17 července, 2024

Vážně bychom už měli…

Přátelé, naši budoucnost vidíte v obchodech při běžném nákupu. Sice se pořád mluví o šestnáctiprocentní inflaci, ale do té jsou započítány i ceny lokomotiv. A v poslední době mám pocit, že je tam započítávají proti rohlíkům jedna ku jedné. Ve skutečnosti je pro běžného člověka inflace už minimálně padesátiprocentní. To, co si musíte koupit každý den, to je drahé jako sviňa a to podotýkám, že suroviny většiny mléčných, masných i pekařských výrobků byly zasmluvněny před půl rokem za poloviční ceny oproti dnešku. To, co je teď, není ještě nic proti tomu, co přijde.

Je to nějaký rok zpátky, to ještě vládl rozhazovačný Babiš, inflace skoro nebyla, jen jsme tu měli covid a na sociálních dávkách se rozdávalo ostošest, tehdy jsem psal článek, že takhle se to dělá – dáte lidem sociální dávky, pak přijde inflace, ona jim to zase sebere a vezme jim víc, než kolik činily ty žebračenky, ale lidi budou chvalořečit vrchnosti, že mají alespoň něco, protože si dovedou snadno spočítat, jak by vyšli, kdyby jim Babiš nezvedl důchod a přídavky na děti.

Takhle to dělá rozumný státník. Vzbudí naději, spustí plošnou pomoc, lid se necítí být opuštěn, vláda je víceméně milována… a inflace celou tu pomoc zkoriguje, že je vlastně nepatrná. Ovšem naše nová vláda je mnohem progresivnější. Ta od první chvíle vzbuzuje jen beznaděj. Tentokrát nejen u chudých a důchodců, ale dokonce už i u středních vrstev. Na jejich adresnou pomoc nikdo nedosáhne, snížení spotřební daně na benzín jsme nikdo ani nepoznali, ale zato jsme se zapojili do války.

Mimochodem – můžeme tu diskutovat jak chceme, jestli jsme válčící stranou, nebo jestli stojíme mimo konflikt na Ukrajině , ale upřímně, na tuto otázku nebudou odpovídat naši právníci ani ústavní soudci, tuto záležitost rozhodne Putin. On bude ten, kdo posoudí všechny argumenty a podle toho se k nám Rusko zachová.

Já vím, že revoluce se nedá urychlit, ale když se dívám na situaci, tak bych si myslel, že se to Petro Ignoroviči Fialenkovi vážně podaří. S ODSkou náš nový režim začínal a bude s modroptáky i končit. Naše Pětikolka dělá všechno pro to, aby zdiskreditovala i poslední výhody, které měl náš příklon k Západu. Když Werich v Pekařově císaři mluví o tom, že panovník se nejprve musí historicky znemožnit, tak já si to představuju nějak takhle. Vláda dělá všechno pro to, aby se nám konstrukce dnešní demokracie zhroutila na hlavu. Vlak jede stále vyšší rychlostí, konec kolejí je už vidět a den ode dne je jasnější, že i kdybychom teď začali vší silou brzdit, havárii se stejně nedá zabránit. Prostě nabouráme.

Když jsem na toto téma psal naposled, tak jsme se společně snažili přehodit jednu z posledních výhybek – zkusili jsme se distancovat od příprav na válku a chtěli jsme v Putinovi vyvolat dojem, že ne všichni se na tu konfrontaci těší. Bohužel jsme se mýlili, většina národa se před třemi měsíci třásla na to, dát Rusovi lekci. Dnes už to můžeme říci – chtěli jsme naivním způsobem zabránit tomu, co se teď děje naživo. Chtěli jsme zabránit potokům krve, chtěli jsme zabránit změnám na mapě a den ode dne je jasnější, že tehdejší status quo byl lepší, než všechno to, co tu máme teď. Bylo to lepší vojensky, politiky, surovinově, bezpečnostně i územně.

Já už teď ale vážně žádnou výhybku nevidím. Respektive, nevidím žádnou výhybku na kterou máme vliv my – občané České republiky. Pokud z blízké budoucnosti vyvázneme bez nárazu, tak to rozhodně nebude naší zásluhou, ale zachrání nás okolnosti nebo nezasloužený altruismus někoho zvenčí.

Hele, já nevolám po revoluci. Ono fakt není, jak jí dělat. Není žádná alternativa, za kterou by stálo za to položit život pro budoucnost našich dětí. Kdokoliv, kdo přijde po této vládě, ten bude mít horší pozici než Fiala a bude čelit horším výzvám. Přímo varuji před myšlenkou, že už nemůže být hůř a jakékoliv řešení musí být už nutně lepší. Ne, fakt nemusí. Ještě můžeme dlouho padat na dno.

Ale to nic nemění na tom, že brzy bude moc ležet na ulici. Tahle vláda nemá šanci to ustát.

Uvědomte si, že podle všech teorií o Sorosech, Římských klubech, Bilderbercích, Gatesovi, americké ambasádě a dalších mocenských centrech, mají oni všechny předpoklady si tu moc vzít. Mají předpoklady mobilizovat ty nejhorší běsy pomocí různých Majdanů, mají předpoklad dovést nás přesně tam, kde je teď Ukrajina. Je úplně jedno, jak přesně ta jejich struktura funguje. Zcela střízlivě řečeno, oni si třicet let školili novináře i politiky, vytvářeli Aspeny, dosazovali správné ředitele do škol, posílali dary neziskovkám, dokonce i taková žumpa jako Šafrovo Fórum se bez problémů uživí. Oni Fialu klidně obětují, možná i zcela doslovně… ale pak si tu ležící moc vezmou, protože jsou organizovaní, mají prachy a média.

Ještě pořád je tu co ukrást, ještě pořád toho dost máme. A až nebudeme mít nic, jako na té Ukrajině, ještě se jim hodíme jako laciný frontový materiál. Co když je pravda, co tvrdí ruská propaganda, že Ukrajinci už přišli o víc jak sto tisíc vojáků? Co když mají Ukrajinci od prvního dne trojnásobné ztráty oproti Rusům? A jejich šéfík Zelenský to ví a stejně žene do války další jatečné maso….

My se prostě musíme zorganizovat také. My se musíme alespoň pokusit vzít si naší zemi do svých rukou. Ne, nevěřím v revoluci, ale moc bude brzy ležet na ulici a kdo se zorientuje první, ten si ji vezme. A všichni ti majdanisti, podněcovači k válce, všichni ti hrdí američtí švábi, kteří upřednostňují Ameriku před svou vlastí, ti se na to třesou. Jsme pro ně ten nejlacinější materiál.

Znovu proto vyzývám všechny, kteří ještě nepodlehli a zůstali vlastenci, kteří platili kampaně Trikolóře i Robejškovi, kteří mají schopnosti organizovat, kteří umějí shánět sponzorské dary, vyzývám Okamuru i Babiše, vyzývám všechny, kteří věří, že existuje naděje, když už ne na záchranu, tak alespoň na zmírnění škod, aby se do toho dali.

Teď už nejde o nějaké technikálie, už nejde o žabomyší spory o levici nebo pravici. Stejně jsou všechna ekonomická pravidla v prdeli, protože si každý dělá co chce. Tržní síly sice stále existují, ale kromě nich jsou tu i síly politické a ideologické a bavit se o nastavení daní nebo o tom, co je pravicové a co je levicové, to je tváří v tvář naprosté zkáze poněkud zbytečné.

Teď už nejde o to, kým jste byli a čemu jste věřili před rokem. Teď už jde o to, jestli se najíte a budete mít práci. Jestli vám nebudou hořet kanceláře, jestli vás nepřepadnou při stání na semaforu. Teď už jde o to, jestli si vůbec v zimě zatopíte a nezlikviduje vás to finančně. Jde o to, aby vaše děti brzy nebojovaly proti ruským kanónům za záchranu amerického snu pro J.X. Doležala. Teď už jde o to, jestli se na budoucnost dokážeme připravit alespoň trošku a nebo budeme jen bezmocně koukat, jak z práce našich předků nezbylo vůbec nic a cupuje to nějaký proamerický Arsenij Jaceňuk a na ministerstvu obrany vystřídal blonďatou tykev nějaký místní Olexandr Turčinov. Kdo ví, s kým se tu Nullandová už baví.

Času je málo a na revoluci zapomeňte. Není v jakém jménu ji dělat. Ale brzy přijde náraz a na takovém spáleništi si hned začnou přihřívat polívčičku. Musíme se zorganizovat, musíme se opřít jeden o druhého, musí nás být hodně a musíme mít společného alespoň to, že nechceme, aby s námi zase vyjebali.

Znovu volám po zřízení bratrstva. V každé vsi, v každé čtvrti, v každém městě. Musíme se spojit, jinak skončíme jako Ukrajinci. Jednou budeme trpěni v cizí zemi a naše děti budou masakrovány v nesmyslné válce, kterou nemůžeme vyhrát, protože jejím cílem není svobodná Česká republika, ale America First.

Znovu rozsévám zrnka. Znovu čekám, jestli padnou někde na úrodnou půdu. Času je málo.

Nebo to pořád ještě není špatné? Pořád je ještě důvod si myslet, že to dobře dopadne? Že se všem následkům války, grýndýlu i třiceti rokům politického školení mééédií, nějak vyhneme? Teď ještě máme nějaké peníze, teď ještě pracujeme jen osm hodin denně. Teď ještě máme trochu času i trochu sil. Musíme se spojit a musíme to udělat co nejdřív.

322 thoughts on “Vážně bychom už měli…

 1. Vidláku, Vy kazateli tragických předpovědí, nemáte pravdu. Měl jsem vidění a je to mnohem horší.
  Babiš není opozice Pětikolky. V USA dostal nabídku, která se neodmítá (viz Vrbětice, USA vrtulníky a především postoj vůči Rusku a Číně). Dost možná, že i na Okamuru mají nějaké to kompro, a proto ještě mohl zůstat v politice. Ale toto vše je vlastně nepodstatné, protože stačí
  1) zavést digitální Euro a zrušit hotovost
  2) zavést Evropský majetkový registr
  3) zavést EU – systém kreditů
  A potom soukromý majetek zdanit. K čemu Vám bude drahý obraz, měšec plnej stříbrňáků, balík dolarů či rublů, nemovitost, auto, či jakýkoliv jiný investiční předmět. Že zatajíte? Když jej budete chtít směnit na digitální Euro, tak Vás čapnou a zavřou za krácení daně. A legálně jej držet a platit daň se Vám nevyplatí, i pokud daň bude pár procent. Vyvézt mimo EU za vysoký poplatek a zpětná kontrola zda bylo řádně daněno. Takový „Just in Time“ život. A systém kreditů bude rozhodovat o kvalitě Vašeho života, včetně Vám pronajatého bytu.
  A aby lid souhlasil, musí se mít vážně zle. Pro většinu to musí být razantní zlepšení kvality života – třeba nemrznout a nemít hlad.
  A proto drahé kovy stagnují – někteří již vědí.

 2. Tleskat – netleskat, povstat – nepovstat (a potažmo sedět), toť volba.
  Ale to nádherné odkopání, co poté předvedli žáčci, helleři a další scallaloci, samozřejmě včetně rostovského šáši, to stojí za to. Jako už víme, že svoboda projevu v demokratické společnosti má svoje střížené, totiž ostře sstřežené hranice. Dnešní novinkou je to, že demokratická společnost v podání scallaloků dostává zřetelně severokorejské rysy. Tys nepovstal? Ty netleskáš? Tys už přestal tleskat? Tak takové zločince vyhnat! Minimálně! Zatím.

  1. Humprey: Copak snad někdy sankce svrhly nějaký režim? Maximálně ho přiměly k drobným ústupkům. Kuba, KLDR, Myanmar, Írán fungují pod sankcemi desítky let. Působí jim to problémy, ale víc zasahují chudé než vládnoucí skupinu. Naopak umožní vládcům štvát chudé proti Západu. Mnoho Íránců ajatolláh y nemusí, ale stojí pevně na straně své země proti západním vládám.

   1. Tak třeba se něco změní. protože toto nejsou protiruské sankce, ale sankce PROTIEVROPSKÉ. Rusku neubližují, ale tvrdě zasahují Evropany. Doufám, že se Evropané zmátoří a svrhnou vlády, které na ně uvalují sankce.
    Do dneška jsem nepochopil, co Češi provedli tak zlého, že musí trpět drahotou, mrznout, nemít právo na vlastní byt a jejich děti mají přijít o budoucnost.
    Za co, soudruzi z EU, za co to je ???!

  2. No Aston ukázal, že mu to ještě myslí a že došel do věku, kdy už si nemusí dělat u některých těch oných dobré oko.
   Navíc už hodně lidí ví, že že je to jináč než nám praví, západní a i za velkou louží se volačo mění to akorát naše pětikolka jede furt podle starých not. Jejich chyba….

 3. Jezte menší porce, méně masa, nakupujte ve slevách a vyměňujte produkty, které vypěstujete, se sousedy. Ekonomové CNN Prima NEWS uvádí 12 rad, jak lidé mohou ušetřit na potravinách.

  Oni citali nas vcerajsi pokec o pridelovej kucharke?
  Ale jak som dnes piekla tortu pre skolkaca, a automaticky prstom ‚vyskrabla‘ zvysok bielka zo skrupinky, prvykrat v zivote ma napadlo, ze to asi pozostatok z (po)vojnoveho hospodarstva … clovek nad tym nerozmyslal, prosto robil tak, ako mama … rovnako ako odkladanie kosti zo slaniny, aby sa vyvarila v zeleninovom privarku (co som vycitala v tej pridelovej brozurke ako radu gazdinkam)

   1. No aby ste vyrobil slaninu, tak vyudite bocik … ak vyudite bocik s kostou, mate kost zo slaniny … na slovensku sa rebierka nechavaju na slanine, az v cechach som videla predavat v obchodoch ciste kosti …..

  1. Těm co se to vyplatí, tak doporučuji nakupovat v Polsku. I tam rychle zdražuje, ale v příhraničních Biederonkach a benzinkach se : a) mluví česky b) nulová DPH na základní potraviny @ snížená daň na PHM. Nakupují tam Češi celé dodávky až po střechu. Benzín byl teď přes 40, věci ze slevových letáků beznadějně vyprodané navzdory intenzivnímu doplňování… Kdo by odolal ušetřit i několik tisícovek za jeden den na nákupech? No, a teď se vžijte do role obchodníků v ČR na hranicí s Polskem, vláda je hodila přes palubu tuplem. Furt nikomu nedochází co v součtu s údaji co uvádí Kovanda musí přijít za ekonomický masakr? Doporučuju i jeho Twitter – Viz.: http://www.lukaskovanda.cz/

  2. Bosorečko, já všechno maso kupuji u Štajnhausra na Joštové. Stojí mi za to tam zajíždět. I když kapku/přiměřeně/ dražší mají vše čerstvé, navíc i ty uzené kosti nejsou obrány na dřeň, takže masa docela dost. Taky mívají játra a další . Rozhodně to není vysušené a přemražené jako všude jinde.
   Navíc párky, klobásky, paštiky – zatím nešizené, samá chuť. Nákupy z hyper super se k tomu nedají ani postavit.

   1. Som sla niekam vybrat holku, a cestou sme zapadli do masny … akoze ciste len masna, nic ine v tom obchode nebolo … a holka cela uvelicena, ze co ze to tam tak voni … taky som tam nechala prachov jak cigani po davkach 😀 … ale bohuzial, pri nasom sposobe zivota som rada, ze v sobotu rano manzel sadne do auta a obide nakupaky a doveze co ma na zozname.

    1. Ju a mají tam ještě výhodu, že prodavačky vědí jak se má maso krájet. Takže doma se porcuje podle potřeby velice pohodlně a bez cancourů. . Prostě není to jak když frantíci dělili afriku a za to dík

     1. ještě – taky tam mívají už připravené pláty na roládu. I bučkové, stačí n aplnit zabalit a upéct. Mńamka co se hodí ke všemu.

 4. Jezte menší porce, méně masa, nakupujte ve slevách a vyměňujte produkty, které vypěstujete, se sousedy. Ekonomové CNN Prima NEWS uvádí 12 rad, jak lidé mohou ušetřit na potravinách.
  https://cnn.iprima.cz/jezte-mensi-porce-a-nenakupujte-hladovi-12-rad-ekonomu-jak-usetrit-na-potravinach-110346

  Oni citali nas vcerajsi pokec o pridelovej kucharke?
  Ale jak som dnes piekla tortu pre skolkaca, a automaticky prstom ‚vyskrabla‘ zvysok bielka zo skrupinky, prvykrat v zivote ma napadlo, ze to asi pozostatok z (po)vojnoveho hospodarstva … clovek nad tym nerozmyslal, prosto robil tak, ako mama … rovnako ako odkladanie kosti zo slaniny, aby sa vyvarila v zeleninovom privarku (co som vycitala v tej pridelovej brozurke ako radu gazdinkam)

 5. Zavěštím si. Celá tahle Vidlákova utopie krachne na kovidu. Jednak na podzim přijde další vlna se svým mediálním pokrytím a jednak (nedruhak) se alternativní vaxeři (ala Hampl) nikdy neshodnou s alternativními antivaxery (tvořícími minimálně 60% alternativy) do jedné fronty. Víceméně problém třetího řádu (ve srovnání s budováním částečně uzavřené ekonomiky a zahraniční politikou) rozdělí „naše“ řady, takže žádné zvedání moci ležící na ulici nebude, a tedy si to vyžerem až do dna. Prostě to, co nás dělí, bude emocionálně silnější, než to, co nás spojuje.

  1. Asi jste neměl hlad a chlad.
   Slušně řečeno
   Při minulé krizi jsem slyšel názor, že ve basmani mají lepší podmínky k životu (stravu a péči), než senioři v placených penziónech.
   Nikoho, k ničemu neponoukám.

   1. Asi jste nebyl ideově zaťatý. K čemuž vám blahopřeji. Ani hlad a zima nepřemostí propast mezi vaxewy a antivaxerz. Bohužel.

    PS: Hlad a zimu jsem měl. Ale neměl jsem hlad a zimu pro své děti a vnuky. Tak s touto výhradou.

    PPS: Přesvdčení že ti, kterí schvalují (odmítají) MRNA vakcíny přece nemohou vyřešit ceny plynu a benzínu je velmi silné.

    Tohle téma nás eozdělí k nepoužitelnosti.

    ABY BYLO JASNO, JÁ JSEM VAXER. Jako přírodovědci mi nic jiného nezbývá.

  2. Delame to dobre , reknou si ve vlade ,po precteni vetsiny prispevku , muzeme pokracovat, mame je tam, kde jsme je chteli vzdycky mit !!

 6. V návaznosti na můj včerejší příspěvek (Gazprom: Kvůli Siemensu máme technické potíže, Evropa bude mít méně plynu – snížení denního průtoku Nord Stream 1 do 100mln m3) dnes Gazprom upřesňuje:
  Z důvodu nutnosti generální opravy zastavuje společnost Gazprom provoz další plynové turbíny Siemens. Kapacita Nord Stream 1 bude od 16. června omezena na 67 milionů metrů krychlových denně.

  1. Geniání. Za ometewbí dodáek mohou sankce na technologie. Nikdo nemá šanci dokázat, že to není pravda.
   Třeba to i pravda je.

   1. „Siemens potvrdil, že nemůže vrátit plynovou turbínu společnosti Gazprom kvůli sankcím“

    https://russian.rt.com/business/news/1014850-kanada-sankcii-gazprom

    (…) Siemens potvrdil, že nemůže vrátit plynovou turbínu společnosti Gazprom kvůli sankcím
    Německá společnost Siemens potvrdila, že v současné době není schopna vrátit Gazpromu turbínu pro plynovod Nord Stream po opravě v Kanadě kvůli protiruským sankcím. „Vzhledem k sankcím uvaleným Kanadou je nyní pro Siemens Energy nemožné dodávat zákazníkům opravené plynové turbíny,“ citovala agentura TASS mluvčího koncernu. Společnost Siemens uvedla, že o incidentu informovala kanadskou a německou vládu. V současné době se hledá „schůdné řešení“ této situace. Tisková služba Gazpromu dříve uvedla, že objem dodávek plynu přes Nord Stream byl omezen kvůli komplikacím spojených s průtahem opraveného zařízení Siemensu. (Russian RT) (…)

 7. Vyvadil: Сhci, aby Zelenského postavili ke zdi. Jsem krvavý Proputinovec
  18:06 14.06.2022

  Právník Jiří Vyvadil zveřejnil na svém účtu na sociální síti příspěvek, v němž popsal své zkušenosti spojené s přítomností ukrajinských uprchlíků na území republiky.
  „Chci, aby ukrajinští migranti od nás vypadli, zejména proto, že z kanceláře, kterou několik let obývám, jsem dostal najednou výpověď vcelku zjevně z důvodů, že jsem krvavý Proputinovec a z mých rukou teče krev…“ neskrývá svoji ironii autor statusu.
  Následně popsal své pocity vzhledem tomu, co se stalo později.
  „Když do patra, kde mám kancelář a které jsem asi na měsíc odpustil, protože mě odstřihli od internetu a posléze vrátil, nastěhovaly rodiny ukrajinských migrantů, matek s dětmi, ale i chlápkové se mezi nimi schovávali, ač by měli bojovat na Ukrajině, zuřil jsem…“ podotkl Vyvadil.
  Tímto přiznáním právník neskončil a přišel s další historkou.
  „No jo, ale když den co den tam vidíte malé děti a takové vtipné a já mám obecně dědečkovské pocity, chci samozřejmě, aby Zelenského postavili ke zdi, protože protahuje válku, kterou nelze vyhrát. Ale postupně mě ti malí špunti utahují na nudli. A tak jsem z vtipu jim koupil ruskou zmrzlinu. Byly nadšeny. Pointu nepochopily, zmrzlinu slízly. Začaly mi říkat ‚českskyj djadja,‘”poznamenal autor příspěvku.
  Nakonec Vyvadil prohlásil, že kvůli nim se nebude učit ukrajinštinu.
  „A nejhorší je, že mi z toho hřálo u srdce a bylo krásně…“ popsal své pocity právník.

 8. Dnes jsem v areálu nemocnice v parčíku seděla na lavičce a čekala jsem, až přijdu na řadu ke kontrole.
  Vedle mě seděly dvě nemocniční sestřičky – Ukrajinky, jedna něco přes 40 let, druhá mladší a štěbetaly, rozebíraly, že si ptáci z protějšího stromu zvykli na pečivo, které jim drobí pacienti.
  Brzy se se mnou daly do řeči, líbily se jim moje šaty s kvítkama.
  Tak jsem se začala vyptávat, odkud jsou a jak dlouho tu jsou. Prý jsou tu už několik let, jsou ze Záporoží a normálně tu žijí jako jiní Češi.
  Tak jsem se samozřejmě zeptala, co říkají na válku u nich. Okamžitě a jednoznačně řekly, že nenávidí Rusy a Putina. Jedna prý nějakou dobu žila i v Buči a když viděla tu spoušť, tak to obrečela.
  Tak jsem se dál zeptala, co říkají na „válečné“ připrchlíky z Ukrajiny. Překvapilo mě, že mají vůči nim snad ještě větší výhrady jako Češi a většinu z nich za válečné uprchlíky nepovažují. Prý proč mají mít „noví“ Ukrajinci v Česku všechno zadarmo a dostávat kapesné, když ony si musí všechno platit stejně jako Češi. Ukrajinským Romům nemohly ani přijít na jméno, prý je to všechno podvod a divadlo.
  A pak jsem se zeptala, co by se podle nich teď mělo na Ukrajině stát. Jediné, co ty dvě ženy Ukrajinky připouštěly, je okamžité jednání mezi Zelenským (kterého považují za tajtrdlíka) a Putinem a sjednání míru a klidu pro normální život.

  Napadlo mě, že vedle těch dvou ukrajinských sestřiček by na té lavce měli sedět postupně všichni členové naší ukrajinské vlády, aby si poslechli hlas rozumu přímo od zdroje.

  1. No to je sice hezké, mít chce každý. Problém nastává tehdy, když se každého zeptáme, co by pro ten mír obětoval. Obávám se, že ty sestřičky jsou jen o fous rozumnější než ukrajinská vláda. Ale můžu se mýlit.

 9. Strana PRO je založena právníky a to těmi kterým leží na srdci PRÁVO. To je totiž u nás dlouhodobě pošlapáváno. Ano Kalasi, doba kovidová ukázala, že zde již právo není a to by mělo vadit všem , nejen právníkům a když říkám všem tak tím myslím i vás Kadlasi. Jednou by jste se jej mohl dovolávat ale bude vám to hovno platné, tedy pakliže nemáte stranickou knížku jedné ze stran pětilepry.

  Právo je nutné, stejně jako respekt. Ano, respekt je nutný, aby bylo možno zvednout hlas a ten byl vyslyšen. Během kovidu byla spousta skvělých vědců a skutečných odborníků dehonestována a slovo dostávaly zmrdi. Zmrdi, kteří plácali nesmysly a dostali nás tam kde jsme. Zadluženi a s vysokou mírou inflace. Tyhle zmetky Kadlasi chcete hájit? Smutné.

  Odbornost zmizela, proto jsme tam kde jsme, vedou nás hovada na úrovni debilů. Připadám si jako ve filmu Pelíšky. Jak to tam říkala Vašáriová? „A tahle ministryně vstává ráno v pět, protože se toho více udělá“ Myslíte Kadlasi, že to je ta odbornost?

  Nevím zda Minář založil novou stranu se stejným názvem, asi těžko. Strana PRO je teprve nedávno založena a snad ani ne měsíc má registraci. Ale kdyby náhodou a bylo-li by to vůbec možné a mohla by mít stejný název, pak by to znamenalo, že se někdo nahoře hodně bojí. To je dobrý Fialaláhův signál, že se kluci začínají bát. Tak dotoho.

  1. A na který terminál to chtějí poslat? A kapacitně to ten terminál zvládne?
   A které tankery jim to přepraví?
   A nemá náhodou ten objem dodávek někdo už nasmlouvaný?
   Další blbou otázku nemám.

  2. Kdyz jsem se po prvnim zverejneni umyslu ptal „kdo jim to zaplati“, celkem jsem odhadl jejich umysly. Uprimne. Byt takhle batvrdo za zebraka chce bud velkou drzost nebo vysoke kryti.

 10. Vážení! Tak mi přijde, že jste zcela odtrženi od reality i zde na tomto webu. Vidím ve svém okolí, že čtyřipětiny národa bezvýhradně věří vládě , ČT a mediím a myslím, že jim budou věřit , i když se vyprázdní obchody a nebude co koupit, co jíst apod. Svede se to na Putina, tak jako jako vždy, tito zmanipulovaní lidé ho budou o to víc nenávidět a budou dál velebit vládu a čekat, co vymyslí a věřit na záchranu. Momentálně většina lidí myslí na dovolenou, na to, co v prázdniny s dětmi atd. Podívejte se na parkoviště k obchodním centrům, na letiště. Kolikrát si říkám, jak je možné, že nikoho nezajímá, kde bere vláda peníze na podporu uprchlíkům, jak je možné, že nikomu nevadí, že řídí tak diletantsky chod země ? Proč lidem nevadí cenzura? A do kdy se lidi nechají vodit za nos, kdy to bouchne? Zřejmě opravdu dokud nebude hlad, dokud bude na ulicích aspoň trochu bezpečno. A nenechte se zmást, že nejsme sledováni- známého už vyslýchala kriminálka, že přeposlal komusi protivládní email. Takže Velký Bratr nás sleduje všechny.

  Mimochodem moc se mi líbí citát, uvedený o pár diskutujících výše:
  Válka je způsob, jak rozbít na kousky anebo vystřelit do stratosféry či potopit do hlubin moře hmotné statky, které by se jinak daly použít k dosažení nadměrného pohodlí mas a v důsledku toho nakonec i k jejich nadměrné inteligenci.“ George Orwell

  1. Nejen mým heslem bylo, je, a bude, že válka je vůl.

   Válka je vůl.

   Ano, válka je vůl, protože vytváří idiotské situace.
   Jedni umírají hladem a hrůzou, druzí jezdí samojediní po dálnicích.
   Válka je dítě blbosti, které by mělo být utraceno i s hlavou, která je válkou těhotná.
   (Jan Werich)

   https://www.youtube.com/watch?v=VJcMXC4m5rM

 11. Další důvod volit SPD Tomia Okamury:

  Poslanci SPD jako jediní netleskali projevu Zelenského: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Valce-se-netleska-Zelenskyj-domluvil-Okamura-nehnul-brvou-Ale-pak-705611

  Dneska máme v ČR takovou demokracii, že tleskat ve stoje je zřejmě povinnost. Tím, jak se – s výjimkou SPD – poslanci zachovali, předvedli, že obrat, který společnost v ČR zahájila v roce 1989, již dosáhl téměř plných 2π radiánů.

  Jediné, co jsme od té doby vyměnili, je prdel, do níž snaživě šplháme.

  1. este si pamatam povinne potlesky po prejavoch komunistov z cias mojej mladosti
   zda sa ze sa vraciame spat … a netesim sa tomu

  2. Já jsem rád, že jste to sem Alefe dal. Doufám, že si to přečetl i Vidlák.
   Vidláku, všichni tleskali, všichni , krom SPD. Takže stále věříte na ANO? Stále věříte na Babiše?

   1. Já v Babiše nikdy nevěřil. Já ho bral jako menší zlo. Tleskání Zelenskému je sice parametr, ale nikoliv jediný. Pro mě bylo třeba důležité to, že se Okamura nikdy nepokusil přebrat Babišovi voliče a naopak se od této reálné politické síly distancoval co nejdál, což dost určilo jeho koaliční potenciál.
    A já nehraju na ideje a morálku. Morální hledisko a ideje teď zabíjejí lidi na Donbase ve velkém, právě proto, že se z toho udělal boj dobra se zlem. A já nechci, aby se to v naší politice hrálo stejně.
    Nic proti SPD, naopak ji asi budu volit…ale fakt bych si přál, aby se rozkročila trochu víc. S 15% žádnou velkou díru do světa neudělá a já bych na Okramurovi místo ultraprincipiálního postoje ocenil i schopnost přebírat voliče odjinud.
    Ano, znamená to, být trochu jako Babiš a říkat věci, které říká Babiš.
    A pořád platí, že pokud bojujete proti menšímu zlu, tak necháváte vyrůst to větší… psal jsem to před volbami a přesně se to ukázalo.
    K potlesku přihlédnu, ale nepostavím na něm svoje preference.

    1. Na morálku si nemůžete hrát. Tu v sobě buď máte, nebo nemáte. A když jí nemáte, tak nevěřím, že byste byl lepší než ti, co tam jsou dnes. Samozřejmě nemyslím nějakou vnucenou morálku, ale vrozené mravní zásady, čestnost apod.
     Lidi na Donbase se zabíjejí proto, že absolutně nemorální svině chtějí vybít všechny Slovany už dávno, a na jejich rozeštvání pracují stovky let.

    2. Mám trochu obavy, že Tomiova strategie je být věčná opozice, v bezpečné oblasti oscilující kolem 10%, kdy lze nějaký penízek do kasičky zkasírovat, kdy si lze užít mediální slávy byť jako štvanec, ale zodpopvědnost ve vládě by mohla být hořké sousto. Zkusím vyzpovídat nějaké lidi od něj…

     1. Jo, to je bohužel dost pravděpodobné. A tak to asi bude nejen v našem politickém rybníčku. Skutečně nebezpečnou opozici by globalistická mafie nepřipustila. Lidi přece občas padaj z oken, páchají sebevraždy zastřelením se do týla nebo mají autonehody…

    3. Můj názor.

     Nechci se vymezovat vůči Babišovi, na Kydech jsem napsal, že jsem jako „stará garda“ volil ČSSD.

     Můj hlas propadl, nynější vedení je neviditelné, takže asi jsou mimo.

     Tomio Okamura nemůže přebrat Babišovi voliče, protože je Tomio Okamura, za kterým je „křoví“.

     Pasívně stojí, a dělají dekoraci.

     Nic proti, ale nemají reálný plán řešení krize.

     Prostě na to nemají.

     Jako reálné řešení vidím toto:

     Babiš bude kandidovat na prezidenta republiky.

     Je to ještě přímá volba.

     Hop, nebo trop.

     Má velkou šanci.

     Určitě dodržíme tradici pádu Vlády během předsednictví v Radě EU.

     Starý Ještěr, nebo nový Babiš jmenuje úřednickou vládu národní spásy v čele s Karlem Havlíčkem.

     To jsou lidí, kteří ví k čemu je kormidlo a pumpy.

     Nestačí jenom přijímat signály, takovým jsme říkali váhaví střelci.

     Chytrý kapitán jistě neodmítne schopné navigátory z Bratrstva.
     Chytrý kapitán jistě neodmítne schopné obsluhy pump.

     V podpalubí mají vodu po krk, na palubě se tančí, a bouchá šampáňo, ale loď se potápí, všichni k pumpám.

     Máte někdo číslo na Babiše?

     SOS

     1. Komunistka Konečná (!!!) se dala slyšet, že když už si poslanci poslechli projev Zelenského, mohli by si poslechnout, co říkají občané této země.

      Babiš vás tleskáním Zelenskému opět zradil a dal najevo, že v budoucnu opakovaně zradí zas. Babiš je člověk, stvořený pro dnešní dobu: lokty z ocele, huba z plechu a páteř z laminátu. Proti Fialovi je to ovšem přednost, Fiala má páteř z plastelíny; to je laminát přece jenom lepší.

      Jediný argument proti Okamurovi je ten, že má málo hlasů a vůbec: tak nějak se vám nezdá. Přestože celou svou politickou kariéru mluví (na rozdíl od většiny ostatních) pořád stejně. – Jasně: je třeba volit politiky, kteří nejen že dokážou obrátit na pětníku, ale už to i několikrát předvedli. Právě takoví to přece přivedli tam, kde jsme teď, a to je to, co všichni chceme!

      Já volím SPD. Ať předvede, že se umí historicky znemožnit právě tak dobře, jako jiné strany!

      1. No… musím přiznat, že nemluvíte blbě.
       Pokud by u nás ještě volby mohly něco změnit, uvažoval bych i o volbě Okamury. ..Nicméně s vědomím, že bych tím v případě jeho výhry vhozením lístku do urny naplnil skutkovou podstatu trestného činu úkladná sebevražda:
       Určitě by pak buď při troše štěstí smrtelně uklouzl ve vězeňské umývárně na dlaždičkách a pokud ne, oběsil by se vleže v posteli s okem vraženým do lebky, jak se to nedávno stalo stalo jistému bývalému slovenskému politikovi.
       Na to aby nešťastnou náhodou tradičně vypadl z okna je už příliš známý.

  3. Ač nerad, začnu fandit SPD. Je třeba je ocenit za sezení při ponižujícím standigouvešnu zbytku. To, že se přidalo i ANO je pro mne kruté prozření. Ale chápu je, když velký Bocin chce na ten hrad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *