24 června, 2024

A zase ty turbíny a větrníky. Tentokrát taková úplně malinkatá kamufláž pod názvem, když to nefunguje, hoď tam diesel.

Protože ono to, světe div se, nefunguje hlavně v zimě. Což ovšem chápete pouze tehdy, pokud nejste „zelenej mozek“ a teď nemyslím Řehku. Aktuálně se na to přišlo v ráji větrníků, ve Skotsku.

A to tam považte fouká. Jak by to asi vypadalo tady, kde nefouká. Tady by se to sice asi nerozbilo, tady by se to totiž asi ani pořádně netočilo.

Desítky obřích turbín na skotských větrných elektrárnách poháněných dieselovými generátory! Trapas. Scottish Power přiznala (spíš přišlo se na to), že 71 jejích větrných mlýnů bylo připojeno k zásobování fosilním palivem poté, co došlo k poruše jejich napájení. Protože světe div se, ono to je poruchové, součástky na opravu moc nejsou, protože fuj Čína, a my sami moc žádný neděláme, protože na ně nemáme suroviny. Protože zase fuj Čína a fuj i Rusko. A až my se probereme, oni už se na nás vybodnou. No co naděláme soudruzi, že?

Firma uvedla, že tak byla nucena jednat, aby udržela turbíny v teple během velmi chladného počasí v prosinci. Protože ano, v prosinci bývá co? Zima. Divný. Ale informátor deníku Daily Mail řekl , že incident patří pouze k další řadě nedostatků v oblasti životního prostředí, zdraví a bezpečnosti, který ty větráky způsobují. „Lidé by si měli být vědomi toho, že zatímco jejich náklady na energii stále rostou, naše větrné elektrárny nefungují tak efektivně, jak by mohly, kvůli nenasytnosti firem.“ Ale lidé si to asi i uvědomují, ale co s tím asi tak mohou dělat, když vláda rozhoduje zcela jinak?

„SNP a Zelení znovu a znovu prokázali, že jim nelze v otázkách životního prostředí věřit. Chválí potenciál Skotska pro obnovitelné zdroje, ale nezdá se, že by zajistily, že ty, které již existují, jsou řádně provozovány. Ať už jsou důvody jakékoli, nutnost používat dieselové generátory k odmrazování vadných turbín je ekologické šílenství.“ Má pravdu, zeleným Zeleným a všem rudým se věřit nedá. Nikdy.

A tak šedesát turbín na větrné farmě Arecleoch a 11 v Glenn App bylo připojeno k šesti obrovským dieselovým generátorům. Místní pracovník řekl: „Během prosince bylo 60 turbín v Arecleoch a 11 v Glenn App vyřazeno z provozu kvůli závadě kabeláže pocházející z větrné farmy Mark Hill. Aby byly tyto turbíny znovu nabité, dieselové generátory běžely více než šest hodin denně.“

„Turbíny jsou pravidelně mimo provoz kvůli poruchám, kdy energii ze sítě odebírají, místo aby ji produkovaly. Takže ano, ono to nevyrábí, ono to naopak energii ještě v případě problémů ze sítě bere. Boží, ne? A také prý kvůli nevyměněným dílům (to jsou ty součástky, co nejsou), po dlouhou dobu zůstaly v provozu jen na poloviční výkon.

A borec na konec:

„Znečištěný hydraulický olej je také pravidelně rozstřikován po skotském venkově kvůli prasklinám v mechanismech. Bezpečnostní standardy se nezlepšily od doby, kdy byl v roce 2017 zabit pracovník na větrné farmě Kilgallioch.“

A jako třešnička na celým tomhle plesnivým dortu budiž to, že hlavní akcionáři jsou Španělé, takže zůstane ve Skotsku co? No peníze ne. Jen binec, problémy a drahá energie. A třeba jen takový předseda ScottishPower, Španěl Ignacio Galan, si v roce 2021 vydělal přes 11 milionů liber. Ten obrovský balík prašulí si odnesl domů, přestože miliony zákazníků ve Skotsku čelí uvržení do chudoby kvůli raketovému růstu cen právě energií a paliva.

Taková korporátní klasika, že? Co nám to připomíná? Že by pokračující energetickou likvidaci českých zaběhlých firem? Aktuálně třeba Pardubický pivovar a Tilex, staletou výrobnu záclon a krajek. O ekologii tu nejde totiž vůbec, pánové a dámy. Jde tu jen a jen o peníze. Od nás k někomu úplně jinému.

16 thoughts on “A zase ty turbíny a větrníky. Tentokrát taková úplně malinkatá kamufláž pod názvem, když to nefunguje, hoď tam diesel.

 1. Já si myslím, že grýndýl je podvod. Především proto, že mi schází jakékoliv příznaky toho, že by to probíhalo jako řízený projekt. Dále mi připadá, že realizované aktivity ekologii spíše škodí.
  A ty zásadní vědecké objevy! Třeba že krávy prdí metan. No, možná je to pro někoho objev, ale já se to učil v prvním ročníku gymnázia začátkem 70tých let minulého století. Jak to, že to nevzali v úvahu ve studii proveditelnosti? A existuje vůbec studie proveditelnosti? Že ne? Jak je to možné, když jde o projekt tisíciletí?
  A podobně.

  Pravidelným čtenářům tohoto sajtu by se mohlo zdát, že většina populace myslí, že je grýndýl blbost. Obávám se, že je tomu naopak.
  Většina lidí o tom vůbec nepřemýšlí a protože slyší o globálním oteplováním už desítky let ve své TV, považuje grýndýl za samozřejmost.

  Bohužel se najdou i vzdělaní lidé, kteří pořád fandí tomuto „pokroku“.
  Na sajtu „Vaše věc“, kde se jinak nacházejí docela rozumné úvahy a glosy, o tom docela systematicky píše ekonom Zbyněk Fiala. A zdá se, že tomu doopravdy věří. V aktuálním článku je nadšen, jak klesá spotřeba elektřiny.
  https://vasevec.parlamentnilisty.cz/ekonomika/spotreba-elektriny-klesa
  Předpokládám, že dokáže přesvědčit docela dost lidí.

  Vidím v tom hned dvojí problém.
  -Jednak bude ještě dlouho trvat, než lidé pochopí, že je to podvod
  – Až to pochopí, zanevřou na ekologii a nebudou chtít slyšet rozumné argumenty pro ochranu životního prostředí. A to bude megaprůser.

 2. Kurňa, začíná to foukat:
  https://www.morski.hr/neposredno-prije-bozica-njemacku-ce-pogoditi-uragan-zoltan-prva-na-udaru-obala-sjevernog-mora/

  Větráky se točí na plný pecky:
  https://gridwatch.templar.co.uk/

  Akorát to má jednu malou chybu, o půlnoci nikdo tolik elektriky nepotřebuje, uložit to nende, exportovat taky ne, protože jak na potvoru, to tam všude okolo fučí na plný pecky.

  Tak co fčíl? asi to budou muset vypnout a uvázat, než se jim to zadře, zhoří nebo popadá.

  Nevadí, tak se tam dají nový, aspoň bude kšeft.

 3. Vzkaz autorce.

  Beztak jste nějaká hnusná Jana, která španělskému soudruhovi ZÁVIDÍ jeho místo trvalého pobytu a jeho krásnou teďzrovnanevímco a konečně jeho trapnou almužničku, za kterou nám tady UVĚDOMĚLE zachraňuje Ztebekouli – ééé – totiž Zeměkouli.
  To, co jste si dovolila popsat, jsou z pohledu hlupáka, který se celý život motá okolo všelijakých železných strojků, jako totálně zanedbaná údržba (bonejsuprachynaudržbucype).
  Z hlediska všeobecného poukazování na chyby druhých je pak daleko efektivnější to přehodit na dodavatele či výrobce.
  Z hlediska strojaře – idiota to pak působí vyloženě komicky, když někdo tvrdí, že něco nejde opravit, byť za cenu vyšších nákladů, než byly ty pořizovací.

  Jak říkávala jistá osoba, která mne pomáhala nakopnout do reálného života – fšecko ide, enem male děcko neide.

  1. Trambus – Targus: Nene, to jsou jedovatá slovíčččka (řečeno teploušským akcentem pana prezidenta Kikiny). Jana není hnusná, ba naopak velmi… velmi. . jak bych to vyjádřil-lepá. Co my jsme spolu jen zažili. Na pláži, v koupelně, na kapotě Škody 110L, na radiátoru terapeutické izolace mého pracoviště, ovšem jen v mé hlavě. Paní Jana nemá vůbec tucha… jdu preventivně do ledové sprchy a vybalit froté ručníky.

   1. Trambus – Targus: Jo a závěr mého nadrženeckého OT je, že větrníky jsou fakt k hovnu. To víme všichni vč. nás všech. Jen Fiala vysílá zoufalé iniciační signály, aby ten zelený herberg trochu zarotoval a prodloužil tu EU agonii…

 4. Každopádně ty větrníky vypadají důležitě.
  To se musí nechat.
  No a Skoti jsou lakomí, tak alespoň ušetří, když jim tam nepůjde proud.

 5. Pochybuji, že Galant je Španělem, a že daní ve Španělsku. Peněz si ti nejvyšší padělají libovolné množství. Usilují o růst, nekonečný růst moci.

  Člověk, otrok je prezentován jako původce údajné budoucí apokalypsy jen proto, že žije a dýchá (a produkuje CO2).

  V roce 2020 Deagel nabídl řadu překvapivých předpovědí: do roku 2025 předpokládali, že se populace Spojeného království sníží o ohromujících 77,1 %.

  Co s tím otroci mohou dělat? Alespoň si uvědomit, že v zas-Tupitelské démonkracii podléhají propagandě.

  1. Ustredni vybor Bohacistu /UVB/, drive UV KSSSer, je uz delsi dobu , internacionalni.
   Tak syntezu mas a souziti urcuje a diktuje vedeckej MarxPittbullismus.
   Pittbull je ten nejhorsi druh bestie a napada i deti.
   /Na verejnosti neni ale omezovanej/.
   Ten kdyz bez znalosti Kapitalu, vo zisky nema zajem, jenom vo zradlo
   a za to udela vsecko.
   Taktez vlady pittbullu , ve Skotsku je to nejakej internacionalista pakistanec ,
   kterej nema rad evropany ani skoty ,ty nepribehly vodnekud zdaleka.
   /Zisky za to taky ukradne/.
   Meli detem nechat ty vetrnicky, byly levnejsi.
   Ted se vrtule zavadeji do oceanu , pac sou este malo zasrany a maji ryby…
   To taky nema bejt.
   V situaci kdy zpatecnicky zemedelci vsude a urputne bojujou za to,
   aby mohli aspon produkovat lidem potravu.
   /Sou to ty kulaci ,ovsema pudou do gulagu /.
   Nic takovyho uz neni internacionalistama z UVB povoleny , milionum lidi napr. v Gaze.
   Takovy zlepseni muze cekat kazdej..
   Umely hnojiva z Ruska sou taky zakazany ,se sankcema na pletaci jehlice a spendliky.
   Na sanky a paratka na zuby, to ceka.
   Kdo vladne ten ma a tak kazdy zlepseni sveta je proti vobohacovani drivejsich burzoustu , ty dokonce vlastnili dum a auto a deti s kolobezkama..
   Internacionala UVB ,porizuje nejvetsi zisky , kdyz podpory vod vlad sou trilionovy ,
   vyplaceji se /cim vetsi ztraty v podnikani a zadluzenost , tim vic vlada dava ,
   nez se internacionalisti UVB polozi na pohodlnej gauc bezdluhovyho bankrotu
   a nez zase zacnou bojovat za dobro a prospivat svetu jinak/.
   Ten dluh zaplati jiny a proto sou ted nejvic chudy , nemaji to ,ale nekdo to delat musi../.
   Nez pride nekdo s dalsim zlepsenim celyho sveta..
   Aby bylo vsecko zlepseny , prave zakazama vseho.
   Aby v nove nejvyspelejsi v dejinach sveta v bez zakazove spolecnosti,
   uz nezbyl nikdo a nic, co zakazat.

  1. Fosilní „paliva“ jsou především důležitým a nenahraditelným zdrojem pro chemický průmysl. Pálit je je škoda.
   Ovšem vyhodit z chalupy kamna a pak přemýšlet, co budu dělat v zimě je blbost.

   1. Naše eurovedení na to ale jde mazaně.

    Vyhodíme jim z chalupy kamna. A tím je donutíme, aby ty kůže líné nějaké perpetum mobile konečně vynalezli.

    (viz blouznění o vodíku, který zatím netuší jak vyrábět a podobně)

    Nikdy mne nepřestane fascinovat, na jak nízkých pozicích se v pyramidách korporátního vedení ztrácí povědomí o tom jaké technické či fyzikální zákonitosti stojí za vydělávání peněz co je živí.

    1. re: adx

     Výroba vodíku je zmáknutá a vy budete nějaké zcela hloupé yksko, když to nevíte.

     Vodík vyrábějí ve velkém soudruzi ve firmě Orlen, takto v bývalých CHZ Litvínov. Pokud vás nenapadá z čeho, je to ruská ropa.
     A Frickové se po něm můžou utlouct, mají to jen přes jeden kopec…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *