18 července, 2024

Xi se loučí s Putinem

Xi se loučí s Putinem při svém odjezdu z Ruska:

Xi JinPing: Přichází změna, která se nestala 100 let. A tuto změnu řídíme společně.
Putin: Souhlasím.
Xi JinPing: Prosím, opatruj se, drahý příteli.
Putin: Šťastnou cestu!

Aj, ajajajajajajajajajajaj
Medvěd a drak se domluvili.

新华社照片,莫斯科,2019年6月5日 习近平同俄罗斯总统普京举行会谈 6月5日,国家主席习近平在莫斯科克里姆林宫同俄罗斯总统普京会谈。这是两国元首在会谈前握手。 新华社记者 李学仁 摄

146 thoughts on “Xi se loučí s Putinem

 1. Nejsem expertem a rád se nechám poučit. Ale zaznamenal jsem, že obchod mezi ČLR a RF se bude uskutečňovat výhradně v jejich měnách- žádný USD. A Indii prý jen zasvítila očička…
  Ono ty velmoci udělají giga obchod… a žádné USD. Je to americkým Židům jedno?

  1. Podle udaju ruske centralni banky se nyni asi dve tretiny obchodu mezi Ruskem a Cinou realizuje v narodnich menach – juanech a rublech. Take vetsinu devizovych rezerv ma Rusko uz v juanech.
   Ted uz se jedna o tom, ze juan se stane mezinarodni menou, ve ktere mezi sebou budou obchodovat i ostatni staty. I to se uz deje, juan je dost rozsireny v jihovychodni Asii, kam jezdi cinsti turiste na dovolenou a tam se v turistickych strediscich juanem bezne plati, asi jako u nas vezmou v Praze v obchode eura a rovnou je prepocitaji na koruny.

 2. Omlouvám se za OT, ale i tohle je tak trochu o Číně a Rusku :
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-rozhovory-ritime-se-do-betonove-zdi-varuje-expert-pred-odchodem-od-uhli
  Vyjmu : „….Podle dat ČEPS pokrývá fotovoltaika v lednu, v únoru a březnu jen jedno až tři procenta spotřeby. Kdybychom její výkon zdesetinásobili, tak bychom v zimě pokryli maximálně 10 až 30 procent spotřeby. To je pořád málo. Navíc je to ale nereálné časově, nemluvě o tom, že většinu ložisek drahých kovů nutných pro výrobu fotovoltaiky ovládá dnes Čína……..Další problém je, že Evropa skoro žádný vlastní plyn už nemá. Holanďané s těžbou končí, Norové vyvážejí, ale nedá se na to spolehnout. My těžíme na Moravě naprosté minimum. Zbývá dovoz ze zemí, jako jsou Katar nebo USA, ale obrovským konkurentem Evropě je a do budoucna ještě více bude Asie. Nejenom Čína, ale také Indie, Pákistán, Bangladéš…………. Experti na plynárenství tvrdí, že to nebude problém, protože plynu je ve světě dostatek.
  To je pravda. Ale zájemců o něj je ještě víc. Evropa bude muset cenově soutěžit s rozvíjející se asijskou oblastí, která má 3,5 miliardy lidí, víc než sedminásobek toho, co má Evropská unie. I tam všichni chtějí být bohatí. A my na plyn nemáme uzavřené žádné dlouhodobé kontrakty. Přes to všechno ale i já říkám zcela otevřeně: Podíl plynu v energetickém mixu nutně potřebujeme zvýšit. Ale nemůžeme na něm stavět, když ho nemáme, a nemá ho celá Evropa. Navíc je prokázáno, že největší průšvih pro ovzduší nejsou úniky CO2, ale metanu. K nim dochází při těžbě břidlicového plynu. Co když přijdou Američani a řeknou: „My už si životní prostředí ničit dál nechceme, Evropo, my k vám náš břidlicový plyn vozit nebudeme, těžba nám ničí podzemí a jsou při ní úniky metanu, vy si ten plyn těžte sami. Máte ho dost, je v Polsku nebo ve Francii.“ To však Evropa neudělá…..“

  1. Samozřejmě, že Evropa v posledním desetiletí má světu co nabídnout: LGBT+ agendu, inkludované školství, Barnevernet, politické neziskovky, liberální think-tanky, změny pohlaví, drogy, organizovaný zločin, gangy, nelegální zbraně, zcela benevolentní policii, integraci menšin, zejména náboženských a etnických, vysokou zadluženost, klesající prosperitu, inflaci, recesi, postupné rušení důchodového zabezpečení, deindustrializaci a deagronomizaci atd. Tohle bych se tohle rozhodně výměnou za nějaké trapné suroviny nebál nabídnout, po tomhle musejí hrábnout všude ve světě.

   1. Á, málem bych zapomněl na ten nejdůležitější vývozní artikl: vývoz demokracie. Tedy rozvrat cizího státu zevnitř v součinnosti tajných služeb, tzv. neziskových organizací a podporou tzv. demokratické opozice. Nač dávat nějakým debilním důchodcům na důchody, když můžeme podpořit státní převrat třeba v Bělorusku, že.

  2. Krom toho, za co kupovat plyn, ropu, další suroviny, jestliže klesá zdejší produkce zboží žádaného na světovém trhu?

     1. Jednak ten odkaz nefunguje a hlavně žádná dohoda není.

      Je samozřejmé možné, ze Čína tlačí na větší slevy. Gazprom je zoufalý a Čína to ví.

       1. Šmarjá tak dohodli se o zvýšení dodávek plynu do Číny nebo ne?

        Dodávky plynu nakoupené za loňské ceny nejsou zajímavé.

        1. Ceny plynu peosane z RU do Ciny se neridi evropsklymi spotovymi cenami. Maji vlastni cenovy vzorec, ktery se ridi cenami ropy.

         1. Konečně vodborník: tak vyjednal putin vyšší dodávky plynu do Číny, aby kompenzoval ztracený evropský trh, nebo ne? Co je vlastně výsledkem jednání imperátorů?

          1. Ridite se nespravnym narativem, ze Rusko potrebuje ihned zvysit dodavky plynu do Ciny, aby nahradilo vypadky v Evrope. Ale tak to neni:
           1) neni dulezite, kolik plynu se posila, ale kolik za nej dodavatel dostane penez. V roce 2020 Rusko exportovalo 202 miliard kubometru plynu a dostalo za nej 25 miliard USD. V roce 2021 exportovali 204 miliard kubometru a dostali 55 miliard USD. A pro rok 2022 Rosstat nepublikoval zadne sumy, ale odbornici odhaduji, ze export plynu byl 160 miliard kubometru a inkaso za nej 95 miliard USD
           2) podpis smlouvy je jenom jeden krok ve slozitem procesu vystavby plynovodu. Mezi Ruskem a Cinou se stavi tri prime plynovody, Sila Sibire1 je postaveny a postupne se uvadi do provozu, nyni jede na polovinu kapacity, plneho provozu ma dosahnout v roce 2025, tak jak se v Cine postupne buduji odberatelske site. Druhy Sila Sibire 3 se nyni stavi, ale bude to rychle, v Rusku je potreba postavit jenom par km od jiz existujiciho plynovodu k harnici s Cinou. Treti plynovod Sila Sibire je ve fazi predprojektove pripravy, pokud nevite, co to je, tak v podstate geologicky pruzkum na nekolika variantach mozne trasy, kdy se vybira, kudy povede. No a jeste je tu ctvrta trasa, docela novinka. Jedna se o obraceni provozu plynovodu Stredni Asie – Orenburg. Pred pul stoletim odtud sel plyn do Evropy. Ale protoze EU uz nechce tolik plynu jako drive, plynovod se obraci a pujde po nem plyn z polarnich oblasti, pres centralni rusko do Turkmenistanu a odtud po jiz postavenem plynovodu dale do Ciny. Je to trochu drbani opacnou rukou za opacnym uchem, ale vsechny plynovody na te trase jsou postavene, jenom se nevyuzivaji, tak se musi znovu zprovoznit kompresorovny a na tom uz se maka.
           Celkove do roku 2025 pujde do Ciny ca 50 miliard kubometru a do roku 2030 ca 95-100 miliard kubometru za rok.
           Ono i do te Evropy rusky plyn dale proudi, do Turecka, na Balkan, do Rakouska, Svycarska a Italie …
           Nemluve o vyvozu zkapalneneho LNG, tam je Rusko na 4. miste na svete a stavi dalsi zkapalnovaci fabriky

      1. Tak mi prozraďte, jestli putin vyjednal zvýšení dodávek plynu do Číny. Nebo je to na Hnojníku státní tajemství?

       1. On to neví ani Bob??? Neboj, nic nevyjednal, naprostý krach, totální fiasko. Nad propastí, soudruhu Pávku, nad propastí. Realita agenturní bublinku z usilovné bdělé práce nevyruší.

         1. Přesně tak, neboj. Z kolovrátkově opakovaných dotazů je zřetelně cítit značná nervozita až podráždění, takže úplně v klidu pokračuj v bdělé práci a nenech na sobě ulpět podezření, že čerpáš informace od nějakých dezolátů. Věř té televizi, která se nazývá českou, a Foru24. Tam to všechno je. Co tam není, to se nestalo a tudíž je to dezinformace – ale to už určitě víš od Boba. Hlásili snad v televizi něco o dohodě? No tak vidíš, žádná není. Prostě jak píšu, nenech si agenturní bublinku narušit realitou.

       2. Slova jsou nekdy víc než grošíky …
        Rozloučení dvou Státníků:
        „Si Ťin-pching: Nyní přichází změna, která tu nebyla 100 let. A my tuto změnu řídíme společně.
        Putin: Souhlasím.
        Si Ťin-pching: Opatrujte se, prosím, drahý příteli.
        Putin: Šťastnou cestu!“

        1. Takže vyjednali přátelství na věčné časy a nikdy jinak … Ok, pěkné, ale tohle vyjednala už každá česká vláda v Bruselu a Hnojník se tomu vysmál. Když jsou ale fráze jediným výsledkem jednání imperátorů, spadla vám brada a lapáte po dechu.

  1. USA, potažmo Západu se povedlo dát dohromady Rusko a Čínu a navíc Evropu odstřihnout od levných ruských surovin – to je opravdu majstrštyk.

   1. A proč to vepřové hlavě nenapíšete tak, aby to pochopil/a/o?
    Pochybuji, že by chrochro byl/byla/bylo mentálně schopný/é/o použít překladač.

 3. Výtah z blogu viditelny-macek.cz:

  „…Prezident Petr Pavel v Berlíně apeloval, aby Německo v době po ruské invazi na Ukrajinu „neslo zodpovědnost za Evropu, o kterou se budeme moci opřít“.

  Ještě mohl použít tradiční slova o tom, že odevzdává osud českého národa a státu s plnou důvěrou do rukou vůdce německého národa….“

  Pokud Anonyme ovládáte českou historii, tak víte, že jsou to prakticky stejná slova, jako slova prezidenta ČR v r. 1939 po obsazení republiky německými vojsky. Zkrátka stejná servilita, oddanost, patolízalství.

   1. Svým příspěvkem jsem reagoval na tuto větu: „..Rusko se vrací do lůna asijských protektorů.“ No a má odpověď je, že Pavel nás vrací do lůna německého protektora. Tak čemu se divíte?

    1. Jemu to nedojde.
     Jeho sere, ze Rus ted prodava sa slusne ceny do Ciny a EU plati raketu americkym firmam za preprodane ruske suroviny.
     To, ze jsme zpet v lune protektoru nemeckych, ta uz neni schopen zaregistrovat

  1. Blesk píše:
   Odhadem mezi lety 1920-1922 zemřelo hlady 5,1 milionů občanů sovětského svazu.

   SSSR byl založen 31.12.1922.

   Je to ukázka toho jakými ignoranty a hlupáky je většina našich novinářů. Nic neví o tom co píší, ale čacký lid jim to věří. Cesta do pekel.

   1. Ani na WIKI neumějí hledat, a jsou zcela bezostyšní. Už chápu proč tam není povoloená diskuze. Ukázalo by se jak jsou psavci tupí.

   1. Tak k tomu bych něco málo. Ono stačí se kouknout na ta naše levná. Když jsem posledně letěla/2hod/, klepala jsem se celou cestu, sedíc u okýnka s výhledem na předek a trup lítadla mi moc do smíchu nad tím porezivněním a divnými poryvy některých částí. Moc do smíchu mi nebylo a už by mne tam nikdo nedostal. Proti tomu co jsem nalítala dřív a i pěkný dálky a v pohodě. Kdo ví kdo a jak ta lítadla opravuje a pod.

    1. Z úrovně Vašeho příspěvku vyplývá, že je Vám tak kolem 15 let, ale 20 rozhodně ještě ne. a protože jsem pár let strávil v letectví a dokonce to vystudoval, tak mohu zodpovědně prohlásit, že co věta, to hloupost. Nepoužíváme žádná naše letadla a už vůbec ne levná, nýbrž zahraniční Airbusy a Boeingy. Žádné prorezivění jste nemohla vidět, protože většina draku letounu (ano tak se tomu říká) je kryta duralovými případně kompozitovými pláty. Z okénka rozhodně předek letounu vidět nemůžete a že byste někam létala dříve a pěkné dálky, o tom silně pochybuji. Tak si laskavě nevymýšlejte, jste zkrátka ještě dítě – ono se to pozná z toho Vašeho textu.

     1. Ale no tak.
      Kolik je proboha vam. Zenaty evidentne nejste a pritelkyni mate jenom fiktivni.
      Jinak byste musel vedet, ze zeny takhle proste mluvi, kdyz se jedna o neco technictejsiho.
      Neni to nic sexistickeho.

      „Ono stačí se kouknout na ta naše levná.“

      Vy jste pri svem puntickarstvi hned vedel, ze je to lez, protoze zadna letadla ceske vyroby nejsou.
      Ja tam zase ctu, ze bylo letadlo ve vlastnictvi nejakych ceskych aerolinek…
      Takze lzete vy a Ema ma pravdu, neb takovych letadel je dost.

      Jinak kdysi jsem letel sluzebne z Prahy do Vidne a CSA nas nalozilo do takove neuveritelne letite herky, ze jsem se zaprisahl a od te doby jsem z nimi nikdy nikam neletel.

      A verte mi, ze toho mam naletano setsakra dost.

      1. Máte pravdu, ženatý nejsem, nýbrž rozvedený a přítelkyni mám. Co se týče toho, že „..zeny takhle proste mluvi“, tak z každého slova pisatelky Ema čouhá, že o žádnou ženu nejde. Jde zcela jasně ještě o dítě, jak jsem napsal, ono se to ze slovního projevu docela dobře pozná. To, že toho máte nalétáno dost, neznamená, že o letectví něco víte. A pro Vaši informaci – jak jsem naznačil už výše, původní profesí, kterou jsem vystudoval a pár let i vykonával, jsem letecký mechanik. K vámi popisovaným herkám a k jejich údržbě mi nestojí za to se vyjadřovat. Údržba je totiž dána stovkami předpisů, pocity cestujících se opravdu neřídí. Tím bych s dovolením svou účast na tomto tématu ukončil. Hezký den.

       1. Blahopreji vam ke kariere leteckeho mechanika.

        Moje zkusenost s CSA jejich starou rozvrzanou herkou na trase Viden-Praha vam nestoji ani komentar.
        Tomu se rika hlava v pisku.
        Na druhou stranu ja na vase stovky predpisu zvysoka seru.
        Takovych papiru vam vyrobim kazde rano kybl.

        To, ze mam naletano jsem psal z duvodu, ktere jste (mozna vzhledem k profesi) nepochopil.
        Mam totiz SROVNANI.
        Zatimco vy jste byl zaneprazdnen s herky CSA a povazujete je za technicky zazrak, ja jsem mel tu cest i s jinymi leteckymi spolecnostmi.
        Takze i kdyz jsem se v nich nerypal sroubovakem, tak si troufnu srovnavat, a CSA z toho bohuzel nevychazi nejak dobre.
        Vy si uzivejte papiry a predpisy, ja si budu letat s nekym jinym.
        Tecka 🙂

       2. Obdivuji Vaši schopnost poznávání lidí. Tak jen pro informaci poprvé jsem letěla letadlem, to jste asi ještě nebyl na světě na nový rok 1970 z Leningradu do Moskvy. Tenkrát jsme se trochu klepali , byla to menší mašina tak na 60 lidí, dole bylo -20, kolik nahoře už nepamatuji ale určitě víc. no byla to škola, protože to mrazivé propadání a tůrování zpět nahoru bylo něco. Ale přežili jsme A pak už se lítalo v pohodě,ať od nás nebo z Vídně. Ale musím přiznat, že ta z Rakous byla vypulírovaná oproti těm našim zvenčí i uvnitř bohužel. Naposledy 2018 a právě s našimi přes Prágl do Turecka a to bylo poslední sednutí do eroplánu.

     2. Nevykládejte koniny.
      V letadle jsem se bála v USA na vnitrostátní lince. Boing se neskutečně chvěl a při startu se otevíraly všechny přihrádky nad cestujícími, částečně proto, že tam Amíci cpali velká zavazadla.
      Bezpecně jsem se cítila před 10 lety v jihokorejském letadle, taktéž Boing. Tam nic nevrzalo, akorát letušky a stevardi nepříjemně dohlíželi na povinný spánek a nařídili zatáhnout okýnka záclonkami. Nikdo si neodvážil dávat velká zavazadla nad hlavami cestujících.
      A nepříjemný zážitek jsem měla i na let z Mošnova do Burgasu. Airbus se také třepal jako zulc.

  2. Asi nikdo z novinářských hyen neviděl žádný ruský obchod.
   Nemyslím supermarkety, ale třeba sídlištní prodejny 24 nebo Semja.
   Zelí a klobásu.
   To by je hnali běžní Rusové potěhem.

 4. Aby těch Asiatů nebylo málo, japonský premiér Kišida navštvívil včera neočekávaně Kyjev a přes Buču odjel do Polska, kde jedná s Morawieckym.

  1. Japonci by taky chtěli do NATO, Číňany a Korejce bytostně nenávidí a vždy se je snažili kolonizovat. S Amíky taky trauma po Hirošimě, ale teď to asi vyhodnotili jinak. Nebo mají vše v jejich bankách a bojím se zablokování účtů, jak tu dříve někdo napsal.

   1. Sibyla.
    Přesně tak.
    Kišida nechce skončit jako Abé.
    Japoncům stačí jenom naznačit,Investice důchodových fondů,do USA dluhopisů skončí na nule a v Japonsku je válka.

  2. ALe ne, ta cesta byla neplanova rychlovka.
   Proste Xi Ping jel do Moskvy, a protoze blaboleni Zelenskeho uz netahne, tak by Moskva-Peking byly hlavni zpravy na dva dny.
   A mozna by tam i neco mohli dohodnout, nebo aspon navrhnout mir.

   TO SE NESMI STAT.
   Nabouralo by to totiz ten slavny „zapadni narativ“.

   Takze chudaka Kisidu okamzite vykopli do Kyjeva aby tam tajtrlikoval se Zelenskym.
   Ve zpravach to bylo 20 minut a pak 3 minuty Xi a Putin…

   Ukol splnen.

  3. Zoufale se snaží překrýt to pozitivní info pole Si vs Putin. Proto japonský premiér do Kyjeva a proto princátko s vévodkyní do rzeszowa. Zoufalé situace vyžadují zoufalé činy. Ono stačí, že ta západní smečka doufala, že se ti dva v Moskvě budou domlouvat dlouze o Ukrajině, a ono to bylo: Si vyslechl info o situaci na UA z první ruky a podíval se ruskýma očima a pak se věnovali hlavnímu tématu, multipolárnímu světu a odstávce hegemona.
   Já to vidím tak, že na UA je hotovo a Čína nemá námitek. Západ je zoufalý a už neví jak by situaci zvrátil, krom přímého jaderného vstupu. I když cvoků je za velkou mlákou furt dost, je tam ještě i dost těch co ví, že to je game over. Když už začali uvažovat o těch „ochuzených“ nábojích, tak už ví, že prohráli a jen se snaží oddálit totální výprask. Rákoska je už nachystaná v různých částech světa a kupa států si s chutí do hegemonů kopne.

    1. Zatímco prostý rozesírač se šesti třídami pomocné neimponuje nikomu … ale třeba se na to Škrlová ještě podívá.

 5. Čína a její vzestup.
  Říkal a psal jsem už před více než patnácti lety.
  Jenže tehdy to nebylo „Téma“.

  Zdejší civilizační úpadek je spojen s úpadkem produkčních center, s úpadkem produkce, s deindustrializací. A současně se setrvačně na starých základech založeným zlenivujícím demotivujícím relativním blahobytem lidí volících čím dál větší idioty.
  Motory zničeny, letadlo ještě stoupá…

  1. No bude to jak u nás v blbákově. Krásné náměstí, živý ruch a obchody, dokonce i národní výbor a policie, pak postavili v jiné části supermarkety a ruch i ten úřad a policie se přesunula tam a krásné náměstí tak leda na procházky a koupit něco předraženého pro turisty.

 6. Mna zaujali k tejto teme dve veci.

  Sediaci Ping spomenul, ze v 2024 budu v Rusku volby prezidenta a ze by bol rad, by VVP bol zvoleny.
  Cize budu musiet trochen prepisat v rusku ustavu , ale to je malickost.
  Zjavne si Ping a VVP rozumeju, a Ping si nezela zmenu. To je podla mna znacne velka pochvala pre VVP.
  Ked mali naposledy pred rokom sukromne pojednanie pred zimnou olympiadou, za par dni vypukla lapalia s UA.
  Nejeden analytik na zapade duma, aka lapalia vypukne cil…..

  Volodin sa v suvislosti s municiou s uranom vyjadril, ze sa zda, ze sa bude bojovat nie len do posledneho ukrajinca ale aj do posledneho europana.
  Rus na americkych steroidoch vyprasil nemca.
  Rus na cinskych steroidoch ?? ajajajajaj

  1. Nemusí válčit. Stačí , když skoupí čínskou produkci spotřebního zboží za suroviny a v Evropě, teď už celé, budou prázdné obchody. A Rusové budou mít naopak konečně obchody plné

   1. Bojovat sice nemusi, ale neda sa nevsimnut si, ze uz rok Rusko bojuje. Bo musi. Bo chce. Bo si trufa.

    Doteraz viacmenej bojovalo samo, s podporou Iranu a Bieloruska.

    Cil uz ma cinske steroidy. Oficialne.

    Ten kontinentalny monoblok je v podstate nedobytny.

     1. taky bych chtěl tak „trpět“… ale na dalším videu je vidět, že jim došel černý kaviár a musí se spokojit jen s těmi „podřadnými“… chudáci 😜

      1. No jo, v 80. letech jsem tam u nich dostal zachvat smichu, soudruzi nechapali proc. Koukneme se na nasi konzervu ( i z tech dob) kolik vseho mozneho je na ni popsano. A tam – velka kilova plechovka, na ni papirova nalepka – na ni azbukou jedno jedine slovo : MJASO. 😀

       1. A bylo tam maso, ne drcené kuřecí pařáty. Je únavné stále číst co v konzervě je. A nejen v konzervě, překvapení čeká všude.

       2. Jste dosti zaostalý a měl byste se vzbudit:
        1) Už dávno nejsou 80. léta, i když v tomto případě bych s Vaší zkušeností souhlasil (=prázdné regály)
        2) Dnes tvrdě kapitalistický stát, nemající s předchozím režimem nic společného

        1. A to se mýlíte. S předchozím režimem má společného hodně, a není na tom nic špatného – naopak. To jen tady se po každých volbách dělá tlustá čára a politik se zaklíná, že s předchozí garniturou nemá společného vůbec nic, snad dokonce ani lid, jemuž zrovna z božího dopuštění vládne.

         Je naprosto přirozené ke své historii se hlásit a stavět na ní – není to totéž, jako křečovitě lpět na starých chybách a překonaných vztazích.

   2. Podle mých soukromých zpráv (Pitěr) je tam už všeho docela dost, „Západ“ se jednak řeší dovozem přes třetí země (je to ale dražší), jednak ruskou substitucí, která je často lepší, než ta západní nabídka.

   3. Tak ono to podle toho videa, co připojuji, vypadá, že nějaká nouze se v Rusku nekoná. Ale novináři by si ji moc přáli, to chápu. Prostě hloupá nevzdělaná telata, často absolventi různých gender a filozofických směrů. P.S. Pro některé, kteří by se snad chtěli naštvat: Titul nerovná se automaticky vzdělání.

    https://www.czechfreepress.cz/rusko/obycejny-supermarket-v-moskve-chteli-byste-videt-jak-sankce-zmenily-rusko-video.html

  2. Pro Zvědavce: ruská ústava se přepisovat nemusí, možnost znovu kandidovat na prezidenta tam VVP již má. A při osmdesátní podpoře obyvatelstva má téměř jistotu znovuzvolení.

   1. malo tam ale dojst k zmenam, prezident by uz nemal mat vykonnu moc v takej miere ako doteraz, ta sa mala presunut na vladu (tusim). Ci to nakoniec bolo schvalene alebo nie, neviem

  3. Buď si zopákněte ruštinu, nebo čerpejte info z primárních zdrojů. Si řekl následovné (tak jak to bylo přeloženo do ruštiny): „Vím, že příští rok se ve vaší zemi budou konat další prezidentské volby. Díky vašemu silnému vedení Rusko v posledních letech dosáhlo významného pokroku na cestě k úspěšné a prosperující zemi. Jsem si jistý, že vás ruský lid ve vašem dobrém úsilí silně podpoří.“
   Ukažte mi prstem, kde tam vidíte „ze by bol rad, by VVP bol zvoleny“?

   https://www.interfax.ru/russia/891967

   1. Ani jsem to v originale necetl, ale terim vam, ze to tam doslovne neni.
    Presto by se to dalo mezi radky vycist.
    Jednak tam chvali primo Putina, a pak si je jisty, ze ho Rusove zvoli, coz bych ja spis vyhodnotil jako Xi Pingovo prani.
    Klidne byste totiz mohl namitnout, ze Xi Ping neni jasnovidec, takze si nema byt co jisty, ze Rusove Putina zvoli.
    Nebo byste chtel aby Putina volil Xi Ping?
    Ja bych nebyl az takovy puntickar…

    1. Já si spíš myslím, že na takové úrovni je každé slovo zváženo 100x než je vysloveno, tam nikdo spatra nemluví. Ale každý si může samozřejmě domyslet, co chce, já bych v tom spíš viděl podporu Si ve smyslu – ať se VVP rozhodne jak chce, půjde do voleb sám nebo navrhne za sebe záměnu, je to jen na něm a Čína věří, že se na jejich včerejších dohodách nic nezmění.

 7. Pro nás z Čech jsou to ve svých důsledcích špatné zprávy. Naši vůdci tu pro nás budují chudobinec.

  To je tak, když máme u kormidla voly a ti voli poslouchají ještě větší voly ze zámoří.

  Jediní široko daleko, kdo dělají prozíravou politiku s přidanou hodnotou pro své občany jsou Maďaři.

  1. Nebudem mít ani na ten svetr a možná nebudou ani ty svetry. Ruský trh je velký a mají Číně čím platit. Jako za totality, pro nebyly boty i když se tu ve velkém vyráběly? Šly do Ruska za ropu. Teď tam půjdou čínské svetry a na nás se nedostane. Stejně bychom neměli čím zaplatit

   1. Pokud si vzpomínám, tak bosky a ani nahá jsem nechodila. A když jsem pracovala ve velkoobchodě, tak to co šlo do Ruska, by u nás nenosily ani babky na vesnici.

    1. Nahá nechodila, ale slintala u prohlížení Burdy , nadávala na komunisty a záviděla zápaďákům plné obchody a výkladní skříně.

     1. Podle Burdy jsem si šila a plné obchody jsou celkem na nic, když stojíte s přilepeným nosem na výloze. A holt na to nemáte.

      1. Pamatujete ESO? Ty prodejny s luxusnějšími potravinami. Chodívaly jsme tam se spolužačkami na čumendu a občas si udělaly radost dobrým čajem. Říkalo se, že název ESO znamená obchod pro Ekonomicky Silné Občany. Brzy to tu bude zas.

     1. Nikoli, jen pamatuju, tohle už tu bylo, jak se platilo spotřebním zbožím zde vyrobenym za ruskou ropu. A teď budou platit Číňani.

      1. No extra výběr zboží nebyl, to je pravda, ale i ze sirotčího důchodu jsem si mohla pořídit kvalitní kožené boty, kvalitní kabát (vydrželo hezkých pár let). Ale hlavně -nemusela jsem se zadlužit ani kvůli hadrům, ani kvůli bydlení, ani kvůli nemocem a léčení rodičů. Takže za mně vychází jako lepší varianta platit za ruskou ropu.
       Nehledě na to, že pokud vím, bylo Rusko odběratelem našeho zboží, protože západ položil sankce. To bylo spíš k vzteku, než k závisti nad jejich zbožím.

       1. Bylo cire silenstvi , si nevzit bezurocnou pujcku , kdyz ani exekutor nebyl..Ani debil.
        Z platu zijes jednou ,z takovy pujcky dvakrat..
        Tyhle Neckermany ,atd byly dalsi propaganda na nas..
        Nackove byly vycpavany , aby sme proti komunisticky zavideli..
        Ted dostavaj za usi a za potrubi..

        1. Paradox, problémem kapitalismu byly krize z nadvýroby a to jsem nastínila, že se obávám, že budeme mít kapitalismus a krizi z nedostatku, u energií už se předvedlo. Zatím řešením byly 2 svetry, ale obávám se, že bude i svetrů nedostatek, když je Čína místo do Evropy prodá jinam.

      2. Sice nic nebolo, ale az do prevratu som obuvala kozene botky, vonave … si este pamatam, ze obuvu clovek po voni poznal …. po nejakom case od prevratu obuvam umelohmotne … tak krasne rychlo zasmradnu …

     2. Hola , pani Milerova , dneska se tech Napoleonu vyrojilo.
      Vsichni do jednoho ,na Rusko. Drzte se u chodniku..
      Zeme se zatrasla a kolem preritil tank.
      Svejk se zamyslel , az mu z toho zemetrasu upadla berla.
      Pani Milerova , Svejk a vozejk se zastavili.
      Pane Svejk , kdyz vas tlacim na vozejku , tak berle nepotrebujete..
      To mate svatou pravdu ,pani Milerova , ale je to vedecka pomucka a vede cloveka k podpirani.. A k vede ,ktera vede ,musime mit uctu.
      Potom vo tech vedcu, dostaneme spousty uctu..
      Svejk vystrcil pravou ruku , aby dal signal , ze vozidlo zataci doprava.
      Straznik to videjici , dal znameni stop, dalsimu tanku.
      Potvora zajiskrila Zeleznejma pasama na dlazbe.
      Nekdo uvnitr tanku dbal , dbal aby na Prechodu s bilejma pruhama , tank nezastavil.
      Abyste pane Svejk nechtel s nima mlatit nejaky ty Napoleony, znate se , jak ste horkokrevnej..A neustupnej vod svy viry..
      A potom byste nemoh ani na ten Berlehrad..
      Oh, co sem to zase kvakla, na Belehrad !
      Pani Milerova valila oci na tank jako kun , na Golema.
      Aby tak prijel od Krkavci hory..
      Svejk zatal pest a volal na straznika No passaran..At zijou duchodci..!!
      Zadny disidentovani dneska pane Svejk, to bych si vod nich ,vyprosila..
      Nebo jich pokuta nemine a horsi. Disident a jeste duchodce , chcete dopadnout jako ten Jezis a ty co po nem zbyli…
      Svejk kreslil ve vzduchu kolecka a krizky , aby si straznik vsim..
      A vozik se pohnul. Svejk vykladal. Straznik se neco ptal ,asi na technicky doklady vozidla ,ale v tom ramusu to zaniklo.
      To sem znal nejakyho Rihu v Libni , pani Milerova a ten byl presvedcenej , ze si vycvici svyho psa , aby mu nosil noviny z trafiky , aby si doma u kafe ,pocet..
      Oh , pane Svejk , uz se tesim, jak tohle na konec dopadne.
      No ,nejdrive mel potiz , zadnyho psa nemel.
      Panenko skakava , jak tohle muze bejt??
      Zachvela se novymi obavami pani Milerova , tank ji zmizel za coudem vyfukovych plynu z voci..
      Taky porad kricel , mne zadnej pes do baraku nesmi..
      Ten Riha, ze jo?
      Nebo nekdo jinej, pane Svejk?.Urcite ten Riha , pani Milerova..
      Pani Milerova s tou berlou opatrne , aby vam nespadla pod tank..
      Dneska je misto Prahy tankodrom..Na pole oni..
      Potom mel ty psi dva.
      To bylo tak , prisli za nim dva a a ze dva pejsky za cenu jednoho, no nekupte to pani Milerova..To sou ty moderni byznys metody.
      Ja bych urcite zakoupila , takova koupe se vzdycky duchodkyni vyplati..
      Jeden pejsek si vzal berlu do tlamy a kam se Svejk hnul tam ho pronasledoval . U Kalicha mel Svejk z toho velkou slavu a nabizeli mu horentni sumy za vycviceni zvirat domacich, deti i ptaku..
      Bretschnaidr se spokojene usmival ,pejsek zahnal dokonce i mouchy z lokalu,pryc. Mouchy tak nesrali na ten vobraz, ani na Bretschnaidra.
      To urcite neni vsechno ze ne , pane Svejk.
      Zdaleka neni, pani MIlerova.
      Brzy se ale dostavil detektiv na stope zlyho cinu..
      Vodkad ,ze ma ty dva psy.
      Pudou se mnou ,Riha , na direkci , na vysvetleni ,puvodu tech pejsku..
      Potiz a sakramentska ,pani Milerova , kdyz nemate pejska v baraku a potiz kdyz mate dva. Potize dve , ze pane Svejku , pozorne sledujici dej , upozornila pani Milerova..To sou ty vymozenosti velkyho byznysu..
      Pak mel Riha pejska uz jen jednoho..Detektiv taky jednoho.
      Aby bylo a bylo zase a bez potizi..A tak taky bylo.
      Jeste nikdy nebylo , aby nejak nebylo..
      Pane Svejk pokracujte sem napnuta jako ta struna a zatlacila na vozejkem az z nej Svejk skoro vypad..Musel se podeprit berlou vo chodnik..
      Pani Milerova nepodlehejte ,nepredlozenym vasnim..
      Pejsek jevil ochotu , bezet pro ty noviny ,vyritil se z domu ,ale vratil se brzy s vyplazenym jazykem , dejchal prudce a s vencem burtu v cumaku.
      A co dal ,pane Svejk ?…Voba se hned prezrali tema burtama ..
      Proc pane Svejk meli ten kvalt ..Urcite hladoveli..
      Ale pani MiIerova /chill out/, prece vedeli dobre ,ze ten detektiv na stope zlyho cinu sliiidi furt koleeem…A co je doma a v brise se pocita..
      Vozik se zastavil , pani Milerova se vzrusenim oprela o berlu , dychala a kolem se ritil dalsi tank, s Na pole-oh- nama ….

    1. …ISW ale poznamenává, že Si nevyjádřil žádný záměr podpořit ruskou válku kromě „vágních diplomatických ujištění“, což je podle amerických analytiků pravděpodobně méně, než v co Putin doufal….

     Podle sebe soudím Tebe.

     1. No, já bych, že to všechno psaní je jen čiré zoufalství, že nic neví, že ani tlumočníci, byli li tam nějací – mlčí. A nejlepší je že je vlastně k tomu „spojenectví“ došprtali sami. Protože i průměrnému človíčku je jasné, že kdyby se po gorbojelcinovsku rusko rozpadlo, další na řadě je čína.
      Ale tak nějak jim závidím,.Co? no to jak oba bojují za samostatnost vlastní země, zatím co ti naši ji prodávají….njn

     2. ISW, to je ta obdoba syrskeho krejcika z Birmighamu?
      Pred mesicem byl Bachmut dulezita krizovatka, brana do Donbasu a ted je to strategicky nevyznamne misto, kde Ukrajinci kosi Rusy na hromady.
      Proc to jeste ctete…

     3. Xi vyhlasil , ze podpori Rusko ve vsem.
      Ze zmeni spolu svet, na pristich 100 let../Koho zmeni, je jasny, doufam a ze to nebudou delat kazdej zvlast, je snad taky/.
      Meli spolu jen kecy. Po odjezdu, se ty kecy zpracovavaji do dokumentu , je asi 12 druhu toho , co se musi sepsat , schvalit a podepsat..
      Pak to budou cist lidi a rozlusti konkretne vo co de..
      Normalne jsou takovy navstevy na jeden den, ale zrejme toho meli hodne..
      Na zapade sou zakysly z toho a dost knouraji..
      Biden nejdrive prohlasil , ze Cinu a Rusko vod sebe rozhodi..
      Na co sahne to se „dari“. A to ma jeste v zasobe toho Blinkena..
      Kdyby na neco , nestacil , nebo nestih..
      Zeli uplne prestal kricet..
      Vagnosti, nevagnosti , s verejnosti se mluvi obecne..Jinak by musel Xi , mluvit celej tejden..
      Milousove ale nezapomneli a jeste stihli chytit usaka do pasti.
      Cinan vylez s tema mirovejma navrhama , Putin hned ze je pro , ale usak zacal kricet, ze nechce mir a ze chce valku..
      Ze nejsou aspon chvili zticha.. Nemaji uz ted ani poradne penize v rozpoctu ,na zbrojeni..Zvysujou o 3% a inflace to snizi nejmin dolu ,vo 10%..

 8. Z komentářů západního světa v průběhu těch několika dní je vidět obrovská bezradnost.
  Určitě nepřiletí, nepřijel – jde o virtuální realitu, Putin se podrobil svému veliteli, Putin prodal Rusko Číně, výhružky Číně, co se stane, když bude podporovat Rusko.
  A mezitím
  – syrský prezident byl na návštěvě Spojených arabských emirátů https://www.voanews.com/a/syria-s-assad-arrives-in-uae-for-official-visit-/7011966.html
  – Saúdská Arábie pozvala íránského prezidenta na oficiální návštěvu
  – Írán a Saúdská Arábie se dohadují, kde se budou setkávat jejich ministři https://www.youtube.com/watch?v=4nC8ZH6b72c
  Zdá se, že na Blízkém východě místní vládci začali ignorovat mínění USA.

 9. Bidenovi spadli hodiny ze zdi.
  Dalo se to čekat,že se Xi s Putinem domluví.
  Je to v zájmu obou států a při té rozpínavosti, lhaní,nedodržování ujednání od USA,že se s USA nedomluví.
  Když se k ním přidá Indie,budou hybateli světových událostí.
  S tohoto spojenectví by měli Američané rychle vystřízlivět a dát ruce pryč od Ukrajiny,to samé EU,jinak padáme hospodářsky,finančně,co už provádějí banky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *