16 dubna, 2024

Sílí nám démon, sílí!

V posledních měsících jsem v souvislosti s Ukrajinou vícekrát psal o vyvolávání démonů. Ne, všichni Ukrajinci nejsou nacionalisté, mám mezi nimi spoustu přátel, kteří fakt nefandí Putinovi a jsou na Rusy hodně nabroušení, že vpadli do jejich země. Znám spoustu Ukrajinců, kteří celou tuto válku nepoměřují hodnotami jejich odbojných hrdinů z doby Druhé světové války. Znám i u nás celou řadu lidí, kteří Ukrajincům pomáhají prostě proto, že Rusko vpadlo na ukrajinské území a ne naopak. Nehledají za tím další příčiny. Nepoměřují tuto válku prizmatem přibližování základen NATO k ruským hranicím. Rusko prostě vpadlo na Ukrajinu a nemá tam co dělat, tečka.

A musím říci, že i mezi těmito lidmi se začíná rozmáhat obava, že se tam na Ukrajině nějak moc rozmáhá fašistický duch. K Babímu Jaru se jde třídou Stěpana Bandery a za mostem navazuje ulice Romana Šuchevyče. V Plzni se dělají Bandera párty. Teď to teda přejmenovali, protože si toho Češi všimli. Ale žádný Ukrajinský uprchlík který tam chodil přispívat na válku proti Rusku se nad tím nepozastavil a nevyzýval naše úřady, aby s tím něco dělaly. Našim lidem Bandera párty vadila… ale Ukrajincům nevadila ani trochu. Palec nahoru plzeňskému primátorovi, který projevil vzácnou odvahu. Kdybych byl Plzeňák, měl bych koho volit.

Teď prolétla fejsbůkem fotka jedné moc pěkné ukrajinské SPZtky… určitě je to fotomontáž, Cemper to brzy odhalí.

Dávný démon prostě vystrkuje růžky. Když vyzýváte ducha, tak nejhorší chvíle není ta, když si zapálíte ty svíčky a odříkáváte kouzelnické formulky. Nejhorší chvíle je ta, když se to povede. Nejprve byly ohňové pochody, začaly první sochy, správně pojmenované ulice, pak přišel Pravý sektor, prapor Azov či Kraken… pak přišly na řadu první lidské oběti v Domě odborů a teď už tam na Ukrajině žere lidské maso ve velkém.

A teď si toho začínají všímat i ti, kteří nad tím dosud zavírali oči.

Ne u nás samozřejmě. Naše novinářská banda drží lajnu a s pravdou to nemá nic společného. Jindra Rajchl měl demonstraci, západní média psala o protivládní demonstraci, ale jen ti naši psali o demonstraci proruské. Prostě klasika. Ale jinde už to prosakuje. V poslední době je těch Bandera zpráv nějak moc.

Já jsem před tím varoval. Jak jednou toho démona vyvolají, tak už ho nedostanou zpátky. Jakmile ho nakrmí lidským masem a lidskou krví, tak už se ho nezbaví. On pak žije vlastním životem a velice rád se potměšile obrací proti těm, kteří ho vyvolali.

Dneska varuji znovu. Zase ten démon pokročil. Zase se dostal dál. Zase se nám Stěpan Bandera lépe etabloval. Banderův duch se dostal až ke Zdechovskému do ojroparlamentu.

Ne, nebudu rozebírat celou kauzu Matouše Bulíře. To je jeden z těch proukrajinských idealistů, který si celou válku odůvodnil nevyprovokovaným ruským vpádem a který si tam donedávna hrál na hrdinu. Měl poměrně sledovaný fejsbůkový profil a byl podobný brouk Pytlík jako já. Také se vyjadřoval úplně ke všemu… Narozdíl ode mě ale jel přímo do centra dění a udělal si obrázek na vlastní oči. Já jsem na takový idealismus málo cáklý. Kromě toho má Bulíř ještě další vlastnosti nevhodné do dnešní doby – nechává i druhým své názory.

No a teď dával z Ukrajiny videa, která příliš nenasvědčovala vítěznému narativu našich médií. Byl tak trnem v oku našeho lidoveckého europoslance Tomáše Zdechovského, až ho normálně napráskal ukrajinským orgánům a Bulíř dostal na budku za to, že lže. Abych řekl pravdu, nejvíc mě na tom překvapilo, že nedostal nakládačku už dávno. Že tuhá vojenská cenzura tyto videa nějak přehlídla a ony se dostaly až k nám. A dvojnásobně mě překvapilo, že ještě žije… I když… prý už o něm dva dny nikdo neslyšel.

Video, jak Bulíř dostává po hubě, už oblétlo internet, kdo chce, najde si ho během pěti minut. Nepřekvapí, že ho řežou jeho čeští spolubojovníci…

Ovšem úplně nejzajímavější je ten duch starého Bandery, který se projevil právě u soudruha europoslance. Měl velkou radost z toho, že se mu podařilo přispět k likvidaci nepohodlného názoru (a možná i člověka) Fakt velkou radost. Také toho byl plný internet. Byla to tak velká radost, že jsem měl před očima ty stromy ověšené mrtvými polskými dětmi, které tam naaranžovala UPA, jako cestu k budoucnosti. Měl jsem z toho naprosto stejný pocit.

Nezůstanu jen u Zdechovského (kdyby se u něj v kanceláři našel obrázek se Stěpanem, vůbec by mě to nepřekvapilo), ale i Pavel Novotný Řeporyjec se nám moc hezky vyjadřoval o Češích… a také mu to prošlo. Zdeněk Šarapatka se také ukázal jako kovaný demokrat a také žádný prokurátor nekoná. Prapory s Azovem také nejsou problém, Karpatská sič také není problém, nic není problém. Problém začíná tehdy, když na to někdo upozorní.

Vidíte, jak se nám démon rozmohl? Jak zesílil a co všechno už smí? Tohle má Zdechovský opravdu společné se Zelenským… pěkně spolu krmí démona a mají radost, že roste. Nemohu totiž uvěřit, že by právě Zdechovský měl tak malý rozhled a byl tak přízemní. Nemohu uvěřit, že si Banderu hýčká z neznalosti. Nemohu uvěřit, že chodí upírovi brousit zuby a netuší, co činí.

Začalo to dýkou pro Savčenkovou, pokračovalo to praporem Azov v europarlamentu (zdravím Štětinu), přišly Bandera párty, teď jsme u mlácení Bulíře, čemuž ojroposlanec rád a s chutí dopomohl. Už nejsme moc daleko od první české krve. Nejsme daleko od první české oběti démonu Banderovi. Už teď si démon užívá mlácení… až to přijde, česká krev mu bude chutnat také. Má tu už dost zastánců, kteří se nemohou dočkat, až se zahryzne do prvního českého masa.

Stačilo pár měsíců. Pár měsíců, kdy odpovědní nekonali a naopak to schvalovali. Upír se nám osmělí ještě víc. Mohl tady nosit prapory, mohl dělat Bandera párty, může mlátit Bulíře za jiný názor. Bude toho smět ještě mnohem víc.

340 thoughts on “Sílí nám démon, sílí!

    1. Admirál je čtyřhvězdičkový generál a toto je oficiální slavnostní uniforma armádního generála AČR, určená na slavnostní příležitosti. Podobnou má každý generál (snad je s výjimkou brigádní generál Šmerdové, ta má asi něco jiného). Alespoň vidíte, za co se v téhle zemi utrácí.

 1. Ochotní by jistě byli/jsou, ale maj z toho opravdu lufta.
  „Všechno má své meze,“ řekl jednoroční dobrovolník dvojsmyslně.

  1. Papír a mikrofony snesou hodně, ale vlády jsou jedna věc a lidi zase druhá. Osobně si ty kavárníky jako válečníky moc představit nedovedu. Lipavský v té helmě a pancéřové vestě budil spíš útrpný úsměv.

 2. On masakruje civilisty?
  Ty zbytky raket co dopadnou na panelové domy jsou vždy ukrajinské. Buď jim ta PVO už nefunguje, nebo se snaží o sestřel ruských raket nad městy.
  Kvůli tomu už vyhodili Ukrajinci Arestoviče, který to přiznal. Poslední rozhovor dával z Itálie, tedy pokud jsem to nepopletla.
  Východ Ukrajiny se bombarduje už od roku 2014.

   1. Říká vám něco pojem “stolen valor”? To je když se v rámci armády vydáváte za něco co nejste. On se vydával za někoho kdo bojuje a ti co tam OPRAVDU bojují to vzali osobně. Svyma videama aktivně pomáhal ruské propagandě, což na Ukrajině muže bejt ještě rad ze dostal jen přes držku a ze si ho nevyzvedla SBU.
    David Pekarik

     1. Neumučili.
      Zlynčovali ho.
      Líto mi ho není, jel si zastřílet na lidi a holt to nedopadlo.
      Jiný „lidi“, kteří si taky přijeli zastřílet na lidi ho seřezali.
      Dog eat dog.
      Plukovník výsadkářů Anatolij Kozel (Kupol) udělal to samé, co Bulíř – vylíčil poměry v ukrajinský armádě bez příkras.
      Nezlynčovali ho, ale degradovali a on dal výpověď.

     1. To tvrdí lidi okolo Zdechovskýho.
      Zajímavější je otázka, kdo ho potom zlynčoval.
      Ti tam taky nebyli?
      Stalo se to tedy u nás?

      Nebo je odpověď jednoduchá – Zdechovský lže, kdykoliv otevře hubu, protože je europoslanec a lidovec k tomu.

      1. Zdechlovský je kurva, dočasně převlečená za lidovce, aby se dostal do EP. Kdo se chce přesvědčit, nechť zalistuje v historii iděsu a jeho blozích.
       To je jeden z mála lidí, se kterým by se za válečného stavu nikdo nepáral a šel by zády k matracím, okamžitě.

 3. Ad hop-ík:
  Kdo z vás určí, kolik z toho, co tu zanechává „hop“ jsou pitomosti a provokace a co je jiný názor? Ze svého hlediska si to vytřídíte naprosto jednoznačně. A z jiného hlediska? Ano, je to provokatér a jak vidno, provokatér úspěšný. utáhne vás na vařené nudli. Místo, abyste tady tady „trousili atickou sůl“ tak se zbytečně rozčilujete a krásně hopíkovi skáčete na špek.
  A na druhou stranu: Nesnášíte odlišný názor a voláte „Upaluj!“ Pokud chcete být v nějaké skupině a v naprostém souladu, běžte zpívat do nějakého smíšeného sboru. Nebo do Severní Koreje.
  Nemyslím to jako urážky, ale jako něco k zamyšlení – nad sebou samými.

  1. Aha. Takže když sem někdo napíše: „pokládám za správné nakopnout každého, koho potkám“, mám to pokládat za jiný názor a slušně a věcně s ním diskutovat.

   Nemyslíte, Kocoure, že i tolerance má své meze? Co takhle raději dát na zdravý rozum a přirozený instinkt / pud sebezáchovy?

  2. Tak jsem se nad sebou zamyslel.
   Všech 11 (nebo kolik) televizních kanálů jede 24/7/365 nenávistnou protiruskou propagandu, ze který je mi zle.
   Všech 27 (nebo kolik ) rozhlasovejch stanic jede 24/7/365 tak odpudivou nenávistnou protiruskou propagandu, že je z toho člověku na blití.
   Všechny tištěný i elektronický média ze sebe hrnou protiruskou nenávist od rána do večera.
   Hrne ji ze sebe i vláda – úplně všichni členové, při vhodných i nevhodných příležitostech.
   Sociální sítě jsou zaplavený tisíci opravdu sprostých a agresívních anonymních antiruských účtů, že už tam lidi přestávají chodit.
   Na to celé dohlíží prokuratura, několik policií a služeb a neziskových organizací.

   Tohle byla jedna z mála oáz, kde nebyla ta propaganda tak intenzivní – pominu mašíbl, jako byl gogoš a je hřebík Stridor, ale z opravdových sráčů tady byl vlastně jen Skelop – a toho si tady asi domácí pěstoval.

   A vy napíšete, že komu se nelíbí, že i sem už lezou antiruský vysírači NESNÁŠÍ JINÝ NÁZOR? ŽE JE SEVERNÍ KOREJEC?

   Hele, nechtěl byste se omluvit?
   Jako že vám to ujelo a tak?

   1. Souhlas, už minule jsem dával za příklad diskuzi na Pravém prostoru. Taky to byla oáza klidu. Ale nastoupili provokatéři a z diskuze se stala smradlavá břečka a lidi tam prostě přestali chodit. No a teď je máte tady. Nemají opačný názor ale zcela vědomě UČELOVĚ PROVOKUJÍ. Když sedíte s partou kámošů na pivě a co chvíli k vám ke stolu přiběhne svazák s poznámkou, že jste banda starých čuráků, tak se s ním taky nebudete vybavovat ale roznou ho vykopete z hospody. Tak to ku… Vidláku udělej, nebo se s diskuzí rozluč.

   2. Ještě jinak:
    Vaše jednoduchost se mi moc nelíbí. Naskočíte ne na první našlápnutí, ale ještě dlouho předtím. Přečtěte si to ještě jednou. Prosím. A snažte se pochopit text. Děkuji.

    1. Heleďte, když dojde na přehodnocování role Bandery nebo jinejch sráčů, tak jsem opravdu jednoduchej.
     Takovej severní korejec.
     To se nepokoušejte obhájit.
     A pokud se vám opravdu stýská po jinejch, těch „pokrokovějších“ názorech, je jich všude plno, přesyceno.
     Dokonce můžete přispět na tank Tomáš G Masaryk nebo na raketomet Přemysl.
     Ale proč to chcete i tady?

     1. Protoze je stejnej debil typ jako hopik, jenom si mysli ze to neni videt. Sjedte si jeho prispevky za mesic a pochybnosti zmizi samy

      1. To si nemyslím.
       Jen to tady chce „oživit“ o názory, kterých se mu tady zdá být málo (zaplaťbůh)
       Jsou v dostatečným množství v diskusích na Novinkách, Seznamzprávách, Twitteru, všude.
       Všude na vás idioti syčí RuSSáku, deZZoláte, ať napíšete cokoliv.
       Proč i tady?

     2. Anebo je Starý kocour opravdu autentický demokrat. To je také možně.
      “ Nesouhlasím s vámi, ale budu bojovat za to, abyste to co říkáte směl říkat. “
      Voltaire

  3. Tak jsem se nad sebou zamyslel a zjistil, že na pronáckovské vysírky furt nejsem zvědavej.
   Na to, abych jakkoli „přehodnocoval“ vlasovce, banderovce, nacisty a pod. toho vím o jejich zločinech příliš mnoho.
   Howgh.

 4. Ovšem na druhou stranu…
  Jsou ke koupi trička se znaky Azova a dalšími, schválenými jako nepropagujícími.

  Co se zamyslet…Představme si Václavák, plné ulice „Azováků“… Z toho by nynější vrchnostenské „majitele jediné pravdy“ mohla zabolet hlava. Byl by to neobvyklý neprvoplánový, leč možný manévr, „zadním vchodem“.

   1. Taktika „bočního vchodu“. Potíž je, že daleko náročnější na myšlení, než frontální. Bojím se, že nepochopitelná i pro leckoho ze zdejší hospody.

     1. Na druhou stranu, když mi nad hlavou poletí raketa a spadne mi na hlavu, tak nám oběma bude celkem fuk, jestli se jmenuji Švejková anebo Nováková. Budu mrtvá.

    1. Jako nápad bočního vchodu jo, ostatně několik bočních vchodů vytvořila EU (zdraví, čistota, jasnězdůvodněnýnemír) a nám nic nebrání vytunelovat jiný boční vchod, tzv. opačný, o hodně vtipnější, ale
     Ale možná, když se lidé ocitají na pokraji šílenství, tak když už, tak se vším
     Zatím mi to ještě není blízké. Zešiluji jinudy, zřejmě

  1. „Zelenský for prezident.“
   Ať žije Ukrajinsko-Polsko-Československá federace! Navažme na bojové tradice Šucheviče a Bandery! Dnes nám patří Evropa, zítra celý svět!
   Sláva Ukrajině!

   1. To by se Polákům nelíbilo. Polska zawsze na pierwszym miejscu nebo Polska od morza do morza.
    Takže jedině Polsko-Ukrajinsko-Československá federace.
    Jeszcze Polska nie zginęła, až potom možná Sláma u kravína.

  2. toto je naozaj dobry napad
   vsetci si oblecu zltomodre tricka s Azovackym znakom, budu kricat SlamaUkravina a tak pojdu demonstrovat proti Fialovi
   pripadne zacat predavat zltomodre tricka s napisom „chceme mier ukrajinskemu ludu“, „mier ukrajine“
   a podobne
   .
   som naozaj velmi zvedavy ako potom bude Fiala hovorit o rusofiloch ktorych „netreba brat vazne“

   1. Kdybych byl Fialový, požádal bych na takové de-monstraci o slovo.
    „Vážení spoluobčané! Jsem nesmírně rád, že jsme se tu sešli v tak hojném počtu na podporu hrdinného boje ukrajinského lidu proti ruské zvůli. Jsme ve válce! Proto vláda hned zítra vyhlásí mimořádnou válečnoiu daň, hlavně pro ty, kteří se nebudou mít jak bránit. Je nezcizitelnou ctí každého uže mezi 18 až 58 lety aby se sám, zcela dobrovolně přihlásil do českých praporů ukrajinské armády a nenechal se trapně chytat na ulicích.“ Atd., atp.
    Po dvou hodinách, již mírně iochraotěkýn hkasem:
    …“Vítězství bude naše! Pak teprve začneme pod vedením USA budovat novou, spravedlivou společnost! Prohru Západu prostě nepřipouštíme!
    Ale kdyby to přece dopadlo jinak, tak se můžeme, zcela dle našich tradic, přimknout k vítěznému Východu, spojenému Rusku a jeho sponzorům… eee spojencům. Zvítězíme! Победа будет за нами! A volte Pětikoalici! Protože jedině ta vás provede divokými peřejemi současného světa!“
    „Děkuji za pozornost!“

    1. Organizátoři takové demonstrace by ovšem museli informovat všechny její účastníky, že odpovědí na proslovy pětidemoličních řečníků bude hrobové ticho.

       1. Jo to by byla občanská kázeň!
        Sice krásná, ale nerealizovatelná představa. Takovou jednotu najdete jen v Koreji pod hrozbou doživotního trestu, A tady se pořád diskutuje o demokracii.

         1. Zařídí se sám.
          Pokud posluchači používají mozek, nezbude jim nic jiného.
          (Není to tak samozřejmé, jak jsem se tady dneska přesvědčil.)
          Když se budou ve stovce mlčících demonstrantů tři smát, nebude to žádné mrtvolné ticho. Když se ve stovce řehtajících se demonstrant tři smát nebudou, ani se to nepozná.

  3. Pane Schumachere, kde jste viděl prodávat trička se znaky Azova? Dáte odkaz?
   A dají se někde koupit ty nášivky Z, co měli na batozích ti „demonstranti“, které fízlové jakože sebrali?

 5. A sakra, no takže teď už jakýkoliv závan pootočení kurzu, byť z třiceti jen na padesátpět, by teprve znamenal, že bychom nebyli v přesile, protože už teď jsme v té patové situaci díky ukr. spoluobčanům. Tak vláda klidně může podat demisi..
  Přeci jen se bude muset promyslet znovu bod jedna, kterým by se měla pořešit bída. Nebudou tím bodem tedy zřejmě ty energie, nýbrž ta energie, která je ovšem k nezaplacení.
  Nositelé odkazů by prostě neměli být žádní potomci. Osobnosti, v případě že vyprodukují za svého života odkaz, by si tento měli vetknout se svým odchodem, neboť potomci hůř chápou. Na tohle nicméně taky EU přišla, takže opravdu, skutečně nevydává žádná nefunkční rozhodnutí, jak jsem již onehdá…
  A to patřilo zase pod kohosi…

 6. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-ukrajina-si-pamatuje-kdo-nam-nepomohl-kuleba-slibuje-odvetu-227925

  Kuleba dal ale jasně najevo, že země, které Kyjev nepodpořily „v nejtemnějším okamžiku ukrajinských dějin“, na to mohou v budoucnu doplatit.
  „Pokud si někdo ve světě myslí, že způsob, jakým se ta či ona země zachovala, nebude brán v úvahu při budování budoucích vztahů, tak tito lidé prostě nevědí, jak funguje diplomacie,“ řekl Kuleba. „Válka je doba, kdy se musíte rozhodnout. A každá volba byla zaznamenána.“
  Ministr vytkl Západu, že neposkytoval pomoc dostatečně rychle.
  Říká, že Kyjev má na své straně jeden zásadní faktor: „Z historického hlediska byla Ukrajina nespravedlivě nedoceněná a lituji, že bylo zapotřebí krveprolití a války, aby si svět uvědomil, jak jsme skvělí.“
  „A zůstaneme skvělí. Jen vám trvalo, než jste si to uvědomili,“ uzavřel ministr.

  Tyvole, ten je na drogách!

  1. Poloviční blázen.
   Ale v jedné, dost zásadní, věci nelhal.
   “ Největším luxusem, kterému se Ukrajina ve Spojených státech těší, je oboustranná podpora jak v táboře demokratů, tak republikánů. “
   Demokratka Allbrightová + její přátelé, byla nepochybně stejně rázná žena, jako republikán Kushner + jeho přátelé.
   Kulebo, tady v Česku máš také podporu ve všech stranách. Vyřiď panu Zelenému, že vítězství má jeho lénum v kapse. ( Teď už jen aby nedošli leníci , bez “ živé síly” se bojuje těžko. Že by byli přátelé pana Zeleného svolní dodat i živé síly ze svých řad , to se mi moc nezdá. )

  2. Je jen otázka času, než Rusové všecky tyhle Kuleby a Zelenské pochytají. Zatím se tak z nějakého, zřejmě dobrého důvodu neděje.
   Vím o Rusech, že se bez perfektního plánu a jeho schválení ani nevyserou, takže si myslím, že je všechno připraveno a jen se čeká na vhodný moment, kdy Zelenského a jeho ministra války chytit a dopravit do toho Haagu.

 7. Sledujeme vznik osy Praha – Varšava – Kyjev, které bude brzy i Brusel málo radikální. Už jen čekám na čarodějnické procesy a první oběti. Ukrajinská menšina brzy sjednotí ČR, Polsko a Ukrajinu do jednoho územního celku. Slovensko do něj zapadne brzy také. Přepisují se nám geopolitické mapy. Vzpomeňme si z historie na Habsburskou říši a války proti Turkům. Tehdy byly české země zdrojem peněz a mužstva pro válku.

  1. Pane Gerd.
   Bez svolení USA,nic nevznikne a pokud něco takového,tak to musí být co nejdřív,občanů se raději nezeptají.
   Mne napadá další Mnichov,jen je v současnosti jasnější,že cílem je zase Rusko.

  2. Nepodceňoval bych slovenské partizány. A proslulou českou pružnost (zůstali by ohnutí jen naoko, při každé sebemenší příležitosti by Ostreich poškozovali ). A tradiční fiaska polských spojenectví.
   Nicméně hrozby existují. Zahnívající (bez megadotací či zbrojních výdajů by se již položil) kapitalismus potřebuje celou škálu represivních složek, nepohrdl by ani oddíly banderovců apod.

 8. Hampl, Konvička a spol si dříve mysleli, že ozbrojenou pěstí líbo démo budou muslimové. Budou dělat špinavou práci a dostanou za to beztrestnost (takhle prý nějak vznikla na Sicílii za Habsburků mafie – beztrestnost za spolupráci s okupanty – a mají ji tam dodnes). No a nyní to vypadá na lidi od Stěpana Bandery. Ta beztrestnost je očividná. Ale ta naivita, že to zvládnou ukočírovat.

  To je jako když si političtí pleticháři v Německu „najali“ (tohle jeden z nich řekl) Hitlera a udělali ho kancléřem. Taky si mysleli, že bude jejich loutka a oni jen budou tahat za provázky.

  Jsem zvědav, kdy a z jakého konce se začnou přepisovat dějiny na téma WW2, okupace a protektorát (ochrana před bolševismem, boj s Ruskem, budování Nové Evropy …) a jak při tom zvládnou holokaust. Ani bych se nedivil, kdyby už měli v šuplíku pár pracovních verzí.

  1. Ti lidé od Stepana Bandery nebudou Ukrajinci. Budou to Češi, kteří přijali banderismus za vlastní. A že jich je. Kavárníci o tom zatím nahlas nemluví, ale jim jsou metody OUN a UPA vlastní a aktivně se je učí.

  2. Re: adx

   Jste starej a hloupej a tak fšelijak podobně.

   KAŽDÝ kovář má v ohni VÍCE želízek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Jedno opracovává na kovadlině, ta další se pěkně nahřívají v dřevěném uhlí…

   Njn. kdo ze zdejších viděl živého kováře při práci, že jo…

    1. Re: Godot

     Klidně si ji znova vykovejte i vlastnonožně.
     O SKUTEČNÉ práci vesnického kováře, který kdysi makal v prachobyč úkolové mzdě budete vědět stejné kulové, jako předtím.
     On je trochu rozdíl udělat něco jako školní úkol, případně jako provozování koníčka, a uživit se tím.
     To se pak setsakra škrábete na hlavě nad každou lopatkou uhlí, které vhodíte do ohně.

   1. A některý kovář obratně pálí želízko na obou stranách. V tom případě nikdy nemůže vsadit na špatnou stranu a tedy je úspěšný v každém případě. Ať už s pomocí levé anebo pravé strany tyče. Výsledný tovar je přesně podle jeho gusta.

    1. Je vidět, že nikdy nekovala (ba ani nestudovala strojní průmyslovku, kdysi, dnes už tam dílny asi nebudou)
     Kov se nahřívá nikoli pálí. Má být jen hezky ohřátý o ruda až do běla, ale nesmí se začít pálit. Jak se začne pálit, vypadá to sice hezky (srší z toho samovolně jiskřičky) ale je pak k ničemu.
     Kovář, co pálí želízko, není kovář ale lempl.
     Správný kovář kuje železo (což je další omyl, určitě kuje ocel), dokud je žhavé.

   2. Targusi, to uhlí není dřevěné, to jste si spletl s grilem.
    Je to tzv. kovářský antracit – výběr z toho nejkvalitnějšího černého uhlí, vytříděný na velikost menší švestky. Po tátovi mi zbyl, kromě komplet kovárny s výhní, kovadlinou, rohatinou, asi tak dvěma sty všelijakými zápustkami, utínkami, tak třicítkou kleští a kladiv, toho uhlí asi tak dva metráky.
    Do kamen na chatě se to bojíme dát, viděl jsem, co to s dostatkem vzduchu umí ve výhni.

 9. K tomu trolingu. Kazdy, kdo ma cas (a mozna i placeny) ty diskuze v pohode zakyda odpadem. Jedna vec je dat slusne opacny nazor, byt pravda, laska a demoblok neco takoveho u sebe nepripusti, druha je to tapetovat pekne po Goeblsovsku, ze stokrat opakovana lez je pravda. Valka je mir…. Svoboda je otroctvi….

  Diskuze zde upadly a pro me byly cenne i kvuli tomu, ze se tu davaly odkazy na zajimave stranky a nazory.

  Ukazte mi nejake medium hlavniho proudu, ktere plni svoji roli? Zadne neni, nejvice se tomu blizi PL. Podivejte se do diskuzi a banovani a za co….

  Vidlaku, jste tu domaci, vas boj, ale prohravate ho, a je jedno, jak dobre to myslite.

  1. Naprostý souhlas, Argonaut to přesně vystihl. Stejně jako Sakura, ema a další.
   Vidláku, vzpamatujte se, dokud je čas, než se tu diskuse rozpadne stejně jako na Kydech. Nerad to píšu, ale tím, že tu hopa nechávate „diskutovat“, taky jen démona přikrmujete. Nevidíte rozdíl mezi běžným diskutujícím s jiným názorem a timhle lhářem a demagogem?!
   A nezapomeňte, stokrát opakovaná lež se stává pravdou…

   1. Samozrejme nejde jen o nejakou diskuzi, nybrz o Vidlakovu holistickou obcanskou politiku- a nasi budoucnost.
    Vidlak- diskuter uprednostnuje sermovani pred diskuzi, to same nas ceka i s Vidlakem- eklektizujicim politikem, jez namisto prevzeti aktivity uprednostnuje sjednocovani.

 10. „Patnáct minut nenávisti“ vůči Zdechovskýmu.

  Za takovou emoční investici mi ovšem nestojí, spíš proto jen tolik pohrdání, kolik času zabere to napsat.
  U pohrdání by měl člověk být dost opatrnej, protože se tím vlastně automaticky jakoby staví morálně výš. V případě zrovna tohohle se ovšem nevyžaduje nějaká obzvláštní morální vyspělost, jako se všembohůmžel nevyžaduje u prakticky žádného zejména současného politického papaláše.

  Jeho europarlamentstvo si nicméně vedle toho sebenekontrolovatelně šlo pod kůži. Ukázalo skutečnýho sebe právě tím, jak tam bylo neplánovaně spontánní. Bulíř se do něj obouval tvrdě, taky posměšně. A velmi otevřeně. Ale oprávněně, protože Zdechovský je s tím svým vojančením podobě ubohej, jako samotnej helmička zamini, kdy ten už tu laťku nastavil teda ku…..y vysoko.
  Viditelně to hodně trefilo papaláší i mužsko krocaní ego. Byla pohaněna jednak jeho osobní eurourozenost, navíc jeho mužnost, protože skutečný chlapi, jako je on, se války jen tak nezaleknou. Takovou urážku tomu šmejdovi Bulíři už neodpustí.
  Právě taky proto s tolik neovládanou upřímně radostnou škodolibostí jásal, jak šmejd dostal tu nakládačku. Neumím sice posoudit, jak moc by se v tom uměl angažovat sám, ta tryskající radost ale často bývá tam, kde by to moc nadějný nebylo. Jako, když už mu jdu tak do hloubky, tak jestlipak tam není taky ten prvek „pomsty slabšího silnějšímu v zastoupení“.

  Jaký je tedy profil Zdechovského morální existence? U lidí sice není nic neobvyklého, že mají škodolibou radost, když někdo nějak doplatí na to, kvůli čemu je štval. Na tý siti prostě přiznal o sobě barvu a proved ten takzvaný coming out. Vyšel sám ze sebe ven, co je pod tím kvádrem autenticky zač.

 11. Tak je tu údajně 400 tisíc občanů Ukrajiny. Prej mamičky a dětičky, které tu zahnizďují. A to si představte až do těch hnízdeček dorazí tatíčci, kteří prošli válečným marastem. Nastane ten řád a pořádek.

  1. A to vše v době nezaměstnanosti a hospodářské krize, kterou vláda Pětikoalice nezvládá a spíše zhoršuje její průběh. Společně s rostoucími životními náklady.

   1. Re: Gerd

    Ne že vládá nezvládá, ona POCTIVĚ zatápí na její kvalitní start. To je něco podobného, jako když topič má roztopit parní stroj.
    Musíte zahřát vodu a natlakovat kotel. Pak teprve můžete vyjet na trať.

  2. Re: Jasl

   Uklidněte se, nedorazí:
   1/ demilitarizace
   2/ denacifikace

   Ivani už to jednou dělali a nezapomněli, jak se dělá.

   Btw. pokud myslíte, že demilitarizace se provede likvidací zbraní jako takových, tak to je jen jedna z částí.

   Bude to bolet a budete zděšeni.

   Pokud nevíte, wo co gou, nastudujte si bitvu u Debalceva, resp. její „oficiální“ ukončení.
   Stanovila se hraniční čára a vše, co bylo na opolčenském území se tvrdě likvidovalo. Jak fyzicky, tak i psychicky.

   Proč myslíte, že Ivani nepřeorají Bachmut třítunovými leteckými pumami, po kterých nezůstane nic živého ani v hlouce několika metrů?

    1. Tak, přesně.
     Ti dacani, co parkují houfnice na zahradách civilů, si stěžovali, že přes šest tisíc obyvatel Bachmutu, co si chodí pro dávky potravin do „center nezlomnosti“, ve skutečnosti čekají na Rusy..
     Mezitím sami tito obyvatelé improvizují, jak se dá. Telefonní operátoři prý fungují, ale není z čeho nabíjet telefony, protože v těch jejich „centrech“ je málo místa i nabíječek.
     Myslím, že Bachmut bude druhý Mariupol. Tam už mají místní hafo práce od Rusů, z čehož jsou ukravínští kkti tak říční, že honí a internují novináře, kteří v Mariupolu byli natáčet jeho obnovu Rusy..

  3. Těch 400000 tu bylo před invazí připrchlíků.
   Teď jich tu je kolem milionu (MV údajně nemá přesné informace o počtu) a jen malá část se jich chce vrátit zpět na UA. Ekonomické a bezpečnostní důsledky budou pro ČR zničující, protože se ani omylem nehodlají integrovat.

   1. Re: Občan

    Už je jich moc na jedné hromadě…

    Ale soudruh PePa to vyřeší. No ni? Přec na to má hen ty JEDINĚ SPRÁVNÉ školy!

   2. Jakmile se překročí kritická hranice je integrace nemožná. Začne se tvořit paralelní minoritní společnost, která se postaví té majoritní. Stačí se poptat ve Švédsku jak na to 🙂

    1. Proto také to patolízalství politiků, umělců, akademiků, podnikatelů, lidí z médií….
     Jistí se pro budoucnost, když by skutečně došlo i na takové věci jako byla kdysi Ukrainische Hilfspolizei. Která by na rozdíl od té někdejší měla mnohem mnohem snazší práci při identifikování
     a vyhledávání nepřátel státu, vlády a strany.
     Dějiny se rýmují.

 12. OT – zatykač na Putina.
  Safra… No tak to holt, zdá se, budou muset všichni do Moskvy, až se bude dojednávat zase nějaké to budoucí uspořádání světa. Nebo do Pekingu. Nebo do Nového Dillí…
  Každopádně si říkám, že máme neuvěřitelnou schopnost dělat naprosto vše pro to, aby VVP z toho tygra neseskočil, i kdyby náhodou na stará kolena třeba i chtěl. Kdysi bych v tom hledal temný záměr jak si vytvářet Velkého Vražedného Protivníka, na něhož se bude moci hodit každý vlastní neúspěch, před nímž se budeme muset zdárně sjednocovat a jehož zrádné kolaboranty mezi námi budem moci odhalovat.

  Ale upřímně, s posdtupujícím čase věřím skutečně spíš na to, že nám vládnou blbové s rozhledem žáka inkluzivní zš a dohledem do příštích voleb. Že sledujeme jen vzájemné rituální utvrzování se v tom kdo je morálnější, čistší, lepčejší. Namísto souboje myšlenek jde jen o souboj emocí – bez ohledu na důsledky. Prázdné gesto je pro nás ve světě lajků víc, než budoucí možnosti.

  Ve světle toho skoro až doufám, že skutečně existují i nějací ti hypercyničtí a bezcitně pragmatičtí ilumináti tahající za nitky světa a spřádající své ďábelské plány.

  1. 😆😳 To se jim opravdu nepovedlo.
   Ale není to odlákání pozornosti od bankovní krize? Nás se to opět týkat nebude, že. Kdo to tehdy řekl, Topolánek?

  2. Dovedete si po technické stránce představit předvedení Putina před soud v Hágu? Nebo jeho zavření do vězení, až ho tamní ctihodnost odsoudí na doživotí? Technicky?
   Třeba že přijede do druhořadé země (světové velmoci soud v Haagu neuznávají), kde ho policie jednoduše zatkne? Jeho ochranka jim ho jen tak předá?

   Karneval pro blbce.

   1. Dovedu si představit, že ruský komando doveze toho soudce omámenýho a s pytlem na hlavě do ruska a tam ho postaví před soud (jako Eichmanna)
    Ale daleko spíš se na toho osla vyserou…

   2. No, bylo by to zajímavé, kdyby mělo dojít až na takhle vyhrocený moment. Ale spíš to vnímám tak, že má VVP v zásadě pohodlnou záminku, proč my (míněn kolektivní západ) budeme muset za ním. Nikoliv naopak. Proč bude silnější pozice Číny či Indie.

 13. V podstatě – co je mi do pana Bulíře, ale víc mě trápí – tak byl tedy na té Ukrajině nebo ne? Protože pan Zdechovský psal, že si točí videa na zahrádce a teď se zase říká, že dostal od česko ukrajinských bojovníků na Ukrajině na budku a ti jej poslali domů. A znamená to tedy, že Lidové noviny dezinformovaly, když zveřejnily minimálně jeho fotky jakožto bojovníka na Ukrajině, načež pan Zdechovský obvinil pana Bulíře, že si je nakradl od nich?

  Já už začínám být z toho doublethinkového plynulého přecházení z jedné odporující si reality do druhé trochu zmatený.

 14. O Bulirovi a jeho mlaceni nic nevim, ale co proboha cekate od Zdechovskeho?

  Trochu se divim, ze je Vidlak vubec prekvapeny.
  Zdechovsky je pro normalni lidi naprosto odepsany uz davno, ostatne jako vetsina euro papalasu.
  Zabyvat se jim, nebo dokonce otvirat jeho clanky je ztrata casu.
  Uz si ani nepamatuju, kdy jsme naposledy otevrel neco s jeho jmenem.
  Strejna ztrata casu je ten nemecky historik Krystlik.
  Pokud clovek neni profesional, ktery musi znat i debilni nazory pro svou praci, tak neexistuje jediny duvod se tim odpadem prohrabavat.

  Asi nikoho neprekvapi ze je z KDU, coz je samo o sobe lihen peknych ksindlu.
  V dobe, kdy se vsichni chlubi politickou soutezi a demokracii, tak jakakoli skupina, ktere se spoleha na to, ze bude zvolena skrz neci viru v Boha, je odporna.
  A presne to je KDU.
  Bohuzel cela KDU a tedy i Zdechovsky za sve byti v politice vdeci hodne Jizni Morave. Tam ma KDU vdycky zne.

  1. To se nemůžete divit, jižní Morava a Vysočina je silně věřící a na názor pana faráře se dá. A z kazatelny často zní agitace místo kázání před různými volbami. Mám příbuzenstvo na Vysočině (Třešť u Jihlavy), a tam je to podobné. Umím si představit, co tam znělo z kazatelny třeba před volbami do Senátu.
   „Bratři a sestry v Kristu, nakonec Vám připomínám, že příští týden je druhé kolo senátních voleb. Volme všichni našeho bratra Vystrčila. Je to dobrý člověk a katolík, vzpomeňte, že byl naším hejtmanem a co dobrého dokázal. A kdo by se snad voleb neúčastnil, nebo nedej bůh by volil antikrista Nagyovou, bude se smažit v ohni pekelném. Nezapomeňte, že Bůh to vidí.“
   Omlouvám se všem věřícím, kterých by se to mohlo případně dotknout, protože jejich duchovní pastýř takový není.
   PS. Petr Pavel samozřejmě v Třešti taky vyhrál, získal 60%

 15. Konflikt na Ukrajině zcela jistě jednou skončí. Není podstatné jak. Podstatné je, že zde poté bude nejméně stotisícová národnostní menšina Ukrajinců. Protože to není národnostní menšina, která tradičně a dlouhodobě žije na území České republiky, pak podle § 11 zákona č. 273/2001 Sb. nemá právo na vzdělávání a výchovu ve svém mateřském jazyce. Myslíte si, že je tento právní stav udržitelný a že uvedený paragraf nebude zapotřebí změnit?

  1. No největší legrace ovšem na tom je, že nejspíš pro valnou většinu těch Ukrajinců je mateřským jazykem ruština nebo přinejmenším suržik.

   To se dá poznat ve chvíli, kdy takový rodilý Ukrajinec začne mluvit v televizi ukrajinsky a sotva hledá slova.

 16. Fidel Castro je vnímán příliš úzce, toto doslova prohlásil bývalý předseda Evropské komise pan Junckner.
  A já s ním souhlasím pro mnohé byl Fidel Castro hrdina, revolucionář, bojovník za lidská práva , za práva chudých a utlačovaných, vystupoval odvážně a hrdinně proti americkému imperialismu.
  Pan bývalý předseda Evropské komise tímto naznačil, že pan Fidel Castro by si zasloužil historické přezkoumání.
  Tak když Castro tak proč ne Bandera ?

  1. Jsem zvědavý, jak se bude Bandera historicky přezkoumávat, až si Banderovci vzpomenou na své zvyky z války a šáhnou na židy.

   1. Hlavně jak se na to „přezkoumávání“ budou tvářit poláci a židi.
    Jak se bojuje zabíjením židů za samostatnou ukrajinu?
    Kolik set tisíc jich je třeba zabít?
    Jak se bojuje zabíjením poláků proti bolševismu?
    Kolik set tisíc polskejch venkovanů je třeba zabít, aby Jagoda nebo Berija dostali strach?
    Jak se bojuje zabíjením čechů proti rusům?
    Kolik set čechů je nutno zabít v „spravedlivým“ boji proti rusům?

    1. Oni ti Poláci se už z Ukrajinci na frontě dostali do křížku. Vyřešili to přestřelkou tuším na obou stranách došlo ke ztrátám, někdy před půl rokem.
     Jestli ty Poláky stáhli, už nevím.

  2. Re: hop

   Možná proto, že Castro nezaložil na Kubě OUN a UPA.
   A dost možná i proto, že na Kubě bylo příliš málo Poláků a Židů.
   A taky tam nemají lokalitu zvanou Babij Jar.

   1. Tak hlavně, že Rusáci poškodili památník holocaustu v Babim Jaru svou raketou…, ale to je pro Vás jistě v pořádku že, hlavně bacha na ty druhé…
    Taky na Ukrajině je významným dnem památka obětí romského holocaustu 2.srpen, zatímco u nás nic takového není a ještě tady Romy utlačujeme a diskriminujeme je, fyzicky a slovně je napadáme apod.
    Ale to je také jistě OK že…

    1. Az na to, ze druhy den po tom udajnem „poskozeni“ na tom pamatniku nebylo ani srabnuti.
     Zato trida S. Bandery tam vede porad.

     Jinak pokud ty a tvi soukmenovci utlacujete a dikriminujete Romy, tak se jdi nahlasit a pozadej o potrestani.
     Pokud je ty a tvi soukmenovci fyzicky a slovne napadate, tak to odufam delate v oblastech, kde jich je hodne, a pak uz asi take vis, co je to cikanska ferovka.

     Takze opet lzes, protoze jinak bys tady tak blbe nepindal 🙂

    2. Milý hop,
     odporúčam ti aspoň týždenný relaxačný pobyt v osade, trebárs v takých Letanovciach, Rudňanoch alebo Richnave, aby si to utláčanie, diskrimináciu a fyzické napádanie hlbšie precítil, takrečeno na vlastnej koži.

    3. Hop na spek. Neposkodili. Byla to lez jako vez. Ukuchtena kijevkym. Ze se trochu nerozheldnete, ta lez je uz pekne davna… verite taky na Ducha Kijeva?

 17. https://www.databazeknih.cz/knihy/hovory-o-ukrajine-510758

  Doufal jsem, že ze slov historika víc pochopím, kde se ty vztahy států a národů dostaly na špatnou cestu. ale tak povýšený postoj to je něco neuvěřitelného, jako že ideologický duch ze Lvova měl právo získat moc v Kyjevě a vnutit svou pravdu celé zemi. Nárokovat si právo změnit mentalitu a jazyk svých spoluobčanů bez ohledu na jejich názor v roce 2014. Oba si tam notují, že když je ta jejich strana v opozici je vládní použití zbraní šokující, ale když je strana u moci je nasazení armády proti těm nespokojencům a buřičům dokonce přímo logické.

  Uznávám, že má odvahu, že se minulý rok přihlásil dobrovolně k teritoriální obraně, i když mohl zůstat na území EU a NATO.

  Tazatel, který kritizoval všechen populismus a vysmíval se tzv. flastencům najednou otočil a chválí akce jako ATO včetně dobrovolnických praporů.

  1. Radomyr Mokryk (nar. 1987), prý historik a kulturolog, se nikam nepřihlásil.
   Co doktorand dlí na UK v Praze, v Ústavu východoevropských studií, přednáší v Praze a překládá knihy Tomáše Halíka do ukrajinštiny.
   Nejdál byl ve Lvově, kde vedl nějaký potlach „Akademické farnosti“.

   Padevět je nedostudovaný učitel češtiny a hudebky.
   Po plyšáku se dal mezi přepisovače historie a stal se nadšeným príznivcem UPA a Bandery.

  2. Co se divíte, když tazatelem byl knihkupec a údajný „historik“ Jiří Padevět, zastánce sudetských Němců, vrahů Mašínů a banderovců (správně členů OUN a UPA). Jinak také podporovatel (člen ?) hnutí STAN, samozřejmě také podporovatel Petra Pavla.

 18. Díky za ten text. A dovolím si provokativní otázku.

  „Co nám vlastně vadí na návratu fašismu v jeho současné, vítězící, ukro/ojro/NATO podobě?“

  Je to přece jiný fašismus, než byl Hitlerův nacionální socialismus. Nemusí se při něm likvidovat Židé, toleruje se při něm bennetonská pestrost národů a ras (až na Ivany, ti se hubit musí), dokonce ani sexuální ouchylky se nepotlačují (pokud dodržují výše uvedená pravidla a uznávají nutnost konečného vyřešení Ivanů).
  Mohlo by se zdát… a přece tam fašismus poznáváme, a poznáváme, že je hnusný.

  Netriviálnost té otázky jsem si uvědomil, když jsem přemýšlel o antifašistech z pozdních 20. a raných 30. let. Tedy těch opravdových, kteří nerozlišovali fašismus italský, německý nebo třeba rumunský či český, a nebyli ani komunisty, ani Židy. Takoví bratři Mannové, bratři Čapkové, Charlie Chaplin, náš Masaryk či Beneš, W.S. Churchill, E. M. Remarque, různí francouzští spisovatelé a politici – nebo třeba interbrigaisté ve Španělsku, což zdaleka nebyli jen komunisté (Hemingway!). Možná k těmto jménům patřili i Stalin, Dimitrov a spol. (ale ti komunisté byli, logicky).

  Tihle lidi varovali před „fašismem“ (k němuž řadili i nacismus) dávno před Norimberskými zákony a Křišťálovou nocí a Mnichovem a Barbarossou a Aušvicem.

  Co byla ta esence, která dávno před těmito událostmi spojila tak různorodá jména?

  Pokud ji dokážeme pojmenovat, dokážeme i pojmenovat – a možná i svrhnout? – současné poměry.

  1. Fašismus ten co vznikl v Itálii nebyl rasistický a fašisté se tam dostali k moci vlastně úplně bez násilí.
   Sám Mussolini kroutil hlavou nad hitlerovými záměry se Židy, v italské fasci byli i Židé.
   Mussolini by sám od sebe nikdy nepřijal norimberské zákony, donutil ho k tomu Hitler, alespoň ale v Itálii nikdy nedošlo k výstavbě koncentráků.
   V Mussolini Itálii byli Židé i jiné rasy naprosto v bezpečí tedy do vypuknutí 2.světové války.
   Samozřejmě fašistický režim byl brutální totalitou, ale ne rasistickou, což je ta lepší varianta.

   1. hope, já ty „taxonomické“ rozdíly mezi fašismy (aka, dějiny střední, jižní a jihovýchodní Evropy 1. poloviny XX, století) znám dobře, nebo řekněme „velmi obstojně“ – zvlášť ty různé „operetní“ fašismy rumunského typu byly jednu dobu můj čtenářský koníček.

    Takže co je ta esence, ze které – nejspíš – bylo blbě i Masarykovi i Stalinovi?
    (nedomnívám se, že ten 2. byl nějaká holubička – ale o různé „protifašistické koalice“ a „lidové fronty“ se objektivně dlouho snažil; určitě to v tom byla i mocenská vyčůranost, ale to je teď jedno).

    Byla to brutalita?

    1. Co se týká míry brutality tak nejhorší byl španělský fašismus a to suverénně …
     Tento režim se také někdy nazývá Frankismus podle svého autora, ale byl to čistý fašismus, 180 000 zavražděných a umučených lidí oficiálně doloženo historiky, toto číslo doložili španělští historici a historické bádání stále pokračuje, takže těch obětí může být ještě mnohem více.

     Franko byl 2.největší evropský masový vrah dějin , jen Hitler zavraždil více lidé.
     STalina nepočítám protože to nebyla Evropa, to už je Asie, takže Stalin se řadí ke Kim-Ir Senovi , Mao- ce Tungovi , Pol Poltovi a dalším.
     Vždyť sám Stalin prohlásil ,že Rusové jsou Asiaté, tak respektujme jeho názor…

     1. Nejak jsi preskocil Americany.
      Tam mas 80 milionu lidi cilene vyhubenych.
      Velka vetsina hladem, zamernem a vladou podporovanem vystrilenim bizonu. Jeste se u toho hezky fotili.
      Dalsi cast byla vyhubena zamernou distrbuci viru nestovic.
      Postrileli jich taky dost, ale naboje jsou drahe…

      Pak tu mame 100 milionu cernochu, protoze nekdo pracovat proste musi. 30 milionu neprezilo „transport“.

      Tomu se rika zamerna a cilena genocida.

      V porovnani s Americany, jsou Hitler i Stalin babraci.

      A to jsem jeste ani nezacal s Anglicany a jejich „obohacenim“ Asie.

      Mimochodem, rekni Krystlikovi, ze Pol Pot a jeho kamosi se vyucili v Parizi na univerzite. K moci jim dopomohly USA, a i po tom, co ty zrudy Vietnam porazil a vyhnal do pralesu, tak jim USA drzely zidli v OSN, a upiraly to pravo nove legitimni vlade.

      1. Ale do prcic, Sakuro. Mrknete se aspon na wiki, cely atlanticky obchod s otroky (do severni a jizni Ameriky) obsahoval 12,5 milionu. Prezilo 10,7 milionu. (Velka vetsina z nich sla do stredni a jizni Ameriky. Cili jste si ta cisla vycucal z palce.)

       A s temi nestovicemi taky kecate. Atp.

       Ze vam neni hamba, prasi se vam od huby.

       1. Vy mase doma cenzurovany internet? Ani na americke weby nemuzete?
        Protoze pokud ano, tka tu proste sproste lzete.

        Sakura napsal:
        18 března, 2023 (4:19)

        Draha Vecko, hloupym zapiranim a lhanim o vseobecne znamych skutecnostech si nepomuzete.
        Naopak.

        “Kill every buffalo you can! Every buffalo dead is an Indian gone.”
        https://www.theatlantic.com/national/archive/2016/05/the-buffalo-killers/482349/

        „Genocide by Other Means: U.S. Army Slaughtered Buffalo in Plains Indian Wars“
        https://ictnews.org/archive/genocide-by-other-means-us-army-slaughtered-buffalo-in-plains-indian-wars

        Materialu mate primo u vas tuny.
        Nechovejte se prosim jako banderovci, kdyz popiraji jak jejich predchudci etnicky cistili Ukrajinu.

       2. Jojo, cerni sli do Jizni Ameriky a na v USA na plantazich makali bili 🙂
        To je dejeBIS s americkem provedeni.
        Vsak uz vas Cesi dohaneji.
        Vlasovci maji pomnik a Bandera si zasluhuje prehodnotit.

        Vas podvod pociva v tom, ze kdyz otrokarske lodi nevylozily svuj naklad primo ve Statech, ale treba na ostrovech v Karibiku, kde byli prodani dal a putovali do USA, tak uz se to podle novodobych „historiku“ nepocita.

        Opravdu chce abych to tu potapetoval odkazy i o nestovicich?
        Jeste nikdy jsem se nesetkal s Americanem, ktery by to popiral.
        Nebudte smesna.

        Sakura napsal:
        18 března, 2023 (4:26)

        U tech americkych otroku mi ujela jedna nula. Moje chyba.
        Doufam ale, ze nad 10 miliony rukou nemavnete. Takze to na veci nic nemeni.
        Tady si trochu doplnte vzdelani:

        12.5 million Africans forced aboard European and American slave ships.
        10.7 million survivors of the Middle Passage disembarked in the New World.
        https://www.neh.gov/humanities/2010/septemberoctober/feature/gross-injustice

        Unhygienic conditions, dehydration, dysentery and scurvy led to a high mortality rate, on average 15%[5] and up to a third of captives.
        https://en.wikipedia.org/wiki/Slave_ship

        Jinak celkovy pocet otroku a treba taky odhad mnozstvi jejich prace si doufam najdete sama.
        Stydet se za sve lhani a zapirani muzete, dekovat mi nemusite.

     2. Za občanské války ve Španělsku se 11.08.1939 narodil českému (židovskému) lékaři a zdravotní sestře syn Don José Francisco Pérez Rodriguéz de Montagnes de Laufer, tady známý spíše jako Josef Laufer.

      1. Narodil se ve Francii a jeho otec Maxmilian Laufer (1911) byl spíš Němec.
       Maminka byla Španělka.
       Z Francie byla rodina evakuována do UK, kde žila do r. 1947 a otec pracoval jako lékař u RAF. V r. 1947 se vrátili do Československa, kde otec pracoval jako dětský ortoped.

    2. Tou esencí byl a je boj proti Zlu, které bujelo jak ve třicátých letech, tak nyní. Snaha o vyhlazení Židů je přece stejně špatná jako úsilí o vyhlazení Rusů.

  2. Podle mě tou esencí boje proti fašismu byl odpor vůči čirému Zlu. Vždyť co může být horšího než démonizace celého národa, dříve židovského, nyní ruského, a snaha o jeho vyhlazení. Současné běsnění se navíc nemusí zastavit jen u Rusů a může pokračovat potlačováním např. všech Slovanů a dalších „podlidí“. I anticivilizační „ekologizace“ je ve skutečnosti genocidou, a to zdaleka ne jen jednoho národa.

   1. Vsak se to uz taky v minulosti stalo.
    Zrovna u nasich nejvetsich pratel za velkou louzi.
    Ted ti sami pouze oprasuji sve dovednosti.

   2. Když budeš poctivě makat na buržousty a držet hubu, tak se žádného fašisty nemusíš bát.
    Asi tak, nic složitého v tom nehledej.
    Za Hitlera vytáhli ještě rasistickou kartu, takhle se jedni buržousti zbavili jednak konkurence, jednak získali pracovní sílu , která na ně dřela zadarmo.

 19. Z Česka se stane Ukrajina, se vším všudy. A z Čechů se stanou Ukrajinci, se vším všudy. Bude tu bujet banderismus a současně odpor proti němu. To bohužel povede k nevyhnutelnému střetu. Opravdu se nechci dožít něčeho podobného, co začalo před 9 lety na Donbase, tehdy ještě jako občanská válka.

  Paradoxem je, že ukrajinizaci Česka neprovádí Ukrajinci, kteří sem přišli, nýbrž naše vlastní elity. Pro celou kavárnu je činnost Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) a Ukrajinské povstalecké armády (UPA) zdrojem inspirace, nikoliv varováním. Nasvědčuje tomu např. tento článek na webu Forum 24: https://www.forum24.cz/odpust-nam-bandero-mel-jsi-pravdu/

  Vsadím se, že naši lepšolidé usilovně studují nejen činnost Stepana Bandery, ale i Romana Šuchevyče, který má přímo na svědomí genocidu Poláků na Volyni. Velmi rádi by tyto krvavé metody použili proti svým politickým oponentům a čekají na vhodný okamžik. Ruská invaze zatím poskytla záminku akorát k utahování šroubů v rámci českého státního aparátu, ale ta nejhorší zvěrstva nejspíš teprve přijdou.

  1. Paradoxem toho všeho je, že všichni ti „slavaukrajinci“ měli, a vlastně i mají, celou Ukrajinu (jako geogr. prostor) a Ukrajince (jako etnikum) dokonale a naprosto na háku.

   Co nemají na háku, je zavést ukrajinu (jako název poměrů a společenského „uspořádání“) tady.

   Proč?

  2. A až se z Čechů se stanou Ukrajinci, se vším všudy a bude tu bujet banderismus a současně odpor proti němu, vlítne na nás taky Putin s tanky a raketama? Bude nás taky masakrovat?

   1. Tak vy uz budete zmasakrovany, takze vas to zajimat nemusi.
    Ostatni muzu uklidnit, pokud by banderovci nemasakrovali uz peknych par let Rusy, tak by nejspis Putin nikam nelital.

    1. Re: Třešňák

     Tak jedna věc je zápal ukradinských soudruhů pro vymítání ďábla, totiž Rusa, druhá věc je nově zbudovaná námořní základna v Očakově – prozatím bez UŠAtých soudruhů, třetí věcí jsou základny USA – pardon – NATO všude okolo ruských hranic.
     Ono to má všecko své prapříčiny, o kterých se PILNĚ MLČÍ, že ano…

  3. „To bohužel povede k nevyhnutelnému střetu.“
   A kdo by se stretaval, kdyz vsichni Cesi budou Ukrajinci? Sice s reptanim, ze s ukrajinizaci nepocitali, ale nakonec dobrovolne, ba ochotne, nebot z toho poplynou drobne vyhody, jako treba 20% sleva v Lidlu pri Ukrajinskem tydnu.

   1. Válka na Donbase před 9 lety byla válkou Ukrajinců proti Ukrajincům. Podobně to bude i tady. Češi proti Čechům. Bojím se toho.

    1. Re: RD

     Nikoli. Válka na Donbasse byla válkou ukráckých nacistů proti rusky mluvícímu, avšak PŮVODNÍMU obyvatelstvu.
     Svůj původ má v bezuzdné snaze naklonit si někdejší ukronácky darováním rozsáhlých území, která přináležela původně Ruské federaci.

     https://cs.wikipedia.org/wiki/Malorusko

      1. Re: Šumachr

       V podstatě máte pravdu.
       Stát již byl v rozvalu a někdo musel vznik a fungování trestných batalionů financovat.
       Že jste to vy, uznám vám jejich spoluautorství.
       Proč?
       Protože na jedné straně Putin s půjčkou ve výši 1 mld. USD a totální provázanost ekonomik, na druhé straně mlhavé přísliby obřích půjček na financování přechodu k ekonomice EU.

       No neber to!!!

       Ale stejnak jste starý a škaredý!

 20. Off topic
  Nick, lépe troll, hop svými komentáři zcela zjevně podporuje válečné zločiny Bandery a Šuchevyče, cituji:
  „Štěpán Bandera je vnímán příliš úzce, náš pohled na něj je ovlivněn kremelskou propagandou, to že Kreml prohlásil Banderu za zločince, neznamená že jim byl…“
  a dále :
  „Bandera si zaslouží přezkoumání historiků a odborníků.
  Ruská propaganda nám tu nemůže nařizovat kdo byl nebo kdo nebyl zločincem. Jsme suverénní stát.
  Tohle vyřeší pouze objektivní přezkoumání historie, nové důkazy a nové poznatky, které se jistě najdou.
  A až pak bude možné učinit jakýsi verdikt nad Štěpánem Banderou.“
  Zcela zjevná propagace ukrajinského nacismu ze strany entity hopa…Divím se, že admin razantně nezasáhne, už jen z piety k těmto obětem:
  https://olser.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=424033

  1. „ukrajinský nacismus“ je ruská respektive kremelská propaganda…
   Němečtí nacisté zavraždili milióny Ukrajinců , takže asi vraždili vlastní že… to byli ale pitomci ti náckové…

   Navíc já nic nepropagoval, jen jsem pro objektivní přezkoumání historie bez toho, aniž by nám do toho kecal Kreml.

    1. S tím očkováním pozor ? Covid nám ukázal, že očkování mrzačí i zabíjí. Za mě, já bych s tím očkováním skončil, dřív než bude pozdě. A navíc se diskuze rozbije, jak na ten smrad se reaguje.
     Je nutno vyvětrat, čistý vzduch, odstranit.

   1. Re:

    Nedělejte si z vlastní huby hajzlovou mísu.
    Daleko největší ztráty na lidech mělo Bělorusko. Ukrajinští civilisté byli dááááááááleko za průměrem…

    1. Ano, Bělorusů padlo, bylo zabito upálením až 48%.
     Oni je ti dnes hodní Němci likvidovali systematicky. Celé vesnice srovnávali se zemí.
     Na Ukrajině to měli díky přírodním podmínkám horší a navíc věděli, že nesnáší židy a Poláky.

 21. Vždycky mě fascinují tyhle breky nad rozlitým mlíkem, když už na začátku bylo jasné, o co tady jde. Hele v tý stodole něco doutná… , … a do prdele vole, ta stodola je na popel…

  Jednou nácek, vždycky nácek, a jak ho pustíš k otěžím už dál není co řešit. Nácka je třeba zadupat do země, jak vyleze první děložní lístek. Bez milosti, bez pardonu, bez přemýšlení.

  Průser tohodle západohotnotovýho světa je, že už nám začal i on sám náckovatět, když vydává zatykače na ty, co se poučili a berou nácka u huby dřív, než mu zaplevelil zem.

  Tahle společnost si zaslouží vypálit a možná dostat šanci začít znovu.

  1. Začal? Ale už dávno, že… Strana, která si říká demokratická a pravicová, otevřeně podporuje nacistický režim na Ukrajině a ještě se tím chlubí. Bohužel se jim to dařilo dost úspěšně maskovat až do roku 96, takže jsem je dokonce i volil jako nejmenší zlo. Teď vidím, jak jsem se nechal oblbnout.

 22. No vidíte Vidláku,
  já to tušil už v roce 2014.Na Rusko a Putina nemáme názory zcela stejné, ale já se znám i s několika Rusy. A ten Putinovský vpád nebyl tak zcela nevyprovokovaný, ten ohýnek tam hořel už od Donbasu a Oděsy. A nejsem si jist, co by bylo, kdyby tam Putin nevpadl.
  V každém případě: Válka je vůl. Těch 200 000 mrtvých na obou stranách není legrace. Spousta mrtvých, kteří neměli vůbec chuť se prát. A nenávist mezi lidmi. Je obrovská, jinak by na obou stranách položili samopaly na zem a šli by domů a nikdo by tomu nezabránil. Je docela obtížné mluvit jeden den s Ukrajincem a druhý den s Ruskou. Neumím k tomu nic podotknout, protože to už nemá s rozumem a realitou nic společného.
  Ale jednostranné informování není k ničemu. Propaganda, kterou naše média neumí. Lidé si taky pomalu uvědomují, že za tuhle válku mohou ti nahoře – a hlavně ti za vodou. Protože jsme se obrátili z proruského směřování na zcela proamerické, kde je Ukrajina jenom nástrojem pro hegemona USA a spol. A těm za vodou je jedno, kolik to bude stát životů i peněz. Nejsou to jejich peníze a nejsou to americké životy. Oni ti „strejdové Samové“ chtějí mít všechno pod palcem, aby si mohli dělat, co chtějí. Po rozpadu SSSR měli pocit, že teď už by to šlo. Nešlo. Zapomněli na Čínu a na země, kde USA „úřadovaly“ už spoustu let, na své „neokolonie“ s dosazenými loutkami po „barevných revolucích“. A ty se obracejí k Západy zády.
  Naše média se budou divit až zjistí, že jim už nikdo nevěří – a Rusko opět vyhraje svůj pocitový boj o Evropu.
  ===
  OSN vydalo včera zprávu, že Rusko páchlo válečné zločiny na Ukrajině, Všechny, jenom tu genocidu nemohou Rusku dokázat. Nepochybuji o tom, že páchalo, ve válce to tak bývá. Ale Ukrajina ne? Určitě je svatá? A takhle to dopadá, že ti co myslí a pamatují si začnou říkat, že to pod ruským vlivem nebylo zas tak špatné. Aspoň nebylo tolik nenávisti mezi lidmi. A kradlo se v malém, soudruzi hleděli na to, aby si nikdo nemohl moc nakrást. A teď máme vládu a parlament řízený zpoza Atlantiku.
  To jsme to tedy vyhráli“

  1. To je i můj názor. Od počátku.

   Ovšem, pokud jde o genocidu, zdejší exkvizice má jiný názor než OSN….
   Vydá na ony z OSN zatykač pro popírání?
   Pro tento případ jsem pro.

 23. Co se týká Bataliónu AZOV nebyla prokázána návaznost na 2.světovou válku, takže ty znaky a symboly jsou zcela legitimní, dle kandidáta na Ústavního soudce pana doktora Bendy, není možné prokázat návaznost na 2.světovou válku u znaků Bataliónu AZOV.
  To jen na vysvětlenou, aby se vidláček příště tak nedivil, teď už ví.

  1. Nacistická runa, nacistické černé slunce… pochodňové průvody, vrchní velitel si dělá selfíčko s Banderovským portrétem…
   Jasně… nic s ničím nesouvisí.

   1. Vidláku,
    máte bezesporu dostatek zkušeností s řekněme „tvory“ na internetu. Všiml jsem si jména, který u něj zmínil Zakladatel. Tak se psal i na jiném webu, kde jsem se s tím setkal. Bez vulgarismů, neútočí, zato skutečně mimořádně pocitově nechutně tzv. dodává k tématům a jiným komentářům kontexty. Dodává to atmosféře diskuse velmi, ale velmi odpuzující příchuť.
    Je de facto jediný takový, ke kterému jsem se kdy vyjádřil, zde dnes už podruhé. A je mi nechutno už jen ze psaní o něm. Ale obávám se, že za velmi krátkou dobu si o tom tady každý bude moci udělat obrázek sám.
    Ještě jednou, prakticky nikdy jsem se vůči nějaký konkrétní osobě takto veřejně nevymezoval, ale v tomto případě mám k tomu důvod. Jak říkám, velmi brzy ověřitelný.

  2. Podle koho? Toho plzeňského rychlostudenta, který v životě nesáhl na práci? Tak to má hopíček krystlíček trošku smůlu, scallope, ten je jako zdroj směrodatný … no asi jako zábavný červ, který už neví, jak by se vylhal a vzácnou příležitost mlčet propásl, scallope.

   1. Tak jistěže, dříve tam byli i extrémisté, ale teď už je ta organizace od extrémistů vyčištěna, a Ukrajina s těmito extrémisty nechce mít nic společného.

    1. Re: hop

     A kdo vám ta hovna o vyčištění od nácků nakecal?
     A čím toto tvrzení, kromě svých slaboduchých keců podložil?
     Kolik nácků bylo na Ukradině zavřeno do báně?

     Snažíte se tady všem nakecat, že spojitost s německým nacizmem nebyla prokázána.
     Takže citát z wikiny.

     Stejný symbol vlčího háku Werwolfů však používala i nacistická 2. SS-Panzer-Division Das Reich.

     V pozadí se nachází okultistický symbol černého slunce, jenž jedním z řady starověkých evropských symbolů, které si přivlastnili nacisté ve snaze vymyslet idealizované „árijské/norské“ dědictví.

     https://cs.wikipedia.org/wiki/Pluk_Azov

     Pokud máte potíže s pochopením textu, znova: Azov přebral svůj symbol – vlčí hák – od SS-Panzer Division Das Reich.
     Obrázek znaku zde.

     https://cs.wikipedia.org/wiki/2._tankov%C3%A1_divize_SS_%E2%80%9EDas_Reich%E2%80%9C

     Další dotazy?

     1. Já jsem jen kopíroval názor jednoho právníka, co se chce stát ústavním soudcem to je vše.
      Můj názor je takový, že ty symboly mají návaznost, tudíž já bych je zakázal, ale respektuji názory právníků a názory odborníků na extrémismus.

      1. Re: hop

       Vy jste nic nekopíroval, vy jste psal bez jakéhokoli odkazu. Jste minimálně lhář.
       A s tzv. názory odborníků běžte do záchoda. Jsou to jen vaše kecy, které jste dostal za úkol sem napsat, v horším případě jen překopírovat žvásty nějakého sluníčkáře nebo kavárníka.
       Nic více a nic méně.

       1. Targus smutné, že takýchto smradov ako hop je veľa…. 🙁 je to ako boj s bolševníkom, nikdy ho nevyhubíte 🙁

        1. Re: tzR

         Vy mně taky se*ete, páč jste zdrhnul z Čobolistánu do Feferóóónie a JÁ vám fčilek nemůžu POŘÁDNĚ nadávat!!!
         (((-:
         To měl být trapný pokus o FTIP! Pokud jste nepochopil, neurážejte se, prosím.

         Ano, máte pravdu. Sklízíme plody revoluce ve školství. A je úplně jedno, jestli sedíme na hranicích Pšonkostánu, anebo v první dědině Paprikového království. Lidská blbost je nezměrná.

         1. Jo, to už státní ministr Bach prohlašoval, že Rakousko nepotřebuje vzdělané lidi, ale věrné poddané… No, tak je má… Probatum est!

          1. Re: PeS

           No vyjste teda TAKY povedenej čOkL!!!

           (((-:
           Souhlasím se soudruhem ministrem.
           Se podívejte na Občana, ten by taky furt jenom myslel.

    2. „Tak jistěže, dříve tam byli i extrémisté, ale teď už je ta organizace od extrémistů vyčištěna, a Ukrajina s těmito extrémisty nechce mít nic společného.“

     A jakpak takové ČIŠTĚNÍ probíhá? Kdepak ale jsou? Přece je někdo nevyzmizíkoval.

     1. Cisteni probehlo pote, co byl Azov evakuovan z Mariupolu do ruskeho zajateckeho tabora, a kdyz se jich par rozhodlo zacit mluvit, tam je Ukrajinci pekne vycistlili himmarsama.

    3. Rusové jich pár desítek „vyčistili“ v ruinách Azovstralu, skelope.
     Putin tomu říká denacifikace.
     Jak je vidět, pomáhá tím ukrajinský vládě.
     V podstatě tím táhnou za jeden provaz.
     Mimochodem – je zvláštní, že při vzpomínce na ukrajinský nácky mě napadlo slovo PROVAZ…

 24. Bravo Vidláku!
  Vskutku obdivuji Vaši vnímavost.
  Mě samotnému bylo tuze tuze smutno, když jsem četl reakce Zdechovskeho na zmlácení Bulire.
  Démon se již vzedmul z hlubin i v něm ( Zdechovsky) v plné šíři.
  Démon má pokaždé jiné jméno, ale je stejný celou dobu.
  Luk
  PS: vsem tuze doporučuji si přečíst esej“ Po katastrofě“ v knize „duše moderního člověka“ C.G. Junga !

  1. Přesně. Zatím různým hopům a jiným krystlíkům brání pětipísmenkové výbory (a taky celkem schopná pětipísmenková služba) nazvat ho přmo fajn chlápkem, protože pobil tolik rusáků i jiných Slovanů, i když by tuze rádi. Tak to dělají jinak – zkouší historii ohnout směrem „on byl vlastně s nimi“ a nezačali s tím teď. A o Pilsudski – Ribbentrop v životě neslyšeli …

 25. Jak masarykův národ pokráčuje v šlépějích pravdy, tak banderův v šlépěji svobody a suverenity.
  To patřilo pod někoho…

 26. Vidláku, děkuji za Váš dnešní příspěvek. Mě velmi znepokojilo dnešní rozhodnutí slovenské vlády dodat na Ukrajinu stíhačky. Obávám se, že se zase riziko zatažení do války přiblížilo blíže k našim hranicím. A mám velké obavy z toho, jak na to bude reagovat naše vláda. Připojí se v tom ke Slovensku a Polsku?
  Vidláku, ráda čtu všechny Vaše příspěvky, ale víte, který mě oslovil nejvíc? Byl to příspěvek Ne, své syny vám nedám.
  Co pro to můžu udělat? Jak mám pomoct?
  PS – posílám odkaz na dopis prezidentu Pavlovi, který dnes zveřejnil pan Rudolf Červenka: https://www.youtube.com/watch?v=XNTjx0Dk60Q

  1. Re: TK

   Klídek, z těch stíhaček byl použitelný jen JEDEN kus, zbytek lítacího šrotu bude sloužit k tzv. kanibalizaci. Tohle téma se řešilo na Slovači už před pěti lety.
   Pak je tu samozřejmě i nějaké téma morální, ale kdo by se takovými sračkami dnes zabýval, to je přece přežitek…

   1. Re: Targus

    Hrube podcenujete nase slovenske bratry … 😀
    „Slovensko má k dipozici asi tři až čtyři funkční stoje, další by Ukrajině poskytlo na díly.
    Naď už v úterý řekl, že Slovensko by mohlo předat Ukrajině deset migů, které byly v minulosti modernizovány, a také další tři stíhačky v původním stavu. Jejich účetní hodnotu včetně náhradních dílů vyčíslil na 400 milionů eur (9,5 miliardy korun). Slovensko by na oplátku mělo za to podle ministra dostat asi 200 milionů eur (4,8 miliardy Kč) z Evropského mírového nástroje a blíže neupřesněnou techniku od Spojených států.“

    1. Re: Homér

     Homére, Homére, vy jste čuně!!!
     A staré a hnusné!!!
     Já mám taky FUNKČNÍ STOJ a během realizace hentoho oného mi už není k ničemu!!!
     (((-:

     Neříkám, že nemáte pravdu, ale cca před 5 – 6 lety jsem zachytil debatu o těchto strojích na RTV Slovensko, nebo jak se to jmenuje. Tam tvrdili, že jeden ze dvou strojů schopných opravdového letu za účelem zachycení útoku protivníka je jaksi poněkud zchromlý, protože přece nebudou objednávat součástky od Rusa (to druhé jsem si domyslel, to tam nekvákli)!
     No fuj!!!

     1. Re Targus …….. Taurgus počúval ste niekedy generalisssisima Macka vo vv.? Ten by Vás rozcupoval ako škodnúúúúú 🙂 🙂

      1. Re: tzR

       Nóóó, poslouchal jsem ho jednou, asi na YT.
       Víte, jaký jsem z něj měl pocit?

       Že mi šlohnul MŮJ generálský gauč!!!
       (((-:

     2. Tak hlavne šlo o objednanie amerických stihaciek, takže jasne, ze to tvrdili. A je pravda, že ruských mechanikov poslali domov, aby náhodou nefungoval zvysok, ale asi mal pravdu Nad. Aj ked už sme dostali vynadane od UA, ze posielame staré stroje

    2. Navíc k tomu náleží formální stránka věci. Z právního hlediska je potřeba k přeprodeji migů souhlas původního dodavatele.

     Můžete hádat dvakrát, jestli Rusko souhlasilo …. 🙁

  2. Nebojte se, „naše“ vláda žádný letadla nikam nepošle, protože žádný nemáme.
   Gripeny mají v pronájmu.

     1. Ano, tomu se posmívali v Rusku už v roce 2014, že je máme jen na občasný let, na letecké dny a jinak budou v hangáru.

 27. Štěpán Bandera je vnímán příliš úzce, náš pohled na něj je ovlivněn kremelskou propagandou, to že Kreml prohlásil Banderu za zločince, neznamená že jim byl…
  Kdyby Kreml označil Vidláka za zločince, tak to také nebudu papouškovat, ale udělám si vlastní názor bez vnucování Kremlu

  Bandera si zaslouží přezkoumání historiků a odborníků.
  Ruská propaganda nám tu nemůže nařizovat kdo byl nebo kdo nebyl zločincem. Jsme suverénní stát.
  Tohle vyřeší pouze objektivní přezkoumání historie, nové důkazy a nové poznatky, které se jistě najdou.
  A až pak bude možné učinit jakýsi verdikt nad Štěpánem Banderou.
  Do té doby by měl být Bandera považován pouze za „domnělého zločince“ s dodatkem neměl ho rád rusák… a všichni víme, co jsou rusáci zač že a že věřit se jim nedá…

  A argument ,že Bandera stál za vraždou polského ministra vnitra no… Ale Polsko tehdy Ukrajinu defacto okupovalo, takže zločin nebo legitimní odboj, jak chcete…
  Jiní lidé zase tvrdí, že Bandera byl hrdina, který prosazoval a bojoval za nezávislou , svobodnou a demokratickou Ukrajinu, že to byl příkladný demokrat.
  Proč názor těchto lidí někteří ignorují ?
  Objektivní diskuse , to je základ.

  Vidlák není žádný historik, aby mohl vynášet nějaké soudy, ten dokáže akorát tak naporcovat prase a připravit jelita…, ale o ukrajinské historii ví velký kulový…
  Tak nevím proč si Štěpána Banderu bere do úst.

   1. Vidláku, nejlepší by bylo co? IGNOROVAT!!!Nevšiml jste si jak Vám tu lidí ubývá, o to jim jde a tolerancí k nim dosáhnou co chtěli. Ale VY JSTE TU ŠÉF.
    Bývalo tu spoust a chytrých lidí ale teď – nevšiml jste si jak ubývají….

    1. Diskuse bez oponentů je plácání po ramenou. Anonymy už mažu zcela nemilosrdně. Ale fakt nebudu mazat to, že někdo říká opak, pokud ho říká slušně. Šermovat se nenaučíme bez oponentů.

     1. Takze to tu bude zumpa.
      Par lidi se bude ucit sermovat, vetsina odejde.

      Trolling neni jenom to, co tu delal scallop – psani debilnich komentaru a steku.

      Trolling je predevsim rozesirani diskuzi pokladanim debilnich otazek a zamerne provokativnich prispevku.
      To, ze jsou vetsinou v rozporu s davnou prokazanou skutecnosti a verejn edostupnymi dukazy vubec nevadi. Naopak to jeste vice vyprovokuje reakce.

      Napr: zeme je placata, Gangdi byl rasista a nenavidel Indii, v USA se vsechny rasy pekne promisily a spratelily takze vsichni by meli nasledovat jejich priklad…

      Diskutujici pak zaplni diskuzi morem reakci na par radku od jednoho provokatera, prakticky to ale jsou vsecho davno zname skutecnosti, ktere nikomu nepomohou.
      Tedy krome tech, kteri si maji potrebu naucit se sermovat argumentovanim proti tvrzeni, ze zeme je placata.

       1. Draha Vecko, hloupym zapiranim a lhanim o vseobecne znamych skutecnostech si nepomuzete.
        Naopak.

        “Kill every buffalo you can! Every buffalo dead is an Indian gone.”
        https://www.theatlantic.com/national/archive/2016/05/the-buffalo-killers/482349/

        „Genocide by Other Means: U.S. Army Slaughtered Buffalo in Plains Indian Wars“
        https://ictnews.org/archive/genocide-by-other-means-us-army-slaughtered-buffalo-in-plains-indian-wars

        Materialu mate primo u vas tuny.
        Nechovejte se prosim jako banderovci, kdyz popiraji jak jejich predchudci etnicky cistili Ukrajinu.

       2. U tech americkych otroku mi ujela jedna nula. Moje chyba.
        Doufam ale, ze nad 10 miliony rukou nemavnete. Takze to na veci nic nemeni.
        Tady si trochu doplnte vzdelani:

        12.5 million Africans forced aboard European and American slave ships.
        10.7 million survivors of the Middle Passage disembarked in the New World.
        https://www.neh.gov/humanities/2010/septemberoctober/feature/gross-injustice

        Unhygienic conditions, dehydration, dysentery and scurvy led to a high mortality rate, on average 15%[5] and up to a third of captives.
        https://en.wikipedia.org/wiki/Slave_ship

        Jinak celkovy pocet otroku a treba taky odhad mnozstvi jejich prace si doufam najdete sama.
        Stydet se za sve lhani a zapirani muzete, dekovat mi nemusite.

        1. Sakura: „12.5 million Africans forced aboard European and American slave ships. 10.7 million survivors of the Middle Passage disembarked in the New World.“

         Umite jeste odcitat? Ne deset milionu, ale c. 2 miliony zahynuli na ceste do Noveho sveta. Kolik jich prislo do kolonialni Ameriky samotne, a pozdeji do USA? Kolem 388 000. Velka vetsina sla do Brazilie a na Karibske ostrovy.

         Vsichni jsme potomci otroku. I vy, i ja.

         Zde si muzete overit cisla.
         https://www.pbs.org/wnet/african-americans-many-rivers-to-cross/history/how-many-slaves-landed-in-the-us/

  1. Zdravím,

   Stepan Bandera nebyl souzen jako válečný zločinec jenom proto, že jeho příznivci a následovníci vedli ozbrojený odpor na území Ukrajiny a to do roku 1956. To se hodilo USA.

   Bandera nebyl jediným, komu se takové péče od USA dostalo. Další byl např. generál Širó Išii velitel jednotky 731. Odkaz je jenom pro silné jedince.

   https://paramag.eu/jednotka-731-jedno-z-nejstrezenejsich-tajemstvi-2-svetove-valky/

   Takže milý Hope, strč si to tvoje pseudointelektuální tvrzení: „Bandera si zaslouží přezkoumání historiků a odborníků“ do …

  2. Takhle se vyjádřil Zeman na adresu ukrajinských Banderovců:
   „Vážení ukrajinisté, obdržel jsem Váš dopis, v němž obhajujete Stepana Banderu. Dovolte mi proto, abych Vám položil dvě otázky:
   Za prvé, znáte Banderův výrok: „Zabij každého Poláka mezi šestnácti a šedesáti lety?” Pokud neznáte, nejste ukrajinisté.
   Za druhé, pokud tento výrok znáte, souhlasíte s ním, nebo ne? Pokud s ním souhlasíte, naše diskuze končí.
   Pro Vaši informaci bych chtěl uvést, že Stepan Bandera hodlal na Ukrajině vytvořit vazalský německý stát. Měl v tom podporu Alfreda Rosenberga, ale protože Hitler se rozhodl, že Ukrajina bude po vítězné válce výlučně osídlena německými sedláky, tento projekt byl zrušen a Bandera byl poslán do
   koncentračního tábora. Něco podobného se ostatně stalo i u nás v případě Jana Ryse Rozsévače, zakladatele Vlajky.
   Dále bych Vás chtěl upozornit, že již prezident Juščenko vyhlásil Banderu za národního hrdinu, a že nyní se připravuje obdobné vyhlášení v případě pana Šuchevyče, který proslul tím, že v roce 1941 nechal ve Lvově postřílet tisíce Židů. Nemohu bohužel blahopřát Ukrajině k takovým národním hrdinům.
   Jsem rád, že jsem mohl doplnit Vaše informace a přeji Vám mnoho úspěchu ve Vaší práci.
   S pozdravem Miloš Zeman, prezident republiky“ 8.1.2015 na FB

  3. 1. Jak a z čeho usuzujete, že Vidlák nic neví o ukrajinské historii.
   2. Je zajímavé, že vy můžete vynášet soudy ač nejste historik, ba ani psycholog. Řídíte se viditelně heslem co je dovolenu pánu není dovoleno kmánu.
   3. Od konce války uplynulo přes 75 let a tak bylo velice mnoho času na objektivní zhodnocení Bandery. Vyšly o něm desítky odborných historických prací.
   4. Vy opravdu věříte tomu, že nám tu ruská propaganda nařizuje že byl Bandera zločinec? Já znám především polskou „propagandu“ o Banderovi a jeho hnutí. A také tu od autorů s židovskými kořeny. Pochybuji, že Poláci a Židé podléhají kremelské propagandě. Máme ale i české, britské a americké odborníky, kteří o Banderovi píší. A v zásadním se shodují. Zabíjet, vraždit, pro nějaké nacionalistické ideály je zcela odsouzeníhodné.

   5 let je na bádání málo? Kauza Bandera je prozkoumána a objasněna do detailů. Na jaké nové důkazy chcete čekat? O čem chcete diskutovat, když všechna fakta byla probrána ze všech stran. Jen kalíte vodu a Ukrajině děláte medvědí službu.

  4. Re: hop

   Když už nic, Banderovi byla prokázána účast na pokusu o atentát, tedy PŘELOŽENO DO ČEŠTINY účast na pokusu o vraždu.
   A Polsko Ukrajinu určitě neokupovalo ani náhodou, to jsou tvá a tebou vyfabulovaná hovna. Polsko jednoduše toto území vyhrálo ve válce – konec, tečka.

   Btw. válku tento soudruh proseděl ve fešáckém krimu – dvě vytápěné cimry a bufáč v německé důstojnické jídelně, zatímco jeho nezabásnutí soukmenovci hromadně vraždili civilisty po tisících.

   Takže běž s tím Banderou do řiti, hopíku. Mel si svá hovna někde, kde ti to budou žrát i s navijákem, páč mají palice vymyté od neziskovek a ze školních lavic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *