27 května, 2024

Agónie…

Nic tak dokonale neilustruje stav naší vlády, jako blembák na hlavě Markéty Pekarové Adamové v Kyjevě. Přilbu má jen ona. Dokonce i ten Zastrčil je prostovlasý. V moři normálně oblečených lidí vypadá předsedkyně sněmovny s helmou na hlavě jako lejno na oltáři. Není v tom sama. Podobně se povedla fotka s Lipánkem i Fialou… Jako by ta přilba byla odpustek…

Mimochodem… jezdí do toho Kyjeva ještě někdo? Nebo je to stejné, jako když se Fojtík 17. listopadu 1989 vracel z Moskvy?

Nic neumíme, zničili jsme ekonomiku, rozvrátili jsme všechno, co tady fungovalo, z malé drahoty jsme udělali národní katastrofu, díky cenám energií kolabuje průmysl, na unijních fotkách stojíme v koutě u hajzlíku a senilní Joe Biden přijme Fialu jedině, když koupí stíhačky za sto padesát miliard… ale nevadí, stačí zajet na Ukrajinu, vyfotit se v blembáku a nebo alespoň dát Putina do pytle na mrtvoly a vše je odpuštěno.

To je přece jediný důvod, proč na Vnitru visel ten bilbórd. Kauza Dozimetr! Když ti přijdou na to, že kradeš jak modrá straka, když ti přijdou na to, že máš hlavu jasnou a prázdnou, když jsi jen automat na podpisy, tak se přihlaš k Chartě, mluv o evropských hodnotách, vyfoť se s Jakubem Jandou, jeď do Kyjeva a hodně nadávej na Putina. To je univerzální plnomocný odpustek. Funguje úplně stejně jako tenkrát ve středověku. Budeš sice bastard, ale budeš „jejich“ bastard.

A stejně jako tenkrát, pokrytci a zločinci jsou nepostižitelní, protože jim zlato otevřelo brány a na mediálních hranicích upalují bojovníky za ryzí ideály. Stejně jako tenkrát je nejnebezpečnější přeložit Bibli do národního jazyka, aby „kdejaký podruh mohl Boží tajemství prokletými otázkami zpytovat.“ Nebezpeční jsou ti, kteří chtějí diskusi a kteří pochybují o tom, že by kyjevské a protiruské odpustky skutečně fungovaly.

Nepřipadá vám Fiala už delší dobu jako král Václav IV.?

Už nedokáže zařídit ani jeden prachmizerný disidentský důchod. Ve státním rozpočtu je to nula celá nula nula nula nic. Už může jen změnit vládní usnesení, ve kterém se už vláda oficiálně nehlásí k Chartě 77. Nemůže odvolat žádného ministerského milce, protože by se mu okamžitě sesypala koalice. Není schopen si umravnit nejbohatší zemskou energetickou šlechtu, musí prostě trpět, že zemi vysávají. Posmívají se mu doma i v cizině. Ani mouřeníni v Nigérii už ho nechtějí přijmout. Už mu zbývá jen dohodnutý podíl z prodeje odpustků. A to mu rozebírají různí Husové a Milíčové, kteří se oficiálnímu kázání o ušlechtilé Ukrajině a evropských hodnotách nepokrytě vysmívají a jejich Betlémské kaple jsou den ode dne navštěvovanější.

Co drží tuto vládu? Už jen trocha toho majestátu. Trocha zvyklostí, že to přece takto je správně. Že tu máme volby z Boží milosti a v nich se rozhoduje o budoucnosti země. Už to není strach z krále železného a zlatého. Už to není respekt k Otci vlasti. Už zůstává jen ta bezradnost nás všech, jak jít vlastně dál.

Už rok probíhají (v různé formě) národní shromáždění. A i když zatím nepřinesly změnu, chuti ke shromažďování neubylo. Jen se trochu protříbilo, co je blbost a co by blbost být nemusela. Říkají se stále kacířštější věci. Přibylo chiliastických vizí o konci světa, jak ho známe. Přečtěte si některá pojednání o Sorosovi, Klausi Švábovi, Římském klubu, či WHO, změňte aktéry za papeže, církev a císaře Zikmunda a nikdo nepozná, že to nejsou přepisy kronikářských záznamů z 15. století.

Stejně jako tenkrát, vláda je prostě v agónii, protože v čele je člověk slabý a neschopný. A jako každý slabý a neschopný vládce, obklopil se sobě rovnými, aby ho někdo nepřevýšil. Obklopil se ještě slabšími a neschopnějšími. Nebo, možná by bylo lepší říct, že byl dosazen a byl obklopen. Ve skutečnosti vládnou energetičtí páni, kteří nemají žádný důvod, řešit prospěch země jako celek.

Tenkrát si kněží stěžovali, že kdejaká hospodyně zná Písmo lépe než oni. Že kdejaký krejčí si dovoluje diskutovat o něčem, co mělo být vyhrazeno pro služebníky jediné pravdy. I dneska si novináři stěžují, že k nim máme nedostatek úcty. Ivana Svobodová už u mě byla… Celá debata byla o tom, abych se jí omluvil, že jsem ji před půl rokem ve Šlapanicích znectil. Zájem o porozumění nula. Oni přece slouží pravdě, oni rozhodují, co je pravda a co je lež a to je jejich novinářské poslání. Přes média a neziskovky protečou ročně desítky miliard… slušně velký feudál.

Stejně jako tenkrát, lidé dole už vědí, že s Fialou to dál nepůjde. Už vědí, že současné směřování vede do háje a také vědí, že bez komplexní nápravy věcí lidských se to nevyřeší. Přidání na platu některým profesím nijak nepomůže. Ano, z ulice zaznívají požadavky na jednotlivosti, ale vláda už není schopna z nich udělat akceptovatelný celek. Ti nahoře se ještě oddávají iluzím, že stačí tady a onde něco poštelovat a ono se to napraví. Že stačí trocha péče a z kulhající herky bude zase dostihový kůň… ale zkušení štolbové a čeledíni už dávno vědí, že tohle nezvládne ani teolog Výborný, i kdyby se modlil od rána do večera.

Dneska na demonstraci budu mluvit o energiích. Jejich láce je to to jediné, co může zachránit tuto vládu i současné směřování. Pokud toho vláda není schopná, ještě chvíli bude v agónii a pak se to celé prostě sesype. Jestli nebude stačit dnešní demonstrace a stávka, tak zakrátko přijdou ještě větší stávky a větší demonstrace. Jinak to být nemůže, když se národ každý den dozvídá o směšnosti a ubohosti celé vlády.

Začíná mi být Fialy líto. Jako toho Václava IV.. Dostal se do funkce v době, kdy by selhali i mnohem lepší lídři, než je on. Nemůže nic udělat, protože na to nemá odvahu ani lidi. Může jen čekat, jak se věci vyvinou a nechápat. Běh událostí už neurčuje on. Je premiér z volební milosti, ale všechno mu utíká mezi prsty. Je to takové ošklivé politické umírání. Čert už si pro něj přišel – Kalousek ohlásil politický comeback.

Přijďte dneska podpořit demonstraci a stávku. Pro Fialu už můžeme udělat jednou jedinou věc. Zkrátit mu utrpení.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

337 thoughts on “Agónie…

 1. To už tady fakt všichni zešíleli? Tady stávkuje cca milion nasraných lidí a všechno se smrskne na jednoho Vidláka. Voe, to je neuvěřitelný masakr.
  Vidlák je hvězda a rozvraceč demoGratické společnosti. Jeden jediný člověk.

 2. No tak odbory byly gdysi asi s pravdou a láskou zřízeny aby vyjednávaly lepší podmínky pro otroky. Třeba aby nemuseli nosit mámy svým chlapům do práce objedníky a děcka měli čas na škrábání brambor nebo něco něgde šlohnout, to vydrželo až do socíku, ale obědníky už si nosily blboni z kantýny a děcka se učili očenáše a ostatní blábolindy ve školách. Takhle pěkně to měli svině u koryt zařízený.

  Dneska jedou odbory na ideologickém fetu z minulosti. Platfusáci co dostanou od fabrikantů podíl na vejvaru, kerej musej nejdříve uvařit otroci. A tak podobně je to s tou bandou blboňů, co si říkaj vláda. Voni zase vyjednávají lepší podmínky pro korporáty v Brusele, potažmo u velké svině ve Fašingtonu aby naši otroci měli více „“práce““. A že se to našim lidem už ekluje ví každej blboň, proto sou cizáčtí zaměstnanci vítání ve fšech firmách, keré jedou pro cizáky. Čekoland je taková kuchyň gde vaří a smaží a blboni si můžou olíznout .

  S tou élektrikou je jen takovej eufemizmus pro fšechno co tady čekolanďáčtí podnikavci vařej.

  Ale volby našich potřeb, co je a není potřeba, co stojí a co nic nestojí, to by byl mazec.
  To bysme se eště nasmáli jak by učitelé chtěli eště přidat a hasiči, sestřičky a neví gdo.

  IQtykve

 3. Václav IV… Mno…
  Po něm přišel Zikmund (v podstatě Habsburk) a po intermezzu s pohrobkem, jiříkem a poláky nastoupili Habsburkové definitivně.
  To není špatný výhled pro Česko.

  Jinak nasrání učitelů tím, že se do stávky proti škrcení vzdělanosti zamíchá proruská karta (tu z Vás už nikdo neodpáře), to byl fakt fail. Nemáte to, Vidláku, zapotřebí, a je to kontraproduktivní. :/

 4. Management CEZu si, jakožto akcionář, neplatim proto, aby resil problémy statu, ale aby maximoval muj zisk. Jinak je to pro ne na kriminal.

  1. ČEZ je většinově vlastněn státem a proto jeho vedení musí pracovat ve prospěch státu a ne minoritních akcionářů. Až budou tito schopni vedení odvolat, potom se na ně může také ohlížet.

    1. Dobře, pro natvrdlejší. O chování každé akciové společnosti lasování akcionářů rozhoduje hlasování akcionářů podle množství držených akcií. Pokud majoritní vlastník rozhodne, že se bude doma prodávat za výrobní cenu nebo třeba nebudou vyplácet akcie, tak to tak bude a minoritní si mohou jít stěžovat na lampárnu. O průšvih je, pokud by tak rozhodlo vedení z vlastní vůle. Už jste to pochopil ?

     1. Jenze stat je ted hovno. Gang ,kterej neni stat a je dokonce protistatni.
      Vladne spise totlane ovlada vedeni korporace. Tak vsecko.
      Prechytralej zase poucovatel , natvrdlejsi.

  2. Maximalizovat zisk ČEZu za cenu likvidace hospodářství je jako prochlastat výplatu a těšit se z toho kolik dostanu za prázdné flašky.

   1. Přesně tak. Navíc zanedlouho stejně půjde veškerý zisk ČEZu do nové výstavby a na žádné dividendy nebude. Možná ideální čas pro stát k výkupu zbytku akcií.

  3. Já s Vámi souhlasím. A jelikož stát je největší akcionář, tak bych příštích 10-15 let investoval všechen zisk do rozvoje, protože jako správný hospodář musím vidět jak je to se životností Dukovan, Temelína a dalších zdrojů atd. Samozřejmě, že minoritní akcionáři mohou mít problém s tím, že nebudou krátkodobé zisky, ale to tak na světě chodí, když je někdo spekulant a někdo dlouhodobý investor. Jak říkáte, jde o zisk no a holt si na jeho výplatu musíte počkat.

   1. Ne, prvořadým a jediným úkolem vedení je zisk, a prachy těm, co vlastní. Co jsou spolumajitelé. Problémy ČR vůbec nemají řešit.

    1. Prvořadým úkolem je řádné starání se o prosperitu firmy v dlouhodobém horizontu, tedy přesně co Pepik uvádí. Já to psal o kus výše. Ale je to jedno, hlavní je vůle majoritního vlastníka, který si vedení dosazuje.

    2. !!Ne, prvořadým a jediným úkolem vedení je zisk, a prachy těm, co vlastní.!!

     Čez byl a musí zůstat národním podnikem, co musí dodávat našim synům a dcerám proud zadarmo.

     Né jak vidlíák mele za 2 kč

    3. Sleduji vaše výroky s nevolí již delší dobu, avšak konečně jste mne donutil k reakci.
     Vy jste pane obyčejné sobecké, na špičku nosu si nevidící, HOVADO.

      1. Devadesátkovej kapitalista.
       Mně to drželo do 1996, dneska se stydím.
       Po 2015 jsem přestal bejt liberál, dnes pomalu přestávám bejt demokrat.

  4. Eta

   Ani jeden blboň z teho vedení a podvedení, nestavěl ČEZ, a ten nebyl určen akcionářům jako ste vy.
   Měl vyrobit prostě élektrickej proud aby byl zapůldarma v každé vesnici.
   Takhle to bylo, nó

 5. Vidlaku, napřed musíte „znasilnit“ nějakou nactiletou a podobne, potom Vám nasadí náhubek a az potom budete pripusten. Stoji Vám to za to zabezpečit děcka?

 6. Rýsuje se řešení. Parlamentní opozice, ve spolupráci s odbory a s alternativou z ulice, by se měli domluvit na společném plánu sesadit vládu. Viděl bych to takhle:

  Ano s SPD vyvolají jednání o nedůvěře vládě.

  Odbory uspořádají na stejný den velký meeting na Václavák a přivezou 100000 lidí z fabrik.

  Alternativa ve stejný den obsadí ulice kolem sněmovny a hlasitě se projeví, klidně proti vodním dělům, kdyby se vykulenec odvážil.

  Ideální termín těsně před Vánoci.

  Přijedu taky.

  1. Ironie?
   ANO již opakovane a jasne řeklo, že SPD není partner. ANO chce EU a dotace. ANO s Ruskem nic. To raději belgicky a holandský plyn. Jak toto chcete naroubovat? Afinita nula.

   1. Eta.
    Souhlasil.
    Hlasováním pro smlouvu s USA,by ANO nakoupilo F 35 stejně jako pětikolka.
    Pomoc Ukrajině Ukrajincům, by byla stejná. Inflace by byla také stejná, když jsou energie drahé.

    1. Třeba by to Vidlák zvládl vykomunikovat 🙂
     Já vím, fantazíruju.

     Jenže kdo, když ne Vidlák? Nikoho dalšího nevidím a čekat nejde. Švábové a Čmoudi se blíží…

     1. Jedine tak. Vidlak vykomunikuje s Babisem Vrbetice. Vykomunikuje novicok. Domluvi se s Ruskem. Babise přemluvit ohledně EU, dotací.
      Zapomněl jsem na něco?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *