30 května, 2024

Židovští demonstranti obsadili jednu z budov amerického Kapitolu

Demonstranti z hnutí „Pokud ne teď“ „a „Židovský hlas pro mír“, někteří v tradičním židovském oděvu, obsadili vstupní rotundu v budově Kapitolu Požadovali ukončení „etnických čistek Palestinců“

Stanice Fox5 uvedla, že propalestinští demonstranti obsadili rotundu komplexu amerického Kapitolu, která je vstupní halou do budovy.

„Televizní kanál s odvoláním na policejní prohlášení také uvedl, že demonstrantům není povolen vstup do budovy Kongresu a strážci zákona se snaží dav rozehnat. Jak poznamenává Fox 5, několik lidí již bylo zadrženo a kolem budovy jsou slyšet hesla „Příměří nyní!“.

„Protest zorganizovala hnutí „Pokud ne teď“ a „Židovský hlas pro mír“. Shromáždění bylo svoláno a začalo v oblasti Capitol Hill, ale později se demonstranti přesunuli k budově Cannon, která se nachází poblíž hlavní budovy Kapitolu.“

„Fox 13 píše, že podle organizátorů shromáždění je v blízkosti Kapitolu nejméně 10 tisíc lidí a dalších 500 se dokázalo dostat do budovy Cannon. Demonstranti volají po příměří na Blízkém východě a požadují zastavení „pokračujících etnických čistek Palestinců prováděných izraelskou vládou“.

„Členka Židovského hlasu pro mír Malkah Bird řekla, že demonstranti v Kapitolu volají po okamžitém příměří v Gaze.“

To jsou zprávy zachycené během večera a noci na televizi Al Jazeera a v ruských médiích.

Nyní shrnutí televizního kanálu Fox 5:

„Stovky lidí byly zatčeny poté, co na Capitol Hill vypukly propalestinské protesty, demonstranti zaplavili kancelářskou budovu Cannon House a velké davy se shromáždily s vlajkami a nápisy kolem komplexu Capitol.

Kancelářský dům Cannon House má několik kanceláří sněmovního výboru a kongresu. Kolem 14:30 byla jeho rotunda plná demonstrantů, kteří zpívali a skandovali „teď příměří“ a „osvoboď Palestinu“.

Americká Kapitolská policie vydala varování o demonstracích a uvedla, že tato aktivita není uvnitř budov Kongresu povolena. Hodiny se snažili, aby uklidili dav, který se uvnitř rozrostl. Policie uvádí, že zatkla celkem asi 300 lidí.

Zadržení demonstranti byli seřazeni před budovou a převezeni do dočasného zadržovacího prostoru v komplexu Kapitolu. Kapitolská policie uvedla, že demonstranti uvnitř rotundy Cannon budou obviněni z nezákonného protestu uvnitř budovy House Office.

Uvádějí, že mezi zatčenými byli i tři lidé obviněni z útoku na policistu.

Policie monitorovala situaci, když se v odpoledních a večerních hodinách kolem budovy Kapitol komplex shromáždilo více demonstrantů. Kvůli bezpečnosti zřídili dočasné uzavírky silnic a umožnili zaměstnancům a zaměstnancům Kapitolu vstupovat a vycházet pouze v určitých oblastech.

Před protestem organizovaným skupinou Židovský hlas pro mír byly přes noc kolem části Kapitolu USA oploceny ale demonstranti se dokázali propracovat do budovy a kolem 15:00 byla plná členů JVP v černých tričkách, na kterých bylo možno číst: „Židé říkají příměří nyní!“

Další nepokoje se objevily ve večerních hodinách před izraelskou ambasádou na severozápadě Washingtonu.

-Jsme zde, abychom požadovali ukončení genocidy palestinského lidu, prováděné s pomocí a na  popud vlády USA. To je zpráva zveřejněná na oficiálním účtu tohoto hnutí v síti X.

Jak protest sílil, policie zatkla i zde více než sto lidí.

V USA, kde je početná židovská diaspora, značná část Židů tradičně podporuje tzv. levicové hodnoty a považuje Izrael za agresora a okupanta. Takové nálady jsou obzvláště silné v akademickém prostředí. Obecně jsou však sympatie Američanů tradičně na straně Izraele.

Po včerejším útoku na nemocnici v Gaze však mnoho Američanů posílilo svůj názor, že Izrael páchá válečné zločiny, ačkoli americký prezident Joe Biden potvrdil, že od Pentagonu obdržel důkazy, že izraelské obranné síly nebyly za bombardování zodpovědné.

Demonstranty shromážděné v Kapitolu přivítala členka Sněmovny reprezentantů USA Rashida Tlaibová, která se narodila v Americe palestinským přistěhovalcům a je známá svou protiizraelskou rétorikou. Se slzami v očích slíbila: „Mnozí na to nikdy nezapomenou!“

K demonstrantům v Kapitolu promluvil také kongresman Brandon Williams. V rukou držel izraelskou vlajku.“

21 thoughts on “Židovští demonstranti obsadili jednu z budov amerického Kapitolu

 1. Kdyby tito demonstranti žili např. v Sderotu či někde jinde poblíž Gazy, případnš nějakého podobného hnízda teroristů (Dženín, Huwara, apod.), tak by to asi viděli jinak. V USA, když na to máte peníze, tak se můžete přestěhovat do oblasti, kde se nesetkáte nejen s antisemitismem, ale ani s všudypřítomnou americkou kriminalitou.
  Kde byli tito aktivisté, když byli pod útokem židé v Evropě anebo v Izraeli? Zajímá je to vůbec?! Anebo je to pod jejich rozlišovací schopnost.
  O jejich protestech v případě, že jsou obětmi židé, jsem nějak neslyšel. Ale hájit „lidská práva“ teroristů, to je pro ně asi důležitější

  1. Oni nehájí teroristy zoufalé z chazarského fašismu. Protestující snad mají názor na týrání a vraždění prostých lidí košer humanitárním bombardováním v oploceném koncentráku.

   1. Akorát, že ti tzv. prostí lidé nejsou úplně prosti všeho toho zla, jež na Izrael dopadlo. |Pospora Hamásu a terorismu je tam poměrně vysoká.

 2. „Izraelský influencer Naftali Hanania pracující pro izraelskou vládu jako fact checker napsal na Twitter, že izraelské letectvo provedlo úder na nemocnici v Gaze, protože se tam skrývali teroristé Hamásu. Příspěvek po několika hodinách z Twitteru smazal a omluvil se, že Izrael nikdy nemocnice nebombarduje,“
  aeronet.news

 3. „Dne 30. září telefonoval egyptský ministr zpravodajských služeb Kamel Abbás izraelskému premiérovi, aby ho varoval před velkou operací Hamásu proti Izraeli [6]. Egypt, který bojuje proti Muslimskému bratrstvu, se obával, že Izrael umožní jeho další rozvoj.

  Dne 5. října CIA varovala Mossad před velkou operací sjednoceného palestinského odboje. Spojené státy se obávaly jejího rozsahu. Podle New York Times se však zprávy CIA (z 28. září a 5. října), které byly dosud tajné, nezmiňovaly o použití nových bojových technik ze strany Palestinského odporu. Izraelské zpravodajské služby poté uspořádaly schůzku k posouzení hrozby. Zúčastnily se jí Šin Bet (kontrarozvědka) a Ammán (vojenská rozvědka).

  Premiér Benjamin Netanjahu a jeho úřad proto svým občanům lhali, když tvrdili, že je Hamás překvapil,“
  zvedavec.news

 4. Jsou pochybnosti kdo, jak, kolik…

  https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/andrej-martyanov-problematika-kr%C3%A1teru

  „Fakt číslo dvě – k výbuchu došlo na dvoře/parkovišti nemocnice. BDA místa dopadu (parkoviště před nemocnicí) neukazuje žádný kráter po dopadu. Navzdory původním a přetrvávajícím zprávám, že bylo zabito 500 osob, podle videozáznamu je skutečný počet mrtvých asi 30 až 40. Stále je to hrozné, ale „500 mrtvých pohřbených pod troskami zřícené nemocnice“ se zdá být vyvráceno. “

  V hukotu informační války je těžké se něčeho dobrat. Lži kopulují před našima očima.

  Je jen jasné, že rukavice jsou odhozeny, jde se „na krev“

  1. A ještě tady:

   https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/ham%C3%A1s-i-idf-pop%C5%99ely-%C5%BEe-by-se-pod%C3%ADlely-na-%C3%BAtoku-na-nemocnici-v-gaze

   „Hamas uvedl, že Izrael zasáhl nemocnici v Gaze řízenými střelami poté, co izraelské bezpečnostní síly pohrozily, že ji vyhodí do povětří.

   Hamás uvedl, že předá důkazy o izraelském útoku mezinárodním organizacím.

   Izrael zase uvedl, že na dnešním zasedání Rady bezpečnosti OSN poskytne své důkazy o tom, že se IDF na úderu na nemocnici nepodílely.

   Mezitím byla v pásmu Gazy předána rodinám těla zabitých kvůli úderu na nemocnici „Al-Ahli“. Informuje o tom Al-Džazíra.

   Podle posledních údajů palestinského ministerstva zdravotnictví bylo zabito více než 470 lidí a více než 300 dalších bylo zraněno. Včera bylo hlášeno číslo kolem 800 mrtvých. Izrael tvrdí, že jde o nadsazený údaj.

   Americký prezident Joe Biden navíc uvedl, že mu Pentagon poskytl údaje, podle nichž Izrael nezasáhl nemocnici v Gaze.

   Dříve americký prezident tvrdil, že nemocnici zasáhl „jiný tým“.

   Tak se nežeňte. Tak se ožeňte.

 5. Vypadá to, že někteří Židé mají rozum i odvahu.
  V každém národě jsou idioti, sobci, vrahouni, ale i slušní lidé. Jenom to procento se mění, v závislosti na ideologické masáži.

  1. BINGO! Ovšem to procento se mění také podle, původu, výchově, náboženství a hlavně dle plemene.
   Probatum est.

 6. ten s vlajkou… vyveste fangle na tingle-tangle …. vezu vám horu bezvadnejch fórů a prvotřídních kupletů……… smutné….

 7. https://echo24.cz/a/HsYSW/zpravy-svet-bitva-globalni-jih-definitivne-prohrali-zapad-podpora-izrael-uskodi-ukrajina-rusko-dar-z-nebes

  „Reakce na útok islamistické radikální skupiny Hamás na Izrael ze 7. října podle některých činitelů maří měsíce práce na vykreslení Moskvy jako globálního vyvrhele za porušování mezinárodního práva a vystavuje Spojené státy, Evropskou unii a jejich spojence obvinění z pokrytectví“

  „Veškerá práce, kterou jsme s globálním jihem (v souvislosti s Ukrajinou) vykonali, je ztracena… Zapomeňte na pravidla, zapomeňte na světový řád. Už nás nikdy nebudou poslouchat“

  Někteří už začínají přicházet k rozumu…

 8. vzpoura!
  terorismus!
  velezrada!
  jenom aby policajti nezačali „v sebeobraně“ střílet do ženskejch jako posledně … :/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *