24 června, 2024

Stále větší křeč

Sledujete předvolební situaci na Slovensku? Je rozumné to udělat, protože přesně takhle bude za čas vypadat předvolební situace u nás. A vzhledem k tomu, že naše vláda je oproti té Matovičově ještě horší a neschopnější, zřejmě si také projdeme vládní krizí, úřednickou vládou, kterou sestaví prezident a volebním termínem, který bude určen na to nejvzdálenější možné datum. Dívejte se na Slovensko, abyste věděli, co bude dělat pravda a láska u nás, až zjistí, že se henty průzkumy nemýlily, že přicházejí i o kmenové voliče, že je nikdo nemá rád, že mají na hrbu všechny skutečné i domnělé prohřešky a že jim ani korespondenční volba nepomůže, aby tu většinu upekli.

Nejsem žádný výrazný znalec slovenské politiky, samozřejmě tam mám řadu přátel a sledujících na fejsbůku a tak jen krátce shrnu situaci a řeknu, co ze svého dvorku vidím:

Na Slovensku se poměrně dlouho před volbami nesmějí dělat průzkumy preferencí, ale ty poslední jasně naznačovaly, že vyhraje Fico a jeho SMER. Pokud bych měl SMER nějak popsat, tak bych řekl, že je to slovenská sociální demokracie, která nepropadla grýndýlům, neodcizila se pracujícím a neskončila jako naše ČSSD. Fico je také mnohem schopnější politik i lídr, než všichni ti Sobotkové, Hamáčkové a Šmardové dohromady. Byla to právě Ficova vláda, která celkem bez problémů zavedla na Slovensku Euro a bylo to tak v klidu, že se o tom nikde nepsalo. Porovnejte si to třeba teď se zavedením eura v Chorvatsku.

Byly to také Ficovy vlády, které značně zlepšily hospodářskou situaci v zemi. Slovensko víceméně dohnalo naší republiku, všechno normálně fungovalo, Fico byl dostatečný ranař, aby si ledacos v Bruseli vyhádal, prostě za jeho premiérování jsme mohli číst nejeden postesk českých ekonomů a podnikatelů, kteří nám tamní situaci dávali za vzor.

Fico byl ve své době poměrně prounijní, byť nikdy nebyl žádný hujer a jeho nevětší politická chyba spočívala v tom, že všem těm unijním šíbrum věřil a oni ho v podstatě potopili. Bylo to dost podobné, jako u nás. Líbodémo média se k Ficovi chovala stejně jako se Česká televize chovala k Babišovi, také tam vyzdvihovali ty slušné a hodné kandidáty, narozdíl od těch mafiánských kandidátů SMERu… hodně to ovlivnila kauza zastřeleného Kuciaka, který možná doopravdy umřel především proto, aby se Fico nestal znovu premiérem, protože údajný objednavatel vraždy jaksi odešel od soudu nevinen. Prostě bylo zapotřebí nějakého národního mučedníka, jehož smrt by se dala svést na Fica s Kaliňákem…

Fico si pak užil svoje. Zjistil, že sice vzorně spolupracoval s EU, nikdy nebyl takový kverulant jako Orbán, ani zdaleka neposiloval svou pozici jako Orbán, prostě byl takovým standardním politikem ze staré školy, podobně jako Klaus či Zeman… nebo jako Babiš. Vůbec jsou politické osudy Fica a Babiše velmi podobné. Jejich největší smůla spočívala v tom, že nikdy nebyli ti bad guys. Poškodilo je ne to, co udělali, ale spíš to, co neudělali.

Pak se ovšem Ficův a Babišův osud začal lišit. Fico si uvědomil, že těm ojropokrokářům dělal užitečného idiota a prostě s tím přestal. Dnešní SMER já osobně vidím jako takový klon ČSSD a SPD. Fico se stal až orbánovsky pronárodním a jeden můj slovenský kamarád to shrnul lakonicky: „Fico má teď hlavnů motiváciu pomstu… a je to dobrá motivácia.“ Když si poslechnete Fica a Orbána, přestává být mezi nimi rozdíl…

Slovenské pravdě a lásce začíná téct do bot. Ficova kampaň je plná velmi silných slov, především o Ukrajině i Rusku, říká víceméně to, co bychom i my chtěli od politiků slyšet, teď už si Fico nemyslí, že EU je nějaké dobro, dokonce i covidovou politiku kritizuje dost podobně jako u nás Jindra Rajchl a zdá se, že mu to vychází tak dobře, že slovenští líbodémo zpanikařili a začali proti němu bojovat nikoliv lepší rétorikou, ale pomocí policie, prokuratury a zatýkání.

V České televizi o tom samozřejmě takřka neuslyšíte. Ještě že máme ta nová média…

Víte, já jak sleduju i slovenský fejsbůk, tak před několika měsíci tam proti Ficovi bojovali podobně jako u nás. Různí místní Cempeři tam vítězoslavně odhalovali jeho lži, různé satirické stránky ho zesměšňovaly, lidé hojně sdíleli statusy o jeho dávnýchých (mafiánských) špatnostech, různě se připomínalo, co kdy udělal špatně, co řekl špatně, oni tam také mají místní Chvilkaře, kteří upozorňují, že Fico je člověk bez vyšších evropských hodnot, atd, atd. Stejné jak u nás… ostatně je to ze stejného sorosovského manuálu.

Jenže už to nefungovalo. Tak dlouho se lidem opakovalo, že Fico je zrůda, až se ukázalo, že lidi si už zvykli. Stal se tak běžným, jeho hříchy byly tolikrát prokydány, že už to nikoho nezvedalo ze židle. Žádný šok, který by byl impulsem pro opětovné zvolení Čaputové. Ficovy preference rostly, jeho motivace zvítězit a znovu to všem nandat je opravdu velmi silná… a tak se nám Čaputovci pustili do boje pomocí fízlů.

Od té doby, co se kolem Ficových lidí začali motat státní zástupci a zásahové jednotky, tak v podstatě úplně skončila protificovská satira. Vzápětí také lidi náhle přestali sdílet statusy o jeho mafiánské minulosti. Najednou se totiž ukázalo, že Čaputová a spol. jsou vlastně ještě horší mafiáni, než celý Fico. I ti, kteří volili Matoviče a blondýnu z Pezinku, jsou teď z jejich praktik perplex.

Ještě nedávno se na sociálních sítích propíral „mafián“ Fico a najednou puf… propírá se fízlačka Čaputová.

A od té doby má SMER kampaň vlastně zdarma. Stačí jim jen pořádat rozhorlené tiskovky, kde poukazují na zvůli současných líbodémo a zřejmě to funguje velmi dobře. Můj fejsbůk se v podstatě úplně přestal vysmívat Ficovi a naopak se zděsil z Čaputové. Víte, jak to říkám… pusťte k něčemu libtardy a výsledek se brzy dostaví. Boj proti Ficovi se mění v tu nejlepší kampaň, kterou mu dělají zdarma. Já nevím, nakolik byl Fico propojený s mafiány. Ale vidím, že se pravda a láska postarala, aby to Slovákům zase tak moc nevadilo. Do voleb se tato situace bude asi ještě stupňovat, ale nevěřím, že zatýkání bude fungovat. Už ne. Před třemi měsíci bych řekl, že Fico možná vyhraje, ale vyhraje jen trochu, protože byl pro spoustu lidí nezkousnutelný. Ale teď to vypadá, že někteří si zvykli, jiní ho začali mít rádi a další zjistili, co je Čaputová doopravdy zač.

Pokud ve volbách Fico výrazně uspěje, stane se příkladem i pro naší politickou scénu. Já vím, že na Slovensku je to trochu jinak, ale v podstatě Fico hlasy tamní Alternativy posbíral. Sází na opačnou taktiku než u nás Babiš. Nesnaží se získat zhrzené voliče líbodémo. Naopak, sbírá hlasy, které s liberály nechtějí mít nic společného. Andrej Babiš dělá přesný opak. To je také další důvod, proč je rozumné celou situaci sledovat.

Liberálové v celé Evropě uspěli zhruba ve stejnou dobu… a zhruba stejně přivedli svojí agendu zu grunde. Na začátku byly řeči o zelených údělech a sluníčkové budoucnosti, končí to válkou za humny, deindustrializací, recesí, pokusy o cenzuru a okleštění svobody projevu. Slovensko je první vlaštovkou budoucnosti. Sledujme ho.

Jo a mezi námi… pokud Fico vyhraje a sestaví vládu, tak bych nic nedal za to, že Čaputová rezignuje.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat moji knihu. Kdo pošle alespoň 200,- Kč, může si stáhnout audioknihu.

378 thoughts on “Stále větší křeč

 1. Mimochodem, neví někdo, o čem to mluví?

  „Včera jsem byl na každoročním vlasteneckém setkání v Příčovech. Akce to byla úspěšná, ale na dnešní dobu až nečekaně poklidná. Mnohem důležitější setkání se událo až v noci v Praze. ___Tam se skupina významných, úspěšných a profesionálně zdatných občanů ČR domluvila, že založí novou politickou stranu, či hnutí, a postaví se už příští rok ve volbách fialové destrukci Čech, Moravy a Slezska.___ Tito noví politikové, podle svých slov, navíc nehodlají svou organizaci budovat jako uzavřenou sektu pro pár set vyvolených jedinců, ale jako otevřenou platformu pro nové a schopné politiky i v těch nezapadlejších koutech republiky. Zdá se tak jisté, že na politické mapě ČR začne brzy operovat nový a dravý politický subjekt. A že stávající vládní i opoziční politikové se budou muset probrat ze své lenivé letargie, nebo je čeká rychlý sešup do propadliště dějin!“

  https://www.michalapetr.com/map-1760-obrovsky-sok-v-nemecku-po-zverejneni-globalnich-dat-bankeru-dusledek-sankci-na-rusko-nemec-zebrak-nastvane-nemecko-uz-oznamilo-dramaticke-snizeni-vojenskych-vydaju-kdyz-jsou-nemci-zebra/

  1. Nečtu, nesleduju, neoptimalizuju, nepřemítám na poslední chvíli o úžasné nabídce nového spasitele.

  1. Dejiny se opakuji ve spirale 😀 Stejne mazane jako ted Kovarova si kdysi pocinal sovetsky pavedec – biolog Lysenko, ktery hlasal treba ze obili se ma sit primo na snih, nebo vyrabel falesne viceklase stvoly psenice. Svuj referat na zasedani Akademie ved dal nejdrive schvalit samotnemu Stalinovi – ktereho byl oblibenec. Nikomu nic nerekl a nechal na sebe valit kritiku. Az na konci zasedani prozradil ze kym jsou jeho teze osobne schvaleny. Bylo tragikomicke pozorovat, jak jeho kolegove jeden za druhym zdesene odvolavaji svou kritiku 🙂 ale uz jim to nepomohlo. Byli zlikvidovany cele vedecke skoly…

 2. Kdo to dneska služebně čte a vyhodnocuje, musí z toho mít hlavu jak buben.
  Tak nazdar.
  Zaběhat si, osprchovat, před usnutím trochu sexu nebo lehčí četby, třeba nových směrnic EU. A ráno zčerstva do toho.

 3. Čtenáři Novinek fakt musejí mít v hlavě sečku. Jindy autoři i diskutéři horují pro zrušení Benešových dekretů a „navrácení“ pohraničí Němcům, ale jakmile se ozvou Maďaři kvůli témuž, kvůli čemu kňučí sudeťáci už skoro osmdesát let a „naše“ pátá kolona jim ještě jezdí hajlovat na sjezdy, tak najednou šermují nedotknutelností dekretů: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-skandalni-clanek-v-madarskych-novinach-v-roce-1968-jsme-si-meli-vzit-zpet-kus-slovenska-40441123

  1. „Dekrety“ byly byly zkonzumovány. Požadavek na zrušení se jeví ideový, abstraktní, mravní. Jenže ve skutečnosti jde o to, že pokud by zákonodárný proces nastal, posunul by se do roviny praktické se snahou zrušení se zpětnou platností, o anulaci. Otevřeně, anebo takovou formulací, aby prošla a přitom umožnila zamýšlenou interpretaci.

   1. V devadesátých letech byla podepsána Česko-Německá deklarace, která udělala za celou věcí tlustou čáru. Požadavky těch nácků jsou irelevantní. A to že jim tam naši politici včetně premiéra jezdí lézt do prdele považuju za obrovskou ostudu a vlastizradu. Je to stejně jako kdyby premiér Izraele dolejzal na pouliční slavnosti v Íránu.

    1. Pokud si dobře pamatuji, tlustá čára se udělala už za doby Husákova vládnutí. Ta deklarace byla jen takové placebo za souhlas se sloučením Německa bez dalších podmínek. Češi si tehdy klidně mohli vydupat i zákaz německým „krajanským“ spolkům o cokoli se pokoušet. Místo toho se nechali Němci jen nezávazně poplácat po rameni. Kolaborantů samet vynesl do politiky podobně jak za druhé republiky.

      1. Ano všem.

       Poznámka, nějaký šťoura by mohl argumentovat, že smlouva byla uzavřena se „Západním Německem“, že sice nynější Německo je kontinuálním nástupníkem, ale že Východoněmecká část byla opomenuta, a že tím byla porušena práva….

       1. Nic to nemění na tom, že kdyby nějakej Posselt začal držkovat na Poláky, tak sním vyběhnou tak, že by ho ta jeho tlustá prdel kopala do lopatek. Protože oni nemají v politické reprezentaci zrádce jako my.

        1. Zrádce tam snad nemají. Nebo nejsou moc slyšet.
         Zato tam mají Velkopolské nacisty. Polsko od moře k moři…
         Je ale možné, že to zase skončí rozdělením Polska na ruskou a německou část.

 4. Připadá mi, že když by tu teď někdo nahodil téma Zimbabwe, rozhořela by se (vděčně )“zasvěcená“ diskuse na toto téma. A bude úplně putýnka, co je dnes pro nás opravdu podstatné …

  1. Není významné co si lidé myslí ale nad čím přemýšlejí. Protože přemýšlení nad předloženým (vhodným) brání přemýšlení nad jiným (nevhodným).

 5. Procházím kolem placatice která nás zahrnuje pravdou a láskou. Na půl ucha zaslechnu, USA
  povolilo ❗❕❔ Německu nákup nějakého systému od Izraelců.
  No, co už.

 6. Tak asi před hodinkou mi prošla pod balkonem „protiukrajinská“ demonstrace, hlavní slogany zněly „Čechy Čechům“, „Táhněte domů“ a něco o demisi Rakušana a spol.
  Odhadl bych tak asi na sto osob (možná i s čumily kolem), s trochou nadsázky bych řekl, že přítomná policie hrála přesilovku.
  K tomu dvě poznámky…. vlastně tři.
  1. V Plzni žije cca 30 000 Ukrajinců, což ve městě se 181 tisíci obyvateli samozřejmě nemůže vyvolávat nadšení, v mém osobní případě už se počáteční nechuť změnila v nepřátelství a asi to bude dále gradovat.ím, že v tom njejsem sám.
  Dnes dopoledne v městském bazénu na Slovanech byla převládajícím jazykem Ukrajinština (nebo Ruština, já je nerozeznám). Zajímavé bylo, že ač byla voda velkovním bazénu (50 m) až nepříjemně teplá (25 stupňů), naplaval jsem své dva kilometry bez problémů a bez tlačenice – oni totiž Ukrajinci moc neplavou, spíš se srocují do skupinek kolem bazénu, případně lezou uvnitř do vířivek….. tak úplně to nechápu.

  2. V roce 1994 v Rio de Janeiru, v bazénku pod palmami u vily našeho tamního člověka Oldy Bartoše, na té tehdy jnemódnější pláži Bara de Tijuca (snad to píšu správně – paměť), se sklenkou caipirinhy v ruce, jsem se ptal:
  „Poslechni, Oldo, když je tady v Brazilii teď ta hyprinflace, nejsou tu nějaké demonstrace?“
  Odpověď:
  „Ty, Jardo, viděls jak je to Rio dlouhý. Demostrace by asi měla být někde uprostřed, ne? Kdo by tam chodil v tom horku…“
  Ta dnešní demonstrace, svolaná na časné popoledne, když mi na balkóně ukazoval teploměr na sluníčku přes 45 stupňů…… Kdo by tam chodil, v tom horku?

  3. Trochu si z toho dělám legraci ale vláda by fakt měla zpozornět. Horko/nehorko, nějací lidé demonstrovat přišli. Až na ně dopadne ten slavný „balíček“, což nejsou žádné úspory, ale jen obyčejné zvýšení daní, asi už taková vedra nebudou, ale Ukrajinci, ti tu nejspíš ještě budou. Možná i lidé jako já, poměrně chladní, opustí své balkóny a vydají se do ulic…. Čerti vědí, třeba jó.

  1. Pardon:
   vím, že v tom nejsem sám
   ukrajinština a ruština
   venkovní bazén
   nejmódnější pláž
   hyperinflace
   (začíná mě zlobit klávesnice….nebo prsty)

   1. Všímám si u mladších ukravínských děvčat něčeho, co česká děvčata nemají.
    Zatím to neumím pojmenovat, ale brzy na to přijdu. Máme dělat zakázku ve firmě, kde jich prý je, jako much a jedna hezčí, než druhá. Uvidíme.

     1. Pod tím, co zatím neumím dobře pojmenovat, jsem měl na mysli něco o dost jiného.
      Je to něco, co přinutí všechny přítomné, české dámičky ohlédnout se, když okolo prochází takové, úplně obyčejně oblečené děvče. Partneři oněch vyfiknutých dámiček, se ve stejném okamžiku začnou nějak divně rozhlížet a ošívat.
      To byste asi nepochopila.
      To, co pojmenováváte vy, jsou inherentní parametry většiny slovanských bělošek, v tom to není..

      1. Ehm, jestli mají Markéta dvousvetrová a atomová bába parametry standardních slovanských bělošek, tak nazdar hodiny.
       😂

       1. Tak pozdravujte ty hodiny, třeba každé další ráno a už nad tím nepřemýšlejte.
        To vám evidentně nejde, škoda té energie pro mozek, kterou by lépe využily třeba ruce.
        Psal jsem o „děvčatech“.
        Obvykle se tímto pojmem a v Čechách, myslí mladé ženy. Řekněme, třeba mezi patnáctým a dvacátým rokem.
        Že si do této skupiny žen, zrovna vy namontujete MPA a Drábovou, to je také vaše inherentní vlastnost. Blíže ji ale rozpitvávat nechci, na faktu to nic nezmění.

        1. Tecočampe, ale o těch “ děvcatech” mezi patnáctým a dvacátém rokem, to byste Dáše Havlový nebo atomový bábě do očí neřekl, co???
         🤣

     2. ach bože Helanov, je to přece jasné jak facka. Stejně jako i většina rusek, Nejsou ještě tak proemancipovanéé jako jinde> Jistě, dbají na sebe, starají se o manžela i rodinu, jsou pilné a další plusy. Akorát nejsdou hloupé a namyšlené, a dělají přesně to co většina našich bábi. Kdy muž byl hlavou rodiny, staral se o její zabezpečení , ALE docela jm stačí když jsou tím krkem, co tou hlavou hýbe, a stejně dosáhnou toho co chtějí a bez hádek a atp.. Sorry, to je celé.
      Měla jsem kamarádku rusku, chytrá a moudrá, jak ona to s Vláďou uměla, utáhla ho na vařené nudli. Párkrát u nás byli a zatím cojá málem rostla , ona to tal zaonačila, že nakonec stejně bylo po její, Žádné požadavky, nařizování a vztekání se. Ale co myslíš šlo by tom, myslíš že bysme támhleto či tohleto.
      Jo tenkrát to pro mne bylo pokračování bábiny střední na vyšším levelu. A kouknete-li se pořádně koldokola jistě uvidíte , že i u nás to taky někde funguje.

      1. Naprosto potvrzuji. Úsměv a pokora. Byť hraná.
       Jedné ruské primabaleríně jsem začal říkat Nastěnka podle filmu „Mrazík“. Ptala se proč, tak jsem ji to vysvětlil. Ona ta pohádečka není v Rusku tak moc známá jakou nás, kde nás ji naučili brát jako neoddělitelnou součást Vánoc.
       Napřed se trochu urazila, ale podívala se na ten film a pak mi dala za pravdu. Řekl jsem ji, že i mě takovým způsobem nutí, abych ji udělal práci, na kterou jsem neměl čas. A já, stařík jsem ji tu muziku sestříhal.

       Jenže tohle prý umí většina ukrajinských a ruských žen. Naše jenom některé. Škoda.
       S úsměvem jde všechno líp.

       1. Neřekla bych pokora, ale nechuť se furt o kdekterou prkotinu hádat, jenom proto aby se posavila na úroveň „dobře radících“kamarádek či mnó/

        1. Zkrátka, u východních Slovanů se feminismus moc nechytá. Holky si užily práce v těžkém průmyslu a ježdění na kombajnech už dost, po dalších právech neprahnou.
         😀 Stačí jim poslušný muž, který přinese domů nějakou tu korunu a o zbytek se už postarají samy. Takového mužíčka klidně budou nosit na rukou a dělat mu pomyšlení. 😀

    1. Ano. Jenže na druhou stranu…. vídávám i ty, které vypadají jako Kačer Donald když zobák strčil do úlu.

     1. Pravda. To jsou ty bohatší. A protivnější.
      Mimo jiné, ty odulé rty mě jako chlapa dost odpuzují. Stejně jako silikony pod kůží na hrudi nebo tetování kdekoliv. Jsem starý…

    2. Zatím to neumím pojmenovat, ale brzy na to přijdu.

     Ženskost?

     Smutné je, že nápadně mnoha (zdaleka ne všem) chybí to, co bych nazval ženskostí.

   2. K čemu, Schumi?
    Jedině snad jako „imigrační výplň“ místo saharských doktorů a inženýrů.
    Heslo: „Sami máme dost!“

    Jinak: JUDr. Kovářová provedla nádherný podraz! Tleskám! To je akce hodna chytré ženské!

  2. No jo, no, tohle si ale zavinili Plzeňští sami. Vybudování montoven a skladů, nebo co to tam mají, přinese dozajista slušný obnos do městské kasy.
   Plzeň je multikulti až na půdu, dobře se pamatuji, jak vyhrála nějakou nablblou soutěž mezi ojropokrokovými městy v EU. To bylo slávy!!!
   Tohle jsou vedlejší náklady. Kiš, kiš.
   Buďte rádi,, že tam nemáte ubytovny pro milovníky Alláha, ale jenom pro Ukrajince.
   Jenom hňup mohl očekávat, že okolo ubytovně plných chlapů bez rodin bude klidno a střízlivo.
   😻

 7. Fotbalová Plzeň hraje kvalifikaci o Evropskou ligu a budou hrát s klubem Tobol Kostanaj. Ten má v kádru několik ruských hráčů. A teď je otázkou, co se stane, až budou hrát u nás v ČR. Pustí je sem Rakstapo nebo ne? Podle toho, jak vyběhli s tou tenistkou by neměli, pokud chtějí ukázat jednotný metr. Jenomže tady je to horší. UEFU nezajímá, že si tady nějaký Rakušan a Pospíšil honí triko. Ti udělají to, že Plzeň ze soutěže diskvalifikujou, pokud sem hráči Tobolu budou mít zakázaný vstup. Jsem zvědav, jak to dopadne.

  1. Já bych si moc přál, aby je sem nepustil. Protože pak to projede Plzeň kontumačně a bude mít „UPPDKV“; a to by speciálně v Plzni mohlo znamenat HODNĚ.
   Třeba se pak rozsvítí i některým méně intelektuálně zdatným.

  2. Jak by to dopadlo?
   Kazaši by nedorazili na zápas jako mužstvo, kterému by naše Rakstapo znemožnilo hrát se všemi hráči, UEFA by utkání přinejmenším kontumovala, v horším případě by Viktorii přímo vyřadila.

  3. Ruské tenistky sem chtěly dojet se svými raketami, tam je jasné, že se někteří připokakali.
   Pokud ruští fotbalisté umí vystřelit na bránu pěknou bombu, nepustí je tady taky.
   Bezpečnost na 1 místě.

  4. Jj. Jedna věc je, že v různých zemich EU hrají Rusové, normálně nastupují v tamních ligách I evropských pohárových soutěžích. I běloruské týmy normálně hrají evropské poháry. Nikdo z toho nemá pnutí v moudí. A přijde si neslitovnej Rakušan, že u nás tý svoloči pšenka nepokvete, na což prý dohlédne policie.
   Tak aby toho pokrytectví nebylo málo, vymyslelo se, že se z toho udělá právnický problém. Totiž , že zákaz platí pro individuální sportovce, ale fotbiš je kolektivní hra, takže to v něm nepla. Na druhou stranu to ale v moudích milenců pravdy a lepšího světa přivolává pnutí velmi značné, obzvláště, když Tobol Kostanaj má na soupisce i Ukrajince. Co to jako má být, koukat se v navíc už téměř právoplatně ukrajinské Plzni, jak si tam posílá míč krásný člověk s těmi proradnými psy? Od takových dostat přihrávku? To demokracie nepřipustí!! A i kdyby tam žádnej nebyl, do naší kvetoucí země noha mužika nevstoupí, což je nade všechny právní interpretace.

   Možná to ale dopadne po evropsku, řešení je vždy po ruce. V Tobolu mají tři Rusy a jednoho Bělorusa. To je za každého 20.000 eur, tak Pospíšil pošle ze svýho platu do Kazachstánu 80.000 eur a bude. Nebo Viktorka vydá prohlášení, že pevně a neochvějně stojí za Rakušanem a Černochovou a pokud jim UEFA to utkání nařídí odehrát, nastoupí proti nim v polních uniformách!

 8. Primátorka Markéta Vaňková z Brna. „Jako politik jsem zastánce omamných látek, je to trend všude ve světě“. Tak pak drogy musím být i trendem v naší republice.

  Připravme se, drogy jsou trendem dnešní doby. HHC, THC, marihuana, pervitin a další a další.
  Ještě nám ty drogy zlegalizují a budeme trvale žít v extázi.

  Skvělý Bohuš
  Modrý Jelen – Primátorka Markéta Vaňková z Brna. Na fotografii s bílým práškem?
  https://www.youtube.com/watch?v=_fPTVPU0kA4

  1. Jít, nejít…. Co tam?
   Bude tam pódium, ozvučení, velkoplošné obrazovky, u mikrofonu se budou střídat různí lidé, bude možno se setkat s Vidlákem, někteří s ním potřesou rukou a obdrží knížku a hrnek sádla.
   Pod pódiem fanouškovský „kotel “ s vlajkami a transparenty, na střeše Domu módy reportéři a zaměstnanci tajných služeb, dole na place agenti.
   Proslov za proslovem, možná i nějaký zpěv.
   Co dál?

   1. A jak dál? Poraďte, jste dost znalý, hodně znáte a prý i hodně píšete. Zkuste rozvést do článku. Rád bych jsem si přečetl i váš názor.

     1. Myslel jsem, že Schumacher je velký myslitel. On je jen bavič co všecho ví? Možná je to jeho povolání.

      1. Ještě o něco víc, všemohoucnost a nesmrtelnost k tomu, modlili byste se ke mně. Už tak z toho mívám depku. Byl jsem varován, neposlechl jsem…. Navíc jsem líný sepisovat dlouhé elaboráty a případné čtenáře uvádět do hluboké deprese.

       Vážně… nevím. Pokusím se…. Jen nová situace, nové nevratné rozložení sil. Projevuje se generační výměna. Nynější situace je výsledkem dlouhodobého vývoje. Příkladmo vstup Finska do NATO nebyl reakcí na válku na Ukrajině, ale byl dlouhodobým záměrem. Válka na Ukrajině je jen urychlení. Ruská dovedně vedená silová šachová partie (Krym) se pod tlakem neúspěchu bleskové „speciální operace“ změnila na tragický zápas v bahně. Západ, kterému zatím přeje „dobré počasí“ zvládl přesměrování potřeby na jiné zdroje, Rusko zvládlo přesměrování zdrojů k jiným potřebám.
       Válka na Ukrajině se nevyvíjí podle původní představy Ruska ani Západu. Těm navíc hrozí afghánský syndrom.

       V EU pokračuje transformace na zeleno průmyslu a způsobu života většiny. Útlum tradičního průmyslu náročného na energii a suroviny je částečně kompenzován novými technologiemi, dovozem a zadlužením. V ČR je vývoj tomu odpovídající. To co odcházející generaci připadá jako zlý sen, pro nejmladší generaci, na kterou ještě nedopadly důsledky, je standardem. V rámci propojené a dále se propojující ekonomiky EU, propojuje se i politika. Politické dění v ČR je toho součástí. Zdejší izolovanou změnu nepředpokládám za pravděpodobnou. Případná změna bude o něco opožděnou součástí vnějších změn, především v Německu, tam je otázka rostoucí AFD.

       Bude probíhat rozvoj elektromobility, solární energetiky, zvyšování účinnosti slunečních článků, kapacity a životnosti akumulátorů, snižování ceny. České lithium bude vyváženo „na stojato“ s minimální přidanou hodnotou. Případnou výrobu čistého lithia pro zdejší výrobu a recyklaci akumulátorů zarazí stejná zdejší zelená lobby prosazující elektromobilitu, bezuhlíkovou, beztopnou, bezmasnou ekonomiku a způsob života.

       Bude pokračovat debilizace obyvatelstva skrývaná za formální vzdělání nepoužitelné k výrobě užitečných statků s včetně těch směňovatelných na světovém trhu.
       Poroste poptávka po prakticky schopných odbornících v technických a podobných na inteligenci a zručnost náročných oborech.

       Geopolicky je významná zahraniční a vojenská politika USA, odrážející vnitřní mocenské boje a změny. Pro volební preference tam jako jinde je určující vnitřní hospodářská situace. Kandidatura Trumpa není jistá, otázkou je kdo nahradí Bidena. Nynější válka a přetahování se s Čínou jsou výhodné pro vojenskoprůmyslový komplex.
       Pokud jde o Rusko, klíčové jak jak dlouho vydrží Putin, kdy a kým bude nahrazen a jak bude probíhat boj o moc.

       Největší nebezpečí destabilizace vidím ve vnější události, která by způsobila eskalaci války, nebo v události, která by způsobila silné ochlazení rychlejší než je možná mobilizace zdrojů.

       Do detailů a dílčích scénářů se mi nechce.

       Jak vidíte, nepíšu nic co byste nevěděli.

       1. ..je linej..
        .nevratne rozlozeni sil..
        ..vysledkem dlouhodobeho vyvoje..
        ruska dovedne vedena silova partie..
        Atd.,atd..
        Sbirka akademickych poucnych abstrakci a hantyrka ,grafomanie , tuny knih ,sracek
        vo nenavratnym rozlozovani sil..Kupujte .
        Cist takovy nesmysle je jako bezmocne klouzat na lede..
        Ctete ,az kam vas ty poucky dovedly..
        Do sachovy partie , misto valky na U. Nejaky figurky tam sachujou..V kancelarich..Taky to tak vypada.
        Sach, mat..
        Pretahovani se Cinou,sachy nesachy , sachy zmizely ,do dilcich scenaru nechce, nic nevi.
        Nepise co by sme nevedeli a ani se nic nedovime.
        Nekdo se pretahne s Cinou..A eskalace nesmi chybet .
        Hlavni je vzdycky a vsechno eskalovat..!!!!
        Vsichni eskalujou , kazda poucka pouci..
        Debilizace debilu bude pokracovat..
        Trump ma na krku 500 let vezeni , ale jeho kandida tura je nejista..Opravdova tura..

  2. Bohuše si docela vážím. Nemůžu hodnotit jeho objektivitu v tomto videu, protože nejsem nestranný. Proto jen ten závěr – neměli bychom místo toho jít/nejít přemýšlet, jak to udělat, abychom tam jednou stáli všichni –
   Bezesporu by „se mělo“ něco takového stát. V našem případě se ovšem obávám, že jde o chiméru. Možná jakési časově omezené vzepětí lidu (či jak to nazvat), ke kterému by jej jednou dohnala ani tak ne nějaká ušlechtilá národní myšlenka, jako spíš bída a beznaděj.

   Ale kdy se to vůbec stane? Kolik času máme k tomu, aby se stihlo nepřijmout euro, nenastavot korespondenční až digitální volby, aby se nestihlo nasmlouvat další šavličky a fedrpuše za stovky miliard, aby se do Bruselu neodevzdaly i ty pravomoce, o které ani nestojí? Odpovědí je, že času máme přímo extrémně málo a pokud by se konečně ten „lid“ pak rozhýbal a navíc by se u nás objevil příslovečný Godot, tzn. někdo až spasitelský, komu by věřili nejen lidé, ale nenimrali by se v něm všichni rozumbradové, bylo by už dávno pozdě.

   Ale co teda? Vzrušeně až rozzlobeně diskutovat, že mě žádnej nebude obviňovat, že proti týhle vládě doslova a do písmene nic nedělám, když já ji přitom tak nerad a myslím si o ní, že si to za rámeček nedaj?
   Můžu pro někoho už s tím být stereotypní (ke všemu naprosto chybně, viz sice nevyslovený, ale o to důraznější nesouhlas s vládou). Ale ideály se nikdy neodehrály jinde, než v teorii. Politika ne, že není, ale je umění možného. A jestli by někdo do ní něco z toho možného, zde možného v rámci politického a ekonomického světa, ve kterém jsme, vnesl, to se zjistí až poté, kdy se tomu někomu dá šance to předvést. Jindy ne.

   Naše pozice je přece zřejmá. Nejhorší variantou je tato vláda. Aby se cokoli vůbec mohlo začít dít, musí jít pryč. Co se pak může stát je, že z nových voleb vyjde ten, s kým to bude ne ideální (to je skutečně nedostupná chiméra, a to nejen kvůli vnějším „západním“ vlivům, ale taky kvůli nám samotným), ale bude to lepší, než 5K. No a v horším případě to bude stejné. Na tom rozhodování jít/nejít či aspoň podpořit/nepodpořit toho proto zas tolik složitého nevidím.

   A ještě technická, pokud ten Vacek neměl mluvit o lži novinářů, Havel zase nemusel mluvit o těch, co u Rajchla stávají na značkách. To taky není zrovna respekt vyjadřující. Když rovina, po které se tolik volá, tak přece rovina, to by snad mělo být normální. A co se týče Kollera, že když Vacek řekl Česká, „vyplývá z toho, že je tam řeč až po roce 1992“, to je můstek, který bych použil někde v hospodě, abych tím dostal nějakého pivního sociologa. A může to sice u mě být osobní, nicméně když jsem se jej ptal, jak bychom technicky uskutečnili ten ihned nutný výstup z EU, odvrátil oči jinam a mlčel. Na začátku přitom avizoval, že když nebude znát odpověď na otázku, řekne – nevím a když nebude chtít odpovědět, řekne – nechci odpovědět, nicméně mě jednoduše vymlčel. Vedle něj seděl právě Havel, ten se teda koukal na mě. Taky mlčky, ale jeho spontánní výraz mluvil velmi srozumitelně.

   1. Ano, času nám už hodně dlouho a velmi rychle ubývá.

    Ale např. Hampl, Dvořák, Vidlák apod. to vidí jinak.

    1. Vidlák naopak docela tlačí na pilu. Taky za to dostává vynadáno (což je mmch vrchol absurdity). Nemůžu mluvit za něj, jen si ale myslím, že chce, aby se místo zaujímání postojů a rozebírání všemožných slůvek něco dělalo. Právě taky kvůli tomu kriticky ubíhajícímu času

     Neumím rozumět řečem, že z politologického hlediska ještě nenazrála doba změn. Vždyť přece ani nikdy nenazraje, naopak shnije. Kéž by to nebylo tak zřetelné a kéž bych já byl jen bezdůvodně nedočkavý. Ale vždyť ona hnije před očima. Jenže až shnije, bude se zase jako obvykle politologicky řečnit, že je to proto, protože se nic nepodniklo. To je alternativa pro alternativu. Nic jiného, jen spolek pro vedení vznešených řeči o budoucnosti, která nebude. Ať je Rajchl jaký chce, nejezdí každoročně na statek vznešeně řečnit, místo toho chce něco dělat. Bacha proto na takovýho, v tom se tý alternativě nedivím.

     Kdo umírá žízní, pije vlastní moč. Ale prý, že se musí počkat na čistou vodu. Ovšem bez dodatku, že žádná nebude a místo toho nastane dehydratace a smrt.

       1. Když vidět nechcete, pak nevidíte.

        Říká vám něco (Klausem ml. poprvé použitý) termín „dějeBIS“?

 9. Třeba namítnete, že ne, že třeba ten či onen….že tu vládnou Židé.
  V tom případě mě napadá parafráze zoufalého výkřiku amerického generála na sovětský Sputnik.
  „Zajali jsme špatné Němce!“

  Němečtí nacisté se svými přisluhovači vyfoukli miliony evropských domestikovaných Židů, spolutvůrců evropské civilizace komínem, aby je posléze nahrayovali miliony „inženýrů a doktorů“ z Afriky.

  Důsledky jsou nyní přinejmenším kontinentálně civilizačně tragické. Jak je pociťujeme teď a tady.

  Ovšem na druhou stranu, buďte rádi, že například Aztékové nebyli technologicky pokročilejší.

  1. Kdyby Židy neposílali ke stvořiteli komínem, možná by už byli Němci kompozitním národem. Neporazitelným.
   Německá disciplína a židovská vynalézavost …
   Afričtí inženýři je nenahradí.
   Takže máme vlastně štěstí.

   1. My jsme měli také kvalitní Židy. Petchek, Kolben…. Zdejší Rakousko -Uherský průmysl byl z velké části založený židovsko-německým kapitálem. Který by si přirozeně hájil své teritorium.

   2. Kolik myslíte, že je mezi židy inženýrů?
    Naprosto převažují právníci zabývající se zároveň financemi, pak dlouho nic a následují politologové, sociologové, psychiatři a v nejhorším případě lékaři (ale to už příliš smrdí MANUÁLNÍ prací); tu a tam nějaký matematik či fyzik. Inženýrů bude max. několik set; mimochodem i proto, že už nějakých 30 let mozky nakupují hotové, hlavně z Asie.

    1. Dřívější struktura byla jiná. Jenže všššt komínem… Vysoký podíl ve finančnictví má přirozenou historickou i strategickou příčinu. Pole si s sebou nevezmete.
     A především vzdělání jako priorita. Ještě před několika sty lety, jen základní gramotnost byla úžasnou výhodou. Později i technické vydělání a řemeslo. To mohlo zachránit život.

     Znal jsem Rudolfa Štesla. Jako starého pána. Už od pohledu echtovní. Syn Kamily Šteslové, přítelkyně Leoše Janáčka.
     Úžasný kšeftsman. Dnes bychom rozbili burzu. Fachman přes auta, i vyučený automechanik. To mu zachránilo život. Sice skončil v lágru, jenže Němci potřebovali techniky, náhradu za ty na frontě. Tak neskončil ve vyhlazovacím lágru, ale přežil někde v lágru v Německu. Když se blížila fronta, autem přerazil závoru, ujel, pak se schovával v lese kde ho našli Američani. Protože uměl německy česky a i trochu rusky, pracoval pro ně jako tlumočník. Pak měl na starosti Němci zrekvírovaná auta, která převzali a používali Sověti. Tak dědečkovi zachránil auto. A tak nějak i pak v tehdejších poměrech pořád kšeftsman. Rád na něj vzpomínám. Jen tohle si pamatuji jak mi vyprávěl. Aby mi dával kdovíjaké rozumy na to jsem byl tuze malý. Znám víc „nosatejch“. Mám je rád. Mám rád chytrý lidi.

      1. Však píšu, že byl kšeftsman. Třebaže… ani tehdy 22 tisíc nebyla bůhví jaká suma. Tak na malé autíčko.

     1. Cituji :“…..Úžasný kšeftsman. Dnes bychom rozbili burzu…..“
      To jste o sobě prozradil více, než všemi těmi výroky opsanými z knih aj.
      Ono totiž „rozbít burzu“ znamená mj. připravit o úspory (ale i investice) spousty, spousty lidí; spustit chaos; začít řetězovou reakcí , která by v sobě mohla obsahovat vznik velké nezaměstnanosti ,nedostatek likvidity na finančních trzích, exekuce atd apod.
      “ Rozbít burzu “ – to už není frajeřina, to je výsledek práce maligního intelektu…..to by mohlo znamenat velký zločin , ožebračení mas by pak mohlo vynést nahoru, mezi mocné, třeba i nějakého novodobého Hitlera.
      Umět využívat „běžné“ volatility např. valuací akcií nebo investovat do dividendových titulů…..nebo dokonce, obdobně jako WB dodat likviditu fin. institucím ( samozřejmě s tím že vydělá), to chce benigní intelekt.
      Jednodušeji : Rozbít auto (cizí auto ?), proč ? Raději tím autem jezdit, ne ?

      1. Tenhle způsob myšlení znám.
       Stáže, stráže!
       Desátník Karotka. Jak použil Artikule pořádku a práva.
       V reálném světě tak chápají autisti anebo…..
       AI ?

       1. Karotka je jedna z mých nejoblíbenějších postav Zeměplochy. Spolu s Elániem, Babi Zlopočasnou a Stařenkou Oggovou. I když takovej Navážka třeba…

        A Karotka nebyl autista, byl vychován trpaslíky a tohle byl následek jeho výchovy, ne vrozených poruch či dispozic.

      2. Ma rad nosaty automaticky nejchytrejsi , vo ni chytry my blbi ,
       dve nohy spatny ,ctyri nohy nejlepsi..Echtovni , uzasny ,
       zakladni gramotnost vyhodou ,pole si sebou nevezmete ,
       takovym vyplodum nikdy echtovne ani uzasne neporozumim…

     2. Šumi, když se žid povede, tak je to výhra a obohatí světovou pokladnici. ( Einstein, Gershwin, bylo jich hodně! ).Když se ale nepovede, tak je to zase veliký průse@. Netřeba jmenovat, za všechny třeba Krvavá Madla. P, Sörös, i tihle by se dali přebírat vídlema.

      1. „“Šumi, když se žid povede … Einstein …““
       Ano, máte pravdu, nebýt Plancka, tak chcípl hlady … i přes tu svou údajnou genialitu … ale jinak byl prý „vy….“ ech všeho schopný a „prameny“ odkud ty svý vědomosti čerpal, ze zásady neuváděl !!!

       1. Víte, No(to)Co, tohle přesně jsou ty rozmíšky a bitky na tom našem blátivém dvorečku, kterých se nehodlám ani účastnit, ani o nich nějak jakkoliv uvažovat.
        Někdo něco na někoho údajně ví. Pomluva.
        No a kvasí, to kvasí a nakonec u nikdo neví, kdo na koho co ví.
        Hle! Máte nějakou šanci tenhle chumel rozplést? A hlavně s tím něco udělat? Mě napadá jenom…

      2. Příkladmo Rachmaninov. Piano Cocerto No. 2, v podání Alima Beisenbayeva. Úchvatné.
       Teprve nedávno jsem se dověděl, že i Stanislav Lem. Takoví by si zasloužili víc než jeden život.

       1. Marc Chagall, Mendelson Bartoldi, z Čechů géniální Pavel Eisner, Karel Poláček, opravdu hodně obohatili hentu pokladnici světa. Někteří zase ale hlavně tu svojí v bance.
        😀

    2. Co se týče „manuální“ práce, až na tu nejhrubší, je to především v hlavě. Kvalifikovaný řemeslník pracuje především hlavou. Jak ví i každý bastlíř. Čím méně je v hlavě, o to víc se nadřou ruce.

     1. Aha, tak to musím poradit klukům, co dělají umělecká řemesla.
      Aby si sedli, hodili nohy do vejšky a dělali hlavou. To bude nadšeního 😀

      1. Jak bych to….. Experiment.
       Zkusit obráceně. Hodili hlavu do vejšky a nechali dělat ruce.
       Případně ať každý v průběhu práce si nasadí brejle s virtuální realitou a dívá se na film. Levnější varianta je vypít flašku vodky. Ovšem ne co do důsledků, příkladmo hodinář když se ausgerechnet hrabe v Schaffhausenkách.

      2. Tím prohlášením z těch kluků děláte idioty.
       Musí vědět, jak a co s čím. Co dřív a co potom. Atd.
       Jak něco uchopit a nenadřít se s tím,. Vidíval jsem to u kulisáků na jevišti. Staří se nadřeli daleko méně než mladí a přitom byli o hodně dřív hotovi. A nepadalo jim to. Nebo se někdy dívejte na kopáče. Nejprimitivnější práce, jaká může být. A přesto se někteří nadřou méně a někteří víc. Než se naučí.

      3. Jo a tohle vykládat mě, prakticky se zabývajícím přikladmo otázkami hifismu – gramofonismu, hodinkového isochronismu a všeobecného kutilismu, je opovážlivost.

        1. Jistěže. Rutina. Ovšem i v tom jsem dosáhl virtuozity. Než manželka z automatu na pumpě vydoluje kafe, vyměním v obou světlometech žárovky H4.

      4. Na co sou takovymu , zednikovi , nebo truhlarovi ruce??
       Malo v hlave a tak Sch. ,vo to vic dre na klavesnici..
       Ruce s nadrou..

  2. Němečtí nacisté „vyfoukli“ jen ty, které jim sionisté a US banksteři k vyfouknutí přenechali.
   Zjistěte si, co napsal rabín Dov Weissmandel (zvláštní – SKORO VŠICHNI měli a mají německá příjmení) o osudu maďarských židů. Dost hrozné čtení.
   A pak si zjistěte, jaké astronomické „kauce“ si prosadili US židovští banksteři za víza pro evropské židy usilující o azyl v USA. 5000 USD/osobu – koncem 30. let 20. století skutečně astronomická částka, kterou nebyli schopni schrastit ani docela zámožní židé. Ta kauce zůstala v účinnosti, dokud nebyla polovina evropských židů vyvražděna; a pak už byl konec války a začal se rodit „průmysl holocaustu“.

   1. Něco o tom vím. Ano, vnitřní konkurence v kombinaci s US rasismem. A britskou blokádou přistěhovalectví do Palestiny. Vývoj, změny původních plánů, válečný vývoj, konference ve Vansee….
    Přibližně rok 1936, kdy bylo možno z radikálního rasismu a antisemitismu vycouvat. Jenže jako v jiných mnohých případech, například nyní, převládla ideologie nad zdravým rozumem. A jako v jiných mnohých případech, s katastrofálními následky.

    1. Nejhoršími antisemity se v souvislosti s WWII jeví právě US židovští banksteři, kteří mohli pomoci, ale nechtěli.

     1. Někdo tu válku financoval. Za obě strany. Stejně tak i další zvěrstva, které válka přinesla. Všechno byl ve výsledku pro některé jen supervýnosný byznys.

       1. Jistě. Všechna významná jména tady v „ocelovém srdci“ jsou židovská, německá nebo obojí. Továrníci, obchodníci, bankéři. I když inženýři tam většinově zastoupeni nejsou, tak židovský továrník dobře věděl, koho si má do fabriky najmout, aby prosperovala. A kolik mu zaplatit, aby mu ho konkurence nepřetáhla.
        Se současnými židy je možno dobře spolupracovat. Fascinuje mě, že domluva platí, že není třeba spousty smluv a papírů. Ale i s Němci, Rusy atd. Rukou podáním.
        S Poláky méně – to jsou povahou trhovci. Skoro všichni. Nebo jsem měl smůlu.

        1. Tak realita je, že v Izraeli dva vojenští rabíni chválili Hitlera. Že to byl osvícený muž a mohl vybudovat nádhernou moderní Evropu, kdyby jen neměl tu vadu, že podcenili loajální Židy. Ti by mu bývali pomohli válku vyhrát. A nemusela se nová krásná Evropa složitě budovat až dneska. ( Rozmáznul to Haaretz i Jerusalem Post. )
         Nějaký aktivní vojín to natočil a posla do mědií, takže prostořecí rabíni byli patrně odveleni do nějakého zapadlejšího rabinátu. 😉
         Suspendováni asi nepřichází v úvahu, Izrael je stát, kde vládne klérus. Neortodoxní jen šoupou nohama a okusujou si nehty.

         1. Např. kniha https://www.lidovky.cz/orientace/kultura/proc-hitler-nenavidel-zidy.A110729_181431_ln_kultura_wok
          Ovšem jen málokdy se uvádí bělogvardějská emigrace a ta její část, které nevadily pogromy, byla militantně antisemitskou…..a která Hitlera podporovala. Ale i ti jiných národností* , kterým bolševici zabavili velké majetky. Kdy víme, že ve věrchušce bolševiků bylo zpočátku několik osob židovského původu, přidáme k tomu antisemitismus a máme onen “ židobolševický“ režim.

          *Čest výjimkám.
          https://en.wikipedia.org/wiki/Ludvig_Nobel

          Zajímavůstka, proč se někdy říkalo Hitlerovi rakouský čalouník a kdo byl tím jediným Čechem , který měl právo být přítelem Vůdce :
          https://cs.wikipedia.org/wiki/August_Kubizek
          Ano, v řadách imperialistické vilémovské armády bojovali i Němci židovského původu :
          https://en.wikipedia.org/wiki/Hugo_Gutmann

         2. Ano. O to je ta tragédie větší. A nejen Židy.
          I nacismus měl „tři zdroje a tři součásti“. Nevyrostl na zelené louce. Třebaže na kvalitní půdě, viz Verneova charakteristika Herr Schulze předznamenávající budoucnost.
          Jaké jsou kořeny ideologie Rudých Khmérů?
          Nynějších „liberálních demokratů“?

          1. Svět to s nimi nemá lehké, ale oni sami se sebou to také nemají vůbec lehké.
           Uklidnil mě Fingerland, když sdělil, že Netanjahu je tak obratný politik, že vždycky vydrbe se všemi. S nepřáteli i s přátely.
           Tím měl na mysli, že si Likud poradí i s těmi nácky, díky kterým má v Knesetu většinu.
           😀

         3. To Helanov:
          Tohle o Hitlerovi tvrdila i moje německá prateta. Myslel to prý dobře. Poté, co ji vzal manžela a nechal ho někde u Stalingradu čichat ke kytičkám zespoda. Myslel? Možná. Ale dopadlo to jinak.

          1. S výjimkou těžkých asociálů to myslej všichni dobře. Vlastně i ten asociál si myslí, že se jenom právem mstí za křivdy, jichž se na něm nějací hnusní pancharti dopustili.
           Předpoklad je silný tah na branku a fanatismus. To nesmí chybět žádnému správnému diktátorovi. A samozřejmě pevná víra, že právě teď , pod jeho vedením, dochází k nápravě lidstva.
           😀

          2. Helanov Vyhýbám se těm, kdo to se mnou myslí dobře. Pachatelé dobra jsou nejhorší.

          3. Ministerstvo vnitra ČR věnuje nemalou částku na podporu humanitárních organizací. Např. Lékařům bez hranic.
           Pravili na ČRo, v Bruselských chlebíčcích.
           😎
           “ Dobré jitro, tady vnitro. Pracky nahoru ! Jdeme vám poskytnout humanitární pomoc. “
           😻

     2. To mate marny Obcan, to je horsi nez s chromou a blbou kozou
      na lede , Einstein v oboru genialni zhovadilosti a tuposti..
      vy pisete vo konkretnich vecech a von vam na to vodpovi ,
      vopisuje jen ,kde co si precet a vydava to za svoje ,
      beznej trik kazdyho akademika ,
      ze vi vo vnitrni konkurenci.
      …moznosti z radikalniho rasismu vycouvat…
      Meli tam hodit zpatecku. Neco vi..

      Tady jsou fakta , napr. o konferenci v Evianu..V 1938.
      24 tisic novych milionaru v Usa po 1918 /bylo dost na dalsi valku/, zalozeni ty vladnouci a soukromy banky v 1913..V Usa.
      Za ucelem vladnuti sveta dolarem ,po 45.
      To je porad jednoduchy , vobjevili predtim uplne zhovadily frantiky
      v 1806, tak potom pobihali vsude pod Napoleonem ,az do Ruska
      na vejvar /za kazdym cisarem a kralem byl banker, jinak by zadny valky nemohly ani bejt/, potom ,zase objevili sileny,
      /sileny je slaby slovo/,
      ty snadno znacizovany a zbesily do nepricetnosti a
      bez sebe germany a zase se jim hodili..Zase do Ruska …
      Zadnej z nich se nikdy nezeptal , co nam ty rusove vlastne udelali??
      Dneska se to uz vi , media pisou , ze rusove sou nacisti a maji pumpu na ropu..
      Vede je dalsi Hitler.

     1. Ano. O tom se nejen ve školních učebnicích nepíše.

      Prosťáčkům stačí „katechismus“. Přemíra informací by v nich vyvolala zmatek, nepochopení, odváděla by je od jediné zjevené pravdy a vytýčeného směru. Ne, že by to nebyla pravda. Podle některých reakcí i tady. Když ťuknu sem, tam…s odezvou jak bylo pochopeno, jak interpretováno. A to zdejší osazenstvo lze považovat za relativní elitu.
      Kolik lidí je schopno bez přemýšlení jiným přičítat zlé smýšlení a podle toho je nazývat.
      A nebo i přesto, že pochopili….?

  3. Mi to přijde, že nas*aní jsou všichni. Všichni by si do Fialy bouchli ale ví, že za to je flastr. A tudíž ztráta příjmu, nemožnost splácet hypotéku, veřejné zostuzení apod.Jinak by už dávno minidemonstrace stíhala druhou, Jedna v Praze druhá tam, třetí onde.A nakonec by se teoreticky měl proud nespokojenosti a frustrace propojit a tu špínu spláchnout. Tady se začínáme hádat o to, aby si náhodou někdo tu nespokojenost nezprivatizoval ve svůj soukromý prospěch. A tak mně napadlo. Pokud teda pan Rajchl nechce vystoupit z EU a chce ji jakoby reformovat zevnitř, proč se teda zakládá strana PRO? Proč nevstoupili do ODS a tu stranu nezmění zevnitř? Pravice, to se dnes nosí, a princip přece úplně stejný….Odpoví mně někdo? Tvl. Kdopak nám to vypálil Lidice a Ležáky. A že takových Lidic a Ležáků v tehdejším SSSR bylo…nebo ne?

   1. Stačí vyhrát volby. Jestliže opozice získá kvalifikovanou Ústavní většinu, potřebně změní zákony a bude flastrovat druhou stranu.
    Prosté. Demokracie.

   2. Jestli on náhodou nemluvil o něčem jiném. Příští rok jsou eurovolby. A záleží na novém složení parlamentu a komise. I kdyby všichni čeští poslanci chtěli nějakou reformu, v současném stavu obou institucí by možná zreformovali směrnici o okurkách o půl centimetru. Víc nic. I když moc šancí někdo nevidí, euroskepticismus potažmo tendence k „normálnosti“ může nabýt na síle právě na základě výsledků těch voleb. Pokud to pořád zůstane „… ke zdi“, chce podezřelý fotbalista, prokecnutý milenec NATO a EU a všechny další špatnosti v jedný osobě spolupracovat při odchodu společném se zeměmi, kterým se tam taky nelíbí. Budou-li. Je to totiž racionální. Narozdíl od „racionality“ samostatného odchodu, který by znamenal rituální ekonomickou sebevraždu.
    Nemíním to teď osobně, ale jestli si někdo myslí či dokonce věří tomu, že kdybychom se jako sebrali a ukázali coby ČR na tu unii prostředník, tak v Bruselu jen rozhodí rukama z bezmocnosti, jak jsou namydlený, tak mu gratuluji.

 10. Podam svoje videnie prebiehajuceho z pohladu zabudnutej casti sveta vyvhodovychodovychodneho Slovenska.

  Zacnem tym, ze Vidlak sa milne domnieva, ze Caputa odstupi. Nebude mat dovod, pac kym je vo funkcii je takpovediac imunna. Ak vyhra Fico, zapoti sa nielen ona ale I Kiska.

  Fico urobil jednu jedinu obrovsku chybu – preukazal slabost. Odstupil z funkcie precedu. To viedlo k retazovej reakcii – ergo akoze priznanie si viny, nasledne sa z potapajuceho sa Smeru poodkakovali karieristicke krysy, co si mysleli, ze s Ficom je amen. Zalozili Hlas okolo Peleho. Cim vlastne velmi pomohli Ficovi, pac v nudzi poznas priatela. A Fico bol v pruuuseri, nezene.

  Fico urobil zopar dalsich mensich chyb – okrem tej obrovskej – a sice, ze sa snazil nedrazdit Brusel, a neklepol po prstoch karieristom a zlodejom v case, ked tomu sefoval.
  Tunel v tuneli Visnove, Vahostav, rekonstrukcia Kosic, zdravotnicka mafia okolo Pasku, a nastenkove tendre… je toho celkom dost.

  Nuz ale v porovnani s rozkradackou za posledne 3 roky to bol amaterizmus.

  Len Fico sa ukazal ako huzevnaty, on osobne ozaj nema nic preukazatelne ukradnute, a jeho kamosi sa ukazali ako hooodne dobri pravnici.

  Ficovi tiez pomohlo, ze s nejakou literou zakona si dievcata a chlapci zo sudov, policie ci prokuratury az tak nelamali hlavu, pac predsa isli po krku Ficovi a tak sa to teda podla nich dialo v prospech veci.
  Zo strany hegemona ich len potlapkali po prdelke, ze je to oukej.

  Lenze to uz prehanali a tak sa zacinal zastavat Fica najskor Ustavny sud, ktory dal jeho pravnikom za pravdu 14x a hlavne, ich tlacovky boli jasne, zrozumitelne. Proste Fico si nevymyslal, hovoril veci ako su. A je to dobry retor.

  Potom uz chujove podklady zmietli zo stola aj sudy nizsich instancii a tak sa aktivisti vo forme Lipsic, Zaleska a curilovci dostali do slepej ulicky. Za 3 a pol roka nevedeli dostat Fica do basy. To zu si vsimne aj bezny obcan a zacne si klast otazku, ze ci to nie je nahodou preto, ze na Fica ozaj nic nemaju. A teda, ze tie minulovolebne slogany o okradani SK za Fica neboli uplne stretnute s realitou.

  Malym benefitom pre Fica je okazaly dvojity meter sudov, kde kritizovat Caputu Blahovi zakazuje sud, ale na Fica sa moze cokolvek a on to musi strpiet, pac je verejny cinitel.

  No a terazky maju aktivisti este jeden problemik a to je cas. Ten sa im krati. Zacinaju robit chyby. Nie chyby z pychy, ze oni mozu to co Fico si ani nedovlil. Proste su to chyby z casoveho stresu.

  Plus zacinaju mat aktualnych panov dost uz aj rozni neangazovani obcania a tak nejaky bloger dostal typ, ze sa ma ist prejst na vikend do konkretneho hotelika a ze bude sa mat na co divat. A vuala, mame jasne prepojenie s vynasanim zo sudnych spisov. Vcera zase niekto videl ako sa byvaly president PZ toho casu kandidat progresivistov zliezol u kuklacov a dostal tam nejaku obalku.

  Tych chyb z pychy, ze oni si to mozu dovolit je tolko, ze len vitazstvo moze zachranit vela vysokopostavenych sucasnych mocipanov pred basou abo emigraciou. Preto tlacia na pilu a robia kazdym razom vacsie chujoviny. Poslednym bola tlacovka prezidenta PZ Hamrana, na ktoreho sa uz ale nasla fotka z nejakej sleziny u progresivistov. Nielenze protizakonne verejnosti ukazoval veci zo ziveho spisu, ale aj to co ukazoval bol fejk, co mu den predtym otrepal o hlavu dozorujuci sudca.

  Fica som posledne dve volby nevolil, ale cil mu to hodim. Verim, ze sa poucil a ze na Brusel sa vyserie a s tymi domacimi niktosmi fajne pozameta. Howhg.

  1. Ať tak či tak, je to důsledkem tamní politické kultury, která je součástí kultury obecné. Například ve Švýcarsku je to jinak. A jinde zase jinak.

   1. Nekdo si vycpava ramena a jinej zase proroctvima , tim co bude.
    Skoro kazdej je Nostradamus ,jinak by se to tady a jinde rychle vyprazdnilo..

  2. Fico…. co třeba…pro to neměl potřebně silnou pozici, možnosti, nástroje, podporu? Anebo vlastní zájem nejít tak daleko?

  3. Slovensko výborně shrnuto. Podobně to má Babiš u nás – byl svržen jako dotační podvodník, ale za celou dobu se na něj nenašlo nic, za co by mohl být odsouzen. V dalších volbách drtivě vyhraje.

 11. „Za všechno můžou Židi ve vládě.“
  „Jak to, v naší vládě nemáme ani jednoho. “
  „No právě.“

    1. Spatnej a dobrej nemec , to bude rasismus..
     Toho je vzdycky nejvic, v boji proti rasismu..
     Germany a nacisty privitali ve velkych mnozstvich..
     Kdo to je ty „jsme“ , kdo , vskutku?
     Prchajici pred japoncem Mac Arthur ,vrchni velitel , kterej zbabele
     utek vod svy armady ve valce , daleko pryc, az do Australie,
     Eisenhower a Patton , byli clenove elity , nevadilo jim utocit ,masakrovat sve vlastni vojaky z prvni svetovy /i s rodinami/ , kterym byly slibeny penize ,ktery nedostali v dobe krize v 1929 , z nich byli zebraci..Dalsi.
     Generalove Clay, Lucas a dalsi z elity, nejhorsi vubec.
     Dobejvali Italii. Skoro dobili sami sebe i s armadou..

   1. Ne. Ale, řekněme, „pročecha“. Či spíš pro „Český podnik.“ V tom smyslu, jako bylo „Království české“.

    Psal jsem o České republice jako ne českém národním státu. O Českém národu a o možnosti jeho na státu nezávislé existenci. Potíž je v tom, že aby byl národ „pro sebe“, musí být národem „o sobě“. Spojený sdílenou kulturou. Navíc kulturou pozitivní, stálou. Ne prvotně kulturou odporu proti někomu a něčemu. Kulturou epizodickou, vyžadující nepřítele, udržované závislostí na nepříteli, případně hledající jiného nepřítele. Proto jsem před časem psal o národním obrození, budování kultury pozitivní.
    To je dlouhodobá, mnohagenerační, ne skleníková rychlená záležitost. Protože v nynějším globalizovaném světě, nejen národem o sobě a pro sebe, ale i s přínosem pro ostatní. Přínos, užitečnost pro ostatní je, v nějaké míře přirozenou ochranou.

    S tím vším souvisí i Masarykova teze, že „Česká otázka je především otázkou náboženskou.“ To platí pro celou Evropu, pro euroamerickou civilizaci. Potíž je v rozevírajících se nůžkách mezi vírou, která nutně se musí stávat vírou více abstraktní, o to méně masově stravitelnou, a reálným poznáním, které je zdrojem technologické a technické síly, ale současně oslabuje víru jako civilizační základ. S ohledem na rozložení inteligence v populaci, jak je potvrzeno v praxi dějinami, fungování lidské společnosti nemůže být založeno jen na rozumu.

    1. ..mezi virou, ktera nutne se musi stavat vice abstraktni…
     A ja myslel , ze se vira treba maze na chleba..
     A vona se stava vic abstraktni.

  1. Cisar Wilhelm , nebo Hitler taky nebyli..No prave. Eisntein se nezapre, genius.
   Soutez v blbosti a kdo je blbejsi je opravdu tuha.

 12. PNAC (Projekt pro nové americké století – newamericancentury.org), který si představil Paul Wolfowitz, byl inspirován Leo Straussem.

  ✡️Léo Strauss se narodil v roce 1899 a zemřel v roce 1973 ve Spojených státech.

  Napsal: „Naším primárním cílem je zabránit vzniku nového rivala na území bývalého SSSR nebo jinde, který bude pravděpodobně představovat hrozbu stejného řádu jako ten, který kdysi představoval Sovětský svaz.“ (16. dubna , 1992)

  Dále napsal: 🇺🇸Spojené státy musí být nespornými vůdci, aby nastolily a udržely 🕎„Nový světový řád“, schopné přesvědčit potenciální konkurenty, aby se vzdali hraní této role, stejně jako jakéhokoli agresivního chování, které by si nárokovalo ochranu jejich zájmů! (Od té doby nastává posun. Moc ✡️banksterů a jejich košer poskoků – oddaných souvěrců po celém světě, pátých kolon, však zesiluje!)

  Co je to Straussova ideologie?

  Je to otázka organizace řízení světa prostřednictvím „golemů“ implantovaných do vlád světa. Toto řízení tvoří to, co Léo Strauss nazval „tajným královstvím“. Jeho myšlenkou je, že v tomto vládnutí by neměl existovat👹 žádný zákon nebo morálka, která by se nikomu nezodpovídala: ani bohu, ani ďáblu. Protože lidské🎭 „stádo“ není nic. Je nezbytné „manipulovat, pohrdat masami, pěstovat rasismus,“ říká Léo Strauss ve svých textech. Totalita lidských dějin, říká znovu Strauss, je směšná, „malý bezvýznamný prach na kůře vesmíru“ a jehož „zrození se prakticky shoduje s jeho zmizením“!
  Toto „tajné království“ musí „použít tyto 🕎lumpárny k tomu, aby ohnulo společnost jejím vlastním okultním zájmům“…

  Je to tato Straussova ideologie, která stoprocentně inspirovala americkou politiku od dob Georgese W. Bushe.

  „Uchýlit se k bohu nebo víře je pouze návnada umožňující rozsáhlou 🎭manipulaci s masami, která tak vede ke schválení skutečně amorálních rozhodnutí!“ Lež se stává „pravdou“ a zlo se proměňuje v „dobro“, v „legitimitu“, což vede ke souhlasu národů a jejich naprosto upřímné, ale odporně zmanipulované angažovanosti!

  Abychom zrekapitulovali naši analýzu, řekněme, že máme úplně nahoře trojúhelník 🕎Trilaterální: toto je vysoké duchovenstvo finančního monoteismu, bezpodmíneční služebníci jeho věci a jeho jediní legitimní zástupci. Držitelé moci zatratití každou bytost, která se odmítá podřídit jakémukoli jejich diktátu. Povolena je pouze tupá, otrocká oddanost aktuální propagandě a zhoubě.

  https://en.reseauinternational.net/qui-sont-ces-inconnus-qui-incarnent-le-nouvel-ordre-mondial/

 13. Majitelé libtardů

  8 – WHO

  toto je další noha pavouka umístěná v srdci sítě.tato instituce, původně vytvořená za účelem formulování politiky🕳️☠️ depopulace, přináší miliardy dolarů velkým 💉farmaceutickým společnostem, které jsou tedy vlastněny 🕎Vanguard/BlackRock, jak jasně ukazuje analogie s pavoučí nohou.

  Kdo: The Bill & Melinda Gates Foundation; 🕎GAVI Alliance, kde sídlí B&M; Baxter International, Inc.; Evropská komise; Rotary International; UNICEF, jsou hlavní sponzoři zajišťující jedovatou kapacitu pavouka… Je nutné vědět, že WHO byla vytvořena v roce 1948 Rockefeller, který chtěl ovládnout světovou populaci prostřednictvím zdraví. Věřil spolu s ostatními členy finanční „elity“, že lidská populace je na Zemi příliš početná, bylo nutné zorganizovat prostředky k jejímu snížení pomocí pečlivě propracované 👹eugeniky, protože války, byť ty nejsmrtelnější, nemohly neřešit tento „problém“. (Viz: http://www.mondialisation.ca – Upozornění: WHO a falešná pandemie z 5. 6. 2023)

  Globalisté jsou stoupenci myšlenek ✡️Lea Strausse.

  Vlády, vždy spojenci USA, utlačují „svůj vlastní“ lid a na žádost Impéria útočí na všechny, kteří nechtějí dodržovat pravidla Nového světového řádu inspirovaného Leo Straussem, teoretizované Wolfowitzem a vnucené USA. 👹Všechny státy spojené s perverzí ultra liberální ideologií USA, predátory světa, jsou všechny bez výjimky řízeny odpadky, parchanty a zvrhlíky, kteří znají pouze katechismus zla, aby vnutili egocentrický zákon perverzní a kriminální vize nadvlády a podřízenosti…
  https://en.reseauinternational.net/qui-sont-ces-inconnus-qui-incarnent-le-nouvel-ordre-mondial/

 14. Na základě dolních příspěvků….

  Jestliže jiné národy a národnosti se mohou sdružovat ve svých organizacích za účelem udržování své kultury a podpory svých zájmů, a dokonce jsou v tom podporovány státem a z daní všech, logicky toto univerzální právo mají i Češi. Proč tak jako ostatní, jestliže Česká republika není českým národním státem, nýbrž po vzoru ostatní vyspělé Západní Evropy státem čím dál tím více multikulturním, multinárodnostním, multietnickým a v posledku i multipohlavním, s tou pikantérií, že endemickým živočišným a rostlinným druhům je poskytována větší ochrana než edemickému lidskému etniku a jeho kultuře, nemohli by mít vlastní nezávislou organizaci a reprezentaci zachovávající, podporující a reprezentující jejich kulturu a národní suverenitu? Aby se například domohli alespoň té úrovně ochrany, jaká je poskytována kdejaké jiné havěti a bejlí?

  1. To by nešlo; leda by se domorodci odvrátili od češtiny a naučili se německy, nebo alespoň „rakousky“ či jiddiš. Protože „české“ vlády zásadně nepodporují slovanský živel.

 15. 5 – BIS

  scházejí se například každý měsíc v BIS ve Švýcarsku (Basilej),
  🪙 (Bank for International Settlements), je to Banka centrálních bank, na ultratajných jednáních, kde rozhodují sami, v souladu se směrnicemi 🕎Trilaterální smlouvy, ekonomický osud světa, hospodářská politika je řízena pro výhradní a výlučné zájmy těchto obskurních bankéřů, kteří se skrývají za těmito arogantními společnostmi a jejich plutokratickým světem.
  🕎⚡⚡Financování nacistů Třetí říše zajišťovala Rockefellerova nadace, banka JP Morgan, 💰FED nebo centrální banka USA…atd.

  6 –The Older Club/Starší klub

  Tato skupina byla vytvořena v roce 1970: sdružuje všechny generální ředitele velkých farmaceutických společností. 🕎Dolder Grand je palácový hotel, který je izolovaný v lese na výšinách Curychu ve Švýcarsku. Dolder Club je ještě diskrétnější a tajnější než skupina Bilderberg, protože sdružuje pouze generální ředitele 💉Big Pharma! O čem si myslíš, že se tajně baví? Například; „jak budeme kupovat vědce, roubovat je; nebo jak jim budeme vyhrožovat a umlčovat je?“…

  7 – Bilderberg

  The Bilderberg group

  Skupina Bilderberg je ze své strany mezi všemi aktéry, kteří rozhodují o naší historii, smetánkou politického, ekonomického a finančního seraglia Atlantického světa: David Rockefeller, prezident CFR, Chase Manhattan Bank, Rothschild Bank, Joseph Retingers, Etienne Davignon, místopředseda Evropské komise v letech 1981 až 1985, Hermann Van Rompuy, jeho nástupce, princové Bernhard (1911-2004), německý princ naturalizovaný Holanďan, bývalý člen Reiterkorp SS v roce 1930, všechny tyto oleje globalismu, tvoří s mnoha dalšími elity Klubu Bilderberg, který dostal název Asociace pro světovou správu (Association for World Governance), v hotelu tohoto jména v Oosterbecku v květnu 1954 v Country-Bas na svém prvním setkání.

  Členy, kteří rozhodovali o tom, zda by Van Rompuy mohl být jmenován předsedou Evropské rady, byli✡️ Henry Kissinger, Březinský CFR Trilaterale, Laurence Parisot, DSK, Minc, Attali, Henri de Castries, Ben Bernanke, Paul Volcker a sbírka skvělých především chazarských finančníků… Nikdo se nikdy neptal evropských národů na názor na tyto vůdce! Van Rompuy při svém nástupu do evropského předsednictví prohlásil: „Rok 2009 je také prvním rokem 🕎globálního vládnutí se založením skupiny G20 uprostřed finanční krize“!

  Všechny tyto hlavní iniciativy a rozhodnutí jsou přijímány očima, úsudkem, neokonzervativním a ultraliberálním stavem mysli jednotlivců, kteří většinou nejsou našimi volenými úředníky! Pokrokářství Evropy je radikálně mimo mínění evropských národů: nikdo z nás nerozhoduje svým hlasováním o tom, kdo ho bude zastupovat a vést v této politické realitě globalizace! Nejen že byl náš názor na Evropskou ústavu nesmiřitelně popřen, odmítnut, odmítnut, zničen, opovrhován, ale lidé, kteří nám jsou vnuceni, aby nám vládli, jsou pro velké množství a u protinožců různorodé politické citlivosti Evropy zcela neznámí. . ! kdo dal těmto lidem takovou moc? 🎭Má Evropa nějaké spojení s demokracií? Jak to, že chazarská finanční a obchodní oligarchie volí místo nás ty, kteří nám budou vládnout? Protože je to Nový světový řád, který ve skutečnosti vládne Západu…

  1. Dejme tomu….Ovšem na druhou stranu se ptejme, proč v tom jsou tak zdatní? Co je základem jejich úspěšnosti? Co je spojuje?
   Řeknu to na plnou hubu, třebaže se to tuze nebude líbit:
   Především nejsou blbí a líní.

   1. Nemají žádné zábrany a jejich náboženství jim přímo nařizuje oje…at goje a je-li možno, tak je zabíjet. S vlastními slabými či nepohodlnými kusy nakládají stejně. Samozřejmě přiměřeně, protože někdo je musí živit.

    Nejkratší vtip na světě, předpokládám, znáte.
    Takže s „neleností“ bych byl opatrný. Zatímco jiní rozvíjeli řemesla, zemědělství, kulturu a státy, tihle nedělali nic. Vlastně úplně nic ne – vždycky se někam nasísli, ale jakmile po nich hostitelé začali chtít práci a daně, zvedli kotvy a za hlasitého fňukání, jak jsou na ně všude oškliví, vyrazili tam, kde je ještě neměli prokouknuté.
    Což jim zůstalo dodnes. Dnes už je vlastně živí jen to fňukání a vydírání zbytku světa.

    1. Proč ne zemědělství a řemesla, a namísto toho živnosti „volné“ především v oblasti peněžní, ví každý kdo se zajímá. Cechy…. To přirozeně vede k nějaké strategii přežití a vyselektování nějakých vlastností. Synergie kultury a substrátu. Obdobným avšak opačným příkladem jsou Cikáni. Pocházející z nejnižší kasty. Postupně bz na tom byli daleko lépe než jsou. Jestliže by měli vhodný spojující, motivující a selektující „software“. To platí obecně a všeobecně o všech lidech, jejich kmenech, národech, civilizaci. Zdejší. O chudých, bohatých. Rozhlédněte se…

     Židé bez inteligence a pracovitosti a dalších pozitivních vlastností by nebyli úspěšní.
     Pro úspěch nestačí jen být „zlý“. Takových neúspěšných zlých je….
     Ale jestliže máte dobrý program a několik tisíc let….

     Co namítnete… Ano. Pátá kniha Mojžíšova, Ezechiel….Národ vyvolený, národy klaté, tyhle vyhubit, tamty si podmanit, Bůh nám vydal toto město….
     Jenže cožpak stejně tak nikdo jiný? Jenže i tyto části „Staré smlouvy“ jsou základem „naší křesťanské“ nyní upadající kultury a civilizace. A ve dvacátém století, se jako jeden z pramenů, staly základem německé nacistické ideologie. Národ vyvolený, národy klaté k vyhubení, národy podřízené k práci. V kombinaci s moderní technologií. Hitler jako německý Mojžíš. Země zaslíbená nově nazývaná Životním prostorem“. Okořeněno starogermánskou mytologií.
     Nepovedený plagiát založený mimo jiné na vnitřně rozporné narychlo zbastlené ieologii, a s tragickým koncem. Trochu jsem se tím zabýval… Skončilo by to neúspěchem i bez porážky na východní frontě. Špatný program v kombinaci se snahou urvat větší než stravitelné sousto. Jen my bychom tu nekecali. Mimo jiné.

       1. Nevím. Hütlerů je hodně. I kdyby, o ničem to nevypovídá. Předsedou pročeské SPD je poloviční Japonec. Předsedou vlády o něco více pročeské než nynější byl „východňár“. A Masaryk…..

        1. Mně osobně na nich přijde nejděsivější, jak vždycky ochotně vystaví nebezpečí svoje tzv. slabší kusy.
         Leon Uris ve svém Exodu popisuje, jak se z Hitlerova Německa izraelské elity snažily zachránit významné osobnosti před Norimberskými zákony a konečným řešením.
         Popsán je případ naivního profesora, který se cítil být loajálním Němcem a špatně dopadl. Realita je, že v koncentrácích umírali hlavně ti méně důležití. Plebs. Rothschild ani jeden.
         Pracháči si pořídili správné pasy sami a chudší umělci, vzdělanci, zkrátka “ užiteční” dostali pas a cestovní lístek od mocné a bohaté Jewish Agency for Palestine.
         Obyčejný krejčí, učitelka hudební výchovy, apatykář, tak ti měli holt smůlu. Byli málo Vyvolení. I náš Karel Poláček byl jenom málo vyvolený. A tak stačil zachránit jenom dceru. 😢

         1. Se nemuseli zachranovat ,po okupaci Vidne , Rotschild nepospichal , dival se na namesti ,
          jak tam zidi cisti dlazbu kartackama na zuby
          a sam pockal az sluhove sbali jeho kufry a odejel stredem..

     1. Finanční živnostníci, to je palba do gebule. Normálně by je král nechal popravit. Demosgráca jim účtuje daně z krokodýlých ostrovů a sem tam si od nich půčí. A všechny ty historky o ročíldech by nevznikly, gdyby je něgdo prostě zapleštil. Ale něgdo nebo něco drží nad těmato kryplama ruku. Toto můžou zabít jedině volby potřeb. To je síla, kerou nejde zavřít do kriminálu.

  2. Asi máte pravdu, protože „BIS“ sice má výroční zprávy a výroční jednání, ale jsou neveřejné a i jinak je na informace o svých lidech a organizacích velmi skoupá.
   Jo, a pořídila si dceru – Mezinárodní zajišťovací fond pro národní pojistitelské organizace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *