24 února, 2024

Všechno zatravnit!

Tak jsme se včera dozvěděli, že ministr Výborný si plánuje posvítit na dotace těm, kteří v pondělí vyjedou protestovat. Ano, to je ryzí demokracie, svoboda a ústavní právo na protest. Ale co se divím, vládní zemědělská politika je stále otevřeněji protizemědělská. Místo sadů jabloní bude fotovoltaika, půda bude stále více ležet ladem, místo pěstování obilí se bude mulčovat tráva a vůbec nejlepší bude, když se všechno obilí přiveze z Ukrajiny, kuřata z Polska, vepřové z Německa a hovězí z Argentiny.

Když se na to tak dívám, on tu ty zemědělce vlastně nikdo nechce… Přemýšlím, jestli bude Výborný ve čtvrtek jednat stejně i s představiteli Agrární komory a Zemědělského svazu. Jestli jim také řekne, že pokud nebudou držet hubu a krok, tak si posvítí na jejich financování…

Mimochodem… v naší zemi se vypěstují tři miliony tun obilovin na export… Tím obilím v Německu nakrmí prasata a pak nám vozí maso zabalené ve vaničkách. Místo těchto třech milionů tun obilnin by se u nás mohlo pěstovat krmivo pro česká prasata i české krávy. Ale… to bychom potřebovali lepší zemědělskou politiku, která by nesměřovala k naprosté likvidaci.

Co čekat od ministra, který se už rovnou chová takto? Jaký argument bude dostatečný, aby se nechal přesvědčit? Co měli zemědělci ještě víc udělat? Dva roky jednali. Doležal mluvil, Pýcha mluvil, Veleba mluvil, Jandejsek mluvil, zemědělští odborníci mluvili, Lád z Ostaše jim přinesl petici s patnácti tisíci podpisy… nic. Nula. Žádná vstřícnost. Jen arogance moci.

Priority této vlády jsou totiž někde jinde a zemědělství mezi ně rozhodně nepatří. Nikdy se tím netajili, jen jsme dlouho nemohli uvěřit, že by něčeho podobného byli schopni.

Když se zemědělci začali po vzoru Němců, Francouzů a Poláků chystat na traktorové protesty, najednou se bude jednat. Ale samozřejmě jen s těmi, kteří neprotestují. Vzdejte se, nic se vám nestane. V březnu to probereme a v dubnu už budete mít jiné starosti než jezdit po Praze. Při trošce štěstí to mezi zemědělce vrazí klín, začnou se hádat mezi sebou a až se protesty rozplynou do vytracena, ministr se vrátí ke své původní taktice. Kašlat na ně a dál jim házet v jejich podnikání klacky pod nohy. Však oni to jednoho dne vzdají a prodají půdu nějaké nadnárodní korporaci…

Na jatkách zakážeme chlazení masa vodou a nařídíme chladit vzduchem. Poláci se na tohle nařízení vykašlali a hned jsou levnější. Omezíme zemědělcům používání hnojiv, zakážeme všechny postřiky, které fungovaly. Zvedneme daň z nemovitosti, takže to prodraží nájmy orné půdy. Zvedneme rapidně tarify na pronájem půdy ve vlastnictví státu. Co nezakáže ministr zemědělství, to zakáže ministr životního prostředí. Takhle se to vyvlastnění dělá moderně. Žádného chlapa s puškou, že teď už všechno patří Evropským hodnotám, kdepak. Prostě se počká, až zajdou na úbytě. Sorry jako, ukrajinská pšenice je levnější a polská zelenina také. Oni tam pracovníci v zemědělství mají docela výhodné daně. Tak výhodné, že většina polských herců jsou také zemědělci.

Všichni ti Gazdíci, Bendlové, Nekulové i ostatní, říkali už dávno, že budoucnost českého zemědělství spočívá v tom, že se všechno zatravní. Akorát jsme to považovali za nekompetentní politické kecy a mysleli si, že to takhle daleko nenechají zajít. Zdálo se to naprosto šílené. N2co tak vlastizrádného by přece Čech Čechovi neudělal… Ale doba je prostě šílená a naplněná šílenými lidmi. Kdo by uvěřil tomu, že si Němci vypnou jaderné elektrárny, že? Jsme sedmnáctý bundesstát, tak se svezeme s nimi. Akorát tu nemáme německé sociální dávky.

Grýndýl na nás… Západ do toho nainvestoval takových peněz, že udělají všechno pro to, aby se to splnilo. A pokud to nebude fungovat, bude to chtít ještě víc grýndýlu. Všechno tady zavřeme a všechno z ciziny dovezeme. Když se to vezme za správný konec, tak budou moci ti u koryt ještě dlouho projídat to, co nashromáždily předchozí generace. V devadesátých letech nám sebrali naši průmyslovou minulost. Na začátku nového století projedli přítomnost a nesplatitelně tuto zemi zadlužili. Teď se bude projídat naše budoucnost. Sahá se na důchody a všechno malé, místní a soukromé začíná krachovat. Liberty Steel je jen trochu víc vidět…

Buď se všichni spojíme a nebudeme hledět na dehonestaci od velkých médií, postavíme se do jednoho šiku a nasypeme jim do toho jejich soukolí nějaký písek, nebo se všechny jejich sliby vbrzku vyplní. Nebudete nic vlastnit a budete šťastní. Kdopak tuto smělou myšlenku hlásá? Ano, přesně on.

Buď my ukončíme grýndýl a nebo grýndýl ukončí nás

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

247 thoughts on “Všechno zatravnit!

 1. Má.
  Pomalými krůčky vpřed.
  Daleko jistější, odolnější a nedestruktivní, nechaotické. Než nějaká revoluce, jejíž faktický cíl se někdy naprosto míjí se záměrem. Nehledě na škody na majetku i lidech.
  (samozřejmě neplatí to obecně, někdy nic jiného než revoluce nezbývá…a naopak)

 2. Zcela evidentně to zajímá vás, elfe referente. Protože jste tu služebně, 🙂 hledat vám to tu nikdo nebude. Ale přesto vám poradím: zeptejte se Googla. Případně požádejte svého nadřízeného elfa o přehled TV zpravodajství z ČR.

 3. Nebudete nic vlastnit a budete šťastní. Zní to šíleně, ale většině to tak bude vyhovovat a nejspíš si to zvolí dobrovolně, protože:
  Není myšleno absolutně, zůstane 10-15%, těch ve vedení, těch kteří budou mít výjimky na vše.
  Ti potřební na dávkách, na exekucích (20-30%) budou také jednoznačně pro.
  Mladí, po škole, s vystudovaným obskurním oborem (5-10%) také pro.
  Mladí, vzdělaní, uplatnitelní i v zahraničí budou většinově proti, ale i tam se najdou ti, co budou chtít zamířit (přes známosti nebo znalosti či dovednosti) do novodobé aristokracie a budou pro.
  Důchodci – jak kdo – ti v pohodě asi proti, ti v problémech asi pro.
  Vidlák a většina místních proti.
  —————————————–
  Celkově ale tak 75% bude pro. Proč se stresovat. Zajištěné komplet bydlení a přes garantovaný příjem zajištěné jídlo, oblečení a hlavně zábava všeho druhu a dle naturelu (od alkoholu a cigaret, přes levné drogy, po sportovní vyžití a kulturu či společenské akce, nízkoenergetické koníčky a sběratelství, až po zábavu až do bytu přes VR a nové technologie), … Prostě chléb a hry v nové technologické éře.

  A s tím spojenou dobrovolnou a postupnou depopulaci Země ke Zlaté miliardě.

  1. Pokud máte vlhké sny, že v těch 10-15% budete, tak se probuďte. Máte špatně čísla, bude to určitě pod 1% a tam se nevejdete.

   1. A já zase můžu uklidnit Vás, nepočítám s tím a ani nemám zájem. Jen, že většina dnešních lidí, ve světle AI a nových technologií, si to postupně zvolí dobrovolně a ráda.

    1. A potom jednou – třeba -přijde odněkud silný elektromagnetický výboj a místo AI zbyde jen ta inteligence jedinců. Potom nastane konec naší civilizace.

     Nebudou řemeslníci, zastanou jen programátoři, analytici,influenceři a lidskoprávní aktivisté.
     Bitcoiny v háji, účty v bankách pryč.
     Nastane Velký reset.

     1. Riziko civilizace.
      Ale faktem zůstane, že i kdyby si některé země zakázaly rozvij AI a technologií obecně, tak jiní pojedou dál a získají rozhodující náskok, takže nakonec tak skončí všichni. Čest výjimkám, kteří z nějakého důvodu pojedou alternativu zmrznutí v čase (vzor Amišové), kteří třeba, ve Vašem případu, jednou převezmou moc. Kdo dnes ví?

        1. Ale o tom to přeci vůbec není, kdo by čím byl. To je základní nepochopení smyslu knihy od těch lidí. Konec konců ani život Alfy tam nebyl zrovna k závidění.

   1. Godot
    Upozorňuji, že kastráti žijí déle (muži o 14,ženy o 5 let), takže svou práci bude muset odvést i ministerstvo práce a asociálních věcí.

  2. Těch 75% to nedostane jistě zadarmo, ale třeba za přistoupení na podmínky parazita jako pravidelné očkování, dítě jen lidem správného názoru a jen 1, možná volitelně-povinné sdílení partnerky s imigranty či jinými, na které se nedostane (budou za to nějaké soc. kredity navíc, třeba lepší zdrav. péče, dovolená u moře i letadlem, 2. dítě a tak. A kdo tomu nevěří, tak legalizací prostituce se tato stane normální prací. ). Kotec bez otevíracích oken…. . Eutanazie jako projev uvědomělosti, ideálně rozprodej orgánů po smrti a pok šup do kompostéru. Rodina jistě uvítá nějaké prostředky navíc. A, za odběr zaživa i více kreditů jim – třeba to už nepocítí, některé orgány lze odebírat pouze zaživa.
   Celkově, plánovat úbytek lidí na úroveň konce 19. století je plán ďábelský a cesty ke splnění jsou stejné. Začíná být vidět, komu se klaní parazit.
   Depopulační balíček: eutanazie, propaganda menšinového chování pro omezení reprodukce, likvidace rodin nejrůznějšími způsoby, likvidace kultury národů a kulturnosti vůbec, poškozování zdraví podivnými nemocemi a ještě podivnější léčbou, multikulti, imigrace, gryndýl (depopulační tlak omezováním zdrojů ve jménu planety – bez průmyslu, zemědělství, zdrojů). Jsme teprve na začátku.
   Aby to ovšem mohlo vyjít, musí to probíhat všude podobně. Pokud zůstanou země nepodvolené, jako Rusko, Čína, Irán, Arabové, asi i Indie, tak možná vybijí Evropu a „vlastní“ – ty, kteří se nechají nebo prostě nemůžou vzdorovat. Ale zvenčí to za nás nikdo nevyřeší. Gój by jistě dodal své.

  3. No vida, krom uspokojení z prospěšné a za prospěšnou obecně uznávané práce, hotový komunismus. Chybí jen natolik morálně vyspělí lidé. Zřejmě i možnost takové práce.

  4. Eta
   Část obyvatel u nás (tzv.nepřizpůsobiví) žije v poměrech vašeho předposledního odstavce. Budou-li tvořit 75% populace, myslíte , že společnost bude fungovat?
   Bude dostatek učitelů, lékařů, státních úředníků, řemeslníků – obecně pracujících a budou tyto vrstvy směřovat k nižší míře reprodukce, když tu možnost nám mohou demonstorvat již dnes a jejich počet přitom stoupá?
   Poslední případ:
   V noci jsem uviděl vedle své postele siluetu cizí osoby , která vyjímá z mobilního telefonu SIMkartu. Vzal jsem do ruky kladivo a na osobu vlídně promluvil. Utekla s kartou i fotoaparátem a dvěma dalšími transfokátory. Osoba naštěstí utekla rychle, takže kladivo nebylo aktivní. Jinak by jí hrozil přestupek (SIMkarta se vyměňuje za NULA korun) , zatímco já bych bručel za vraždu. ( foťáky by vypadly z ruky a nebyly by předmětem zamýšlené krádeže). Způsob vniknutí do bytu neuvádím, protože má návodný charakter.

   1. To vám niekto prisiel vykradnut byt a za tým účelom sa snažil priamo pri posteli vymeniť simku? Nestacila peňaženka akebo vziať mobil preč? Pokiaľ to nebol potomok akebo vnuk, rak asi nechápem súčasných zlodejov. Alebo ste tam mal heslo na bitcoin peňaženku a oni to vedeli?

  5. ad) „Zajištěné komplet bydlení a přes garantovaný příjem zajištěné jídlo, oblečení a hlavně zábava všeho druhu a dle naturelu (od alkoholu a cigaret, přes levné drogy, po sportovní vyžití a kulturu či společenské akce, nízkoenergetické koníčky a sběratelství, až po zábavu až do bytu přes VR a nové technologie),“

   Tak to bude na počátku, pak dojdou zdroje a začnou příděly(viz výše zmiňovaný Utrecht a elektřina) . Místo bytu budete sdílet horní palandu v levém rohu u okna, maso jednou týdně a pár hodin zábavy u obrazovky. Vše bude hlídat váš sociální kredit. Pokud si přilepšíte, tak ten s větší dubovou holí, si vaše přilepšení přivlastní.

  6. Jeste pred par lety bych s vami souhlasil.
   Dneska uz tvrdim, ze si to maluje velmi ruzove.
   Jako ze vas (nemyslim osobne) tu nekdo bude zivit a vy si budete uzivat virtualnich her…

   Nene, ted vas poradne zbidaci, oberou o vsechno, nejenom tu praci.
   A pak pomasirujete na Rusa. Vsak vymyvacky hlav se o vinika vasi bidy postaraji, „nejmensi zlo“ Babis jim hodne nasypal, na neziskovny a CT ani nesah.

   Jak si myslite, ze to bylo na Ukrajine?
   Meli vsechno, zadne dluhy… Pozvali si poradce z USA.

   Pritom az na Halic a okoli jsou s Rusy stejni, mluvi stejnou reci, a jak pekne masiruji na Rusy a jeste u toho oslavuji bandery a podobne.
   Misto te virtualni reality se dockate vykladu dejin, ze Hedyrich to s Cechy myslel dobre a protektorat byl z hlediska bezpecnosti jednim ze svetlych okamziku v dejinach Cechu.
   Na rozdil od normalizace, kdy to vsechno devastovala Ruska armada.
   Vsak nazor, ze Rusa armada Ceskoslovensko neosvobodila, jenom ho prisla okupovat uz je zcela bezny a nikdo se nad tim nepozastvuje. To, ze Rusa armada pak zase v klidu odesla, to uz mluvidi hlaci „zapomenou“.
   A to je jenom zacatek.
   Domluvili se na tom BABISUV ministr skolstvi (az ho tu zase bude nekdo tlavic jako mensi zlo) a jeden nadplukovnik.

 4. Teolog (tč ministr) Výborný očekává, že bude letos jmenován papežem za kardinála. Pak opustí své ministerstvo a svěří české zemědělství do rukou božích.

  Nemám to ze své hlavy, tvrdil to loni v prosinci soudce Miloš Zbránek ve svých předpovědích na letošní rok.
  Tak, a je to vyřešeno. Výborný už ví, kam se odebere, a české zemědělství rovněž tak.

 5. Sypání písku je sabotáž. Upozornění protektora, že se v podpalubí mezi otroky něco děje.
  I toho kapitána Bligha jenom vysadili do bárky a on se dostal na Timor. Chyba, velká chyba.

  1. Mohli ho po cestě sežrat lidojedi. To byla taky chyba, že to neudělali. Ale asi byl takový odporný hnusák, že by jim nechutnal.

   Další velká chyba se stala po „sameťáku“, heslem: nejsme jako oni.
   A ONI toho okamžitě využili a začali rozebírat republiku. I když se ozývaly varovné hlasy:
   „Nechte samet sametem, pánové a dámy – buďto s nimi zametem, nebo oni s námi!“

   1. Ono to možná s tou Bounty bylo trochu jinak, než se píše. Fletcher Christian (či jak) nebyl tak neposkvrněný a kapitán Bligh nebyl tak špatný. Třeba jen od mužsrva chtěl, aby dělalo, co má, a ono bylo líné a nechtělo (moje spekulace).

    Když něco vypadá jako anděl a mluví jako anděl, může to bejt klidně pěkná svině a vice versa.

   2. Fakt verite tomu, ze keby vsetkych komunistov zavreli, tak vekslaci a ini sikovnici by viedli stat inak a lepsie? Alebo bezni ludia by sa chovali inak keby sa dostali k moci a majetku? To sa politici rodia nejak špeciálne ?

    1. Myslí zřejmě, jak jsem vyrozuměla byl snad v Republikánské straně (nebo jak) u Sládka. Ale zapomněl na Havla a spol. a Klause a spol. Sládek neměl šanci, zatímco tito dva se svými podržtaškami a mnohdy gaunery to tady vzali do svých rukou a dopadlo to, jak to dopadlo. Nakonec Havel a spol. komunisti nebyli (Ruml, Devátý a další také ne) a Klaus (Macek, Čermák a další) také ne.

 6. Onanyme, vy jste „Umělá inteligence“, nebo „Přirozená blbost“?
  Asi to druhé, neboť AI by si to našla, třeba pomocí strýčka Google.

  1. „možná by bylo zajímavé se podívat na ty miliony dotací, které jeho firma pobrala a pobírá“
   Z kontextu jednoznačně vyplývá, že si na něj je třeba zakleknout.

   1. …možná by bylo zajímavé se podívat…

    Kontext je jasny. To jenom skeblonove se z toho snazi udelat neco jineho.

    1. A co jako? Ta takzvaná dotace je normální součástí „výplaty“. Jsou jiní, kteří ani nic jiného neberou. Ministři třeba.

    2. Klasika, použití pejorativního termínu „namastil kapsy“ na úspěšné podnikatele typu Jandejska. Jak si mastí kapsy různí Dozimetři vás nezajímá, ač tam jsou již čtyři vraždy. A asi nepochopíte, že pokud si někdo vydělává legální a prospěšnou činností, nechce aby tato činnost byla u nás znemožněna. To je také normální a není na tom nic špatného. Přisátí na neziskovky je už jiná morálka a je jasné, že po zaříznutí neziskovek na Slovensku budou jejich pijavice u nás řvát jako právě podříznutá podsvinčata ze hrůzy, že to nastane i u nás.

     Takže shrnutí : zemědělcům jde o zemědělce a nám také. Vzájemně se ve společnosti potřebujeme.

   2. Jistě a jako vždy to bude desinformace a lež než se to nestane. Pokolikáté již ? Že byste měli problém s definicí slova lež ? Ono libtardi mají problém se skutečným významem mnoha slov.

    1. Dobrá arogance a tupost, jak bys mohl tušit, co vím nebo co mne zajímá, když mne vůbec neznáš ? Dobrý zblitek, onanyme.

   3. Takže protestovat můžou pouze ti, co jsou ve ztrátě? Ti co pobírají dotace, by měli držet krok a pusu, protože od toho ty dotace tady máme.
    No není to nádherné…………

    1. Ono je to ještě jednodušší, protestovat mohou jen ti, kterým to libtardi schválí, třeba michprdi nebo ten vorvaň z tisícihlavé skupiny na FB za učitele.

 7. Chátru je třeba kontrolovat aby nespejchla. Podívejte se na vládu jak to dopadne když dáte chátře volnou ruku.

 8. „Tak jsme se včera dozvěděli, že ministr Výborný si plánuje posvítit na dotace těm, kteří v pondělí vyjedou protestovat.“

  Nelzete zase. Mluvil o tom, ze je paradoxni kdyz protestuje clovek ve vedeni podniku, ktery dostal dotaci hodne. Proto mluvil o tom, ze je zajimave se na prijate dotace podivat. Navic mluvil o jednom konkretnim cloveku. Rozhodne ne o vsech plosne.

  1. Ministr Výborný je samozřejmě lidumil a velký zemědělský odborník. Rozhodně od něj nelze očekávat žádný podraz. To jen předběžná opatrnost velí nakopnou jej tak, že ani google jej nenajde, případně jej v Rakousku zavřou pro potulku.

   1. Naštěstí tu máme špičkové odborníky na cokoliv, nebo něco jiného, kteří vše vysvětlí a uvedou na správnou míru. Od šoustání ledních medvědů po čeření betonu.

   2. Vidim, ze jste uz konecne prisli na to, ze na anonymy vam tu serou, tak vam poridili generator jmen.

    Chvalim, pokrok nezastavis!

    1. Alespon jsem se dovedel, od koho chtit tu korunu na Alweg, co jsem poslal jako zak ZDS a ktera skoncila buhvi kde.
     A navali ji i s urokama, holomek jeden!!!

    2. přesně to samé mne napadlo, po přečtení negativních komentů se stejným slovosledem a podobně tvořených Nicků – ale je hezké, že trážce jediné skvělé pravdy zavítal mezi nás dezoláty…

   3. „..ho lidi označují za dezinformátora….“, klasický demagogický postup majnstrýmu a protistrany. Lidi si přejí, lidi jsou znepokojení…., vyvolání dojmu davu, který odsuzuje.
    Kteří lidé ho odsuzují? Konkrétně?

  1. Re: Milan44

   Soudruzi postupují PŘESNĚ podle starořímského hesla – DIVIDE ET IMPERA.
   Neboli, jak říkávali na vojně mazáci bažantům – jebte se vrabci (mezi sebou), bude vás víc.

   Málo peněz na dotacích celkově, zvýhodnění jedné skupiny před ostatními, vrážení klínů, záměrné dělení society pomocí různých dotačních titulů.
   Ze všeho nejhorší by byla jednota, to není možno připustit.

  2. no bodejť by ne, vždyť ono se to s tím senátem taky houpá. Zeman dal návod, Klaus byl proti němu od začátku, nic solidního pro lidi zatím neudělal, tak proč vyhazovat zbytečně many many.

   1. jediný, k čemu je senát dobrej, je několikadenní zdržení některých zvěrstev z parlamentu.
    za ty prachy nic moc.

       1. tak jestli je to napořád .. tak to se právě zaplatili na stovky let dopředu …
        OK, beru zpátky – tohle k něčemu bylo!

       2. Dále retroaktivita je nepřípustná, důl ( díru v zemi ) Vám neukradnou, …

        Rád bych sdílel Váš optimismus, ale zkušenosti mi nedovolí.

  3. Kdo umí, umí, kdo neumí, vyzývá zemědělce ke vzájemnému smíření a domluvě

   JAK SE JEREMY CLARKSON STAL IDOLEM FRANCOUZSKÝCH FARMÁŘŮ
   …..Clarksonova farma dostala pochvalu za svůj upřímný, až naivní a často humorný pohled na realitu zemědělství.
   Skrze Clarksona získávají diváci vhled do toho, o jak tvrdou práci jde a co všechno je nutné pro udržení fungujícího hospodářství.
   Pro francouzské farmáře slouží pořad nejen jako zábava, ale skrz Clarksona získávají pocit, že konečně někdo naplno ukázal na výzvy, kterým zemědělci čelí. ….

   https://www.tydenikhrot.cz/clanek/jak-se-jeremy-clarkson-stal-idolem-francouzskych-farmaru

   Co udělala paní senátorka Smotlachová za dva roky v Senátu pro zemědělce?

   Není nynější výzva senátorů „Senátoři vyzvali rozhádané zemědělce ke vzájemnému smíření a domluvě“, to čemu se u nás říká „ s křížkem po funuse“?

    1. Josef původní napsal:13 února, 2024 (15:50)

     Možná to pochopí i senátoři

     …Přes to všechno, kvůli hornatému prostředí a nedostatku orné půdy je Švýcarsko závislé na importu zemědělských výrobků.
     Přibližně 60 % potravin pro Švýcarské obyvatele produkuje tamní zemědělství, píše Wiki…..
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Ekonomika_%C5%A0v%C3%BDcarska

     ….„Česká republika, která má jednu z největších výměr zemědělské půdy na obyvatele má soběstačnost 55 procent v potravinách,“ upozornil Erlebach. ….

     https://liberecka.drbna.cz/zpravy/35272-zemedelci-chteji-v-protestech-pokracovat-soucasny-stav-povazuji-za-kriticky.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&utm_source=copy#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
     Je to normální?

  1. Tak z té prdele už konečně vylezte a robte niečo. „Vy nevidíte, že kolem nás to všetko ide do hajzlu? Robte niečo.“ (Gustáv Husák)

   1. To se musí pěkně po Česku počkat, až co jinde na okolo a potom až dá master of puppets pokyn, vyrazí i češstvo ve svých teplácích nad kotníky z new yorkeru a čínských bundičkách za uspořený majlant značky Guess do ulic. Do té doby se čeká na barvu kabátu.

    1. Já si chování českých lidí, cca od 40 do 60 let a v roce 1989 velmi dobře pamatuju.
     Byli pochopitelně velice nedůvěřiví – včetně mne – protože těch zhruba 40 roků od 1948 vykonalo své. Naprostá většina občanů v menších městech a na vesnicích se odmítala k čemukoliv připojit, protože :
     a/ věděli své a měli s jakýmikoliv protesty trpké zkušenosti
     b/ nevěřili, nechtěli uvěřit tomu, že namísto socialismu by měli znova budovat kapitalismus
     c/ v zaměstnání jim straníci vyhrožovali, už při šíření Několika vět, pokud zachytili podpisový arch. Vím o lidech, kteří za svůj podpis tenkrát letěli na hodinu.
     d/ bylo pohodlné čekat „až co ostatní“, přičemž ti „ostatní“ čekali taky na ty ostatní – a dohromady, bylo těchto čekatelů cirka 90% občanstva
     e/ přiznám se, že jsem byl k tehdejšímu dění, jako obyvatel menšího města taky nedůvěřivý. Měl jsem poměrně lukrativní práci, která je ostatně potřeba dodnes – a k ní od roku 1986 tzv. „Povolení k poskytování drobných služeb obyvatelstvu“. Tenkrát, v roce 1989, mi ten souběh umožnil vydělat si průměrně okolo 10.000,-Kčs měsíčně, čistého, po odečtení nákladů a po zdanění tehdy jednotnými 15%.
     A za 4 roky byl náš podnik doslova rozprášen, i přes trvalá a vysoká černá čísla. Přišli mladší střelci, bůhvíodkud vybavení miliónama – a chtěli náš podnikový barák, který patřil státu, zcela bez ohledu k tomu, co se v něm provádí za službu.
     Ještě, že jsem měl to „Povolení“, které se pak plynule překlopilo na ŽL s přidělením IČO, DIČ a daňovou stupnicí, která byla nevýhodná už tehdy pro ty, kteří si chtěli opravdu vydělat.

    1. TC ukázal schopnost sebereflexe. Připadá mi, že se začal lehce vzpírat svým loutkovodičům.
     Jak níže píše Tymákovan, nejen dobrý reportér leštící si své ego.

  1. Díky moc za odkaz. Já bral Carlsona za dobrého reportéra, tímto rozhovorem si mne získal i svým způsobem přemýšlení. Řekl několik skvělých myšlenek.

 9. Jen drobná oprava. Ten Lád s tou peticí není z Oštěka, ale ze ZD Ostaš. A ZD Ostaš je jediné místo na světě, kde jsem viděl v praxi komunismus. V robotické stáji. A jen pro krávy.

 10. Máme, co jsme chtěli

  Nejchytřejší vládu, ministra zemědělství, průmyslu, atd. ….
  Vždyť to vidíme na každém kroku, že jsme téměř nejlepší minimálně v EU, a možná v celé Evropě.

  Mám zásadu, když si nevím rady, tak se porozhlédnu po okolí, a přemýšlím.
  Například, proč Švýcaři mají zemědělce?
  Wiky nám řekne, že švýcarská ekonomika je jednou z nejvyspělejších ekonomik volného trhu na světě. Významnou hospodářskou roli hraje sektor služeb, zejména švýcarské bankovnictví a cestovní ruch. ……
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Ekonomika_%C5%A0v%C3%BDcarska

  Přesto tam tolerují rušení nočního klidu zvuky kravských zvonců, ovčích zvonečků, kohoutího kokrhání.
  Mají to zapotřebí, když mohou jenom mulčovat, pouštět zemědělské zvuky z repro beden ve skanzenech?
  Přes to všechno, kvůli hornatému prostředí a nedostatku orné půdy je Švýcarsko závislé na importu zemědělských výrobků. Přibližně 60 % potravin pro Švýcarské obyvatele produkuje tamní zemědělství, píše Wiki.

  Panu Výbornému a Síkelovi doporučuji poslech ČRo +, možná se dozví, co jim poradci neřeknou.
  Například, že za dotace, které jsme nacpali do nespolehlivých slunečníků a větrníků, jsme mohli mít dva spolehlivé reaktory.
  https://www.mujrozhlas.cz/penize-vliv/spotreba-elektriny-je-stabilni-zelene-zdroje-nestabilni-idealni-je-vic-jadra-rikaji

  Kdyby blbost nadnášela, ….
  Chápejte to prosím jako jedno metaforické vyjádření.

  1. Josef původní napsal:13 února, 2024 (4:45)
   My jsme lepší
   ….„Česká republika, která má jednu z největších výměr zemědělské půdy na obyvatele má soběstačnost 55 procent v potravinách,“ upozornil Erlebach. ….

   https://liberecka.drbna.cz/zpravy/35272-zemedelci-chteji-v-protestech-pokracovat-soucasny-stav-povazuji-za-kriticky.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&utm_source=copy#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

 11. Liberté, égalité, fraternité

  Army of Lovers feat. Olya Polyakova – Love Is Blue
  https://www.youtube.com/watch?v=BzDhn9QTIu8

  Během Velké francouzské revoluce bylo „Volnost, rovnost, bratrství“ jedním z mnoha hesel, které se používalo. Jako první jej použil Maximilien Robespierre v prosinci 1790 v projevu o organizaci Národní gardy, kdy žádal, aby bylo toto heslo uvedeno na jejích uniformách a praporech, ale jeho návrh se neprosadil. Pařížský starosta Jean-Nicolas Pache nechal v roce 1793 heslo napsat na veřejné budovy ve formě La République une et indivisible. Liberté, Égalité, Fraternité ou la mort („Republika, jediná a nedělitelná. Volnost, rovnost, bratrství – nebo smrt“). Na konci revoluce bylo toto heslo opuštěno.

  1. Bodejť by nebylo opuštěno. Ta hesla jsou totiž velký podvod – nikdy nemohou platit všechna tři zároveň!
   Vždycky max. pouze dvě, s tím, že tato dvě zároveň automaticky vylučují to třetí. Jako vrcholy trojúhelníku, v jehož ploše se pohybujete – můžeme být v rovině dvou vrcholů (blíže k jednomu či druhému), ale ten třetí je nám na hony vzdálen.

   Mimochodem – VFR je rovněž zavádějící název – nebyla ani francouzská (pouze se odehrála na území francouzského království) a nebyla to ani žádná revoluce. Bylo to ozbrojený puč (dnes bychom mohli říci „majdan“) svobodných zednářů a židů. Francouzové byli pouze zneužiti a následně na tu zednářskou VFR krutě doplatili. Tak jako dnes Ukrajinci na ten jejich krvavý Majdan 2014.

   1. ano, řízený převrat (či využití lidového hněvu=převzetí revoluce)

    hnusné feudály nahradili ještě horší pejzaté bankovní domy

    zdravíme Rotschildy

 12. Mimochodem, je to trochu mimo téma, ale hádejte, kdo byl dnes přizván k jednání s ministrem Bekem? Zástupci učitelské platformy, kterou vede p. Mazancová. O jednání informovali v přímém přenosu a moc se jim to nelíbilo. Sebereflexe? Nula.

  1. A k čemu je tento příměr, když celá ČR má jen o něco málo víc obyvatel než New York a o několik milionů míň než Tokio? My se tady bavíme o soběstačnosti, která je uměle ničena nejen soudruhy z Brusele, ale i soukromými pakovači kapes, kteří se lifrují například obilí z UA pod líbivými hesly o pomoci a humanitě. Ve výsledku jde o to, aby se majiteli prakticky veškeré půdy stal pár bílých gerontonácků z SSA z jistých rodin potrefených pocitem domnělé vyvolenosti.

   1. New York, Tokio nebo Praha jsou soběstačné. Vždy jim někdo doveze potraviny, nějaké to zboží.
    Ostatní soběstační nejsou, protože jim nikdo zadarmo nic nedoveze.

    1. Do Prahy jako letadly? To fakt srovnáváte úplně nesrovnatelné. New York i Tokio jsou přístavní města. Praha je lehce odříznutelná od všech dopravních tepen s výjimkou právě letecké dopravy. Tu říční bych fakt nepočítal.

     1. Praga byla postavena na obchodní stezce. Vozily tam všechno co se dalo prodat. I otroky vozili sem a tam.

      1. Re: Šaňo Nagy

       Jak tak čtu vaše brepty, nechcete už konečně vypnout komp a jít chrápat?
       Jste evidentně přetažený…

       Víte jaký je rozdíl mezi NY a Čechistánem?
       Nedovézt žrádlo do NY si NIKDO nedovolí.
       Když Čechistán vychcípá úplně celý z toho důvodu, že NĚKDO zasekne dodávky krmiva, zjistí to jako první američtí turisté, které nebude mít kdo odvézt z letiště Vency Flašky k pražskému orloji.
       Jinak to nehne vůbec s nikým.

     2. I od té letecké by se dala poměrně snadno odříznout. Ledaže by nechali přistávat vrtulníky na větších náměstích.

 13. „Co čekat od ministra, který se už rovnou chová takto? Jaký argument bude dostatečný, aby se nechal přesvědčit?“
  Pane Vidláku, mám za to, že jste inteligentní člověk. Nevěřím Vašemu netušení jaký argument by mohl být dostatečný“?

  1. Also:
   „Priority této vlády jsou totiž někde jinde a likvidace zemědělství mezi ně rozhodně patří.“
   FTFY

 14. O našem zemědělství, se nelichotivé vyjadřoval Klaus už po sametové, osobní zážitek na setkání v Litomyšli.I proto se dohadovali s Luxem,proto dopadli vyjednávání s EU Teličkou,tak špatně.

    1. To je zadrhel pro nas, ale ne pro ne, takhle nepremysli.
     Ze se to rozpadne, tomu neveri a pokud by k tomu melo dojit, tak jsou presvedceni, ze se moc nestane a vse pujde dal, jako doted. Mozna trosku jinak, ale zakladni pozitky o ktere jim jde (grilovacky-lyzovacky) to nijak neovlivni.

      1. Kdyz kazda demokracie pripravi kazdyho vo rozum.
       Ozvalo se mi vedomi.
       Ac nerad , musim s vami, nesou hlasit.
       V reseni problemu , totiz neni vyreseni.

   1. To si nejsem jistý, spíše bych to viděl, že tvrdí že Babiše určitě ne, protože mají vymyté hlavy, že je jen péťikolka a Babiš s Okamurou.

    Realisticky změna musí přijít zvenku, ale my se zaprvé musíme snažit, aby to tu do té doby zničili co nejméně, a zadruhé abychom měli koho až to přijde.

    1. S tim se da souhlasit. Stejne, jako s Ladikem!!!
     Blbe je, ze jsme na stejne lodi, coz oni vedi a pouzivaji k vydirani.
     Ti, kteri se zaslouzi o (pozitivni) zmenu nakonec ostrouhaji a budou ostrakizovani.
     Coz take vsichni vedi a proto se do toho nikdo nehrne.
     Opravdovi disidenti ze socialismu zustali pronasledovanymi disidenty i za demokracie. Na tomhle schematu se nic nezmenilo za cele lidske dejiny, na popravisti nakonec skoncili ti, kteri to mysleli dobre a k veci se staveli opravdove.

     1. To je na dlouhou diskusi. Že změna musí přijít zvenku znamená, že na zhroucení tohoto režimu potřebujeme změnu zvenku, tedy konec podpory finanční, instrukční a zajišťovací pro naše loutkovodiče od jejich loutkovodičů. Tím vznikne vakuum ve vedení a záleží na tom, jak se zaplní. Pokud budeme připraveni si vládnout sami, viz. například Vidlákovy struktury či princip spolku Svatopluk, můžeme být suverénní země. Pokud ne, zase se tu vlády ujmou loutky cizinců. Ale to záleží na nás.

  1. Re: Ládik!!!

   Tyč je málo. Pořádný sochor, po ostravsku řečený cágl.

   Pro ty, kteří netuší, jak vypadá „cagel“, je to na délku rozválcovaný ocelový ingot čtvercového průřezu o straně zhruba 10 až 30 cm, dle objednávky, délka klíďo i 12 metrů, s delším se už blbě manipuluje.
   Takových sochorů 30 tun rovnou do Strakovky…

  2. „…tyč a pohon.“

   Ano, to je ono. Ale nikoliv „cagel“, jak navrhuje „der Lastkraftwagen“ – tj. „náklaďák“ Trambus, ale hezky po staročesku, cepy, sudlice a řemdihy a pohánět je ze Strakovky a ministerstev hezky do Vltavy. I staročeská defenestrace nebyla špatná praxe, jen ne na kopí, ale pěkně do měkkého hnoje….
   L

    1. Nemusely by být zlaté, stačily by ty od Kalouska, jak náměstkoval na Ministerstvu útoku – eh, čo to trepem, prý obrany….
     L.

   1. …Za dokonalou považoval Cimrman defenestraci první, vyhození pražských konšelů z novoměstské radnice, kde pod okny byla nejen tvrdá dlažba, ale i hroty sudlic a kopí ozbrojeného davu. Druhá defenestrace však doplatila na ekologickou zaostalost prahy 17.století. Pod okny královského hradu se po léta vrstvily nejen odpadky z kuchyně, ale toto smetiště sloužilo i pro pravidelnou skartaci státních spisů. Není proto divu, že místodržící Slavata a Martinic vyvázli bez vážnějšího zranění, čímž celé defenestraci ubrali na efektu a diváky vysloveně zklamali…

  1. Celkově.. jenom idiot mohl vytvořit takovou vládu.. a opět.. jak mohli akademici připustit, aby měli takového ministra ? (To připomíná jistého krejčího..)

   1. Pepe moc díky. Každopádně jsem smutný z toho, jakých metod je „naše“ strana sporu schopná. Prakticky tímto příspěvkem už jsme jako oni. Lžeme, přeháníme, překrucujeme. Nic co píše Vidlák a říká paní poslankyně v odkazu od Pepeho není pravda. Pan teolog zemědělství sice plácá nesmysly, ale jen konstatuje, že by bylo zajímavé se kouknout na dotace Jandejskova agrobaronství ve vazbě na stěžování si zemědělců (úpadek, atd ….) . Sice je to od teologa demagogie a výkřik do tmy, ale konstatuji, že nemluví o kontrolách, oprávněnosti pobírání dotací a už vůbec ne o jejich odebírání.
    Vidlák svým nepravdivě poplašným výrokem ubral pěkných pár stovek ještě nerozhodnutých demonstrujících 19.2.2024. Asi by spíš od něj jako jednoho ze tří mluvčích protestu ocenili informace o logistickém zajištění akce, mimo jiné jak dostat traktory do Prahy bez pokut a odebírání řidičských průkazů – zákazy vjezdu na státovky (tj. spolupráce s policií je nutná, je zajištěná?) stovky traktorů, je-li ten přesun techniky domluven a bude respektován, jak předejít kolonám, především na dálnicích – polští kamioňáci jsou jak draci!! a průser je natotata. A hlavně si všichni uvědomte, že nejsme ve Francii. V ČR jsme dokonale stavovsky a ideově jako zemědělci rozděleni, a jak to spíše vypadá na protest většinou podniků a jejich zaměstnanců, tak tu máme obratem vyjádření soukromých zemědělců, jaká jsme to hovada. Rozděl a panuj naplněno na 100%. No a když už píšu, jako členovi Agrární komory a Zemědělského svazu se mi nelíbí dnes již agresivní útoky a dehonestace představitelů těchto organizací, především na ing Doležala, prezidenta AK. Byl námi zvolen a má svůj plán, svou metodu. Má své představenstvo a společenstva a rozhodují jak rozhodují. Třeba špatně, ale nemusí mu být spíláno, tak jak na Kydech je.

 15. Je tady jedna nadejna vec. Pod clankem na Novinkach o tom jak polsti rolnici vysypali na hranicich ukrajinske kamiony s obilim a Kyjev zuří, je diskuze. A v ní min. 90 % hlasu nadava na naši stranu a vladu 🙂 Treba tento prispevek dostal temer 2600 lajku ! :
  „Vojtěch Maschke
  Fandím polákům, nechtějí jen sledovat jak je levný ukrajinský dovoz likviduje. Dost bylo dobroserství, platíme ukrajincům důchody, státní správu,uprchlíky, vojáky, munici a ještě máme nechat likvidovat naše evropské podniky? Kvůli UA jsme se v rámci ideologie odstřihli od levných ruských nerostů a stále jim to není dost? Evropani platí velkou cenu, ta ukrajinská nevděčnost mě už vytáčí. Co si o sobě vůbec myslí, nemáme vůči nim žádné závazky a stejně pořád budou vyhrožovat, žebrat, naříkat.“

  1. Ti sami pod jinym clankem zas budou opevovat vladni proukrajinskou politiku.
   Nekde budou nadavat na skrty v rozpoctu, jinde vam budou tvrdit, ze to bez nich nejde.
   Bez Brusele bychom byli ztraceni, Bruselo musi byt zniceno.
   Zijeme v divne dobe, kde slovo nema zadnou vahu a, predevsim, neni ani vazeno a ani se neocekava, ze by se tak stalo. Kazdy si plka co chce a nestydi se za to a deje se tak bez nasledku a to i u lidi, kteri svym zamerne chybnym slovem nici druhym zivoty.

  2. Hulvath napsal:12 února, 2024 (22:16)

   To je těžké.. nemají rádi Babiše nemají rádi Rusko.. a nemyslí.. mají ve střetu zájmu odsouhlasené vysoké platy, které si pravidelně zvyšují a tak se jich propad ekonomiky netýká, ani si nevšimnou..

  3. Ukrajinci jsou bytostne presvedceni, ze duvod existence okolniho sveta je uspokojovani jejich potreb. Loutkovodici jim to uz leta tlucou do hlav. Oni si jaksi neuvedomuji, jak dopadne tridni otloukanek, ktery vysira zbytek protoze nad nim drzi ochrannou ruku tridni ranar ve chvili, kdy ta ruka zmizi.

 16. a mimochodem, nejvetsim vlastnikem zemedelske pudy v usa je kdo? no nikdo jiny nez nas stary znamy bill gates. tedy ne ze by se na ni osobne pachtil…

  1. Zrzavo šedivý maskot Gates je poskokem majitelů BlackRock, podobně jako aspenistický ksindl Šestidemolice v ČR- včetně zmetka Výborného (sudeťácká banksterská KDU-ČSL).

 17. Je to jednoduché. Jsou to klasičtí pseudo Češi či Nečeši. Vrchnosti podlézají a nad ty, které považují za ty pod sebou, se povyšují naprosto nechutným způsobem. Typická lokajská povaha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *