17 července, 2024

Výsledek se brzy dostavil…

Do celkové skládačky, jak už brzy slavně zvítězíme nad Ruskem si přidejte další dílek. Klesající akcie evropských bank. Jako obvykle se nám sem přelily problémy z USA, ale oni tam za Atlantikem mají přece jenom lepší možnosti s tím něco dělat, než evropští vazalové. Jejich dolar je pořád ještě rezervní měna (alespoň pro Evropu), pořád si ho ještě mohou tisknout jak chtějí a v posledních měsících docela slušně vydělali na energetických surovinách, které evropští hejlové kupovali nejdráž v historii. Nebudu zabíhat do detailů, přečtěte si Pavla Šika na fejsbůku, jehož rozbory jsou naprosto dokonalé a pochopitelné i pro laiky.

Ani nebudu mluvit o tom, že po roce trvalých vítězství se nám nějak roztrhl pytel se špatnými zprávami. Prý není střelný prach, takže se nedá zvýšit výroba munice… generál Pelz si dovolil udělat rozhovor, který jako by z oka vypadl našim spekulacím zde na Kydech. Jak vidíte, nemysleli jsme si to jen my dezoláti, ale znalejší došli ke stejnému závěru a ó hrůzo, dovolují si ho (už) vyslovit na veřejnosti. I v majnstrýmu se začínají objevovat podivné poměry ztrát – jako že Ukrajina ztratila 200 tisíc mrtvých a Rusové 20 tisíc. Pokud by toto byla pravda, tak už nepotřebujete žádné další vysvětlení ruské taktiky ani jejich záměrů.

Čínský prezident jede do Ruska na tři dny, ale určitě to nic neznamená. Putin se v klidu prochází po Mariupolu. Bulíře zmlátili, že si dovolil defétistické řeči (a může být rád, že to přežil a vyvázl). Trump je si jistý vítězstvím ve volbách příští rok a určitě se modlí k Všemohoucímu, aby do té doby Biden nadělal ještě pár dalších katastrof. A u nás se měsíc co měsíc dozvídáme, jak jde rozpočet do hajzlu a jak bude zapotřebí o to víc ždímat z lidu nové daně.

Hele, všímáte si, že nejuměřenějším politikem posledního roku je Babiš? Když si poslechnete jeho loňská vystoupení, tak tam neuslyšíte, že benzín bude stát 150 Kč. Nebo, že v zimě zmrzneme, protože nebude plyn. My jsme všechna ta rizika hodnotili mnohem dramatičtěji, ale on měl pravdu. Upozorňoval na reálné problémy, nijak je nezveličoval ani nesnižoval. Byl to i Babiš, který několikrát řekl na plnou hubu, že inflaci by nejlépe vyřešilo snížení cen energií. Navrhoval vykoupení minoritních akcionářů ČEZu a dokonce na to mělo hnutí ANO napsaný i nějaký parlamentní návrh, jak to udělat.

Babiš vlastní u nás i na Slovensku jedny z největších spotřebitelů plynu. Slovenská Šaľa (tuším) dělá asi čtvrtinu tamní spotřeby. A tak měl Babiš svoje zprávy a věděl líp než my všichni, jak to s plynem doopravdy bude. Nijak to nedramatizoval, ale také nezlehčoval. Jeho připomínky byly navýsost odborné (možná proto jim nikdo nevěnoval pozornost)

Byl to Babiš, který mluvil o zprostředkování míru za pomoci Francie a Maďarska. (Asi proto bylo nutné nasadit Haagský tribunál, aby se to nedalo udělat). Babiš není nijak proruský, ale také není proukrajinský a i když to leckomu nevonělo, mluvil o reálných možnostech, jak k míru dojít. Opět se to obešlo bez vzdušných zámků, možná proto to bylo tak málo atraktivní. Nebyly to žádné chiméry ani zbožná přání, ale politický realismus, kterému samozřejmě bylo nutno zabránit, protože už brzy zvítězíme i bez střelného prachu. Stačí projevit patřičné morální rozhořčení nad Veľkým bocianem a všechno ostatní se stane samo.

A to je celá ta politika Antibabiš, ne? Stačí se zbavit zloducha, odstavit ho od moci, stačí se patřičně rozhořčit nad jeho praktikami, které ve skutečnosti vyfabulovali režimní intervjuci (ano, soud Babiše osvobodil), stačí kolektivně projevit pět minut hněvu a hned jak zloduch zmizí ze Strakovky, tak vysvitne slunce a všechno se samo napraví.

Teď prožíváme výsledky této politiky. Babiš a jedině Babiš byl tématem minulých voleb. Všichni byli proti Babišovi… i Okamura. I milion lidí, kterým hlas propadl. Fiala se stal premiérem, protože slíbil, že zatočí s Babišovou drahotou a Babišovými způsoby. Výsledek se už dostavil a vidíte ho denně na cenovkách v hytlermarketu.

Kde se stala chyba? Inu, morální rozhořčení nestačí. Nestačí se jen ujistit, že Pětikolka jsou ti hodní a Babiš je ten zlý. Ono se to totiž musí umět. Podle pražské kavárny vyhráli ti hodní, morální a správní. Vyhrálo dobro. Bohužel velmi neschopné dobro. Zoufale neschopné. V tomto ohledu se Fiala neliší od Bidena, ale vlastně ani od Ládi Vrabela. Ono se prostě nestačí jen hemžit a projevovat správné názory. Na jakoukoliv stranu. Nic se nestane samo. Vždycky to chce kupu práce, znalosti a nebo alespoň ochotu se poučit. Kolektivní tanečky nenahradí ekonomickou neznalost a hospodářský diletantismus. I když je vláda podle všech měřítek líbodémo dokonale morální, pokrok a prosperita se nedostavily. Naopak… správný kafírník se připravuje na návrat do středověku, jen si ještě myslí, že to bude romantické.

Babiš dělal reálpolitiku. Tady i v Evropě. Nemachroval, ale zařizoval, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Podepsal grýndýl, ale bez časového rámce a chtěl za to spoustu evropských miliard do rozpočtu. Nevymýšlel jak zmizet z EU, která nás kompletně obklopuje, ale snažil se odstraňovat netarifní bariéry. Spolupracoval s V4, kamarádil se s Orbánem a přikláněl se k Francii jako nejmenší velmoci, která u nás má nejméně sil na prosazování svých zájmů. Kde se nedalo vzdorovat, tam alespoň překážel a brzdil. Povinné očkování nezavedl a v poslední době několikrát říkal, že by covid příště řešil jinak. Aneb, když to děláte v rámci možností dobře, jen se tím nikomu nezavděčíte.

Teď máme u kormidla představitele morální politiky. Pamatujete na Vítka Rakušana a jeho předvolební plakáty? Svým způsobem to pokračuje i Petrem Pavlem. Řád a důstojnost… opět morální kategorie. Akorát je to morálka založená na tom, že jim jejich příznivci hodně odpouštějí a nás o to víc nenávidí. Výsledek se brzy dostavil. Za rok a půl se nic nevyřešilo, jen se skoro všechno rapidně zhoršilo. Proč? Protože schopností netřeba. Stačí být mravní podle líbodémo měřítek a vše přijde samo.

281 thoughts on “Výsledek se brzy dostavil…

 1. Musíme se připravit na krach Ruska, podle českého tisku je neodvratný. Tisk sděluje:

  Rusku docházejí rakety, dvě třetiny už použilo, tvrdí Ukrajina
  Seznam, 1.3.2022
  Ruské ztráty jsou strašlivé. A to i ty, které Moskva přiznala
  Novinky.cz, 3.3.2022, Švamberk
  Zvukové nahrávky ruských vojáků odhalují pláč a zoufalství
  Novinky.cz, 3.3.2022, Švamberk
  Rusové se na umírání svých vojáků připravili. Mají mobilní krematoria
  Novinky.cz, 3.3.2022, Švamberk

  To bylo před rokem. Investigativní umění našich politiků je obdivuhodné. Dnes píší o ukrajinské zázračné zbrani z papundeklu, která Ukrajině vyhraje válku.

  Drony poskládané z kartonu pouští bomby na Rusy. „Způsobují nepříteli velké škody“
  Echo24.cz, 20.3.2023

  Jsme v dobrých rukách, nemusíme se nebát.

  1. Podle zdejšího tisku, Putin měl být nejméně půl roku mrtvý a Rusko rozpadlé.
   Jenže, situace nejen na východní frontě je na protektorátním tisku nezávislá.

   1. Máte recht. I na to má český tisk odpověď

    Putin je možná už dávno mrtvý a má dvojníka, spekulují agenti MI6
    in Novinky, 29.5.2022

    Není nad kvalitu legendární britské MI6. Kdo umí, umí!

  1. Jako by to někdo předvídal, že… Všichni navázání pouze na SWIFT půjdou ke dnu. A ještě to ten někdo udělal tak chytře, aby to vypadalo, že je to trest, a zároveň zbytečně nikoho nevyplašilo, aby moc přemýšlel nad dalším potenciálním vývojem.

 2. Tak si tak brouzdám po Twitteru a koukám se na reakce pod profilem Jana Železného, který byl arogantní na strážníky. Sleduju reakce jedině a vždy správných, kterým policie, od které vyžadovali nedávno rubání dezolátů, nyní sáhla na jejich moderátorkou modlu. Namátkou 1 příspěvek :
  „Myslím, že by měla
  @MP_Praha
  (v součinnosti s
  @PolicieCZ
  ) víc zvažovat, jaká videa předhodí lidem. Žijeme v době, kdy stačí pár kliků ve správném programu a kdokoliv identifikuje i ne moc dobře pozměněný hlas. Vyžadovat dodržování zákona je v pořádku. Medializace nutná nebyla.“

  1. Já bych naopak městskou policii ocenil za to, že hlas pozměnila tak, že identita železného byla odhalena společně se zveřejněním videa. To byla pěkná herecká etuda na anonymizaci, že?

   Předstírat opak toho, co vlastně chcete, je základ alternativy. Tady máte učební materiál, jak se to dělá.

     1. Hmm, tak dlouho jste šťouchali medvěda klacíkem do zadku, až z brlohu vylezl.

      Tak doufám že vám v první linii dají možnost jej zahnat zpět.

      Jo že s tímhle jste nepočítal… njn, tomu se holt říká karma.

  1. Chtělo by to skupinové foto Pavlíkova fan klubu – Pávek, Signalista, Kalda ( familiérně k…t ) a Řeporyjský velikán … Perla archívů…

 3. Proběhl jsem si teď večer ruské TV programy, kde ve střihových programech (třeba 60 minut) dávají ukázky z reakcí našeho Západu a potěšilo mě, jak byl Blinken vykulený z otázek novinářů a jak Kirby poučoval Čínu, že se musí na svět dívat očima Ukrajiny jinak… Jinak co?
  A GB hodlá Ukrajině poskytnout munici z ochuzeného uranu a la Jugoška..
  Na to Šojgu reagoval krátce: „Ať to zkusí!“

  Připomíná mi to hysterii umělců, když jim řeknete, že něco nelze realizovat, protože tu jsou nějaké fyzikální zákony a ty se nedají ohnout. Nehledají způsob jak to udělat jinak, ale hledají komu si stěžovat, že „nejsme dostatečně komunikativní“.
  Nějak mi topřipomíná umírající kobylu.

  1. Právě n ČRo sdělili, že populace utěšeně stoupá. Ale dodali, že díky migrantům. Aspoň ze tak.
   Za jednoho Vláďu dva Volodymyrové, HURÁÁÁ 🤪
   Na druhou stranu, dva Ahmedové , také nic moc. V tomhle jsme ještě hen ten kolektivní Západ nedohnali.

     1. Takže lidé, kteří Vám budou platit důchod a kterým jste nemuseli platit ani korunu na jejich vzdělání a výchovu, jsou pro Vás přítěží?

      Hnojník je holt plný geniálních sratégů.

    1. No tak budou stejně jako romale čerpat sociální dávky (samozřejmě vyšší částku než důchod, na který by měli nárok) až do smrti

 4. Už je to podepsáno, už je to hotovo!
  MOSKVA, 21. března. /TASS/. Ruský prezident Vladimir Putin a čínský prezident Si Ťin-pching v úterý po jednání v Kremlu začali podepisovat dvě společná prohlášení – o prohlubování komplexního partnerství a strategické spolupráce mezi Ruskem a Čínou, vstupu do nové éry a o plánu rozvoje klíčových oblastí Rusko-čínská hospodářská spolupráce do roku 2030.
  https://tass.ru/politika/17330513?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

  Úplný seznam dokumentů podepsaných během návštěvy Si Ťin-pchinga v Rusku:

  https://tass.ru/politika/17331407

  1. Že by se to stalo?
   https://sk.news-front.info/2023/03/21/hegemonia-usa-zmizne-jedine-rozhodnutie-si-tin-pchinga-a-putina-bude-rozsudkom-pre-zapad/

   Nedá sa vylúčiť, že rusko-čínsky summit sa stane zlomovým bodom konfrontácie medzi Ruskom a Západom.Ide o to, že v priebehu rokovaní môžu byť prijaté dôležité strategické rozhodnutia, ktoré budú mať významný vplyv na situáciu na medzinárodnej scéne………..

   ………….Si Ťin-pching a Vladimir Putin s jedinou dohodou o posilnení bilaterálnych vzťahov môžu napísať rozsudok pre Západ. Washington si je dobre vedomý toho, že spojenectvo medzi Ruskom a Čínou bude predstavovať vážnu hrozbu pre USA a krajiny EÚ v hospodárskej a zahraničnej politike.

   1. Pamatuji si, že Blinken vyzval Čínu, aby se připojila k sankcím vyhlášených USA na Rusko.
    Odpověď Číny byla jednoznačná (volně) : napřed si to vyřídíte s Ruskem a pak se pustíte do nás.

    1. Mně fascinuje fakt, že si amíci myslí, že jim ještě někdo bude věřit. Když si jen připomenu koli k „kamarádů“ zradili a podrazili, je vážně udivující, že si myslí, že jim to někdo zbaští.
     Ale zase mi tak nějak vychází, že jim musí pořádně téct do bot se spoustou věcí o kterých ani my a jiní nevědí. Kdo ví co se za tou velkou louží děje.

     1. Ta víra k USA spočívá na jednoduchém faktu – buď v nás budete věřit nebo vás okradem. No a protože většina politiků má nasysleno v západních bankách, které jsou pod kontrolou USA, tak se ten mechanismus zjednodušuje – buď budete ožebračovat vlastní lidi v náš prospěch nebo uděláme žebráky z Vás.
      Jednoduché srozumitelné. Chápe i Lipavský.

      1. Takže : až dominově padne pár bank v nejúžasnější demošce na zeměguli, tak se syslitelům otevřou očiska.
       A nepomůže ani FED, který neomezeně tiskne $, a zvětšuje přiznaný dluh olbřímí velikosti, který je něco nad 32 bilionů $.

   2. JannaJ.
    Důsledkem jednání a podpisem mnoha smluv,může být krach dalších bank.
    Čekal jsem nějakou tvrdou odpověď na bankovní sektor západu a třeba i potopení dominance dolaru.

  1. Re: hop

   Hopíku, tyz je mamlas. Jedná se o naprosto normální posttraumatický syndrom, který tě může potkat např. po dopravní nehodě, nebo po dlouhodobém a intenzivním stresu.
   V Čechistánu to mají běžně poliši, kteří slouží na nehodovce, anebo hasiči.

   Já jsem to schytal asi dvakrát, akorát že na mě se každý vys*al, takže jsem si musel pomáhat sám.
   Někdo chlastá, bere drogy, jiný se zase vrhne na nějaký adrenalinový sport, třetímu třeba dělá dobře pobyt v lese o samotě, je to velmi různé.

   Proto mají vojcli a poliši psychology, aby se snížil počet sebevražd, které jsou taky ve vysokém procentu způsobené Pé Té eSkou.

   1. Mimochodem, váleční invalidé, kteří prošli válkou ve Vietnamu, měli také těžké duševní problémy. Zřejmě válka zanechá na psýše člověka trvalé stopy. Návrat zpátky, do běžného života, je pro ně těžký.
    Nejlépe se cítí mezi těmi, se kterými mají společné zážitky.

 5. Ještě k tom válečnému zpravodajství:
  Koupil jsem synovi k Vánocům knihu Kronika protektorátu. Jednak proto, že má rád literaturu faktu a taky jsem si ji chtěl sám přečíst. Události v Protektorátu den po dni. Dost mě zklamala, čekal jsem víc dobového materiálu. Ale něco přece: například fotokopie úvodní stránky jedněch novin co vyšly druhý den po vylodění v Normandii. Volně interpretováno: vylodili se, ale byli s krvavými ztrátami zahnáni do moře, na dvou místech sice prorazili, ale Luftwaffe je úspěšně ničí a za chvíli bude po všem. Německé námořnictvo úspěšně atakuje invazní flotilu a kanadský premiér v parlamentu připravoval poslance na neuspěch invaze.
  O pár týdnů později nadšený článek jak spojenci utpěli strašlivé ztráty u Chartres a jak přístavy Cherbourg, St. Malo a Brest statečně odolávají obléhání. No a pak jsem ještě našel škodolibý článek o tom, jak Eisenhower informoval Roosevelta , že Německo kapitulovat nebude.
  Všechno tu už bylo.

  1. Keď Nemecko podpísalo kapituláciu, prijali ju zástupcovia ZSSR, USA a Francúzska. Nemecký generálplukovník Alfred Jodl odovzdal dokumenty Žukovovi a ukazujúc na amerických a francúzskych predstaviteľov sa ironicky spýtal: „Aj títo nás porazili?“

 6. Ano, brutální kampaň „antibabiš“ nejen na plakátech, ale úplně všude – v PS, v médiích, kdekoli.
  Tvrdili „zvolte nás a my vám ukážeme, jak se to dělá bez Babiše.
  A co po předání nastalo? Trapné ticho a potom jeden přešlap a amatérština za druhým.
  Oni skutečně nevěděli, co si s nově nabytou mocí počít – a jako první se začali vysírat mezi sebou.

  1. Anebo naopak – ticho způsobené flexibilnímu přizpůsobení se čerstvým notám z jistých kruhů… Už tehdy bylo téměř 100% rozhodnuto o ostrém konfliktu … Amatéři – no, jak se fezme, uvědomte si, jak masivním a zásadním způsobem stihli za cca 1,5 roku panování komplexně, bleskově dokonat hluboké rozdělení společnosti, její fašizaci, militarizaci, destrukci státních financí, průmyslu, sociálního systému, školství, zdravotnictví, zajištění vlastní bezpečnosti dovozem cca 0,5 mio vdečných ze zahraničí včetně tamního organizovaného zločinu a jistou částí voj.kontingentu údajně kvůli výcviku, ovládli silová ministerstva, diplomacii, finance, parlament, senát, Hrad, radnice velkých měst za nadšené podpory médií , etc…
   Fakt se Vám to zdá málo ?
   Naopak, skvělé skóre a úspěšnost … Jde o finální přípravu před skutečným vstupem do války – zanedlouho k tomu dojde.
   Oni to skutečně rozpoutají … I toho Donalda pro jistotu „uklidili“ ( I když tam je jeden za 18, a druhý bez 2 za 20 …) Kymácí se bankovní systém …

 7. Drodzy państwo, polsky sice vůbec neumím, ale sleduju na YT jasnovidce Jackowského, který včera zveřejnil zajímavé video: https://www.youtube.com/watch?v=eYL55T3EO7k
  (Jackowski má prokazatelné výsledky ve stovkách případů hledání osob/věcí, což je sice trochu mimo obor věštění budoucnosti, ale tak což už.)

  A v tom videu předvídá, že po ukončení návštěvy Xi v Rusku Putin provede mohutnou ofenzívu s cílem konflikt ukončit. A že polská vláda má již předem připravený plán zapojení se Polska do boje. Jackowski se obává, že bude Polsko sice bude mít morální a materiální podporu okolních států, ale to je tak všechno. A že to bude konec dosud známého Polska. Že bude vyhlášen nějaký stav ohrožení a Polsko bude rozděleno na několik zón. Vše za přítomnosti vojáků a policistů. Lidé budou cvičeni co dělat v případě ruského útoku. A tak se nebudou klást otázky, protože bude ohrožení. Že masírka mainstreamu bude značná.

  Pokud by to někoho zajímalo, tak strojově přeložené české titulky jsou zde:
  https://drive.google.com/file/d/1dvzn39E9cUc_3G1t9bvKkrzmUpYTKAEi/view?usp=sharing

  Je to sice nic moc překlad, ale při současném poslechu polštiny se tomu dá docela dobře rozumět. Já si stahuju videa z YT pomocí programu 4kdownload, přehrávám pomocí VLC player (titulky s příponou srt se musí jmenovat stejně jako video a být ve stejném adresáři). Kdybych sem dal moc odkazů tak se mi příspěvek nevloží.

  1. Ono totiž co deep state zbývá. Solidní vědecké studie začínají poukazovat na očkování jako na průser. Při současné trajektorii Rusko zvítězí a dolar přestane být dominantní měnou. Ukrajinci docházejí, jen nutno je nahradit a boje se nebudou odehrávat na americkém území. Válečný průmysl může oživit hospodářství a na ledasco se zapomene a ledasco nového projde.

   Nejspíš tam s Pávkem pošlou najaté profíky, kteří budou sofistikované zbraně umět používat.

   1. Američané v hlavách mají zřejmě následující plán – Koalice ochotných, tj. východní kolonie zaměstnají RF a oni s AUKUSem se pustí do Číny. Vůbec nepočítají s nějakou porážkou nebo mírem. Pokud Vám pojede 24/7 masírka, že jste jako USA nejlepší, že máte nejlepší armádu, umíte nejlépe bojovat atd. … tak tomu budete věřit. Já jsem jenom zvědav na ten náraz do zdi, který zažijí.

    1. Hmm, asi máte pravdu, když to dám do souvislosti s nejnovějším videem Andrei Martyanova, kde o AUKUSu mluví jako o hlavní hrozbě pro Čínu a jedním z důvodů návštěvy Xi v Rusku (od 8. min): https://www.youtube.com/watch?v=EW3Rfh8cgpw

     O us ponorkách se Martyanov vyjadřuje s úctou (což je jinak pro něj naprosto netypické:) a vůči nim prý v současnosti nemá Čína bez Ruska možnost obrany.

     Logicky tak čím více Rusko bude krvácet, tím slabší bude Čína.

 8. Dneskaj ma zaujali tri spravy.
  Elon Musk zrusil pouzivanie Starlinkov na novych uzemiach Ruska, na vode a ak sa Starlink pohybuje viac ako 100km/h . Elon im teda poriadne komplikuje zivot….

  Indonezia uvazuje o zruseni pouzivania VISA/Mastercard. Vyhlasil to el presidente daneho statu. Pac na neho urobil hlboky dojem apoliticky pocin v 2014, ked rusom vypli kartocky a oni zostali ako nahi v trni. Vraj je nacase, aby Indonezia mala nieco svoje a bezpecne.
  njn – za hriechy sa plati. CEOs obidvoch kompanii maju asi poriadne zamotanu hlavu, ako prekazit taketo tentencie. Bo o biznis sa da prist rychlo a lahko. Hlavne ked je politicka vola.

  Mala Britania sa vyprsila, ze bude dodavat na UA strely s ochudobnenym uranom. zatial to nechava rusa chladnym.
  Briti si tym urcite chcu ulahcit a zekonomit delaboraciu, pac sa ukazuje, ze je to slepa vetva. A skladovat ten bordel sa tiez neda hoci kde pod stanom. Len by mali mat popijaci caju pred ocami Litvinenka. Ak totiz briti zaseru rusovi uzemie uranom, pre rusa nie je problem poslat do Britanie nejaku smakuladu. Aby si aj briti uzili vymozenosti radioaktivneho zamorenia.

   1. A proto SSA sundali ten dron a nechali se při tom bezostyšně natáčet, že. A ruská strana určitě nemá dost přesný přehled o aktuální „bojeschopnosti“ NATO, viď?

  1. To jsou kecy – tak máme tržní ekonomiku, ne? Když nám za to někdo dobře zaplatí, budeme obnovovat třeba i Bangladéš. Když neztaplatí, žaba uchem nehne Ukrajina-Neukrajina. Nebo to jako zase zaplatěj český důchodci nebo jak si to představuje?

   1. O tom, jak si to predstavuju ja jsem nenapsal ani pismenko.
    Pisu, jak by Pavek prijimal jakekoli reseni vznikle v Nemecku, a ani ho predem nemusi znat.

    Jinak, ze duchodci budou platit, jako mourovati jsem psal hned po volbach.
    Volili Babise, tak se jim Fiala pomsti.
    Prece nebude drit z kuze ty, kteri ho volili.

    1. Můj text byl komentář k článku, na který odkazuje váš příspěvek. Viz. „Během svého vystoupení přišel také s výzvou, že by se Německo stejně jako Česko mělo zapojit do poválečné obnovy Ukrajiny a už teď připravit projekty, které bude možné začít realizovat v okamžiku, až bude uzavřeno příměří.“ A to jako budou dělat v „akci Z“ nebo jak? Nejsme schopni si opravit ani naše Česko…

     1. Pokud vím, tak většina dluhů, které vznikly během naší internacionální pomoci v rozvojových zemích, musela být po listopadu odepsána.
      Že by se Ukrajina rozvíjela, tak to asi snad ani né.

  2. ále no tak : „byl dan prikaz“ lampasáci nic jiného než poslouchat rozkazy přece neznají. A on má mnoholetý trénink.- To se těžko zapomíná….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *