30 května, 2024

Agónie…

Nic tak dokonale neilustruje stav naší vlády, jako blembák na hlavě Markéty Pekarové Adamové v Kyjevě. Přilbu má jen ona. Dokonce i ten Zastrčil je prostovlasý. V moři normálně oblečených lidí vypadá předsedkyně sněmovny s helmou na hlavě jako lejno na oltáři. Není v tom sama. Podobně se povedla fotka s Lipánkem i Fialou… Jako by ta přilba byla odpustek…

Mimochodem… jezdí do toho Kyjeva ještě někdo? Nebo je to stejné, jako když se Fojtík 17. listopadu 1989 vracel z Moskvy?

Nic neumíme, zničili jsme ekonomiku, rozvrátili jsme všechno, co tady fungovalo, z malé drahoty jsme udělali národní katastrofu, díky cenám energií kolabuje průmysl, na unijních fotkách stojíme v koutě u hajzlíku a senilní Joe Biden přijme Fialu jedině, když koupí stíhačky za sto padesát miliard… ale nevadí, stačí zajet na Ukrajinu, vyfotit se v blembáku a nebo alespoň dát Putina do pytle na mrtvoly a vše je odpuštěno.

To je přece jediný důvod, proč na Vnitru visel ten bilbórd. Kauza Dozimetr! Když ti přijdou na to, že kradeš jak modrá straka, když ti přijdou na to, že máš hlavu jasnou a prázdnou, když jsi jen automat na podpisy, tak se přihlaš k Chartě, mluv o evropských hodnotách, vyfoť se s Jakubem Jandou, jeď do Kyjeva a hodně nadávej na Putina. To je univerzální plnomocný odpustek. Funguje úplně stejně jako tenkrát ve středověku. Budeš sice bastard, ale budeš „jejich“ bastard.

A stejně jako tenkrát, pokrytci a zločinci jsou nepostižitelní, protože jim zlato otevřelo brány a na mediálních hranicích upalují bojovníky za ryzí ideály. Stejně jako tenkrát je nejnebezpečnější přeložit Bibli do národního jazyka, aby „kdejaký podruh mohl Boží tajemství prokletými otázkami zpytovat.“ Nebezpeční jsou ti, kteří chtějí diskusi a kteří pochybují o tom, že by kyjevské a protiruské odpustky skutečně fungovaly.

Nepřipadá vám Fiala už delší dobu jako král Václav IV.?

Už nedokáže zařídit ani jeden prachmizerný disidentský důchod. Ve státním rozpočtu je to nula celá nula nula nula nic. Už může jen změnit vládní usnesení, ve kterém se už vláda oficiálně nehlásí k Chartě 77. Nemůže odvolat žádného ministerského milce, protože by se mu okamžitě sesypala koalice. Není schopen si umravnit nejbohatší zemskou energetickou šlechtu, musí prostě trpět, že zemi vysávají. Posmívají se mu doma i v cizině. Ani mouřeníni v Nigérii už ho nechtějí přijmout. Už mu zbývá jen dohodnutý podíl z prodeje odpustků. A to mu rozebírají různí Husové a Milíčové, kteří se oficiálnímu kázání o ušlechtilé Ukrajině a evropských hodnotách nepokrytě vysmívají a jejich Betlémské kaple jsou den ode dne navštěvovanější.

Co drží tuto vládu? Už jen trocha toho majestátu. Trocha zvyklostí, že to přece takto je správně. Že tu máme volby z Boží milosti a v nich se rozhoduje o budoucnosti země. Už to není strach z krále železného a zlatého. Už to není respekt k Otci vlasti. Už zůstává jen ta bezradnost nás všech, jak jít vlastně dál.

Už rok probíhají (v různé formě) národní shromáždění. A i když zatím nepřinesly změnu, chuti ke shromažďování neubylo. Jen se trochu protříbilo, co je blbost a co by blbost být nemusela. Říkají se stále kacířštější věci. Přibylo chiliastických vizí o konci světa, jak ho známe. Přečtěte si některá pojednání o Sorosovi, Klausi Švábovi, Římském klubu, či WHO, změňte aktéry za papeže, církev a císaře Zikmunda a nikdo nepozná, že to nejsou přepisy kronikářských záznamů z 15. století.

Stejně jako tenkrát, vláda je prostě v agónii, protože v čele je člověk slabý a neschopný. A jako každý slabý a neschopný vládce, obklopil se sobě rovnými, aby ho někdo nepřevýšil. Obklopil se ještě slabšími a neschopnějšími. Nebo, možná by bylo lepší říct, že byl dosazen a byl obklopen. Ve skutečnosti vládnou energetičtí páni, kteří nemají žádný důvod, řešit prospěch země jako celek.

Tenkrát si kněží stěžovali, že kdejaká hospodyně zná Písmo lépe než oni. Že kdejaký krejčí si dovoluje diskutovat o něčem, co mělo být vyhrazeno pro služebníky jediné pravdy. I dneska si novináři stěžují, že k nim máme nedostatek úcty. Ivana Svobodová už u mě byla… Celá debata byla o tom, abych se jí omluvil, že jsem ji před půl rokem ve Šlapanicích znectil. Zájem o porozumění nula. Oni přece slouží pravdě, oni rozhodují, co je pravda a co je lež a to je jejich novinářské poslání. Přes média a neziskovky protečou ročně desítky miliard… slušně velký feudál.

Stejně jako tenkrát, lidé dole už vědí, že s Fialou to dál nepůjde. Už vědí, že současné směřování vede do háje a také vědí, že bez komplexní nápravy věcí lidských se to nevyřeší. Přidání na platu některým profesím nijak nepomůže. Ano, z ulice zaznívají požadavky na jednotlivosti, ale vláda už není schopna z nich udělat akceptovatelný celek. Ti nahoře se ještě oddávají iluzím, že stačí tady a onde něco poštelovat a ono se to napraví. Že stačí trocha péče a z kulhající herky bude zase dostihový kůň… ale zkušení štolbové a čeledíni už dávno vědí, že tohle nezvládne ani teolog Výborný, i kdyby se modlil od rána do večera.

Dneska na demonstraci budu mluvit o energiích. Jejich láce je to to jediné, co může zachránit tuto vládu i současné směřování. Pokud toho vláda není schopná, ještě chvíli bude v agónii a pak se to celé prostě sesype. Jestli nebude stačit dnešní demonstrace a stávka, tak zakrátko přijdou ještě větší stávky a větší demonstrace. Jinak to být nemůže, když se národ každý den dozvídá o směšnosti a ubohosti celé vlády.

Začíná mi být Fialy líto. Jako toho Václava IV.. Dostal se do funkce v době, kdy by selhali i mnohem lepší lídři, než je on. Nemůže nic udělat, protože na to nemá odvahu ani lidi. Může jen čekat, jak se věci vyvinou a nechápat. Běh událostí už neurčuje on. Je premiér z volební milosti, ale všechno mu utíká mezi prsty. Je to takové ošklivé politické umírání. Čert už si pro něj přišel – Kalousek ohlásil politický comeback.

Přijďte dneska podpořit demonstraci a stávku. Pro Fialu už můžeme udělat jednou jedinou věc. Zkrátit mu utrpení.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

337 thoughts on “Agónie…

  1. Tuhle psali o nějakém řediteli dětského domova, co bral ještě víc a zákonně, že jen využil všech možností příplatků a odměn. Nikdo nemohl nic říci, ani krajský úřad, který to vše platil. Dostali ho až na to, že měl plnou místnost dárků od sponzorů, které nedal dětem.

 1. Hle, jak se havloidi snaží využít každé trhlinky ve společném boji. Za koho mluví Učitelská platforma? Jak si mohou dovolit označit někoho za „proruského kolaboranta“? Jen na základě vágní porpagandistické mediální zkratky?
  Ale jinak, Vidláku, nenechte prchlivost cloumat svým majestátem. 🙂
  Dle jednoho z příspěvků na jejich Facebooku, cituji: „Dle internetových stránek platformy 2480 členů – z v jiném zdroji v roce 2023 uváděných v ČR celkově 193tis. pedagogů a 77tis. nepedagogických pracovníků… Takže členů platformy je méně, než 1%.“
  Takže jestli nějká Fialova volička v čele této neziskovky nemůže přenést přes srdce, že Vás odboráři pozvali na tribunu, pak se svým názorem reprezentuje ve školství možná tak sama sebe. Z mého okolí mám naopak na Vaše vystoupení jen pozitivní ohlasy.
  Ale, jak vidno, havloidi se činí. Mají to zmáklé. Furt přilepení na mobilech, tak komentují ve dne v noci, účty na všech soc. sítích, pak to vypadá, jako nějaké všeobecné pohoršení a přitom je to jen bouře ve sklenici vody.
  Docela by mě zajímalo, jak by zkysli, kdyby se alespoň část alternativy domluvila a udělala jim diskuzní „nájezd“ do toho jejich smrádku a teplíčka…

  1. Kolaborace je pomoc nepříteli v boji proti vlastnímu národu. Buďte tak laskav, najděte nám alespoň jeden z oněch textů od začátku roku 2022, kde bychom se s tímto přístupem mohli setkat. Jinak budete vypadat jako blbec, chodit jako blbec, kvákat jako blbec, a tedy budete blbec.

  2. Tak nám tu kachnu v těch textech ukažte.
   Myslím, že nejsem jediný, kdo by rád viděl nějaký reálný doklad podporující Vaší fabulací. Dobrá budu mírnější: hypotézu.
   eLGe

 2. Ledy se hnuly. Dnes jsou na hovínkách celý den reportáže ze stávky, ve kterých nejsou stávkující nálepkování, ani jinak uráženi. Jako když Česká televize v listopadu 1989 po velké demonstraci na Letné otočila jako na obrtlíku…
  Ledy se hnuly i ve světě. Na summit OBSE do Severní Makedonie má přiletět Lavrov, ale Kuleba prý ne…
  Severní Makedonie kvůli tomu zruší zákaz přeletů ruských letadel…

  1. Nehnuly, považují je za svoje. A také jsou státní zaměstnanci, a tedy také hrubě nedocenění. Když se sypne stávkujícím, třeba se sypne i ČT. Spojenectví pro peníze. Alternativa jsou pro ně pořád dezoláti.
   Tohle totiž po dobrém nepůjde.

 3. Český Twitter/X je pouhým rejdištěm havloidů. Vypovídací hodnota tamějších výkřiků je minimální, stejně jako například diskuze na Novinkách. A o nějaké učitelské platformě jsem slyšel poprvé asi před měsícem – asi Fialovi apologeti. Z těch, co to zuřivě komentují, je učitelů odhadem 1%, zbytek tvoří zavilá menšina „hodnotových“ obdivovatelů pětikolky.

   1. Přesně tak! Přidám pár motivačních hesel:
    Pod vedením Chicagské školy vpřed ke světlým zítřkům!
    I ty se staň miliardářem!
    Naší republikou socialistický experiment neprojde!
    A propos, na začátku věty píšeme velké písmeno a na konci tečku, vykřičník či otazník.

 4. Jo,jo, Vidláka už rozebírá pravdatelevize. Kakáč a nějaká učitelka jsou konsternování, že vystoupil nějaký proruský dezolát .Co si to dovolila nějaká spodina vystupovat na pódiu.
  Kdo ještě neznal Vidláka, tak si ho dohledá👍

  1. To jsou prej ti vzdělanější a inteligentnější a přesto si kálejí do vlastního hnízda.
   Prej nejsme proti vládě. Voe, to je masakr.

 5. Mě už ten Fiala fakt nepřijde normální. Teď už není ani k smíchu. Chvilkama mi ho je trochu líto, protože mezi normálními lidmi nemá co dělat. Je to nemocný člověk a potřeboval by léčit, asi na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny. Tam by mu to mezi Napoleony, Einsteiny, Césary a dalšími velikány světových dějin určitě slušelo a našel by zcela jistě mnoho zanícených posluchačů. Víte, co dnes dělal?
  V době, kdy po celém Česku, především v Praze, protestovaly tisíce lidí proti vládě, premiér Petr Fiala vyrazil na návštěvu soukromé školy či zemědělského družstva, kterému šéfuje bratr ministra Mariana Jurečky.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/premier-petr-fiala-navsteva-druzstva-protesty-zmena-programu.A231127_133155_domaci_vank?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  1. Však on Nutella mezi normální lidi nechodí, on se pohybuje mezi podobně postiženými případy. Politika je jediné zaměstnání, kde se ten pošuk může uživit. Co se musí nechat, tak nás socky umí pěkně vytáčet.

   1. Už jsem tu kdysi psal, že Nutella je zřejmě funkční autista.

    To, že Fiala mluví o signálech, je naprostá klasika!
    Autismus je někdy definován jako porucha přenosu vjemů (informací) z okolí k jedinci a od jedince ven. I ti inteligentní v lehčí formě, mají problémy vyhodnocovat nálady okolí, protože to nemají vrozené. Něco se naučí, pokud ji mají, tak díky inteligenci, ale mají v tom stále obtíže – s vyhodnocováním vnějších signálů!! Funkční autisté, už i v dětství, často mluví o spojení, napojení na někoho nebo něco. Nad průměr v běžné populaci, pak mohou pouzit i výraz „signál, signály“. Proto o nich mluví!
    Schválně, kdo z čtenářů používal v jakémkoli projevu, doma, v práci, s kamarády, pojem „vysílání signálů „??

    Jak je vidět z jeho projevů a besed ( besed dříve, teď se schovává) nemá v sobě téměř žádné emoce, a nemá ani žádnou empatii. Všimněme si, že když má projev, je to jako ze stroje. Zvyšuje hlas, snaží se dát důraz a přece to zní jinak, zvláštně. Nepřirozeně, jako od mimozemšťana. On to prostě necítí.
    Dalším, velmi dobře definovatelným znakem je, že ani funkční autisté, kteří jsou třeba vědci ( tito lidé rádi volí povolání , kde je co nejméně interakcí s lidmi a pokud, tak ve formě monologu – třeba přednášky), vůbec !!!!!! nechápou ironii a sarkasmus. Kdo kdy to slyšel od Fialy??( Zatímco třeba Zeman ironií a sarkasmy oplýval.) Protože informace je pro ně jako od stroje. Ano, ne. Žádné pocity, žádné emoční sdělení. Stalo se mi, že jsem v práci v konverzaci s funkčním autistou, na kterém na první a ani na druhý pohled nebylo nic poznat a ve svém oboru byl a je, špička, ze žertu, ve smíchu, použil frázi “ já tě zabiju“. Začal se mi vyhýbat a bál se, že ho zabiju. Sarkasmus, ironie, přehánění, ani žerty, jsou pro ně nesrozumitelné. On to chápal jako jednoznačné sdělení. Protože byl inteligentní a svůj handicap si uvědomoval, dalo se mu to vysvětlit. Nemyslím, že to pochopil. Porozuměl zřejmě jen tomu, že to je způsob komunikace těch druhých, kterým má obtíže občas rozumět a uklidnil se.

    Autisté, tedy jejich lehká forma, zvládnou nějak fungovat. Naučí se napodobováním imitovat i lidské pocity. Jako třeba papoušek. Ale nerozumí
    tomu, jejich vnitřní svět je plochý.
    Na Nutellu to proste všechno sedí! A protože vnímání signálů od okolí má narušeno, vede s občany monolog. Druhé lidi, ani jejich starosti, nechápe a nikdy nepochopí.
    Ani nemůže!!!

    Tak, jak tak. Na základě nepřímých důkazů (signálů😉) můžeme něco usuzovat.
    Ale na tom, že Nutella je naprosto nevhodný pro vedení státu, se zřejmě shodne většina občanů ČR! O tomto médiu ani nemluvě. …

    1. Tomu říkám diagnóza!
     Zpocené čelo ve chvílích, kdy neví, jak se má chovat.
     Drzé čelo, když nalezne svoji lajnu. (nebo si tu lajnu před chvíli dal!)

  1. Pořád dumám nad tím prohlášením. Nejsme proti vládě, ale jsme za zlepšení a zachování podmínek. Kdo jim tedy ty podmínky mění ? Jak se ta entita jmenuje ?

 6. No díval jsem se na tu fotografii Vystrčila s Pekarovou jak vystoupili z toho vlaku v Kyjevě. Zde by měla radikálně zakročit módní policie !

  1. A ty brejle, Fiala v nich vypadá jak debil, Železný v TV má ty samé a též jak debil a teď si je pořídila i Pekarová. Móda, ve které vypadají lidé jak debilové, jaký to má význam. Móda by měla lidi vylepšovat.

 7. Jestli ta Nutella není regulární blázen, tak už potom nevím. Nebudeme ustupovat nátlaku vypustí z huby den poté, kdy scvakne paty před dvěma disidenty😁

  1. „Proč protesty vyměnil za kravín? Jsem mezi lidmi, hájil se Fiala“ Em… kravín plný… lidí? Nebo každý člověk se jeví premiérovi jako kráva? Třeba už mají v Bohnicích plno…

  2. Chtěl bych se dožít doby, kdy bude Nutella zpytovat svědomí, ale zatím tu svoji hru hraje opravdu velmi dobře, až si někdy říkám, že Fiala je génius.

 8. Vidlák je hrdina!
  Odvážně přednesl návrh řešení údajné energetické krize. Stanovit cenu elektřiny pro spotřebitele na dvou korunách za kilowatthodinu (protože trh ohýbají kejkle korporátního fašismu. Výrobní cena je třicet haléřů za kWh).

  1. Zadny ceny , pro chudy zadarmo, pro vostatni dle jejich prijmu.
   Zadny ceny korporatum za chvilku poplatky zvednou na 10x tolik.

 9. Z odborářů je mi smutno. Demonstrace na Malostranském nám. bylo opravdu téměř o pár lidech. Nechápu co ty odborové svazy dělají, když stávkují a nemohou stávkující dovézt autobusy do Prahy. Z téhle demonstrace učitě Fialovou vládu hlava bolet nebude. Pikantní bylo, že asi tak největší plochu v jednom kuse zabírala ČT s jejich dvěma přenosovými dodávkami s mega satelitními anténami na střeše. Na proti tomu stotisícovou demonstraci na Václaváku točili pomalu jenom na mobil ;-)))

  Ne ne, dokud ta mlčící většina nebude rýt držkou v zemi, nic pro svoji záchranu nepodnikne.

   1. demonstrace to je práce, to není žádná dovolená, takže ano, přišli na Malostranské náměstí do práce.
    Prý ucpali na tři hodiny Karlův most.

 10. Můžete sem prosím někdo dát link na všechny dnešní projevy na Malostranském náměstí – pokud takový záznam existuje. Díky.

 11. Tak přes 70 % škol stávkuje, průmysl dojebaný, ale bakalháři se utěšují „sotva zaplnili“ „nepříliš rozsáhlé“ náměstí. Scallop musí nutně existovat ještě v jednom exempláři, jakkoliv se to zdá neuvěřitelné. Fakt už tam chybí jen ta hrstka výtržníků / nižší desítky, oprávněný zásah složek bránících veřejný pořádek a nakonec situace je nadmíru výtečná.

  1. V rámci duševního zdraví neotevírejte „diskuze“ na Novinkách… To je na samostatný článek, ale zhruba se začátkem války na Ukrajině se na Novinkách zcela „záhadně“ naprosto obrátil poměr diskutujících a hodnocení kvality příspěvků. Zatímco předtím existovala (možná ještě existuje) Facebooková skupina „idioti z Novinek“, kde onanovali havloidi a lepšolidé nad, podle nich, dezolátskými příspěvky, které tehdy tvořily odhadem 90% obsahu diskuzí na Novinkách, tak dnes jsou tyto diskuze absolutním dnem provládních apologetů. Ať mi nikdo neříká, že to není zmanipulované. Dokonce si myslím, že diskuze jsou naplněny zaplacenými „diskutéry“ z farem nebo callcenter. Není přeci možné, aby bylo v této zemi tolik provládních xxx… Příspěvky protivládní, faktografické a umírněné jsou okamžitě ukřičeny davem provládních „klikačů“, kterým již pár vteřin po zveřejnění příspěvku tak nějak náhodou naskáče 200 pozitivních smajlíků, aby byly nahoře a budily dojem většinového názoru.
   Ano, podchytit Novinky tímto způsobem je pro podržení této vlady u moci nutností. Většina obyvatel má na Seznamu ještě z dávných dob zřízenu mailovou schránku a má ho nastavný jako domovskou obrazovku nebo vyhledávač. Logicky má tedy současná vláda zájem na tom, aby nejsledovanější český „zpravodajský“ web půsbil jako její tiskový orgán. Propagandistické titulky, idiotské komentáře, naprostá servilita vůči vládě, Bruselu, Ukrajině, Spojeným státům, to vše okořeněno zmanipulovanými diskuzemi plnými příspěvků od vyložených trollů. Na demonstracích by se mělo vyzývat k bojkotu takovýchto webů nebo alespoň k upozorňování na jejich taktiku. Tvrzení o nezávislém žurnalismu jsou dnes aboslutní lží. Vše patří bohatým finančním skupinám nebo jednotlivcům, kteří tyjí z politiky této vlády, a tak ji budou samozřejmě všemožně bránit. Do toho si ještě vytvoří různé „factcheckery“ a podobné spolky, které jim mají dodávat zdání legitimity na základě sofismat a slovíčkaření. Jedna celoplošná alternativní TV a děly by se věci… Bohužel, nikdo z alternativců zřejmě ještě nevyhrál ve Sportce.

   1. Diskuze na Novinkách jsou zcela zmanipulované.

    Před lety tam převažovaly (drtivě) rozumné názory, postupně začali banovat lidi s nepovolenými názory – já sám jsem dostal dva doživotní bany na dvou různých účtech (mém a mé ženy). Plus začli topovat (umísťovat přednostně, tzn. „nahoře“ vyhlášené havlisty a jasné fake propagandistické účty). Takto došlo postupně k úplnému obratu, dnes to tam chodí číst už jen masochisti :o).

   2. na idnes i na seznamu v diskuzi figuruje několik jmen, odhadem 20-30, kteří roztleskávají provládní a proukrajinské nálady a uráží koholiv s odlišným názorem.
    Buď jsou imbecilní nebo placení nebo obojí. Každopádně zasahují skoro do každé diskuze
    Bačáková, Drda, Doležal…
    každopádně poslední dobou dostávají už masivně na držku

     1. *elenského a jeho loutkovodiče musí neuvěřitelně srát, že ukrajinský národ pořád ještě existuje a poslední dobou se dokonce začíná náckoidní juntě vzpírat. Minus jeden a čtvrt milionu už je dost.

   3. Na Novinkách.cz jsem byl taky, ale ne dlouho. Nejdřív mě mazali, pak banovali a nakonec vyhodili, přitom jsem nepsal vulgárně, psal jsem jenom to co si myslím. Na Aktuálně.cz už příspěvky neexistují a na Hovínkách to vyjde nastejno.

   4. Manipulace na hovínkách jsou jednoduché. Každému, kdo má jen trochu nepohodlný názor, vystaví doživotní zákaz. Takže tam zůstávají jen přihlouplí opakovači fialového hnusu, kteří urážejí nově příchozí diskutéry, kterým je pak postupně ukládán doživotní zákaz přístupu.
    Mám také e-mailový účet na Seznamu, ale již jsem si založil nový na Gmailu a ten na Seznamu zruším. Doporučuji to všem, pro jejich duševní pohodu.

 12. Vidlák se mi velmi líbil. Byl jsem zvědav, za koho bude mluvit. Hned v úvodu tuto prvotní otázku splnil – že je za zemědělce. Sice není vyslancem ministerstva nebo firmy, ale patřil na pódium jako jediný. Ostatní byli plonkovní, bezpohlavní, marní. ČT ho okamžitě vypla, když rejža zjistil, která bije.

  1. Čím ho přerušili? Nějakým scallopoidem, který ve studiu z papíru řádně vysvětlil, co si diváci mají správně myslet?

    1. Také jsem to viděl. Vlastně mě zaujala ta nerozhodnost, protože jim trvalo poměrně dlouho, než se odhodlali Vidláka vypnout. Už chudáci ani nevědí, kdy mají cenzurovat :-))

     Na CNN nechali Vidláka domluvit do konce.

      1. Njn lidi nebyli nějak veselí, takže….
       až na try dva debilní hasiče, tedy pokud to nebylo cosi v převleku. Stáli dole pod tribunou,. tak do 30ti, takže kdo ví co to bylo za zmetky.

 13. Vidlák promine, ale chtěl bych komentovat jednu aktualitu. Veřejnoprávní České noviny a po nich celá plejáda mainstreamu se může přetrhnout, aby rozebírali článek redaktorky slovenského deníku SME na téma návštěvy Fica v Praze. Nikdo z nich nemá profesionální slušnost, aby k tomu dodal, že otec Michala Šimečky, šéfa Progresivného Slovenska, Martin Milan Šimečka, byl dlouhá léta v denníku SME šéfredaktorem.

  https://komentare.sme.sk/c/23248923/fico-napravil-slovensko-ceske-vztahy-uz-nam-nezavidia-komentar.html

   1. nemáte na to koukat v té „jejich“ tv. co jste tam čekali jiného?
    necenzurovaný přenos (a i s kvalitním obrazem a zvukem) byl na idnes.

 14. Soudružka pekari má sice helmu, ale silně u ní postrádám plno potřebných věcí do válečné vřavy. To chce vážně porazit velkého nepřítele helmou? Útočit v těch keckách, bez flinty a bez náležitého vybavení v plné polní?

 15. – Pekarová s helmou
  – Filaja s helmou ve vlaku
  – Lipánek s helmou naruby
  – Merkelová s pracovní helmou
  – Johnson s cyklohelmou
  – Putin s cyklohelmou
  – Putin s pilotní helmou
  – Putin s pracovní helmou
  – … i v té hokejové vypadá divně
  – Obama s cyklohelmou
  – Trump s pracovní helmou
  – Dukakis s helmou… a v tanku
  Nemělo by to být nějaké pravidlo?

 16. I kdyby se stal zázrak a vláda odstoupila, kdyby PePa neinstaloval úřednickou a přímo vyhlásil předčasné volby, kdyby tyto volby nevyhrála pětikolka, ale Babiš, co by se jako změnilo. Vždyť Babiš vyhošťoval, řešil Vrbětice a vůbec sral Rusy jak mohl. Celé ANO je jasně za členství v EU (tedy i s Green Dealem a emisními povolenkami, dotací raději více než méně, …), což jaksi znemožňuje povolební spolupráci s SPD.
  Odboráři jdou do stávky s požadavkem na růst platů ve státní sféře. Pořád dobrý?

  1. Příchod Babiše by byla přeci obrovská změna! Sice by se nic věcně nezměnilo, ale vidlákova sekta by se cítila mnohem líp 🙂

     1. To máte bohužel pravdu, zřejmě se nepodaří všechny banderonacky eliminovat a stejně tak všechny korupcniky. Mají jich tam asi nejvíc na počet obyvatel případně na metr čtvereční. Ne, že by u nás nebyli, ale kam se hrabe mě v tomto na Ukrajinu.

    1. Už vbrzku, že? Tohle jsem zamlada slyšel jako odpoveď na dotaz, kdy bude v obchodech toaletní papír.

     Jen se pořád ještě nepodařilo zjistit, kde ten brzek je.

     1. Scallope, ty píčusi, te ještě žiješ?
      Přitáhnul jsi si sem přivydělat na vánoční dárky ?
      Ale kdo by je od takovýho vola jako jsi ty vlastně chtěl dostat ? 🙂

    2. Bez stodolarovky v pasu, se nikdo z UA nedostane ven. Dovnitř ano, ale ven už ne.
     Potvrdila to úkáčka, pracující v hotelu mého známého.
     V létě si úkáčka udělala kaníkuly (kdy je v hotelech nejvíc práce) a pak měla problémy, dostat se zase sem, kurvit tady pracovní trh a živit úkáčkovou agenturu, co na nich rejžuje naprosto neuvěřitelný prachy. Vykopat to odsud ven, do jednoho. Jednomu takovému úkáčku nepřišlo nijak divné, do pracovního výkazu narvat za červenec 320 hodin…Známý z toho hotelu jim to samozřejmě sekl na polovinu s tím, že tady nejsou u nich doma a že pokud to zkusí ještě jednou, nechá všecky z té skupiny vyhostit.

    1. Ukrajinskému národu pomáhá ruské bombardování ukrajinksých měst. Naopak ukrajinskému národu ubližují dodávky protiletecké obrany ze západu.

     Salut!

   1. Oni se ničí a zničí sami. Diky KoZatým zbranim.
    Myslím, že jen debil si může myslet, že správný dezolát chce ukroše znicit.
    Správný dezolát si koupí oříšky, natřese polštář a sleduje vše nadhledem a s příjemným bonusem – pohledem na prskajicí scallopoidy.

   2. Ukrajinský národ, říkáte?
    Definujte tedy, kdo/co to přesně je.
    Á propos.
    Tady nikdo nikoho neničí, spíš z divanu pozoruje, komentuje a chroustá u toho popcorn.
    No a co pozorovatel vidí? Inu, že posere se z toho asi nejdřív zelí a pak scallop.
    Nebo naopak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *