26 května, 2024

Pomozte mi se nebát

Přátelé, můj článek o Braniborech v Čechách žije svým vlastním životem. Řeší se v nejvyšších kruzích, probírá se v majnstrýmu a Cempeři řeší, že na jižní Moravě působí E.On místo ČEZu, takže je to celé lež. Novinky už obvinily Janu Zwyrtek Hamplovou, že šíří dezinformaci a přitom ona udělala přesně to, co Cemper – řekla, že je to příliš závažná věc, než aby se nechala ležet. Řekla, že se obrátí na ministry, aby prověřili, zda nedochází ve zvýšené míře k odpojování domácností.

Když jsem článek psal, věděl jsem že bude mít ohlas, ale že to dotáhne až na Novinky, to jsem nečekal. Ale věděl jsem od začátku, že jestli na toho elektrikáře dojdou, tak bude mít malér. Proto jsem nenapsal, kde jsme se sešli, jen, že to byla náhoda. Nepsal jsem, kam dojíždí za prací. A nenapsal jsem, co to znamená, že pracoval „u nás.“ Jen, že jsem se s ním znal z práce. Nenapsal jsem, že dělá u ČEZu, ale u „jejich“ distribuční firmy. Nechtěl jsem, aby ode mě k němu vedla nějaká stopa. Ale přiznávám upřímně, že jsem ten odstavec mohl napsat líp. V sobotu jsem měl zabijačku a u prejtu mě napadal jeden způsob za druhým, jak to napsat přímočařeji, jednodušeji a chránit nejen jeho identitu, ale i svojí pověst.

Ale pokud se ČEZ cítí dotčen, milerád zveřejním jejich tabulky odpojených. Samozřejmě patřičně rozkolonkované, aby se z toho dalo poznat, co je normální smluvní ukončení odběru a co je ukončení odběru z důvodu neplacení. Ideálně za posledních pět let, protože jsme tu měli henten covid a ten dělal s našim hospodářstvím i domácnostmi psí kusy. A ideálně za celou republiku, protože ten elektrikář mohl být odkudkoliv, nicht wahr? Jo a ty řeči o tom, že před odpojením posíláte dvě upomínky a pak ještě voláte, ty si strčte za klobouk. Už mě oslovilo několik lidí, kteří si to upomínkované odpojení užili a vyprávěli mi to úplně jinak.

Pokud se ale na ČEZu pochlapí, ukážou nám, jak je to doopravdy, přičemž to bude to alespoň trochu vypadat, že si to nevycucali z prstu a zároveň z toho vyplyne, že je proud sice dvakrát dražší, ale lidi to nesou statečně a platí a platí, tak si posypu hlavu popelem a udělám to stejně emotivně, jako ve zmíněném článku, aby měl stejně velký dosah. Pěkně se omluvím a slibuju, že už tomu elektrikářovi nikdy nebudu věřit…

Pevně doufám, že v těch vašich tabulkách uvidím zlom od tohoto pondělí, kdy jste začali opravdu dělat všechno pro to, aby babičky a matky samoživitelky mohly mít elektriku a mohly si jí dovolit. Takže kluci, nespěchejte… zima teprve začala. Co kdybychom si dali pár týdnů voraz a pak nám ukážete nějaké tabulečky, jak lidi zvládají platit ty vaše zastropované lichvářské ceny, se kterými se podle vás nedá nic udělat… Co vy na to?

Jinak, je samozřejmě jasné, že celý ten humbuk nemá nic společného s nějakým řešením. Prostě mě přestali ignorovat. Fáze jejich posměchu bude v mém případě velice krátká a přejdou rovnou do fáze číslo tři – začnou se mnou bojovat.

Hele, snažil jsem se na to připravit. Vyslechl jsem si od jiných, jak se k tomu mám postavit, ale teď konstatuji, že měli pravdu i v tom, že se na to úplně připravit nedá. Nejhorší je bujná fantazie, možná si až příliš barvitě si představuju, co může nastat. Přiznám se, že se u mě včera střídala úzkost s bojovností.

Součástí jejich boje nebude jen nátlak a vyhrožování. Ale i medová slovíčka: „Víš Vidláku, nech toho blogu, přestaň psát, zmiz z veřejného prostoru a my na tebe zapomeneme. Přestaneme s tou špínou. Máš pět dětí, to chceš aby chodily kanálama? A co manželka? Jak snáší, že si na ní všichni ukazují? Nech toho, zavři Kydy, přestaň rozeštvávat a budeš mít pokoj. Pěkně se zařadíš doprostřed ohrady, budeš si dělat to tvoje zemědělství…a celá rodina bude mít klid. To za to stojí, ne?“

Proto dneska potřebuju já vás. Potřebuju mít možnost jim odpovědět, že v tom nejsem sám. Že sice mohou řvát, mohou tlačit, mohou na mě kydat špínu, mohou se mi pokoušet zničit existenci, ale že to prostě nevyhrají, protože kromě nepřátel mám i příznivce. Dnes je den, kdy potřebuju vědět, jak na tom doopravdy jsem. Bez dohadů, bez zbožných přání, bez velkých očí. Abych věděl, co je možné a co možné není.

Zde je číslo mého účtu: 164 883 276 / 0300

Prosím vás všechny o podporu. Účet už tu na stránkách zůstane. Odteď už to bez peněz nepůjde. Děkuji vám všem. Svým příspěvkem si předplácíte moji knihu o zemědělství.

303 thoughts on “Pomozte mi se nebát

 1. Vidláku „vyprávěli jinak“, věřím tomu, že ti lhali, protože třebas změnili adresu doručení, nepřebírali apod. V těchto firmách se dodržuje obesílání jako by to byli staří dobrý Němci, na vše potvrzení od pošty, tedy zde sice píšeš „strčit za klobouk“, ale realita je jinde 😉

 2. Blbíš a šibenice aneb bojí se jen ten, kdo k tomu má důvod!

  Sotva jsem dopsal mezi tím svým čáráním … jmenovalo se to:
  „Blbíš a elektrikář aneb muž s brašnou nesmí projet“,
  tak probliklo tady až zoufalé volání: “Pomozte mi se nebát” a … a to mě přinutilo, že jsem toho „elektrikáře“ nakonec neodentroval a … a že nějak teď nevím, co je ještě humor a co už humor vůbec není, neb začíná přituhovat.

  Víte, abych řekl pravdu, já fakt nemůžu uvěřit, co za pouhé 4 dny dokázal elektrikář z ČEZu, tak jak byl napsán a hlavně zamýšlen, udělat. Doslova paseku a ta dál pokračuje a žije už svým životem.

  Tyhle věci asi nikdy nepochopím. Já to totiž mám úplně stejné jako herec Dušek coby funkcionář a kovaný ředitel školy, kdy mistrně zahrál naprosto zmatený a nevěřícný výraz ve své tváři, když nemohl uvěřit vlastním uším při vyprávění onoho příslušníka SNB o tom, že: …“rozkaz zněl jasně, muž s brašnou nesmí projet“. Celý ten neuvěřitelně povedený výraz Duškova ksichtu po těch „dvou dávkách“, jako výjev lidského slouhovství a blbství, výstižně podbarvil Hřebejk záběrem ve vodě těmi dvěma dávkami rozstříleného pošťáka s na hladině plovoucími dopisy….

  https://www.youtube.com/watch?v=JYzGSDOz_bw&ab_channel=Vtipn%C3%A1Videa

  Takhle nějak to mám i já s těmi, co u rozkazů a příkazů druhých vůbec nepřemýšlí, s tím všeobjímajícím blbstvím všech těch hledačů pravdy a lásky, prostě s těmi všemi, co nic neumí, zcela zbytečnými, postradatelnými, co jsou za každého režimu neuvěřitelně bdělí a ohnutí, vždy však ziskoví a z nevydojených struků neomylně sosající.

  Jenže, pak mi humor doslova došel, to když jsem si někde přečetl jinak vždy hrdinného chemika o tom, že za nějaký twít o „zatřepání nohou“ podal podnět na policii, to aby bylo jasný, že vocaď-pocaď! Jen jestli to nebude, vážení, tak, že už i ty makety šibenic začínají žít v myslích kazišuků podobným životem jako ten elektrikář z ČEZu, když už to dochází i takovým hrdinům, jako je vůbec ze všech nejlepší meziplanetární ministr financí, jakého kdy Mléčná dráha viděla.

  Lidé by měli vědět a hlavně být vychovávani, že za své konání musí KAŽDÝ nést zodpovědnost a následky. Už jen proto mají za každou cenu jednat a konat čestně. Mě třeba už od mala učili, že …bojí se jen ten, kdo k tomu má důvod … a tak si myslím, že je na každém z nás, aby si to už nějak sám se sebou vyřídil!

  Takže co?

  Zatím furt platí a více jak třicet let jim to vychází, že v politice nikdo za nic nenese zodpovědnost! Zvykli si na to a moc se diví, když nejednou odněkud vyskočí nekorektní elektrikář z ČEZu, nebo se někdo odváží dokonce ukázat zaťatou pěst, nedejbože, že na demonstraci ukáže maketu šibenice … no kurva, to se pak dějí věci, žejo, že i největší hrdinové začínají z toho být auf a usilovně se najednou snaží najít v rozpočtu i mimo něj prachy na zvyšování platů policajtů, prokurátorů a soudců, což by je jinak ani nenapadlo. To se pak nedivte, že i ti jimi těžce placení hledači dezinformací, pravdy a lásky hledají viníky všude možně, jen ne na té své straně hřiště!

 3. Dvě zprávy z !Argumentu:

  Nejprve ta dobrá:
  Marek Pavka uveřejnil svůj podnětný návrh – požádat zvacím dopisem o anexi České republiky Indii.
  https://casopisargument.cz/?p=47331
  Má to špíčkově vyargumentované a ozdrojované, jsou tam lákavé perspektivy. Doporučuji všem s výjimkou osob bez smyslu pro černý a šedý humor.
  ——-
  A nyní ta znepokojivá:
  Včera (ani dnes) nevyšel pravidelný úterní podcast Švihlíkové – Týden podle Argumentu. Minulý úterek ho slíbila, měl být dokonce jubilejní, padesátý. Jestli to nějak souvisí s Vidlákem, kterého opakovaně zmiňovala, nevím.

 4. Mýlíte se, tohle byla jen zkouška našich schopností pochopení reality: někdy v nedaleké budoucnosti zveřejní pan Dan Vidlák z Haliče článek (s kompletním výpisem svého účtu) s názvem
  „Tak vidíte, moji milí troubové, a právě tohle je důvod, proč podnikavý a tvůrčí kapitalismus vždy vítězí!

  BTW, Vážení, co takhle, kromě podpory geniálního pana spisovatele, uspořádat třeba sbírku elektronických hraček pro hladové děti v Africe?

  1. A proč ne.
   Když může být v ČR pořádána sbírka na nákup zbraní, munice a dokonce i celého tanku?
   Nezkoumal jsem sice, jak se na takovou sbírku tváří Ústava a české zákony, ale jistě je to v pořádku, že?
   Jinak by si nikdo nedovolil veřejně a od prostých občanů vybírat prachy na tank..

    1. Jasně. Fízl, co se stěhuje z blogu na blog. Zná jména, zná jména dětí, zná data narození, zná telefonní čísla…
     Mohl byste mě zase prozvonit se skrytým číslem, fízle?

      1. Taky se mi to stává a poměrně často, přesto že mám /starý telefon/ nastaveno že neznámá čísla nespojovat. Jsouť i tací šikulové, které se přesto dovolají. Ale já se už naučila napřed kouknout kdo volá a neznámé okamžitě vypínám a mažu. Ale dnes dopo jsem si začala číslo psát – tož uvidím co se z toho vyklube.
       Dřív když neznámý volal, tak první otázka byla odkud to číslo má, protože by se neměl dovolat – pak jsem to zjednodušila.

  2. Jsou to peníze pro dobrou věc – autorovi, který píše srdcem a a já mu rozumím – na rozdíl od Tebe.
   A nechci dávat peníze na zbraně.

   1. To nestojí tak, jestli jsou peníze na dobrou nebo zlou věc. Byly peníze Vrabelovi na dobrou věc? Určitě ano. A ptát se na původ, objem, na co se utratily a takové věci … fuuuj. Nebo na co by se mohly použít, aby to bylo k něčemu trvalejšímu? To už vůbec!
    Vždycky se hodí kaštanům předhodit představu, že posílají na dobrou věc. Někdo se má dobře, oni mají dobrý pocit a je zaručené, že to nepůjde na nic, co by mělo smysl a mohlo ohrozit režim.

    1. Otázkou je,
     1. Proč Vrabel si nechává posílat peníze na účet manželky?
     Asi ví proč.
     2. Proč naše vrchnost chce zrušit hotovost?
     Při platbě hotovostí, nejde sledovat tok peněz, a nejde stopnout účet.

  3. Na hladové děti v Africe naše demokratická euroatlantická civilizace celkem sere.
   Elektronické hračky teď putují na Ukradinu, protože moderní zbraně se bez elektroniky neobejdou.

   Pravděpodobnost, že se naplní vaše vize o Haliči atd. není vysoká, opravdu ne. Ale samozřejmě, jak vědí zkušení a Zakladatel by to jistě dokázal převést do řeči matematicko/logické, není ani nulová.
   Jako daleko pravděpodobnější vidím ovšem variantu, že mnozí z nás už zanedlouho nebudou mít Vidlákovi co posílat, protože všechny peníze sežerou překupníci/překupnice plynu a elektřiny, a v míře nemalé také místopředsedové/místopředsedkyně Evropského parlamentu. Hašek to nazývá „křeček v generálské uniformě si dělá zásoby na poválečné časy“.

   Marně hledám svůj prastarý fejetonek o korupci, pokud ho najdu, rád se s vámi o něj podělím.

   1. Celý můj život, resp. co moje paměť sahá, se pomáhá hladovým dětem v Africe. Jediný výsledek je ten, že teď je jich 3x víc.

  4. Vaše schopnosti pochopení reality pouze ukazují, že ta vaše realita je jiná než naše. Která má blíže k pravdivosti ukáže jen čas.

   Vzhledem k tomu, že v mé realitě se Vidlák vyskytl ve formě, která je mi blízká, takže jakékoli podezírání z nekalosti jeho úmyslů, je mi naopak velmi vzdálené.

 5. Pro Martina V., který napsal:
  Martin V. napsal:14 prosince, 2022 (11:11)
  OT: K jinému, též bakalháři zmíněnému „dezinformačnímu“ článku o docházejících Ukrajincích:
  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-obrana-chce-dobrovolne-odvody-40417348
  Jen dva prstíčky tam strčíme a jen tam, kde nám otevřou dobrovolně…

  Ani nevíte, jak jste mě potěšil.

  Jsou tomu asi tři týdny, kdy jsem, maje tři vnuky v „jatečním věku“, učinil rozhodnutí. Vyzvedl jsem ze svého účtu dosti značnou sumu a přeměnil ji na hotovost v USD. Ty jsem uložil k dalším rezervám do trezoru, tedy i k tam uloženým zbraním (jen ČZ 75 je trvale v nočním stolku) a seznámil s touto skutečností otce těch tří studentů – oni sami by můj záměr nepochopili, neb jsou nezkušení, dobromyslní a optimističtí.
  Tyto peníze jsou určeny pro jejich odjezd ze země v případě, že vývoj bude pokračovat tak, jak předpokládám, tedy k už nikoliv dobrovolným, ale už odbrovolně povinným (pamětníci vzpomenou) až později povinným odvodům.
  Jako nejlepší destinaci k takovému úprku považuji Argentinu. Návrat – po pádu válkychtivé vlády, rozpadu EU…. nebo také nikdy.
  Já a jejich otcové a matky si nějak poradíme sami.
  Neb nepůjde o obranu, ale o tažení na Rusa, protože Ukrajinci docházejí (jak onehdy napsal správně Vidlák).
  Ostatně, co by v naší zemi měli bránit? Tu německou automobilku? Tykačovy doly? Křetínského elektrárny? Francouzské vodárny? Poslaneckou sněmovnu a Senát? Tošovským vyrabovanou ČNB?
  Fuj!

  To ať si raději zařídí nový život, nebude-li možno jinak. V Argentině nebo jinde, to je fuk.

  Opět mohu uplatnit svoje rčení pro rodinu: „Já jsem vám to říkal“.

  1. Chápu opatření a od samého počátku tvrdím, že to tzv. cvičení Ukrajinců u nás ve skutečnosti znamená náborové a přípravné středisko pro české maso na frontu.

   Otázka obrany ČR je na samostatné téma. Podle mě je co bránit a proti komu.

   1. Píšete:
    „Otázka obrany ČR je na samostatné téma. Podle mě je co bránit a proti komu.“

    Také si to v hloubi duše myslím, ale kdybych to popsal konkrétně, nejspíš bych se vystavil stíhání, možná i trestnímu.
    Snad nejsou nevyslovené myšlenky zatím ještě trestné… Nebo už ano, něco jsem prospal?

    1. Ano, přesně z toho důvodu jsem to nechtěl rozvádět – a ano, vzbuzování závadových myšlenek a pocitů v jiných lidech je u nás trestné i v rovině potenciální.

     Příklad – pan Kraft odsouzen za výroky, které by mohly v někom vzbudit nenávist (dodejme k privilegované skupině, protože absence nenávisti k jiné skupině je taky postihovaná)

     Řekněme to takhle – obrana vlasti je srovnatelná s bojem proti požáru v domě. Je jen potřeba vědět, co je oheň, jak se hasí a kdo ho rozdělává. Někteří už dům nepovažují za vlastní a hoden zachraňování … jestli jim pokvete pšenka jinde, přeju jim všechno nejlepší, ale měli by tam odjet co nejdřív a hlavně nezhoršovat stav našeho domu.

     1. Máte pravdu.

      Kdysi tu někdo napsal vtip. Dovolím si převyprávět.

      Za rabínem přijde Roubíček a povídá:
      „Poslechnou, rabi, měli by něco udělat s tím Kohnem. Všude chodí a pomlouvá mě, že mám firmu plajte, dcera Rebeka že se mi kurví s nějakým gojem, na talmud že kašlu, samý lži. Měli by s ním něco udělat…“
      Rabín pokývá hlavou:
      „Máš pravdu….“
      Za chvilku ovšem přijde Kohn a povídá:
      „Poslechnou, rabi, měli by něco udělat s tím Roubíčkem. Všude chodí a pomlouvá mě, že mám firmu plajte, dcera Sára že se mi kurví s nějakým gojem, na telmud že kašlu, samý lži. Měli by s ním něco udělat…“
      Rabín pokývá hlavou:
      „Máš pravdu…“
      Když Kohn odejde, povídá rabínova žena Ráchel:
      „Samueli, to přece nemůžeš, říkat oběma že mají pravdu. Kohn že má pravdu, Roubíček že má pravdu….“
      Rabín pokývá hlavou a povídá:
      „A ty máš taky pravdu……“

      Tak nějak to vidím tou pravdou, i když podíl židovské krve, jež ve mně koluje, je už zanedbatelný, Norimberské zákony bych nejspíš přežil.

      1. Židovský humor mám moc rád a židovskou sounáležitost obdivuji. Smlouvat (o čemkoliv) mě učila židovská baletka a ušetřila mi tak spoustu peněz, rozčilování a pracovních střetů.

  2. Stesti preje pripravenym, to je svata pravda.
   Taky bych na obranu toho torza, co zbylo z Cech nehnul ani prstem. Utect, nez to zakazou, ale tak daleko to snad jest neni.
   V lete jsem to tu vysvetloval Japoncum, nechapali me.

   Ale inspiroval jste me, po Novem roce se dam do dlouho odkladaneho „projektu“ pripravy mistnosti pro hosty, abych mel sve blizke v jatecnim veku kam evakuovat. Snad to stihnu.

   Jinak Argentina by nemusela byt spatna, i kdyz je na americke zajmove polokouli. Dneska jsem se koukal na vysledny fotbalku, a tohle na me vybaflo:

   „Proc nema Argentina na Mistrovstvi sveta vice cernych hracu?“
   https://www.washingtonpost.com/made-by-history/2022/12/08/why-doesnt-argentina-have-more-black-players-world-cup/

   Argentici si to nenechali libit a odpovedeli:
   „Protože jsme země, ne film od Disneyho.“

   To jenom tak pro zasmani, mozna se toho zitra chyti Vlk, jako vtip dne.

   1. Vůbec ten fotbal je vtipný,samý přičmoudlík,čest Chorvatům,ale tuhle psali, že snad 12 z 15 Maročanů se narodilo v Evropě a naopak Francie ( ještě černější tým) má hráčů narozených v Evropě minimum.Psina,ne? Proč hrají pod nějakými národními vlajkami?

   2. To se povedlo (cituji z vašeho odkazu):

    „V roce 2014 pozorovatelé chrlili vtipy o tom, že dokonce i německý fotbalový tým měl alespoň jednoho černošského hráče, zatímco během finále mistrovství světa se zdálo, že Argentina neměla žádného.“

    Kde jsou ty časy, kdy měli Němci ve fotbalovém týmu jen jednoho černošského hráče……

     1. No jistě, i Maradona byl nějaký indián či co. Tam k tomu mísení došlo nejspíš postupně v průběhu řady desetiletí až staletí. U těch tmavých typů se těžko rozliší, zda kus Španěla nebo Itala nebo… kdo ví koho ještě. Ono při přirozeném vývoji na tom vlastně ani nezáleží.

      Němci to řeší šokově, s velkým úspěchem, pomíjejíc skutečnost, že změnou kvantity dochází i ke změně kvality. Každý sám je osudu svého….

      Třeba to tak bude za čas vnuceno i u nás. Budeme hledat u hráčů třeba chodské kořeny…..
      😀

      1. Ano, pisete to presne.
       V Argentine temer zadni ciste bili nejsou, cernych je tam taky malo, naprosta vetsina je smes puvodnich indianu, cenych (otroku) a nekolika bilych vln imigrace z Evropy.
       Coz je vlastne ideal dnesnich progresivistu. Pekne se smichat.
       Takhle to vypada, ze se mame michat tak dlouho, az tu bude jenom cerna.

       Asi na tech univerzitach nemaji co na praci?
       Mozna, kdyby jednoho cernocha do tymu propasovali, tak by je dali na pranyr na malo lgbtimfgh+ 🙂

       Nemci uz po nekolkate v historii zjistuji, ze poslouchat befely neni vzdy dobre.
       Postavili multi kulti tym na objednavku, a prohrali i s Japoncema.

    1. Vlastně ještě poznámka.
     Plzeňská fotbalová Viktorka dostala letos v té lize mistrů, či jak se ten PMEZ teď jmenuje, pořádně pokouřit. Mj. i od Bayernu.
     Málokdo ale zaregistroval, že souběžně s těmi „Áčky“ hrají také týmy mlaďochů, tuším do 20 let. I ti dostávali spíše nářez, ovšem nikoliv tak dramatický, jako áčko.
     Nu a s dvacítkou Bayernu byli prakticky srovnatelní (výsledky si nepamatuju). Proč? Protože ten „německý tým A“ samozřejmě nakupuje hráče z celého světa, dílem barevné, ale „dvacítka“, to jsou ve zdrcující většině „skuteční Němci“. Nu a ejhle – tito Němci zase až takové hvězdy nejsou.
     Podrobné informace mám od vnuka, který je přímo u zdroje – fyzioterapeut právě „dvacítky“ Viktorky.
     Tož tak – Argentici se nechtějí nechat naředit (nebo zahustit, to záleží z jaké strany se na to díváte), Němci už jsou na té šupně a fičí dolů….

     1. NHL pracuje taky na tomhle principu. Žádná výchova trenerstvi práce s dětmi. Jen se nakupují hráči na celém světě a pak si tam koukají na fajnový hokej. Divím se ,proč nás každý den v TV informují,jak dopadl který zápas. Koho to zajímá,jak hrají nějací žoldáci za mořem.

      1. To nevím. Ale hrajou dobře, myslím si.
       Včera jsem se na ně koukal, a to je co říct, protože jestli někdo opravdu není fotbalový fanoušek, tak jsem to já.
       Na skutečném živém fotbalovém zápase jsem byl jednou v životě, když před lety hrála Viktorka v Miláně a vnuci, tenkrát prckové, to chtěli vidět. Tak jsem se obětoval.
       Jinak je pro mě ale i tenis příliš kolektivní sport…..

       1. Nejzajímavější složení na MS mělo „Švýcarsko“, nebudu rozepisovat.
        Jinak Argentina by mohla být fajn, do rozlohy se lidí vejde ještě dost, dobré víno, příznivé klima, hory i moře, stejky tam budou ještě aspoň po nějakou dobu levnější než placky ze smažených cvrčků, hrajou hezkej fotbal a díky Malvínám mají k atlantické sounáležitosti zdravý vztah.

   1. Před pár lety vyšel 1,5 měsíční pobyt pro dva na cca +- 3500 USD + letenky. S tím, že pohyb od posledního obydleného místa na jihu až na sever do Brazílie, byl cca 8 přelety místními aerolinkami a dálkovými lehátkovými busy.

    1. Pred par lety tam na mistni aerolince si ke mne prisedl tlusty, zpoceny dustojnik. Same zlato, snury, epolety, lampasy, no ja myslel ze nejmene general. Pak mi vysvetlili ze to byl deleslouzici desatnik.

   2. Před pár roky tam šli do defaultu, nebo se pletu?
    Nějaká známá tam měla dceru na stáži a dcera vyprávěla neuvěřitelné věci. Mám to ale z třetí ruky, takže se nebudu šířit. Přesto – možnost výdělku, bydlení, bezpečnostní situace… je to pro Evropana OK?

    1. Jsou v defaultu permanentně s malými pauzami. Bezpečnost pro Evropany jak kde. Jsou místa, kam se nedoporučuje chodit – jako třeba část městského parku v Mendoze. Tam jsem poprvé viděl ploty u vilek s výstrahou, že jsou pod proudem. Jinak jsme se pohybovali všude bez obav.
     S prací pro našince to nejspíš nebude valné. Asi velký nepotismus – stačí zajít na hřbitov, kde je Eva Perónová, a na náhrobcích jsou vidět dědici funkce ve státní službě.

  3. To je přesně to, o čem jsem zde už v minulosti psal. Tedy děti a vnoučata půjdou na jatka. Když ne na Ukrajinu, tak někde jinde a budou umírat za zájmy velkokapitálu. Řada místních se zde z toho mohla pominout, viz. Schumacher třeba, ale i jiní. Vidlák musí reálně počítat s tím, že jeho děti bez ohledu na pohlaví budou naháněni na frontu. Jako je tomu dnes na Ukrajině.

   1. A ještě si myslím, že ta banda ukrajinských hrdlořezů, kteří jsou již u nás cvičeni a další kteří budou v obranném průmyslu plus tzv. uprchlíci před válkou tomuto procesu budou nápomocni. Asi jako dříve pomocná stráž VB

    1. To je nihilimus nejhrubšího zrna, Jarku.
     Ale – ještě nikdy se nestalo, aby se něco nestalo. Příklad?
     Táta v koncentráku byl určený k likvidaci, Pak zjistili že je to elektrikář. Tak šel montovat Focke-Wulfy a koncentrák přežil.
     A když máš skončit, může to být třeba dneska večer. Něco o čem ani netušíš tě tikne – a jaký jsi byl…

 6. Pane Vidláku, poslal jsem dar.
  Včera jsem provedl pokusný výsadek na území, které opanovávají politruci libo-demo Flaška, Vodvářka, Stejskal…sco jsou hrdí na premiéra. V iDNES jsem publikoval blog s názvem „Nástup přelomu doby“ https://zdenekhosman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=795364 Popisuji v něm, jak novodobá demokracie je něco jako krátkodobá aberace, pokud vůbec existuje. V textu je citována esej G. Orwella, jež je považována za nástin jeho románu 1984. V závěru je letmo ČEZkem a plakátek křivohubého kápa F. Doporučuji pozorné čtení.

  1. Pane Hosmane, výborný článek. 👍

   Nicméně – nemáte tam diskuzi. Typl bych si, ale zeptám se, proč?

   U těch libo demo, jste neuvedl figurku Zieglera!?😉

 7. Doprčic Vidláku, co to děláte …..????
  Už před měsícem jsem Vám psal, že s větším dosahem na Vás padá větší odpovědnost. Že máte talent od boha v umění slova a velké empatii ale že žijete ve svém světě a spoustu věcí nedomýšlíte …..
  Když už jste byl s tím ČEZem nešikovný tak je potřeba se zastavit a promyslet co dál, zda si připravit obranu třeba ve spolupráci s paní Klárou nebo zda se zviditelnit natolik aby nešlo Vám ublížit až příliš ….
  Co má ten účet znamenat? Máte vše prokonzultované s někým, kdo tomu rozumí? To fakt není prdel a jsou za to jasně dané pálky. A dostanete ji ne za svoji psací činnost ale porušení konkrétního zákona….
  Zveřejnit číslo účtu a požádat o dary …. ???? Kdyby Vás vyhodili z práce tak proč by ne, když by Vás zažaloval ČEZ a vy měl platit třeba pětku tak si klidně odpustím mobil k Vánocům a pošlu Vám tu desítku. Ale takhle to nejde.
  Nebo kdybyste založil účet a jasně napsal toto je účet spokojený s výdaji mé blogerské činnosti a peníze půjdou na to a to a jasně to vyúčtuju.
  Kurnik jdete vstříc celé řadě problémů. Zpomalte, nejednejte pod emocemi a dejte tomu nějakou fazónu. Chápu stažené půlky ale promyslete si základní věci, ochranu rodiny, domova atd ….
  A pište s rozmyslem. Mám zásadu, že když si dám večer pivo, nesmí na sklo ani písmenko….

  1. Ano.
   Nemyslim, ze by CEZ a ti dalsi, chteli zverejnovat, kolik elektromeru odpojili, ale jeden nikdy nevi.
   Ale to na darcovstvi by mohli naparit nejaky paragraf. Pokud prekroci nejakou castku?
   Ucetni by vedel vic.

   1. Neměl by s tím být žádný problém, pokud ten účet bude transparentní.
    Rozhodně to nesmí být nic podobného, jako praktikuje slobodný vysierač – netransparentní účet, k čemu jsou používány ty darované peníze, doopravdy vědí jen asi 3-4 lidi a zbytek se domnívá, že kryje „chod slobodného vysierania“. A ostatním musí stačit pouze nevyřčená hrozba, že jakmile se nesejde 8.000,-e, tak je po slobodě.
    Tak tahle by to soudruzi nešlo, takhle ne. Kritiku ano, ale jen konstruktivní.

    1. A abych tedy byl konstruktivní:
     Ptal jsem se na tuhle záležitost provozovatele jednoho, prakticky jen „lokálního“ streamu, resp. s lokálním významem, dá se říci v rámci bývalého okresu.
     Stream, který např. hraje jen free muziku, jinak v podstatě supluje „místní zprávy“ a provozovatel to dělá ve volnu, jako zábavu a službu občanům.
     „Osm litrů éček?? Tyvole, za litr éček Ti postavím luxusní stream v HiFi kvalitě. A ještě mi zbyde na to, abych si občas zaplatil autorský práva na domácí muziku, kterou bych tam chtěl mít“.

  2. No, takže asi to promyslel, ne? Neriskoval by jen tak lehce dostat se mamince pod ruku… Je teď na volné noze, chápete v podstatě? Spisovatel. Jen… nevím, proč čsob, no ale horší shledávám ty dlouhé zimní večery, měl by si snad spíše hledět pera, časy jsou těžké… Je to blázen

   1. Já mám z toho trochu pocit jako tenkrát s tím dopisem.
    Na jedné straně ho pokládám za spojence, na straně druhé z mého pohledu dělá věci, co zbytečně škodí i jemu i případným podporovatelům. Staví je před hotovou věc.
    Občas to vzbuzuje dojem, jako by hrál roli té mucholapky. To nemyslím, že by dělal vědomě, ale rozhodně z hlediska soudruhů v kožených bundách to může být takový malý poklad.

     1. Vždycky říkám, že předtím, než se začínají uzavírat spojenectví, je potřeba projít fázi takového toho hospodského žvanění o všem, kdy se projeví povahy a znalosti a některé věci holt potřebují i čas na projevení.
      Je potřeba mít obecnou žvanírnu, tam si vytipovat lidi, co jsou konsistentní a mají cosi užitečného. S těmi pak pracovat dál. Ne se všemi se dá organizovat všechno.
      Jak to zpíval Vysockij „ты бы пошёл с ним в разведку .. нет или да?“

      1. Samozřejmě. Navíc, dění v Kotlině bude mít na další vývoj jen minimální vliv.
       Zase budeme jedni z posledních, kteří se trhnou od současného drába.
       To ale neznamená, že si musíme nechat všechno mlčky líbit. Ať ti nahoře vědí, že jdou proti zájmům většiny lidí. Že jsou stejní kašpaři, jako ti, kteří nám vládli před Vítězným Listopadem. Ti si také mysleli, že mají svoje šolichy jisté na věky.

    1. No, ještě abych doplnil. Myslím si, že Vidlák předčasně strhl záchrannou brzdu. Fakt může nastat situace kdy bude potřebovat finančně podržet. Třeba pokud by do toho šel ČEZ natvrdo. Lidi by pod kampaní „Zlý ČEZ likviduje lidového buřiče“ složili asi i nečekanou částku. Teď údernost takové záchrany poněkud opadla…..

  1. To není nic divného. Mně taky důchod nestačí na úhradu záloh na energie. Mým prarodičům i mým rodičům na to důchod stačil.

   Já ve skutečnosti nemám důvod si stěžovat: mám zkušenosti a zázemí na to, abych si s takovou situací uměl poradit; to zdaleka nemá každý.
   A navíc – když na to pomyslím, dostaví se nával adrenalinu, že se hned cítím o třicet let mladší.

  2. Hmm, to vypada, ze Vidlak miril velmi dobre.
   Uvidime, jestli verchuska bude ochotna se v tom nipat.
   Byl bych pro, aspon by to odkrylo tu chudobu, kterou do Cech privedli.
   Nebo spise rozevreli nuzky?
   Gerd/Hudec tu obcas pise, ze Vanocni trhy jsou velmi drahe a zaroven narvano.

 8. Už jsem to psal u toho objednávání placek, že je to zbytečně složité. Zde je zase číslo účtu. Já rád Vidláka podpořím, ale pokud srovnám čas, který by mu zabralo vygenerování a zveřejnění QR kódu pro platbu versus čas, který stráví všichni přispěvovatelé kopírováním/opisováním čísla účtu, je to takové řekněme dost neefektivní. A to se dá předpokládat, že se u toho ještě někteří seknou a pošlou to jinam. Nerozumím, proč sám sobě hází klacky pod nohy a ochuzuje se o příspěvky. Pokud jeho internetové bankovnictví neumí vygenerovat QR kód, nebo internetové bankovnictví nemá, existují volně dostupné generátory. Ten QR kód by měl svítit v místě semaforu pod nadpisem chcete podpořit naši činnost? Vidlák QR, Zakladatel QR. Tady to vydrží pár dní a zpětně už to hledat nikdo nebude. Existují i sofistikovanější metody, jak jemně přitlačit na příspěvky, doporučuji autory Daniel Kahnemann, Dan Ariely, Robert Cialdini. Znát je je velmi vhodné nejen pro příspěvky a prodej knih, ale pro přesvědčování lidí obecně. Jinak jde spousta energie nazmar. Co je dobré vědět pro politickou angažovanost je v kostce shrnuto třeba zde https://www.idnes.cz/technet/veda/omyly-mozku-kognitivni-omyly-volby-politika-manipulace-emoce-fakta.A181003_121715_veda_pka

   1. Tomáš Flaška je flaška fialového hnusu, co se vylejvá nejvíc na iděsu. Doporučuju ten vylitý obsah sledovat jen odolným jedincům, s dobrým žaludkem.

    1. No jo, ale jak potom?
     Letecky to porad nepujde, nebo to bude za tucne uplatky, to si pohlidaji.
     Germani jsou vsude kolem, a hranice je dlouha, silnicnich prechodu hodne.
     Aspon pres Risi projet nekam dal. Tedy samozrejme ti mladsi.

      1. To je strašný… dobrovolně předurčených…
       o nás bez nás, hlavně že máš řidičák zdravku nebo umíš něco opravit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *