18 července, 2024

Začíná být horko…

Včera vyhlásily evropské agrární komory na svém společném jednání v Polsku, že vyzývají ke společným blokádám hraničních přechodů ve čtvrtek 22.2. Jsem zvědav, jestli naše zemědělské organizace na toto společné prohlášení zareagují a vyplní ho, protože na těch jednáních měla Česká republika své zastoupení. Pokud ano, budeme mít komu předat štafetu. Pokud ne, bude to konec nejednoho funkcionáře a nejedné profesní organizace…

V pondělí vyjedou zemědělci do Prahy rozkopnout dveře. Při včerejší tiskovce se raději drželi při zemi a řekli že to bude šest set až tisíc traktorů, ale i to bude stačit, aby v Praze fungovalo jenom metro. Nota bene, když se bude popojíždět po magistrále a pak ucpou nábřeží na Malé straně. Zemědělci do Prahy najedou hned ráno. Oni normálně vstávají brzy a v době, kdy běžný pražák procitne, mají zpravidla už půl šichty za sebou. Budou mít svoje společné proslovy a ponesou na vládu dopis s požadavkem, aby okamžitě odstoupila od zhoubné grýndýlové politiky. 21.2. má vláda zasedání a může to tam hned odhlasovat. Vzápětí je v Bruseli jednání rady ministrů a tam to mohou hned zatepla přednést a oznámit zkoprnělým eurobyrokratům, že Česká republika přestává být vzorným lokajem.

Odpoledne, v patnáct hodin jste všichni zváni na Malostranské náměstí. Z pódia tam zazní projevy a pod pódiem bude k dispozici gulášek a horké nápoje, protože bude studený zimní den. Den zakončíme v osm večer závěrečnou tiskovou konferencí. Kdo přijedete dřív, projděte se mezi traktory a popovídejte si se zemědělci. Najdete je skoro všude.

Kdo pojedete do Prahy autem, nejspíš se nikam do vnitřního města nedostanete. Využijte proto parkoviště na Letné, Černém mostě, Hájích a Letňanech. Z Letné bude možné jen seběhnout po schodech. Web myzemědělci a naše alternativní média budou celý den poskytovat informační servis. Kde je ucpáno, kudy se nedá projet, jak nejlépe reagovat, apod, apod. Kdo se do Prahy chystáte, jeďte prosím vlakem.

Ráno od devíti hodin bude časopis TO pořádat kulatý stůl, kde zasednou zemědělští odborníci, aby profesně obhájili svůj pohled na grýndýlovou politiku vlády a zdůvodnili, proč je zapotřebí od ní co nejrychleji odejít. Marek Stoniš pozve i oponenty z vlády a ministerstva zemědělství. Uvidíme, jestli se někdo odváží mezi zemědělské matadory nejvyššího kalibru. Moderátor v tomto případě bude zcela nestranný.

Leitmotivem protestů je grýndýl, grýndýl a zase grýndýl. Snižování produkčního zemědělství, nesmyslné zavádění úhorů, tlak na dovoz zemědělských produktů z jižní Ameriky a Ukrajiny, které nesplňují evropské a české standardy, zvyšování daně z nemovitosti, rozdílná dotační politika různých států EU, vysoké ceny energií, diskriminace redistributivní platbou, emisní povolenky, atd, atd.

Grýndýl se týká všech. Nejsou to jen potraviny v obchodech, ale i topení, svícení a cestování. Týká se průmyslu, automobility, týká se domácností, týká se všeho a dneska už je proti celá Evropa.

V Polsku začali protestující vysypávat kamiony s ukrajinskou pšenicí, ve Francii to dělají už nějakou dobu s jakýmikoliv cizími potravinami, v Německu zablokovali i frankfurtské letiště a v Bruseli a Štrasburku nechali europoslance pěkně procházet uličkami hanby. Evropská komise s Uršulkou v čele najednou zjistila, že kdysi vzorní europoslanci začínají myslet na znovuzvolení a je lepší návrhy zamítat než schvalovat. Zatím to vypadá, že volný obchod se zemědělskými komoditami z Ukrajiny skončí a prodloužen nebude.

Změna rétoriky začíná být stále zřetelnější. Nejen tam v Bruseli, ale i tady doma. Je samozřejmě pár jedinců, kteří to ještě nepochopili a dál říkají to, za co dostali zaplaceno, ale jejich nadšení už dávno vyprchalo.

Letošní rok bude zlomový v mnoha ohledech. Konec letošní zimy bude pěkně horký. I tady u nás.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

292 thoughts on “Začíná být horko…

  1. Ano to přehnala, nicméně je to někdy z dubna 2021, očkování začalo v posledních dnech roku 2020, takže málokdo mohl vědět o účincích a dopadech této tzv. „vakcíny“. Zase v její prospěch hovoří, že rozhodně byla proti povinnému očkování. Ona asi věřila, že by si farmafirmy, a určitě ne Evropská komise, dovolily pustit do oběhu něco tak závadného a v mnoha případech i tak smrtícího nebo poškozujícího zdraví. Dovolily, docela se divím její naivitě. No už je zkušenější, alespoň doufám.
   Ale málokdo v té době věděl nebo tušil. Přesto jsem rozhodnutá, zatím, uvažovat o volbě Stačilo. Není tam sama, že?

    1. Co se týká Konečné, tak jen lžete, ale klidně si rýpněte, lež sem, lež tam, od vás nic jiného co se týká Konečné nečekám. A oslovení soudružko od někoho takového jako vy, vám myslím dostatečně vysvětlil Lex, ale pro vás to bylo naprosto zbytečné, hlupáci nechápou nebo nechtějí.

  2. Poslechl jsem si to celé, jsem neočkovaný, ale nevidím problém. Ano, kritisuje malý počet koupených vakcin, tedy krom kritiky bojkotu Sputniku a pěkného popisu Vondrových aktivit, ale explicitně říká, že očkovat se mají jen ti co chtějí. V čem vidíte problém Vy ?

   1. Jsem neočkovaný a loni, 10 dní před svátky jsem chytil „moribundus“. Bez rýmy a bez kašle, zato teplota 39°C. Dcera mi donesla nějaký test a když jsem ho aplikoval, tak mi na něm vyvstaly dvě čárky, tzn., že jsem buď těhotný, nebo mám covídka. Moje ranhojička mi předepsala antivirotikum „Paxlavid“, dokonce mi ho rezervovala v jedné lékárně v Brně. Užívá se 5 dní, za tři dny jsem měl po nemoci.
    Jedinou nevýhodou byla jeho cena, byl celý hrazen zdr. pojišťovnou.

  3. Covid sem, covid tam, je všude, kam se podívám… Nebo ne? Ještě za dvacet let budou někteří řešit, kdo se v době covidu s kým potkal na rohu… A co mám tak osobní zkušenost, tak kdo dnes, po letech, stále řeší nějaké covidové nesmysly, tak je často „zaháčkován“ v nějakém ezu typu „Země je placatá a všechny fotky z vesmíru jsou podvrh, protože Van Allenovy pásy.“, případně „Přistání na Měsíci byl podvod, protože vlajka vlála.“, někdy také „Zemi kdysi obývali obři, jak dokládají nejnovější odhalení profesora XY ze Svobodné univerzity v Xien-Mingu.“
   Tyto typy alternativců totiž podle mě nehledají v alternativě řešení problému, ale je jim prostě dobře v tom „stavu věčné nasranosti“, kdy je za vším možné najít nějakou konspiraci a ještě jedna střídá druhou, abychom se nenudili… Takže se pořád drží covidu. Toto téma totiž skýtá nekonečnou munici spekulací, nařčení a hádek, které „alternativec-koviďák“ potřebuje jako svou denní dávku emocí.
   Když shrnu myšlenku, tak vzorec uvažování této skupiny spatřuji zhruba tento: „Je jedno, jaká bude minimální mzda, ale hlavně musí být odhaleno, kdo si mezi 13.3. 2021-15.6. 2022 nasadil roušku!“
   Myslím, že ač v alternativě každá ruka dobrá, tak z těchto vod přichází spíše věčná skepse a zmar. A v poslední době také osočování kohokoliv, kdo vidí trochu dál než na špičku roušky. Tuším, odkud vítr vane… Někdo není na kandidátce a „přátelé z Facebooku“ se na vyzvání už postarají o dehonestaci. Co na tom, že dehonestace probíhá za pomocí věci vytržených z kontextu, ba přímo lží. Účel světí prostředky. „Pište co nejvíce, hojně kopírujte, pomlouvejte. Pravda je na naší straně (narozdíl od důkazů)!“
   Proč byste Konečnou nevolil? Tyto nesmysly o covidu a hlasování v EP dávno s grácií vyvrátila. Kdo chtěl slyšet, slyšel. Kdo nechtěl, bude tapetovat…

   1. Obávám se, že tito blábolilové mohou být nasazeni, aby se kvůli jejich řečem před veřejností znevážila celá alternativa. Aneb lidi, podívejte se, co je ta alternativa za blbce, věřej na placatou Zemi!

  4. Osobně bych řekl, že v dubnu 2021, jakkoli se očkovalo sotva pár měsíců, už o účinnosti vakcín panovalo poměrně dost oprávněných pochybností. Sice se „dokazovalo odbornými studiemi“, že „určitě ano“, nicméně tvrzení, že vakcíny umí covid vyléčit, že očkovaní lidé jsou neinfekční, či že se ve společnosti díky nim vytváří kolektivní imunita, už zaznívala víceméně jen od „Sněhu“ a od průběžných ministrů zdravotnictví.

   A právě povinnost min. 30% (jak tam Konečná zmiňuje) byla pořád postavena právě na tvrzení, že to všechno vakcíny zabezpečují. Bez ohledu na to, zda se tím kryly kšefty Leyenové, nebo co vše jiného bylo ve hře, čím dál víc se ukazovalo, že (což tedy podle následných statistik ano) „pouze“ snižují tu závažnost průběhu. Nicméně ani to u všech očkovaných, kdy Konečná na jednu stranu to snižování uvedla a k vakcinaci tzv. nikoho nenutila, na druhou jsme ale podle ní toho měli nakoupit tolik, aby to umožnilo plošné očkování.
   A že co by ev. zbylo, bývalo se mohlo poslat někam dál. Takže teda nepovinně, ale plošně proočkovar? No, dle jejích slov asi ano, vždyť, jak zmínila, jen miliardy. Což sice nesouvisí přímo se smyslem vakcinace, zní to ale poněkud furiantsky, dnes je hotova vyškrábat vládě oči pro každou prošustrovanou korunu (což sice není špatně, ale má to snad platit vždycky a pro každého).

   Což není úplně konzistentní, do značné míry si, stejně jako tehdy bez vyjímky všechny nevládní strany, ohřívala politickou polívčičku. Kritika pro kritiku…

   Ehm, smí se tu kritizovat jen vláda a Rajchl, nebo i političky, které jediné by to tu všechno, pokud by mohly, dělaly levicově správně…? Sice už bych se pro něj nepřetrhl, ale i by mě zajímalo, pokud by takový hovor tehdy vedl on, zda by se podobně chlácholivých vět od některých dočkal i ten zpropadený podvodník – fotbalista. Nebudu se sice dopouštět myšlenky, že by byl s jistotou veřejné odhalen coby proradnost sama, ale stejně mě to kdovíproč napadlo… 🙂

   1. No, piccolomini, nad korektní představou řešení určité situace, za existujících znalostí, když se v procesu dalšího poznání neukáže dost prozíravou, žasnou pouze majitelé křišťálových koulí. A blbci.
    Snad platí, že očkování obecně, je osvědčeným řešením. Podobně roušky. Pak není divu, že přišlo, přišly, na řadu i za Covidu.
    Co napáchala neviditelná ruka trhu spolu s bitvou o moc a její udržení, je věc jiná. Moje máti obyčejnou chřipku prodělanou v osmdesáti už nerozchodila. Říkám si, měla, nebo neměla se dát každoročně očkovat?
    Může nebo nemůže být pro kohokoli, zejména pro seniora lehčí průběh Covidu (i když se ukazuje, že virus ztrácí na agresivitě) přínosný a pro některé jednotlivce rozhodující? Žasnu nad každým, kdo dělá, že to bezpečně ví.

 1. Tak Hilser by pry poslal Tuckera Carlsona do lagru. Neni to kouzelne, jak se tem demokratum vzdycky ta demokracie vyvali bokem, kdyz neni presne po jejich?

  1. A tak Hilšer se vyvalil už mnohokrát, z něj ta demokracie přímo prýští. Slušnost také. Pamatujete jak ten idiot přinesl do televise presidenta Zemana v podobě trpaslíka ? To je jeho úroveň.

 2. STOP 09 nějakej vokroupek snažil se působit že je nad věcí, respektují prý rozhodnutí soudu a věří, že se stání zástupce opět odvolá😊

 3. Poněkud OT:

  „“Pouze 20 % velkých společností z Evropy a 16 % z USA opustilo Rusko kvůli tlaku západních sankcí, uvedl ruský vicepremiér Denis Manturov.
  Mnoho podniků, které v Rusku zůstaly, podle Manturova, který zároveň zastává funkci ministra obchodu a průmyslu, nadále zvyšuje investice.
  „Tento údaj pochází z Asociace evropských podniků. Z 500 velkých evropských společností – neberu ty s obratem menším než půl miliardy rublů ročně – jich zatím oficiálně odešlo pouze 100, což je 20 %,“ řekl ministr ve středu při návštěvě výstavy-fóra „Rusko“ v Moskvě.
  Místopředseda vlády rovněž zdůraznil, že z 350 velkých amerických společností v Rusku jich odešlo 66 (asi 19 %). „To naznačuje, že o náš trh a náš potenciál je zájem, zejména s ohledem na cenu energetických zdrojů. Vidíte, co se děje v Evropě, kde se podniky postupně zmenšují,“ řekl Manturov.“

  https://www.rt.com/business/592420-western-companies-russian-exodus/

  A kolikpak odešlo českých? Všechny? Kterýpak dobrodinec asi tak převzal jejich kšefty…

    1. Přesně tak.
     Náš soudní systém umožňuje nekonečné odvolávání proti rozsudku.
     Tak kauza může vydržet co nejdéle na titulních stranách…
     Jako kdyby to snad mělo vliv na Babišovy preference.

      1. neviem ako u vas, ale u nas, kamoska kupila rodinny dom, ktory bol napisany na majitelku, po pol roku sa objavil byvaly manzel, ze mal podiel, aj ked na katastri nebol napisany…..sudili sa 13 rokov, preslo to cez najvyssi sud, okresne sudy, krajsky sud tusim 2x…..nakoniec to aj tak prehrali

   1. Konec nebude, ale pokračování si budou šetřit na příští volby. Pro tuhle volební kampaň (EU parlament) mají už hotovo. Fanouškům připomněli, že „je stíhanej“, „že má kauzu Čapák“ a že „je to stééébáááák“. Úkol splněn.

 4. Fyzickym nasilim obvykle vyhrozuji priznivci samozvane demokracie. Napr ODS.
  K otevrenemu brutalnimu nasili opakovane vyzyval jeden starosta za ODS.
  Priznivci ODS nasilne narusovali Proubkovy a Babisovy predvolebni mitingy…

  A ted tu ti sami breci, se sprcha mocuvkou na udavace je nepripustne nasili.
  To je jako by Mengele vyzadoval umrtveni cele dasne pred odvrtanim kazu, jinak je to barbarske 🙂

 5. OT: „Naše síťovka u Václaváku“
  https://echo24.cz/a/Ht2fW/zpravy-domov-fiasko-benzinky-nestacilo-ministr-vaclavak-obchod-potraviny-region
  Tak takhle jsem to vážně nemyslel, když jsem párkrát psal o tom, že by stát mohl zřídit v každém městě „Tržnici“, tedy vybudovat zastřešený obchod v klasickém stylu a výhradně našim producentům za nákladové ceny pronajímat regály, kde by tito, prodávali svoje potraviny za jimi stanové ceny. Hlídání a zásobování ve vlastní režii, kontrolu přes wi-fi kameru a přímý kontakt na místní personál v případě potřeby doplnění zboží či jakékoliv úpravy. Hned by se zjistilo, jak je to s cenami.

  1. Idea to neni spatna, ale provedeni je „jako vzdycky“:

   Me bohate stacil pohled na ty papalase, jak tam strihaji pasku…
   Jedno misto na VACLAVAKU zachrani ceny pro bezne Cechy.

 6. ať si dezoláti protestují proti prosperující EU

  naše hlavní životní radost je v tom, že Ukrajina vede a vyhání russa na všech frontách!

  Sláva! Bandera a Šuchevič z nebe shlíží na své nebojácné hrdiny!

  1. Na Ukrajině nastává onen slavný Götterdämmerung, jak o něm blahé paměti mluvil k42, a v Kyjevě začíná být taky pěkné horko. Podobně jako Hitler převzal Zelenskij nedávno de facto vrchní velení vojsk, takže už se do toho nebudou plést žádní hloupí generálové (Syrskyj má hodně okleštěně pravomoci).

   Včera Rusové v Selidovu Iskandery rozstříleli formující se posily pro Avdějevku, skončila tam spousta Azovců a dalších „zkušených veteránů“, Ruský postup teď může jen těžko něco zastavit, tak pod naváděním Američanů Ukři aspoň potopili ruskou výsadkovou loď, takže se během pár dnů dá očekávat další raketová kanonáda. No, kdo chce kam…

   1. Drobný problémek je v tom, že nikdo přesně neví, kolik a jakých raket Rusové mají, nebo kolik jich momentálně, v nově rozběhnuté výrobě, vyrábějí.
    Aby z toho pak nebylo véélké divení. Až namísto dvou těch Iskanderů/Kinžalů poletí dvacet a na velký trafačky, plynový předávačky a překládací nádraží.
    Rozuměl jsem tomu dobře, že VVP zatím nechce likvidovat klíčovou infrastrukturu, dokud to nebude ohrožovat průběh SVO?
    Nerozumím sice úplně tomu, proč nechává volně proudit materiál z Polska, ale on asi bude vědět, co dělá. Ten rozhovor dost napověděl.

    1. ten materiál z polska je divnej

     ale ještě divnější je, že RF pořád Ukrajině i dalším dodává ropu, plyn ….

 7. Pražáci: v pondělí si musíte vzít volno nebo budete muset stát déle v kolonách. Oboje kvůli dezolátům. Blbý, co? vědět, že vám dezoláti ovládají život 😀

  1. Vypasenej chlap na traktoru za 2 mega není desolát, ale paďour. Nota bene, když má doma další stroje, vlastní barák a pozemky a somruje o dotace nebo proč je ta manifestace.

   Skuteční desoláti choděj neholený po ulicích, smrděj, chyběj jim zuby a ve dvou taškách maj celej svůj majetek.

   Ti o trochu lepší desoláti jezděj sockou do práce a za podrůměrnou mzdu makaj v Amazonu, supermarketech, bojej se šéfa nebo si ničej páteř, když do patra tahaj nábytek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *