26 května, 2024

Vítězové nad Ruskem

Já tomu nechápu… Už druhým rokem nám vládne kabinet Petra Fialy, který nám před volbami slíbil zatočit s babišovou drahotou a jeho skoro pětiprocentní inflací. Dále nám slíbili jasnou komunikaci s veřejností a vyrovnaný rozpočet, protože v době covidové Babiš strašně utrácel… Samozřejmě už nikdo nedodal, že právě díky tomu utrácení nám zůstala nízká nezaměstnanost a v porovnání s ostatními státy okolo jsme zase tak strašně neutráceli. Ve volbách to zafungovalo, vláda získala pohodlnou většinu ve sněmovně a pustila se do díla.

Po roce a něco máme inflaci skoro dvacet procent, i když jinde v Evropě už klesá, máme jedny z nejdražších energií, i když jsme exportér elektřiny, ceny potravin se skoro zdvojnásobila a dávná babišova drahota se jeví jako neprostá selanka. Zatímco jinde v Evropě vlády snižují DPH na potraviny a dalšími nástroji drží při zemi ceny energií, u nás se vláda rozhodla, že nám pomůže navýšením daně z nemovitosti a snížením valorizace důchodů. Dále nám chystají emisní povolenky pro domácnosti a zakážou vyrábět auta se spalovacím motorem. Do toho se nám lidi propadají do bídy a budoucí prezident nakupuje v Polsku.

Únorový schodek rozpočtu je vyšší, než babišovy deficity za celý rok…

Kde se stala chyba? Vždyť nám vládne nejlepší vláda známého vesmíru, která je navíc ještě hluboce morální, sociální a evropsky hodnotná. Dostala pochvalu od samotného strážce klimatu Timmermanse… Jak je možné, že se za poslední rok všechno jenom zhoršuje a zhoršuje? Jak je možné, že se tohle všechno stalo? Vždyť seděli na těch správných summitech, vždyť svolávali jedno jednání za druhým, vždyť vzývali EU jako svojí spasitelku.

Vždyť říkali, že se politická kultura u nás zlepšila, že konečně nejsme vazaly Číny a Ruska. Konečně nás respektují tam na Západě. Konečně sedíme u jednoho stolu s těmi nejlepšími a nejmorálnějšími. Otočili politický kurz… Kde se Petr Fiala přepočítal? Kde udělal tu kardinální chybu od které se všechno odvíjí? Jak je možné, že tak morální politika zaměřená na hodnoty a lidská práva generuje tak jadrné odpovědi na fejsbůku, že je musejí zakazovat a kriminalizovat?

Inu… existují dvě logická vysvětlení… Jedním z nich je válka na Ukrajině. Prostě měla být krátká. Rusko mělo zkrachovat, Ukrajina zvítězit a tohle všechno se nemělo stát. Naše vláda prostě uvěřila svým spojencům v NATO (především Bidenovi), že všechny tyto problémy budou jen dočasného charakteru. Že si na tom udělají jméno a dobudou si slávu. Budou vítězové nad Ruskem. Lídři sanitárního kordonu, aby se německé technologie nespojily s ruskými surovinami.

Takhle si to malovali. Výpadek plynu bude dočasný, výkyv cen energií bude krátkodobý. Klidně zastropujte ceny v podobě gigantické dotace výrobcům. Klidně kupte předražený plyn do zásobníků. Je to jen na chvíli. Pak už jen bude porcování ruského medvěda, při kterém na naší zemičku také zbude nějaká kostička. Bude se obnovovat, investovat a všichni na tom vydělají. Rus bude platit reparace, všechno bude skvělé….

Jen netušili, že se dali do holportu s těmi stejnými, kteří spískali afghánské fiasko. Kteří to tam projeli, ale nikdo nebyl pohnán k odpovědnosti, nikdo nebyl vyhozen z pohodlné sesle. Spojili se s těmi, kteří už dávno sledují svět skrze excellovské tabulky a potkávají se jen se sobě rovnými. Spojili se s těmi, kteří dávno žijí ve slonovinových věžích.

Tohle je jediné vysvětlení, ze kterého vláda nevychází jako banda kreténů. Pokud to takhle bylo, tak prostě naletěli. Šli s pány na led a zlomili si za ně nohu. Chtěli víc, než mohli, nechali se zlákat na medové řeči a laciný potlesk. Teď zjišťují, že jsou na tom stejně jako afghánská vláda, která pěkně spolupracovala a pak se dívala, jak odlétají poslední americká letadla…

Jakékoliv jiné neruské a neukrajinské vysvětlení znamená, že celá vláda je naprosto nekompetentní banda pitomců, kteří vůbec nevědí co dělají, ničemu nerozumí a dostali tento stát do průšvihu svojí takřka nekonečnou neschopností. Dostali nás do maléru, aniž by jim do toho někdo kecal, aniž by je někdo k něčemu nutil. Dokázali to vlastní blbostí a vlastními rozhodnutími. A vzhledem k tomu, že vzývají boha grýndýlu, ukazují nám, co nás v příštích letech čeká a nemine. Dovedli náš stát na hranu krachu svojí arogancí a neochotou naslouchat jiným názorům. Svojí bohorovností, svojí hloupostí.

A já se ptám, milá vládo… jak to je? Dovedli jste tento stát do maléru, protože vám slíbili vítězství nad Ruskem, nebo protože jste totálně neschopní?

Za týden se vás podobnými slovy zeptám z pódia na Václaváku.

PS.

Přátelé, výpis z účtu za únor je nahraný do zasílací aplikace, takže vy všichni, co jste si předplatili moji knihu v únoru, můžete si zadat adresu pro zaslání.
Zásilky zvládneme rozeslat během příštích čtrnácti dní.
Pokud mi nějaké knihy ještě zbydou, vezmu je na demonstraci.

Aplikaci najdete přímo na Vidlákových kydech. V záhlaví rozklikněte „objednat knihu“

265 thoughts on “Vítězové nad Ruskem

  1. Vládní slepenec znemožnil vystupování opozici. Babiš mluvil a Bartošek mu vypnul mikrofon. Babiš stále mluvil a že se nenechá umlčet. Za chvíli, se kolem Babiše sešla celá opozice, aby ho nemohla ochranka odtáhnout, jako Volného. Schůze přerušena 🙂 na pět minut 🙂

   1. Co na tom vidíte divného ? Vždyť to jsou Evropské hodnoty (teď nemyslím rozšklebenou p´del J.Jandy), kdy se loučil Farage za Británii v EUpolitbyru, tak mu také sebrali vlaječku jeho vlastní země a vypli mikrofon.

   2. Řečníkovi, kterému nějaký černoprdelník vypnul mikrofon, měl někdo podstrčit takový ten zesilovač do ruky!

 1. Já vám nevím, ale kolik stojí takovej Kinjiál? Že bychom učinili sbírku?! Možná lepší než demonstrovat s nejistým výsledkem. Koupit na dálku přes tajné účty, něco jako chajdu na Kanárech, poslat po holubovi určité přesné souřadnice a nechat slavnostně zmáčknout tlačítko, třeba na velikonoční pondělí?! Pokud by bylo třeba osobně navést na ony souřadnice, klidně se za republiku obětuju a budu házet zrcátkem prasátka.

  1. Fajn – a ještě vybrat pro tu prskavku, jakou svět neviděl, přiléhavé jméno. Obrněnec byl myslím zován Tomáš ( sám blyštivý snad vyzdobil hlaveň ) , prskavka by mohla být Kačka … 😉

 2. Proč se zrovna Vy, Vidláku, stavíte do role ex-offo Pětidemolice … Ve výsledku, a obzvláště
  s přihlédnutím k Vaší inteligenci, znedůvěryhodňujete pouze sám sebe … To, co předvádí ta smečka , včetně jejich voličů i sympatizantů, dnes I v minulosti, je snad dostatečně zřejmé a průkazné. Ale pravda, vnímání plus vyhodnocení reality, se během posledních dekád značně změnilo, doslova zatomizovalo. Navíc vstřebalo imunitu vůči paradoxu, i křiklavému, stejně jako nebývalou míru relativizace. Poslední roky jako by šlo o vítězství kvantové fyziky v reálu, tedy existence všech možných variant v jeden moment v jednom prostoru …
  No nic …

   1. „Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“ — Platón

    1. Jednak měl pan filosof vcelku přesný odhad, a za další: takto to dopadá, když škodná ztratí přirozeného nepřítele, když se unipolární klíče a ovladač dostanou do nesprávných rukou …

   2. Ačkoliv si nemyslím nic negativního o Rajchlovi ani o Vidlákovi, stejně mi ve výsledku vychází nižší procento pro SPD, Rajchl po korespondečním hlasování 4.88 %…Bašta II.

    I když, jak už člověk vidí Škeblojdy naprosto všude, napadá mě scéna z filmu Total Recall, odehrávající se na Marsu, kde na videonahrávce Schwarzenegger, držíc kolem ramenou toho největšího zloducha a záporáka (dnes bychom řekli protoPutin ?) vychechtaný, že chce své původní vědomí od psychicky pozměněného současného Schwarzeneggera – partyzána (asi Azovec) a že naprosto vše bylo domluvené k rozkrytí podzemního (zde doslova) osvobozeneckého hnutí a jeho likvidaci. Snad to není naše budoucnost s Vidlákem. Vím, jsem paranoik.

    Asi někteří pamatují mimozemskou krasavici se třemi ňadry…

    Sranda je, že ačkoliv sem přijíždím s psanými vstupy jen vyjímečně, čtu zde všechno prakticky denně a suplujete mi vy (skoro) všichni v podstatě veškeré politické zpravodajství. Trochu ve stylu koránu. Obsáhne vše, co je třeba, pokud jinde píší jinde něco jiného, co v něm není, je to zbytečné, pro život neužitečné. Jen má prafráze…Tak k věci – já na návštěvě a zapnutý TV program CNN Prima News. Jen obraz a titulky. Nadpis: ruské mučírny v Chersonu…Připomíná mi to anglické, francouzské, české, holandské a další koncentrační tábory pro nebohé Němce.

    1. – Škoda, že nemám tři ruce.
     – I se dvěma ti to jde dobře.
     Na to se nedá zapomenout.

     Jako že by uniklo video vychechtaného vidláka mezi ropušanem a cemperem … no, s dnešními možnostmi grafických editorů je už představitelné leccos, a pokud by mělo jít o poslední drápek chytající stéblo, pak dvojnásob. Ale ještě předtím by určitě nasadili nějaké to nezávazné prověřeníčko z OSPODu (jako ten chlápek z Mělníka, cemper ho jmenuje „známým dezinformátorem“, já o něm slyšel teď poprvé“), nařčení od nějaké nebohé kolegyně z obtěžování … něco by v myslích uvízlo. Takovou ultimátní věc by nepoužili jako první.

     1. Jo, jo, pochopil jste mě přesně. Vychechtaný Vidlák předává jmenný seznam, kdo si objednal knihu, jméno, adresa, č.bankovního konta a Koudelka mnohokrát děkuje, ještě šťastnější je za podpisový arch dopisu jednomu velkému euroasijskému státníkovi. Dotyční odesílatelé již se nebudou trápit s nedostatečnou valorizací důchodů, když už nedostanou žádný, ti, co ještě pracují, už druhý den nebudou muset…
      FUJ. Vidláku, promiňte ten černý humor na Vaši adresu.

      1. Jen do mě, já něco snesu…

       Ale ne, do politiky nepůjdu, pokud nebudu muset. kandidovat na ojroposlance mě donutí jedině hmotná nouze. Mám jinou představu o budoucnosti.

      2. Sranda, ba bžunda největší.
       Už jen chybí tři facky do ksichtu ze tří rukou.
       Co přesně jste nepochopili na základech slušnosti a normální diskuse?

       Jestli je vám blbě, běžte se laskavě vyzvracet jinam, prosím vás.

   3. Eto, to je úplně jednoduché… Rajchl stojí o Vidláka, to je celé. Ostatní přijeli a odjeli, Rajchl obrazně přijel a zůstal. Rajchl se mi prostě lidsky líbí, udělal na mě dobrý dojem a já ho mám lidsky rád.

    Rajchl mi žádný pašalík neslíbil a i kdyby slíbil, zřejmě by mi nemohl slíbit skutečně hodnotnou odměnu, protože má plnou stranu lidí, kteří teď roznášejí letáky, koordinují autobusy a dělají kupu práce a očekávají, že budou na volitelných místech kandidátky. Přece tam nestrčí Vidláka…

    Já vím, že to je k nevíře, ale já Rajchlovi s demoškou pomáhám naprosto nezištně.

 3. Bohužel,zdá se, že konflikt po napadení autobusu se školáky a civilními osobami,útočníky-sabotéry v Brjansku, smazal všechny červené čáry.
  Na mrtvé děti a civilisty,oběti útoku, je Rusko citlivé ,válka se tak přesunuje do Ruska.
  Čím více se s tuhými výkaly mažete ,tím více zapácháte.Jsou hlasy ,které říkají ,že by se Rusko s tím mělo přestat mazat,píše se.
  Opravdu to zatím spěje k tomu ,že mobilizovat se asi bude,polští vojáci už přešlapují na hranicich v počtu několik set tisíc,vize Polsko od moře k moři je motivace.
  Rusko říká, připravte se na těžké časy.

  1. Nic takového se ve skutečnosti nestalo.

   Většina těch „napadení autobusu se školáky a zabíraní rukojmích“ vznikla jako koordinovaná mediální akce MI6/CIA kruhů, coby finální akce po 4 dnech napadání pohraničních oblastí Ruska drony a teroristy.

   Vše skončilo totálním selháním, prostě Rusové drony sestřelili a pronikající vrahouny rozstříleli někde podél hranic. Dvě skupinky se dostaly kousek dál a jedna z nich spustila palbu na civilní Ladu Niva, zastřelili šoféra a zranili jedno dítě. Pak je sejmula ruská obrana…

   1. BTW, žádné „školní autobusy“ tam nejezdí. Jednak to v Rusku není, fakt opravdu není jako v USA nebo Británii, jednak mají v téhle oblasti z důvodu ohrožení domácí výuku a do škol děti nechodí…

    Prostě je to celé selhaná útočná operace, která měla vyvolat v Rusku velký zmatek a paniku, ale nepovedlo se…

   2. …potom těm dětem, jednomu klukovi a dvěma malým holkám přikázali, ať se seberou a zmizí.
    Tak to udělali, kluk je dovedl do vesnice ač předtím dostal jednu kulku do hrudi. Zdá se, že mimochodem, ale díky super šťastné náhodě nic vážného nepoškodila a zastavila se o lopatku. Kluk už je po operaci, mluví, pije jí a dostal od gubernátora počítač který se tím „medializoval“. A kluk je hrdina. Zdá se, že se teroristům (všichni to byli přeběhlí Rusové) podařilo utéct, zprávy o jejich likvidaci jsem nenašel. Ale ta děcka nezastřelili, ačkoliv mohli.

    1. Přesně tak Old Felixi.

     Ale ty žvásty na sociálních sítích nevznikly jen tak, byla to koordinovaná operace MI6/CIA neziskovek, pod idiotským a úplně vyšinutým záměrem vyvolat v Rusku paniku a přehnanou reakci. A ukázat, že ruská obrana stojí za vyliž, že stát na civilní oběti se*e. Což se nepovedlo…

     Jelikož 99% operace, tedy ty útoky dronů a nejméně 4 velkých výsadkových skupin, selhaly. Takže ten žumpoidní čmoud a zvratky nad tím vším se neměly o co faktického opřit.

  1. Však si ji taky voličové přáli. Nestačily jim za posledních 30 let 4 vlády ODS & spol., který VŽDYCKY skončily průse*em, chtěli si to vyzkoušet popáté. Aby to skončilo megaprůs…
   – Napoprvé se rozpadl společný stát (Československo)
   – Napodruhé se rozkradlo národní bohatství (Velká privatizační loupež)
   – Napotřetí to skončilo vládní krizí, úřednickou vládou a zbavením se zlatého pokladu republiky.
   – Napočtvrté to za Tupolánko-Kalousovo vládnutí dopadlo rovněž katastrofou. To si snad ještě leckdo pamatuje.
   – Popáté už to snad hoši a d9vky z ODS & spol. dotáhnou do úplného konce (likvidací republiky a válkou…)

   1. Pár dnů zpátky to píšu. Ten, kdo nemá v palici průtokáč a pamatuje si alespoň tu poslední hrůzu ODS, TOP, VV. Měli 118 sesliček. Měl by si vybavit tu neuvěřitelnou aroganci a Drábkoviny. Dnešní skvadra se předvádí ještě v daleko lepší kondici. Kdo si pamatuje a přesto tohle volil, tak by měl být zbavený svéprávnosti.

  2. „To je LIKVIDAČNÍ ČETA.“

   Skoro by se dalo říct, četa POPRAVČÍ.

   Jdu číst následující příspěvky, koho dalšího to taky napadlo.

 4. A pak ze Babisovo Jourova bylo to nejhorsi, ci jsme mohli do Bruselu poslat 🙂
  Vondra v tom clanku taky pekne sere z huby.

  …se příštím eurokomisařem může stát stávající pirátský europoslanec Marcel Kolaja, ministr pro evropské záležitosti za STAN Mikuláš Bek, ministr průmyslu za STAN Jozef Síkela, ale také někdejší poslanec STAN Jan Farský…

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Koalice-zacina-resit-kreslo-po-Jourove-Obsazuje-STAN-tvrdi-Rakusan-A-ta-jmena-kandidatu-730949

  1. Hraje se o příliš mnoho, než aby se mohlo zkoušet, jestli v kampani, namířené proti vládnímu útlaku, lidi vezmou či nevezmou přítomnost symbolu útlaku předešlého.

 5. No a poplatky ve zdravotnictví jsou zpět…

  „„Julínkovné“ je zpět. „Chci zavést poplatky, lidé systém zneužívají“, říká Válek
  Znovuzavedení placení tzv. regulačních poplatků ve zdravotnictví je reálně na stole. Potvrdil to i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Téma se dostává do veřejného prostoru zhruba 15 let od doby, kdy byly tyto poplatky zavedeny a 10 let od doby, kdy byly zrušeny. Podle Válka to principiálně není špatná věc, nemá ji ale domyšlenou a řešení čeká od Národní ekonomické rady vlády.“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Julinkovne-je-zpet-Chci-zavest-poplatky-lide-system-zneuzivaji-rika-Valek-730923

   1. Vite co je sranda? Po case, kdyz se TO zavedlo a vicemene zadnou zmenu TO nezpusobilo (krome spousty kovaku v ordinacich), sam Julinek pri nejake predvolebni debate v CRo priznal, ze ani zadny regulacni ucinek nezamysleli, proste to byl jen takovy stit pro prosazeni.

    No, evidentne jsme tady vetsinove uz tak vydebilizovani, ze si to musime strihnout ve stejne generaci znovu.

    1. Všechno v pohodě, vysypeme z rukávu ještě mnohá další „trzně osvědčená“ opatření, zpoplatníme a zdaníme ledacos, energie ještě zdražíme, a to by v tom byl čert, aby to nefungovalo … Jenom dezolát, netáhlo, životní troska, by podobná ozdravná opatření nepřivítal a protestoval. Někdo to levičácké rozhazování musí zarazit, že.
     Je potřeba ulevit zaměstnavatelům, podnikatelům i v otázce zbytečně velké „ochrany zaměstnanců“ , vrátit se k superhrubé mzdě, provetrat státní školství, respektive možné a nutné zpoplatnění, dále zavést nejen regulační poplatky, ale jít cestou us zdravotnictví v otázce spolupodílnictví při lékařské péči, naprosto změnit důchodový systém a vyvázat stát z odpovědnosti účastí soukromého sektoru, zprivatizovat Českou poštu, Budař, a stejnou cestou se vydat i v případě ČEZU… České Dráhy by o zájemce nouzi také neměly …
     Věřím, že tržní příznivci jsou spokojeni, a český volič konečně dostane to, co si tak přál a přeje …

 6. Velvyslanci členských zemí při Evropské unii se rozhodli odložit konečné schválení návrhu, který by prakticky znemožnil koupit si od roku 2035 nový automobil na benzin či naftu. Čerstvě to oznámilo švédské předsednictví v Radě EU, které neupřesnilo, kdy by mohlo rozhodnutí padnout.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/emise-co2-spalovaci-auta-zakaz-elektromobil-2035-evropska-komise.A230303_132036_automoto_fdv

  Zase jeden uspech naseho predsednictvi v prdeli. My mame proste tak skveleho premiera. jen mu to kazi vsichni okolo.

  1. Tohle je metoda 2 kroky vpřed a jeden vzad … výsledkem je ovšem krok vpřed.
   Do 2035 je ještě daleko, takže teď určitě uslyšíme, že se vše ještě zváží, oddálí nebo nějak jinak omluví a výsledkem bude, že start nebude 01/2035, ale třeba až 03/2035 … a bude to prezentováno jako velký úspěch a všichni si budou plácat po ramenou, že to přece není až tak zlé …

  2. Re: jozka

   Soudruzi v Rádyjožumpálu fčilek pravili, že Pětidemolice bojovala jako lev za pokračování spalováků.
   Takže vy jste hloupej jozka – úplně – ganc – páč nestíháte sledovat změny v čerstvě rozdaných notičkách.

   1. Targusi, Vaše příspěvky už byly lepší – tak před týdnem, když jste se sem vrátil.
    Serte na ten styl „úplně ganc“, nesluší Vám to 😀
    Ty první příspěvky asi před tím týdnem, byly fakt mnohem lepší. K jádru věci, jasně a bez cypovin, kterým už dnes stejně málokdo rozumí. 😀

  3. Buďte v klidu.

   To dopadne asi jako s tou slavnou „Lisabonskou strategií“, pamatuje si to ještě vůbec někdo?
   To byla EUhnijní obdoba „Dohnat a předehnat“ ze socialismu, čemuž se přezdívalo „neztratit stopu“. A dneska po tom pes neštěkne. Přičemž to předpokládalo, že do roku 2020 EUhnije předežene svět v mikroprocesorech, robotice, letectví, medicíně, farmakologii, všeobecně ve veškerém výzkumu a vývoji…

   Systém je zkrátka už tak odehnilý, že z toho nebude vůbec nic…
   EUhnije do 2035 dost jistě úplně uhnije…

 7. Vidláku, pokud se mne zeptáte Jak bych to řešil já, ta již nijak. Rubikon překročen, smlouvy podepsány, vše ošetřeno a zabetonováno. Buď vystoupit z EU, jakožto důstojná sebevražda, nebo zabezpečit rodinu a čekat, až se to celé sesype samo a začít jinak.

   1. Sice vám oběma rozumím, ale zas si říkám, eurobrusel si se vším vytírá prdel, proč ne my ? Už byl schválen modrý hadr s hvězdičkami ? Kdože to tenkrát odmítl ? Holanďani nebo Francouzi ? Volilo se znova ? Kde, kdy ? Irsko neschválo Lisabonský diktát. Mimo toho, že otevřeně začli vyhrožovat majiteli Ryanair, který byl proti, že jakmile ještě cekne, nepřistane jeho letadlo nikde po EU, dali pomýleným Irům blahosklonně druhou šanci na reparát. Stejně, jako se později nabízeli Británii. Neměli už tehdy korespondenční hlasování ? Vzpomene si ještě někdo, že Irsko bylo přijímáno s výjimkou, jelikož tam v právním řádu neexistoval rozvod manželství ? Dnes je to jak ? Svatby pederastů tam již jsou, jestli se nepletu. Předběhli i ČR.

 8. A pokud se vládě podaří o co se snaží a sice odstranit z postu stávajícího guvernéra ČNB, nebude to nic příjemného pro naši měnu českou korunu.

  1. A o to to bude příjemnější pro tu hloupou paní z Brna co měla být původně prezidentkou.

   Teď bude guvernérkou ČNB a všem ukáže (jak umí plnit příkazy)

  2. Si nakupte do štrozoku několik tisíc éček (nejso myšleny ty chemikálie, co se dávají do jídel) a budete vysmátý 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *