17 července, 2024

Úpadek Německa na příkladu Annaleny Baerbockové

Blběny v politice jsou mé oblíbené téma. A bohužel nehrozí, že bych neměla dost námětů. Naše domácí blběny známe dobře. Jen více žen v politice! Děkuju, nechci, říkám jako žena. V současném systému nemá normální vzdělaná žena jakoukoli šanci dostat se do politiky, kterou až na výjimky vedou gama- až omega „samci“. Ti nepřipustí, aby se na ně ženská podívala se zvednutým obočím a řekla: „Hele, hoši, tohle myslíte fakt vážně?“ Tudíž mezi političkami převládají dva typy – hezká blbka a ošklivá blbka.

Annalena Baerbocková, spolková ministryně zahraničí za německé Zelené, nasadila laťku hodně vysoko. Nejenže zná země, vzdálené od ukrajinské války statisíce kilometrů, nejenže tvrdí, že v 19. století se bojovalo tanky, kdežto dnes prý vedeme hybridní války, ale také chce, aby Putin udělal obrat o 360 stupňů a ukončil válku. Tím její „vejšplechty“ zdaleka nekončí, ale všechny si je už nepamatuju. Navíc rozmanitě klopýtá v angličtině, přestože údajně v Anglii studovala. Svůj životopis na Wikipedii si upravovala asi 40x. Její kniha o budoucím Zeleném ráji byla jasně označena jako sbírka plagiátů.

Je častým terčem posměchu i německých intelektuálů. Gert Ewen Ungar, píšící pro různé alternativní weby, věnoval svou stať nedávné cestě Annaleny Baerbockové takřka kolem světa, jen kdyby německé vládní letadlo Konrad-Adenauer byl v trochu lepší kondici. Ungar píše:

„Cesta německé ministryně zahraničí do Austrálie v polovině tohoto měsíce musela být po dvou poruchách vládního letadla zrušena. Poselství spojené s tímto zrušením je to nejupřímnější, co Baerbocková do světa zatím vyslala: Německo už nemůže nic dotáhnout do konce.

Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková (Bündnis 90/Zelení) měla velké cestovní plány. „Austrálie, Nový Zéland, Fidži: Ministryně zahraničí Baerbocková cestuje do budoucího regionu Indo-Pacifik,“ oznámilo spolkové ministerstvo zahraničí na svém webu. Ministryně zahraničí uvízla v Abú Dhabí. A to hned dvakrát. Baerbockové inaugurační návštěva Sydney byla nakonec zrušena kvůli technickým potížím.

Je to asi jeden z jejích nejupřímnějších vzkazů světu, ve kterém Baerbocková otevřeně poukazuje na skutečný stav Německa. Řada německých politiků před ní už byla také donucena k této nové, nedobrovolné německé poctivosti. Německá neschopnost se ale zatím světu neprokázala tak jasně jako při Baerbockově cestě. Vládní letoun musel během jediné noci hned dvakrát nouzově přistát v Abú Dhabí. Nebylo to zdaleka první nouzové přistání německých politiků.

Už v květnu musel Baerbocková zůstat v Dauhá o den déle, než bylo plánováno, kvůli defektu. Její předchůdce v úřadu Heiko Maas byl technických závad ušetřen stejně málo jako bývalá kancléřka Angela Merkelová, která musela v roce 2018 letět na summit G20 v Buenos Aires pravidelným dopravním letadlem. Už tehdy to Konrad-Adenauer vzdal – přesně to letadlo, jehož zaseknuté přistávací klapky se nyní postaraly o to, že Annalena Baerbock nepotěšila Austrálii návštěvou a musela se obejít bez krásných PR fotografií.

I její australský protějšek Penelope Wongová by si na Baerbockovou vzala trochu času, zjistilo ministerstvo zahraničí, což rozhodně není samozřejmost. I když německá média obvykle oslavují Baerbockové návštěvy, její skutečné zahraničněpolitické úspěchy jsou přinejlepším skromné. Každopádně při návštěvě Brazílie neměl její protějšek na Baerbockovou čas, neproběhla ani společná tisková konference.

Obecně platí, že dveře se před nosem německé ministryně zahraničí přibouchávají stále častěji. Existují pro to dobré důvody, protože Baerbockové program zahraniční politiky je stejně jednoduchý jako ona. Chce dodávat zbraně do válečné zóny. Chce trestní soud, u kterého mohou být souzeni pouze ruští politici, a především ruský prezident Putin. Chce, aby všechny země světa přijaly pohled Západu a Německa na ukrajinský konflikt v jeho zkratkovité podobě. Chce proto také od všech zemí, aby podporovaly a uplatňovaly režim západních sankcí i proti vlastním zájmům. A pak chce něco s feminismem, změnou klimatu a LGBT.

Baerbocková je špatný vtip zahraniční politiky. Nemůžete ji brát vážně, pokud nejste součástí dobře placené klaky německých mainstreamových médií, která profesionálně tleskají nesmyslům, jimiž Baerbocková kazí reputaci Německa v zahraničí.

Není tedy až tak velký problém, že se Baerbocková nedostala do Austrálie. Pravděpodobně to dokonce odvrátilo další škody pro Německo. Nelze vyloučit, že by omylem vyhlásila válku Číně, jako to udělala již dříve ohledně Ruska.

Protože nějaké to štvaní směrem k Číně bylo samozřejmě také na programu ministryně zahraničí. Pro Baerbockovou bylo důležité mluvit také o situaci v Indo-Pacifiku. Předem víme, co by řekla: Čína je systémový rival a Západ musí vykázat tuto zemi na její místo, uvalit sankce a podporovat Tchaj-wan v jeho boji za demokracii a svobodu. Německá ministryně zahraničí chová podobnou nenávist k Číně, řízenou podobnou iracionalitou jako v případě Ruska. V zájmu Německa však by však ministryně zahraničí neměla být poháněna ani nenávistí ani iracionalitou.

A samozřejmě je také dobře, že ministryně zahraničí informuje svět o stavu Německa sice nedobrovolně, ale pro svět o to upřímněji a srozumitelněji. Dala světu jasně najevo, že z veškeré spolupráce, která byla oznámena, z veškeré technické spolupráce a transferu technologií nic nebude, protože není co transferovat. Německo v současnosti není ve stavu, ve kterém by zvládlo velké projekty. Nemá co nabídnout. Z bodu A do bodu B spolehlivě nepřepraví ani vlastní politiky.“

51 thoughts on “Úpadek Německa na příkladu Annaleny Baerbockové

 1. Austrálie a Nový Zéland?
  To jsou přece jedni z pětice největších vývozců uhlí!
  Australská ovčí vlna nemá ve světě konkurenci.
  Inu, grýndýlová a ruskosankční zima se blíží.
  Kdepak léta ten Lipanskyj?
  Čím se bude v Praze v zimě topit a svítit?
  A za jakou cenu?

  1. To je ta nova ekologie.
   Bude se palit uhli a aby se zeme tolik neoteplovala, tak se bude vozit presne z druhe strany zemekoule.

   A vsichni drzi hubu a slapou brazdu.
   Papalasi, hlidaci psi demokracie, vedci…
   Hudruje jenom hrstka dezolatu.

   1. A ruskej ridic Formule 1 , muze ted zavodit v Holandsku.
    Neni vyhnanej ani zakazanej.
    Blbouni a zrudy akorat a dekovaci , zblbnuty mediama , maji instrukce ,
    se potom musi ukajet , svadenim vseho na nas , na volice…
    Jako ten podtony ,dole.
    Co bude a co ne, se rozhoduje jinde ,nikdy u nas.
    A muzou rozhodnout ze dne a den, co chteji.
    Kdo a co sluhove udelaji a neudelaji.
    Nema smysl vomilat , ze tyhle muzou to a jiny zase neco jinyho
    a jiny to samy , maji zase zakazany..

 2. „Blběny v politice“, to je téma skutečně obsáhlé a těším se, až se stane tématem bakalářských prací podobných týpků jako jsou naše současné tragédky. Ale něco se přeci jenom změnilo. Odzvonila éra ekonomek, lékařek v naší politice, kde ty loňské sněhy jsou. Vlády se ujaly ženy s nečitelným vzděláním ale vysokými ambicemi. V první fázi to u všech vypadalo na hluboké, ale skutečně hluboké vzdělání a co se vylíhlo, vysoká škola v Kutné Hoře, která rozdala diplomy a skončila v zapomnění. Tento fakt musela strávit i naše akademická elita. Dříve všichni vykřikovali, že v žádném případě nevystačí s rozpočtem, co ti ubozí asistenti a jejich rodiny. Dnes všichni mlčí jako zařezaní vedeni jednou z vysokoškolských person. Dříve by povstal Klub rektorů jako jeden muž a planýroval vládu. Nebýt folklorního vystoupení rektora VŠE s výkladem akademických svobod, byla by to celkově nuda. Po zveřejnění cenových relací nákupu vojenské techniky, zhořkl chleba zřejmě i na ministerstvu obrany. O vyhazování chlebíčků důchodcům nemá cenu hovořit. Přineslo to ovšem jednu velkou výhodu pro nás všechny, to jsou, zřejmě dobře placené, poradkyně manželek naší politické elity. Prostě drží je na krátké uzdě a nepouští do ambiciózních sociálních projektů, uff, to jsme si oddechli.

 3. Kolektivní Západ, reprezentovaný Anglosasy a EU se přežil. Neodvratně ztrácí pozice v nově se formujícím světě. Pak ovšem týpci typu Biden, Leyenová, Lipavský, Bearbocková a tisíci dalšími jsou těmi, kteří úpadek jistí. Katastrofa by byla, kdyby se našel někdo typu Putina, Orbána, Modiho, Si a dalších, který by byl úspěšný v brždění pádu. Jen by se agonie prodloužila a utrpení Západu by bylo delší a v konečném důsledku i horší. Musíme se na běh světa dívat s velkým odstupem.
  A naopak, kdybych věděl že mladá Annalena je dostupná, rád bych si zaplatil. Škoda, že se dala na politiku.

  1. Bohuzel, vy si ji v podstate platite pres cenu enerigii. Akorat za to nedostanete nic.

   Aneb jak pravi klasicky vtip:

   Jde chlapík kolem kláštera, když v tom čte cedulku „Sex s jeptiškou za 1500 Kč.“ Neváhá, vejde do kláštera a ptá se, kde je ten sex k dostání. „Musíte zaplatit, jít touto chodbou až na konec a vejít do posledních dveří vpravo.“ Chlapík se dostane na konec chodby, otevře poslední dveře vpravo a vylítne přímo na ulici. Dveře se zaklapnou a on na nich čte cedulku: „Dnes s Vámi vyjebala sestra Tereza!“

  2. Jak se říká, špatní politici dělají špatné časy, dávám kolektivnímu západu jen pár let a pak sbohem a šáteček.Kdo uteče,vyhraje.

   1. Není kam utéct, nikde o nějaké Evropany a Anglosasy nestojí a pak, mají zcela jiný životní styl. Horší než třicetiletá válka a morové epidemie to nebude.
    Mladým s rozumem – moc jich není – se vyplatí budovat nové. Kdo ví co jim to přinese.

  3. strejda píše: „A naopak, kdybych věděl že mladá Annalena je dostupná, rád bych si zaplatil. Škoda, že se dala na politiku.“

   Pokud by bývala skutečně vypadala tak, jak ji vykresluje umělá inteligence, tak do toho jdu bez váhání:

   https://civitai.com/images/1337044?

   Ale trochu o tom pochybuju…

   1. Stane, zasmál jsem se, samozřejmě tak vypadala – jen trochu méně dokonale – proboha, proč jsem asi napsal, že bych si ji zaplatil. I prasátko bych rozbil. Ale jen jednou, na trvalo by to bylo na špagát.

  4. Ty sluhove a sluzky sou obsazovany ve zbytecnych funkcich ,
   kde uz se neda nic vic , zkurvit .
   Kurvy tak kurvi, uz vsecko davno zkurveny..

 4. Cituji :
  „Pod Cínovcem v Krušných horách se nachází tři až pět procent světových zásob lithia, a Česko je tak jedním z nejvýznamnějších ložisek tohoto kovu v Evropě.“
  Manželka na to: Tak proto nás Američani mají tak rádi.

  1. Tak jsme to rozebírali, v té souvislosti s rušením letiště u Plzně a co že s ním bude, a pak pravila, hele a co letiště u Českých Budějovic? Já na to, že hmmm, pro charterové lety? Mezinárodní letiště v Budvajzu? Hele, použitelné i pro vojenské účely, že? Co by mohlo být v Boleticích? Kdo se tam nyní cvičí?
   Souvislosti…. Před několika lety Kuba z socdemákům zaříznul sportovní halu. A teď, na Výstavišti větší, s hotelem…Která patra to bude stavět, ta co měla stavět Koncertního rejnoka a další?
   Ptát se snad ještě můžu….

 5. Vyplýtváno příliš mnoho slov na tenhle „úkaz“ v politice.
  Je spousta dalších (úkazů), které by si to taky zasloužily.
  A proč jenom ženské? Ten náš obtloustlý skautík na stejné pozici je taky rozkošný. Do smrti si ho budu pamatovat jak s odhodlaným výrazem v blembáku ve vlaku jede do Kyjova. Zpět – do Kyjeva!

   1. Není. jen se projevuje méně často. Ale pak to za to stojí. S Baerbockovou by byli páreček. Pokud je to z pohledu 79 pohlaví možné.

 6. Z nejnovějšího:
  Baerbock vysvětluje Němcům neúspěch protiofenzívy: „Situace je nyní taková, že především na východní Ukrajině jsou obrovská minová pole. Existují odhady, že vybudovaná minová pole jsou zhruba o velikosti západního Německa“

  Dle mapy ta minová pole velikosti záp. Dojčlandu sahají snad až ke Lvovu
  https://imgway.cz/v/4Upj.jpg

 7. UvdL
  Remisova
  Afroamericanova
  Finska premierka
  Svedska premierka
  Talianska premierka

  skvele politicky kam sa len pozries….. Annalena len doplna mozaiku europskej ubohosti uz chvalabohu odchadzajucej vlny progresivizmu a liberalizmu….len skod co vsak stihli narobit

  1. Maly holcicky taky porad neco chteji..A krici hystericky ,stiznosti bez konce…
   V kombinaci se Scholtzama , Merkelama prohlubuji az na dno..
   Psat vo nich a venovat jim pozornost ..Je co?
   Poridit si chytrosti /vostatni blby/, na konto tech mentalne zubozenych.
   Mercedesy akorat brzy nebudou..
   Trabanty , taky ne ,dederonovy kosile…Leopardy uz shorely.
   Kazit reputaci germanum je umeni , kazdej , jenom uplne blbej , to nesvede.
   Umeni je tu reputaci pro ne nekde najit.
   Heydrichy a vyhlazovaci nacisty , taky neni mozny nicim prekonat..
   Ze na vyroci osvobozeni Osvecimy , polaci nepozvali osvoboditele…
   Ale koncentrakisty, ty jo.
   Rusum to vosvobozeni vod nacistu , nikdy polak taky nevodpusti .

   V systemu nema jakakoliv vzdelana zena zadnou sanci..
   Se nevodpousti.
   Kdyz nejaky feministky a chudaci , neoplyvaji zadnejma schopnostma
   tak to autorka pohotove svede na jiny.
   Zadne zeny oplyvajicim vzdelanim autorka neuvede.
   My zname vzdelane Albricht, Hillary, Haley, Rice , Nuland, Cernochova,
   EU je to s tema bez sance , jako Lejno taky precpany a mnoho, mnoho dalsich ,
   kterym prej system nedava sanci..
   Tady je otazka co pro autorku znamena , bez sance.
   Jestli rozumi vzdelana autorka , nebo jen vomila bezmyslenkovite pitomy klise.
   V televizi casto pro ne neni kam plivnout..Vsecky sou pro autorku „blbky“.
   Zajimavy..
   Ucit se poucky nazpamet po mnoho let je vzdelani a k cemu?
   Vzdyt ty vzdelavaci poucky ministryne zahranici stale opakuje ve svych projevech.
   /Schopnej si sanci vybojuje , ze ma ty schopnosti a neplace/.
   Systemem taky dosazeny kolegove , nedaji sanci jinejm , na to dosazovani.
   Proc mocna ministryne nedosazuje , ty vzdelany zeny, utlacovany …
   Jako advokatka Samkova, ta neprijme nikoho do sve kancelare , jen zeny..
   Oblibena taktika ,politiku , hlavnich uredniku , reditelu , je vcas vykopnout vsecky schopny, aby neztratili sva koryta prave pro vlastni neschopnost.
   Neni pak kym je nahradit..
   Mocna ministryne zahranici velkyho statu ,nemuze dosadit..
   System to nedovoli.Co je system ,zase nevysvetleny.
   Co vsecko ten divotvornej a divuplnej system umi…
   Asi je ten system taky bez sance.

   1. Ted ,kdyz se zacinaji potomkum otroku pred dvemi stoletimi
    vyplacet miliony ,z penez tech co nebyli a nemohli ani nikdy bejt otrokari ,
    zase zeny zmeskaly sanci.
    Po dlouha staleti zotrocene zeny jeste otrocily otrokum..
    Dodnes nic takoveho ani netusi..

  2. Myslím, že v rámci rovných příležitostí je rozhodující podoba orgánu uprostřed těla. Doba si žádá vyváženost.
   A takových metrnic, které dávají přednost politice před mužíčkem a dětičkama zase – jak vidno- tolik není.
   Kde udělali soudruzi plánovači šťastných zítřků chybu?
   🤔

 8. Dobrý výcuc „schopností“ MZV pod „vedením“ železnej amazonky Annalen …….. apropo už natočili film o tejto bojovníčke za všetko dobré na planéte? 🙂

  1. Autorka zapomněla připsat, že Lena Análová na studiích souložila za peníze, což i sama někde přiznala.

   1. To není podstatné. To se stává, když není na pokouřeníčko.
    Ale takhle prezentovat veřejně svou pitomost by mělo být trestné.
    Kdo „to“ vůbec instaloval do politiky?

   2. Ted zase dela ministryni za penize , nevidim zadnej problem..
    Prostituce je vice druhu .
    Zkuste navrhnout aby se treba herecky,zpevacky , sportovkyne uzivili sami.
    Tim co umi.
    Muz ma k prostituci daleko mene moznosti..
    Nektery a to neni nahodou se ze zoufalstvi prevlikaji za neco jinyho..

    1. No, na političku, potažmo její intelekt a mravy, by přece jen měly být vyšší nároky než na nějakou hopsalku či skřehotalku. Mistryně ve svých oborech (herectví, hudba a zpěv, tanec) pochopitelně na mysli nemám, pokud tedy mluvím o hopsalkách a skřehotalkách.

     1. Bejvávalo, dnes máme ty evropské hodnoty. Ne nadarmo je jejich institucionálním šiřitelem a obráncem u nás (bývalý) homo pornoherec…

      1. Ted prave jedna rovnopravna sportovni vzperacka
       udelal rekord , zvedl cinku
       rovnou ,vo asi 200 kg vic, na mistrovstvi zen ve vzpirani ,
       nez byl dosavadni rekord..
       Nejen na intelekt,diplomy a mravy , ale taky na svaly a prekonani rekordu muzu ve vzpirani , zenami , se vsim se pocita v tech nejvyssich , nejdulezitejsich a nejhodnotnejsich na svete
       hodnotach. A jak tohle muze bejt a na co..
       Na zhodnoceni znehodnocenych hodnot. Nebo tak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *