17 července, 2024

Ale že nám to pěkně vyšlo…

Pamatujete, když začala válka na Ukrajině, jak naše vláda vyhlásila, že se odstřihneme od ruských energií? Posílíme vazby s arabskými zeměmi, které jsou naprosto v souladu s evropskými hodnotami. Obzvlášť Saúdská Arábie a další tamní diktatury. Ve spolupráci s partnery rozšíříme ropovody a plynovody ze Západu, Evropská komise nám na to půjčí peníze, i úrok bude nesmírně výhodný a zloduch Putin bude mít utrum, protože Rusko je to největší zlo.

Myslím, že Lipánkovi to ještě nedošlo a většině libtardů také ne, ale dovolte mi Vidlácky konstatovat, že ropu a plyn nám nově mají dodávat přesně ty země, které teď jásají nad mrtvolami izraelských vojáků i civilistů. Klíč od naší energetické bezpečnosti jsme dali do rukou režimům, proti kterým je ten ruský naprostý čajíček a postavili jsme se na stranu Izraele, který je miliardou muslimů nenáviděn do nejhlubšího pekla. Pěkně nám ty evropské hodnoty vyšly, moc pěkně.

Vsadím se, že na vládě tohle ještě nikoho ani nenapadlo. Naštěstí mě všichni čtou (dokonce i Milka mě donedávna prokazatelně četla), takže se ráno trochu povzdělají.

S Ruskem jsme si zničili vztahy, odpálili jsme si plynovody, pustili se s nimi do války, uráželi jsme je, posílali je do Asie, oblíkali si správná trička a stáli na té správné straně, protože Rusko a jeho suroviny přece nepotřebujeme. Máme Araby. Tedy měli jsme je. Až do neděle. Včera jsme se postavili na správnou stranu, nasvítili Petřín a vyvěsili správné vlajky… Nechcete se někdo zeptat Fialy, kde teď budeme brát ropu a plyn? Nějak nevím, jestli ustojíme tolik dobra. Úplně vidím katarského šejka, jak se ptá Lipánka, jestli ještě pořád podporujeme Izrael…

Jo, když nevezmete menší zlo, tak vyhraje to větší… Ono to platí i v geopolitice. Nechtěli jsme se dohodnout s Ruskem, jakýkoliv ústupek byl nemyslitelný, tak jsem zvědavý, jak teď budeme stejně zásadoví i vůči Arabům… To budou statusy na fejsbůk… „odstřihli jsme se od teroristických energií ze Saúdské Arábie.“ Lipánek teď jede na nějaké turné po tamějších zemích. Jsem zvědavý, jestli se vrátí celý, nebo jen jeho hlava.

Izrael z vnitropolitických důvodů nemá jinou možnost, než eskalovat válku. Kdyby to neudělal, tak se může rovnou rozpustit a odstěhovat na Sibiř. Evropská unie nemá jinou možnost, než odsoudit hamásovské násilí na civilistech, jinak bychom porušili i ty nejzákladnější principy naší civilizace. Muslimský svět nemá jinou možnost, než být ostře protiizraelský, protože žádný arabský vládce nemůže říct, že Židé jsou také lidi. V tomto se Írán neliší od Saúdů.

Kolik muslimů žije v EU? Jak blízko je z Mollenbecku do evropského parlamentu a centrály NATO? Kolik muslimů žije v Kolíně nad Rýnem? Kolik jich žije v Paříži? Jaký budou mít názor na bombardování Gazy? Tamní civilisté totiž nemají kam utéct. Jednak je nepustí jejich oblíbení teroristé bojovníci za nezávislost, jednak je nepustí jejich oblíbení nepřátelé na druhé straně zdi.

Ve Francii je snad šest milionů muslimů. V Německu ještě víc. Kolik z nich je radikalizovaných? Víc než stíhají tajné služby uhlídat. Když teď Hamás předvedl perfektně naplánovanou a koordinovanou akci, myslíte, že ti evropští nejsou koordinovaní? Myslíte, že nejsou namotivovaní?

Zbraně, které mohly Němce, Francouze a Holanďany ochránit před muslimským terorem, ty shořely na Ukrajině… Když pár desítek Hamasáků dokázalo udělat neuvěřitelnou spoušť v militarizovaném Izraeli, jakou spoušť by dokázali udělat teroristé v dokonale demilitarizované Evropě?

Útok Hamásu začal na 50. výročí války v Jom Kipur a také v den Putinových narozenin… Nic lepšího si nemohl přát.

Vítkovi Rakušanovi to myslí pomalu, co myslíte, udělá ještě nějaký tweet, jak musíme přijmout třicet tisíc muslimských běženců a že je to pro nás příležitost? Všichni jsme viděli, jak muslimové v Berlíně slaví s palestinskými vlajkami, rozdávají koláčky…

Pojďme si to shrnout… Dodali jsme zbraně na Ukrajinu a ony metastázovaly do pásma Gazy a nejspíš i k Hizbaláhu. Izrael nebude schopen žádné chirurgicky přesné vojenské operace, spíš to bude stejně brutální vraždění, jaké předvedli hoši od Hamásu a jaké vidíme tam na Donbasu. To spolehlivě naštve miliardu muslimů po celém světě, z nichž miliony máme přímo v EU, protože přece nejsme xenofobové a rasisti. Carolla Rackette je teď právě ještě převáží přes Středozemní moře a Frontex jí asistuje.

Ti muslimové, co nejsou v Evropě, ti nám zase dodávají ropu a plyn, které přece nepotřebujeme z Ruska.

Není žádná síla, která by to násilí mohla zastavit. Rusové a Ukrajinci spolu alespoň jednali, ale tihle spolu jednat nemohou a nebudou.

Izraelské vrtulníky padají z oblohy stejně snadno, jako ty ruské, izraelské tanky hoří stejně dobře, jako ty německé. V přímém přenosu teď také uvidíme, k čemu jsou henty F-35ky. Izrael už je má… nebo už možná nemál… Miliardy peněz investované do zdi, palpostů, kamer, senzorů, protiraketových systémů… to všechno byly vyhozené peníze. Válkou na Ukrajině začalo celé zbrojení zase znova. Vyhrávají drony a koordinace…

Dám dneska poslední dobrou radu našemu Blyštivému Péťovi:

Péťo, máš poslední příležitost si vzpomenout na kauzu Dozimetr, rozkmotřit se s Vítkem, položit vládu, odstoupit a utéct (i s nasbíranými penězi pro barmské ženy) co nejdál od politiky. Už brzy ti Scholz v Německu nebude brát telefon. Jana Kunšteková má na Litterate výborný článek o tamějších zemských volbách. Olaf bude mít svých starostí dost. Už včera byli všichni libtardí papalášové docela v šoku, když viděli, jakou má jejich kulturní obohacení radost ze zmasakrovaných těl německých tanečnic. Macron na tom bude dost podobně. Tomu hořely ulice i bez války v Izraeli.

Kolektivní Biden ti také nejspíš řekne, ať si s tím nadělením nějak poradíš. Že jsi sice dva roky dobře sloužil, ale teď už to neplatí, protože se situace změnila. Vztahy s Izraelem jsou pro USA stokrát důležitější než vztahy s Ukrajinou… o České republice ani nemluvě.

Nechtěl bych být v kůži nejméně oblíbeného premiéra v historii naší země, kterak si musí poradit s krizí, na kterou poslední dva roky sám zadělával, protože musel zastávat nejvyšší evropské hodnoty. Připomeňte mu na fejsbůku ty jeho povolební spoty o tom, jak dělá správné kroky při jeho ropné diplomacii. Připomeňte mu ty spoty, jak je pro nás migrace příležitost. Připomeňte mu to jeho odstřihávání od ruských energií, které ho teď donutí být buď na straně Arabů, nebo bude muset dolejzat za Putinem. Tohle všechno se nemuselo stát. Stačilo, být jako Orbán. Ten může mluvit o stejném míru jako před rokem. A uchovat si střelivo, kdyby se zhoršila situace na maďarských hranicích.

Připomeňte chciválkům jejich militantní postoje, které nám vyprázdnily sklady tak moc, že jsou nedostatkové i náboje pro myslivce. Připomeňte jim, jak jsme je varovali před dodáváním zbraní na zkorumpovanou Ukrajinu… že se dostanou do ruky lidem, kteří jsou ještě stokrát horší než mongoloidní hordy z Moskvy. Rusové nad mrtvými těly netančí… Připomeňte jim, že jsme varovali před propagandou o Ukrajinském vítězství a díky tomu zahynuly statisíce Ukrajinců… Mimochodem… jak se asi bude tvářit půl milionu Ukrajinců u nás, až zjistí, že jim naše média lhala a naše pomoc končí, protože děda Biden už má jiné a horší starosti?

Zkrátka a dobře… Fialo, máš možná poslední příležitost odstoupit a vyváznout…

Přijímání muslimských migrantů právě skončilo. Diverzifikace dodavatelů uhlovodíků skončila. Iluze o multikulti skončily. Ke třem miliardám nepřátel v BRICSu si přidejte ještě miliardu muslimů. V podstatě bych se ani nedivil, kdyby už nebyly ani žádné eurovolby a pokud budou, nebude se dát jezdit na zasedání do Brusele. Zbraně nejsou, hospodářství je v recesi kvůli emisním povolenkám a zavřeným elektrárnám v Německu. Dost pravděpodobně začíná další pořádná válka přesně tam, odkud k nám měla téct ropa a plyn. Díky této válce se změní k horšímu válečná situace na Ukrajině. To dost změní nálady ukrajinských uprchlíků u nás. Přijdou o iluze, že vyhrají…

Tohle všechno má Péťa na triku, protože se dva roky staral, aby žádný z jeho činů, který toto umožnil, nebyl zapomenut. Postaral se, aby se pochválil za všechno, co teď vyhřezne. Stačí si projet jeho fejsbůk.

Má poslední příležitost vyváznout bez ztráty kytičky (a majetku). Za měsíc to už to zřejmě bude o dost horší. Rozumný člověk by teď dělal vládu národní jednoty, mobilizoval žalostné zbytky našeho národního hospodářství, snižoval ceny energií, ukončoval lipskou burzu i grýndýl. Země, která si sama dobrovolně vypnula své jaderné elektrárny, ta si žádnou milost totiž nezaslouží.

Dneska jsem doplnil sklep bramborami a navozil ještě nějaké palivové dříví…

PS. Stačil jeden Hamás a je Fico po pěšině. Pochybuju, že Pellegrini v této situaci vleze do koalice s nebinárním Šimečko, které se těšilo na kulturní obohacení, v migraci vidělo příležitost a podporovalo odzbrojení Slovenska.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

164 thoughts on “Ale že nám to pěkně vyšlo…

 1. Ještě k tomu novému konfliktu. Území, kde jsou všichni (včetně bab) vycvičeni. Chlap tři, baba dva roky. A fčil totok. Jestli se naši novoevropané urvou z řetězu, to bude srandy kopec. Naši adolescenti se rozhodují, jestli budou holčička, nebo chlapeček. A kdyby jim to nestačilo
  Agender – osoba, která se neztotožňuje s žádným pohlavím, je tedy zcela bez pohlaví.
  Androgyn – tyto osoby změnu pohlaví nepodstoupily, ovšem od narození je doprovází nejrůznější výrazné prvky opačného pohlaví.
  Abimegender – nekonečné pohlaví, které může být kombinováno s jiným.
  Adamas gender – osoby odmítající kategorizaci.
  Aerogender – pohlaví, které se mění podle okolí.
  Aesthetigender – druh pohlaví odvozeného z estetického hlediska.
  Affectugender – osoby mění své pohlaví na základě svých nálad a výkyvů.
  Agenderflux – kombinace pohlaví bez identity s občasným přikloněním se k jiným genderovým identitám.
  Alexigender – osoba s proměnlivou genderovou identitou, kterou nemůže specifikovat.
  Aliusgender – toto pohlaví se vymyká sociálním genderovým typům, není ani mužské, ani ženské.
  Amaregender – genderová identita se mění vlivem osoby, ke které máme citový vztah.
  Ambigender – pocit dvou pohlaví současně.
  Ambonec – Osoba se identifikuje jako muž i žena, a přesto není ani jeden.
  Amicagender – Tuto genderovou identitu ovlivňují přátelé dané osoby, je velmi proměnlivá.
  Anesigender – Osoba má blízko k určitému typu pohlaví, přestože se lépe ztotožňuje s jiným pohlavím.
  Angenitální – I když má osoba identifikované pohlaví, jejím přání je být bez jakýchkoliv primárních sexuálních charakteristických znaků.
  Anogender – Toto pohlaví se postupně vytrácí, ale vždy se ke stejnému pocitu vrátí.
  Anongender – Genderová identita je osobě dána, ovšem nejraději by daná osoba byla bez jakéhokoliv určení.
  Antegender – Jedná se o tzv. proteánské pohlaví, kterým může být cokoliv, protože nemá tvar ani hybnost.
  Anxiegender – Toto pohlaví ovlivňuje úzkost.
  Apagender – Osoba je vůči svému pohlaví apatická.
  Apconsugender – Pohlaví, o kterém víte, co není, ale nevíte, co je, bez určitých charakteristických rysů – ty osoba před světem skrývá.
  Astergender – Osoba s pohlavím působící jasně a nebesky.
  Astrální pohlaví – Genderová identita související s vesmírem.
  Autigender – Genderová identita související s autismem.
  Autogender – Genderová zkušenost, která je pro danou osobu velmi hluboká.
  Axigender – Toto pohlaví se nachází mezi dvěma extrémy agender a jakýmkoliv jiným typem pohlaví. Na jednom konci je jedno pohlaví, na druhém další.
  Bigender – Dvě různé genderové identity ve stejnou nebo různou dobu.
  Biogender – Genderová identita ovlivněná přírodou.
  Blurgender – Osoba má pocit, že má víc než jedno pohlaví, která nejdou identifikovat.
  Boyflux – Osoba s genderovou identitou muže, jejíž intenzita kolísá.
  Burstgender – Pohlaví je ovlivněno intenzitou pocitů.
  Caelgender – Pohlaví ovlivňuje kvalita a estetika vesmíru.
  Cassgender – Tato genderová identita je spojena s pocity, které pro člověka nejsou důležité.
  Cassflux – Pohlaví s kolísající mírou lhostejnosti vůči svému pohlaví.
  Cavusgender – Při depresích osoba tíhne k jinému druhu pohlaví.
  Cendgender – Genderová identita se mění z jednoho pohlaví na opačné.
  Ceterogender – Typ nebinárního pohlaví, které ovlivňují kolísající mužské, ženské nebo neutrální pocity.
  Ceterofluid – Typ nebinárního pohlaví, jehož identita neustále kolísá mezi dalšími různými pohlavími.
  Cisgender – Osoba, která je ztotožněna s pohlavím, se kterým se narodila – muž nebo žena.
  Cloudgender – Pohlaví, které nelze rozeznat kvůli poruše depersonalizace a derealizace.
  Collgender – Osoba s různými pohlavími v jeden moment.
  Colorgender – Pohlaví určují barvy.
  Commogender – Osoba o sobě ví, že není cisgender, a přesto se prozatím identifikuje jako muž nebo žena.
  Condigender – Pohlaví je pociťováno pouze za určitých okolností.
  Deliciagender – Kombinace pocitů více pohlaví, přednost má však jedno před druhým.
  Demifluid – Více pohlaví, některé statické, jiné tekuté.
  Demiflux – Kombinace více pohlaví s některými statickými pohlavími, zatímco u jiných kolísá intenzita.
  Demigender – Pohlaví, které je zčásti jedním a zčásti druhým pohlavím.
  Domgender – Osoba se vyznačuje více pohlavími, přičemž jedno dominuje nad ostatními.
  Duragender – Kombinace vícero pohlaví, kdy jedno pohlaví trvá déle než ty ostatní.
  Egogender – Pohlaví si na základě vlastních zkušeností určujeme pouze my, pro ostatní je nepopsatelné.
  Epicén – Synonymum androgyna.
  Esspigender – Genderová identita závisí na extradimenzionální úrovni paralelních světů.
  Exgender – Osoba odmítá identifikaci v jakémkoliv genderovém spektru.
  Existigender – Genderová identita závisí pouze na vědomí osoby ji realizovat.
  Femfluidní – Proměnlivé genderové pocity vyskytující se u ženského pohlaví.
  Femgender – Typ nebinární ženské genderové identity.
  Gemigender – Dvě protikladná pohlaví navzájem se prolínající a spolupracující.
  Genderblank – Pohlavím je prázdné místo.
  Genderflow – Plynulé pohlaví mezi nekonečnými pocity.
  Genderfluid – Osoba s neomezeným počtem pohlaví.
  Genderfuzz – Synonymum blurgender.
  Genderflux – Kombinace agender a genderfluid.
  Genderpuck – Osoba vzdoruje genderovým normám.
  Genderqueer – Toto pohlaví vyznačuje nedostatek výběru pohlaví, osoba si nemůže vybrat.
  Gender witched – Toto pohlaví vyjadřuje myšlenku na jedno pohlaví, ovšem osoba stále o něm není stoprocentně přesvědčena.
  Girlflux – Převážně ženské pohlaví s kolísající intenzitou ženských identit.
  Healgender – Pohlaví, jehož mysl je nastavena na pozitivitu a mír.
  Mirrorgender – Pohlaví se mění na základě osob v okolí – aby vyhovovalo každému kolem.
  Omnigender – Pocit a zažití všech pohlaví.
  Transgender – z muže na ženu či naopak. Změnu doprovází různé transformace, operace.

  1. až se naši obohacující muslimští občani – případně – vzbouří, tak já ostatním lidem nepomáhám, a to většinou chodím ozbrojen

   1) když volí tenhle póvl, tak si to zaslouží
   2) nebudu lézt přírodě do jejího džobu = něco tak zdegenerovaného, jako naše společnost, si přežití nezaslouží

   sorry za upřímnost

  2. Hádám že naši muslimští přátelé uznávají jen tyto pohlaví:
   Žena s kamenem a muž s kamenem. A oba dva pomocí těch kamenů, když bude příležitost, spolu umláti těch zbylých 70 pohlaví.

 2. Kua, má ten moloch přehled kolik jich po Evropě bloudí? Odpovím si, no nemá a furt vítá.
  „Hamás vyzval na pátek ke „generální mobilizaci“ muslimů po celém světě“
  A když na to člověk po patnáctém roku upozorňoval, tak byl za vyvrhela.

 3. OT

  Přinejmenším polovina německé populace si uvědomuje, že zpravodajství o událostech kolem Ruska je jednostranné. Tento názor vyjádřil německý publicista a filozof Hauke Ritz v rozhovoru pro ruské noviny Izvestija.

  „Pro mnoho Němců má neustálá propaganda proti Moskvě dokonce opačný účinek, protože především vzbuzuje zájem o tuto zemi a její obyvatele. To vysvětluje, proč je německý web Russia Today spolu s Nachdenkseiten stále jedním z nejvlivnějších alternativních médií v Německu. A to i přesto, že je v současné době přístupný pouze prostřednictvím VPN nebo jiných triků,“ uvedl.

  Podle německého experta navzdory tomu, že v Rusku panuje názor, že se Německo jako celek k Rusku obrátilo zády, ve skutečnosti dochází spíše k rozkolu německé společnosti než k odvrácení se od Ruska.

  „Ti, kteří se vždy cítili spojeni především s USA, to nyní dělají ještě silněji. A ti, kteří ještě před událostmi na Ukrajině pochybovali o rozšiřování NATO na východ, kteří si pamatovali politiku détente Willyho Brandta, Helmuta Schmitta a dny Gerharda Schroedera, jsou nyní ještě více přesvědčeni, že rozšiřování NATO na východ byla chyba. Mezi těmito dvěma postoji se nachází třetí část obyvatelstva s neutrálním postojem,“ vysvětlil Hauke Ritz.

  1. Čepiga a Myškin – řekla bych.

   Ať ti Finové vezmou podběráky a párkrát hrábnou kolem dokola… určitě tam někde plujou ty jejich ruský pasy… to aby bylo naprosto jasný, že to zase spískal Putin.

 4. O situaci na Blízkém Východě se nechci příliš rozepisovat. Ono se tam totiž obtížně určuje, kdo že je ten terorista a kdo bojovník za svobodu… O něco lépe se dá určit, kdo je tam vlastně doma a kdo je okupantem. Ale i tak je třeba jít hlouběji do minulosti, ale raději ne zase příliš – ideálně tak o 150 let nazpět k Osmanské říši. Čili to raději ponechám těm, co se domnívají, že mají patent na rozum a na pravdu…
  Jenom jsem vždycky tvrdil, že v těchto končinách NIKDY mír nebude, leda tak dočasné příměří. To by na historickém území Palestiny muselo dojít k nějakému konečnému řešení – buďto by byli Židé kompletně vyhnáni, anebo by Palestinci museli být vybiti do posledního…
  Sami uvažte, který scénář je reálnější. 🙁

  Pokusím se nastínit současný konflikt z poněkud jiného úhlu pohledu, který tu v diskuzi ještě rozebrán příliš nebyl. Něco nastínil Vidlák ve svém výstupu. A je to sakra velký problém – pro Evropu! Zejména pro Evropu střední, tj. pro Čechy a Moravu.
  V minulosti Česko/Slovensko výhodně těžilo ze své polohy tím, že pro liniové dodávky energií z východu na západ bylo tranzitní zemí. Situace se však v dnešní době diametrálně změnila a Česko je v KAŽDÉM případě NA KONCI „trubky“. Čili čistý plátce a paběrkovač případných přebytků. I místní politická reprezentace má na tom svůj nemalý podíl.
  Co v takovém případě rozhodne moudrý a prozíravý politik, dbající životního zájmu své vlasti? V krajině, která neoplývá ani mořem (vítr, případně příliv), ani velehorami (hydrografický spád), ani veletoky (průtočnost), ani geotermální energii (teplo), či slunečním svitem (fotovoltaika)? Zvláště když nemá k dispozici domácí zdroje ropy a zemního plynu?
  Zapomene na nějaké významnější OZE (občasné zdroje energie) a vsadí na to, co má k dispozici: na uhlí a na jádro (= elektřina + teplo). Vykašle se na nějaký Greendeal a emisní povolenky. Nezruší si uhelné elektrárny. Nerezignuje na jadernou energetiku kvůli případné vlně tsunami (jako to po Fukušimě udělali Němci). Naopak, za těch promarněných 30 let již mohla být v ČR postavena a dána do provozu další jaderka o výkonu Temelína…!! A republika už mohla být maximálně elektrifikována. Nestalo se.

  A teď si načrtneme černý scénář pro Evropu a obzvlášť pro Česko:
  Právě eskalující konflikt na BV (likvidace pásma Gazy a jeho přeměna v poušť a měsíční krajinu) způsobí, že se do konfliktu zapojí okolní arabské státy. Zejména klíčový Egypt, sousedící na jihozápadě, a Libanon (se svým militantním Hizbaláhem) na severu. Podotýkám, že za Hizbaláhem stojí Írán, zakládající člen skupiny BRICS.
  A už se to „mydlí“ a ani (zatím) nemusí být použity jaderné zbraně, kterými disponuje Izrael i Írán…
  Nepříliš daleko, pouhých 200 km od centra pásma Gazy leží Suezský průplav, jedno s klíčových míst dopravní infrastruktury světa. Tedy, co by „kamenem dohodil“ či raketou dostřelil… V případě zapojení Egypta do konfliktu by v průplavu stačilo potopit jednu až dvě velké nákladní lodě (či pouhá hrozba tímtéž) a průplav bude nadlouho uzavřen!!!
  Co to pro Evropu bude znamenat?
  Poněvadž západní politici zaprodaní Washingtonu se odstřihli (či byli odstřiženi) od dodávek kvalitních a levných energií z toho „zlého“ Ruska, musí nyní tytéž za mnohem dráž odebírat ve zkapalněné formě prostřednictvím tankerů ze zemí na pobřeží Indického oceánu a přilehlých vod. Což je ovšem trnem v očích Američanů. Ti by rádi prodávali např. svůj nekvalitní břidlicový plyn zákazníkům v Evropě, ovšem za nehorázné ceny. Nějak se ta skomírající ekonomika made in USA oživit musí, no ni?
  Takže po uměle vyvolaném konfliktu na východě Evropy (Ukrajina) se způsobí další krize v navýsost citlivé a výbušné oblasti – na BV. Vyvolat nějakou operaci typu „false flag“ ještě americký Deep State zvládne a jako užiteční idioti poslouží místní, dlouhá léta utiskovaní Arabové. Konflikt se rozhoří, poněvadž i Židé tu mají své životní zájmy a nyní i nevyřízené účty, bude to po všech stránkách brutální. Nedaleká životně důležitá námořní trasa bude tímto nadlouho uzavřena – se všemi důsledky pro evropské státy! Ostatně, již se tak před půlstoletím i stalo, takže nic nového. Nová je jen totální závislost Evropy na levných energiích z neevropských oblastí, díky stupidnímu Greedealu, protlačovaným politicko-technickými nedouky. Američané tak nyní mohou dodávat své totálně předražené produkty do Evropy, která nebude mít na výběr. Než-li by tankery a jiná obchodní plavidla obeplouvala jižní cíp Afriky (je to minimálně 3x delší trasa než přes Suez a ani tolik tankerů není k dispozici), budou raději pendlovat přes severní Atlantik, což je cesta délkově srovnatelná se suezskou trasou z Indického oceánu…
  Připomínám – tady jde o obrovský byznys! Surovin bude málo a budou předražené. A Česko je, jak jsem předeslal, na konci trubky…

 5. Máme málo munice
  třepe s námi zimnice;
  a teďka ti arabáši!
  Z peněženky jen se práší
  Fiallah růst slibuje,
  někdo si však libuje.
  Vláda Spolu drží pevně
  ta je propojená cévně
  se svým pánem za vodou
  jako Targus s Jahodou.

 6. Mozna jen fake, nebo pohadka

  Preklad automaticky ——-
  Řekněme si to popořadě. 6:30, sobota 7. října. Začíná dělostřelecké ostřelování několika armádních táborů na hranici s Gazou. Střílejí i na civilní vesnice.

  Pro armádu není toto ostřelování neočekávané. Naopak. Jak řekl novinám obyvatel kibucu na hranici s Gazou, obyvatelé dostali den předtím dopis od svého Rakaz Bitachonu (odpovědného za bezpečnost v kibucu). Dopis zněl: „V sobotu ráno zazní zvuk raket. Neboj se. To jsou manévry Hamasu. Budou střílet směrem k moři a vše je plně koordinováno s armádní rozvědkou.“

  Čas je 6:35. Střílí přesně ve vojenských táborech. Jaký druh „směrem k moři“ existuje? Střílejí z minometů stráží. Pro ty, kteří nevědí, je to moderní verze ruské „Kaťušy“. 12 raket na každý výstřel z krátkých minometných hlavně.

  Kdo takové ostřelování nezažil, to nelze vysvětlit. Oheň je smrtící. Úlomky ničí veškerý život v oblasti.

  Podle aktuálních rozkazů se všichni vojáci ukrývají v protileteckých krytech. Pro ně nejsou podobné útoky novinkou. Hamas už naše vojáky na podobné útoky zvykl. Armádní rozvědka jim (a vám také) vysvětlila, že Hamas střílí pro účely vnitřní propagandy. Třeba vystřelí a uklidní se. To zatím není důvod k eskalaci situace.

  Hranice s Gazou je obehnána ultramoderním plotem z tvrzené oceli. Jde 3 metry nahoru a další 3 metry dolů pod zem. Nemůžeš pod tím kopat. Každý metr plotu je zaplněn elektronickými senzory. Izraelští daňoví poplatníci za tento plot zaplatili 3,5 miliardy dolarů. Zázrak moderní techniky.

  Čas je 6:45. Bojovníci Hamasu vytáhnou levné čínské řezbářské kotouče (každý kotouč stojí 60 dolarů) a začnou řezat tento plot. Senzory křičí ze všech sil a blikají červená světla.

  Na Hamasnikovy to nedělá žádný dojem. Klidně pokračují v řezání. (levný) traktor, který si přivezli ze stavby, stahuje nařezanou část plotu lankem. Plot se mění v širokou bránu.

  Těmito obrovskými branami v různých oblastech se začne pohybovat těžce ozbrojená invazní armáda, více než tisíc brutálních zabijáků. Jejich maskování je účinné – jsou ve vojenské uniformě IDF a každá malá skupina má bílý tendr s černým vojenským číslem. Izraelci takové tendry používají. Na silnicích takové tendry vypadají jako běžná civilní doprava.

  První úder zasadili velitelské základně Ugdat Gaza. Toto je nervové centrum, kde jsou soustředěny všechny komunikační systémy (Command and Control). Ve chvíli, kdy byla tato základna dobyta, velitelský systém se zhroutil.

  ……
  https://aftershock-news.translate.goog/?q=node/1298081&_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp

  1. Nemůžete to po tom překladači napřed aspoň zkontrolovat a opravit?
   Hromada nesmyslů a typicky googlovsky „zakódovaná“ označení, aby přímo nevyplynul skutečný význam některých slov a spojení. Google Translator je tak nasáklý liberalismem, že např. z ruštiny dělá naprosté blbosti, soudím pro zmatení těch, kteří jej pro překlady právě z ruštiny použijí. Ruština je v GT zdeformovaná, i když chcete přeložit běžný, „nezávadný“ technický text.
   Soudím, že podobně dokurvené jsou i překlady z hebrejštiny.

  1. Chmelar neřekl nic objeveno, pouze pojmenoval problém, ale jak ho řešit ani nenaznacil. Tenhle izraelsko-palestinsky konflikt prostě nemá řešení.
   Dopadne to tak, že vyhraje ten silnější a recicky ostatních to nijak nezmění.

   Prostě silnější vždy válcuje slabšího. Odjakživa.

   1. teoreticky možno, ale je tu problém skôr dlhodobo. Pokiaľ skutočne nedôjde ku genocíde Palestínčanov , tak skôr či neskôr Židov demograficky prečíslia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *