28 května, 2024

Válečná konference

Jak je to dlouho, co Američané schválili schválili těch šedesát miliard pro Ukrajinu? Tedy… ono to nebylo tolik, většina peněz jde na znovuvyzbrojení americké armády, něco jde Izraeli a něco Tchajwanu, Ukrajina z těch šedesáti miliard reálně dostane asi třetinu. Ale pamatujete, jak nám chciválkové říkali, že pomoc Ukrajině dorazí v řádu dní, ne-li v řádu hodin? Vše je připraveno dopředu, zbraně i munice jsou už v Rumunsku a v Polsku a hned jak to Biden podepíše, ukrajinská armáda to bude mít k dispozici takřka okamžitě. Jak je to dlouho? Měsíc?

Tři sta miliard dolarů Ukrajině nepomohlo, ale teď těch dvacet zcela změní situaci, Ukrajinci zastaví ruský nápor a už brzy zahájí svoji vlastní ofenzívu. Anthony Blinken teď někdy blouznil o tom, jak Ukrajina brzy dobude Krym… nedivím se mu, Američané by tu sevastopolskou základnu moc chtěli. Žádná ukrajinská oběť není dost velká k dosažení tohoto snu. Maršál Petrla označil ukrajinskou situaci za výbornou… lepší než kdy předtím. Rusko prostě nemůže vyhrát.

Pak se najednou začalo mluvit o vydávání Ukrajinců z Evropy, u nás se toho chopil Kolář and his boys, Poláci, Estonci Lotyši a Litevci to mají jako hotovou věc. Situace je nadmíru výtečná.

A nakonec… jako výsměch všem západním plánům, Rusové si jen tak mýrnyx týrnyx otevřou u Charkova druhou frontu. Opevnění, která tam měla být postavena, tam nebyly, minová pole, která tam měla být položena, tam nebyly, Ukrajinci narychlo stahují z Donbasu nějaké lépe motivované a vyzbrojené jednotky, aby ruský nápor na severu zastavily…

Chcimírské servery a váleční blogeři se shodují, že to z ruské strany byl spíš takový průzkum bojem, protože na Charkov fakt nemůžete jít s pětatřiceti tisíci muži. Možná jsou Rusové sami překvapeni, jak hladce prošli přes hranici, jejíž opevnění Američané zaplatili nějakou miliardičkou peněz. Ať jsou ruské plány jakékoliv, ukrajinské velení už přiznalo, že situace je „složitá.“ Přeloženo do lidštiny, jsou pěkně v Bruseli.

Fórum 24 propagandisticky zachraňuje situaci, že na severu sice Ukrajinci ustupují, ale na Donbasu, panečku, tam Ukrajinci zastavili ruský nápor a vyhrávají, protože se na frontě objevilo několik vozítek Bradley… Nejspíš v době vydání jejich článku už ten obrněný šrot neexistoval…

Ano, teď se uprchlým ukrajinským mužům bude chtít na frontu mnohem víc…

Scott Ritter předpovídá kolaps ukrajinských sil už na toto léto. Respektive, čeká, že se zbytky ukrajinské armády pokusí stáhnout za Dněpr… a že toto stažení nejspíš nezvládnou.

Kdy že má být ta mírová konference ve Švýcarsku? V červnu? Mají se tam dohodnout o Rusku bez Ruska… Jestlipak tam dál budou blouznit o osvobození celého ukrajinského území včetně Krymu? Jestlipak tam budou blouznit o vítězných ofenzívách? Jestlipak tam budou blouznit o tom, jak je celý svět na straně Ukrajiny?

Ne, to nebude mírová konference, to bude válečná konference. Ale už to nebude mít šťávu. Na ulicích budou nahánět ukrajinské muže a na samotné Ukrajině bude Rusko nejspíš bušit na brány Charkova. Syrskyj bude přiznávat, že je situace složitá… a nebo už bude tak složitá, že v Kyjevě budou mít druhý Majdan… To jsem si nevymyslel já, před tím teď varoval nejnebezpečnější Ukrajinec, šéf jejich SBU, Kyrylo Budanov.

Mimochodem… to je ten, co odpálil ty Nordstrýmy a tím zařídil, že Evropa není schopna zvýšit výrobu nitrocelulózy a granáty pro ukrajinská děla zdražily na trojnásobek… k velké radosti Roberta Fica, který z toho zaplatí celou řadu programů na hospodářský rozvoj Slovenska… Na Slovensku mají rozum, v Česku máme evropské hodnoty…

My zatím můžeme přemýšlet, jak poděkujeme Petru Fialovi a jeho vládě za to, že na naši zemi namalovali velký terč, odzbrojili nám armádu, koupili za stamiliardy nepotřebné zbraně, od kterých pod tlakem válečné reality ustupují i Rusové a chtějí s Ukrajinou podepsat bezpečnostní dohodu. Zároveň Rusko démonizují nad veškerou míru a to se nám vrátí. Když budete sousedovi neustále říkat, že je zmrd, tak se k vám jednou jako zmrd zachová.

Tak tedy, vzhůru na válečnou konferenci! Atmosféra tam bude dosti ponurá a výsledek tomu bude odpovídat.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

48 thoughts on “Válečná konference

 1. „Belousov slíbil, že vynaloží veškeré úsilí, aby vyřešil vytyčené úkoly a pokud to bude nutné, i svůj život.“

  Na takove prohlaseni Pjotr Fialenko nema koule ….

   1. Tak ňákej kožní záhyb tam bude, jde jen o to, aby do toho šel zapíchnout hák. I když ten je lepší zapíchnout tam, kde to hned tak nepovolí. Pánové, jistě máte, alespoň někteří, zkušenosti ze zabijaček. Je-li možno pověsit prase, půjde to i s jinými.

 2. A ještě jednou od Vlka. Tahle analýza by neměla uniknout.

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2024/05/14/glosy-a-komentare/#more-1008656

  Tohle napsal Harryp.

  Ochutnávka:

  „Co se týká ekonomické základny, ta je dnes v troskách. Existují proto 4 základní důvody:

  Půlka HDP, které je dnes na západě deklarováno, pochází pouze z různých finančních machinací. To znamená, že faktický dopad na průběh válečného konfliktu je nulový.
  Průmyslová základna je zafixována na zisk a pro válečné úsilí značná část s naprosto nepotřebnou produkcí. To znamená, že jí nedostatek produkce pomáhá šponovat ceny, za které země nakupují vojenskou výzbroj a potřeby.
  Západ nemá díky devastovanému školskému systému pracovní sílu s dobrou manuální zručností a nezbytnými technickými základy. Navíc si zlikvidoval tuto část populace přemístěním tzv. špinavých výrob do třetího světa konkrétně Číny.
  Evropské i americké obyvatelstvo není nikterak motivováno snášet útrapy a jeho schopnosti a pud sebezáchovy atrofovaly desetiletími blahobytného života na úkor zemí třetího světa. Sledujeme to na každém kroku, kdy nejsme naprosto schopni reagovat na řízenou živelnou migraci, vraždění obyvatel násilníky afroislámského původu, nejsme schopni se bránit likvidaci suverénních států a národů eurobruselskými papaláši s jejich místními přisluhovači, nejsme schopni se bránit řízené likvidaci průmyslu a zemědělství.“

  Stojí za přečtení. Je tu velmi čtivě a přesvědčivě popsán obrovský systémový problém KoZa, který si většina jeho představitelů nedokáže vůbec představit, natož řešit.

  Jsme i bez války na Ukrajině v obrovském průseru.

  Jestliže někdo v EU mluví o přechodu na válečnou výrobu, Tak jsou to slovy kuchaře okultisty Jurajdy“hrůzy nezrozeného“.

 3. Dnes u Vlka na Kose překlad článku z amerického portálu Foreign Policy .

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2024/05/14/1008670/

  Stojí za přečtení jak překlad článku, tak Vlkův komentář.

  Z překladu článku:

  „Přes veškeré úsilí, které Bidenova administrativa vynaložila na poskytování pomoci Ukrajině, také nastavila americkou strategii na autopilota. Zdá se, že neexistuje žádný jiný plán, než pokusit se udržet tok peněz – nová pomoc by mohla trvat pouhých šest měsíců nebo až 18 měsíců – což bude fungovat, dokud nebude zrušena.

  Místo toho by administrativa měla veřejně uznat, že ukrajinské a americké zájmy nejsou totožné a že deklarovaný cíl Kyjeva osvobodit každý centimetr ukrajinského území není reálně dosažitelný. Nejdůležitějším zájmem Ameriky je zabezpečit existenci Ukrajiny jako suverénního státu a vyhnout se přímému konfliktu s Ruskem. Každý z nich by měl mít přednost před dalším osvobozováním území.

  Američtí lídři by proto měli povzbuzovat a motivovat Ukrajinu, aby upřednostnila obranu před útokem, což je proces, který již začíná. Poslední dva roky prokázaly schopnost obránců zadržet motivované a početnější útočníky; obě strany zažily pomalý postup a omezené zisky, když čelily zakopaným protivníkům. Washington by měl zaměřit svou pomoc na zajištění toho, aby se Ukrajina mohla chránit, což znamená více prvků jako je munice a opevnění, a méně špičkových útočných systémů, jako je ATACMS. Mělo by také pomoci Ukrajině obnovit její vojensko-průmyslovou základnu.

  Neméně důležité je, že nastal čas povzbudit jednání mezi Ukrajinou a Ruskem. Pokud ukrajinské síly, podporované novými dodávkami pomoci, dokážou stabilizovat frontovou linii, pak se léto 2024 může ukázat jako příznivé okno pro vyjednávání.“

  Vlk píše:

  „Ano, tohle je jádro pudla! Nejen Joe Biden, ale všichni náčelníci kolektivního Západu se sami vmanévrovali do pozice, kdy letí na autopilota eskalace, protože na samém začátku zainvestovali celý svůj politický i osobní goodwill do porážky Ruska. V dubnu 22 šlo, jak víme, válku rychle a elegantně skončit! Jenže Západ nebyl připraven na mír! A nikdo a zejména americký starobní důchodce z Bílého baráku nechce být tím, kdo vycouvá z téhle nesmyslné války bez toho strategického vítězství nad Ruskem. Zejména ne po útěku z Afghu!!! Protože politická opozice, vnitřní straničtí nepřátelé a především media by ho roztrhali na kusy za živa! Upozorňoval jsem na tenhle aspekt hned v prvních dnech a týdnech téhle nesmyslné války!“

  Píše v podstatě to samé, co jsem já zde psal 12.1.24
  https://web.litterate.cz/hodnoceni-udalosti-na-ukrajine-v-12-1-24/

  „V podstatě nevěřím, že by Bindenova administrativa válku na Ukrajině,
  pokud nedojde k úplnému zhroucení, zastavila do voleb. Kdyby to udělali,
  byly by u části US veřejnosti za zrádce a neschopy a Bindenovi by to ve volbách
  moc nepomohlo. Pokud vyhraje, tak se to nějak skousne. Pokud vyhraje Trump, tak
  se mu to hodí na hrb, že je to jeho vina.“

  Vlk volá docenta Chocholouška do Bílého domu. Já se přidávám. Chocholoušku proboha, vyraž!

  1. Jsme terčem a a na ruských sítích po odplatě ve vztahu k nám již volají všichni a tak se asi brzy dočkáme. Asi si to za podporu terorismu zasloužíme.
   Jak smutné.

 4. S válečnými konferencemi máme své zkušenosti z Mnichova v 1938. V dnešním světě je jediná jistota, že ČR kdokoliv a kdykoliv ochotně vymění či prodá za cokoliv.
  Co se týká války na Ukrajině, nezapomeňme na bitvu o Dněpr v 1943, ve které padlo na obou stranách asi 900 tisíc vojáků. Západní břeh řeky Dněpr je vyšší, Coriolisova síla, a sovětská armáda jej v 1943 těžce překonávala. Rusové i Ukrajinci jsou si lekce z historie velmi dobře vědomi, jen se zatím jeví jako nepřípadné odevzdat Putinovi celou pravobřežní Ukrajinu. Obě strany provádí vyčerpávání druhé strany, ve kterém zvítězí ten, kdo má více zdrojů, lidských, a hlavně materiálních.

 5. Ilustrativní text ze serveru strana.ua. Soudruzi z UA ukradnout i vlastní budoucnost…

  Šéf Charkovské oblasti Oleg Sinegubov dal za kritiky armády a tisku příkaz shromáždit všechny účastníky procesu výstavby opevnění v regionu .

  „Každý dodavatel podá zprávu o provedené práci na jednání skupiny pro transparentnost a odpovědnost. O výsledcích jednání bude také veřejná zpráva během tiskového brífinku, kde mohou zástupci médií klást jakékoli upřesňující otázky,“ uvedl Oleg Sinegubov. .

  Již dříve provedlo protikorupční centrum Mezha vyšetřování, v jehož důsledku oznámilo rozsáhlé krádeže při výstavbě opevnění v Charkovské oblasti, na které bylo vyčleněno celkem asi sedm miliard hřiven.

  Podle vyšetřování OVA převedla finanční prostředky na skořápkové společnosti. Zejména odbor bytových a komunálních služeb (HPU) a palivový a energetický komplex Charkovského OVA uzavřely přímé smlouvy na dodávky dřeva pro opevnění s firmami se známkami fikce.

  1. Vidláku bravo!!!
   Říkala jsem si, kde je celá ta kulturní fronta, co AS vyjadřovala podporu při začátku nemoci… a teď? Všichni mlčí, lůza prodejná.

 6. V protektorátu Česko košer nadlidé inzerují evropské hodnoty. To je ale obvyklá kazisvětská lest! Ve skutečnosti to jsou to SSvětoobčanské hovnoty. S Black Rockem do černé díry a nikdy jinak! Rusko nesmí vyhrát, je aktuální heslo Satanovy Strany ! Relativizovat umějí cokoli.

 7. Nevěřím, že nordstrým odpálili Ukrajinci. V žádném případě je nepodcenuji, ale osobně bych ukázal na Brity s americkou účastí. O Britech jsem četl, že mají hlubinné potápěče schopné provést tuto operaci.

  1. Je klidně možné, že u vlastních trubek byl někdo jiný. Ale udělalo se to tak, aby to když tak ukazovalo na Ukrajince a ne na Brity. Samozřejmě, Ukrajinci s tím souhlasili a Budanov na tom spolupracoval.

   1. Budanov, Zhulenský, a další výkvět údajné vlády Ukrarujny, jsou jen loutky majitelů BlackRocku, košer banksterů, majitelů penězokazectví a perverzí KoZa.

   2. Vidláku,
    cui bono? Komu výbuch prospěl nejvíce? Je klidně možné, že Britové odpálili NS2. Ale je také pořád možné, že to provedli Rusové, aby Evropa nemohla vyrábět granáty pro Ukrajinu. Ač je taková možnost málo pravděpodobná. Pořád se píše o účasti Norů. Pokud provedla útok na NS2 některá země NATO, musela mít souhlas z USA.

    1. imho, ak by naozaj utok previedli Rusi, tak by pokracovalo vysetrovanie v zapadnych krajinach a nehadzali by na to bobrika mlcania ani nezametali pod koberec. Navyse pokial si dobre pamatam, tak proste v tej dobe sa tam ruske lode nezdrzovali, takze je asi problematicke to na nich hodit (malajzske lietadlo co spadlo na UA by mohlo hovorit keby mohlo). Vsetci boli spokojni, ked sa to stalo, Tusk hned podakoval Amikom, ti boli spokojni, navyse asi si to nepamatate, ale ja ano, prave v tej dobe sa zacali reci, ze predsa len by sa mohlo vratit k ruskemu plynu a za chvilu na to padol NS.

    2. 3.9. , pár dnů před výbuchem NS, se do moře zřítilo malé letadlo, které pilotoval majitel servisní firmy pro NS. Prolétával celou trasu NS, protože pravděpodobně dostal info, že se něco děje. Doprovázely ho stíhačky jednotlivých států….než se zřítil do moře…i s rodinou na palubě. Kdyby někdo dokázal dohledat satelitní snímky z 3.9., tak nejspíš na nich uvidí lodě, které plují přesně tam, co za pár dnů došlo k výbuchům. Pilot a majitel oné firmy v jedné osobě asi věděl více než měl.
     Pozdější vysvětlení letecké nehody, že měl nejspíš problémy s kyslíkem v přetlakové kabině neobstojí neb ……, ale to už je jiný příběh.

     1. Presne tak. Navic, kdyz chci nekoho vydirat, musim mu nechat nadeji, ze „to pujde“. Ale unest mu clena rodiny a pohodit jeho mrtvolu pred vrata se sepsanou zadosti o vykupne… to zni tak… evropsky?

 8. Skutecnost je horsi a daleko vic. Opevneni a az 3 patrovy bunkry pod zem ,
  velky minovy nejsou a miliardy taky ne. Ukr dostal 61miliard a dalsi dulezity miliardy
  vo svuj zivot zanik nebojujici ,Tajwan .
  To pride lito, vo sve zivoty bojujicim milionum americanu..
  A rus doslova, jako dalsi uz skoro nebojujici ,turista kraci na Charkov..
  Ukazujou to..Dluzno dodat ,ze celkem zbytecne.
  Nema zadnej strach, ze zadnyho nepritele. Takle si rusa rozmazlujou.
  Co Boris zacal, to nenavist ,pozehnani z nebe pro rusa ,dokona. Je na ni spoleh..
  Skandaly ,uz nejsou, co bejvaly , kazdej si zvyk..

  Konference je jinej nazev vyletu pro hejna darmozroutu , nebe se setmi ,kdyz prileti ,
  dalsi schuze, je jenom dalsi velka zranice u zlabu.
  Nic samozrejme neplati a este berou velky stedry penize za to…
  Nikdo nic nemuze vyjednat, jde zase o predstirani..Kdyz.
  Ukr uz nemuze bojovat i kdyby sebevic chtel..Ani lopatkama.
  Pac ma zapad vic letadel , sni urednickove vo , no fly zone , ze rusovi zakazou litat nad U.
  Rus ma to protiletectvo , tedy s nejmensi snahou vsechno picnout a sundat.
  Ty letadla co navzdory vsemu vyleti nejak do vzduchu..

  1. Vobjevili se stiznosti i moje , ze se starame vo to co kde lita jinde ..Bude to asi tim ,
   ze u nas se ta zbava porad vopakuje ,az nestoji za nic…Tak treba ..

   Vo ponizeni cinana..Letel s velkou ochotou pres pul zemekoule, aby se setkal , kdyz stacilo uplne aby sledoval jeden vecer eupirovizi..Macarona ,byla predtim nez byla dodana na presidenta ,uplne stejna fuchtle .Ne li horsi. /Mini saticky ,vysoky podpatky,blond trvala ,
   krecovite krepceni, dokonce na podiich ,atd./.
   Presto neni presidentka..Jak tohle muze bejt, takova krivda a nespravnost..

   V Kyjeve zase ukazovali festival na par vterin ,vsichni meli uplne holy prdele ,
   bylo jasny , ze se zase chteji nekam vysrat , akorat hledaji , kam, asi na publikum..
   Prisel sem vo konec..
   Nemusim psat ze sme dost pozadu , vetsinou jenom vokradaji duchodce a president je jenom ,zabuodnutej zpatecnik..A generalu je dneska vic nez vojaku.
   Putina malo napodobuje ,na medvedech se nesveze ,manzelka je taky porad voblecena..

   Este trochu …..hitla dostal za zasluhy a na zvysenou sveto popularitu Olympijsky hry v 36.
   Za 3 roky uz vypuk valku. Se spekuluje , estli snaziva , hitla hystericka a napodobujici
   macarona udela podobny..Ovsem s tim , ze by musel valcit uplne nekdo jinej. A.
   Rusko neni nas soused ,skoda.. Lecos by nam zakazoval , treba Banderu.
   Aby si lidi zanadavali..Nebo urcite , aby sme s rusem aspon vedli valku.
   Na druhou stranu to vypada ze rus je a neni soused, s kym chce..
   Eupir vo to krici porad a zakazuje….Brzy proto bude asi shlukovani nebezpecny i ve svajsu.
   Rus taky nejdriv ulisne sliboval, ze jenom jeden prsticek k ukrovi strci,trosinku se vohreje…
   / potom si koupil zadarmo toho Borisa , mozny je vsecko/ a kde je ted..
   Dalsi zabava , mozna…

  2. Neni to tak davno a kazdej to asi videl , jak usaci jasali,mavali s praporkama ukra ,
   s velkou radosti,ze se jim podarilo vodhlasovat a dodat penize ukrovi.
   Ani nepozadovali vedet a zkontrolovat ,jak ukr s penezmi nalozi..
   Chovaji se jako maly deti z ustavu..

  1. Re: Ládik!!!

   Aj já.
   Ne že bych zbožňoval sovětštinu, ale je aspoň malá šance, že se dostaneme z chapadel Bruslogradu.

     1. Nehádejme se. O tom, do které řiti polezeme, rozhodnou jiní, jinde a bez nás. Někdy v Osnabrücku, v Mnichově, někdy na Jaltě, někdy v Bruselu, Berlíně, Paříži, Washingtonu, Moskvě, ale dozajista ne v Praze ani jiném městě v ČR! Nám výsledek jen oznámí jako v 1938 a 1968. ČR není pupek světa, ani hybatel dějin. Jen kolečko ve stroji, které se ale může někdy porouchat.

      1. Tak ono je ale pravda, ze ta ruska rit je pre zivot lepsia nez anglosaska … rusky sposob zivota, slovansky, je pre nas (dobre slovakov, cesi sa sami za slovanov nepovazuju) prijatelnejsi, pretoze je o spolupraci (pruty Svatoplukove), na rozdiel od aglosaskeho, ktory je o sutazi (rozdel a panuj)

  2. Sou to urcite vase palce u vasi nohy..Vite to jiste , nebo je to, hyjee na ty poeezijee,
   Neni mozny ted verit nikomu..Bez amneeesijee…Kdyz.
   Nez palec ,lepsi drzet livanec. ..Priznejte se drzite palce rusum a ne sobe. Se to nesmi..
   Ani to nejde , mnogo, mnogo..Sou Hannibalove z Karthago a doktor Zhivago.

 9. Cituji:m“Zároveň Rusko démonizují nad veškerou míru a to se nám vrátí. Když budete sousedovi neustále říkat, že je zmrd, tak se k vám jednou jako zmrd zachová. “

  Rusko není náš soused.
  Zatím.

  1. Re: JF

   Juldo, ty seš ale vůůůůůl.
   K tobě se ještě nedoneslo, že máme jenom jednu Ojrohranici?
   Mrkni na mapu, kde bývávalo Prusko. Teď se tomu ve slangu říká „malé Rusko“ a nemá to nic společného s Maloruskem.
   Tedy pokud chceš ignorovat 700 km hranic v Pobaltí a 1 500 km hranic od Vyborgu nahoru.

    1. „David sel do valky volky nevolky , ….homolky.“./W+V/.
     /Ty rozdavala Nuland ,ale nevalecna valka se ji taky nepovedla a byla vystridana/..

     Kdyz vseobecna pravda je uplnej vseobecnej omyl ,kterej kazdej muze videt a slyset a na vlastni organy../Vycuchat to nejde , to pravda, jenom zblizka/…
     Vseobecny tvrzeni , presvedceni vsech ,ze jde o valky a rovnou dve,
     se nezaklada na skutecnosti ,na faktech a na pravde.
     Mistre Jene, zase nam chteji pravdu nekam zasantrocit.Hrr na ne bratri.
     Vladne podezreni ,ze nektery chteji valky i kdyz nejsou..

     Vykladam si svoji tri dioptrijni bystrozrakost ,neznalosti poucek , vo tom co vlastne mam videt a co ne..
     Vsicki jiny sou takhle , navzajem si roznaseji a vopakujou poucky mezi sebou ,ze de vo valky…Nemam povahu, abych se s nima hadal..

     Vezmeme si , co se odehrava v Palestine. Udajne izr utoci na hamasa ,
     ale ten je nejmin 3m pod zemi a nevyleze , jenom kdyz se nekoukaji..
     Valcit nemuze..Z podzemi na ty na zemi …To nejde..
     S neviditelnym nemuze nikdo valcit. Asi de vo nejaky predstirani jenom.
     Takze to valka bejt nemuze. A vyjednavaji vo miru.
     Tak se prej misto na neviditelny , valci na palestince , ale ty nemaji
     nic na valceni, ani zajem bejt nepritel. Lautr nic.
     Umiraji hladem ve velkych mnozstvich ..
     Jako na potvoru sem zahlid jak palestinec hazenim jednoho kamene,
     zahnal dva tezkovyzbrojence daleko , odkud mu nadavali. Pri nejlepsi vuli …
     Deti ve valce bejt nesmi..Pravej nazev skutecnosti nikdo nehleda.
     Kazdej vsecko muze videt a slyset kdy chce , takze nic.
     Ani velka snaha , neco podobnyho valce , zadnej neporidi..

     Vocode na U.
     Putin krici hrozby , ze vede valku. A jakou ? Ha a este ha..
     Zapad krici, ze je taky valka, taky. Aby nezustal pozadu s dobou.
     Na poli udajne valecnem rus vetsinou nemuze dohnat ukra..Uz delsi dobu..
     Sem tam nejakej nestastnik zaostane , zaspi v dire.. To je vse.
     Zajatec,je ukazovanej a nevi , ze ma valcit, kdyz byl povolanej z psycholecebny…
     Bez osetrovatele a doktora..Chteji na nem moc a este aby byl nepritel..
     President a vlady ostatne povolany taky. Presvedcit nejde..
     Asi nejaky cviceni blaznu,neukaznenych a bez pilulek , mistama
     nedovylecenych a tak silenych ..Pucis mu kver a von nekdy vystreli..

     Ukr utocil na Krymskej most nejvic. Ofensivu samozrejme predstiral ,
     zadna nebyla..Surovikin predstiral, ze buduje opevneni daleko ,
     ktery ukr a nikdo jinej ani nemoh zahlidnout..
     Ted ukr nemuze na ten most, tak aspon vyhrozuje.
     Kdo kdy slysel vo valce s mostem..Nakou lod potopil.
     To umi jemenskej hout taky a skoro kazdej den a bez valky.

     Dalsi udajnou valku vede ukr jenom na svy obcany ,ty zase zadna flinta
     a z velky dalky napadne a zautoci na cinzak..
     Vlastni obcan v cinzaku nemuze bejt nepritel ,ani pri nejlepsi vuli ,
     v zase v podvodny valce na Rusko..
     To zase urcite nemuze bejt nazvany valkou..
     Rus potom z dlouhy chvile vomotava tanky
     pletivem na ploty ,buduje si pojizdny pastousky a hraje si s dronama,
     jako maly deti, ze jo..Ktery nekde neco upusti , aby se ukr leknul..
     Bez penez do valky nelez..Bomby ma ,starsi antikvarni , z roku raz dva..
     Jeden dron stoji 37 penez ,drazsi 90…Si kazdej muze zakoupit.
     Nebo dostane k vanocum. Valecny zbrane to nejsou a nemuzou bejt ,
     vanocni darky.
     Uz toho mam dost a ctenar urcite este vic..
     Konference vo miru , nemuze zase bejt , kdyz neni valka ,ani nepritel….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *