17 července, 2024

Už není důvod…

Zajisté, stejně jako já, sledujete situaci na kosovsko srbské hranici. Kosovské síly obsadily úřady v oblastech, kde v Kosovu žije srbská menšina. Srbové se samozřejmě nechtějí dát, tak protestují. Tam to není jak u nás, tam se protestuje klacky, kameny a molotovovými koktejly, takže hodně mírových policistů už bylo zraněno a mise KFOR posiluje o stovky mužů, srbská vláda posílá k hranicím stále více vojáků a techniky, prezident Vučič jedná se všemi velkými světovými hráči… a naše pravdomluvná mééédia jsou jako obvykle na straně kosovské narkomafie, protože si ještě nevšimla, že Američané také spíš kritizují kosovskou vládu než srbské obyvatelstvo a už vůbec si nevšimli, že to byla právě kosovská vláda, která porušila mezinárodní smlouvu o Kosovu.

Ono není divu… Jestliže chcete Srbsko vytrhnout z ruského tábora, tak to nemůžete dělat tím, že ho budete znovu bombardovat… to chápu i Američani. Není dobré mít v henté baště Západu a evropských hodnot zemi s nacionalistickým a nepřátelským obyvatelstvem… Ale co je jim to platné, bdělé saurono… americké oko teď hledí tam někam na Ukrajinu, kde Rayethonu padají akcie kvůli drahým, ale nepoužitelným střelám Patriot a kosovští albánci okamžitě tlačí na pilu, aby svojí mafiózní zemičku definitivně očistili od Srbů.

Srbové to samozřejmě vidí obráceně, nelíbí se jim, že srdce jejich země, kde krváceli na Kosově poli a pak přežili pět století turecké nadvlády, si pro sebe berou Albánci za vydatné pomoci amerických bombardérů a diplomatů typu Lipavský či Schwarzenberg.

A najednou máme na krku další konflikt. Tam na výbušném Balkáně… Moc k němu nechybí a všechny strany mají hodně důvodů do toho jít. Bohužel proto musím konstatovat, že i v tomto případě jsou všechny důvody pro válku naplněny a nic už neschází k jejímu spuštění. V případě Balkánu navíc neschází ani odvaha, protože oni tam mají horkou krev a hodně odolný žaludek na velmi kvalitní zvěrstva. Když už se přepisují hranice na Ukrajině, proč by se nepřepisovaly i jinde, že?

Apely Evropské unie už nikoho nezajímají… Inu, ani nemohou. Už nejsou k dispozici žádné sankce, které by zchladily horké hlavy a které by povzbudily průmyslníky a byznysmeny, aby tlačili na svoje vlády v zájmu obchodu i za cenu potlačení národoveckého cítění. Ano, jsem jen obyčejný Vidlák, ale bohužel musím říci, že důvod pro potlačení pomsty za dávné i nedávné křivdy už pominul. Nejsou prachy. Na obyčejné lidi to tolik nefunguje, těm peníze nikdo nikdy nedal, ale na kapitány průmyslu, byznysové špičky i vory v zakoně to fungovalo skvěle. Integrujte se do evropských struktur, sáhněte si na evropské zakázky i úplatky, přitulte se k obrovskému penězovodu a zapomeňte, že jsme vám ukradli Kosovo…

Takhle to bylo i v Arménii, že? I v Gruzii. Zapomeňte, že vedle vás je Rusko, buďte hluší k jejich požadavkům, jednejte s nimi liknavě a odmítavě, zapomeňte, že Azerbajdžán se kamarádí s Tureckem, berte eura horem dolem a udělejte si pořádek mezi svým obyvatelstvem. Jednejte proti jejich zájmům, tu máte sorosovu školu, tu máte know-how pro soft power a propagandu, vy nahoře z toho budete dobře žít, ti dole budou oblbnutí televizí a všechno bude cajk.

Až doteď… Propaganda ledacos překryje, ale všechny hříchy zůstanou a jednou se projeví.

Arménie přichází o Karabach… a ještě mohou být rádi, že to tak dopadlo. Kdo jim z Evropy pomohl? Nikdo. Jen jejich vlastní diaspora. A to bylo poněkud málo. Kde jsou evropské prachy? Už nejsou. Byly utraceny za grýndýl. Kdy si všichni všimli, že vstup do EU není žádná výhra? Teď někdy… to není zase tak dávno. Nechápe to už jen Zelenský.

Gruzie si také dává pozor, jak se bude chovat k Rusku, protože platí totéž, co platí pro Ukrajinu a další země postsovětského prostoru. Buď budou k Rusku přátelští a nebo zničení. Ukrajinci to teď zažívají na vlastní kůži a všichni okolní diktátoři to bedlivě sledují.

Srbsko už také nemá důvod, paktovat se s EU. Nic z toho nekouká. Co mají, to mají, víc mít nebudou a stejně to vypadá, že brzy budeme mít úplně všichni míň, takže proč si nevyřídit dávné účty, že?

Není důvod dávat přednost evropským hodnotám, protože už jsou to jen kecy a nikoliv peníze.

Nevím, jestli to Putin takhle plánoval, ale jako by mu sám čert odklízel překážky z cesty. Evropská unie přestala cokoliv znamenat a ztratila atraktivitu ve chvíli, kdy se připravila o levné ruské energie, díky kterým mohla sypat prachy do států okolo. Teď naopak začali vysávat prachy do centra. Proč jsme platili tolik za energie? Protože Německo potřebovalo… Není ruský plyn, tož musí být český Temelín.

Evropské prachy prostě přestaly hrát roli v mezinárodní politice. Srbská armáda na hranicích Kosova je toho nejlepším důkazem. Pozvánky wagnerovců do Afriky jsou dalším důkazem. Evropa prostě nemá co nabídnout a tak si každý dělá, co chce, kdy chce a jak chce. Není důvod brát EU vážně… už nedává peníze. Tím padly poslední důvody, proč neválčit.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

105 thoughts on “Už není důvod…

 1. Je to mimo téma, ale zítra má valit k Pavlovi Fiala s Babišem. Avízuje se, že to Pavel slíbil, že se u něj bude setkávat premiér a opozice. Ok, setkávat. Ale jistě ne jen na kafe.
  Do toho ale Stanjura mrmlá, že je děsná sekera a nějaký (beztak k ničemu) balíček je málo. A vládě, sněmovně a senátu „určitě“ věří jednotky, „spíš“ věří nízké desítky (20-30%). Což není jen výkyv nálady, naopak to jde prudce dolů. Může se říct, že no a co, oni na to kašlou, ale tahle vláda je na spadnutí nejen kvůli tomu, že to tvrdí nějakej (jak nám bezpečně potvrdily analytické elity) podvodník od fotbalistů. Možná ne hned, ale to je jen technikálie.
  Co teda se tam budou snažit upéct? Úřednickou vládu? Nebo to zachovat a ukecat Babiše, aby odmávl nějakou prasárnu, ke který je potřeba ústavní většina?
  I slizký Středula vládu fakuje. Sice pro svůj prospěch, ale argumentuje, že nahlédl do neveřejných vládních a sněmovních věci. Pro rok 2024 těžký zásek do platu státních zaměstnanců (kromě politiků), do zdravotnictví, nulová valorizace a investice jen nejnutnější. Drobný doplněk bude věda, rozvoj, inovace, ale na to se z vejšky sere už dávno. To vše tzv. Středulovi za zády, musí teda něco dělat, aby vůbec obhájil svoji existenci. Takže, sice nerad, třeba se ale k té protivládní věci bude taky nějak muset přidat. Sice jako dopředu známý zrádce, takže to bude po okamurovsku, tzn. já to „děsně chci“ a budu to hlásat, ale (což velmi dobře vím a proto to mám zakalkulováno) tamti mi to neumožní.

  Takže jednou z variant, neříkám, že jistě touto, může být, že chtějí Babiše zatáhnout do svých her ještě hlouběji, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, v tomto případě spíš vlk nenažral, koza ale byla poloviční. A v důsledku abychom mohli nakoupit ty šavličky. Hlouběji do her znamená, že nebude přehnaně pročeský…

  1. Ještě bych doplnil, že kdyby skutečně mělo platit to Rusko = zlo, které chce pro naši zemi to nejhorší. Kdyby mělo, kdo je pak u nás bezkonkurenčně nejvíc proruský? Jako první jméno mé napadá jedno, které začíná na „Fia“ a končí na „la“…

  2. Tak Babis dostane dotace a za to dezolatum sdeli, ze se neda nic delat, na duchody neni a dane pujdou nahoru.
   Neni to nic, co by se nedalo odcekavat.
   Minimalne od te doby (lonska), kdy Biden otevrene rekl, ze USA uz za Ukrajinu zaplatily dost, a ze je rada na EU.

   O Stredulovi tu ale uz radsi nepiste. Bez pouziti sprostych slov se neda reagovat.

   1. Píšete jako že gdyž hodně naprší, rozboří nám to hráz, a co by se tak asi dalo očekávat.
    A zalezete si do svýho , ani nechcu vědět kam a za co. Esli máte školy, ani nechcu vědět jaký.
    Chápete? Nechápete. Muheeeeeee

 2. moderna zurnalistika bavi…
  Tři kroky k vítězství. Zelenskyj řekl, co by měla Evropa udělat 🙂

  Ruští partyzáni hlásí další nájezd. Odrazili jsme je, tvrdí Moskva 🙂

  Nebolo povodne oznacene partyzana v zmysle, ze je vnutri krajiny proti ktorej bojuje?
  Pac to vyzera, ze partyzani nie a nie sa dostat do Ruska. Nie su to skor najazdnici ako partyzani?

  1. Kdoví, kdo to je. a kam ty peníze půjdou. Nevím, kolik jí je, ale já by ch _ buď důchod, /není už nejmladší/nebo si našla někde práci- jakoukoliv. Jak jsou v tom zamotaní Kroupovic, bude to na dlouhý lokte.

 3. Věděli jste, že u nás existuje „vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný?“
  Čím se někdo takovej živí?
  Má to nějakou souvislost s tím, že nám západ přidělil rekonstrukci Luhanska?
  Jak můžou rekonstruovat ukrajinu, když neumí pořádně opravit dálnici D1, když neumí opravit most přes Vltavu?
  Jak můžou něco rekonstruovat lidi, kteří rozkradou jakýkoliv množství dotací ?
  Na ukrajinský i český straně…

  1. Rekonstrukce Luhanska:-) 🙂 🙂

   S klasikem se ptám, je již Luhanska dobyto?

   Nebo druhá varianta – má již Česká vláda dohodu s Rusy o rekonstrukci této oblasti???

   Jako z pohádky. Obutá neobutá, oblečená, neoblečená, DAR, NEDAR.

    1. Zatím rekonstruují Ukrajinci tady. Naše město rozkopané a z vykopů zní jen ukrajinština. Nešťastný národ.

  2. Ten Tomáš to má dobrý.
   Odteď je a bude dobře placen a bude čekat až bude Luhansko ukrvojsky dobyto a slavně osvobozeno. Teprve potom začne s rekonstrukcí, že ano.
   Což mu může klidně vydržet do důchodu.
   Není to nakonec ona bájná práce snů?

  1. A následně večer předseda senátu vynadal ČT, že by neměla být tak objektivní. Vyjádření senátorky Kolářové prý bylo okrajové a nepatří do zpravodajství…

  1. Ale kdepak, už loni končily Javeliny na černém trhu a byli to právě Rusové kdo svět varoval.
   Rusko likviduje sklady jiným způsobem.

 4. Tak se nám ta demoška přiostřuje…

  https://vasevec.info/clanky/lubos-blaha-skandalozne-odhalenie

  „Skupina 21 vysokých štátnych úradníkov a mimovládnych aktivistov išla do Bruselu rokovať s orgánmi EÚ a NATO s cieľom zabezpečiť elimináciu slovenskej opozície“

  Na Slovensku to bere obrátky, alternativa by se měla zajímat, pokud by byla „příliš“ úspěšná, je Slovensko předobraz toho, jak by to vypadalo u nás.

  1. Opozice nemá ani v Německu na růžích ustláno a jak otočila ta italská hvězda po volbách.
   Když neotočí, likvidace přijde jinak.

  2. Koudelka ze Chvojkovic-Brodu měl mít snad v parlamentu taky proslov na takové téma. Pár dní zpátky. Zhruba, že politik, který vystoupí proti vládě, by měl být tím definován jako proruský. Proruskost je dnes vlastně trestný čin, takže ten politik by tím pádem páchal trestnou činnost. Ve zkratce tedy – Kritizuješ vládu? Trestný čin!
   Takže inspirace Slovenskem buď už je, nebo jdeme vlastní avantgardní cestou. Nějaká opozice smí sice být, ale jen provládní…

 5. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/stoltenberg-clenske-staty-souhlasi-s-tim-aby-ukrajina-vstoupila-do-nato.A230601_082512_bw-plnehry-z-down_maku

  Ked je politicka vola, tak je i biela gula nazyvana politicky korektne ako cierny kvader.

  Jakov Kedmi predpoklada, ze do 12.6. sa zacne trmavrma, pac vtedy je slezina NATO pri Balte + vleke manevre NATO tamtiez.
  Podoliaka tiez predpoklada, ze do 10 dni uschne zem a bude teren sposobily na protiofenzivu.

  No a ak NATO jednohlasne prijme UA za clena NATO – madari i turci to kludne odkyvaju – vsak preco nie – tak sa vela veci pohne dopredu.
  Ak bude mat niekto na UA gule, tak sa protiofenziva zacne 22.6. o 4:00 rano. By sa to dobre ucilo v dejepise.

  Odporucam vcerajsie videjka u sudcu Napolitana. Jeho hostia sa rozne pozastavuju nad arogantnou hlupostou vladnych cinitelov, miestami su to az usmevne postrehy, ked Nulandova vyhlasuje, ze USA s priatelmi diskutuje o buducnosti UA – a zaznela otakza – akoze s kym to diskutuje? Ktozesutipriatelia??

  A vsetci ako jeden muz sa zhodli na tom, ze administrativa USA to tlaci do otvoreneho konfliktu.

  1. Taky se toho obávám,zejména proto, že myslím, že jako potrava pro děla jsou plánovaní Slované, tedy my,Slováci,Poláci, Bulhaři. Maďar se chytře zdrží. Naši západní kámoši včetně zámořských nám budou opravdu,ale opravdu držet palečky a přisunovat hejblata,taky dávat metály a drbat za uchem . A mnout si ruce,jak se tady krásně uvolní prostor na resuscitaci jejich ekonomiky. Někdo v minulosti / chytří jistě doplní,kdo/ kdysi řekl, že na Rusa se musí přes Ukrajinu a poštvat proti sobě Slovany. Zdá se,že se přiučili.

   1. Ono ani pro bruselské vlády jiná cesta není. Pokud Rusko neporazí, tak všechny do jedné padnou.
    Takže teď všichni s napětím vzhlíží k UK ofenzívě, a pokud to Rus ustojí a začne postupovat, tak se NATO do toho na 100% vloží.
    My můžeme pouze doufat, že konflikt zůstane na Ukrajině, ale děti budou už umírat naše.
    Je mi nablití z toho, co si národ zvolil.

    1. Taky si myslím, že je malá šance na vyhnutí se velkému konfliktu. Je z obou stran hodně vsazeno.

     Jak píšete: Pro bruselské vlády ruský úspěch znamená konec. To bych jim moc přál.

     Budou kopat

 6. Ano . Jenže Balkán…. To nevyřešíme. Naše bitevní pole je zde.
  Vhodnými preferencemi pro sebe můžeme prospět jiným, kteří mají podobný zájem. Prioritní však je náš zájem.

 7. Už je to tu nečitelné.
  Když se hádá několik málo pitomců a ještě každý svým „dialektem“, tak je to ztráta času,. Baví to snad jenom ty „hádající se“. Myslím, že se to brzy objeví na grafu návštěvnosti.

  Bez admina to prostě nejde, lidi jsou holt takoví – vždy ti nejagresivnější obsadí prostor. A je zbytečné tu něco psát. Stejně to není téma, jen počáteční platforma pro řádění trollů.

  1. No tak od té doby, co se začalo mluvit o dodání Patriotů na UKR akcie padají, to je fakt. Zřejmě analytici očekávali, jak to s nimi dopadne.

   Nejzajímavější je ale rok 2020, kdy během měsíce (polovina února až polovina červana) spadla hodnota skoro o 50 %. Co se tehdy stalo?

 8. Dala jsem to vedle, neb jsem nevěděla, že je tu další článek o Kosovu.
  Hm, myslíte, že ho odsoudí? Bych řekla, že ne.
  🤔 „Shodou okolností“ byl terorista a bývalý vůdce Kosovské osvobozenecké armády (KLA) a bývalý prezident Kosova Hashim Thaci včera propuštěn z Haagu a odjel do Kosova navštívit svou nemocnou matku ve stejný den, kdy se odehrála největší a nejnásilnější albánská provokace za posledních patnáct let!

 9. Kdysi říkal Rony Reagan, že když něco „svobodnému světu“ nejde, stačí kopnout do země a vyleze sovětský voják; pravdivější dnes je, podívat se po nejbližších pařátech CIA.

  Kdyby za aktuálním děním v Kosovu nebyl amícký State Department (ministerstvo zahraničí) – což je dnes se CIA v podstatě jedna a ta samá gangsterská parta – ani by o tom nepsali v žumpách. Chtějí, aby se o tom psalo, takže se o tom píše.

  Protože se vlastně nic neděje: na tamní poměry běžné „strkanice“ kvůli místním volbám, kterých se tam děje už léta mnoho, jakmile je lepší počasí a není k dispozici jiná potěšující kratochvíle, než si vzájemně rozbíjet kedlubny. Srbský prezident a vojclové si na tom samozřejmě honí triko – také nic nového.

  Je to pro Amíky typické chování: když dostávají na prdel v Ruině, tak zařídí Rusku zábavu jinde: v Gruzii, Sýrii, Srbsku-Kosovu, Kazachstánu, … Není pochyb o tom, že kosovsko-albánská narkomafie je prodlouženou hnátou CIA, vodí je jako čertíky na špagátku.

  Ostatně i čeští protidrogoví kriminalisté by mohli vyprávět: kdykoliv lapili nějakého narkobarona či většího pašeráka heroinu nebo velkopasáka kurev z Albánie/Kosova, měl krytí spolupracovníka/agenta CIA a museli jim ho nepoškozeného vrátit; obvinění a soudy jsou jen pro malé ryby, spíše rybičky.

  Navíc se Amíkům hodí cokoliv, co odpoutá „pozornost veřejnosti“ od ukrošského debaklu, který už nelze lakovat na růžovo. Steinerova ofenzíva nepochybně spektakulárně selže a obnaží další odpornosti banderonacismu; žumpy budou pár dní jásat a opěvovat „porážku Ruska“ než budou útočící Ukroši s Wunderwaffen zničeni, načež nastane čekání na Wencka a nevyhnutelné finále.

  Chce to hodně popkornu nebo co máte rádi.

  1. Celou tu záležitost zhoršuje, že „vůdci svobodného světa“ – tedy ve Fašingtonu a Londonabádu – nejsou zdaleka jednotní a netahají za jeden provaz: panuje značná dichotomie, různé skupiny si jdou vzájemně po krku.

   Šlo by to přirovnat k dění kolem Kuby v 60. letech, kdy „vzbouřená“ část CIA organizovala onu slavně selhanou a zfušovanou „invazi do Zátoky sviní“, proti politice Bílého domu. Doufali, že prezidenta JFK dotlačí přes jeho výslovný odpor k vojenské podpoře svého gangsterského převratu; ale Kennedy jim na to hodil bobek.

   Dnes je situace jako přes kopírák: jisté kruhy dodávají Ukrošům dálkové zbraně, přičemž vše směřuje přes ruské „červené čáry“. Bílý dům téměř vyděšeně deklaruje, že útoky na Rusko Ukrošům nepovolil, jenže druhá banda to Ukrošům přímo umožňuje, dodává jim cílové informace ze svých vojensko-průzkumných systému… Pentagon to všemožně bojkotuje a obstruuje. Nedodávkou tanků Abrams, například, ale je toho ve skutečnosti mnohem více.

   Rusové mají dvou doktrínu „eskalací k deeskalaci“ – je jisté, že Amíkům napraví hlavy jen jejich přímé ohrožení – tudíž klidně může dojít k obdobě „Karibské krize“ (která by se měla jmenovat turecko-italská nebo americká raketová krize, jelikož šlo o instalace jaderných raket středního doletu v Itálii a Turecku proti Sojůzu; sovětské rakety na Kubě byla až odpověď).

   Zatím Rusko vyslalo jen pár signálů: zařídili obdobu amíckého „sdílení jaderných zbraní“ s Běloruskem, instalovali jaderné prostředky v Kaliningradu a nabídli rozšíření jaderného sdílení všem zemím z bývalého Sojůzu, se kterými je Rusko v bezpečnostních organizacích.

   Kromě těchto otevřených aktivit jsou i další, probíhající v pozadí: třeba severokorejský raketo-jaderný program: Hwasong-18 je bezpochyby ruský Topol, možná dokonce Topol-M. „Raketčíku Kimovi“ najednou rakety nevybuchují, ale létají spolehlivě; dokonce si Severokorejci vypouští do vesmíru vlastní satelity, vlastními raketami. Mají už megatunové termojaderné nálože miniaturní velikosti, a zkoušejí samostatně naváděné MIRV/MARV hlavice… čím to asi bude?

   Rusko a Čína mohou způsobit amíckému „panování nad světem“ rozhodující ránu uvolněním exportu raketových technologií: zatím je to blokováno smlouvami o zamezení proliferace, takže se nesmí prodávat rakety a střely s doletem nad 300 km. Jenže, když to Fašington s Londonabádem fatálně porušují dodávkami takových zbraní Ukrošům, přičemž jim ještě k tomu dodávají on-line informace o ruských cílech… je celkem nabíledni, co se stane.

   Až bude mít každá zemička či samostatný ostrůvek bývalých lidojedů protilodní rakety s dosahem >300 km, technologicky vysoce nad možnostmi obrany amíckých a Západních lodiček, budou Amíci a Britanistánci jezdit leda kolem svého pobřeží: pápá ona „projekce síly“. Letadlovky si mohou zaparkovat někde u sebe a udělat z nich třeba kasina a bordely – k ničemu jinému to nebude.

    1. Protože se mi zatím nechce, navíc by se potěšení z psaní změnilo v povinnost, což nepěkně zavání prací. Vidlákovi zvyšuji – aspoň doufám – čtenost jeho blogu, což je dobře…

     1. I já mám stejně, že číhám na vaše příspěvky. Jsem stará bába všelijakých armádních, vojenských a jiných věcí neznalá, ale vaše texty jsou tak dokonalé, že nestačím zírat, čemu všemu v nich nerozumím. Jestli neučíte někde na vysoké škole, tak je to veliká škoda, protože takhle srozumitelný projev je opravdu neobvyklý. Navíc mi vaše příspěvky vlévají naději do duše v téhle době hrůz všude okolo. Děkuji.

 10. Absolutně nesouhlasím s odstavcem,že Gruzie si také dává pozor,jak se bude chovat k Rusku,to platí i pro Ukrajinu.Pane Vidlák,co byste dělal,kdyby jste měl takové sousedy,co by Vám usilovali o život o majetek a co zjišťujeme,že to není ani v jejich prospěch.

  1. „co byste dělal,kdyby jste měl takové sousedy,co by Vám usilovali o život o majetek “
   ja bych „delal“ specialni vojenskou operaci, stejne jako rusove – asi jedina moznost jak ty sousedy naucit mirovemu souziti

 11. OT.
  Když je ten Pártyjot na hovno, tak co koupíme na naši obranu? Nebylo by lepší přinutit RF, aby používala do raket ekologické palivo a ekologickou munici?

    1. Naše armáda je koncipována jako lehký expediční sbor do zemí třetího světa a zaopatřovací ústav pro potřebné.

 12. No když oni ti hodní Albánci dodávali tolik nelegálních orgánů na transplantace těm skvělým západním finančníkům a politikům, že zkrátka rozložení dobra a zla v tomto konfliktu je naprosto jasné a my víme úplně přesně, na čí straně se nacházejí henty evropské a transatlantické hodnoty..

  1. Možná jsem měl svou myšlenku formulovat precizněji, neb by se dala vyjádřit heslem: „Zabij Srba, posílíš globální finanční systém založený na dolaru.“ Samozřejmě to myslím čistě metaforicky a nenaražím na žádné stoleté starce s osmi transplantacemi srdce z jistých dynastických klanů pokoušejících se ovládat svět.

  1. Šmarjá ste fšichni vylízaní už na dno?

   Jak se to dělá? Řekněte blboňům, že nejaká fingovaná patla matla VMorning Consult nebo třeba jiné inernálkonzulting neziskovky si myslí, že myslí, že něgde se zeptali, že ten nebo ten je takovej nebo makovej.
   Představte si tlustýho mordechaje v křesle jak si z Vás dělá prdel. Vy to sežerete, zbytek jeho zvratků zabalíte a běháte po vokolí jako splašená, že máte poklad. Heléééé, já mám něcóó pro Vás.

   Přestaňte nosit mezi lidi jejich přání. Nechte už teho, kua.

     1. Snažil jsem se opravdu převelice identifikovat jeho jazyk, ale nevím. Je to taková roztomilá směsice verbálního salátu nepřizpůsobivého etnika a skřeků neznámé zvířeny. Makak? Kotul? psík, když jej kopnete do prdele? Netuším. Ale malebné to je, to zase ano…

     2. Ano, Sakuro, „chybí“ tu už jen ten, jehož první písmeno nicku následuje za F (bojím se to napsat, abych ho nepřivolala 🙂 )
      BaNdita se objeví pravidelně, když něco napíše paní Samková, rozebere kauzu mačety, přidá pár urážek + také má co říci na podporu Sudeťáků.

 13. Co ste vyjednali s Reichlem v Prahe, gdyž ste vytáhli na demonstrační procházku blboně k baráku šmejdů gdyž nebyli doma? Ti lidi čekají nějakou odpověď, nebo ne? Odvádíte pozornost dávno ukradeným Kosovem. Způsobíte tím jen to, že se sem nažene zase třicet blboňů v bačkorách a zaserou to tady svýma pitomýma názorama coby gdyby.
  Vyhrabou všechny články harpagondechujců gde píšou o munici, zbrojních análech, keré blboňům poskytli k prokydání zloději světa. Pro lidi nehnete brvou, stačí vám jen populizmus a a nastrčíte pod něj pracku, dej. Píšete stejný píčoviny jako ti zaprodanci placení cizí mocí.
  Todle je jen prodaná alternativa, řešení nemáte žádný, ani náznakem se tím neobtěžujete, nenavrhujete, jitříte city, emoce aby kára jela dál. Todle zkoušeli mnozí před deseti lety, ste jen převzal štafetu nechápajících. Takových skončilo na dlažbě hafol, gdo je zvedl? Je toho moc k zatracení. Přitom stačí sečíst pár, deset základních potřeb, keré by lidi vyžadovali nebo pochtívali a ten klacek lidských potřeb by šmejdy zalezlý u státního cecku by jednoho dne rozmazal. To chápu, je furt lepší psát o blboních, co je mlátí ekonomicky nebo fatálně sou odstřelovaní a ostatní vyjedou z ineternetu a hned by mečovali světelnými meči. Ale ani z té pohádky si nevemou příklad. nebudou řezat protivníka světelným mečem, stále budou chodit do práce, vyrábět kulky, bomby aby si sami ublížili bez většího rozmachu světelnými meči.

  Čez nadrbe si myslím dost energie, aby se jí napájely lejzry, ale to by znamenalo mnoho sociálněekonomickosoběstačných souvislostí. Proč by to důchodce nebo mimoň s internetem v uších měl chtít a koho by vlastně chtěl takto ochránit. Gdyž si zajedete do města, zkuste říct že fšechny? Ha?

  1. Sasine, zkuste sepsat těch deset nejzákladnějších potřeb a podílů.
   A né, že se na to vyserete a Váš koment zůstane zase jen výkřikem.
   Zkusme podiskutovat – to tady chybí, skutečná diskuse. Pan Vidlák sice tvrdí, že se tady „prokydává“,
   ale já s ním nesouhlasím.
   Je to tady jenom směsice ojedinělých výkřiků a různých vymezování, ne skutečná diskuse.
   Ve skutečné diskusi padají otázky a odpovědi na ně. To tu není. Jediný, kdo reaguje na otázky, je Targus.
   Jenže ten reaguje vždycky po svém a jakoukoli počínající diskusi tím zabije.

   1. Vždyť to psal, je to pár dnů, možná několik.. škoda, že už si nepamatuji.. půda snad.. zem.. už nevím… Snad Harfyton by..

   2. Zkuste začít
    1) Bezpodmínečný neprodejný podíl půdy každému potomkovi naší země. Děti dětí po předcích.
    2) Bezpodmínečný podíl na rozpočtu naší země, každému našemu potomkovi
    3) Bezpodmínečný podíl našim potomkům při rozhodování o osudu země, kraje, nebo vesnice…

    Další body si může přimyslet každej sám, ale důležité je , že se to musí sečítat týdně, měsíční uzáverkou každej mesíc až do Silvestra, gdy ze všech hlasování podílníků na zemi vzejde rozpočet.

    Rozpočet na potřeby, TO CO SE MÁ UDĚLAT A TO, CO NEPOČKÁ.
    A ten si blboni schválí eště před ohňostrojem.
    Pak se můžou ožrat do němoty.
    Páč až v ten moment skončí boj o to, co gdo chtěl nechtěl, ale cizáci do teho čumák nestrčej a ani potitická mafie. Ta mafie, kerá tady drží blboňe pod krkem, a stačí jim jen napsat, těm blboňům ze fšech prdelí, za-kon, a ti se dou z teho posrat. Skáčou jako vopice na banán. TO MUSÍ SKONČIT.
    A skončí to podle mého přesvědčení jedině tímto způsobem.

    Ta mafie, tady drží hlavně zbytky národa pod krkem..
    A ve městech už národ nehledejte, přemýšlejte japak se to stalo, nebo proč si to myslím.

    Hotové

 14. Můj „jugoslávský“ kamarád, v tomto kosovském případě poloinsider, mi to trochu popisoval. Jeho pohled –

  Na více místech kosovští Srbové volby bojkotovali. Nevolili, ani nepostavili své kandidáty, protože když neuznávají Kosovo, tak kosovské volby pro ně nejsou volby. A došlo k tomu, že starostou Srby obývaného města se měl stát Albánec, který dostal 3,5% hlasů.
  Na protest vyšli do ulic, kde se setkali s KFOR. Prý složeného z italských zelenáčů. Typický Srb je vysoký, Ital naopak o hlavu vyšší, než půllitr, tak to podle toho dopadlo. Kosovští Albánci chtěli odpovědět silou, zamezil tomu ale Blinken. Jinak by zasáhla z druhé strany taky srbská armáda, která má pohotovost, takže by tam zase bylo „veselo“.
  Jak to nakonec dopadne těžko říct, snad jen, že lze asi vyloučit cokoli ve prospěch velmi výrazně srbské menšiny. Říkal taky nějaká číslo, oficiálně má mít Kosovo ca 1,7 milionu obyvatel, z toho ca 100.000 Srbu. Skutečně tam ale prý žije sotva polovina, Srbu prý pod 50.000…

  1. Včera jsem doposlouchala předlouhé video na casusbellilive.
   Oni tam mají vícero druhů PVO, nejen Patriot, který občas sestřeluje sám sebe, to zjistili Saudi, že se ty rakety honily navzájem 😳🙄🤫 a Húsíové jim škodili dal primitivními raketami.
   No a v Kyjevě ty evropské a americké PVO mezi sebou nekomunikují a tak se ty systémy zbláznily a sestřelovaly navzájem.
   A to tu budeme jako mít?

  1. To bude jistě jak s tím Eurostatem. Zas nějaká neobratnost, totálně chybný numera. Každý přece vidí na vlastní voči, že minimálně první dvě procenta z toho HDP letí nahoru jak urvaný ze řetězu!

   Já to furt říkám, že jakmile se nějakej podvodník pokusí proti-týhle vládě reptat, nebo dokonce ji chtít odstranit, musí se s ním vyběhnout, že to neviděl!!

   1. no a potom se použije:
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-5-59-tvrde-jadro-dezinformatoru-nenapravime-nesmi-se-rozrustat-rika-reporter-231802
    „“Právě termín „obchodníci se strachem“ podle Valáška vystihuje to, co nejen Peterková, ale i mnozí jiní přední šiřitelé dezinformací dělají – snaží se v lidech vyvolat co největší strach. A to hlavně za pomoci živého vysílání na sociálních sítích. Silnou emoci se poté snaží přetavit v získání finančních příspěvků od svých příznivců.““
    „“Právě z „tvrdého jádra“ přitom plynou největší obavy, varuje reportér. Na rozdíl od „obchodníků se strachem“ – kteří podle Valáška myslí především byznysově – totiž tito lidé skutečně věří obsahu dezinformací, které na ně míří. A mohou podle toho jednat.““
    Takže pozor, kdy bude p. Vidlák označan za „OBCHODNÍKA SE STRACHEM“ a použita proti němu obdobná „soudní metoda“ … hezký den všem …

 15. Prevzato z diskuze na FB, toto by se melo objasnit, kdyz je to pouzite v clanku jako argument, jinak jsme jak oni :
  „Štěpán Sagi
  Prosimtě akcie Rayethonu fakt nepadaj, držej se tak +/- v rozsahu 90-100 USD (což je dlouhodobě spíše blízko ATH) Poslední větší pokles byl naposled v září 2022.“

  1. Doufám že zafunguje odkaz https://g.co/kgs/QKWA49 . Je třeba si nad grafem kliknout delší časový úsek. Ten indikuje pilovitý růst, ač je pravda že za posledních deset dní ztratil 10% , ale to u nich vypadá spíše na běžný výkyv.

   1. Proste zda se ze prani bylo otcem myslenky. Ne ze by se vychloubani ukacek jak maji ultimatni zbran Patriot zakladalo na pravde, to ne, ale neni to natolik potvrzene, aby na to reagoval i akciovy trh. Takze tato argumentace byla ponekud nestastna a bude vyuzita protivnikem za oznaceni Vidlaka za dezinformatora jako celek.

    1. Mate pravdu v tom, ze Rayethon nijak zvlast dramaticky nepada, o zbytku bych si dovolil polemizovat.

     Akcie Rayethonu na stoupaly nebo stoupaji, podle toho, na jak dlouho dobu se divate.
     Bodejt by ne, valci se jako o zavod, USA/EU prisahaji podporu Ukrajine az za hrob.
     Kdo z toho asi tak profituje???

     Ale kdyz si ten graf trochu zkratite, tak zjistite, ze je tam jasny setrvaly postup.
     Samozrejme. jak pise Tymakovan, z dlouhodobeho hlediska a pri pozhledu ciste technicke analyzy, to muze byt jenom bezny vykyv.

     Pouze technickou analyzu ale pouzivaji pouze roboti v fuznych fondech a pak taky domaci snazilkove, kteri se sleduji. (i v tech fondech ale sedi lide, kteri to koriguji)
     Kazdy soudny clovek se ale taky diva na relanou situaci. Jestli sejkove skrti kohouty, jestli VW nepodvadi s emiseni…
     No a v polovine kvetna se system Patriot rekneme moc nepredvedl. Ano je to moc kratka doba na to rikat tomu dlouhodoby trend, ale na kratkodoby to staci uz bohate.
     Otevrete si ten link od Tymakovana a nastavte 1M a 6M.
     Neni s o cem bavit.
     Debaty o tom, jestli je to jenom kratkodoby vykyv, nebo zacatek noveho trendu prenecham jasnovidcum.

     Patriot proste vyrazne zaostal za ocekavanim (papalasu) a sliby, a to se proste nejak projevit musi.
     Tvrzeni, ze to neni potvrzene, aby na to reagoval akciovy trh, je na urovni blabolu, ktere pravidelne hlasa Zelensky o osvobozovani Krymu.

      1. Nedávno jsem napsal, že čeští internetoví antikomunisti jsou duševní žebráci.
       Ještě jste mohl napsat, že je to ruSSák…

      2. „Po case nakouknu“

       haha, smrdi tu dnes a denne a hryze si nehty, protoze se ukazalo, ze guru Jara byl obycejny prodavac teple vody.
       A ted to jelito jeste predvedlo, ze si ani neumi analyzovat trend.

       Pro ostatni: pokud hledate kratkodoby trend, velmi doporucuji si otevrit kratkodoby graf.
       svedci strelkovovi v techto pripadech zasadne pouzivaji grafy dlouhodobe, a pak se divi, ze jsou vsude za blbce.

     1. Nevím, co hledáte za moudra. Dokud se to prodává, akcie nemají důvod padat. Jestli to funguje, není podstatné. Je to jak s tím starým vtipem o tom, jak Khon koupil od Roubíčka vagon svíček bez knotů. Když si pak na to Khon u něj stěžoval, tak odpověď byla : „Chtěj je prodávat nebo s nima chtěj svítit?“

      1. Vidite, ja si do tedka myslel, ze kdyz se to prodava, tak ceny padaji.
       A naopak kdyz se to kupuje, tak ceny stoupaji.

       Ale mozna uz je vsechno jinak 🙂

 16. „… na kapitány průmyslu, byznysové špičky i vory v zakoně to fungovalo skvěle. Integrujte se do evropských struktur, sáhněte si na evropské zakázky i úplatky, přitulte se k obrovskému penězovodu …

  Takhle to bylo i v Arménii, že? I v Gruzii. Zapomeňte, že vedle vás je Rusko, buďte hluší k jejich požadavkům, jednejte s nimi liknavě a odmítavě, zapomeňte, že Azerbajdžán se kamarádí s Tureckem, berte eura horem dolem a udělejte si pořádek mezi svým obyvatelstvem. Jednejte proti jejich zájmům, tu máte sorosovu školu, tu máte know-how pro soft power a propagandu, vy nahoře z toho budete dobře žít, ti dole budou oblbnutí televizí a všechno bude cajk.“

  To je opravdu o Arménii, Gruzii atd. nebo spíše o Čechách ?

 17. Arménští vojáci bojovali statečně, ale platí pro ně staré přísloví o lvech vedených osly. I když to křivdí oslům, kteří jsou ve skutečnosti mazaní. Vlády tam v posledních minimálně 10 letech promrhaly, co mohly. Obtížná situace chudé obklíčené země tamní politiky omlouvá jen částečně v jejich neprozíravé strategii. Nejvíc nepochopitelné je, jak mohl Pašinjan vyhrát volby po prohrané válce.

  Stačí porovnat velikost HDP a státních rozpočtů obou států, kde Baku má výhodu s prodejem ropy. Stačí porovnat demografii, kdy Arménie se dostala od jen 2x méně početné populace oproti Ázerbájdžánu v době první války o Karabach k současné 3x méně početné, kde dokonce u mladých lidí se jedná o 5x menší počet. Jsou odhady, že do 20 let bude azerská mládež dokonce 7x početnější vlivem vyšší porodnosti v Ázerbájdžánu a vyšší emigrace z Arménie.
  Arménská vláda a generálové se měli probudit nejpozději v dubnu 2016, když se vývoj obrátil. Azerbajdžánská armáda tehdy ve čtyxřdenní válce poprvé od dohody v Biškeku dokázala dobýt a udržet několik kilometrů čtverečních v obranné zóně Archachu. Poprvé se objevilo větší množství bojových dronů právě v dubnu 2016, takže to nebylo překvapení až v září 2020.
  Dohoda o vzájemném uznání hranic je prchavá naděje na mír, ale jsem skeptický, reálně to povede k vyhnání obyvatel Karabachu, postupného ničení kulturních památek, protože v Baku se asi nespokojí jen s návratem svých uprchlíků do 7 okresů s tím, že by projevili velkorysost k horskému Karavachu a Arménie stejně nebude mít jistotu, že Alijev dohodu nevypoví nebo její podmínky neobejde nějakým právnickým trikem s územními nároky pravděpodobně na Sjunik.

  1. Vojaci mozna, ale komu neni rady, tomu neni pomoci.
   Kdyz Pasinjan vyhral volby, tak zahajil sblizovani s EU a oddalovani od Ruska.
   Do jake miry ve skutecnosti a do jake miry verbalne je prece jedno.
   Taky se nechal nekolikrat slyset, ze nepotrebuje ruskou vojenskou ochranu, ze novi spojenci z EU jsou lepsi.

   Sklidil jak zasel.
   A s prosikem se rychle priplazil k Putinovi, ktery mu (k memu udivu) rychle pomohl.
   Jak a proc mohl znovu vyhrat volby netusim, ale pokud to byly aspon trochu regulerni volby, tak Armenum neni pomoci.

   A Pasinjan? On uz je stary, a vite jak je to se starymi psy…
   Je to jenom prar dni, kdy se nechal slyset, ze Rusko jim v obrane nepomaha, a tedy je treba zvazit vystoupeni z obranneho paktu postsovetskych republik.
   https://www.rt.com/russia/576719-armenia-csto-pashinyan-security/

  2. Se to muze nezvat , ze Armenska vlada a generalove zase prechytracili sami sebe..
   Ve prospech tech , ktery je na zemi nechteji..Za mrzkej peniz.

 18. Jen drobná nepřesnost ze strany Vidláka.
  Na členy je ještě jedna páka.
  Konkrétně Bruslograd teď vyhrožuje Pšonkům, že jim zakáže hlasovat v parlamentu.
  Což považuji já osobně za střelu do vlastní bruslogradské – nikoli nohy, nýbrž hlavy. Česky řečeno zahájení procesu dlouhé a postupné sebevraždy.
  Pokud Bruslograd některému ze členů výrazně sáhne na prachy a zákáže mu prosazovat své zájmy v Ojroparlamentu, je konec Německé Uhnije na dohled.

   1. Zase velmi dobrej clanek , primlouval bych se za protest proti dalsimu zmultikulturnovani srbu , /sou bomby na ne zase prichystany ,asi jo, jako vzdycky /, o nasem pisu jinde…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *