16 dubna, 2024

Sílí nám démon, sílí!

V posledních měsících jsem v souvislosti s Ukrajinou vícekrát psal o vyvolávání démonů. Ne, všichni Ukrajinci nejsou nacionalisté, mám mezi nimi spoustu přátel, kteří fakt nefandí Putinovi a jsou na Rusy hodně nabroušení, že vpadli do jejich země. Znám spoustu Ukrajinců, kteří celou tuto válku nepoměřují hodnotami jejich odbojných hrdinů z doby Druhé světové války. Znám i u nás celou řadu lidí, kteří Ukrajincům pomáhají prostě proto, že Rusko vpadlo na ukrajinské území a ne naopak. Nehledají za tím další příčiny. Nepoměřují tuto válku prizmatem přibližování základen NATO k ruským hranicím. Rusko prostě vpadlo na Ukrajinu a nemá tam co dělat, tečka.

A musím říci, že i mezi těmito lidmi se začíná rozmáhat obava, že se tam na Ukrajině nějak moc rozmáhá fašistický duch. K Babímu Jaru se jde třídou Stěpana Bandery a za mostem navazuje ulice Romana Šuchevyče. V Plzni se dělají Bandera párty. Teď to teda přejmenovali, protože si toho Češi všimli. Ale žádný Ukrajinský uprchlík který tam chodil přispívat na válku proti Rusku se nad tím nepozastavil a nevyzýval naše úřady, aby s tím něco dělaly. Našim lidem Bandera párty vadila… ale Ukrajincům nevadila ani trochu. Palec nahoru plzeňskému primátorovi, který projevil vzácnou odvahu. Kdybych byl Plzeňák, měl bych koho volit.

Teď prolétla fejsbůkem fotka jedné moc pěkné ukrajinské SPZtky… určitě je to fotomontáž, Cemper to brzy odhalí.

Dávný démon prostě vystrkuje růžky. Když vyzýváte ducha, tak nejhorší chvíle není ta, když si zapálíte ty svíčky a odříkáváte kouzelnické formulky. Nejhorší chvíle je ta, když se to povede. Nejprve byly ohňové pochody, začaly první sochy, správně pojmenované ulice, pak přišel Pravý sektor, prapor Azov či Kraken… pak přišly na řadu první lidské oběti v Domě odborů a teď už tam na Ukrajině žere lidské maso ve velkém.

A teď si toho začínají všímat i ti, kteří nad tím dosud zavírali oči.

Ne u nás samozřejmě. Naše novinářská banda drží lajnu a s pravdou to nemá nic společného. Jindra Rajchl měl demonstraci, západní média psala o protivládní demonstraci, ale jen ti naši psali o demonstraci proruské. Prostě klasika. Ale jinde už to prosakuje. V poslední době je těch Bandera zpráv nějak moc.

Já jsem před tím varoval. Jak jednou toho démona vyvolají, tak už ho nedostanou zpátky. Jakmile ho nakrmí lidským masem a lidskou krví, tak už se ho nezbaví. On pak žije vlastním životem a velice rád se potměšile obrací proti těm, kteří ho vyvolali.

Dneska varuji znovu. Zase ten démon pokročil. Zase se dostal dál. Zase se nám Stěpan Bandera lépe etabloval. Banderův duch se dostal až ke Zdechovskému do ojroparlamentu.

Ne, nebudu rozebírat celou kauzu Matouše Bulíře. To je jeden z těch proukrajinských idealistů, který si celou válku odůvodnil nevyprovokovaným ruským vpádem a který si tam donedávna hrál na hrdinu. Měl poměrně sledovaný fejsbůkový profil a byl podobný brouk Pytlík jako já. Také se vyjadřoval úplně ke všemu… Narozdíl ode mě ale jel přímo do centra dění a udělal si obrázek na vlastní oči. Já jsem na takový idealismus málo cáklý. Kromě toho má Bulíř ještě další vlastnosti nevhodné do dnešní doby – nechává i druhým své názory.

No a teď dával z Ukrajiny videa, která příliš nenasvědčovala vítěznému narativu našich médií. Byl tak trnem v oku našeho lidoveckého europoslance Tomáše Zdechovského, až ho normálně napráskal ukrajinským orgánům a Bulíř dostal na budku za to, že lže. Abych řekl pravdu, nejvíc mě na tom překvapilo, že nedostal nakládačku už dávno. Že tuhá vojenská cenzura tyto videa nějak přehlídla a ony se dostaly až k nám. A dvojnásobně mě překvapilo, že ještě žije… I když… prý už o něm dva dny nikdo neslyšel.

Video, jak Bulíř dostává po hubě, už oblétlo internet, kdo chce, najde si ho během pěti minut. Nepřekvapí, že ho řežou jeho čeští spolubojovníci…

Ovšem úplně nejzajímavější je ten duch starého Bandery, který se projevil právě u soudruha europoslance. Měl velkou radost z toho, že se mu podařilo přispět k likvidaci nepohodlného názoru (a možná i člověka) Fakt velkou radost. Také toho byl plný internet. Byla to tak velká radost, že jsem měl před očima ty stromy ověšené mrtvými polskými dětmi, které tam naaranžovala UPA, jako cestu k budoucnosti. Měl jsem z toho naprosto stejný pocit.

Nezůstanu jen u Zdechovského (kdyby se u něj v kanceláři našel obrázek se Stěpanem, vůbec by mě to nepřekvapilo), ale i Pavel Novotný Řeporyjec se nám moc hezky vyjadřoval o Češích… a také mu to prošlo. Zdeněk Šarapatka se také ukázal jako kovaný demokrat a také žádný prokurátor nekoná. Prapory s Azovem také nejsou problém, Karpatská sič také není problém, nic není problém. Problém začíná tehdy, když na to někdo upozorní.

Vidíte, jak se nám démon rozmohl? Jak zesílil a co všechno už smí? Tohle má Zdechovský opravdu společné se Zelenským… pěkně spolu krmí démona a mají radost, že roste. Nemohu totiž uvěřit, že by právě Zdechovský měl tak malý rozhled a byl tak přízemní. Nemohu uvěřit, že si Banderu hýčká z neznalosti. Nemohu uvěřit, že chodí upírovi brousit zuby a netuší, co činí.

Začalo to dýkou pro Savčenkovou, pokračovalo to praporem Azov v europarlamentu (zdravím Štětinu), přišly Bandera párty, teď jsme u mlácení Bulíře, čemuž ojroposlanec rád a s chutí dopomohl. Už nejsme moc daleko od první české krve. Nejsme daleko od první české oběti démonu Banderovi. Už teď si démon užívá mlácení… až to přijde, česká krev mu bude chutnat také. Má tu už dost zastánců, kteří se nemohou dočkat, až se zahryzne do prvního českého masa.

Stačilo pár měsíců. Pár měsíců, kdy odpovědní nekonali a naopak to schvalovali. Upír se nám osmělí ještě víc. Mohl tady nosit prapory, mohl dělat Bandera párty, může mlátit Bulíře za jiný názor. Bude toho smět ještě mnohem víc.

340 thoughts on “Sílí nám démon, sílí!

 1. snad se jejich souradnice dostanou k tem spravnym lidem. mozna jsou v metadatech te jejich audiovizualni tvorby a online selficek. blbi jsou na to dost…

 2. To tedy procitáte brzy, Vidláku…
  Copak ukronáckové – vždyť cca 40% národa jsou fašouni, náckové a fanatická sebranka. Plné klávesnice, tužky a mluvila demokracie, která má ruce po ramena od krve jen za posledních cca 12 let, ale to nevadí, hlavně že ta demokracie. A tak plné huby demokracie vypěstovaly a zámecký cestu k moci domácím náckům, kteří demokraticky konstatovali, že jsou demokraty nejdemokratičtějšími, a demokratický plebs český zvolal hurá, a prostřednictvím demokratických voleb dem9kraticky zvolil nejdemokratičtější demokraty do čela státu, a páč je demokratický volič řádným demokratem, pro jistotu tu samou volbu těch samých 2x v posledních měsících zopakoval, vlastně 3x i s El Generalisimem .
  A to přes opakované děsivé zkušenosti z historie.
  Jak se vyvíjejí systémy, i demokraté se demokratický transformuje, vyvíjí a metamorfují v ještě větší, opravdovější fašouny a nácky – pardon, demokraty přímo kované.
  Všichni přerod sledují, stejně jako setu z té demokratické líhně, nové demokratické partaje a v nich staronový i nové demokraty stejného kalibru.
  Nejen, že to všichni lidoví demokraté vidí, ono tomu ještě demokraticky fandí, a ve finále za pomoci profi demokraty zvolí nově vzniklý svaz demokratů nejdemokratičtějších v demokratických volbách, a starostí slyší na demokratické volání demokratů: Na to se můžete spolehnout …
  Ihned začali naši demokrati podporovat jisté zahraniční demokraty, a domácí lidoví demokrati souhlasili, ba se i uskrovnili, a mnoho mnoho zahraničních demokratů přijalo, aby je původně před nedemokraty zachránili…
  Zbytek demokratické povídky znáte, a jistá část nedemokratické veřejnosti hodlá nedemokratickými metodami překazit vysoce demokratické snažení zvolených spojených nejdemokratičtějších demokratů…
  Alespoň na chvíli se přestaňte prsit počtem a mírou známosti s Ukronáckovskými okupanty, Alespoň tzv. Alternativa by měla přestat hulit oblbující materiál lásky a pravdy, a přiznat si konečně, že tu máme na pozvání tentokráte vládní, parlamentní, senátní i občanské množiny náckú, fašounů a idiotů ( obdoba 99 Pragováků, ovšem v děsivém rozsahu za účasti mnoha brigád kapitalistické práce ) STATISÍCE více než potencionálních OKUPANTŮ, jak se časem ukáže uvědomělých Banderovců a Ukronácků ( víte přece, co s jedince udělá příliv stejné krve – ani ty cigoše jste nevzali v úvahu ), kteří již nyní mají otevřené dveře do státní správy a bezpečnostních složek, stejně jako zabezpečený či utajovaných činností.
  Už jezdí v luxusních limuzínách s českými SPZ, arogantně si dělají co chtějí, kupují české firmy ve velkém, ovládají stavební průmysl skrze drtivou většinu mafií ovládaných dělníků, jsou beztrestní od krádeží v hypermarketech po organizovaný zločin, atd.
  Jde de facto o proces vládou odsouhlasenou a zajištěnou okupaci, o otevřenou nejen českou, ale i cizinecké fašizaci a nacifikaci. A je jen otázkou času, kdy na tom případní oponenti budou jako ten nešťastník na Ukrajině, který dost pravděpodobně už není mezi námi, pác se o něj „postarali“ čeští soukmenovci…
  Všichni sledovali, sledují, podporovali a podporují děsivou rusofobii, ukakávali na náměstích, v diskuzích, ze solidarity s importovanými ukronácky, šílení z jejich „utrpení“ ač drtivá většina Ukrošů zde je z oblastí, kterých se konflikt nedokl, ale to je fuk…
  Je fuk, že soukmenovci těch „chudáků“, a možná i oni sami masakrovali své spoluobčany na východě maloruska jen celých 8 let, možná se někteří z nich podíleli na masakru v Oděse, možná…
  Velebíte okupanty, i když ti už se zvyšující se frekvencí začínají Čechům zatím v tistených médiích vyhrožovat, otevřeně námi opovrhují , a stěžují si na to, jak špatně se o ně staráme…
  Poděkujte za to svým ukro kamarádům, jako správní Čeští vlastenci, jako sloužící psi, za které nás mají, a je otázkou času, kdy to masivně dají najevo, a společně s českými nácky demokratický předvedou, co znamená pokřik: Sláva Ukrajině…
  Svoje Ukrokámoše si připravte na dobu, kdy budou tvořit vyšetřovací týmy PČR, kdy ideologie zcela ovládne již tak shnilou policii, soudy a SZ, kdy po atestací Vás odstraní náhodou spoluvězni jako na Slovensku v případě policejního generála…
  Strach máte pozdě – ten jste měli mít před parlamentními volbami …
  A alternativa řeší, jestli snaha, požadavek na sundání ukrohadru z budovy státu, z památkově chráněné významné stavby nebyl náhodou přes čáru…
  To jako opravdu tak „odhodlaná, jednotná, akční, vytrvalá“ síla usiluje o politickou a mocenské změnu ??? Opravdu ???
  Nejde o vtip – jsme přece smějící se bestie, nebo spíše kňučící vypelichaní podvraťáci na řetězu někde u boudy, bez vody a žrádla ???
  Předky, co zahynuli právě díky, nebo za „pomoci“ těch kamarádů by asi ledacos viděli jinak, ale MY, MY jsme Demokrati, nezatížení minulostí, a jací, panečku… Kampak na nás s historií – snad jedině ty Rusy zpacifikovat, kompletně, ale myslíme to všechno upřímně …
  A nekoukat do zrcadla …

  1. Člověk, který strhne ukráckou vlajku je podezřelý z trestného činu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia.

   Kde to jsme?

 3. OT:
  Asfalťák je znovu v nemocnici (RZ), CRP mu vylítlo z 50 na 300, bere atb do žíly. Subjektivně se cítí lépe, než ukazují objektivní výsledky. Všechny pozdravuje.

   1. Klidně i pomalu. Hlavně ať už brzy zase něco napíše. Klidně i nějakou blbost. Rekonvalescentovi se to odpustí.
    😻

 4. Po přečtení části diskuze, jsem hledala co se vlastně stalo tomu Bulířovi na Ukrajině.
  No ten Zdechovský je hovado. Na tweetu psal, že jede Bulíř domů po nakládačce a najednou otočil. Lidé mu tam slušně naložili.

  A není to první případ:
  „Hlavní udavač Bruselu,“ zuřil Babiš, už v lednu 2018.
  https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/521630/hlavni-udavac-bruselu-zuril-babis-ubohe-zasne-zdechovsky-a-zve-premiera-marne-na-kafe.html

    1. Bohužel mimo.

     Ostravaci maji kratke zobaki.

     Já bych odhadoval západně od Brna.
     Měl jsem spolužáky, ……

  1. Tahle partaj, by se měla přejmenovat na hnízdo zmijí. Značka, pod kterou vystupují dnes, je LEŽ. Možná se tam někde v pozadí najde nějaký slušný člen. To, co je v čele je jeden velký hnus.
   Jurečka👎
   Výborný👎
   Bartošek👎
   Zdechovský👎
   Šojdrová👎
   Herman👎
   Bělobrádek👎
   Benešík👎
   Okamura👎
   Coming out Navrátil👎 ten má rád nad ránem „masáže“
   Před každým z nich si odplivnu a to s chutí.

 5. Tolik vášní, a přitom o (samotnou) Ukrajinu nikdy nešlo. Samozřejmě, i na Ukrajině jsou nějaké hodnoty (tedy většinou už asi prodané), ale to není nic proti Rusku, tam toho je, že!
  Občas se rád podívám na vystoupení Dmitrije Vasilce. Předsedy ukrajinské politické strany (na Ukrajině toho času zakázané), toho času uprchlého v Rusku, protože se mu už nechtělo sedět v ukrajinské base.
  Ukrajinské armádě říká „armáda světového oligarchátu“ případně „armáda NATO“.
  Nedávno měl dokonce (video)vystoupení v OSN, ale nepředpokládám, že by se to dostalo do naší TV.
  V krátkém úryvku se zmínil, že přestože řada významných západních politiků ráda navštěvuje zničená města jako je Buča (poznamenal, že byla zničená armádou NATO) a slibuje peníze na jejich obnovu, ještě na to nedali ani pěťák.
  Nevím, jestli to pak uvedl i v tomto vystoupení, ale Mariupol, který rozbombardovali Rusové, se vesele přestavuje už od podzimu, – je o tom nejedno video.
  Pokud by Vás to zajímalo, tak se na něj můžete podívat tady.
  https://dzen.ru/dmitriivasilec_official

 6. Žovto-blakytni naši prapory,
  my neperemožni, šabli dohory!
  Bude viľna Ukraïna, bude neňka samostijna,
  hej, moskaliv na noži, na noži!

  Baťko Bandera znov do nas pryjde,
  vin za Ukraïnu vsix nas povede!
  Bude viľna Ukraïna, bude neňka samostijna,
  hej, moskaliv na noži, na noži!

 7. Včera jsem si poslechl sream vysílání TV Xaver snad ze 14.3. bez záruky. Byl tam pan Macinka, doktor Pikora a pan Turek. Macinku mám hodně rád a jen mě trochu chyběla odvaha přiznat, že demonstrace jsou potřeba. No včera asi po dvou hodinkách vysílání a něco málo upitého šampáňa a poté co se rozebraloa spousta věcí, mimo jiné jak u nás je již zaváděno ESG neboli environmental , social and corporate governance a s tím spojená likvidace našeho průmyslu, ale i bank a živnostníků a také demonstrace na Václaváku a snaha o vyhození ing. Ševčíka. Tak do té doby všichni tři říkali, že by jako na demonstraci nešli, ale že proti ní zas tak nějak nic nemají, tak najednou pan Macinka prohlásil, že se vlastně diví, že na ty demonstrace nechodí. A tady vidím ten náš průser. Nikdo ani netuší kam směřujeme, nebo spíše oni to vědí, ale stále ještě dělají mrtvého brouka a věří tomu, že snad to tak nedopadne, tedy zničením republiky, zničením soukromého vlastnictví, zničením automobilového průmyslu a totální destrukcí a tím zničením i jich samotných a jejich rodin.

  Takže doktorovi Pikorovi to je jasné, Macinkovi a Turkovi také, tak proč proboha už nezavelí, lidi, už je deset minut po dvanácté, voda je ohřátá na 60 stupňů a jsme z toho pěkně malátní, ale když teď z toho hrnce zvaného EU nevyskočíme, tak se uvaříme. Na co čekáme? Pryč s vládou. Keci nemají žádnou cenu.

  A to co dnes napsal Vidlák je fakt. Je to děsivé a já jsem si myslel, že lidi otevřou oči, ale opak je pravdou. Lidi oči zavírají a banderovci pomalu a jistě obsazují posty. Víte proč je na tom tak blbě Kanada? To je dnes neskutečné co se tam děje a je to tím, že je tam velmi silná diaspora Ukrajinců, jsou všude, včetně vlády. Jestli nás tohle postihne, tak jsme v prdeli, definitivně a náš soudruh agent PEPA Pávek to ve svém proslovu potvrdil a dal nám Ukrajinu dokonce za vzor. Děsivé , šílené.

  V tom kontextu se ptám na co čekají někteří zdejší diskutéři, kteří vedou keci ohledně Rajchla a donekonečna na něm budou hledat hnidy? Což ještě nepochopili, že již není o čem debatovat, že přišla chvíle kdy musíme začít jednat. Samozřejmě, že tím nemá Rajchl bianco šek, je legitimní, aby si lidi vybrali, ale proboha, když nebudeme teď jednat, tak pak už nebude o čem a to je fakt, proto půjdu na demonstraci 16.4. Proto jsem připraven jít blokovat úřady a vy?

   1. Drahý DobryRocnickl,

    nejsme ani Anglie, ani Rusko, abychom mohli vzdorovat EU. Pokud bychom vystoupili, demokratická EU nás zničí , sice nedemokraticky, ale i tak by bylo s námi jak nanuku na slunci.
    Slepota reality jak vidno, čteno, je daleko zákeřnější než kovid,

    1. Jasně, tak budeme žít navěky v blázinci, protože bychom mohli blázny neuváženě naštvat… To má logiku.

     1. Vystoupit z EU, oplotit hranice a co potom? Za co budeme nakupovat suroviny, když nic nevyvezeme? To si budeme všechno vyrábět sami, malosériově. Nemáme žádné patenty, minimální výzkum. Leda se spojit s Ruskem, Čínou nebo Indií.

      1. Spojíme se s Ruskem, jak jinak? – Kde je ten pytlík, co tady pořád prudí? Tuhle prohlašoval, že jen co Rusko porazí Ukrajinu, vydá se Putin na západ!
       Čeká nás levná ropa, levný plyn – kde jsi, poláchu? Pojď nám to objasnit!

       1. Ano, není jiné cesty, dokud si Západ neudělá doma pořádek. Což si asi udělá, sílící demonstrace totiž mají kromě hospodářských také politická témata. Třeba, že to není naše válka, tak proč na ni přispíváme?
        ===
        OT: Včera „umřel“ na Ukrajině jeden český raketomet, který střílel po městečkách na Donbase. Přiletěl takový malý bílý „sranda dron“ a je po raketometu, což Rusové komentovali se škodolibým potěšením. Jenom říkali „československý“ tak nevím, jestli náš, nebo od bratrů Slováků. Ještě jsou tam dva takové. Bouchlo to moc pěkně.

       2. Už jsem tu psal.

        Jestli nás Putin zbaví zeleného úúúdělu a milion +1 kreténských direktiv Brusele, budu ho vítat šeříky.

        1. Vaše a moje šeříky, to nic není. Ale počkejte, kolik se pak najednou rusofobů ze dne na den přerodí v rusofily!

         Z Řeporyj vyjede mulikára a na leštěný podstavec z červené žuly přiveze Koněva pozlaceného. Pavlík kolem pomníku žoviálně zatančí kazačok. Peťa s Vítkem slavnostně ozdobí Národní muzeum svatojiřskou stuhou a generál podá hlášení: „Tak jsme to dokázali!“ Holubová se Svěračem budou moudře pokyvovat hlavami, opěvujíce evropské hodnoty.

         Zapomněl jsem na něco?

         Ano, zapomněl: Pekarová vyndá odkudsi zpod sukně mražené kuře a Mirka si v Kauflandu koupí rohlík.

         A teď si jdu nalít!

         1. Jo, ještě jen obrat bych chtěl zažít, aby to dohromady bylo těch 360° jak pravila jedna mazaná německá Magdaléna. Už jsem viděl dvakrát obracení kabátů. Tak ještě jednou, prosím!

          Ne, že by se mi po „tomu tam dubisku“ tak stýskalo, ale obrat o těch 180° se neosvědčil. Snad jen že promíchal kal ode dna.
          I když – on se tam časem zase nějaký usadí.

     2. Ha, konečně jsem to pochopil. Nejdou vám počty, dokonce ani logika a z reality jste propadl.
      Je mi to velice líto, ale s takouvou výbavou , to musí být velice těžký život.

    2. Zatímco když v EU zůstaneme, tak nás jen nedemokraticky zničí také. Ostatně už teď jsme pod kuratelou demokratické EU vymačkaní jako citron a to ještě zdaleka není konec.

     1. Drahý Švejku, pokud by to bylo možné, přál bych si abychom do EU ani nevstoupili. Ale jsme tam, jsme na EU značně závislí jak ekonomicky, tak politicky. Dnes jsem dokonce četl, že dostaneme pokutu od soudu EU, jelikož jsme nějakou pitomost EU nezavedli do našeho právního řádu. Podotýkám, že nás soudruh Rxchetský ujistil, že suverenitu neztratíme. Za kule a do průvanu s ním.
      Já se jen nesměle ptám, jak toho chcete dosáhnout.
      Dopředu vám sdělím sladké tajemství, demonstracema to v žádném případě nepůjde. Tak jak na to půjde te vy? Nešetřte podrobnostmi!

   2. A jaké máme možnosti.
    Buď půjdeme po boku EU a ta nás s sebou stáhne ke dnu, nebo půjdeme proti ní a zničí nás sankcemi.
    Druhá možnost je finito. Lepší je první jít po boku, a škodit a škodit.

  1. Tak Hnidopichu, beďte příkladem. Jistě se na ten václavák ke koni dostavíte každou sobotu na demonstrační šichtu od 14-18 hod. Buďme optimističtí, snad se vás tam dostaví takto opět kolem sta tisíc. Budu z povzdálí pozorovat kolik je minut po dvanácté a jaký to mělo na současnou vládu vliv.

   Pochopte probůh, že většina je spokojená s vládou a politickým vývojem. To, že vy jste nespokojen, je váš problém. Pokud chcete něco změnit, upněte se misto volovin na politickou práci, přesvědčujte své okolí a může te i širší okolí, aby to po příštích volbách bylo dle vašeho gusta.

   Občas si dám chvilku masochistického sledování YT a drtivá většina diskutujících má jen jednu polohu. Rusko s Putinem je dendůveryhodné, nedá se s ním uzavírat žádná dohoda, nevyprovokovaná agrese, imperialistické velmocenské jednání a napadání ostatních států, musí se vrátit stav před 2014. Jak probůh chcete těmto lidem, jež jsou uhnízděni ve službách státu zabránit v jejich názorech a tím i podporování současné politiky. Pochod institucemi se zdařil a vy si z nějakého prapodivného důvody myslíte, že to na těch demonstracích změnite.

   Měl bych silnější výrazivo pro váše myšlenkové nastavení, leč nazvu je jen snílkovstvím.

   1. Vězte milý věšče , že jak radíte zcela jistě ne s ironií vám vlastní, ale zcela upřímně , tak se doopravdy chovám. Tedy agituji, na demonstrace chodím, rád tam i půjdu tedy ne jak demagogicky hlásáte v sobotu, ale vyjímečně díky demonstraci už v neděli a pak kdykoliv budu moci ve všední den . Kdyby jste nebyl chytrej(myslím samozřejmě opak) tak tam půjdete taky protože se jinak nic nezmění.

    1. No, dobře Hnidopichu, nepůjdete v sobotu, půjdete v něděli. Půjdete i desetkrát, to vás bude ještě snad i bavit. Jaký očekáváte výsledek.

   2. Kdyby tam nebyl ten snílek, nechám to bejt. Já ale tuhle taky jednoho dostal.

    Má se tu prý pochopit, že většina národa. Jako, že se chystá udělat blokádu blokády vlády, jelikož na ní nedají dopustit. Asi to vědí ve věštírně, protože většina národa to jinak nepoví nahlas, ani kdyby jim nasadili palečnice. Volby byly už před časem, ty generálský bych skoro řek, že stejně jak i ty před časem, tak spíš o antibabišovi. A celý to vypadá, že to v tom národě, hlavně tedy v lidu, spíš jaksi bubří, různé z něj vyletují všemožný sprosťárny a tak. Dokonce jsem o tý vládě už slyšel slovo kokot. Já se až zalek, co voni tam všecko si mezi sebou tam šeptaj. Hrklo ve mě vyloženě, že jestlipak tam nejsou na tu vládu spíš rozjitřený, jak se říká.

    Ale nevidím skrzevá skuliny času a rozhozený střeva, třeba fakt národ, jakmile se doslech, jak bude Rakušan neslitovný, tak ve svý většině ihned zatoužil aspoň vyběhnout na balkón a zakřičet větru, aby hlásal spokojenost a lásku k vládě. A když mu Fiala oznamuje, že to přeci kurnik dělaj tisíckrát líp, než všichni vokolo, což přeci každej musí vidět, a doprovází tato tvrdá fakta svojí přirozenou spontánní gestikulací, národ to běží křičet rovnou vichru.

    Jenže když já jsem taky nerozumnej. Něco jak ten hnidopich. Taky mám, jak už jsem uvedl, pochybnost či kýho čerta, že ten národ zas tak vytlemenej není. Tak taky zase půjdu proudit.
    Teda, možná se ale někdy konečně dozvím, vyloženě polopaticky mi to řeknou, proč konkrétně, z jakých důvodů se mám veřejně zřeknout fotbalisty a falešnýho tenisty, proč to vůbec mám celý zabalit a za živýho boha už tam nechodit. A ještě, že všem, co tam furt chtěj, mám do očí vysvětlit, že jsou ukrutný jetelové, páč nic nepochopili.
    My, pošuci, jsme tu už tolikrát byli varováni, ať fakt neblbnem a uděláme to přesně tak, jak to výše popisuju. Že je to jediný rozumný řešení. Tak jsem se opatrně ptal, že tak dobrá teda, ale proč se to vlastně má celý i s tím…, jak von se…, no, s tím Rajclem či jak, celý zhatit. Jako, aby po tom nezůstal ani smrad. Jednou jsem se ptal, podruhý, posedmý. Furt nic. Furt jen, že neptej se na blbosti a koukej to jít zhatit! Že to se celý musí vod začátku udělat jinak! Že možná jako, když to nějak půjde. Někdy.
    To se pak teda ale zlobte nebo nezlobte, já z toho vopravdu jsem zklamanej, když mi to žádnej nechce prozradit, proč se to má jít zhatit…

    1. Prudit! Prudit půjdu!! Proudit snad sám o sobě neumím. Teda asi taky, ale teprv až budu dav. To možná půjdu někam proudit.
     Mě z toho debila jednoho editorskýho jednou trefí šlak!

     1. Snad.
      Skoro mi na ty mý psací zvyky přijde, že kdybych to teď odbyl jen tím jedním slovem, tak to bude takový nijaký. Tak to rozvedu. Ale možná to nebude sedm odstavců.
      Já hořím na první škrtnutí, jakmile někde vidím někoho sahat mi na poblázněný snílky pod žokejem, jsem jeden voheň. A když je tam ještě dlouhá politická práce, jsem Bunsenův kahan délky něco přes střední postavu. Copak práce, nic proti. Ale kdesi jsem vás viděl psát o tý škále. Taky jsem takovou psal, Jestli to teda není ta stejná. Tak o tu mi jde.

      1. Já když škrtnu o nedorozumění, blafnu okamžitě, mořím se ale učením se jen rychle zdoutnat. Já jen… ‚že udělat blokádu blokády vlády, jelikož na ní…‘ To se mi asi jenom něco zdálo, protože to je ta stejná škála samozřejmě, jenom je tam trochu jiné přesvědčení, takže poloviční cíl, cílek, a o tom zbytku můžu snít, možná spolu s Alternativou, ale než jen snít celý sen, zbyde tak pak jen ten zbytek, když aspoň něco udělám.. na padesátpět.
       Panebože, já mám tak blbou náladu

       1. Nemyslím si, že když se teď trochu zaproudí a vyvolá takovej jako riotek (malej riot), tak pak bude pětapade kvůli tomu strop. Proč by měla být taková kauzalita? Spíš, když se naopak tam teď riotkem nasype trochu písku, aby to kokoti (to já vážně slyšel o nich říkat) hůř mohli tlačit pod tu třicítku, tak se k tomu pětapádlu bude pak líp dostávat.

        Nejlepší by ovšem bylo vůbec jim to vzít co nejdřív z ruky. Pak především vznikne samotná ochota to tam tlačit, protože ta dnes není. Teda, jestli pak ta ke tlačení bezpodmínečně nutná ochota bude, jestli se jí podaří tou politickou prací dosáhnout. Nakonec, čím jí riotek překáží?

        Víte, jako by mi tráva růstem šeptala takový tam to, že jedni politicky makaj až z nichž jde pára, a je pro ně nebezpečný jak sviňa, že pak přijdou vetřelci, který by mohli svojí hloupostí něco z tý jen a jen jejich práce převést do reálu. Čímž by zničili další krásný připravovaný čtyři roky politický práce. A kdoví, jestli by nezkrátili ty současný zbývající dva a půl, co jsou na práci vyhrazený. Jak by pak k tomu přišli? Já kurnik jsem ale už sebral Baštovi takovejch eventuálních hlasů, možná už jen jsem zas takový zrádce…

        A nad to pětapádlo, to už začíná být hudba sfér , protože skrze Rynk, zvaný též Radeckého náměstí, přichází zploštění.

        Někdo přece chtěl tu blbou náladu ze společnosti vyhnat. To von vám ji nevyhnal? Snad vám ji trochu vyženu já tím, pokud z mý trochu kódovaný odpovědi půjde poznat, že jsem správně rozuměl vaší trochu víc kódovaný informaci. Tutově to ještě nevím. Jako, nevím jestli opravdu odpovídám, na co jsem tázán…

       2. Tázán nejste, protože nejste ten, co to ví. Ale odkódoval jste to celkem bezpečně, totiž ne to nedorozumění, kt. mi ulpělo ve vašem textu hore, ale.. hudba sfér, jo pokuď možno nedigitální, jenže na to je, byť i řekněme na škále třeba pětasedmdesát, málo. Tak pak už jedině překousat nějaké pazdráty, mě napadá a ocitnem se ve tmě a v tichu a bude konečně klid. Ale ano ano, vím, ten, jak to bylo… svět lidí je magor.. no, takže čili nic, ať si na to svítěj, pitomci.
        Myslím totiž, že bychom to měli udělat, už kvůli zahraničí, když se budem bouřit všude a dělat nepokoje, jednomu z nás dojde dech (lidu nebo vládě). Měli bychom s tím davem proudit a trochu prudit jako Riot (co to vůbec proboha je?). Jak říkáte, zplacatí trh a i ti poslední půjdou s náma.
        A až přijde čas, já tu civilizaci stavět nebudu, to po mně nikdo nemůže chtít.
        A četl jste to o té energii? Kde se na té škále vlastně nachází naši ukr. spoluobčané a jak je na ně pamatováno? Aby se nám ta ulice nepřečíslovávala do nekonečna… Tady by se mělo něco stát.
        Notak jste teda nakonec i tázán, ale asi to nebudete vědět úplně bezpečně.
        Blbá nálada, no to je pěkně blbý název, za prvně nevim, co to je, a za druhně mě to pěkně točí. Ale já jeho hry normálně čtu, i se směju, mě to neva, myslim, že on žil někde v pravěku
        Tak mám někdy blbou náladu ze světa, jinak nee

     2. Ještě vám odpovím, raději ale odtud, ať to není do ouzka.
      Riot, to je jako Pussy Riot. Vzpoura. V našem případě dezolátů. A použil jsem zdrobnělinu, protože samo slovo vzpoura vyvolává moc silný dojem. Takový až námořnický.

      Když věštec napsal, že tak to je, že většina národa je spokojená, tak já to posunul do polohy, že je tak moc spokojená, že vyjde do ulic. Blokovat kvůli svý spokojenosti ty, kteří chtějí něco jiného blokovat z nespokojenosti. Nastane blokáda blokády. Je to to místo, co jste si nebyl jistý dorozuměním?

      Ve světě lidí magorů (svět není magor, jen je jimi vyplněn) je škála blbý nálady. Pohyb na ní je úměrný pohybu jich a jejich okolního světa na kvalitativních politických a ekonomických škálách.
      Ta tzv. mlčící většina, co se s ní pořád ve všem možným argumentuje, je vůči všem škálám inertní, přinejmenším tupě zírá,jak je jí sráno na hlavu. Významným příkladem je zrovna ta energetika. Mlčí. Mlčení v jejím případě neznamená souhlas (za který to mlčení v podstatě asi kromě voleb taky považoval věštec). Znamená jen to mlčení, ona nic jinýho nedělá.

      Tak se prostě teď ozvala nemlčící menšina, chce za tupého přihlížení (či spíš standardního nezájmu) mlčečů vytvořit stav, který umožní pohyb po škále. Pokouší se z mlčečů vymámit aspoň zamručení. Stojí proti jiné nemlčící menšině. Té „vládní“. A je pak další nemlčící menšina, u který ale prakticky nejde poznat, která z těch předchozích dvou menšin se jí zamlouvá míň.

      1. Jo, taky je Riot nějaká hejvy metalová kapela, nevím jestli poslouchatelná, tak jsem právě byl na vážkách. A taky je to kromě vzpoury, ovšem s malým, výtržnost, notak aby to nebylo zavádějící.. ale ano jako, už to chápu, rozhoupat, rozbouřit, převrhnout. Skoro námořnické a beze zbraně.
       S tím blokováním blokády se to tedy vysvětlilo. Takže bosé hradby platí, dobrá.
       A předposlední podpřípodotek, jak to tak začínám chápat, tak členové jsou pouze členové, to je jedno čeho…, ale svému vedení do ničeho nemluví, ani nic nenavrhují.. nebo kdyby i mohli něco, nebo-li zmohli, rozhodně by to nepsali do diskuzí.
       A to víte, že, jak píše někde pod nějakým článkem pan Žíkovský (nebo tak nějak), pouhá dvě procenta voličů jsou zároveň členy stran.. to už je dobrá pravděpodobnost…
       PS: víc se mi líbí to vaše (bez vysvětlivek): svět lidí je magor. To vědomí vyvrací samo v sobě možnost blbé nálady, protože je to nezvratné a tím, jak známo, podle nějakého čínského přísloví, nemá cenu se zaobírat. Tak se zabývejme tím, co jde vrátit (navrátit)

  2. Rajchl není řešení, ale když tomu někdo chce věřit, budiž. Nicméně z možného konfliktu s mocí kvůli Ukrošům je osypaný až až. EU a další věci jsou pro něj OK, recepty na spoustu věcí stejné jako Pětihnus, ideologické mantinely velmi podobné, atd..
   Ukro okupaci si ani náhodou nedovolí zmínit – a jestli se někdo domnívá, že to půjde s demolicí po dobrém , ať se koukne na Řeporyjce, videjko s tím „žoldákem“, uvědomí , koho a co chrání POlicie, že si europoslanec a politik může objednat likvidaci kohokoliv kdekoliv za cokoliv, a rychle sundejte růžové brýle.
   A přestaňte se chlubit ukrokamarády- opakovanými okupanty, drzými a arogantními okupanty …

   1. Rajchl JE v současné době nejlepší řešení. Dokáže sjednotit a zorganizovat lidi. Beranidlo pro odstranění současné hrůzovlády. Má chyby, ale nikoho lepšího nevidím. Pak se uvidí.

    1. Jak říkám – proti gustu … Jde o stejně „kvalitní“ předpoklad, jako přesvědčení o správnosti volby demolice v době nedávné… Ale znovu – proti gustu …

    1. Nechci machrovat,ale mne to připadá,že je to podvrh.
     Kdo to natáčel,kdo to zveřejnil,nevěřím tomu,že by to zveřejnili bouchači a sám Bulíř to nemohl natáčet.

 8. Západní žumpy a politické kruhy jsou 24/7/365 protirusky nacistické. Záchrana donbasských dětí před ukrošským vražděním je prohlášena za únosy a Putina stíhají z Haagu. Banderovci si pořádají diskotéky v Plzni, dokonce i na sv. Vítu je modružlutý nacistický prapor.

  Ano, nacistický. Protože banderonacismus je oficiální ideologie Ruiny, tudíž i jejich státní symboly jako trojzubec a vlajka jsou nyní nacistické. Nejen hitlerovci zneužité runy a staré symboly, mnohdy spíše praslovanské nebo staroindické než nordické, jako třeba „kolovrat“ alias „černé slunce“. Člověk si už nemůže pustit ani v autě rádio, aby to během pár minut nevytrysklo v plném hnusu.

  Stupňuje se to, jelikož všichni tito zrůdní zhovadilci vědí, že jim zvoní hrana, jak by napsal Hemingway. Čas se jim krátí, jelikož rozložení sil je poněkud jiné, než by čekali – a oni jsou ve skutečnosti ta mnohem slabší strana. Jejich prohra je absolutně jistá. Už nyní se jejich zmatené kroky více než podobají Hitlerově snění o protiútoku Steinerovy armády a brzy dojde na ono známé „čekání na Wencka“, pak už zbývá jen kyanid a Wagnerův Götterdämmerung.

  Hlavní otázka totiž je, „kolik má démon divizí“?

  S divizemi je na tom démon více než blbě. Navíc nemá munici, nemá rakety, nemá letadla, nemá PVO, nemá vůbec žádné funkční PRO. Jeho podporovatelé ztratili technologickou převahu. Jejich letectva jsou proti ruskému PVO/PRO naprosto bezmocná. Jejich loďstva se proti ruským hypersonickým raketám jakoby zázračně proměnila v legrační dřevěné plachetnice: celé US NAVY a loďstva NATO jsou jen plovoucí předražené cíle, v případě války do několika hodin na dně. Západní blok včetně USA nemá pozemní síly, schopné nasazení do opravdové války – jsou dobří leda ve vraždění pastevců koz a ovcí, proti „povstalcům“ s puškami.

  A co je ještě nepoměrně zábavnější, USA ani jejich Západ nemá výrobní válečné kapacity. Nemá energetiku, nemá materiály, nemá pracovní síly, nemá armády, nemá vojáky.

  Celkově tedy, mohou kvičet a blábolit co chtějí, ale prohráli už předem. Navíc jsou tak vyšinutí, že si to chtějí skutečně užít až na dno…

  Stačí prostě počkat. Jak říkají Číňané: když si počkáš, poplave mrtvola tvého nepřítele v řece kolem.

   1. Možná by se hodilo k tomu komentáři něco dopsat:
    Když čekáš, až popluje mrtvola nepřítele po řece kolem, neseď při tom na kolejích, co podél té řeky vedou.

    Jak praví ve zcela jiných souvislostech Vátsjájána mnich: způsoby je třeba volit. To je jinými slovy v podstatě totéž, co dvojsmyslně připomíná jednoroční dobrovolník – všechno má své meze: vždy musíme brát do úvahy okrajové podmínky, jinak spláčeme nad výdělkem.

    1. Když čekáš, až popluje mrtvola nepřítele po řece kolem, neseď při tom na kolejích, co podél té řeky vedou.
     …………….
     V USA je to nebezpečné, tam ty vlaky furt ,,jezdí“ mimo koleje.

   2. Není zač, klidně převezměte… kdykoliv, bez dalšího dotazu. Co je na blogu, je stejně veřejné tak jako tak.

    Jinak k Alef Nula poznámce výše; ano, okrajové podmínky.

    Tak třeba okrajová podmínka k Haagskému tzv. „soudu“. Je hloupé zkoušet „vyzkoušený postup“ proti Srbům a Miloševičovi také na Putina. Když „okrajové podmínky“ jsou poněkud jiné. Také by se mohlo stát, že z Haagu bude pěkné kulaté aquatorium, vhodné třeba na menší plachetnice a rekreaci, tedy až radiace za pár set let opadne. Protože mezi vybombardovaným Srbskem a dnešním Ruskem je několik rozdílů… které jsou poměrně podstatné.

    1. Jedním slovem: Jádro.
     I krysa zahnaná do kouta může být nebezpečná. (Osobně několikrát ověřeno.)
     Otázka je, kdo bude ta krysa. I když – ono je to celkem jedno.
     Umírající kobyla kolem sebe nejvíc kope. Ale já osobně věřím a doufám ve zdravý rozum vojáků. Vojáci totiž vědí o co jde – na rozdíl od politiků. Jsou to jenom žoldáci , nechtějí umřít.

  1. Já měl hovor s jednou paní. Náhodný, potkali jsme se na ulici. Známá svojí laskavostí, pomůže kde může, takový ten hodný typ člověka. Jdeme směr sámoška (hyper) a povídáme, až přišlo na skvělýho humanitárního bombometčíka. „Dobře to řek v tom rozhovoru, já to tehdy od něj četla. Fakt už bylo nutno dát jim výstrahu, vždyť to byly tam hrozný věci…“ Tak jsem se ptal, co všechno o tom ví. Prej, že děsně tejrali ty pokojný Albánce, to se přece už nedalo na to koukat. Tak se na ně udělal nálet, aby toho nechali! Zase jsem se ptal, jestli ví, jakej nálet. No, že přece ten nálet. Na nějakou fabriku.
   K hyper už jsme nedošli. Já teda jo, ona ne. Když jsem jí stručně popsal „pokojnost“ Albánců, délku bombardování, počet bomb, počet obětí, počet domácností bez vody a elektřiny, a na závěr, kdy to začalo a za jak dlouho po začátku o tom bombometčík filozofoval, zpomalovala, zastavila, a pak se otočila a šla pryč. Byla na brek, to jsem si všiml, nevím ale, jestli kvůli mně – podlému a zlému lháři, nebo kvůli něčemu jinému.

   To není vymyšlená historka. A je ilustrativní, aplikovatelná na velkou část lidí co do vnímání informací, hlavně těch informací, co jsou „povolený“. Vy sice píšete spíš technický vojenský věci, mající souvislost se skutečnou i „tamtou potenciální“ válkou, ale tu souvislost s podáváním informací o válce a jejich vnímání lidmi, to má taky.

   Tuhle válku vyhrajeme, protože je spravedlivá (informace o důvodech). Pomocí našich špičkových obranných zbraní (informace o způsobu výhry). Doufám, že naše vláda konečně použije se vší nelítostností demokratické nástroje pro umlčení dezinformačních štvavých vysílaček! I vás, páč vy jste obzvláště štvavá vysílačka! Možná i vysílačku mě, ale tu bez vykřičníku, protože vy jste mnohem štvavější. Já akorát dezinformoval tu paní.

   1. Nejhorší na tom je, že tenkrát byla RF v rozkladu , sražená na kolena. Západní poradci, kteří pomáhali Jelcinovi s demokratizací asi někde něco popletli, nebo tak něco.
    Kdyby nedošlo k dočasnému rozvrácení RF, tak by tam Rusové vlítli. Ale to by se nestalo, protože by si tam nedovolili vlítnout kluci od NATO.
    Místní by bývali měli šanci vyřídit si to sami. Konflikt by nebyl tak krvavý a netrval by tak dlouho. Nikdo by necítil podporu ze zahraničí a netlačil by tolik na pilu.
    ( Můj názor. )

    1. Byli na tom hůř, než to vypadalo, kromě jiných roztomilůstek jim v 98. taky padla měna. Raději nebudu psát, kolik mě to stálo, byl bych za naboba. Ale díky tomu nemám jak si nepamatovat, když volali, že poslat mi to pár dní předtím, bylo by to v klidu, kdežto sivódňa si po převodu rublů v jejich bance na dolary a jejich odeslání ke mně za to už koupím nanejvýš polobotky.
     Ale „trochu“ si za to mohli sami, protože kam se na ně v tehdejších rozkrádačkách a tunelech hrabou ukrové. I tamní pamětníci popisují jejich devadesátky jako nejdivočejší divokej Západ. Jednou jsem se, naštěstí jen přes loket, v čemsi tam zaplet s tamní mocnou bratvou. Právě ve Rjazani. Brr. To bych raději sexoval s tou zubatou bejbynou vod Pirátů.

   2. Když řeknete děckám, že Ježíšek není; milým ženám, že Ukroši vraždili na Donbasse za naprostého nezájmu Západu 8+ let děti a další civilisty houfnicemi, raketomety a velkorážnými minomety; a pak to korunujete prohlášením, že tuhle válku banderonáckové velice pravděpodobně nevyhrají; že NATO je vykradený papírový tygr, že USA ozbrojené síly jsou proti Rusku a Číně téměř k ničemu (kromě strategických jaderných sil ovšem, tj. ponorek a raket), anžto jsou beznadějně zastaralé a neumí bojovat ve skutečné válce… A že USA a Západ nedokáží převyrábět ve zbraních a munici ani samotné Rusko, natož pak ve spojení s Čínou a dalšími… tak už chybí jen se zmínit, že neposkvrněné početí je katolická pitomost. Když už, tak už… Ani Saturnin s dědečkem ve své „Kanceláři pro uvádění románových příběhů na pravou míru“ by nemohli být úplnější.

    Západ se ve své propagandě deklasuje sám, bez vnějšího přičinění: např. dnes ukazovaly Západní žumpy videa o „výrazném posílení“ ukrošské ofenzívy u Bachmutu, což byl vyloženě patetický obrázek. Asi 50+ lehce obrněných náklaďáků s kulometným střelištěm, ještě ve žluté pouštní kamufláži z Iráku/Sýrie/Afghoše… a to proti ruským velkorážným houfnicím, salvovým raketometům, proti-tankovým raketám, sebevražedným dronům, a tankům. V tom všem mají navíc Rusové významnou převahu jak v kvalitě, tak počtech. A v zásobách munice. Kromě toho mají ještě navíc vrtulníky a letadla a k nim hafo dálkových zbraní. Zkrátka, sebevražda, úplná jatka; kdyby Ukrošům rozdali místo těch směšných autíček pistole s jedním nábojem, vyjde to do pár dní úplně nastejno. To „posilují“ ten Bachmut, o kterém měsíce tvrdili, že je to nedůležitá díra někde kdesi.

    Zkrátka, nejlépe vyvracejí svou vlastní propagandu oni sami.

    1. K42- co myslíte, byl incident s dronem záminkou, nebo po zničení příležitostí, jak dostat americké válečné lodě do Černého Moře…
     Což by docela posílilo nacistické síly, ne že ne. Nevíme totiž jaké páky na předvolební a pozemětřesové Turecko budou z hlubokého hr…státu mít.

     1. Kdo ví. Vyšinutost a surreálnost amerického a Západního vedení nemá zřejmě žádných hranic. Zpočátku si netroufali ani létat výzvědnými drahými drony ani ve vzdušných prostorech NATO sousedů Ruiny, a pilotovanými stroji jako AWACS nebo RC-135 nebo námořními P-8 Poseidony už vůbec ne. Postupně se „osmělovali“, drzejší a drzejší.

      Rusové je nechali konat; až se Amíci a Západ začali i z oficiálních míst přímo chlubit, že výše uvedené prostředky přímo poskytují cílová data pro ukrošské útoky na frontě nebo proti Krymu a dalším ruským územím.

      Což v každém konfliktu opravňuje protistranu, tj. Rusko, k sestřelům těchto strojů, třeba i ve vzdušných prostorech Polska, Rumunska, nad mezinárodními vodami. O Ruině samotné ani nemluvě.

      Rusové navíc vyhlásili, a to hned na počátku, nad významnou částí Černého moře – i jinde – letecké NOTAM-y, obvyklé v případě třeba vojenských cvičení nebo vojenských akcí. Bývá standardním zvykem, sestřelovat vše, co se do takového prostoru dostane – a když to navíc ještě drze vypne odpovídač, tak tuplem. Ale ruské síly to nedělaly, takže Amíci a NATO stroje si tam poletovaly jako na přehlídce, a to stále drzeji a drzeji, ruku v ruce s blábolením v žumpách, jak přímo zásobují Ukroše cílovými daty, třeba pro opěvované Wunderwaffen HiMARSy.

      Takže jak se zdá, „ucho se utrhlo“ a nyní tedy Západní drony a další „rozvědčíci“ dodržují výše vyhlášené ruské NOTAM zóny. Eskalační potenciál mají Rusové – mohou kdykoliv začít sestřelovat vše co létá okolo, protože Západ jim k tomu dodal sám dostatečné důvody.
      Náměsíčnost především Amíků nebo Britů je ovšem vysoká, takže se nedá vyloučit, že takové sestřely zkusí využít pro nasazení svých dalších sil, třeba letadel nebo dokonce lodí.

      Ale brání tomu klíčová „dohoda z Montreux“, kdy Turecko nesmí při válečném stavu v Černém moři propustit Bosporem a úžinami žádné válečné lodě, které nemají domovský přístav tamtéž. Také tomu brání faktický poměr sil: je to „ruský rybník“ a cokoliv cizího, co se tam Rusům nelíbí, půjde do hodiny ke dnu, zcela nebránitelně. Ruská ponorková, letecká, raketová a lodní převaha je tam prostě absolutní.

      Tj. amícké ani britské lodě tam prostě nesmí a nebudou tam, přes to nejede vlak. I kdyby se USA povedl v Turecku nějaký „megapřevrat“, nic se v tomhle nezmění.

    2. Dyť já to prve hned říkal, že setapouch.
     A to početí mi sem už nedávejte. To já si hned pak vzpomenu na démona jménem Legie, co mi jeden pán říkal, že naprosto klidně se tak moh jmenovat. Ještě štěstí, že se do prasat nemuseli zahánět pretoriáni…

    3. No, ještě, aby tu výzbroj vůbec použili, začali snad i válčit , a onu převahu zúročili… Zatím jde o opotřebovávací kočkování, kdy ještě „takticky“ vymění zajaté ukronácky , a umožní jim návrat do hry s mediální pompou …
     Jak to doopravdy myslí, jak a čeho chtějí ve skutečnosti dosáhnout je mnohdy skutečně záhadou, páč i přes onu převahu v klidu nechávají proudit západní výzbroj na Ukrajinu…

     1. 13 měsíců války-neválky, tedy z ruské strany „SMO“ (Special Military Operation) uplynulo, a výsledek je, že Ukroši jsou na hromadě, Západ je na dně s municí a disponibilní výzbrojí, ekonomicky se usankcionoval do nastupující hospodářské katastrofy a peníze na další živení Ruiny jaksi už nejsou, ber kde ber.

      Kromě toho všeho, dochází ke kolapsu Západní propagandy, jak ohledně „neporazitelnosti“ a Wunderwaffen, tak k vyhřeznutí Západního fašismu až protiruského nacismu a pravé podstaty banderonacismu. Z Ruiny prchá vše, co má ještě funkční nohy a najde nějakou tu skulinu, čímž mohutně „obohacuje“ Západ nade všechny meze. NeZápadní země to vidí docela jasně, je to globální prohra Západu ve skutečně globálním rozměru.

      Ztráty Ukrošů a NATO „žoldáků“ jsou katastrofické natolik, že to propaganda není schopná dále zakrývat. Což se týká i techniky, která tam padá jak do Kovošrotu. Za těch 13 měsíců SMO jde o likvidaci již třetí verze ukrošské armády, po předchozích doplněních a znovu-vyzbrojeních.

      Rusko nevede střet nijak „totálně“, takže ano, vyměňují zpět zajaté ruské vojáky i civilisty za banderonácky a další zajaté Ukroše. Jinak by své lidi zpátky nedostali. Ztráty ruských sil jsou proti Ukrošům minimální, což nemůže zastřít ani naprosto prolhaná „černá“ propaganda (tj. snadno vyvratitelná) Západu. Aneb kam se všichni ti mobilizovaní Ukroši náhle poděli? Tohle mystérium nelze vysvětlit…

      Místo reálně snahy o ukončení, případně „zmrazení“ prohraného konfliktu Západ hru stále šponuje, čímž všem přesvědčivě dokazuje, že je jednání neschopen a opravňuje Rusko k úplnému zničení Ruiny jako nepovedeného státního útvaru. Který musí zaniknout, jinak žádný mír nebude. V tom si Západ neustále nabíhá stále více a více na vidle – odmítnutí čínských mírových návrhů je porušení posledních tabu: je zřejmé, že se Západ nespokojí s ničím menším, než je totální porážka Ruska, za jakoukoliv – ovšemže cizí – cenu.

      Není to prostě jen lokální konflikt, a ruská strategie tomu odpovídá. Proto Rusové nezničili mosty, železnice, tunely, letiště a nechávají proudit Západní výzbroj a munici na frontu. Jinak by tam živou sílu Ukrošů nedostali a nemohli je likvidovat, jako to dělají. Čím méně potenciálních „partyzánů“ zbude, tím pro budoucí mír v oblasti lépe. Proto nenasazují své síly naplno, rychlé vítězství nepotřebují, právě naopak. Likvidace Západní výzbroje a zásob munice je další plus.

      1. Ukončení konfliktu ve stávající situaci je nesmysl pro obě strany:
       Pro Západ z těch důvodů, které zmiňujete – nesmí utrpěl ani zprostředkovanou porážku, a když už do pekla, tak na pořádném koni, a pro Rusy by to znamenalo zapouzdření ložiska dalšího konfliktu během krátké doby, s tím, že tentokráte by demokraté ukronácky vyzbrojily klidně i jadernými zbraněmi, atd. – tedy trvalý obrovský problém.
       Navíc – Ukáčka v drtivé většině Rusy nenávidí a bez mrknutí oka by je povraždili, už je v genetické paměti ohromná nenávist ( pravda, nejen k Rusům) u vícero generací – domluvou neřešitelné

  2. Nevím, jak v Číně, ale tady vyhraje STRACH, ostatně to už je jasné nyní. Západ byl, je a bude vždy buď otevřeně, nebo „demokraticky“ skrytě fašistický až nacistický, pouze svazuje škrabošku.
   V Bohemii budeme v klidu, potichu sedět u řeky, a počítat maximálně své mrtvé – to je naše vladtnost, povaha a projev genu: přežili jsme Habsburky, atd…
   Vždyť to přece všichni vědí, obzvláště v situaci, kdy demonstrativně i alternativa dává najevo, jak moc nenávidí svoji vlastní minulost a opovrhuje s ní, tedy společnost opovrhuje sama sebou, a všem dává najevo, co je vlastně zač, jaký potenciál a pud sebezáchovy má …
   Otřesná podívaná …

 9. Ohledně propagace znaku skupiny Azov je to jednoduché.

  Nakreslíte znak na tabulku a tu pak otočíte o 90° vpravo.
  Dostanete „starosvětsky“ napsané „Z“, kteréhožto malování kamkoli – zejména na auta – je prý trestné.

  Problém je vyřešen.

   1. Chápe to i režim?
    A prokurátor Stříž?
    Zaslechnul jsem něco o človíčkovi, kterýho ty zasraný kurvy vyšetřovaly za to, jak si naskládal na chlebíčky salám a okurky.
    Stačilo mu tedy, když Střížovi a médiím vysvětlil, že oni rituálně tančí a on by jen rád snědl chlebíček?
    Hele, že to nebude tak úplně pravda?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *