28 května, 2024

Volá Vidlák z Václaváku…

…. vypadni už modrý ptáku!

Ještě že jsem avizoval setkání s vámi čtenáři už od jedenácti hodin… Přijít k pódiu o hodinu později, už by to skoro nemělo smysl. Dav na Václaváku začal už kolem poledne pomalu houstnout a než začala demonstrace, náměstí se solidně naplnilo. Zima jak v psírně, studený vítr…. když jsem ráno jel přes Vysočinu, tak solidně sněžilo. Ale přesto lidi přijeli. Neměl jsem možnost porovnat fotky, ale z mého pohledu to vypadalo dost podobně, jako na té první demonstraci třetího září. Jednu výhodu ten vítr měl… krásně ukázal všechny české vlajky, kterých bylo požehnaně.

Publikum jako obvykle skvělé… říkají nám dezoláti, ale když jsem si s vámi podával ruku, bylo to jako zdravit rodné bratry. Všichni usměvaví, v dobré náladě. Tentokrát jsem sebou neměl svoje portské, ale Morava byla zastoupena víc než hojně a tak jsem měl možnost ochutnat, jak se kvasí a pálí jinde. Kuráže jsem tím pádem měl dost a na pódiu jsem si to vlastně docela užil. Bylo fajn mluvit k takovému shromáždění.

A když jsme pak nakonec byli na pódiu všichni a zpívali naší hymnu, byl jsem tak dojatý, že jsem zapomněl smeknout klobouk. Tímto se hluboce omlouvám všem, kterých se to mohlo dotknout. Sypu si popel na hlavu, už se to nikdy nestane…

Následuje pár dalších dojmů:

Stál jsem v zákulisí a kdykoliv jsem zaslechl slovní spojení „Strana PRO,“ dělal jsem si čárky. Ani jednou přátelé. Svolávatelem je Jindra Rajchl, předseda strany PRO. Ale od nikoho z řečníků nezazněl ani náznak reklamy pro tuto politickou stranu. Když jsem ve svém projevu řekl slovo „Vidlák“ zpropagoval jsem se víc.

Na konci demonstrace zaznělo, co bude následovat – za měsíc má dojít na další demonstraci a bezprostředně po ní má dojít na blokování vládních úřadů. Můžete začít dumat, jestli na to máte odvahu. Jestli jste ochotni v Praze tábořit, držet se kolem ramen a bránit našim pětikoaličním vládcům ve vstupu do jejich kanceláří. Nebo jestli jste připraveni tam pro jiné alespoň dovézt jídlo či vodu. Jestli jste připraveni vzít kus služby. Tohle už není jen o mávání vlajkami.

Po celou dobu se mluvilo, že demonstrace jen upustí páru. Že je zapotřebí udělat víc, protože tajtrlíkování na náměstí nemá smysl. Teď je to tady… Včera byl Václavák slušně naplněný. Jak velké procento z nich bude ochotné udělat další krok? Kolik lidí bude ochotno stávkovat a pomáhat stávkujícím? To je otázka na příštích pět týdnů. Můžete začít sbírat odhodlání.

Nebo zase uslyšíme, že to nemá smysl, že je to špatně naplánované, že takhle se to nedělá?

Organizace této demonstrace byla o level jinde, než ty předchozí. Existovali krajští koordinátoři, vypravovaly se autobusy, vylepovaly se plakáty, pracovalo se se sociálními sítěmi, propagace byla obrovská. Myslím, že to bylo vidět. V této chvíli v této zemi zřejmě není nikdo, kdo by to uměl udělat lépe.

Tohle máte. Viděli jste, jak demonstraci organizují lidé kolem Jindry Rajchla a viděli jste výsledek této práce. Za měsíc už půjde o víc. Teď máte čas se zamýšlet, jestli to přijmete a nebo si počkáte na někoho jiného. Třeba někde na střeše sedí nějací tučnější holubi. Ale musím říci, že na Alternativě v této chvíli nikoho takového nevidím. Realita vypadá tak, jak vypadal včerejší Václavák.

Více v pondělí.

395 thoughts on “Volá Vidlák z Václaváku…

 1. Nalejte sobě i ostatním, čistého vína!

  K Vidlákově diskuzi s Kolemjdoucím.

  Vidláku, mlčel bych, ale když vás tu, s několika kolegy, co sem občas píší, čteme.

  Už dříve jste se pokusil vstoupit do politiky jako solitér. Dokonce jste měl svůj program. Lidi vám odešli, bylo to úplně mimo, nezaujal jste je. Tak jste toho nechal. Se vstupem do politiky počítáte už několik let. Pak jste tu, po setkání s Rajchlem rozjel jeho tvrdou, velmi nekritickou, propagaci. Tlačíte na pilu tak silně, až si toho mnozí všimli, až to mnohé lidi odrazuje. Něco se tam stalo. Nejste v PRO a nekandidujete za ně. Je to pravda a zároveň je to zavádějící. Aby člověk rýžoval z politiky, musí být nutně členem nebo kandidovat? Takže, jako byste nic neřek. Většinově to vidíme tak. Na setkání s Rajchlem jste se neformálně dohodli. Ta dohoda přišla primárně od Rajchla. Protože je v boji o moc a vliv, jak dokládá jeho dosavadní životopis, daleko obratnější, diplomatičtější, zkušenější. On potřebuje propagaci a vy máte čtenost. Protože konzumovat pravidelně mainstream, je o duševní zdraví. Takže vy propagaci a on vám za ni, v případě úspěchu, slíbil korýtko, nejspíše ve státní správě. Pokud by náhodou nebylo to klasické ve státní správě, stejně bude státem placené jistě. A možná, nejenom vám? Tak se to dělalo, dělá a dělat bude. Proto má současná vláda rekordní počet náměstků, poradců poradců, výborů, komisí a dalších pašalíků. Je třeba zajistit všechny podporovatele, kamarády, příbuzné. Na úkor kvality, samozřejmě. Po setkání s Rajchlem, jste párkrát vystoupil mimo mainstream. Rajchl usoudil, že čím více vás bude propagovat, je to forma reklamy, tím více se mu investice do vás, zúročí. Něco, jako když Administrativa USA propagovala Havla, penězi i výrobou osobnosti, kterou nebyl a udělala
  z alkoholika nového Gándhího. Pak ji dělal v ČR mistodržitele a jako filosof nenásilí, pak na žádost americké vlády tento mírotvorce přímo podporoval americké útoky na cizí země, morálně zdůvodnil rozbití Jugoslávie a dokonce napsal zvací dopis do Íránu. Investice se tentokrát zúročila. A ze stejného důvodu jste mohl vystoupit na tribuně i teď v Praze. Protože ostatní opozice tam neměla přístup. Za tou vaší úpornou snahou, propagovat nekriticky Rajchla, je vzájemný politický handl. V případě skolení kořisti, přístup ke zdrojům, k masu. Porcování medvěda. Politické korýtko ze státu. Přísahejte před Bohem, že to není pravda! Tolik k této diskuzi.

  V podstatě vám fandíme. Jak tady, tak na tribuně v Praze. Jen si uvědomte, že tohle děláte špatně. Rozporu si lidi všimnou, nejen tady, i jinde. Jakmile začnou rozebírat vás a Rajchla a srovnávat s politickými podvodníky minulosti, majícími stejnou strategii jako teď Rajchl, rozebírat jeho životopis, rozhodně to PRO ani Rajchlovi, nepomůže. Tu nekritičnost a zaťatost, čteme právě v mainstreamu! Kterému se tímto začínáte podobat. Proč nepřiznáte, je to tak a tak a proto jste na straně Rajchla? A nepolevíte v zaťatosti? Demokracie někdy zapochybuje, totalita nikdy. A vy se, ku prospěchu věci, zlidštíte.

  Ještě něco. Rajchl je asi nejschopnější lídr opozičních hnutí. Ale ani on sám, téměř nic nedokáže. Žádné systémové změny. Dostane se do sněmovny a tím to končí. Vy jste chtěl původně sjednocovat. Buď politiky opozice se sebou nebo politiky opozice navzájem? Teď můžete ukázat, jak jste to myslel. Pokud to druhé, musíte polevit v zaťatosti a nekritičnosti k Rajchlovi.

 2. OT:
  Zajímavý článek od J. Bašty:
  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/jaroslav-basta-breznove-teze/
  K zamyšlení doporučuji poslední dva odstavce.
  Pro udavače, zodpovědné občany, služební voka a bojovníky proti rusským švábům dodávám:
  Jen cituji z článku, se kterým vůbec nesouhlasím, dávám to sem jen jako příklad proruských dezinformací, před kterými se máme mít na pozoru.
  A podobnost s jakýmikoliv státy, skutky, vládami, či osobami je čistě náhodná.
  A v žádném případě nikoho, ani nicky, k ničemu nenavádím. Ani v budoucnosti.

  Cit:
  „Pozoruji-li jejich kroky od voleb v roce 2021, musím konstatovat, že systematicky likvidují demokratickou budoucnost České republiky kvůli své pýše a aroganci. Pošlapávají zásady parlamentní demokracie, nikoliv proto, že by to bylo nezbytně nutné, ale jen kvůli tomu, že si to mohou dovolit. Sněmovní 108 posouvá budoucí vývoj událostí do bažiny totality.

  V této bažině nejsou důležité žádné hodnoty, zásady a pravidla, natož pak zákony. Jediné, co podle nich má smysl, je síla. Kdo vyhrál volby, ten může diktovat. Opozice nanejvýš může šoupat nohama. Navíc si symbolicky po 75 letech od komunistického převratu pro svou exhibici vybrali téma, které může rozbít vše, čím se česká společnost již po dlouhou dobu vyznačuje – psanou i nepsanou společenskou smlouvu, sociální soudržnost, sociální smír. Dopouštějí se tady a teď toho, co bylo v rámci jakékoliv civilizace od nejstarších dob považováno za zavrženíhodné. Okrádat bezbranné, vdovy, sirotky, invalidy.

  Vládní politika cílevědomě rozbíjí tradiční společnost a nyní se rozhodla dát poslední ránu mezigenerační solidaritě. Otevřeně tvrdí, že výplata penzí způsobuje ohrožení státu srovnatelné s následky přírodních katastrof. Pravdou však je, že Česká republika již druhý rok čelí jevu horšímu než řádění rozzuřených živlů. Tou pohromu představuje práce současné vlády. Stačí se podívat do statistik. Nejvyšší inflace, nejvyšší ceny potravin, to vše ve vztahu k seniorům (ale i dětem) doprovázené nedostatkem léků.

  Z historie vyplývá, že ti, kdo ožebračovali bezbranné, vdovy a sirotky, většinou dopadli velmi špatně. Nejen z hlediska své pověsti a karmy.

  Se situací velmi podobnou té naší se v devadesátých letech potýkali občané Argentiny. Našli geniální řešení – zapínáním a vypínáním elektrických spotřebičů „vyráběli“ krátkodobé výpadky proudu – blackouty. Osvědčilo se to, takže ještě v roce 2018 tak zabránili zvýšení cen elektrické energie pro domácnosti.

  Žijeme ve složitém a komplikovaném světě. Proto by se ta nejúčinnější protivládní demonstrace mohla nakonec odehrát večer v pohodlí obývacích pokojů. I ti nejslabší se totiž mohou bránit.

  1. Re: Maneca

   Co na tom chcete vysvětlovat?
   Normální klasický a tvrdě nacvičovaný postup, jak vyprovokovat protestující k neadekvátnímu konání.
   V momentě, kdy šel první civil k zemi, mohl kdokoli z příátomných zasahující poliše tvrdě sejmout. Přečtěte si trestní zákoník.
   Můžete porušovat pravidla v momentě, kdy je ohrožen život či zdraví jiné osoby. Takže když šel fízl na kolena, tvrdý útok na ledviny, anebo na oči. Na ně stačí ten sprej s barvou.

   1. Chovanec by také mohl vyprávět, jak se dělá provokace. Polystyrénové „dlažební“ kostky. A všude se píše a mluví o strkanici. Demonstrace jako by nebyla. A kdyby se nepodařilo vyprovokovat strkanici, tak si nedělejte iluze, že v rukávu neměli jinou provokačku.

 3. S ohledem k odbornosti první dámy na Hradě soudím, že příslušníci hradní stráže budou nově od pondělka každý týden absolvovat PŠM. Možná bude někdy přednášet i hostující zmocněnec nejmenované ambasády.

 4. Kdo si dnes poslechl na TV s Moravcem Havlíčka s Rakušanem , tak musel zjistit, že Pětidemolice a ANO mají stejný náhled na válku na Ukrajině a stejně tak na setrvání v EU a její destruktivní politice. Havlíček si tam notoval s Rakušanem jako kdyby byli z jedné partaje.
  To je vzkaz pro všechny blouznivce, kteří si myslí, že utvoří Rajchlovo PRO koalici s ANO. Těžko ani s SPD to nejspíše nebude. A kdo se díval pozorně, zjistil, že Pětidemolice je stále schopna převálcovat Babišovo ANO , které rozhodně nebude akceptovat kroky strany PRO.

  1. Re: Milan44

   Do voleb je tááááÁÁÁÁÁÁÁÁáááákhle daleko.
   Takže bych byl v klidu.

   Uvidíme, kdy a jak moc prohraje Ivan Moskal, jak nám tady pořád věští Mejnstrýýýmoví soudruzi a gogoš se Stridorem.
   No a pak se rozhodnem, co vlastně budem žvanit a jak moc budeme muset své naučené dřííííísty pozměnit.

   1. Pokud tam chcete nechat Pětidemolici do řádných voleb, tak pak nevím co se bude řešit? Pětidemolice s Pávkem nadělá nevratné škody, možná pak lidi situaci pochopí, ale na nápravu škod bude už pozdě. Plány má Pětidemolice velkolepé. Zlikvidovat opozici a dezoláty a hlavně zvýšit výdaje na zbrojení, nákup zbraní, legalizaci okupačních armád na našem území a rychlé zapojení Česka do války s Ruskem.
    Co pak? Přejdeme do lesa a utvoříme partizánské jednotky?

    1. Z něho pohledu se musejí ještě víc odvaŕit sami. A opozice musí promyslet, koho za ně. Na pád vlády to zatím nevypadá. Erární kasa ještě není úplně vyžraná a tak budou sypat do korýtka těm opravdu chudým. Cálovat bude střední třída a každý daňový poplatník, který se z toho nějak nevykroutí.
     Jejich sen : Co nejvíc klientů s nataženou rukou. Nejlepší byznys je přerozdělování.
     Už teď kárají chudinu, že se stydí požádat o “ podporu”. Nejlepší občan je klient. To ale věděl už don Corleone ! Vděčnost klientů je bezva.

  1. Na Seznamu viděli chudé lidi?
   😳
   Já jsem tam viděla normální lidi, bezďáky ani socky z vyloučených lokalit, ( jak se dneska eufemisticky říká ) , jsem tam neviděla. Ani chudé penzisty a postižené na kolečkových vozítcích.

   1. Já kolem sebe viděl hodně lidí s berlemi a jednoho na vozíku.
    Nedokáži posoudit, jestli to byli „socky“ (pro češtinářské puritáře: lidi byli, socky byly).
    Ale to znamená, že těm lidem na tom velmi záleželo tam být.

    1. Já jsem to viděla jenom na skle, okolo pódia jsem viděla samou střední třídu. Samozřejmě že smekám pŕed každým, kdo tam byl. Jen jsem měla pocit, že tam nejsou lidi jenom kvůli hmotné chudobě. Beru to tak, že ještě pořád žijeme v té bohatší části světa. Mně osobně daleko víc vadí volání po válce. Války se opravdu strašně bojím. Ještě nikdy k ní nebylo takhle blízko.

     1. Helanov napsal:12 března, 2023 (20:37):
      „Nevydržím tak dlouho sedět u přímého přenosu, uklízím byt a k tabletu se dostavím, až když slyším něco rozumného.“
      – Pak je ovšem možné přehlédnout i chudé penzisty a postižené na kolečkových vozítcích.
      PS: Na skle mohou být i mušince při uklízení přehlédnuté.

 5. Citace:
  „Stál jsem v zákulisí a kdykoliv jsem zaslechl slovní spojení „Strana PRO,“ dělal jsem si čárky. Ani jednou přátelé. Svolávatelem je Jindra Rajchl, předseda strany PRO. Ale od nikoho z řečníků nezazněl ani náznak reklamy pro tuto politickou stranu.“

  Vidláku, to je ale hodně tendenční tvrzení!!!

  Z politiků vystoupili pouze členové Rajchlovy partaje PRO a nebo ti kdož se již vidí na jeho kandidátce. Přičemž i mainstreamoví novináři informují o tom, že demonstraci svolal zakladatel strany PRO…

  1. A není to fuk?
   Demonstrace se vydařila, promluvilo i pár rozumných řečníků, nikdo se nepral a nepodpaloval popelnice, ti nahoře z toho davu určitě nejsou šťastní.

   1. Pokud je to fuk, tak proč o tom Vidlák píše?!

    Samozřejmě, že to není jedno. Na tomto bodě je totiž vidět, že organizátorům nejde o věc samu, ale pouze o své zviditelnění a o tom to je.

    1. Add Kolemjdoucí: Sakra, chlape, to si fakt myslíte, že je nějaká výhra stát proti 5-kolce a dobré 1/3 voličů a podporovatelů 5-kolky. Že jde už teď o koryta? Proberte se. Nebo ne, zkuste něco sám.

     1. Tak pokud usilujete o nějaký ten pašalík, třebas europoslance – například, tak jinak než intenzivní sebeprezentací toho nedosáhnete!

      Proto doporučuji budíček spíše vám.

  2. Já nejsem na kandidátce PRO. Peter Staněk není v PRO. Gregor není v PRO. Vrchní odborář není PRO, Jana Zwyrtek Hamplová není v PRO, Semín není v PRO, Dostál není v PRO.

   1. Vidláku, nějak jste opomněl druhou část mé poznámky…
    Z POLITIKŮ vystoupili pouze členové Rajchlovy partaje PRO a NEBO TI, KDOŽ SE JIŽ VIDÍ NA JEHO KANDIDÁTCE.

    O tom, že se již vidíte na kandidátce PRO jste se, pokud si dobře vzpomínám, již sám již kladně vyjádřil.
    Konec konců Hamplová za PRO kandidovala do senátu…

    1. Řekl jsem, že se mi může stát, že se budu muset živit politikou a že v takovém případě by mi nevadilo kandidovat za PRO. Ale to jedině v krajním případě.
     A že nevzali na pódium politiky z jiných stran? Které? Ty, kteří se hned od začátku vymezovali? Slyšel jsem půlku partaje SPD, že Rajchl je tu jen od toho, aby je zničil. Vedení Trikolory udělalo něco podobného. Jakmile Rajchl oznámil demonstraci, začali mít námitky…
     Řekněte kteréhokoliv politika, kterého tam Rajchl nevzal a podívejte se na jeho fejsbůkový profil. Okamžitě tam najdete nějaký dehonestační status na PRO. Takhle se mají věci…

     1. To myslíte vážně?
      Chcete říct, že třebas takový Paroubek neměl zájem nebo třebas Foldyna či Ševčík který tam evidentně byl …
      Já bych řekl, že nám tu jen věšíte bulíky na nos.

       1. Nalejte sobě i ostatním, čistého vína!

        Vidláku, mlčel bych, ale když vás tu, s několika kolegy, co sem občas píší, čteme.

        Už dříve jste se pokusil vstoupit do politiky jako solitér. Dokonce jste měl svůj program. Lidi vám odešli, bylo to úplně mimo, nezaujal jste je. Tak jste toho nechal. Se vstupem do politiky počítáte už několik let. Pak jste tu, po setkání s Rajchlem rozjel jeho tvrdou, velmi nekritickou, propagaci. Tlačíte na pilu tak silně, až si toho mnozí všimli, až to mnohé lidi odrazuje. Něco se tam stalo. Nejste v PRO a nekandidujete za ně. Je to pravda a zároveň je to zavádějící. Aby člověk rýžoval z politiky, musí být nutně členem nebo kandidovat? Takže, jako byste nic neřek. Většinově to vidíme tak. Na setkání s Rajchlem jste se neformálně dohodli. Ta dohoda přišla primárně od Rajchla. Protože je v boji o moc a vliv, jak dokládá jeho dosavadní životopis, daleko obratnější, diplomatičtější, zkušenější. On potřebuje propagaci a vy máte čtenost. Protože konzumovat pravidelně mainstream, je o duševní zdraví. Takže vy propagaci a on vám za ni, v případě úspěchu, slíbil korýtko, nejspíše ve státní správě. Pokud by náhodou nebylo to klasické ve státní správě, stejně bude státem placené jistě. A možná, nejenom vám? Tak se to dělalo, dělá a dělat bude. Proto má současná vláda rekordní počet náměstků, poradců poradců, výborů, komisí a dalších pašalíků. Je třeba zajistit všechny podporovatele, kamarády, příbuzné. Na úkor kvality, samozřejmě. Po setkání s Rajchlem, jste párkrát vystoupil mimo mainstream. Rajchl usoudil, že čím více vás bude propagovat, je to forma reklamy, tím více se mu investice do vás, zúročí. Něco, jako když Administrativa USA propagovala Havla, penězi i výrobou osobnosti, kterou nebyl a udělala
        z alkoholika nového Gándhího. Pak ji dělal v ČR mistodržitele a jako filosof nenásilí, pak na žádost americké vlády tento mírotvorce přímo podporoval americké útoky na cizí země, morálně zdůvodnil rozbití Jugoslávie a dokonce napsal zvací dopis do Íránu. Investice se tentokrát zúročila. A ze stejného důvodu jste mohl vystoupit na tribuně i teď v Praze. Protože ostatní opozice tam neměla přístup. Za tou vaší úpornou snahou, propagovat nekriticky Rajchla, je vzájemný politický handl. V případě skolení kořisti, přístup ke zdrojům, k masu. Porcování medvěda. Politické korýtko ze státu. Přísahejte před Bohem, že to není pravda! Tolik k této diskuzi.

        V podstatě vám fandíme. Jak tady, tak na tribuně v Praze. Jen si uvědomte, že tohle děláte špatně. Rozporu si lidi všimnou. Jakmile začnou rozebírat vás a Rajchla a srovnávat s politickými podvodníky minulosti, majícími stejnou strategii jako teď Rajchl, rozebírat jeho životopis, rozhodně to PRO ani Rajchlovi, nepomůže. Tu nekritičnost a zaťatost, čteme právě v mainstreamu! Kterému se tímto začínáte podobat. Proč nepřiznáte, je to tak a tak a proto jste na straně Rajchla? A nepolevíte v zaťatosti? Demokracie někdy zapochybuje, totalita nikdy. A vy se, ku prospěchu věci, zlidštíte.

        Ještě něco. Rajchl je asi nejschopnější lídr opozičních hnutí. Ale ani on sám, téměř nic nedokáže. Dostane se do sněmovny a tím to končí. Vy jste chtěl původně sjednocovat. Buď politiky opozice se sebou nebo politiky opozice navzájem. Teď můžete ukázat, jak jste to myslel. Pokud to druhé, musíte polevit v zaťatosti a nekritičnosti k Rajchlovi.

       2. Rajchl nechal vystoupit jen ty, kteří sami projevili zájem vystoupit?

        Pokud si pamatuju, tak Paroubek psal, že na demonstraci 11.3. bude.

    2. Re: Kolemjdoucí

     Když se už jmenovaní vidí na kandidátce, je tato již zřejmě napsaná.
     Když je napsaná a vy víte, že oni se na ní vidí, zřejmě ji vidíte taktéž.
     Když ji vidíte, nic vám nebrání, abyste ji sem opsal.
     Chutě do díla, šmatláku, ať si počteme.
     A budete-li pilně šmatlat, možná vás zapíší na post náhradníka a nosiče vody.

    3. Kolemjdoucí, nehloupněte!
     Chaun by nevlezl ani do PRO, ani do jiné strany, umí se živit poctivě. Byl tam, aby ukázal, že ne všichni někdejší studenští vůdcové se dali utáhnout na lukrativní šolich. On ne.

     1. Chaun, je přesně ten týpek, který by měl u všech normálních lidí rozblikat varovný maják!
      To je přeci člověk, který hrál jednu z hlavních rolí v Sametovém převratu řízeném tajnýma službama.

      Jakmile ten se někde začne motat Chaun a je mu dokonce dáván prostor, je na místě zbystřit a klást si otázku, jakouže to roli od Čučkařů dostal tentokrát?!

      1. Nerad to říkám, ale vy jste buď magor, nebo placený rozesírač. Třetí možnost mne nenapadá. A to jsem poměrně smířlivý a kompromisní člověk.

       U mně rozblikáváte varovný maják vy, ne Chaun. On určitě nehrál jednu z hlavních rolí a tenkrát mu navíc bylo něco přes dvacet. Předpokládám, že stejně jako já a miliony dalších lidí v dobré víře uvěřil té pohádce o dobru a zlu.

        1. Zploštělý pohled předvádíte vy, když Chauna automaticky kádrujete podle toho, co (podle vás) dělal před více než 30 lety. A když kdekomu, kdo se o něco snaží, apriorně podsouváte vámi smyšlené vedlejší úmysly.

         Takže buď trpíte stihomamem, to je ta lepší možnost, za to nemůžete. Nebo se snažíte jakékoli úsilí o změnu sabotovat záměrně. To je ta horší možnost.

         Pokud vás napadá nějaká další, sem s ní.

         1. Nevím čím to, ale nějak mi svým komentářem připomínáte ono omšelé komunistické heslo, kdo nejde s námi jde proti nám!

          Někdo jiný s otevřenější myslí by na rozdíl od vás mohl naopak ocenit, že jej občas upozorním na některé nesrovnalosti či postřehy, které mu unikly.

          Přičemž podotýkám, že vaše komentáře směřované na mě vypovídají více o vás nežli o mě…

        2. Kdyby vám bylo dvacet a Jakeše jste měl za šaška a chtěl byste cestovat a číst zakázané knihy, tak byste se choval úplně stejně, jako Chaun. Na to můžete vzít jed.
         Normální člověk se vyvíjí v čase. Někdo napsal :
         Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce. A kdo je levičák i ve čtyŕiceti , nemá rozum.

    4. Ale no tak… Rajchl osobně není muj typ. Ale něco dělá, odjíždí republiku, organizuje.
     Ze to vrchnost se*e, dokazují mediální (ne)reakce, akční scéna s tezkoodenci u Muzea- ostatně jako jediný výstup v médiích…
     Salonní kritici, kteří vědí, ze Rajchl je kariérista, něčí pátá kolona a vůbec, jsou minimálně neféroví . Rajchl zorganizoval v tuto chvíli nejakcnejsi projev odporu a za to dík. A vynesl svoji kůži na trh.
     Je to víc, než nad tím hloubat ze všech stran a reálně tím max bavit zdejší troly.
     Kadrujeme, jestli se spoji
     Rajchl s tím nebo s tím. Ale ani tady nepanuje jednota.
     Fakticky z nás nevypadlo nic, co by pohnulo děním. S výjimkou Vidlaka, jasně. Vyčítat mu, ze se připojil k hnutí, které sám chápe jako důvěryhodné a s potenciálem k nějaké smysluplné akci, je chucpe.

     1. Ono není od věci se oprostit od emocí a přemýšlet o věcech s chladnou hlavou. Jde o to také nesednout na lep čučkařským provokatérům a nedělat jim tzv. „užitečné idioty“.

      Nejde totiž ani tak o to jen něco dělat, ale o to dělat věci, které povedou ke kýženému cíli. A zde je dlužno dodat, že v tuto chvíli je náš manévrovací prostor silně omezen, protože poslední vhodnou příležitost jsme i díky Rajchlům a dlužno dodat i Vidlákovi(!) docela slušně prohospodařili… proto je zvýšená obezřetnost zcela na místě.

   2. A Chaun už vůůbec není v PRO.
    Ten chlapík v černém klobouku, co měl 5 dětiček a hovořil o Božím trestu, to byl Semín?
    Chyběly mi tam titulky se jménem řečníka. Nevydržím tak dlouho sedět u přímého přenosu, uklízím byt a k tabletu se dostavím, až když slyším něco rozumného.

     1. Bylo jich víc. Ale nechci nikoho urazit, každý z nich určitě oslovil některé demonstranty. Pro mne byl nejdůvěryhodnější Vidlák a Chaun. Ale zatím jsem neslyšela všechny projevy.
      Neumím si ten záznam pustit po kouskách a ještě jsem se nepřemluvila, abych u toho seděla tolik hodin.

 6. K tý vlajce. Řev už se rozléhá a bude ještě víc. To je signál, jak by řek jeden záchvat. Záchvat, to je typologické označení osoby, do které je personifikováno všechno to, čemu se právě záchvat říká. Signál, který se ale ani nemusel signalizovat, protože je to jisté. To, že až budeme blokovat vládní budovy – a to budeme, protože jiný vývoj nenastane – bude se teprve dít bengál. Blokování vstupu do vládních, veřejných či soukromých objektů, to už je „uchopitelný“. Což Rajchl bezesporu ví, od toho je právník.

  A což není ovšem výtka vůči němu. Zase je tu totiž milión keců, prdů a mašliček, že to bylo celý takový nějaký, já to dopředu říkal, Rajchl je neschopnej, všichni jsou neschopný (čili – kdežto já jsem schopnej jak prdel), jsou blbí (čili – kdežto já jsem chytrej jak prdel), mělo se to vzít víc zgruntu (to je kupodivu alternativa k obvyklýmu mělo se to důkladně promyslet, a pak s jiným, jindy a jinak), nebyl uctivě pozvanej Okamura dělat tomu celýmu přecedu atd atd. Vlastně všechna už zde i jinde vystavená duševní práce, jen místo v budoucím, tak minulém čase, protože předtím se to jen chystalo, ale teď už se to rozjelo. A jak jsem začal tento odstavec, není to teda výtka Rajchlovi, ale připomínka mozkovým trustům, že se to, ať chtějí čili nic (to je anachronismus ve smyslu – nebo nechtějí), dalo se to do pohybu.

  Ale je tam jedno jenomže, signalizovaný v prvním odstavci. Jenomže blokování vstupu už není sranda. Já nevím, kdo už tu blokoval vládní budovu (já ne), ale to už je něco jiného, než si přilepit prdel k magistrále. Tam už nastoupí kukly vo fous jinak, než na muzejních schodech. Gumoléčbu už jsem si za totáče (jak se tu na něj tak mile vzpomíná) zkusil, ona zase bude. Tohle už papaláši budou brát osobně. Bude to jinými slovy už fyzický střet s mocí.

  Neboli, co víc už kdo chce? (Samozřejmě mimo giganty ducha 3J (s jiným,jindy, jinak), kteří jen mluví, potažmo píšou, a kterým to tak stačí.) Tohle už bude naostro, taky se teda uvidí, jak doopravdy to kdo bere. Kdysi jsme šli proti pendrekům, teď půjdeme zase. Včetně zatýkání, antonů apod. Ano, o tom to další kolo bude.
  Je každého věc, jak se k tomu postaví. Třeba jestli vyvine tu duševní práci viz výše popsáno, nebo jestli mu to bude stát i za moncla. To „to“ znamená stav naší země. A je to hnusnej pocit, vědět, že se jdu pro svoji věc nechat zbít a nebránit se. Stát se oficiálně nezákonným živlem.
  Tak to totiž celý bude muset být. I s tím, že je jistý, že budou rvačky kluků s klukama, co se znají, jen jedni budou chvíli předstírat pokojný demonstranty. I s tím to bude, to jinak nejde, hnusný násilí demonstrantů se tam nacpat nacpe. Ale musí to být. A musí se proto dělat co nejvíc videozáznamů, aby to pak šlo zdokumentovat, taky jiných (neřeknu) věcí. Ale nenásilí, pasivní rezistence. Nebolí, dost nás bude mít rozbitý držky. A to je to. To je cena. Budou kolem toho dělat virvál, že Trumpovci, Putinovci, protievropané a tak, nařvaný tlamy budou mluvit do televize. Musí se to ale dostat do co nejviditelnější polohy násilí moci proti, sice přestupek páchajícím, ale nenásilným demonstrantům. Proto ta videodokumentace a další věci.
  Komu se to nelíbí, ať tam nechodí. Může si místo toho třeba sem psát ty bezva věci, že se to má dělat 3J. Ale jestli někdo aspoň vezme telefon a půjde to nahrávat ke všem zátarasům, který budou nachystány, odvážnější i nahrávat k budovám, tak to budou borci…

  P.S. Těžko říct, kolik takových, kterým to stojí za to, bude. Vzhledem k pověstné statečnosti lidu skutečně velmi těžko říct. Třeba taky organizátoři dají vědět bližší věci, protože ono taky se to celý může zvrtnout úplně blbě, což se může stát mimořádně lehce. Ale to výše psáno je tzv. na stole, každý si může zvolit svůj přístup. Nebo, je-li obzvláště namakanej, zaujmout postoj.

  1. Vy si fakt myslíte, že Rajchl vyhrne rukávy a postaví se do první lajny proti naspídovaným oplastovaným berserkům se štíty a s ostrými v zásobnících?
   Nebo snad přesvědčí nějaké studenty, aby si tam šli stoupnout?

   Rakušan je celý dychtivý na vydání příslušných rozkazů. Vyloženě se na to třese, což předvedl dnes u Vendula.
   Jenže tady nejsou žádné silné odbory jako ve Francii, které by byly schopné dostat do ulic milion odhodlaných lidí. Dufek sice něco mluvil o něčem připraveném, ale jeho ASO (která se, mimochodem, slejzá v baráku Úřadu vlády – v Lichtenštejnském paláci) je ještě žlutější než ČMKOS.

   KDO teda ty lidi DOVEDE před Úřad vlády a tím pádem do náruče bijcům z URNy?

   1. Re: Občan

    Ono nebude tak zle. Jednou, dvakrát dostanou na budku, pak se na ty oplastované šašky nachystají a vypráší jim řádně kožich.
    Na to stačí, když se do druhé lajny postaví pár borců se dvěma doma udělanými spreji. V jednom je acetonová barva a v druhém slzák nebo pepřák. Barva zalepí brejle, to druhé poměrně účinně tlumí i naspídovance.
    Jinak soudruzi mají chabá místa na zádech. Stačí jeden zásek na ledví a je po ptákách. Totiž po sjetém trotlovi.

    1. Upřímně, já už se s nima nechci rvát. Když jsem ještě bejval Conanův silnější brácha, tak možná. To jsem sundal jednou ránou mamuta, von jen velblouda a pak jakousi vodní potvoru. Dnes dám maximálně bejka, což se mi obtížně přiznává, páč jinak, jak jsem se už nerad musel přiznat, jsem šíleně samolibý. A stejně bych to tím ale jen celý ničil.
     Koluje teď to video, jak z muzea vyjde kukla, dá povel helmám a ty vyrazí do lidí. Nemlich to stejný bude zase. Rakušan tuším sice kdysi řek (jestli to nebyl ten předchozí v červeným svetru, což je ale venkoncem jedno), že nemůže zasahovat policii do práce. To taky samozřejmě nemůže, teda, podle zákona. Dnes ale zase řek, že nebude mít slitování či cosi takového. Což „patrně“ nemyslel jen na toho nedemokratického Rajchla. No, usranej ministr, a mít nebo nemít s někým slitování? V čem se to projeví? Podle zákona on může litovat nebo nelitovat akorát tak metabolický odpad, ale hubu nemá svalnatou jen tak bez příčiny. Když se jedou tyhle věcičky, tak zákon nepla. Ani u toho „deliktu“, ani následně při trestání soudem. A jestli si někdo myslí, že tentokrát se státní moc a ten mrcas zákona držet budou…
     A zdaleka nejhorší by bylo dát někomu ten ledvinovej zásek. Pár jich to sice dostane, ale lehkejch a od svejch. Ale od nás nesmí. Proto ta nutná videodokumentace, protože skutečný násilí od nás znamená, že jednak nasadí ostřejší věcičky a jednak to náležitě rozmáznou. Jak říkám, jestli k tomu dojde, nejhorší bude stát, dostávat do držky a neútočit. Je to ta cena, která se bude platit.
     Sice to popisuju temně a neodvratně, ale ještě s těmi věcmi vydržme.

   2. No, jak říkala babička : možná jde z tlustýho do tenkýho. Celkem mě při tomto návrhu zamrazilo. No má to jednu výhodu: na internety a do médií se dostanou záběry, jak občan dostává po čuni. Ale chrabre přiznávám, ze odvahu jit si tam sednout, v sobě hledám marně.

    1. Není to žádná hrůza. Po slzáku se chvíli brečí a voda z vodního děla uschne. Jelito na zádech se zahojí a ostrýma střílet nebudou.
     Jak jsou u toho kamery, tak je to dobrý. Bez kamer je to daleko horší. Největší masakr jsem zažila na 1. máje 1969 u pomníků K. H. Máchy. Byla už tma, kamery nikde, samá mládež, policajti tam jednomu klukovi vyrazili oko. A v tisku nikde ani fň. Nebyli tam disidenti, tak tam nebyly ani kamery. A pár úchylů od VB si udělalo bene.

 7. Než si přečtu diskuzi, tak si musím ulevit. Jeden velký hnus se vyvalil. Co ti vládní šmejdi předvádí. A co předvádí lokajské televize. Celá demonstrace se točí na nějaké strkanici u muzea a podstata se nechává vyhnít, jak je jejich zvykem. A kdyby nebyla strkanice, tak by se našlo něco jiného, aby se mohlo dehonestovat.
  Vážení, tohle není rovnocenný soupeř, tohle jsou haj.li všeho schopní. Mají obšacované lautr všechno. Dnes už chápu ten výsměch toho ODS ptáka, při rozpravě o penzích, jak se sázel, že jim to zvěrstvo u ÚS projde. Před schvalováním v senátu tam vyrazila vládní delegace a prošlo to. Dnes se sněmovní důchodce Benda profláknul, že zítra jedou navštívit ÚS.
  Moje hrůza z toho, když se tihle zmetci dostali k moci, se naplňuje.

  1. Je nějaká jistota, že ten „útok na muzeum“ a tu „strkanici“ nevyvolali nějací provokatéři, např. michprdi a jim podobní?

   1. To je právě to, že se tohle v této zvrácené době , nemáme šanci dozvědět. Jak píše někde dole tuším Ládík, sestřihaná videa ze zákroku, podle vládních not.

    1. Jo, a ještě. Může někdo uvěřit té báchorce o dvou zraněných policajtech? Viděl někdo ty záběry?
     Viděl někdo ty těžkooděnce a jako protipól ty lidi? Nějakému zranění může uvěřit jen idiot.

 8. Byl jsem, nahoře nacpáno, že se nedalo projít, dole už to bylo řidší (Jindřišská-Vodičkova), účast nebyla špatná, ale už se tam dříve sešlo i víc lidí. Spodní část neozvučena, nebylo dobře slyšet.

  1. Žádná oběť v boji se zlým Putinem a Ruskem není dost vysoká. Navíc teď u nás otevřou laboratoř pro výzkum vysoce smrtících virů. Předpokládám, že to bude nějaká přestěhovaná z UA se specializací na viry smrtící zejména pro genetické Slovany.

  2. Naštěstí se to dobře léčí. Jednou jsem jsme to chytili s manželem a drbali jsme se nejmíň týden, než jsme zjistili co to je. Je na to taková mast a potom se musí všechno vyvařit. Dětské vši jsou horší.

 9. Kunda byla pro mnoho jeho voličů volbou z nouze. Alternativou totiž byl:
  1) Kníže Trautenberk
  2) Stahovač králíků
  Což pro většinu národně orientovaných voličů nebylo akceptovatelné. Takže volba menšího zla. To ale havlérka nebyla s to pochopit.
  Bombometčíkovi jsem jeho chování veřejně vyčetl před mnoha lidmi již na podzim 1999. Za rámeček si to nedal.

 10. Mám kamaráda policajta, zasahoval včera u Muzea.
  Volal, že včera ve večerních zprávách byl záběr, kde se mihnul (věděl, že to je on) – dnes ráno si chtěl video stáhnout a už bylo prostříhané – nikde nebyl. Říkal, že na Primě.

 11. Zaznamenal jsem na internetu skvělý výrok:
  „Měli jsme tří polistopadevé prezidenty a teď máme předlistopadového.“
  Do kamene tesat!

 12. Pane Vidláku, takový malý manuál pro pobyt v Praze dezolátům, by přišel vhod.

  O tu odvahu ani tak nejde, jako o informace co smíme, a co nesmíme dělat v Praze.

  Jestli smíme tábořit v parku, spát v čekárnách, a na chodbách Hlavního nádraží, jestli můžeme sedět na chodníku, a dělat podobné věci jako Milion chvilek, před Sněmovnou.

  Kdy je možno nést šibenici, a kdy nikoliv., viz.
  Úřad nepochybil, šibenice stále nejsou protizákonné
  27. 5. 2016, 3:30 – Praha

  Nebo když JUDr. Benda, kandidát do Ústavního soudu prohlásí, že CHTÍT ukrást státní vlajku je vždy zločin, ale když někdo ukrade Vlajku prezidenta České republiky nebo také standarta prezidenta České republiky je podle zákona č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky, oficiálním státním symbolem České republiky, tak je to pouze přestupek.

  Přitom, kdyby se pan JUDr. Benda podíval na foto
  https://www.denik.cz/regiony/jeden-z-ucastniku-sobotni-demonstrace-je-podezrely-ze-schvalovani-genocidy-20230.html
  tak vidí, že pokus ukrást cizí vlajku je nemožný.

  Když písmeno Z, je symbol genocidy, ale prapor Azovu na Václaváku je OK?

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Hakovy-kriz-priste-Ukrajinske-symboly-Prislo-vysvetleni-Zdrcujici-730449

  Benda hovořil o proruském Václaváku. Chtít ukrást státní vlajku je vždy zločin
  12.03.2023 12:41 | On-line

  Marek Benda do Ústavního soudu? Podle některých dobrý nápad
  11.03.2023 13:34 | Ze sítí

  Nechci se rouhat v neděli odpoledne.

  Prostě mi to hlava nebere.

  Takový malý manuál by nebyl k zahození, protože nás prosté dezoláty utáhnou na vařené nudli.

  Kdo má moc, má pravdu?

  To bylo před Listopadem.

  1. Ta vlajka je precedent. Kdyby tu ukrajinskou vlajku z Národního muzea sundali v noci, tajně a převlečení za kominíka, nemělo by se nic stát.

  2. Konexe jako konotace, hodinky jako holínky, jen když šlapou.
   😀
   Pičinský si jenom ještě nestačil osvojit tu novořeč, i mistr tesař se utne.
   🤪

  3. Mareček Benda (vlastním příjmením AFTERDUFT), je ukázkové netáhlo, které nikdy nic užitečného ve svém životě nedělalo. Ze studentských lavic putoval rovnou do těch parlamentních, kde dodnes škodil. Protlačil jej tam kdysi jeho otec, Václav Afterduft Benda, jenž proslul svou přezdívkou „spící brouk“.
   Po škůdci národa Rychetském má přijít do ÚS další člen obřezané mafie – Benda? Tady je názorně vidět, kdo v ČR vládne na klíčových pozicích.

   1. Starého Bendy jsem si vážila. Během Sarajeva se odvážně postavil za Klause, byl charakter. ( Určitě si tím mezi skalními havlisty moc nepomohl. )
    Mladý se udržel ve sněmovně jen díky kroužkováni voličú, kandidoval pomalu z posledního místa.
    Ale fakt je, že nemá zrovna moc pod čepicí a jak stárne, tak blbne ještě víc. Na druhou stranu aspoň nekrade a neměl žádný skandál.

    1. No, ony totiž tehdy byly v ODS dvě frakce – Klausovská a Rumlovská. Z té Rumlovské pak vznikla US (přezdívaná coby „uhelné sklady“).
     Co si jinak modroptáci mezi sebou provedli, to mě bylo srdečně u zádele. Jeden za 18, druhý bez dvou za 20.
     Klause staršího jsem si skutečně vážil jednou jedenkrát – když se na jaře 1999 veřejně vymezil proti bombardování Jugoslávie. V tom se dalo poznat, že proti těm ostatním bezcharakterním ničemům stojí o level výše.

     1. Taky nesouhlasil s uznáním samostatnosti Kosova a posléze se, stejně jako Miloš Zeman, omluvil prezidentovi Srbska za naši spoluúčast na bombardování Jugoslávie.
      Aspoň to.

 13. Bruselské chlebíčky :
  Loď Zapatistů pluje z Mexika do Španělska. Jsou na ní 4 ženy, 2 muži a jedna osoba fluidního pohlaví. ( Patrně teprve před přešitím. )
  Uff
  Teď ještě ty chlebíčky ohlídat, aby to nedopadlo jako na párty u generála Eliáše. Kolaborant… ééé…skvělý novinář Lážnovský to nerozdejchal.

  1. Jinak : Levicoví voliči se mohou radovat. Zapatisté jsou antikapitalistické hnutí. Jsou na straně prostého lidu.
   Takže to už má Národní fronta ošéfované na obou stranách názorového spektra.
   Nechceš Modrého ptáka? Dostaneš kluky a holky od A2 alarm, možná i ozbrojená pěst bude. Už dlouho nebylo slyšet o bijcích z Antify.

 14. Nechci se pouštět do zbytečných polemik , ale demoška skončila cca v 17 hodin a co se dělo potom, už na organizátory demonstrace nelze svádět. Za to oni nemohou. Jako když po fotbale nějací pitomci někde ve městě něco zničí a rozbijou , tak za to nemůže klub.

   1. Ne, jen kolem pódia procházel týpek s megafonem u huby díky „koridoru pro sanitku“, která se nakonec neukázala, vytvořenému pořadateli. To s tím koridorem bylo hodně na hlavu. Asi třikrát nás vyzvali, třikrát jsme se stlačili (tímto děkuji přítomným za to, že dodržují tělesnou hygienu), a nakonec nic. Načež jsem zachytila v mééédiích, že sanitka nemohla projet; no nevím, kolem mě naprosto v pohodě, spíš mi přišlo, že nás chce někdo nasrat. Zdravím do Orlických hor.

    1. Sanitka přijela. Zachraňovali osobu postiženou mozkovou mrtvičkou.
     Další případy byli dle sdělení zdravotní sestry paní Rédové v podobě nevolností.

   2. pro Anonym 13:19
    Tak to teda nezazněla ani náhodou!!! Jste vedle jak ta jedle.
    Kolik tady za to trollování od šéfika dostáváte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *