětlil, ozvučil, zaplatil subům …

    Když to ruplo, tak Ty úředníky, co byly proxy, osvobodili, Saša Vlastu nikdy neviděl a zůstal jak lilie. Vlasta dostal osm let. Jeho skvělá žena se skoro uchlastala, jeho dva synové ho nenávidí. Stát mu dal k náhradě bambilión, to nesplatí ani jeho praprapravnuci. Z basy se neměl kam vrátit.

    A ten Křivohub Tlustý je dál elitou našeho národa, tlemí se nám. Z Bruselu. Neznám sprosté slovo, kterým bych ho počastoval.

    A v Praze jsou všichni kámoši, i když chvilkami třeba naoko ne, Saša, Petr, Pepa, Marky, Milda a taky ten pán s očima – Vítek, no prostě ty debilní loutky. A pak ti, jejichž jména nesmíme vyslovit. Všichni tušíme kdo to jsou, ale jistota tu není, jsou trochu za záclonou, jako. Je jich jenom pár, ale jsou dobří kámíci. Nemají ofiko tituly, jen jsou mírotvůrci, politologové, profesionálové, poradci, bez zisku, bez ambicí a přijeli třeba z odněkud z ciziny.

    Takže tak.

    Tuším, že se sesype parta přispěvatelů, kteří Vlastu neznají, budou z něho dělat pitomce co naletěl, Promopro vygůglí, vědí o tom všem tužku, ale budou mít plná ústa řečí.

    1. Promopro pamatuji, že to byla megazlodějina křivohuba je nepochybné. Princip bílého koně také znám, ale nerozumím tomu konkrétně v tomto případě. Můžete napsat, za co konkrétně Vašeho kamaráda zavřeli, nebo to nejde ?

     1. Příteli, nic není úplně černé a nic není úplně bílé.
      Možná, že u autora původního komentu se to tak nebere. Tam, v těch kruzích, je to možná celkem běžné. „Postavit firmu“ a podojit stát o stamiliony potažmo miliardu.
      O tom, kdo byl na té megazlodějně kromě odsouzených – zejména Veselého a Maxy – účasten, lze jen spekulovat, včetně „Křivohuba“. Zejména kam všechny ty peníze odtekly.
      Ale kdo jiný, než ti odsouzení mohli možného organizátora nebo organizátory usvědčit?
      To oni ho (je) nechali dál mlátit křivými hubami, jsouc čistí jako lilie.
      Zadejte si do vyhledávače „promopro“ a dovíte se skoro všechno.
      I o tom „nevinném“ Vlastimilu Maxovi, „skvělém lyžaři, veselém klukovi, dříči“.
      Už třeba tady, kterak o té jejich „nevině“ rozhodl Ústavní soud https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/kauza-promopro-ustavni-soud-stiznost_2006111048_miz
      Skutečnost, že firma Promopro dostala tu zakázku bez výběrového řízení, snad ani nepřipouští jiný výklad, než komplot za účelem podvodu. A kam všude „ukradené“ peníze šly, není z hlediska skutkové podstaty trestného činu podvodu to nejdůležitější – text skutkové podstaty začíná slovy – „Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl,….“.

      Už jen tu o Červené Karkulce by mohl autor komentu vyprávět.
      L.

    2. Okopíruju:

     1)
     Česko se v roce 2009 stalo teprve druhou východní zemí, jež předsedala Evropské unii. Příliš slavně to ale neskončilo. Za vše mluví případ společnosti ProMoPro, kvůli které rezignoval i tehdejší ministr obrany Alexandr Vondra a devět lidí skončilo ve vězení. Nikdy se však neprokázalo, jestli peníze skutečně putovaly k politikům.
     https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vondra-promopro-ceske-predsednictvi-eu-podvody.A191007_091801_domaci_vlc

     2)
     Všichni obžalovaní podnikatelé dostali nepodmíněné tresty vězení, případně také zákazy činnosti a povinnost hradit škodu. Nejpřísnější trest – devět let vězení – si vyslechli Maxa a Veselý. Příkopa a Komárek dostali šestileté tresty.
     https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/kauza-promopro-ustavni-soud-stiznost_2006111048_miz

     3)
     ”A ten Křivohub Tlustý (!?!) je dál elitou našeho národa, tlemí se nám. Z Bruselu. Neznám sprosté slovo, kterým bych ho počastoval. A v Praze jsou všichni kámoši, i když chvilkami třeba naoko ne, Saša, Petr, Pepa, Marky, Milda a taky ten pán s očima – Vítek, no prostě ty debilní loutky. A pak ti, jejichž jména nesmíme vyslovit.”

     4)
     ”To co dělá kretén fiala a jeho banda je mimo virtuální realitu. A já jsem je tehdy volil, ach jo. A brusel, to je level 12 z 10. Sami chcípnou, jen to ještě chvilinku potrvá.“

     Takže si to shrňme:

     Karlin nám píše o kamarádovi z lyžovačky, že by to jednomu urvalo srdce, jak od roku 2009 (kdy se to s tím Vondrou profláklo) chudák doslova ryje držkou v zemi a jak má rozvrácenou rodinu a atd. Ale přesto mu to při jeho dvou vysokých školách nepřišlo vůbec divný a v prosinci 2021 opět volil Fialu s tím jeho místopředsedou ODS a europoslancem Vondrou
     a
     dál si z vás dělá srandu, když sděluje Tymákovi:
     “Tymákovane, nemůži. Pořád to moc bolí. Všechny. Je to bída.“
     a
     hodnej Tymákovan to zazdí taky srdcervoucím:
     “Plně chápu. Muselo to být šílené svinstvo. Děkuji za odpověď.

     Je to sice jenom hloupý kluk ( „Jsem jenom hloupý kluk, který řídí chytré lidi, …“), ale jinak je slušně vychovaný, protože děkuje našemu Lexovi “… za rozhřešení, že jsem prozřel“

     A takhle si tu prostě žijeme! To prostě nevymyslíš … jiná není možná, že nám ho sem poslal generál Koudelka, nenapíšu-li rovnou Čuk a Gek!

     P. S.
     stačí to takhle, Lexi?

     1. Sorry jako, příteli.
      Vrátil jsem se k tomu dvouvysokoškolskému géniovi vyhledávačem, neboť jsem byl zvědav, kdo mu ty jeho bláboly bude žrát. A bohužel jsem neroloval níže, takže jsem na Váš koment nenarazil a připlácl jsem to, co jsem před chvílí zavěsil.
      Kdybych byl sjel myší níže, už bych si ušetřil „plácání jater“ a jen bych připsal – „Dobře, Vy, blbíšu!“
      Máte to podrobnější než já.
      Ale i tak mě těší, že jsme se naprosto nezávisle na sobě shodli v nazírání na tu kauzu i na autora původního komentu.
      Myslím, že s takovými génii /a dorůstajícími pube- a postpubescenty/, kteří mají jasno koho volit, aby vedli tuto společnosti /od desíti k záporné jedničce/ má česká kotlina o budoucnost vystaráno.
      A ještě to na sebe vybubnovávají…!
      L.

      1. … no když sem, příteli, tady dostal vod Vás čočku:
       https://web.litterate.cz/budte-s-nami/comment-page-1/#comment-249555,
       tak sem holt musel, ale že bych měl z toho radost, stejně tak se zdejších (některých) psáčů, který mu tohle dokážou bez mrknutí oka sežrat a ještě mu poděkovat či glorifikovat, tak to mně příde …

       … ále co, dneska mně bolí zub, tak si du na net prohlídnout umělý zubní protézy ať mám přehled, kam směřuju, bono to totiž příde nastejno.

       1. Ten postoj /po „čočce“/ Vám, příteli chválím.
        Je to jako s těma sedlákama – jak by k tomu přišli ti, co jedou s traktorem 250 kilometrů, aby se ZLU postavili tváří v tvář, oproti těm, co ten traktor nastartují doma ve stodole a jdou sednout z obýváku ke kompu, a že „my taky“.

        Tymákovan mě trochu zklamal, že se nechal oblbnout, ačkoliv internet skýtá nepřeberné množství informací, jak to tehdy s těmi „chudáky“ bylo. Věřím, že jde jen o mimořádný úlet.
        L.

  1. Ministrovi jde kydání hubou na výbornou. Jestlipak by se stejně tumloval, kdyby vzal vidle do pařátů a vykydal stáj.

  2. Lidovci měli své voliče vždy na venkově, převážně na jižní a střední Moravě a ve východních Čechách. Jsem zvědav , jak s jejich preferencemi hne činnost Výborného a Jurečky.

 4. Výborný: Blokádu Prahy ať lidem vysvětlí organizátoři. Zneužili farmáře, na poli nikdy nebyli

  Původně chtěli zemědělci za asistence Policie přijet po dálnicích k Ministerstvu, předat Petici, zaparkovat techniku na parkovištích, podiskutovat, a odjet z Prahy.

  Byly domluveny podmínky průběhu demonstrace, zejména bylo uvedeno, že zemědělci nechtějí blokovat.
  Viz
  Zemědělci, kteří se v pondělí chystají na protestní jízdu v Praze, přijedou se svými traktory a dalšími stroji do metropole šesti trasami, najíždět začnou od páté hodiny ráno. Původní plány, které počítaly s příjezdy po dálnici, museli kvůli policii změnit. Pražský magistrát vyzval řidiče, aby v době protestu pokud možno do metropole vůbec nejezdili.
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-traktory-zacnou-do-prahy-najizdet-v-pondeli-casne-rano-ze-sesti-smeru-40461004

  „Takový hloupý útok, to čekal málokdo.“ Fiala přihrál zemědělcům lidi
  18.02.2024 8:30 | Komentář
  ……. A když jste je nepustil na dálnici – oni se na rozdíl od západních kolegů ptají, tak ze dne na den jízdy přeorganizovali…..
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Takovy-hloupy-utok-to-cekal-malokdo-Fiala-prihral-zemedelcum-lidi-750901

  Chaos v Praze ať vysvětlí ten, kdo rozhodl, že traktory nesmí na dálnici.

  1. Zamědělci by měli hned v pondělí rozšířit požadavek o okamžitém odvolání ministra zemědělství. Protože za to, co vypouští z huby, tam nemá už co dělat.
   Je to vrchol arogance, neschopnosti, netolerance a nenávisti.

   1. To by bylo zůstat stát na půl cestě, protože naprosto stejné průjmy generují všichni ve vládě, na hradě, velká většina ve sněmovně i v pojistce naší demokracie. Vážně si myslíte, že pouhé odvolání špičkového zemědělského teologa Marka Výborného by vedlo k mohutné záplavě demokracie a svobody???

 5. Tak pozor! Učitýlek a pánbíčkář Výborný vyčítá organizátorům protestů, že v životě nebyli na poli nebo ve chlévě: „Organizátoři pondělního protestu z řad zemědělců podle ministra Marka Výborného (KDU-ČSL) kvůli svým politickým zájmům zneužili farmáře. „Většina z organizátorů nikdy nebyla ve chlévě nebo na poli,“ prohlásil ministr a přiřadil je k dezinformační scéně.“

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-vyborny-zkritizoval-organizatory-blokady-prahy-zneuzili-farmare-nikdy-nebyli-na-poli-40461113

  Nic ve zlém, blbe, ale tohle ti asi právě metaforicky podtrhlo židli. Skoro se to rovná radě, ať lid jí koláče.

 6. Návrh pro provozovatele webu:

  Jedná se o návrh, který by zlepšil přehlednost té nešťastné levé lišty (kde se vypisují tzv. Nejnovější komentáře), které evidentně nesvědčí dlouhé nadpisy článků autorů.
  < a href=“Návrh zní:
  Co kdyby systém uřezal ty dlouhé názvy článku a za jménem přispěvovatele by uvedl pouze jedno první slovo/max. dvě, kdyby došlo ke shodě nadpisů v prvním slově/ toho názvu článku, ke kterému se příspěvek váže, viz příklad z dneška:
  Příklad:

  Schumacher: Alea
  Markýza: Soumrak
  blbíš: Buďte“

  Znamená to, že na levé svislé liště by: Nejnovější komentáře</b informovaly pouze jednořádkově a to je to, po čem se tady neustále volá!

  Co říkáte, v pozadí tušený bratře Vidláka?

   1. Nejen to, máte také problém s levou – pravou orientací. Ta růžová upozorňovací čára by se u Vašeho nicku měla objevovat automaticky?

 7. Vladni zastupce, europoslanec a nema na to si nechat prelozit dopis z rustiny do cestiny ???

  „Další vládní zástupce Alexandr Vondra v Partii uvedl, že „pan Jandejsek je známá firma, agrobaron a figurka Andreje Babiše“. Do studia přinesl kopii údajného dopisu v ruštině, který měl Jandejsek adresovat ruské ambasádě v Praze po napadení Ukrajiny Ruskem. „Je to proruský kolaborant,“ řekl Vondra doslova. O původu xeroxové kopie dopisu řekl, že jej dostal „od zemědělců“.
  Co přesně v dopise stojí, však neví, neboť neumí rusky. Ještě v průběhu debaty se Zdeněk Jandejsek ve vyjádření pro CNN Prima News proti existenci dopisu ohradil, že není pravý.“

   1. Ještě chvilku hrejte na tuhle protiruskou strunku a dosáhnete stejného efektu, jako za minulého režimu soudruzi se západem a hlavně „Amerikou“. Vondra o tom ví nejlíp, protože on sám je zářným příkladem oběti klamu jako důsledku antipropagandy.

    Mimochodem, Vondra toho musí vědět o kolaboraci nejvíc, protože jeho životním snem přece vždy bylo umístění vojsk USA na našem území, nebo dokonce z nás udělat jednapadesátý stát USA.

   2. Oficiálně ve válce nejsme, ale pokud si pamatuji, tak jsme byli (nevím, jestli stále jsme) na ruském seznamu nepřátel.

    1. Vlastní blbostí. Ale ptám se znovu, to je snad nějak závazné z hlediska mezinárodního práva? Tedy kromě toho, že mají členové našeho pseudovládního kabinetu emocionální ujímání, že Rusko je špatné, áno?

     1. Já myslím, že tam je drobný vizuální i významový rozdíl.
      Podle toho, co jsem četl, nejsme nepřátelský, ale ne-přátelský.
      Nepřátelský stát můžeme zničit jakýmkoliv způsobem, na ne-přátelský serem.
      Roněž tak KoZa je Putinem označován (nebo donedávna byl) jako „Naši partneři ze západu“.

    2. Pokud se nepletu, tak nase-vase-jejich verejnopravni meeedia dezinformuji.

     Jde o takovy zajimavy jazykovy orisek:
     přítel se rusky rekne [drug] друг,
     od toho muzeme odvodit prislovce přátelský [druzhestevnnyj] дружественный
     Cesko je na seznamu [nedruzhestevnnych] недружественных стран, coz bych laicky prelozil jako „nekamaradskych“ zemi.
     Nepritel se rusky rekne [vrag] враг, od toho muzeme odvodit prislovce [vrazheskij] вражеский – nepřátelský.

     Konec vysilani v ruskem jazyce 😉

  1. Ukázka naprosté bezradnosti vládní pětikolky.
   „mám na něj kompro, ale nevím co tam je, ale bohatě stačí, že je to napsané azbukou“
   Ohraná klasika – „My jsme na tom hotelu s těma „děvčaty“ nebyli a ta částka taky nesouhlasí“

  2. „nechat prelozit dopis z rustiny do cestiny ?“ – no hlavně se rusky minimálně deset let učil, takže by si měl být schopen sám alespoň zhruba přečíst, co se v dopise píše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *