12 června, 2024

Všechno zatravnit!

Tak jsme se včera dozvěděli, že ministr Výborný si plánuje posvítit na dotace těm, kteří v pondělí vyjedou protestovat. Ano, to je ryzí demokracie, svoboda a ústavní právo na protest. Ale co se divím, vládní zemědělská politika je stále otevřeněji protizemědělská. Místo sadů jabloní bude fotovoltaika, půda bude stále více ležet ladem, místo pěstování obilí se bude mulčovat tráva a vůbec nejlepší bude, když se všechno obilí přiveze z Ukrajiny, kuřata z Polska, vepřové z Německa a hovězí z Argentiny.

Když se na to tak dívám, on tu ty zemědělce vlastně nikdo nechce… Přemýšlím, jestli bude Výborný ve čtvrtek jednat stejně i s představiteli Agrární komory a Zemědělského svazu. Jestli jim také řekne, že pokud nebudou držet hubu a krok, tak si posvítí na jejich financování…

Mimochodem… v naší zemi se vypěstují tři miliony tun obilovin na export… Tím obilím v Německu nakrmí prasata a pak nám vozí maso zabalené ve vaničkách. Místo těchto třech milionů tun obilnin by se u nás mohlo pěstovat krmivo pro česká prasata i české krávy. Ale… to bychom potřebovali lepší zemědělskou politiku, která by nesměřovala k naprosté likvidaci.

Co čekat od ministra, který se už rovnou chová takto? Jaký argument bude dostatečný, aby se nechal přesvědčit? Co měli zemědělci ještě víc udělat? Dva roky jednali. Doležal mluvil, Pýcha mluvil, Veleba mluvil, Jandejsek mluvil, zemědělští odborníci mluvili, Lád z Ostaše jim přinesl petici s patnácti tisíci podpisy… nic. Nula. Žádná vstřícnost. Jen arogance moci.

Priority této vlády jsou totiž někde jinde a zemědělství mezi ně rozhodně nepatří. Nikdy se tím netajili, jen jsme dlouho nemohli uvěřit, že by něčeho podobného byli schopni.

Když se zemědělci začali po vzoru Němců, Francouzů a Poláků chystat na traktorové protesty, najednou se bude jednat. Ale samozřejmě jen s těmi, kteří neprotestují. Vzdejte se, nic se vám nestane. V březnu to probereme a v dubnu už budete mít jiné starosti než jezdit po Praze. Při trošce štěstí to mezi zemědělce vrazí klín, začnou se hádat mezi sebou a až se protesty rozplynou do vytracena, ministr se vrátí ke své původní taktice. Kašlat na ně a dál jim házet v jejich podnikání klacky pod nohy. Však oni to jednoho dne vzdají a prodají půdu nějaké nadnárodní korporaci…

Na jatkách zakážeme chlazení masa vodou a nařídíme chladit vzduchem. Poláci se na tohle nařízení vykašlali a hned jsou levnější. Omezíme zemědělcům používání hnojiv, zakážeme všechny postřiky, které fungovaly. Zvedneme daň z nemovitosti, takže to prodraží nájmy orné půdy. Zvedneme rapidně tarify na pronájem půdy ve vlastnictví státu. Co nezakáže ministr zemědělství, to zakáže ministr životního prostředí. Takhle se to vyvlastnění dělá moderně. Žádného chlapa s puškou, že teď už všechno patří Evropským hodnotám, kdepak. Prostě se počká, až zajdou na úbytě. Sorry jako, ukrajinská pšenice je levnější a polská zelenina také. Oni tam pracovníci v zemědělství mají docela výhodné daně. Tak výhodné, že většina polských herců jsou také zemědělci.

Všichni ti Gazdíci, Bendlové, Nekulové i ostatní, říkali už dávno, že budoucnost českého zemědělství spočívá v tom, že se všechno zatravní. Akorát jsme to považovali za nekompetentní politické kecy a mysleli si, že to takhle daleko nenechají zajít. Zdálo se to naprosto šílené. N2co tak vlastizrádného by přece Čech Čechovi neudělal… Ale doba je prostě šílená a naplněná šílenými lidmi. Kdo by uvěřil tomu, že si Němci vypnou jaderné elektrárny, že? Jsme sedmnáctý bundesstát, tak se svezeme s nimi. Akorát tu nemáme německé sociální dávky.

Grýndýl na nás… Západ do toho nainvestoval takových peněz, že udělají všechno pro to, aby se to splnilo. A pokud to nebude fungovat, bude to chtít ještě víc grýndýlu. Všechno tady zavřeme a všechno z ciziny dovezeme. Když se to vezme za správný konec, tak budou moci ti u koryt ještě dlouho projídat to, co nashromáždily předchozí generace. V devadesátých letech nám sebrali naši průmyslovou minulost. Na začátku nového století projedli přítomnost a nesplatitelně tuto zemi zadlužili. Teď se bude projídat naše budoucnost. Sahá se na důchody a všechno malé, místní a soukromé začíná krachovat. Liberty Steel je jen trochu víc vidět…

Buď se všichni spojíme a nebudeme hledět na dehonestaci od velkých médií, postavíme se do jednoho šiku a nasypeme jim do toho jejich soukolí nějaký písek, nebo se všechny jejich sliby vbrzku vyplní. Nebudete nic vlastnit a budete šťastní. Kdopak tuto smělou myšlenku hlásá? Ano, přesně on.

Buď my ukončíme grýndýl a nebo grýndýl ukončí nás

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

246 thoughts on “Všechno zatravnit!

 1. Proč se Polsko vzbouřilo…Z Ukrajiny dovážejí mafiáni kukuřici v CEMENTOVÝCH VAGÓNECH…jen je registrovaná jako CEMENT nebo jiné výrobky…Celé vlaky jsou schované v terminálech v lesích u hranic…

 2. Jo a ještě jedna úžasná informace. Předsedáme V4. Šmejdi nebyli schopni ji ještě svolat. Už na to bylo poukazováno. Předsednictví pomalu končí. Tak, jak je jejich zvykem a není jim cizí žádné šméčko, sejdou se. Kdo uhodne koho si šmejdi přizvali? Koho jiného než ty, pro které se můžou přetrhnout, na úkor vlastních občanů.

 3. To vládní stádo je snad na jedné louce pasené. Nemáš Babiše, vhoď tam Putina. Vidláku, dezinformátore😎https://www.facebook.com/Ondrej.Dostal.ZPS/videos/941172703812221/?locale=cs_CZ
  S kým bude ten Nutella ve čtvrtek jednat? Doufám, že se nechají utáhnout na vařené nudli, jako dnes Ámosové.
  Á, už to vidím bude jednat s elitou😁Předseda vlády ČR Petr Fiala a ministr zemědělství Marek Výborný budou ve čtvrtek 15. února 2023 ve Strakově akademii jednat se zástupci zemědělců. Jednání se zúčastní také předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha, prezident Agrární komory Jan Doležal a předseda Asociace soukromého zemědělství Jaroslav Šebek

 4. Do čela zemědělských nepokojů se ve čtvrtek 22.2. postaví ministr výborný s doležalem. 19.2. je nepokojná jiná skupina, která s tou čtvrteční nesouvisí…. (výborný na nově).
  Doporučuji napsat na zemědělský traktor písmeno Z.

  1. Copak my dezoláti se v tom vyznáme, ale u Výborného si tím člověk nemůže být jistý. Aby nakonec 19. 2. netáhl na Prahu na vypůjčeném traktoru od Jurečky a to v pořadí traktor Výborný, traktor Jurečka, traktor Jurečková, traktor Jurečkův dotovaný brácha a další traktory rodinných příslušníků obou familií.
   Ještěže se ten náš protest nekryje s tím Babišovo soudem 15.2. to by už ta naše mediální scéna ten protest totálně ignorovala.

 5. berkowitz47 Dnes 16:22
  Vy bando dezolátů, je to pro vaše dobro!
  EU je fantastická, jen tomu nerozumíme.
  Soudružka Jourová si posteskla v rozhovoru, že v očích Čechů je Brusel pokažená značka. Prý je to tím, že jen dostatečně nevysvětlila občanům, jaké neuvěřitelné výhody plynou naší zemi z členství v Unii. Prostě to dělá dobře, jen ti pitomci dole to dobro nechápou. Prostě jsou příliš hloupí, aby pochopili, jak úžasné příležitosti se nabízejí.

  Brusel není pokažená značka, protože se spojuje se zahnutím banánů, ale protože prosazuje naprosté zhovadilosti, jako jsou bezuhlíková ekonomika, zákazy spalovacích motorů, společné záchody, genderové kvóty, měnění pohlaví podle nálady, OZE, neustálé regulace každého odvětví života, omezování spotřeby masa, zvyšující se náklady na živobytí, naprosto nezvládnutá ilegální imigrace, cenzura vydávající se za ochranu lidu před dezinformacemi, nákup vakcín proti covidu, nesmyslná zemědělská politika, euroval na ochranu Řecka, společné dluhy, emisní povolenky, otevřené hranice pro kohokoliv, neustálé bobtnání administrativy a tak dále a tak dále. Troufnu si říct, že kdyby lidé jako vy, soudružko, jenom seděli a nedělali naprosto nic, byly by výsledky o dost lepší. Abych to zkrátil, generace našich dětí bude první, která se bude mít hůř, než jejich rodiče, ale budou na to zodpovědně hrdí.
  https://dfens-cz.com/eu-je-fantasticka-jen-tomu-nerozumime/

  1. „Soudružka Jourová si posteskla v rozhovoru, že v očích Čechů je Brusel pokažená značka. Prý je to tím, že jen dostatečně nevysvětlila občanům, jaké neuvěřitelné výhody plynou naší zemi z členství v Unii. Prostě to dělá dobře, jen ti pitomci dole to dobro nechápou.“

   Cože to tvrdili soudruzi na konci socialismu o svém režimu?

 6. Vždycky když Vidláka začne číst nebo poslouchat víc lidí, tak režim zaúkoluje své sračkomety, aby vytáhly to boje. Včera ta vyfetlá troska z Frndy24 a dneska tady nálet svazáků v diskusi.

  1. … ti nadělaj, žejo?
   Třeba já si ještě dobře pamatuju, že když sem končil základní školu, tak k nám do třídy nastoupila četa náborářů do dolů a jejich četa svazáků v takových modrých košilích pro nás měla nacvičený téměř divadelní scénku a v tý, podobně jako ti mladí piráti, říkali:

   „Já jsem havíř, kdo je víc!“

   A protože se to zřejmě uchytilo, tak vod tý doby sem to často slýchával při každý budovatelský příležitosti.

  2. Je vidět, že jim v hlavě něco chybí. Jenom u těch pirátek si nejsem jistý, jestli mají rozum aspoň mezi nohama.

 7. Polští farmáři se chystají uzavřít všechny automobilové přechody na hranici s Ukrajinou, stejně jako železniční uzly a přístavy.

  Polský svaz farmářů „Solidarita“ oznámil zahájení všeobecné třicetidenní stávky zemědělců, během níž bude zablokováno všech osm silničních hraničních přechodů na hranici s Ukrajinou. Všechny hraniční přechody plánují začít uzavírat 20. února.

  Zemědělci navíc zohlednili zkušenosti polských řidičů kamionů, kteří také blokovali automobilové hraniční přechody. Poté polské úřady poslaly kamiony po železnici. Zemědělci proto zablokují i ​​železniční překladiště a námořní přístavy.

  Polští farmáři už blokují šest hraničních přechodů na hranici s Ukrajinou. Za hlavní zlo zemědělství označili „nekontrolovaný příliv zboží z Ukrajiny“, který kvůli dumpingovým cenám činí produkty polských farmářů nekonkurenceschopnými.
  https://t.me/stranaua/143470

  1. Vidím, že další symbol boje proti té zlé gomunistické totalitě zmizí ze slovníku. Tentokrát polská Solidarita, neb se nějak začíná obracet proti současné vrchnosti. Kdepak zmizely třeba komunistické králíkárny, že. Nebo papaláštví, když si naši piráti objednávají cateringy u Aristokrat Catering, že. Nebo cenzura a věznění za pouhý vyslovený názor, že. Vyhazování z práce za názor, že. No a spousta dalších alegorických vozů údajně z toho zlého gomunismu. Akorát tak nějak v novodobé libtardí úpravě, že.

 8. Všechny upozorňuji na to, co v diskusi naznačil už jozka. A to poslední příspěvek na Michal&Petr https://shorturl.at/kqzTZ a na analýzu RAND https://www.rand.org/pubs/research_briefs/RBA2510-1.html, na níž se v článku odvolávají. V ní se řeší pozice USA v Evropě po ukončení války na UA. Tuhle analýzu bych doporučil zejména všem libtardům, mainstreamovým šmokům, trollům, elfům a všem podobným. Čas převlékání kabátů začíná!

  „Zesílení vojenského tlaku na Rusko v Evropě po skončení války by mohlo přinést více rizik než výhod. […] Další předsunuté nasazení a další posilování pozice sil v Evropě pravděpodobně není nutné k odstrašení oportunistické ruské agrese, ale může zvýšit pravděpodobnost války v důsledku mylného vnímání situace.“ (Myšleno tak, že si RF může některé takové kroky vyložit jako pokus o útok nebo eskalaci konfliktu.)

  A jeden ze dvou navrhovaných scénářů řešení konfliktu a deeskalace napětí. Libtardi, varování, při čtení nejezte:

  „Méně tvrdý přístup
  Strategická stabilita
  Otevřenost pro jednání o kontrole zbrojení
  Zdrženlivost v politice jaderných zbraní
  Otevřenost vůči omezením americké BMD
  Otevřenost omezením pozemních raket středního doletu v Evropě

  Vojenská přítomnost v Evropě
  Stažení sil
  Žádné další síly ve východní Evropě
  Otevřenost rozhovorům o omezeních podobných CFE

  Bezpečnostní vztahy s Ukrajinou
  Poskytnout pomoc pro obrannou pozici a odolnost
  Nezačleňovat ukrajinskou armádu do NATO
  Otevřenost neutralitě Ukrajiny; žádné prosazování členství v NATO

  Politika vůči ostatním bývalým sovětským státům, které nejsou členy NATO
  Žádné kroky k integraci Gruzie do NATO nebo jejímu členství v NATO
  Mírně omezit bezpečnostní spolupráci s regionálními státy
  Omezit úsilí o oslabení ruského vlivu

  Hospodářské vztahy s Ruskem
  Otevřít se podmíněnému zmírnění sankcí“

    1. Diskuze na Iděsu a H@vinkách jsou odedávna obsazeny apologety této vlády. Ať už to tento nereprezentativní vzorek veřejného mínění myslí vážně nebo je za to placen (Trollí farmy), je to pohled do zcela vybájené společnosti, v níž je každý nejméně dolarovým milionářem. Pro klid duše, nečtěte to nebo si z toho udělejte bizár k zasmání. Hlavně tomu ale nepřikládejte větší význam než má volání na poušti.

 9. Omlouvám se, trochu OT, ale myslím že docela zajímavé. Vyslechl jsem teď zprávy na ČR2 a byly tam dvě věci.

  1. Prodejci věcí s HHC protestují proti zákazu s argumentem, že by se ze dne na den dostali na roveň dealerů heroinu. Podle mého pokud po několika hospitalisacích dětí zaviněných jejich zbožím nezareagovali, tak na úrovni těch dealerů dávno jsou, vláda to jen oficiálně potvrdí.

  2. Připravuje se zákon, aby se lidé se závadnými názory jednodušeji propouštěli ze zaměstnání. Zpráva byla velmi krátká, nedokáži citovat přesně, ale tak za hodinu a půl si to lze poslechnout na webu ČR ze záznamu.

  1. Ad 2: Tak zatím s tím jako průkopníci přicházejí Němci, je to součást souboru 13 (!) vládních opatření, jejichž cílem je „zabránit vzestupu krajní pravice“. Vnitro tam také zřídí „jednotku včasného varování před manipulací ze zahraničí a dezinformačími kampaněmi“. Zjevně je to reakce na rostoucí preference AfD, taková ryze demokratická metoda politického boje s opozicí. Prostě kdo bude viděn na akcích AfD nebo protivládních protestech, bude ocejchován jako „prokázaný extrémista“ a zaměstnavatel jej bude moct na základě toho okamžitě vyhodit. Jo, a aby každému bylo jasné, jak nebezpečná ta „krajní pravice“ je, bude součástí balíčku i zákaz prodeje poloautomatických zbraní…

   Takže PreVít se má čím inspirovat.

 10. Evropští zemědělci se dohodli, 22.února vyjedou, včetně našich. EU dělá ústupky, nebude se muset zatravňovat.

 11. „Požadujeme zrušení redistributivní platby ve výši 23 % a její nastavení na 10 %“ (požadavek myzemedelci)

  „varianta s nastavením redistribuce ve výši 30 % je tou možností, která dorovná skutečné ekonomické znevýhodnění malých zemědělských podniků v poměru ke středním, velkým a velmi velkým zemědělským podnikům“ (Lukáš Senft, Asociace soukromého zemědělství ČR)

  „limit pro poskytování redistributivní platby by se měl zvýšit ze současných 150 hektarů na 450 hektarů“ (náměstek ministra zemědělství Miroslav Skřivánek)

  „Požadujeme neměnit redistributivní platbu (platba na prvních 150 hektarů půdy), která je primárně určena jako pomoc pro malé podniky, kterých je v ČR naprostá většina“ (požadavek Asociace soukromého zemědělství ČR – https://www.asz.cz/res/archive/423/061250.pdf?seek=1706870183)

  Uměl by Vidlák nebo někdo jiný vysvětlit laikům, kteří o zemědělských dotacích nic nevědí, co výše uvedená čísla znamenají a o co komu vlastně jde ?
  Laikům je to nesrozumitelné.

  + vzpomínka na květen 2012 „Zemědělci nasadili na silnice 2 tisíce strojů“ https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/ekonomika/zemedelci-nasadili-na-silnice-2-tisice-stroju-275600
  Jak to tehdy dopadlo? Laik si to nepamatuje.

  1. Tvrdá realita už je dohání. Elektrovehikly pouze pro „vyvolené“, pro ostatní středověk, 15-minutová města a omezení pohybu. Ven pouze na zvláštní propustky, čili nevolnictví. Neofeudalismus 2.0.

   1. Tak to má být. Ale nikdo to nechce slyšet, natož uvěřit.
    Všichni si myslí, že to je příliš zlé, aby to vůbec mohla být pravda. Jak se říká, velká tajemství rozhlaš, malá utajuj. A každý se žene za malým.

   2. Klaus Schwab – zakladatel světového ekonomického fóra:
    V budoucnosti už nebude potřeba, aby lidé volili.
    Volby jsou obrovská zátěž pro životní prostředí.
    Lidé cestují, přemisťují se k volbám, je to zátěž pro životní prostředí.
    Výsledek voleb bude predikovat umělá inteligence s chybovostí 0.2%
    Umělá inteligence dokáže naprosto přesně odhadnout jak by volby dopadly, voliče už není potřeba.
    Sbohem demokracie…

    1. Skynet bude!
     Nedávno se mi někdo smál.
     Jsme zase tam. Víte, kdy bude konečně vybudován komunismus? Až bude zabit poslední člověk. Takže, postupuje to stejným směrem. Tedy, i zdroj bude stejný. Ojojoj, co by řekl Gój.
     „V budoucnosti už nebude potřeba lidí (, aby lidé volili.)
     Lídé (Volby) jsou obrovská zátěž pro životní prostředí.“
     Takový význam tam čichám.

  2. kazdy normalny clovek chape, ze najprv musis riesit elektrarne a rozvody pre ne, potom mozes navysovat elektroauta (uplne najprv by si samozrejme mal vyriesit problem recyklacie baterii, ale to uz je prilis vysoka veda pre tychto), len tito su presvedceni, ze sa to da robit naopak…..a potom sa cuduju

  1. Jestli jsem tu analýzu RAND dobře pochopil (po zběžné prolétnutí textu), pořád ještě počítá s tím, že konflikty na UA dopadne buď zásadním vítězstvím UA nad RF, nebo alespoň menším vítězstvím. To znamená, že analýza situace, kdy by došlo nejen k částečné, ale totální porážce pořád v jejich úvahách nefiguruje. A už vůbec nezahrnuje úvahy o tom, co udělají se stabilitou v Evropě další faktory (migrace, vnitřní konflikty, hroutící se průmysl a zemědělství atd.).

   1. tyhle blaboly jsou umyslne vypoustene… I Vlk se na to nachytal. Je to takovy americky Sandor, takove placebo pro dezolaty.

    Jedine co melo od Randu smysl cist byly ty unikle analyzy na redditu. To bylo uplne jine kafe.

  1. Připadá mi to že zemědělci se koordinují, ale různé odborové svazy politikaří. Což vlastně je to, co Vidlák píše.

  2. Koordinovat se to nemůže, jelikož Asociace soukromých zemědělců ČR je ostře proti traktorovému protestu.

   Členové Asociace soukromých zemědělců demonstraci ohlášenou na 19. února nepodpoří. „Organizátoři totiž prý chtějí snížit dotace malým zemědělcům“ … „S protesty proto nesouhlasíme. Jsme přesvědčeni o tom, že za nimi jsou pouze snahy velkých agrárních celků.“
   zdroj: https://www.prahain.cz/politika/protestni-jizda-traktoru-ma-pr-17030.html

   Jde samozřejmě o prachy. Co je komu ku prospěchu (a tedy ani co je lepší pro nás nezemědělce), neumím posoudit, jemným finesám redistributivní platby nerozumím
   – proto se na to ptám https://web.litterate.cz/vsechno-zatravnit/comment-page-2/#comment-247246
   Bylo by dobré nějak lépe to vysvětlit.

   1. Pro nás nezemědělce bude nejlepší, když budou prosperovat malá hospodářství, větší hospodářství i velké podniky. Každý nabízí něco jiného; buď si například koupím dražší, leč kvalitnější kuře z menší farmy, nebo kuře z velkochovu, levné a nedobré. Neoperovala bych označením bio, myslím si, že ve velké většině to je podvod.

    1. Re: katango

     Jak se pozná kvalitnější kuře z malé farmy od kuřete, které koupil malo-sedlák z velkochovu a přivezl jej domů v kabele, anebo v převozní kleci?

     1. To z velkochovu nemá žádnou chuť a maso je takový bláto. To, co běhalo někde na dvoře, má svaly, maso ne tvrdý, ale pevný. A chuť. A to neuvažuji o různých antibiotikách, stimulátorech růstu a jinejch svinstvech v tom z velkochovu.

   2. Velmi stručně řečeno jde o to, že v rámci antibabišismu přesunula vláda dotace od velkých farem, které zabezpečují 90% trhu, malým „záhumenkářům“, kteří jen sekají trávu a prodávají vajíčka sousedům.
    Nejvíc tím utrpěli ti střední, kteří aspoň něco produkují.

    Podle příslušnosti k jednotlivým kategoriím se sedláci shlukují do různých svazů, někteří se od protestů distancují.
    Třeba Babiš by možná akci rád podpořil, protože je to proti vládě, ale nemůže, protože by si na něj všichni ukazovali prstem.

    1. Když zemědělec hospodaří na 300 hektarech, tak má nárok na 1.760,44 Kč/ha základní podpory, tj. 528.132,- Kč
     a k tomu redistributivní 3.536,47 Kč/ha na 150 hektarů, tj 530.470,50 Kč.
     Úhrnem 1.058.602,50 Kč.

     Jestliže se redistributivní položka sníží z 23 na 10 % [celostátního objemu přímých plateb] (jak požadují myzemedelci), dostane tu redistributivní složku ve výši 230.639 Kč. Zároveň o něco vzroste sazba základní podpory, i kdyby to bylo o 13 %, tak to bude 596.789 Kč.
     Úhrnem nejvýš 827.428 Kč.

     Tedy tratí nejméně 231 tisíc.

     Průměrná rozloha obhospodařované farmy u nás je 133 ha.
     Při redistributivní složce 23 % [celostátního objemu přímých plateb]:
     základní 133 x 1760,44 = 234.138,52 Kč
     redistributivní 133 x 3.536,47 = 470.350,51 Kč
     Úhrnem 704.489 Kč

     Po změně redistributivní složky na 10 %
     základní 133 x 1989 = 264.537 Kč
     redistributivní 133 x nejvýš 1537,60 = 204.500 Kč
     Úhrnem nejvýš 469.037 Kč
     Farmář tratí (po změně, kterou požadují myzemedelci) nejméně 235 tisíc.

     Já tomu nerozumím. To pojedou na traktorech požadovat, aby dostali méně peněz?
     Další možnost je, že to blbě počítám?

 12. Koukám na velká média a zdá se mi, že se rýsuje jejich taktika. Kde jaký obskurní zemědělců spolek se dnes vyjadřuje jako „protestující zemědělci“. Je to záměrně zmatečné. A média si vybírají co se jim hodí.

  Konec konců se to osvědčilo u učitelů, kdy hlavní hvězdu udělali média z jakési tykve ze zcela minoritního spolku „odborářů“.

  1. Pokud to v pondělí vezmou traktory v Praze od podlahy, tyto argumenty rychle skončí. Učitelé mezi sebou mají mnoho ovcí, tam se to prokazuje hůře.

  2. Učitýlci ze sebe nechali udělat pěkné pitomečky. Moc práce to nedalo. Nějaká jejich Mařena byla v den stávky hned na značkách a vyřvávala do světa, že stávka není proti vládě. Proti čemu se tedy stávkovalo, je mi do dneška záhadou.
   Je to měsíc, nebo dva, tak učitýlci obešli muzikologa a spoléhali na Nutellku. Po jednání na obou stranách veliká spokojenost . A dnes? Člověk si připadá, že žije v jednom velkém blázinci.

   1. Já si myslím, že ta spokojenost, pokud nebyla jen od skupiny vorvaně ze severočeské TOP09, byla vyvolána slibem, zatímco dnešní stav realitou, co ze slibu skutečně vzešlo. Obávám se, že učitelé si toto budou muset ještě několikrát zopakovat, než pochopí kudy cesta fakt nevede.

  3. To jsou postupy, co? Vyrobit podobnou skupinu a nechat je 7delat to, co chce parazit. A pak to prezentovat. Fiktivní realita. Lež.
   Kdo je otec lži?? Tam mají kořeny.

 13. OT. Dnes dopoledne dva Iskandery zasáhly místo soustředění ukrajinských záloh v obci Selidovo, které měli provést protiútok u Avdějevky. Byla použita kazetová munice, píše se o několika stech mrtvých a zraněných. Podle nepotvrzených zpráv se mělo jednat o jednotky 3.brigády (bývalý Azov). SBU už hledá informátora.

   1. Podle uniklých informací, které byly rychle smazány, jakýsi velitel nechal mužstvo nastoupit. A tento shluk trefil Iskander s kazetovou municí. Druhý Iskander, taktéž s kazetovou municí, dorazil ve chvíli, kdy na ploše byly ošetřováni ranění.
    Selidovo je hermeticky uzavřeno, SBU hledá návodčí. Návodčího možná ani nebylo třeba, stačilo sledovat zapnuté mobily a pár „azovců“ je stále pod drobnohledem ruské strany, neb ne všechny hříchy z Mariupolu byly potrestány. Zvlášť, když Syrský veřejně vyhlásil, že posílá posily a kdo jsou ty posily a Selidovo je široko daleko jediné vhodné seřadiště.

    1. Bral bych to s rezervou, Azov uz Rusove zdecimovali tolikrat… Domaci proaganda tam taky funguje.

     Ja nerikam, ze tam nejaci vojaci soustredeni nebyli, nedo ze to Rus nevybombardoval.
     Ale to, ze 1500 vojaku byla na CVICENI u Avdejevky???
     Podivejte se do mapy, tam se zadne cviceni neporada, tam jsou momentalne poradne ostre strelby.
     Proste to docela dost zapacha, jako zajati americti generalove a rada dalsich veci.

 14. Víte jedno nedokážu pochopit. PROBÍRÁ SE TO zde mnohokrát a pořád reagujete na Troli, přestože je vždy jasné že to je ten účel proč ty diskuse takto ničí. Vidlák když bude chtít se obhájí sám, a když se najde opravdová míněná kritika tak bude od nákého hodnověrného jména. Od anonyma, nebo náhodně sestaveného jména nemá cenu reagovat

  1. Poslední dobou se spolehlivě kydá, tak tu nezustanou dlouho. Máte pravdu že je otázka, zda ty jejich lži ponechat bez odezvy nebo ne, já nevím. Třeba jejich hlavní lež, že zemědělci demonstrují jen za svůj prospěch, se myslím uvádět na pravou míru musí.

   1. Zeptám se otázkou, VY jim věříte?
    Myslím že odpovím za VÁS, nevěříte protože víte jak to je, tak komu to chcete uvádět na pravou míru.
    Jen jim tím skáčete na špek, ve své podstatě přečtete si svou odpověd a je tam výsledek. Sám píšete
    že je potřeba….se myslím uvádět na pravou míru musí.

    Myslíte že ty ostatní nepoznají co VY? Komu to tedy vysvětlovat? Naopak vůbec nereagovat

    1. Přesně tato, ale Tymakovan si prostě nemůže pomoci. Já tyhle idioty převážně nečtu. Ono jim také nejde o diskusi ale o rozvracení diskuse. Takže ať jim kdokoliv odpoví cokoliv je jejich cíl splněn. Prosím Tymákovane neodpovidejte jim vůbec nic.

     1. Dobře, omlouvám se, pro teď končím a jdu se věnovat užitečnější práci. Nebojte, bude brzy vykydáno, včera to fungovalo skvěle.

     2. Hrabě a Šklíbo, jak víte, že autory toho, co se Vám nelíbí nebo s čím nelze souhlasit, nutně musí být „trollové“? Samozřejmě, je možné nereagovat, beze stopy takové mazat … až tu z diskuze zůstane bublina stejně přesvědčených, aby se mohli mezi sebou dál (uspokojeni) přesvědčovat. Na takové „diskuse“ může být škoda času. Abych nebyl (snadno) za „trolla“, příklad si odpustím.

      1. Myslím si, že je velký a rozeznatelný rozdíl mezi psaním názoru, i třeba neumělým nebo emotivním, na jedne straně a provokacemi, urážením, lhaním na straně druhé.
       Vy chodíte pořád pod svou přezdívkou, anonym(ové) se neobtěžují, nebo dokonce používají už nick k urážkám. Vy slušně oslovujete, oni píší „sterziku“. Myslím, že rozdíl je jasně patrný.

       1. Zdar Tymákovane. Možná Vám dlužím reakci. 24 (22:17) jste k mému „Měl jste požadovat „držhubné“ Alefovi, napsal: “Vy jste tu dobu buď nezažil nebo jste měl hodně dobré krytí, že ? …“

        Ále zažil. Na pracovním trhu od časných padesátek. Ovšem, bráno po Vašem, měl jsem skutečně „ …. hodně dobré krytí …“. Stačilo, jako dělňas, dobře zapadnout do téhle vrstvy, umět a znát tak, že netlačila bůhvíjaká konkurence. Pak, nikam se necpat, tak jako jiní v dohledu se nepředřít, ale makat natolik, aby to co má jít, taky šlo.

        A nakonec. Tehdejší Zákoník práce, za 6 Kčs tiskem, umožňoval cvrnkat šéfa beztrestně do nosu. Šlo jít za lepším jinam, protože „nebyli lidi“. Zvlášť co v jistých oborech skutečně uměli. Celé to bráno chladně racionálně. Lidsky, dalo by se vyprávět.

        Chce mi to někdo vyvracet?

        1. Bohužel z Vaší identifikace nenajdu na co reagujete a pamatuji si jen že to bylo o cestování. Každopádně toto vyvracet nehodlám, i Vy uznáváte že je to svým způsobem krytí, stejně jako já musím uznat, že na tom není absolutně nic nemorálního. Přesto ale trvám na názoru, že po absolvování cvičení opravdu nemohl bez risika nepříjemných následků žádat o peníze za to že nemůže vycestovat kvůli znalosti tajných informací.

         1. Tymákovane, dík za reakci. Moc si nerozumíme. Já se za svůj „dělnický manévr“ nestydím, já se jím pyšním. Dokonce mi zůstalo, jak se tomu za komunistů říkalo, „třídní cítění“. Vím, tohle sem valně nepatří, takže si toho už nechám.

    2. Myslím si, že sem chodí i normální noví lidé. Na ně cílí i trolli. Nechci aby si odtud odnesli, že se i u nás tvrdí to co v méééédiích, že zemědělci demonstrují pro své zisky. To je jejich jediný narativ proti pondělí a jejich jedniná šance jak erodovat podporu.

     Ale jak jsem slíbil kočce šklíbě, již teď končím.

  2. Každý kdo reaguje je trošku retardovaný. Tak jako Josef Vyskoč vyskočil na povel, tak podobně vyskakují i oni na jakoukoliv sentenci jiných podobně nedovybavených jedinců.

 15. Progresivisti pochopili, že Vidlák ovlivňuje hodně lidí, a začali tu ve velkém komentovat. Třeba to přispěje ke kultivaci i na jejich straně…

   1. to je přitom zajímavej kontrast s vládním gangem pěti: ti naopak zásadně lžou i když by třeba občas mohli mít pravdu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *