18 července, 2024

Ukrajina zažaluje Slovensko, Polsko a Maďarsko kvůli zákazu dovozu jejího obilí

Když něco Ukrajina chce, tak si to taky vydupe. Asi tak by se dal shrnout přístup jejích úřadů.

Předpokládá asi totiž, že každá vláda bude tak servilní jako ta naše a klidně zničí vlastní zemědělce i zpracovatelský průmysl pro krásný modrý oči ukrajinských agrárních oligarchů. V případě těchto tří zemí to ale nezafungovalo a hned je oheň na střeše.

Polsko si svůj zemědělský trh chrání odjakživa a dobře dělá. Takže i když patří mezi největší podporovatele Ukrajiny ve válečném konfliktu, deklaruje: „Nedovolíme, aby Polsko bylo zaplaveno ukrajinským obilím, protože by to poškodilo polské zemědělce.“ Prohlásil polský premiér Mateusz Morawiecki. My si nechráníme nic, míra naší vlezlosti do cizího pozadí nezná mezí, a tak si ničíme i to co zbylo, a pak od vládních poradců posloucháme, jak si máme do toho Polska jezdit jídlo nakupovat.

Poláci tak učiní bez ohledu na stanovisko Evropské komise, protože zatímco to je čistě ideologické, oni tvrdí, že zákaz poslouží nejen zemědělcům, polské ekonomice a evropské solidaritě, ale i potravinové bezpečnosti, a to nejen v Polsku ale i ve světě. Bravo.

Ono je to totiž poměrně logické i z důvodu, že se sami Ukrajinci zaklínají tím, že zmíněné obilí je na transfer pro hladovějící Afriku a Černomořské přístavy jsou nefunkční. Jenže obchodníci v Evropě ho samozřejmě skupují místo toho místního, protože je násobně levnější a Ukrajina osud svého obilí kromě jeho mediálního obrazu neřeší, a prostě ho prodá ho tomu, kdo platí víc a nazdar. Chudáci africké děti z toho potom nevidí ani kilogram chleba, ačkoliv jako záminka jsou dobrý. Viktor Orbán to rovnou označil celé za podvod, a evidentně má pravdu.

Jelikož se ale zákaz nevztahuje na tranzit, nechápu, proč se ti Ukrajinci tak vztekají. Pomoci Africe prodejem jejich obilí jim nic nebrání, jedině by tu o ni vůbec nešlo. Jedině by nám zase tak trochu ,v čele s Evropskou komisí, věšeli bulíky na nos. To by potom samozřejmě smysl dávalo.

Naše ukrajinská vláda to nepochybně odsoudí též, protože ta už ani neví, co to znamená hájit zájmy občanů, natož zemědělců své vlastní země, a čekám kdy se připlazí s myšlenkou, že celé ty zásoby skoupí a odvážně si na to klidně půjčí. Prostě stylem po nás potopa a děj se vůle čí chceš.

42 thoughts on “Ukrajina zažaluje Slovensko, Polsko a Maďarsko kvůli zákazu dovozu jejího obilí

 1. Chápu správně, že potravinová pomoc a peníze pro Afriku tradičně neopustí břehy Evropy?
  Žádní hohen ober komisař a hlavy států se neptají, proč to obilí pro Africká bříška končí v mlýnech EU?
  Na Afriku ani cent.
  Na Ukrarusko ani minu.

  1. Naopak, do Afriky ano. Jediná možnost jak zamezit imigraci z Afriky.
   Takže i umělá hnojiva.
   Pamatuji si (snad), že první “ barevná revoluce“ probíhala v Tunisku (2010 a dál) . Jako reakce na skokové zdražení umělých hnojiv, malí zemědělci na ně neměli….plus dovoz dotovaných zem. produktů odjinud.

   Afrika zelená, ale v přírodním slova smyslu, ne grínpíčoviny (desalinizační stanice tam ale mají velký potenciál, co se týče fotovoltaiky).
   Tak , jako jsem byl solidární s Řeckem(to zabránilo kdysi Peršanům /a spol. – viz Herodotos/, aby se zmocnili Evropy), když tam vypukla dluhová krize, tak je třeba být solidární s Afrikou, odtud zřejmě přišel Homo sapiens do Evropy (viz např. kniha Mitochondriální Eva, je ale možné, že se tkzv. neandrtálci a Homo sapiens mezi sebou křížili, každopádně evoluční výhodu měl Homo sapiens).

 2. ad) pro krásný modrý oči ukrajinských agrárních oligarchů
  Myslím, že jde spíše o příjmy velkých amerických korporací, které na Ukrajině vykoupily, co se dalo.

 3. Ukrajinu USA, UA a NATO přesvědčily o nutnosti zničit, nebo alespoň oslabit, Rusko. To byl začátek ukrajinské katastrofy. Ničení Ruska se, jak se s jistotou dalo čekat, tvůrcům vymklo z ruky. Stačí se podívat na inteligenci ubožáka Borise Johnsona, jednoho z hlavních strůjců zničení Ukrajiny. Naši jsou jen poskoci, sice s mocí, ale bez rozumu. Ale s odpověností.
  Proto přišly problémy, včetně ukrajinského obilí v Polsku, Maďarsku a Slovensku. A Zelenskij má pravdu s příchodem ukrajinských zločinců do EU, tedy i k nám. S tím se nedá nic dělat. Ne všichni vojáci se z fronty vrátí psychicky nepoškození. Naopak, desítky tisíc se jich změní v gangstery oprávněně tvrdící, že jsme je do té hrůzy dostali my a proto k nám za jásotu části obyvatel přijdou. Zelenskij je jen symbol, herec, figurka. Hlavními viníky jsou politici námi zvolení – tedy především my.
  Možná si někdo vzpomene na lživá tvrzení, že ukrajinští Hiwi a Banderovci byli humánní. Již dnes by měla policie posilovat a Ukrajinské gangy infiltrovat.

  1. https://www.youtube.com/watch?v=N31rbEJaK_k
   To ruské křestní jméno by měl nechat přepsat, např. na Borack. Aby neměl potíže.
   Borisek – malý seržant byl film, koprodukce Československo a SSSR. Neviděl jsem, jen jsem to vyšťáral na
   https://www.csfd.cz/film/71467-borisek-maly-serzant/prehled/.
   B. Johnson by měl bojovat v první linii, ale ne v první linii žvastalů, nýbržto hrdinů. Jako např. Jan Lucemburský, ovšem na opačné straně (bitva u, nevím proč tak pitomě přepisovaném na Kresčak, Crécy).
   To však byl rytíř, Ritter .
   https://www.etymonline.com/word/knight

  2. Hlavními viníky jsou politici námi zvolení – tedy především my.

   Důrazně odmítám být házen do jednoho pytle s těmi, kdo zvolili stávající sebranku. Správně to má být Hlavními viníky jsou politici námi zvolení – tedy především ti, kdo je volili.

   Abychom v den zúčtování zase nenarazili na to, že vinu nesou všichni, takže vlastně nikdo…

 4. Vláda která uráží státy, které ji podporují. Kolikrát se to stalo v historii? Nový způsob získávání spojenců?Podoljak urazil slovy o intelektuálním potenciálu dokonce i Indy a Číňany. Měl to snad být pokus naklonit si neutrální Indii? Pokud chtějí mít UA šanci něco vyhrát, ať válku nebo mír, bez vyhození většiny poradců v prezidentské kanceláři, to nepůjde. To je ještě ta nejmenší ze změn, které by něco vylepšily.

  1. Nene, oni jen pochopili, že na Západě vládnou slaboši, kteří si jiné než přesně takové zacházení nezaslouží. A kteří po facce na pravou tvář ještě ochotně nastaví levou.

   Občas se, pravda, Podoljak trochu rozvášní a zapomene, že mimo Západ to nemusí účinkovat, nebo je to spíš takový test, jestli už třeba Indie není taky dostatečně „demokratizovaná“…

 5. Tak ona se Ukrajina nebojí ničeho – „Přestaňte nám pomáhat a my nebudeme ručit za naše uprchlíky u vás.“
  http://www.regionalninovinky.cz/zpravy/zpravy/zelenskij-vyhrozuje-evrope-terorismem-pokud-nesplni-jeho-podminky/

  Jóóó, vlastně je to logické. Lezeme Ukrajině až do krku spodem… Je logické že s námi bude jednat takto. Není logické je vyzbrojovat vlastními zbraněmi. Co mi to jen připomíná… To rčení o provazu, na kterým nás později oběsí? Tam byl rozdíl, že tam se ten provaz vlastním katům alespoň prodával.

  1. Chtělo by to prvotní zdroj na The Economist. Tam je to ale placené.
   Nějaké převyprávění, kdoví jak pravdivé….to zrovna z tohoto webu neberu. Natož z něj dělat nějaké závěry.

   1. Jasně. Proto jsem to vytáhl až když padla ta žaloba. Ale jestli má někdo prvotní zdroj k dispozici, budu samozřejmě také rád. I kdyby daný výrok vyloučil.

   2. Nemam cas to dohledat, ale docela tomu verim.
    Zelensky totiz Evrope vyhrozoval uz loni v lete, kdyz se Nemci a dalsi cukali s tanky a dalsi vyzbroji.
    Tenkrat se nechal slyset, ze pokud by se ukrajinska armada spojila s tou ruskou, tak prevalcujou Evropu kdykoli.

 6. To říkám furt. Nahnat to do unije i proti jejich vůli. Von se ten moloch rozpadne sám páč ti by cenili zuby. A bude po handrkování jestli vystoupit, či nikoliv.

  1. Na té první fotce to tak vypadá, ty další jsou úplně o fonder lejnu.
   Buď o něčem jiném, nebo rozmazané šmouhy, ze kterých nejde nic poznat.

   1. Re: Moon, Jirka II.

    Na ponorku byla zřejmě použita nějaká kumulativní nálož.
    Je to projektil, který exploduje a po průrazu pancíře. Tady zřejmě došlo k explozi v momentě průniku projektilu do první obšívky trupu ponorky. kdyby to bouchlo pod dalšími vrstvami, mělo by rčet z díry něco víc.
    Ale berte mne s rezervou.

    1. No kdo ví co je tom obrázku, velká okurka, nafukovací atrakce…? Taky je možný že kuchaři bouchla plynová bomba v kuchyni apod. Tak víme jakými lžemi nás mainstreamová média setrvale krmí. Fascinuje ten mediální Matrix, který zemi bláboly vytváří… občas je to sranda, občas je to nudné… že se jim chce furt se tak ztrapňovat. 🤮

 7. Ja bych upozornil ze na Slovensku jsou za 2 tydny volby a Fico ty ukacka snad podplatil, aby mu takto pridali min. 2 % 😀

  1. Jo, jo. Šikovně natermínované. Dobrý postřeh.

   Chtělo by to ze strany našich slovenských přátel široce zveřejnit.

 8. ⚡️🇺🇦Kyjev v reakci na embargo na ukrajinské obilí pohrozil zákazem dovozu automobilů z Maďarska, píše agentura Bloomberg s odvoláním na ukrajinské ministerstvo hospodářství.

  1. Volkswageny z Maďarska se můžou na Ukrajinu vozit přes Slovensko, tam je taky pobočka…
   Pokud jde o kradená auta, tam asi embargo neřeší nic.
   Obchod s obilím je ukázkou pokrytectví EU a zejména naší vlády.
   Stejně jako vydávání ukrajinských branců…

 9. Mi to logo připadá jak dva nože a mezi nimi granát. Co to je zač ?

  Když jde nějakým způsobem ošetřit to, aby zbraně apod. , které jdou na Ukrajinu např. z SSA, Holandska či Germánie, nekončily v Zakopanem nebo v Košiciach či u Balatonu….proč by stejným způsobem nešly ošetřit dodávky obilí , jdoucí z Ukrajiny do Afriky ?!?
  Tam tanky, zpět obilí. A možná tam chleba a osivo.
  U všeho toho hlídky se samopaly. Nezkorumpovatelné, pročež velmi dobře zaplacené. Na jeden tank stejná hlídka jak na několik desítek tun obilí.
  A je to.

   1. Takže vyber si – buď trojzubec anebo střemhlav letící sokol.
    Moc nadzemní, pozemní i podzemní.
    Anebo svatá Trojice.
    Či trojzubec užívaný k rybaření, nebo k zabíjení.
    Na wiki píšou, že : „…..Trojzubec je na Ukrajině tradičním symbolem, který byl již na mincích Vladimíra I. v letech 980–1015. Část poslanců nový znak při schvalování nepodpořila, důvodem bylo užívání znaku oddíly Ukrajinské povstalecké armády pod vedením Stepana Bandery za II. světové války….“

    Tak hlavně ať se jim podaří prodat to obilí bez nějakých větších různic, sporů, hádek, soudů….prostě ku prospěchu věcí (chudí lidé v Africe aj. se nasytí, Ukrajina dostane peníze). Ať sokol doletí na místo určení.

 10. ❗️🇺🇦Ukrajinské úřady hledají peníze, boje vyčerpávají státní pokladnu země, píše The Wall Street Journal.

  Uvádí se, že tento týden kvůli plánovanému zvýšení vojenských výdajů začne Kyjev prodávat státní dluhopisy jednotlivcům v západní Evropě.

  Ukrajina by také mohla získat úroky ze zmrazených ruských aktiv od společností, jako je depozitář Euroclear, uvádí článek. Podle deníku získala společnost v první polovině roku úroky v hodnotě 1,7 miliardy dolarů.

  Dalším pravděpodobným zdrojem příjmů, který publikace jmenuje, je vstup země do EU, díky kterému by získala přístup k dotacím.

  1. Pan Homer, prečo mi je ľúto tých obyčajných ľudí ,na ktorých serie banderovska sviňa a čo sa dá rozkrada… 😒😒😒

   1. Zlí jazykové tvrdili, že po Majdanu, po zvolení Porošenka prezidentem, byl ukrajinský zlatý poklad převezen do USA.

 11. Ak sa nemýlim, Ukrajina si dôsledne a úspešne buduje nenávidieť ukrajinskú nadutost,arogantnost,chrapunstvo. Môžeme sa tešiť ako budú s nami spupne jednať. Dúfam, že sa im postavíme a kopneme ich do toho vsiveho banderovskeho zadku….

 12. No co co? Po kom ty chlebem, manželkou a dcerami, penězi i veškerým majetkem, tak on po tobě bičem, soudy, a když nebude zbytí, tak i terorismem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *