22 června, 2024

A proto nikdy nevyhrajeme

Jak je to dlouho? Jasně, stalo se to minulou sobotu. To měl Jindra Rajchl demonstraci, která podle majnstrýmu vůbec nic neznamenala, nic nedokázala, byla jen marginálním setkáním proruských sil, což dokázalo oněch dvacet blbců na schodech Národního muzea… Byla tak nezajímvá že i prezident PePa řekl, že se tímto signálem vůbec není třeba zabývat a náš premiér Petro Ihorovič Fialenko to ani nekomentoval, že to hovoří samo za sebe a náš hluboce mravní a počestný ministr vnitra, který nejede v žádné korupční kauze prohlásil, že s demonstranty nebude mít slitování.

Do minulé soboty byl univerzálním zlem Láďa Vrabel. Alespoň takhle mi to vysvětlilo těch několik posledních líbodémo kamarádů, kteří jsou ochotni se mnou mluvit a alespoň mi vyjádřit morální rozhořčení, když už nic jiného. Nekecám… oni si prostě v novinách přečetli, že Láďa Vrabel je placený z Ruska a je naprosto démonicky strašidelný, je největším nebezpečím pro naší demokracii a vůbec je zapotřebí s ním zatočit. Vlastně se nejvíc divili tomu, že ještě běhá na svobodě a netěží už dávno v Jáchymově uran.

A pak přišla henta demonstrace a šup, není to Láďa Vrabel, je to Jindra Rajchl. Do té doby nikoho nezajímal, ale když přivedl na Václavák sto tisíc lidí, tak to už je jiná. Majnstrým přepnul, Vrabel je zapomenut a od neděle se národu zcela pravdomluvně vysvětluje, že Rajchl je ještě mnohem větší zlo než Vrabel. Článek stíhá článek, analýza stíhá analýzu, jeden politolog za druhé vysvětlují, jak nebezpečné to je, soudruh Šarapatka by mu také nejraději dal do ruky majzlík a kladívko a poslal ho do Buchenwaldu.

Já k tomu mám tři poznámky:

Jednak vidíte moc velkých médií. Od září tlačí do lidí o překot, že Vrabel je zlo, varují před ním, líčí ho jako arcisatana a libtardi tomu věří. Takhle to funguje. Prostě si sami nic nepřečtou, sami se nepídí, jen si otevřou Respekt a tam to všechno je. A kdyby to nestačilo, Jakub Železný jim to vysvětlí z obrazovky. A pak najednou šup… Vrabel přestal existovat a vynořil se Rajchl. Doteď zloduch nebyl, doteď byl jen pro smích, doteď nikdo nevěděl, co dělá a čím je… to jsme věděli jen my na Alternativě. Ale teď udělal demonstraci, ukázal, co za ním reálně stojí a ejhle… král je mrtev, ať žije král.

Zadruhé musím Jindrovi pogratulovat. Nic tak nevypovídá o jeho skutečném dosahu, jako to, že mu teď všichni přimalovávají čertovo kopyto a ozlomkrk hledají nějakou špínu, kterou by na něj použili. Vrchní PePa sice tvrdil, že to není důležité, ale ve skutečnosti všichni majnstrýmoví nedělají dnem i nocí nic jiného, než nastavují hnojomety směr PRO. Všechny jejich podpůrné struktury teď pracují na tři směny a hledají jakýkoliv hřích. Rychle, rychle… na faktech nezáleží, na pravdě nezáleží, na ničem nezáleží, záleží jen na titulku v novinách.

No a zatřetí musím konstatovat, že na Alternativě se také nic nezměnilo. Sice nám Česká televize lže, že kvůli tomu uděláme stotisícovou demonstraci, sice nás neskutečně štve, jak informují Novinky a Seznam zprávy, že jsme ochotni přijet do Práglu a hulákat, sice nás neskutečně žere ta jednotná fronta politických neziskovek, médií i Pětikolky, ale když teď spojí Rajchla a jakési pozemky, tak je to jako slovo Boží.

A už se ozývají první škodolibí, kteří si užívají, že Jindříšek má utrum. Najednou jim vůbec nevadí, že to o něm říkají ti stejní, kterým jinak nevěří ani dobrý den. Všimněte si, Rajchl politicky nic nepokazil. Svolal demonstraci srovnatelnou s třetím zářím. Dal dohromady skutečně efektivní organizační tým. Ohlásil nátlakové akce, udělal to, co měl už dávno udělat Láďa Vrabel. Udělal to, na co všichni čekali. Nezazdil to mnohaměsíčním hemžením a sněním o něčem, co se prostě nestane. Neudělal ze sto tisíc lidí třetinu a méně.

Láďovi Vrabelovi jsem nikdy ani slovem nezalíval to, co o něm psal majnstrým. Kritizoval jsem ho, že projebává důvěru lidí. Kritizoval jsem ho, že ve skutečnosti nemá žádný použitelný plán. Pokud jsem zmínil jeho dluhy, tak jen v tom směru, že zadlužený Láďa Vrabel dokáže svolat větší demonstraci než extrémně bohatý Středula i bývalý premiér Paroubek. Nikdy mě nezajímalo, co o něm říkají na Novinkách.

Teď je na řadě Jindra Rajchl. Bude svlečen z kůže, bude na něj vytaženo i to, co neudělal, protože takhle to funguje. Podívejte na našeho Andreje. Deset let jim vydrželo ho popotahovat za Čapí hnízdo. Deset let mu to bralo voliče, deset let si ho brali do huby, aby ho nakonec soud osvobodil. Důsledky zažíváte dnes a denně na vlastní kůži. Prezident valorizace podepíše a podepíše i to zdvojnásobení daně z nemovitosti. Podepíše i ty emisní povolenky a vůbec všechno, nač si vzpomenete. Proč? Protože nadkritické množství lidí uvěřilo Čapímu hnízdu a neustálému opakování z majnstrýmu, že Andrejko je šestým členem Pětikolky.

Teď nás čeká to samé z Rajchlem. A vzhledem k tomu, jak si leckdo užívá špínu, kterou na něj naši pravdomluvní novináři kydají, tak musím bohužel konstatovat, že se nic nezměnilo a po zásluze prohrajeme i další volby. Proč? Protože když jde o špínu na naše lidi, tak jsou Novinky jako slovo Boží a vůbec nezáleží na tom, že se do čela konečně dostal lídr, který umí. Stačí nakydat hnůj a smrad prostě zvítězí.

Kdyby ten Jindra alespoň něco spáchal proti naší věci. Kdyby nějak zradil Alternativu, kdyby se postavil proti nám, nebo tak něco. Ale nic takového se nestalo. Velká média prostě jedou stokrát opakovanou taktiku, která bohužel stokrát vyšla, protože jsme byli stokrát blbí.

Vidlácky se směju… asi tak stejně, jako kdyby sedlák vypřáhl z pluhu toho nejlepšího koně, protože je postříkaný blátem. Jako kdyby si zápasník uřízl pravou ruku, protože na ní má tetování, z doby, kdy byl mladej a blbej. Jako bychom ze závodu vyřadili nejlepšího borce, pro dávné podezření z braní dopingu.

Fakt se směju… ještě chvíli to takhle bude pokrčovat a budu první, kdo od Alternativy odejde k Líbodémo… Ne z přesvědčení… ale abych sakra taky někdy byl na vítězné straně. Jak dlouho ještě bude naše lídry bavit, dělat kupu práce, aby je pak odkopli jejich vlastní lidé?

313 thoughts on “A proto nikdy nevyhrajeme

 1. Vy blboni nevyhrajete nic, protože nemáte vsazený žádný potřeby. Nic za co byste bojovali. Jen bohapustě blábolíte a vypouštíte naučený názory. Jako opičky.

 2. Milošević byl dne 1. dubna 2001 v souladu s mezinárodním zatykačem, který byl vydán ještě během bombardování Jugoslávie, zatčen. Zatýkání trvalo celkem 7 hodin. Dne 28. června 2001 byl poté rozhodnutím jugoslávské vlády č. 37/2001 vydán Mezinárodnímu tribunálu v Haagu.

  Soudní proces s Miloševićem začal v únoru 2002 pro obvinění z genocidy, válečných zločinů a zločinů proti lidskosti, spolu s dalšími srbskými, muslimskými a chorvatskými generály.

  Dne 11. března 2006 byl nalezen ve své cele mrtev. Dle oficiální zprávy Haagu byl příčinou infarkt myokardu. Infarkt jako příčinu smrti potvrdili i ruští lékaři. Bývalý prezident byl 18. března 2006 pohřben ve svém rodném městě Požarevac na pozemku rodinné usedlosti.

  Dne 24. března 2016 vynesl soud rozsudek nad Bosenskosrbským předákem Radovanem Karadžićem. Ve více než dvouapůltisícistránkovém rozsudku zmínil také otázku viny samotného Slobodana Miloševiće. Tato zmínka je některými vykládána jako jeho zproštění viny, jiní takový výklad mírnili.

  Nikdy nebyl oficiálně zproštěn viny.

  1. Presumpce neviny je právní domněnka spočívající v tom, že je na obviněného v rámci trestního nebo přestupkového řízení nahlíženo jako na nevinného, pokud není pravomocně rozhodnuto o jeho vině. Je jedním z principů právního státu. Odpovědnost za dokazování viny leží na orgánech veřejné moci, obžalovaný svou nevinu dokazovat nemusí. Presumce neviny je lidským právem podle čl. 11 Všeobecné deklarace lidských práv OSN.
   Takže pro člověka, který uznává evropské principy, není Miloševič válečným zločincem, protože jej nikdy žádný soud neodsoudil. Protože jej nikdo neodsoudil, nemohl být ani zproštěn viny, protože je třeba na něj hledět jako na nevinného.

  2. Naposledy pro hop 22:28….prý že „Nikdy nebyl oficiálně zproštěn viny.“
   On nebyl především nikdy odsouzen!!!!
   A jestliže po deseti letech bylo vydáno toto rozhodnutí neznamená to nic menšího než to, že byl uznán NEVINNÝM ze zločinů, ze kterých byl obžalován.

   ICTY ospravedlňuje Slobodana Miloševiče za válečné zločiny
   https://www.globalresearch.ca/icty-exonerates-slobodan-milosevic-for-war-crimes/5539237
   Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu rozhodl, že zesnulý srbský prezident Slobodan Milošević nebyl zodpovědný za válečné zločiny spáchané během bosenské války v letech 1992-95.

    1. Ani ne, ale sprosté lhaní ještě méně. A jestliže existují důkazy, že někdo lže, tak považuji za legitimní použít je tolikrát kolikrát to budu považovat za nutné.

  1. Neboj hope.
   Někde jsem četl, že Putin přijede sám do Haagu, až radiace poklesne na bezpečnou úroveň.
   A teď vyskoč.

     1. No, u určitého úhlu pohledu, samozřejmě míněno v nadsázce anebo aforismu, by takové náhlé zahřátí Brusele anebo Haagu nad 100.000¨C asi některým zemím jen prospělo.

  2. K rozesírání diskuse bohatě stačí Scallop…Ty, hope, jsi jeho slabým odvarem, neb škeble umí trolit na výtečnou. Co kdybys to zde zabalil a táhl do prdele, pardon mezi své soukmenovce na forum24.

 3. Zahradník napsal:17 března, 2023 (12:59)
  A to si teď jako budeme hrát na překvapený? 🙂

  A co s tím básník chtěl říct.? Jestli se nemýlím tak on vtom nebyl obviněn nebo VY víte víc než policie a soudy? Zatím to co o tom je známo tak na něj není žadný důkaz není ,reaguji že se navážíte do ostatních tak nám sdělte vice .Spíš to vypadá že to v té reakci co píšete o druhých sedí na VÁS

  1. To je jednoduchý, prostě jsem tím myslel to, že tato kauza s pozemky tenisového klubu, kde Rajchlovo jméno figuruje není nic, co by se nadalo dohledat už dávno předtím, než to na něj teď znovu vytáhli. Prostě v tom nějakým způsobem figuroval, což je nepopiratelný. Já si tady vůbec nehraju na soudce a na to jestli je to neviňátko, nebo naopak protřelej šíbr, to ať si udělá každý názor z dostupných informací sám. Jen jsem se pozastavoval nad faktem, že se to tu vlastně řeší jako něco nečekanýho. A zase názornej příklad, kdy zjevně podstastu mého sdělení překrucujete do polohy hledání viny apod. Zase jen plno keců a manipulace z Vaší strany místo věcné diskuze – pokud jste opravdu tak nechápavý, hledejte ji např. v otázce: “ VY víte víc než policie a soudy?“ Tohle jsou nefér diskuze, který nikam nevedou a přijdou mi naprosto zbytečný.

  1. Proč sem dáváte citáty válečného zločince a masového vraha řezníka Miloševiče ?
   Děkuji za případnou odpověď.

   1. Proč by ho sem nedal? Když je citát výstižný a pravdivý, je jedno, kdo ho říká. Je jedno, jakou má kočka barvu, hlavně když chytá myši.
    Kdyby Adolf Hitler zformuloval a dokázal tvrzení, které dnes známe jako Fubiniho větu, klidně bych převáděl dvojný integrál na dvojnásobný podle Hitlerovy věty, a neměl bych s tím nejmenší problém, poláchu.

    Ty si dělej, co chceš, třeba se poser.

    1. Lžete vy, a to tak že velmi. Pět let ! se ho snažili odsoudit a nedokázali to až jeho smrti, se kterou to mohlo být také kdovíjak.
     Až později po deseti letech v roce 2016, když už to málokoho zajímalo, tak se objevila tato zpráva….

     „Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu rozhodl, že zesnulý bývalý srbský prezident Slobodan Milošević nebyl zodpovědný za válečné zločiny, které se uskutečnily v letech 1992-1995 během války v Bosně.

     Trestní tribunál v šokujícím rozhodnutí, které odsoudilo bývalého bosensko-srbského prezidenta Radovana Karadžiće z válečných zločinů a potrestalo ho 40 lety ve vězení, jednomyslně rozhodl, že Slobodan Milošević nebyl součástí „zločinného spiknutí“ za účelem pronásledování muslimů a Chorvatů během války v Bosně.“
     https://inserbia.info/icty-exonerates-slobodan-milosevic-for-war-crimes/

     Odpověď je tato….
     Takže žádný válečný zločinec a masový vrah, ale vypadá to, že vy jste se právě dopustil sprosté pomluvy. A děkovat není třeba.

     1. Protože věznění, jak se ukázalo, bylo nedůvodné, a nepochybně zkrátilo jeho život, lze proces s Miloševičem považovat za justiční vraždu.

   2. Možná proto, že ten konflikt byl tak složitý, že do něho nevidíme. Že se to na Balkáně mlelo vždycky. A vždycky ten momentálně silnější vyhrál a zase byl na nějaké to desetiletí klid.
    Což se tentokrat nestalo. Vinou vměšování Západu se konflikt výrazně prohloubil, protáhl, vyteklo víc krve a , ačkoli si Západ libuje, jak to tam pěkně srovnal, tak konflikt doutná dál a příští střet bude ještě horší.
    Ačkoli heslo dne zní, že hranice jsou neměnné, tak vznikl neživotaschopný útvar Kosovo, za potlesku krvavé Madly a všech těch, kteří se považují za prezidenty Zeměkoule.

     1. Argument urcite, ale precedent ne.
      Mame tu prece Golandske vysiny, zapadni breh Jordanu a dalsi tamejsi lokality…
      Nebo tam se to smi?

   3. MIloševič nebyl válečný zločinec, protože jej žádný soud neodsoudil (jak známo, zemřel ve vězení, když strávil ve vazbě delší dobu, než odpovídá západním standardům – když nebyli schopni jej v přiměřené lhůtě odsoudit, měli jej propustit).
    A v západní společnosti dosud platí zákon predikce neviny, tj. dokud není nikdo odsouzen, hledí se na něj jako na nevinného. Takže, pokud se hlásite k evropským hodnotám, napište prosím „domnělý válečný zločinec“.
    Miloševič udělal největší chybu v tom, že nechal své krajany v Chorvatsku a Bosně bez pomoci, zatímco Chorvati měli plnou podporu Německa a Spojených států a bosňáci též arabských zemí. Skončilo to největší etnickou čistkou od konce 2. světové války – vyhnáním etnických Srbů z Bosny, Srbské Krajiny a Slavonie.

    1. Důkazy proti němu byly zcela jasné, obžaloba proti Miloševičovi popsala 150 stran jen z jeho zločiny…
     To že se rozsudku nedožil, na tom nic nemění.

     1. Vážně? Tak šup sem s nimi. A žádné odkazy na nějaké mediální výkaly, ale skutečně doložené důkazy mezinárodní vyšetřovací komisí. Jestli ono to náhodou nebylo celé jinak, že.

     2. Hop 21:30
      Takže ještě jednou, aby to nezapadlo

      „Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu rozhodl, že zesnulý bývalý srbský prezident Slobodan Milošević nebyl zodpovědný za válečné zločiny, které se uskutečnily v letech 1992-1995 během války v Bosně.

      Trestní tribunál v šokujícím rozhodnutí, které odsoudilo bývalého bosensko-srbského prezidenta Radovana Karadžiće z válečných zločinů a potrestalo ho 40 lety ve vězení, jednomyslně rozhodl, že Slobodan Milošević nebyl součástí „zločinného spiknutí“ za účelem pronásledování muslimů a Chorvatů během války v Bosně.“

 4. Přes 120 států má teď povinnost Putina zatknout, říká expertka
  Česko vydání zatykače vítá
  Český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) Novinkám sdělil, že krok haagského tribunálu vítá. „Putin je bezpochyby odpovědný za válečné zločiny a za zločin agrese a má stát před soudem. Velmi vítáme, že ICC k tomuto kroku přistoupil, a oceňujeme, že to zvládl v tak krátké době,“ uvedl šéf české diplomacie.

  Ano Putin je válečný zločinec, a takoví stojí vždy před soudem.
  Srbští řezníci, si také mysleli, že si pro spravedlnost nepřijde a ona přišla… a nyní už hnijí a budou hnít až do konce životě, v nejpřísněji střežených věznicích pro válečné zločince.

  1. USA potažmo Západ vedl války v Iráku, Afghánistánu, Lybii, … – pokud tedy Západ nepošle před soud Bushe jr., Blaira, Sarkozyho atd. tak je to zas jen ukázka dalšího pokrytectví.

   1. Nevedl žádné války, jednalo se o intervence, s cílem zbavit tamní utlačované lidi krvavých diktátorů, např. Kaddafi věznil na 100 000 politických vězňů, včetně dívek a žen , které mu musely sloužit jako sexuální otrokyně, tyto dívky Kadaffiho zrůdy unášely přímo z jejich domovů nebo ze škol a deportovali je pak do podzemích harému, kde je Kadaffí mučil a znásilňoval, mnohé toto týraní nepřežily, jedné dívce Kaddáfí uřízl hlavu a vystavil si jí jako suvenýr do vitríny, vskutku „osvícený člověk“….
    Kaddáfiho potrestal vlastní lid, nikoliv Američané, občané Libye Kadafího dostihli při jeho pokusu o útěk, a umlátili ho k smrti, z části holýma rukama s části tím co bylo po ruce, už dříve byl Kaddafí postřelen jedním ze členů tamní demokratické opozice, Kadafí byl vzteklý pes a jako vzteklý pes taky zemřel…

     1. To je zvláštní, že dolar je pořád jasně nejvýznamnější rezervní měnou s víceméně nezměněným podílem za poslední rok. To Vás na trollí farmě v Rusku neučili? Nebo jste tak hloupý, že jste zase uvěřil ruské propagandě a zase mimo? To mě mrzí, zkuste to příště znovu, zde (pád dolaru) Vám pšenka nepokvete, když to není pravda.

    1. Fakt?
     To je divné. A proč tedy do Libye putovali za lepším životem obyvatelé méně šťastných afrických států? Sociální podpora mladým manželům byla taková, že se o ní nikde v Africe, nejen, ani nezdálo.
     Prosím vás, něco si zjistěte o tom jak to v Libyi fungovalo.
     Demokracie to samozřejmě nebyla, Kaddáfí byl – z našeho pohledu – trochu exot, ale u nich to fungovalo. A asi hodně dobře. Z libyjských břehů žádní uprchlíci do Evropy nepřiplouvali.

     1. To není argument, na chvíli se ekonomiku podařilo pozvednout i Hitlerovi a chcete mi snad tvrdit, že v nacistickém Německu nebyli žádní političtí vězni, že se tam neděly nekalosti ?
      Totalitní režim v Libyi patřil mezi ty vůbec nejhorší, Kaddafí byl neskutečně brutální řezník.

      A ani těch dívek a žen Vám není líto, co kdyby někdo vaši dceru nebo vnučku unesl do nějakého podzemního harému a tam by ji nějaká bestie mučila a znásilňovala, schvalovala byste to ?
      Protože přece sociální podpory ne…

     2. Nehledě na to, že osobní svobody byly v Libyi největší z arabského světa. Ženy běžně chodily v minisukních a koupaly se v bikinách. Proto Libye vadila wahabitům ze Saudské Arábie, kteří tak statečně korumpovali západní politiky. A to je celá podstata rozbití Libye.
      Mimochodem, kdo to je, ten hop? Není to nick pro Lipánka?

      1. Jestli je to, jak píše Zakladatel, ten polach, tak kdysi jsem se kdesi potkal s jeho přítomnosti. Bude takový jakoby hodný, nekonfliktní a věcný. Z čehož se ovšem zbytek diskuse začne velmi brzy zalykávat, jako by dostali prudké dávidlo. Někteří tohoto druhu dokáží být obtížně popsatelně znechucující, tento je v tom bravurní. Jen pro to varování krátce píšu o něm, s ním bych si nepsal ani za tisícovku od slova.

   2. A saúdského ropného monarchu, která provádí promyšlenou genocidu v chudičkém Jemenu. Kde umírají hlavně malé děti, vinou hladomoru a cholery.
    A Západ pečlivě hlídá, aby se k těm dětem nedostala ani krabice sušeného mléka. Embargo, nó…
    Ty hnusné Hútie je nutné vyhubit. V zájmu míru v regionu, samozřejmě. Vlastně taková mírová mise.
    💀

    1. Na Jemen a Sýrii jsou uvaleny sankce, takže tam žádná pomoc proudit nemůže i kdybysme nakrásně chtěli…
     V Sýrii vládne řezník a proruský diktátor Bašár Asád osobní přítel diktátora a válečného zločince Putina, tomu byste chtěla posílal humanitární pomoc, našemu nepříteli ?
     To ty prostředky pošlete raději našim důchodcům.

     1. Jo, jo. Oční lékař, který se stal prezidentem jen z leknutí. Po smrti svého bratra, který byl na funkci následníka připravován.
      Sýrie je složitá země, žije tom víc národů a hlavně náboženských konfesí, které se vzájemně tradičně moc nemusej.
      Asad ji alávita , čili patří k menšině, ale jeho krásná manželka je sunitka, takže už to vytvářelo dobrý předpoklad pro poklidné vládnutí.
      Po zrušení Iráku a irácké armády se iráčtí sunité vzbouřili proti náhlé ztrátě obživy. A z těch hladových zoufalců , kteří se ze dne na den stali pronásledovanou menšinou, se brzy rekrutovali hrdlořezové pod hlavičkou IS. A ty sunitské nepokoje se okamžitě přelily i do sunitské části Sýrie.
      Za to Asad opravdu nemohl. Byla to pro něj neřešitelná situace.
      Docela by mi zajímalo, jak byste postupoval proti těm rebelům vy.

 5. Proč nechává CNN Prima News vystupovat dezinformátory?
  Na CNN Prima News mluvil nějaký Votápek, co snad kdysi dělal nějakého diplomata v Rusku. Prý, cituji: „Jak vysvětlil bývalý generální konzul v Rusku Vladimír Votápek ve vysílání CNN Prima NEWS, Rusko z od tribunálu v Haagu odstoupilo v předvečer vypuknutí války na Ukrajině.“
  Což je naprostý fake news. Rusko sice Římský statut podepsalo, ale nikdy neratifikovalo, a sdělilo dne 30.11.2016 sekretariátu soudu, že od Římského statutu odstupuje. To rozhodně nebylo v předvečer vypuknutí války na Ukrajině. Ta vypukla již v roce 2014 převratem v Kyjevě, který financovaly a podporovaly západní státy, jmenovitě Polsko, Německo, Francie a Spojené státy.

  1. Soudruh Vladimír Votápek (*1960) je známá krysa a převlékač kabátů. Měl jsem tu „čest“ do roku 1989 být jeho kolegou v jistém pražském šachovém oddílu. Tehdy plamenně hájil marxismus-leninismus, který mimochodem vyučoval na VŠ. Cestoval jsem s ním ve vlakovém kupé na pohárové utkání družstev do Turnova (nebo Trutnova, již si to po 34 letech přesně nepamazuji). Dvě a půl hodiny nás šachisty oblboval bolševickými žvásty a na ironické poznámky reagoval větší zarputilostí. Po sametové revoluci se naše cesty rozešly…O to větší překvapení jsem zažil, když jeho xicht na mne vyblafl z TV a začali z něho padat ty protiruské floskule.

   1. Votápek byl učitelem marxismu-leninismu na vysoké škole? To by dávalo smysl. Floskule z něj padají volným pádem.
    Ví někdo, na jaké vysoké škole učil? Pokud je ročník 1960, musel tam nastoupit hned po studiu. To asi musel být i na studiích velice aktivní komunista (předpokládám, že marxismus-leninismus na vysoké škole nemohl bezpartijní učit, to by nedávalo smysl).

    1. Dává to smysl i s tím, co říká Petr Holec, že končí éra polistopadových politiků a začíná éra předlistopadových politiků.

     1. Ha ha ha, výstižné!!!!!
      🤪
      Kdo nemá v truhličce pečlivě schovanou rudou knížku, tak si neškrtne.
      Dalo by se i říci, že soudruzi si s ojrosoudruhy oči nevydloubou.

    2. Jmenuji se Vladimír Votápek. Narodil jsem se v r. 1960 v Českém Krumlově. Absolvoval jsem Fakultu elektrotechnickou ČVUT a poté jsem studoval politické vědy na FFUK, MGU, Oslo University a Clingendael Institute. V devadesátých letech jsem působil jako diplomat na MZV ČR, naposledy jako generální konzul v Petrohradu (Ruská federace). Od r. 2003 působím v oblasti řízení kvality. V současné době pracuji jako analytik rizik ve společnosti WITTE v Nejdku.

    3. Snad na hnojárně. Neměl jsem ho rád, neb mě svými kecy štval. Jediné pozitivum – šachy hrál dobře a dotáhl to, myslím, na kandidáta mistra (km). Na PL o něm píší toto:
     „Pozornosti analytika Petra Žantovského neunikl urputný bojovník proti Putinovi a Rusku z obrazovky veřejnoprávní televize Vladimír Votápek, který působí dojmem, jako by chtěl zakrýt, že v minulém režimu vyučoval na vysoké škole marxismus-leninismus.“
     A dále:
     „Po delší době jsem spatřil zajímavou tvář pana Votápka, který tu a tam vystupuje v České televizi jako tzv. odborník na ruské záležitosti prostě proto, že byl chviličku zaměstnán jako konzul v Petrohradě. Pan Votápek se vyznačuje tím, že je velice aktivním bojovníkem proti Putinovi a proti Rusku. Nemá pro ně jediné dobré slovo, zjevně ani nechce mít. Je to agresivní komentátor, působí dojmem, že vede nějaký boj a my nevíme jaký. A tak jsem se podíval do různých pramenů a z nich na mě vykoukly informace, které nemám jak ověřit, tak předávám, jak jsem je dostal. Třeba že pan Votápek byl v osmdesátých letech členem KSČ, že dokonce snad učil marxismus-leninismus na Vysoké škole zemědělské v Suchdole. Teprve po převratu potom konvertoval na jiné vyznání, dostal se na ministerstvo zahraničních věcí a pak na post konzula v Petrohradu.“
     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dostal-metal-od-Zemana-tak-nesmi-vyhrat-Petr-Zantovsky-sledoval-debatu-v-CT-ktera-mu-opet-vyrazila-dech-483843
     PS. Votápek byl, je a bude vždy zmrd…

   2. Vůbec mne to nepřekvapuje .Pan Votápek se stal nenávistným kritikem ruského režimu,tipuji ,že když byl generálním konsulem v Petrohradu ,tak se tam s ním nikdo moc nebavil / obdobně jako s Kolářem jako velvyslancem v Moskvě,proto tam poslali Remka/.Tihle lidé jsou ochotni měnit názory a strany jako ponožky a vůbec se nedá brát vážně.

  1. Schumachere, palec nahoru, konečně správné hodnocení té mezinárodní ubohosti a ostudy idiotů, co takovou debilitu prosadili …

   1. Je to především špatná zpráva pro Ukrajince, protože to znamená, že se bude muset na Ukrajině bojovat až do hořkého konce pro jednu stranu, neboť dojednat mír bez totální porážky jedné strany nebude možné. Je typické, že v době války v Jugoslávii nebyl Miloševič z ničeho obviněn, protože to by se asi Srbsko tak snadno nevzdalo. Ovšem je také jasné, že po bombardování Jugoslávie a stíhání Miloševiče si už nikdo nemůže dělat iluze.
    Také to značně zvyšuje riziko eskalace konfliktu mimo území Ukrajiny, což může být pro nás fatální. Ihorenkova bída natolik oslabila Českou republiku, že bychom byli jako „sedící kachna“, jak říkají Angličané (sitting duck).
    Nemáme zbraně (ani ruční už ne), nemáme munici, nemáme strategické zásoby potravin, pohonných hmot, nemáme záložní nemocnice, nemáme kryty proti zbraním hromadného ničení, nemáme individuální ochranné prostředky proti zbraním hromadného ničení, nemáme vycvičené vojáky (ostatně, ani pěchotní zbraně, které bychom jim mohli dát do ruky).

 6. Mezinárodní trestní tribunál vydal zatykač na Putina.
  Co z toho plyne? Že se rozpadá systém mezinárodních organizací, který zaručoval světu určitou stabilitu. Protože další státy budou mít pocit, že se jedná jen o politickou organizaci Západu, která soudí, jak se Západu hodí.
  Ostatně, hlavní světové mocnosti Římský statut nepodepsaly (Čína, Indie, Indonésie) nebo podepsaly, ale neratifikovaly a odstoupily (Spojené státy, Rusko). Dále je řada států, které podepsaly, neodstoupily, ale ani neratifikovaly (např. Alžírsko, Egypt, Írán).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *