22 února, 2024

Výsledek se brzy dostavil…

Do celkové skládačky, jak už brzy slavně zvítězíme nad Ruskem si přidejte další dílek. Klesající akcie evropských bank. Jako obvykle se nám sem přelily problémy z USA, ale oni tam za Atlantikem mají přece jenom lepší možnosti s tím něco dělat, než evropští vazalové. Jejich dolar je pořád ještě rezervní měna (alespoň pro Evropu), pořád si ho ještě mohou tisknout jak chtějí a v posledních měsících docela slušně vydělali na energetických surovinách, které evropští hejlové kupovali nejdráž v historii. Nebudu zabíhat do detailů, přečtěte si Pavla Šika na fejsbůku, jehož rozbory jsou naprosto dokonalé a pochopitelné i pro laiky.

Ani nebudu mluvit o tom, že po roce trvalých vítězství se nám nějak roztrhl pytel se špatnými zprávami. Prý není střelný prach, takže se nedá zvýšit výroba munice… generál Pelz si dovolil udělat rozhovor, který jako by z oka vypadl našim spekulacím zde na Kydech. Jak vidíte, nemysleli jsme si to jen my dezoláti, ale znalejší došli ke stejnému závěru a ó hrůzo, dovolují si ho (už) vyslovit na veřejnosti. I v majnstrýmu se začínají objevovat podivné poměry ztrát – jako že Ukrajina ztratila 200 tisíc mrtvých a Rusové 20 tisíc. Pokud by toto byla pravda, tak už nepotřebujete žádné další vysvětlení ruské taktiky ani jejich záměrů.

Čínský prezident jede do Ruska na tři dny, ale určitě to nic neznamená. Putin se v klidu prochází po Mariupolu. Bulíře zmlátili, že si dovolil defétistické řeči (a může být rád, že to přežil a vyvázl). Trump je si jistý vítězstvím ve volbách příští rok a určitě se modlí k Všemohoucímu, aby do té doby Biden nadělal ještě pár dalších katastrof. A u nás se měsíc co měsíc dozvídáme, jak jde rozpočet do hajzlu a jak bude zapotřebí o to víc ždímat z lidu nové daně.

Hele, všímáte si, že nejuměřenějším politikem posledního roku je Babiš? Když si poslechnete jeho loňská vystoupení, tak tam neuslyšíte, že benzín bude stát 150 Kč. Nebo, že v zimě zmrzneme, protože nebude plyn. My jsme všechna ta rizika hodnotili mnohem dramatičtěji, ale on měl pravdu. Upozorňoval na reálné problémy, nijak je nezveličoval ani nesnižoval. Byl to i Babiš, který několikrát řekl na plnou hubu, že inflaci by nejlépe vyřešilo snížení cen energií. Navrhoval vykoupení minoritních akcionářů ČEZu a dokonce na to mělo hnutí ANO napsaný i nějaký parlamentní návrh, jak to udělat.

Babiš vlastní u nás i na Slovensku jedny z největších spotřebitelů plynu. Slovenská Šaľa (tuším) dělá asi čtvrtinu tamní spotřeby. A tak měl Babiš svoje zprávy a věděl líp než my všichni, jak to s plynem doopravdy bude. Nijak to nedramatizoval, ale také nezlehčoval. Jeho připomínky byly navýsost odborné (možná proto jim nikdo nevěnoval pozornost)

Byl to Babiš, který mluvil o zprostředkování míru za pomoci Francie a Maďarska. (Asi proto bylo nutné nasadit Haagský tribunál, aby se to nedalo udělat). Babiš není nijak proruský, ale také není proukrajinský a i když to leckomu nevonělo, mluvil o reálných možnostech, jak k míru dojít. Opět se to obešlo bez vzdušných zámků, možná proto to bylo tak málo atraktivní. Nebyly to žádné chiméry ani zbožná přání, ale politický realismus, kterému samozřejmě bylo nutno zabránit, protože už brzy zvítězíme i bez střelného prachu. Stačí projevit patřičné morální rozhořčení nad Veľkým bocianem a všechno ostatní se stane samo.

A to je celá ta politika Antibabiš, ne? Stačí se zbavit zloducha, odstavit ho od moci, stačí se patřičně rozhořčit nad jeho praktikami, které ve skutečnosti vyfabulovali režimní intervjuci (ano, soud Babiše osvobodil), stačí kolektivně projevit pět minut hněvu a hned jak zloduch zmizí ze Strakovky, tak vysvitne slunce a všechno se samo napraví.

Teď prožíváme výsledky této politiky. Babiš a jedině Babiš byl tématem minulých voleb. Všichni byli proti Babišovi… i Okamura. I milion lidí, kterým hlas propadl. Fiala se stal premiérem, protože slíbil, že zatočí s Babišovou drahotou a Babišovými způsoby. Výsledek se už dostavil a vidíte ho denně na cenovkách v hytlermarketu.

Kde se stala chyba? Inu, morální rozhořčení nestačí. Nestačí se jen ujistit, že Pětikolka jsou ti hodní a Babiš je ten zlý. Ono se to totiž musí umět. Podle pražské kavárny vyhráli ti hodní, morální a správní. Vyhrálo dobro. Bohužel velmi neschopné dobro. Zoufale neschopné. V tomto ohledu se Fiala neliší od Bidena, ale vlastně ani od Ládi Vrabela. Ono se prostě nestačí jen hemžit a projevovat správné názory. Na jakoukoliv stranu. Nic se nestane samo. Vždycky to chce kupu práce, znalosti a nebo alespoň ochotu se poučit. Kolektivní tanečky nenahradí ekonomickou neznalost a hospodářský diletantismus. I když je vláda podle všech měřítek líbodémo dokonale morální, pokrok a prosperita se nedostavily. Naopak… správný kafírník se připravuje na návrat do středověku, jen si ještě myslí, že to bude romantické.

Babiš dělal reálpolitiku. Tady i v Evropě. Nemachroval, ale zařizoval, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Podepsal grýndýl, ale bez časového rámce a chtěl za to spoustu evropských miliard do rozpočtu. Nevymýšlel jak zmizet z EU, která nás kompletně obklopuje, ale snažil se odstraňovat netarifní bariéry. Spolupracoval s V4, kamarádil se s Orbánem a přikláněl se k Francii jako nejmenší velmoci, která u nás má nejméně sil na prosazování svých zájmů. Kde se nedalo vzdorovat, tam alespoň překážel a brzdil. Povinné očkování nezavedl a v poslední době několikrát říkal, že by covid příště řešil jinak. Aneb, když to děláte v rámci možností dobře, jen se tím nikomu nezavděčíte.

Teď máme u kormidla představitele morální politiky. Pamatujete na Vítka Rakušana a jeho předvolební plakáty? Svým způsobem to pokračuje i Petrem Pavlem. Řád a důstojnost… opět morální kategorie. Akorát je to morálka založená na tom, že jim jejich příznivci hodně odpouštějí a nás o to víc nenávidí. Výsledek se brzy dostavil. Za rok a půl se nic nevyřešilo, jen se skoro všechno rapidně zhoršilo. Proč? Protože schopností netřeba. Stačí být mravní podle líbodémo měřítek a vše přijde samo.

281 thoughts on “Výsledek se brzy dostavil…

 1. Alternativa může vyhrát volby. A je to zcela jednoduché.
  Proč nevyužít obdobného triku jako 5-tikolka. Co všechno nasliboval Fiala, vyhrát volby a potom na sliby zapomenout? Nyní to praktikovalo v Holandsku nově založené hnutí farmářů (BBB). Šlo do voleb s jediným tématem : odporu proti rozhodnutí vlády snižovat emise v zemi.

  Stačí aby na platformě alternativy vzniklo několik hnutí/stran majících vždy jen jedno nosné a populární téma, např.:
  – pro hlasy důchodců – Plná valorizace důchodů
  – po vzoru Holanďanů – Odpor proti rozhodnutím vlády snižovat emise v zemi
  – pro mladé – Místo nákupu zbraní výstavba levného nájemního bydlení
  apod.

  A po volbách se spojit (a jako Fiala na sliby klidně zapomenout).

  1. VEDLE PŘIMO U VIDLAKA pROPAGUJE UŽ CHYTRA HORAKYNE ANNA PODOBNOU VARIANTU!

   Je to již existující PNZ Program Národních Zájmu a potreb ,který mají voliči z SV tj Společnosti Volicu začít vnucovat do programu všech politických formaci,které chtějí být zvoleny!
   Pokud to nedokážou dát do svych programu a to i po diskusi nad obsahem jednotlivých postulatu co znamenají a představují, pak je třeba,aby si SV možných oblafnutych 8 275 742 volicu si dalo inzerát,že si voliči z SV dobře platící hledají nové zástupce a hotovo!

   1. Pane Borowitzi,nemusíme se vúbec spojovat,stačí ,aby SV pochopila co je obsahem PNZ v diskusi a to ještě včas začala prosazovat a to ve svém vlastním zájmu ,než ten maras žumpy nám všem vybuchne pod nohama a budeme smrdět ,stejně jako ASvS vlády Satanistu což je prý jejich náboženství a to bude maleur!

 2. V Libavé cvičí zabijáci,
  kamarádi, ne ledajací.
  Rukávy s nášivkou Sláva
  Bandera z hrobu mává.

  Cvičili tady na čerňocha
  otřásala se celá plocha
  ještě, než zákon spíchli
  voliči mlčeli, ztichli.

  Určitě necvičí nadarmo
  a už vůbec ne zadarmo
  platí je každý důchodce.
  Beztak se koupou ve vodce.

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/armada-vojaci-ukrajina-libava-vycvik-zeniste-polsko-munice.A230321_125744_domaci_ivos

 3. S nikym a nicim to samozrejme nesouvisi ….

  „Nejvyšší rada podpořila zvýšení výdajů státního rozpočtu na národní bezpečnost a obranu o 537,2 miliardy UAH.

  „Pro“ hlasovalo 325 poslanců.

  Jde o největší navýšení rozpočtu v historii Ukrajiny. Premiér Šmygal oznámil, že více než 518 miliard UAH půjde na platby armádě, nákup vojenské a speciální techniky, vybavení atd. a 19 miliard půjde do rezervního fondu.

  Peníze se našly „díky podpoře našich mezinárodních partnerů“.
  https://t.me/stranaua/96414

 4. Náš pan – soudruh Prezident je na okružní cestě po Dojčlandu, která dostala název „Po stopách Emila Háchy“, taky možná přednáší onu obdivuhodnou větičku : „A rozhodl jsem se vložit nás osud do rukou našeho velkého ochrance, Velkoněmecke říše……“

 5. Tak už se přiznal a „omluvil“. Dokonce i v režimním tisku. Ale samozřejmě hlavní ublížený je pořád on.

 6. Již je známo, které státy jsou na seznamu zemí EU, které souhlasily se společným nákupem 155mm munice pro Ukrajinu.
  Jsou to: Belgie, Česká republika, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Kypr, Lucembursko, Malta, Německo, Nizozemsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Švédsko. K těmto zemím se připojuje také Norsko, které není členem Evropské unie.

  1. A nepsali taky, kde to chtějí nakoupit? Suroviny jsou v RF (a je jich tam dost), lidé co je umějí zpracovat jsou v Číně, Indii a obecně v zemích BRICS. My už jsme přeci na vyšším levelu vývoje a na cypoviny nemáme čas … znalostní ekonomika a ekonomika služeb a EU hodnoty … ni?
   Jóóó, kdyby chtěli nakoupit příručky LBGTQ+, plány pro záchodky pro 76+ pohlaví … to by byla jiná … tady by ctihodný Západ porazil ty umulousané pracující ganz jak cyp.

 7. A ještě něco z hájemství bojovníků za pravdu a lásku:
  https://twitter.com/JZdesena/status/1638090321853575170?cxt=HHwWhMCzgYCe1bstAAAA
  K tomu pár komentů:
  – Tvrzení, že nějaký pracovník ČT blbě zaparkoval, odmítl policistům zkoušku na alkohol i na drogy, a pak se chtěl podepsat pod policejní protokol křížkem a kolečkem, je dezinformace a útok na nezávislost ČT.
  – Nejen to, je to železný útok na nezávislost!
  – Dezoláti z prokremelských bublin zintezivnili svou podvratnou činnost a ohrožují kanály svobodné, demokratické komunikace.
  – Republiku si rozvracet nedáme! Ať žije Koalice SPOLU! Ať žije soudruh premiér! Sláva hrdinům. Ať žije Petr i Pavel!

  1. Tak tak! Ať žije Petr, Pavel, Petr Pavel, Petrův Pavel, Pavlův Petr a Pavlův černej Petr! Chudácí čétéťáci… nenajde se v rozpočtu pár koncesionářských melounů na statisíce lidí na letné? Na takovou naší vaší demonstraci?

 8. OT
  Do mediální masáže se iniciativně zapojil i tradiční dětský časopis Mateřídouška, pod heslem Vždy připraven.
  V březnovém čísle nabádá dětičky, aby napsaly panu presidentovi.
  https://i.postimg.cc/SRzknkHb/Materidouska1.jpg
  https://i.postimg.cc/FsR0nq35/Materidouska2.jpg
  Tak mě napadlo, co kdyby redakci napsali i dětinští lidé rozličného věku? Podpory pana presidenta není nikdy dost, ne? Stojí to za jednu známku a trochu času…

   1. Oni se totiž navazují na tradice 50.let. Tehdy byl na titulce např. soudruh Josif Vissarionovič Stalin, voják stojící na stráži lidově demokratického Československa a tak podobně. Myslím, že se to nedávno řešilo na facebooku.

 9. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-prikladam-tomu-enormni-vyznam-vlada-tlaci-jaderny-megaplan-na-ctyri-bloky-228071#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest220_personal_layout_2_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  – asi potřebujeme ještě větší produkci elektřiny, aby mohla být ještě dražší, navíc po klatbě Rossatomu je třeba dát přiživit Westinghousu, který technologii Rossatomu doveze. jeden, dva, tři, čtyři bloky, nejsme troškaři, rozpočet to unese, ČEZ zbobtná ze státního. Kde jsou ty jejich výdělky 80 mld z loňský rok? Kde je záloha pro Libskou burzu?

   1. zahájím krátkou citací z wikipedie…
    V současnosti je společnost Rosatom první na světě v počtu zakázek na výstavbu jaderných reaktorů s nejlepšími referencemi a zkušenostmi.[14] Americká konkurence Westinghouse se od roku 2017 vzpamatovává z nedávného bankrotu.[15] Rosatom měl ke konci roku 2019 ve svém portfoliu ve výstavbě 36 jaderných reaktorů ve více než 12 zemích světa.[16] Jediným konkurentem Rosatomu v jaderné energetice je dle západních odborníku pouze Čína.[14]..
    Nechce se mi dohledávat, tady opravdu lovím z paměti, ale když vyvstala otázka dostavby Temelína -bylo to za Nečasovo éry, otevřeně se mluvilo o tom, že jak Westinghouse tak i francouzský EDF budou nuceni část technologie a techniky odkoupit od Rosatomu.

    Cena 160 mld za ergoblok – nekomentovala jsem reálnou cenu, ale že pokud nyní hledáme úspory v řádech jednotek a desítek miliard a vláda má v plánu budovat za 4×160 + náklady na výstavbu, tak je opravdu nepředstavitelné, kolik a kde si na to hodlá půjčit a za jakých podmínek. A bylo by fajn hledat nejlevnější řešení… ale to už teď holt napřímo nemůžeme, že…
    Proti jaderné energii nemám zbla.

    1. Pani Marie,
     nezabyvejte se tim jelitem…
     On je tu budto z frustrace nebo sluzebne.

     Je jasne, ze Westinghouse doda tu nejdulezitejsi cast – ucet.
     160 za reaktor? Hahahaha, to jsou pri lanareni lidi jste horsi, nez smejdi. Staci se podivat, jak „stavi“ u nich doma.
     Ale podivejte se, co delaji Cesi ted. Jak odeziraji Bidenovi ze rtu a panackuji pred Zelenskym…
     Vsak on se Westinghouse v Cechach z toho bakrotu dostane, a jeste zbyde na ambasadora i na Huntera.
     Senatori si zvednou platy, a pouci plebs, ze svoboda neco stoji a utrousi mozna neco o grosicich.
     A nezavisla i zavisla media vsekm vysvetli, ze kdo ma namitky tak je prorusky, nebo primo agent Kremlu.
     Zapomel jsem na neco?

    2. Anonym je bez vědomostí.
     V případě jaderné energetiky nelze subdodavatele měnit jak ponožky, resp. můžete, ale jen pro stavbu vrátnice. Těch zemí, které umí jaderné celky je málo – kdyby anonym reinkarnoval bolševika, tak ti to uměli. Byli jsme 1 ze 6 zemí na světě, která uměla jaderné celky. Dnes jsme na tom asi jako Westinghouse. Je to zbankrotovaná firma, která s největší pravděpodobností sama už nic nepostaví. V domácích USA postupně navyšovali rozpočet na dvojnásobek a stavba zdaleka nebyla u konce. Dopadlo to tak, že nad tím udělali kříž a investici odepsali. Westinghouse je dobrý akorát tak v disciplíně vyhlašování „co bude“, „co udělá“, nikoliv co fakticky zrealizuje. Zemí, které dnes umí atomovky moc není – uměl to kdysi Westinghouse, pak Francouzi (EDF), pak Korejci, Čína a Rosatom. EDF mělo obdobný problém jako WH tuším ve Finsku a taky to nakonec odpískali. Korejci zatím nestavěli nic mimo své hranice a Čína s RF byli vyloučení z ideologických důvodů. Uvědomte si, že na Západě je výuka matematiky a fyziky už min. jednu generaci diskriminační a úspěšně nahrazována specialisty na gender a záchodky pro 76+ pohlaví. S tímto „materiálem“ atomovky stavět nelze.
     Dopadne to jak v USA – WestHous bude vykřikovat co všechno udělá na sv. Dyndy, bude navyšovat zálohy a nakonec se to buď odpíská nebo to převezme někdo, kdo to opravdu umí – Korejci, Čína, RF. WestHous neumí ani palivové tyče – kroutí se, proto se musí používat z RF.
     Fyzika holt na ideologii anonyma a jemu podobných ohled nebere a brát nebude. Něco jiného je nabídka v krásně powerpoint prezentaci s excelentními barevnými grafy a něco jiného je reálná situace na stavbě.

   2. Soláry (fotovoltaika) vytvářejí možná ještě větší závislost (bezpečnostní riziko ?) jak plyn. Jednak se jedná vesměs o čínské solary , další závislostí je možnost čínských dodavatelů téměř kdykoliv zasáhnout do softweru, naposledy to bylo před nějakými čtyřmi pěti lety : změnil se u nás zákon a Číňani tomu museli přizpůsobit software i na starých fotovoltaikách. Informace je z první ruky.
    Jednoduše řečeno : Čína může kdykoliv fotovoltaiky vyřadit z provozu.

    1. Soudruhem jsem nikdy nebyl. Naopak, byli jsme šikanováni, odebrali nám pasy…..

     Naopak. Jsem všemi deseti pro to, aby fotovoltaiku (včetně softweru) vyráběly naše ( evropské ? ) firmy.

     Svoboda je mj. co nejméně závislostí.
     To ale např. lidé z dotovaných zpolitizovaných tkzv. neziskovek těžko mohou pochopit.

  1. Je úplně jedno, kdo tu stavbu zahájí, jednou to dostaví Rosatom. A je úplně jedno, jak moc hysterický záchvat dostaneš.

   1. Přesně. Přetvářka, toť pro morální giganty věc neslýchaná nevídaná, jak potvrzuje Kubík opravdu ale opravdu vůbec nevím o čem mluvíte, nebyl jsem tam a to Audi taky nesouhlasí. Scallopův maják morálky.

    1. Hlavně mu neodpovídejte i když napíše úplnou blbost, tedy vlastně když je píše neustále. Ať si povídá sám se sebou, neušpiňte se od něj.

  1. Vysvětlení bude jednoduché, ta agentura pracovala pro dva zadavatele, zadavatel č. 1 věděl, co zajímá zadavatele č. 2 a naopak (prachy dávali obaja dvaja).
   A co vrchní Čučkař? Ten nic netuše se chová jako krasavice Danuše.

  2. Tak nechce, aby ho čučkaři špehovali stejně jako špehovali Zemana … protože u něj by na něco přijít mohli, na rozdíl od deseti roků marné snahy u Mlhy.
   Což je mimochodem krásné přiznání všech těch „dezinformací“ o sledování Zeman a jeho okolí.

    1. nyní představa, že budeme tajně učit děti číst doma, vypadá jako sci-fi… ale kdo ví, hloupý dav, poddajný dav

     1. „Pokud chcete, aby vaše děti byly inteligentní, čtěte jim pohádky. Pokud chcete, aby byly ještě inteligentnější, čtěte jim více pohádek.“ Albert Einstein
      Pohádka má svoje zákonitosti a v momentě jak je porušíte, se vám to vymstí. Pohádka je jasná, přehledná, jednoduchá. Tady je dobro. Tady je zlo. A hotovo dvacet. Jasný boj, jasné soupeření. A musí vyhrát to dobro, jinak by to byla současnost. (Zdeněk Troška).

    2. Nepotřebují přece lidi, kteří by byli vzdělaní a přemýšleli, a k tomu čtení literatury patří. Potřebují nemyslící stádo.

     1. Pro pohyb s paletovým vozíkem nebo destou v „logistických centrech“ bude stačit mírná fyzička, počítání do 100 a znalost abecedy

      1. Když to dnes dávají dovezení agenturní pracovníci (často bez znalosti latinky), naše děti to dají levou zadní (tedy až na to pracovní nasazení), chmurná představa budoucnosti.

      2. To uz tady jednou bylo, jeden pan s knirkem prihlasil ze:
       ruskemu muziku bude k zivotu stacit umet se podepsat, pocitat do 500, pytlik tabaku a lahev vodky.
       A k nemeckemu vojakovi bude vzhlizet jako k Bohu na Zemi ….

        1. Todle Zelezny ted mluvi v televizi k narodu..A.
         Do kolecka s krizkama se chce podepisovat…
         Urcite to taky vitezi porad nad Ruskem..
         /Lepsi to nechat, jak to je/.

  1. Hej ale viete si predstavit tu nadsenu ucu, jak po kazdej pisomke pise osobnu esej na kazdeho ziaka?

   To vobec nedopadne jak ked ktorysi rok zaviedli prvakom ci druhakom slovne vysvedcenie, mama nafasovala ‚vysvedcenia‘ s velkou vcielkou alebo slimakom, a spolu sme vymysleli dve ci tri varianty na tych ‚lepsich‘ aj ‚horsich‘, a potom mama len upravovala meno v riadku, ktory mimochodom musela vypisat rucne, a zabralo jej vyse tyzdna, miesto klasickych 3 dni …

   1. Hlavně je tam prostor pro případnou větu „v případě vhodných sociálních podmínek by dítě mohlo dosahovat lepších výsledků“. Známky nevyžadují schopnost porozumět psané informaci, prostě číslo,
    do 3 ještě OK nad 3 ! . Rozumí každý kdo chce nehledě na vzdělání.

  2. Před docela hodně lety jsem poslal Vlkovi na jeho známý web poznámku o základní škole v USA a jak to od těch 90. let běží – škola pro děti byl můj hlavní důvod, proč jsem velice rychle zvedl svých 5 švestek a šupajdil zpátky do ČR. Nechtěl mi věřit, tak jsem mu poslal odkaz na nějakou českou učitelku, která tahle zvěrstva komentovala pro tehdejší oficiální český profesní školní časopis. Název už nevím…

   Jestli to někoho zajímá, jistě si to v archívu Vlkova blogu „KOSA“ najdete sami… Samozřejmě, za těch pár let to tam vzalo ještě větší vrtuli. Dneska je například v podstatě zakázáno učit psaní… fakt nekecám.

   1. A víte, že mě to nepřekvapuje? Syn v první třídě v půlce května uměl cca 10 písmenek psace a to počítám malá i velká.. pak dostali novou učitelku (ta původní tam byla jako zástupkyně ředitele, tak se začala věnovat pouze tomu) a ta nová s nima pak jela skoro 2 písmena denně, aby to stihli… no moc se nedařilo.. a pak ve druhé třídě zrušili tu čítanku. No naštěstí uz je syn pryč.

   2. To bude o chvilu aj u nas … som bola poprosit ucitelku prvorodenej, nech v triede povie, ze aj doma maju trenovat pismo, ze 4 riadky a mi nepridu na holku dostacujuce (ani dve pismenka rovnake), ze mne opakuje, ze to staci, a uca ma zotrela, ze 4 riadky su az vela, ze nemam malu pretazovat…..

    1. Jedna moje slečna, se kterou jsem kdysi pár let „chodil“, tedy žil, se tam velice dobře vdala. Pořád jsme občasně v kontaktu. Lékařka, vzala si profesora, u kterého byla na stáži… Asi 10 mega (dolarů) vydělávali ročně, před těmi asi 15-ti lety.

     Narodili se jim děti a přestože byli velice bohatí, tak je chtěli posílat do veřejné – tedy komunitní, což je zase trochu něco jiného – školy. A nakonec to došlo tak daleko, že maminka učila holčičky doma psát a počítat, a to vedlo – spolu se závistí kvůli vzdělání a majetku – k tomu, že škola tu moji kámošku naprášila sociálce a začaly brutální tahanice. Málem o děti přišli, protože zrovna v tom jejich městysu – bohatý suburban poblíž Miami – řádila banda totálních psychopatických magorů ohledně té juvenilní justice….

     To si u nás nikdo nedokáže představit, co se tam děje… Děti nesmíte učit doma, to by vás málem – nebo úplně – zavřeli do kriminálu, za „přetěžování“. Když něco děcka neumí, musíte je leda zapsat na „doučování“ a vozit je tam. A tak dále, to byste fakt čuměli.

     1. Tak to fakt nevim, jak je to ted na americkych zakladkach, ale ve vetsine statu mohou rodice ucit doma (delat domskolu). Mozna ze uz ve vsech. A proslycha se, ze po tom, co se delo se skolami za covidu, velka spousta deti z verejne skoly vypadla.

      Jeden z velkych problemu v Americe je, ze ucitelske odbory jsou velice mocne, a kdykoliv se nekdo snazi neco vylepsit, tak se oprou. Je temer nemozne neschopne (pologramotne) ucitele vyhodit.

       1. Copak Sněhurka. Tuhle jsem BTW zjistil, že kolega amícký IT inženýr netuší, že Caligula fakt nebyl současník Ludvíka XIV… přitom jinak to idiot není, jen „ho to nezajímá“…

     2. Kdysi jsem doucoval jednoho absolventa americke Community College.
      Byl to des, ale nejvic me prekvapilo, ze on mluvil dost spatne Anglicky.
      Cekal jsem, ze po tech letech stravenych v USA bude umet anglicky podstatne lip, nez ja, ale byl to sok.
      Asi tam budou obrovske rozdily mezi skolami.
      Od te doby, jakmile slysim o necem „komunitnim“, tak mi blika cervena kontrolka.

     3. Nerad bych mystifikoval, protože si to už moc nepamatuji, a přesný název toho typu škol může být jiný. Ale myslím, že opravdu šlo o „community“ školy. Prostě, jsou veřejné školy (public schools) a pak komunitní (community schools), zřizované místním sdružením rodičů, sponzorů atd. Na ty se vztahují jiné zákony a pravidla. Takže například, tehdy se tam nemusela povinně učit tzv. „Modern Mathematics“, což je totální zvěrstvo, všude jinde povinné – opět, nevím jak dnes, protože mě to netrápí, jako mě to trápilo tehdy.

      Bylo to tak, v zásadě, že děti dostali befel chodit do školy podle místa bydliště, tudíž aby to nebyla totální hrůza, lidi se stěhovali na předražená sídliště, kde byla větší šance, že potomka ve škole nikdo nepřizabije nebo neznásilní nebo nenarve nějakým svinstvem (drogami). Vyhnout se tomu šlo dvěma způsoby: zmíněnou komunitní školou, ale ty byly schválně omezovány a drženy u huby, protože jinak by do nich chodili všechny ty „lepší děti“, no a nebo úplně soukromé školy, jenže to bylo a je mimo finanční možnosti většiny lidí, i těch s vysokými platy, třeba 400 tisíc ročně, tenkrát – nedáte za základku dvou děcek 150 litrů za rok, to je cvokhaus.

      Samozřejmě, USA jsou obří, takže co píšu jak bylo v Kalifornii, konkrétně Santa Kláře a pak Santa Monice, později úplně jiné v Oregonu kousek od Portlandu a ještě později a úplně jiné v zapadákově ve státě Washington.

      Kalifornie, to byl běs, až na práci a peníze…

      1. Sorry za hrubky… psal jsem to v mém oblíbeném OneNote, jenže ten jsem měl přepnutý natvrdo do angličtiny, protože předtím… no a „opravilo“ mi to chyby…

  3. Vůbec teď jedou na tom seznamu a na ministerstvu bomby…
   No, reálně budou rodiče dostávat o svých dětech CTRL+C a CTRL+V nic neříkající obecné bláboly, přičemž minimálně vysvědčení budou muset učitelé stejně přetavovat skrytě ve známku, protože to samé MŠMT přece potřebuje statistiku a výkaznictví.

   Co mi na tom článku přijde fascinující – 90 % škol je proti. O 80 % čtenářů v anketě nemluvě – ale Balaš si sztejně pojede svoje…

 10. Včera jsem vedla velice zajímavý rozhovor v autobusu s jednou osmdesátiletou (a vážně nemocnou) dámou. Po úvodních řečech o zdraví a dalším oťukávání, třeba že roušky jsou na prd, pravila, že ona osobně nemá prezidenta. Já jsem přidala vládu a už to jelo. Fiala, vláda, nejlépe hned vyhodit a při ejmenším aspoň máčet ve Vltavě, když už ne defenestrovat. Radost jsem z toho rozhovoru měla.

  1. A když někdo po volbě Kundy psal, ze to není jeho prezident, tak alternativa sborově kokrhala: smiřte se s vůlí lidu!

   Prostě hnojník má jasno: když nevyhraje váš oblíbenec, není to demokracie.

 11. Pokud bude Babiš s ANO nebo kdokoliv jiný v opozici dostatečně chytrý, začne už nyní dělat kampaň na parlamentní volby. Témata dodá vláda a pětikoalice. Stačí jen dostatečně zdůrazňovat, že Fiala s ODS nevládl sám, ale spolu s TOP 09 a Pekarovou, KDU-ČSL s Jurečkou, Starosty s Rakušanem, Piráty s Bartošem. Zatím to vypadá, že jen Pekarová nepochopila že je čas se stáhnout a nechat Fialu vyžrat všechny vládní průšvihy coby hřísného kozla. Jurečka s Bartošem se stáhli z povědomí, Rakušan by se rád stáhl, ale nadělal tolik průšvihů, že nemůže, a jen sebestředná Pekarová stále trumfuje neschopnost Fialovu.
  Takže milé současné opozici hrozí, že se část pětikoalice zachrání tím, že nic nedělají a nikde se nesnaží vystupovat. Jenže opozice také, tedy kromě Rajchla a Babiše. Mají tedy oba nakročeno vymazat Okamuru, a když pojmou volební kampaň správně, i celou pětikoalici.
  Divím se, že už dávno nedělají volební kampaň, stačilo by dvakrát měsíčně dávat rozhovory mééédiím. A byla by to levně provedená volební kampaň.

  1. Jak to je „když pojmou volební kampaň správně“.

   Níže je odkaz na video s Rajchlem, v kterém nás utvrzuje, že kdeyž budeme chodit na demonstace, tek tlačíme na vládu takovým způsobem, že nedovkládne.
   Soudím,že kdyby chodil na demonstraci sám velký belzebub, vláda dovládne i s demonstacema. Trošku dost mi to připadá jak Zlenský věští, že už, už vyženou Rusa z celého území.
   Obojí je mimo realitu.
   Takže Rajchl jen posiluje bojovou morálku a ví, že je shození vlády nereálné, tudíž nám lže, nebo je jen mimo realitu.
   Obojí vidím jako špatné a nesvěečí o nějaké ostrosti v penále.

   Je pravdou, že pětikoalice trousí náboje pro opozici každým svým vystoupením a je tedy s podivem, že ty náboje nikdo nesbírá.

    1. Zřejmě už to ani nebude potřeba protože viditelně (například viz teď anonym) už sotva sečtou čísla do 100 nebo poznají které číslo je větší 😀 .

 12. Promiňte, nejsem psavec, ale musí to ven …

  Vidlák:

  „Vyhrálo dobro. Bohužel velmi neschopné dobro. Zoufale neschopné.“

  a pak taky

  „Kolektivní tanečky nenahradí ekonomickou neznalost a hospodářský diletantismus.“

  Cipísek, opravdu je Vidlák ochoten přisuzovat neschopnosti či diletantismu předmětných filajových činóvniků takovou váhu (ještě věřím, že ne podsouvat), když většině vlastní hlavou myslících musí být jasné, že jádro pudla je poněkud jinde?

  A má se věřit tomu, že když tam bude někdo duševně trochu lepší (a odborně třeba superšpica), že to konečně povede tím správným směrem? Bez špagátků?

  Jo a zase se tu někdo zmínil v intencích „pravicového a levicového“ dělení.
  A já bojím bojím, že bych se mohl stát závislým na histaminu a adrenalinu, a tak (zcela sobecky) navrhuju, abychom to stařičké pravolevé nazírání nechali plavat. Tedy v případech, kdy nepůjde o historii.
  Navrhuju (aspoň) pro dnešní dobu používat nazírání na problémy a stávající či potenciální kádry ve smyslu jasně(!) PRONÁRODNÍ, nebo GLOBALISTICKÝ.
  Uprostřed vší nejistoty jsem si jist tím, že naše optika by se projasnila. Spousta jalových keců o tom, kdo bude škodit míň či víc, by částečně odpadla. A naši politici nebo adepti na ně, by museli kápnout božskou. A my bychom tápali a hašteřili se mnohem míň.

  V opačném případě toho našeho Orbána asi nevygenerujeme …

  1. Ten nesmlouvavý spor kapirálu a práce se nějakým jiným názvem nezmění. To, že dnes se práce nestará o své zázemí také není důvod k odhození onoho současného i budoucího dělení.
   Mnoho lidí něnjak uvěřilo na ono prokapávání bohatství, což je fyzikální lež, stejně jak tvrzení že voda poteče i do kopce, když má tu vzlínací vlastnost.
   Také mnoho lidí uvěřilo, že mají stejné příležitosti, a když budou dobře pracovat, tak je bohatství nemine, což zase odporuje i fyzikálním zákonům.
   Prostě se smiřte s tím, že to dělení dnes není výrazné, ale v toku času a zhoršujících se podmínek zase vystoupí do popředí.

  2. technická poznámka:
   nejsou to blbci, to by se mezi těma ostatníma hyenama neudrželi. jsou to svině.
   a není to diletantismus, je to záměr.

  1. Článek jsem četl už včera a bylo mi řečeno, že v článku jsou polopravdy a nepřesné informace. Ale nevím jaké.

   1. Shrnuto: Ukři prohráli válku se separatisty v roce 2014 a 2015, přijali M1 a M2, rusko není smluvní stranou, ale furt chce nějaké záruky nebo co, furt se sere do ukráckých svobodných voleb, ukecává je do federalizace, a vlastně tam jde enem o to, že rusove jsou kokoti, bo neuznávají suverenitu ukrajiny jako my ostatní, rozumní nekokoti.

     1. Rozsáhlá znalost historických faktů + znalost lidské ( ale i davové a korporátní ) mentality + analytické myšlení + IQ + duši, ducha důvěřujícího Kristu.

      To většinou k rozeznání podstaty a pravdy stačí.

       1. To si jen myslíš. Já když srovnám dekády, kdy jsem ho neznal a pak… to bylo jak rožnutí ve tmavé místnosti… Kupu věcí, jevů, lidí, událostí pak rozeznáš lépe.

     2. O dezinformacích a boji s dezinformacemi koluje řada dezinformací. A přitom je to prosté milý Whatsone. Dezinformační weby poznáte podle toho, že se na nich publikují dezinformace a dezinformace poznáte podle toho, že jsou publikovány na dezinformačních webech.

 13. Myslím, že to i souvisí. Z důvodu, že článek je uzamčen dávám zde celý obsah.

  Dezinformace, které lahodí uchu. K rozkladu Blízkého východu před 20 lety přispělo selhání západních médií
  Břetislav Tureček, 18.3.2023
  https://www.lidovky.cz/svet/dezinformace-media-irak-saddam-husajn-invaze-rusko.A230318_201620_ln_zahranici_hma

  Dezinformace jsou dnes na mezinárodní scéně nejčastěji spojovány s podporou ruských zájmů – ať už jde o skutečné výmysly, anebo pravdivé údaje, které však nevyhovují západnímu narativu. Před dvaceti lety to přitom byla řada prominentních členů české, ale i světové politické a mediální scény, kteří právě šířením dezinformací napomohli ilegální americko-britské agresi proti Iráku.

  Hlavními argumenty invaze bez mandátu Rady bezpečnosti OSN, zahájené 20. března 2003, a následného svržení režimu Saddáma Husajna bylo, že navzdory systematickým a přes deset let trvajícím inspekcím OSN stále vlastní a vyvíjí zbraně hromadného ničení a že spolupracuje s teroristy z al-Káidy.

  Nic z toho se nepotvrdilo a neospravedlnilo invazi, což mj. v roce 2016 potvrdila i obsáhlá zpráva Chilcotovy komise, která vyšetřovala britské zapojení do této války.

  O chemickém delfínovi

  I v českých médiích přitom v letech 2002 a 2003 kolovaly texty například o tom, jak Saddámův režim přestavuje československé letouny L-29 Delfín (tzv. bohemika jsou ve zpravodajství ze zahraničí přece vždycky ceněna) na bezpilotní drony napěchované chemickými a biologickými zbraněmi.

  Nebo zaručené poznatky, že Irák má mobilní laboratoře, které může svižně přesouvat, aby je skryl před zbrojními inspektory OSN i špionážními letouny svých západních nepřátel. Na těchto „zprávách“ (což mají být z podstaty ověřené informace) pak nejeden komentátor stavěl své přesvědčení, že invaze do Iráku je nanejvýš žádoucí.

  Nebyl téměř žádný žalobce takového šlendriánu médií (zpochybňovat tvrzení přisuzovaná západním tajným službám a vládním činitelům mohlo vynést nálepku Saddámova apologeta), a tak nebyl ani soudce.

  Co na tom, že inspektoři OSN marně varovali před unáhleností. Když pak vydávali své závěrečné reporty, výše uvedené zvěsti vyvraceli – a to i po svržení Saddáma, kdy už okupační síly mohly neomezeně pátrat po kýžených důkazech.

  V září 2004 takto ke zmíněné „české stopě“ uvedli, že o konverzi delfínů nenašli žádné důkazy, a shrnuli, že Irák letouny využíval k deklarovanému účelu, tedy k výcviku a průzkumu.

  V Česku tato mediální masáž, postrádající kritický odstup od oficiálních proklamací, možná přesvědčila o chvályhodnosti války část veřejnosti i některé politiky. Tehdejší prezident Václav Havel se tak stal signatářem Dopisu osmi – tedy osmi evropských státníků, kteří v lednu 2003 prohlášením zveřejněným v několika světových denících podpořili válečné plány Bushovy administrativy.

  Tehdejší premiér Vladimír Špidla mi po letech řekl, že kdyby Havlovi dva dny poté nekončil mandát, dal by celou záležitost k Ústavnímu soudu, protože za českou zahraniční politiku je zodpovědná vláda, a nikoli Hrad (kolikrát v uplynulých deseti letech zazněl tento argument od stoupenců „Havlova odkazu“ na adresu Miloše Zemana!).

  Daleko zásadnější dopady ale měl zápal novinářů „pro dobrou věc“ na mezinárodní scéně. Do učebnic žurnalistiky se jako odstrašující příklad dostala zejména Judith Millerová z prestižních The New York Times, dodnes považovaných za globální etalon seriózní žurnalistiky. Právě v Timesech zveřejnila řadu článků, které rovněž přinášely „poznatky“ o zakázaných iráckých arsenálech, a vylaďovala tak americké veřejné mínění ve prospěch války na opačné polokouli.

  Millerová a s ní stovky novinářů v celém světě včetně Česka byli součástí volné aliance zčásti záměrných dezinformátorů, většinou však šiřitelů dezinformací „v dobré víře“ – vždyť co je špatného na odstranění blízkovýchodního despoty.

  Že jeho svržení postupně povede k rozkladu Iráku, občanské válce a nástupu al-Káidy a Islámského státu, v tu chvíli nikdo s jistotou nemohl vědět, byť i taková varování už se objevovala.

  Od Saddáma k Putinovi

  A kdo těmto „užitečným idiotům“ (dnes tak bývají nazýváni autoři, kteří nejsou dostatečně protiruští) dodával ony třeskuté (dez)informace? Hlavně důstojníci a spolupracovníci západních bezpečnostních složek prosazující invazi či představitelé irácké opozice (dnes už víme, že některé zdroje patřily do obou kategorií zároveň).

  Část iráckých exulantů se netajila snahou vtáhnout Západ do války se Saddámem, když ho nedokázali svrhnout sami. „Nám šlo o to, zbavit se Saddáma, a to jakýmkoli způsobem. Takže jsme prostě míchali pravdy, polopravdy a asi i lži, tak to holt chodí,“ řekl mi po letech s odzbrojující upřímností tehdejší zástupce Iráckého národního kongresu (INC) v Praze Muvaffak Fattúhí.

  Je ale možné považovat takové selhání médií jen za historickou kapitolu? Patrně nikoli. Už kauza, kdy horliví bojovníci proti putinovskému Rusku rozšířili (paradoxně ruskou) dezinformaci o příletu moskevského agenta s ricinovým kufříkem do Prahy, ukázala, že v zájmu „správné věci“ jsou někteří novináři pořád připraveni odložit kritický odstup a zásady profesionality.

  A to bylo před třemi lety, kdy ještě neprobíhala válka na Ukrajině a Putin si roli globálního padoucha teprve nacvičoval…

 14. Dělat z Babiše kdo ví co ,je také únavné.Pravičáci mají 100% v ovládání ČR a výsledek? Nejen ,že Československo není ,ale ČR stále klesá do bahna nacismu. Babiš jen zastavil ponor ,ale nic víc.Chybí tvrdá levice s komunisty jako základem! Bohužel, opozice je jen slabý odvar pravice.

  1. Tvrdá levice prošvihla v osmdesátkách historickou šanci vychovat vlastence a v devadesátkách komunikovat s mladou a střední generací. Dnes mají mezi lidmi stejné renomé jako autentičtí křesťané. Budí jen údiv, nenávist a posměch.

   Druhá strana mezitím pustila do oběhu matoucí pojmy jako „neomarxismus“ a naučila dokonce i alternativu označovat kdejaké cvoky jako „levičáky“ nebo „bolševiky“.

   Výsledek je stejný jako u křesťanství. To, co si dnes většina lidí myslí, že je levicové ( nebo křesťanské ) nemá s levicí ( nebo s Kristem ) nic společného.

   Jak dnes otevřít oči miliardě zmanipulovaných lidí ? Jde to vůbec ? Pokud ano, tak asi ne pomocí vysvětlování…

     1. Přesně tak. Po ovoci je poznáte. Žádná reálná levice v současnosti v českém ( ani evropském ) parlamentu není.
      Všichni jen leští a oživují kapitalismus, pomocí hry na demokracii. To, že to nechápe Hájek, Stwora, ani Hampl, není moje chyba.

   1. Tvrdá levice… V 80. měla v čele s Jakešem tvrdě zavést nové Pražské jaro? A sama z ústavy tvrdě vyndat vedoucí úlohu strany? Nebo ji tam naopak tvrdě nechat?

    Autentický, to nikdy neznamená nic jiného, než že správně, tzn. autenticky, je to tak, jak to vidím já. A ať v křesťanství, na pravici, na levici, vždycky je tam několik skupin těch „autentických“, kteří všichni jsou podle sebe autentičtější, než ti ostatní, spíš jsou jediní autentičtí vedle ostatních neautentických. Asi není zrovna daleko od reality, že nejvíc nenávisti a posměchu je přítomno „meziautenticky“, protože autentičtí jdou proti jiným autentickým do prosazení svého jediného pravého prsama. Srážka prsou s prsy. Údiv přichází spíš od těch, kdo žádnou takovou osobitou autenticitu nejedou.

    A když už je tam opakovaně to křesťanství, to je kapitola sama pro sebe. Ta sympatičtější z jeho autenticit, aspoň si myslím, pro mnohé věřící spočívá ve víře v dobro, které je personifikováno Kristem. Nikomu ji nevnucují, jen ji nabízejí.
    Bez jakékoli ironie, to považuju za velmi ušlechtilé. Pokud to ale budu měřit stejným metrem, podobně ušlechtilá je i myšlenka vrcholné fáze socialismu, totiž komunismu. Tady pravice, tzn. kapitalismus, tahá ideově za kratší konec, nicméně křesťanství je v něm velmi etablováno. Je tam tedy autentické? Nemělo by spíš být „dobráckým“ konkurentem komunismu, když obojí chtějí to dobro pro lidi? Bez ohledu na obtížně stanovitelné „kdo si začal“, jedni (spíš jen část z nich) chtějí dobro bez Krista, druzí všichni bez vyjímky jen a pouze s ním. Bez ohledu na kapitalismus se tím místo toho dobráckého konkurování stali nepřátelé na život a na smrt, kdy ovšem autentičtější z autentických volají, že nenávist tam přece nemá co dělat. Bez odezvy.

    Svých skutečně autentických patnáct minut slávy si nicméně křesťanství užilo ve středověku při Kristově revoluci, komunismus ve XX. stol. při revoluci proletariátu a kapitalismus o století dřív při revoluci průmyslové. Jedno lepší než druhé. Výsledkem je to dnešní „cosi“, na jehož definici si netroufnu, ideově se to ale asi skutečně dá nazvat tím kulturním marxismem potažmo neomarxismem. Což mmch zase není zas až tolik matoucí pojem.

    Když teda je řeč o těchto třech kategoriích, potom, pokud by měla některá tam přítomná konkrétní autenticita takovou opravdovou a spontánní kvalitu, jakou jí její příznivci přisuzují , i přes politiku, intriky mocných a tupost davu by se už dávno prosadila. Stala by se tou „stranou, mající vedoucí úlohu“
    Místo toho, kdykoliv se nějaká z těch autenticky sebe sama vnímaných skupin dostala k moci, „vzešel“ z toho feudalismus, otrokářství, války, predátorský kapitalismus, predátorský komunismus, aktuálně ten neomarxismus.

 15. Zasypu kyjev penězi
  jen ať SSA zvítězí
  ať jsou tam chemické labiny
  a třeba plynové kabiny.

  Poradil mi to olaf šulc
  nesmím se třepat jako sulc
  anebo makrela anděla,
  to ze mě tvrďáka nedělá.

  Teďka, když uhlí nekopu
  měl bych se zocelit v zákopu
  měl bych jít vrhat granáty
  nehledět na lebky, na hnáty.

   1. To rozdmýchávání vášní v Polsku je dost nebezpečné, protože by se mohli rozhodnout, že pokud nebudou schopni armádu využít na Ukrajině, nutně potřebují Těšínsko a obyvatele Ládika a Targuse. Na Německo by si netroufli, ani nemají moc důvodů, Královec/ Kaliningrad asi Poláci dobývat nebudou, i když by moc rádi chtěli, a Joe Biden by jim to z USA určitě posvětil. Tak by mohli polskou armádu použít na Ukrajině, Bělorusku nebo Těšínsku.

    1. Pane Gerd.
     Dejte něco obecnějšího k těm bankám.
     I když ten problém považuji jako spojitou nádobu s inflací,špatné hospodářské výsledky mnoha států.

    2. Re: Gerd

     Po Těšínsku už je ho*no.
     Železnici nechce vůbec nikdo, bo moc peněz a výtěžnost nulová.
     Uhlí v pr*eli,
     fabriky v pr*eli,
     dřevo-zežrol-chrobok-cype,
     zbyli akorát nasraní lidi, kteří polsky nikdy neuměli a šlonsky mluví už je staří dědci a báby nad hrobem. Jinak je to samé hele-vole-gumyčka-a-Visočyna.

     Jo a ještě dvakrát za rok na festynu se zazpívá pět písniček, kterým už nikdo nerozumí.

     Btw. ty zbytky uhlí těží Poláci z polské strany (např. důl Lazy v Orlové, bývalý Zápotocký), kdežto my v Čechistánu tady hrajem, že jsme eko- a bio- a gríndýl.

     Ztracená varta, kdo může, ten zdrhá…

 16. Jsem kurva Pavel
  tak mi tedy zavel!
  Poslouchám rozkazy
  poničím důkazy!
  Za pytel peñazí
  novičok do vázy,
  do trenek nasypu.

  Macešky na hrobě
  semtexem porýpu,
  zájmovou osobu
  změním na Xantipu.

  Já vám teď ukážu
  zač je toho loket
  pěkně se namažu
  u své firmy Lokheed
  koupím ty stíhačky
  co nejsou vidět
  a k tomu bouchačky,
  nechci se stydět
  že jsem byl troškař
  jak Dalík – drožkař.

 17. To kolektivní hněvání se, které je třeba náležitě propagovat. To dost často vidět v islámských společnostech. Velký Satan něco provede, tak vyjdou davy do ulic a hněvají se. Spálí nějakou vlajku, sem tam i výtržnosti.

  Je zajímavé, že tohle kavárna převzala. Akorát se nepromenádují na ulicích, ale v médiích a na sociálních sítích. A nepřetržitě se navzájem ujišťují (a kontrolují).

  1. No tak to je základní prostředek ovládání mas všech potentátů.
   Bolševik nebo tzv. liberální demokrat, ajatolláh anebo Imám, nebo rabín s velebníčkem, všichni vědí, co jim nejvíc prospívá.
   Je to hněv lidu nasměrovaný proti Nepříteli s velkým N.
   A právě před tím arciďáblem osvícený činovník prostý lid chrání. ( To už se vyplatí trochu se uskrovnit, když zákeřný satanáš číhá před hradbami. )
   Bože chraň Stalina, Bidena, ajatolláha Chameneího, pana Zeleného, krásného Bibiho, tlustého Kima, chraň je všecky. K tomu ti dopomáhej sám archanděl Gabriel.

 18. I ja si samozrejme myslim, ze Fiala prekonava ocekavani, a ze Baba by to kormidlovat o neco malo lepe, ale dve veci me dneska zarazily:

  „Babiš vlastní u nás i na Slovensku jedny z největších spotřebitelů plynu. Slovenská Šaľa (tuším) dělá asi čtvrtinu tamní spotřeby. A tak měl Babiš svoje zprávy a věděl líp než my všichni, jak to s plynem doopravdy bude.“
  Podle Stepana a Noveskeho to byl prave Babisuv ministr Havlicek, ktery se jim vysmal a pak je vyhodil, kdyz ho presvedcovali, aby koupil uz Nemcu plynovou infrastrukturu.

  no a pak jsem mel za to, ze to byl prave Babis, ktery zavedl povinne ockovani s tim, ze kdyz bude Fiala chtit, tak to muze zrusit. (to je u me stejna krivarna, jako ted udelal Pavek s podpisem snizeni duchodu)
  „Povinné očkování nezavedl…“

  Jestli se pletu, tak at me nejaky mistni chripeckar/covidiot opravi.
  To, ze si myslim, ze by Baba kormidloval malinko lepe jeste neznamena, ze z nej musim delat Orbana.
  K tomu ma daleko asi tak jako alternativa k vitezstvi ve volbach 🙂

   1. Smekám, jak profesionálně to MP zvládla. Zdá se, že se od toho nešťastného incidentu s provokatérem na kole na magistrále poučili.

    V porovnání s tím navíc krásně vyniká ta šílená nadřazenost a povýšenost toho nadčlověka z ČT. Nevíte někdo, kdo to má být? Bohužel je ve videu i zkreslený hlas, ale můj tip podle postavy je Železný.

    1. Stan Borowitz Měl by to být Železný, na konci článku je ( byl ) hashtag se jménem. Ted jsem koukal a už je tem jen hashtag policie. Také zajímavé, že to upravili ?

  1. Pane Sakura.
   Přesně.
   Babiš je moc rád,že tohle všechno nemusí řešit.
   Ona to řekla už Schillerová,že vláda věděla co přijde,takže Babiš se včas jistil,co mnozí podnikatelé,takové informace neměli.V tom je ten problém s Babišem,že jistil své podnikání,ale ne stát.

 19. To je masakr. Ten smrad, co vyprodukovala tahle vláda za rok, to se ještě nikomu nepodařilo. Tohle se dít za Báby, tak ho sežerou za živa. Není dne, aby neudeřila nějaká jobovka. Ministerstev jak naseje. Ministry nevidět. Neznám je. Zrovna dnes, jeden neviditelný, pouštěl moudra. Když je prej ta drahota, tak si mají zákazníci stěžovat na obchodní inspekci. Sepsat ten marast, co se za nimi táhne, tak nemám šanci. Tohle to si pamatovat, je nad lidské možnosti. Jen vím, že každý den přijde nová rána do palice a některé dny se zadaří, že je jich několik.

 20. Předvídání je obtížné, zvláště jedná-li se o budoucnost: ale dnešní Vidlákův článek vůbec není nějakou „ranou do tmy“, protože koncentrovaná demence Fašingtonem vedených idiotů nevede do obtížně predikovatelného neznáma, ale přímou cestou do p*dele, možná snad do veselejšího dámského otvoru, dámy prominou (tedy doufám). Je to nade vší pochybnost jasné už dlouhá léta, ostatně. Žádné tajemství.

  Tajemné nicméně je, jak dlouho jejich – a tím pádem v závěsu za nimi i naše – vedení bude zběsile slepé a v tomto vlaku do pekla pojede, se staženými záclonkami a zvesela. Než vypukne znepokojení a hned potom panické vyskakování. Podobně jako na Titaniku se nedá předpokládat nadměrný počet záchranných člunů: tím bude finální vyřaďovačka/vyvražďovačka zábavnější.

  Viděno prizmatem mé profese, což je od elektroniky přes počítače k matematice a fyzice, ne syrově, ale v aplikacích, je zřejmé, že asi tak od roku 2005 začal brutální úpadek Západu. Hlavně v těch „zvláštních aplikacích“, tedy na rovinu řečeno, vojenských či „dvojího určení“, protože to je takříkajíc „přes ulici“; nelze to nevidět, když něco takového děláte, i když přímo pro gumáky neděláte.

  Většina i odborně skvělých lidí si nedokáže vysvětlit, proč tohle nastalo, jelikož nepochopili společenský a kulturní úpadek, jehož jsme byli svědky v USA a potom všude „na Západě“ už v 90. letech. Stačilo vidět filmy, seriály, pitomou beletrii – nebylo nutné číst nějaké vědecké či politologické spisy. Oko není 3,14-ča, oko vidí, jak říkají v Praze na Žižkově, a nejen tam.

  No a, jak píše dnes i Vidlák, výsledek se dostavil. To je pouze začátek, protože onen „ledovec“ je z velké většiny dosud pod vodou, většina toho úpadku je většině pozorovatelů skrytá. Ale je tam, a během pár let se vynoří v celé té „kráse“.

  Na skoro čemkoliv hrozném je vždy i něco pozitivního: lze očekávat, že 5-ti demolice bude vývojem naší Západní civilizační katastrofy smetena.

  Buďme připraveni, ať pak nečumíme. Moc bude ležet na ulici, jak se říká.

  1. Re: Králík

   Já budu ještě o maličko přidrzlejší a dovolím si tvrdit, že PRVNÍ záchranné lano bylo západním soudruhům hozeno v r. 1989 rozhrnutím železné opony a vydáním majetku soc-prc tábora v plen. Tím se ekonomika západu zachránila na nějakých deset, patnáct let, aniž by se udělaly zásadní změny, které y vedly k nápravě poněkud neutěšeného stavu tamtéž.
   Tím „neutěšením“ ovšem nemyslím ekonomiku, která je pilně vyvažována tiskem žabích kůží a posléze zavedením „Tojra“, jak říkávali soudruzi Genossen, nýbrž zavedením reforem , chcete-li návratem ke kořenům, jak v kultuře, tak ve vzdělávání, k normalizaci vztahů ve společnosti, blablabla…, mohl bych tu klofat ještě půl hodiny.

   1. Přesně tak. Vykradení soc.dem. a Sojůzu poté jim dalo dalších 30+ let, ale nyní dojde k tím většímu kolapsu. Jak píšete, daly by se o tom namlátit do stroje z fleku 4 tlusté knihy… nejméně.

   2. Jak se to vezme.
    Ekonomicky je to nakoplo, ale na druhou stranu, od radosti začali vymýšlet takové koniny, že sami sebe ničí.
    Celá ta woke kultura, nejenom do absurdna prováděné multikulti, LGBT agenda, adorace Její Svatosti Gréty Aspergrové , zavilý boj proti hybridním hrozbám … Nakonec si člověk říká, jestli těm Milouš s jeho bojlery neměl na Červeném hrádku vlastně uvážlivý projev.
    Blbé je, že jsme znovu na té blbé straně železné opony. A spolu chyceni, spolu pověšeni.

  2. Ona tam fakt bude ležet. O víkendu návštěva u rodiny politicky rozprostřené mezi ODS a KDU, fanaticky nesnášející Babiše….. pražáci…
   I když jsou na tom finančně slušně, začíná se jim drahota, snižování důchodů jejich rodičů, náklady na 3 děti dost zajídat.
   U kafe sami otevřeli téma že pětikoalu už ne, že je signalista zklamal… I když jsem tomu moc nevěřil, tak do roka budou ležet na ulici nejen levicoví voliči ale i dost lidí zprava …

   1. Fiala je daleko rafinovanější, než jeho bývalí voliči předpokládají. Voliči budou ležet na ulici polomrtví hlady nebo úplně mrtví v krematoriích. Pak se zvolí sám několika hlasy své rodiny.

  3. Ano, ten brutální úpadek, onu debilizaci společnosti (termín Fr. Koukolíka) je třeba si přiznat jako reálnou. A tato skutečnost se nemůže změnit ze dne na den (podobně jako se kvalitní školství nevybuduje za rok).

   Debil není kompetentní volit, to je ten palčivý problém. Který zázračně nezmizí. Na ovládání rozhodující skupiny debilů je postavena naše protektorátní vláda, s maistreamovými nástroji k dispozici. Proti tomu Vidlák bojuje odíváním se do role rozumného neutrálního vůdce, hotov této rozhodující debilní skupině hájit i jejich zájmy (tzv. real politika). Skrze alternativní média. Doufaje, že tak donutí mainstream vzít ho na milost.

   No nevim. Asi by to chtělo nějak okopírovat Maďarsko.

   1. K tomu ale potřebujete někoho jako Orbán. Nepochynuji o tom, že někde mezi námi chodí, ale zatím není vidět.

    Když budu parafrázovat můj oblíbený film, který už byl dokurven dvěma politicky korektními rýmejky, Zuluů máme na rozdávání (Babiš, Okamura, Rajchl,…), ale na příchod Gozera si musíme ještě počkat…

    1. Musíme prostě svými odbornými radami a poučeními Vidláka do Orbána dopostrkovat, nedá se nic dělat, musíme brát co je no.

  4. Dobrý den pane K42.
   Jinak než odpovědí v diskuzi vás nejde oslovit, ale moc by mně zajímal váš názor na článek
   https://www.michalapetr.com/map-1631-rusko-stoji-na-prahu-definitivniho-vitezstvi-velka-analyza-takrka-400-dni-valky-na-ukrajine/

   Na který jsem ale já reagoval takto:
   Dobrý den.
   Se zájmem čtu vaše články.
   I ten dnešní.
   Ovšem Vzhledem k tomu, že Rusko nebojuje pouze s Ukrajinou, ale zejména USA a NATO se obávám, že až dojdou ukrajinské zdroje, zcela otevřeně se tam nahrnou , a je jedno pod jakou záminkou vojska USA a NATO.
   Což je v rozporu s cílem Ruska dostat nepřátelské rakety a jednotky dál od svých hranic.
   Možná že bezostyšně obsadí Oděsu, Charkov, Poláci si vezmou celou Halič.
   To už pak ale bude úplně jiná situace.
   Opravdu si myslíte, že mají rusové odpověď i na tuto eventualitu?
   Protože místo neutrální Ukrajiny najednou budou západní rakety na pravém břehu Dněpru.
   S přáním všeho dobrého
   Folďas
   Máte opravdu čtivé analýzy a opravdu by mně zajímal zejména, ale nejen váš pohled na toto riziko.
   Omlouvám se za OT

   1. Už jsem to psal mnohokrát, ale tak ještě jednou navíc…

    Celkově, pan Svatoš, autor Vámi odkazovaného textu, má skoro ve všem pravdu. Situace Ukrošů a NATO, které čím dál méně zakrytě v Ruině funguje – protože Ukrajina to od roku 2014 už není – je opravdu katastrofální.

    Ukrošské ztráty budou ale vyšší než uváděných cca 200 tisíc mrtvých. Sám velitel generálního štábu UA armády generál Zalužnyj v Pentagonu někdy v lednu tvrdil, že mrtvých mají nad 250 tisíc jen za armádu (teritoriální síly nejsou počítány), plus navíc asi 80+ tisíc nezvěstných. Jiné odhady, kvantifikované podle ruské palebné převahy, mluví až o 500 tisících mrtvých+nezvěstných na ukrošské straně, zatímco na ruské straně je to asi těch 25-30 tisíc v regulérních jednotkách a možná stejné číslo v těch všech PMC – soukromých armádách jako Wagner, kozáci, Čečenci a další skupiny. Což je více než pravděpodobné… přesná čísla se ukáží až to vše skončí, možná až o mnoho let později.

    Rusové navíc, jak docela přesně píše Svatoš, mají vzdušnou převahu, a to čím dál větší, takže by klidně mohli opravdu nasadit letectvo a rozemlít Ukroše na krvavou kaši, kdykoliv si vzpomenou.

    Takovou možností disponovali od začátku, bez ohledu na bláboly Západních prolhanců… Prvních 14 dnů operace zničili ve zcela ohromující SEAD (tedy na potlačení a zničení ukrošského PVO/PRO) operaci 95%, možná i více, PVO/PRO Ruiny. Tehdejší PVO/PRO bylo po tom ruském asi nejlepší a nejhustší na světě, lepší než má Čína – sice „jen“ ruské systémy do roku 1991 a k nim ukrajinské modernizace včetně těch slavných „Západních technologií“, ale mimo Rusko prostě nic lepšího nikdo neměl a nemá. A tohle dokázali Rusové za 14 dnů zlikvidovat skoro úplně, s minimálními ztrátami pár desítek vlastních letadel. Kdyby chtěli, rozsekají Ruinu na šrot během několika hodin, dnů, týdnů – podle toho, kolik toho nasadí. To je absolutní jistota… Cokoliv dalšího je bláznivé snění…

    Zábavná je Svatošova poznámka o pronásledování jezdců na velbloudech – protože na nic jiného směšná Západní obrněná vozítka, dodaná coby „posila pro Bachmut“, opravdu nejsou. Před pár dny jsem to komentoval ve stylu, že stejně tak by každému Ukrošovi na frontě mohli dát sebevražednou pistoli, aby se sám střelil do hlavy, vyšlo by to úplně nastejno. Je to prostě tristní…

    Navíc ke všemu, Rusové mohou nasadit 500+ tisíc vojáků navíc, pro které mají do oblasti dovezenou techniku. Mohou je nasadit a nemusí, záleží jak chtějí. Možná je tam mají jen k odrazení „blbých nápadů“ NATO, aby nikoho nenapadlo vstoupit do konfliktu přímo… ale kdo ví.

    Jistá je jedna věc: Západ svými dementními kroky uzavřel Rusku všechna kompromisní řešení. Není možný žádný „zmrazený konflikt“ ani „korejské řešení“. Západ to nastavil a stále více nastavuje tak, že to je „hop nebo trop“. Jinými slovy, úplná porážka Západních sil v Ruině, totální likvidace Ruiny jako státu… jinak to neskončí nikdy.

    Rusové mají na rozdíl od Západu čas… mohou to protahovat léta, platí to Západ… Ruina visí jako koule na krku USA a EUhniji, ne Rusku.

   2. A vlastně ještě to poslední: ohledně účasti Polska, Slovenska, Rumunska, Česka, … „až dojdou Ukroši“.

    Nesmysly. Kdyby to mohli udělat, už by to udělali. Jenže je to nemožné, protože NATO je, jak pokaždé opakuji, vykradený papírový tygr. Není schopné válečného nasazení, pokud to tedy není pro negramotným pastevcům koz někde kdesi, kteří nemají chudáci nic, kromě pušek a pár RPG. I to je NATO schopné ostudně prohrát…

    Vyhrožovat nasazením takových sil je za hranicemi blázince. Bohužel, za hranicemi blázince je zjevně politické a vojenské vedení Západu, takže možné je vše. Aby se nic takového nestalo, mají Rusové v oblasti velké rezervy, jak jsem již napsal výše.

   3. Aha, chtěl jsem tam napsat ještě jednu věc: kterou jsem uvedl včera, možná Vám to uniklo:
    Nejlepší válka je taková, která se nestala. Protože by útočník jistě prohrál, tak to nezačlo.
    Nejlepší armáda je taková, která nemusela bojovat. Její existence stačila, aby si to protivník rozmyslel.

    Takhle to je. Rusové tam mají absolutní převahu. Nejen v armádách jako takových, výzbroji a rezervách. Ale také v logistice, zdrojích. Za nimi je Čína, Írán, JV Asie, prostě země BRICS a toho asijského ekonomického paktu, pro který z USA a EUhnije nic dobrého nekouká.

    Navíc mají Rusové totální převahu v dálkových zbraních. Křídlatých raketách, bojišťových semi-balistických raketách. V leteckých dálkových zbraních. Kdyby to blázni z NATO chtěli spustit, přijdou během pár hodin o všechna letiště, přístavy, logistické základny a shromaždiště vojsk. O řídící a velící centa. Nemají PVO, to je v EUhniji a NATO vyloženě směšné, no a ještě šílenější je nedostatek PRO – proti raketám nemá USA a NATO doslova vůbec nic. Finito…

    Ani přechod na „lokální jaderný“ konflikt by NATO nepomohl. V tom jsou Rusové mnohonásobně lépe vybavení a vyzbrojení… Pro evropské NATO země by to skončilo totální katastrofou. Takže nic takového nezačnou, ani omylem.

    1. Jste hodně naivní a vidíte jen to, co chcete.

     Rusové právě v této válce ztratili onu pověst nepřemožitelné armády. Která ostatně stála jen na dvou válkách, které začaly hlubokým ústupem a vyčerpáním agresora. Ve válkách „okrajových“ nijak úspěšní nejsou, to si už dosadíte sám

     1. Názor má každý nějaký, ostatně jako otvor do zadku. Co se píše v žumpách, celé to Západní PR, žádnou válku nevyhraje – 100x napsat, jak ruské armádě docházejí rakety nic nezmění. Nebo že ruská armáda je k ničemu… V Ruině už použili cirka 4 000 křídlatých střel a stále jim nedošly, protože výroba je větší než spotřeba. V porovnání, USA za celou dobu používání křídlatých střel Tomahawk a dalších, tj. za asi 40 let, použily jen kolem 2 300 kousků.

      „Okrajové války“, jaké? Čečna, Dagestán, Gruzie, Sýrie? Jestli takhle vypadá neúspěch, jak potom vypadá úspěch?

      1. No tohle jsou spíš policejní akce. Gruzie úspěšná, Čečna, první válka proval, výsledkem druhé je předání Čečny Kadyrovovi. V Sýrii se teprv uvidí.
       Okrajové VÁLKY jsou: dvě prohrané kampaně (1805, 1807) v napoleonských válkách, krymská válka, rusko-japonská, první světová, válka s Polskem 1920, Zimní válka, Afghánistán. Možná jsem něco zapomněl

       U těch dvou velkých úspěšných je jádrem úspěchu využití prostoru. A taky spoluúčast Ukrajinců, Bělorusů, Kazachů atd.

       Správně uvádíte Suna, odstrašující pověst je klíčová věc. A Putin prošustroval pověst SA vydobytou ve 2. světové. A teď došlo přesně na slova gen. Ivašova (a dalších veteránů). Když jsem to loni v lednu četl, měl jsem pocit že generál asi trochu přehání, ale ono opravdu začíná jít o osud ruského státu. Množí se spekulace o dezintegraci Ruska, a dokonce i Chorkovskij musel varovat, že je to nebezpečná blbost.

       Takže asi tak, mávání s počty křídlatých střel moc nevyřeší. Ale opravdu, čas ukáže. Podle všeho sílí v Kremlu snahy z té věci vybruslit, jak lze nakonec vytušit i z čínské návštěvy.

       1. Ještě jsem se podíval, co je nového s Ivašovem. Dal rozhovor, minulý měsíc.

        Tady jsou dva úryvky, překlad jsem moc neupravoval

        https://www.memri.org/reports/retired-russian-colonel-general-ivashov-one-year-ago-i-warned-invading-ukraine-will-hurt

        A: „Když jsme [ve Všeruském důstojnickém shromáždění] připravovali toto odvolání, nedělali jsme z hlavy jen závěry a nevyjadřovali svůj názor. Nejprve jsme analyzovali na operačně-taktické úrovni , jaké by byly důsledky na bojišti. Později jsme analyzovali, jaké budou důsledky těchto akcí na strategické úrovni. Především, jak to ovlivní vztahy s regiony Evropy? K čemu konflikt povede v Vztahy s Ukrajinou a zeměmi SNS (Společenství nezávislých států) Se zúčastněnými odborníky jsme diskutovali o tom, jak dlouho budeme my, Ukrajinci a Rusové, postaveni proti sobě (ačkoli se tvrdí, že jsou jeden národ) — navždy? nebo na 10, 50 let a tak dále.

        „Samozřejmě jsme prověřovali i geopolitickou rovinu. Ale co nám z hlediska mezinárodních vztahů udělá porušování principů Charty OSN? Kdo by nás v tomto ohledu mohl podpořit? Nepočítali jsme více než deset států, které by mohly podpořit Rusko v akci, kterou tehdy připravovalo.

        „Na základě toho všeho si každý [účastník] vzal domácí úkol. A každý specialista vypočítal důsledky. Ekonomové vzali úkoly spojené s ekonomikou, vojenští specialisté s armádou. Připravil jsem zprávu o geopolitických důsledcích. A my jsme po přemýšlení prostřednictvím scénářů, jako jsou hry velení a štábu, a po projednání výsledků jsem vyvodil závěry. A na základě nich jsem já a Nejvyšší rada důstojníků zveřejnili toto odvolání.

        „Co se v důsledku toho stalo? V podstatě se stalo to, co jsme předpovídali, jen mnohem horší. Na operační a taktické úrovni jsme nevěřili, že se nám do roka podaří osvobodit Doněckou a Luhanskou oblast.“

        ……….

        Válka na Ukrajině oživila NATO poté, co ztratilo svůj význam, sjednotila kolektivní západ

        „Nemohl jsem tušit, že Finsko a Švédsko budou žádat o vstup do NATO. Celý tento řetězec událostí probíhá podle plánu. Upřímně řečeno, je to potřetí, co jsme zachránili NATO. Po rozpadu SSSR NATO [jako blok] ztratil svůj význam. Postoupili jsme jim významnou část území ve východní Evropě; umožnili jsme jim začlenit některé z bývalých členských států Varšavské smlouvy. Svého času jsme intenzivně spolupracovali s NATO a kladli jsme tam otázky „Před kým se teď bráníte?“

        „Mnoho generálů a důstojníků se považovalo za nezaměstnané. Pak vytvořili program ‚Partnerství pro mír‘. Museli snášet takové svinstvo. Byl jsem svědkem shromáždění ministrů obrany ze 42 zemí a na tribunu přišel Angličan a začal mluvit o hlavních hrozbách, kterým bude NATO čelit: na prvním místě se umístilo šíření zbraní hromadného ničení, na druhém místě mezinárodní terorismus, na třetím místě drogy, následovalo nelegální přistěhovalectví.

        „Samozřejmě jsem požádal velitele divize, velitele leteckého křídla, velitele některých jejich křižníků, aby mi řekli, jak by například bojovali proti obchodu s drogami nebo nelegálnímu přistěhovalectví. Řekl jsem: ‚Za co nás máte? máš nás za idioty?“ Přesto jsme s tím souhlasili.

        „Pak jugoslávský konflikt zachránil NATO. A my ho teď zase zachraňujeme. NATO jsme zcela předali Američanům: dělejte si, co chcete. Většina evropských zemí neustále omezovala výdaje na obranu. Celou Evropu jsme ale dali do rukou Američanům. Celou dobu jsme mluvili a stále mluvíme o nějakém kolektivním Západě, i když žádný kolektivní Západ předtím neexistoval. Existovala spousta rozporů. Ale dnes jsme si tento kolektivní Západ vytvořili vlastníma rukama. Tohle všechno jsme nemohli předvídat. Takže souhlasím s Putinem, že vše půjde podle plánu…

        „Na celý tento proces se dívám jako na dynamiku. Všechno to začalo otázkou: dát nebo nedat Ukrajině smrtící zbraně, nebo jen neprůstřelné vesty? A dnes už je otázka: dát F-16 nebo ne? A dnes se už nebavíme o desítkách Abrams a Challenger Nejnovější zprávy: Ukrajině bylo přislíbeno asi 400 tanků. Už jsou dohody na 320 tanků. Takže je to všechno vážné. A neexistují žádná omezení, kromě pro rakety a bojová letadla. Všechno plyne. Protože Rusko dalo Evropu do rukou Američanů.“

     2. Rusové – alespoň z mého pohledu – pověst neporazitelných nikdy neměli.

      Měli pověst těch, kteří se dokázali poučit z proher, byli vytrvalí, vytrvalejší než protivník a v kritických chvílích vyštrachali a vsadili na „správné“ lidi.

    2. Děkuju za obsáhlý názor, jenže, je opravdu problém, pokud několik divizí vkročí do Lwova a okolí, jestli se z Rumunska nahrnou na východ od Oděssy US mariňáci. Pak už na nějaké předstírání nebude čas. A bude to černé na bílém. Začne po sobě střílet- nebo možná ne- Rusko vs NATO.
     Že na ukrajinském území? Nemá to nijaký význam.
     Fakt, že Sun Cuovy poučky platí i pro dnešní dobu beru jako hezký zajímavý fakt.
     Děkuju

     1. Není zač.

      To je to mocné slovo „pokud“…
      K ničemu takovému nedojde, takové politické štěkání nelze brát vážně.

      Polsko-banderovské vztahy jsou „vřelé“ jaksi tradičně, vzalo by to rychle vrtuli. Ani úplně šílení VelkoPoláci si na tak naostřené vidle nenaběhnou a tak „východní kresy“ dál zůstanou jen ve vyšinuté propagandě. Nebo bude další „dělení Polska“… Halič je prostě taková „plechovka s červy“, kdo by ji otevřel, doplatí na to.

      Vojclové z 82. či 101. US výsadkové divize v Rumunsku nikam nasazeni nebudou, skončilo by to pro ně úplnou katastrofou. Mariňáci tam ve větším množství nejsou. Co se týče Oděsy, Nikolajeva, Očakova, … až to Rusové budou chtít, asi města dobývat ani nebudou – obejdou to ze severu, celou tu pobřežní oblast od Ruiny odříznou a obklíčené Ukroše – a všechny, kteří tam budou s nimi – nechají vyhnít. Těžko touží rozmlátit Oděsu na padrť.

      Kdo ví, čas ukáže.

 21. Ještě je pořád příliš dobře na nějakou změnu. Paříž zavalená odpadky hoří a už to trvá nějaký týden a Makarón jim přesto prosazuje odchod do důchodu už v 64 letech (dokonce také legislativní kličkou). Tady se chodí v 65, chtějí ten věk zvednout výš a výměru důchodu už snižují i zpětně (také legislativní kličkou) a všechno cajk!

  V Holandsku se bouří farmáři a traktory blokovali co šlo, nyní uspějí (uspěli?) ve volbách. A tady se kácí ovocné sady, klid, OvoZel dovezeme z Polska…
  O fabrikách Draslovka, CZUB, Kaučuk Kralupy a možná i Škoda aj. už jsem mockrát psal, odcházejí nebo ukončují výrobu. Obchodní řetězce i banky nás sprostě (i s producenty/zemědělci) berou na hůl a dividendu posílají na Západ.

  A tady? Nic. A když demonstrace, tak se označí za pár nespokojených dezolátů co chtějí ničit (ukáže se pár blbounů co nějakému Ukrajinci okopává auto nebo “útočí” na Národní Muzeum). V médiích zarezonuje trochu excentrický Ševčík a… nic. Aktivistický prezident dohaduje stíhačky pro Ukry v PL a SR, Pšonci vypouštějí pokusné balónky, že se do Rusů pustí sami, kdyby to Ukři (to co zbylo) přeci jen kupodivu nezvládli.
  A tady? Pár set lidí se svíčkami pochodují za Mír.

  ČEZ a solárníci se nám postarali o snad nejdražší elektřinu na světě a inflaci “krotí” relativně silná koruna a přesto je, kupodivu jedna z nejvyšších v Evropě. A děje se něco?
  NIC.

  Penicilín v lékárnách není měsíce, pacienti co jej potřebují jej musí dostat v nemocnicích, protože poslední dostupná forma je ta injekční. Naprosto základní lék! Taky cajk?

  A mohl bych pokračovat do Aleluja, ale národ zatím stále spí, nebo sní? Je tak zpracovaný, že všechno vidí tak růžově masmédii, nebo už rezignoval?.
  Probuzení do reality bude tvrdé a přijde pozdě, snad ne s povolávacím rozkazem na pomoc Pšonkům.

   1. A ten druhej vejlupek, Polčák, se také oklepal a už se navrátil do starostenského hnízda. Vše zapomenuto. Nechat to chvilku vyhnít a zase se frčí. No, vono budou zase ty volby do EUmolochu, tak proč to zase nezkusit. A vsaďte se, že ho tam zase ti tupouni zvolí.

    1. Polčák, to je eurosvazák a prototyp „politického šmejda“, od dob migrace, kdy byl pro a řešil slavně přebalovací pultíky na mimina na pánských WC, mu nemůžu přijít na jméno.
     S tím vymáháním „palmáre“ po starostech v obcích okolo Vrbětic mě tedy již vůbec nepřekvapil.

  1. Vybíráte selektivně totiž marginálie. Jako celek se stále máme výborně totiž, důchody rekordně vzrostly, nezaměstnanost nejnižší v EU (nějakých pár zkrachovalých fabrik proto víceméně nutno hodnotit pozitivně), HDP neklesá, strach z drahých energií je naprostou minulostí (naopak ropa i zemní plyn podstatně níže než před rokem), inflace se nutně opravdu do konce roku sníží.
   Je u nás stále nízká kriminalita, podařilo se již přes sto tisíc Ukrajinců, že u nás začaly pracovat. Do budoucna nám vylepší demografické problémy (majstrštyk od vlády získat tolik lidí v pracovním věku, kteří jsou kulturně vesměs bezproblémový).

   Tudíž ano, nedivte se, že volby vyhrává Pavel a nemastný neslaný Fiala je pořád atraktivnější volbou než Babiš (natož Okamura, Rajchl a další) pro většinu vzdělaných a dobře situovaných spoluobčanů, ono se totiž skutečně nic neděje. Zkuste méně číst apokalyptické články na internetu a více se věnovat nějaké ekonomické činnosti.

   1. Vyborne vysvetleni.
    Uvidime, do jake miry je to letadlo a do jake miry je to realne.
    Ale je pravda, ze pro vetsinu spolecnosti se toho porad moc nedeje.

   2. to POZOROVATEL
    důchody rekordně vzrostly ? řekněte i B tedy náklady na život rekordně vzrostly a proto důchody.
    plyn a ropa nižší než před rokem a co to porovnávat před dvěma třemi lety.
    inflace se nutně sníží , opravdu tomu věříte ? mám pocit že zastavení inflace bylo slibováno už v 2022.
    No a majstrštyk v podobě pracujících UK je opravdová perla – pracující mají také zvýšené náklady na život ale narozdíl od povinné valorizace oni mají jedinou šanci ve zvýšení mezd a voilá v době kdy bude třeba tvrdě vyjednávat se objeví statisíce ochotných dělníků z ciziny a problém s růstem platů vyřešen.
    Kdyby měl Fiala aspon trochu rozumu tak mu navýšení důchodů zaplatí vyší odvody z vyších mezd ale to by se nadnárodním společnostem jistě nelíbilo (musíte se víc snažit pane správče).
    Takže místo demagogie se Pozorovateli věnujte nějaké ekonomické činnosti.

    1. Tak zrovna ty filozofy chapu.
     Jsou to prave filozoficke fakulty, ktere vyrabeji ty nejmilitantnejsi zastance libodemo.
     A dostanou za pak almuznu, to by se nelibilo nikomu.

 22. Je to mimo téma článku, mluví tam Rajchl právě o tom, co se tu tolik rozebírá.
  Co jsou ty demonstrace, proč jsou, co má být potom. Parlamentní i mimoparlamentní opozice, volby atd.
  Koho z principu nebaví dívat se na víc, než párminutová videa, ať si to posune od ca tuším 28. minuty. Možná kousek později. Kdo nerad otevírá odkazy, zde nemusí nic číst, stačí kliknout a poslouchat, co říká.

  Opravdu. Je tam srozumitelně odpovězeno na všechno to PROČ.

  https://youtu.be/FoBHZKF5GX0

  1. Poslechl jsem doporučení a vydržel asi 5min po oné 28. minutě poslouchat.
   Vládu jsme vystrašili, musíme na ni tlačit aby tu ještě 2,5 roků nevládla, velel lídr.
   Ano, tak je třeba to dělat, nejlépe celého 2,5 roků.

   Osobně mám takový zvyk, že každé ráno tlačím. Dá li Bůh, vydržím to i po zbývající dobu současné vlády, čímž mám za to, že plním svou čestnou vlasteneckou povinnoést a přispívám k porážce oné zlotřilé pětikoalice.

   Konečně jsem se ztotožníl s lídrem opozice.

   1. Rakušan tentokrát už doufám skutečně bude nelítostný, takže všichni ti křiklouni dál nebudou moci zbytečně kazit veškerou vynaloženou precizní duševní práci těm, kdo vědí, jak to celý nemá bejt…

 23. Před rokem letěl jeden tchajvanec a zítra letí 100 tchajvanců s pekarim. Za rok by tedy mohlo letět 10tisíc tchjvanců a to by se mohlo shodovat s množinou “horních 10tiíc”. Zůstaneme sami.

 24. Vidlák je pochopitelně zcela hloupý, páč neví, že jinak je Fšechno Uplně a navíc ještě i Ganc.

  Zrovna minulý týden jsem se potkal se zmatkujícím soudruhem Ukrajincem, který nevěděl, kam se vrtnout, aby Jedině Správně naložil čpavek.
  Takže jsem z něj vymámil kus papíru (plánek cesty k místu nakládky), který držel v přední končetině a pak jej pěšky zavedl k místu zvanému expedice. Tam jsem obeznámil služební soudružku, že je povinna ihned obsloužit spřáteleného soudruha, an brání naše domovy před zlým Putinem.
  Jakmile mne soudružka slyšela, ihned zavřela okénko a utekla. Kam pílila, to neřekla. Pak jsem zjistil, že zdrhla za svým směnovým obršéfem, aby mu pomocí tam-tamu zabubnovala, že Jedině Spřátelení soudruzi jsou již zde, ať tedy nevyvalí sudy, nýbrž čpavek, páč Kyjev krvácí.

  A tento srdceryvný příběh, moji přátelé, se odehrál…, kdo se hlásí…(?), velmi správně!!!
  Ano, na bráně č. 11 bývalých Chemických závodů, nyní Orlen Litvínov!

  Skvělá zpráva!
  Naši soudruzi zjistili, že máme dost vyrobeného čpavku (z hnusné ropy ďábelského Putina), takže nám jej radostně odvezou, abychom si dali rady s přemírou vyrobených hnojiv a výbušnin!
  Tudíž plán výroby splníme a překročíme, budeme mít habaděj hnojiv a střeliviny a ještě pomůžeme spřáteleným soudruhům!!!

  A vítězství je naše, ať si generálové pindaj, co chtěj!
  Sláma u kravína! Na Bělehráááád!

  1. Targusi.Před několika dny jistý Vasil zjistil, že by mohl vydělat na plynech vozených od nás kamsi na východ.
   Dojela cisterna, možná 40 let stará, Jako že ji napřed vyčistíme.No řidič na ní nejezdil běžně, poslali náhradníka z jiného plynu, nepořádek s vakuováním nepořádek s pojistnými ventily, naprosto v nepořádku spodní plnění. Naštěstí si to naši uvědomělí zaměstnanci nechtěli vzít na triko.
   Oč žalostnější stav toho zařízení byl v porovnání s tím, co jezdí u nás, o to fešáctější byl šofér i ten rádoby tlumočník oblečení. Bundy North face, botky jako na horskou tůru, to by naši soudruzi kierowci docela čučeli.
   A faktická k článku.
   Ono se to tak doopravdy jevilo. Už po parlamentních volbách. Symbolika, vzkřísit ducha Havla , ono se to vše nastaví samo. Musí.
   Prostě, hoří nám to tu.
   Jak nás upozorňoval jeden znovuzvolený senátor.

   1. Re: Folďas

    Jestli neměl v pořádku certifikaci, měli jste ho vykopnout obloukem. V Havířově jsem taky tahal pětadvacetileté vraždy, bo Messer je chudá firmička, páchající pouze charitu a už nic jiného, ale přes certifikáty nejel vlak.
    No a mít v bordelu ventily na spodku, na to se nedá nic moc poznamenat. Leda Ukra otočit a udělat mu pápá, případně ho poslat do Děčína, aby mu to tam spravili, pokud by se našel spozor…

 25. Rozvědčík Pávek se plazí po břiše
  Štajnmajer ho povolal do Říše
  zazpívat árii o Bémen Méren
  co galerka a suterén.

  Kolik se dá ještě vytěžit
  aby NATO mohlo zvítězit
  proti Slovanům v džihádu,
  zda nevidí někde záhadu.

  Pávek podává hlášení
  že důchodci jsou dost splašení
  chtěli by sociální jistoty
  a návrat mravní čistoty.

   1. Máme se dobře, ať to trvá věčně
    důchody vzrostly neskutečně
    musíme se ve spotřebě krotit
    nebudeme přece spory hrotit.

    Odevzdám měsíčně tisícovku z penze
    to mě nedostane do finanční tenze
    pošlu ji Černošce na ministrestvo války
    ať střílí na Rusko zblízka nebo z dálky.

    Ať koupí leopardy včetně nábojů
    ať vrhnou moje prachy do bojů
    přece jsem na to celý život makal
    abych v důchodu Píseň války krákal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *