18 dubna, 2024

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci…

Asi vám neunikl aktuální průzkum volebních preferencí agentury Median, který potvrzuje tušené – vládní Pětikolka už by nesložila většinu ve sněmovně, Andrej Babiš je první, pak strašně dlouho nic, pak začíná přehlídka desetiprocentních, pětiprocentních a dvouprocentních. Jedno hnutí ANO je stejně silné jako pět vládních stran. Rozdíl je na úrovni statistické chyby. Nepochybuji, že v týdnu vyjde další ještě nezávislejší průzkum, který ukáže, že všechno je v pořádku, obyvatelstvo věří Fialovi ty jeho kecy, jak to dělá dobře a i když Babiš posílil, je to na úkor opozice, nikoliv vlády…

NA hentěch internetech měli lidé největší bžundu z Lidovců. Těm se podle průzkumu podařilo dosáhnout na krásná dvě procenta hlasů, což je kategorie, kteru u nás agentury přisuzují zpravidla různým obchodníkům se strachem a dezinformátorům… Svým způsobem není divu… Nekula byl opravdu tragický ministr zemědělství a Jurečka řídí svůj rezort tak šikovně, že ho nevolí už ani zbožné babičky, protože, málo platné, když nechodí důchod, tak ani modlení není zrovna jednoduché.

Já průzkumům moc nevěřím. Všechny ty sociální agentury jsou využívány, aby potvrdily správná čísla pro propagandu. Jejich pracovníci jsou pražští kafírníc., Společnost pro obranu svobody projevu měla problém si u nich vůbec zadat průzkum. Čísla takhle pravdomluvných lhářů je třeba brát s rezervou ve všech ohledech. Ale tady bych řekl, že už prostě nebylo jak kamuflovat vládní propad a bylo zapotřebí někomu dát Černého Petra… A tak nejvíc ubrali Lidovcům, kteří jsou teď pro srandu. Zřejmě to pro vládní skvadru vypadá ještě mnohem hůř.

Hele, oni Lidovci měli mizerné preference už před volbami. Už tenkrát nebylo jisté, jestli vůbec přelezou pět procent. Oni jsou jako strana tak trochu zbyteční. Církevní restituce jsou v posledním dějství, ohýbání před Landsmanšaftem převzaly Modré straky, před volbami ještě předstírali konzervativní hodnoty, ale to rychle vyvanulo. Výchovné se jaksi má rušit, důchodci byli ve jménu Ukrajiny hladce obráni, protože se nejméně mohli bránit, rodiny s dětmi jsou v háji a v kostele jim nepomůžou, jen začali žehnat homosexuálním svazkům.

Ale ODSce to ve volbách ještě pomohlo. Hlasy nepropadly, naopak jako SPOLUkoalice si nakřečkovali propadlé hlasy od těch, kteří by je nikdy nevolili. TOPka je na tom podobně, ale ta cílí na ty nejlibtardovatější libtardy s vymytými mozky, kteří jim to hodí vždycky, protože vyznávají henty evropské hodnoty. Ovšem dneska to začíná vypadat, že KDU už koalici žádné hlasy nepřinese… Oni mají ještě pořád relativně hodně straníků, kteří potřebují korýtko, takže je zapotřebí jim dát spoustu volitelných míst na společných kandidátkách a pokud se průzkum Medianu nemýlil, přestávají ty jejich dvě procenta hlasů stát za to.

Ti chytřejší z Lidovců si to uvědomují už delší dobu… Podívejte na Zdechovského. Ten už cítí, že jeho evropský flek se chýlí ke konci a tak dělá všechno pro to, aby byl vidět, ale bohužel si t chlapec špatně spočítal. Bojuje o voliče především se svými koaličními partnery a tam, jak se ukazuje, je přetlak. Válku na Ukrajině podporují i všichni ostatní, takže není důvod naskakovat na jeho maskáčové převleky a tak mu zbylo jediné – osvědčovat, že právě on je ten největší rusožrout. To musí dělat především nenávistnými příspěvky, které se zase eklují i těm posledním zbytkům křesťanských voličů, protože v Bibli se dost píše o nenásilí a nastavování druhé tváře. Není náhoda, že se Zdechovský začíná podobat Zelenskému – už ví, že jeho čas minul, že to bude strašný průšvih a tak se chytá stébel.

Když se podíváte na placenou fejsbůkovou reklamu ODS, tak vidíte, že už jim z toho taky hrabe. A také vidíte, že se tomu smějí už i ti, kteří nejsou zrovna voliči SPD. Jednak se stále vzdalujeme od Babišovy vlády, čili je stále obtížnější tvrdit, že za současné problémy může on a jednak každý nefunkční vládní balíček je prostě podepsaný Blyštivým Péťou. Ve všech negativních ukazatelích jsme stále na špičce Evropy a eurohujerismus vlády na tom nic nezměnil. Stejně tak na tom nic nezměnila podpora NATO a Ukrajiny… žádnou slevu na stíhačky jsme nedostali, ba naopak, naši spojenci s námi zacházejí jako s hadrem. Pamatuješ Péťo, jak jsi při focení stál v koutě u hajzlíku a ten rebel Orbán stál uprostřed?

Jo… a když se podíváte na sotva pětiprocentní preference Starostů, tak vidíte, že se Vítkovi jeho tažení proti dezinformátorům moc nedaří….

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci… To jste tak dlouho bojovali proti Babišovi, až zjistíte, že po příštích volbách půjdete spolehlivě od válu. Buď jako nepatrný ocásek ANOšéfa, který vás vysaje do mrtě a kdykoliv vás bude schopen vyměnit za SPD… a nebo skončíte v opozici a Okamura vám bude dělat šéfa sněmovny. Navíc, nedej Bože, se Rajchlovi podaří posbírat něco z toho milionu propadlých hlasů a henti populisti dohromady budou mít ústavní většinu… Kolik že by teď dostala celá Pětikolka poslanců? Devadesát dva? Ještě dvanáct poslanců – to je blbých šest procent preferencí a pokud Alternativa nebude blbá jako posledně, tak Babiš bude mít spoustu důvodů, zapomenout na rozpory s Tomiem a dalšími. Možnost sáhnout do ústavy se nevyskytuje každý den.

Zatím jsou volby daleko. Ale tahle vláda je už tak blbě zapsaná, že jí nepomůže ani svěcená voda. Teď začnou ti chytřejší z nich přemýšlet, jak zachránit koryta. A udělají to jediné, co jde – budou se drát po zádech svých méně úspěšných spolukoaličníků. Lidovci jsou první obětovaní. Připraví se TOPka… koneckonců sám Kalousek řekl, že Langšádlová je zbytečná blbka a její ministerstvo se dá zrušit. Stejně tak pochybuju, že by se sebou Piráti nechali od Starostů vyjebat ještě jednou… nota bene, když jim průzkumy dávají celkem spolehlivou jistotu, že se ve sněmovně udrží a i kdyby jen těsně překročili pět procent, budou na tom lépe, než teď.

Ještě se pokusí o elektronickou volbu a o volební právo od šestnácti. Ale ono je to dvousečné. Nikdo neví, jak se k tomu postaví zbytky jejich voličů. Už teď jsou v situaci, že ať udělají cokoliv, vždycky někoho ztratí. Aby pak nezjistili, že volby prohráli i přes tyto vymoženosti a klíče od elektronických sčítačů dali do rukou ANO, SPD, či PRO.

Podívejte se, jak dopadly jejich neziskovky, které měly být údernou pěstí jejich politiky… Cemper odvařený a zadlužený. Jedna lživá analýza za druhou. František Vrábel zadlužený, v exekucích a ukázalo se, že není žádný odborník na dezinformace. Bob Kartouz popotahovaný za hospodaření se státními penězi… Oproti tomu má Rajchl stranu s funkčním financováním, alternativní média jen kvetou a majstrýmoví novináři se ztrapňují jak na běžícím pásu…

Odteď už bude všechno špatně. Neúspěch totiž plodí neúspěch. Vsadili na špatné koně, věřili věcem, které se prostě nestaly, neměli žádné nápady ani žádná řešení. Budou stále zoufalejší a budou dělat stále zoufalejší věci. Teď se lidé vrátí z dovolených, zjistí, o kolik zase podražily školní pomůcky, ubytování na internátech a kolejích… Vládu čeká horký podzim. Mnohem žhavější než loni…

Jí vím, já vím… Babiš bude pokračovat v politice pětikoalice. Té prozápadní a proamerické. Ale podívejte se na to z pohledu Modroptáků. Co je jim do evropských hodnot, když je nebudou mít v rukou oni? Co je jim do prozápadního směřování, když za to nebudou královsky placeni? Bude to prostě jiné. Husák také nebyl to samé co Gottwald, i když byli oba kovaní komunisti. Modré straky se budou drát ke korytu i kdyby měly jít proti samotnému Sorosovi a Aspenu. Bude legrace se dívat, jak manévrují.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

V červenci nebudu knihu rozesílat. Vidláci jsou od slunka do slunka na poli. Ale žádná adresa ani platba se neztratí a od srpna budeme opět distribuovat. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

290 thoughts on “Zoufalí lidé dělají zoufalé věci…

 1. ALTERNATIVA.KTERA NEEXISTUJE NECHAPE,ŽE JEJI DUBOVE HLAVY JSOU A BUDOU VŽDY BEZMOCNE!

  Voliči ohlupení GŘ TV jehož funkce je třeba požadovat zrušit (viz bod č.4 PNZ )a MILARDY z koncesionářských poplatku rozdělit fifty ,fifty,na příklad na daleko levnější zpravodajství typu ABJ Bobošíková se na změně režimu nedovedou sjednotit jsou načisto bez SOLIDARITY a bohužel i VSICHNI z formaci tzv „zastupitelu“ si odmítají dát do svých“ bobkových listu ,které si vadné pěstují 34 let tzv programu na první místo změnu ASOCIALNIHO režimu,který pokládá peníze ze „Sociálu „za svoje,ošulil všechny voliče o příslušející zákony, rabuje své voliče ,chce je pobít ve válce a oni to budou metodou CHUCPE ještě vítat,souhlasit s ukradením svých peněz a volat ve prospěch PRO “demisi“ což má být rezervování místa pro další další rabijaty ,kteří program SV s odporem ignorují a nevysvětlí nikomu ze svých voliču jeho význam!

  Takové mínění má ANNA z KSH tj SOCIALNiCH hodnot.
  Tady nepomuze ani pan Sasin,který prosazuje program potřeb tj de fakto,kdysi UNRRA pomoc , po válce ,ale to bylo dočasně a on to jak rozuměla ANNA chce natrvalo a místo masa máme mít náhražky tj mleté ponravy prý ideologie ŠWABISMU!!!
  Fuj fuj fuj,to je hnuj!

  1. Drulák mluví o Číně. Nedávno vyšla ( prý ) výborná knížka o Číně. Bohužel, ve slovenštině.
   Autor se jmenuje Pavel Dvořák a kniha má název Moja čínska dekáda.
   ( Asi jiný pohled, než od úchyla Tomáše Etzlera. )

    1. Moc děkuji za upřesnění. Knihu si určitě koupím, doufám, že mi slovenština ještě pořád nebude dělat potíže. Moje vnoučata už rozumí jenom částečně. Slovenské pondělky v televizi patřily vždycky k tomu lepšímu, co se tam vysílalo.

 2. Zpět

  Dnes 19:55
  Marie Jarošová jarosova.m@tiscali.cz
  Komu:
  utajeni@smtp.spcnet.cz …a další (1)
  Pnutí na hranici P- B. , Vrabel , Rhodos

  @Vysilac 📣 ZÁSADNÍ SDĚLENÍ (nejen) POSLUCHAČŮM. – YouTube
  Putinův projev / v druhé části / k Ukrajině a Polsku dotýká se příštích dnů , je zde návrh na založení Slovanské vlastenecké strany /ČR +SR/

  Aktivista L. Vrabel zakládá občanské hnutí. Chce dát dohromady všechny lidi, kteří jsou proti vládě – YouTube

  K hašení požárů v Řecku :
  Jiri Stangl
  Jiri Stangl
  Před 4 hodinami
  Něco z FB: Vám řeknu takovou pohádku na spaní.

  Tak na tom Rhodosu nám hoří. Docela hodně to hoří. I v minulosti hořelo, ale většinou krátce. To se totiž požádali vždycky Rusové o ty obrovské hasící letouny Be-200 (daleko největší hasící letouny svého druhu, nesou v podstatě slušně velký bazén vody, 12 kubíků) a Rusové přilétli a za chvíli to uhasili. Ale letos to nejde, protože Rusko je fuj. Radši nechají celý ostrov postupně shořet.

  Tuhle „pohádku“ jsem si nevymyslela já, ale napsal ji na svůj Twitter bývalý řecký ministr obrany. A ten nepíše pohádky, jestli víte, co tím myslím.

  Mimochodem, u nás taky loni přesně na den začal veliký požár. A taky hořel dlouho. Protože se taky přece nemohlo požádat to zlé Rusko. Tak to raději taky nechali shořet. Obětovali jednu z našich chloub Česka. Podobnost čistě náhodná. Tady vidíme, že nejen Ukrajina je ochotna obětovat i životy vlastních lidí, aby ji strýček Sam nepokáral, ale i vlády ostatních států, ovládnuté Sorosem, jsou ochotny ty vlastní lidi obětovat. A není to jen v otázce požárů, ale i v otázce ekonomické.

  1. Re: liška

   Berte to tak, že jste zcela hnusná liška a kdo ví, jestli ne i Ryška.
   Beztak máte vypelichaný ocas nebo tak něco a chtěla byste radit soudruhům, jak ještě lépe zapalovat České Švýcarsko.
   Soudruzi jsou rozpočtově zodpovědní a škody stihnou nadělat podle plánu i bez pomoci ohavného letadla od Putina. na to můžete vzít jed.

    1. Re: liška

     Jestli jste ty požáry chtěla, tak vám prominu i ten vypelichaný ocas.
     Co by jeden neudělal pro pořádný požár…

     Teď mne napadlo, nechcete si na ten svůj hnusný ocas pořídit nějakou vkusnou paruku?
     To tady ještě nebylo, mohli bychom spolu udělat START-UP na výrobu paruk pro lysé ocasy. Potenciálních zákazníků je všude hafo. Potkani, krysy, bobři a tak všelijak podobně. Samé ušlechtilé kusy.

 3. A další zničený muniční slad + opravárenský závod 4 raketami Stormshadow na Krymu = další vyhražení práva na tvrdý odvetný úder. To bude dlouhej seznam odvetnejch úderů….. na papíře. To bude chtít roli papíru.

  1. Na Substacku Simplicius the Thinker:
   „Rusko již zahájilo kampaň asymetrické eskalace, o které jsem již dříve obsáhle psal, zejména v Sýrii…
   …USA také zažily obrovský nárůst výbuchů v klíčových průmyslových závodech, které zásobují jejich zbrojní průmysl. Mnozí věří, že to není náhoda. Nejnovější teorie, kterou jsem viděl, je, že Rusko/Čína mohly být zodpovědné za obrovskou továrnu Louisiana Dow Chemical, která údajně dodává chemikálie důležité pro výrobu výbušnin….“

   https://simplicius76.substack.com/p/subscriber-mailbag-answers-72423

 4. V politice je vše možné, a Babiš je člověk který udělá vše co mu prospěje. Tolik k těm reakcím že se určitě nespojí s ODS. Ale jestli by to udělal tak určitě tak že by to bylo smrtelné pro ODS. Mužete si oněm myslet ledacos ale rozumem je převyšuje o několik levelů. K vlkovi dokud byla u něj diskuze bylo to přínosné. Je
  velice chytrý ale není to bůh takže i on má své slabiny a třeba Babiš a Zeman vždy strácel úplnou objektivitu.
  Na druhou stranu každý má svůj pohled a v politice co je pravda? Tam není 1+1 rovná se 2

  1. Pro ODS bude jakékoli spojení s Babišem likvidační. Vždyť by to bylo přece spojení s tím arciďáblem, v boji proti němuž se ODS zázrakem zachránila před pádem do nicoty. I sebelepší PR bude mít za výsledek odpadnutí dobré poloviny zbývajících voličů v dalších volbách. Bude to něco jako liberalizace ČSSD, která dovedla tu stranu tam, kde je nyní.

    1. Já nepsal o Fialovi, ale jeho voličích. Fiala se spojí s kýmkoli, respektive ODS. Ale nějak si nedovedu představit ty ukrutné liberály, že by alespoň část z nich to nebrala jako zradu. Zvlášť když mají ke komu se svými hlasy přejít.

   1. Nepodceňoval bych je. Mluvili by v té vládě pravicově, aby si voliče udrželi. Ekonomicky by si pomohli jak odkláněním, tak funkcemi pro mnoho členů. Ke komu by jim ti voliči utekli ? Neříkám že bych to chtěl, ale v tomto má podle mého vlk pravdu. Pro zemi průšvih. A k té ústavní většině v Senátu by se časem dostat mohli.

 5. Po útocích ukrajinských dronů na několik civilních budov v Moskvě si „Rusko vyhrazuje právo na tvrdá odvetná opatření“. Předpokládám něco jako po útoku na Kreml či Krymský most nebo že by něco viditelného např. v Kyjevě, když už tam teda nejsou ty patrioty?

  1. Já jenom celej říčnej čekám, jestli si někdo na KoZa vzpomene, že asi před šesti týdny Zelí sliboval, že dodané „nestandardní“ zbraně „niiiikdy“ nepoužije proti cílům v RF, ale pouze a výhradně proti ruským „okupačním“ jednotkám.
   A pak čas urval další kus opony…

   1. už jste viděl, v posledních, dejme tomu, 100 letech, že by koza nebo nějakej její maňásek něco dodrželi? slovo, slib .. smlouvu?

 6. Z Patria.cz :
  „Největšímu výrobci hnojiv Lovochemii z holdingu Agrofert loni meziročně vzrostl zisk o 1225 procent na 424 milionů korun. Tržby z prodeje výrobků a služeb společnosti vzrostly o 91 procent na 11,17 miliardy korun. Objem prodaných hnojiv společnosti loni meziročně klesl o 13,3 procenta na 758.100 tun. (ČTK)“

  1. Re: Tenco…

   Tomu se říká ideální stav…

   Toho by Bába NIKDY nedocílil, kdybychom nebyli zaraženi v prdeli EU až po kotníky. Takže soudruzi, proberte se, Bába bude ten POSLEDNÍ, který by chtěl z parníku jménem Německá Uhnije vystupovat.

   Ještě jinak – čím hůře v Uhniji, tím lépe pro Bábu.

   1. Pane Targus.
    Takže,nejen na zbraních se dá vydělat.
    I ta inflace někomu pomohla,zemědělci by se měli ozvat k vůli drahým hnojivům.
    I takhle lze přivodit krach mnoha zemědělců,když třeba MZ vedou neumětelové.

    1. Re: zemedelec

     Obávám se, pane zemědělče, že soudruzi, které jste nazval neumětely, nikdy nic nevedli, nevedou a nepovedou. Jsou jen smýkáni přívalem událostí či nařízeními z Bruslogradu či z jiné prd… – pardon – z jiného centra..

    2. Taky proto kupuje Velký Bocian v Rakousku (u Lince) chemickou fabriku Borealis,kde se vyrábí dusičná hnojiva ze zemního plynu Haber – Boschovou metodou. Proč asi? Protože si Rakušani vybojovali levný ruský plyn z roury a nanandali to Putinovi, jako náš Signalista, který odmítá dodávky plynu z Ruska (i když ho oklikou odebírá s patřičnou přirážkou).

     1. Pane berkowitz.
      Je otázka,proč to Rakušáci prodali,ziskovou firmu.
      Už jsem někde psal,Agrofert není Babišův,ale hlavními majiteli jsou zahraniční banky.

      1. Jsem 17-ti letý důchodce, tudíž takové podrobosti jsou mi vzdáleny, třeba se jedná o monopolizaci (a ovládnutí trhu). Dusičnany jsou potřeba i při výrobě trhavin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *