17 července, 2024

Vidlákovy kydy o zemědělství

Přátelé, děkuji vám za podporu. Předčila očekávání. Tímto vám dávám vědomí, že 15. ledna půjde do tisku moje kniha s názvem Vidlákovy kydy o zemědělství a každý, kdo přispěl, si zaplatil zálohu, případně si ji zaplatil celou.

Kniha půjde do distribuce koncem února. Uděláme si kolem toho celou řadu setkání po celé republice, protože vaše přízeň si zaslouží osobní setkání. Díky vám je už teď jasné, že Kydy půjdou dál za všech okolností a přes všechna protivenství.

Abych vás trochu navnadil, níže jsou dvě malé ukázky s půvabnými obrázky mé skutečné schovanky Toničky:

42 thoughts on “Vidlákovy kydy o zemědělství

 1. Vidlak nás drží už dlouho, je na čase ho taky podržet. Na knihu se těším, zemědělství je u tradičních národů považováno za nejčistši způsob obživy, je příznačné, že v rozvinutých zemích je to div ne naopak. Vidlakuv realismus, znalosti a způsob podání jsou osvěžující. Díky

 2. Gratuluji ,Vidláku,k první knize , napsané a v procesu realizace ! Moc se na ni těším !
  Protože nemám internetbanking, posílám příspěvek na účet přes poštovní složenku , dorazí tedy trochu později.
  Ať knížku krásně vytisknou a Vám ať se krásně daří na volné noze !

 3. Zdravím, Vidláku,
  Vaše články mě už několik let utvrzují v tom, že jsem se nezbláznil já, ale (skoro) celý svět okolo. Jako důchodce si nemohu dovolit postrádat větší sumu najednou, ale odepřu si pár piv měsíčně. Naopak si jako důchodce můžu špendýrovat podepsat se. Vladimír Türk, Netolice.
  Stejné jméno je i na Vašem dopise Putinovi.

 4. V příspěvku pod včerejším článkem jsem napsala: „z dnešního tvého článku jsem na rozpacích, mám z toho podivný pocit“.
  A tyto stejné pocity mám i z dnešního tvého článku, Vidláku.

  Proč jsi včera napsal, že potřebuješ vidět podporu lidu prostřednictvím tvého bankovního účtu, abys překonal svou existenční úzkost, která na tebe dopadla?
  A dnes překvapivě vesele píšeš, že ty peníze použiješ na vydání své knihy a jako základ pro odchod na volnou nohu a dráhu spisovatele. Proč jsi tenhle účel včera vůbec nezmínil? Lidé by ti poslali peníze tak jako tak.

  Nějak mi najednou připadá, že „Make Kydy great again“ je v podstatě byznys projekt (což tak rád vyčítáš Okamurovi s jeho SPD) jak se dostat na volnou nohu.

  Nicméně, i já ti na ten tvůj uvedený účet posílám tisícovku, protože si to za svou práci zasloužíš.
  A tvou knihu si ráda koupím zvlášť, těším se na to.

  Jen si s nějakým daňařem pečlivě prober, jakým způsobem se máš postavit k danému příjmu na tvém účtu, budeš teď jako profláknutá osoba v hledáčku finančáku.
  Myslím, že to budeš muset zdanit a je na poradci, jestli darovací daní nebo daní z příjmu. Také bacha na to slibovat, že si lidi poslali vlastně zálohy na knihu, aby to nebyly pro tebe zdaněné zálohy.

  1. Tak mě napadá, že tisícovka dneska nic není a 100x nic umořilo osla. Nebo 1000x. Neúnosné břemeno z malých zátěží.

  2. Též jsem to udělal z podobnými pocity. „Kydy“se četly dobře, za nějakou knížku bych dal též tolik co jsem poslal. Jako podporu to nemyslím, fakt netuším co bych podporoval. Jakoby současný Vidlák nebyl tentýž co ve čtrnáctem roce, kdy jsem jej začal číst. I když …měníme se všichni.

 5. Pro vsechny sluzebni vemena, ktera chodi na stranky dezolatu hlasit, ze elektrinu nikomu neodpojuji, Fiala nenecha nikoho padnout a hlavne se vsichni maji dobe.
  Poradna davka dezinformaci:

  „Ta paní nemá nic. Ale vůbec nic.“ Organizace zabývající se pomocí samoživitelkám a seniorům řešila případ třiasedmdesátileté stařenky z Královéhradeckého kraje, která musí vyjít s důchodem 7 200 Kč. Léky, které potřebuje po operaci zad, si nemůže dovolit. Už několik let prý nejedla maso a dokonce i margarín za 50 korun se pro ni stává finančně nedostupným. Svědectví Silvie Dymákové, režisérky filmu Šmejdi, se masivně šíří Českem.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-7-200-Kc-duchod-Radsi-da-psovi-nez-sobe-Otraslo-Ceskem-Pry-to-neni-mozne-723333

  Jeste chvili se takhle Cesi budou mit pod Fialou dobre, a Bobovym hochum nebudou stacit ani ty dvanactky, co jedou uz ted.

 6. Tak to tu mame, vidlak nedavno pisal, ze sa planuje financne osamostatnit a tu su prve kroky. Vymyslene clanky s fiktivnymi elektrikarmi, pred ktorymi klačia slobodne mamicky a prosia este o 10 minut. Zhovadena Hamplova, ktora mu nato skocila, 5 minut slavy v mainstreame…. A čislo účtu na kydoch, na ktore mozeme slavnemu dezolatovi prispiet. Fajn, fanatici su proste rovnaky na obidvoch stranach barikady. U mna sa ale tymi vymyslenymi clankami, ktorymi spravil medvediu sluzbu libtardom uplne odpisal.

    1. Není, ty nejsi zlý, ty chceš být zlí, bohužel pro tebe to dopadá jako vždy, když o sobě někdo něco prohlašuje, že je to přání a ve skutečnosti jsi jiný, jsi pouze blbej 😉

     Takže fakt potřebuješ změnit nickname, i když bys rád, aby ti říkali zloun, bohužel jsi jenom blboun 😉

   1. Ale no tak drahý Zakladateli. Ten nick je úplně v pořádku. Zlokot= Zlý Kokot. Co Vám na tom není jasné?
    Nautilus na periskopovou hloubku….Nemo

      1. Udělal nebo si to ty myslíš, protože nejseš zlý kokot, ale blbej kokot? Takže osobně říkám, že máš špatnej nickname, rád bys byl zlej, ale jsi jenom blbej 😉

  1. Knih bude dost. Udělám klidně i několik dotisků. Ale podle dnešního ohlasu se budeme pohybovat zatím ve vyšších tisících kusů. Do večera to možná budou desetitisíce.

   1. Já knihu nechci, nejsem zemědělec. Platím za poutavé články, nejraději bych přispěla za zajímavé čtivo i panu Zakladateli. Musí mít také nějaké výdaje s provozem webu.
    Od té doby, co nekupuji tištěná periodika , čtu zadarmo. Takže mi zbývá částka, kterou jsem dříve pravidelně nechávala v PNS. A protože nejsem parazit, ráda zaplatím za příjemné chvilky nad poutavě seřazenými písmenky.
    😀

 7. Prašule jsem poslal na něco jiného, než na knihu. Knihu si normálně zaplatím a ještě nějakou navíc, jako dárek.

 8. Budou i nějaké výtisky navíc? – pro ty, kteří nevěděli/neobjednali/nepředplatili si?
  A ta setkání – budete o nich informovat předem? – místo a čas?

   1. Bude možné koupit si knihy na těch setkáních?… (pochopila jsem to tak, že ano, ale raději bych to měla potvrzené).

      1. Pro mě to je jedno, je to osobní věc, do které mi nic není. Jen vítám Vidláka v klubu. Bude to mít těžké. Já třeba neměl v začátku nic … rýsovací prkno z likvidace, logáro, kalkulačku, tužku, gumu, kolo. A ono mi to stačilo. Podstatné bylo dobré jméno; to mě každý upozorňoval, jak těžce se buduje a jak lehce se ztrácí, stačí jeden přešlap (chyba) a ví to všichni – konkurence se postará. Já měl štěstí a vyhrál jsem po 31 letech důchod.

       1. Já měl jako vklad do samostatné výdělečné činnosti psací stroj Consul, kancelářský papír, kopírák a průklepák, bo se musely odevzdávat 3 stejnopisy. Brzy jej naštěstí vystřídal PC řady 286, téšestsetdvojka a jehličková tiskárna, bo opravovat chyby štětečkem na průklepáku byl fakt opruz. Zase si ale člověk každou formulaci dvakrát rozmyslel, než ji hodil na papír. No a když jsem měl jednou ruku v sádře, tak jsem si uvědomil, že se vlastně živím rukama…

   2. Pane Vidlák.
    Myslím si,že budete muset popsat práci zemědělce úplně od začátku.
    Co sleduji v současnosti ani děti z vesnic,nerozeznají obiloviny,luštěniny,brambory jen když jsou na talíři o různím nářadí ani nemluvě.Živočišná výroba,to je ještě důležitější téma.Možná uvažujete o kresbách,snímcích,tak nějak to přiblížit k pochopení.

    1. To potvrzuji, škola na vesnici učí jako škola ve městě. Vzít děti z Polovidlákova do teletníku, k ovečkám nebo do bažantnice je pro ně zážitek. Poučný zážitek, alespoň vidí, že maso neroste u řezníka na háku, a že kráva není modrá…

 9. Díky pane Sterziku za Vaší činnost. Jste nám oporou a inspirací. Jsem důchodce a nemám na rozdávání. Ale Vám rád alepoň malou finanční částku daruji a bude-li možnost, pošlu znova. Již se také těším na Vaši knihu. Jsem spisovatelem literatury faktu (události na Šumavě po Únoru 1948), vím, co je to za „řeholi“, ale také za dobrý pocit, že jste knihou někoho obohatil.
  Váš Paavel Moc, Pabláskova 13A, České Budějovice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *