28 května, 2024

K eurovolbám po Vidlácku…

Tak se nám do eurovolební kampaně už zapojili všichni, co svou práci dotáhli až k podání kandidátky, splnění všech zákonných náležitostí a zajištění peněz na kampaň. Jako poslední to včera spustil Andrej Babiš, respektive hnutí ANO. Všichni se už představili, všichni ukázali, jakým způsobem na to půjdou a my si dnes krátce probereme volební hesla, protože ta nám dost napoví. Ne, volební heslo opravdu neurčuje volební výsledek, ale dost řekne o taktice.

Hnutí ANO jde do kampaně s heslem: „Česko, pro tebe všecko.“ Vizuál je standardně „aňácký,“ logo je jednoduché, dobře zapamatovatelné. Ale takhle to mají vždycky. Mohou si dovolit ty nejlepší z nejlepších. Zahájení symbolicky v Baťově Zlíně.

SPOLU jde do voleb s heslem: Bezpečná Evropa, silnější Česko. Tváří je povětšinou Alexandr Vondra, kterému teď ještě vyjde film o něm samotném. K tomu ještě přidávají heslo „Odvaha a zkušenost“ a celou řadu dalších hesel a heslíček, protože to ani jinak být nemůže. Vondra a Nýdrmajer, to nejde dohromady ani na plakátě.

STAN žádné heslo nemají. Mají prostě růžový rámeček s nápisem „Priority pro Evropu“ a do toho dávají Danuši Nerudovou, jak slibuje šestnáctiletým, že budou moci volit. Dál se chlubí občankou v mobilu, redefinicí znásilnění a dalšími podobnými pitomostmi. Mára Prchal měl ve své knize pravdu, že Starostové jsou prostě prázdná nádoba. Sice mají velký voličský potenciál, ale nejsou žádná značka. Neexistují.

Piráti si dali heslo: „Odvaha pro Evropu, Evropa pro tebe.“ Já k tomu raději ani nebudu nic dodávat. Ale vizuál je docela hezký. Kdyby mi bylo osmnáct a žil v Praze, asi by to na mě celkem fungovalo.

SPD má heslo: „Odvážně proti válce, migraci a diktátu EU.“ Nebudu se znovu opakovat, že mi na bilbórdech vadí ta LePennová a Salvini a chybí mi tam eurokandidáti, ale budiž, už to nechám být. Vizuál jehož součástí je česká vlajka je pěkný a takový typicky SPďácký. NE válce, NE migraci, NE euru, to k SPD patří dlouhodobě.

STAČILO! má prostě heslo „Stačilo.“ Stačí k tomu jen přidat, čeho stačilo. Drahým energiím, vnucování eura, nedostatku léků, diktátu Bruselu, podpoře zbrojení… Na bilbórdech mají nadpis a jednu větu. K tomu tvář Kateřiny Konečné, jakožto tahouna celé kampaně.

Motoristé s Přísahou mají heslo: „Filip a Nikola nás v Bruselu nezradí.“ Kampaň je postavená především na osobě Filipa Turka, který je rozený šoumen.

Svobodní mají na plakátech: „Patříme do Evropy, ne Evropě.“

Strana PRO jde do voleb s heslem: „Ve prospěch naší země.“ Vizuál pokračuje ve značce PRO, takže je snadno zapamatovatelný, tvář Jindry Rajchla je nepostradatelnou součástí.

Aliance za nezávislost ČR v čele s Hynkem Blaškem má heslo: „Proč volit menší zlo, když můžete volit SRDCEM?“ Alianci bych ani nezahrnoval do seznamu, ale Hynek Blaško je přece jen europoslanec a v minulých volbách měl hodně preferenčních hlasů.

Sociální demokracie dělá jako přes kopírák to, co dělají Starostové. Vizuál podobný – růžový (nebo červený) podklad a do toho nějaká Zaorálkova moudra, která už každý zná. Šmarda se prostě minul stranou. U Starostů by udělal větší štěstí. Heslo „vraťme Evropu lidem,“ to je ještě blbější než Niedermayerova „Odvaha a zkušenost.“

Když se na ta hesla podíváte, nemusíte vůbec přemýšlet, kdo je součástí vlády a kdo opozice.

Všichni vládní mají hujerská hesla o tom, jak je Evropa super a jak tomu skvěle přispíváme. Je úplně jedno, jestli jde o Vondru nebo Nerudovou, jsou prostě jedna ruka s Leyenovou a Klausem Švábem. Vondra se nikdy nepostaví proti Bruseli, maximálně bude trochu zmírňovat tvrdost jejich nařízení. Ale pokud si bude muset vybrat, vybere si tak nějak poevropsku.

Starostové se perou o hlasy s Piráty. Jejich kampaň bych mohl klidně zaměnit. Obě strany říkají to stejné, protože obě vědí, že je tu místo jen pro jednu woke líbodémo stranu. Mladých a blbých tady není zase tolik. V této chvíli podle mě vede Rakušan, protože dal voličům Nerudovou. Ta je v tomto ohledu ještě lepší než Kolaja a Lipavský dohromady. Součet hlasů STAN a Pirátů bude realitou naší zblblé mládeže se kterou asi nic nenaděláme.

Všichni v opozici zase zdůrazňují lásku k naší zemi, českou suverenitu a omezení bruselských pravomocí. Většinu hesel bych také mohl zpřeházet a nikdo by to nepoznal. Drze bych řekl, že Babišovi by se ohromně hodilo heslo Motoristů – „Dostálová nás v Bruselu nezradí,“ protože to je asi nejčastější obava opozičních voličů. Aby nepřišla další Jourová, Charanzová a nebo Maxová.

Všichni do toho jdou odvážně, ve prospěch naší země, nezradí nás, ohlídají nám tam národní zájmy, můžeme volit srdcem… Jen Kateřina Konečná už má všeho plné zuby a bez pardonu říká, že eurovolby jsou první krok k vypráskání této vlády. Já vím, jsem předpojatý, ale které jiné heslo je od počátku protestní? Dva roky protestujeme, ale jediný, kdo kampaní dělá z těchto voleb referendum o Fialově vládě, je Konečná. Všichni ostatní na plakátech říkají, že chtějí dělat v Evropě lepší politiku. Já vím, že jsou všichni protivládní, ale kampaň se nedělá pro přesvědčené, ale pro neznalé.

Z EU přejímáme 80% legislativy. Každý rok si v Bruseli odhlasují větší pravomoci. Postupně, krok za krokem, odevzdáváme suverenitu. Už nám v podstatě zbývá jen právo veta a česká koruna. Není náhoda, že náš prezidentčík tlačí přesně na tohleto. Všechno ostatní jsme už odevzdali. Čím dál víc se toho děje v Bruseli a eurovolby jsou pro české občany na okraji zájmu. Tak moc, že je možné nasadit Danuši Nerudovou a dokonce úspěšně…

Přitom, tyto volby by měly být referendem o vládě! Měly by být první vlaštovkou, že se politické kyvadlo zhouplo. Měly by jasně ukázat, že Fiala kecal, když říkal, že má průzkumy, které ukazují, že je jeho popularita vysoká a stabilní. Tyto volby budou prvním nezfalšovaným průzkumem. Ukáží, jak si na Alternativě doopravdy stojíme a zda se oproti parlamentním volbám v roce 2021 něco posunulo.

Volby ukáží, zda je na naší opoziční politické scéně ještě někdo jiný než Babiš a Okamura. Poprvé se ukáže, kam šel ten milion propadlých hlasů. Jestliže bude zhruba poloviční účast, bavíme se pěti stech tisících hlasech. To jsou minimálně tři, ale spíše čtyři europoslanci… Olbřímí úspěch, pokud by se potkali v jedné straně a pořád ještě velký úspěch, kdyby se rozdělili do dvou stran. Ale také to může být malér jak blázen, pokud hlasy (jako obvykle) propadnou… Myslete na to… v letošních eurovolbách se klidně dají prošustrovat čtyři mandáty!

Argument, že volby nic nezmění, je lichý. Fico na Slovensku ukázal, že se volbami dá hodně věcí změnit. Dá se zrušit veřejnoprávní televize, dají se odstřihnout politické neziskovky a není zapotřebí kvůli tomu vyhrát tak nějak závratně.

Volte si koho chcete. Nikdy vás nepřesvědčím, abyste volili jednotně. Tuto sílu nikdo nemá. Volte rozumem, volte srdcem, používejte matematiku, logiku, siderické kyvadélko… ale jděte k těm volbám. Volte ty, kteří si vás v uplynulých dvou letech získali. Já osobně to hodím STAČILO! a zakroužkuju Petru Rédovou, protože zůstala stejná přes všechno, co se kolem ní přehnalo. Vy si volte dle libosti.

Ale v parlamentních volbách pak buďte nemilosrdní! Ti, co se v nejjednodušších volbách nedostanou do europarlamentu, ti se skoro jistě nedostanou ani do sněmovny. V parlamentních volbách pak volte úspěšné z eurovoleb a nad ostatními zlomte hůl. Teď se propadlé hlasy budou přepočítávat poměrně rovnoměrně, ale v parlamentních volbách to bude podle Rychetského rovnice.

Eurovolby jsou kvalifikace, parlamentní volby budou mistrovství.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

60 thoughts on “K eurovolbám po Vidlácku…

 1. Jako pokus o rozbor předvolebních slibů zpracováno odpovědně.

  Použitelnost víceméně NULA.

  Vūbec nemá smysl brat vážně předvolební kampaň.
  Co kdo v minulosti v politice dělal každý ví po svém každý moc dobře. A že se vyřčením jakýchsi slibů z hyeny stane domáci mazlíček si může myslet jen idiot.
  Dale nemá cenu volit nikoho z alternatvy, kdo nemá snahu se spojovat s názorově podobnými stranami.

 2. Ahoj Vidláku,
  trošku mne mrzí, že s velkou pravděpodobností prošustruješ u eurovoleb právě svůj hlas. Připomínáš mi v tomto tak trochu p.Robejška, který si se svými Realisty dostal 0,7% a predikoval si víc než 10x víc. Měli se jmenovat spíš Idealisti – přeceňovali svůj dosah. Ale pokud se mýlím, budu mít z toho opravdu radost. Ať se daří!

 3. Učím na střední. Všichni naši prvovoliči mají v hlavě jen Turka, o Kandidátuši ani neslyšeli. Nevím, nevím, ta dáma zase až tak mezi mladými v kurzu není.

 4. Obávám se, že pokud to máte Vidláku nastaveno jako lakmus či jako polohu kyvadla, tak byste mohl být (opět nebo snad „jako obvykle“) nemile překvapen.
  K volbám přijdou libtardi z velkých měst a volba je jasná.
  Venkov na to, s odpuštěním, sere.
  A proto opatrný optimismus není na místě .. dopadne to jako vždycky, bohužel.

 5. „David Dvořák napsal: 1 května, 2024 (23:06)
  No tak tomu by se slušelo říct, že hlavní myšlenka přeci byla, že EU je o spolupracujících suverénních státech a nikoliv, že se bude jednat o podřízenosti států EU. Takže ten problém je v tom, že Jourová a spol vypilovávají grandiózní podvod.
  Nic ji přece nebrání, aby jakožto zastánce zájmů EU prosazovala onu spolupráci … bohužel prosazuje nadřízenost EU a podřízenost členů.“

  Dovolte, abych se Vás, pane Dvořáku, zeptal –

  Prosím, to o těch „spolupracujících suverénních státech“ jste četl kde? Vy čtete jinou Maastrichtskou smlouvu /za jejíž působnosti jsme do EU vstupovali – apropos, jen pro zajímavost, o členství požádala ČR v roce 1996 a přijata byla až v roce 2004/ a nyní jinou Lisabonskou smlouvu, než já?

  Víte, že kvůli budoucímu členství v EU jsme museli v roce 2001 změnit i Ústavu, v níž jsme se suverenity museli apriori vzdát, když mj. text článku 10 z původního znění „Ratifikované a vyhlášené mezinárodní smlouvy o lidských právech a základních svobodách, jimiž je Česká republika vázána, jsou bezprostředně závazné a mají přednost před zákonem.“
  musel být nahrazen zněním „Vyhlášené mezinárodní smlouvy, k jejichž ratifikaci dal Parlament souhlas a jimiž je Česká republika vázána, jsou součástí právního řádu; stanoví-li mezinárodní smlouva něco jiného než zákon, použije se mezinárodní smlouva.“
  a navíc musel být implementován, kromě jiného, i nový čl. 10a, jehož odst. 1 zní „Mezinárodní smlouvou mohou být některé pravomoci orgánů České republiky přeneseny na mezinárodní organizaci nebo instituci.“?

  Víte, že více jak šedesát procent zákonodárné činnosti Parlamentu ČR představuje implementace předpisů Evropské unie do právního řádu České republiky?

  Země /stát/, která vstoupila do Evropské unie, je suverénní asi jako panna, která vstoupila do kláštera. Rozdíl je ve volnosti opustit řeholní řád a klášter a vystoupit z Evropské unie. Samozřejmě ve prospěch té jeptišky.
  L.

  1. Pokud umíš anglicky, tak doporučuji Carr : The Bolshevik Revolution 1917 – 1923, plus další návazná díla (celkem asi 2000 stránek, s dobrým odkazovým aparátem).

   Vyňato :

   „In every social relation nature itself creates domination and dependence. Thus every party organisation represents the powerful oligarchy resting on democratic feed. Everywhere are electors and elected. But everywhere, too, is the power of the elected leadership over the electing masses. The oligarchic structure of the building conceals the democratic fundation.“

   (R. Michels : Zur Soziologie des Parteiwesens, 1925)

   „The further the official apparatus extends, i. e. the more members and organization gets and the more its coffers are filled and its press grows, the more is democracy thrust aside in it and replaced by the omnipotence of committiees.“

   (R. Michels : Zur Soziologie des Parteiwesens, 1925)

 6. Nekandidující neexistující strana

  Název: Dobrá strana
  Heslo: Braň pravdu, respektuj názor

  Navrhuji diskusi, co a jak s touto stranou dál. Pár nápadů bych měl sám, můžeme je společně tříbit..

 7. To jsou věci

  Dnes by byla pro vstup do EU jen třetina čtenářů. Vadí i slabé hájení zájmů ČR

  … Nespokojenost převažuje v případě zastupování Česka v evropských otázkách. „Téměř tři čtvrtiny čtenářů si myslí, že čeští politici nehájí zájmy Česka v evropských institucích dostatečně.

  I zde je jejich podíl výrazně vyšší mezi lidmi, kteří se evropských voleb nikdy nezúčastnili nebo se jich účastní nepravidelně,“ upozorňuje šéfredaktor Deníku Roman Gallo…

  https://www.denik.cz/cesi-v-cislech/evropska-unie-anketa-hlasovani-clenstvi-podpora-nazory.html

  1. Ve svych slovech by pro byla pouze 1/3, ovsem kdybyste je nechal zitra volit v referendu, pro by hlasovaly 2/3.
   Fialu a jeho vladu podporuje v pruzkumech 8% obcanu, ovsem ve volbach dostane 25%.
   To ale neni chyba pruzkumu, obcan je takovy. V hospode brbla, ale do urny to hodi tomu slusnejsimu.

   1. stridor napsal:2 května, 2024 (5:51)
    Když občana v hospodě nikdo neosloví, je chyba v občanovi?

    Každý nemá internet.

    Dnes by byla pro vstup do EU jen třetina čtenářů. Vadí i slabé hájení zájmů ČR

    … Nespokojenost převažuje v případě zastupování Česka v evropských otázkách. „Téměř tři čtvrtiny čtenářů si myslí, že čeští politici nehájí zájmy Česka v evropských institucích dostatečně. I zde je jejich podíl výrazně vyšší mezi lidmi, kteří se evropských voleb nikdy nezúčastnili nebo se jich účastní nepravidelně,“ upozorňuje šéfredaktor Deníku Roman Gallo…

    https://www.denik.cz/cesi-v-cislech/evropska-unie-anketa-hlasovani-clenstvi-podpora-nazory.html

    https://www.google.com/search?q=hej+rup+p%C3%ADse%C5%88&oq=hej+rup&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqBwgDEAAYgAQyCggAEAAY4wIYgAQyBwgBEC4YgAQyBwgCEAAYgAQyBwgDEAAYgAQyBwgEEC4YgAQyBwgFEAAYgAQyBwgGEAAYgAQyDQgHEC4YrwEYxwEYgAQyBwgIEAAYgAQyBwgJEAAYgATSAQoxODQ4N2owajE1qAIIsAIB&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:3419cb5e,vid:bLgj39QdU64,st:0

    1. „Téměř tři čtvrtiny čtenářů si myslí, že čeští politici nehájí zájmy Česka v evropských institucích dostatečně.“
     Nekde tu pisi, ze marnost nad marnost, vyzkumy na tema „proc“ postradaji smysl.
     Koho z ceskych politiku v evropskyCH instituciCH (zduraznuji plural) ctenari znaji, jake zajmy Ceska maji na mysli, jak a kdy konkretne nebyly hajeny?
     Podle meho by uspokojive neodpovedel nikdo ze ctenaru. Jsou radi, ze mohou odpovedet na navodnou otazku, ktera je uz svoji formulaci uvadi do pro ne naprosto odtazite problematiky.
     Kdyby se jich nezeptali, nevedeli by, ze neco jako ceske zajmy a jejich hajeni a evropskE institucE vubec existuje.

     1. Pisi nize…Klaus byl obliben, nebot lide verili, ze necha nakrast i je.
      Nevyrceny slib se mu podarilo splnit, Fiala neni nic jineho, nezli pokracovani Klause jinymi prostredky.
      Byli a jsou u moci tak dlouho s tak uspesne, ze dokazali vygumovat celou opozici.
      Vyjma Zemanovy CSSD, ale i tam skoncil souboj plichtou v podobe opozicni smlouvy.
      A momentalne vyhrali prvni kolo nad Babisem a odsunuli ho do role kverulantske opozice.
      Jak bude dale, uvidime.

    1. A jsme u toho.
     Slusnost znamena poradek a ten Novotny v Reporyjich udelal a navic dokazal hodne prosadit.
     Proto ho Reporyjci voli opakovane.
     To zname z Nemecka 30. let.
     Vysledek predznamenava podstatu.
     Je-li vysledek slusny (bezpeci a poradek) musi byt i podstata slusna.
     Forma korespondovat nemusi, zvlaste v casech individualismu a pestrosti. Zde se da mnohe odpustit, je-li vysledek uspokojivy.
     Reporyjcum jde o klid na ulici a ten jim Novotny prinesl extremnimi metodami. Tim je receno, ze problem s nedostatkem poradku a bezpecnosti je systemovy a stat ho nezvlada.
     Stejne, jako v Nemecku 30. let.
     Lidi bych nepodcenoval, presne vedi, co eufemismus „slusnost“ obsahuje za podstatu a jakymi vylucnymi metodami ji lze dosahnout..

 8. Jenom bych k tomu poznamenal, že ačkoliv k činnosti Ivana Davida v europarlamentu asi nemám výhrady, tak SPD rozhodně není stranou proti migraci. SPD je, dejme tomu, proti nelegální migraci. Dobře, ale tak například Evropská unie je také proti nelegální migraci. I pan Martin Rozumek, ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům, je proti nelegální migraci… Jak vypadá boj SPD „proti migraci“, je dobře zadokumentováno např. tady: https://aeronet.news/migracni-neziskovka-osn-se-sidlem-ve-svycarsku-bude-ve-znojme-a-v-okoli-zaclenovat-uprchliky-z-ukrajiny-a-potencialne-v-budoucnu-i-z-jinych-zemi-do-regionu-na-radnici-to-schvalila-koalice/ . Myslete si o AE News co chcete, já s nimi nesouhlasím na 100% ve všem, ale pan VK má absolutní pravdu, když říká, že protimigrační strana musí migraci odporovat, a ne ji podporovat. A jestliže někdo navazuje spolupráci s globalistickou neziskovkou s cílem, aby se migranti dobře integrovali (= měli vlastní bydlení, práci a žádný důvod se někdy někam vracet), tak co to je, když ne podpora migrace? Z SPD to pokrytectví občas přímo kape, není to vůbec poprvé, co se jejich činy rozešly se siláckými výroky jejich předsedy, a pak se z toho marně zkoušeli vylhat…

  1. Clanek je vystiznej. Dava prehled.
   Nekolik poznamek k volbe podrztasku pro Komisi. Struktura nebo dneska vic pouzivanej termin matrix EU, je na prvni pohled feudalni.
   Nahore zpuchrela zdegenerovana slechta , zase germanska pod ni dole poddany..
   Ti slouzi dalsi vrchnosti za morem.
   Nektery sou spravci..Deputat. Tanec abstraktnich slibu.
   Motoristi se mi libi , prozradili obavy obecenstva ze zrady , jakmile kandidati
   do EU pribudou. Jakoze se to vzdycky po tech volbach tak ukaze.
   Tentokrat , to prej nebude ./Janus double face/.
   Neuveritelny dobraci sou ty strany..Slibuji se zmeny a zlepseni,aby se nic nezmenilo
   jenom k horsimu ,pac sou zkusenosti. To jediny vi dopredu.
   Proto musi bejt ty hesla..
   Konecna chce vypraskat zase dalkovym ovladanim /remote control/ zdalky a
   voklikou az z Bruselu. Naka zminka vo vypraskavani by neskodila , jak to chce udelat.
   Co ma jedna , chteji ostatni, Jourova je v Bruselu ,my tam chceme a musi bejt taky..
   Aspon pro zabavu obecenstva..
   Cirkus je lepsi tam neco vopravdovyho umeji i zvirata..

   Lichej argument ,ze volby nic nezmeni . K lepsimu nikdy.
   Politici a politika,system , zustavaji a to je zarucena zkaza sveta spolu s demokracii.
   Pohled postaci vedle k ukrum , kde a kdo tam vladne 10 let..Taky tam voli…
   A co vsecko tam stihli …Sluhove naroda a kde ted maji ten narod.*&^%%$$$$$$..
   Ale misto naroda dostavji nekolik miliard penez ,vyzebranych .
   A sklizeji volebni ovoce , deste bomb denne , navrch..

   Kdo bude volit udela to co chteji a navic si vysledky bere na svedomi..
   A zustane soucasti systemu , sluha sluhu ,dokaze zase sve zotroceni svoji pohodlnost ..
   Zase k volbam , zase horsi po nich.
   Potom se vse zopakuje..Misto skutecnosti hesla nabizi dalsi mrkve udesny prazdnoty ,
   volby sou site na uloveni, co nejvice automaticky volicich a predem uz samozrejmych obeti..

   1. Uvedomujete si, ze ak by neprisiel nikto iny, len volici progresivcov ( a ti pridu vzdy), tak ziskaju 100% moc? Chodte do haja so svojim ignorovanim. Prave vdaka tym 18%, vo boli pro volbach minule sa nenahadzalo viac piesku medzi kolesa. Stacilo mozno viac SPD alebo Kobecnych. Takto mame viac green dealu a migracny pakt

 9. No Vám se píše běžte k volbám. Ale já vážně nevím. Volila jsem vždycky podle nejlepšího vědomí a prdlajs. vždycky byli na chvostě. Jedinej co se zadařilo, byl bývalý kolega – na magistrát. Přesto že, co by starosta se zasadil o zcivilizování hlavních ulic a chodníků ve městě, že donutil magistrální ouředníky dohledat zapatrošené smlouvy o pronájmu městských vnitřních i venkovních prostor a tyto zcivilizovat po letité vládě modroftačí letky, je mu nasazována psí hlava za ten orloj na Svoboďáku a to přesto že to také převzal po nich. I kdYž jej zahraniční návštěvy vesměs obdivují. Asi jsme nějací divní.
  A včil babo raď, bude pokračovat schválnost a podpořím protivníka, nebo jiná schválnost, že se to vyplní. hmm 🙂

 10. Vidlák:
  Vy si volte dle libosti.
  Ale v parlamentních volbách pak buďte nemilosrdní!

  Nemám problém s tím souhlasit, ale!!
  Vidlák tu poněkud zapomíná, že parlamentní volby budou až příští rok na podzim, avšak už letos na podzim že budou krajské. Nevím, jak to dopadne v červnu, ale jedny prohrané volby (jsem optimista), vláda a její média okecají, a to i kdyby se jednalo o katastrofální porážku: „Jde o zahraniční záležitosti atd.“
  Ale krajské jsou domácí, jde v nich o domácí záležitosti, byť regionální, a jsou až na výjimky v zastoupení těch samých stran, jako do sněmovny. Kdyby i tam pětidemolice dopadla jako sedláci u Chlumce (jak jsem již uvedl, jsem optimista), tak to už by se nijak okecat nedalo a mohlo by to způsobit i zemětřesení uvnitř vládní koalice. Proto pokládám za chybu, že se o nich Vidlák nikdy nezmiňuje, přestože budou jen pár měsíců po těch evropských.

  1. Re: Přemysl

   Napsal jste dobře akorát „pár měsíců po těch evropských“.
   Takže v klídečku. Teď volíme do Bruslogradu. Až se bude volit do krajů, může být spousta věcí úplně jinak.

  2. Ony už ty krajské taky moc nejsou, co bývaly. V hromadě krajů jsou (a často u lizu) uskupení typu Nové Senochrupy, případně Za obnovu Senochrup a v opozici pak Senochrupská demokratická koalice a když se na to podíváte blíž, tak zjistíte, že v jedné je půlka odesáků a půlkou dozimetrů, ve druhé třetina pirátů, dva socani a druhá půlka odesáků, která se s tou první půlkou kdysi krvavě servala o nějakou erární kořist a v té třetí jsou lidovci a děti druhé půlky dozimetrů.
   Na obecní úrovni už kandidátky „zavedených“ stran působí vyloženě odpudivě a začíná to pomalu prokapávat i na krajskou úroveň. Jinak samozřejmě souhlasím, že ty, co se za současnou sebranku nestydí kandidovat, patří vypráskat co nejvíce.

 11. Důležitá OT – píšou,. že Putin podepsal zabavení aktiv největší US banky J.P.Morgan …
  Ještě bude veselo :-).
  Na začátku bylo upozornění VVP, že se KoZa chová chybně a žádal o zohlednění zájmů RF – odpovědí byly články o „myši, která zařvala“. Pak následovaly zaujímavé poznámky VVP – např, že když je rvačka nevyhnutelná, pak je výhodnější udeřit jako první, dále, že nikdy nedopustí, aby byla RF napadena (ve smyslu, že se začne bojovat na území RF) … a taky od něj zaznělo, že RF si svoje prosadí klidně i vojensko-technickými prostředky.
  Aktuálně jsme ve fázi vzrůstající hromady mrtvol, deindustrializace Evropy, grandiózního úpadku KoZa a krůček před ekonomickým výbuchem USA.
  Takže znova – na začátku byla nezměrná pýcha anglosasů a přesvědčení, že „myš“ jen blafuje … ještě bude fakt veselo, v době EU voleb může být hodně věcí úplně jinak 🙂

  https://russian.rt.com/inotv/2024-05-01/Redacted-arestom-aktivov-JPMorgan-Putin

  1. To je prima, petrodolar odchazi na kompost, ponevadz po zmrazeni ruskych aktiv se treti staty obavaji, ze se to stane i jim.
   Tak to Vladimir Vladimirovic vykompenzoval zabavenim aktiv zahranicni banky.
   V budoucnu se investori do Ruska jen pohrnou, zabaveni investice je neodolatelna pobidka.
   Tak tomu se rika vysoce symetricka odpoved.

   1. Re: šelest

    Vy se doopravdy domníváte, že všichni lidé na světě mají stejným způsobem sníženou inteligenci, jako vy? Tedy že všichni potenciální investoři jsou tak blbí, že si nespojí blokování aktiv RF a NÁSLEDNÉ zablokování aktiv US banky?
    Ze které třídy jste vyšel? Ze sedmé nebo rovnou z páté?

    1. Abramovicova firma Renaissance si vybrala JPMorgan, aby ji uvedl ke kotaci na burze.
     Pak na Abramovice uvalili sankce a donutili ho odevzdat nektere firmy investorum, v nichz mel podil i JPMorgan. Morgan mel prsty ve vytunelovani Abramovice.
     Otazka zni: proc Kreml zabavil aktiva zrovna Morganovi a ne nekomu jinemu, treba Barclays?
     Vy spekulujete, ze obstaveni aktiv soukrome americke firme je odplatou za zmrazeni ruskych aktiv americkou vladou.
     Ovsem investovani neni o sebepresvedcovani se. Vy jste „vsadil“ na rusky stat a hledate duvody, proc je vase „sazka“ vyhodna. Coz je presne opacne, nezli uvazuje investor.
     Co kdyz to bylo tak, ze za zabavenim aktiv Morganu stoji individualni natlak Abramovice na Putina?
     Vliv ma velky, Putin si ho vybral jako mediatora Istanbulskych dohod. Prosadit odplatu na Morganu a omluvit to americkymi sankcemi v moci Abramovice je.
     Rekl bych, ze nejen mezinarodni investor, ale i clovek se snizenou inteligenci pochopi, ze na vyberove pomste na soukromem investoru za prohresek statu neni neco v poradku.
     Mam pro vas radu:
     Pokud by vam nekdo nabizel rekvalifikaci na poradce prezidenta, anebo na investicniho poradce, ve vlastnim zajmu odmitnete.
     V prvem pripade byste prilakal jen kratkodoby spekulativni kapital a ozebracil stat a pak by vas opozice vlacela po soudech.
     V druhem pripade byste ozebracil primo investory a skoncil byste take u soudu.

     1. Jelcinem a jeho vladou taky zvolenou , Jelcinem zvolenej a vybranej ,
      /sou vzdycky vybrany uz milion let a nic jinyho , tam kde je bohatstvi narodu, treba ve starym Rime ,ve Vatikanu napr., sou vybrany, aby vsecko vyzrali /, a dosazenej gang oligarchu za ucelem, aby dostali darem vse, co stalo za to ,bez nejakyho usili , aby si vsechno mezi sebou rozdali .

      Nabidky jinych az 3x vyssi ,nez nabidli voni ,samozrejme neprijaty,
      tak si lid potom zvolil opacne , oligarchama vybranyho a zvolenyho ,polomrtvyho na pul a z druhy poloviny vozralyho Jelcina,
      /asi 4% pred volbama popularity / , jako von si predtim zvolil oligarchy …
      Aby Rusku vladli oligarchove a von jim delal saska, driv treba komunisti , jindy zase oligarchove….

      Ale zadnymu z nich ,Putin zpet nic nevezme , kdepak , ani tem davum oligarchu ukru ,dalsim co utekli do Stredniho Vychodu …Sou vybrany ,aby vladli , prirozene i mezi sebou se vokradaji tu a tam..

      Sou vybrany ,Slanskej byl taky vybranej , Hitler vybranej , z jeho Nemecka je nikdo nechtel, protoze plan byl , co nejvic jich poslat do Palestiny..
      Po valce stejny plany pokracovali a stale pokracuji , risi EU..
      Zvolte si je…..taky.

      Nakonec, nahore zminena bankovni rise Barclays ,mam takovej dojem,
      ze tu nejstarsi banku britu ,to je zajimavy ,zbankrotoval totalne,
      nakej 28letej , jenom jeden a sam , zamestnanec..
      Jenom nazev ty banky asi nekde zustal.

   2. Clanek je ale vo volbach do EU.Nic vo budoucnosti hrnuti investoru a zkaze petrodolaru.
    Nebo vo tom ,ze zminena banka , dobre vedela ,ale z Ruska neutekla vcas..
    Vono to bude trochu jinak , nez se krici…

  2. Švanda je, že to je týden stará zpráva (Xinhua, 25.4.2024) 🙂
   Postupně následovaly finanční weby s velikým divením.

 12. Z vysílání Vrábela….Láďo, co můžeme my obyčejní lidé udělat pro to, aby nebyla válka?

  Láďa: Máte možnost nevolit takový idioty, který český národ zvolil a nevolit ani ty, kteří se dneska tváří, že jsou vlastenci, ale přitom budou dělat to samý, budou dělat agendu 2030 jako Kateřina Konečná, která po dvě volební období hlasovala pro všechny věci v agendě 2030, před necelým půlrokem hlasovala pro potírání dezinformací v oblasti očkování …

  1. Hmm, Vrábel je nějak moc chytrý. Spíše ho někdo chytil za koule, tak zpívá podle rozkazu – pomlouvá vlastence. Podle něho a pana Kollera (paralelně) je vlastenec asi jen on (a pan Koller) a my ho/je nechceme.. Je to pro ně strašně depresívní..
   Jinak doložil nezvratným důkazem ta hlasování ??

 13. Naposledy k Markýze (aby to nezapadlo)
  https://web.litterate.cz/kult-boha-vitezstvi/comment-page-1/#comment-280249

  Když tedy ještě jednou, Markýzo, tak holt ještě jednou a polopatě, když jinak nedáte!

  Na vedlejším blogu sem si přečetl zajímavou větu našeho Ládika:

  “Když je lež osobním názorem, je zaděláno na konflikt.“ (já bych si jen dovolil doplnit slůvko “…vždycky zaděláno na konflikt“).

  Nevím do jaké míry nám v devadesátkách předvedené “lži“ páně Macka a spol., které vyústily v jeho případě !?! JEN !?! k ovládnutí Knižního velkoobchodu, byly jeho životním krédem či pouze jeho vyčůránkovstvím, ale rozhodně narušily mnou po celý život striktně vyžadovaný, hledaný a skutečně i žitý soulad mezi činem a činěním, tedy způsobem, kterým se k činu či činůmdopracovávám.

  Když jsem to dokázal já, ve všech ohledech nedostatečný blbíš, mám myslím právo to požadovat po druhých, tím spíše, když se jedná/jednalo o veřejné osoby! Proto ty mé “stíny“, proto ty konflikty lžemi vyvolané, proto ty důsledky.

  Ujišťovat mě sice můžete, ale to je asi tak všechno, co s tím u mě naděláte!

  1. Macka jsem ráda neměla, podle mne to byl zloděj a s nakradenými penězi se z něj nestal příslušník vyšší kasty, jak si asi sliboval, ale pouhej parvenu. Ono to jeho snobství a zbohatlická povýšenost dost často vyvřelo na povrch. Chytrej? Prosím, mohlo být. Ale to, stejně jako vlastnictví papírenského obchodu (viz Švejk) neomlouvá.

 14. @ Nebudu se znovu opakovat, že mi na bilbórdech vadí ta LePennová a Salvini a chybí mi tam eurokandidáti…

  Tak dnes u nás v Kotěhůlkách na oficiální plakátovací ploše (Rengl) na plakátu Tomio a Mach.
  Takže se T.O. asi z kritiky poučil.

 15. Problém je v mladých.
  Chtějí Evropu a jinak je jim většina problémů celkem fuk.
  Žádné zázraky od eurovoleb nečekám, spíš zachování dosavadního trendu.
  Neveselo truchlivo, ale já už to nějak doválčím.

  1. Problem neni v mladych, ale v tech, co je vychovali.
   Ale jinak je situace prehledna: v nepotickem korupcnim state chce zit malokdo, tak vetsina lidi intuitivne voli Evropu.
   Trend bude silit, dinosauri budou vymirat.
   Z cehoz take plyne, ze veskere analyzy, doporuceni a rozbory jsou na prd.
   Dabel sedi v malickosti: tento stat neni obliben a kosile je blizsi kabatu: Brusel je daleko a moznosti ocekavani mohou byt vysoce nerealisticke.
   Proto volim mensi zlo, Brusel 👍

  2. Godote,
   asi před 10-14. dny jste mi sděloval, že jste investoval do vzdělání svých dětí a že mé příkřejší odsouzení současných mladých je zřejmě přehnané. Z vašeho dnešního vyjádření mi vychází, že rezignujete – doválčíte to.
   Investice zřejmě nepomohla, je jim to fuk a váš omyl, nechtějí do Evropy, chtějí do EUropy.
   Adna bukva a takája ráznica.

   Ostrava zdraví Plzeň

  3. Staří třicet let volili Českou republiku a mladí teď o nadcházejících volbách přetrhnou ta pevná dědičná tradiční pouta a zvolí evropu, to si staří jistě už dávno přečetli v nesmrtelných knihách. Budou to volby předělové, mladí uskuteční konečně revoluci tak, jak jim to staří už třicet let předpovídají a nechají národ vstoupit do evropy. Teprve mladí dosáhnou svobodného cestování a obchodování evropou pro své budoucí děti, o čemž staří třicet let jen snili. A proč vlastně? Proč si ti staří nešli něco vycinkat, mohli cinkat každoročně, mohli by cestovat taky, ale oni pořád né a ne, uchovejme raděj matičku naši. Díky, díky. To bylo chytrý. Někdo tu revoluci teď udělat musí, my už nechceme tuhletu starou zemi, furt léta opečovávanou tím staromódním systémem jako jeden hlas, co je ofouknutá ze všech světových stran, vystavovaná jak cirkusové číslo za kuriozitu. Ta síla, kt. staří kdy měli a mají, musí být zlomena, ačkoliv to bude velmi těżké, ale musí být zlomena, protože. Protože sami tomu říkají češsko, nebo kdyby aspoň tak, sami hnáni dobou. Kdyby to neudržela evropa, sami by nic neudrželi. Aspoň ty fotky z cest že udrželi pro svá pokolení. Vychloubači. Kde jsou? Kde si orají svá pastviska? Kde lámou klasy v chléb? Kde se klekouc sudvějí? Kde jsou hřímači pér? Ať mě nechají být.

 16. Nic si už nenalhávám. Očekávám velkolepou prohru. Důvody jsou 2 – a) lid se nezajímá + volících bezmozků neubylo, b) „vlastenecké opoziční“ subjekty se téměř nespojily a kandiduje jich jak máku, hlasy se opět roztříští.

  Do mého užšího výběru postoupili:
  Turek – nakonec mě ale odrazuje jeho libost k Západu a jeho okolí, kterému nevěřím (Bartůšek, Šlachta)
  Blaško – nakonec mě odrazuje jeho fanatický obdiv k Izraeli a jeho nulové vyjadřovací schopnosti
  Stačilo – být šéfém kandidátky (či aby tam vůbec byl!) Josef Skála tak je volím + zakroužkuju Bureše, Konečné bohužel nevěřím – vidím jí v očích jen koryto, ač hezky mluví
  Šichtařová – občas mě taky děsí tím obdivem k Západu a radikálnímu kapitalismu (ve špatném smyslu toho slova), obávám se že se nedostanou, kapustičky je málo a slimáčku moc
  Rajchl – bojoval za nás za covidu, je „nový“, má charisma, právník, zdarma hájí lidi nepohodlné režimu – byl jsem dlouho přesvědčený, že namísto SPD začnu volit Rajchla, ale to kým se nakonec obklopil (Vacek!) mě zděsilo ještě víc než bývá zděšená ta stará ludra Němcová
  Ivan David – toho jsem volil minule a nelituju – je to nejlépe hlasující EUposlanec z ČR, ale SPD je pro mě čím dál větším zklamáním a už je nechci podporovat

  1. Subjekty se nespojily?

   Je tu přeci černý kůň se startovním číslem 15 NDRDSSSBUANSČKR ! (*)
   https://www.volby.cz/pls/ep2024/ep211?xjazyk=CZ&xv=1&xt=2

   „My jediní jsme vyslyšeli hlasy po sjednocování a spojili jsme 8 alternativních stran pod společnou kandidátku“ (HB)
   ———
   (*):
   1. ND = Národní demokracie
   2. R = Rozumní
   3. DSSS = Dělnická strana sociální spravedlnosti
   4. BU = Bezpečné ulice
   5. ANS = Aliance národních sil
   6. ČKR = ČiKR = Čistý kraj
   Dále obsaženy SPRRSČ M.Sládka a PES.
   ——–
   1) Vyjadřovací schopnosti Hynka Blaška nejsou nulové, vyjadřuje se řekněme zemitěji, což nám některým imponuje.
   2) Mohl byste prosím objasnit, jak jste přišel na to, že Hynek Blaško má „fanatický obdiv k Izraeli“ ?

 17. Vzpomínat Věru Jourovou v souvislosti s volbami do EP je autorský nonsens.
  Jourova není poslankyní EP, ale „eurokomisařkou“, tedy „ministryní“ v Evropské komisi, a nejen to, nýbrž ve svém druhém funkčním období je dokonce místopředsedkyní EK.
  Implicitně naznačovat, že „zradila“ české národní zájmy, je mimo mísu. Post eurokomisaře, tím spíš místopředsedy EK není o obhajování národních zájmů vysílajícího státu, ale o prosazování zájmů Evropské unie politickou cestou.
  Trošku podobné platí o „europoslancích“, jejichž úkolem je parlamentní cestou plnit roli Evropské unie v oblastech legislativní, dozorčí a rozpočtové.

  Trošku vhledu by nevadilo.
  L.

  1. No tak tomu by se slušelo říct, že hlavní myšlenka přeci byla, že EU je o spolupracujících suverénních státech a nikoliv, že se bude jednat o podřízenosti států EU.
   Takže ten problém je v tom, že Jourová a spol vypilovávají grandiózní podvod.
   Nic ji přece nebrání, aby jakožto zastánce zájmů EU prosazovala onu spolupráci … bohužel prosazuje nadřízenost EU a podřízenost členů.

 18. Na podzim 2021 jsem volil Přísahu a i když se do Sněmovny (o jemný blonďatý chloupek z panenského dívčího ohanbí) nedostala, nemám pocit, že bych svůj hlas úplně spláchnul do záchodu.
  Letos půjdu (poprvé) i k Eurovolbám – protože my, Motoristé sobě Přísaháme – BRUSELI PÍSEK
  EU-volby beru jako svého druhu provozní zkoušku – kdo jimi projde, má slušnou šanci dostat se i do CZ sněmovny.
  A pokud se tam dostane Kateřina Konečná a Filip Turek ne, příští rok na podzim s chutí řeknu FIALENKO, !!STAČILO!!

 19. Zapomněl jsi Vidláku na společné, dobře prachama vyfutrované, heslo ČT a ČRo:

  První druhý, první druhý,
  hvězdy a pruhy.

  A když k tomu přidáš oblíbené bubáky Babiš, Fico, Orbán atp., abychom se nedivili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *