20 července, 2024

Sprostý článek o sprostých věcech

Krátký úvodník o svobodě slova:

Ve svém pondělním článku jsem položil řečnickou otázku, kde můžeme podepsat henten dopis Petru Fialovi, který napsala Společnost na obranu svobody projevu. Tak ho můžeme podepsat zde: Petice.com

A teď už dnešní text:

Od odborářské demonstrace už uběhl víc než měsíc a co myslíte… stále se žádné progresívní mééédium neodvážilo mi dát prostor k obhajobě a to ani za předpokladu, že bych se uvolil stát proti přesile jako Hus na koncilu v Kostnici. Žádný novinář se neodvážil zveřejnit, co jsem to tam na Malostranském náměstí vlastně řekl. Přes všechny veřejnoprávní etické kodexy, přes všechny ty kecy o důvěryhodnosti a pravdomluvnosti, přes všechny řeči o svobodě slova… být dneska majnstrýmovým novinářem, to je vlastně synonymum pro konformního zbabělce.

To samé platí pro politiky, kteří uslyšeli vytí twitterové libtardí úderky a hned přispěchali ujistit ty hyeny, že oni jsou na té správné straně… a vlastně celému národu ihned ukázali, jak si představují Českou republiku, až se dostanou k moci a ke korytům. Viď, Šmardíku! Jsi jen jeden z příkladů, ale před ojrovolbami připomenu úplně všechny… je totiž jedno, jestli někdo má rád Vidláka nebo nemá. Já se také nezavděčím všem. Ale zbabělci jako vy, s těmi tahle země nikdy mít budoucnost nebude.

Co myslíte, jak by se takový Šmarda a nebo Faltýnek chovali za Protektorátu? Schovávali by Vidláka, poskytovali by mu pomoc a nebo by ho šli okamžitě udat? O tom, jak by se chovali hoši z TOPky, o tom není zapotřebí přemýšlet, ti by pro jistotu poslali do koncentráku celou mojí rodinu. Nebyla to BISka, která ve výroční zprávě napsala, že největším nebezpečím pro stát už není Rusko, ale samotný český národ, protože jaksi nechce pochopit to současné vládní dobro? Eman Moravec se v pekle chechtá, až se za břicho popadá.

S Janou Maláčovou se skoro na ničem neshodnu, ale ta alespoň před redaktorem na Impulsu nesklonila koleno a za to má ode mě už navždy nehynoucí respekt. U ní se totiž dá předpokládat, že se, narozdíl od svého stranického šéfa, neposere z mediálního ryku, tím pádem by se nemusela sklonit ani třeba před Leyenovou, nebo před Sitting Pingem. Všimněte si, že to fakt není o názorech… jak víme, jen blbec je nemění. Ale když je někdo posera, s tím se zpravidla nic udělat nedá.

Svým způsobem už nám libtardi bojují především sami se sebou a sami ze sebe mají největší strach. Oni musejí dodržovat přímo úzkostlivou rituální čistotu a běda tomu, kdo ji sebemíň poruší. Radek Bartoníček se mnou udělal improvizovaný rozhovor na demonstraci a dostal čočku od svých. Dezoláti ho nechali na pokoji, ale jeho vlastní kamarádi, do jejichž řad tak strašně moc chce patřit, ho hned seřvali, jak si mohl dovolit sestoupit ze své slonovinové věže v Aktuálně a jít zjišťovat, co si myslí dezoláti.

Koneckonců, dezinformace je přece všechno, co není v majnstrýmových médiích. Takhle to teď psali v analýze na Seznamu. Čtvrtina respondentů se jim přiznala, že přeposílala nějaký obsah, který nenašli na Novinkách a oni z toho vyvodili, že takhle se šíří dezinformace. A fakt to tak mají. Ivana Svobodová přesně takhle vidí náplň své novinářské práce. Určit, co je pravda a co je lež. Bez ohledu na to, jestli má nebo nemá nástroje k tomu, aby to určit mohla.

Úplně si představuju tu redakční debatu třeba na Primě… Celý národ viděl, že nejsou žádní novináři, že jsou obyčejní propagandisté, co jenom nálepkují… ale co teď s tím? Pozvat Vidláka nemůžeme, protože by se do nás pustila libtardí úderka. Nedávno ukradl odborářům stávku, kdybychom ho vzali do televize, tak by také mohl ukrást několik dobře placených redaktorských kariér. On je totiž hroznej hajzl… co kdyby v tom studiu mluvil klidně a rozumně, že?

Taky se proti němu těžko dá posadit nějaký politický oponent. Správný vládní (ale i leckterý nevládní) politik se posere ještě dřív, než se ke studiu vůbec přiblíží, protože by ho ukousali jeho pětikoaliční kamarádi, že si dovolil toho dezinformátora legitimizovat. Představte si, jak ty pětikoaličníky popořadě zvou a všichni jim to odmítají, protože Vidlák by se jim třeba mohl ve studiu vysmát, že se na těch internetech tak vymezovali a haněli Středulu, že mi podal ruku a tleskal mému projevu… a teď jdou udělat přesně to samé. Museli by uznat, že Vidlák je taky člověk… to prostě nejde.

Se nedivím, že je lepší se na svobodu slova vykašlat a zůstat u nálepkování… protože tato eroze jejich renomé bude o něco pozvolnější.

A proto jsme tam, kde jsme.

Já jsem normální sedlák z Moravy. Já vím, že když se musí něco udělat, tak je zapotřebí si obléknout montérky, plivnout si do dlaní, popadnout vidle nebo motyku a jít dělat. A celé moje okolí ví, že u práce se člověk zasviní, protože život prostě produkuje hnůj. Každá lidská činnost produkuje nevábný odpad… ale řešení není tento odpad outsorcovat do Číny, ale je třeba si ním hospodařit. Je třeba prostě do té kupky hnoje píchnout a vykydat, i když to v první chvíli zasmrdí a slzí u toho oči.

Normální člověk se neposmívá tomu, kdo právě vykydal chlív, že smrdí. Když někdo zachází s hovny, tak prostě musí smrdět. Ale tohle je na dnešní pražské liberály příliš složitá úvaha. He he, podívejte se, je to dezinformátor, protože žije vedle kupky hnoje a každý den se trochu zasviní, protože (debil), místo aby to přikryl slámou, tak se to snaží řešit. To my, lepšolidé, jsme to vymysleli lépe. My se budeme tvářit, že žádný hnůj neexistuje a budeme kriminalizovat ty, kteří tvrdí opak. My budete tvrdit, že všechno je v nejlepším pořádku a na ty, kdo tvrdí, že to tak není, na ty pošleme K.R.I.T. a prohlásíme je za kolaboranty.

A tak se Francouzům podařilo dvacet let předstírat, že islamizace není problém. Víte kolik policejních i politických kariér zničili, aby udrželi henten narativ, že je všechno v nejlepším pořádku? Němcům se podařilo deset let předstírat, že migraci zvládnou a že je to kulturní obohacení… a teď zjišťují, že ten vyprodukovaný hnůj už nezvládnou. Už nic neudělají s tím, že žáci pomalu vraždí učitele a jejich hodní a slušní muslimští sousedé malují židům na baráky hvězdy, aby bylo snadno poznat, kde se může beztrestně vraždit, až dá imám z muslimského bratrstva pokyn. I v Německu se leckdo dostal do problémů za „propagaci nacismu,“ když upozorňoval, že velká mešita v Kolíně nad Rýnem není to pravé ořechové.

Řehkovi a Černochové se daří předstírat, že Stěpan Bandera byl hodný a slušný kluk a ne, vůbec není problém, když jeho pohrobci dostanou pořádnou výzbroj… všechnu, kterou jsme měli. Inu, hnůj… neuklízí se, zakrývá se slámou. Nechte to tak ještě chvíli a už to uklidit nepůjde. Možná po héraklovsku. Ale to je hodně ošklivý a krvavý úklid. Všude.

Pardon, že vám lezu do vašeho krásně čistého světa s vidlema a hodlám uklízet. A ano, jsem zasviněný. Ne, že bych to tak chtěl, ale když uklízíte, tak prostě sem tam něco schytáte. Vždycky se s nabranými vidlemi netrefím na korbu, občas mi něco přiletí zpátky. A smrdím… sakra, smrdím od toho všeho hnoje. Smrdím, protože tady krachují podniky, lidé se propadají do bídy, smrdím, protože na Ukrajině se schyluje k strašné pohromě, smrdím, protože přicházíme o svobodu slova, prostě těch sraček přibývá a vy, místo abyste to řešili, tak se eklujete, když někdo vyleze mezi ty vaše načančané róby a obleky a ukazuje vám, jak to vypadá o patro níž. Místo, abyste se také pustili do úklidu, tak prostě zamykáte dveře, aby se takový póvl jako já, mezi vás nedostal.

Tohle je největší vina médií i všech těch politických zbabělců. Děláte všechno pro to, abyste se udrželi co nejdál od odpadu, který vaše činnost produkuje. Nenávidíte nás za to, že vám připomínáme, že vaše ušlechtilé vize o zelené elektromobilní a bezruské budoucnosti, mají i druhou stranu. Svinskou stranu, posranou stranu. A ano, už i tady ve Vidlákově je dost takových, kteří si hrají na šlechtu a myslí si, že když to dobře navléknou, tak budou s vámi ušlechtilí a nebudou s námi špinaví.

Museli byste být hospodáři a hospodyňky, abyste věděli, že když vykydáte a umyjete podlahu, tak výsledkem není čistota, ale jen méně špíny a méně hnoje. Výsledkem je svět, ve kterém není čisto, ale dá se v něm žít. A vy, místo abyste to chápali, tak se nám posmíváte, pohrdáte naší marnou prací a myslíte si, že na vás nedojde. Ještě chvíli můžete předstírat, že ten hnůj je jen vidlácká dezinformace a důležitě vysvětlovat, že ten dezinformátor nemá právo mluvit, protože se podívejte, jak je zamazaný. Ano, jsem… protože vyvážet vaše hovna je nejhorší práce na světě.

Člověk musí být tak trochu blázen, aby se nechal ostřelovat vašimi sračkomety typu Petra Mazancová a Daniel Takáč. Ale někdo se alespoň musí pokusit, protože ještě je šance, že to tu nedopadne jako ve Francii a v Německu. Ať už migračně nebo grýndýlově. Nechtěl jsem to tak, chtěl jsem si po večerech psát o zemědělství, chovat prasátka, dělat zabijačky a pít se sousedy portské a místo toho jsem opustil normální práci, dělám tady něco mezi politikou a médii a nechávám na sebe plivat, protože nemůžu mlčet a tvářit se, že je všechno OK.

A vy, lepšolidé, vy si ještě chvíli spolu s Fialou, Pekarovou a Šmardou namlouvejte, že to hnědé a páchnoucí je cukrová vata. Ještě si chvíli myslete, že ta žumpa je plná nutelly. Vlastně se divím, že Jurečka je ještě s vámi, jak vidno, být zemědělec není žádná záruka chápání, jak funguje život. Ještě chvíli pečlivě hlídejte, aby se na vašich kamarádech neobjevila ani nejmenší skvrna od hnoje a myslete si, že právě tohle z vás dělá lepší společnost. Ještě chvíli se posmívejte těm, kteří tu vaši ušlechtilost nechápou, protože vidí, co produkujete za odpad. Ještě chvíli si myslete, že boty od hnoje jsou dostatečným důvodem k umlčování. Ještě chvíli si myslete, že vám nějakou budoucnost vybojují zbabělci, kteří se starají jen o to, aby neutrpěla jejich pověst čistých, kteří se nikdy neumazali, protože kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Děkana Ševčíka jste se zbavili, zase můžete chvíli předstírat, že je svět v pořádku.

Buď se s tím kydáním začne, nebo jednou přijde Hérakles a ten ty Augiášovy chlívy prostě vyplaví. A lidé budou vlastně ještě rádi, protože po krk ve sračkách se blbě žije. Vy, novináři, buď pustíte do svého krásného a sterilního světa i lidi zdola, nebo jednoho dne zjistíte, že vás nikdo k ničemu nepotřebuje. Vy jste měli být ti, kteří upozorní na špínu. Ale rozhodli jste se, že budete upozorňovat velice selektivně a výběrově. Teď už to prostě vždycky bude smrdět a to pořádně. A vy to buď zvládnete a prostě připustíte, že v této zemi není všechno jen fialově sluníčkové a nebo vás to jednoho dne dožene.

Víte, proč to dělám? Protože to, co mi může udělat Rakušan nebo Česká televize, není nic proti tomu, co nám všem udělá budoucnost, pokud budeme pokračovat stejným způsobem dál.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

243 thoughts on “Sprostý článek o sprostých věcech

 1. Včera jsem byla na poště konečně vyzvednout balík, bo moje sestra, už Kanaďanka, mi poslala dárek na vánoce, lapač snů od indiána a je požehnaný, říkala ji děvčata z původního kmene.
  Bohužel ani to požehnání nepomohlo a já musela zaplatit 120 kč za celní služby. O které jsem nestála, bo tam bylo ještě puzle na skládání. Ona tam poslala i léky, ale celnice balík poslala zpět, bo my léky nepotřebujeme, bo Válek má všeho dost. Balík putoval dva měsíce tam a zpět.
  Za komančů to dělala také, posílala rodičům různé přípravky, léky také a vždy to došlo.
  A tak plná vzteku jsem napsala co si myslím na fb a ještě, že mi nechodí důchod. Na to se ozvala sestřenice z Řecka, že ona čeká už 8 mešíců. Tak jsme to Řecko přece jen dohnali.

  1. Nó tak vy ste už asi profláklí přestupníci a eště nadáváte. Měli ten balík hodit do moře mezi ty pomeranče a ostatní miliony tun otravin jako odpad.

 2. VIDLÁK, no, a je to vidlák, porád shání někoho, kerému by hodil volební hlas za celou svoji rodinu.
  Čeká, jako na výhru ve sportce, vyjde nevyjde?

  Nechce volit svoji jistotu, základní životní potřeby a související.
  Věří že ti, co je zvolí, to za něj vymyslí lépe.

  A ŽE GDYŽ TO NEPUDE, ŽE TO BUDE TEDA ZA LIDI SÁM DIKTOVAT A SÁM JE BUDE DANIT A UJAŘMOVAT.
  Až ho zvolí.

  Boží prostoto.

 3. Celým tímto článkem se jako niť vine přání malého puberťáka, který si přeje, aby už konečně ho ti dospělí vzali mezi sebe a začali se s ním bavit jako rovný s rovným…aby už konečně ho vzali na vědomí a začali ho respektovat…

  1. Jj, to mně dneska napadlo, že sem píšou samí puboši s bouchacíma kuličkama. Dycky na vánoce jim šlehne v mozku a začnou to práskat fšude. Akorát místní mají vánoce celej rok. Voni zajdou do bankomatu, vyberou si důchod a sou kingové. Vliv na papaláše harpagondechajcké federace nemaj, tak si hrajou na zasloužilce, kerým jako důchod ze socíku patří.

    1. Vás typuju na emerickomordechujckou pravdoplácačku. Mám, chvíli čas, můžeme pokecat.
     Určitě ste na tíži v nákladových položkách státu velice hodnotnou veličinou. Nuže?

 4. Když už se tu řeší umělá inteligence. Tohle je podle mě horší, protože ta inteligence vůbec nebude muset být inteligentní. Ale jestli si dovedete představit nový level totality, tak s tímhle zcela jednoznačně, protože ani vaše hlava nebude posledním útočištěm svobody: https://petapixel.com/2023/12/04/ai-can-recreate-images-from-human-brain-waves-with-over-75-accuracy/

  „Umělá inteligence dokáže rekonstruovat obrazy z lidských mozkových vln s „více než 75% přesností
  Vědci údajně poprvé v historii dokázali pomocí umělé inteligence rekonstruovat obrazy pouze z mozkové aktivity lidí s přesností přes 75 %.
  Podle japonských novin The Mainichi je rekonstrukce obrazů z mozkové aktivity obvykle možná pouze tehdy, když subjekt skutečně vidí obrazy vlastníma očima, nebo když byl specifikován typ obrazů, jako jsou obličeje, písmena nebo jednoduché postavy.
  Tým výzkumníků z japonského Národního institutu pro kvantovou vědu a technologii (QST) však nyní prokázal, že je možné přesně rekonstruovat složité obrazy pomocí umělé inteligence – téměř výhradně na základě myšlenek člověka.“

  1. No jistě, umělá inteligence bude imbecilní jako jeho stvořitelé. Víc tam není.
   Esli si to nechají blboni líbit?
   A že jo, páč nevolí ze zásady svoje potřeby , ale volí ( pšš v zastoupení) ze zásady, potřeby imbecilů.
   A proto už tady máme imbecilní společnost, kerá už nerozumí ani základním životním potřebám a klidně s nima obchodují.

 5. „…stane se prvním strojem, jehož výkon bude odpovídat odhadovaným 228 bilionům synaptických operací za sekundu lidského mozku.“

  😀 SPRÁVNĚ:
  …stane se prvním strojem, jehož výkon bude odhadovanýMI 228 bilioNY synaptických operací za sekundu ODPOVÍDAT lidskéMU mozku.

  Ach, ten Češtin… Ale co taky čekat, když to psal osel…

  1. Proč to tak komplikovat: „[…] stane se prvním strojem, jehož výkon bude odpovídat odhadovaným 228 bilionům synaptických operací prováděných lidským mozkem za sekundu.“

 6. pro k42 : Vcil mudruj proti AI 🙂 Blížíme se k impozantnímu technologickému průlomu. Až v Austrálii v dubnu 2024 spustí neuromorfní superpočítač DeepSouth, postavený jako impulzní neurální síť SNN, stane se prvním strojem, jehož výkon bude odpovídat odhadovaným 228 bilionům synaptických operací za sekundu lidského mozku.
  : https://www.osel.cz/13230-neuromorfni-monstrum-deepsouth-bude-simulovat-vykon-lidskeho-mozku.html

  1. Monstrum bude tvořit zase jen monstra, dokud do toho nezasáhne člověk a nevypne to kvůli velké spotřebě.
   Zase budou dokonalé modelky, s třemi prsty na dlóóuhých nohách – a tobě z toho bude stát péro?

   1. Teco, ja uz kvuli tobe doufam ze to zertujes, protoze jinak ses ukazal ajko naprosty idiot ktery promarnil prilezitost mlcet. Vem malorajdu a zastrel par kocicek, budes si pripadat uzitecny.

    1. Nejsem Einstein, ale něco o tom prostě vím, protože to 30+ let dělám v praxi. První „AI neuronovou“ aplikaci jsem dělal koncem 80. let, šlo o snížení šumu A/D převodníku podle vstupních dat, pak filtraci šumů a ruchů z komunikačních souprav do tanků a pro policii do vysílaček. A pak pro vývoj neuroprotéz pro hluchoněmé… a pak pro burzu a pojišťovny, …

     Prostě, když o tom nic nevíte, tak žerete i hovadiny z Osla. Mihulka to kdysi nazval předvídavě: je to pro osly.

     1. Vam chybi evidentne predstavivost a vedecka intuice, proto jste to dotahl jen na delnika vedy, dal ne. Vezite po krk v konzervativnich, „osvedcenych“ schematech. Ano, i takovi musi byt, mozna jich ma dokonce byt vetsina, chrani nas to pred zmatkem a chaosem. Ale beda kdyz se konzerva stane „koryfejem“ ktery svoji vahou zabrzdi vyvoj nekdy i na desitky let…

      1. 😀
       Vpřed, inovativní Einsteine s představivostí a intuicí! Ty to dokážeš, věříme Ti.
       Vítězství máš předem v kapse.

       1. Myslím, že BANdita myslel buď Sergeje Michajloviče Ejzenštejna, nebo město Bayerisch Eisenstein. O Einsteinovi nepadlo ani slovo…

      2. Proboha, BANdito, vy se za to perete, jako byste do toho investoval veškerý majetek a na úspěchu té technologie závisel váš osud. Mluvíte o tom nadšeněji a prosazujete to agresivnji než samotní tvůrci, kteří velmi racionálně uvádějí, že hlavním přínosem je úspora energie a že „…by měl přispět k pochopení fungování mozku i k vývoji aplikací, které zahrnují rozhraní mezi živou nervovou tkání a elektronikou, včetně senzorů, biomedicínských aplikací, robotiky, vesmírných technologií a umělých inteligencí. Všimněte si, že oni sami přiznávají, že netuší, jak mozek (minimálně pokud jde o vědomí a tvořivost) vlastně funguje, a že doufají, že jim ten model pomůže aspoň něco z toho pochopit…

       Vždyť k42 má pravdu, ty termíny znějí marketingové krásně, ale všiml jste si, že před pár lety bylo všechno nano a nanotechnologie měly zcela změnit svět? Ještě chvíli před tím to byl 3D tisk. A tak dále. Nakonec z toho nemalý užitek a přínos v mnoha oborech byl, ale že bychom dnes tiskli auta na 3D tiskárně, to jaksi úplně nehrozí. A marketingová bublina splaskla.

       Nikdo vám vaše nadšení nebere, ale nechte ty, kteří problematice rozumí trochu víc než vy, aby si ponechali své výhrady a skepsi k těm bombastickým výkřikům.

       1. Borowitzi, vy taky pouzivate primitivni bubinkovy revolver kde my moderni mame Glock 40 🙂 Mozna jsem nadseny trochu vic nez je prumer, ale ja uz z toho mam v kapse 3000 Kc ktere jsem nemusel vydat za prekladatele 🙂 A vidim, jak obchazi hruza dabery, grafiky, apod. Vyvoj v AI je silene rychly a ja jen domyslim jeho dusledky uz s pouzitim dnesnich dostupnych technologii – co taky za kratkou dobu nemusi byt pravda, skutecnost bude mnohem vyraznejsi. Po x-te opakuji ze zasadni novinkou je nahrada kognitivnich schopnosti cloveka. Dosavadni roboti meli zasadni nevyhodu ve velmi uzkem vymezeni prave svych kognitivnich moznosti. Ano, manipulator co misto Jozina s IQ 80 (s IQ 107 by uz delal mistra 😀 ) vklada do lisu kus gumy, zatim nedokazal rozpoznat treba ze z vetraku na strope haly priletlo na polotovar hovno a vlozil ho do lisu i s nim. Uz velka slava je, kdyz ma naky hruby vizualni scanner aby rozeznal zda to tam vklada ve spravne poloze -ale to je dnesni maximum. S AI rozpozna (nauci se) vse co ten Jozin – a Jozin bude zbytecny, nezamestnatelny a nebude pro nej s jeho IQ casem zadna nahradni profese. O to tady jde, ne ani tak o to aby AI „myslela“ plne srovnatelne s clovekem.

          1. Nemám. Na trhu je dost pažeb všeho druhu, případně – pro opravy a modifikace starých pušek jsem znal skvělého truhláře, který se na takové věci specializoval; dělal také umělecké truhlářství pro rekonstrukce zámeckého nábytku a další takové krásné věci; ale už zemřel.

           Tak doufám, že se pak pochlubíte, k čemu jste došel…

         1. k, tak se podivejte jake mate mezery ve vzdelani : Malý úvod do terminologie oboru pažbení.
          Zápažbí :
          Na zápažbí se každopádně nachází kritický bod celého pažbení, bohužel nikdo neví, k čemu tento bod slouží. Bylo to důkladně vysvětleno v jakémsi spise v Alexandrijské knihovně, ale svitek vzal za své při známém požáru způsobeným jedním z předků puškaře Hořice Páleníka, řemeslníka na stavbě Národního divadla. Jak vidno, nejušlechtilejší myšlenky pažbologie to mají odjakživa těžké.

          Současní fyzikové prohlašují, že kritický bod pažbení je bod, ve kterém se zápažbí, kymácející se danou silou F1, nachází v optimální rovnováze O s kotangentem sil cotg F2 generovaných reakcí R předpažbí na tření Fr v mezipažbí.

          Indiáni naopak věří, že kritický bod zápažbí je místem, kterým do pažby vstupují zlí duchové, kteří chtějí pažbu ovládnout. Používání takto ovládnuté pažby je nebezpečné a proto všechny pažby v předkolumbovských indiánských osadách v Americe mají kritický bod useknutý.
          Předpažbí :

          Předpažbí je nejdelší částí pažbení. Výjimku tvoří tradiční etiopské pažby, které mají předpažbí i zápažbí stejně dlouhé. Etiopské pažby se však používají pouze pro rituální účely. Předpažbí je možno využít i ve vojenství a to jako bidlo, kterým lze jezdce shodit z koně. Alternativně s ním lze člověka praštit po hlavě. Taky se jím dá píchnout do břicha. Nebo do oka. Nebo praštit do koulí. Předpažbí může mít řadu značně bizarních použití v souvislosti s lidským tělem a proto raději přejdeme k popisu dalších částí.
          Mezipažbí :

          Mezipažbí je značně pozoruhodná část pažbení, která umožňuje jeho typický pohyb. Z tohoto pohledu je to klíčová část celé pažby. Protože bez ní by nebylo možno pažbu používat k účelu, pro který byla vytvořena. Bez mezipažbí není možno pažbou efektivně mlátit ani obilí, ani souseda. Mezipažbí je klíčem tajemství pažby, prvkem dynamickým a flexibilním. Mezipažbí se skládá ze dvou částí, které jsou vzájemně volně propojeny. Jedním, pro laiky z nejnepochopitelnějších prvků mezipažbí, je fakt, že mezi oběma polovinami mezipažbí se nenachází nic než vzduch. Předpažní část mezipažbí totiž tvoří čep, které prochází zápažební částí mezipažbí která je rovněž tvořena čepem. Tyto dvě čepy, vzájemně sebou, jeden druhým a druhý prvním procházející, spojují obě části pažby, totiž předpažbí a zápažbí, v integrovaný, dynamický, dialekticky jednotný celek.
          Podpažbí na Nadpažbí :
          S podpažbím se můžeme setkat u pažby japonského původu San Setsu Kon, skládající se ze tří částí (používá se v Kung-fu jako zbraň, před kterou nelze uniknout). Sílu úderu podpažbí můžeme odvodit ze vzorce:

          Fc = ((10 x 14n1)/(n2 x 8K)) x dc

          kde Fc = síla podpažbí, n1 = úhel prvního mezipažbí, n2 = úhel druhého mezipažbí, K = kilojouly vynaložené na zpětný ráz a dc = je délka pažby. Je to střední část je často pobitá cvočky – historickým příkladem je kupř. Stříbrná puška náčelníka Winetoua.

          Jediná zmínka o nadpažbí pochází z polské legendy o Przemyslowi ze Sztrelcze. Bohužel není známo, o co šlo, protože tato legenda byla předávaná pouze ústně a nikdo nepřikládal žádnou váhu tomu, aby v ní vysvětlil co to nadpažbí vlastně je. Avšak díky této legendě víme, že existovalo alespoň jedno nadpažbí. Problematikou nadpažbí se zabýval ruský vědec zajordánského původu dr. Ruben Augustov, avšak zmizel v dobách stalinských čistek i se všemi dokumenty nadpažbí se týkajících.

          1. Máte už napsaný volební,…základní…, životní…, nezahoditelné…, neprodejné… a jinak nezkurwitelné potřeby, hmmm, alespoň deset, to dáte. Jó nevíte kam to hodit, zahodit a ták…

           Nebo zase budete volit jiného fialu, třeba fialovou babyšku? Muheeeee

        1. Jj, nedávno jsem opět viděla film „Návrat do budoucnosti“, no a kde ta budoucnost je? Nic z toho co tam předvídali, se nějak nesplnilo…

  2. 2 BANdita:
   Celkem nic nového, už v českém televizním seriálu existoval jakýsi „Centrální mozek lidstva“ (CML), který při zemětřesení utrpěl závažnou poruchu… (každý snad zná).
   Také v románu V.Kličky „Drion opouští Zemi“ z roku 1983 odlétá jeden pozemšťan (Čech) mezigalaktickou lodí (Drionem) s krásnou mimozemšťankou Miel na její domovskou planetu Auriolu, aby se tam dohadoval s centrálním galaktickým megamozkem zvaným „Omniment“ o zbytečnosti násilné mimozemšťanské léčby válečné agresivity pozemšťanů… (procedura se nazývala „deguolizace“).
   Ústřední mozek byl nakonec úskokem vypnut, nicméně v závěru románu pozemšťan Václav Jiskra zapochyboval, jestli to bylo dobře a jestli ta deguolizace raději neměla proběhnout…
   https://www.databazeknih.cz/knihy/drion-opousti-zemi-135214

   Docela dobré sci-fi tehdejší doby. A já podotýkám – to autor ani hlavní hrdina románu ani neznal dějiny lidstva od roku 1983 do dneška!

   1. Včera jsem viděla obrázek jak říká profesor v Návštěvnících, musíme se vrátit včase a dohlednout, aby si otec Markéty Pekarové nezapomněl nasadit kondóm. 🙂

  1. Ano, že to přiznávají i žumpy, je ukázka toho, jak je to na hraně.

   Faktem totiž je, že z vyrobených cirka 1000 F-35 je zhruba čtvrtina „Block 2.x“ – ty jsou bez radikální přestavby bojově nepoužitelné celkově – vhodné snad pro úvodní etapy výcviku, ale nic jiného; dalších asi 50% je „Block 3.x“, které jsou „bojově použitelné omezeně“ – co to znamená reálně si naštěstí nemusíme představovat – a zbytek je nesplněné zadání pro „Block 4.x“, kde hoši, dívky a dalších 68 pohlaví z Lockheedu prošvihli všechny mnohokrát posunuté termíny a upgrady dosud neprošly testy ani certifikacemi.

   Přičemž „upgrade“ těch 2.x je tak drahý, že se vyplatí letadla sešrotovat a udělat nová. Block 3.x se dá přestavět – protože úpravy nejsou rozhodně jen softwarové, ale zasahují dost hluboce i do samotné konstrukce letounu, nejenom do novějších systémů. Block 4.x ještě nefunguje – a není jisté, zda vůbec někdy dle požadavků bude, jelikož narazili na fundamentální problém s teplem.

   Holt fyziku oblbnout nelze, a když letoun během vývoje jaksi „ztěžkl“ (příliš mnoho „vychytávek“ a vyspělých systémů), tak potřeboval výkonnější motor – ten poladili na vyšší výkon, ale následně se ukázalo, že požadavky na chlazení motoru a elektroniky a draku letounu jsou takové, že to fyzikálně nejde…

   Cesta z toho není vůbec jednoduchá, hlavně když nemohou veřejně uznat, jak fundamentálně posrané to ve skutečnosti je – to by šlo mnoho tisíc lidí do kriminálu, zabavili by jim majetky, hlavouni by museli od koryt… Prostě byl by to šílený clusterfuck, dokonce i mezinárodního rozměru – protože jde o mezinárodní program v rámci NATO a „partnerů USA“ – „Joint Strike Fighter Program“ (společný útočný bojový letoun).

   Tudíž, zatím se z toho už 10 let vylhávají, s tím že časem díky pokroku v elektronice a materiálech – a vývoji nového motoru (upgrade starého, protože vývoj nového by byl malér pro zúčastněné) snad budou elektronické systémy menší, tím pádem letoun bude opět lehčí, nebude potřeba tak výkonný motor a tak budou moci stáhnout teploty v turbíně a klesnou požadavky na chlazení… No jenže, to se za těch 10+ let nějak pořád neděje…

   Malér je, že F-35 měla už dávno nahradit stará letadla v USAF, USN a letectvech NATO, takže se nevyrábějí náhradní díly na ta stará letadla minulé generace nebo jsou velice drahé a nedostupné. A s F-35 se dá létat jenom hodně omezeně a navíc to stojí několikrát větší peníze než provoz předchozí generace bojových letounů – takže na to ani letectva/námořnictva nemají peníze.

   Bojové použití je prakticky nemožné, kromě ojedinělých víceméně PR akcí – třeba Izraelci s tím občas pouští křídlaté střely proti Libanonu a Sýrii, ale raději pěkně bezpečně nad Izraelem nebo Libanonem, kde není PVO a nic jim nehrozí.

   Prostě, je to ultra mega hyper super malér: stačí se začíst do oficiální zpráv amerického GAO, což je vládní úřad pro sledování vládních projektů – to je úděsné čtení; divíte se, že většina zúčastněných není už dávno na doživotí v kriminálech. Jenže to v americkém systému nejde: spadly by akcie Lockheed Martin, mimo jiné 😀

   1. Současně mi přijde zajímavé, že o ruských letadlech nikdo nemele.
    To by totiž bylo nějaké radosti ve sračkometech, kdyby to Rusovi padalo, jak přezrálé hrušky – a ono hovno.
    Rusovi to lítá, nepadá, odpaluje z toho rakety – a někdo je z toho asi na nervy..

    1. Žumpy popsaly tisíce hlavních stran historkami o „zaostalém a nespolehlivém ruském šrotu“ – čímž byla míněna především ruská bojová letadla.

     A pak nastaly ruské akce v Sýrii, v roce 2015, a nastal – i mezi leteckými profesionály na Západě, kteří takovým blábolům do té doby věřili – silný údiv, že Rusové dělají až 5 misí za den na letadlo, přitom ve velice primitivních podmínkách na letišti bez vybavení, bez rozsáhlejšího servisního zabezpečení. A vše jim funguje, nepadá.

     S americkými/Západními bojovými letouny – s výjimkou Gripenů a českých L-159 Alca – by něco takového bylo zhola nemožné.

   2. Co je na tom úděsné, tedy pro USA a Západ, že situace s F-35 je přímo ukázková: podobně je na tom hodně zbrojních nebo složitějších civilních projektů v Americe nebo Západní Evropě. Je to dáno debilitou managementu, který nemá žádné STEM vzdělání a žije v dojmu, že Fšecko je možné… v Excelovských tabulkách a PowerPoint prezentacích, no tam jistě jo.

    Když inženýři „nefungují podle jejich představ“, tak použijí větší bič, případně je vykopnou a najmou jiné, levnější – třeba Indy. 😀

    Jak vtipně poznamenal jeden technický expert od Boeingu – jejich vlastní zkušební pilot – po maléru s B737 Max 8, “This airplane is designed by clowns, who in turn are supervised by monkeys“ (Toto letadlo bylo navrženo klauny, kteří byli řízeni opicemi).

    Že platí termodynamické zákony a zákon zachování energie – hlavní a těžko překonatelný průser F-35 – to takovým lidem nelze vysvětlit, když jsou to maximálně právníci a ekonomové, ještě spíše politologové, PR specialisté a investiční experti… Už jenom z toho důvodu, že považují exaktní vědce a technické inženýry zvláště za podřadnou, nižší formu života… která do toho vlastně nemá co kecat. Takové lepší instalatéry nebo koloťuky ze železnice. Kteří jim závistivě kazí jejich životní úspěchy…

    „Nasaďte si manažerský klobouk a držte hubu!“, řekl letový managór raketovému inženýrovi, který protestoval proti povolení startu – když neprošly kontroly a venkovní teploty byly hluboko pod povolenými limity. Při startu raketoplánu Challenger, který pak v 73. sekundě letu vybuchl.

    Koukněte se někdy na nynější plány NASA ohledně přistání na Měsíci – mise Artemis III. STEM vzdělaný člověk před tím potřebuje panáka, lépe několik, jinak asi omdlí. Ti blázniví šílenci vybrali jako HLS (Human Landing System), tj. stroj který poletí mezi stanicí Gateway na oběžné dráze Měsíce a povrchem Měsíce a zpátky, upravené Muskovo super čudo Starship. Má to být funkční za 4 roky…

    Přitom, je to přímo definice šílenství: v normálním světě by celou tu výběrovou komisi NASA ihned odvezli na uzavřené oddělení psychiatrie sanitkami s houkačkou. Starship ještě nikdy nebyla na oběžné dráze; pohonné motory Raptor-2/3 pro Starship a její první stupeň nefungují spolehlivě – jsou teprve na začátku vývoje, který může klidně trvat ještě 30 let. Projekt předpokládá čerpání paliva pro let k Měsíci (čudo se tam musí napřed nějak dostat a zakotvit u Gateway) z další Starship s palivem – bude potřeba asi 10 letů s palivem na jedno naplnění… Napřed je nutné „certifikovat“ bez posádky, tudíž celá ta sranda bude vyžadovat asi 100 startů soulodí Starship a jejího boosteru (prvního stupně). No a to pomíjíme miliardu technických problémů třeba s provozem a opětovným startem velice složitého motoru Raptor z povrchu Měsíce, kdy bude čudo vychlazené na 4K (teplotu pozadí), hehehehe. Netřeba psát dále… kdo se nad tím „pozastavil“ oficiálně, byl vykopnut případně raději už drží hubu.

    Takhle to je. Někdo říká, že USA/Západ brzy doženou Rusko v hypersonice, PVO/PRO, radarech, raketách etc… něco mi říká, že ne. 😀

     1. Jistě, ale to je skvělý projekt Falcon 9, perfektně a „konzervativně“ udělaný – ačkoliv současně inovativní tím motorickým přistáním prvních stupňů a „znovupoužitelností“ (i když není moc jasné, zda se to vyplatí opravdu, jelikož kontroly, defektoskopie, doprava, … také něco stojí).

      S tím NASA to chyba Muska nebo SpaceX, ti jen využívají bordelu, který tam je. V rámci možností… jestli je někdo skutečný „PR mág“ nejvyššího stupně svěcení, je to Elon Musk. 😀

    1. Tak třeba jim s tím píchne AI.
     Napsali 4 roky, tak budeme držet palce, aby se podařilo aspoň zhruba zopakovat program Apollo a misi 11.
     Hej, moment…kdy že to bylo ??? 😀

     1. Jistěže byli, to je naprosto bez debat.
      Zpochybňování a celé to šílené popírání amerického přistání na Měsíci je ukázkou bláznění nynější doby – a nevzdělanosti lidí.

      Samozřejmě, v USA je to především kšeft: bláboly o čarodějnicích a UFO už tolik netáhnou, tak si našli další niku, kde mohou chrlit knihy, filmy, dokumenty. Jako 9/11, což je další takové téma, plně převzaté různými vyčůranými manipulátory a idioty.

      Debilové v akci… to je podobné jako v jiných záležitostech. Klimatická změna – tomu fakt většina i vzdělaných lidí v USA věří – někteří ovšem „povinně“, protože jinak by si neškrtli. Energiewende. E-čuda místo aut…

      Ohňostroje aktivní stupidity.

      1. Co jsem cetl, tak kdyz zjistili, co vsechno to obnasi, rozhodli se to pristani na Mesici jen natocit. Akorat nechteli ponechat nic nahode, tak na misto rejzi najali perfekcionistu a ten je nakonec donutil k nataceni v originalni lokaci.

       1. Kdysi na podobné téma byla celkem vtipná sci-fi povídka: o hollywoodském dodavateli, který do sci-fi filmů vyráběl různé vesmírné koráby s vymakanými interiéry a dodával i výborné masky eMZáků. Ve finále se zjistilo, že ty kosmické lodě byly pravé a herci s maskami nebyli herci a nebyly to masky… prostě si takhle přivydělávalo pár mimozemšťanů…

      1. To neviem, ale proste mne mnoho veci sa zda ine, ako sa mi povodne javili.
       1) Americki kozmonauti ktori boli tyzden v kozme, pomaly na druhy den vysmiati v autach…..ruskych vynasali z modulov na rukach, museli sa zotavovat
       2) nemaju motory, skafandre, nic s cim pred 50 rokmi nemali problem. Vraj sa stratili zaznamy u dodavatelov. Ale ti dostavslu zadania od NASA, nie, ze kazdy si daval to svoje……niekto specifikoval, kto, co ma urobit a ako to bude sediet s dodavkami od suseda a ten niekto bol v NASA
       3) v tej dobe este nevedeli co su to za problemy s WC ( doteraz s tym maju problem), ale vsetci pristali cistucki
       4) nemali ziadnu skusenost s miestom pristatia, kazda chyba mohla byt fatalna. Ale oni nielen na prvy pokus pristali, oni tam este aj skakali a predvadzali sa, pritom nejaky tvrdy pad do jamy s prepichnutim skafandru znamenal smrt
       5) zo Zeme startuje raketa s viacerymi modulmi, pricom ju drzia kolmo vsetky tie odpalovacie „drziaky“, z Mesiaca odstartovali len tak. Ano, nie je tam atmosfera, gravitacia je 1/6, ale aj tak…..vzorky su bud falosne alebo divne ( ruske vzorky obsahuju ine podiely vzacnejsich prvkov)
       6) USA nikdy nepostavili poriadnu orbitalnu stanicu, skylab pistavlli po skonceni projektu apollo, skoro im skoncil na hlave. A tu si dokazali zriadit ci udrzat raketu na orbite Mesiaca len tak? A nasledne z nej odpojit pristavaci modul a potom sa s nim vratit?
       7) ich vedomosti o radiacii v tej dobe boli chabe, vsetci ti co boli na Floride v múzeu a videli tam tie staniolove ochrany, sa smiali, napriek tomu všetko v pohode, vacsina kozmonautov sa dožila veľmi požehnaného veku, hoci boli min.3 dní vystavení žiareniu vonku
       8) Rusi mali sputnik, také zviera, hentake zviera, psa, Gagarina, Amici mali Glena, co defacto ani nezrealizoval poriadny obletela zeme, potom čosi, apollo 1 havaruje, par ďalších odštartuje a hned clovek na Mesiaci?
       9) z každého veľkého prielomu vo vede bol významný a necakany výsledok…..z Gagarina boli satelity, zmena meteorologie, niečo pre armádu, kozmicke scanovanie, komunikácie……co bolo z Apolla? Studená pena, aby sa im lepšie sedeli? Za mňa divne

       1. Já si pro sebe neumím odpovědět ano – ne. Ale je pro mě otázkou bez odpovědi, jak se dostali skrz Van Allenovy pásy. To je území smrti, do jejich území nebyl kromě Apolla realizován žádný let. Citace:
        „Radiační dávky ve van Allenových pásech by byly pro člověka smrtelné, většina kosmických letů se však odehrává pod jejich hranicí. Skrz pásy tak prolétala jedině Apolla při cestě k Měsíci, lodě se ovšem kritickými oblastmi pohybovaly velmi rychle, takže pro astronauty nepředstavovala tamní radiace vážnější riziko.“

        Takto formulované věty jsem našel prakticky ve všech zdrojích o letu na Měsíc – sice se tudy kvůli tvrdému záření nedá, ale voni dupli na plyn, takže…, což mi připomíná pád wtc7, kterou do sebe dle oficiální zprávy vtloukly rozvibrované rohové ocelové nosníky.

        Mmch, ty radiační pásy byly objeveny slabě deset let před prvním letem, v 69. o nich bylo známo, že objemově pulsují, rychlost některých částic v nich se blíží světlu a živý organismus tam nepřežije…
        Sarkasticky by se mohlo říct, že poslat tam sovětského člověka by bylo ok, protože ten přežije všechno, ale obyčejného Američana…?

   3. Hm a Rusáci modernizují bez keců Tupolev Tu-160. No jo, když ráno vstanou a jdou na záchod a nemusí řešit jestli toto nebo totok.

    ModernizaceV roce 2002 se ruské ministerstvo obrany a KAPO dohodly na modernizaci 15 Tu-160. V červenci 2006 byl po testování přijat do ruských služeb první repasovaný a částečně modernizovaný letoun; údajně obdržela schopnost používat konvenční zbraně, ale nebyla modernizována o novou avioniku, jak bylo dříve plánováno. První modernizovaný letoun schopný nést novou konvenční řízenou střelu dlouhého doletu Kh-555 byl dodán ruskému letectvu v dubnu 2008 následný kontrakt na modernizaci dalších tří letounů se odhaduje na stála 3,4 miliardy RUR (103 milionů USD).

    Přestože Kuzněcov navrhl motor NK-32M s vylepšenou spolehlivostí oproti motorům NK-32, jeho nástupnická společnost měla potíže s dodáním funkčních jednotek. Metallist-Samara JSC nevyráběla nové motory deset let, když v roce 2011 dostala kontrakt na generální opravu 26 stávajících motorů; o dva roky později byly dokončeny pouze čtyři.

    Přestože Kuzněcov navrhl motor NK-32M s vylepšenou spolehlivostí oproti motorům NK-32, jeho nástupnická společnost měla potíže s dodáním funkčních jednotek. Metallist-Samara JSC nevyráběla nové motory deset let, když v roce 2011 dostala kontrakt na generální opravu 26 stávajících motorů; o dva roky později byly dokončeny pouze čtyři.

    1. Mělo být tohle: Dne 2. února 2020 provedl modernizovaný Tu-160M svůj první zkušební let na letišti Kazaňského leteckého závodu pojmenovaného po I. Gorbunovovi.[20] Dodávky byly zahájeny později v tomto roce, pět letadel bylo vybaveno novými motory do srpna 2022.

 7. Téma dnešního článku, ostatně jako většiny dalších, je epidemie. Choroba se jmenuje myšlenková lenost. Většina lidí nenamáhá své šedé buňky mozkové a slepě věří tzv. autoritám. Kromě namáhání vlastního myšlení jim totiž nic, než slepá víra nezbývá. Je to tak v každém oboru. Empirické údaje ze všech katastrof hovoří jasně. Pokud dojde k nějakému průseru s obrovskými následky, je cca 85% pravděpodobnost, že k následkům došlo z rozhodnutí autorit a respektování jejich rozhodnutí. Známých příkladů jsou desítky, např. k zatopení pražského metra při povodních 2002 došlo z rozhodnutí tehdejších autorit města v čele s primátorem Igorem Němcem. Iluze v moudrost autorit je symptomem ochablého myšlení.

  1. Jj, pražský primátor Němec (ODS) zval v onen osudový večer ještě ve 22 hod. všechny pražáky do metra – prý je naprosto bezpečné… 🙂
   Škoda, že ho pražáci neposlechli… Ráno nevěřícně zírali, jak v některých stanicích voda omývá hned první schůdek vchodu do metra… 🙂

   Ale to metro, to byla jenom taková banalitka. Na dnešní stav státu a společnosti ukázkově pasuje příběh o zkáze Titaniku. Naprosto perfektně, ta alegorie je jako vyšitá. Akorát, že tentokrát žádná Carphatia (BRICS) nepřijede…

 8. Já Vidlákovi velice fandím v jeho snažení, ale obávám se, že v této zemi je na všechno už příliš pozdě.
  Vidlák píše o obrazném vykydávání hnoje – toho společenského, lidského. Celkem se o Vidláka obávám, protože se mu pravděpodobně stane, že ho ta lavina hnoje zavalí. Tak jako mnohé jeho předchůdce. Toho hnoje je prostě už příliš mnoho. Hromadil se hroznou spoustu let. Věděl to např. nejen Mirek Dolejší, ale i takový Karel Kryl. Ten už v roce 1992 složil text:

  2. sloka písně SMEČKA, album MONOLOGY, c-1992:
  „Déšť padá na sloup morový a zamořenou révu,
  už táhnou koně kovoví z Augiášových chlévů.
  A není kdo by vykydal, vždyť rádci samozvaní,
  si pěstí staré zvyky dál – a kradou, lžou a žvaní!“

  Celá skladba zde: https://www.youtube.com/watch?v=wdEdLAuFt-c

  Souhlasím s Karlem, věděli jsme to již před 30 lety – česká společnost je otrávená a odsouzená k zániku.
  Proto je stát vyplundrovaný, krachuje a je na odpis / na zrušení.
  Místní lokajové a jejich pohůnci a přisluhovači z řad presstitutů či státní správy se naivně domnívají, že pokud budou v zájmu svého panstva snaživí, budou zkáze ušetřeni.
  Omyl – nikdo nakonec nebude ušetřen. Karma je zdarma a svému osudu nikdo neunikne.

  1. S tim se da souhlasit.
   S kym mluvim, a to temer bez vyjimky, ten je hrdy na to, ze neni Slovan, ale Kelt a narodni stat je pro nej jakasi smesna kategorie, jiz se zabyvaji jen dezolati.
   Vule k narodu je v Cesku miziva a v souhlasu s vami se domnivam, ze v tomto smeru byl Rubikon jiz prekrocen.
   Osud Ceska smeruje k dalsi spolkove zemi, ci, v lepsim pripade, k euroregionu.

   1. Klidně může být i hrdým Keltem z České republiky.
    Nebo at si to zkusí v té EU. O nějaké spolkové zemi se jim může jen zdát. Pro Němce je lepší, pokud máme statut kolonie. Proč by s námi jednali jako rovný s rovným, když nevzbuzujeme respekt.
    Ono i východní Německo některým není rovné.
    A budoucí Německý chalifát jim otevře oči. Možná by ještě rádi zpět.

   2. Mám jinou zkušenost.
    Věřím, že fascinace Západem zachází na (přirozené) úbytě. Jen se blížíme k bodu deziluze mas, to může být ten turning point.
    K Západu, jako výkladní skříni dobře zásobeného obchodu, jsme vzhlíželi od 70. let. Burda se posvátně posouvala z rodiny do rodiny. Peníze, komfort, konzum….a trochu té svobody. To bylo to, co nás táhlo nejvíce. A, také, snaha vysmeknout se sovětům, i když dotované půjčky na baráky (postali i čerstvě vyučený), dovolená s ROH za pět kaček neškodily.
    Vzpomínám si na mé wow, když jsem se poprvé dostal do Rakouska v roce 1990. Kde dnes máte ten markantní rozdíl? Dnes je to o tom aspoň uchovat nabyté, ne Západ dohnat, bo není kam ho dohánět. A to bude jednodušší bez něj.
    Děje mají dynamiku. Po, možná, 50 letech usilování o západní životní styl zjišťujeme, že je Západ vyjedený. A berou oni od nás. A namísto dosažení českého snu: „makej, a budeš jako Němec“ se jasně ukázalo, že nikdy nebudeme jako oni, protože nesmíme být, protože bohatství jedněch se musí vzít u druhých.
    Věřím, že se to obrátí. Ale nesmí se čekat, jinak už nepůjde se oddělit od mrtvoly, která začíná zapáchat.

    1. Majkl:
     Naši lidi nad 50, tohle všechno vědí. Teda ne úplně všichni, ale skoro. Z těch výjimek si dneska děláme srandu.
     Měl jsem tu možnost, jezdit do Conrada skoro celé osmdesátky. Jak se věci doopravdy mají, jsem zjistil už někdy v jejich polovině.
     Jenže nás bylo málo, kdo uhnul i mimo výkladní skříně a kdo viděl to, co nám pro jistotu neukazovali – a to Rakušáci nebyli nějaký extrém.
     To se tak někdy stane, že když nemáš za prdelí fízla, tak se dostaneš i tam, kam jsi původně nemířil..
     Kilovka mletého kafe, v Aldi a za 39,-šilasů? No nekup to…akorát to nebylo k pití, ale jinak dobrý.

 9. Jó.Já se jenom trápím dnešní smradlavou dobou ,ale Vidlák skutečně bojuje a za to ,vřelý dík ,alespoň někdo se dovede postavit hloupé přítomnosti.

 10. Offtop
  Putinovi ty úmrtí jdou evidentně k duhu, na presskonferenci vypadá docela uvolněně a rozšafně, trousí vtípky a (verbálně) drtí KoZy)))

  1. A já se byl pobavit v diskusi iděsu, k tomu přenosu.
   Je fakt k neuvěření, co mezi námi žije – jeden příklad, píše nějaký pan Paták:

   „Nebyl důvod se připravovat na válku. Válku do Evropy, tak jako v případě 2SV, přinesli až rusáci. Zaspali jsme a jde o to, jestli z toho sladkého snu dokážeme brzy procitnout, nebo se v té posteli budeme válet tak dlouho, az žádnou postel už mít nebudeme.“

   Jestli se tohle rozmnoží a rozšíří, tak je s náma ámen.
   Ale nejspíš totéž si o vidlácích myslí lepšolidi z iděsu 😀

   1. To je Karel Paták, jeden z nejblbějších aktivistů promigračních, proEUropských, protiruských, provládních…
    Je to téměř parodie na aktivistu – nejdřív jsem v jeho výpotcích na twittru a fejsbůku zkoušel najít nějakej složitější humor nebo co, až pak mi došlo, že je opravdu tak galakticky blbej.
    Kam se hrabe Pješčinský.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *